Arama sonuçlarınız

1. W

Baklava Yiyemiyorum

baklava nasıl yenir diye youtube'da baktım, baklavayı alıp, ters çeviriceğiz ve sonra damğamıza yapıştırıp yavaşça ısırıyorum, kışşşş diye ses gelecek diyor ben aynısını yapıyorum, kışşş diye ses gelmiyor neden? (!)
  2. W

Ceza Yiyen Dostlarınızı Etiketleyin

Ne güzel dost olmuşsunuz ama bir gün ceza yemiş, multi hesap, kendi isteği veya küfür etmiş hiç fark etmez Etiketleyin cezalı dostlarınızı, @TheLastTereyağı @Pcbilgilisi Başka hatırlamıyorum :) Sizde etiketleyin hadi :)
  3. W

Hangisini Almalıyım?

lazım bir eski tel ama ne
  4. W

Vestel V Tab 7 Lite Iıı Custom Rom Lazım

Vestel V TAB 7 Lite III custom rom varmı varsa verebilirmisiniz?
  5. W

Tiktok benim iznim olmadan şarjımı bitiriyor

Tiktok benim iznim olmadan şarjımı bitiriyor yani telefon boş hiçbir uygulma açık değil greenifyi açtığım zaman tiktok açık diyor ayarlarda durmaya zorld diyor neden olabilir?
  6. W

SDN Forum eski mod gelebilir mi?

SDN Forum eski mod gelebilir mi? Yani tapatalk hali. Ben bu Xenforo gitsin demiyorum. Yani Xenforo'nun yanına tapatalk eklensin mi? Hem eski 1gb RAM'li bilgisayarlar girebilir hemde tapatalk uygulaması ile girilebilir diye.
  7. W

Next 2000 HD FTA yazılım kurtarma

Next 2000 HD FTA yazılım kurtarma nasıl yapılır? Bu işlem güncelleme sırasında arızalanan uydular için yapılır. Ayrıca, daha hızlı yazılım yükleme için de yapılabilir. İşlem sonrası kanal listesi silinmeyecek lakin siz yine de güncelleme menüsünden yedekleme yapın N'olur N'olmaz. İlk önce en...
  8. W

Firefox delirdi, forumda iki de bir açılır pencere engellendi diyor.

Merhaba arkadaşlar, bugün SDN Forumda normalce kullanırken Firefox açılır pencereyi engelledi diyor. Her beş saniyede bir birer birer artıyor (yani 5 pencere engellendi, 6 engellendi gibi) Nereden oluyor bu? Cevaplarınızı şimdiden bekliyorum. Teşekkürler.
  9. W

Alternatif işletim sistemi Haiku OS kurulumu

Haiku OS, bir unix tabanlı işletim sistemidir. 2001 yılında son bulunan BeOS tabanlıdır ve açık kaynaklıdır. Haiku OS İşletim sistemi, kullanılması kolay sistemdir ve şu anki sürümü Beta 2'dir. Ekran görüntüsü ise şöyledir: İşletim sistemi Türkçe destekliyor ve bilgisayara herhangi bir...
  10. W

LG x130 netbook için Debian kurulumu (wifi sıkıntısı olmadan)

Merhabalar bugün sizlerle LG x130 netbook için Debian kurulumunu anlatacağım. Bunu anlatmamım nedeni ise linuxe yeni başlayanlar o netbooka Debian kurarsa wifi yok der bilgisayar sonra wifi yok diyebağırmasını önlemek içindir. Önce debian xfce CD imajı indiriyoruz ve Rufus ile USB belleğe...
  11. W

Adamı deli eden notebook - NEC M5210

Merhabalar, benim elimde NEC M5210 var adaptör takma yeri temassılığı var. İçinde windows xp vardı sonra kurulum yaparken yine kapandı bilgisayar, açılmıyor artık ekranda Operating system not found yazıyor. O yüzden içine ubuntu 9.10 kurmaya karar verdim ama 256 mb ram olduğu için alternatif...
  12. W

Shiftdelete forum'daki ilk konu

Shiftdelete forum'daki ilk konu hangisi? Sitenin adresine /konular/1 yazdım ama konu yok dedi. Siz biliyor musunuz?
  13. W

Linux'ü çökertebiilecek komutlar - Sakın yazmayın, Sanal makinaya yapın bakacaksanız !!

Linux'ü çökertebiilecek komutlar Bunları ben ubuntu 9.04 sanal makinada test ettim. Bu komutlarından hiçbirini bilgisayarınıza yazmayın, bozulmasından ben sorumlu değilim. 1. Komut - herşeyi sil - rm -rf / Bu komut kök dizininden başlayıp herşeyi siler, ama bu kök silme nedeniyle artık...
  14. W

Windows bilgisayarı Chromebook yapın (CloudReady ile bilgisayarınızı hızlandırın)

Merhabalar, bugün size Windows bilgisayarınızı ChromeBook yapmayı göstereceğim. Gerekenler; 10 GB boş alan internet bağlantısı 8 GB veya üstü USB bellek. Google chrome Google, ChromeOS'u Windows bilgisayarınıza kurmanıza izin vermiyor, fakat CloudReady ile bilgisayara Chromium OS...
  15. W

Netbook için en iyi en iyi işletim sistemi

Sistem özellikleri: 1 gb ram 500 gb hard disk intel atom n270 - 1.60 ghz Hangi linux bunu daha iyi kaldırır? (hiçbir sıkıntı olmadan)
  16. W

Ubuntu 18.04 kafayı yedi

Merhabalar, benim netbookda Ubuntu 18.04 var (Lubuntu değil, Ubuntu). Ben içine KDE plasma kurmak istedim. Ama bağımlılık sorunlarını çözemedim. Çözerken şu hatayı veriyor: account-plugin-google 0.12+16.04.20160126-0ubuntu1 paketinde de bulunan...
  17. W

SDN Forum'da kimsenin olmadığı saat

SDN Forum'da hiç bir kimsenin çevrim içi olmadığı saat kaçta olur?
  18. W

İçinde kedi olan tablet kutusu

Bir adam internetten 5.000 TL'ye satılan tableti 50 TL'ye almış. Ancaaak, Ancaaak, Ancaak içinden adam ne görsün? Bir kedi! Adam tabletin gelmesi için 2 ay beklemiş.. 50 TL'ye tablet değil 50 TL'ye kedi almış oldu.
  19. W

Hangi pencere yöneticisini kullanıyorsunuz? (Linux)

Hangi pencere yöneticisini (Window manager) kullanıyorsunuz? Hangisini kullandıklarını bilmeyenler konsola screenfetch yazıp bulabilirler. 1608320960 ben unity kullanıyorum, fakat hep plasma kullanmak isterim
  20. W

Eski Windows bilgisayar için en iyi sistem

Merhabalar, benim bir 3 GHZ Pentium 4 ve 1 GB Ram olan bir bilgisayarım var ona linux kurmak istiyorum Şimdilik yerini tutsun diye Xfce Debian 10 buster kurdum ama şimdi tam bir linux kurmam gerekiyor. Elimde ZorinOs lite ve Arch Linux 32 var. Hangisini kurmam lazım, Zorin mi Archı mı?
  21. W

Hyper-V'ye Debian 10.6.0 I386 nasıl kuruluyor?

Merhabalar, ben Hyper-V'ye Debian 10.6.0 kurmaya çalışıyorum. Graphical Install dedim aşağıdaki gibi hata çıktı: touch: /var/run/brltty-Xorg: No such file or directory Bu hata her 1 saniyede tekrarlıyor. Neden olabilir, nerede yanlış yaptım?
  22. W

Nasıl hacker olunur?

1. Adım: CMD'yi açın 2. Adım: cd\ yazıp entera basın 3. Adım: dir /s /w && tree yazıp enter'a basın sonra rastgele tuşlara basın Artık hackırsınız!
  23. W

Bilgisayar kurtarma diski için bir öneriniz varmı?

Bilgisayar kurtarma diski için bir öneriniz varmı? Benim önerilerim: Microsoft DaRT ve Hiren's bootcd Önerilerim 2 flaş bellektede var benim.
  24. W

Galaxy J2 (SM-J200F) için uygun custom rom varmı

Merhaba iyi akşamlar benim elimde samsung j2 telefon var modeli ise j200f. Bunun için uygun hafif custom rom varmı? Ama wifi, bluetooth, usb, kulaklık, radyo (isteğe bağlı) ve sim kart işlevlerinin sıkıntısız çalışması lazım ve gerçek IMEI olması lazım.
  25. W

100 TL'ye laptop soğutucu önerisi

100 TL'ye laptop soğutucu öneriniz varmı? Çünkü benim bilgisayarımı uzun süre kullandıktan sonra ısınıp kapanıyor.
  26. W

Windows 10 Annivessary Update'den sonra ekran kartı sorunu

Bilgisayarımda Windows 7 vardı, ben Windows 10 yükledim. Ekran kartı sıkıntısı vardı bir süre sonra gitti fakat build 1603 yükledikten sonra ekran kartı sürücüsü sıkıntısı vardı. Windows 10 1603'den sonraki sistemler de öyle. Sonra tekrar Windows 7 yükledim, tekrar 10 yükledim, sonra tekrar 7...
  27. W

Windows ve Windows Server sistemlerinde Kapatma olayı izleyicisi açma ve kapatma

Kapatma olayı izleyicisi, Aslında bilgisayarınızı kapatma nedeni girebileceğiniz ve bilgisayarın beklenmedik anda kapanması nedeni girilebilen bir özelliktir. Bilgisayarın beklenmedik anda kapanması sonrası hata ekranı: Şimdi nasıl açılır veya kapanır bunu göstericeğim. (Windows Server...
  28. W

Gittigidiyorda sıfır dedikleri ikinci el Samsung M3 320 GB

Merhaba, benim gittigidiyor'dan sıfır Samsung M3 Portable 320 GB harddisk aldım, ikinci el çıktı. Normalde siyah kablo yerine beyaz, kırık note 3 kablosu verdiler. Bir de orjinal değil! içinden drive manager programı çıkmadı. Ben seagate'den indirdim, harddiski görmedi Harddisk orjinal, fakat...
  29. W

Nokia 2100,3310 vb. eski modellerin Sadece Avea ile çalışan telefonun kilidini açma

Kilit açma hakkında söyleyeceğim şey istediğiniz hat takılabilecek hale getirmesidir. İlk önce siz crux calculator veya nokia free calculator yükleyin sonra telefonunuzun sim kartını çıkarın şimdi biz *#06# tuşlayalım imei numarası çıktıktan sonra yukarıda dediğim şu uygulamalardan birisini açıp...
  30. W

nec M5210 BIOS şifresi

Arkadaşlar iyi akşamlar bugün benim nec m5210 diye eski laptop var bios'a şifre koydum ama şifreyi unuttum F2 yapsam yine şifre istiyor 3 kere hatalı deneme sonrası bilgisayar kitleniyor ne yapacağım şimdiden teşekkür ederim. bios da phoenix note bios release 6.0