Arama sonuçlarınız

1. Mystshadow

Yardım Ubuntu harici ekran kartımı kullanmıyor.

Ubuntu 23.04 kullanıcısıyım, daha yeni sayılırım. Başlıkta da belirttiğim gibi Minecraft oynamaya çalıştığımda oyun harici ekran kartım yerine entegre ekran kartını kullanıyor. Yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkürler. Ekran Kartım: AMD Radeon RX5500M İşlemci: Ryzen 5 5600H Ram: 16GB...
  2. Mystshadow

Yardım Grafik Tabletim bilgisayarıma mavi ekran verdiriyor

Bir sürü deneme yaptım en sonunda sorunu sadece Microsoft OneNote üzerinde yaşadığımı fark ettim, sebebini halen bilmiyorum.
  3. Mystshadow

Yardım Grafik Tabletim bilgisayarıma mavi ekran verdiriyor

Evet konuda belirttiğim gibi sorunum bu. One by Wacom small modelini kullanıyorum, ne zaman kalemle bir şeyler yazmaya kalksam bilgisayarım donuyor, ekran kapanıp açılıyor ve ardından mavi ekran hatası alıyorum. Sizce sebebi ne olabilir? Bilgisayarım: MSI Bravo 15 B5DD-208xtr modeli...
  4. Mystshadow

Yardım Boot Menu'de Checking Media Presence Hatası

Hayır, açık durumda.
  5. Mystshadow

Yardım Boot Menu'de Checking Media Presence Hatası

Herhangi bir usb bellek aracılığıyla bir Windows kurulumu yapmak istediğimde veya bellek testi yapmak istediğimde rufus ya da değişik uygulamalar yoluyla belleğime gerekli imaj dosyasını yazıyorum Ancak hiçbir şekilde bilgisayarımda usb'den boot işlemi gerçekleştiremiyorum bu hata yüzünden...
  6. Mystshadow

Soru Hearts of Iron 4 oynayan var mı?

Müsait olursam dönerim, şu an bilgisayara uefi Windows 10 kurmakla meşgulüm :D
  7. Mystshadow

Soru Cihazıma Linux kursam sürücü sorunları yaşar mıyım?

Çok teşekkür ederim önerileriniz için, Manjaro da geçiyordu aklımdan. 1668333286 Eski külüstür bir bilgisayarım vardı 15 yaşında olması gerek, Linux Mint kurmuştum ona da ve stabil çalışmıştı çok şaşırmıştım. Bahsettiğiniz aux görevi gören özellik de baya hoşmuş doğrusu şaşırdım baya
  8. Mystshadow

Soru Cihazıma Linux kursam sürücü sorunları yaşar mıyım?

Aklıma takılan şey başlıkta gayet açık bir şekilde mevcut olduğunu düşünüyorum, ayrıca linux konusunda yeniyim ve genel olarak Windows'tan bıktığım için Linux'a geçmek istiyorum. Sizce Linux kurmalı mıyım, kurarsam hangi dağıtımını tercih etmeliyim, ayrıyeten başlıkta belirtilen türden bir...
  9. Mystshadow

Soru Tascam DR-05'i bilgisayarda harici bir mikrofon olarak nasıl kullanabilirim?

Başlıkta modeli açık şekilde belirtilen mikrofona sahibim, cihazda bulunan 2 tane ses ile alakalı jak girişi ve çıkışı var. Benim isteğim ise bu mikrofonu bilgisayarımda kullanabilmek, fakat cihazın "line out" bölümü ve bilgisayarımın kulaklık+mikrofon'u içeren 3.5mm jak girişini birbirine...
  10. Mystshadow

Soru Windows 11'de görünmeyen ne değişti?

Biz de masum masum burada onların çıkardığı sistemi tartışalım onlar da parayı götürsün :/
  11. Mystshadow

Çok teşekkürler, anlaşılan biraz daha zamanla ihtiyacı var gibi.
  12. Mystshadow

Başlıkta da gördüğünüz üzere merakım budur. Windows 11 işletim sistemini diğer windows dağıtımlarından ayıran özellikler nelerdir? Özellikle de Windows 10'dan. (Kişiselleştirme ve görünüm dışında. Örneğin arkaplanda çalışan yeni bir servis eklendi mi?)
  13. Mystshadow

Soru Windows 10, Yüklü Ses Çıkış Aygıtı Yok Hatası Alıyorum

aa evet, başka güncellenmemiş sürücüler de vardı onlarla beraber halletim onu da
  14. Mystshadow

Hepinize çok teşekkür ediyorum, sorunumu tamamen çözmüş bulunmaktayım. Çok sağoluun, konuyu kapatabiliriz.
  15. Mystshadow

Realtek'in sitesinden sürücüyü kurdum, sorun geri geldi tekrardan. Yani aynı fotoğraflar... Sürücüyü kurdum ilk başta iyiydi, sonra birden bire ses gitti yine. Aygıt yöneticisinde sese dair hiçbir şey yok şu an 1622187756 Aygıt yöneticisinde ses adı altında silebileceğim bir şey bile yok ^^...
  16. Mystshadow

''Sorun giderme sorunu belirleyemedi'' yazısı çıkıyor
  17. Mystshadow

Aynen support bölümündeki de Realtek idi, şimdi de 64 bit seçeneğinden indiriyorum bakalım. Bunu yaptıktan sonra umarım bir daha yaşanmaz bu sorun. 1622185876 Maalesef sorunu algılayamıyordu o yöntemle yaptığım zaman :(
  18. Mystshadow

Tabii ki atarım, kusura bakmayın, geç cevap vermek zorunda kaldım :/ Bilgisayarım dizüstü olduğu için bilgisayarın kendisi sitesinin support bölümünden indirdim ses sürücüsünü. Bir de böyle deneyeyim madem. Eski sürücüyü sileyim mi peki aygıt yöneticisi bölümünden kaldır diyerek?
  19. Mystshadow

Sorun sabah kendiliğinden çözüldü ama yarın birden yine çıkacağından çok eminim Görsel: 933huoj.png Sorun olduğu sırada ''Ses Video ve Oyun Denetleyicileri'' bölümünün altında sadece ''Intel Ekran İçin Ses'' oluyor. Sorun kendi kendine çıkıyor ve bazen kendi kendine düzeliyor, düzeldiğinde...
  20. Mystshadow

Yardım Windows 10 Kurulum

Eğer USB Bellek ile windows kuruyorsan ve bios bölümünden üste aldıysan, tekrardan yukarıya sabit diskini çıkarmalısın ki tekrardan USB bellekten başlatıp kurulumu yenilemesin
  21. Mystshadow

Sorun yukarıda olduğu gibi açık, format attıktan sonra da yaşadığım bir sorun olmakla beraber görüntü sürücüsüyle çakışma yapma ihtimalini düşünerek Nvidia ve Intel görüntü sürücülerini silmeme rağmen bir değişiklik olmadı haberiniz olsun. Sorunu nasıl çözebilirim acaba, bilgisi olan yardımcı...
  22. Mystshadow

Bir kanala ne kadar süredir aboneyim?

Gördüğünüz üzere soru gayet açık. Bir kanala ne kadar suredir abone olduğumu nereden görebilirim
  23. Mystshadow

Bilgisayarımın arka kapağını açamıyorum

Çok teşekkür ederim umarım yapabilirim.
  24. Mystshadow

Aseton çözebilir mi yani? Deneyeceğim
  25. Mystshadow

Olayı anlatmak gerekirse: Bilgisayarımın en ortasındaki vida birkaç kez açılmadan sonra yalama oldu vidanın üzerine japon yapıştırıcı döktüm sonra tornavidama yapıştırdım bu şekilde döndürüp açtım ardından bir daha aynı şekilde açmayı denediğim bir vakit vida tornavidayı tutmadı tam tersine...
  26. Mystshadow

Hiç bir bilgisine sahip olmadığım eski bir Youtube kanalım var nasıl silebilirim?

Teşekkür ederim 1592172401 Sağolun
  27. Mystshadow

Hiç bir bilgisine sahip olmadığım eski bir Youtube kanalım var nasıl silebilirim?

Hepinize yanıtlarınız için teşekkürler :) 1592171896 Ne olarak şikayet etmem lazım bir sürü kategori çıkıyor da?
  28. Mystshadow

Sorun başlıkta gördüğünüz gibi açık Bu durumu nasıl çözebilirim? Mümkün mü?
  29. Mystshadow

Elimde Samsung kasetli bir dijital kamera var ama Ekranı çalışmıyor

Pardon, cevap vermemişim: Sorun yazılımsal değil büyük bir ihtimal donanımsal
  30. Mystshadow

Aynen, ben de onlardan birine götürecektim zaten kabloyla bile bağlantı yapayım desem günümüz cihazlarına hiçbir şekilde bağlanamiyor acaba götürmeden evde halledebileceğim bir şey mi diye merak etmiştim.
  31. Mystshadow

Hayır 1591898313 Yanı kastınız ne ise?
  32. Mystshadow

Peki dediginizi yapıyorum 1591885403 Mağalesef bir şey gözükmüyor
  33. Mystshadow

Benim bilgisayarım 2 gb rami var gta5 oynayabilirmiyim

Açmaz bile kasmayı bırak
  34. Mystshadow

Samsung VP-D903i Evde yıllardır kullanılmayan bir kamera idi babam çok kullanmış deneyeyim dedim. İlk gün çalıştı yanda açtığımız led ekran da çalışıyordu, tek gözümüzle baktığımız objektif de. Fakat ikinci gün yandaki ekran birden bire çalışmamaya başladı sadece objektifden görüntüye...
  35. Mystshadow

Sennheiser CX 80S Deneyimi olan var mı?

Yeni sipariş verdiğim, telefonumda ve ara sıra da dizüstü bilgisayarımda kullanmayı planladığım kulaklık. Kullanan varsa memnun mu değil mi ve deneyimini merak ediyorum. Cevaplar için şimdiden sağolun :blush:
  36. Mystshadow

Orijinal Minecraft kasıyor alternatif(çakma) launcher kasıyor

İlk dediğiniz zannedersem 1909 sürümü yerine 1903 gibi bir sürümü dene demek istediniz galiba. Diğer dediklerinizi de deneyeceğim sağolun ,bir bakalım. 1590096881 Ilginç bir şekilde oyunu bir acayim dedim hiçbir şey yapmadan, açtım hâlâ aynı sorun vardı oyunu kapatır kapatmaz windows update...
  37. Mystshadow

Hepsi yapılıdır 1590096158 Evet eminim
  38. Mystshadow

Orijinal Minecraft'a sahibim ancak oyunu kendi sitesinden indirip çalıştırınca oyun 30-20 fpslerde kalıyor Ancak alternatif olarak indirdiğim 3.parti minecraft launcherları ile kendi mojang hesabıma bağlandığımda ve oyunu çalıştırdığımda böyle bir sorunla karşılaşmıyorum. Yardımcı olabilirseniz...
  39. Mystshadow

Windows Update:KB4556799 Güncellemesi Sorunu

Heyecanlandım çıktığı gibi yüklerim o zaman 2004 ü 1589762923 Bilgisayar bu sefer güncelleme sonrası başarıyla açıldı konu herhalde artık kapanabilir cevaplar için sağolun
  40. Mystshadow

Cevabınız için teşekkür ederim tekrardan format atmıştım bilgisayara şimdi yine denetledim güncellemeleri yine aynı guncellemesi görüyorum bakalım yine aynı sorun olacak mı?
  41. Mystshadow

Başlıkta da gördüğünüz gibi bu güncellemeden muzdaribim. Bu güncellemeyi yükledikten sonra bilgisayarım açılmadı ve başlangıç onarma yardımıyla bilgisayarı açabildim Bu güncellemenin yüklenmesini nasıl iptal edebilirim ya da bu sorun sadece bende olan bir sorun mu? Windows 10 Home 1909 05 x64...
  42. Mystshadow

Linux Mint Hard Diskime tıklayınca 'Konum bulunamadı' 'Dosya bağlanamıyor' hatası alıyorum

Teşekkürler biraz saçma komik oldu
  43. Mystshadow

Linux Mint Hard Diskime tıklayınca 'Konum bulunamadı' 'Dosya bağlanamıyor' hatası alıyorum

yapamadığım şeyin fotoğrafı ilk iletide var zaten o diske ben windows'daki c diski gibi giremezmiyim yoksa linuxda farklı bir şey mi var?
  44. Mystshadow

sudi fdisk -linux komutunu yazınca sadece /dev/sda1 çıkıyor ve diskimin tamamı yani 250 gb görüyorum fakat niye diske giremiyorum o zaman? 1588503804 sudo fdisk -l yazınca bu görüntüyü aldım https://hizliresim.com/c3rCYl
  45. Mystshadow

Nasil yapıyoruz bize kaynak ya da nasil yapıldığına dair bir belge paylasir mısınız?
  46. Mystshadow

Daha 1 günlük Linux kullanıcısıyım, yeniyim Sürüm:Linux Mint 19.3 Hard Diskime TIklayınca Konum bulunamadı yazıyor altında da Dosya bağlanamıyor yazıyor. Ne Yapacağım? Resim: https://hizliresim.com/1Ar8kq
  47. Mystshadow

Gereksiz bir sürü disk parçası (disk 1, disk 2) nasıl sileceğim?

Ben de X:\Sources yazıyor? 1588454625 Ben de X:\Sources yazıyor? 1588455040 Bir şey diyeceğim galiba windows exfat4'ü görmüyor çünkü dosya sistemi belirlenemiyor diyor Ben linux usb'mden fat32'ye çevireyim oradan da windows usbim ile ntfs'ye çeviririm her şey için teşekkürler
  48. Mystshadow

Kurulumda sorun oluyor şimdi yazacağım sorunu 1588454276 NTFS'ye çevirmemi istiyor herhalde en son linux kurduktan sonra exfat4'de kaldı nasıl ntfs yapabilirim? Yordum biraz ama :) 1588454420 NTFS'ye çevirmemi istiyor herhalde en son linux kurduktan sonra exfat4'de kaldı nasıl ntfs...
  49. Mystshadow

sadece disk 0 görünüyor büyük bir ihtimal diğer disklerin çevrimdışı olmasıyla mı alakalı dedim yani bu sefer de medya yok diyor aynı fotoğrafa bakabilirsiniz? ne yapacağım
  50. Mystshadow

atacağım ve bölümleri nasıl silebilirim?
  51. Mystshadow

Bilgisayara windows kurarken diskpart bölümünde bir sürü disk bölümü olduğunu gördüm. Bunları nasıl silerim ya da çözerim ya da birleştiririm? Fotoğraf linkte: http://hizliresim.com/G956ev
  52. Mystshadow

5000 TL bütçem var monitörle birlikte orta seviye bir oyun bilgisayarı toplanabilir mi?

Arkadaşlar 5000TL bir bütçem var donanım seçiminde sizden yardım almak istiyorum. Bana birlikte güzel çalışan parçalar söyleyebilirseniz sevinirim.
  53. Mystshadow

Diskimi temel MBR formundan GPT'ye formatsız nasıl çevirebilirim

Windows'un kurulu olduğu (C:) diskini gpt ye çevirsem sorun olur mu?
  54. Mystshadow

Diskimi temel MBR formundan GPT'ye formatsız nasıl çevirebilirim

Bilgisayarımı uefi'de başlatmak istiyorum ancak diskimin formu mbr gpt'ye çevirmem lazım
  55. Mystshadow

Bios güncellemesi sonrası bilgisayarı uefi başlatamıyorum

Evet,format atmak istemiyorum dediğinizi deneyeceğim hızlı yanıtınız için teşekkür ederim. :) 1587633048 Kullanırken dikkat etmem gerekn şeyler var mı? Yapmamam gereken şeyler gibi?
  56. Mystshadow

Bios güncellemesi sonrası bilgisayarı uefi başlatamıyorum

-3 Gün önce Lenovo'nun kendi sitesi aracılığıyla imei kodumu girerek bios güncelleme dosyamı indirdim. -İndirdiğim dosya aracılığıyla bios güncellemesini başarıyla tamamladım ve ardından bilgisayar kendini yeniden başlatmaya koyuldu. Bu işlemleri yaptıktan sonra bilgisayarım ''Default Boot...