Arama sonuçlarınız

1. M

Öneri 11.sınıf Orta düzey Matematik kitabı

11.sınıf eşit ağırlık öğrencisiyim ve derslerde anlatılan konuları çok iyi anlayabiliyorum ve rehber matematiğin matbook kitabından tekrar yapıp pekiştirme soru avcısı denilen güzel soruları çözebiliyorum fakat tek yayınla gitmeyeceğinide biliyorum o yüzden bunun yanında orta düzey bi soru...
  2. M

Yardım Windows 10 geç açılma sorunu

Windows 10 kullanıyorum ve bilgisayarı yeniden başlattığımda genelde açılması 3-4 dakikayı buluyor fakat normal şekilde kapatıp ertesi gün açtığımda hızlıca açılıyor, sadece aynı gün içinde yeniden başlatırsam veya kapat aç yaparsam geç açılıyor ne yapabilirim ? (SSD kullanıyorum)
  3. M

Yardım 11.sınıf alana seçimim nasıl olmalı ?

10.sınıf ve eşit ağırlık seçtim fakat yaza girdik ve aklımda hep şu soru acaba dönem başı sayısal geçsem mi. Eşit ağırlık derslerim matematik hariç yüksek yani 80-90 civarı ve ezberim aşırı kuvvetli birazda buna güvenerek eşit ağırlık seçtim, sayısal derslerimde çok kötü değil fakat notlarım...
  4. M

Soru Standart kullanıcı ile yönetici arasındaki fark

format attım ve hesap bilgilerinde yönetici hesabı yazıyor standart kullanıcı ile bi farkı varmı? veya hangisinde durmalı
  5. M

Soru 11.sınıf alan tercihini ne yapmalıyım ?

10.sınıfım ve hala ne seçeceğim hakkında kararsızım aşağıya ilgi duyduğum ve duymadığım dersleri yazarsam belki cevaplarınızla bir fikir sahibi olabilirim İlgimi çeken ve sevdiğim dersler=Edebiyat, Tarih, Kimya Ne iyi ne kötü olduğum dersler=Matematik, Fizik, Biyoloji İlgimi çekmeyen ve...
  6. M

Yardım Windows 10 bazı uygulama ikonları gözükmüyor

windows 10 kullanıyorum ve bazı uygulamaların ikonları düzgün gözükmüyor çözümünü bilen varmı ? temsili olarak internetten bir görsel buldum aynı bunun şekilde fakat ayarlar değilde hesap makinasında mesela...
  7. M

Öneri Macera konulu sıkıcı olmayan kitap önerebilir misiniz?

17 yaşlarında birisi için bi oturuşta soluksuz okunabilecek macera konulu hangi kitapları önerirsiniz?
  8. M

Yardım Nvidia denetimmasası eşyönsüz ve trilineer optimizasyon nasıl olmalı ?

Nvıdıa denetim masasında eşyönsüz örnek optimizasyonu ve trilineer optimizasyonu yüksek FPS için açık mı olmalı kapalı mı olmalı ?. Oynadığım oyunlar çoğunlukla League Of Legends, minecraft, valorant .
  9. M

100-130 TL arası mouse önerisi

valorant oynuyorum çok büyük olmayacak orta boyda olacak bir mouse lazım
  10. M

Kablosuz mouse önerisi

170 tl gibi bir bütçem var f/p oyun için bir mouse önerisi
  11. M

Windows defender açılmıyor

Windows 10 kullanıyorum arama çubuğuna windows güvenliği yazıp tıklıyorum açılıyor gibi oluyor birden geri kapanıyor açılmıyor
  12. M

klasör açıldığında soldaki indirilenler yok

klasörü açtım sol taraftaki indirilenler one drive gibi şeyler yok
  13. M

GT730 beta sürücüsü

gt730 son sürüm drıverını yükleyemedigim icin beta sürücü linki lazım yada bir program varmı indirecek yardımcı olursanız
  14. M

Deepfreeze kurulu ve sistemi kappatip actigimda sürekli guncelleme yapip kapaatiyor

Deepfreeze kurulu ve dün bi guncelleatirne geldi yapma dedim fakat sistemi her actigimda sistem windows guncellemsi yapiyor ve geri kappatiyo yani deepfreeze yuzunden lutfen yardimci oln
  15. M

Bilgisayar SSD yi tanımıyor bilgisayar logo ekranında takılı kalıyor

Ssd yi tanımıyor bilgisayar logo ekranında takılı kalıyor bir süre sonra BIOSA atıyor lütfen yardım edin
  16. M

oynarken birden ekran donuyor ve oyunda atıyor

hiçbir hata vermeden istemciye atıyor yeniden baglan diyorum ama sık sık olmuyor mesela 1 hafta önce oldu 1 haftadır olmuyordu bugün yine oldu hata vermiyor direk atıyor neden
  17. M

1920x1080 çözünürlüğü olmuyo

1920x1080 çözürnülüğüne basıyorum fakat 1920x1080 olmuyor çözünürlük 1440x900 gibi değişen bişi olmuyor ama 1920x1080 olarak gözüküyor
  18. M

PCI aygıt nedir formattan sonra ünlem var

windows 7 den 8 e geçtim fakat PCI aygıt var 3 tane üzerlerinde ünlem var bunları nasıl yükleyebilirim yardımcı olursanız
  19. M

R3 1200 yanına gt710 düşük ayarda nasıl olur

LoL oynuyorum gt 710 R3 1200 ile lodle düşük ayarlarda 70-80 fps görürmü bi tek lol oynamak için lazım başka oyun oynamıyorum
  20. M

Bütçeme uygun ucuza bir ekran kartı tavsiyesi

Merhaba r3 1200 işlemcinin yanında gt7100gs kullanıyordum idareten bana bir ekran kartı öneriniz varmı bütçem 500-600 faat 2. el malesefki alamıyorum zamanında çok kazıklar yedim güvenmiyorum zaten bi LoL bide Valorant oynuyorum 60-80 arası fps alsın yeter yani kasmadan rahat oynatsın yeter bir...
  21. M

J6 telefonumu kulaklık takıyorum ama ses kulaklıktan gelmiyor

merhaba benim J6 telefonum var iphone kulaklıgını takıyorum algılıyor gibi oluyor kapalıyken takınca birden ekran açılıyor yani agıladıgında yaptıgının aynısını yapıyor fakat kulaklık devreye girmiyor neden acaba ayarlarla ilgilimidir yoksa kulaklık iphone oldugu icinmi neden olur bu yardımcı...
  22. M

Ryzen 3 1200 işlemciye gt710 veya gt730 taksam fps değeri ortalama kaç olur

ryzen 3 1200 gt710 veya gt730 taksam lolde 1080p de kaç fps verir 8gb ram
  23. M

formattan sonra internet driverı değişti neden acaba

formattan önce via rhine II fast ethernet adapter idi fakat şimdi realtek PCIe GbE Family Controller farklı olması sorun olurmu internette vs. v
  24. M

system volume information virüsü nasıl temizlenir

merhaba usb deki virüsü nasıl temizlenir yardım edermisiniz lütfen yardım edin
  25. M

Nvıdıa denetim masası ayarlarım bozulup duruyor

gt 7100gs ekran kartım var denetim masasından ayarları uygula diyorum kapatıp geri acınca eski haline dönüyor neden böyle oluyor yardımcı olurmusunuz windwos 7 den 10 a geçtim bu sorunu yaşamaya başladım
  26. M

ekran kartım görüntü vermiyordu tamiri olurmu ?

Merhaba pc yi kuzenimden aldım ve ilk aldıgım gün cayır cayır oynatıyordu fakat ertesi gün görüntü vermemeye başladı sorun ekran kartında çıktı bu ekran kartı tamiri olurmu lursa kaça olur söylermisiniz ve 1 günde ne olmuş olabilirki ekran kartına ekran kartı 1050 Tİ
  27. M

Bilgisayar çalışıyor ama görüntü vermiyor

Merhaba ben kuzenimden bir pc aldım 1.gün yani ilk gün aldığımda pc açılıyordu hatta 4-5 defa yeni,den başlattım sorunsuz çalışıyordu fakat ertesi sabah bilgisayar açılırken mavi ekran veriyordu aradan 4-5 saat geçti ve hiç görüntü vermemeye başladı ekran kartını çıkarıp görüntü kablosunu...
  28. M

ekran kartına uygun işlemci ve anakart önerisi

Merhaba benim pc kötüydü elime bir yerden gt 1050 ti geçti ve bununla uyumlu anakart, ram eğerki işlemcide uyumlu olması gerekiyorsa işlemcide önerisi olan varmı bütçem biraz kısıtlı işte o sorun maks 550-650 bu fiyata olurmu olmazsa ekran kartı boşa düşücek. 2. el de olabilir SİSTEM...
  29. M

düşük fiyatlı işlemci ve ekran kartı tavsiyesi

bu sisteme uygun işlemci ve ekran kartı tavsiyesi bütçe maks 650 TL
  30. M

Windows 7 den 8 e geçiş performansı etkilermi

Windows 7 den 8 e geçişte azda olsa performansa etki edermi
  31. M

Telefon şifremi unuttum

Merhaba samsung J6 telefonum var ve telefon şifremi unuttum kendim kolay yöntemle kırmanın bir yolu varmı? Videoda gördüğüm kadarıyla ses açma veya kısma tuşu + güç tuşuna basınca bir menü geliyor ve ordan resetleniyormuş bu j6 da da aynımı bu yöntem olurmu J6 da
  32. M

Ekran kartı önerisi lazım

Merhaba arkadaşlar benim sistemim iyi bir sistem değil ve ben sistem parçalarına uygun yeni bir ekran kartı arıyorum şu anki ekran kartımdan iyi olsun yeter
  33. M

Windows 7 imleçler ile alakalı bir sorunum var

2 gün önce normaldi fakat 2 gün sonra imleç değişteremedim bu uyarıyı veriyor aynı şekilde farklı farklı isimlerle tekrar tekrar bu uyarıyı veriyor çözümü nedir UYARI ŞU ŞEKİLDE-C::\Windows\cursors\wait_im.cur imlecini içeren Arka Planda çalışıyor dosyası bozulmuş ya da açılmıyor
  34. M

hangi sistem daha iyi ekran kartlarını karşılaştırın

1.SİSTEM (Aquarius 5AD – Game Garaj bu sistemi özelleştirdim) İŞLEMCİ--AMD Ryzen 5 1600 AF ANAKART--Bisotar B450MH 3200 MHz EKRAN KARTI--PowerColor Red Dragon RX580 8gb 256Bit GDDR5 BELLEK--Crucial Ballistix 8gb 3200 MHz DEPOLAMA--Crucial BX500 240gb 540/500 MBs 2.5 Sata GÜÇ KAYNAĞI--Gamegaraj...
  35. M

Tabletim oyunlarda kasıyor öneriniz varmı

Arkadaşlar 800TL ye bi tablet aldım sistem özellikleri şu şekilde 3gb Ram 32gb hafızası var Pubg ye girdiğimde çok fazla kasıyor bi öneriniz varmı ne yapmalıyım
  36. M

Bu sistem nasıl

İŞLEMCİ--AMD Ryzen 3 3200G 3.6GHz (Turbo 4.0GHz) 4 Core 4 Threads 6MB Cache Vega 8 Graphics AM4 İŞlemci (WraithStealth Soğutuculu) (AMD Ryzen™ 3 3200G 3.6GHz (Turbo 4.0GHz) 4 Core 4 Threads 6MB Cache Vega 8 Graphics AM4 İşlemci (Wraith Stealth Soğutuculu) | Teknobiyotik) ANAKART--Gigabyte...
  37. M

bu sistemi almalımıyım

Merhaba ncelikle yükseltme yapmamı istemeyin çünkü limitimi zorladığım miktar bu sizce nasıl https://www.incehesap.com/majesty-1270-yavuz-selim-gaming-pc-fiyati-43299/
  38. M

Bu sistem rahat full ayarlarda oyun oynatırmı

Merhaba öncelikle markaları daha belli değil daha toplamadım ama sadece iyimi diye soruyorum İŞLEMCİ--Amd Ryzen 3 3200g ANAKART--A320M S2H 3200 MHz RAM--16GB RAM EKRAN KARTI--MSI 1050ti SSD-240GB KASA--500W
  39. M

Bu sistem nasıldır anakart O.C yapılırmı

https://www.teknobiyotik.com/kampanyali-oyuncu-bilgisayarlari/amd-ryzen-5-3400g-3-7ghz-8gb-ram-1tb-hdd-oyuncu-bilgisayari.html sizce nasıl anakart (O.C) yapılırmı kasayı 400W yapıcam yeterli olurmu
  40. M

Apu sistem alacağımda öneri

Merhaba ben apu sistem toplayacağım bana öneride bulunurmusunuz bütçem 2900 a kadar çıkabilir mönitör dahil değil
  41. M

Sizce hangisi önerileri alalım

1.BİLGİSAYAR Intel Core i3 9100F 3.6Ghz 1151P İşlemci Asus Prime H310M-R 2.0 1151P PowerColor Red Dragon RX570 OC 4GB 256Bit Pollux 3TD – Game Garaj Crucial Ballistix 8GB 3000MHz DDR4 CL15 Biostar S120 256GB 550/510MBs 2.5” SSD 2.BİLGİSAYAR Intel Core i3 9100F 3.6Ghz 1151P...
  42. M

Bilgisayar Parçalarım birbirlerine uyumlumu

Anakart--Gigabyte A320M-S2H Socket AM4, DDR4 3200Mhz(O.C.), M.2, USB 3.1, HDMI, DVI, VGA mATX Anakart RAM--GEIL EVO Forza DDR4 16GB(2x8GB) 3000MHz PC Ram İşlemci--AMD Ryzen ™ 5 1600 3.2GHz (Turbo 3.6GHz) 16MB Cache 12nm Yeni Versiyon AM4 İşlemci SSD--Hikvision C100 240GB 2.5" 550/450 MB/s SSD...
  43. M

Hangi işlemci

AMD Ryzen 5 1600 3.2GHz AMD Ryzen 3 3200 3.6GHz
  44. M

2 sistem arasında kaldım öneriniz varsa

1.sistem AMD Ryzen ™ 3 2200G 3.5GHz (Turbo 3.7GHz) Vega⁸ Graphics AM4 İşlemci Gigabyte A320M-S2H Socket AM4, DDR4 3200Mhz(O.C.), M.2, USB 3.1, HDMI, DVI, VGA mATX Anakart GEIL EVO Forza DDR4 16GB(2x8GB) 3000MHz PC RAM Hikvision C100 240GB 2.5" 550/450 MB/s SSD Disk (HS-SSD-C100/240G) Aerocool...