Arama sonuçlarınız

1. KTMR

Soru Patreon'un adult sisteminden Türkiye'de gelir elde edilebilir mi?

Merhabalar, kendi çapımızda bir şeyler yapıyoruz ve alıcı bulacağımız konusunda da garantideyiz. Ancak kişilerden alacağımız bu ücret bir nevi bağış gibi düşünülebilir. İçeriğimiz ücretsiz ama bazı şeylerden faydalanmak için abonelik gerekecek. P2W oyunlar gibi düşünülebilir. Şuan en büyük...
  2. KTMR

Soru Yazılım altyapısı olmadan yazılımla ilgili bölüm okunabilir mi?

Disiplinin olduğu ortamda aşılmayacak sorun yok diyorsunuz. Fikirleriniz için teşekkür ederim
  3. KTMR

Teşekkür ederim ?
  4. KTMR

Yazılımla ilgili çok az bir bilgim var. 1-2 sene öncesinde ufak tefek programlar (sadece komut / arayüzü vs. yok) yapmıştım. Şuan 11. sınıf öğrencisiyim. Dijital Oyun Tasarımı baskın olmak üzere birkaç bölüm aklıma takılıyor. Genelde sektöre 10 yaşında girmiş, çocukluğu yazılımla geçmiş...
  5. KTMR

Yardım Logitech Momo Sabitleme Kelepçesi

Yeni aldığımız bi momo vardı arkadaş kullanırken sabitleme kelepçesini kırdı. Alt tarafta olan yer direkt koptu yani. Bu üstten geçirilen sabitleme kelepçeleri de bizde yok şu anda ne yapılabilir bu durumda?
  6. KTMR

Soru M33 mü Redmi Note 10S mi?

İki model arasında kaldım M33'ün ekranı TFT imiş (ne olduğunu bilmiyorum) çok kötü diyorlar. Redmi Note 10S'in de görünüşü hiç hoşuma gitmiyor. Bu fiyat civarında başka öneri varsa ona da bakabilirim. Şimdiden teşekkürler Redmi Note 10S Samsung M33 1658697181 Konu başlığını yanlış yere açmışım
  7. KTMR

Soru 11'e geçerken bölüm değişebilir miyim?

Teşekkür ederim yanıtınız için. Dil bölümünü seçerken İngilizcemi geliştirirsem yazılım için kolaylık sağlar diye düşünmüştüm ama karar değişikliğine gittim şu an çok alakasız bir şekilde Uçak Mühendisliği istiyorum. Anlık heves gibi düşünebilirsiniz belki ama 6. sınıftan beri uçakları...
  8. KTMR

Soru 11'e geçerken bölüm değişebilir miyim?

Geçen dönem dil bölümü seçip kağıdı teslim ettim. Ama şu anda sayısala geçmek istiyorum. İnternetten baktığım kadarıyla idareyle konuştuğumda geçiş yapabiliyormuşum. Mümkün mü sayısala geçmem yoksa kaldım mı böyle?
  9. KTMR

Yardım İ3 9100f Hp rx460 OEM

Kusura bakma fark etmemişim. RX 460 + i3 9100f ile Valorant ve CSGO'da baktığım kadarıyla düşük-orta ayarlarda 144hz'de tam verim alabiliyorsun.
  10. KTMR

Ekran kartı yazmamışsın. Elindeki ekran kartına göre değişir
  11. KTMR

Max ayarlarda oynayamazsın ama CS, Valorant'ı kasmadan oynarsın. Fiyatlar benim baktığım döneme göre çok oynadı o yüzden fiyat hakkında ne desem yanlış olur.
  12. KTMR

Yardım Bölüm seçimini geçen dönem yaptık ama kararsız kaldım

Bu yaz tatiliyle birlikte artık 11. sınıfa geçiş yapıyorum. Bölüm olarak dil seçtim ama havacılığa çok merakım var. Dil bölümüyle girebileceğim tek yer Kabin Hizmetleri ama ben daha çok Havacılık Yönetimi, Uçak Elektrik ve Elektronik hatta eğer başarabilirsem Pilotaj okumak istiyorum...
  13. KTMR

Öneri 5000₺ Telefon Önerisi

Artık yeni bir telefona geçmek istiyorum, belirttiğim gibi bütçem 5000 hadi taş çatlasın 5500₺. Batarya ömrü ve kamera özellikleri benim için önemli. Öneriler için şimdiden teşekkürler.
  14. KTMR

Yardım Divinity Original Sin 2 Definitive edition oyunu oynayamıyorum

Arkadaşın attığı linkten bir çözümü Türkçe yazayım. Windows Defender'ın "Kontrollü Klasör Erişimi" ile ilgiliymiş. Düzeltmek için Windows Defender açıp Virüs ve Tehdit Algılama'ya tıklayın. Virüs ve Tehdit Algılama Ayarlarına tıklayın. Aşağıya inip oradan Kontrollü Klasör Erişimine girin ve...
  15. KTMR

Soru A3 poster bastıracağım, seçeceğim fotoğrafın kaça kaç olması gerekiyor?

A3'ün ebatını biliyorum. İnternetten seçeceğim fotoğraf kaça kaç olmalı? 800x600 / 1920x1080 bu tarzda yani. Önemi var mı onu da bilmiyorum ama gidip bulanık baskı almak istemiyorum.
  16. KTMR

Soru A3 poster bastıracağım, seçeceğim fotoğrafın kaça kaç olması gerekiyor?

Yukarıda belirttiğim gibi A3 poster bastırmak istiyorum. Hoşuma giden birkaç resimi odama asacağım. Ama seçeceğim resimlerin kaça kaç olması gerekiyor bilmiyorum. Mesela 1920x1080 bir resim A3'e net bir şekilde basılabilir mi? Konuyu yanlış seçmiş olabilirim bu konu hakkında bir başlık bulamadım.
  17. KTMR

Rehber Covid olduğunuzu nasıl anladınız ? Nasıl atlattınız ?

Olduğum ilk 2-3 gün ateşim 39-40 derecelere kadar çıkıyordu. Burun tıkanıklığı, halsizlik vs. vardı. Ama o 2-3 günden sonra ateş, halsizlik falan geçti. Bu sefer tat almam gitti. Yaklaşık 6 ay oldu hala daha o eski zamanlardaki gibi zevkli yemek yiyemiyorum.
  18. KTMR

Soru Bluetooth adaptörleri nasıl çalışıyor?

Merhabalar, bilgisayarıma Bluetooth ile bağlamam gereken cihazlar var. Ancak anakartımda herhangi bir şekilde Bluetooth desteği yok. İnternette biraz araştırdıktan sonra Bluetooth adaptörlerine rastladım. Tam olarak nasıl çalışıyorlar? Alacaksam hangisini almalıyım? Bu arada anakartım B450M-A...
  19. KTMR

Öneri Hikaye oyunu önerisi

Mafia I ve II
  20. KTMR

Soru Sınavsız liseden sınavlı liseye nakil aldırılabilir mi?

Merhabalar, ben 10. sınıf öğrencisiyim. Şu anda sınavlı bir lisede okuyorum. Aynı şekilde arkadaşım da bu okula gelmek istiyor. Ancak o sınavsız girilen bir lisede okuyor. Sömestrda bölüm seçimlerini yapacağız ve ikimizde dil düşünüyoruz. Ayrıca okulumuzda genelde yeterli dil öğrencisi çıkmıyor...
  21. KTMR

Öneri 100-250₺ Bandında Klavye?

100-250₺ civarında bir klavye arıyorum. Battlefield 3-4'te uçak kullandığım için Rollover problemi olmamalı. Aynı anda 5-6 tuşa birden basmam gerekiyor. Var mı bildiğiniz böyle bir klavye?
  22. KTMR

TTNET Alınırmı

Birde zeminden daireye gelen hattı kontrol edin. Yenilemesi çok masraflı değil.
  23. KTMR

Gta6 sizce ne zaman çıkacak ve nasıl sistem lazım

Rockstar genelde oyun dünyasını çalkalamayı sevdiği için Yüksek - Ultra ayarlar cidden zorlayabilir. Ama oyunu güzel bi optimizasyonla GTX1650'ye kadar düşürürler diye düşünüyorum.
  24. KTMR

TTNET Alınırmı

Bu tür şeyler almadan önce altyapınızı öğrenmenizi tavsiye ederim. Bunlara para vermeye başlamadan önce altyapınızı öğrenirseniz, gereksiz fazladan para vermezsiniz.
  25. KTMR

HDD'lerde olan 4-pin girişi ne işe yarıyor?

Sağ olasın anladım mantığını.
  26. KTMR

Lise hayatım devam ederken istediğim mesleği nasıl öğrenebilirim?

Lise 1. sınıfa giden bir öğrenciyim. Derslerim hemen hemen orta düzeyde. LGS notumdan yola çıkarsak matematik hariç kötü bir dersim yok diyebiliriz. Kendimi matematik için LGS dönemi günde 3-5 saat 3 ay boyunca yordum ama beceremedim. Dil konusunda iyiyim. 11. sınıfta dilci olmayı düşünüyorum...
  27. KTMR

HDD'lerde olan 4-pin girişi ne işe yarıyor?

Merhabalar, Önceki konumda konuştuğumuz Seagate 1TB HDD'yi satın aldım. Ancak bunda SATA girişi ve SATA güç girişi mevcut. Birde 4-pin bir giriş var. Yakın birine sorduğumda ise güç girişi olduğunu söyledi. Kafam karıştı şimdi. bu 4-pin girişten SSD'de yok. HDD'de bunu kullanmam zorunlu mu...
  28. KTMR

oyun için windows 10 pro mu home mi

Buradan karşılaştırmasına bakabilirsiniz. Performans açısından bir fark olacağını düşünmüyorum. W10 Pro daha çok iş amaçlı kullanılıyor ama sizin işinize yarayabilecek özelliklerde sunuyor.
  29. KTMR

Seagate 1TB HDD alınır mı?

Tamamdır sağ olasın. Herkese fikirleri - önerileri için teşekkür ederim. İyi forumlar dilerim.
  30. KTMR

Hocam mümkünse benim attığım HDD'le arasındaki farkı açıklar mısınız HDD - SSD'den pek anlamıyorum.
  31. KTMR

Söylemek istemiyordum dilime tercüman oldunuz. Teşekkür ederim.
  32. KTMR

Bende de WD Green SSD var. Söyledikleri hızı veriyor. WD ve Seagate güzel markalar.
  33. KTMR

Bende ilk zamanlar öyle düşünmüştüm ama 500GB yeterli mi bilmiyorum.
  34. KTMR

350-450TL arası bir bütçem var. 1TB benim için gayet yeterli. 1610982377 B450M-A Pro Max
  35. KTMR

Merhabalar, Yaklaşık 5-6 ay önce bir bilgisayar aldım. Şu an içinde sadece 240GB SSD mevcut. Artık bana yetmiyor. Yeni bir HDD almaya karar verdim. Eğer bu HDD'i alırsam oyun geliştirmeye başlayacağım. Sizce unreal engine / unity gibi oyun motorlarını hdd'ye kursam bir sıkıntı olur mu? Almayı...
  36. KTMR

4000TL bütçe ile toplanabilecek PC?

hocam kasayı alacağımız siteyi değişebilir miyiz? Ya da kasayı da değişebiliriz. Siteyi bir türlü kuzenime ikna ettiremiyorum, bilindik bir site istiyor. Kusura bakmayın sizleri de yoruyorum :( 1606297444 https://www.itopya.com/corsair-carbide-serisi-spec-05-650w-80-usb-30-siyah-mid-tower-kasa/...
  37. KTMR

Hocam farklı farklı sitelerden vermek yerine tek bir siteden toplasak olur mu? Karmaşık alırsam montaj yapmayı pek bilmiyorum. Sorun çıkmasın şimdi. PC bunun üzerinde değişiklik olarak ne yapılabilir mesela 4000'i geçmeyecek şekilde. anakart, psu, kasa bunlar değişebilir bu kasada (bence)
  38. KTMR

SSD alırsam bütçeyi mecburen daha da arttırmak zorunda kalırım. Ayrıca SSD şart değil, kuzenim FIFA, PES, GTA V gibi single oyunlar oynuyor. 1606295956 Hocam o siteyi hiç görmedim, sizce güvenilir mi? Ayrıca Rize'de oturduğumuz için burada sadece VATAN var, elden almalarını düşünüyorum. Malum...
  39. KTMR

Böyle bir bilgisayar topladım fiyatı nereden kısabilirim bilmiyorum. Kuzenime alacağım bunu ve ailesinin bütçesi bu kadar değil. Daha neyini kısabilirim?
  40. KTMR

Nereden başlamam gerek?

Youtube'da photoshop bilen çok kişi var. Bir kursa yazılmak / ücret vermek yerine YouTube'dan bakabilirsin. Örnek vermek isterdim ama reklam olarak algılanmasını istemem. Kendiniz rahatça öğrenebilirsiniz. Ayrıca Photoshop'un arayüzü başlangıç seviyesinde karmaşık gelmez. Bir kaç güne alışırsınız.
  41. KTMR

Visual Studio 2019'da "Blank Solution" bulamıyorum.

BTK Akademi üzerinden C# için eğitim alıyorum. Visual Studio Code'dan temelleri öğrettikten sonra projeler için Visual Studio IDE kurduk. Ama onun menüsü farklı benim menüm farklı. Yükleme sırasında her şeyi tıpa tıp aynı yapmama rağmen ben "Blank Solution" oluşturamıyorum. Çözümünü veya nasıl...
  42. KTMR

Steamden 5 TL ye oyun onerisi

5TL Steam cüzdanınızda şimdilik dursun, Black Friday / Sonbahar İndirimleri geldiğinde güzel oyunlar bulabilirsiniz.
  43. KTMR

Mi Note 9 Pro / OPPO Realme 6 / OPPO Realme XT hangisi?

Bende önümüzdeki Cumayı bekliyorum. Umarım güzel indirimler olur. Telefonu annem için alacağız, eğer fiyatları düşerse bir SSD almayı da düşünüyorum. Herkese güzel yorumları için teşekkür ederim. İyi forumlar..
  44. KTMR

Realme 6 ve Note 9 Pro arasında kaldım. Xiaomi kullanmışlığım var. Hatta şöyle diyeyim Redmi Note 9 Pro kullanmıştım. Realme telefonları hiç bilmiyorum, sizce Realme'ye hiç bulaşmadan Redmi Note 9 Pro mu alsam
  45. KTMR

Keşke arttırabilsem ama ne yazık ki 3000'i zar zor geçiyorum, arasından en uygunu Redmi Note 9 Pro gibi geliyor. 1605898199 Realme 7'nin normal versiyonu yok mu? Realme 7 diye arattığımda sadece Pro'sunu bulabiliyorum.
  46. KTMR

Konuyu biraz yanlış yere açmış olabilirim, daha mantıklı bir yer görmedim. Başlıkta sorduğum gibi Xiaomi Mi Note 9 Pro 128GB mı OPPO Realme 6 mı yoksa OPPO Realme XT mi? Benim için önemli olanlar hafıza, kamera ve batarya. Batarya konusunda hepsi ideal gibi 4000-5000 mAH arasındalar. Kamera...
  47. KTMR

Ev İçinde Neler Yapabilirim?

Kusura bakmayın geç gördüm, biraz işim vardı. 4. katta oturuyorum.
  48. KTMR

ssd mi hdd mi almalıyım

Alacağınız SSD markasına göre değişir. Çok sağlam SSD'ler var. Bunun içinde ayrı bir konu açıp sormanızı öneririm. Pek SSD markalarından anlamıyorum.
  49. KTMR

ssd mi hdd mi almalıyım

Hocam eğer singleplayer oyunlar oynuyorsanız ve yükleme ekranlarının süresi sizin için sıkıntı yaratmıyorsa HDD alınabilir. Ama ileriye dönük bir şey değil HDD. SSD hem yapısı gereği daha sağlam. Hem de rahatça kullanılabilir. Eğer bütçeniz varsa SSD öneririm.
  50. KTMR

Minecraft Seed :D

Benim bildiğim host bilgisayardan değil modemden yiyor. Modemine port açanlar var.
  51. KTMR

Bilmiyorum hocam. İsterseniz sunucuyu baştan kurun.
  52. KTMR

Ev İçinde Neler Yapabilirim?

Bugünlerde virüsten dolayı uzunca bir süremi evde geçiriyorum. Normalde koşu yapmak için dışarı çıkmak, ferahlamak istiyorum ama annem hemşire olunca izin almakta bi tık zorlaşıyor tabi :) Virüs dönemi başlamadan, evlere kapanmadan önce 65 kiloydum şuan ise 80 kiloyum. Evet aşırı kilo aldım...
  53. KTMR

Sunucu açıldığı zaman girmeniz için 5 dakika veriyor. Arkada minecraft açık dursun sunucu açılırken. Açılır açılmaz girin. Ya da arkadaşlarınızdan biri girsin.
  54. KTMR

Arkadaşlar 2 ekran kartı takmak oyunlarda FPS artırırmı

2 ekran kartı takmak yerine yeni ekran kartı alacağın zaman bu kartını satıp yeni kart için olan bütçeye eklemek daha mantıklı.
  55. KTMR

Sunucuda biri olmadığı zaman kapanıyor. Sunucuda oynarken kapanıyorsa, sunucuya aşırı yükleniyor olabilirsiniz. Sadece 2GB RAM sunuyor. Mesela biz modpack ile oynuyorduk, dakika başına konsolda aşırı yüklenme hatası alıyorduk. Oyuna yeni gelen güncellemeler artık vanillada bile chunk yükleyince...
  56. KTMR

Steam sonbahar indirimlerine son 1 hafta!

Mars Horizon diye bir oyun çıkmış. Eğer uzay merakınız varsa beğenebilirsiniz. Grafikleri hoş duruyor. Kendi uzay şirketinizi kurup Samanyolu Galaksisi'nde bulunan tüm gezegenlere gidebiliyorsunuz. Oyunun amacı ise diğer şirketlerden önde gitmek. Ayrıca şirket dediğime bakmayın, NASA, ESA gibi...
  57. KTMR

Altyapısız İnternet

ADSL dahil hiçbir altyapı yok diye belirtmiş arkadaş.
  58. KTMR

Asboard H61

Bu anakarta RTX takabilsen bile maksimum 3. nesil bir intel işlemci destekleyeceğinden RTX'in bir faydası olmaz.
  59. KTMR

Dizi Mr.Robot'u nereden izleyebilirim?

Başlıkta da belirttiğim gibi Mr.Robot dizisini nereden izleyebilirim?
  60. KTMR

Altyapısız İnternet

Superbox'a ailesi pahalı demiş. Superbox avantajlı olur ama fiyatı biraz tuzlu. Onun yerine mobil veri tercih edilebilir. Mobil veride 40GB yeterli olur diye düşünüyorum.
  61. KTMR

Cyberpunk 2077 – 10 Dakikalık Xbox Series X ve Xbox One X Oynanış Videosu

Elle yapılan savaşlar şuan banada değişik geliyor. Ghostrunner diye bir oyun var. Cyberpunk'taki elle yapılan savaşlara benzeyen bir sistemi var. Ona bak istersen. Daha güzel anlarsın. Cyberpunk'ın sadece trailerları var. Ghostrunner'ın ise oynanışları.
  62. KTMR

Öyle demeleri saçma zaten. Türkiye'de bu tür oyunları genelde yayıncılar oynuyor biz izliyoruz. Bu oyunu tamamen yorumlayabilecek, hislerini paylaşabilecek kişi sayısı 1.000'i geçmez.
  63. KTMR

Altyapısız İnternet

80TL geçmemeli diyorsun ama ne yazık ki bu dönemde imkansız fiyatları istiyorsun. Modemlerin kalitelileri bile 150-200TL'den başlıyor.
  64. KTMR

Balon olacağını düşünmüyorum. Oynanışı, silah hissiyatı ve atmosferi çok hoş duruyor. Hikayesi kötü olsa bile 70/100 alır bu oyun.
  65. KTMR

Yapay zekasında biraz sıkıntı var gibi. Etrafta yürüyen yayalara dikkat ederseniz ara sıra takılıyor(1.00 dakikada soldaki şişman karakter). Ama grafikleri olsun karakter dizaynları olsun hoş gözüküyor. Tabi bu oyunu Türkiye'de kaç kişi oynar orası muamma...
  66. KTMR

Aldığım sistemde ekran gelmiyor

HDMI / VGA artık hangi kablo türünü kullanıyorsanız eğer bilgisayarınızda ekran kartı varsa anakarttaki HDMI / VGA girişine takmış olabilirsiniz. Kabloyu doğru yere taktığınıza emin olun.
  67. KTMR

İş Önerisi

Eğer bilgisayarda bildiğiniz bir iş varsa bu dönemde Freelancer olarak çalışmanızı öneririm. Photoshop olur After Effects olur, yazılım olur o olur bu olur... Maaş alabileceğiniz bir sürü iş var. Hiçbirini bilmiyorsanız boş vaktinizde zevkinize uygun bir freelancer meslek hakkında bilgi...
  68. KTMR

Cumhurbaşkanı Erdoğan Yeni Tedbirleri Açıkladı

Hafta içi?
  69. KTMR

Belki sözlü notu olarak ya da sonraki sınava ekleme olarak kullanabilirler. Çok karmaşık bir durum. Büyük hata yaptı bence sınav yapan okullar.
  70. KTMR

Okul yönetimi veya MEB en geç 2-3 gün içinde açıklar diye düşünüyorum.
  71. KTMR

Okullar online eğitim üzerinden devam edecek. Yüz yüze eğitimin aşamaları iptal edildi.
  72. KTMR

Öğretmenler bile notları değişebiliyor yazılımın sahibi mi değişemeyecek?
  73. KTMR

Lise sınavları ne olacak? Hem sokağa çıkma yasağımız var, hem sınavımız. Kanun bugu mu denir buna? ( İptal edilip edilmeyeceği okul tarafından açıklanmadı. )
  74. KTMR

Sınava gitmeye korkar oldum.

Yapacak bir şey yok mecbur gideceğim zaten. 9. sınıf olduğum için günde 2 sınava alışık değilim bakalım ne olacak
  75. KTMR

Sınava gitmeye korkar oldum.

Önümüzdeki hafta tatil bittiği zaman sınavlarım başlıyor. Başka bir okulda olan arkadaşım sınava gittiği gün servisindeki bir çocuğun virüs testi pozitif çıktı. Servisteki tüm çocuklar, aileleri, temas ettiği belirtilen herkes karantinaya alındı. Bende bunu yaşamaktan korkuyorum. Kendimi...
  76. KTMR

Çırpınırdı karadeniz

Yanlış anlamayın ama sizce bir forumda bu kadar milliyetçilik yapmanın bir mantığı var mı? Genelde insanlar sorunlarını paylaşır, çözümü bulunur. Ya da rehber tadında uzun makaleler yazılır. Tabii ki milliyetçi olmak kötü bir şey değil. Ama bu kadarının bir fayda sağlayacağını düşünmüyorum.
  77. KTMR

PlayStation 4 Pro mu Xbox Series S mi?

Ben PS4 kullanıyorum, memnunum ama XBOX Series X arkadaşın dediği gibi daha uzun süre destek alacak. Sonraki nesil oyunları da oynatacak. İlk zamanlarda PS4 önerirdim ama yakında devri biteceğinden XSS daha mantıklı.
  78. KTMR

Defrag

bende 240GB SSD var 220GB top. gösteriyor. Sebebi w10 mudur yoksa kendine ayırdığı alan mı?
  79. KTMR

İndirim günlerinde sizler neler aldınız ?

Gaming Gecesi'nde tam beklediğim kulaklık James Donkey 712 indirime girmişti 250TL'ye direk aldım.
  80. KTMR

DCS World Steam Edition

Savaş uçaklarını sevdiğimden bir ara videolarını bakmıştım ama joystick olmadan sarmaz diyip indirmekten vazgeçtim.
  81. KTMR

Telefondaki sesi laptoba aktarmak.

Hocam telefondan şarkıyı açıp bilgisayara yansıtmak yerine USB bağlantısı ile dinleyeceğiniz şarkının dosyasını direkt olarak bilgisayara aktarmak ve bilgisayardan dinlemek daha mantıklı değil mi? İlla AUX kablosu derseniz bilmiyorum, denemedim.
  82. KTMR

Lisede sınıfta kalma sistemi nasıl işliyor?

Edebiyattan kalacağımı düşünmüyorum, konular o kadarda zor gelmedi.
  83. KTMR

Sence google'da aramadım mı?
  84. KTMR

Hocam başta belirttiğim gibi "konuşuluyordu" dedim. Bende gerçek olup olmadığını öğrenmek için açtım bu konuyu.
  85. KTMR

Aynen baraj 50 puan. Ama eskiden bir kaç dersten kalsanda geçebiliyordun. Ortalamanın 50'den yukarıda olması gerekiyordu. Şuan galiba her dersin ortalamasının 50 üstü olması gerekiyor.
  86. KTMR

Eğer öyleyse bence aşırı saçma. Öğrenci belli başlı konularda iyidir, her konuda iyi olacak diye bir şey yok. Bizim hocalar bile Einstein en iyi fizikçilerden olabilir ama en iyi coğrafyacı değildir diyor. Bir öğrenci her konuda neden iyi olmak zorunda?
  87. KTMR

Geçen sene MEB'in 2020-2021'de tek dersten kalınca sınıfta kalacağımızı açıkladığı konuşuluyordu. Gerçekten böyle bir şey geldi mi? Şu anki sınıfta kalma sistemini bilen biri varsa yazarsa sevinirim. Tatilden sonra sınavlarım başlıyor sadece 1-2 derste sıkıntım var. Onlardan kalırsam koskoca...
  88. KTMR

ZOTAC RTX 2060 Isınma sorunu ve darboğaz

Hocam ben RX580 + Ryzen 5 3600 + 8GB RAM kullanıyorum. Bende bile 500W varken RTX'e 550W dayanamayabilir.
  89. KTMR

Kızların oynadığı online pc oyunları nelerdir?

Kişi zevkine göre değişir, kız diye erkek oyunculardan ayırmaya gerek yok. pqueen gibi oynarken güldüren, oynamasını bilen çok kız var. 1605434635 Ama genellikle LoL oynayan gördüm, PUBG Mobile'ın üst modeline geçip PUBG Lite oynuyorda olabilir :)
  90. KTMR

Sizce Formula 1 bir spor mu yoksa değil mi?

Kesinlikle bir spordur. Diğer sporlarla ortak bir sürü yanı var. Tek farkı yürümek / koşmak yerine araba kullanıyorsun. Sporu sadece fizikten ibaret görmek bence saçma.
  91. KTMR

Şifresiz f1

Televizyon dönemi yavaş yavaş bitiyor zaten. Özellikle saçma sapan Türk dizilerinden ve düzgün haber yapamayan haber kanallarından sonra iyice soğudum. 1605434185 İnternetten F1 izleyebileceğim bir site var mı?
  92. KTMR

Şifresiz f1

Intercity İstanbul Park'ta koşulacak yarışta ilk yayın 13 Kasım Cuma Günü olacak. Saat 11.00'de başlayacak 1. Antrenman Turları canlı olacak TV+'ta olacak. Aynı gün 15.00'te 2. Antrenman Turları da yine canlı yayınlanacak. Yarış ise 15 Kasım Pazar günü 13.10'da TV+'tan ve S Sport'dan naklen...
  93. KTMR

Discord "Değişiklikleri Kaydet" Çalışmıyor, Nasıl Düzeltilir?

Teşekkür ederim
  94. KTMR

Discord "Değişiklikleri Kaydet" Çalışmıyor, Nasıl Düzeltilir?

Bu sorun bana 1-2 gün öncesine kadar işkence çektiriyordu. Sonunda bir çözümünü buldum. Sizlerle paylaşmak istedim. Öncelikle sorunun sizinkiyle aynı olduğunu anlamanız için yaşadığım sorunu anlatayım. Kendi discord sunucumda bir değişiklik yaptığım zaman "Değişiklikleri Kaydet" butonu...
  95. KTMR

Mi 10T Pro 128GB alınır mı?

Tamamdır, cevabınız için teşekkür ederim
  96. KTMR

Mi 10T Pro 128GB alınır mı?

Annem için bir telefon almayı planlıyorum. Böyle 5-6K'nın üstüne çıkmayacak, iyi bir kamera ve iyi bir hafızası olacak. Bazı yerlerde baktım Mi 10T Pro'yu çok öven var. Telefona bakayım dedim. Özellikleri cidden hoşuma gitti. Bunu almayı planlıyorum. Birde attığım linkte başlıkta Xiaomi Türkiye...
  97. KTMR

Discord "Değişiklikleri Kaydet" Problemi

Çıkmıyorum zaten. 3 nokta sürekli hareket ediyor. Sonradan "Değişiklikleri Kaydet" yazısı geliyor yine.
  98. KTMR

Discord "Değişiklikleri Kaydet" Problemi

Bana ait bir Discord sunucum var ve ayarlardan logosunu değişirken Dikkat -- Kaydetmediğin değişiklikler var / Değişiklikleri kaydet diyor. Bunu çoğunuz zaten biliyorsunuzdur ancak ben "Değişiklikleri Kaydet" butonuna bastığım zaman değişiklikleri kaydetmiyor. Sunucumu ayarlayamıyorum. Çözümünü...
  99. KTMR

5.25 inç yuva ne işe yarar?

Yanıtınız için teşekkür ederim. İyi forumlar dilerim
  100. KTMR

5.25 inç yuva ne işe yarar?

Yaklaşık 3-4 ay önce bir bilgisayar topladım. Cooler Master bir kasam var. İçinde bulunan yuvalar şu şekilde : 2x 2.5 inç 2x 3.5 inç 2x 5.25 inç 2.5 inç SSD için , 3.5'lar HDD için oluyor. Peki 5.25 inç nedir? Ne için kullanabilirim?
  101. KTMR

SanDisk alınır mı?

Samsung 860 Evo önerir misiniz?
  102. KTMR

Zoomda start video kapalı ama arkadaşım kameran açık dedi

Ben genelde ZOOM derslerinde ne olur ne olmaz kameranın USB'sini çıkarıyorum. Telefondan kullanıyorsan neden oluyor bilmiyorum.
  103. KTMR

SanDisk alınır mı?

SanDisk'ten vazgeçtim zaten WD almayı düşünüyorum.
  104. KTMR

Forum Üyelerine Whatsapp'tan Gelen Son Mesaj

"yapmaya üşendim qwe"
  105. KTMR

SanDisk alınır mı?

Hazır elimde WD varken ondan devam etme kararı aldım. Herkese cevaplarından dolayı teşekkür ediyorum. İyi forumlar dilerim.
  106. KTMR

Yenilenmiş Telefon Alınır mı ?

Hocam hazır buraya konusu açılmışken bende sorayım. Yenilenmiş telefonun normal telefonlardan farkı nedir?
  107. KTMR

SanDisk alınır mı?

Şu anda bilgisayarımda WD 240GB SSD bulunuyor. "WD'den devam mı etsem?" diye düşünmeye başladım. WD 480GB SSD Bunu almam mantıklı olur mu? Fiyatı çok yüksek gelmedi 20-30TL daha pahalı. Eğer SanDisk yerine WD önerirseniz bunu alacağım. Sizleri de biraz yoruyorum kusuruma bakmayın.
  108. KTMR

SanDisk alınır mı?

Yanıtınız için teşekkür ederim. Gönderdiğim linkteki SSD'nin 3 yıl garantisi var. Bir sıkıntısı olursa gönderirim diye düşünüyorum.
  109. KTMR

SanDisk alınır mı?

SanDisk 480GB SSD SanDisk'i sadece USB bellek için kullanmıştım. SSD / HDD gibi ürünlerini hiç almadım. 480GB'a göre fiyatı makul geldi. Sizce almalı mıyım?
  110. KTMR

SSD almayı düşünüyorum, ne almalıyım?

Herkese önerileri / cevapları için teşekkür ediyorum. Hepsine bakıp aklıma yatan, fiyatı uygun gelen SSD'yi alacağım. İyi forumlar dilerim.
  111. KTMR

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Ama merak ettiğim bir konu var. Sizce hikayeli oyunlar için M2 gerekli mi? Bence loading screende 5sn az beklemek için böyle bir fiyat farkına gerek yok.
  112. KTMR

Başlıkta belirttiğim gibi SSD almayı düşünüyorum ama markaları olsun özellikleri olsun pek bir bilgim yok. Birde sizce SSD / HDD gibi ürünler e-ticaret sitelerinden alınır mı? Ben bilgisayarımı toplayalı yaklaşık 2-3 ay oldu ama 240GB SSD'nin yetersiz olduğunu fark ettim. Şimdi hikayeli oyunları...
  113. KTMR

James Donkey 710 mu? 711 mi?

Müzik için değil oyun için kullanacağım. Sesi doğru yerden vermesi yeterli. 1601364395 GamePower alacağımı hiç sanmıyorum. Çoğu yerde önerilmiyor. Sadece ünlü YouTube kanallarına sponsor olup şişirilmiş bir marka.
  114. KTMR

James Donkey 710 mu? 711 mi?

Şuan kulaklığım Rampage ve kablosu artık kendi kendine dönmeye başladı. Sesler sürekli olarak kesiliyor. Bende yenisini almaya karar verdim. 229TL'ye en güzel kulaklıklar bunlar gibi geldi. Ayrıca incehesap'tan hiç alışveriş yapmadım. Sitede alışveriş tecrübesi olan iyi / kötü yanlarını...
  115. KTMR

Logitech G233 Alınır Mı?

CSGO manyağıyım benim için ses kasmak çok önemli. Ama bir kaç foruma daha baktım genel olarak Monster Virtual'i önerdiler. Fikrin için teşekkür ederim <3
  116. KTMR

Logitech G233 Alınır Mı?

Dediğiniz kulaklık bu mu? Fiyatı makul geldi. Monster'ı severim ama kulaklıklarını bilmiyorum. 1601298526 Peki siz önerir misiniz bunu ? Herkesten yardım almaya çalışıyorum çünkü şu ana kadar 3 kulaklık aldım ve üçü de çok kötüydü. Artık sağlam bir şeye geçmek istiyorum.
  117. KTMR

Logitech G233 Alınır Mı?

Aslında internetten alabilirim ama çok şikayeti olan veya güvenilirliği pek olmayan siteleri önermezseniz sevinirim. Logitech G332 ve G233 arasında sizce pek fark var mıdır? Öğrenciyim malum 50-60TL bile çok önemli benim için :)
  118. KTMR

Logitech G233 Alınır Mı?

Selamlar, öncelikle bu yazıyı okuduğunuz için teşekkür ediyorum. Yaklaşık 1.5 sene önce Rampage kulaklık almıştım. Şu an kulaklığın kablosu kendi kendine katlanıyor, sesi sağ taraftan çok soldan az veriyor. Bende değişmek istedim. Maksimum 400TL bütçe ile Vatan'da bulduğum en iyi kulaklık...
  119. KTMR

İşlemci Değişiminde Format Gerekir mi?

Tamamdır hocam. Kolay gelsin, iyi forumlar. 1592207999 Tamamdır hocam. Kolay gelsin, iyi forumlar.
  120. KTMR

Maske

Annem hemşire. Bize ne maske geldi ne tavandan maaş aynı ücreti alıyorlar, üstüne üstlük maske bile vermiyorlar.
  121. KTMR

İşlemci Değişiminde Format Gerekir mi?

Öncelikle gelip okuyan herkese teşekkürler. Bir bilgisayar topladım ve şuan içinde Ryzen 5 1600 AF bulunuyor. Ben bunu ileride değişip, daha yeni bir işlemciye geçiş yaptığımda herhangi bir şekilde bir format vs. gerektirir mi? Cevaplar için teşekkür ederim.
  122. KTMR

G300s vs rampage smx-r13 ağırlık sorunu

FPS oyunları aynı zamanda refleksin önemli olduğu oyunlar olduğu için mouseı çevirmek için bileğinizi mi yoksa kolunuzu mu kullandığınız çok önemli. Eğer bileğinizi kullanıyorsanız hafif bir mousea alışmak daha kolay olacaktır. Ama kolunuzu kullanıyorsanız Rampage'den devam edebilirsiniz. Ama...
  123. KTMR

Aquarius 5an alinir mi

Monitör dahil olmadan 5.671TL tutuyor. Şu nesildeki oyunlar için gayet yeterli. 16GB RAM için 2x8 yapmayı unutmayın. (Sağındaki sayı kısmı) Ayrıca istersen SSD'de M2'ye geçebilirsin.
  124. KTMR

Aquarius 5an alinir mi

Şekil pek önemli değilse ASUS VG248QE tavsiye ederim. Ayrıca bu monitör GameGaraj.com üzerinde de bulunuyor. Yani PC ile beraber gelir. (bkz. ASUS Monitör)
  125. KTMR

Aquarius 5an alinir mi

Fiyata monitör dahil olacak mı yoksa monitörünüz var mı? "5AN" modelini en güzel şekilde hazırlayabilirim size. Ayrıca GPU GTX1660S yapıldığı zaman RAM'i de 16GB 3200MHz yaparsanız tadından yenmez. Yani diyeceğim şu, alınır.
  126. KTMR

Türk Telekom Altyapım Olmasına Rağmen Düşük Hız Veriyor.

Öncelikle gelip okuyan herkese teşekkürler. Konuya gelirsek hemen anlatayım. 1-2 ay öncesine kadar hiçbir sıkıntısı olmayan 30Mbps Download / 4Mbps Upload aldığım internet, yaklaşık 1 ay önce bir anda kesildi. Sorunu çözmek için aklıma ne geldiyse yaptım, düzelmedi. Müşteri hizmetlerini günde...
  127. KTMR

GTX1660Ti mı yoksa GTX1660S mi?

128. KTMR

4200 4500 arası pc toplama

Çok kişiye sordum, bu forumda da konu açtım. Olumsuz bir mesaj almadım GameGaraj hakkında.
  129. KTMR

Linkini vermiş olduğum PC'ye bi' bakar mısınız bence arkadaş için yeterli. Bütçesini 100TL aşıyor ancak, işlemciyi R5 1600'e çekerse bütçesine iniyor.
  130. KTMR

Koronavirüsü yenen adama 1,1 milyon dolar fatura

Yani deseler ki böyle bi' masrafın olacak, ölmeyi tercih eder elimi sürmem o cihaza :tearsofjoy:
  131. KTMR

Nokia 3310 alınır mı?

Herhangi bir şekilde internete erişemezsin. Tek yapabileceğin arama ve SMS atmak olur. Ki eğer e-Sporcuyum diyorsan, sana büyük ihtimal Discord / TeamSpeak / Skype gibi bir uyguluma gerekli. Onlar olmadı bir WhatsApp grubunuz olur büyük ihtimal. Bunlardan mahrum kalırsın.
  132. KTMR

Solunum cihazları dakikada baya bir paraya mal oluyor.
  133. KTMR

2. El alımlarda sıkıntılarla karşılaşman yüksek. Alım sırasında hatayı fark etmeyebilirsiniz. Ancak en küçük bozukluk, büyük oranda etki eder. Ali Osman'ın belirttiği PC seni gayette idare eder. İstersen böyle bir sistem mevcut. (bkz. PC)
  134. KTMR

Bu PC'ye 550W 80+ yeterli mi?

Tamamdır o zaman, kolay gelsin hocam. Cevaplar için teşekkürler.
  135. KTMR

R5 1600, yayın yapmak için yeterli olacak mıdır? Birde sık olmasa da edit yapacağım. Renderda herhangi bir sıkıntı çıkar mı?
  136. KTMR

Peki bu PC'ye 550W yeterli midir? Site üzerinde PSU değişikliği yapamıyorum.
  137. KTMR

Öncelikle gelip okuyan herkese çok teşekkür ediyorum. Konuya geçmeden önce siz güzel forum üyelerine bir soru sormak istiyorum. GameGaraj sitesi güvenli midir? Şimdi konuya geçelim. Aşağıda ki resimde gördüğünüz bilgisayara 550W yeterli midir? Sitede herhangi bir şekilde PSU değişikliği...
  138. KTMR

Sağlıktan başka pek bir konuda kıymetini göremiyoruz ancak bu konuda Fahrettin Koca ve ekibi cidden güzel işler başarıyor.
  139. KTMR

İade sonrası yine monster mı ? Msi mı ?

Hocam MSI ve Monster'ı bilmem ancak amcamlara 8 yıl önce ASUS laptop aldık, 8 yıldır bakımını yapıyor, formatını atıyor. Herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmadı. ASUS laptopları öneririm.
  140. KTMR

Virüsü yenmiş ama hacizi yenemeyecek galiba :D
  141. KTMR

Forum İyice Bozdu

Hocam "Üyecik" iken bu yorumları yapmanız saçma bence. Burada uzun süredir bulunan insanlar değilde bir "Üyecik'in" bu konuyu açması garip.
  142. KTMR

Bingöl'de 5.9 Şiddetinde Deprem Yaşandı!

Rize'de dahi hissedildi. Avizeler sallandı ama kısa sürdü. Yaralananlara acil şifalar dilerim.
  143. KTMR

MSÜ sınavında sosyal mesafesiz kalabalık

Asıl patlama LGS ve YKS'de olacak. Özellikle LGS'de bu sene geçen senelere göre daha fazla kişi girecek. Önlemler sınıf içerisinde yetersiz kalacak. Herkes kendi okulunda gireceği için her türlü önlemini alanlar bile okulundaki 3IQ'lar yüzünden hastalık kapma durumuna düşecek. Yani hiçbir türlü...
  144. KTMR

İkisininde markası "Palit" GTX1660Ti ile GTX1660S arası 250TL oynuyor sitede. Ayrıca sitede nedense MSI ve ASUS'un ekran kartları bulunmuyor. Bulunan ekran kartı markaları "Palit ve Inno3D" dediğim gibi siteyi de çok bilmediğim için GameGaraj nasıl bir site sizce? Kullanan var mı?
  145. KTMR

Athlon 64 X2 6000+ 3.00 GHz ve 9600GT Valorant Performansı

NVIDIA 9400GT (1GB) / 2GB RAM / Intel Core 2 Duo 2.66ghz kullanıyorum, büyük oranda FPS sıkıntısı yaşıyorum. RAM'de herhangi bir sıkıntınız çıkmaz ancak Dual Core işlemci yetersiz kalıyor.
  146. KTMR

Öncelikle gelip burada bunu okuyan herkese teşekkür ederim. Yaklaşık 1-2 hafta önce "PC Toplama" hakkında bir konu daha açmıştım. Ancak ITOPYA sitesinin bir çok şikayeti mevcut ve bende başka bir siteye geçmek istedim. Fiyatlarıda aşağı yukarı daha uygun geldi. Şimdi konuya geçelim...
  147. KTMR

Öneri Müzikleri Alalım!

Sağ olun hocam.
  148. KTMR

Öneri Müzikleri Alalım!

Metal olur, rock olur. Daha çok Duman/Gripin/Mor ve Ötesi tarzında grupları dinliyorum 1591801192 Sağ olun hocam, çok beğendim şarkıları. 2. şarkının orjinalinin ismi nedir acaba?
  149. KTMR

Bilgisayarımı Nasıl Hızlandırabilirim

Hocam sevgilim gibi trip atmaktansa son kurduğum 2 cümleyi okursanız sevinirim.
  150. KTMR

Öneri Müzikleri Alalım!

Arkadaşlar Spotify'da artık sürekli 3-5 şarkıyı dinlemekten sıkıldım. Var mı müzik önerisi verebilecek?
  151. KTMR

Sokağa Çıkabilir miyim?

Hocam bu espri sayesinde hayatımı değiştirdiniz. Sokakla arama mesafe koymuştum. Şimdi öğrendim benimle beraber olmak istediğini.
  152. KTMR

Bilgisayarımı Nasıl Hızlandırabilirim

Ciddi bir cevap vereyim hocam. 256mb ekran kartı şu dönemde kaçınılmaz kasma yaratır. Bu bilgisayarda Warband'den üstünü oynayamazsınız. Kasma sorunuda muhtemelen kaçınılmaz. Ama RAM kullanımı biraz olsun azaltmak, PC'yi az yormak için Windows'un tüm ayarlarını Performans'a alın. Pil kullanımını...
  153. KTMR

Sizce Hangi Arabalar Dünya Standartları Altında?

Zaten eski model seven adam buna böyle para yatırıp alır. Çoğu kişi ise TOFAŞ'ı felan havalı sanıp keko, keko geziyor.
  154. KTMR

Ekran kartım nasıl ?

Hocam win7'ye geri dönüş yapın. Bir süre daha kullanın artından para biriktirince bunu satıp üstüne para ekleyip yeni pc alabilirsiniz.
  155. KTMR

Bilgisayar şarja takılarak mı kullanılmalı?

Sürekli olarak şarjda kalması bataryanın ömrünü kısaltabilir. Ancak evden dışarıda pek bir yerde kullanmıyorsanız şarjda kullanabilirsiniz. Örn : Bir akrabam 5-6 yıldır şarjda kullanıyor laptopu. Şuanda şarjda değil iken laptop açıldığı an kapanıyor veya hiç açılmıyor.
  156. KTMR

Ekran kartım nasıl ?

Hocam bence bu özelliklerde iken win10 yapmanız pek mantıklı değil. Kasmalar büyük ihtimal bundan kaynaklı. İşletim sistemi, bilgisayarınızı emiyor olabilir. Win10 yerine, 8 veya 8.1'e geçiş yapın onlarda da sorun devam ederse win7'ye dönün.
  157. KTMR

asistan oldum bi h.o alırım :)

h.o :)
  158. KTMR

Pc açık görüntü yok

O zaman bilgisayarcılar açıldığı zaman götürüp baktırmakta fayda var. 1591798517 Hocam son kısmını okumadınız galiba. Başka ekran kartında çalışıyormuş. Bende ilkten fark etmedim.
  159. KTMR

Adobe İllustrator ve CS6 Kullanımı İçin Tavsiye

Hocam fiyatı ve özellikleri hoş duruyor ancak kasanın önünde herhangi bir delik/açıklık görmüyorum. Yaz aylarında sık sık açık olacağı için ısınmaz mı PC?
  160. KTMR

Pc açık görüntü yok

Hocam bende de olmuştu. RAM'i tam takamamış olabilirsiniz. Ekran kartı tam oturmamış veya önceden çalışıyorsa, yerinden oynamış olabilir. Soketlere tam girip girmediğini içini açıp kontrol edin. Eğer herhangi bir sıkıntı yoksa, monitörünüz bozulmuş ya da kullandığınız HDMI/VGA kablosu çalışmıyor...
  161. KTMR

Adobe İllustrator ve CS6 Kullanımı İçin Tavsiye

Arkadaşlar yeni bir bilgisayar topluyorum. Toplama konusunu önceki konularımda konuştuk. Ancak ben bu topladığım bilgisayarımı Adobe İllustrator / CS6 / Yazılım / Stream (Yayın) için de kullanacağım. Beraber topladığımız sistem özellikleri şu şekilde : Sizce söylediğim konular için bu sistem...
  162. KTMR

Xiaomi Redmi Note 8 Nasıl?

Tamam o zaman, ben önereyim teyzeme büyük ihtimal o da bunu düşünüyor. Kolay gelsin, iyi forumlar.
  163. KTMR

Peki önerir misiniz hocam? Zaten genelde aile fotoğrafları felan çekmek için kullanırlar. Keskinlik pek önemli diye düşünmüyorum bu tür fotoğraflarda.
  164. KTMR

Teyzemde zaten maksimum 2500 vereceğini söyledi. İlk baktığımda fiyatı daha uygundu. Zam gelmiş şimdi. Fikrin için teşekkür ederim.
  165. KTMR

Arkadaşlar teyzem adına internette güzel fotoğraf çekebilecek, hafızası yüksek telefon bakıyorum. Aklıma direkt Xiaomi geldi. Baktım 128GB hafıza, 4GB RAM, 48MP arka kamerası var. Kullanan varsa nasıl olduğunu söyleyebilir mi? Xiaomi Redmi Note 8 128GB (Mavi)
  166. KTMR

Kodlama ile neler yapılır

Hocam BTK Akademi devletin olduğu için, devlet sertifikalı olmak meslek bulmakta kolaylık sağlayabilir diye öneriyorum. Yoksa UDEMY gibi bir çok eğitim sitesinde daha çok kaynak var.
  167. KTMR

BTK Akademi'de bulunmadığı için GameMaker'ı belirtmedim tabii ki kişiden kişiye değişir. Ancak BTK Akademi'de alınan eğitim sonrası sınavdan geçersen sertifikan olacağı için Unity meslek bulma açısından daha çok işe yarar.
  168. KTMR

VDSL2 ve Fiber'in Farkı Ne?

Tamamdır hocam. Kolay gelsin.
  169. KTMR

Benim en yakın santrale olan uzaklığım 67km. 1591786212 Hocam peki fiber internet alırsam herhangi bir problem olur mu? Yoksa VDSL paket mi almalıyım? Birde VDSL2 olmasına rağmen altyapım 50Mbps destekliyor.
  170. KTMR

düşük sistemli oyun önerisi

Kesinlikle ama kesinlikle, Mafıa I ve Mafıa II oyunlarını oynamanı tavsiye ederim.
  171. KTMR

Öncelikle konuya girip baktığınız için teşekkür ederim. Uzun süre Türk Telekom kullanıyordum ancak artık değişmek istiyorum. Kaç yıllık kullanıcısına bu kadar ilgisiz davranılmaz. Turkcell Superonline'a geçiş yapmak istiyorum. Cayma bedeli pekte önemli değil. Benim altyapım VDSL2 destekliyor ve...
  172. KTMR

Çok garip bir bağlanma sorunu TTNET akıl sır erdiremedim

Hocam eğer kablolu bağlantıda sıkıntı çıkmıyorsa, kablo yere değmeyecek şekilde duvara sabitleyerek kabloyu bağlarsanız, hem çocuklarınız için sıkıntı olmaz, hem de hız üstte belirttiğiniz gibi eski haline döner. Eğer öyle yapamam arada kapı var diyorsanız, yeni bir modem almak gerekiyormuş gibi...
  173. KTMR

Suriyeli vahşeti Yusuf'un hayatını kararttı: Besle kargayı oysun gözünü

Türkiye'ye arınma gecesi gelsin. Zaten bütün Suriyeliler dışarda. Onlara haber verilmesin. Afrikalı güzel insanlar kendilerini bir yere saklasın. O sırada bizde aynı işlemi bütün Suriyelilere yapalım. 1591738508 Bende anlatamıyorum içimi :(
  174. KTMR

teknobiyotiğin son topladığı pc sizce nasıldır?

Eğer o kadar arttıramazsan, Ryzen 5 3000 serisine geç. Sonradan RTX2060'a veya GTX1660S'e geçiş yaparsın. Pek bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Ayrıca tam tersini de yapabilirsin. Önce GPU sonra CPU. Oynadığın oyunlara göre değişir. Oynadığın oyunların, kullandığın programların GPU mu CPU mu...
  175. KTMR

teknobiyotiğin son topladığı pc sizce nasıldır?

Eğer E2.5 XT'den bahsediyorsan, ki büyük ihtimalle ondan bahsediyorsun. İşlemcisi oyunlarda idare eder. Ancak diyorsan ki ben sonuna kadar zorlarım, Ryzen 5 3000 serisine geçmeyi hak eden bir pc kendisi. RAM konusunda pek bir sıkıntısı yok. Yalnız siteden görebildiğim kadarıyla sadece 2 tane...
  176. KTMR

Altyapım Olmasına Rağmen Düşük Hız

Peki yeniden kurulum yapmam gerekli mi? Yoksa tak çalıştır mı? 1591733681 Neyse hocam sizi de yormaya gerek yok. İnternetten baktım 2018 ve sonrasında TTNet'in dağıtmış olduğu modemler oto-kurulum yapıyor. İyi geceler.
  177. KTMR

Modemi resetlersem, arayüz şifreleri sıfırlanır mı?
  178. KTMR

3000-3900 arası hangi laptopu alabilirim?

Güzel bir laptopa benziyor ancak Freedos. Yani aldıktan sonra neden açılmıyor demeyin. İçine Windows kurulu değil. Format atmayı veya PC kurmayı bilmiyorsanız öğrenmenizi tavsiye ederim. 1591719014 Laptop olması zorunlu mu hocam? 1591719745 Casper Nirvana S500 Hocam laptoptan pek anlamam ama...
  179. KTMR

onion uzantılarına tor uzerınden vpn siz bir şekilde giriş yaptım ip mi bulmu olabilir ler mi

mızıkçılık yapacaksan oynamayalım :)
  180. KTMR

onion uzantılarına tor uzerınden vpn siz bir şekilde giriş yaptım ip mi bulmu olabilir ler mi

1) Konuyu yanlış bölüme açmıssınız. 2) TOR kırılmaz değil ancak bir seviyeye kadar korur. 3) Sitede illegal içerik yasak. 4) Eğer herhangi bir linke/görsele vs. basmadıysanız ve korkup çıktıysanız pek bir şey olacağını düşünmüyorum. Eğer bir yere girip bakmışsan IP adresi değişip modeme res...
  181. KTMR

FireWall (Güvenlik Duvarı)'nı kapatırsan, herhangi bir saldırı durumunda korumasız hale düşersin. Bunun hakkında daha detaylı makaleler var. İnternetten araştırmanı öneririm.
  182. KTMR

Hocam adam mobil veri ile denemiş herhangi bir hız problemi olmamış. TV'nin WIFI kartında herhangi bir sıkıntı olsaydı mobil veride de sıkıntı çıkartırdı. Sorun konu sahibinin düşündüğü gibi. Modem, kablosuz bağlantıda bir şekilde TV'ye giden veri paketini kısıtlıyor. Sebebini bende çözemedim...
  183. KTMR

Cs Go Tahmini Fps

Herhangi bir drop yaşamazsınız. Ancak elinizde bulunan veya alacağınız monitör FPS'iniz her ne kadar yüksek olursa olsun belli bir seviyede oynatır. Örnek verecek olursak 60hz monitör ile 150 FPS alsan dahi, monitör sana 60 FPS olarak yansıtır. Eğer yeni monitör alacaksanız 75hz / 1ms altı...
  184. KTMR

Steam Hesabım ne kadar eder?

Hocam bu konuyu buraya açmak yerine yukarıda arkadaşın dediği gibi Bu siteden yapabilirsiniz. (edit : benim hesabım 340.86USD yapıyor. Yeni öğrendim :D ) Bakmak İstersen Steam Profilim 1591715950 Hocam sizin yerinize yapayım dedim, alın sonuç not : Hesabınız her ne kadar 312USD gözüksede TL...
  185. KTMR

Yazılım ile teknolojik herhangi bir şey tasarlayabilirsiniz. Ancak kullandığınız dile göre bazen kısıtlamalar olabilir. Öğrendiğiniz dile dikkat edin. Ben yazılımcı değilim ancak acemi bir "illustrator" olacağım yakında. Size de başarılar dilerim yazılım konusunda. Benim size önerim Unity...
  186. KTMR

Birçok altyapı sorgulama sitesinde altyapımı sorguladım. Altyapım 50Mbps gözüküyor. Ben küçükken taşındığımız bu eve, babam Türk Telekom internet almış. Yıllardır Türk Telekom kullanıyoruz. Şimdi asıl soruna gelirsek: 1-2 ay önce hiçbir sıkıntım yoktu, 30Mbps Download / 3Mbps Upload alıyordum...
  187. KTMR

6500TL Bütçe İle Monitör Dahil PC Toplama

İşten anlayan yakınlarım var ancak şu durumda benim yanıma gelemiyorlar. Ekran kartı olarak RX5600 XT 6GB GDDR6 OC 192bit yeterli midir sizce hocam? Benchmark'ta GTX1660S'i geçiyor. Eğer RX570 az geliyorsa (bkz.) Düşündüğüm PC (bkz.) Alternatif olarak GTX1660S'li PC (alttaki)
  188. KTMR

Hocam bende 1650-1660 bandını düşünüyorum ama fiyatları 500-600TL arttırıyor. 1591702116 M2 şimdi alıp bütçeye eklemektense sonradan upgrade yapabilirim diye düşünüyorum. Monitörü 144hz alırsam bütçeye yaklaşık 600-700TL daha eklemem gerekiyor, biraz zor. Belki para biriktirirsem 75hz'i...
  189. KTMR

6500TL bütçem var. Üstüne belki 100-200 koyabilirim. Aklımda şöyle bir sistem var; Anakart : B450M PRO-M2 MAX 4133MHz Ram : Corsair 8x8 16GB CL16 3000MHz CPU : Ryzen 5 3600 veya 3600X GPU : RX570 Pulse 8GB GDDR5 256bit SSD : Toshiba TR200 480GB 550Mb / 540Mb PSU : Cooler Master 700W 80+ Monitör...