Arama sonuçlarınız

1. WhiteHawk

Trendyol dan alınan arızalı ürün.

Bir hafta kadar önce trendyol firması aracılığı ile bir çay makinesi aldım.Açarken bu konularda tecrübeli olduğumdan videoya aldım.Açma kapama düğmesi arızalı çıktı iade ettim.Firma bir gün sonra açıldığı için iade alamayacağını ancak servise gönderebileceğimizi söyledi.Makineyi açmadan arızalı...
  2. WhiteHawk

Forumdan son başlıklar

Forumdan son başlıklar birkaç gündür yine zırt olmuş,bir ilgilenseniz diyorum.
  3. WhiteHawk

Forumdan son başlıklar.

Uzun zamandır forumdan son başlıklar hiç değişmiyor.Bu konuda herhalde yöneticiler bilgi sahibidir ve bir haber vermiyorlar,bu ne ciddiyetsizlik.
  4. WhiteHawk

Tnctr ye ne oldu?

Evet arkadaşlar çoğunuz www.tnctr.com u bilirsiniz.Yaklaşık 25 şubattan beri ulaşılamıyor.Bilgisi olan var mı?
  5. WhiteHawk

Lütfen yeter artık...

Kaç kere yazdık,ya cevap alamadık yada gerekli yere ilettik düzelecek dendi,günlerdir böyle.Ana sayfadaki forumdan son başlıklar olduğu gibi duruyor,nedense güncellenmiyor.Bu,bu kadar zor bir şey mi?Sırf bu yüzden foruma giresim gelmiyor.Lütfen yeter artık...şunu düzeltin.
  6. WhiteHawk

Xenforo Forumda Açılan Son Konular

Forumdan son başlıkları düzeltin artık...
  7. WhiteHawk

Forumdan son başlıklar

Forumdan son başlıklar hiç değişmiyor,acaba arıza mı var?
  8. WhiteHawk

Bugün bayram değil mi?

Baktımda forumda bir bayram kutlaması yok.Nasıl bir iş anlayamadım.Ben göremediysem kusura bakmayın.Helal olsun diyorum ve duyarlı insanların bayramını kutluyorum.
  9. WhiteHawk

Windows 7 set up ile kurulur mu?

Kıymetli arkadaşlar bana 32 bit windows 7 ultimate lazım,ancak iso olarak değil setup olarak kurmak istiyorum.Böyle bir yazılım varmı yada nasıl yaparım anlatacak arkadaşa şimdiden teşekkür ederim.:flowers:
  10. WhiteHawk

Acer Laptop'a başka sistem yüklenebilir mi?

Selam arkadaşlar.Acer Aspire V3-571G Laptopum var,ancak Windows 8 ve haliyle yükselterek 8.1 gömülü olarak gelmiş.Single Language olarak gelen bu sisteme başka sistem yüklemek istesem ne yapacağım?Ayrıntılı anlatabilecek yada yol gösterebilecek arkadaşlara minnettar kalacağım.Şimdiden teşekkürler.
  11. WhiteHawk

Windows 8.1 renk değiştirme

Arkadaşlar Windows 8.1 de Bu bilgisayarı açtığımızda yerel disk yada yedek disklerin şerit şeklinde gösterildiği ve genelde mavi olan bölümün rengini nasıl değiştirebiliriz.Ayrıca bu renk herhalde yükleme rengiyle aynı oluyor.
  12. WhiteHawk

Windows 8'1e Silverlight gerekli mi?

Arkadaşlar Windows 8.1 işletim sistemine Microsoft Silverlight yüklemek gerekli mi?Düşünce ve bilgilerinizi paylaşırmısınız.Teşekkürler.
  13. WhiteHawk

Windows 8.1 için yeni güncellemeler.

Microsoft ikinci salı geleneğini bozmadı ve 8.1 e 8 adet yeni güncelleme geldi.Bunlar içinde flash player güvenlik güncellemesi ve internet Explorer 11 güvenlik güncellemeleri de var.En önemlisi Kötü Yazılımları Temizleme aracı da güncelleme olarak gelmiş.Çalıştıra mrt yazarak bu araca...
  14. WhiteHawk

Silinen dosyalar kurtarılır mı?

Arkadaşlar bende 4s vardı itunes programında yedeklenmişti.Oğlumun 4 ü ile değişim yaptık,bilgisayarda itunes e bağladım,bilgileri geri yükle dedim.Benim bilgileri yükledi onun telefonundaki tüm dosyalar silindi.Telefon numaraları,fotoğraflar,videolar.Yedeği de yok.Ne yapabilirim?Acil yardım.
  15. WhiteHawk

Chrome'da sayfa geri almada hata.

Google chrome'un son sürümü yüklü ancak bir site içinde gezerken geri geldiğimde sayfa başına geri dönüyor,başlangıç haline dönmüyor.Nedeni nedir acaba ve nasıl düzeltilir? Edit:Özür dilerim sadece shiftdelete de oluyor.
  16. WhiteHawk

TTNETin rezilliği

Kimbilir bu yada başka forumlarda kaç bin defa dile getirildi.Diğer en ufak bir şeye çare bulanlar neden buna çare bulmaz bilinmez.Yazlığa internet bağlattım,bağlanması 10 gün sürdü.İLk bir ay net limitsiz 8 gb olan ve 7 gb gelen bağlantı son zamanlarda sık sık kesilmeye başladı.Her yolu denedim...
  17. WhiteHawk

Spam maillerden nasıl korunulur?

Değerli arkadaşlarım spam maillerden korunmak için neler yapabiliriz?Google dan arattım araştırdım.Hotmailde engelleme için @işaretinden sonrakini yazın diyor,ancak bu gelen maillerde aynı yerden geldiği halde @işaretinden sonra hep değişik adresler geliyor.Bunlar için ne...
  18. WhiteHawk

Milliyete yakışıyor mu?

Arkadaşlar aşağıdaki yazıyı bir okuyun Milliyete yakışıyor mu Allah aşkına? Fenerbahçe'nin oyuncuları Volkan Demirel, Kuyt ve Emre Belözoğlu basın toplantısı düzenledi. Volkan Demirel: Bizler şampiyonluğumuza inanıyoruz. Şartlar ne olursa olsun bizler buralardayız. Fenerbahçe bayrağını en üst...
  19. WhiteHawk

Yavaşlık mı var?

Arkadaşlar foruma girmek istediğimde çok geç açılıyor.Sizde de öylemi?
  20. WhiteHawk

SDN Forumunda Sorun

İnternet explorer 10 kullanıyorum.İşletim sistemim win7 ultimate 32 bit yasal.SDN Forumuna girdiğim zaman forumda yorum yapan bazı arkadaşların sol tarafı dikdörtgen boşluk oluyor bu bir.Mesaj yazdığımız zaman gelişmişe girip sembol eklemek istediğimizde30 tane sembol gözüküyor.Uyumluluk moduna...
  21. WhiteHawk

İşte Messi'nin anne ve babası

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde yaşayan çift, çocuklarına ''Ali Umut Messi'' adını verdi. Rafet-Nurgül Çeçen çiftinin önceki gün erkek bebekleri dünyaya geldi. Çift, bebeklerine, İspanya'nın Barcelona kulübünde forma giyen Lionel Messi'nin isminden esinlenerek ''Ali Umut Messi'' adını verdi...
  22. WhiteHawk

Dünyanın en yaşlı kadını

Dünyanın en yaşlı kadını Japon Misao Okawa, bugün 115'inci doğumgününü kutladı. 05 Mart 2013 Salı 09:55 Osaka kentinde bir huzurevinde doğumgünü sushi yiyerek kutlayan Okawa, "Aslında bu kadar uzun yaşamayı beklemiyordum, bu sizin sayenizde oldu. Hepinize minnettarım" ifadesini...
  23. WhiteHawk

Açık Öğretim Sonuçları Hakkında

Açık öğretim sonuçları açıklandı ancak puanların neticelerini(yani kalıp geçtiğimizi) görebilmeniz için derslerin üzerine tıklayın diyor ama tıklanmıyor.Değişik browserlarda denedim olmuyor.Çözümü bilen varmı arkadaşlar?
  24. WhiteHawk

Ana Sayfadaki ilk başlık

Ana sayfadaki Toshibadan 10 dakikada şarj olan batarya konusunu açabiliyor musunuz.Bende açılmıyor arkadaşlar.
  25. WhiteHawk

Aklınızda bulunsun.

Sevgili arkadaşlar bugün size bir deneyimimi anlatacağım.İlk çıktığında telefonla aktivasyon yapıp bunu yaptığım mak keyi ve Windows-system32-spp-store-tokens.dat klasörünü bir flash belleğe kopyalamıştım.İster win8 enterprise ister pro hangi sürüm olursa olsun formattan sonra yada yeni...
  26. WhiteHawk

Salı güncellemeleri geldi.

Arkadaşlar şu an itibariyle salı güncellemeleri geldi.10 adet önemli 1 adet isteğe bağlı.Hemen güncelleyin.Kolay gelsin.
  27. WhiteHawk

Norton' da Güven Düzeyi

Merhaba arkadaşlar Norton İnternet Security'de Güven Düzeyi diye bir yer var.Bazen %99 bazen %87 gibi gözüküyor.Bunu Norton neye göre belirliyor?Bu konudaki bilgilerinizi rica ediyorum.Teşekkürler.
  28. WhiteHawk

Gold' un yaptığı terbiyesizlik

Yiyip yiyip doyanlar kervanına GOLD BİLGİSAYAR da katıldı.Ayın 16 sında internetten bu firmaya lg nin microdalga fırınını sipariş verdim.Ürün özelliklerinde aynı gün kargo,hediyeli ve indirimli ürün diye yazıyordu.595 TL lik ürün ayın 22 si oldu hala yok.Dün aradım yarım saat müzik dinledikten...
  29. WhiteHawk

Beklenen Güncellemeler Geldi.

Windows 8 in ilk resmi güncellemeleri saat:20.25 itibariyle indirilmeye sunuldu.Dokuz adet güncelleme içinde Windows 7 den tanıdığımız Kötü amaçlı yazılımları temizleme aracı da var.Bu aracı yüklemeler bittikten sonra başlat çalıştıra mrt yazarak çalıştırabilirsiniz.Hayırlı olsun.
  30. WhiteHawk

Windows 8'e iki yeni güncelleme

Windows 8 e iki yeni güncelleme geldi.Bir tanesi Adobe Flash Player ın son güncellemesi.Diğeri KB2756872 numarası taşıyor.Yüklemeden sonra yeniden başlatma gerekiyor.
  31. WhiteHawk

Flash Disk Yazma Koruması

Arkadaşlar herzaman kullandığım 8gb flash diskim hiçbir şekilde program yükletmiyor ve sildirmiyor.Disk Korumalı mesajı çıkıyor.İnternette yazan regeditle ilgili herşeyi yaptım ama nafile biçimlendirme bile yapmıyor.Ne yapabilirim?
  32. WhiteHawk

Win8 de Windows Media Player yok.

Arkadaşlar bilindiği üzere Windows 8 Enterprice N 64 bit te Windows Media Player yok.Dolayısıyla Sistem Derecelendirmesi çalışmıyor.Buna ne gibi bir çözüm üretebiliriz.Acaba codec pack yüklesek olur mu?
  33. WhiteHawk

SHA1 ve MD5 değerleri?

Halen kurulu olan Windows 8 rtm nin SHA1 ve MD5 değerlerini nasıl görüntüleyebiliriz arkadaşlar?
  34. WhiteHawk

Start ekranında masaüstü kayboldu.

Arkadaşlar bir temizlik programı sonrası en son windows 8 yüklü bilgisayarımda ilk açılış ekranında ekrana gelen start (başlat)menüsünde desktop (masaüstü) kayboldu .Yeniden nasıl getirebilirim?
  35. WhiteHawk

Windows 7 orijinalmi?

Kullanmış olduğum windows 7 64 bit işletim sisteminin MD5 VE SHA1 değerlerini nasıl öğrenebilirim?Böyle bir ekran var mı?Varsa orijinal değerlerle karşılaştırmak için bu değerler hangileridir?Şimdiden teşekkür ederim.:clover:
  36. WhiteHawk

İnternet explorer yukarı kayıyor

Arkadaşlar sadece sdn nin sayfasını açtığımda yukarıda olan kırmızı çarpı ve ufalt ve simge durumuna küçült simgelerinin olduğu bölüm yukarı çıkıp kayboluyor.Hem win8 hemde win7 de ikisinde birden oluyor.Nedeni nedir?
  37. WhiteHawk

Forumdan son başlıklar gözükmüyor

Arkadaşlar forumdan son başlıklar bende gözükmüyor.Sadece sayılar var.Acaba herkeste de böylemi? Eğer sadece bende ise sorunun çözümü nedir?Yardımcı olursanız sevinirim.
  38. WhiteHawk

Win8 sağ alttaki yazıyı kaldırma

Arkadaşlar sağ alttaki sıkıcı yazıyı nasıl kaldıracağınızı anlatıyorum.Alıntı değildir.Alttaki task bara sağ tıklıyoruz lock the taskbar yanındaki tiki kaldırıyoruz ve task barı farenin sol tuşu basılı olarak en üste getiriyoruz.Şimdi masa üstü sağ tık personalitiona tıklıyoruz seçili olan masa...
  39. WhiteHawk

Google Chrome Güncelleme Hatası 3 Çözümü

Arkadaşlar Google Chrome Beta yada Dev sürümlerden birini indirdiniz ve sağ üstte anahtar simgesinden Chrome hakkındayı tıkladınız ve Güncelleme hatası 3 çıktı.Bunun için normal chrome u ( beta yada dev olmayan) indiriyorsunuz,indirme bittikten sonra hata veriyor ve tamam diyorsunuz.Şimdi Beta...
  40. WhiteHawk

Yine aynı sorun.

Forumdan son başlıklar yine gözükmüyor bıktım yaa.:mad:
  41. WhiteHawk

Microsoft a ne oluyor?

Farkındamısınız bilmiyorum ama sabahtan beri Msn,Hotmail ve Update lerde bir sorun var.Bir çalışıyor,bir hata veriyor.Nedenini bilen var mı arkadaşlar?
  42. WhiteHawk

Forum İngilizceye mi döndü?

Arkadaşlar forum ingilizceye mi döndü yoksa hata bende mi?
  43. WhiteHawk

Microsoft Security Essentials güncelleme sorunu.

Arkadaşlar MSE otomatik güncelleme yapıyor mu?Ben kullanıyorum.Ya elle yapmam gerekiyor yada windows update den indirmem.Windows update yi otomatiğe almama ve isteğe bağlı güncelemeleri de bu otomatiğe bağlamama rağmen MSE otomatik olarak güncelleme yapmıyor.Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim...
  44. WhiteHawk

Şaştım bu işe.

Arkadaşlar sadece hotmail hesabımı e-maillerim için kullanıyorum.Son günlerde e-mailime kaydettiğim kişilerden bana,benden de onlara devamlı olarak virüslü dosyalar gönderiliyor.Ne yapabilirim? Acil yardımlarınızı bekliyorum.
  45. WhiteHawk

Kırmızı noktaya dikkat

10 saniye kadar kırmızı noktaya odaklanın sonra başınızı beyaz bir duvara çevirin ve gözlerinizi kırpıştırın nasıl duvarda bir şey görüyor musunuz?:dil:
  46. WhiteHawk

Chrome eklentisi yasaklı.

Arkadaşlar chrome eklentisi olan x notifier i eset smart security potansiyel risk taşıyan siteler listesinde olduğundan engelliyor.Bu konuda bilgisi olan varmı.Bu eklentiyi kuralım mı,kurmayalım mı?
  47. WhiteHawk

Fenerbahçe 4-2 Ankaragücü | Spor Toto Süper Lig 13. Hafta

Spor Toto Süper Lig'de Fenerbahçe, konuk ettiği Ankaragücü'nü 4-2 mağlup etti ve birkaç saatliğine Galatasaray'a kaptırdığı liderliğini geri aldı. Fenerbahçe, bu galibiyetle hafta içinde oynayacağı Galatasaray derbisi öncesi de büyük moral buldu. Fenerbahçe, maça ciddi bir baskı ile...
  48. WhiteHawk

SaferChrome adlı eklenti nedir?

Arkadaşlar chrome da kullanılan bu eklenti nedir?Ne işe yarar?Nasıl kullanılacağı hakkında geniş bilgi rica etsem acaba mümkün mü?Şimdiden teşekkürler.
  49. WhiteHawk

Crap Cleaner güncellendi.

Ccleaner programını bilmeyen yoktur herhalde işte o program güncellendi. 3.13.1600 http://www.filehippo.com/download_ccleaner/
  50. WhiteHawk

Biri forumu hackledi mi?

Arkadaşlar biri forumu hackledi mi bana mı öyle geliyor.Herhangi bir konuya girdiğimde başlangıç ve sonunda ağzında pipo olan uzun saçlı bir sahıs var.Sizde de böyle mi?
  51. WhiteHawk

Windows mu zor durumda yoksa benmi?

Arkadaşlar dünden beri devam eden bir sorunum var.Bu sadece bendemi yoksa herkesde böylemi.Güncelleştirmeler denetlemede hata veriyor.Hotmail e girilmiyor.Bilgisi olan varsa lütfen buraya yazsın.Teşekkürler.
  52. WhiteHawk

TP-Link Wireless Driverı

ARkadaşlar internete kablosuz modemle bağlanıyorum şu masa üstünde duran usb ile bağlanan küçük şey.Marka ve Modeli TP-Link 150 Mpbs TL-WN722N High-Gain .Bunun en son güncel driverını bulamadım.Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.İşletim sistemim windows 7 32 bit ultimate.İyi...
  53. WhiteHawk

Bilgisayarım açılmıyor.

packard bell laptopuma win7 işletim sistemi yüklü idi.Sistem geri yükleme yaptım.Bilgisayar reset attı ve windows başlatılamıyor aşağıdaki yöntemleri deneyin diye bir windows önyükleme ekranı geldi.Ancak işin ilginç yanı format atmam için dvd writerım bozuk harici dvd writer takıyorum 3 adet usb...
  54. WhiteHawk

Başlangıçtaki Google Chrome

Konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum ama internet explorer açılışında google chrome u kurun yazısından tamamen nasıl kurtulurum bir yolu var mı?:huh:
  55. WhiteHawk

Böyle bir şey daha duyulmamış

Trakyada oturuyorum biraz önce ev telefonum çaldı arayan numara 1234567 diye gözüküyor açtım bir telesekreter bu bir kamuoyu yoklamasıdır.haziran ayında hangi partiye oy vereceksiniz diyor ve devam ediyor.Şimdi size soruyorum gönül rahatlığı ile böyle bir soruya cevap verir misiniz?Bu ülkenin...
  56. WhiteHawk

İnternet Explorer 9 çalışmıyor.

Bilgisayarıma windows 7 home premium yükledim tüm güncellemeleri yaptım sp1 dahil vistalizatör ile Türkçe ye çevirdim ie9 yükledim ancak girince google açılmıyor altta ie9 varsayılan kullanıcı değil yapılsınmı yazısı bile çıkıyor ancak çalışmıyor.Çözümünü bilen arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
  57. WhiteHawk

SDN de sorunmu var?

Arkadaşlar bugün SDN de sorun yaşayan var mı? Yoksa bendemi bir sorun var.Sayfalar geç açılıyor bazen hiç açılmıyor ve zamanaşımı arızası veriyor.:bored:
  58. WhiteHawk

Yakışmadı.

Sdn nin ana sayfasında ücretsiz antivirüs yazılımı adlı konunun birçok yerinde minimum güvenlik sağlar yazıyor.Ya bu haber doğru yada yazan arkadaş minimumla maximumu ayırt edememiş.Sdn ye yakışmamış.:yes:
  59. WhiteHawk

Chrome uzantıları yüklemiyor.

Bilgisayarıma (xp sp3) Chrome 10.0.648.204 kurdum ancak iki gündür eklenti yükleyemiyorum.İki gündür yapmadığım hokkabazlık kalmadı nafile yüklemiyor.Acaba sorun genelmi yoksa bizim pc demi bir şey var.:huh:
  60. WhiteHawk

Tivibu çalışmıyor

İşletim sistemim windows xp pro.sp3.Uzun zamandan beri gayet güzel seyrettiğim Tivibu bugün bozuldu.Yeni sürüm var yükleyimmi dedi yükledik ve bir daha çalıştıramadım.Simsiyah ekran geliyor.Şifre yazma yeri görünmüyor.Sildim tekrar yükledim silverlight yeni sürüm ekledim sildim sistemi geri...
  61. WhiteHawk

Huawei HG 521 Kablosuz Modem

Arkadaşlar elimde Ttnet in verdiği Huawei HG 521 modem var.Bunun yazılım güncellemesi nasıl yapılır.İnternette araştırdım bir şey bulamadım.yazılım tarihi 2000 olarak gözüküyor.Bazı siteler firewire güncelleme yapılması lazım demiş.Bu yazılım güncellemesi demek mi.Nasıl yapılır.Bu konuda bilgi...
  62. WhiteHawk

Hepimizi uyuttular.

Eset kampanya yapıyor dediler.E-mail adreslerimizi aldılar hepimize aynı kodu yolladılar.2 gün sonra elimizde patladı.Bu dolandırıcılık değilde nedir.Hepimizi uyuttular helal olsun.Bu konuda hiç kimse bir şey yazmadı.Bari ben yazayım dedim.
  63. WhiteHawk

Pc nizdeki zararlı yazılımları temizleyin.

Bu konu başlığında bir haber veriyorsunuz.İndirme linki veriyorsunuz.Nasıl kullanılacağını anlatmıyorsunuz.İndirip kurduk.Zararlı yazılımları nasıl bulacak.Sadece bilgisayarda yüklü programları gösteriyor.Şunun kullanımını bir anlatın yaa.:angry:
  64. WhiteHawk

Bu sistemde sorun nerde?

Arkadaşlar işletim sistemim windows xp professional sp3.Bilgisayarımın özellikleri: İntel Pentium 4 3.06 Ghz Ana kart Micro_Star MS-7255 V2.0 Kingston 1024 Mbyte PC2-5300 (333Mhz) DDR2 Ram Sormak istediğim şu bu özelliklerle bilgisayar bir müddet sonra donuyor ve yukarıdan aşağıya sarı...
  65. WhiteHawk

Regedit nasıl temizlenir?

Arkadaşlar işletim sistemim win7 ultimate 32 bit.Ekleyip kaldırdığımız programların izlerini regedit ten tamamen kaldıracak bir program yok mu?Denediklerim:Revo uninstaller pro,ccleaner,advance system care,advance system cleaner,fix cleaner,winaso registry optimizer.Bunlar sistemi...
  66. WhiteHawk

ATİ Radeon X press 1200

Arkadaşlar Ati Radeon x press 1200 serisinin en son güncellemesi nedir.Son güncelleme driver ını verebilir misiniz.Teşekkür ederim.
  67. WhiteHawk

Acil explorer.exe lazım

Arkadaşlar acilen windows 7 ultimate 32 bit orijinal explorer.exe dosyası lazım.Ya buradan yada özelden gönderebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.:unsure:
  68. WhiteHawk

Yine aynı senaryo

Ya arkadaşlar yine sdn yerlerde sürünüyor.Bıktım ya kaplumbağa gibi sayfa açılışlarından.Diğer hiçbir sitede yok bu yahu.Aylardır bi çözüm getiremediniz.Yazıklar olsun.
  69. WhiteHawk

Forumda Son Başlıklar Açılmıyor.

Arkadaşlar son bir saattir forum ana sayfasındaki forumda son başlıklar görüntülenemiyor.Forumda bir sorunmu var,yoksa sorun bende mi?
  70. WhiteHawk

Marlwarebytes Anti Malware 1.46 ile ilgili.

Win 7 32 bit işletim sistemime Marlwarebytes Anti Malware 1.46 kayıtlı sürümünü kurdum.Ancak bazı sitelerde ve bu sitelere SDN de dahil istenmeyen yazılım bulundu ve etkisizleştirildi mesajı geliyor.Ancak sitede dolaşmaya devam edebiliyorum.Bunun anlamı yanlış alarm mıdır?Yoksa nedir.Bu konuda...
  71. WhiteHawk

Shell32.dll ve shell32.old.dll dosyaları

Arkadaşlar işletim sistemim win7 home premium.Tema değişikliklerinden kaynaklandığını sandığım bir sorunum var.Sistem32 içinde shell32.dll ve shell32.old.dll adlı iki dosya var.Bunlardan hangisi orijinal ve diğerini nasıl silebilirim.Yanlış bir iş yapmamak için sadece denedim.Shell32.dll yi...
  72. WhiteHawk

Win 7 SP1 ile ilgili

Arkadaşlar bilindiği gibi win7 sp1 RC çıktı ve bazılarımız yükledi.Ancak şöyle bir sorun var. Yazılım30 Kasım 2011 tarihinden sonra çalışmayacaktır. Başka bildirim almayabilirsiniz. Yazılımın çalışması durduğunda yazılımla kullanılan verilere erişemeyebilirsiniz. Hizmet Paketinin son sürümü...
  73. WhiteHawk

Kayıt defteri kayıtları silinmiyor.

Kıymetli dostlar.32 bit windows 7 kullanıyorum.Bu işin üstadı olarak bilinen Your uninstaller,Revo uninstaller ve de Uniblue Powersuite gibi yazılımlarla bir programı siliyorum ve bir müddet sonra programı tekrar kurduğumda daha önce ayarladığım özellikleriyle aynen kuruluyor.Bu da benim aklıma...
  74. WhiteHawk

Telefon açılınca yada kapanınca internet gidiyor.

Arkadaşlar daha önce böyle bir sorun yoktu.Telefon çalışmıyordu.Elektrikçi çağırdım.Daireye giriş yerindeki kabloları değiştirttim ve odalara gidenleri iptal ettirdim.Yani direk tek bir odaya hat bağlattım.Telefon çalıştı fakat internet devamlı kopuyordu.TTNeti aradım.8 megabit fazla...
  75. WhiteHawk

İnternet neden gidiyor?

Arkadaşlar başlık basit gibi görünse de benim sorunum splitter ile ilgili.Telefon geldiğinde yada telefon ettiğim zaman internet kesiliyor.Yani splitter görev yapmıyor.Üç tane splitter denedim,bağlantılar doğru.(modem,phone ve line girişleri)ancak ne yaptıysam bu sorunu çözemedim.Tüm kablolar...
  76. WhiteHawk

Deepfreeze Yeterli Mi?

Arkadaşlar bilgisayarda sadece deepfreeze programı yeterli olurmu?Yani antivirüs programına da gerek varmıdır?Bu konuda görüşlerinizi paylaşırmısınız.
  77. WhiteHawk

Ttnet Uyuyor Mu?

Bu saat oldu internet hızları 512 den yükselmedi.Herhalde TTnet sahurda uyuyakaldı:(
  78. WhiteHawk

Ne Dersiniz?

Arkadaşlar,uzunca bir süredir windows 7 Ultimate kullanıyorum.Belki 50 kez format attım.Bilinen bilinmeyen bir çok disk temizleme,internet güçlendirici,sistem temizleyici ve bunun gibi bir çok program kullandım.Ancak hiçbirisi windows 7 yi hızlı ve kararlı yapmadı.Ve işte deneyimlerimden çıkan...
  79. WhiteHawk

Google Chrome Eklentileri Çalışmıyor.

Arkadaşlar Google Chrome Eklentileri sayfası iki gündür çalışmıyor.Girmek istediğimde Hata:111 diye uyarı veriyor.Sizde giremiyormusunuz yoksa bir çözümü var mı?Kullandığım versiyon 6.0.458.1
  80. WhiteHawk

Allah Kahretsin

Konuyu nereye açacağımı şaşırdım.Yine youtube a girmiyor.Bu ne kepazelik ya.Bilgisayar dns manyağı oldu.:cursing:
  81. WhiteHawk

Google Nihayet Düzeldi.

Google nihayet şu an itibariyle düzeldi.
  82. WhiteHawk

Chrome da neden birden fazla exe var.

Arkadaşlar google chrome açıkken görev yöneticisi işlemler bölümünde 4 tane Chrome.exe var.Bunun nedenini bilen var mı?Normali bu mudur?:confused1:
  83. WhiteHawk

Son Dakika! Fenerbahçe Ligden Çekildi.

Pazar gününden beri bazı arkadaşların kasıtlı olarak yazdığı haberlere bir Fenerbahçeli olarak ben de katkıda bulunayım dedim.Bu haberi okuyunca birkaç saniye de olsa sevinin istedim.Ha unutmadan kına her eczanede var.Alıp yakabilirsiniz.
  84. WhiteHawk

Böyle bir win7 ye ne dersiniz?

Arkadaşlar,win7 nin hiçbir ayarıyla dakikalarca oynamadan böyle bir görüntüye ne dersiniz.Sadece 2 tıkla bilgisayarınız aşağıdaki hali alıyor.Virüs yok çökme yok.Şu anda linki vermiyorum.Eğer talep çok gelirse bu akşam saat:20.00 de linki vereceğim.Bilgilerinize.
  85. WhiteHawk

Win7 RTM sürüm son kullanma tarihi hakkında: 2.3.2010

Arkadaşlar Windows 7 RTM Built 7600 sürümünün son kullanma tarihi 2.3.2010 olarak yazıyordu.Bununla ilgili olarak Microsoft tan herhangi bir uyarı alan oldu mu? Ben henüz böyle bir uyarı almadım.:confused1:
  86. WhiteHawk

Direct x 9 Şubat Güncellemesi Hakkında

Arkadaşlar Direct x 9 Şubat güncellemesi Windows 7 32 bit içinde geçerli mi?İndirip kurmamız gerekiyor mu?
  87. WhiteHawk

Haber1 yine hatalı yazı.

Haber1 ana sayfada yine imla hatası.Herhalde hiç denetlenmiyor.:4:
  88. WhiteHawk

Windows 7 de bir acaiplik var.

Arkadaşlar Win7 yi bugün açtığımda sağ alt köşedeki internet erişimi şeklinin değiştiğini gördüm.Ağ bağlantılarına giriyorum bağdaştırıcı ayarlarını değiştir dediğimde boş bir sayfa çıkıyor.Yani bağdaştırıcı ayarlarına dolayısıyla DNS ayarlarına giremiyorum.Bu sizce neden olmuş olabilir?
  89. WhiteHawk

Bu kadar da olurmu?

Arkadaşlar şaka gibi ama okuduğunuzda sizde bu kadar da olurmu diyeceksiniz.Çorlu da oturuyorum.Bir hafta içinde yaşadıklarım kabus gibi.Başlıyalım.Soğuktan arabamın far camları patladı ve düştü.Onu yaptırdım.Oturduğum dairenin girişindeki yer taşları tabanca gibi patladı.Yeniden yaptırdık.Ev...
  90. WhiteHawk

Win 7 Güncelleştirme Geçmişini Silme

Arkadaşlar win 7 yi yükledikten sonra elektrik kesilmesi nedeniyle bazı güncellemeler başarısız oldu.Sonradan bir kımını yükledim.Windows Update te herhangi bir güncelleme kalmadı.Fakat güncelleştirme geçmişine baktığımda bazı güncellemeler başarısız olaral gözüküyor.İşin ilginci bu...
  91. WhiteHawk

Kis 2010 bulunan tehditleri silme

Yıllardır Nod32 kullanıyordumBir arkadaşımdan yeni yıl hediyesi Kis2010 geldi ve Türkçeleştirdim.Tarama sonucu Virüs değil ancak 14 tane truva atı,2 tane belirlenemeyen obje buldu.Daha önce kullanmadığım için bilmiyorum.Bunları otomatik siliyormu?Silmiyorsa biz nasıl sileceğiz.Virüs olmadığı...
  92. WhiteHawk

Windows 7 şimdi daha güzel

**-**--**--
  93. WhiteHawk

Speccy 1.00.089 Beta

Speccy size bilgisayarınızın donanımı hakkında ayrıntılı istatistikler verir.CPU,Anakart,RAM,Ekran Kartı,Sabit diskler,Optik Sürücüler ve Ses kartı dahildir.Ayrıca Speccy sıcaklıkları da ekler.Böylece sisteminizin çalışmasında bir farklılık varsa kolayca farkına varabilirsiniz. Işlemci marka...
  94. WhiteHawk

Widows 7 için Rainmeter Programı

Merhaba arkadaşlar son günlerde Windows 7 için Rainmeter Programına olan istekler artmaya başladı.Bende bunu sizler için düzenledim.Programı win7,xp ve vistada da kullanabilirsiniz.Öncelikle programı aşağıdaki linkten indirip kuruyoruz.Kurulumu gayet basit.Bunu anlatmıyorum.Hem 32 bit hem de 64...
  95. WhiteHawk

En iyi program kaldırıcı

Arkadaşlar işletim sistemim win7 ultimate.Uzun bir zamandır program kaldırma konusunda araştırma yaptım.Ancak işin içinden çıkamadım.Herhangi bir programı sistemden kaldırmak değil aynı zamanda bunu tamamen silmek için hangi programı kullanmalıyım.Revo Uninstaller,your uninstaller,ccleaner...
  96. WhiteHawk

2047 yılında İstanbul

Yıl 2047 İstanbul ALINTI:Haber 1
  97. WhiteHawk

Iso Dosyası Yazdırma Sorunu

Arkadaşlar Packard Bell Me35 dizistü bilgisayarımda Windows 7 Ultimate yüklü.Ancak daha önce gayet güzel çalışan DVD sürücüsü şimdi çalışmıyor.Yani cd ye yazdırıyor.DVD den okuyor ancak DVD ye iso dosyasını yazdırmıyor.Hem win 7 nin kendi yazdırma programıyla hemde başka programlarla...
  98. WhiteHawk

ImageShack sayfa düzeni

Arkadaşlar ImageShack sayfa düzeni değişmiş.O yüzden eskisi gibi siteye görüntü koyamıyorum.Nasıl yapılacak anlatırsanız sevinirim.Teşekkürler.
  99. WhiteHawk

Ekran alıntısı aracı kayboldu

Arkadaşlar windows7 ekran alıntısı aracı kayboldu.Her zaman başlata daha ek..yazmadan gelirdi.Şu anda ne yaparsam yapayım bulamıyorum.Yardımcı olurmusunuz.:mad:
  100. WhiteHawk

K-Lite Codec Pack 5.60 Son Sürüm

K-Lite Codec Pack filtreleri VFW/ACM codecleri biraraya toplar.Ses ve video formatlarının çözümü sayesinde kaliteli ses ve video görüntüsü sunar.Ayrıca oyunlarda da çok yardımcıdır.Diğer codec paketlerinden bir ayrıcalığı sik sık güncellenmesi ve tüm bileşenlerin belirli amaçlar için özenle...
  101. WhiteHawk

Disk Birleştirmede Devrim

CClenaner ve Recuva nın üreticisinden güzel bir disk birleştiricisi.(son sürüm) http://www.filehippo.com/download_defraggler/
  102. WhiteHawk

SDN Neden Yavaş

Ya arkadaşlar saatlerdir deli oluyorum.SDN naden bu kadar yavaş.Allah aşkına cevap verin yaa.:devil:
  103. WhiteHawk

Asqured free son sürüm.

http://www.filehippo.com/download_asquared/ Bilsisayarınızda tam temizlik(Virüs,trojan,keylogger vb.) yapın.
  104. WhiteHawk

SDN de yine aynı sorun

Arkadaşlar yine SDN anasayfası çok geç açılıyor.Farkında mısınız?:blush:
  105. WhiteHawk

En Son Dosya Sürümü

Arkadaşlar Win7 nin update ler yapıldıktan sonra en son dosya sürümü nedir? 6.1.7600.16404 mü 6.1.7600.16435 mi?:huh:
  106. WhiteHawk

Disk neden böyle?

Sevgili arkadaşlar yeni yılınızı kutlarım.Benim diskim neden böyle parçalanmış şekilde,bütün dosyalar neden yukarıda değil,disk birleştirmede dahi düzelmiyor.Cevap verebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
  107. WhiteHawk

Yeni Yıla Yeniliklerle Girin

Bilgisayarınızdaki temadan,başlat butonu ve başlat çubuğundan,tüm iconlardan sıkıldınız mı?Buyrun size bilgisayarınızı baştan aşağı değiştirecek 4 adet tema. Üstelik hepsi ücretsiz. İndireceğiniz Link http://www.stardock.com/products/mycolors/gallery.asp?p=thinkgreen&c=free...
  108. WhiteHawk

İcon ve menü değiştirme

Bu ikon ve menü değiştirme (arkaplan değil) işini ve bu forumda yazılanların hepsini okudum,fakat bir sonuca varamadım.Win7 de bu işlem nasıl yapılıyor?Bunu en ince detayları ile yazabilecek(Lütfen forumdan alıntı yapmayın,hepsini denedim)bir uzman arkadaş varsa ve bizimle paylaşırsa bir çok...
  109. WhiteHawk

Hash Check nedir?

Arkadaşlar hash check nedir? win 7 de nasıl kullanılır.Anlatabilirseniz çok makbule geçecek.Şimdiden teşekkürler.:crying:
  110. WhiteHawk

Win7 Türkçe Dil Paketi

Arkadaşlar windows 7 Home Premium(son sürüm) 32 bit Türkçe Dil Paketi var mı? Windows Update de yok.Yardımcı olurmusunuz.Teşekkürler.:blush:
  111. WhiteHawk

Windows Defender Devre Dışı

Arkadaşlar bilgisayarı kapatıp açtığımda windows defender devre dışı oluyor.Elle aktif duruma getiriyorum.Başlangıçta sadece Nod 32 4.0.474.0 çalışıyor.Başka program yüklü değil.Virüs taraması temiz çıkıyor.Acaba ayarlarda mı bişey var.Bilgi verirseniz sevinirim.:mellow:
  112. WhiteHawk

Google a ne oluyor?

Arkadaşlar bugün internete girdiğinizde ana sayfa google ın alt kısmı geç açılıyor.Farkındamısınız.Yoksa sadece benim bilgisayardamı oluyor.:crying:
  113. WhiteHawk

Eset smart security kayboldu

Kıymetli arkadaşlar.Sağ klikte Eset Smart Security ile tara kayboldu.Nedeni nedir.Lütfen yardımcı olurmusunuz.:(
  114. WhiteHawk

Win 7 Türkiyem

Arkadaşlar sivaspor un Türkiyem win7 uyarlamasını nereden indireceğiz?:scared:
  115. WhiteHawk

Helal olsun size

Bir konu açıyorum.Kaç gündür cevap yok.Yeniden konuyu açıyorum.3 kişi cevap yazıyor.Bizde bir sorun yok diyorsunuz.İnternet ayarlarındandır.Kilit.ne kadar güzel ya.Durun bakalım başkaları ne yazacak.Ben bu siteyi sevmesem umurumda olmaz.Ama diğer sitelerde aynı sorunu yaşamazken burada çok...
  116. WhiteHawk

Allah Aşkına SDN Yetkilileri

Ya Allah Aşkına SDN yetkilileri günlerdir yazıyoruz.Şu sitenin yavaşlığına bir çare bulun yada açıklayın.Sayfa zor açılıyor.Konular arasında gezinmek adeta bir işedecemkence.Chip online da yada diğer sitelerde olmuyor.Neden bu site virüs falanmı var buraya aldığınız reklamlarda bir araştırın çok...
  117. WhiteHawk

SDN Açılma Sorunu

Kıymetli Moderatörlerimiz,SDN ana sayfası neden geç açılıyor.Ayrı ayrı birçok browser da ayrı ayrı günlerde denedim.Bir ara güncelleme aralığı dendi.Ancak bu devamlı SDN ye girerken oluyor.Acaba nedeni nedir.Diğer yoğun sayılabilecek serverlarda bu problem yok.Teşekkürler.
  118. WhiteHawk

Arkadaşlar win7 7100 yükledikten sonra Türkçe Dil Paketinide yükledim.Ancak sağ alttaki değerlendirme kopyası yazısını silemiyorum.İngilizce silme işe yaramıyor.Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.
  119. WhiteHawk

Win 7 Flash Bellek Sorunu

Arkadaşlar,laptopumda win 7 7077 yüklü ancak usb girişine takdığımda çalışmıyor.Nedeni sizce ne olabilir?
  120. WhiteHawk

CPU ısısı

Selam arkadaşlar.Bu konuda pek bilgim yok sizce CPU ısısı alt ve üst değerleri nelerdir.Bir Laptop ta bunun bir sınırı varmı?yada ortalamaları nedir?Benim laptopum açılışta 33 derece gösteriyor,daha sonra 65 derece civarında seyrediyor.Bu normal midir?Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.