Arama sonuçlarınız

1. HalukSonmez

Öneri 2000TL Bluetooth Kulaklık Önerisi

Merhabalar, maks. 2000TL bütçeyle kulakiçi bluetooth kulaklık arıyorum. bass kalitesi önceliğim. aklımda bir iki model var aslında ancak farklı önerilere de açığım tabii ki. Veya ikinci el airpods 2. nesil almak ne kadar mantıklı olur...
  2. HalukSonmez

3000Tl'ye Hangi Android Cihazı Alabilirim?

Merhabalar, 3000TL civarına bir telefon satın almak istiyorum. Günlük hayatta pek telefon kullanan biri değilimdir, o yüzden güç, performans gibi önceliklerim yok. Kamerası güzel olsun yeter diye düşünüyorum, araştırdığımda Poco X3 ve Realme 7 gibi seçenekler çıkıyor karşıma, hangisini...
  3. HalukSonmez

5700XT VRAM Saat Hızı Sorunu

Merhabalar, 5700XT Raw II Ultra ve 144hz monitör sahibiyim. Dün akşam sistem boştayken bir şey farkettim. Sistem 120hz'de çalışırken boşta: Sistem 144hz'de çalışırken boşta: Gördüğünüz...
  4. HalukSonmez

Ryzen 3000 Serisi İşlemcilere Smart Access Memory Desteği Geliyor!

AMD, Smart Access Memory (Akıllı Erişim Belleği) özelliğini Ryzen 3000 serisi işlemcilerine de getireceğini duyurdu. CPU ve GPU arasında daha etkili iletişime izin veren bu özellik, kullanılabilir olması için hem Ryzen 5000 serisi CPU hem de RX 6000 GPU'ya ihtiyaç duymuştu, ancak bu özellik...
  5. HalukSonmez

CS:GO'nun Geliştiricilerinden Yeni Bir Oyun Geliyor!

Daha önceden Counter Strike: Global Offensive ve Defense Grid gibi oyunları geliştiren Hidden Path, twitter üzerinden bir iş ilanı yayınladı. Yayınlanan iş ilanına göre third-person bakış açılı, Dungeons & Dragons'un fantastik dünyasında yeni bir AAA ,Rol Yapma Oyunu yapımında çalışacak kişiler...
  6. HalukSonmez

The Witcher 3: Wild Hunt Xbox Game Pass’ten Kaldırılacak!

Microsoft, her ay olduğu gibi bu ay da Game Pass’e eklenecek oyunları açıklamadan önce Game Pass'ten çıkarılan oyunları açıkladı. Yapılan açıklamaya göre bu ay Bloodstained: Ritual of the Night ve The Witcher 3: Wild Hunt Xbox Game Pass'den kaldırılacak. Ayrıca Kona, Alvastia...
  7. HalukSonmez

Ratchet & Clank Ücretsiz Oldu!

Insomniac Games tarafından geliştirilen ve Sony Interactive Entertainment tarafından yayınlanan Playstation 4'ün çok sevilen oyunlarından biri olan Ratchet & Clank, Playstation Store'da 1 Nisan'a kadar ücretsiz oldu. Oyunu ücretsiz olarak alabilmek için buraya tıklayabilirsiniz.
  8. HalukSonmez

Genshin Impact'in Yeni Karakteri Hu Tao Duyuruldu!

miHoYo tarafından geliştirilen ve yayınlanan aksiyon ve rol yapma oyunu Genshin Impact'e gelecek yeni karakter (Hu Tao) duyuruldu. Yeni karakterin oynanışını ve özelliklerini görmek için aşağıdaki Gamespot'un yayınladığı trailera bakabilirsiniz.
  9. HalukSonmez

Halo Infinite'den Yeni Oyun İçi Görseller Yayınlandı!

343 Industries'in geliştirdiği, Microsoft'un yayınlayacağı XBOX Exclusive oyunu olan Halo Infinite, Xbox Series S/X'in çıkış oyunu olarak planlansa da birkaç kez ertelenmişti. Oyun geliştirilmeye devam edilirken oyun içi bazı görseller de yayınlandı. İşte o görseller : Xbox Series S/X, Xbox...
  10. HalukSonmez

Amnesia Re-Collection Paketi Steam'de Yayınlandı!

Frictional Games tarafından geliştirilen korku-puzzle türünde bir oyun serisi olan Amnesia, Re-Collection paketiyle steam mağazasında yayınlandı. Paket içeriği şu şekilde : Amnesia : The Dark Dercent Amnesia : Rebirth Amnesia : A Machine for Pigs Oyunları teker teker almak yerine, bu paket...
  11. HalukSonmez

Origin Türk Lirası Cinsinden Oyun Fiyatlandırmaya Başladı!

2011 yılından bu yana Electronic Arts'ın oyun platformu Origin, bu güne kadar Türkiye'de euro üzerinden oyun satışı yaparken artık Türk Lirası üzerinden oyun fiyatlandırmasına başladı. Fiyatlar diğer oyun platformlarındaki aynı düzeyde. Origindeki bazı güncel oyun fiyatları ...
  12. HalukSonmez

E3 2021 Dijital Olarak Gerçekleşecek!

E3, her zaman Dünya'da en çok beklenen oyun etkinliklerinden biri olmuştur. Her yıl E3'te geliştiriciler yeni oyunlarını biz gibi oyunseverlere ulaştırırlar. Geçen sene E3 tamamen iptal edildikten sonra geliştiriciler oyunların tanıtımı için kendi etkinliklerini düzenlemişti. Bu yılki E3'ün...
  13. HalukSonmez

Epic Games'in Verdiği Ücretsiz Oyunları Değerlendirelim #1 - God's Trigger

Merhaba SDN Forum okurları, oyun fiyatlarının dudak uçuklattığı bu dönemde Epic Games Store'un haftalık verdiği ücretsiz oyunları değerlendirmenin mantıklı olacağını düşündüm. Bu seride Epic Games'te ücretsiz olup fazla bilinmeyen ama başarılı yapımları derleyeceğim. Hazırsanız ilk oyunumuza...
  14. HalukSonmez

Peugeot Yeni Logosunu Tanıttı

Son zamanlarda markaların logolarını yenilediği çok fazla karşımıza çıkıyordu. Bu trende katılan markaların bir yenisi Peugeot oldu. 2010 yılından beri kullandığı logosunu yeni kurulan Stellantis'in bir parçası olduğu için makyajlama kararı aldığı belirtildi. Ayrıca şirket, bu tasarımın...
  15. HalukSonmez

Çok Uygun Fiyata Overwatch Key Satışı!

Merhabalar, Overwatch Origin key satışımız vardır. Keyi satın aldıktan sonra blizzard hesabınızda aktifleştirebileceksiniz. Satın almak veya soru sormak için özel mesaj seçeneğini kullanabilirsiniz. Fiyat : 60TL *Tarafların anlaşması halinde toplu satış imkanımız vardır.*
  16. HalukSonmez

World Of Warcraft: Shadowlands DLC Satışı

Merhabalar, World of Warcraft oyunun yeni çıkan Shadowlands DLC'sini satıyorum. DLC ürün kodu olarak verilecektir, kodu Blizzard üzerinden aktifleştirebileceksiniz. İlgilenenler özel mesaj yoluyla benimle iletişime geçebilirler. 1606219547 up
  17. HalukSonmez

İyi ki Doğdun @alpsadik!

Doğum günün kutlu olsun... Nice senelere! @alpsadik
  18. HalukSonmez

Epic Games Store Cadılar Bayramı İndirimleri - Oyun Tavsiyeleri

Bildiğiniz üzere dün itibariyle Epic Games Store'da Cadılar Bayramı indirimleri başladı. 5 Kasım'a kadar sürecek bu etkinlikte fiyatını beğendiğim oyunları kendi görüşlerimle beraber sizle paylaşmak istedim. Eğer Rocket League'den gelen kuponunuz varsa, 1 Kasım'a kadar kuponunuzu kullanıp...
  19. HalukSonmez

XBOX Series X'in Fiyatı Aşağı Çekildi!

Xbox'ın yeni çıkacak konsolu Series X'i geçtiğimiz günlerde ülkemizde 9299TL fiyat etiketiyle satışa sunmuştu, ancak playstation yeni konsolu olan Playstation 5'i ülkemizde 8299TL ye duyurması ülkemizde üst seviye bir konsol almak isteyenleri biraz olsun mutlu etmişti. Son gelişmeye göre Xbox...
  20. HalukSonmez

Epic Games Store'da Sürpriz 2 Büyük Ücretsiz Oyun!

Epic Game Store'da 2 büyük oyun ücretsiz oldu! Epic Games Store, ücretsiz olarak güzel oyunlar vermeye devam ediyor! Son olarak Football Manager 2020 ve Daha önce Uplay'de de ücretsiz olan Watch Dogs 2 ücretsiz oldu. Haftaya da Rocket League'yi ücretsiz olarak sunacak olan Epic Games, bu...
  21. HalukSonmez

Rocket League'in Ücretsiz Olacağı Tarih Belli Oldu!

Steamde en çok oynanan oyunlardan biri Rocket League'in yaz sonu ücretsiz olacağı söylenmişti fakat tarih belli değildi. Oyun 23 Eylül'de Epic Games Store'da ücretsiz olacak ve Cross-Platform desteği sunacak, yani oyuna steamden sahipseniz, epicten ücretsiz olarak alan arkadaşınızla...
  22. HalukSonmez

R5 3600 Sıcaklık Değerleri

Bugün R5 3600'üme OCCT üzerinden bir stres testi yaptım. Fakat sıcaklıklar fazla düşük gibi geldi bana. Undervolt,CPB kapatma gibi şeyler yapmadım fakat çekirdekler 4.2 de değil 3.9-4.0 gibi çalışıyordu stres testinde. Değerler bu yüzden düşük olabilir mi? Bazı oyunlarda daha fazla derecelere...
  23. HalukSonmez

Başlangıç için 3D Modelleme Program Önerisi

Merhabalar, basit düzey de olsa 3D modelleme öğrenmek istiyorum. Örneğin, bunun üzerinden basit bir kılıç, bir kontroller gibi basit bir şeyler tasarlamayı planlıyorum. Başlangıç için hangi programı önerirsiniz? Tavsiyeleriniz nelerdir? Bir de 16gb ram bu tarz basit şeyler için yeterli olacak...
  24. HalukSonmez

Creative Cloud Proje Dosyalarının (.psd, .ai, .prproj) İkonlarını Değiştirme

Merhabalar, hepinize iyi forumlar dilerim öncelikle. Başlıkta da bahsettiğim gibi proje dosyalarımın ikonları, uygulama kısayol ikonları ile aynı oldu. Bunları nasıl değiştireceğimi bilmiyorum. Yardım edebilir misiniz? Şimdiden çok teşekkür ederim.
  25. HalukSonmez

Valorant Sesli Sohbet Sorunu

Dün valorant oynadığımda herhangi bir sorunum yoktu fakat bugün girdiğimde takım arkadaşlarımla sesli sohbet edemiyorum. Farklı platformlarda deneyerek kulaklığımda ve microfonumda bir sorun olmadığına karar verdim. Ayarları default'a çektim fakat sorun düzelmedi. Daha önce bu sorunu yaşayıp...
  26. HalukSonmez

5 bin TL'ye kadar sistem toplama.

Merhaba arkadaşıma bir bilgisayar almayı düşünüyoruz. Büçtesi 5k, şahsen ben 2600 1650Super tarzı bir şey düşünüyorum. Şu sıralar uygun fiyatlı gördüğünüz güzel hazır sistem var mıdır?
  27. HalukSonmez

Çözemediğim Harddisk Sorunu

bilgisayarımda ssd + hdd kullanıyordum, ve 1 ay önce bilgisayarım açılmamaya başladı, açılmama nedeninin harddisk kaynaklı oldğunu buldum, ve bir ay 160gb eski bir hdd ile sorunsuz kullandım, o süreçte eski WD harddisk'imi 2 kere garantiye yolladım, sağlam yanıtı aldım. Hala harddiskin sorunlu...
  28. HalukSonmez

Ryse Son Of Rome FPS Drop Sorunu.

Son zamanlarda keyifle oynadığım bir oyun vardı, Ryse : Son Of Rome en yüksek ayalarda 144fps ye kilitleyip oynuyordum. Bir nedenden dolayı format atmam gerekti ve oyunu tekrar yüklediğimde 144 fps oynarken bir anda 28-30 fpslere düşüyor oyun, 30fps oynamak da çok rahatsız. Sistem Özelliklerim...
  29. HalukSonmez

Horizon Zero Dawn Complete Edition - Steam Key

HORİZON ZERO DAWN COMPLETE EDİTİON Yarın oyunun steam keyi elime geçecektir, ilgilenirseniz ,fiyat bilgisi ve diğer sorularınız için özel mesaj atmanız yeterlidir. Elimde 1 adet vardır.
  30. HalukSonmez

Akıllı Saat Önerisi

Öncelikle merhabalar, Yakın zamanda bir akıllı saat almak istiyorum fakat bu konuda çok kararsızım. Aradığım bir kaç özellik var saate: su geçirmezlik, saati ağzına yaklaştırıp konuşabilmek ve spor sayaçları (Yüzme ve Bisiklet). Bütçe olarak sınırım yok ama bu özellikleri barındıran en düşük...
  31. HalukSonmez

Hikayesiyle Sizi En Çok Etkileyen Oyun

Sorumuz başlıktaki gibi, hem hikayesi güzel bir oyun oynamak isteyenlere bir tavsiye konusu olur. Kendi Cevabım : Mafia II, bana kalırsa hikayesine denilecek söz yok,yeri geldiğinde Vito'nun acılarını,mutluluklarını kendimizde hissediyoruz, karakterin duygularını tam olarak anlayabiliyoruz...
  32. HalukSonmez

Windows Açılmıyor.

Bugün oyun oynarken sistem bir anda gitti, geri açtığımda windowsun açılmadığını farkettim. Hemen BIOS'a girip her şeyi kontrol ettim ve hiçbir sorun göremedim. Yeniden başlattığımda Gigabyte yazısının altında onarım hazırlanıyor dedi. Ve siyah bir ekran geldi, bu siyah ekranda sadece imleç...
  33. HalukSonmez

Şu Sıralar En Zevk Alarak Oynadığınız Oyun.

Şu sıralar oynayıp en zevk aldığınız oyunu nedenleri ile birlikte yazarsanız, güzel bir oyun önerisi olacaktır. Kendi Cevabım : Control, şahsen hikayesini çok beğendiğimi söyleyemem ancak oynanışı cidden zevkli ve farklı. Atmosfer gayet başarılı (sadece ofiste geçse bile). Vuruş hissiyatı bu...
  34. HalukSonmez

Bir Oyun Karakteri Sözü Bırak...

"Son 10 Yılda Yaptığım Tek Şey Öldürmekti. Ülkem İçin Öldürdüm , Ailem İçin Öldürdüm , Yoluma Çıkan Herkesi Öldürdüm.Ama Bu Sefer Bu Sefer Kendim İçin Öldürüyorum." Vito Scaletta
  35. HalukSonmez

Bu İki Fan Arasında Fark Var Mı?

https://urun.n11.com/sogutucu-ve-fan/trust-gxt-762g-aydinlatmali-kasa-fani-P274345817 https://urun.n11.com/sogutucu-ve-fan/trust-22348-gxt-762w-led-aydinlatmali-pc-kasa-fani-yesil-P432119259 İsim olrak fark gözüküyor ancak özelliklerini aynı yazmışlar. Bu fanların iyi oldğunu düşünüyorum fakat...
  36. HalukSonmez

XFX rx5700xt Raw II Ultra

İncehesapta satılan XFX Rx5700xt Raw II Ultra alınır mı? Isınma sorunu olur mu? XFX güvenilir midir?
  37. HalukSonmez

Telif Hakkından Doğabilecek Sorunlar

Merhabalar, İki kişi orta-ileri photoshop biliyoruz ve bir İnstagram ve Blog sayfası açmaya karar verdik. Tabiki olursa satış da yapmak istiyoruz. İlk hedef İnstagram'daki sayfalara logo vs. hazırlamak. Burada kullanacağımız font ve resimlerin telif haklarından sorun yaşar mıyız? Sayfamızda...
  38. HalukSonmez

Masaüstü Resminizi Atın - Forum Oyunu

Oyun gayet basit, Herkes masaüstünün bir fotoğrafını (ScreenShot) olarak atıyor. İlk olarak ben başlayayım.