Arama sonuçlarınız

1. rover_xp

Yeni bir linux dağıtımı kuracağım ama biraz kararsızım

Şu anda bilgisayarımda Deepin OS ve Kali GNOME var. Deepin fazla ağır, kali günlük kullanıma pek uygun değil. Bu yüzden ikisinide sileceğim. İkisinin kurulu olduğu disk bölümleri toplam 200 gb. 100 gb'da deepin 100 gb'da kali kurulu. Deepin'i kullanmıyorum, kali'yi kullanıyorum ama dediğim gibi...
  2. rover_xp

Bu sahne konuşanların hangi bölümünde

Konuşanların bir sahnesi vardı tam olarak şöyleydi; +:ismin ne -:sıtkı +:sıtkı? (kahkahalar) Montaj yapmak için arıyorum ama bulamadım. Bilen varsa söylerse mutlu olurum.
  3. rover_xp

Satılık zula hesabı - (takas olur)

Hesap 2018 yılı mart ayında açılmıştır. Bir arkadaşım hesabı 15 level iken hediye etti. Şifresini değiştirdim, E-Postasını ve telefonunu kendi epostam ve telefonumla değiştirdim. Hesaba yaklaşık 6-7 aydır hiç girmiyorum. 3 ay girilmeyen hesaba hediye gönderiliyor diye biliyorum 4 ay hiç...
  4. rover_xp

Dual boot ile Kali Linux kuracağım

Dual Boot ile Kali Linux kuracağım, şu anda bilgisayarımda DeepinOS ve Windows 10 var. Orjinal iso dosyasını indirdim gpt olarak flash belleğe yazdıracağım birazdan ama aklıma takılan bazı sorular var. 1- DeepinOS'ta kullandığım swap alanını Kali'de mi kullanacak? 2- Kali kuran bazı kişilerde...
  5. rover_xp

Windows üzerinden oluşturulmuş diske nasıl Linux üzerinden tam erişim sağlayabilirim?

Amacım linux'um için bir yedekleme diski yapmaktı bazı ufak tefek oyunlar, ödevler, fotoğraflar falan o diskte duracaktı. Diski oluşturdum ntfs, 75gb boyutunda bir disk. Ama linux üzerinden bu diske bir şey taşımak istediğimde olmuyor. Salt okunur olduğunu söylüyor. Windows'tan diskin güvenlik...
  6. rover_xp

Linux desteği olmayan uygulamalara alternatif uygulama önerileri

Bu konuda linux desteği olmayan programların alternatiflerini yazacağız. Linux kullanmaya yeni başlayanlar için çok yararlı olacaktır. İlk öneriler benden ; Adobe photoshop benzeri olarak krita var. Sadece klavye kısayolları farklı ama onlarıda dilediğimiz gibi değiştirebiliyoruz. Ayrıca bu...
  7. rover_xp

Redeem.microsoft.com'a giremiyorum

Bugün sabah kalktım pc'ye oturdum ve discordda 1 aylık hediye nitro vermiş bana. Aldım. Sonrada discord nitro aldığım için bana xbox game pass verdi 3 aylık. Hediye kodunu aldım. Kullanmak için xbox'un sitesine girdim. Kod kullanmak istiyoruma tıkladım ama yönlendirdiği linkte sunucu bulunamadı...
  8. rover_xp

5000-6000 tl laptop önerisi

Arkadaşım laptop alacak en fazla 6000 tl olacak şekilde laptop önerebilir misiniz? Genel olarak yazılım için kullanacak. Freedos olabilirmiş.
  9. rover_xp

Bu videoda laptop'un kapağını açarken kullanılan şey nedir?

Laptopuma fan temizliği yapmak için içini açacağım ama kapağını açmak için izlediğim videolarda aşağıdaki videodaki gibi değişik bir şey kullanıyor onun adı nedir? 2:54 saniyesinde gözükmekte 1609397450 Kapağı açmak için kredi kartı kullanmayı denedim çok kalın geldi.
  10. rover_xp

Arkadaşlarımla nasıl minecraft oynayabilirim?

Evet arkadaşlarımla nasıl minecraft oynayabilirim illa sunucu falan mı lazım arkadaşlarım dış ağda aynı ağda değiliz. Normal survival oynayacağız beraber.
  11. rover_xp

Linux için camtasia benzeri video edit programı önerisi

Deepin OS kullanmaktayım camtasia benzeri ücretsiz veya ucuz bir video edit programı arıyorum. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
  12. rover_xp

200 tl civarı kulaklık önerisi

Az önce 3 senedir kullanmış olduğum rampage snr5 kulaklığımın sol kısmı ses vermemeye başladı. Bir kaç ay önce zaten sorun çıkarmaya başlamıştı arada sol kısımdan ses gelip gidiyordu neyse ve bende yeni kulaklık almaya karar verdim oyuncu kulaklığı olmasına gerek yok bluetooth kulaklık olsa daha...
  13. rover_xp

Bug bounty alabilir miyim?

Geçenlerde öylesine sitelerde açık tararken bir sitede (biraz popüler bir site) bir sürü riskli açık buldum, sonra bu siteyi tasarlayan web tasarım firmasının yaptığı sitelere bakayım dedim **ABOOOWW** dedim. 50 civarı popüler site yapmış bu firma. Teknoloji firması sitesinden tutun belediye...
  14. rover_xp

Deepin OS güvenli mi?

Dün deepin os kurdum. Gayet iyi hızlı donma takılma yok donanımların hepsinide kendi tanıdı. Ama aklıma takıldı deepin yeterince güvenli mi? Yani e devlet bankacılık vs. için güvenlidir değil mi? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler
  15. rover_xp

Dual boot ile deepin os kuracağım

Öncelikle kuracağım yer için disk yönetiminden sadece diski küçültecek miyim yoksa daha başka bir şey yapmam lazım mı? Rufus'ta kalıcı disk bölümü boyutu ayırmam lazım mı? Sanırım o live cd için ama gene de sorayım dedim. Kurarken bir sıkıntı çıkmaması için ne yapmalıyım? Kurarken bir sorun...
  16. rover_xp

Rufus kalıcı disk bölümü boyutu ne?

Bilgisayarıma dual boot ile deepin os kuracağım rufus ile iso dosyasını usb belleğe yazacağım ama burada kalıcı disk bölümü boyutu var ne işe yarıyor ve seçmem lazım mı? 1607788425 Güncel
  17. rover_xp

Kaspersky farkı

Evet bugün virtualbox'a kurmuş olduğum kali linux'ta bir trojan oluşturdum ve kaspersky, o mükemmel anti virüs, virtualbox'un içindeki virüsü yakaladı. Hani bat uzantılıydı ve ekstradan kodlarında da oynamıştım ki yakalanmasın. Ama o mükemmel ötesi anti virüs, onu bile yakaladı. Hem de...
  18. rover_xp

Hdd sağlığım %75 iyi mi?

Dün kaspersky'in ücretli sürümünün deneme sürümünü başlattım. Bugün ayarlarında bolca gezdim gerçekten mükemmel özellikleri var. Sonra sabit sürücü durumu izleyiciyi gördüm. Girip bakayım dedim. Hdd sağlığımın %75 olduğunu gördüm. Şimdi sorularım şunlar; %75 sağlık iyi mi? (umarım kötüdürde...
  19. rover_xp

Kaspersky free tam taramada %1'de kaldı

Kaspersky ile tam tarama yapıyorum fakat %1 de kaldı. 400k dosya taradı taramaya devam da ediyor. Fakat %1 olarak kaldı yüzdesi. 1607277114 430k dosya taradı gene aynı %1 1607277144 440k oldu hala %1
  20. rover_xp

850 li numaradan microsoft kodu mesajı geldi

Arkadaşlar anlamadım ama 850 li numaradan 1607110356 Microsoft hesabı doğrulama kodu geldi. 2 gün önce hesap açmaya çalışırken kodum gelmemişti. Bu orjinal numarası mı? 1607110435 Telefon numaram üzerine biris hesap açmaya çalışmıyordur değil mi? 1607110480 Upppppp
  21. rover_xp

uygun fiyatlı yemek/atıştırmalık/içecek tavsiyeleri

ilk tavsiyeler benden; bim kolası. tadı coca cola ile neredeyse aynı. coca cola'ya iyi bir alternatiftir. biraz daha şekerlisi gibi. pepsi. piyasadaki en lezzetli koladır. daha asitli ve şekeri tam yerindedir. bereket döner hazır tavuk döner. bereket dönerin üretmiş olduğu hazır döner...
  22. rover_xp

Ses değiştirici program önerisi

Bir arkadaş benden ses değiştirici program istedi. Önerilerinizi bekliyorum.
  23. rover_xp

Comodo anti-virüs'ten şüpheli davranışlar

eskiden de comodo kullanırdım 2 hafta önce bilgisayarımı formatlamamdan sonra yine kurdum. yine kendi sitesinden indirdim fakat bana bazı reklamlı kurulumlar gibi (korsan oyunların kurulumlarında görmüştüm genelde ve virüs yüklerler aslında kendileri de başlı başına virüstür ve ekstradan...
  24. rover_xp

Windows 10 1903/1909 için olan driver'lar windows 10 20h2'e yüklenirse sorun çıkarır mı?

eskiden windows 10 home olan bilgisayarımı yine windows 10 home yapacağım.bilgisayarımın kendi sitesinden driverlarının hepsini buldum,hepsi windows 10 için ama bazılarında sürüm 1909 1903 1803 falan yazmakta.ama ben sürüm 20h2 indireceğim.sorun çıkartmaz değilmi...
  25. rover_xp

Windows 7 flash belleğe iso yazarken mavi ekran verdi

Windows 10 media creator tool ile windows 10 iso dosyası indiriyordum indirme bitmişti ve iso dosyasını yazdırıyordu. Fakat bir anda mavi ekran verdi. Neden oldu. Flash bellek 8gb ve uefi olarak yazacağım için önceden fat 32 olarak biçimlendirmiştim. 1605457434 Up
  26. rover_xp

Windows 10 mct home mi indiriyor pro mu?

windows 10 a geçeceğim bugün sadece iso dosyasını indireceğim.windows 10 home yüklemeliyim çünkü bilgisayarımın biosunda w10 home keyi gömülü (önceden windows 10 home idi).mct de karşıma sadece bu çıktı bu win10 home ve pro birlikte olan bir iso dosyasınımı yükleyecek. 1605365409 up 1605365581...
  27. rover_xp

Discord'daki sorun

discordda arkadaşımla mesajlaşıyordum bir yandan başka bir şey ile uğraşıyordum sonra o çıkacağım yazıp çıkmış.bende mesajı 2dk sonra gördüm bb yazdım ki nedense gitmedi.2-3 kez gene göndermeyi denedim olmadı.önceden modemi kapatıp açarak kurtulsamda ip ban yemiştim (1-2 ay önce falan...
  28. rover_xp

1 euro 10.13 türk lirası oldu

:( baktıkça üzülüyor insan.
  29. rover_xp

üzülecek hiç bir şey yok iken çok üzgün hissediyorum

Sabahtan beri üstümde bir yorgunluk,bıkkınlık ve sanki bir yakınımı kaybetmişçesine üzgünlük var.Ama işin garip yanı bunlarla bağlantılı hiç bir şey yaşamadım.Hiç böyle bir şey yaşamamıştım çok garip hissediyorum.İçimden hiç gülmek gelmiyor.
  30. rover_xp

bilgisayarım olağandışı derecede donuyor

zooma girince bilgisayarım çok kasıyor.ram kullanımı %70 e çıkıyor.ama cpu gpu falan aynı %10 maksimum.dedim virüsmü girdi acaba.tam tarama yaptım yok virüste çıkmadı (comodo ile yaptım).netstat yaptım botnete falanmı katıldım diye.yok oda durgun.dedim bu zoom diye virüs çalışıyor olmasın.görev...
  31. rover_xp

bilgisayarım çalışırken birdenbire harddiski durdu

tam öylesine yemek tarifi izleyip dersimin başlamasını beklerken birden bire bilgisayarım dondu vede ses azaldı.dedim ne oluyor dondu kaldı öyle.yandan baktım harddisk çalışırken yanıp sönen ışık yanmıyor.kulağımı harddiskin olduğu yere koydum ses yok (normalde sesi 10km öteden duyulur) sonra...
  32. rover_xp

Dual boot ile linux kurmak istiyorum yardım

Sizce ubuntu mu kurayım yoksa zorin os mu.ve kurmayı tam bilmiyorum yani nasıl ayırdığım bölüme kuracağımı bilmiyorum.ayrıca driver sorunu olurmu bilgisayarım şu Pentium 4415u Hd 610 4gb 2133mhz ram
  33. rover_xp

bilgisayarımı windows 10 yapmalımıyım

evet bilgisayarımı windows 10 yapmalımıyım.sanırım geçtiğimiz ağustos ayının sonlarında bilgisayarıma windows 7 kurmuştum aslında fabrikasyon çıkışlı windows 10 home idi.o zamanlar oyun oynuyordum son 1 aydır sanırım oynamıyorum bıraktım yani windows 7 yi zaten az ram kullansın oyunlar daha az...
  34. rover_xp

kali linux siyah ekran sorunu

virtualboxta kurulu olan kali linuxumu bugün açtım ve açtığımda şifreyi girdikten sonra siyah ekranda kalıyor.nasıl çözebilirim.
  35. rover_xp

zorin OS core ile zorin OS ultimate arasındaki farklar nelerdir

evet windows sıktı artık oyun oynamayıda bıraktım.ve biraz düşündüğümde zorin OS kullanmak çok mantıklı geldi.2 adet sorum var.sizce zorin os kurmalımıyım yapacağım şeyler şunlar: python kodlama öğreniyorum python ile kodlama yapacağım online derslere gireceğim internette dolaşacağım onun...
  36. rover_xp

discorddan ban yedim sanırım

arkadaşlarımın sunucusu vardı şaka amaçlı bir dc spammer scriptiyle birkaç hesapla spam attım şimdi hesaba giremiyorum.ama nedense tarayıcıdan giriliyor telefonda bloklandığım yazıyor bilgisayar uygulamasında birşey yazmıyor ne yapmalıyım şimdi
  37. rover_xp

instagram reels gözükmüyor

Eski instagram hesabımı silmiştim (1 hafta önce) şimdi yine indirdim ve yeni hesap açtım (aynı numara üzerine) ama nedense reels hiçbir şekilde yok filtreler gitmiş alışık olmadığım bi arayüzü oldu nasıl çözebilirim
  38. rover_xp

modem port yönlendirme ücretlimidir

evet modemimde port yönlendirme açmak istiyorum herhangi bir ücreti yok değilmi servis sağlayıcım türktelekom
  39. rover_xp

siber suçlar hakkında

merak ettimde ülkemizde 18 yaşını geçmemiş bir birey siber suç işlerse direkt serbestmi kalıyor öyle duymuştum sanki ne kadar doğru bilmiyorum dipnot : siber suç işlemedim +
  40. rover_xp

5000tl laptop önerisi

evet 5000 tlye sıfır bir laptop önerisi istiyorum.oyun oynamayacağım kodlama ve video editlemeyle uğraşmaktayım tavsiyelerinizi bekliyorum en azından 12gb ram istemekteyim 1601718434 +
  41. rover_xp

bu laptop ne kadar eder

laptobum 2 senelik geçen şubat garantisi bitti içi hiç açılmadı çiziği vuruğu kırığı hiçbirşeyi yok dışarı yüzü görmemiş hep evde kullanılmıştır kendi klavye ve touch pad i nerdeyse hiç kullanılmamıştır bataryası normal kullanımda 2-2.5 saat gidiyor kutu garanti belgesi duruyor vatandan alındı...
  42. rover_xp

windows 7 etkinleştirilemiyor

1-2 ay önce bilgisayarımı win10 dan win7 ye düşürdüm sonra indirdiğim iso dosyasının içinde kendi akvitasyon programının olduğunu öğrendim ardından kurulum esnasında direkt açılıp etkinleştirdi fakat bilgisayarı açınca etkinleşmediğini gördüm sonra bazı internetten bulduğum key leri girdim...
  43. rover_xp

ilk yüklediğiniz/aldığınız oyun neydi

3. sınıfta cs 1.6
  44. rover_xp

cs go ekran gitme sorunu

önceden bilgisayarımda cs go yu açtığımda ekran gitmiyordu maça girince gidiyordu dün ise çözümü şöyle buldum haritaya girerken alt tab yapıp masaüstüne ordanda gene csgoya geçiyordum ve normal oynuyordum şimdi ise girince csgo yazıyıyor sonra direk cs go nun görüntü kayboluyor sesler geliyor...
  45. rover_xp

windows 7 için driverleri nerden bulabilirim

bilgisayarım: pentium 4415u hd610 ddr4 4gb ram pc normalde win10 fakat ben windows 7 ye düşürmek istiyorum.çünkü son zamanlarda açılış süresi 3-4 dakika hatta bazen 5 dakikayı buluyor her hızlandırma yöntemini denedim ama çok ufak farklar yarattı ve ram kullanımı boşta %60 ları gördü (arkada...
  46. rover_xp

gta san andreas`ta haritanın üstünde nasıl oynama yapabilirim

öncelikle herkese iyi günler gta san andreas mp`de birkaç arkadaşımla bir server yapmak istiyoruz ve haritanın üstünde birkaç değişiklilik yapmayı istemekteyiz gta sa mp serverlerinde çok fazla böyle oynamalı harita var zaten yani sorum şu hangi programla haritanın üstünde oynama yapabilirim
  47. rover_xp

bu bilgisayar alınırmı

öncelikle merhabalar bu yaz yeni bir pc alacağım ve yurtdışında daha uygun olduğu için pcyi finlandiyada oturan dayıma aldıracağım dayım 1 ay sonra trye gelecek ve ben finlandiya sitesinin birinde böyle bir pc buldum 2. el ve belirgin kullanım izleri olduğu yazıyor ve boot sorunu yaşayanlar...