Arama sonuçlarınız

1. Arda Hepgüler

python'u unuttum

Selamlar, ben 1 yıl önce dictionariese kadar python öğrenmiştim sağlam bir şekilde fakat şu anda azını hatırlıyorum bu bilgileri hatırlamamam için önerebiliceğiniz bir kaynak video türevi bir şey var mı? Not: Yabancı kaynak olabilir ingilizcem iyi fakat ücrettisiz olmasını tercih ederim...
  2. Arda Hepgüler

Yeni RAM alacağım

msı h110m pro vd plus
  3. Arda Hepgüler

Yeni RAM alacağım

anakartık 2133 destekliyor maksimum o yüzden gelceğe yatırım amaçlı yapıcaktım aslında ama teşekkürler
  4. Arda Hepgüler

Yeni RAM alacağım

Yeni ram alacağım şu anda bilgisayarımda GSKILL 8GB RipjawsV Kırmızı DDR4 2400MHz CL15 1.2V Single Ram fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da bu ram bulunmakta bunun yanına GSKILL 8GB (1x8GB) RipjawsV Siyah DDR4 3200Mhz CL16 1.35V Tek Modül Ram fiyatı...
  5. Arda Hepgüler

Desteklenen ram hızı

Sahip olduğum anakart sitede 2133 mhz desteği olduğu söyleniyor fakat sahip olduğum ram 2400 ve biosda xmp kısmında 2400'ü seçebiliyorum fakat denemeye korkuyorum beni aydınlatabilecek varsa sevinirim. MSI H110M PRO-VD PLUS
  6. Arda Hepgüler

eski RAM'imin yanına yeni ram alıcağım.

merhablar anakartım: MSI H110M PRO-VD PLUS şu anda bilgisayarımda gskill 2400 8 gb ram bulunmaktadır ek olarak 8 gb daha ram almak istiyorum fakat şu konuda bilgim yok bu ramin yanına başka bir markanın geleceği yatırım olması açısında 3200 lik bir ramini alırsam bir sıkıntı olur mu uyum...
  7. Arda Hepgüler

m2 ssd alınmaya değer mi

ayrı bir aparat ile takabiliyor olmam lazım yalnış mıyım
  8. Arda Hepgüler

m2 ssd alınmaya değer mi

hocam şimdi kafam karıştı sizce m2 mi alıyım ssd mi
  9. Arda Hepgüler

m2 ssd alınmaya değer mi

bilgisayarı genellikle oyun oynamak için kullanıyorum azcık yazılımla uğraşıyorum o yüzden ssd almam daha mantıklı gibi gözüküyor
  10. Arda Hepgüler

m2 ssd alınmaya değer mi

ssd ve m2ssd arasında diyordum ben tabiki hdd arasındaki fark ortada
  11. Arda Hepgüler

m2 ssd alınmaya değer mi

. 1606210302 anladığım kadarıyla pc açılışında ve oyun yüklenmlerinde çok bir farkı yok o zaman bu hız farkı ne işe yarıyor acaba?
  12. Arda Hepgüler

m2 ssd alınmaya değer mi

anakartım m2 ssd'yi desteklemiyor ayrıca bir aparat almam gerekiyor sizce m2 ssd mi alıyım yoksa normal ssd mi alıyım beni aydınlatabilicek varsa sevinirim
  13. Arda Hepgüler

HDD'mden çok yüksek ses geliyor

ama testlerde bir şey demiyor ses çıkarması fazla illa ki ölmesi manasına mı geliyor
  14. Arda Hepgüler

evet eminim çok kez denedim ne zaman hdd kullanılsa ses çıkıyor ve hdd 1 yıldır böyle hocam başka bir şeyden kaynaklı olamaz mı 1yıldır ölücek diyorlar bir şey olmuyor
  15. Arda Hepgüler

bu konu hakkında genellikle forumlarda hdd niz ölücek yedekleyin hazır olun vb. şeyler söyleniyor fakat benim hdd 1 yıldır böyle ve hiç bir şey olmadı testlerden de tamam dört dörtlük değil ama sadece 1-2 kısımda caution (sarı işaret) çıkyor bu ses neden olabilir yardımcı olablicek varsa...
  16. Arda Hepgüler

ssd önerir misiniz

sizce m2 mi almalıyım ssd mi
  17. Arda Hepgüler

ssd önerir misiniz

900 tl gibi bir bütçem var 1 tb lık ssd almayı düşünüyorum sistemi ve oyunları kuracağım eski ssdim 4 yıla pert oldu uzun ömürlü olabilicek iyi bir marka önerirseniz sevinirim bütçeme uygun olur mu bilemedim ama yardımcı olursanız sevinirim
  18. Arda Hepgüler

ssd mi hdd mi almalıyım

geçiceğim kara değmez diyosunuz teşekkürler
  19. Arda Hepgüler

ssd mi hdd mi almalıyım

benim toshiba ssdim 4 yıla pert oldu gibi testlerde kötü yapıyor şu an alıcağım ssd de bölye mi olucak
  20. Arda Hepgüler

ssd mi hdd mi almalıyım

ssd ye sadece windowsu mu kuruyım demek istediniz 1605777650 hdd almıyım diyorsunuz yani
  21. Arda Hepgüler

ssd mi hdd mi almalıyım

Merhabalar, şu anda bilgisayarımda 120 gb toshiba ssd ve 2 tb hdd bulunmakta ve bilgisayar 4 yıllık olduğu için artık eskimeye başladılar ve bana sıkıntı çıkarmaya başladılar ben de bu yüzden değiştireceğim fakat kararsız kaldım 1 tb ssd alıp oyunları ve her şeyi onun içine mi atmalayım yoksa...
  22. Arda Hepgüler

Düşük fps sorunu

almam gereken fps bu değil ama daha fazla almam gerekir bu sistemle başka bişeyden kaynaklı 1605693487 güncel, ayarı değiştirmem fps pek etkilemiyor ama orta grafik diyebiliriz
  23. Arda Hepgüler

Düşük fps sorunu

GTA V gibi oyunalrda 40 fps altına cs go da 100 fps altına düşüyorum userbenchmark sonuçlarım bu yardım edebilicek var mı
  24. Arda Hepgüler

Ani olarak oyun 500 pinge çıkıyorum

onun için 20 metre kablo çekmem gerekiyor kesin ondan kaynaklı mı öğrenmem lazım
  25. Arda Hepgüler

25 mbps kablosuz bağlanıyorum her oyunda böyle aşağı yukarı lol valorant cs 1604780421 bilmem denemekten zarar gelmez acı çekiyorum pc var ama bi işe yaramıyo
  26. Arda Hepgüler

İnternetim superonline almam gereken hız 24 alt yapı sağlam olmasına rağmen normalde 70 ping alırken 10 saniyede bir 500 pinge çıkıyorum superonline ile 1 yıldır 50 kere falan konuştum bi işe yaramıyorum belki siz bana yardımcı olursunuz
  27. Arda Hepgüler

HDD 'den tar tar tar sesleri geliyor

28. Arda Hepgüler

ssd almayı planlıyorum önerin var mı
  29. Arda Hepgüler

yok 4 yıl oldu da ses problemi 1 yıldır var yani
  30. Arda Hepgüler

1 yıldır falan böyle ama bişey olmadı daha 1604150127 1 yıldır falan böyle ama bişey olmadı daha 1604150131 1 yıldır falan böyle ama bişey olmadı daha
  31. Arda Hepgüler

HD tune dan test yapmıştım
  32. Arda Hepgüler

Model TOSHIBA DT01ACA200 1 Biraz bile kullanılsa HDD'den dayanılmaz bir yüskeklikte ses çıkıyor yardım edebilicek varsa sevinirim.
  33. Arda Hepgüler

Bilgisayarın açılış süresi bir anda arttı

cs yi c ye kurdum ama hala 17 gb boş yer var acaba ondan kaynaklı olabilir mi?
  34. Arda Hepgüler

kendiliğinden mi geçti
  35. Arda Hepgüler

bilgisayarım normalde 10 saniye gibi açılıyordu bir anda 30 saniyede açılmaya başladı biliyorum önemli bir sorun değil ama anlam veremedim yardımcı olabilicek var mı? C'de Toshiba 120 gb ssd var
  36. Arda Hepgüler

Bilgisayar vermesi gerekenden daha düşük fps veriyor

yukarıda video var isterseniz oradan bakabilirsiniz 1603371806 darboğaz yapmaması gerekmiyor mu normal şartlar altında 7600k ve 1660 ti ın
  37. Arda Hepgüler

cinebench testinden 1231 puan aldım ram testini de daha önce yapmıştım sıkıntı çıkmamıştı
  38. Arda Hepgüler

Öğrenmek için ne yapabilirim mağdurum biraz .d
  39. Arda Hepgüler

pc yeni formatlı 1603207764 işlemci 73 ekran kartı 80 üzerine çıkmıyor 1603207795 biliyorum anakart geri fakat anakart fps etkilemiyor diye biliyorum 1603207824
  40. Arda Hepgüler

cs de max 120 fps alıyorum gta da ise ayarları değiştirmem bir şey değiştirmiyor 1603206542 bir önerin var mı
  41. Arda Hepgüler

Ekran Kartı: MSI Geforce Gtx 1660Ti Anakart: MSI h110M pro-vd plus Ram: 8gb İşlemci:7600k cs:go da 60 fps e kadar düşebiliyorum(biliyorum 60fps düşük değil fakat bu bilgisayar için çok az hava atmak için söyelmiyorum) GTA V de is 40 50 fps arası seyrediyor eski ekran kartım 750 ti idi 750 ti...
  42. Arda Hepgüler

Gta Vice City

windows pc ye 9 yıllık cd den aldığım crack olmayan Vice City kurarsam pc ye bişey olur mu? windows 10
  43. Arda Hepgüler

Yeni ekran kartı ile daha düşük performans

test ettiğimde ekran kartı diğer insanlarla aynı çıktı fakat işlemci daha kötü durumdaydı olması gerekenden başka program üzerinden yapmıştım ve pc yeni formatlı bu sebepten dolayı formatlamıştım
  44. Arda Hepgüler

abi pardon daha yeni gördüm ekran kartının performansı yapatığım çoğu testde normal çıktı gene de yapmama gerek var mı
  45. Arda Hepgüler

Ekran Kartı: MSI Geforce Gtx 1660Ti Anakart: MSI h110M pro-vd plus Ram: 8gb İşlemci:7600k Eski ekran kartım 750 ti da gta da 60 fps + alırken şu anda 30 40 arası alıyorum aynı şekil cs de 100+ alırken şu anda fps drop ile 70 e kadar düşüyor ayarlarla oynamam bişey değiştirmiyor 1,5 yıldır böyle...
  46. Arda Hepgüler

Düşük Sistme Oyun önerisi

Minecraft da 5 fps alan bir pc im var undertale deadcells to the moon gibi oyunları oynatabiliyor Bu türevde bir oyun öneriniz var mı
  47. Arda Hepgüler

Bilgisayar verimsizliği

cs go gibi oyunlarda 100 150 arası bazen 90 a düşüyor(Ayar farketmiyor) GTA v de 30-40 arası(Ayar farketmiyor) witcher da 50-60 arası yüksekde fortnite ani droplar ve diğer oyunlara nazaran hep cpu usage fazla 3DMark benchmarkı yaptım adamlar benden 1000 skor daha fazla yapmış tek farkın ram...
  48. Arda Hepgüler

işlemci verimsizliği

Yes Yes Good dedi, Bugün fortnite yükledim pc ye full cpu usage 100 de idi ve h,ç b,r şekilde binlar yüklenmedi oyun kasmamasına rağmen ani droplar dışında ayarlar fulldeydi
  49. Arda Hepgüler

işlemci verimsizliği

Kusura bakma abi biraz geç gördüm ve dediklerini anlamadım sorun nerede şimdi
  50. Arda Hepgüler

işlemci verimsizliği

gece 2 gibi biter herhalde de hiç bir şey işlemcinin neden böyle olduğunu açıklamıyor nerdeyse 1 yıldır bu sorunu yaşıyorum virüs vardır diye formatladım değişmedi cs yi c dosyasına kurup oynamayı deniyiceğim ama hiç bir şey işlemciyi açıklamıyor anlamıyorum
  51. Arda Hepgüler

işlemci verimsizliği

psu yu mu soruyorusn 650w
  52. Arda Hepgüler

işlemci verimsizliği

1592328264 bu değerlerde seyrediyor 1592328405 belki yardımcı olur ekran kartını almadan önce gta da oyun kasmıyordu eski ekran kartım gtx 750ti
  53. Arda Hepgüler

işlemci verimsizliği

quick scande bişey çıkmamıştı ama şimdi normal yapıyorum 1592327315 siz eğer oc yaparsanız o skorun 1600 e çıkıcapını mı söylüyorsunuz
  54. Arda Hepgüler

işlemci verimsizliği

bu anakart ile oc yapılır mı yazdığınız görmemiştim
  55. Arda Hepgüler

işlemci verimsizliği

1- sistem olarak ne önerirsiniz 2-yine de niye 1300 puan alıyorum ram kaynaklı bu kadar değişir mi cinabench 3 sizce hdd değişmeli mi
  56. Arda Hepgüler

işlemci verimsizliği

fakat cs go gibi oyunlarda dahi 100 fps altına düşüyor halbüki 200+ fps almam gerekirken ve 7600 k o kadar güçsüz bir işlemci değil ki 1592326445 yeni bir anakart bana cs go da 100 fps sağlıyabilir mi
  57. Arda Hepgüler

işlemci verimsizliği

2400
  58. Arda Hepgüler

işlemci verimsizliği

7000 mb 6900 civarında 1592325811 buradan da gta oynarken çektiğim videoya da bakabilrisiniz hocam 1592325965 hd tune testinde 2 kısım warning 1 kısım attention yazıyordu bunun bir ilgisi olabilir mi veya anakartın
  59. Arda Hepgüler

işlemci verimsizliği

1303 çıktı ısı değerlerim normal
  60. Arda Hepgüler

işlemci verimsizliği

ne önerirzsiniz?
  61. Arda Hepgüler

işlemci verimsizliği

3DMark benchmarkı yaptım adamlar benden 1000 skor daha fazla yapmış tek farkın ram olmasına rağmen sonuçları karşılaştırdığımda ekran kartında yüzde 5 den az fark varken işlemcide yüzde 40 50 gibi farklar var. GTX 1660Tİ i5 7600k 8gb ram h110 pro vd plus 5300 paun aldım belki sorarsınız diye
  62. Arda Hepgüler

Düşük fps

evet bence nerden öğrenebilirim ki algılıyıp algılamadığını
  63. Arda Hepgüler

Düşük fps

70 in altında genel olarak birazönce hd tunedan test yoptım genel duruma warning dedi bunun oyunumu etkileme şansı var mı
  64. Arda Hepgüler

Düşük fps

Evet bazi oyunlarda normal fps alirken gta v cs go fortnite gibi oyunlarda olmasi grrkeeneden çok düşük fps alıyorum nerdeyse fortnitela witcherda aynı fps alıyorum
  65. Arda Hepgüler

Düşük fps

Eski ekran karti driverini nasil yükliyeceğim
  66. Arda Hepgüler

Düşük fps

Driverı daha yeni geforce experincda kurdum witcher 3 gibi oyunlarda 80 i buluyor çok uzun süredir uğraşıyorum ama mantıklı bir sebeb bulamadım
  67. Arda Hepgüler

Düşük fps

Arkadaşım ben gta da 30 fps alıyorum kimsre yardimci olmadığı için cs üzerinden denedim killet 300 fps alıyor boş yapıcaksanız yazmayın Arkadaşım ben gta da 30 fps alıyorum kimsre yardimci olmadığı için cs üzerinden denedim killet 300 fps alıyor boş yapıcaksanız yazmayın
  68. Arda Hepgüler

Düşük fps

GTX 1660TI sürücü güncel RAM 8gb Anakart BIOS update yapilmis msı h110 pro vd plus İşlemci i5 7600k Cs go da 120 fps alıyorum genelde sebebi ne olabilir daha yeni pc formatlandı
  69. Arda Hepgüler

Yardımcı olursanız sevinirim.

çok kısa yolum yok,işlemci ekran kartı ısınmıyor videodaki gibi, ramin doluluğunu bilmiyorum nerden öğrenebilirim 1589552982 Ram yeter de ekran kartını bilmiyorum işlemcinin de kaçıncı nesil olduğunu söylemen lazım 1589553003 RAM doluluğuna nerden bakıyorum
  70. Arda Hepgüler

Intel Core i5 3470 @ 3.2GHZ (4 CPUs) / AMD X8 FX-8350 @ 4GHZ (8 CPUs) önerilende bu yazıyor abi
  71. Arda Hepgüler

İşlemci:7600k Ekran Kart:GTX 1660 Ti Ram:GSKİLL 8 GB 2400 Anakart:MSI H110 PRO VD PLUS PSU:650W Bu GTA V deki yaşadığım sorun sildim yükledim dosyaların bütünlüğünü doğruladım virüs taramsı yaptım bios uptade driver uptade yaptım ve dieğr bir sürü oyunda da almam gereken fps çok altı...
  72. Arda Hepgüler

Sebebini bilmediğim halde çok fazla drop yiyorum.

Oc yapmıyorum bunun kastırmasıyla bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum
  73. Arda Hepgüler

Sebebini bilmediğim halde çok fazla drop yiyorum.

İşlemci:7600k Ekran Kart:GTX 1660 Ti Ram:GSKİLL 8 GB 2400 Anakart:MSI H110 PRO VD PLUS PSU:650W Bu GTA V deki yaşadığım sorun sildim yükledim dosyaların bütünlüğünü doğruladım virüs taramsı yaptım bios uptade driver uptade yaptım ve dieğr bir sürü oyunda da almam gereken fps çok altı arkada...