Arama sonuçlarınız

1. atlantisegidek

Soru iMAC Lion hak.

Merhaba, Elimde 2015 yılında alınan bir iMac mevcut ve güncellemeleri yapmama rağmen tarayıcı da aşağıda ki hatayı alıyorum. Google Chrome'u indirince sorun yok. Office uygulamalarını(Word,Excel,Outlook) indirince de sorun yaşıyorum. Konuyla ilgili görüşlerinizi beklemekteyim.
  2. atlantisegidek

Soru 20000 TL ve 17'' Notebook Önerisi hak

Merhaba herkese AutoCAD, Photoshop, 3DMAX, Lumion, idecad, Revit, SketchUp gibi uygulamaları rahatça kullanabileceğim bir dizüstü bilgisayar bakıyorum. Boyut olarak minimum 17'' istiyorum. Önerileriniz olursa çok memnun olurum. İlginize teşekkürler.
  3. atlantisegidek

Soru Notebook Önerisi hak.

Yok mudur yardımcı olacak bir babayiğit :)
  4. atlantisegidek

Soru Notebook Önerisi hak.

Merhaba herkese, Autocad, Photoshop, 3dmax, Lumion, İdecad, Revit, Sketchup gibi uygulamaları rahatca kullanabileceğim bir dizüstü bilgisayar bakıyorum. Mevcut linkte ki bilgisayarı buldum önerir misiniz? Kullanan var mıdır? İlginize teşekkürler.
  5. atlantisegidek

Soru Read-Only Dosya hak.

Merhaba, Ortak dosyaların bazıları Read-only olarak gözüküyor, Dosya üzerinde değişiklikler yapıp, tekrar kaydettiğimde "Farklı Kaydet" olarak kaydediyor. Dosya ayarlarından Read-only butonunu kapatmama rağmen her açtığımda sürekli bu bildirim de geliyor. Sorunu nasıl çözebilirim? Konu ile...
  6. atlantisegidek

Soru Telefonum dinleniyor mu?

Merhaba arkadaşlar; Görselde ki işaret bazen yeşil oluyor bazen kırmızı. Telefonu boşta kullanırken yani menüde gezerken falan da aynı durum mevcut sadece konuşurken değil. Durum ile ilgili yorumunuz nedir? Teşekkürler.
  7. atlantisegidek

Soru Mavi Ekran Hatası hak

Merhaba Mavi ekran hatası ile ilgili destek alabilir miyim? Minidump linkini paylaşıyorum: Link İlginize teşekkürler.
  8. atlantisegidek

Soru Microsoft WinRT Storage API hak.

Merhaba arkadaşlar Görselde ki gibi uygulamalar default olarak "Microsoft WinRT Storage API" olarak ayarlı ve değiştiremiyorum. Uygulamalarda açılmıyor. .PNG dosyasını açmaya çalıştığımda ise aşağıdaki hatayı veriyor. Denediklerim ise; sfc /scannow , DISM.exe /Online /cleanup-image...
  9. atlantisegidek

Soru Samsung 55KU7000 Kablosuz Görüntü Aktarımı hak.

Merhaba, Samsung 55KU7000 Ultra HD televizyonu var, Macbooktan bu televizyona kablosuz görüntü aktarımını nasıl yapabilirim? İki cihazda aynı networkten ip alıyor. Teşekkürler. 1631782632 Kablosuz görüntü aktarımı desteği 2018 modellerinden sonrakilerde varmış, 7000 serisi 2016 modeldir...
  10. atlantisegidek

Soru Notebook'un hiçbir fonksiyonu işlemiyor

Merhaba, HP-cf2004nt Notebook'um durduk yere donuyor. Bilgisayarın klavye mouse gibi hiç bir fonksiyonu işlemiyor. İşin garip tarafı uzun süre beklesem hataya dahi düşmüyor. Mecburen kapatma tuşuna basılı tutarak kapat, aç yapıyorum sorun çözülüyor fakat bu durum çok sık olmaya başladı. Bu...
  11. atlantisegidek

Soru Macbook Apple Kimliği hak.

Merhaba Macbook Air Notebook var, Bilgisayarı formatladım fakat OS kurulumda apple kimliğini istiyor ve bunu kaybettim :( Farklı apple kimliği ile kurulum başladıktan sonra hata veriyor, farklı kimliği de kabul etmiyor yani. Ne yapmam gerekiyor? Teşekkürler, iyi hafta sonları.
  12. atlantisegidek

Soru HDMI Ayırıcı hak.

Teşekkürler destek için eksik olmayınız.
  13. atlantisegidek

Soru HDMI Ayırıcı hak.

Merhaba, Bilgisayarımda tek HDMI portu mevcut buradan 2 HDMI girişli monitöre ayrı ayrı görüntü vermek istiyorum. Görüntülerin aynı olmasını istemiyorum, hepsini farklı kullanacağım. Nasıl bir aparat kullanmalıyım? Teşekkürler. 1631262821
  14. atlantisegidek

Soru Type-c Girişi Monitörü Göstermiyor

evet hocam şimdi hdmi portundan 2 monitöre farklı görüntüler alamayacak mıyım? Aktif-pasif veya aynı görüntüyü almak istemiyorum ekranlarda :(
  15. atlantisegidek

evet HDMI portu var fakat oraya 1 monitör daha bağlayacağım hocam
  16. atlantisegidek

Merhaba, Dell Vostro 3400 Notebook'um mevcut type-c soketine, type-c to hdmi dönüştürücü ile monitöre bağlıyorum fakat ekranı çift ekran yapamıyorum. Type-c dönüştürücü farklı bilgisayarda çalışıyor. Notebook'un type-c den monitörü desteklememe olasılığı olabilir mi, İlginize teşekkürler.
  17. atlantisegidek

Soru Ox80096005 Hatası .NET Freamwork Kurulumu hak.

Windows 7 ultimate işletim sistemine sahip bilgisayara .NET yüklemeye çalışırken aşağıdaki hatayı alıyorum. İnternette search ettimde kayde değer pek bişey bulamadım konu ile ilgili önerisi olan varsa memnun olurum. Teşekkürler.
  18. atlantisegidek

Soru Yer İmleri hak.

Merhaba, Google Chromede Profili sildim ve yer imlerim gitti. C:\Users\....\AppData\Local\Google\Chrome\User Data altında oluşturulan profillerde "Bookmarks.bak" dosyaları 1KB olarak gözüküyor daha büyük dosya boyutunda olması gerekiyor :( Şifreler ve çok fazla yer imlerim vardı:( Bu konuda...
  19. atlantisegidek

Soru Macte ki Uygulamalar hak.

Merhaba, Macte Numbers, Pages veya Keynote da oluşturulan dökümanları windows bilgisayarlara atınca açılmıyor. Bunun için ne önerebilirsiniz? Teşekkürler. 1629471146 Kurcalayınca farkettim adamlar dosyayı kaydederken File-Expert to altında Word,Excel veya Powerpoint uzantısında kaydetme...
  20. atlantisegidek

Soru Uyku modunda kapanma sorunu hak.

Hocam bu adımları uyguladığımı yazmıştım çözüm buradan değil, teşekkürler.
  21. atlantisegidek

Soru Uyku modunda kapanma sorunu hak.

Merhaba dostlar, Dell Vostro 5490 Notebook'u uyku moduna aldığımda veya ekranın kapağını kapattığımda bir süre sonra bilgisayar tamamen olarak kapanıyor. (Güç ayarlarından gerekli kontrolleri yaptım, kapağı kapatınca bilgisayarı kapat seçeneği aktif değil). Notebook'ta ki driverlar ise. Bu...
  22. atlantisegidek

Yardım SSD Disk Bölme Sorunu hak.

Cevap için teşekkürler. Az evvel sorunu hallettim. Aynı sorunu yaşayan bir arkadaş olursa çözüm için bu videodaki adımları uygulaması gerekiyor. Teşekkürler.
  23. atlantisegidek

Yardım SSD Disk Bölme Sorunu hak.

Merhaba, NVMe KIOXIA 256GB SSD mevcut. Disk yöneticisinden C: diskime "Birimi Küçült" dediğimde küçültülecek alan miktarını 4MB falan gösteriyor fakat diskte 130GB a yakın alan mevcut. Diskte BitLocker da yok. "Minitool Partition" uygulaması ile denediğimde ise C: diskine tıkladığımda...
  24. atlantisegidek

Soru SSD Okuyucu hak.

SSD okuyucusu olarak aldım evet anakartta m2 slotu mevcut ve kutunun içerisine de SSD takıyorum.
  25. atlantisegidek

Soru SSD Okuyucu hak.

Malaasef biçimlendir seçeneği dahi gelmiyor
  26. atlantisegidek

Soru SSD Okuyucu hak.

27. atlantisegidek

Soru SSD Okuyucu hak.

Merhaba, Elimde yeni aldığım bu tip SSD okuyucu var. SSD yi taktığımda veya boş çalıştırdığımda aşağıdaki hatayı alıyorum. Güncellemesini falanda bulamadım. SSD okuyucu bozuk olma ihtimalini göz önünde bulundurarak destek beklemekteyim. Teşekkürler.
  28. atlantisegidek

Soru Imac'e 2. Os Çok Yavaş

Merhaba, Mac bilgisayardan çok anlamıyorum da iMac(21.5 inch, Late 2015), OS X El Capitan 10.11.6 sürümü var. Ve bu bilgisayara 2. işletim sistemi olarak Windows kurmak istiyorum fakat windows işletim sistemi çok yavaş çalışıyor. Bu durumda Mac'te, atıyorum El Capitan'ı değiştir(değiştiriliyor...
  29. atlantisegidek

Soru Ekran Klavyesini Sabitleme Hak.

Sorunu yanlış anladınız sanırım, ekranlar arası geçiş yapmamasını istiyorum
  30. atlantisegidek

Soru Ekran Klavyesini Sabitleme Hak.

Merhaba, Notebook'um dokunmatik ve ekran klavyesi ile yazmayı sevdiğimden çift ekran kullanırken de bunu yapabilmek istiyorum. Fakat çift ekran kullanırken yazı yazacağım alan hangi ekrandaysa klavye o ekrana kayıyor. Ben ekran klavyesinin hiç bir zaman 2. ekrana yani monitöre çıkmasını...
  31. atlantisegidek

Soru Imac'e 2. Os Hak.

Merhaba, Mac bilgisayardan çok anlamıyorum da görselde ki özelliklerde bir iMac var. Ve bu bilgisayara 2. işletim sistemi olarak Windows kurmak istiyorum fakat windows işletim sistemi çok yavaş çalışıyor. Bu durumda Mac'te, atıyorum El Capitan'ı değiştir(değiştiriliyor mu ondan da emin...
  32. atlantisegidek

Soru Visual Std. Code Hatası Hak.

Merhaba Mac Bilgisayar da Visual Std. Code programı compile ederken görselde ki hatayı alıyorum. Bu sorunu çözmek için herhangi bir öneri var mıdır? Teşekkürler.
  33. atlantisegidek

Öneri 1400 Tl Monitör Önerisi Hak.

Bende bulamadım da hocam çok hızlısınız maşallah ihtiyacınız olmadığı halde 1 tane çekeyim dediniz sanırım :D 1622443308 https://shop.samsung.com/tr/monitor-kulaklik-hediye-ceki-kampanya-kosullari/ buldum kampanyayı monitörler 27'' ve 32''
  34. atlantisegidek

Öneri 1400 Tl Monitör Önerisi Hak.

Merhaba, Laptop'a ikinci ekran kullanmak için şöyle 1400 TL civarında 23'' gibi bir monitöre ihtiyacım var. Önerilerinizi beklemekteyim teşekkürler.
  35. atlantisegidek

Word De Hizalama Hak.

Böyle bir soru sorduğum için afedersiniz de, biraz acil olduğundan atıyorum. Şu iki nokta üst üsteleri aynı hizaya getiremiyorum. Her satırda çok ufak bir kayma oluyor. Cetveli kullanarakta hizalayamıyorum. Teşekkürler.
  36. atlantisegidek

Windows ile Image alma hak.

yok dostum
  37. atlantisegidek

H Hocam "MSDN" microsoft yazılımlarını indirdiğimiz bir platform değil mi ben bu bilgisayarın yedeğini almak istiyorum, yeni bir windows kurmak istemiyorum
  38. atlantisegidek

Günaydın, Windows'un "Sistem Görüntüsü Oluşturma" seçeneği ile image aldım. Sonra bu bilgisayarı formatladım. Yeni windowsu kurdum ve imajdan dönmek istiyorum fakat fotoğrafta ki yerden ileri gidemiyorum. Sistem onarım diski oluşturmak istediğim de ise ikinci fotoğrafta ki hatayı alıyorum. Usb...
  39. atlantisegidek

İmaj alma hak.

Günaydın, Diskin full imajını almak için kullandığınız ücretsiz uygulama var mı? (Windows'un kendi imaj alma seçeneğini istemiyorum) Teşekkürler.
  40. atlantisegidek

Opera da Telegram Gruplarının Gözükmemesi hak.

Günaydın herkese, Opera tarayıcısın da ki Telegram özelliğini kullanıyorum fakat gruplar gözükmüyor. Mobilden kontrol edince görebiliyorum. Uygulamayı indirmekte istemiyorum. Tarayıcıdan kontrole alıştım, uygulamayı indirmekte istemiyorum. Bu problemi yaşıyan var mıdır? Teşekkürler.
  41. atlantisegidek

LastPass hak.

Günaydın arkadaşlar, Lastpass uygulamasına normalde bilgisayar tarayıcısından giriyordum. Sonra telefona da uygulamayı indirdim ve oradanda giriş yaptım fakat bilgisayardan tekrar girmeye çalışınca premiuma geçmemi söylüyor, şifreleri falan da göremiyorum. Anca telefondan girersem şifreler...
  42. atlantisegidek

6000 TL Photoshop Uygulaması için Laptop Önerisi

Merhaba, Yeğenim 5-6 bin lira para biriktirdi. Photoshop uygulamasını kullanmak için bir laptop arıyor. Önerileriniz varsa memnun olurum. Teşekkürler.
  43. atlantisegidek

Sunucunun PC'yi Engellemesi Mümkün mü?

IP Adresim sunucuda engellenmiş olsa farklı networkten çıkmam gerekiyor hocam, fakat farklı ağdan da internete erişemiyorum. Aslında DNS isim çözümlemesi ile ilgili bir sorunum var ama bu sunucu tarafında gibi. Konu zaten internete çıkamamak ile alakalı hocam anlaşılır olsun diye Örnek'te bir...
  44. atlantisegidek

Sunucunun PC'yi Engellemesi Mümkün mü?

Merhaba herkese, zor bir soru geliyor. Bu problemimi çözebileceğim yerli veya yabancı farklı platformlar var ise rica ediyorum onu da paylaşın. Elimde HP Spectre x360 Notebook var ve bu problemim 2. defa oluyor ilkinde sorunun çözümünü bulamayıp format attım. Problemim şu şekilde; Kablolu veya...
  45. atlantisegidek

İş için kullanılacak Notebook tavsiyesi hak.

Merhaba dostlar, Daha çok iş için kullanılacak (yazılımsal programlar) bir bilgisayar arıyorum da altta ki linklerde bulunan Notebook'lardan hangisini tercih ederdiniz? Veya farklı önerilerinizi beklemekteyim. Link1 Link2 Link3
  46. atlantisegidek

İşletim Sistemi+Uygulamaların kopyasını alma hak.

Dostlar, 1 bilgisayara Windows OS'yi temiz bir şekilde kurup, yanına da bi kaç tane program kurdum. Bu bilgisayarın işletim sistemi dahil tüm programlarını farklı bilgisayara da atmak istiyorum. Temiz kurulum yaptığım bilgisayarın kopyasını nasıl alacağım? (aslında bi çok program var ama...
  47. atlantisegidek

Yer imlerini senkronize etme hak.

Günaydın, İnternet tarayıcısının yer imlerini otomatik sync edebileceğimiz bir araç var mıdır? Manuel olarak yer imlerini içe veya dışa aktarmak yerine clouddan çekmek istiyorum. Teşekkürler. 1613477961 Cevap: Opera da hesap oluşturup eşitleme özelliği varmış, lazım olur belki. 1613477999...
  48. atlantisegidek

Windows update sonrası mavi ekran hak.

Anladım demek istediğinizi bir deneyeyim ama disk encrypt işlemi olduğundan gözükeceğini düşünmüyorum, çünkü ben ssd yi söküp ssd okuyucusuna taksam dahi göremiyorum
  49. atlantisegidek

Hocalarım merhaba cevaplarınız için teşekkürler fakat şöyle önemli bir bilgi daha mevcut c:\ diskin de disk encrypt işlemi var. Ben c:\ diskine yeni bir os kurarsam verilerimi kurtarabilir miyim? Orada çok kararsız kaldım ve verilerime erişmek istiyorum.
  50. atlantisegidek

Yok valla 1 tane windows vardı diğeri nerden geldi bende bilmiyorum
  51. atlantisegidek

Geri yükleme yapamıyorum, tekrar kurulum da yapamam verilerim mevcut.
  52. atlantisegidek

Dostlar vallahi çıldırıcam, bilgisayar güncelleme sonrasında bu şekilde kaldı hangi işletim sistemini seçersem seçeyim işe yaramıyor. Bu bilgisayarı nasıl açarım teşekkürler.
  53. atlantisegidek

ASUS X409FB Bios Menüsü hak.

Merhaba, Bir flash belleğe "Recovery Tool(linux tabanlı)" dosyası çektim. -Dell Vostro 5471 Notebook'un BIOS'una girip, boot seçeneğini Legacy'e çekince mevcut flashın içeriğini görebiliyorum (UEFI'de göremiyorum) -ASUS X409FB Notebook da ise Legacy moda bir türlü çekemedim sanırım bu mod...
  54. atlantisegidek

iMAC'e Windows kurulumu hak.

Merhaba dostlar, iMAC bilgisayar da Windows işletim sistemi kurulu fakat Windows çok ağır çalışıyor. Diski falan yoruyor. Performansı arttırmak için herhangi bir öneri var mı? Mac işletim sistemini kaldırma ihtimalim varmı? Madem Windows kullanacaksın neden iMAC aldın diyecek olanlar...
  55. atlantisegidek

iMAC'e Windows Kurulumu hak.

Merhaba, iMAC'e windows kurduğum da bu ekran da BOOTCAMP'a tıklayınca İleri seçeneği pasif olarak gözüküyor. Ben BOOTCAMP'i biçimlendirsem "İleri" seçeneği aktif olur mu? Yanlış bişeyi silip MACOS'u yeniden kurmak istemiyorum. Teşekkürler. 1612771776 Sorun çözüldü dostlar gerek kalmadı...
  56. atlantisegidek

CPU terimleri hak.

Yani işlemciler arasında ki kıyaslama da bu sayıya bakmak yeterli olacak mıdır?
  57. atlantisegidek

Macbook Disk Yükseltme hak.

Yok hocam type-c + ssd'yi de sürekli yanımızda gezdireceksek
  58. atlantisegidek

CPU terimleri hak.

Günaydın herkese, Aşağıda ki terimleri basit anlatım ile açıklayacak bir babayiğit var mıdır? Teşekkürler.
  59. atlantisegidek

Hocam eleştirilerinize eyvallahta asıl sorumun cevabını alamadım. Anakarta gömülü mü değil mi? Ben alsam SSD'yi değiştirebilir miyim? Teşekkürler.
  60. atlantisegidek

Merhaba herkese, A1932 Macbook Air 13'' Notebook mevcut ve 128gb SSD var fakat bu diskin boyutu bana yetmiyor. Google'dan anakart modeline baktım fakat emin olmamakla beraber herhangi bir ssd yuvası göremedim. Disk anakarta gömülü mü? Eğer gömülü ise bu notebook'un disk boyutunu nasıl...
  61. atlantisegidek

Notebook Driver'ı hak.

O da hep bozuk driver yüklüyor diye pek tercih etmiyordum ama mecbur onda taratacağım artık eyvallah dostlar, eksik olmayın
  62. atlantisegidek

Notebook Driver'ı hak.

Baktım hepsini tek tek indirdim fakat olmadı
  63. atlantisegidek

Notebook Driver'ı hak.

Günaydın herkese, HP Spectre x360 Convertible 13-aw0002nt Notebook'um var ve şu sürücüyü bulamadım bir türlü :(
  64. atlantisegidek

Cihazlar ve Sürücüler'e Disk gelmiyor

Biçimlendirip harf ataması yapıyorum ama manuel olarakta harf ataması gerekiyormuş. Yani diske sağ tıklayıp "Sürücü Harfi ve Yolunu Değiştir" yapıp harf ataması yapınca sorun çözüldü. Eyvallah.
  65. atlantisegidek

Bu durumu bi kaç defa denemiştim ama sorunumu çözemedi dostum
  66. atlantisegidek

Merhaba dostlar, Crucial BX500 480GB sata SSD aldım, fakat "Disk Yönetimi'nde" diski görmesine rağmen "Cihazlar ve Sürücüler" de gözükmemektedir. Çözüm önerilerinizi beklemekteyim. Teşekkürler.
  67. atlantisegidek

Laptopu 2.ekran olarak kullanma hak.

Merhaba, Masaüstü oyun bilgisayarın yanına bir laptopu ikinci ekran olarak kullanabilir miyiz? Teşekkürler.
  68. atlantisegidek

What is my IP hak.

Merhaba dostlar, Tarayıcımıza "what is my ip" yazdığımız da gelen IP miz zaman içerisinde değişir mi yoksa sürekli sabit midir? Teşekkürler.
  69. atlantisegidek

Windows Full Image hak.

Benim problemim biraz karışık ama kısacası mavi ekran sorunu vardı da onu çözmeye çalışıyorum, en mantıklı hareket işletim sistemini driverlarıyla beraber düzgün bir şekilde yedeklemek, eyvallah dostlar
  70. atlantisegidek

Windows Full Image hak.

Merhaba dostlar, İşletim sisteminim Windows 10 Home ve driverlara kadar full imajını almak istiyorum ve bunu "Denetim masası-Sistem ve Güvenlik- Yedekleme ve Geri Yükleme-Sistem Görüntüsü Oluştur" seçeneğinden yaptım. Bu işletim sistemini silip Enterprise yapacağım, kontrol etmem gereken...
  71. atlantisegidek

NVME SSD hak.

Dostlar NVME m2 SSD alıcam da bu PCIE olayını anlamadım PCIE 3 var PCIE 4 var hangisini desteklediğimi nasıl anlayabilirim Teşekkürler.
  72. atlantisegidek

Windows Full Image hak.

Merhaba dostlar, İşletim sisteminim Windows 10 Home ve driverlara kadar full imajını almak istiyorum ve bunu "Denetim masası-Sistem ve Güvenlik- Yedekleme ve Geri Yükleme-Sistem Görüntüsü Oluştur" seçeneğinden yaptım. Bu işletim sistemini silip Enterprise yapacağım, kontrol etmem gereken...
  73. atlantisegidek

SSD Performansı hak.

Eyvallah dostlar, modellerle uğraştırmayayım sizi çünkü sonuçlar açık ara farklarla çıktı, eksik olmayın
  74. atlantisegidek

SSD Performansı hak.

Merhaba dostlar, elimde bi kaç tane 256GB SSD var da hangisinin daha performanslı çalıştığını kontrol edebileceğim bildiğiniz bir tool var mıdır? Okuma yazma hızlarından ziyade diskin sağlığını falan da görmek istiyorum, tabi öyle bir şey mümkün ise... Teşekkürler.
  75. atlantisegidek

SSD'de ki Bilgilere Erişemiyorum

Özellikler de herşey 0 gözüküyor. Linux'ta becerebilirsem ilk olarak linux üzerinde deneyeceğim, olmaz ise mecbur biçimlendirip recovery ile geriye dönmeye çalırım ama trim teknolojisinde veri kurtarmak çok zor diye biliyorum da bakıcaz artık, eksik olmayasınız
  76. atlantisegidek

SSD'de ki Bilgilere Erişemiyorum

Merhaba herkese, bilgisayarda SSD takılı iken işletim sistemi açılmıyordu. Sonra SSD yi söküp, ssd okuyucusu ile çalıştırmayı denedim fakat bu şekilde soluk olarak gözüküyor. SSD'ye giremiyorum, sağ tıklayınca biçimlendir seçeneği falan var ama biçimlendirmek istemiyorum ki biçimlendirsem...
  77. atlantisegidek

7000 TL notebook önerisi hak.

sağolasın masaüstü istemiyorum sağolasın, dökümantasyon işleri ile de ilgileneceğim için ipad de zorluk çekerim diye düşünüyorum, o yüzden notebook almayı düşünüyorum.
  78. atlantisegidek

7000 TL notebook önerisi hak.

Merhaba dostlar, Bu notebook'u almak istiyorum fakat stokta yok fiyat farkıda çok var, bu siteden alsam bu fiyata değer bir notebook mudur veya bu skalada notebook önerisi var mı, günlük kullanım için 15'' istiyorum? Teşekkürler.
  79. atlantisegidek

5000 TL notebook Önerisi hak.

Dostlar yeğenim liseye gidiyor, bu linkteki notebooku beğenmiş. Hem programlama hem de oyun oynamak istiyor. Bu fiyatlara daha iyisini önereceğiniz notebook var mı? Teşekkürler.
  80. atlantisegidek

6000 TL civarın da TV önerisi

Dostlar günaydın, Minimum 55'' televizyon bakıyorum, bütçe 6000 civarı önerileriniz var mıdır? Teşekkürler.
  81. atlantisegidek

Söyle Rahatla

En güzel günlerimiz henüz yaşamadıklarımız
  82. atlantisegidek

PC'den TV'ye RDP yapmak

yok yemedi bu teamviewer da mesajlaşıp dosya aktarabiliyorsun görüntüyü alamıyorum :(
  83. atlantisegidek

PC'den TV'ye RDP yapmak

valla dostum onu bunu bırakta teamviewer buldum mağazada. Bağlanabilicem sanırım, birazdan bilgilendiririm.
  84. atlantisegidek

PC'den TV'ye RDP yapmak

yes android işletim sistemi mevcut
  85. atlantisegidek

PC'den TV'ye RDP yapmak

Hdmi ile bağlanabildiğimin farkındayım, sağolasın
  86. atlantisegidek

PC'den TV'ye RDP yapmak

Bir internet tarayıcısını açıp herhangi bir ekranı görüntülemek istiyorum diyelim, Televizyonda işletim sistemi olduğundan dolayı biraz mantıklı geliyor.
  87. atlantisegidek

PC'den TV'ye RDP yapmak

Merhaba dostlar, Aynı networkteyim ve bilgisayardan televizyona rdp yapmak istiyorum. Televizyon Sunny Axen 55'', Smart TV var. Teşekkürler.
  88. atlantisegidek

Televizyonların kumandalarını ayırma hak.

Yıl olmuş 2021 hala kızılötesi kumandalar var yapsanıza şunu bluetooth lu da diğerinin frekansına girmeyek
  89. atlantisegidek

Televizyonların kumandalarını ayırma hak.

Günaydın herkese, Yan yana 2 tane Sunny marka televizyon var var ve ikisinin de ayrı ayrı kumandası var ama bu kumandalar 2 televizyonu da kontrol ediyor. Bunları nasıl ayırabilirim, teşekkürler.
  90. atlantisegidek

Bellek üst sınırı hak.

Dostlar bilgisayar da msconfig-önyükleme-gelişmiş seçenekler-bellek üst sınırı 256 olarak değiştirilip yeniden başlatıldı ve bilgisayar açıldığında ram yetersizliğinden dolayı mavi ekran olan Kurtarma seçenekleri ekranına düşüyor. Cmd komutları ile Ram üst sınırını arttırma şansımız varmı? Veya...
  91. atlantisegidek

Bilgisayarım gereksiz yere ram kullanıyor:(

İşletim sistemin 32 bit mi, ayrıca görev yöneticisi-performans-bellek diyip bir ekran görüntüsü atar mısın?
  92. atlantisegidek

Ogs yerine Hgs den geçtim

Dostlar OGS yerine HGS'den geçtim de akıbetim ne olur? İnternette bir şeyler var da net bişey göremedim zaten hep eski gönderiler. Yakın zamanda başına böyle bişey gelen var mı? Teşekkürler.
  93. atlantisegidek

5000-8000 arası Laptop tavsiyesi

Merhaba dostlar, Photoshop ve Nx9 programını çalıştıracak 5 ve 8 bin skalasında laptop arıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
  94. atlantisegidek

Ram yükseltiyorum fakat notebook yavaşladı

Dostlar Dell vostro 5490 Notebook'um da 8GB gömülü ram var. 1 tane Ram slotu da boşta. Aynı frekans aralıklarında 8GB veya 16GB Ram takıyorum ve bilgisayarı açtığım da Ram'in yükseldiğini görebiliyorum buraya kadar sorun yok. Fakat bir dosya veya tarayıcı sayfasını açtığım da çok geç açılıyor...
  95. atlantisegidek

İmleci kaydırarak ekran görüntüsü alma hak.

Normal olarak ilk onu denedim fakat belirli alanın ekran görüntüsünü alabiliyorum. İmleci nasıl aşağı çekeceğim İmleç derken bundan bahsediyorum..
  96. atlantisegidek

İmleci kaydırarak ekran görüntüsü alma hak.

Dostlar internetten herhangi bir sayfanın ekran görüntüsünü almak istiyorum fakat sayfanın görüntüsünü küçültmek istemiyorum. Yani ekran görüntüsü alırken sağ tarafta ki imlecide aşağı sürüklemek istiyorum. Böyle bir program var mı? Umarım açıklayabilmişimdir. Teşekkürler.
  97. atlantisegidek

ASUS UX461UN harici ekran kartı sorunu hak.

Hocam problem ekran kartı ile alakalı değilmiş, 1-2 haftadır ekran kartı yoktu ama gene geldi mavi ekran, sizin attığınız linkteki adımları da yapmıştım, sonuç olumsuz. Artık driverlarla ilgili olmadığını düşünmekteyim çünkü değiştirmediğim versiyon kalmadı. İşin kötü yanı minidump dosyası da...
  98. atlantisegidek

Minidump dosyası paylaşıyorum.

Dostlar merhaba, Bios, ekran kartları veya windows sürümü ile ilgili olmadığına eminim. Farklı sürümleri denedim veya ekran kartını silip denedim fakat mavi ekran vermeye devam etti. Kullanıcı sign out yapınca yani sadece kilit ekranında veriyor mavi ekranı. Kullanıcı sign-out yapınca arka...
  99. atlantisegidek

Fikir verebilecek var mı?

Hisseli tapular da hangi yer kimindir belirtilmiyor. Anladığım kadarıyla rahmetli de orada hisse sahibi değil ama o yerin karşılığını illaki vermiştir yoksa ev yaptırmazlar. Bunu ispatlayacak kişileri bulup hisse sahipleri ile çözerek yerini kurtarabilirsen güzel olur. Avukatların pek bişey...
  100. atlantisegidek

Sizce en iyi oyuncu laptop modeli hangisi?

Bütün markaları ismine göre kıyaslamak çok zor ama bu markaların hemen hemen aynı segmentteki laptoplarına bakacak olursak fiyat ve performans olarak kesinlikle monster derim
  101. atlantisegidek

SDN Forum 5.000.000 Mesaj Çekilişi

Katılıyorum
  102. atlantisegidek

Yatırım yapmak için öneri

aselsan hissesi al 1 sene sonra paran x2 olmazsa bana ulaş, kesinlikle ytd
  103. atlantisegidek

Logitech Unifying Alıcı Her Logitech Cihazında Çalışır mı ?

Olmadı unifying alıcı al diyecem ama fiyatları 100 liraymış, mk240 a değer mi tartışılır :d
  104. atlantisegidek

Hayır hocam olamaz üzerinde nano receiver yazan veya hiç bişey yazmayanlar o mouse özeldir
  105. atlantisegidek

Hayır olmaz alıcıda olması lazım o işaretin. Ben mousenin alıcısında var diye anladım. Yani fotoğraftaki gibi olmalı
  106. atlantisegidek

Tamam işte o alıcıya istediğin 2 tane ürünü bağlayabilirsin Edit: Maksimum 6 tane ürün bağlanıyor, klavye ve mouse bağlanacağı için 2 ürün dedim.
  107. atlantisegidek

Alıcının üzerinde unifying işareti var ise tüm logitech ürünleri ile uyumludur demek
  108. atlantisegidek

Tamamdır hocam linkteki verdiğiniz adımların çoğu yapılı ama akşam detaylı bir şekilde bakacağım, olumlu olumsuz dönüş yaparım. Eksik olmayın hayırlı günler.
  109. atlantisegidek

Ben o linki bazı kullanıcılar da yorum yaptıktan sonra otomatik olarak alt bilgi ekleniyor ya ondan sandım. Şimdi kontrol ediyorum.
  110. atlantisegidek

Güncel sürücüyü kullanıyordum fakat sorun devam ediyordu. Bu durumu da denedim 2-3 kez fakat sorun devam ediyordu. Ekran kartını devre dışı bırakınca update servisini kapatmama rağmen bir zaman sonra otomatik update den çekiyor. Güzel dedin. 1597124946 Merhaba dostum kesinlikle "winver" ile...
  111. atlantisegidek

Merhaba dostlar, Asus UX461UN notebookum mavi ekran veriyordu. DDU ile NVIDIA® GeForce® MX150 harici ekran kartını kaldırdığım da artık mavi ekranın vermediğini saptadım. Sorun harici ekran kartı ile alakalı fakat ben Notebook'ta MX150 ekran kartını yoracak bir şey yapmıyorum. Not1: HDMI...
  112. atlantisegidek

Söyle Rahatla

Yanılacaksan bir şeyler yapıp yanıl hiç bir şey yapmadan yanılmakta... ne biliyim işte
  113. atlantisegidek

Adobe tasarım programları için laptop önerisi hak.

Merhaba dostlar. Adobe Creative Cloud tasarım programların da performans olarak iyi ve renkleri iyi gösteren bir laptop önerisi var mıdır? Teşekkürler.