Arama sonuçlarınız

1. alpsadik

Playstation 5 Digital Edition Fiyatı Duyuruldu

Youtuber Enis Kirazoğlunun attığı tweete göre Sony Playstation 5 Digital Edition 6000TL'ye satışa çıkacak. Fiyatlar hakkında siz ne düşünüyorsunuz?
  2. alpsadik

Lazer Yazıcı Önerisi

Arkadaşlar şirket için bir yazıcı almak istiyorum. Bin lirayı geçmeyecek, mümkünse en uygun fiyata en performanslı(renkli) tavsiyeleriniz varsa benimle paylaşabilir misiniz?
  3. alpsadik

Sistemlerimizi Görsel Olarak Puanlayalım

Haydi bakalım isteyen sistemini atsın, isteyen 10 üzerinden sistemini atanları puanlasın. Ben başlıyorum buyrun bu benim sistem.
  4. alpsadik

RTX 3060 Duyuruldu!

NVIDIA tarafından bu akşam düzenlenen CES 2021 etkinliğinde RTX 3060 duyuruldu. Daha önce çıkan 3090 3080 3070 ve 3060ti'ın ardından NVIDIA 30 serisine bir yeni kart daha ekledi. 3060'ın özellikleri ve fiyatı nasıl? NVIDIA'nın orta seviyeye konumlandıracağı 3060 stok sıkıntıları ile...
  5. alpsadik

Xbox Series X Fiyatı Güncellendi 7500 TL

%50 Gümrük vergisinin %20'ye düşmesinin ardından konsollarda beklenen fiyat düşüşü XBOX tarafında gerçekleşti. Önceleri 9000 Lira civarında satışa çıkan, Playstation 5 in girişiyle fiyatı 8300 Liraya çeken XBOX Series X, gümrük güncellemesinin ardından fiyatı 7500TL'ye çekti. Stok sıkıntılarının...
  6. alpsadik

Satılık MSI Gaming X 1070Ti

Arkadaşlar iş dolayısıyla bir süre kullanamayacağım 1070TI MSI Gaming X Ekran kartımı satmaya karar verdim. Fiyat olarak 2500 lira diyeyim pazarlığını alıcısı çıkarsa konuşuruz. Ankara içi elden teslim yapabilirim. Test etmek isteyen gelip deneyebilir. Şehirdışından almak isteyen olursa ödeme...
  7. alpsadik

Cyberpunk 2077'de Geçirdiğim 7 Saat ve İlk İzlenimlerim

Merhaba arkadaşlar, Bildiğiniz üzere uzun süredir beklenilen oyun 10 Aralık 03:00 İtibariyle herkes tarafından erişilebilir oldu. Ben de gece ve gün boyu geçirdiğim zamanları, izlenimlerimi sizlerle paylaşmak istediğim bir yazı yazmak istedim. Umarım birilerine bu konu vasıtasıyla yardımcı...
  8. alpsadik

3000Tl Bandında Telefon Önerisi

Evet arkadaşlar bugün sipariş vereceğim. Aklımda şu an Realme 7 64GB var. Var mı bir öneriniz?
  9. alpsadik

Twitchde Yaymaya Başlıyorum

Merhaba arkadaşlar. AAA oyunlarda sistemim akıcı yayın yapabilir mi diyerek yapılan bir kaç denemenin ardından twitch de yayın yapmaya karar verdim.Sizlerin de desteği ile güzel zamanlar geçirebiliriz diye düşünüyorum. Genellikle AAA gibi oyunlar oynuyorum.F1 2019da da 400 saat kadar tecrübem...
  10. alpsadik

Reno 2Z vs Note 9 Pro vs Realme 7

Evet arkadaşlar yakın zamanda bir telefon alacağım.Telefon için kriter belirtmek isterdim ama kriterim yok :D . Xiaomi kullanıcıyım gayet memnunum markadan fakat Reno 2Z biraz Amoled ekranıyla kalbimi çaldı onun dışında bir şey yok. Telefondan çok nadir oyun oynarım. Kullandığım şey çoğunlukla...
  11. alpsadik

Formula 1 İstanbul GP de Lance Stroll Polde!

Formula 1 İstanbul Grand Prix'inde Sıralama turları an itibariyle bitti. Sıralama turlarında yılın sürprizi yaşandı ve Racing Point pilotu Lance Stroll Pole pozisyonunu aldı. Sıralamalar şu şekilde; 1 Stroll 2 Verstappen 3 Perez 4 Albon 5 Ricciardo 6 Hamilton 7 Ocon 8 Raikkonen 9...
  12. alpsadik

Ermenistan Yenilgiyi Kaybeden Anlaşmayı Kabul etti

ERMENİSTAN BAŞBAKANI Paşinyan: Değerli yurttaşlar, kız kardeşler ve kardeşler. Benim ve hepimiz için çok zor bir karar verdim. Rusya ve Azerbaycan cumhurbaşkanları ile savaşın bitmesi için anlaşma imzaladım.
  13. alpsadik

Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Atandı

Cumhurbaşkanının onayıyla Hazine ve Maliye Bakanlığına Lütfi Elvan atandı. Lütfi Elvan Kimdir? Lütfi Elvan, 12 Mart 1962'de Karaman Ermenek'te doğdu. Baba adı A. Nuri, anne adı Samiye'dir. Maden Yüksek Mühendisi, Ekonomist ve Planlamacı; İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesini...
  14. alpsadik

Oppo A5 2020 Alınır Mı?

Haftaya Bime uygun fiyata gelecekmiş. Telefonlarla ilgili teknik bir bilgiye sahip değilim. Telefonda yaptığım şeyler Sosyal Medyaya girmek, Whatsapp kullanmak gibi şeyler. Oyun oynamıyorum. Kamerası çok önemli olmasa da oyundan daha önemli. Telefonu bilenler yardımcı olabilir mi?
  15. alpsadik

AMD 6000 Serisi Ekran Kartlarını Duyurdu! NVIDIA'ya Rakip Geliyor!

AMD Radeon 6000 Serisi ekran kartlarını bugün yaptığı lansman ile duyurdu. Duyurulan ekran kartları sırasıyla 6900xt, 6800xt ve 6800 oldu. RDNA 2 mimarisiyle gelecek olan 6000 serisi beraberinde Smart Access, RTX, Rage Modu gibi özellikleri de beraberinde getiriyor.Aynı zamanda Watt Başına...
  16. alpsadik

AMD Radeon 6000 Serisi Ekran Kartları Yarın(28 Ekim) Duyuruluyor

NVIDIA 3000 Serisinin açıklanmasından sonra piyasadaki rekabet açısından büyük bir merakla beklenen AMD "Big Navi" 6000 Serisi yarın duyurulacak. Gelen bilgilere göre AMD'nin en iyi ekran kartının RTX 3080 ile yarışılacağı konuşuluyor. Duyuru yarın TSİ 19:00 da yapılacak. Youtube üzerinden takip...
  17. alpsadik

Türk SİHA'ları Financial Timesda

Karabağ Türkiye üretimi askeri silahların kullanıldığı son yer oldu. Onlarca yıl süren Dağlık-Karabağ belirsizliği, Azerbaycan Ermenistan arasında yeniden alevlendi. Bu savaşta, savaş tarihine yeni bir silah eklendi. Azerbaycan ordusu, Türk yapımı SİHAlarını Ermenileri tespit etmek, ve hava...
  18. alpsadik

Yuneec H520 ve Termal Kamera Deneyimlerim

Merhaba, bu konuda yaklaşık bir hafta önce uçuşunu yaptığımız Nevşehir bölgesi ile ilgili deneyimlerimi aktarmak istiyorum. Şirket olarak Nevşehirde Termal kamera ile uçuş yapmaya gittik. Termal kamerayla alınan veriler işlenecek ve bir devlet kurumuna maden araştırmaları yapılmak üzere...
  19. alpsadik

AMD 4000 Serisi İşlemcilerini ve 6000 Serisi Ekran Kartlarını Duyurdu

AMD Twitter hesabından yaptığı açıklamada Zen 3 mimarisine sahip olacak 4000 serisinin 8 Ekimde, RDNA 2 mimarisiyle geliştirilen Radeon 6000 serisini ise 28 Ekimde çıkacağını duyurdu. NVIDIA'nın 3000 serisinde yaptığı büyük süksenin ardından RDNA 2 mimarisi merakla bekleniyor. Sizin...
  20. alpsadik

Cooler Master ML240L V2 Sıvı Soğutma İncelemesi

Merhaba, Geçtiğimiz cuma günü İnce Hesap Gaming Gecelerinden 740 TL ye aldığım ML240L modeli elime ulaştı. Buraya da bir inceleme konusu açarak ürünü sizlere de tanıtmak istedim. Öncelikle sistemimi belirteyim. Ryzen 5 3600 MSI B450m-A pro max MSI Gaming 1070ti 2x8 Team T Force Vulkan Z 3000...
  21. alpsadik

NetFlix'in Cinsel İstismar İçeren İçeriği RTÜK Tarafından Yasaklandı.

Netflix, cinsel istismar tartışmasına yol açan, "Cuties" filmini Türkiye'de yayınlamayacağını açıkladı. Radyo, Televizyon Üst Kurulu ( RTÜK) geçtiğimiz hafta yaptığı toplantıda Netflix'e filmin katalogdan çıkarılması çağrısı yapmıştı. RTÜK, müzakereler sonucunda bahse konu yapımla Netflix’in...
  22. alpsadik

700-800 tl bandında Sıvı Soğutma Önerisi

İşlemci bugün pix4d de 95 derece sabit sıcaklığı görünce ani bir kararla sıvı soğutma almaya karar verdim. Önerilerinizi bekliyorum. 1599217394 @met 35 @aimnil @Görkem Say
  23. alpsadik

NVIDIA Yeni Nesil 3000 Serisi Ekran Kartlarını Tanıttı

Aylardır 3000 serisi üzerine çalışan NVIDIA, 3070, 3080 ve 3090dan oluşan seriyi Ultimate Countdown adını verdiği programda tanıttı. Son zamanlarda özellikle AMDnin 5000 serisi ile girdiği yarışta yara alan ekran kartı devi, yaptığı yenilikler ve fiyatlarıyla dikkatleri üzerine çekti. NVIDIA...
  24. alpsadik

NVIDIA Ultimate Countdown 7 de Başlıyor

"Oyun Dünyasında yeni bir devre yelken açacağız." sloganıyla tanıtılan NVIDIA Ultimate Countdown saat 7 de canlı yayında olacak. Bu yayın hakkında beklentileriniz neler?
  25. alpsadik

PSU ve Koruma Standartları (Güç Kaynağı Alırken Bunlara Dikkat)

Merhaba, Bu konuda güç kaynağı kutularının üzerinde yazan, satın alırken sadece 80+ mı değil mi olarak bakıp bu özelliklere dikkat bile etmediğimiz fakat önemli olan koruma standartlarından bahsedeceğim. Soru; Koruma Standartları Nedir? -Koruma standartları, güç kaynağımızın stabilitesini ve...
  26. alpsadik

Kaçırılmayacak Fiyata Donanım Tavsiyeleri

Merhaba, Bilgisayar toplama işiyle sürekli olarak iç içeyim. Dolayısıyla piyasadaki donanımların bir çoğunun da fiyatlarını takip ediyorum. Belirli aralıklarla çok uygun fiyata ürünler düşüyor ve bunları sizlerle paylaşmamın faydalı olacağını düşündüm. Aynı şekilde bu konu üzerinden de fiyat...
  27. alpsadik

Lenovo g27c-10 alınır mı?

LENOVO G27C-10 27&#39&#39 165Hz 4MS CURVED FreeSync™ OYUNCU MONİTÖR - Vatan Bilgisayar linkteki monitör alınır mı arkadaşlar? Özellikleri fiyata göre ideal görünüyor. Kullanan kişiler ya da bilgi sahibi kişiler yorum yaparsa sevinirim. Vatan bilgisayardayım alacağım yorumlara göre. @Görkem Say...
  28. alpsadik

Ryzen 5 3600 e Wraithprism Yeterli Olur mu?

Başlıkta belirttiğim gibi. Kule tipi soğutucular çok çirkin geliyor gözüme. Dolayısıyla kule tipi soğutucu istemiyorum. Sıvı soğutma için de ayıracak bir bütçem yok. 1596452447 @Görkem Say @EFI Shell
  29. alpsadik

Dizüstü 2070 Ekran kartı 1660TI Masaüstü Ekran Kartıyla Denk mi?

Merhaba arkadaşlar. Bugün youtubeda Hardware Unboxed kanalının Desktop vs Laptop Gaming Performance adlı videosuna denk geldim. Yapılan testlerde ekran kartının performanslarına yoğunlaşmış ve NVIDIA ekran kartlarını aynı isimle değil farklı isimlerle çıkarmalı çünkü Laptop 2070 ve Masaüstü 2070...
  30. alpsadik

Bu laptop ne kadar eder?

Arkadaşlar selamlar. Linkte bulunan laptopu 4 yıl önce almıştım ve elimden çıkarmayı düşünüyorum. Sizce ne kadar eder? https://www.vatanbilgisayar.com/asus-n551vw-core-i7-6700hq-2-6ghz-16gb-1tb-128-ssd-15-6-gtx960m-4gb-w10-notebook.html
  31. alpsadik

Amd Ryzen İşlemci Pin Sorunu

Arkadaşlar son dönemde toplam 5 adet Amd Ryzen 3. nesil işlemci aldım. Bu 5 işlemcinin 2sinde yamuk pin vardı.Garantisinin ölmesini de göze alarak cımbız ve bıçakla düzeltip ikisini de sisteme taktım ve sorunsuz çalışıyor. Fakat Amdnin fabrika çıkışında böyle 5 de 2 ye varacak kadar hata yapması...
  32. alpsadik

Corsair 680X alınır mı?

Arkadaşlar selamlar elimizde bir Corsair 465x var, Corsair 680x e geçmeyi düşünüyoruz. Bu kasaları kullananlar var mıdır? Tavsiye eder misiniz? Fikir verebilir misiniz?
  33. alpsadik

GTX 960 ne kadar eder?

Arkadaşlar elimde 3 yıl boyunca kullandığım 4gb Asus Strix GTX 960 var ve satmayı düşünüyorum. Sizce ne kadar eder? 800-900 lira olarak tahmin ediyorum. Letgoya ne kadar yazmalıyım.
  34. alpsadik

Razer Leviathan Elite Gaming RZ05 veya tavsiye

Arkadaşlar selamlar. Ses sistemleri hakkında pek bir bilgim yok. Bu ürünü buldum bilen, kullanan var mı? Farklı önerileriniz varsa onları da gönderebilirsiniz. https://www.incehesap.com/razer-leviathan-elite-gaming-rz05-01260100-r3g1-60-w-1-1-hoparlor-fiyati-45971/
  35. alpsadik

Yeni Kurulan Sistemde Kapanma Sorunu

Arkadaşlar selamlar. Arkadaşımın bilgisayarını yeni kurduk. Aynı sistemden 3 tane kurmamıza rağmen bu arkadaşta problem oldu. Oyuna girip ekran kartı 80 dereceyi gördükten bir süre sonra bilgisayar elektriği kesiyor ve bilgisayar kapanıyor(mavi ekransız). Sonrasında kasadaki power tuşuna...