Arama sonuçlarınız

1. Neutral

Harddisk rpm ve mb hız farklılıkları

Arkadaşlar iyi akşamlar, konusu açıldı mı bilmiyorum fakat sorum şu olacak. 3.5 1 TB 7200 rpm 64 MB Harddisk mi hızlıdır yoksa 2.5 1 TB 5400 rpm 128 MB Harddisk mi ? Oradaki MB cinsi okuma yazma hızımıdır ve o önemliyse rpm 2. öncelik hızı mı gösteriyor. Bilgilendirirseniz sevinirim.
  2. Neutral

Android: Herkesin bilmediği fakat çok işe yarayacak Android uygulamaları

Merhabalar; Android kullanan kişiler genellikle telefonlarında herkesin bildiği ortalama 10 uygulaması vardır. Facebook, İnstagram, Whatsapp, Harita uygulaması gibi. Bu makale de herkesin ismini bile bilmediği fakat işinize çok yarayacak uygulamalardan bahsediyor olacağım. Linkler Google...
  3. Neutral

4.5G ile şarj etki bilgileri

4G ve 4.5G şarjınızı bayağı sömürmektedir. O 4.5G olayı bir dosya indirdiğinizde sizi tatmin edecek bir duruş sergiliyor sadece. Zaten mobil kotanızdan yüksek dosyalar indirip 2 günde kotayı harcamayacağınız için zaman zaman 3G olarak kullanmanız daha iyi. Bir de 4G 3G gibi değil açıkken...
  4. Neutral

Elektrik sayacı saat olarak farklı kullanım fiyatları

Tasarruf yapmanız amacı ile konuyu açıyorum. Saat konusunda bilgisi olmayan arkadaşları da bilgilendirmiş oluruz. Eski manuel sadece dönen disk olarak elektrik sayaçları tarih oldu sayılır. Elektrikli sayaçlar saat bazlı size fatura kesiyor. Ekim itibari ile -ki zam gelmeyeceği açıklandı...
  5. Neutral

Mediatek Helio X20 ve X30 Karşılaştırması

Mediatek Helio X30 10nm ile canavar gibi geliyor. P10, P20, X10, X20, X25'deki ekran tazeleme hızı Full HD'de 120 Hz 2K da 60 Hz devam ediyor. Ram da DDR4'e geçilip mhz hızı 1866'ya kadar çıkıyor. Grafik yongasında bir üst versiyona geçilip mhz hızında da yükseltilme yapılıyor.Dışarıya verilen...
  6. Neutral

Facebook'ta engellenen kişileri toplu kaldırma

Merhaba arkadaşlar. Facebook'ta o kadar çok kişi engellemişim ki hepsini teker teker engelini kaldırmaya çalışıyorum zaman yetmez gibime geliyor. 1 kişini engelini kaldırmak için bekletmekle birlikte 7-8 saniye sürüyor. 1000'e yakın engel attığım kişi var engellenen kişi sayfasına baktığım...
  7. Neutral

Lenovo K80 İntel IMEI atma

Arkadaşlar merhaba, Yurt dışından Lenovo K80 cihazı alacağım fakat işlemci Intel Atom Z3560 Bildiğim kadarıyla MTK işlemcilere kolaylıkla IMEI atılabiliyor Intel işlemcilere nasıl atılabilmektedir. Araştırdım elle tutulur somut bir bilgiye ulaşamadım. Yardımlarınız bekliyorum.
  8. Neutral

Firefox uyumsuz eklenti sorunu

İyi akşamlar arkadaşlar; IceDragon kullanıyorum firefox'un 26. sürümünü kullanıyor ve eklenti sitesinde bazı eklentiler 29 ve yukarısını istediği için istediklerimin bazılarını yükleyemiyorum. Önceleri firefox'un kendi eklenti sitesinde uyumsuzları da yükleyebileceğimiz bir ''eklenti'' vardı...
  9. Neutral

İPhone 6 Gelişmiş Güvenlik Önlemleri

Sadece eğlence amaçlı paylaşılmıştır :D Saygılarımla.
  10. Neutral

iPhone 4S - 399 TL ?

Cihaz orjinal diye bağırıyor bu site diğer yandan 2. elini daha yüksek fiyattan elden çıkarabilir... Üstelik kargo da bedavaymış ? Sanırım milleti oyuna getiriyorlar http://www.orjinaliphone4s.com/index.php
  11. Neutral

Neden Türkler ''Why''

Deneyin ve gerçeği siz de görün "why d" yazmanız bile yeterli. Kendine güvenemeyen, ikili veya topluluk önünde konuşmasını bilmeyen, hayatta sürekli kendisini haklı ve üstün gören, her mesaj yeni bir umuttur felsefesini benimseyen insanların google tarafından indexlenip arama sonuçlarına...
  12. Neutral

Oruç Tutmak Yasaklandı

Pekin yönetiminin Müslümanların çoğunlukta olduğu 9 milyon nüfuslu Şincan Uygur Özerk Bölgesi’ne yönelik baskılarına bir yenisi daha eklendi. Bölgede devlet memurları ve öğrencilerin Ramazan’da oruç tutması yasaklandı. Tamam hiç bir Dine inanmıyorum fakat insanların inançlarına ambargo koymak...
  13. Neutral

Yardım: SQL kurulumunda hata iletisi

Selamlar; Yine bir yardım konusu açacağım sorunumu ben çözeceğim cevabını buraya aktaracağım günler sonra ;) Fakat bu sefer düzeltebileceğimi sanmıyorum. SQL yazılımını bilgisayara yükledim yazılım kursuna gidiyorum ve verilen cdyi flasdiske atıp klasörden yükledim. Yüklendi ve yüklendiği...
  14. Neutral

Google +1 Button Tüm Tarayıcılar İçin

Google + kullanıcıları için büyük kolaylık sağlayan bu eklenti beğendiğiniz konu veya sayfaları anında desteklemek ve sevdiğinizi göstermek için +1'liyor. Ayrıca kaç kişi sizinle aynı görüşte ve beğeniyor görebilmektesiniz. Eğer hesabınız varsa ve kullanıyorsanız; Firefox için...
  15. Neutral

Eski Facebook'u Kullan

Çok klasik bir başlık oldu dimi. Facebook'u şöyle yap, şuna çevir böyle değiştir tarzı iletiler. Fakat bu eklenti için başka bir başlık bulamadım yada şöyle de olabilirdi '' Zaman Tüneli Artık Zorunlu Değil ''. Neyse uzatmayayım. Şu an da Zaman tüneline geçmiş arkadaşlar var ise bu eklenti eski...
  16. Neutral

Yapıştır seçeneği nasıl aktif edilir ?

Arkadaşlar nedendir bilmem bilgisayarımda yapıştır seçeneğinde hiçbir şey yapamıyorum. Kes kopyala durumunda bir sorun yok fakat yapıştır dediğimde bilgisayar bir tarafa tüm tarayıcıları da etkilemiş durumda. Özellik görünüyor ama soluk renkte deaktif konumunda. İşletim sistemi Vista ve 2...
  17. Neutral

Ses Sürücüsün de Yokoluşçuluk

Arkadaşlar şu an da yardımınıza ihtiyacım var. Dün Vista'nın ses sürücü olan en son versiyonu Realtek Audio HD 2.64'ü yükledim. Bilgisayar yeniden başlatılsın mı dedi durdum orada, sonradan Windows Update'yi aradım 12 güncelleme buldu onları da yükledim. Maksat yeniden başlatılınca hepsi bir...
  18. Neutral

Chrome Türkiye'de Show yapıyor

Size başlık biraz abartılı gelebilir fakat istatistik bazında haber olacağı için Google'nın tarayıcısı Temmuz ayı içerisinde Türkiye de %2'lik bir artış sağladı. Firefox ile arayı daha çok açıp IE'dan sürekli pay almaya devam ediyor. Chrome'un en çok ay bazında yüzdelik olarak bu kadar...
  19. Neutral

Haziran Ayı Türkiye Tarayıcı İstatistikleri

Nisan Ayı itibari ile Chrome'un Firefox'u geçtiğini söylemiştik. Fark gün geçtikçe açılmaktaydı. IE %60'ın altına indi ve Chrome ne kadar kullanıcı sayısını arttırıyorsa IE de o kadar kan kaybediyor. Opera ise sadık kullanıcılarından başka tercih edilmediği açıkça görülüyor. Her ay aynı oranda...
  20. Neutral

Bayan Trip Atma Milli Takımımız Yurda Döndü

Bayan Trip Atma Milli Takımımız Yurda Döndü Helsinki'de düzenlenen Salon Olimpiyatları'na "Altın Cadılar"ımız damgasını vurdu. Bayan trip atma milli takımımız yurda 12 altınla dönerken, bayanlar tek trip atma 55 kiloda ülkemizi temsil eden takım kaptanımız Nurcan Yıldırım'ın "Ata...
  21. Neutral

Örümcek Adam H100

Örümcek Adam Hundai H100 Yakında Vizyonda
  22. Neutral

Facebook'tan sürekli çıkma sorunu

Arkadaşlar şifremi girdiğimde yaklaşık 10 saniye sonra otomatik olarak sistem beni kendiliğinden çıkarıyor yeniden giriş yapmak zorunda kalıyorum. Yardım Merkezinden sorunumu aktaracağım fakat o kadar sürem bile yok verilmiyor :( Aldığım Hata: Giriş yaptığım sırada Keep your account free of...
  23. Neutral

Chrome İşletim Sistemi Hakkında Soru

Arkadaşlar hala anlamış değilim, en iyi teknoloji sitelerine de yazdım cevap verilmedi belki de nasıl bilmiyorsun diyeceksiniz ama şu soruyu tam olarak bilmiyorum; Bir ara Chrome işletim sistemi Linux adı altında gelecek deniyordu daha sonra ayrı bir işletim sunacak diye haberler çıktı ama...
  24. Neutral

Firefox 4 Opera Teması

Arkadaşlar Firefox 4 için Opera Teması arıyorum ama bulamıyorum ya ben yanlış yer de yanlış isimle aradım yada daha önce olupta gördüklerimi şimdi göremiyorum. Acil buradan Link verin de sevindirin kardeşinizi akşam akşam.:blush: :blush: :blush:
  25. Neutral

Bu Fosil Kaç yaşında

Bilim adamları, birgün bir mağarada yaşı 1.582.903 olan bir insan fosili bulurlar ve bu fosili istihbarat teşkilatlarını sınamak ve onlara deneyim kazandırmak amacıyla kullanma kararı alırlar. Önce japon istihbaratı mağaraya girer ve 15 dakika sonra dışarı çıkanlardan biri açıklama yapar...
  26. Neutral

Vee Chrome Türkiye'de 2. sırada

Ayın başında Türkiye için tarayıcıların Mart ayı sonucunu aktarmıştım. Firefox az bir farkla 2. sırada bulunup Chrome nefesini ensesinde hissettiriyordu. Şimdi Mozilla her ne kadar 4. versiyonunu yeni çıkarmışsada Google'ın yıldırım gibi tarayıcısının önlenemez yükselişine karşı gelemedi...
  27. Neutral

Sistem Geri Yükleme Hatası

Arkadaşlar 32 Bit Vista kullanıyorum. Ne olduysa hiç anlayamadan görev yöneticisini açamadım bir türlü ve Sistem geri yüklemeyi de aynı hata ile açamıyorum. Gösterilen hata: Bilgisayarınızı etkileyen kısıtlamalar nedeniyle bu işlem iptal edildi. Lütfen sistem yöneticinize başvurunuz. Görev...
  28. Neutral

Türkiye'de Mart Ay'ında Chrome ve Firefox başbaşa

StatsCounter verilerine göre Türkiye'de Mart Ay'ı içerisinde tarayıcı kullanım oranlarında Chrome ve Firefox başbaşa gidiyor. Tabii IE açık ara 1.ni devam ettiriyor dediğim 2.lik ve 3.lük hakkında. Firefox %17.13 Chrome %16.77 oranlarıyla birbirleriyle yarışıyorlar özellikle Firefoxun 4...
  29. Neutral

İphone 4 16 GB sıfırını ne kadara satabilirim ?

Arkadaşlar bir kampanyadan yedek tahlihli olarak iPhone 4 16 GB telefon alma hakkı kazandım. Ki eğer alırsam paketini hiç açmadan olduğu gibi bir cep telefonu bayiisine gitsem ne kadar fiyat biçerler sizce ? Çünkü eğer alırsam direk satmayı düşünüyorum bende 5230 var yetiyor da artıyor bana...
  30. Neutral

Firefox Beta 11 Sürekli Donma Sorunu

Firefox beta 11 kullanıyorum ve bir kaç gündür her 3 - 4 tıktan sonra tarayıcı donuyor. Nedenini anlamış değilim, birden ramdan aşırı derecede megabayt tüketiyor ve 10 saniye sonra kendine geliyor. Revo ile tamamen silip yeniden yükledim sonuç aynı. Kısacası artık kullanamamaktayım nedeni ne...
  31. Neutral

Facebooktaki mesajlar nasıl silinir ?

Herkese Günaydın Arkadaşlar facebook'taki mesajları tamamiyle nasıl siliyoruz bilgisi olan var mı yada bunu artık yapabilen var mı ? Sadece Arşive çıkar seçeneği var Arşive çıkardığımız zaman ise yine orada Arşivden çıkar seçeneğini görüyoruz tıkladığımız zaman tekrar mesajlar kısmına atıyor...
  32. Neutral

2010'un en iyi Dizisi hangisi ?

Haberturk sitesinin başlattığı ankete şuanda yaklaşık 120 bine yakın kişi oy kullanılmış. Topla 38 Dizi arasından oy kullanımında belirgin bir fark yok. Oy vermek için burayı tıklayabilirsiniz. Son Durum: Yahşi Cazibe %13.83 Kurtlar vadisi psu % 13.48 Ezel %13.41 Gönülçelen %12.74...
  33. Neutral

Boycott Turkey (Facebook)

Facebook'ta Türkiye'yi Boykot eden sayfa bulunmaktadır. Tabii ki kendi düşüncelerine ters düşen durumlar varsa birileri çıkar o ülkeyi sevmeyen tepki gösteren bir sayfa açar. Açmazsa başkaları açar fakat şöyle bir nokta var, açıklama kısmında hiçbir şey yazmamaktadır belirtilmemektedir...
  34. Neutral

Firefox 4 - Beta 2 Pre.en.

Firefox'un 3.7 beta sürümlerinin devamı güncellemelerden 4. versiyonunu çıkardı. Özellikle add-ons'taki değişen görseli, kendi temasını ve hızını gözle görülür bir biçimde görebilirsiniz. Download
  35. Neutral

Firefox'ta Error: JSON.parse Hatası Hakkında

Arkadaşlar, firefoxta her sayfa tıklamasından sonra gelen JavaScript hatası olarak Error: JSON.parse hatası çıkıyor. Kaç gündür düzeltemedim. Virüs ve Malware taraması yaptım tek bir tane virüs vs. bile bulamadı. Durduğu yerde çıkan bu hatayı nasıl düzeltebilirim. Bilgisi olanlar burada...
  36. Neutral

Opera varsayılan tercih hakkında.

Arkadaşlar tarayıcılardan çok iyi anladığım halde bir türlü Opera 10.10 da varsayılan tarayıcı yapma gibi bir seçeneği halen göremedim yoksa ben mi körüm :ohmy: Nerede bu seçenek.!
  37. Neutral

Facebook'ta Pkklı Hackerlar Sayfaları kırdı

Arkadaşlar gördüğüm kadarıyla pkklı hackerlar facebook'ta Türkiye için açılan sayfaları kırarak Apo ve Pkk için yazı yazmaktadır. Fotoğrafta abdullah öcalanında resmimni koyarak insanları kışkırtmaktadır eylem yapıalacağını dile getiren sözlerle. Tabii tepkilerde üstüste geliyor yorumlarda...
  38. Neutral

Kelimeler de İncitir... ( Çocuklar )

Kelimelerde incitir Kelimelerde incitir
  39. Neutral

Canlı Firefox İndirme Sitesi

Dünyaca ünlü Mozilla Firefox'un saniye bazında kaç defa indirildiğini öğrenmek için BURAYI tıklayın. Tam ekran içinse BURAYA gözatabilirsiniz. 19 Haziran 2009 23.33 tarihi itibari ile 935.549.267 Milyon defa indirildiğini gösteriyor. Tabi her saniye değişmektedir ve bu hız inanılmaz...
  40. Neutral

Facebook da isim URL'si yakında hizmette

Facebook'un güncelleme sayfasın da az önce gelen bilgiye göre artık profilinizin url'sini istediğiniz gibi değiştirme durumu haberi veriliyor. Örnek URL; Eğer ki o isimde bir kullanıcı bulunuyorsa; şekline olacak Arama motorundan ise; bu şekilde görünecek... Facebook bu uygulamnın...
  41. Neutral

Okuyun ama güvenmeyin!

Bu sitelerden yapılan paylaşımlar kaynak gösterilmesine rağmen şikayet edildiğinden dolayı konu içeriği silinmiştir.
  42. Neutral

Türk'lerde 8 Etkin Gen!

İsviçre merkezli iGenea şirketinin yaptığı araştırmaya göre, Avrupa’da yaşayan halklar arasında genetik anlamda “en karışık ve en az safkan” olan topluluk Türkiye halkı. Türkiye’de “safkan Türk” tartışması yaratacak araştırma için Avrupa’nın dört bir...
  43. Neutral

''Laboratuarda Allah'ı Hissettim!''

DNA’nın şifresini çözdü, ALLAH’a iman etti. Dünyanın en önemli genetik uzmanlarından biri olan ve sekiz yıl önce insan DNA'sının şifresini çözen bilim adamı Dr. Francis Collins, Allah'a iman ettiğini açıkladı. DNA'nın yapısını evrimci dogmalarla yorumlamak isteyen bilim adamları...