Arama sonuçlarınız

1. damzchevk

Yardım Lenovo Tab M10 Plus 3. Nesil - TB125FU için öneri

Bu cihazın 3GB-32GB(Mediatek G80) versiyonunu aldım ama performansından memnun değilim Lenovo'nun bu stock Android ROM'u çok sinir bozucu. Yapabileceğim bir şey var mıdır ne önerirsiniz? @EFI Shell
  2. damzchevk

HÜDAPAR Anayasamızın ilk 4 maddesinin kaldırılmasını istiyor

HÜDAPAR parti programında gördüğünüz üzere, Vesayetten ve ideolojiden arınmış, sivil bir anayasa acilen yapılmalıdır. Yeni anayasanın başlangıç bölümü kısa ve öz olmalıdır. Etnik vurgu yapılmaksızın insani hak ve özgürlüklere kuvvetli bir vurgu yapılmalıdır. Bu yeni anayasanın değiştirilemez...
  3. damzchevk

Anket CHP seçmenine soruyorum! Kılıçdaroğlu mu İnce mi?

Eyy CHP seçmeni, seçimde hangi muhalif adayı destekleyeceksiniz? Başlıkta ve ankette gördüğünüz gibi cevapları bekliyorum!
  4. damzchevk

RTE: Eskiden paramız çok değer kaybediyordu

5. damzchevk

Ekonomi neden kötü anlayamayanlar için

6. damzchevk

Futbol takımı tutar gibi parti tutanlar

Bu ülkeye çok zarar veriyor.
  7. damzchevk

Temmuz ayı geçti Almanya,Fransa ve ABD kıskançlıktan patlıyor

:tearsofjoy::tearsofjoy::tearsofjoy:
  8. damzchevk

Haber Taliban karma eğitimi yasakladı, kadın öğrencilere islami kıyafet zorunluluğu getirdi

Afganistan'da Taliban'ın atadığı eğitim bakanı Abdül Baki Hakkani, yeni kuralları açıkladı: Üniversitelerde karma eğitim yasaklanacak, kadınlar İslami giysi giymek zorunda kalacak. Taliban hükümetinde yüksek eğitim bakanı olarak atanan Abdül Baki Hakkani, üniversiteler ve diğer eğitim...
  9. damzchevk

Afganlar uçaklara tutunarak kaçmaya çalışıyor

Talibanın ülkeyi ele geçirdiği Afganistanda insanlar uçaklara tutunarak kaçmaya çalışıyor. Talibanın yönetimini kabul edip orada yaşamak yerine ölümü tercih ediyorlar.
  10. damzchevk

Öneri 10000 TL monitör dahil sistem tavsiyesi

10000 TL monitör dahil sistem tavsiyesi verebilir misiniz? Oyun için olacak.
  11. damzchevk

Akdeniz yangınları: Türkiye, İtalya, Yunanistan Alev Alev

TÜRKİYE’nin dört bir yanında başlayan yangınların benzerleri Avrupa’yı da etkisi altına almış durumda. Bilim insanları iklim krizi yüzünden dünyanın giderek daha çok ekstrem doğa ve hava olayları yaşayacağını ifade ederken, kuru ve yağışsız hava özellikle Akdeniz ülkelerini büyük orman...
  12. damzchevk

Yardım MSI H110M Pro-VD tüm Debug LED ışıkları yanıyor

Aşağıdaki videoda gördüğünüz gibi bilgisayarı açmak için düğmeye bastığımda sırasıyla videodaki gibi LED ışıkları yanıyor. Bilgisayarımda rastgele zamanlarda bazen art arda tekrarlayarak aniden resetlenme oluyor. OCCT Power stress testini çalıştırdığımda 2. saniyede reset atıyor. 15-20 dakida...
  13. damzchevk

Haber Pes 2022 Beta Yayınlandı

Unreal Engine oyun motoruna geçerek 2021'de yeni oyun çıkarmamışlardı yeni oyunun betası yayınlanmış nasıl buldunuz? Ben pek sevemedim. Fifa yine. :D
  14. damzchevk

Türk Lirası Çöktü! Ne Yapmalıyız?

15. damzchevk

Sessiz Tehlike

16. damzchevk

Google Berz-Satış Kart Hareketi Hangi Mağazaya Ait?

Bir türlü bulamadım habersiz gerçekleşmiş bir harcama. Acaba neresi olabilir?
  17. damzchevk

iPhone 6S ile Xiaomi Redmi Note 8 takas edilir mi?

6S telefonun bataryasından memnun değilim sizce Note 8 takası mantıklı mı?
  18. damzchevk

Mucize İddiası Olan Denizlerin Birbirine Karışmaması Meselesi Ne Kadar Doğru?

Ayetler: Fatır Suresi 12.(35-12)(Diyanet İşleri Bakanlığı Yeni Meali) “İki deniz birbirine eşit olmaz. Bu tatlıdır, susuzluğu keser, içilmesi kolaydır. Şu da tuzludur, acıdır (boğazı yakar). Hepsinden de taze et (balık) yersiniz ve giyeceğiniz süs eşyası çıkarırsınız. Allah'ın lütfundan...
  19. damzchevk

İkinci el 2000₺ hangi telefon alınabilir?

iPhone 6S mevcut bende bataryadan dolayı değiştirmek istiyorum hangi cihaz alınabilir?
  20. damzchevk

Regaip kandilinin İslamda yeri var mı?

Regaip kandili nedir? Regaip Kandili veya Regâib Kandili, Hicri takvime göre Recep ayındaki ilk perşembeyi cumaya bağlayan gece. Kökü "arzulamak, meyletmek" anlamlarına gelen regâib sözcüğü Kur'an'da geçmez. Regaip Kandili doğrudan Kur'an-ı Kerim kaynaklı olmasa da dinî kültürde zamanla...
  21. damzchevk

İslamda çocuk yaşta evliliğe müsade olması konusu

İslamda çocuk yaşta evliliğe müsaade var mı? Nisa Suresi 3. Ayet(Diyanet işleri meali) “ Eğer, velisi olduğunuz mal sahibi yetim kızlarla evlenmekle onlara haksızlık yapmaktan korkarsanız onlarla değil, hoşunuza giden başka kadınlarla iki, üç ve dörde kadar evlenebilirsiniz; şayet, aralarında...
  22. damzchevk

1500TL'ye hangi Ipad alınmalı (2.el)

İkinci el olarak en iyi hangisi alınabilir?
  23. damzchevk

Starship SN8 Mars uzay gemisi uçuşu ve patlayışı

İniş ve patlama dakika 7:07 SpaceX'in Mars yolculuğu için geliştirdiği Starship SN8 roketi, test uçuşu için fırlatıldıktan 6 dakika sonra yere çakılarak infilak etti, misyonun arkasındaki ekip başarılı denemeyi sevinçle kutladı. Kızıl gezegene 6 sene gibi kısa bir sürede insan taşımayı...
  24. damzchevk

Mansur Yavaşın 3 katrilyonluk yolsuzluk çıkışı ve Melih Gökçek'in cevabı

Ankara Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısında AKP'li meclis üyeleri belediyenin harcamaları konusundaki açıklamalarına cevap veren Mansur Yavaş dikkat çeken açıklamalar yaptı Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, bugün düzenlediği basın toplantısında batık olarak...
  25. damzchevk

İslamda küçük yaşta evlilikler

HZ.RUKİYE(Hz.Muhammedin Kızı, Hz.Osmanın eşi) | Doğum: 602 | Ölüm: 624 | Evlenme yaşı: 13 yaşından daha önce Hz.Rukiye Hz.Muhammedin kızıdır Habeşistan göçü sırasında (615) Hz.Osman ile evliydi. 602 Doğumlu olan Rukiye bu sırada en fazla 13 yaşındaydı. Yani 13 yaşından daha önce Osman ile...
  26. damzchevk

200 lira erkek bot tavsiyesi

Su geçirmez, sıcak tutan bir bot almak istiyorum bütçe 200-250lira falan öneride bulunur musunuz?
  27. damzchevk

Marmaralı ilahiyatçı "Kur'an Allahın kitabı olamaz" sözlerinden sonra istifasını verdi

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde öğretim görevlisi olarak çalışan Prof. Dr. Mustafa Öztürk, Kur'an-ı Kerim ayetleriyle ilgili tartışma yaratan sözlerinin ardından istifa etti. "AKADEMİSYENLİĞE VE İLAHİYAT ALEMİNE VEDA EDİYORUM" Öztürk paylaşımına ilişkin değerlendirmesinde ise, “Bugün...
  28. damzchevk

Atatürk'e hakaret eden genç gözaltına alındı

Arkadaşımızın amacı haber paylaşmak olsa da Türkiye Cumhuriyeti Kurucusuna bu şekilde hakaret ve küfürler eden bir insanın paylaşılmasına göz yumamıyorum. Bu şekilde Türkiye Cumhuriyetinin Milli Değerlerini küçük düşürecek haberleri paylaşmamak, yaymamak, bunlara prim vermemek bizim adımıza en...
  29. damzchevk

Ölüm anını ve şeklini Allahmı belirler yoksa insanın seçimlerinin bir sonucu mudur?

Ölüm anına ve şekline Allah mı karar verir? Allah herşeyi bilir ama burada şekline ve anına karar verip vermediğini soruyorum. @|Ⓢєччαh|
  30. damzchevk

Evrim ile ilgili Ayetler - Evrim-İslam ilişkisi

İnsan suresi 1. ayet; Elmalılı Hamdi Yazır Meali : Gerçekten insan üzerine dehirden (zamandan) öyle bir müddet geldi ki o zaman o, anılmaya değer bir şey değildi. Diyanet(Yeni): İnsan (henüz) anılır bir şey değilken (yaratılmamışken) üzerinden uzunca bir zaman geçti. Bu ayetten insan anılır...
  31. damzchevk

Neowise kuyruklu yıldızını gördünüz mü?

Neowise kuyruklu yıldızı Türkiye dahil dünyanın bir çok yerinden çıplak gözle görülebiliyor. Siz denk geldiniz mi? Temmuz sonuna kadar görülebilecekmiş. Kız kulesi, 15 Temmuz şehitler köprüsü ve kuyruklu yıldız.
  32. damzchevk

Sizce İslamda akraba evliliği (kuzen) neden yasaklanmadı?

Akraba evliliğinin sonuçlarını ve toplumun genlerini nasıl körelttiği, gen havuzuna zararlar verdiğini biliyoruz. Bu konudan türkiye ile beraber yahudiler, diğer islam ülkeleri ve asya toplumlarının bir kısmı muzdarip. Sizce Allahın, akraba evliliklerinin zararları ortada olmasına rağmen bunu...
  33. damzchevk

Evrim: İnsansı maymun görüntüleri (hominidae)

Merhabalar, sizler için YouTube üzerinde bulunan insansı maymun (kuyruksuz maymunlar, hominidae) görüntülerini paylaşmak istedim. Bu maymunlar bizlerin yaşayan en yakın akrabalarımız olmaktadırlar. Gerçekte bizim en yakın akrabamız ise Neandertallerdir. Benim favorim sigara içen şempanze...
  34. damzchevk

Teori nedir? Bilimsel teori ve halk dilindeki teori farkı

Çoğu kişinin teori denildiğinde teori demenin asılsız, hayal ürünü, kurmaca ve tahminlere dayalı olduğunu düşündüğüne şahit oldum ve böyle bir konu açma gereksinimi duydum. Halk arasında, dilinde teori: Asılsız iddia, tahimnlere dayalı fikirler vb. Bilimde teori: Bilimde teori veya kuram; bir...
  35. damzchevk

Tarık suresi 7. Ayette hata var mı?

Diyanet bakanlığının meali: Tarık suresi; 5- İnsan neden yaratıldığına bir baksın. 6- O, atılan bir sudan yaratıldı. 7- O su, bel ve göğüs kafesi arasından çıkar. 8- Şüphesiz Allah onu (öldükten sonra) tekrar yaratmaya elbette kādirdir; Çeşitli mealler için: Târık Suresi 7. ayeti ve meali |...