Arama sonuçlarınız

1. K

Kimlik Kartım Kayıp(Açıklamaya Bakınız)

Herkese Merhaba; Arkadaşlar kimlik kartım kayboldu. Bugün de il dışına çıkmam lazım . Yanımda eski Nüfus Cüzdanım var . Kimlik kartı yerine geçer mi ? Polis kimlik kontrolü yaptığında falan bir sorun çıkar mı ?
  2. K

Doğru yolda mıyım?

C# yeni başlayanlara ağır ve biraz zor gelebilir. R süre sonra sıkılmaya başlanır . Genelde yazılım öğrenmeye algoritma öğrenme işi ile başlanır bu kısımda işin mantığı kavranır. Sonra genelde ya Java ya da Python a geçerler. Ama sürem var diyenler HTML CSS PHP JavaScript öğrenir. Bu diller...
  3. K

Doğru yolda mıyım?

Tamamdır önemli değil . Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.
  4. K

Çok Sevdiğiniz ve Önerdiğiniz Bir Şarkıyı Buraya Bırakınız

Selam Arkadaşlar; Teknoloji ile alakalı konu açmak yerine bu sefer bir değişiklik yaptım. Sevdiğiniz ve önermeyi istediğiniz şarkılar varsa belirtirseniz başka bir tarz müzik dinlemeyen arkadaşlar için(ben) bir değişiklik olacaktır. Herkese şimdiden teşekkürler.
  5. K

Doğru yolda mıyım?

C ile büyük işler yapılmaz zaten. Arayüz tasarlama derken hileyi açma ve kapamadan bahsettim.
  6. K

Doğru yolda mıyım?

Ayn 1600038395 Java ile alakalı bilginiz var mıdır soruyu buraya bırakıyorum : Java alanında gelişmek istiyorum . Javanın Temel kısmını biliyorum. OOP konusunda iyi sayılırım . Birçok video izledim ve birkaç tane PDF okudum. Sizce nasıl ilerlemeliyim Java dilinde ? Desktop Development ile...
  7. K

Doğru yolda mıyım?

Orası sana kalmış . C dilini bitirmeye yakınsan(bir yazılım dili hiçbir zaman bitmez benim burda demek istediğim kavramandır.)bitir öyle geç. İstersen birazdaha araştır bu konuyu
  8. K

Doğru yolda mıyım?

Baştan alıyorum . C dili kodlama mantığını anlamanı sağlar. Bitir bu dili sonra diğerlerine geçersin. C dili ile anca arayüzü tasarlarsın yani hileyi açma ve kapama işini yapabilirsin .
  9. K

Doğru yolda mıyım?

Bence devam et kardeş. Bitir diğer dillere geçersin. Baktın hile yazma dışında başka bir alan ile ilgilenmeye zamanın olur C ile ilgili alan seçersin . 1600037079 C dili zaten yazılım mantığını kavramada büyük işlev görür . Fakat C dili ile fazla bir iş yapılmaz
  10. K

Doğru yolda mıyım?

Bu iş için C# ve C++ temel için iyi dillerdir . C ile sadece arayüz tasarlarsın.Kusura bakma açıklama yapmakta ve sebep belirtmekte fazla iyi değilim . Sana kolay gelsin
  11. K

Çoğu kişinin kesin bilgi sahibi olmadığı olay

O zaman arkaplanda çalışan uygulamalardan kaynaklanıyo olabilir eğer çok uygulamanız var ise. Bir başka nedeni ise elektrik iletiminden kaynaklanır
  12. K

Bu sorun şarj kablosu orjinal olmadığında , eski ve yıpranmış olduğunda görülür. Ama şarja oynarken genelde arka planda çalışan uygulama olduğundan bu sorun yaşanır . Kullanmadığınız uygulamaları kapatırsanız çözülebilir.
  13. K

Ben de birkaç bilgi bırakayım buraya . Yeni nesil telefonlar ile şarjda oynamakta sakınca yoktur ısınmadığı sürece . Sadece telefonlar değil diğer teknolojik aletler oda sıcaklığında tutulmalıdır yoksa ömrü azalır . Telefonlar orjinal veya lisanslı ürünler tarafından şarj edilmelidir yoksa hem...
  14. K

Herkese Merhaba; Şarjda telefon ile oynamak çoğumuzun yaptığı bir şeydir. Bu konu ile alakalı bir sürü yazı ve haberler var . Bazı kaynaklar şarjda telefon ile oynamanın bir zararı olmadığını söylerken diğer kaynaklar ise bu olayın bataryanın ömrünü azalttığını hatta telefonun beynini...
  15. K

PC açılmıyor

Açıklamada belirttim zaten. Bilgisayarı sonunda açtım. cpu ve bellek arada %100 olup sistem yavaşlıyordu . Bir program sildim düzeldi. Bence sistem yorulduğundan olabilir.
  16. K

PC açılmıyor

Selam Arkadaşlar; PC yi açmak için 20dk bekledim ama açılmadı . İşletim Sistemi çöktümü diye boot menüye girdim(internette biryerde görmüştüm böyle bir çözüm olduğunu) ama bir sorun yok gibi. Sizce hangi sıkıntı olmuş olabilir. Format atmama gerek var mı?
  17. K

ryzen 5 3500u mx230 alınır mı?

Fazla büyük oyunlar oynayamayabilirsin ama iş görür. Amd intel ile yarışacak düzeyde bence . Benim gördüğüm Oyun bilgisayarlarının çoğunda amd var zaten
  18. K

Bilgisayar Valorantı Kaldırı Mı ?

İşlemci değiştirilirse oyun ayarlarından değişiklik yaparak oynayabilirsin
  19. K

Realme 6 alınır mı? Max Bütçe 3200. Kamera ve telefon performansı önemli.

Realme 6 nin kamerası güzel diye biliyorum . İntte araştırmıştım . İntte bazı markalar ile karşılaştırılması vardı . Çoğunda en iyisi seçilmişti . Ama kullanan birine sormak lazım
  20. K

Sizce Nasıl

Teşekkürler 1598369625 Diğer parçalar güzel ama işlemciyi küçük tutmuşsun. Oyun oynarken CPU dolablir oyunda kasma yaratır ve PC ısınır . Mesela bu şey gibi güzel bir araban var ama beygiri düşük. Yani fazla birşey bekleme. Bu benim görüşüm . Hatam varsa düzeltirseniz sevinirim
  21. K

Sizce Nasıl

İşlemci düşük kalmış bence amacın nedir ilk önce bunu bilmek gerekir
  22. K

Acayip Sinirlenirseniz ne yaparsıniz

Dışarı çıkar rahat bir yere gider(sahil)orada otururum veya müzik dinleyerek yürüyüşe giderim
  23. K

Yazılım Grubu Hakkında

Şuan ki düşüncemiz bir aksilik çıkmazsa dağılmamak. Şimdi şöyle bir düşüncem var : Bir uugulama yaparız ve onun web sitesine mobil ve masaüstü hali yapılır . Burda web ,mobile ve desktop developer a gerek duyulmaz mı ?
  24. K

Liseden geçiş ile ilgili

Ama dediğine göre dersler kolaymış . Şöyle bir durum var sen belki bu okulda devam edersen Sınavdan az puan alır 60 puan fazla işe yaramaz. Ama Anadoluda daha iyi ders görür daha çok puan alabilme olasılığıda var
  25. K

Liseden geçiş ile ilgili

Kal derim 1.ye ek puan veriyolar diye biliyorum
  26. K

En Son Hangi Oyunu Oynadınız

LoL
  27. K

Yazılım Grubu Hakkında

Eğitim süreci derken biz internette bulduğumuz kurslarla öğreniyoruz . Hepimiz zaten birkaç dili temel seviyede biliyoruz. Benim sorum herkes şuan aynı dili öğrenip aynı dil üzerinde mi uzmanlaşarak iş yapmalı yoksa herkes farklı bir alandaki dillerimi öğrenmeli(mobile developer ,desktop...
  28. K

Yazılım Grubu Hakkında

Selam Dostlar; Bir Yazılım Grubu oluşturmaya karar verdik birkaç kişiyle. Ve şuan eğitim sürecindeyiz. Size sorum "Sizce öğrenirken herkes aynı programlama dilini mi öğrense mi yoksa herkes bir programlama paradigması seçip o alandaki dillerimi öğrense daha mantıklı olur?" Zaten bir dil birden...
  29. K

Hastalıklardan Korunma Yöntemleri

Spor yaparak ,düzenli ve dengeli beslenerek ,hasta olarak(bağışıklık geliştirmek için) .
  30. K

Bilgisayar Almak istiyorum (Açıklamayı Okuyunuz!)

Selam Dostlar; Size 2 sorum olacak: -Bilgisayar almak istiyorum sizce hazır Sistem mi yoksa toplama sistem mi? -sinerji.gen.tr ve itopya.com gibi siteler güvenilir midir? NOT: Öneride bulunmak isteyen arkadaşlar için fiyat 6000den aşağıda olsa güzel olur.
  31. K

Aylık 2200 TL Maaş İyi Midir?

14 yaşmı ? Yaşına göre çok çok iyi evde tek maaşı sen almadığın sürece . Başarıların devamını dilerim . Kolay gelsin
  32. K

şarkı öneren varmı

All About the Bass – Meghan Trainor 1598212296 Rauf & Faik - Detstvo Agunda - Луна не знает пути
  33. K

Bilgisayarım 48 saat açık kalsa bir şey olur mu?

Ben 48 saatten daha fazla açık bırakmışlığım var . Ama elektrik yer o yüzden uyku modunda indirebilirsin
  34. K

3 Telefon Arasında Kaldım Kesin Hangisini Alın derseniz onu alıcağım !!

İçlerinde Realme 6 teknik konuda iyi . Samsung un diğerlerinden daha fazla özelliğ var . Amacın ne ise daha iyi yardımcı olabilirim
  35. K

Selam Arkadaşlar Açılamada Yazdığım Telefonlar Arasında Kaldım

Yüksek grafikli oyunlar oynamayacaksan Iphone 7 Plus ama oyun oynucaksan OPPO Reno 2Z tercihim. Ama ben senin için birazdaha araştırayım
  36. K

Yazılım İçin Bilgisayar Önerisi

Monitör dahildir . Fiyat ise 6000 falan 1598037773 Pardon dalgınlığıma gelmiş . Bütçe 6000
  37. K

Yazılım İçin Bilgisayar Önerisi

Yazılım ile uğraşıyorum ve şuan ki sistem benim için uygun değil .Yazılım dışında LOL ve CS GO oynuyorum .Bunlara uygun önerdiğiniz sistem var mı ? Bi de toplama bilgisayar mı hazır sistem mi?
  38. K

Java'da nasıl uzmanlaşabilirim

Java sadece android için değil ki . Diğer temel dilleri biliyorum zaten . Benim şuan ki amacım JAVA alanında uzmanlaşmak .Bu arada linkler için saol
  39. K

Java'da nasıl uzmanlaşabilirim

Herkese Merhaba; Java alanında kendimi geliştirmek ve JAVA ya olabileceğim kadar hakim olarak güzel işler yapmak istiyorum . 5 ay önce Javanın temel kurslarını internetten izlemiştim ve OOP bölümünüde bitirmiştim. Ben sıfırdan başlayıp bu dile olabildiğim kadar hakim olmak istiyorum ...
  40. K

C# ile kendi Mesajlaşma Servisimizi nasıl yazarız?

Teşekkürler . Böyle yaparsak başkası tarafından erişim yapılamıyor dimi yani ne olursa olsun başkası okuyamıyor
  41. K

Teşekkürler bu arada. Benim sorduğum kişiler Hamachi ve Hosting gerekiyor demişlerdi . Ben yapacağım servisi sadece birkaç arkadaş ile kullanmak istiyorum .
  42. K

C# ile kendi Mesajlaşma Servisimizi nasıl yazarız? Sadece araştırmam gereken konuları verseniz de olur. Yardımcı olursanız sevinirim.
  43. K

PayPal Hakkında Soru

Türkiye de kullanılmadığını biliyorum. Bu işlemi yurtdışında yaptığımızı saysak
  44. K

PayPal Hakkında Soru

PayPal hesabı olmayan biri banka hesabından başka bir PayPal hesabına para aktarabilir mi?
  45. K

PeP Kartta transfer varmı?

Başka banka kartından PeP karta para gönderebiliyormuyuz?
  46. K

Sanal Banka Kartı Nasıl oluşturabilirim

Para transferinde sınır varmı ? Biri bana 800 gönderdi diyelim kendi hesabından
  47. K

Sanal kartlara para yatırma işi ininal de falan sınırlı. Mesela para transferinde sınır varmı?
  48. K

Sınır veriyo yani. Sınırsız veya benzeri varmı ?
  49. K

Kredi kartım olmadan sanal banka kartı oluşturabilirmiyim?
  50. K

Yazılımla uğraşanlar için hangi işlemci

Şuan JAVA öğreniyorum. Genellikle PYTHON , Script kodluyorum . NetBeans , Visual Studio Code kullanıyorum. PC için Bütçe 5000-6000TL civarı . Linuxu sanal makine de kullanacam
  51. K

Yazılımla uğraşanlar için hangi işlemci

Ben yazılımla uğraşıyorum . Aynı zamanda Linux ile de ilgileniyorum. PC alacam . Araştırdığıma göre işlemci olarak AMD öneriliyor. Ben yine de bir sorayım dedim. Sizce benim yukarda belirttiğim kullanım biçimime göre hangi işlemci daha işlevli olur .
  52. K

Yazılım Yazmak İçin Uygun Sistem.(4500TL Limit)

Şuan tek monitörde gerek yok . Monitör arttırınca ihityaç olabilir. Hepinize tekrar teşekkürler
  53. K

Teşekkürler bu konudaki ilginiz için. Bide biri bundan üstteki yorumda pivot özellikli 27 inch bir monitör demiş. Bunun hakkındaki görüşünüz nedir ? Bilgisayar toplama konusunda fazla bir bilgim yok da .
  54. K

Teşekkürler çok iyi bir sistem M2 SSD falan var . AMD koyma sebebiniz İntelin iyi işlemcilerinin pahalı olması mı ? 1592954907 480gb SSD olsa bide 1tb hdd olsa nasıl olur
  55. K

Olursa güzel olur .
  56. K

Öncelikle Herkese Selamlar. Yazılım ve programlama ile uğraşıyorum . Yazılım Programlarında(NetBeans vb.) kasmayacak bir sistem olursa güzel olur . Bu amacıma uygun bir masaüstü bilgisayar öneriniz var mı? Bileşen önerisi de olur.