Arama sonuçlarınız

1. I

Yardım Ram Yükseltme Hatası

Arkadaşlar iyi forumlar. Corsair vengeance lpx ddr4 2x8 3600 MHz cl20 ramlerim msi b450 gaming plus Max anakartimda takılıydı. Aynı ramlerden tekrar aldım ve taktım. Bios'a girip MHz ayarını yapmak için güç verince 3 adet uzun diyebileceğimiz bip sesi duydum ve ekrana hiçbir görüntü gelmedi...
  2. I

Sistem topladım tavsiyeye ihtiyacım var

Arkadaşlar selamlar, öncelikle bütçe 20k. Ortaya şöyle bir sistem çıktı: Gaming Ürünler ve Bilgisayar Bileşenlerinin Yeni Dünyası | ITOPYA Fan yerine sıvı soğutma olabilir ancak benim pek bilgim olmadığından bulaşmak istemedim sıvı soğutma kısmına. Sistem sahibi toplama ile uğraşmak istemediği...
  3. I

700 TL klavye tavsiyesi

700 TL'ye kadar mekanik klavye arıyorum. Şu an Gamepower Ogre RGB kullanıyorum ancak tuşlarda basmama rağmen algılamama sorunu var onun için mekanik klavye arıyorum. https://www.hepsiburada.com/msi-vigor-gk50-elite-white-switch-kablolu-oyuncu-mekanik-klavye-p-HBV00000ZJY6C almayı düşünüyorum...
  4. I

Mekanik klavye tavsiyesi

Arkadaşlar selamlar Gamepower OGRE rgb kullanıyorum ancak bazı tuşlarda ara ara basmama rağmen çalışmama sorunu var. Kullandığınız emin veya kronik sorunu olmadığını bildiğiniz mekanik klavye önerisinde bulunabilir misiniz? Bütçe ürüne göre, henüz belli değil. Switch daktilo gibi ses çıkarmayan...
  5. I

Java Eclipse IDE çözülememiş soru

Arkadaşlar şu soruyu çözemedim nerede hata yaptığımı gösterebilir misiniz? import java.util.*; public class odev4 { public static void main(String[] args) { Scanner klavye=new Scanner(System.in); int[] vektor1=new int [3]; int[] vektor2=new int [5]...
  6. I

Samsung 970 evo plus ev kullanımı için fazla mı gelir?

Teorideki okuma yazma hızları için 970 evo plus almayı düşünüyorum. Ancak birkaç yerde değmeyeceği hakkında yorumlar gördüm. Sizin yorumunuz nedir?
  7. I

Klavyede tuşa basınca algılamıyor veya geç algılıyor

Arkadaşlar selamlar, klavyede bir tuşa basıyorum örneğin w, space, a vb. yazarken de oluyor, oyunda da. Oyunda w'ye 4-5 kere basıyorum algılasın diye. Haliyle tat kaçırıyor. Denetim masasından erişim merkezine oradan klavye ayarlarına süreyi 1,0 saniyeye aldım ancak yine olmadı. Çözüm...
  8. I

Hoparlör tavsiyesi

Arkadaşlar selamlar max 150Tlye kadar bilgisayar kullanımı için kaliteli sesleri temiz, patlamadan, iki gün sonra elimde kalmayacak bir hoparlör arıyorum. Önerilere açığım.
  9. I

Java Eclipsede for içinde for döngüsü konusunda yardıma ihtiyacım var

Arkadaşlar selamlar karşı taraftan istenen satır sayısı girdisine bağlı olarak desen oluşturmam gerekiyor. 1 tanesi hariç hepsini yaptım ancak bu soruda kafam çok karıştı ve çözümü bulamadım. Java Eclipse kullanıyorum. Soru: 1000 1100 1110 1111 kullanıcı 4 yazacak ve bu 4 satır çıkacak şekilde...
  10. I

Modem tavsiyesi

500 liraya kadar ev kullanımı için sinyal gücü yüksek fiber destekleyen modem arıyorum. 4 ethernet portuna ihtiyacım var. Nelere dikkat etmeliyim herhangi bir fikrim yok. Şu iki modem mesela fiyat farkına değer mi...
  11. I

İnternet hızı nasıl yükseltilir?

Arkadaşlar selamlar yıllardır turkcell superonline kullanıyorum. Modemim Huawei HG253S.(Baya eski bir modem farkındayım) Speedtest ve hiztesti sitelerinden yaptığım testlerden aldığım ortalama sonuçlar Speedtest 10-15mb download 1mb upload, hiztesti 5-10mb download 0.5mb upload. Kullandığım...
  12. I

Java Eclipse ödevimde yaptığım kodda hata alıyorum

"Kullanıcıdan istenen satır sayısı girdisine bağlı olarak aşağıdaki desenleri oluşturacak iç içe for döngülü Java programlarını yazınız." Çıktı olarak sonuç çıkıyor ancak ben kullanıcının satır sayısını nasıl yapacağımı bir türlü anlayamadım.<4 yazdığım kısmı değiştirmeye çalıştığımda hata...
  13. I

Java eclipse'de yazdığım kodda soru yaşıyorum.

Arkadaşlar selamlar "1-999 arasındaki sayılardan, basamaklarının küpleri toplamı kendisine eşit olan sayıları bulup ekrana yazdıran JAVA programını kodlayınız." için yazdığım kodda hata alıyorum. Nerede hata aldığımı farkettim ancak hatayı bir türlü gideremedim. Yardımcı olursanız çok sevinirim...
  14. I

Java eclipse için verilen ödev soruları

Arkadaşlar aşırı acil görseldeki soruların program kodlarına ihtiyacım var. Gözünüzü seveyim kodları bana atın.
  15. I

Çift monitör başlangıç ekranı ayarlama

Arkadaşlar selamlar çift monitör kullanıyorum. Ana monitörüm windows ayarlarda da nvidia ayarlarında da birincil olarak seçili ancak bilgisayarı başlatırken msi açılış ekranı 2.monitöre düşüyor. Bu sorunu nasıl giderebilirim?
  16. I

Sistem toplayacağım yardıma ihtiyacım var.

Arkadaşlar selam parça parça sistemi satın aldım. Anakart kurulumunu yaptım ancak kasa içi kablolama da çok sıkıntı yaşayacak gibiyim. Daha önce görmediğim şeyler var. Dark diamond pro mesh kasam, msi b450 gaming plus max anakartım var. Yardım edebilecek var mı?
  17. I

Windows keyi nasıl taşıyabilirim ?

Arkadaşlar selam. Laptopumda Windows 10 home orijinal şekilde bulunuyor. Yeni bir kasa topluyorum. Bu windows keyini yeni toplamış olduğum kasaya aktarmam mümkün müdür ?
  18. I

2-2.5K Monitör önerisi

RTX 2060 Super Gaming X ekran kartıma yaklaşık 2-2.5 bin tl civarında 144Hz 1 veya 0.5ms 27'' curved IPS panel monitör arıyorum. Çok fazla ürün gördüm ancak net bir şekilde halen emin olamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.
  19. I

Monitör tavsiyesi

RTX 2060 Super Gaming X ekran kartıma yaklaşık 2k civarında 144Hz 1 veya 0.5ms 27'' curved monitör arıyorum. Çok fazla ürün gördüm ancak net bir şekilde halen emin olamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.
  20. I

Monitör önerisi

144Hz 1ms 27'' pivot özelliği bulunan curved monitör arıyorum. Piyasa baktıkça kafam daha da karıştı. Bütçe olarak 2 civarında olmasını istiyorum. Rtx 2060 super gaming x ekran kartı ile kullanacağım. Öneri ve tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.
  21. I

Patriot vs Corsair ram

Corsair 16GB (2x8) 3600mHz Ram yerine Patriot Viper Steel Dual 16GB(2X8GB) 3600MHz DDR4 Ram PVS416G360C8K ile değiştirmeyi düşünüyorum. Ramler arasında fark ne olur? Eğer fark olmayacak ise marka yerine 170 lira daha ucuz Patriotun siparişini vereceğim.
  22. I

Sistem topluyorum ama kafam çok karışık.

Aşağidaki̇ parçalar i̇le bi̇r si̇stem toplamayi düşünüyorum, öneri̇leri̇ni̇zi̇ alabi̇li̇r mi̇yi̇m ? Kullanim amacim oyun ve kodlama ağirlikli olacak. AMD Ryzen 5 3600x İşlemci MSI RTX 2060 Super Gaming X Ekran Kartı MSI B450 Gaming Plus Max Anakart Corsair 16GB (2x8) 3600mHz Ram SHARKOON SHP650...
  23. I

Bilgisayar mühendisliği için donanım tavsiyesine ihtiyacım var

Arkadaşlar selamlar,bilgisayar mühendisliğinde kullanmak üzere bir sistem toplamayı düşünüyorum.Üniversite hayatı için üst düzey bir sistem gerekli değil farkındayım.Arada bi oyun oynamalık,yazacağım kodları vs. zamandan tasarruf ederek,kanser olmadan çalışabileceğim bir toplama...
  24. I

Steelseries arctis 1 mikrofonu kullanamıyorum

Steelseries arctis 1 (wireless değil kablolu) satın aldım.Lenovo ideapad 330-15ikb laptop kullanıyorum.Kulaklığın çıkışı tek çıkışlı orjinalinde.Kendi kutusundan çıkan aparat ile tek çıkışı 2 çıkışa taşıyabiliyorsunuz ancak bende tek giriş var.Daha önce kullandığım kulaklıktaki 2 çıkışı usbye...
  25. I

HDD-SDD klonlama

Levono ideapad 330-15ikb laptop kullanıyorum.İçerisinde hdd bulunuyordu Samsung 860 evo sdd aldım ve ssd caddy ile dvd yeriyle değiştirdim.Hdd'yi sdd'ye kopyalamak sonrasında ssdye öncelik atamak istiyorum,ancak youtube videolarını izledim Macrium Reflect adlı uygulamayı yükledim ve yetersiz...
  26. I

SSD Tavsiyesi

Arkadaşlar merhaba, Screenshot anakartım var ve sata girişinin ne olduğunu bulamadım.Sata 3 mü m2 mi destekliyor onu söylerseniz ve 500gb bir ssd önerirseniz çok mutlu olurum.İyi forumlar.(Laptop uyumlu*)