Arama sonuçlarınız

1. P

Windows 7'nin Fiyatı Açıklandı!

sonrada kalkıp helal-haram muhabbeti yapıyor bazıları. 99$'a pahalı diyorsan o zaman linux kullan. işlemciye anakarta monitöre para veriyorsun, 99$ para olmuyor da en önemli şey işletim sistemi, 99$ veremiyor musun? ki 99$ çok ucuz olmuş. başkasının hakkını yiyen, başkasının yaptığını çalıp...
  2. P

Sims 3'ün Kaderi de Değişmedi!

er yada geç tüm oyunların crackleri yapılıyor. gta'nın bile crack'i yapıldı. bu sadece caydırıcı bir önlem oluyor. oyunu gerçekten seven kişiler zaten orjinal alıyorlar, onlar crackle uğraşmıyorlar. koleksiyon da yapıyorlar. ama öylesine oynayacaklar bu şekilde er yada geç oyunu indiriyorlar...
  3. P

Prof. Türkan Saylan hayatını kaybetti

hayatı boyunca bir ot bile dikemeyen adamlar(!), hayatı boyunca onlarca okul yaptırıp, binlerce çocuğu okutmuş kadına kin kusuyor. 3-5 cahilin, işsiz güçsüzün kustuğu kin, bu kadının ne kadar doğru işler yaptığının kanıtı.
  4. P

:D bir Türkan Saylan veya bir pavlus hepsiyle birden başedebiliyor. çok eğleniyorum çırpınışları okurken. anlaşılan büyük darbe vurmuş, iz bırakmışım bazılarında; hala adımı ezbere biliyorlar. bu güzel bir şey :) bir yandanda üzüntülüyüm tabi, Türkan Saylan gibi ülkemiz için büyük bir insanı...
  5. P

Dilimizi yontmaya gelince, yontmayı iyi bilirsiniz, ama söz konusu arapça olunca özenle okursunuz, saygı duruşuna geçersiniz. Kırparak yoluk tavuğa döndüren sizsiniz zaten. Gün gelir biz Türkçe konuşmayı seven, diline saygı duyan insanlarla bu ülkede yaşarız; siz de çok sayıp sevdiğiniz arap...
  6. P

Benim için hangi dine mensup olduğu, ne olup ne olmadığı önemli değil. Müslüman olsaydı iyi biriydi, olmasaydı kötü biriydi zihniyetinde biri değilim. Türkan Saylan, Türkiye için fazla iyi bir insandı. İyi bir insan olarak da anılacak. İsteyen istediği kadar çırpınsın, bu böyle. Sizin gibi...
  7. P

"diyon", "anlamıyom", "katıyon", "seviyon" gibi kelimeler Türkçe'mizde yok. Ancak Tanrı kelimesi Türkçedir. Allah ise Arapçadır. Cehaletinize veya çocukluğunuza veriyorum. Çünkü ya çocuksunuz ya da cahil. Bu konu hakkında fikir sahibi olmadan önce, Türk olmak nedir? Türkçe nasıl konuşulur...
  8. P

şu mesajını okuduğumda şunu gördüm ki, Türkan Saylan sizin gibi düşünenlerden daha öz mü öz Türk. ayrıca hayır kurumları hayrına iş yapar güzel kardeşim. :) cemaatçi hocaların açtığı okullar, evler cemaate hizmet eder, yobaz ve nefret kusan bireyler yetiştirir. araplara hizmet eder. Türkan...
  9. P

umarım söylendiği gibi hristiyandır ve böylece cennet'e gitmiştir. iyi bir insandı. Tanrı merhamet etsin. cemaat evi açmadığı, sakallı hocaların peşinden gitmediği için, kızları okuttuğu için, sayesinde bir çok çocuğun okuyup adam olabildiği için bazı kesimler sevmezdi. herkes ne meyve vermiş...
  10. P

Acil Satılık Rapidshare Premium

son günlerde çalıntı hesaplar dolaşıyor. hacklenen hesaplar kısa süre sonra sahibi tarafından geri alındığı için bir kaç güne kapanıyor bu tür hesaplar. başlıktaki kişiye çalıntı hesap satıyor demiyorum. ancak kendisinin bu hesabı satın aldığına dair bir belge görmeden bu hesabı almayın...
  11. P

Forum mu Yoksa Dergah mı?

burası bir forum, ancak dergah olmasını isteyenler sayıca çok fazla. aksi bir görüşe, düşünceye kesinlikle tahammülleri yok ve hemen koşarak saldırıya geçiriyorlar. öyle hal aldı ki hatta anti-semitist ve atatürk düşmanı olan vakit gazetesine bile laf kondurmuyorlar bu kişiler. özel mesaj ile...
  12. P

Dini konular ve SDN Silahlı Kuvvetleri'nin yönetimi ele geçirmesi

Teşekkürler güzel açıklamanız için. Tam olarak demek istedğim buydu. Esenlikler dilerim.
  13. P

evet ancak sitenin yöneticileri böyle söylemiyor. bence siz yanlış biliyorsunuz, zira üstteki mesajı okumanız bilgilenmeniz açısından iyi olur. ayrıca yönetimin yaptığı bu uygulamayı tebrik ediyorum. şahsi fikrim burada din bölümünün olmaması. özellikle radikal islamcı kesim yoğun şekilde...
  14. P

Öğrenmek istediğim şey şu. Din bölümü derken, yalnızca islami bilgilerin yer aldığı bilgiler mi yoksa hristiyan üyeler ve yahudi üyeler de burada paylaşım yapabilecek mi? Eğer hristiyan ve yahudilerin mesajları, konuları onaylanmayacaksa bunu bilmek istiyorum.
  15. P

Tanrı'yı Anlayabilmek

Sıkça sorulan ve üzerinde çok düşünülen bir konudur aslında insanın tanrıyı ve tanrının fiziksel durumunu anlamak için kafa yorması. Genelde tam çözülemez. Bana da bu şekilde çok soru gelmiştir. Tanrı nedir? nasıl anlayabiliriz? ve benzeri sorular , ben bu gibi durumlarda Albert Einstein...
  16. P

Yaratılış

sebeplerini yazdım imam efendi. ( bana papaz efendi dediğiniz için size böyle diyorum ) islam sitesinden tahrif olduğunu belirterek ayet veriyor. nicki zaten islama ait bir nick. yazdıkları hristiyanlıkla örtüşmüyor. kaldıki hristiyan gibi de konuşmuyor ve davranmıyor. bu kişi forumda üye olan...
  17. P

Kaç tane incil var? Gerçekten çok sayıda mı?

incil tabletler halinde avdet etmemiştir. neden hristiyan kılığında burada geziyorsunuz? insanları neden aptal yerine koymaya çalışıyorsunuz bu şekilde?
  18. P

Habib Neccar hz,surei yasin deki yeri,Antakya

bu kişi zaten müslüman. sizin yapacağınız misyoner müslüman bu kişi mi yoksa? kimi kandırıyorsunuz pardon? :)
  19. P

Hristiyanlığın 3 temel öğretişi

foruma bir hristiyan olarak girdim. ne yapacağınızı şaşırdınız. paçalarımın tutuştuğunu söylüyorsunuz, kendiniz yerinizde duramıyorsunuz oysaki. nedir bu korkunuz benden? üstelik beni kötülemek adına aranızdan sahte hristiyan çıkartıp gizlice kötülemeye bile başladınız beni iftiralar atarak...
  20. P

Yaratılış

muharref geçersiz, tahrif olmuş anlamına gelir. yahudilerde hristiyanlarda buna inanmaz. o yüzden ucuz numaralar yapıyor bir müslüman olarak bu kişi. kaldı ki aldığı site islami bir site.
  21. P

Yaratılış

bu konuyu açan şahıs bir müslüman zaten. kitabın tahrif olduğunu yazmış.
  22. P

Yaratılış

muharref dediğinize göre tahrif edilmiş olduğunu iddia ediyorsunuz. siz bir hristiyan veya yahudi değilsiniz. bizi bu kılıkta kötülemeye çalışan, benim arkadaşım olduğunuzu zannettirerek insanları yalanlarınızla kandıran birisiniz. muharref tahrif edilmiş anlamına gelir. bu kitaba kitabım diyen...
  23. P

Papaz Gerome`un İtirafları 4. yüzyılda yazılmış olan St. Gerome`un itirafını

yeni bir hikaye mi yazacaksınız? merakla bekliyorum yeni hikayelerinizi :) (gerçi hikayelerinizin hiç birini okumuyorum ama göz gezdirmek yetiyor.)
  24. P

Yaratılış

kendisini tanımıyorum. hristiyan mı değil mi onu da bilmiyorum. iftira atmayın lütfen.
  25. P

Yaratılış

bu kişi hristiyan değildir. hristiyan numarası yapan bir müslümandır! :)
  26. P

Yaratılış

kutsal kitap'ın tevrat kısmındandır. teşekkürler :)
  27. P

dediğim gibi boş tartışmalara girmeyeceğim. amacım tartışma veya sizi ikna etmek değil. din bölümünü çeşitlendirdim. benim sizi ikna etmemi bekliyorsanız veya tartışma yapmamı yanılıyorsunuz. ha tartışmak isteyenler tartışırım. ancak bu ortamda değil. kutsalıma saygısızlık eden ve dalga...
  28. P

Hristiyan İnanç Bildirgesi

KUTSAL KİTAP: (Kitab-ı Mukaddes) Kutsal Kitap, --Eski ve Yeni Antlaşma olmak üzere --Tevrat...
  29. P

İki Ev

İKİ EV: Hangisini Seçiyorsun? Birinci Ev! Tanrı adil olanı yapacak…. Bütün bunlar, Rab İsa alev...
  30. P

Kıyamet Günü - İsa Mesih'in 2.Gelişi

Her birimizi çok yakından ilgilendiren, bu önemli bir konuyu merak ediyoruz değil mi?:Gelecekte olacak şeyler, İsa Mesih'in ikinci gelişi...
  31. P

Dua nedir?

Dua Rab'bi çağırmak ve O'nunla konuşmaktır. Muhtaç durumumuzu ona bildirmektir. İsa aracılığıyla Tanrı ile barıştırıldığımızda Kendisiyle olan dostluğumuzu asla ihmal...
  32. P

Melek ve Azizler, Resim Heykel ve Suretlerin Kullanımı

Melek ve Azizler, Resim Heykel ve Suretlerin Kullanımı Mesih İnanlılarını(Protestanlar) Katolik ve Ortodokslar'dan ayıran bir özellik de...
  33. P

Kutsal Kitap'ın kendisi bu öğretişlerin Hıristiyanlık imanının temeli olduğunu söyler. Bunlar: 1.Mesih'in Tanrılığı, 2.Lütufla Kurtuluş...
  34. P

Hristiyanlar kim? Neye inanırlar?

islam dini kültürü ve ahlak bilgisi yazmıyor. din kültürü diyor. tekrar okuyun. anlamazsınız tekrar okuyun çünkü tekrar aynı şeyi yazacağım.
  35. P

mevlana öyle birşey dediyse bu onun cahilliğinden kaynaklanır. ölmüş olan muhammeddir. ölmüştür, toprak olmuştur. isa mesih ise ölmüştür ve 3.gün ölümden dirilmiştir. hala diridir ve yargı günü tekrar gelecektir. :)) keşke okusanız.
  36. P

bundan sonra sizin saçma cevaplarınıza cevap vermekle uğraşmicam. kurandan öğrendiğinizi burada çok güzel yansıtıyorsunuz. seviyeniz belli. sakın ola ki buna şaşırdığım zannedilmesin. birbirinizi yiyebilirsiniz :)) benim dediklerim açık. anlayan ve anlayacak olan anlar. mesaj net.
  37. P

Tanrı güçsüz değil. Aksine Tanrı o kadar güçlü ki sizin imkansız, yapamaz dediğiniz şeyleri ve saçma dediğiniz şeyleri yapabiliyor ve yaptı. Yapacak da. Tanrı'nın kendisini kimse görmedi Oğul'dan başka. Sen kimsin ki Tanrı'nın karşısına geçeceksin ey günahkar? Bu yüzü kendinde nasıl buluyorsun...
  38. P

din kültürü ve ahlak bilgisi bölümü sizinde dediğiniz gibi. bende hristiyanlık konusu açıyorum. ben sizin konunuza karışmıyorum, siz de benimkine karışmayın. eğer din kültürü ve ahlak bilgisi değilse o zaman bölümün adını islam bilgisi ve islam ahlakı bölümü yapın.
  39. P

Türklerin özü şamanizmdir. Şaman dinine inanırlar ve Göktanrı'ya iman ederler. Türkler sonradan(kılıç ile) müslüman oldular. Bunu sadece 1 tarih kitabını okuyarak bile öğrenebilirsiniz.
  40. P

Tanrısal özyapıda, Baba, Oğul ve Kutsal Ruh olmak üzere üç Kişi vardır; ve bu üçü, özde aynı, güç ve görkemde eşit tek bir Tanrı’dır. Diri ve gerçek olan tek bir Tanrı vardır. Tanrı Oğlu Mesih (İsa Mesih), gerçek bir beden ve bir insan canı alarak, Kutsal Ruh’un gücüyle, bakire...
  41. P

Arkadaşım sen anca kendini kandır. Türklerin özü müslüman değildir. Saçma sapan zırvalama burada. Git biraz Türk tarihi oku kendi soyunu öğren. 1000yıldır liderlik ediyoruz diyorsun, sen kendini mi kandırdın seni mi kandırdılar?
  42. P

http://forum.shiftdelete.net/din-kulturu-ve-ahlak-bilgisi/75624-iznik-konseyinde-ne-oldu.html#post631705 bu linki okuman senin yararına. ayrıca 124bin peygamberden bana 1000 tanesinin ismini kaynak gösteremezsin. laf kalabalığı yapma. kabul ediyorsan, dediğini yapacaksın. tevrat, zebur, incil...
  43. P

İznik Konseyinde ne oldu?

Bu yazının amacı İZNİK KONSEYİNİN ne için toplandığını, ne konuları tartıştığını ve ne sonuçlar çıkardığını incelemektir. M.S. 324 yılında...
  44. P

Sahte incil olan Barnaba İncilini kim yazdı?

barnabas inciline göre isa mesih değildir. kurana göre isa mesihtir. barnabas inciline inanıyorsan o zaman kuranı bırakacaksın. ha eğer kurana inanıyorsan bu incilin sahteliğini kabul edeceksin. kaldı ki bu barnabas incilinde karada gemi ile seyahat yapılıyor. harita bilgisinden son derece...
  45. P

Kuran İshakoğullarına filan gönderilmemiştir. İshakoğulları kim önce bunu araştır, öyle gel bilgi ver. Ya gerçekten anlamakta zorluk çekiyorsun ( böyleyse seni kırmak istemem ), ya da anlamak istemiyorsun. Tanrı'nın sözü birdir. Tanrı'da birdir. Tanrı tevrat,zebur, incil de 3 ayrı din, 3...
  46. P

Zırvalayan sensin. Sen hristiyanlığı araştır sen gel hristiyan ol. Geçmişini unut. Bu sana söylendiğinde ne kadar ahmakça geliyor değil mi? İşte senin söylediklerinde bana öyle geliyor. İnsan tarafından değişime uğrayan ve insan tarafından yazılan bana göre kurandır. Burası da din kültürü...
  47. P

Hristiyan Forum

arkadaş, seninle laf tartışması yapmayacağım. öğrenmek isteyen arar, bulur, öğrenir. zor değil. google'a yazsan çıkar. o yüzden boş tartışmaya girmeyeceğim seninle. ayrıca ne seni inandırmak ne seni ikna etmek gibi bir amacım da yok.
  48. P

Yani sizin inandığınız allah sözüne sadık değil, hükümleri sonsuza kadar geçerli değil. bugün tevratta başka şey söyler, sonra başka yasa koyar sonra yine değişir. evet'i evet, hayır ı hayır olmayan bir allah a inanıyorsunuz. Hoş. Bizim Tanrımız öyle değil hamdolsun. :) Bizim Tanrımızın evet'i...
  49. P

bunların hepsi birleşiktir. mesajımı okumadın sanırım. o bölümlerin hepsi incili oluşturur. ayrı kitaplar değillerdir. tevrat,zebur,incil hepsi bir kutsal kitabı oluşturur. bu üç kitap kuranı reddeder. öğrettikleri kurandan farklı, peygamberleri kurandan farklıdır. tevrat zeburu, tevrat ve...
  50. P

Hristiyan Forum

o senin anlayışsızlığın. ben senin kitabına andersen masalı dersem bana demediğini bırakmazsın. ama ben o kitabın allahın sözü olmadığına inansam(bildiğim) halde sana karşı saygısızlık etmek istemem. ama sen rahatça benim kitabıma laf atabiliyorsun. incil'in 4 tane olmasını iddia ediyor olman...
  51. P

Sahte incil olan Barnaba İncilini kim yazdı?

Son yıllarda birçok Müslüman’ın iddia ettiği şey şudur: “Kuran’da bugünkü Hıristiyanlarca kullanılan İncil’den değil, Barnaba İncili’nden...
  52. P

İncil nasıl yazıldı?

YENİ ANTLAŞMA (İNCİL) VE İÇİNDEKİLER Kutsal Kitap’ın ikinci kısmı olan Yeni Antlaşma (İncil), hem Yahudilerin hem de...
  53. P

Hıristiyan kimdir? Türkiye'de genel kanıya göre, İsa peygamberin öğretilerini izleyen, özellikle batı ülkelerinde...
  54. P

Malum ülkemizde insanların incil okumasından ve kuran ile farklarının görülmesinden korkanlar tarafından incil'in tevrat'ın tahrif edildiği iddiası ortaya atılmıştır. Ayrıca şu an dünyada bir çok incil in bulunduğu yalanı oldukça yaygındır. Bazı okullarda bile öğretilmektedir...
  55. P

Hristiyan Forum

meydanı boş bulmuşsunuz, salladıkça sallayın bakalım. sizin inandığınıza inananlar mutlak doğru, sizin inanmadığınıza inananlar ise mutlak yanlıştır cahilliğinden ne zaman sıyrılıp birşeyleri okumaya başlayacaksınız merak ediyorum. sitede saldırı olduğunu, peygamberinize sövüldüğünü...