Arama sonuçlarınız

1. KTMR

Soru Patreon'un adult sisteminden Türkiye'de gelir elde edilebilir mi?

Merhabalar, kendi çapımızda bir şeyler yapıyoruz ve alıcı bulacağımız konusunda da garantideyiz. Ancak kişilerden alacağımız bu ücret bir nevi bağış gibi düşünülebilir. İçeriğimiz ücretsiz ama bazı şeylerden faydalanmak için abonelik gerekecek. P2W oyunlar gibi düşünülebilir. Şuan en büyük...
  2. KTMR

Soru Yazılım altyapısı olmadan yazılımla ilgili bölüm okunabilir mi?

Yazılımla ilgili çok az bir bilgim var. 1-2 sene öncesinde ufak tefek programlar (sadece komut / arayüzü vs. yok) yapmıştım. Şuan 11. sınıf öğrencisiyim. Dijital Oyun Tasarımı baskın olmak üzere birkaç bölüm aklıma takılıyor. Genelde sektöre 10 yaşında girmiş, çocukluğu yazılımla geçmiş...
  3. KTMR

Yardım Logitech Momo Sabitleme Kelepçesi

Yeni aldığımız bi momo vardı arkadaş kullanırken sabitleme kelepçesini kırdı. Alt tarafta olan yer direkt koptu yani. Bu üstten geçirilen sabitleme kelepçeleri de bizde yok şu anda ne yapılabilir bu durumda?
  4. KTMR

Soru M33 mü Redmi Note 10S mi?

İki model arasında kaldım M33'ün ekranı TFT imiş (ne olduğunu bilmiyorum) çok kötü diyorlar. Redmi Note 10S'in de görünüşü hiç hoşuma gitmiyor. Bu fiyat civarında başka öneri varsa ona da bakabilirim. Şimdiden teşekkürler Redmi Note 10S Samsung M33 1658697181 Konu başlığını yanlış yere açmışım
  5. KTMR

Soru 11'e geçerken bölüm değişebilir miyim?

Geçen dönem dil bölümü seçip kağıdı teslim ettim. Ama şu anda sayısala geçmek istiyorum. İnternetten baktığım kadarıyla idareyle konuştuğumda geçiş yapabiliyormuşum. Mümkün mü sayısala geçmem yoksa kaldım mı böyle?
  6. KTMR

Yardım Bölüm seçimini geçen dönem yaptık ama kararsız kaldım

Bu yaz tatiliyle birlikte artık 11. sınıfa geçiş yapıyorum. Bölüm olarak dil seçtim ama havacılığa çok merakım var. Dil bölümüyle girebileceğim tek yer Kabin Hizmetleri ama ben daha çok Havacılık Yönetimi, Uçak Elektrik ve Elektronik hatta eğer başarabilirsem Pilotaj okumak istiyorum...
  7. KTMR

Öneri 5000₺ Telefon Önerisi

Artık yeni bir telefona geçmek istiyorum, belirttiğim gibi bütçem 5000 hadi taş çatlasın 5500₺. Batarya ömrü ve kamera özellikleri benim için önemli. Öneriler için şimdiden teşekkürler.
  8. KTMR

Soru A3 poster bastıracağım, seçeceğim fotoğrafın kaça kaç olması gerekiyor?

Yukarıda belirttiğim gibi A3 poster bastırmak istiyorum. Hoşuma giden birkaç resimi odama asacağım. Ama seçeceğim resimlerin kaça kaç olması gerekiyor bilmiyorum. Mesela 1920x1080 bir resim A3'e net bir şekilde basılabilir mi? Konuyu yanlış seçmiş olabilirim bu konu hakkında bir başlık bulamadım.
  9. KTMR

Soru Bluetooth adaptörleri nasıl çalışıyor?

Merhabalar, bilgisayarıma Bluetooth ile bağlamam gereken cihazlar var. Ancak anakartımda herhangi bir şekilde Bluetooth desteği yok. İnternette biraz araştırdıktan sonra Bluetooth adaptörlerine rastladım. Tam olarak nasıl çalışıyorlar? Alacaksam hangisini almalıyım? Bu arada anakartım B450M-A...
  10. KTMR

Soru Sınavsız liseden sınavlı liseye nakil aldırılabilir mi?

Merhabalar, ben 10. sınıf öğrencisiyim. Şu anda sınavlı bir lisede okuyorum. Aynı şekilde arkadaşım da bu okula gelmek istiyor. Ancak o sınavsız girilen bir lisede okuyor. Sömestrda bölüm seçimlerini yapacağız ve ikimizde dil düşünüyoruz. Ayrıca okulumuzda genelde yeterli dil öğrencisi çıkmıyor...
  11. KTMR

Öneri 100-250₺ Bandında Klavye?

100-250₺ civarında bir klavye arıyorum. Battlefield 3-4'te uçak kullandığım için Rollover problemi olmamalı. Aynı anda 5-6 tuşa birden basmam gerekiyor. Var mı bildiğiniz böyle bir klavye?
  12. KTMR

Lise hayatım devam ederken istediğim mesleği nasıl öğrenebilirim?

Lise 1. sınıfa giden bir öğrenciyim. Derslerim hemen hemen orta düzeyde. LGS notumdan yola çıkarsak matematik hariç kötü bir dersim yok diyebiliriz. Kendimi matematik için LGS dönemi günde 3-5 saat 3 ay boyunca yordum ama beceremedim. Dil konusunda iyiyim. 11. sınıfta dilci olmayı düşünüyorum...
  13. KTMR

HDD'lerde olan 4-pin girişi ne işe yarıyor?

Merhabalar, Önceki konumda konuştuğumuz Seagate 1TB HDD'yi satın aldım. Ancak bunda SATA girişi ve SATA güç girişi mevcut. Birde 4-pin bir giriş var. Yakın birine sorduğumda ise güç girişi olduğunu söyledi. Kafam karıştı şimdi. bu 4-pin girişten SSD'de yok. HDD'de bunu kullanmam zorunlu mu...
  14. KTMR

Seagate 1TB HDD alınır mı?

Merhabalar, Yaklaşık 5-6 ay önce bir bilgisayar aldım. Şu an içinde sadece 240GB SSD mevcut. Artık bana yetmiyor. Yeni bir HDD almaya karar verdim. Eğer bu HDD'i alırsam oyun geliştirmeye başlayacağım. Sizce unreal engine / unity gibi oyun motorlarını hdd'ye kursam bir sıkıntı olur mu? Almayı...
  15. KTMR

4000TL bütçe ile toplanabilecek PC?

Böyle bir bilgisayar topladım fiyatı nereden kısabilirim bilmiyorum. Kuzenime alacağım bunu ve ailesinin bütçesi bu kadar değil. Daha neyini kısabilirim?
  16. KTMR

Visual Studio 2019'da "Blank Solution" bulamıyorum.

BTK Akademi üzerinden C# için eğitim alıyorum. Visual Studio Code'dan temelleri öğrettikten sonra projeler için Visual Studio IDE kurduk. Ama onun menüsü farklı benim menüm farklı. Yükleme sırasında her şeyi tıpa tıp aynı yapmama rağmen ben "Blank Solution" oluşturamıyorum. Çözümünü veya nasıl...
  17. KTMR

Mi Note 9 Pro / OPPO Realme 6 / OPPO Realme XT hangisi?

Konuyu biraz yanlış yere açmış olabilirim, daha mantıklı bir yer görmedim. Başlıkta sorduğum gibi Xiaomi Mi Note 9 Pro 128GB mı OPPO Realme 6 mı yoksa OPPO Realme XT mi? Benim için önemli olanlar hafıza, kamera ve batarya. Batarya konusunda hepsi ideal gibi 4000-5000 mAH arasındalar. Kamera...
  18. KTMR

Ev İçinde Neler Yapabilirim?

Bugünlerde virüsten dolayı uzunca bir süremi evde geçiriyorum. Normalde koşu yapmak için dışarı çıkmak, ferahlamak istiyorum ama annem hemşire olunca izin almakta bi tık zorlaşıyor tabi :) Virüs dönemi başlamadan, evlere kapanmadan önce 65 kiloydum şuan ise 80 kiloyum. Evet aşırı kilo aldım...
  19. KTMR

Dizi Mr.Robot'u nereden izleyebilirim?

Başlıkta da belirttiğim gibi Mr.Robot dizisini nereden izleyebilirim?
  20. KTMR

Sınava gitmeye korkar oldum.

Önümüzdeki hafta tatil bittiği zaman sınavlarım başlıyor. Başka bir okulda olan arkadaşım sınava gittiği gün servisindeki bir çocuğun virüs testi pozitif çıktı. Servisteki tüm çocuklar, aileleri, temas ettiği belirtilen herkes karantinaya alındı. Bende bunu yaşamaktan korkuyorum. Kendimi...
  21. KTMR

Lisede sınıfta kalma sistemi nasıl işliyor?

Geçen sene MEB'in 2020-2021'de tek dersten kalınca sınıfta kalacağımızı açıkladığı konuşuluyordu. Gerçekten böyle bir şey geldi mi? Şu anki sınıfta kalma sistemini bilen biri varsa yazarsa sevinirim. Tatilden sonra sınavlarım başlıyor sadece 1-2 derste sıkıntım var. Onlardan kalırsam koskoca...
  22. KTMR

Discord "Değişiklikleri Kaydet" Çalışmıyor, Nasıl Düzeltilir?

Bu sorun bana 1-2 gün öncesine kadar işkence çektiriyordu. Sonunda bir çözümünü buldum. Sizlerle paylaşmak istedim. Öncelikle sorunun sizinkiyle aynı olduğunu anlamanız için yaşadığım sorunu anlatayım. Kendi discord sunucumda bir değişiklik yaptığım zaman "Değişiklikleri Kaydet" butonu...
  23. KTMR

Mi 10T Pro 128GB alınır mı?

Annem için bir telefon almayı planlıyorum. Böyle 5-6K'nın üstüne çıkmayacak, iyi bir kamera ve iyi bir hafızası olacak. Bazı yerlerde baktım Mi 10T Pro'yu çok öven var. Telefona bakayım dedim. Özellikleri cidden hoşuma gitti. Bunu almayı planlıyorum. Birde attığım linkte başlıkta Xiaomi Türkiye...
  24. KTMR

Discord "Değişiklikleri Kaydet" Problemi

Bana ait bir Discord sunucum var ve ayarlardan logosunu değişirken Dikkat -- Kaydetmediğin değişiklikler var / Değişiklikleri kaydet diyor. Bunu çoğunuz zaten biliyorsunuzdur ancak ben "Değişiklikleri Kaydet" butonuna bastığım zaman değişiklikleri kaydetmiyor. Sunucumu ayarlayamıyorum. Çözümünü...
  25. KTMR

5.25 inç yuva ne işe yarar?

Yaklaşık 3-4 ay önce bir bilgisayar topladım. Cooler Master bir kasam var. İçinde bulunan yuvalar şu şekilde : 2x 2.5 inç 2x 3.5 inç 2x 5.25 inç 2.5 inç SSD için , 3.5'lar HDD için oluyor. Peki 5.25 inç nedir? Ne için kullanabilirim?
  26. KTMR

SanDisk alınır mı?

SanDisk 480GB SSD SanDisk'i sadece USB bellek için kullanmıştım. SSD / HDD gibi ürünlerini hiç almadım. 480GB'a göre fiyatı makul geldi. Sizce almalı mıyım?
  27. KTMR

SSD almayı düşünüyorum, ne almalıyım?

Başlıkta belirttiğim gibi SSD almayı düşünüyorum ama markaları olsun özellikleri olsun pek bir bilgim yok. Birde sizce SSD / HDD gibi ürünler e-ticaret sitelerinden alınır mı? Ben bilgisayarımı toplayalı yaklaşık 2-3 ay oldu ama 240GB SSD'nin yetersiz olduğunu fark ettim. Şimdi hikayeli oyunları...
  28. KTMR

James Donkey 710 mu? 711 mi?

Şuan kulaklığım Rampage ve kablosu artık kendi kendine dönmeye başladı. Sesler sürekli olarak kesiliyor. Bende yenisini almaya karar verdim. 229TL'ye en güzel kulaklıklar bunlar gibi geldi. Ayrıca incehesap'tan hiç alışveriş yapmadım. Sitede alışveriş tecrübesi olan iyi / kötü yanlarını...
  29. KTMR

Logitech G233 Alınır Mı?

Selamlar, öncelikle bu yazıyı okuduğunuz için teşekkür ediyorum. Yaklaşık 1.5 sene önce Rampage kulaklık almıştım. Şu an kulaklığın kablosu kendi kendine katlanıyor, sesi sağ taraftan çok soldan az veriyor. Bende değişmek istedim. Maksimum 400TL bütçe ile Vatan'da bulduğum en iyi kulaklık...
  30. KTMR

İşlemci Değişiminde Format Gerekir mi?

Öncelikle gelip okuyan herkese teşekkürler. Bir bilgisayar topladım ve şuan içinde Ryzen 5 1600 AF bulunuyor. Ben bunu ileride değişip, daha yeni bir işlemciye geçiş yaptığımda herhangi bir şekilde bir format vs. gerektirir mi? Cevaplar için teşekkür ederim.
  31. KTMR

Türk Telekom Altyapım Olmasına Rağmen Düşük Hız Veriyor.

Öncelikle gelip okuyan herkese teşekkürler. Konuya gelirsek hemen anlatayım. 1-2 ay öncesine kadar hiçbir sıkıntısı olmayan 30Mbps Download / 4Mbps Upload aldığım internet, yaklaşık 1 ay önce bir anda kesildi. Sorunu çözmek için aklıma ne geldiyse yaptım, düzelmedi. Müşteri hizmetlerini günde...
  32. KTMR

Bu PC'ye 550W 80+ yeterli mi?

Öncelikle gelip okuyan herkese çok teşekkür ediyorum. Konuya geçmeden önce siz güzel forum üyelerine bir soru sormak istiyorum. GameGaraj sitesi güvenli midir? Şimdi konuya geçelim. Aşağıda ki resimde gördüğünüz bilgisayara 550W yeterli midir? Sitede herhangi bir şekilde PSU değişikliği...
  33. KTMR

GTX1660Ti mı yoksa GTX1660S mi?

Öncelikle gelip burada bunu okuyan herkese teşekkür ederim. Yaklaşık 1-2 hafta önce "PC Toplama" hakkında bir konu daha açmıştım. Ancak ITOPYA sitesinin bir çok şikayeti mevcut ve bende başka bir siteye geçmek istedim. Fiyatlarıda aşağı yukarı daha uygun geldi. Şimdi konuya geçelim...
  34. KTMR

Öneri Müzikleri Alalım!

Arkadaşlar Spotify'da artık sürekli 3-5 şarkıyı dinlemekten sıkıldım. Var mı müzik önerisi verebilecek?
  35. KTMR

Adobe İllustrator ve CS6 Kullanımı İçin Tavsiye

Arkadaşlar yeni bir bilgisayar topluyorum. Toplama konusunu önceki konularımda konuştuk. Ancak ben bu topladığım bilgisayarımı Adobe İllustrator / CS6 / Yazılım / Stream (Yayın) için de kullanacağım. Beraber topladığımız sistem özellikleri şu şekilde : Sizce söylediğim konular için bu sistem...
  36. KTMR

Xiaomi Redmi Note 8 Nasıl?

Arkadaşlar teyzem adına internette güzel fotoğraf çekebilecek, hafızası yüksek telefon bakıyorum. Aklıma direkt Xiaomi geldi. Baktım 128GB hafıza, 4GB RAM, 48MP arka kamerası var. Kullanan varsa nasıl olduğunu söyleyebilir mi? Xiaomi Redmi Note 8 128GB (Mavi)
  37. KTMR

VDSL2 ve Fiber'in Farkı Ne?

Öncelikle konuya girip baktığınız için teşekkür ederim. Uzun süre Türk Telekom kullanıyordum ancak artık değişmek istiyorum. Kaç yıllık kullanıcısına bu kadar ilgisiz davranılmaz. Turkcell Superonline'a geçiş yapmak istiyorum. Cayma bedeli pekte önemli değil. Benim altyapım VDSL2 destekliyor ve...
  38. KTMR

Altyapım Olmasına Rağmen Düşük Hız

Birçok altyapı sorgulama sitesinde altyapımı sorguladım. Altyapım 50Mbps gözüküyor. Ben küçükken taşındığımız bu eve, babam Türk Telekom internet almış. Yıllardır Türk Telekom kullanıyoruz. Şimdi asıl soruna gelirsek: 1-2 ay önce hiçbir sıkıntım yoktu, 30Mbps Download / 3Mbps Upload alıyordum...
  39. KTMR

6500TL Bütçe İle Monitör Dahil PC Toplama

6500TL bütçem var. Üstüne belki 100-200 koyabilirim. Aklımda şöyle bir sistem var; Anakart : B450M PRO-M2 MAX 4133MHz Ram : Corsair 8x8 16GB CL16 3000MHz CPU : Ryzen 5 3600 veya 3600X GPU : RX570 Pulse 8GB GDDR5 256bit SSD : Toshiba TR200 480GB 550Mb / 540Mb PSU : Cooler Master 700W 80+ Monitör...