Arama sonuçlarınız

1. E

Öneri Typ c hub hangisini almalıyım

Tecno camon pro 20 telefonum var typ c uçlu otg veya hub alıp Kulaklık vs bağlamak istiyorum kulaklık mikrofon bağlayacağım ve twitch oyun yayını için kullanıcam hub veya otg üzerinden şarj edebileceğim ürünler koyacağım Maks bütçe 400tl Bunlar hem telefonumda sıkıntısız çalışır mı veya zarar...
  2. E

Öneri Typ c hub önerisi

Tecno camon 20 pro telefonum var ve bir çok işimi buradan hallediyorum tyb-c usb hub arıyorum aynı zamanda bu hub üzerinden telefonumu şarj edebilmeliyin ve klavye mouse kulaklık mikrofon bağlı iken rahat bir şekilde şarj eden modeller varmı varsa önerir misiniz çok pahalı olmasın.
  3. E

Öneri Yazıcının Cd kaybettim

Elimde Epson L3050 var CD sini kaybettim ve diğer gerekli yazılımları nasıl yükleyeceğimi bilmiyorum bana yardımcı olabilir mısınız?
  4. E

Öneri Bu laptop sizce alınır mı?

Bu laptop alınır mı ve ileride ram Upgrade yapmayı düşünüyorum çift ram slotu varmıdır umarım ram leri Anakart tümleşik değildir Lenovo Ideapad 3 12.Nesil Core i3 1215U-8Gb-256Gb Ssd-15.6inc-W11 https://www.vatanbilgisayar.com/lenovo-ideapad-3-12-nesil-core-i3-1215u-8gb-256gb-ssd-15-6inc-w11.html
  5. E

Öneri 8 Bin TL tablet önerisi

8bin tl tablet önerisi istiyorum dostlar. İstediğim özellikler Video editi ve grafik tasarım film dizi ofis işleri ve görüşme yapmak arada bir oyun oynamak ders çalışmak gibi amaçlarla kullanıcam.
  6. E

Öneri Online video editör önerisi

Gerçekten çok kötü bir bilgisayara sahibim bu yüzden video editlemek için internet üzerinden çalışan ve mümkünse ücretsiz veya ücretsiz sürümü bulunan işlevsel online video editörleri öner bilir misiniz ve kullanıyorsanız deneyimlerinizi paylaşır mısınız.
  7. E

Soru Laptop için Linux önerisi

i5 460m 6gbram 120gb ssd lenovo z560 ideapad 3 sahibiyim bu cihaz artık windows 10 bilene zor kaldırıyor bana linux dağıtımı önermenizi istiyorum çok kullanılan ve topluluk desteği olan bir dağıtım olursa çok iyi olur . Video,ofis,resim düzenlemek gibi amaçlarlada kullanıcam
  8. E

Öneri Uyumlu ram önerisi

Elindeki laptop eski ama upgrade ettim ssd ekledim Laptop Modeli:Lenovo ideapad z560 i5 460m Nvidia gt310m ekran kartı 2x 128gb ssd 4+2 6gb ram Bu laptop ile uyumlu 4×2 toplam 8gb ram takmak istiyorum vatan pc ram aldım ama uyumlu değilmiş iade etmek durumunda kaldım. 2.el veya sıfır ram...
  9. E

Soru Bu programları kullanan var mı ?

Gimp, İnkspace ,photospace, krita , gibi progmramları kullanan var mı ? ve bu programlar ne işe yarıyor kullanan arkadaşlar deneyimlerini paylaşırsa çok güzel olur ve ne iş için kullandıklarını yazarlarsa çok iyi olur iş için kullanan varsa onlarda yazarsa çok iyi olur.
  10. E

Öneri Hafif linux işletim sistemi önerisi

Elimde hp compac marka model bir laptop var işlemcisi amd e450 2.çekirdekli bir işlemci 1mb önbelleğe sahip çok cılız bir işlemci neyse ben bu laptop uzun süredir kullanıyorum üzerinde 128gb ssd ve 8gb ram var lakin hangi işletim sistemini kursamda çok yavaş kalıyor. Bu laptop televizyona...
  11. E

Öneri Yeni boş kasa önerisi

Psu alt link var https://www.teknobiyotik.com/high-power-400w-80-bronze-kirmizi-fanli-aktif-pfc-guc-kaynagi-hpe-400br-a12s.html Anakartım https://www.vatanbilgisayar.com/asus-prime-b360-plus-intel-b360-socket-1151-ddr4-2666mhz-usb3-1-anakart.html Kasam...
  12. E

Öneri Kule tipi soğutucu önerisi

650 tl intel 1151v2 tip kule tipi soğutucu önerisi arıyorum bütçem 650tl rgb olması gerekmez soğutsun yeter.
  13. E

Öneri Düşük sistem laptop için oyun tavsiyeleri

Elimde lenovo marka bir laptop var kykda kalıyorum ve çok sıkılıyorum eve gittiğim zaman oyun yükeyeceğim ama çok eski bir laptop o yüzden düşük sistemli veya eski oyun önerileri istiyorum sizlerden. Laptop Özellikleri İ5 460m 6gb ram (4+2) 120gb 2x ssd Gt310n ekran kartı vram ve kaç bit...
  14. E

Soru Benzer platform önerisi

Ben Üniversite kazandım ve kyk şuan kalıyorum burada yapılacak çok birşey yok o yüzden online eğitimlere bakınmaya başladım cv güzel dursun diye o yüzden bana Udemy tarzı platformlar önerin ücretli veya ücretsiz kendimi geliştirebileceğim platformlar lazım bana.
  15. E

Hangisini tercih etmeliyim

Samsung A22 vs Techno neo pova 2 4/64 ram/rom 6gb/128gb ram/rom Bu telefonlardan hangisi tercih etmeliyim. Sosyal medyayı aktif kullanan birisiyim ve video editleri yapıyorum telefon üzerinden video ve fotoğrafta çekiyorum ve bunun dışında twitch yayın yapıyorum oyun oynuyorum. Daha...
  16. E

Öneri 5.000 TL telefon önerisi

5.000 TL bütçem var. Oyun oynamak, fotoğraf ve video çekmek için bir telefon önerisi istiyorum. 2. el olmayacak.
  17. E

Öneri Sistemim için oyun önerisi

Sistemim çok eski biliyorum ssd ve ram takviyesi ile biraz canlandırdım ama sonuçta eski yenisini alacak ekonomik durumum yok yine bu eski pc(laptop) kaldık. Sistem Özellikleri İşlemci: intel İ5 460m Ekran Kartı: Nvidia Geforce gt310m ( kaç mb vram mi var bilmiyorum) Ram:4+2 toplam 6gb Rom...
  18. E

Öneri Bu laptop ile hangi oyunları oynayabilirim

Bu laptop ile hangi oyunları oynarım özellikle online olursa daha iyi olur Elimde lenovo Z560 var Özellikleri İşlemci: İntel İ5 460m Ekran kartı: NvidiaGT310m RAM: 4+2 =6gb SSD 2x 120gb
  19. E

Soru Bu laptop LoL açar mı ?

Benim laptop un çok eski lenovo z560 10 yıldan fazladır benimle Özellikleri i5 460m işlemci ram 4gb kigston+2gb samsung ram toplam 6gb ekran kartı nvidia gt310m 120gb x2 ssd geil+mll işletim sistem windows10 lolde kaç fps alırım
  20. E

Yardım lenovo z560 upgrade sonrası hata

Böyle bir hata alıyorum lenovo z560 i5 460m gt310m bir laptop ssd ve ram takviyesi sonrası gormat atmak istedim ve bios bir türlü giremedim
  21. E

Yardım Laptopun açılmıyor

Lenovo z570 laptop var ram aldım laptopun için 4x2 8gb taktım ve açılmadı laptopun power tuşuna basıyorum açılıyor bir kaç saniye sonra kendini kapatıyor sonra eski Ramlerini taktım ama sonuç yine aynı çözümü nedir
  22. E

Soru Online Kurs veren siteler

Online Kurslar veren siteler istiyorum sizden Örnek:udemy gibi belirli serfikalar kovalıyorum güzel bir cv inşa edebilmek için Online Kurs Programları olan sitelerin dev bir listesini oluşturucam .Şimdiden önerileriniz için teşekkürler.
  23. E

Öneri SSD Önersi Hangi SSD almalıyım

1.SSD https://www.itopya.com/wd-240gb-green-sata-30-25-ssd-545mb-yazma-465mb-okuma_u20088 2.SSD https://www.itopya.com/mld-240gb-m200-sata-30-25-ssd-540mb-okuma-510mb-yazma_u20388 3.SSD https://www.sinerji.gen.tr/geil-128gb-zenith-z3-okuma-520mb-yazma-470mb-sata-ssd-gz25z3-128gp-p-45717...
  24. E

Öneri Hangi SSD önerirsiniz

1. SSD https://www.itopya.com/wd-240gb-green-sata-30-25-ssd-545mb-yazma-465mb-okuma_u20088 2. SSD https://www.itopya.com/mld-240gb-m200-sata-30-25-ssd-540mb-okuma-510mb-yazma_u20388 3.SSD https://www.sinerji.gen.tr/geil-128gb-zenith-z3-okuma-520mb-yazma-470mb-sata-ssd-gz25z3-128gp-p-45717...
  25. E

Öneri Fatura üzerine telefon önerisi

Turkcell faturam üzerine 6-7k arası telefon önerisi istiyorum Sosyal Medya Uzmanı işine başladım iyi fotoğraf ve video çeken gerekse hobi olarak fotoğraflar çeken birisiyim ve aynı zamanda mobil oyunlar oynamayıda seven birisiyim önerileri bu kriterlere yaparsanız çok sevinirim
  26. E

Fatura üzerine telefon alma

Turkcell faturam üzerine 6-7k arası telefon önerisi istiyorum Sosyal Medya Uzmanı işine başladım iyi fotoğraf ve video çeken gerekse hobi olarak fotoğraflar çeken birisiyim ve aynı zamanda mobil oyunlar oynamayıda seven birisiyim önerileri bu kriterlere yaparsanız çok sevinirim
  27. E

Yardım Driver sorunu

Sahip olduğum laptop: HP compacq cq presario cq-57 Amd e-450 işlemcili amd tabanlı şuan windows7 ultimate 64 bit kurdum daha önce Windows10 vardı Wi-Fi veya kablolu bağlantı yapabiliyordum ama windows7 geçince ne kablolu nede Wi-Fi bağlantısı yapamıyorum 1681568403
  28. E

Öneri İşlemcime Uygun ekran kartı önerisi 2.el

Bütçem 2000tl işlemcim ise i3 8100 16gb ram var
  29. E

Soru Windows işletim sistemi önerisi

Benim eski bir laptopum var Hp Comcac cq-57 marka/model işlemcim zayıf 1mb önbellekli windows10 home kurdum ama sistem çok ağırlaştı ssdyok 320gv hdd 8gbram var orjinal işletim sistemi windows starterla gelmişti sizce hangi işletim sistemini yüklemeliyim Win7 ? hangi edisyonu veya windows 8.1...
  30. E

Soru Donanımlarımla Uygun Windows sürümü

Sahip olduğum Laptop Hp COMPAC CQ-57 Amd E-450 işlemci 1.65ghz apu 8 gb ram 320gb hdd Şuan ubuntu ve pardus ile kullandım ama linux pek alışamadım Hangi windows sürümü işimi görür birde işlemcim biraz zayıf ona göre önerirseniz daha iyi olur
  31. E

Öneri Sistemim için Linux dağıtımı önerisi

Laptop Özellikleri Amd E-450 X86 64bit ram: 8gb hdd :320gb Ekran Kartı: Amd hd radeon Mobill 6320 Yazılım Öğrenmeye Çalışıyorum (Web kısmı daha ağırlıklı) aynı zamanda grafik tasarım çalışıyorum kendi sosyal medya hesaplarımı yönetiyorum. Şuan pardus kurulu güzel bir işletim sistemi ama...
  32. E

Yardım Ram upgrade sonrası mavi ekran hatası

Lenovo ideapad z560 i5 460m işlemcili bir latop sahibim ve ram adlım gskill 4gb 2x ama bilgisayara taktıktan sonra hata veriyor windows hiç açılmıyor GSKILL 4GB Value DDR3L 1600Mhz CL11 1.35V Tek Modül Notebook Ram fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da...
  33. E

Yardım Bilgisayarım tuhaf birşeyler oldu

Amd tabanlı eski bir Laptop satın aldım 2.elden cihaz çalışıyordu hatta kontrol ettim alırken 4gb RAM 500gb hdd var üzerinde e300apu işlemcili windows10pro kurulu benim bu cihazı alma sebebim linux öğrenmek ve taşınabilir cihazım olsunlar amacım eve geldiğimde PC’yi açtım ve fan arızası olduğunu...
  34. E

Öneri 1000tl 2.el ekran kartı önerisi

1000tl bütçem var 2.el ekran kartı önermenizi istiyorum Rust metin2 valorant csgo gibi oyunlar oynuyorum genelde Şuanki sistemim i3 8100 16gb RAM gt 1030 2gb Asus o.C.
  35. E

Soru Adobe Programları Win8.1 destekler mi

Adobenin belirli programlarını kullanmayı öğrenmek istiyorum ama elimde eski bir laptop var ve windows 8.1pro kurulu 120gb ssd 500gb hdd ilk nesil i5 gt310m 6gb ram kullanacağım progrmalar ama windows 8.1 desteği var mı ?
  36. E

Soru eGPU REHBERİ

Elimde i5 460m 8gb ram 120gb ssd +500gb gt310m (ekran kartı windows10 desteklemiyor ) hdd li bir laptop var internette gördüm bazı insanlar eski laptoplarına ekran kartı takıyorlarmış m.2 mini port wifi üzerinden veya thnderbolt üzerinden bağlayıp elimdeki pc nin ömrünü uzatmış olurum çünkü...
  37. E

Soru Telefona linux işletim sistemi nasıl kurulur

Lenovo k6 note 3gbram 32gb hafızası olan 8 çekirdekli işletim sistemi güncellemesi kesilmiş durumda ben bu telefona linux kurmak istiyorum sanal makine falan değil bildiğin linux işletim sistemi kurmak istiyorum internette videolar gördüm ama onlar genelde sanal makine kuruyorlar telefona arm...
  38. E

Soru Laptop anakartım kaç gb ram destekliyor

Beyaz toshiba vaio marka/model bir laptop var ekran kartı gt740m 500gb hdd i5 3337u 6gb ram var ssd ve ram takviyesi yapmak istiyorum ama işlemcim 32gb ram destekliyor anakartım destekliyor mu bir türlü çözemedim Anakart chipset ıvy bridge hm76 Benim laptop kaç gb destekliyor
  39. E

Soru Adobenin bütün programları

Adobe şirketinin sahip olduğu bütün programların isimlerinin liste şeklinde atarmısınız
  40. E

Soru Sistemime en uygun photoshop sürümü hangisi

Elimde eski bir laptop var bazı programları öğrenmek istiyorum örnek photoshop ve video editlemek gibi ama sistemim eski adobe photoshop eski sürümlerinden indireceğim ama iki tane sorum var sistemim hangi eski sürümü kaldırır ve adobe photoshop cs ve cc arasındaki fark nedir Not:elimdeki...
  41. E

Öneri Eski laptoplar için photoshop sürümü önerisi

Elimde şöyle bir laptop var i5 460m 6gb (4+2) ram 640gb 5400rpm harddiskli gt310m laptop var 2010 veya 2012 yıllardan kalma bu bilgisayra güncel versiyon photoshop mu kurmalıyım yoksa 2012-2013 yılında bir photoshop mukurmalıyım
  42. E

Soru Bu ram alınır mı ?

Goodram ırx 16gb 3200mhz ddr4 cl16 bu ram nasıldır daha önce adını dahi duymadım kullanan varmı ? 1666552048 +up
  43. E

Öneri Hangi SSD tercih etmeliyim

1. https://www.itopya.com/gigabyte-120gb-sata-30-25-ssd-500mb-okuma-380mb-yazma_u7699 2. https://www.itopya.com/mld-120gb-m200-sata-30-25-ssd-540mb-okuma-510mb-yazma_u20047 Hangisini tercih etmeliyim
  44. E

Öneri Uygun Fiyatlı ssd önerisi

Uygun fiyatlı 120 veya 240 fark etmez ssd önerir misiniz ilk nesil i5li bir laptop sahibim onu hayata döndürmem lazım
  45. E

Yardım Bios sorunu

Masaüstü bir pc sahibim Anakartım asus b360 prime plus Benim sorunum şu ben bios girdiğimde ve bios hiçbir işlem yapmasam dahi bilgisayarı başlattığımda bios ekranı tekrar geri açılıyor ve windows10 dönüş yapamıyorum yapmam içjn bilgisayarı sıfırlamak zorunda kalıyorum şuan otomatik onarım...
  46. E

Soru Bu sistem ne kadar eder

asus oc 64bit 2gb gt1030 ekran kartı i3 8100 6mb önbellek 3.6ghz asus b360m prime plus anakart 512gb curcial marka ssd 8gb ddr kingston hyperx 2133mhz -xmp 2666mhz cl14 değerli ram kasa everest rampage 75 usb 3.0 400w psu 80 plus bronz sertfikalı markasını hatırlamıyorum ama gameboost...
  47. E

Soru 2.el kasa

Bilgisayarım bozuldu bende 2.el bir tane kasa alıcam 150tl 4gb ram var ama kasa çok eski ne yazıkki paramda yok denebilecek kadar az Fujitsu-siemens d2331 4ram slotlu bir anakart ve celeron işlemcisi var windows 8.1 pro yüklü 4 ram slotlu bir anakart acaba 8gb ddr2 ram kabul eder mi yada...
  48. E

Soru Haven & Hearth hakkında bilgisi olan var mı ?

Haven Hearth hakkında biligsi olan var mı? nasıl bir oyundur nasıl yüklenir ekip için önerir misiniz
  49. E

Öneri Ekran kartı önerisi bütçe 500tl

Anakart Gigabayt GA-G31M-ES2L Ram Gskill 2gb 2x2 ram mhz bilmiyorum İşlemci Intel Core 2 Duo E8400 kasa+psu 400w power cdrom v e flopi diskli office kasası psu frisby HDD 750GB TOSHİBA 7200 RPM 320GB WD 2X 1658598679 +up +up
  50. E

Öneri Laptop tavsiyesi max 25k

1. https://www.vatanbilgisayar.com/hp-pavilion-15-ec2000nt-5-nesil-ryzen-7-5800h-16gb-1tbssd-15-6-rtx3050ti-4gb-w10.html 2. https://www.vatanbilgisayar.com/msi-bravo-15-5-nesil-ryzen-7-5800h-16gb-512gb-ssd-15-6-rx5500m-4gb-w11.html İkisinin arasında kaldım sizce hangisini tercih etmeliyim
  51. E

Soru Arkadaşlar rehber niteliğinde ufak bir yazı yazıyorum kendim için onun için bana yardım ederseniz sevinirim

1. Shotcut 2. VSDC=. 3. Openshot= 4. Blender 5. Avidemux= 6. Kdenlive= 7. iMOVE (SADECE APPLE CİHAZLAR İÇİN) Eski apple cihazlar kullanılabilir mi ? 8. Lightworks= 9. VideoPad= 10. InVideo= 11. Flowblade= 12. Cinelerra= 13. Movavi Video Editor= 14...
  52. E

Öneri Eski laptop hayata döndürmek istiyorum ram ve ssd önerisi

İ5 460m işlemcili ve gt310m ekran kartında sahip 4gb tek modül ddr3 ram 500gb harddisk bulunan bir laptop sahibim sogutucu aldım şuan tek ram ve ssd kaldı çok yorucu işler için kullanmıyorum ama normal kullanıma bilene yetmiyor max 16gb ram kabul ediyor ve bu laptop ucuzunda f/p ssd takmak...
  53. E

Soru Ücretsiz video editleme programları önerileri

Ücretsiz video editleme programları önermenizi istiyorum iş için kullanıcam ve öğrenmek için
  54. E

Soru Sosyal Medya Uzmanlığı

Sosyal Medya uzmanlığı sertfikası ve eğitimi aldım ama çok tatmin edici olmadı dijital pazarlamada kendimi geliştirmeye çalışıyorum Hastag araştırmaları yapabileceğim platform (ücretsiz) biliyor iseniz link bırakır mısınız. Seo ve dijital pazarlamaya öğrenmek istiyorum ne yapmalıyım...
  55. E

Soru PowerShell ve Cmd nedir ne işe yarar ve kodları nelerdir

Cmd ve PowerShell nedir ve komutları nelerdir bu komutlar ne işe yarar merak ediyorum aradım taradım ama pek anlayamadım ne olduklarını Cmd komutları nelerdir ne işe yarar ? Cmd komutların tam liste PoweShell komutları nelerdir ne işe yarar ? PowerShell komutları tam liste
  56. E

Soru Video Editleme Programları

*Video Editleme* -Avidemux -Kdenlive -Open Short Video Editör -Shortcut -VSDC Free Video Editör -Wondershare Filmora 11 *Grafik Tasarım* -Darktable -FireAlpaca64 -Gimp -Inkscape -Krita -PhotoScape X Ses Düzenleme -AudaCity -LMMS Bu programları kullanan var mı ? aramızda ne amaçla...
  57. E

Yardım Sanallaştırma (çekirdek arttırımı)

i3 8100 işlemcisini kullanmaktayım 4 fiziki 4 sanal olmak üzere 8 çekirdekli bir işlemci win+r tuşu ile msconfig üzerinde çekirdek paylaşımını açmaya çalıştığımda 4 çekirdek olarak görülüyor işlemcim önceden 8 çekirdek olarak görülüyordu format attıktan sonra böyle oldu acaba nasıl düzeltebiliriz.
  58. E

Soru Elimde yeni bir iş var

Elimde yeni bir iş var taksi plakası dededen kalma bir tanıdığımız bir iş teklif etti taksi plakası Balıkesir/ayvalık denize 10 dakikalık yürüme mesafesinde bir yazlığı var ve elimdeki taksi plakası ile takas etmek istiyor sizce etmeli miyim taksi plakası bana kazandırıyor ama emlak yatırımı...
  59. E

Soru Kasa anakart fan uyumu

https://www.vatanbilgisayar.com/everest-rampage-75-gaming-usb-30-led-fanli-midt-atx-siyah-kasa.html Yukarıdaki link benim kullandığım kasa kasam TX 12cm Mavi Sessiz Kasa Fanı (TXCCF12BL) - Kasa Fanı - Overclock - PC Bileşenleri | Teknobiyotik Bu takmak istediğim fanlar elimde 6 adet var...
  60. E

Soru anakart tümleşik ram

https://www.vatanbilgisayar.com/hp-255-g8-5-nesil-ryzen-7-5700u-8gb-512gb-ssd-15-6-w10.html alacağım bilgisayar bu max bütçem taksit ile alıcam bazı insanlar bu laptopun ram birleşik diyorlar bilginiz var mı ?
  61. E

Soru Linux iş için kullanmak

Linux iş için kullanıcam i7 740qm 8gbramli 320gb hddli bir pc var elimde laptop bazı ücretsiz programlarda video editlemek ve örnek gimp gibi ve shotcut gibi programlarda video editleyerek iş yapıcam ve bu programları kullanmayı öğrenicem sizce windowsta mı kalmalıyım Linux iş için...
  62. E

Öneri Arkadaşlar taksitle laptop alıcam önerilerinizi bekliyorum

1.Laptop -https://www.vatanbilgisayar.com/acer-extensa-15-3-nesil-ryzen-3-3250u-8gb-256gb-ssd-15-6-freedos.html 2.Laptop -https://www.vatanbilgisayar.com/hp-255-g8-amd-athlon-3150u-2-4ghz-8gb-256gb-ssd-15-6-amd-w10.html -Bu iki laptop arasında kaldım e ticaret sitelerinin üzerinden alım...
  63. E

Soru Mobil Twitch yayını yapmak için telefon

Elimde samsung a10 lenovo k6 note var 3/32 2/32 bu telefonlar yayın açmak için uygun değildir diye tahmin ediyorum genelde oyun oynayacağım ve onların yayınını yapıcam bana güzel bir telefon önerebilir misiniz bütçe maks 5k elimdeki telefonlar satıcam elimdeki telefonlar satıp ekipman...
  64. E

Yardım Steamcmd çalışmıyor

Steamcmd (terminal) tıkladığımda kapanıyor üstüne tıkladığımda otomatik kapanıyor yeniden yükledim yinede olmadı . Bu sorunu yaşayan varmı veya çözümünü bilen birisi var mı ?
  65. E

Yardım Mc Server kurma

Benim bir projem var Minecraft sunucusu kurmak istiyorum aslında projemin içerisinde farklı oyunlarda server kurmak var Örnek Csgo bir sunucu kurmak MTA/Samp ayrı ayrı sunucu kurmak Metin2 pvp server kurmak gibi planlarım var Bizim şuan Konumuz Minecraft Ama asıl sorum minecraft ne cok...
  66. E

Yardım Lenovo k6 note 3/32gb

Elimde lenovo k6 note var 3gb ram 8 çekirdekli 32gb hafıza android 7.0 sürümü 2018den beri güncelleme almıyor bu telefona android 10 kurmak istiyorum nasıl işletim sistemi kurabilirim veya telefoncular yapıyor mu
  67. E

Yardım Eski telefonu diriltmek

elimde lenovo k6 note 32gb hafıza 3gb ramli 8 çekirdekli işlemci adreno505 gpu var eski bir telefon var 2018den bu yana güncelleme almıyor telefon ben bu telefona ilk başta linux kurmayı düşündüm sonra vaz geçtim 2.telefon olarak kullanıyorum ama artık android 7.0 sürümü sıkıntılı stabil...
  68. E

Öneri Yayın için telefon önerisi

Twitch ve Dlive yayın yapmaya başladım bilgisayar üzerinden ama işi mobil oyun kısmına taşımayı hatta mobilden yayın yapmayı düşünüyorum telefonu hattımın üzerine alıcam o yüzden bir net bir bütçem yok ama çok uçuk bir telefon istemiyorum çünkü ekonomik durumumu çok aşan bir proje girmek pek...
  69. E

Yardım Zor bir döemdeyim dostlar tavsiyelere ihtiyacım var

Üniversiteden mezun oldum ama biraz sıkıntılı bir dönemdeyi maddi ve manevi önümde 4 yol var 1. Kpss çalışıp memur olmak yada olmaya çalışmak. 2.DGS ile yönetim bilişim sistemlerine geçmek ve yazılımcı olmak. 3.Bunların hiçbirin yapmayıp bölümüm ile alakalı veya alakasız bir iş bulup...
  70. E

Soru Eski laptop

Dolar kuruda malun uçtu bende laptop ihtiyacı olan birisiydim bütçem yoktu bu gün evi karıştırmaya başladım halamın eski laptopbunu buldum Fijitsu Siemens d 6820 15 çok eski win xpli zamanlardan kalma günümüz için çok yetersiz gelicektir biraz upgrade etmeye karar verdim farklı bir işletim...
  71. E

Soru Genel kullanım ve oyun, yazılım için laptop tavsiyesi

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_%C4%B1p-gaming-3-15-6-ryzen-5-4600h-3-0-8gb-ram-512gb-gtx1650-4gb-fhd-win-10-laptop-siyah-82ey003mtx-1211039.html#teknik-bilgiler Bulduğum en uygun fiyatlı gaming laptop bu laptop kullanan varmı var ise tecrübelerini bizimle paylaşabilir mi ? Oyun ve...
  72. E

Soru Metin2 pvp server kurmak

Daha önce metin2 pvp server kurmuş ve adminlik yapmış kişilerin tecrübelerini yorumlara yazabilirler mi bende pvp server kurmak istiyorum tamamen kendim ücretisiz bir şekilde kurucam ama daha önceden hiç pvp kurmadım veya adminlik yapmadım genelde oyuncuydum pasif gelir veya ek gelir olarak bu...
  73. E

Soru Adobe Programları

Adobe programları amaçları ve ne işe yaradıkları hangi meslekler tarafından kullanıldığını merak ediyorum listeleye bilirsiniz.
  74. E

Öneri Metin2 pvp server önerisi (orta zorluk)

Metin2 pvp önermenizi istiyorum dostlar özellikle aktif oynan p2w olmayan orta zorlukta server arıyorum uzun soluklu olucak önerilerinizi bekliyorum
  75. E

Soru Samsung Tablet Önerisi

1500tl bütçem var samsung tablet almak istiyorum benim için performansı çok önemli MS office işi için kullanıcam ve bunu dışında fotoğraf düzenleme ve oyun oynayacağım laptop niyetine kullanıcam masaüstü bilgisayarım var belki fotoğraf düzenlemeyi adobe lightroom ve photoshop express gibi...
  76. E

Soru Lojistik

Lojistik bölümü 2 yıllık (önlisans'tan) mezun olucam ama işim ile alakalı kurs ve sertfikalara ihtiyaç duyuyorum daha rahat iş bulabilmek için hangi alanda veya alanlarda kurs/sertfika almalıyım inanın neresinde başlayacağımı bilmiyorun işimi kapsayan alt dallar özellikle meslek değistirdiğim...
  77. E

Soru BTF4 doluluk

Battlefield4 satın aldım ve indiriyorum steamden ama serverlerin doluluk oranı nedir ve oyunu oynayan kişi sayısı fazla mı fazla değil ise indirmeyeceğim
  78. E

Soru Kasam ile ilgili sorunlar

Evet arkadaşlar kasa ile alakalı sorunlarım var fan takmak istiyorum ısınıyor ve psu kablolarım bir çoğu kısa geliyor kullandığım kasa Kullandığım Kasa https://www.vatanbilgisayar.com/everest-rampage-75-gaming-usb-30-led-fanli-midt-atx-siyah-kasa.html Kullandığım Psu High Power 400W 80+...
  79. E

Soru 1151 pin 8.9 nesil anakart uygun xeon işlemci

1151 pin 8.9. nesil b360 asus anakartım var i3 8100 işlemcili 64gb ram var üzerinde gtx1070 li bir sistem işlemcim i7 idi sattım geçici olarak bunu kullanıyorum ufaktan bir değiştirme zamanım geldi gibi duruyor xeon işlemciye geçeyim diyorum ama daha önce hiç kullanmadım xeon ve uyumluluk...
  80. E

Öneri Lojistik Bölümü 2 yıllık mezun oluyorum

Lojistik okuyorum yakında mezun olucam ama hiçbir yetenek ve becerim yok bu iş ile alakalı bana ne tür becerilere sahip olmam gererekiyor yada hangi kursları almalıyımneler tavsiye edersiniz
  81. E

Yardım Düşük bütçe için laptop 2500tl

https://www.itopya.com/acer-aspire-3-a314-2-a4-9120e-4gb-ddr4-radeon-r3-graphics-128gb-ssd-14-hd-w10-home-notebook/ Birikmiş biraz param var ve onunla bu laptop alıcam ben kodlamaya yeni başladım oyun yapmaya ve geliştirmeye çalışıyor onun dışında basit düzeyde logo tasarlıyorum fotoğraf...
  82. E

Yardım Mobiylette Veya Elektrikli Bisiklet

Ucuzundan mobiylette almak istiyorum ama sigorta ehliyet gerektiriyir mu birde 2.elden satanların çoğu ecraksız sanırsam alırsam başım ağrıtır diye düşünüyorum çalıntı olma ihtimali var birde bisikletim var ona motor kiti alıp takmayı düşündüm elektrikli veya benzin/Gaz cok plaka vs falan...
  83. E

Soru Eski Apple Bilgisayarlar Günümüzde Kullanılabilir Mi?

2006 yılı ve sonrası üretilmiş sorunsuz apple dizüstü ve masaüstü bilgisayarlar iş amaçlı kullanılabilir mi ? ve çok efektif olur mu yada sıkıntı çıkarır mı çıakrırsa sıkıntılar nelerdir
  84. E

Öneri Lojistik Önlisans Okuyanlara Tavsiyeler

Ön lisans lojistik okuyorum yakında mezun olucam ama bir lojistikçinin sahip olması gereken donanımlar nelerdir ve lojistik sektöründe hangi işler yapılıyor biraz kafam karıştı kimisi muhasebe kimisi pazarlama yapıyor yada daha farklı alanımıza yakın mesleklerde çalışıyor bunu pek çözemedim...
  85. E

Soru Ms 365 Programları Android Kullananlar

Ms 365 office programlarını android veya çapraz platformda kullanan varmı aramızda sizce pc win10dan mı daha kolay kullanımı yoksa daha mı zor bence çok kullanışlı olduğunu sanmıyorum ekranın ufaklığı ve klavyede yanlış yazım yapma olasılığımız çok fazla fiziki bir klavye ile daha hızlı...
  86. E

Soru Metin2 Pvp Server Kurmak Için Gerekenler

Evet bu aralar pasif gelir araştırması yapıyorum ve kendi çözümlerimide üretmeye odaklandım bütçem yok hosting ve domain alacak kadar herşeyi kendimiz yapıcaz anlıyacağınız files kadar ama daha önce hiç pvp server kurmadım veya yönetmedim oyunu çok uzun yıllar oynadım ama hiç pvp server kurmadım...
  87. E

Soru Emlakçı Olmak Istiyorum

Evet başlıktanda belirtiğim gibi emlakçı olmak istiyorum bu işi yapmam için ne yapmam gerekli ve nasıl yetkinliklere sahip olmam gerekiyor aranızda emlakçılık ile uğraşanlar var ise yazsın
  88. E

Yardım Msı After Burner O.c Sorunu

Bilgisayarimda ekran kartı olarak gt1030 var daha yeni satın aldım 2 veya 3 hafta oluyor ama daha yeni kullanmaya başladım asıl sorunum o.c. yaptığımda ekran farklı renk oluyor ve reset atmak mecburiyetinde kalıyorum hdmi to vga kullanrak pcye bağlı durumda monitörden veya dönüştürücden kaynaklı...
  89. E

Yardım Msı Afterburner

Bilgisayarimda ekran kartı olarak gt1030 var daha yeni satın aldım 2 veya 3 hafta oluyor ama daha yeni kullanmaya başladım asıl sorunum o.c. yaptığımda ekran farklı renk oluyor ve reset atmak mecburiyetinde kalıyorum hdmi to vga kullanrak pcye bağlı durumdadır 1624176676 Kırmızı mavi beyaz...
  90. E

Öneri 2.El Laptop Takası

Takas ile bir laptop alıcam laptop çok ufak mini bir laptop lgx 120 tipinde bir laptop ddr2 2gb ram 1.67ghz atom solo işlemci yada çift çekirdekli bilmiyorum 160gb hdd var ubuntu kurulu bu bilgisayara ileride ssd almayı düşünüyorum ama şuanda windows 10 32 bit işletim sistemi yüklesem sıkıntı...
  91. E

Yardım Realtek High Definition Audio Kod 10 Hatası

Realtek high definition audio kod 10 hatası alıyorum sürücüler en güncel hali ile bir türlü çözemedim kulaklıktan ses geliyor ama benim sesim gitmiyor bunun dışında aygıt yöneticisinden sürücülerin realtek high definition audio kod 10 hatası var yardım ederseniz çok iyi olur bu işin çözümü...
  92. E

Soru İşlemci Fan Kontrol

İşlemci fanımı hızlandırmak istiyorum bu kontrol edebileceğim bir ücretsiz uygulama varmı ?
  93. E

Yardım Eski Vga Monitörler

Eski hp vga monitörüm var gt1030 aldım birde dönüştürücü ama gt1030dan taktığimda monitörüme görüntü gelmiyor driverları yüklü kontrol ettim
  94. E

Yardım Görüntü Gelmeme Sorunu

Normalde r7 240 kullaniyorum yakın bir zamanda g1030 aldın sinerjiden ve bu gün bilgisayarıma montajladım ilk başta vga anakarta bağlı iken görüntü geliyordu ama ama bir türlü ekran kartından görüntü alamadım hdmi to vga dönüstücüsü kullaniyorum gt1030da sonra uhd 630 grafiğini devre dışı...
  95. E

Yardım Freelancer Çalışmak

Freelance çalışan veya tecrübesi olan varmı acaba tecrübelerini bizimle paylaşabilirse çok iyi olur özellikle iş teslim süreci ve ücret konusundaki tecrübelerini aktarabilir mi birde hangi siteler çok popüler örneğim bionluk gibi iyi platformlar varmı yada daha kaliteli olan platformlar
  96. E

Gmail Güvenliği

Genel sistemim bütün herşeyi gmail hesabıma bağlı sürekli oturum açıldı diye diye bir şey geliyordu tesadüfen fark ettim 1sene önce sonra bir kere daha oldu ve bu gün bir daha oldu asus rog phone 2 cihazında oturm açıldı görünüyor cihaz beykozda ve alemdağda en son konumunu gördüm ben şuan...
  97. E

Ekran Kartı Önerisi

şuan beni 2 yıl idare edebilicek bir ekran kartı arıyorum çok ağır oyunlar pek oynayan birisi değilim rx550 64bit 2gb yada gt1030 2 gb 64bit ekran kartlarında birisini almayı planlıyorum ama bütçemde maks 1000tl aslında 4gb 128bit olanı gönül almak isteme ama stok yok olsada alacak bütçe yok...
  98. E

Bilgisayar kapanmama sorunu

Masaüstü pc kullanıyorum ama bilgisayarım kapanmıyor çok ilginç bir şekilde tuştan kapatmam gerekiyor başlattan kapat yaptığımda fanlar sesi kesiliyor veya yavaşlıyo ama kesinlikle kapanmıyor dahili grafik uhd 630 var sorun onda diyolarlardı onu güncellersem sorun çözülür dediler güncelledim...
  99. E

Motive olamıyorum

Evet bu aralar ciddi bir motivasyon sorunum var üzerimde bir atalet bir tembellik çöktü dostlar ve kurtulamıyorum pandemiden önceleri var olan bir sorunumdu ne yaptıysam çözemedim belirli bir zaman içerisinde çok iyi motiveyim belirli bir zamandan sonra o motivasyondan eser kalmıyor normalde...
  100. E

pc kapanmıyor

Evet dostlar pc kapanmıyor başlat kısmından kapatamıyorum tuş ile kapatmam gerekicek herşeyi yaptım bütün yöntemleri denedim beceremedim anakar b360 prime plus tek denemediğim ve denemeye korktuğum bios ayarları ile uğraşmak bu konuda tecrübeli değilim o yüzden pek ellemek istemiyorum ama...
  101. E

Yayın için İnternet önerisi

Şuan türk telekom kullanıyorum 15dowland 3.8 upload alıyorum sizce değiştirmelimiyim yoksa vodafone vdsl kampanyası var aylık 90tl 50mb dowland 8 ve üzeri upload veriyor şuan elimdeki internet beni idare edermi 1080p yayın için veya 720p yayın için genelde csgo oynuyorum sağlıklı sorunsuz bir...
  102. E

Ekran kartı

Saphire Rx 550 2/4gb 128bit vs Axle 750ti 4gb 128bit sizce hangisini almalıyım 1000tl bütçe var maks Rx 550 nin 2gb modeli ile 4gb modeli arasında ciddi performans farkları varmı 750ti 4gb modeli ile arasındaki performans farkı ne kadar 750ti 4g4g128bbit biraz demode gibi geliyor bana
  103. E

Bilgisayar kapanmıyor

Bilgisayarım kapanmıyor ilginç bir şekilde başlat kapatamıyorum aynı şekilde reset attığımda 10 15 sn kitleniyor sonra reset otomatikmen atıyor her türlü çözümü denedim youtubede birşey değişmedi uhd630 ve r7 240 var ekran kartlarının sürücülerini güncelledim ama yinede çözemedim format attım...
  104. E

Yayın platformaları için

8mb upload sizce yeterlimi ilk sorum bu ikinci sorumda çift bilgisayarlı yayın nasıl yapılır detaylı bir şekilde anlatırsanız sevinirim dostlar sadece yayın yapacak sistemin ortlama sistem gereksinimleri neler olmalıdır elimde bir pc var ana ikincibir pc daha var eskiden kalma ddr2 8gb ramli bir...
  105. E

Düşük sistemli ücretsiz oyunlar

Düşük sistemli oyunlar istiyorum dostlar sizden minecraft falan önermeyin oynuyorum zaten onu sistemim ekran kartı düşük r7 240 bana keyif alabileceğim ve multiplayer-cop oynayabilcieğim önceliğim survival oyunlar olucak bunu bilesiniz diye söylüyorum steamde ücretsiz düşük sistem survival...
  106. E

2.el ekran kartı

Başlıktanda anlayacağınız gibi 2.el ekran kartı arıyorum gtx570 zotac 1280mb paylaşım ile 2.66gb olan 320 bit modelinin buldum adam pazarlık var yazmış birincisi test etmeden almak istemiyorum ikincisi arıza payı çok yüksek bir durum ile karşılaşırmıyım yada alırken nelere dikkat etmeliyim...
  107. E

Eski film ve dizi önerileri çok eski olması şart değil

Eski dizi ve film önerileri istiyorum sizden dostlar benim ciddi bir eski takıntım var bu gün star wars serisini bitirdim aslında zaman konusunda pek kısıtlama kotmayacaģım size yakında supernaturel dizisini bitiriyorum lost başlayacaģım birde hazır konu açılmış iken star wars kitabı var...
  108. E

Film önerileri

Selamlar dostlar benim ilginç bir takıntım var önce size bundan bahsetmem gerek ben eski yabancı filmleri nedense çok seviyorum 1960-70-80-99 lardan kalma filmler buna bir örnek 1968 yapımı olan maymunlar cehennemi filminin yazıldığı dönem çıkan bütün serisini izledim beter böceği izledim star...
  109. E

Klavye Türkçe karakter sorunu

Klavyemde bazı tuşlar basınca farklı harflere geçiyor veya i basıyorum ; bu oluyor virus olabilir mi
  110. E

Mouse pad önerisi bütçem 50tl

50 tl bütçem var biliyorum düşük bir bütçe ama bu paraya alabileceğim en iyi mouse pad almak istiyorum media markt vatan ve teknosa gibi teknoloji mağazaları dışında diğer a101 şok bim carrefour gibi mağazalarda olur
  111. E

rx550 crossfire

4gb amd rx 550 128bit 2x ekran kartı alıp crosfire alsam çok iyi performans alır mıyım yada çok gereksiz olurmu anakartım crosfire ve destekliyor i3 8100 darboğaz yapar mı
  112. E

Sistem toplama tuhaflıkları

Yabancı youtube videolarına bakıyordum elimdeki sistemi nasıl değerlendirebilirim diye sonra şu videoyu gördüm Adam i3 10100 sisteme 64gb ram rgb ram takmış ekran kartı olarak ise gt710 var sizce çok gereksiz değilmi heleki o işlemci için i7 yada i9 olsa neyse
  113. E

mmmorpg önerisi

Başlıktandan anlayacağınız gibi mmmorpg oyunu önerirseniz çok güzel olur arkadaşlarımla oynayabilieceğim Ekran kartı r7 240 2gb 64 uhd630 2gb ekran kartımım ve dahili grafik yogam bunlar monitör 75hz 1440x900 Not: Metin2 knight önermeyin
  114. E

Mouse önerisi

Maks bütçem 100tl vatandan alınmak kaydı ile bana gaming mouse önerirseniz sevinirim 3 mousr eskittim fps oyunları oynuyorum genelde csgo pubg mobile gibi makrosu olan mouse varmıdır bilmiyorun bu fiyata bulunacağını sanmam önerilerinizi bekliyorum dostlar
  115. E

350tl 2.el ekran kartı tavsiyesi

Bilgisayarımda 400w 80 plus bronz serfikalı psu var 350tl ye ekran kartı arıyorum şuan r7 240 kullaniyirum 2gb 64bit versiyonu artık ömrünü oldurdu bunu arkadaşıma vericem oda bana hdd verecek 500gb 32mb önbellekli sizce takas edeceğim ürün mantıklı mı ? Amd Radeon HD serisi Ekran kartları E...
  116. E

mmorpg oyunu önerisi

mmmorpg oyunu istiyorum sizlerden ekran kartım r7 240 2gb ona göre oyun önerin sistem gereksinimlerim düşük
  117. E

Ücretsiz Düşük sisten oyun önerisi

Elimdeki pc 8gb ram i3 işlemci r7 240 ekran kartı var bana ücretsiz survival oyun önerin veya mmorpg oyunu önerin dostlar türkçe dil seçeneği olur ama olmasada sıkintı yok aslında bana ücretsiz oyun önerin
  118. E

Bios sıfırlanmıyor

Anakartım b360 prime plus bios pilini cikariyorum ama bir türlü sıfırlanmıyor birde başlat menüsünde bilgisayarı kapatamıyorum bir kaç metot denedim olmadı eğer olmaz ise biosta sıkıntı var dediler bios nasıl sıfırlanacağını dahi bilmiyorum genelde bios pilini çıkarıyorlar çevremde bunu bilen...
  119. E

Bilgisayar kapatma

Bilhisayarımi başlat menüsünden kapatıyorum ama ssdece ekran gidiyor pervaneler calişmaya devam ediyor ve bir türlü pc kapanmıyor kasadaki power tuşu ile kapatmak durumda kalıyorum
  120. E

Ücretsiz logo tasarım programı

Ücretsiz logo tasarım programları önerisi istiyorum microsoft store bulunan programlarda olur ücretsiz olması ve öğrenmenin kolay olması benim icin öncellikli
  121. E

Ücretsiz oyun yapmak için grafik motor

Oyun yapmak istiyorum ama bana kodlama çok iyi bilmiyorum hatta neredeyse hiç bilmiyorum basit düzeyde mobil ve pc için oyun yapmak istiyorum ama bana ücretisiz oyun yapmak için programlar arıyorum ücretsiz olması çok iyi olur çünkü bu iş için bütçem yok elimdeki pcde çok sağlam birşey...
  122. E

metin2 hesap engellendi

Benim çok eski bir metin2 hesabım var belkide 2006lardan 2008lerden kalma falan şimdi pandemie metin2 trye geri dönmeyi düşündüm eski hesaplarımında gerçekten sağlam itemleri sağlam çarlar var ama gameforge giriş yaptığımda hesap engellendi diyor ben bu engeli nasıl kaldırırım daha önce hiç...
  123. E

Eski pc icin öneriler

Elimde intel core 2 quad q9550 serisi bir işlemcili ddr2 kasa var 8gb ram destekli bu pcyi Eskiden almiştim catida buldum tesadüfen 2gb ram var şuan üzerinde bu pc yayın yaparken ikinci pc olarak benim yeni sistemimin yanına koyabilirmiyim sizce yada verimli olur mu tabikide ram upgrade...
  124. E

ücretsiz online hayatta kalma oyun düşük sistemli

düşük sistem isteyen online veya cop offline hayatta kalma oyunu önerilerin arkadaşlar ekran kartım r7 240 2gb 64bit
  125. E

Güvenilir anket siteleri

Güvenilir anket siteleri varmı önereceğiniz para çekmekte sıkıntı yaşamayacağım siteler istiyorum
  126. E

raspberry pi 4 8gb ram

Ben ve arkadaşım home ofis çalışıyoruz o muhasebe işi ve kripto para borsası veya genel olarak borsa hisse işleri ile ilgileniyor uzaktan danışmanlık hizmeti veriyor yada kişisel olarak kendisi içinde bir şeyler yapıyor laptop vardı bozuldu onunla kodda yazıyordu oyun oynanmayacak genelde...
  127. E

Ücretsiz programlar

Ben keyfi sebeblerden photoshop ve grafik tasarım öğreniyorum yeni başladım amatörün çok bildiğim bir iş değil udemyden kurslara falanda bakıyorum sistemim çok uçuk bir sistem değil giriş orta arası diyelim benim asıl istediğim şey photoshop ve grafik,logo tasarımı baskı hizmetleri gibi...
  128. E

Dizi Ücretsiz Dizi film izleyebileceğimiz siteler

Başlıktada belirtiğim gibi ücretsiz dizi/film izleyebieleceğimiz internet sitelerinin bir listesini yapalım diye başlık açtım sonra düzenlerim diye benim merak ettiğim sizin kullandıgınız siteler bir top 15 list yapalım ve bu sitelere 10 üzerinden puanlayalım saygılarla
  129. E

r7 240 64bit ayarlar

R7 240 2gb 64bit dx12 ekran kartlı pc var csgo oynuyorum genelde ama fps düşük veriyor internetten baktım daha yüksek fps veriyor o videolarda ama benimkinde tam güçte o.c yapılsa bilene zar zor 48fps veriyor vga ile bağlı monitörüm 144x900 65hz bir monitör birde ram paylaşımı var 8gb ramin...
  130. E

tez benzeri bir ödev hazırlıyorum

tez benzeri bir ödev hazırlıyorum ama özet çıkarmak için kullanılan sitelerden arıyorum bir özet çıkarıcam birde yazım yanlışlarımı düzeltebilicek bir site veya uygulama arıyorum bana aralarından en iyileri hangisi ise kullandığınız ve önerebileceğiniz olanları yazmanız benim için çok iyi...
  131. E

lowda olsada kasıyor

benim r7 240 2gb 64 bit ekran kartım var csgo oynuyorum lowda olmasına rağmen kasıyor internetten baktım normalde kasmamaso gerekiyor monitörüm 1440x900 i3 8100 işlemci 8gb ram var sis ve flaslarda el bombası veya yanıcı bomba atıldığında kasıyor genel olarak haritalardada kasıyor eğer büyük...
  132. E

oyuncu mouse önerisi

ben logitech kullanıcısıyım klavyem g105 ama mousem bozuldu mouse garantiside bitik g402 şimdi aynı mouse nereden yaptıracağımı bilmiyorum birde belki yeni mouse alırım yine logitech marka almayı düşünüyorum g300s veya g203 arasında kaldım ikiside aynı fiyat satılıyor hangisini almam daha...
  133. E

2500tl amd am4 sistem

Arkadaşımın 2500tl bütçesi vardı bende böyle bir sistem topladım 2.el almak istemedği için parçaları sıfır seçtik çok oyun oynayan birisi değil şuanlık ama ileride pc sinin upgrade edicek sizce bu sistemi toplamalı mı yoksa toplamamalımı ileriye dönüklük kısmı olarak çok o.c. yapan birisi değil...
  134. E

Gameloop emülatör oyunu önerisi

sistemin 8gb ram r7 240 2gb var i3 işlemcili bana emülatör oyunu önerisi verebilirmisiniz
  135. E

Tarayıcı Önerisi

Ben genelde çok yönlü tarayıcılar kullanmaktan yanayım rahat bir şekilde istediğim her şeyi indirmeliyim dizi film video resim bunun dışında sürekli takip ettiğim siteler var onlardan güncel haberler yazılar makalelerin geldiği zaman bildirim veren güvenli ve özellikle kullanıcı sayısının...
  136. E

Logitech G105 Klavyemde sorun var

ben logitech g105 klavye kullanıyorum ama klavyede bazı sıkıntılar var bazı tuşlar oyunlarda çalışmıyor klavyenin ayarlarını nasıl sıfırlarım
  137. E

rx550 ve rx560 hakkında

rx550 4gb veya rx560 4gb almayı planlıyorum yakında e sporcu lisansı çıkarıcam elimdeki bütçe bunları almaya yetiyor sizce almalı mıyım yoksa paramı biriktirip rx 570 580 8gb mı almalıyım ama psu 400w 80 plus serfikası var ama psu değiştiremeyeceğim ne yazikki ram de takviye edicem ileride...
  138. E

r7 240 sisteme oyun önerisi

sistemim 8gb ddr4 ram i3 8100 işlemci 480gb sdd r7 240 64bit 2gb ekran kartı monitör 1440x900p bana csgo gibi lol gibi veya daha farklı online oyun önermenizi istiyorum çok yüksek sistem isteyen bir oyun olmasın sadece
  139. E

Ssd açılma süresi ortalama ne kadar olmalıdır

Ssd açılma sürem 30-31 saniye c8varında sizce çok değil mi
  140. E

Abiler acill yardım

Ekran kartım r7 240 2gb 64bit modeli ekran kartım vga taktığımda ekran siyahh beyaz geliyor ve bbios sorunum var daha bir kaç gün önce konu açmıstım bios sorunu çözüldü gibi bilgisyarda komple format attık windows sildim telrar yükledik bilgisyaarcidan ama ekran kartım ile görüntü alammadım...
  141. E

Bios sorunu

Bios ayarlarında fanı biraz daha iyi calişması için r0m artırmak için girdim sonra sanalaştirma ile alakalı bir sorunum vardı onuda çöźmeye calisaktim lakin olmadı bilgisayar başlattığımda beni direkt bios atıyor sorun ilk başta çözmüştüm boot kısmından ama windowsu calistiramadim kafayı yemek...
  142. E

Max 350tl oyuncu kullaklığı

Başlıktanda anlayacağınız üzere bana mediamarkt teknosa veya vatan bilgisayar bu üç mağazadan birinde 350tl geçmeyecek şekilde gaming kullaklın önerir iseniz sevinirim
  143. E

İ3 8100 ekran kartı önerisi

İ3 8100 8gb ramli asus b360 prime plus anakartlı 400w 85+ bronze serfikalı psu bir sistemim var bana işlemcimin kaldırabileceğı bir ekran kartı önerirmisiniz birde ram upgrade etmek istiyorum ram önerirseniz güzel olur
  144. E

32 bit işlemcili laptoba linux tavsiyesi

Elimde winxp bir laptop geçti çok eski compac n800v pentium işlmecili 1.7 ghz haliyle yavaş bir laptop bende ne zamandır linux geçmek istiyordum 32bit işlemcili laptop sizce hangi linux dağitimini kurmalıyım fotoğraf ve video editliyorum müzik dinliyorum kodlama yapıyorum aynı zamanda afiş...
  145. E

6000tl maks video fotoğraf edit ve oyun laptop

Ryzen yada intel fark etmez işlemci ve ekran kanadında sağlam olsun 16gb ram tercihim ssd kesinlikli olsun hdd de olursa iyi olur en azından takılabilecek yeri olsun
  146. E

2.el laptop alıcam

Beyler 2.el laptop alıcam laptop 800tl i7 720qm 240gb sdd gt335m ekran kartı 2.5gb 4gb ram ekstra olarak 750gb harddisk adam yanında veriyor bataryası bitik çalışmayan hiç bir aksamı yok fotoğraf düzenliyicem ufak tefek bazı oyunları oynarım samp gibi office işleri film izlemek gibi...
  147. E

uhd 630 vs r7 240 64 bit 2gb

uhd 630 grafik yongası mı daha iyi r7 240 64 bit 2 gb mı testlerin çoğunda 720p de uhd 630 döktürmüş elimde bir tane r7 240 onu belki satarım hdd alırım onun yerine diye düşünüyorum not sadece csgo minecraft pubg mobile valorant call of duty mobile robocraft war thunder gibi oynular oynuyorum
  148. E

2.el hdd

2.elden hddler alıcam 7200 rpm 8 ve 16 32 mb önbellekli ama tamir görmüş veya sağlık durumu kötü durumda olan hddleri almak istemiyorum birde fiyat beni biraz kıllandırdı 320 gb hardisk 8mb önbellekli 7200 rpm 65tl diyorlar (min 2 adet alınması kaidesi ile ) hdd nin sağlığını ölçmek için...
  149. E

Raspberry 8gb ram model

8gb ramli modeli almak istiyorum daha çok kişisel kullanım ve iş için istiyorum ve genelde online eğitim gibi şeylerde kullanıcam ama kendin yap kısmı hoşuma gidiyor kendi laptop yapmak istiyorum kendi kişisel kullanımım için Fotoğraf düzenleyeceğim logo düzenliyicem ve tasarlayacağım aynı...
  150. E

Acil bir yardım ınstagram kaydedilenleri toplu indirmek

İnstagram kaydedilenlerini toplu bir şekilde indirme sansım var mı bir program biliyor iseniz lütfen söyleyin çok işime yarar
  151. E

Kasa değişikliği yapmak istiyorum

Elimde daha önce bahsettiğim gibi HP 8100 SFF kasa var ben bu kasanin icindeki power hariç bütün donanımları normal bir 300w 450w bir kasaya taşımak istiyorum sizce bir sorun çıkarırmı cünkü anakart bu kasalar için özel üretilmiş dandik bir kasanin içine ekliyicem
  152. E

Isletim sistemleri ve yazılım hakkında

Amd işlemcilerin linux ile uyumluluk sorunu varmı birde amd işlemciler ile kodlama yapılabilir mi bazı sıkıntılar çıkardığını duydum komut dizilimlerini desteklemediği gibi sorunlar linux performansı dağıtımlarımda performansı nasıl intel yakalıyor mu yada uyumluluk sorunu cıkarıyor mu intel...
  153. E

Android oyunları emülatörde oynamak

Arkadaşlar yakında toplama pc gelicek emülatör oyunları oynamak istiyorum zaten pubg mobile call of duty mobile oynanıyor ama başka oyunlarda oynasam sizce bir sıkıntı olurmu oynayacağım oyunların listesi bayağı uzun örnek ark mobile pubg mobile life after gibi şuan aklıma gelenler bunlar mevcut...
  154. E

1000tl ekran kartı önerisi

Kafamda belirli modeller var rx 560 rx550 gt 1030 gibi zaten elimdeki bütçe bunlara yetiyor sizce hangisini almalıyım elimde gaming monitör yok 1440x900 p bir monitör var bir sıkıntı yaşar mıyım görüntüde dalgalanma gibi gtx 760ti ile yaşamıştım o monitorde 1368x768 idi
  155. E

İ3 8100 canlı yayın

Daha önce söylemiştim elimde asus b360 anakart vardı şimdi i3 8100 satın aldım teknobiyotikten 8gb ram var kingston hyperx fury 16gb daha takviye edicem 2.elden sizce i3 8100 canlı yayın açabilirmiyim monitörüm eski 1440x900 para biriktirip monitör alıcam aynı zamanda bu işlemcinin yanına rx580...
  156. E

Ryzen=ÇÖP

Konu başlığı biraz sert farkındayım ama ryzen işlemciler ile intel 7.ve 8. Nesil işlemcilerin karşılaştırmalarına bakıyorum şunj fark ettim amd ryze 7 1800x ile i7700k yı kaŕşılaştırmış ama bir sıkıntı şu 1800x extrem bir işlemci yani birbirinin dengi değil diğer işlemcilerinde fps testlerine...
  157. E

kpss hakkında yardım

orta öğretim kpss hazırlanıyorum 5.5 ay gibi bir süre var daha önce kpss hiç girmedim ilk kez giricem ama biraz bodosloma daldım işe arkadaş tavsiyesi ile lojistik okuyorum üniversitede kazanırsam bırakıcam üniversiteyi şimdi asıl sorunum konu çalışmam gerekiyor ama dershaneye gitmiyorum yani...
  158. E

Ryzen 3200g öneri sistem overclock hakkında bilgi

Ryzen sistem dönüş yapıyorum ryzen 3200g 2200g veya athlon 3000g alıcam elimde net bir bütçe yok athlon en son tercihim ram ve anakart üst seviye almayı planlıyorum uzun bir süre ekran kartı almayacağım bu yüzden dahili grafigi olan işlemciler tercih edicem max overclock stabil calışıyor mu...
  159. E

Mobil gamer olmak için ekipman tavsiyesi

Arkadaşlar düsündün ve mobil gamer olmaya karar verdim çünkü bilgisayar veya konsol oyunculuğuna göre çok daha avantajlı olduğunu düsünüyorum telefon sürekli yanımızda taşıyoruz Ama bu camianında söyle bir sıkıntısı var piyasa donanım veya oyun,uygulama olarak çok hızlı gelişiyor ve değişiyor...
  160. E

Eski apple bilgisayarlar hakkında

2007-2011 ddr3 ddr2 core 2duo veya core2 quad işlemcili imac veya mini pc ,macbook sizce photoshop video kurgu ve montaj için yeterli olur mu (öğrenme amaçlı )daha önce appme telefon kullandım ama masaüstünde apple habitatına hiç girmedim ucuz alınabilir ve kullanılabilir düzeyde saydığım pc...
  161. E

Fan çoğaltıcı önerisi

Beyler eski bir bilgisayarım var hp nin sff kasalarından anakart üzerinde sadece 1 tane 4pinli işlemci soğutucusunun takılı olduğu fan var bana 4 pin çoğaltıcı önerirseniz çok iyi olur elimde bulunan soğutucuların hepsi 4 pinli ama takacak pin yuvası yok maks bütçem 70 tl
  162. E

Ryzen hakkında

Ryzen 7 3700 serisi olan işlemcilerde gömülü bir grafik kartı var mı R5 3400 de zannedersem vega 8 Ryze 3200 de vega 8 var diye biliyorum Vega 11 hangisinde var elimdeki sistemleri satabilirsem vega 11 gpu lu bir sistem toplamak istiyorum ekran kartı almayacağım sadece minimun kaç w psu lazım...
  163. E

Donanım tavsiyesine ihtiyacım var.

Elimde 2018 yılında 8.nesil bir intel anakart var 3yıl garantili hiç kullanmadım asus b360 prime plus 2666mhz 9.nesil işlemcileri destekliyor Elimde aynı zamanda eski sistemden kalma 8gb kingston hyper x cl14 2133mhz o.c. ile 2666mhz frekansa ulaşabilen bir ram var daha işlemci ve ekran...
  164. E

Ekran kartı önerisi

1000tl bütçem var ekran kartı aliıcam düsündüğüm mmodel rx 550 560 2.el olmamak sartı ile önerilerinizi bekliyorum
  165. E

Ekran kartı önerisi

1000tl bütçem var bana ekrankartı önerin 2.el alış veriş yapmıyorum rx 550 560 yada gt 1030 düsünüyorum psu 400 85+ brinze serfikalı önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar
  166. E

Ryzenler hakkında

Arkadaşlar ben bir hata yapıp 8.9. Nesil intel sistem topladım bunu yapmamım 2 nedeni var amdnin ryzeni ilk duyurduğunda beni acikcasi pek heyecanlandirmadi cunku buldozer serisi islemcilerin çıktığı donemde büyük bir hayal kirikliği yasadım amd ryzen sistem toplamamamın nedeni amd piyasaya...
  167. E

Güç Kaynağı Önerisi

https://www.teknobiyotik.com/donanim/psu-guc-kaynagi-power-supply/high-power-sfx-350w-80-bronze-8cm-fan-guc-kaynagi.html#!prettyPhoto Bu psu almak istiyorum çünkü şuan üzerinde bulunan psu pcyi kapatınca ses çıkarıyor kasam ise hp nin bu psu ile uyumlumdur
  168. E

Donanım upgrade

https://www.teknobiyotik.com/donanim/psu-guc-kaynagi-power-supply/high-power-sfx-350w-80-bronze-8cm-fan-guc-kaynagi.html Bu psu almak istiyorum ama kasam ile uyumlu bilmiyorum Ekran kartı olarak gt1030 birtek bunu alabiyorum ram olarak sahibinden 225tl 8gb 1 yıl garantili 32gb direkt upgrade...
  169. E

Linux bazlı işletim sistemler

Linux bazlı işletim sistemleri ram ve işlemciyi az tüketiyor diye biliuorum ama daha önce windows dısında bir işletim sistemi kullanmadım elimde eski bir laptop var bu laptop ile photoshop ve video kurgu programları calistirmayi dusunuyorum ve işletim sistemi linux bazlı olması kaidesi ile...
  170. E

Sistem yükseltmek istiyorum

kullandığım kasayı güncellemeye karar verdim dolar artmış iken başkada çarem yok kasam yatay bir kasa tipini aşağıda link olarak bırakıyorum hp mini yatay kasa - Google'da Ara bu kasaya 80 plus 350w bir psu takmak istiyorum teknobiyotikten alıcam onunda link koyucam buraya High Power 350W...
  171. E

psu önerisi

kullandığım kasayı güncellemeye karar verdim dolar artmış iken başkada çarem yok kasam yatay bir kasa tipini aşağıda link olarak bırakıyorum https://www.google.com/search?q=hp+mini+yatay+kasa&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiQ7sf_67DpAhVP0aYKHdhFATIQ_AUoAXoECAwQAw#imgrc=5TQdQtLFOWIS0M...
  172. E

Mouse Çalışmıyor

mouse çalışıyor ama imleç hareket etmiyor ışıklar ve dpı ayarlarınının tuşlar üzerinden yapabiliyorum yani tuşlarda sıkıntı yok ışıklarıda yanıyor usb algılıyor ama imleç hareketi yok mouse logitech g402 sensörde bir arıza olaiblir diyor herkes uzun zaman önce aldım muhtemelen garantisi bitti...
  173. E

i5 2400 eski sistem nasıl update edebilirim

i5 2400 hdd 500gb 32mb anakart hewlet 1497 1333mhz ssd yok ekran kartı r5 230 64bit 450 psu 80 plus markasını hatırlamıyorum monitörüm acer marka 1440x900 6gb ram var 4+2 anakart 4 ram slotlu bir anakart win10 oem önerilerinizi bekliyorum ben gt 1030 takmak istiyorum ama anakart...
  174. E

Mouse Arızası

logitech g402 mouse kullanıyorum sabah hiç bir sıkıntısı yoktu bilgisayarım benim çalışma masasının altında ve çok ısınıyor bende kasaya bağlı bütün kabloları söküp kasayı masanın üstüne taşıdım sonra kabloları takıp çalıştırdım ama nedense mouse bir türlü çalışmadı mouse titriyor olduğu yerde...