Arama sonuçlarınız

1. damzchevk

Yardım Lenovo Tab M10 Plus 3. Nesil - TB125FU için öneri

GSI'ya nasıl geçeceğim belli bir reher var mıdır ingilizce falan?
  2. damzchevk

Yardım Lenovo Tab M10 Plus 3. Nesil - TB125FU için öneri

Bu cihazın 3GB-32GB(Mediatek G80) versiyonunu aldım ama performansından memnun değilim Lenovo'nun bu stock Android ROM'u çok sinir bozucu. Yapabileceğim bir şey var mıdır ne önerirsiniz? @EFI Shell
  3. damzchevk

HÜDAPAR Anayasamızın ilk 4 maddesinin kaldırılmasını istiyor

BAL GİBİ VAR Anayasanın giriş kısmındaki Türk kelimelerinin kaldırılmasını istiyorlar. " BAŞLANGIÇ 5 Türk Vatanı ve Milletinin ebedi varlığını ve Yüce Türk Devletinin bölünmez bütünlüğünü belirleyen bu Anayasa, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, ölümsüz önder ve eşsiz kahraman Atatürk’ün...
  4. damzchevk

HÜDAPAR Anayasamızın ilk 4 maddesinin kaldırılmasını istiyor

HÜDAPAR parti programında gördüğünüz üzere, Vesayetten ve ideolojiden arınmış, sivil bir anayasa acilen yapılmalıdır. Yeni anayasanın başlangıç bölümü kısa ve öz olmalıdır. Etnik vurgu yapılmaksızın insani hak ve özgürlüklere kuvvetli bir vurgu yapılmalıdır. Bu yeni anayasanın değiştirilemez...
  5. damzchevk

Anket CHP seçmenine soruyorum! Kılıçdaroğlu mu İnce mi?

Eyy CHP seçmeni, seçimde hangi muhalif adayı destekleyeceksiniz? Başlıkta ve ankette gördüğünüz gibi cevapları bekliyorum!
  6. damzchevk

Haber [Son dakika] Millet İttifakının CB adayı Kemal Kılıçdaroğlu oldu

Belki ABD'de zaten bunu istiyordur amaçları bölgede farklı özerk oluşumlar kurmak ve kağıt üstündeki müttefiki türkiye ile iyi anlaştığı sürece bunu yapamaz. Türkiyeyi düşmanı haline getirip bize saldıracak belki? Abd ile ilişkilerimiz ne kadar kötüye giderse o kadar kötü bizim için.
  7. damzchevk

O zaman bi açıdan baktığımız zaman Dış güçler ABD erdoğanı iktidarda tutabilmek için KK yi destekliyor. :D
  8. damzchevk

Bu gelişme Muhalefeti dış güçlerin yönetmediğinin kanıtıdır. :D Eğer Erdoğanı devirmek üzere muhalefeti yönlendirseydiler son yapacakları şey KK'yi aday yapmak olurdu. :D
  9. damzchevk

Haber Depremzedelere bir darbe daha: 5 bin TL’lik kira 10 bin TL’ye çıktı

Toplumumuzun hiçbir biçimde bir ahlak sahibi olduğunu düşünmüyorum.
  10. damzchevk

Haber Bahçeli'den 'Ahbap'çılar, Babala'cılar...' Çıkışı!

Sen ne kadar aciz bir varlıksın Bahçeli. İnsanlara yardım edenlere sahtekar diyecek kadar aciz.
  11. damzchevk

Haber Bir deve sidiği benzeri vakası: Genç kadını cin çıkartma seansında öldürdüler

Kardeşim Buharinin kendi kitaplarında Ebu hanifeyi hedef alan eleştiriler var mı? Var. Buharinin sonradan ebu hanife ile ilgili sözlerini geri çektiğine dair bir beyanı var mı kendi kitaplarında? yok. Bu rivayetler sağlam veya sağlam değil önemi yok zaten tutarsızlık burada. Kulaktan kulağa...
  12. damzchevk

Haber Bir deve sidiği benzeri vakası: Genç kadını cin çıkartma seansında öldürdüler

Buhari, ebu nahifeye kendisi ağır sözler söyleyip dini reforme ettiğini söylemiştir. Ön yargılı bir şekilde benim hadislerle falan bilgim olmadığını sanıyorsun ama geçen sene sabah akşam hadis kitabı okudum taberinin islam tarihi kitabını bitirdim ben. O kadar çok akıl dışı veya bir biri ile...
  13. damzchevk

Evet aynı hatayı veya aynı akıl dışı şeyleri yapan doktorlar tek bir yerden mezun olduysa orada bir sorun vardır. Aynı şekilde benzer akıl dışı hareketleri yapan insanlar aynı kaynaklardan besleniyorsa, deccale, insanın içine cin kaçabileceğine, deve sidiğinin içilebileceğine inandıkları...
  14. damzchevk

İşte A şahsının öğrettiği din B şahsının öğrettiği din diye Z'ye kadar gidecek bunun sonu çünkü kimse aynı şeye inanmıyor tutarsız kaynaklar birbirini yalanlayıp duruyor herkes birbirine reddiye yapıp duruyor haliylede buradan deccal diye onu bunu kesende çıkyıor deve sidiği içende cin...
  15. damzchevk

Aynı hatayı yapan birçok doktor tek bir yerden mezun olmuşsa mezun oldukları yerde bir problem vardır öyle düşün. Tabiiki din herkese akıkdışı şeyler yaptırtmıyor ama yaptırdıklarıda dini referans alarak yapıyor.
  16. damzchevk

Haber 17 yıl boyunca doğalgaz faturası ödemeyen belediye

Ve çaktırmadan kullanmaya devam mı etmişler? :D Yoksa belediyelere kesilmiyor herhalde diye mi düşündüler acaba? :D Veya Doğalgaz faturası diye gider gösterip cebe mi attılar :D
  17. damzchevk

Bu kafayla bunları hakediyorlar. Bir nevi doğal seçilim.
  18. damzchevk

Haber Süleyman Soylu'nun hukuk okumaya karar vermesi

çok ihtiyaçları var
  19. damzchevk

Haber İntihar eden Enes Kara'nın babasından açıklama geldi! "Manevi olarak ahiretine katkısı olsun istedim."

Sen daha cemaatlerin Atatürk düşmanı olduğunu bilmiyorsun... Atatürk düşmanı olup cumhuriyeti sevmeyipte Cemaatlere destek verenleri anlıyorum ama senin gibiler akıl tutulması yaşıyorsunuz.
  20. damzchevk

Haber İntihar eden Enes Kara'nın babasından açıklama geldi! "Manevi olarak ahiretine katkısı olsun istedim."

Cemaatlerdeki ortamı bilen biliyor çocuğun intiharındaki sebep ailesinin çocuğu cemaate teslim etmesi ve oradaki ve ailesindeki insanlık dışı dini baskılar olduğu ortada. Hala cumhuriyet düşmanı Atatürk düşmanı cemaatlerin nesini savunuyorsun? Tabiiki b•k onlara atılacak.
  21. damzchevk

Soru Cemaat Yurdunda Kalan Tıp Fakültesi Öğrencisi Enes Kara Arkasında Bir Video ve Not Bırakıp İntihar Etti

Dine inanan insanların birçoğunda dini yaşam baskıları nedeniyle psikolojik rahatsızlıklar(ruh hastalıkları) görülebiliyor.
  22. damzchevk

Haber Son dakika: Galatasaray'ın yeni hocası Domenec Torrent İstanbul'a geliyor

2 şampiyonlar ligi kazanmış çok kariyerli tecrübeli bir hoca. Ama süper lig gibi düşük seviye liglerde başarılı olmak başka bir olay bence o yüzden başarılı olabileceğinden emin değilim.
  23. damzchevk

Soru elemenntaryOS ağır çalışıyor.

Sistem özellikleri nedir
  24. damzchevk

Rehber Evin direği erkek değil "kolondur"

Erkek ve kadının biyolojik farklılıkları, zihinsel farklılıkları burada tartışılan şey değil. Geçmişten gümüze ataerkil toplumlarda erkek kadından üstün görülmüştür. Geldiğimiz gelişmiş çağda bu algının hala devam ettiği yerler toplumlar var mesele bu algıyı kırmak.
  25. damzchevk

Haber SON DAKİKA HABERİ! "Kazakistan'da Teröristlere Uyarılmadan Ateş Açılacak"

Hz.Cumhurbaşkanımızın konuşmalarını dinlemiyor sanırım hiç kazaklı kardeşerimiz.
  26. damzchevk

Soru Hangi burçsunuz? & Benim gözümden 12 burcun kötü özellikleri

Burçların yalan olduğunu düşünüyorum. Boğayım ve dedikodu asla yapmam.
  27. damzchevk

Soru Python da Fonksiyonu Nasıl Başka Dosyada Çalıştıra Bilirim

Aynı dizindeki başka pyhon dosyasına aşağıdaki kodları kullanarak ekleyebilirsin. from dosyaadi import fonkisyon # dosyaadi kısmında uzantı yazmayacaksın from dosyaadi import * # bu komutla diğer dosyadaki tüm fonksiyonları import edip direkt kullanabilirsin. import dosyaadi as aaa # veya bu...
  28. damzchevk

Haber Konya yunak belediye başkanı Ali Konak'ın Carlsberg gazoz içmesi

Gizli cehapeli demekki
  29. damzchevk

Soru Mars Suyuyla Abdest Alınır Mı?

Mars kumuyla teyemmüm yapılır mı
  30. damzchevk

Aralık ayı enflasyonu TÜİK tarafından açıklandı...

Şuda olur mu trafik sebep araçlar sonuç. :D
  31. damzchevk

Aralık ayı enflasyonu TÜİK tarafından açıklandı...

Hiç sorun yok faizler düşürüldüğü sürece enflasyon düşecek(!) Tarihte hep öyle olmuştur.
  32. damzchevk

Soru GeForce NOW Minimum Akış Değerleri

geforce now ayarlarında hangi sunucudan bağlanıyorsun?
  33. damzchevk

Soru GeForce NOW Minimum Akış Değerleri

internet hızın yeterli değil muhtemelen. speedtest.net burdan kaç sonuç alıyorsun?
  34. damzchevk

Muhalefettin hazırladığı "Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem" önerisi

Türkiyenin kalkınmasının ilk yolu ancak düzgün bir sisteme geçilmesi ile başlayabilir.
  35. damzchevk

Sizce Fenerbahçede teknik direktör kim olmalı?

FM oynarken Vitor pereira aynı şekilde kovuldu ve slaven bilic geldi. 3 sene üst üste şampiyon oldu. :D
  36. damzchevk

Dolar 18 TL'yi aştı

Bu yeni düzenlemede hazineye nasıl bir yük gelir?
  37. damzchevk

Dolar 15'e Euro ise 17'ye düştü

dolar 12,56 yarın kur ne olacak merak ediyorum
  38. damzchevk

Dolar 18 TL'yi aştı

Aynı politikalar devam ederse düşüşlerin malesef bir anlamı kalmaz. Açıklanan ekonomik paketle beraber henüz açıklanmasada belki mb dolar satmış olabilir.
  39. damzchevk

Dolar 18 TL'yi aştı

17,37 olmuş hadlerini bildirdik
  40. damzchevk

Haber Dolar, 17.47 ile rekor tazeledi!

Dolar olamadan üretim yapamazsın diyorum yerli ürün diyorsun. :D Türk lirasını yüzüne bakmıyor kimse
  41. damzchevk

Yok kardeşim böyle bir politika olan şey uçuruma sürüklenen bir türkiye var. Dolar olmadan hiçbirşey üretmezsin hammade ve yarı mamül ithal etmek zorundasın. Bunlar kontrolü kaybettikçe yeni yalanlar üretmeye devam ediyorlar. Yüksek kur politikası diye bir şey yok. doları daha kontrol...
  42. damzchevk

Bir politika falan yok şuan yaptıkları şey sıvamak. ilkini zaten baya önce yapmışlardı.
  43. damzchevk

Haber Bir cumhurbaşkanı iki Erdoğan, dün acı reçete bugün Nas

Adam laik bir cumhuriyette islami kanunları gerekçe göstererek faizleri artırmam diyor. :D Akıldan bilimden uzak gerçeklerden uzak bir şekilde ülkeyi bilinçli olarak batırmaya devam ediyorlar. Hesabı sorulacak mutlaka bir gün.
  44. damzchevk

Bugünkü ekonomik durumun çok güzel açıklaması...

Bunlar hep palavra tek gerçek rte. Adam bi kere ekonomist.
  45. damzchevk

Soru Askeri okullar neden açılmıyor?

Bunlar açmasınlar hemen başka cemaatcileri tarikatleri doldururlar.
  46. damzchevk

Soru 18 yaş altıyım paramı nasıl dolara çeviririm?

Bi ihtimal kimlik isteyebilirler ama yaş sorun olmaz. Madeni para ile küsurat ödüyorlar mı bilmiyorum yoksa düz öderler 50 dolar 75 dolar gibi. Ailenden birine döviz hesabı açtırmak belki daha mantıklı olur döviz bürolarında fiyatlar daha fazla oluyormuş sanırım
  47. damzchevk

Soru 18 yaş altıyım paramı nasıl dolara çeviririm?

Döviz bürosunda
  48. damzchevk

Soru Python da kelimelerin harflerinin yavaş yavaş yazdırılması

import time a = 'Hello World!' for x in a: print(x,end='',flush=True) time.sleep(0.15) Böyle olması gerekiyormuş. Python kendi idlesi otomatik olarak flush parametresi ile çalıştığından sadece idle ile çalışıyordu yukarıdaki kod.
  49. damzchevk

Haber Bulgarlar Migros'taki her şeyi bitirdi

e tabi 2021 bulgaristan asgari ücreti 650 leva şuan 373 dolar, 2022 zamlı türkiye asgari ücreti 4250 lira şuan 258 dolar tabi alırlar :D ve şuan 650 leva 6131 lira. :D
  50. damzchevk

Python idle ile çalıştırdığımda böyle basıyor ilginç.
  51. damzchevk

import time a = "Hello World" for x in a: print(x,end = "") time.sleep(0.2) Bu tarz mı?
  52. damzchevk

Haber 'Aselsan Qatar' markası tescil edildi!

katara veya herhangi bir ülkeye bir savunma sanayi ürünü ihracatı yapılacaksa zaten bu tarz tescillere gerek olmadan yapılabiliyor. Katar markasının arkasından hisse alımı ve aslesana ortaklık çıkarsa durum vahim.
  53. damzchevk

Haber Beştepe’ye her birinin fiyatı dünkü kurla 34 milyon lira olan 3 araç alındı

Napsınlar clioya mı binsinler :D
  54. damzchevk

Steam, dolar kurunu neden 2 TL’ye sabitliyor?

Allah razı olsun steam kardeş.
  55. damzchevk

RTE: Eskiden paramız çok değer kaybediyordu

56. damzchevk

Öneri Oyun yapmanın basitliği oyunlarada basitlik olarak yansıyor.

Bu tarz oyunların çoğu bireysel olarak kişilerin kendi çapında çıkardığı oyunlar yani belli bir oyun motorunu amatör biçimde kullanabilecek kadar bilen, ana işi bu olmayan kişilerin çıkardığı oyunlar. O yüzden bu oyunlarda bir kalite aramak zaten hata.
  57. damzchevk

Haber Dolar 16 TL'yi geçti!

İşte tam olarak bu amaçları..
  58. damzchevk

Kanal İstanbul güzergahındaki konut ihalesinin muhalefetin baskısıyla iptal edilmesi

La yarın ekmeğe 10 lira vermeye başlayacaksın hala imamoğlu diyorsun imamoğlumu dürttü seni? :D ama rte iyi dürtüyo ha
  59. damzchevk

Kanal İstanbul güzergahındaki konut ihalesinin muhalefetin baskısıyla iptal edilmesi

müstehak herşey size
  60. damzchevk

Asgari Ücret 4250 TL olarak açıklandı

Keşke böyle bir zamla çoğu şeyin düzelebileceği kadar kolay olsaydı ekonomi işi ama malesef öyle değil. Çok yüksek ihtimalle 2022 yılındaki alım gücü 2021'e göre daha düşük olacak. Asgari ücrete gelen %50'nin üzerindeki zam ile beraber çoğu ürünede aynı şekilde zam gelecek.
  61. damzchevk

Bugünkü Merkez kararı ve dolar... 15,26 gördük. Tarihi zirve

Yok kardeşim biz çin min değiliz bizi onlarla karıştırmayın bizim ihtiyaçlarımız belli biz tüm hammadeyi dolarla alıyoruz üretimimiz tamamen dolara bağlı. Öyle olmadığı varsayalımki ben ülkemde işçinin ezilip fakirleştiği aptal bir ekonomi modelini istemiyorum eğer böyle bir model isteyeniniz...
  62. damzchevk

Haber Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2022 için asgari ücreti bugün açıklaması bekleniyor. Tahminleri alalım

Asgari ücret kaç olursa olsun 2021'den daha düşük bir alım gücü olacak.
  63. damzchevk

Bugünkü Merkez kararı ve dolar... 15,26 gördük. Tarihi zirve

Böyle bir strateji, politika olamaz. Bu iseye isteye ülkeyi uçurumdan atmaktır. Dış güçler diye bashettiğimiz şey işte başımızdakilerden başkası değil.
  64. damzchevk

Soru 2022 Asgari ücret beklentiniz ne kadar?

Asgari ücret kaç olursa olsun bi faydası olmayacak. O yüzden şu kadar olmalı falan diye bir beklentim yok. Muhtemelen en fazla 3500 olur.
  65. damzchevk

Soru Levent Gültekin: Bugun TÜİK'in kapısını açmayan devlet yarın YSK'nın kapısını açar mı?

Harbiden sayaç %99 da kalmıştı akp kaybediyor diye. :D
  66. damzchevk

Yardım Plank Dock Çizgi Sorunu

Bu ayar ile düzelir
  67. damzchevk

Yardım Plank Dock Çizgi Sorunu

xfce mi kullanıyorsun
  68. damzchevk

Soru Ahape'nin son günlerde Mansur başkana sardırması.

mansur yavaş prensibi gereği siyasi polemiğe girmiyor orası ayrı konu. bahçelinin sözleri net olarak tehdit niteliğinde. erdoğana chpden birisi erdoğan artık dikkat etsin arkasında atatürkçü nefes vardır dese türkiye’yi ayağa kaldırırdınız ama işte işinize gelince.
  69. damzchevk

Baya baya tehdit ediyor mansur bey bundan sonra dikkat etsin artık arkasında ülkücü nefes vardır diyor sen üç maymun oyna devam :D
  70. damzchevk

akp den mansur yavaşın tehdit edilmesi hoş değil diye bir açıklama geldi mi?
  71. damzchevk

ha Akp ha kuklası mhp çok farketmiyor:D
  72. damzchevk

Haber Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan tepki çeken görüntüler!

Doğru mu böyle davranması?
  73. damzchevk

Haber Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan tepki çeken görüntüler!

6 yaşındaki çocuk gibi muamele yapıyor hahahahhaa :D
  74. damzchevk

Haber Financial Times: Türk Lirası’ndaki değer kaybının nedeni Erdoğan

Çoğu ekonomist erdoğanın aldığı kararların ve yönetim şeklinin(mb üzerindeki) bizi bu noktaya getirdiğini söylüyor ingiliz gazetecilere gelene kadar zaten bu açıkça göz önünde.
  75. damzchevk

Ekonomimiz Batıyor !

Arkadaşlar sakin olalım yüksek kur bilinçli bir stratejidir dünyaya diz çöktüreceğiz.
  76. damzchevk

Ekonomimiz Batıyor !

Sonunda gerçekleri gören biri.
  77. damzchevk

Haber Muhalefetin sığ siyasetine mersinde meydan yasağı

Lan adam burada MİTİNGTEN FARKSIZ bir şekilde toplanmış chp ye sallıyor parti hedeflerinden konuşuyor bay kemal diyor DÜMDÜZ MİTİNG YAPIYOR sende etkinliğin adı açılış töreni diye sıkıntı yok diyorsun. Ahashdshahds ŞU VİDEOYU İZLEYİP BUNUN MİTİNGLE ALAKASI YOK DİYEN DOKTORA GÖRÜNSÜN.
  78. damzchevk

Haber IBB Türkiyenin ilk Avrupanın en büyük katı atık yakma ve enerji üretim tesisini hizmete açtı!

Bizim milletteki kas kafalılık asla bitmez. İBB kimin yönetimindeyse mevcut projeler devam ettirilip açılışlar yapılabilir. CHP yönetiminin bugün başlatacağı projelerin yıllar sonra açılışını AKP veya başka bir belediye yönetimi yapabilir. Ama bizim millet parti savaştırmaktan öteye...
  79. damzchevk

Muhalefet usülsüz birşekilde akp gibi gidip orada miting yapacak değil cumhurbaşkanının açıılış töreninin mitingten bir farkı olmadığı yukarıda attığım şekilde tartışmasız bir şekilde ortadadır sen klasik bir akp li olduğun için bunu kabulenemessin. :D
  80. damzchevk

Ahahah kardeşim adam açılış töreni adı altında zaten orada miting yapıyor ha akp bayrağı olmuş ha tr bayrağı olmuş adam oradan diğer partilere sallıyor parti hedeflerinden bahsediyor YANİ MİTİNG YAPIYOR. Orası tören düzenlenmeye müsait ve cb çıkıp orada miting yapıyor o zaman tüm partilere orayı...
  81. damzchevk

Haber Financial Times: Türk Lirası’ndaki değer kaybının nedeni Erdoğan

f çok doğru bir tespit
  82. damzchevk

Kardeşim niye anlamıyorsun erdoğan çıkıyor aynı meydanda propagandasını yapıyor. Açılış töreni diye aynı meydanda çıkıyor 10 dakika açılış hakkında konuşuyor gerisi bay kemal diye miting yapmakla geçiyor. Aynı meydanda başkası miting yapamıyor ama. Eğer yasaksa herkese o yasak olacak bu kadar...
  83. damzchevk

Savunmak için savunmak seninkisi komiksin. Erdoğanın konuşmalarını dinlemen, 30 dakika boyunca bahsettiği şeylerde siyaset olduğunu anlaman için yeterli. Chp siyasi hakkı olarak miting yapabilir erdoğana sayıp sövecek diye ne yapalım mitinglere yasak mı koyalım? Sen laf anlamıyorsun herhalde...
  84. damzchevk

Kardeşim erdoğan çıktı orada açılışını yaptı sonrada siyasetini yaptı propagandasını yaptı. Açılışa izin var mitinge izin yok saçma bir şey adam zaten açılışı %50 miting olarak yapıyor. Birde meydan siyasete yasak mı yani açılış düzenlerkende orada bir organizasyon oluyor insanlar toplanıyor...
  85. damzchevk

Erdoğan cumhurbaşkanı kimliği ile falan açılış töreni yapmıyor ilgili tören yapılıp dağılmıyorlar akp genel başkanı kürsüye çıkıyor ve siyaset yapıyor. Adına açılış töreni dedikten sonra cumhurbaşkanına meydan serbest adına miting deyince başkasına yasak olunca çifte standart oluyor.
  86. damzchevk

Erdoğan birkaç ay önce meydanda açılış töreni yapmış ki açılış töreninin mitingten bir farkı yok.
  87. damzchevk

Haber Ekonomi pik yapıyor kalkmış puanımızı düşürüyorlar, sözü üzerine yıllar geçmedi

promptera ne düşüyorsa onu okuyor o da bilmiyorki ne dediğini
  88. damzchevk

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "19 yıldır bu ekonomi politikasının hazırlıklarını yapıyoruz.

19 yıldır ekonomide kurtuluş mücadelesi verme aşamasına gelmek için çalışıyorlar
  89. damzchevk

BAE'nin Türkiye'ye 100 Milyar $ Yatırım Yapacağı İddiası !

Sen ciddi ciddi abd nin kuklası bae nin teröre artık destek vermeyeceğine mi inandın? umarım bizi yönetenlerde senin kadar saf değildir.
  90. damzchevk

AKP ne yaparsa onun rüzgarında hareket ediyorsun. Eğer CHP deseydiki bae ile ilişkileri düzeltin, falan chp'ye tonla laf söylerdin. BAE dediğin ülkeyi doğrudan dış güç diye tanımladı devlet, bakanlar. 15 temmuzun finansörü denildi. Sence böyle bir ülkenin çıkarı olmasa Türkiye ile o kadar sorun...
  91. damzchevk

Ya bırak allah aşkına verdiğin örneklere bak bunlarla dayanarak akp'nin yaptığını mı savunuyorsun ciddi cidii. Söyselsene erdoğanı devirmek isteyen biden, kuklası olan bae ile niye tütkiyeye yatırım yapıyor?
  92. damzchevk

tükürdüğünü yalamak = akp
  93. damzchevk

Soru Hangi mevkide oynamalıyım?

savunmada nasılsın
  94. damzchevk

Haber Imamoğlu cuma vakti cami açtı lokma dağıttı

Vatan hainleri nasıl bunları yapmazlar diyecek söz bulamıyorum.
  95. damzchevk

Sana açıklama yapmak zorunda değilim iyi günler.
  96. damzchevk

islam düşmanı cehape kuran kursu ve lojman yapımını iptal ettirmiş alın işte herşey çok güzel oldu.
  97. damzchevk

Haber Meral Akşener: Bir dış güç göreve gelse ancak bunları yapardı

Belkide fetönün siyasi ayağı hala iş yapıyor? Bu kadar anlamsızlığı ve üst üste yapılan yanlışların açıklaması ne olabilir ki?
  98. damzchevk

Ekonomi neden kötü anlayamayanlar için

Hahahaha. Fetö pkk vs. erdoğan ülkeyi batırıyor diye iktidarda tutmak isterse sence ne yapmalı? Erdoğan gitmeli mi demeli kalmalı mı demeli? Milleti çok saf sanıyorsunuz gerçekten. :D Düşünsene pkk çıkıp erdoğana oy verin diyecek bizde gidip erdoğana oy vercez. :D
  99. damzchevk

Haber Almayı düşünenlere duyurulur: iPhone 11 satışa kapatıldı!

Yunanistan ekonomisi zayıf sıkıntılar yaşamış oldukça borçlu bir ülke. Avrupayla serbest ticareti var tabi ama bizimde var en fazla ihracatı avrupaya yapıyoruz. Türkiye’nin ihracatında AB’nin payı artıyor | DW | 03.02.2020
  100. damzchevk

Haber Almayı düşünenlere duyurulur: iPhone 11 satışa kapatıldı!

Yunanistanda asgari ücret 700 euro, iphone 12 128Gb 1000 euro. Yani iki asgari ücretle bir tane iphone 12 alabiliyorlar. Türkiyede asgari ücret 2800₺ iphone 12 128gb 11500₺ yani 4 asgari ücretle ancak bir adet alabiliyoruz. Alım gücümüz yunanistandan bile düşük. :D
  101. damzchevk

Ekonomi neden kötü anlayamayanlar için

102. damzchevk

Dolar 12 TL'yi de geçti

Ekonominin ve kurların bu hale gelmesinin bir bahanesi yok bu bir başarsızılıktır.
  103. damzchevk

Haber Ekmeğe Tarihi Zam Geliyor: "3-4 TL'ye Satılacak"

Ekmeğe zam gelebilir ama yollar çok güzel
  104. damzchevk

Soru Ak Parti ne yaparsa bu seçim oy verirsiniz (muhalif konusu)

Makarna dağıtırlarsa veririm.
  105. damzchevk

Haber Prof. Özgür Demirtaş'tan Merkez bankasına çağrı !

Evren liderimizden iyimi bilecek ya boş yapma özgür hoca
  106. damzchevk

Haber İnternetten maç yayınları tarih oluyor! Ne düşünüyorsunuz?

Korsan yayıncılığı tabiiki desteklemem ama süper lig gibi bir ligede bu kadar para verip izlemem asla.
  107. damzchevk

Dolar Tarihi zirvesini kırdı...

Orası öyle zaten mb'nin bu hükümet ile bağımsız kalamayacağını herkes biliyor bu saatten sonra bir çıkış yolu yok dediğin gibi sakal bıyık olayı.
  108. damzchevk

o tarihe kadar abd'nin her dediğini yapmadıkki kıbrıs yüzünden ülke çok süründü ambargo vs.
  109. damzchevk

Bence bugün faiz arttırılacak. CB faizi savunanla yürümem diye açıklama yaptı yine faizin indirilmesini savundu bunun üzerine Merkez Bankası Faiz arttıracak ve merkez bankası bağımsızdır imajı çizilmiş olunacak :D
  110. damzchevk

Akdeniz'de Kraliyet Donanması'na ait F-35 düştü

ilginç olabilir ama bu tarz uçak kazaları normal. F16 nın sürüyle böyle kazaları var. F35 yine iyi.
  111. damzchevk

Erdoğan: "Beraber yürüdüğümüz arkadaşlarımızdan faizi savunanlar, kusur bakmasınlar. Bu yolda ben, faizi savunanla beraber olamam, olmam."

Faizi savunan kafirlerdir allah faizi yasakladı elhamdürillah.
  112. damzchevk

Avustralya medyası : Türkiye devrim yaptı - Ya tb2'ler karşımıza çıksaydı?

Video mükemmel olmuş özellikle Türkiye'nin elde edip avrupanın bile sahip olmadığı teknolojiler ve İnsansız hava aracı konusunda Türkiye'nin süper güç haline geldiği yanlış bilgileri ile insanların milli duygularına güzel oynanmış. :D
  113. damzchevk

Kötü geçirdiğim zamanlarımda neden hep karşıma iyi şeyler çıkıyor ?

https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Algıda_seçicilik
  114. damzchevk

Coca Cola şişesinden çıkan cisim

Yalan ve reklam olduğu çok belli coca colaya iletelim dava açsın :D
  115. damzchevk

Dünyanın en ucuz benzinini almamıza rağmen dünyanın en pahalı benzinini kullanan avrupayla kıyaslayınca Türkiyede bir asgari ücretle 300-350 litre benzin alınıyor Almanyada bir asgari ücretle 900-1000 litre benzin alınıyor. :D
  116. damzchevk

Haber Pazarda 3500 liraya çok rahat geçiniyorum diyen adama eşinden tokat gibi cevap

Hiçbiri değil sadece a haber effect. :D
  117. damzchevk

Haber GTA The Trilogy: The Definitive Edition çıkış tarihi ve fiyatı duyuruldu!

Dövize bakarsak fiyat anlaşılır seviyede.
  118. damzchevk

Soru Pop OS Sorun

Terminale cd ~/.local/share/applications daha sonra ls -l komutunu ver eğer silmek istediğin kısayol oradaysa yine terminalde rm dosyaadi.desktop komutu ile dosyayı silebilirsin. Dosya yöneticisi ile açmak için home dizininde kullanıcı adın yazan klasöre gir ctrl+h kısayolu ile gizli dosyaları...
  119. damzchevk

Soru Sistem dosyası değiştirme izni alma ?

Önce terminalde sudo su yazarak root ol daha sonra aşağıdaki gibi belgeyi açmaya çalış. xed /sys/class/backligt/acpi_video0/dosyaadi
  120. damzchevk

Soru Hayat pahalılığını ve TL nin ciddi değer kaybettiğini düşünüyorum peki siz hissediyormusunuz?

Yetkilerin dahada arttırılması lazım ki dolarla daha güçlü mücadele edebilelim. Bu yetersiz geldi.
  121. damzchevk

Yardım Ubuntu benim modeemim hariç tüm modemleri görüyor !!

Wi-fi bağlantısı 5Ghz'mi? Belki sadece 2.4'leri görüyordur.
  122. damzchevk

2021-2022 Sezonu Futbol Sohbet Başlığı

boşver yazmana değmez :D
  123. damzchevk

Soru Şu anda Windows 11 kurmak mantıklı mı?

Ben bir aydır kullanıyorum henüz bir sorunum olmadı.
  124. damzchevk

Futbol takımı tutar gibi parti tutanlar

@OzkanK. kesinlikle katılıyorum ilave olarak mesele ne olursa olsun hep bir partiyi savunmak üzerine hayatını geçiren, paralı asker misali yaşayan kişiler keşke olmasa.
  125. damzchevk

Futbol takımı tutar gibi parti tutanlar

Bu ülkeye çok zarar veriyor.
  126. damzchevk

Soru Sizce bilerek ve isteyerek mi ekonomi bu durumda yoksa sadece yanlış bürokrasi ve politika mı?

Herkesin bildiği genel doğrular bu ülkede nedne gerçekleşemiyor, gerçekleştirilmiyor? Partide olması başka bir şey ülkede olmasın önemli olan o. Tek adamcılığı akp kaldıracak diye beklemiyorsun herhalde. :D Hukuka olan güven yargıya talimat verenler gidince gelecek hakim savcılar herhangi...
  127. damzchevk

Soru Sizce bilerek ve isteyerek mi ekonomi bu durumda yoksa sadece yanlış bürokrasi ve politika mı?

Bu ülkenin muhalefeti ABD'nin kuklası değildir. ABD en iyi yaptığı işi yapıp iç işlerimizi karıştırmak için böyle açıklamalar yapıyor bidenin sözlerine sazanca atlayıp muhalefet ülkeyi yıkacak diye düşünmek saflık veya buna inanıp gündeme getirmek türkiye aleyhine bir şeydir. Papağan gibi aynı...
  128. damzchevk

Dış politikada özelliklede Suriyede Türkiyenin büyük bir çıkmazda olduğunu ve bu bataklığa girdiğini hepimiz biliyoruz. Burada insanlar ABD ile bir olup Türkiyeyi yıkmak için iktidarı eleştirmiyor. Veya Türkiyede AKP'nin seçim kaybetmesi, görevden ayrılması ve muhalefetin başa gelmesi bu ülkenin...
  129. damzchevk

Senin gözün ne kadar görüyor acaba adam orada baya sıkıyor millete ekonomi şahlanacak diye geldiğimiz yere bak dolar 9.20 oldu olacak. gözü kör aklı tutulan bu komediye tepki veren mi oluyor, yanlış bulan mı oluyor? Bi bilgisi projesi yoksa sussun ekonomi bakanı ve ekonomi profesörü rte ne...
  130. damzchevk

Yardım Allah'a inanmıyorum.

Tanrının var olduğuna ve peygamber vahiy vb veya farklı herhangi bir yolla kendisini insanlara tanıttığına mı inanıyorsun? Eğer öyleyse deizm olmaz tabi.
  131. damzchevk

Soru Linux Mint Youtube Kasma Sorunu

Chrome ayarlarında "Kullanılabilir olduğunda donanım hızlandırmayı kullan" ayarı var bu ayarı değiştirip dene bakalım.
  132. damzchevk

Soru Linux Mint Youtube Kasma Sorunu

Ekran kartı nedir? Hangi tarayıcı ile izliyorsun firefox ile denedin mi?
  133. damzchevk

Yap işlet devret modeliyle yapılan birçok köprü vb. projeninde dolar üzerinden fiyatlandırıldığını, dolar her arttığında halk olarak daha da borçlandığımızı ekleyeyim. Ve bunlar çok ciddi rakamlar.
  134. damzchevk

Dolar 9 TL Oldu!

Bu işi takip eden ne kadar basit hatalar yapıldığını her zaman görmüştür.
  135. damzchevk

Dolar 9 TL Oldu!

Dolar bir günde 9 lira olmadı suriye biden meselesi ana sorumlu değil. Her alanda çok yanlış şeyler yapıldı bu bütün bu yanlışların sonucudur.
  136. damzchevk

Dolar 9 TL Oldu!

Yazık ya ne hale geldik :(
  137. damzchevk

Soru Erdoğan neden en ufak bir eleştiriyi bile kaldıramıyor?

Bir ülkenin kurucu liderine o ülkede küfür etmek muhakkak cezasız kalmaz kanun olsada olmasada cezası kesilir. Atatürke küfür ve hakaret etmek için can atanlar bu ülkede hiç tükenmez heryerden vatan haini fışkırıyor ama bunlar ateş olsa cirmi kadar yer yakar o yüzden için rahat olsun.
  138. damzchevk

https://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.3.5816.pdf Oku bakalım Atatürkü koruma kanununda Atatürkü eleştirenlere bir ceza var mı? Kaldıki Kadir mısıroğlundan Fatih tezcan gibi insanlar sabah akşam Atatürkü eleştirdi, eleştiriyor. Atatürkü eleştirmek şunu yanlış yaptı demek, atatürkü sevmiyorum...
  139. damzchevk

Kendi milletine karşı değil, Atatürke hakaret ve küfür etmek isteyen hainlere karşı var.
  140. damzchevk

Yardım Python kod hatası

area = (bbox[2] - bbox[0]) * (bbox[3] - bbox[1]) // 100 Kodu kopyalarken "[" işaretini "&#91" olarak almış o yüzden hata alıyorsun. Kodun başka satırlarındada varç
  141. damzchevk

İpucu Bence Windows 11 in sonu Windows Vista ve 8 gibi olacak

Windows 11'i kurduğumda Winodws 10 temalı KDE kullanıyorum sanmıştım. :D Tema dışında 10'dan çok farkı yok sistem olarak. Temada fena değil bence sonu vista ve 8 gibi asla olmaz.
  142. damzchevk

Haber Sigara ve otomobil vergilerinin 3 kat birden artması için teklif verildi

Siz kardeşinize yetkiyi verin bakın neler oluyor cCc reis <3
  143. damzchevk

Hadis-i Şerif

http://www.islamilimleri.com/Ktphn/Kitablar/05/Kitab.htm Burası var ama sunnah.com kadar işlevsel ve geniş değil. Bunun dışında kütüb-i sitte, riyazül salihin gibi pdf dosyaları internette var.
  144. damzchevk

Kıskanılan Ülkeden Acınası hale dönen ülke: Türkiye

Allah kabeyi koruması için, tüm müslümanların lanet ettiği, kabenin çevresini mahvedip kocaman saat kulesi ve oteller diken abd ve ingiliz kuklası olarak bahsedilen suud ailesinin eline mi bıraktı yani? Bu nasıl mantık :D
  145. damzchevk

Soru Sizce 1 Akpli Sn. Erdoğanı eleştirebilir mi?

ekonomi çok iyi yönetildi ama her şeye rağmen abd ve dış minnaklar yüzünden mi bu hale geldik şimdi biz? :D :D
  146. damzchevk

Soru Fifa Online 4 Oynamak İstiyorum?

Düşük ayarlarda düşük fps ile açar.
  147. damzchevk

Soru Eğer denildiği gibi Türkiye büyük ve güçlü ise asgari ücret yoksulluk sınırının üstünde olsun...

Türkiyenin hedefi dahada büyükmek. hedef, 150 milyon nüfus, çok ucuz iş gücü, fakir halk, zengin iktidar. Yeni hindistan.
  148. damzchevk

Haber Fahiş fiyatlar için öneri: Pazar tezgahına da karekod gelsin

Ortada fahiş fiyat sorunu yokki kötü ekonomiden doğan pahalılık sorunu var.
  149. damzchevk

Soru Neden bazı insanlar Atatürkten nefret ediyor?

Atatürk kendisini ne ilah ilan etti neden peygamber. Atatürk’ün yapmadığı hatalar Atatürkten nefret etme sebebi olamaz. Türkiye Cumhuriyetine aidiyet hisseden herhangi bir insanın Atatürkten nefret etmesi veya Atatürkü sevmemesi söz konusu olamaz.
  150. damzchevk

Soru Neden bazı insanlar Atatürkten nefret ediyor?

hain oldukları için
  151. damzchevk

Haber AKP'li vekilin seçim açıklaması

Anayasa mahkemesi nerede ne iş yapıyor bu açıklamalar anayasaya, laiklik ilkesine tamamen zıttır. Ülkenin ayarlarını alt üst ettiler.
  152. damzchevk

Soru Başkanlık sistemi nasıl gidiyor ahali

153. damzchevk

Kulüplerin çoğu ligde fenere karşı böyle kapanıyor. Böyle kapanan takımı açamazsan zaten şampiyon olamazsın. Takımda önceki maçlara göre tempo, hız eksikti. ver kaçlı set oyunu eksikti. Koşu atan oyuncuların önüne top atılmadı. Farklı bir fenerbahçe vardı yani şaşırarak izledim maçı.
  154. damzchevk

Frankfurt'u elinden kaçıran yüksek tempolu hızlı oyun oynayan Fenerbahçe Başakşehir maçında slow motion futbol oynadı. Kazanmak için oynamadı. Çok ilginç.
  155. damzchevk

İBB Tesislerinde 27 Yıl Sonra Alkol Satılması.

Tüm sosyal tesislerde alkol satışı falan mı başladı bizim haberimiz yok? Bu konser organizasyonunda tesisin içinde alkol satılacağından imamoğlunun haberi bile yoktur bu yapılırken. Belliki organize edenler düşünmüş. İBB yarın ilan edip satışlarını başlatsın o zaman de bunları ama böyle bir...
  156. damzchevk

Yani dediğim gibi sanıyorumki istisnai bir uygulama gibi o organizasyona özel. Eğer ibb tesislerinde alkol satışı başlarsa imamoğlu kendi ayağına sıkar. Özendirme meselesine gelince şimdi oraya gelen konsere gelen kişilerin çoğunluğu belliki alkol tüketiyor ki tüketmişler. Orada üç dolap gördü...
  157. damzchevk

Doğru isterse sattırmaz. daha önce imamoğlu alko satışı gelmeyecek demişti. Bence caz konseri organizasyonuna özel ayarlanmış istisnai bir uygulama. Bu tarz etkinliklerde alkol tüketimi oluyor orada satmasalar zaten marketten alacaklar yine. Normal tesislerde satış yapılacağını sanmıyorum.
  158. damzchevk

sabahın haberinde özel şirket yaptı diyor satışı.
  159. damzchevk

Temmuz ayı geçti Almanya,Fransa ve ABD kıskançlıktan patlıyor

O o tarz düşünenlerin sorunu ben öyle düşünmüyorum. İşte AKP'nin en büyük sorunu daha genel doğruları yerine getirememesi. Herkesce nasıl olması gerektiği bilinen şeyleri eline yüüzne bulaştırmıi olması. Sen daha ekonomiyi yargıyı düzeltemiyorsan bu hale getiriyorsan diğerlerini ne yapacaksın...
  160. damzchevk

Sen öyle düşün diye uğraşmıyorum zaten herkes kendi görüşünü paylaşıyor. Halk ne düşünecek onu seçimde göreceğiz. her parti kendi yaptrdığı ankette oyunu arttırıyor. :D Bu kötü gidişata rağmen akp yine kazanabilir çünkü kitlesi buna müsait. Kılıçdaroğlunun cb adayı olacağını pek düşünmüyorum...
  161. damzchevk

ya muhalefet berbat rezil tü kaka da iktidar pürü pak temiz müthiş başarılı mı? Muhalefetin gayette güzel çözüm önerileri var. Şu duruma gelmiş aKP'den her türlü daha faydalı olacaklarını düşünüyorum. Asıl akp'nin artık yapacak bir şeyi bir çözüm önerisi yok. Olsaydı zaten bugüne kadar bu hale...
  162. damzchevk

Soru Fifa 21 "Origin requires an update" hatası

Orası değil buraya bakman lazım. 1631974668 Mesela Steam'ın üzeri böyle yeşil değilde kırmızı blok olunca internete bağlanıp güncelleme falan yapamıyor güvenlik duvarında engellemiş oluyor onları kontrol et.
  163. damzchevk

Bu sadece politika yok çözüm önerisi yok diyen sana bir örnekti partilerin politika planları olduğunu göstermek için. Ali babacanı dinlersin bin defa neden 2019 da ayrıldığını anlattı kafana yatar yatmaz ama bu adamın ekonomi becerisi ve bilgisine bu ülkenin ihtiyacı var bir ortak aday cb olursa...
  164. damzchevk

Olmaz mı ya var tabi politikaları sen sadec akp izliyosan görmemişsindir belki. Örneğin deva partisinin ekonomi politikaları gayet iyi gözüküyor. PARTİ PROGRAMI chp parti programındada planlarıyla ilgili güzel şeyler var. https://chp.azureedge.net/1d48b01630ef43d9b2edf45d55842cae.pdf...
  165. damzchevk

Bu devlet adamı senin dediğin uslüpla inşallah temmuzdan sonra iyiye gideceğiz demiyor aç bir daha izle istersen tamamen çaresizlik içinde milletin aklıyla dalga geçerek temmuzdan sonra öyle bir atağa kalkacaz ki sanayi devi almanya süper güç amerika kıskançlıktan patlaycak diyor. Bu aynı...
  166. damzchevk

güvenlik duvarında steam veya origin engellenmiş olabilir mi kontrol et istersen
  167. damzchevk

peki ayarlarda altta "Restricted Access Mode" seçeneğini aktifleştirip denedin mi
  168. damzchevk

Çok trajikomik bir olay çaresizliğimize gülüyoruz aslında.
  169. damzchevk

Soru Babamlar götürdü beni bana bişey demeden erkek lisesine verdi nakil olmak istiyorum izin vermiyorlar

erkek lisesinde diretmelerinin sebebi ne?
  170. damzchevk

origini tamamen kapat sonra origini yönetici olarak çalışıtırıp güncelleme yap belki çözülür.
  171. damzchevk

Soru Sizce Ölüm cezası (İdam) gelmeli mi gelmemeli mi?

Tecavüz vb. ağır suçlara suçun kesinlikle kanıtlanmış olması şartıyla idam cezası gelebilir.
  172. damzchevk

Eski Ahit (Tevrat-Zebur) de NUH Tufanı

Diyanet işlerinin meali bu. 11. sure 40. ayet. Hûd Suresi 40. ayeti ve meali | Kuran ve Meali Kuranda sadece o kavmi kapsıyor, Nuh'un kavmi diyor ama yukarıdaki ayette gördüğün gibi gemiye canlıları bindirme meselesi kurandada var. Eğer lokal bir kavim helak ediliyorsa canlıların gemiye...
  173. damzchevk

Eski Ahit (Tevrat-Zebur) de NUH Tufanı

"Nihayet emrimiz gelip, tandır kaynamaya başlayınca (sular coşup taşınca) Nûh’a dedik ki: “Her cins canlıdan (erkekli dişili) birer çift, bir de kendileri hakkında daha önce hüküm verilmiş olanlar dışındaki âilen ile iman edenleri ona yükle.” Ama, onunla beraber sadece pek az kimse iman...
  174. damzchevk

Haber Taliban karma eğitimi yasakladı, kadın öğrencilere islami kıyafet zorunluluğu getirdi

Kesnilikle daha fazla vakit harcama lütfen.
  175. damzchevk

Haber Taliban karma eğitimi yasakladı, kadın öğrencilere islami kıyafet zorunluluğu getirdi

Benim ifademin benim şahsıma öznel olduğunu anlayabilecek kapasitede olmadığını ve bunu ben nesnel bir şekilde ifade etmişim gibi anlayacağını bilemediğim için özür dilerim. Bu çağdşı şeyleri seven ve isteyen birçok insanın olduğunu biliyorum.
  176. damzchevk

bir milyon kez bunu sana karşı yazmam gerekecek sanırım. Diyorum ki bu zorunluluk BANA GÖRE yanlıştır karma eğitim İSTEYENLER İÇİN devam etmelidir. Bu kadar. İslamı gayet iyi biliyorum merak etme fakat burada haberi buraya yazmak dışında İslam ile ilgili hiçbir fikir belirtmedim ve...
  177. damzchevk

:tearsofjoy::tearsofjoy::tearsofjoy:
  178. damzchevk

Karma eğitim tercih eden karma eğitimde kalmalıdır istemeyen cinsiyet ayrımı yapılmış eğitime gider. Taliban karma eğitimi yasaklıyor, karma eğitimin yanına cinsiyetçi eğitim alternetifi getirmiyor. İslami kıyafet zorunluluğu getirdiğini açıklayan taliban bende haberin başlığını yazıyorum...
  179. damzchevk

Sosyal özgürlüklerin kısıtlanmasından bahsediyorum iyi okumuyorsun sanırım. Saydığın ülkelerde bunlar tercih meselesi. Afganistanda kadınlar üzerinde zaten birçok hak kısıtlanıyor. Meseleyi islama çekmiyorum siz öyle algılıyorsununuz sanırım. taliban tabiiki bizim ülkemizin meselesi değil ben...
  180. damzchevk

Mesele eğitim düzeyi değil zaten afganistandan eğitim yuvası olması beklenmiyor mesele sosyal bir mesele. Birde gelişmiş ülkelerden örnek veriyorsunda doğru japonyada falan çok vardır fakat orada bu tercih meselesidir isteyen karma okula gider isteyen gitmez. 2021 yılında böyle zorbalıkların...
  181. damzchevk

Laflara bak afganistan dert etmiyormuş orada bu şekilde talibanın yönetiminde yaşamak isteyenlerin sayısı %10-20 belki. Geri kalanın artık gösterecek bir takati yok mücadele edecek gücü yok istemeyerek bunu kabul etmek zorunda kalıyorlar. Adamlar perişan halde kadınlar var yada yok daha taliban...
  182. damzchevk

Yardım Erkeğim Ama Erkek Gibi Değilim

Erkek olmak demek futbol sevip, küfür etmek ve kavga çıkarmak mı yoksa troll konu mu :D
  183. damzchevk

Kim sıkıntı etmiyor? İnsanların böyle şartlarda yaşayacak olmasını hoş mu karşılayayım?
  184. damzchevk

Yardım Visual Studio Python yazamamak.

İlla Studio istiyorsa hocalar Mac’e windows kurabilirsin.
  185. damzchevk

Yardım Visual Studio Python yazamamak.

https://docs.microsoft.com/en-us/visualstudio/python/tutorial-working-with-python-in-visual-studio-step-00-installation?view=vs-2019 Burada yazana göre mac üzerinde studioda python desteklenmiyormuş. Visual Studio Code destekliyordur tabi.
  186. damzchevk

"Erkek denen aşağılık, karaktersiz cinsiyet..."

Belli bir kadın kesimi var ne hikmetse bunlara sürekli aşağılık ve pislik erkekler denk geliyor herhalde birbirlerini çekiyorlar. :D
  187. damzchevk

Afganistan'da Taliban'ın atadığı eğitim bakanı Abdül Baki Hakkani, yeni kuralları açıkladı: Üniversitelerde karma eğitim yasaklanacak, kadınlar İslami giysi giymek zorunda kalacak. Taliban hükümetinde yüksek eğitim bakanı olarak atanan Abdül Baki Hakkani, üniversiteler ve diğer eğitim...
  188. damzchevk

ABD'nin Çekilirken Taliban'a kaptırdığı Silah ve Taçhizatların Tam Listesi.

Uçak helikopter bakımlarını yapıp pilot sağlaması konusunda öyle dedim. kalaşnikof satmak başka uçak, helikopter başka.
  189. damzchevk

Haber Deniz Taksi, İstanbulluların Hizmetine Giriyor!

https://www.google.com.tr/amp/s/www.ntv.com.tr/amp/galeri/turkiye/istanbulun-deniz-taksi-mezarligi,uxc2v5t0fEq29dXLcZgRgw kullanılmıyormuş ve bu yüzden hurdaya çıkmışlar.
  190. damzchevk

Kola'nın 10 TL Olması

Tam olarak katılmıyorum. Fiyatların artması keyfi değil sonuçta. Maliyet her yönden(lojistik, ham madde, yarı-mamül,üretim) artıyor. Kurlar tarihi zirve yapıyor. Bu ortamda serbest piyasaya müdahale ederek ekonomiyi ve alım gücü sorunun çözemezsiniz. Çözüm güvenilir hukuk, güven ortamı, gergin...
  191. damzchevk

Haber Afgan mülteciler akın akın gelmeye devam ediyorlar!

Benim ülkemden ABD sorumlu değil bu ülkeye bu kadar mülteci girer, Afgan mülteci girerse ben tabiki kendi ülkemi eleştiririm. ABD'yi eleştirince değiştrebileceğimiz bir şey mi var? Yani birde bu insanları ABD mi vuruyor taliban mı vuruyor? ABD vuruyorsa ABD çekilince sevinmek yerine neden...
  192. damzchevk

E o zaman çin rusya pakistan talibanı tanıyıp destek versin.
  193. damzchevk

Uçak ve helikopterlerin kalmasının bir önemi yok bu araçların kullanılması için iyi eğitilmiş mühendis ekiplerinin bakımlarına ve yedek parçalara ihtiyaç var. Taliban ancak geride kalan hummer gibi araçları, piyade tüfeklerini cephaneleri kullanır bunlarıda onlara zaten satacak çok silah...
  194. damzchevk

ABD'nin yaptığı açıklamaya göre uçak ve helikopterlerin çok büyük bir kısmı kullanılamaz hale getirilerek terk edilmiş.
  195. damzchevk

Kola'nın 10 TL Olması

Şu an Türkiye'nin durumu doğru ekonomik ve hukuk politikaları ile düzeltilebilir seviyede. Serbest piyasaya müdahale etmek aynı zamanda sermayeyi ülkeden uzaklaştırmak demek. Aksine dışarıdan daha fazla yatırım almamız gerekiyor.
  196. damzchevk

Kola'nın 10 TL Olması

Serbest piyasa ekonomisine el atmak freni patlamış kamyonun direksiyonunu uçuruma kırmak olur.
  197. damzchevk

Soru bu gerçek mi sıkıntı çıkarır mı

https://fo4tr.101xp.com/ Site bu doğru ve güvenilir.
  198. damzchevk

Yardım Sesim çok iğrenç. Burnum tıkalı ve peltek gibi

Herkes kendi sesini gerçekte ve kayıtta farklı duyuyor normal. Kaliteli bir stüdyo mikrofonu ile ancak daha doğru duyarsın.
  199. damzchevk

Yardım Sesim çok iğrenç. Burnum tıkalı ve peltek gibi

Burnunda et olabilir bir muayne ol. Gerisi diksiyon dersi ve özgüven.
  200. damzchevk

Türkiye - Karadağ Maçı TRT1 21:45 (ne olur? )

Bu oyuncuların hepsi kendi takımlarında çok başarılı oyuncular bütün sorun teknik direktör ve teknik ekipte ülkede kimse başarısızlığı kabul edip sorumluluk almıyor.
  201. damzchevk

Soru python'da print komutu hatalı

Tabi shell ile kodları tek tek çalıştırabilirsin yani önce input alacaksın sonra print yapacaksın.
  202. damzchevk

Shell ile çalıştırma sol üstte file yazan yerden yeni dosya oluştur kodu yeni dosyaya yapıştır sonra isim.py olarak kaydet sonra bu yeni dosyada iken çalıştır debug yazan yerde run diye bir yer olması lazım.
  203. damzchevk

Benim attığım şekilde düzgün çalışıyor.
  204. damzchevk

isim=input("isim?\n") print("merhaba",isim) Bunu mu yapmak istiyorsun?
  205. damzchevk

Anket Filmleri Türkçe dublajlımı seviyorsunuz Türkçe altyazılımı?

Kesinlikle altyazılı izlerim. Filmin kendi seslerini daha doğru, oyuncuların tonmalamarını ve yansıttıkları ruh hallerini daha doğru algılamış oluruz.
  206. damzchevk

Soru Son zamanlarda islamofobi'nin arttığını gören hisseden var mı?

Şunu yazdınız. "Mürtede verilen cezalar kadınlara, çocuklara, ergenliğe ulaşırken yani yetişkin olurken İslâm'ı seçmek istemeyenlere tatbik edilmez." Mürtede verilen cezalar diye belirttiniz ama bunu ölüm olarak kısıtlamadınız o yüzden bende kadınada hapis cezası verilebilir yazdım ikimizde...
  207. damzchevk

Ben İslam Ansiklopedisinde Ridde başlığında hanefi mezhebinde mürted kadına hapis cezası verildiğini okuduğum için öyle yazdım. "İrtidad eden kadına ölüm cezası uygulanması ise fakihler arasında tartışmalı olup Hanefî ve Ca‘ferî mezheplerine göre kadının cezası tövbe edene kadar hapistir."...
  208. damzchevk

kadın mürtede verilmez dediniz bende verilebiliyor dedim. "Mürtede verilen cezalar kadınlara, çocuklara, ergenliğe ulaşırken yani yetişkin olurken İslâm'ı seçmek istemeyenlere tatbik edilmez." yazmışsınız. Bu kaynakları herkes biliyor diye bir şey yok yani siz biliyorsanız ne güzel belki...
  209. damzchevk

Bir sürü mezhep var. Bizim ülkede 4 mezhep doğru kabul edildiğinden zaten ben bu 4 mezhep dışındaki görüşlerin kaynaklarına bakmıyorum. İmam Malik'in Muvatta isimli Fıkıh kitabından Mürted bölümü. Ebu bekir sifil Mürted ile ilgili video; Sunniliğie göre İslam inancını terk eden...
  210. damzchevk

Kıskandı diye sevgilisini öldüren bunun suç olduğunu bile bile yapıyorlar. Ama attığım örnekteki gibi şeyleri o insanlar kendine hak görüyor. İrtidat edenleri öldürüyorlar bunları zihniyeti ve bunu doğru buluyorlar. Ebu hanifenin fıkıh kitabından; Dinde yeri yok bu gerçek islam değil...
  211. damzchevk

İnanın Avrupa insanının Türkiyede yaşanan İslama karşı hiçbir fobisi yok. Türk insanının yaşantısının zaten Avrupa insanının yaşantısından pek bir farkı yok. Tüm sorun Türkiye dışında yaşanan İslam. Sadece IŞİD, El-Nusra,Taliban,El-Kaide gibi terör örgütleri değil ayrıca bu örgütlerin dışında...
  212. damzchevk

Soru Sizce asgari ücret ne kadar olmalı?

Asgari ücreti 5-6 bin lira yaparak sorunlar keşke çözülseydi aksine daha büyük sorunlar yaratır. Olması gereken asgari ücretin yükseltilmesi değil açlık ve yoksulluk sınırının düzgün mali politikalarla düşürülmesi, alım gücünün yükseltilmesi.
  213. damzchevk

Soru SDN Forum'a reklam verme işlemleri nasıl oluyor?

SDN Forum tabi kötü duruma düşmez böyle bir reklam konusu ile ama SDN Forumda kullanıcı sayısı konusunda geçmişine göre kötü bir durumdayken garip durur.
  214. damzchevk

Bu vitaminden içebilirmiyim ?

Fazladan uyanık kalmak için işe yarayacağını pek sanmam. Bende buna benzer multivitamin kullanmıştım birkaç sene önce öyle bir etkisi olmamıştı. Belli bir enerjiyi harcayınca mevbur uyku bastırıyor. Gerektiğinde uyanık kalmak için kahve,fındıkifıstık tarzı şeyler atıştırmak yardımcı olur.
  215. damzchevk

Soru SDN Forum'a reklam verme işlemleri nasıl oluyor?

Bir forum başka bir forumun reklamını neden yapsın saçma olur. mail atabilirsin.
  216. damzchevk

Kendi amatör Forum sitemi açtım :P

Safaride siteyi paylaşma, favorilere ekleme ekranında, ana ekrana ekle seçeneği var muhtemelen aynı görevi görüyor.
  217. damzchevk

Soru Talibanlar kim?

https://tr.euronews.com/2021/08/14/taliban-orgutu-nedir-nasil-ortaya-cikti-amaci-nedir-arkasinda-kimler-var
  218. damzchevk

Soru Ubuntu 16.04 yazılımı yüklemeden indirme

https://launchpad.net/ubuntu/xenial/ Buradan repodaki paketleri indirebilirsin. Kuracağın paket ek bağımlılıklar istiyorsa onlarıda manuel olarak indirmen lazım. APT ile kurarken otomatik yüklüyor internetsiz manuel kurarken tek tek kurmak gerekebilir.
  219. damzchevk

hakikat forum lgbt+ ve ateizm gibi felsefi inançlara saygı duymuyor

Kendi görüşü dışındaki görüşlere tahammül edemeyen kişi ve yerlerden uzak durulmasını tavsiye ederim.
  220. damzchevk

Yardım GNU/Linux'dan Windows'a geçemiyorum

terminalde usb takılı iken lsblk komutunu çalıştırıp çıktısını atarmısım?
  221. damzchevk

WoeUSB ile yazdırınca çalışması lazım.
  222. damzchevk

WoeUSB mi kullandın?
  223. damzchevk

Soru Nedir bu Afgan ve Afganistan haberleri?

Test yoksa virüste yok :D
  224. damzchevk

ABD’den Türkiye Uyarısı: 'Seyahat Etmeyin, Korona ve Terör Riski Arttı'

Sende afganlar alınsın demedin hükümette afganlar alınmalı gibi şeyler demedi bende zaten böyle bir şey dendiğini iddia etmedim. Afganistandan halihazırda Türkiyeye girmiş afgan mülteciler zaten var. Yukarıda tekrar okursan, "umarım kabilde uçaklara doldurulan afganlar Türkiyeye sokulmaz, eğer...
  225. damzchevk

iftira atıyorsun. Ben türkiyeye saldırmıyorum. Afgan mültecilerin arasında teröristler olabilir bu nedenle mümkünse mülteciler alınmasın(zaten fazlasıyla mülteciye biz bakıyoruz) alınırsada kamplardan çıkarılmasın diye düşünüyorum. Bu düşüncemin zıttını yaparsa hükümet bende hükümet eleştiririm...
  226. damzchevk

O insanların arasında taliban militanları olabilir. Işid militanları olabilir. Başka terör örgütlerinin militanları olabilir. Sonuçta alnında yazmıyor ne olduğu. Belki türkiyeye sığınmacı adı altında militan göndercek amerika nasıl bilebiliriz?
  227. damzchevk

Soru Huzurun İslamda olup tüm kaosların İslam ülkelerinde olması

Bir fikrim var ve belirtiyorum anlayamıyor olabilirsiniz. Bunlar sahih hadisler mezhep imamlarınca ve hadis alimlerince doğru kabul edilen sahih hadisler. Taberi, kurtubi gibi alimler bu hadislerle kuran tefsir ediyor, Ahmet bin hambeli gibi mezhep iamamları bu hadislerle fıkıh kitabı yazıyor...
  228. damzchevk

Korona konusunda haklı olabilirler. Kabilde uçaklara bindirilen afganlar Türkiyeye'de getirilmez umarım. Eğer Türkiyeye afgan sığınmacı girişi olursa terör riski artar...
  229. damzchevk

Ben bunu islam kaynaklarına göre söylüyorum kendi kafama göre değil. Yok reddediyorum böyle bir şey yok diyorsan o kaynaklara itiraz yapabilirsin.
  230. damzchevk

Hayır demiyorum. Siz asıl başka yerden bakıyorsunuz. Ben birçok fıkıh kitabıda okudum sahih hadis kitabıda. Bu uygulamaların yeri islamda var. Cariye köle var kadının sokağa çıkmasının kısıtlanması var küçük yaşta evlilikler var. Çok fazla şey sayıp alimlerin tefsir ve fıkıh kitaplarından...
  231. damzchevk

İslamla alakası var. Yobaz din insanlarının kaynağı zaten islam kaynakları. Hadisler. Örneğin Afganistanda Taliban resim yapan heykey yapanları cezalandırıyor. Niye? Çünkü peygamber yasaklamış, lanetlemiş. Dövme yapan, saç taktıran.. Taliban köle ve cariye sistemini devam ettiriyor niye? İslam...
  232. damzchevk

Bu İslamın kendisi ile alakalı bir problem. Huzur aslında İslamda değil. Afganistan 1919 yılında bağımsızlığını aldı. Ülkenin başına geçen Emanullah Han demokrasi, yasama, kadın hakları gibi reformaları ülkesine getirecekken ülkesindeki molla ve şeyhler, halkın içindeki dini önderler, kabileler...
  233. damzchevk

Afganlar uçaklara tutunarak kaçmaya çalışıyor

Talibanın ülkeyi ele geçirdiği Afganistanda insanlar uçaklara tutunarak kaçmaya çalışıyor. Talibanın yönetimini kabul edip orada yaşamak yerine ölümü tercih ediyorlar.
  234. damzchevk

Haber Afganistan'ın Başkenti Resmen Düştü!

Mesajımı okumaya sonundan mı başlıyorsun? :D Amerika halkı Amerikanın çekilmesinden memnun Türkiye olsaydı bende Türkiye orada olsun istemezdim dedim. Türk askeri gitsin talibanla savaşsın diyen yok zaten.
  235. damzchevk

Amerika'nın çok fazla teknolojisi askeri gücü var istese çok rahat Talibanı yok eder ama savaş ne kadar tank uçak zırhlı varsa düşmana salmak değil eğer böyle bir şey yapsarsalar milyonlarca sivil ölür. Sivil kaybı yaşamadan minimum uçak ve tank gibi ağır saldırı kullanmadan operasyonlarla...
  236. damzchevk

Tabi anlaşma yapmaz eğer davalarından, ilkelerinden vazgeçmiş olsalar barış yaparlardı dedim. Pek katılmıyorum buna. ABD'nin asıl çekilme amacı net şekilde belli değil ama eğer böyle bir şey isteseydi çok daha önceden bunu yapardı. Yıllarca Taliban ve El-kaidenin ilerlemesine engel oldu.
  237. damzchevk

Afganistanı Taliban mı işgal ediyor ABD'mi? Meşru Afganistan hükümeti ile barış yapsalar ABD Afganistandan çok daha önceden çekilirdi. Hükümetle ABD yanlısı diye barışmazlardı ama Taliban ve El-Kaide olmasaydı zaten ABD Afganistana girmezdi. ABD'nin Afganistandan çekilmesi ne haliniz varsa görün...
  238. damzchevk

Bu adamların tüm ilkesi amacı zaten islam şeriatını uygulamak. Bu kadar mücadele verdikten sonra bu ilkelerinden vazgeçmezler. Bu ilkelerinden vazgeçmiş olsalar barış yaparlardı.
  239. damzchevk

1996 yılında yine ülkeyi ele geçirdiğinde şöyle bir yönetim sergilemiş. :( İnsanlara yazık. Taliban'ın uygulamalarından bazıları Önceleri nispeten yumuşak bir görünüm veren örgüt Kabil'in ele geçirilmesinin ardından çok katı kurallar uygulamaya başladı. Şeriata dayalı anayasal sistem yürürlüğe...
  240. damzchevk

Haber Beşiktaş Tribünleri: "Türkiye'de Mülteci İstemiyoruz"

Avrupa huzur içinde yaşasın diye hiçbir T.C. vatandaşı o kadar sıkıntının içinde mülteci sorunu yaşamak zorunda değil.
  241. damzchevk

Soru Sizce Recep Tayyip Erdoğan istifa etmeli mi ?

Anlama probelmin mi var? Kimsenin cumaya oraya buraya gitmesi dini siyasete karıştırdığını gösteremez ister erdoğan olsun ister başka siyasetçi olsun. Dini siyasete kattığını mitinglerde parti toplantılarında orada burada yaptığı konuşmalardan anlarsın. AKP bugüne dek bunu hep yaptı. CHP'de...
  242. damzchevk

Dini yaşamak başka şeydir dini siyasete alet etmek başka şeydir. Bu ülkede inanç özgürlüğü var herkes ister cumaya gider ister meyhaneye kime ne? Yok dolarları varsa bizim allahımız var yok peygamber pes etmedi bizde etmiyoruz falan. AKP dini siyasete alenen alet etmiştir bugüne kadar. CHP'nin...
  243. damzchevk

CHP dini kullanırken çekilmiş bazı görüntüler. :D
  244. damzchevk

Ankara'da Suriyeli Uyruklu Olduğu Söylenen Kişiler 3 Türk Genci Bıçakladı.

Daha çook can yakacaklar bekleyin. Özellikle afganlar. Afganları almak zaten çok büyük hata. Hadi Suriyede çok fazla bölünmüş gurup var Afganistanda neden devletle birlikte Talibana karşı savaşmıyorlarda ülkelerinden kaçıyorlar ta Türkiyeye Avrupalara geliyorlar? Kaçanların bir kısmıda Talibancı...
  245. damzchevk

Yardım MSI H110M Pro-VD tüm Debug LED ışıkları yanıyor

Bugün yeni PSU geldi ve değiştirince problem kalmadı.
  246. damzchevk

Değiştirdi değiştirdide doğru yönde değiştirmedi. Değiştirmek demek doğru olanı yapmış olmak değil.
  247. damzchevk

Örneğin 20 yıldır başta olan Cumhurbaşkanının bir eğitim vizyonunun olmadığını 20 yıl gibi eğitimde önemli reformlar yapılabilecek bir sürede hep beraber gördük. Eğitimde gerçekten bir vizyonu olan kişi 20 yılda bunu gerçekleştirirdi. Fakat geldiğimiz noktada ülke sorunlarından biride hala...
  248. damzchevk

Sadece ekonomideki başarısızlığı istifası için yeterli bir sebep.
  249. damzchevk

Soru Uzaylı istilası VS zombi virüsü

uzaylı
  250. damzchevk

Soru Bu iki ilaç arasında fark var mıdır?

Eczacıya danışabilirsin muadili olabilir.
  251. damzchevk

Acun Ilıcalı'nın Sahibi Olduğu Exxen, Süper Lig İhalesinde Yer Alacak İddiası

Oyun, dizi, film gibi şeyler için para veriliyor. futbolda futbolu izlemeyi seven insanlar eğlenmek için para verebilir.
  252. damzchevk

Soru Cemaatler ve Siyasi Partilerin İlişkileri Hakkında Neler Düşünüyorsunuz?

Kusura bakmada iş birliğinin büyüğü küçüğü var. Darbe yapabilecek kadar ordunun ve yargının kadrolarına bir cemaati sokmakla CHP'nin yaptığı bir değil. CHP iş birliği yaptığındada kesinlikle buda rezil bir durum kimse yapmamalı ama bunun büyüğü küçüğü var muhakkak. Yalnızca CHP değil, Türkiye...
  253. damzchevk

fetö nün chp ile yaptığı işbirliği, akp ile yaptığı işbirliğinin yanında hiçbir şey. Hadi fetöyü geçtik kendilerini belli ettiler diğer cemaatlerde ülkeye fetö kadar tehdit ve o cemaatlerden hükümete yakın olanlar var. Hükümete yakın olsa olmasa bile, bir partiyle işbirliği yapıp yapmasa bile...
  254. damzchevk

Tarikatlar kendi fikir hürriyeti olmayan insan yığınlarından oluşur. Abileri hocaları Akp ye oy veriyorsunuz derler hepsi akp ye verir, saadete oy veriyorsunuz derler hepsi saadete verir. Ülkede çok fazla cemaat var ve çoğu cumhuriyet ve atatürk düşmanı insanlar yetiştiriyor. Tam bir rezalet...
  255. damzchevk

Soru Gerçek kesit şeytan ismetin komşusu

türbanlı şeytan :D
  256. damzchevk

Öneri Sonsuz Mesaj Düzenleme Özelliği Gelebilir

Mesaj düzenleme sonsuz olduğunda bazı kullanıcılar açtığı konuları veya mesajları siliyorlar.
  257. damzchevk

Soru UbuntuBudgie Ubuntu ile aynı mı?

Budgie maaüstü ortamı ile oluşturulmuş ubuntu dağıtımı. Güvenilir bir şekilde kurabilirsin.
  258. damzchevk

Öneri 2021 Yılında Çıkmış Keyifli Zaman Geçirten Filmler

Aradığım şey :D
  259. damzchevk

Öneri 10000 TL monitör dahil sistem tavsiyesi

Küçük kuzenim için istemiştim ama onlar almış bir şeyler teşekkür ederim.
  260. damzchevk

Öneri 10000 TL monitör dahil sistem tavsiyesi

10000 TL monitör dahil sistem tavsiyesi verebilir misiniz? Oyun için olacak.
  261. damzchevk

Haber Devlet Bahçeli Yks Ile İlgili Açıklamada Bulundu!!!

Ösym nin amacı öğrenci elemek. Makine mühendisi olacak herkes neden felsefe çözsün diye düşünmez. Felsefe çuvallayan mühendis adaylarını elemesi lazım üniversite kontenjanları sınırlı :D
  262. damzchevk

Haber Orman yakmak için keşif yapan PKK'lılar yakalandı

İyide 400 kartta birsürü ülke var onlardada sarı güneş sarı cisim diye bir şey bulup aynı anlama getirelim? İtalya kartındaki gökyüzündeki sarılık, kadının üstündeki sarı kıyafet economist dergisinin 2020 yazsının kırmızı şekilde yazan 20 kısmına bir işaret olduğuna inanıyorsan yani ne...
  263. damzchevk

Ulan renk körleri kırmızıyı sarı görür sarıda şu şu anlamlara gelir italya kartındada sarı renkler vardır yani ne kanıtlamış oldun? Sen açıklasana videoyu izle diyip duruyorsun yaz şuraya maden bu kadar açık bir bağlantı var.
  264. damzchevk

Sen benimle dalga mı geçiyorsun? 40 dakika video atıp birde kart atıyorsun karttaki olayın cevabı videoda diyorsun kartla ilgili videoda hiçbir bağ yok, hiçbir şey geçmiyor.
  265. damzchevk

Şimdi öncelikle neden 94 senesini baz alıyorsun kart 95 senesinde çıkıyor? adam 2008 de ölseydi 93 yılını mı baz alacaktın? Tamamen safsata. Numeroloji kullanarak her kitaptan kehanet, mucize çıkarabilirsin. ikiz kule kartı. 1995 + 10 = 2005 aa bu sefer bilemedi. 2001 çıkması gerekiyordu...
  266. damzchevk

Kardeşim numeroloji safsatanın babasıdır. En ilgisiz kitaplarda çok garip olaylarla ilgili numerolojik safsatalar ortaya çıkaraiblirsin. 400 tane kart yayınlamış adamlar 350 den fazlası tamamen ilgisiz. Şu 10-12 tanesinide ordan burdan numerolojiyle falan saçma sapan yerlere çekiyorsun. Buradaki...
  267. damzchevk

15 temmuz kartı diye yazıyorsun sanki kartta türkiyede 15 temmuzda ordu darbe yapıyor yazıyor. Savaş karşıtı hipi tankın önüne yatıyor. ne 15 temmuzu cidden komiksin. İtalya kartınıda buraya at kaddafi ve micheal jakson kartınıda at ve açıkla o zaman üzerinde yazanlarla beraber.
  268. damzchevk

Aahahah. İşte öyle değil sen yeterince araştırmamışsın. Birkere kartların tamamı 81 senesinde çıkmadı. Kartların komplo teorilerine yol açan "illuminati: New Wold Order" versiyonu 95 senesinde sunuldu ve hatta o yıl en iyi bilim kurgu kart oyunu olarak ödül aldı. Kartlarda kehanet edilen...
  269. damzchevk

Ben bu tarz komplolar üreten kişilerle çok tartıştım bu konuları onlar bunların arkasında deccalin olduğunu düşünür. :D
  270. damzchevk

Düpedüz safsatadan ibaret. Yok çip takacaklar yok ateist yapacaklar. Orman yanıgın dediğin şey sadece bu yıl oluyormuş gibi bilmeden araştırmadan komplo teorisi hazılamalar birde hadis yerleştirmeler. Çok komik gerçekten çok komik. O yüzden gülen emoji attım birilerinin zoruna gitti. :D...
  271. damzchevk

Soru Arapça Zor Bir Dilmi?

kolay diyenler bizim kültürde oluşan kuran okuma olayını arapça öğrenmek sanıyor. Alfabeyi ezberleyip hiçbir şey anlamadan telafuz etmek başka bir şey dili öğrenmek başka bir şey.
  272. damzchevk

Yardım Mezuna kaldıktan sonra askerlik nasıl olur?

Otomatik tecil etmiyor diye biliyorum. Buradan kontrol edebilirsin. Askerlik Durum Belgesi Sorgulama Eğer geçmişse askerlik şubesine gidip tecil ettirmen gerekebilir.
  273. damzchevk

Sdn Forumdan Çıkıp Sdn Foruma Giriyorum Bana Bir Çare

modemden forumu engelle.
  274. damzchevk

Soru Üniversite Tercihleri Neye Göre Yapılmalı

Başarı sırasına göre tercih yapmalısın puana bakmana gerek yok.
  275. damzchevk

Soru Atatürkçü Veya Kemalist Gibi Davranan Ama Öyle Olmayan İnsanlar Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Atatürk ve Atatürkçülük, üzerinden siyaset yapılabilen halkın maalesef bilgisinin pek güçlü olmadığı kullanışlı bir şey. O yüzden yeri geliyor en siyasal islamcı, ideali islam şeriat devleti olan siyasetçide ben Atatürkçüyüm diyor, Atatürkün kurduğu partide bulunan ama Atatürkün politikalarıyla...
  276. damzchevk

Haber Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan orman yangınlarıyla ilgili açıklama: Devlet vatandaşı için tüm imkanlarıyla seferber halde

euronews kaynağına göre yazdım. https://tr.euronews.com/2021/08/01/italya-n-n-guney-bolgeleri-orman-yang-nlar-yla-mucadele-ediyor 1627895135 https://en.wikipedia.org/wiki/Protezione_Civile 19 tane CL-415, 6 tane CL-215 varmış. 25 tane. Avrupa Birliğinin gönderdiği uçaklarıda katarak 30...
  277. damzchevk

Haber Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan orman yangınlarıyla ilgili açıklama: Devlet vatandaşı için tüm imkanlarıyla seferber halde

Yanlış mantık. İtalyada çok çok fazla noktada yangın çıktı. AB’den falan yardımda alıyorlar. 30 uçaktan daha fazlasına ihtiyaçları vardı. Ayrıca uçaktan çok helikopterleride vardır muhtemelen.
  278. damzchevk

Uçağın, helikopterin modeline göre bu bilgiler değişir. Mesela helikopterler fazla rüzgarlı havalarda müdahale edemiyormuş. buda önemli bir dezavantaj. Hazırda daha fazla uçak daha doğru olurdu.
  279. damzchevk

Devlet tabiki tüm imkanıyla yangınları söndürüyor ama burada uçak çok etkilidir. Türkiye gibi şuan yangınlarla mücadele eden İtalyanın 30 uçağı varmış.(euronews) Türkiyenin uçak sayısı gerçekten az.
  280. damzchevk

Haber Erdoğan Marmaris'te vatandaşlara çay dağıttı

:tearsofjoy::tearsofjoy::tearsofjoy:
  281. damzchevk

Akdeniz yangınları: Türkiye, İtalya, Yunanistan Alev Alev

TÜRKİYE’nin dört bir yanında başlayan yangınların benzerleri Avrupa’yı da etkisi altına almış durumda. Bilim insanları iklim krizi yüzünden dünyanın giderek daha çok ekstrem doğa ve hava olayları yaşayacağını ifade ederken, kuru ve yağışsız hava özellikle Akdeniz ülkelerini büyük orman...
  282. damzchevk

Ortada sanıldığı gibi bir durum yok. Bakan devletin kaynağı durumu yok diye halka, yardım lazım hesap açtık halkımız cömerttir demedi. Zaten bağış yapmak isteyen iş adamları ve vatandaşlar var diye hesap açmışlar onada halkımız cömerttir dedi. Bu kadar basit. - “Gerek Antalya’da gerekse...
  283. damzchevk

Soru Üniversitelere kayıtta aşı

Aşının insan genetiğini değiştirmesi imkansız. Uzun vadede ölümcül etkiler gösterecek olmasıda imkansız. Zaten 1 yıl kada bir sürede aşı vücuttan atılıp etkisi gidiyor diğer çoğu aşı gibi. Aşının içeriğinde diğer ilaçlardan daha zararlı, daha tehlikeli şeyler yok. O kadar biyolog, enfeksiyon...
  284. damzchevk

Soru Linux sistemden nasil windows a geçilir ?

Windows cihaz varsa rufus kullanabileceğin rufusla yazdır yoksa linuxta WoeUSB kurup onunla yazdırman lazım.
  285. damzchevk

Soru Üniversitelere kayıtta aşı

Aşının virüse karşı olan etkinliği kanıtlandı. Virüs mutasyona uğradığında aşı etkisiz olur diye bir kaide yoktur. Mutasyonun virüsün genomunun neresinde gerçekleştiğine bağlı olarak bu değişir. Şuanki varyasyonlar aşılara karşı önemli bir direnç göstermiyorlar. Aynı şekilde bu varyasyonlar...
  286. damzchevk

Haber Yunanistan: Orman yangınları için yardıma hazırız

osmanlı torununa yakışmaz
  287. damzchevk

İçeri giren mültecilerin bir kısmı terörist. El-nusra, pkk, ışid. Ülkeye bu kadar kolay giriş imkanı varken terörist boş durur mu?
  288. damzchevk

Haber Son Dakika: Alaska'da 8.2 şiddetinde deprem oldu!

Rize’de sel olunca imtihan, abd de deprem olunca allahın cezası derler onlar insanlıktan nasibini alamamış
  289. damzchevk

Yardım Python Öğrenmek istiyorum programlama dersleri arıyorum Udemy den acaba birbkurs önerir misiniz

https://www.udemy.com/course/sifirdan-ileri-seviyeye-python/ Bu kursu öneririm.
  290. damzchevk

O zaman dediğin gibi bilgisayar kernel 41 vermeye başlayınca debug ışıkları gözüme takıldı.
  291. damzchevk

Ama önceden bu ledler yanmıyordu hiç. DVI kablom olmadığından ekran kartı olayını şuan deneyemiyorum ama kablo alıp deneyeceğim.
  292. damzchevk

Aşağıdaki videoda gördüğünüz gibi bilgisayarı açmak için düğmeye bastığımda sırasıyla videodaki gibi LED ışıkları yanıyor. Bilgisayarımda rastgele zamanlarda bazen art arda tekrarlayarak aniden resetlenme oluyor. OCCT Power stress testini çalıştırdığımda 2. saniyede reset atıyor. 15-20 dakida...