Arama sonuçlarınız

1. Adalbert

Haber Apple Store, birçok ürününün satışını durdurdu

7-10 Sene Güncelleme almadığından Tercih etmiyordum Bakalım hayırlısı
  2. Adalbert

Soru Pop!_OS vs Fedora

VLC yüklemek için OpenSUSE, Fedora'dada gerek yok arch için yorum yapmıcam. ikincisi GPG ile imzalanmayan sidde bir sürü paket var neye göre yorum yaptığını çok merak ediyorum özellikle linux kernelleri ilk çıktığında GPG ile imzalanmıyor ? openSUSE veya Fedorada çok daha hızlı güncelleniyor tüm...
  3. Adalbert

Haber Apple Store, birçok ürününün satışını durdurdu

Telefonumu güncellicektim komple android geçmenin daha mantıklı olduğuna karar verdim artık. Iphone almak zengin işi oldu komple artık türkiyede. Telefonunu çıkart diyen dayılar artık android telefon görüncede millette laf yapmaya başlar
  4. Adalbert

Soru Pop!_OS vs Fedora

Debian Sid Yeterince Güncel değil Fedora'ya göre. İmzalanmış paketleri bile fedoradan geç geliyor oraya
  5. Adalbert

Rehber Windows 11 Için Sisteminiz Uygun Mu?

evet parça parça geliyor windows update ile almak istiyorsanız. Ben bekliyemem diyorsanız microsoft windows 11 sayfasından yükseltme aracını kullanabilirsiniz.
  6. Adalbert

Soru Pop!_OS vs Fedora

RedHat tarafından sadece destekleniyor tam olarak redhat yapmıyor düzeltmeyi gerekli buldum.
  7. Adalbert

Yardım Discord Sunucusu Patlatım Dava Edilirmiyim ?

Sunucu Sahibi Sunucuyu oluştururken yetkileri düzgün kişilere vermezse sonuç bu olur onun hatası gibi ama yinede haklı olduğunu göstermez eğer uğraşmak isteyen biri çıkarsa bir gün illaki bir yolunu bulur ve seni dava edebilir
  8. Adalbert

Soru hangi isletim sistemi kulanilir

Yanılmıyorsam orda linux demiş bir dağıtımdan bahsetmemiş arch linux dan mı oluşuyor yoksa linux tek 1634045090 Üniversitelerin ders programına baktığımda çoğunlukla C# WindowsForm geçtiğinden zoraki olarak windows aldım yoksa dediğiniz gibi macbook air m1 alıp önüme bakcaktım
  9. Adalbert

Soru Sanal makine mi? Dual boot mu?

DualBoot Öneririm. Sanal Makinede Alcağınız perfomans azdır her zaman.
  10. Adalbert

Yardım Ventoy format sorunu

Ekran Görüntüsünü Paylaşırsanız Yardımcı Olabilirim
  11. Adalbert

Yardım Discord Kuramıyorum ?

Bağımlılıkları eksik kalıyor dpkg ile dpkg ile kurduktan sonra sudo apt install -f -y yazın -f parametresi gerekli bağımlılıkları indircek -y parametresi ise direkt yes olarak işaretlicek izninizi.
  12. Adalbert

Öneri 5000 TL Android Telefon Önerisi

herkes post kasmak için mi aynı telefonu önermiş garip
  13. Adalbert

biliyorum garantisi bittikten sonra engel olmasın istiyorum sadece :D
  14. Adalbert

Arkadaşlar 5000 TL Android telefon almak istiyorum önerilerinize ihtiyacım var cihazda istediklerim Pubg ve büyük oyunları orta düzeyde oynatabilmesi , Kameranın iyi olması, NFC özelliğinin olması , 4-5 sene kullanıcağımdan uzun süreli desteğin olması faydalı olur(şart değil) ve custom rom...
  15. Adalbert

Soru Yazılım İçin Macbook

Merhaba arkadaşlar web developer ve mobile developer(ios&android) için macbook almayı planlıyorum Aklımda Bazı soru işaretleri var bütçem Macbook pro 16 gb ram almaya yetmiyor sizce Hangisi MacBook Air m1 cpu 16 GB Ram MacBook Pro m1 cpu 8 GB Ram ve Uzun süreli kullanımda air sorun çıkartır mı
  16. Adalbert

Windows VS Linux

Üstadınız yanlış bilgi vermiş demekki.
  17. Adalbert

Sizce Hangisi

Yazılım için Macbook + iPhone mi? Gaming laptop + Android Telefon mu?
  18. Adalbert

6000 YTL Telefon Önerisi

Yeni Türk Lirası :rolleyes:
  19. Adalbert

6000 YTL Telefon Önerisi

Arkadaşlar başlıkta olduğu gibi 6000 YTL Android Telefon önerisine ihtiyacım var
  20. Adalbert

MacBook (M1,2020)

artar demek istediniz sanırım :D Türkiye ekonomisi ile düşüş olmaz
  21. Adalbert

Arm İşlemcili Macbook

Konuyu Hortlatıyım
  22. Adalbert

Linux Dağıtımları ile MacBook Sorunu

Macbook'tan direkt cs:go oynaman daha mantıklı. CS:GO Windows,Linux ve macos destekliyor. Hangi Linux dağıtımını kurmaya calışıyorsun
  23. Adalbert

Telefonunuzda Hangi Tarayıcıyı Kullanıyorsunuz?

:DSanırım Windows Phone ile Telefonla Uyumlu GNU/Linux kullanıyorsun Android ve iOS dışında :D
  24. Adalbert

Arm İşlemcili Macbook

Hmm, Olabilir dediğinde
  25. Adalbert

Telefonunuzda Hangi Tarayıcıyı Kullanıyorsunuz?

Safari, Yaani(Turkcell’i olduğumdan Bazen Kullanıyorum Hücresel Veride), Brave Browser
  26. Adalbert

Arm İşlemcili Macbook

Yeni Arm işlemcili macbook pro sizce alınırmı yoksa biraz daha bekliyimmi? Yazılım ile uğraşcamda Birde Üniversitede zorluk çekermiyim Bilgisayar Mühendisliği veya Yazılım mühendisliği düşünüyomda
  27. Adalbert

Google Üzerinden +18 Reklam Açılıyor

Google reklamları çerezlerine göre verdiğini biliyorsun dimi :D
  28. Adalbert

Google Üzerinden +18 Reklam Açılıyor

ben dualboot kullanıyorum saolsun brave reklamları direkt yok ediyor + adguard eklentisinide kullanmak daha mantıklı olur eğer reklam engelleyeci yoksa.
  29. Adalbert

Monster Kontrol Merkezi

touchpad en son driversız çalışmıyordu o biraz sıkıntı, wifi kartı intelin kullanıyolar o sorunsuz, ekran kartıda kapaIı kaynak kurarsın işIemciside inteI ondada sıkıntı yok. bide RGB ayarlanmıyordu yanlış hatırlamıyorsam.
  30. Adalbert

Monster Kontrol Merkezi

okadar pahalı birşey değil'de. Linux desteği olmaması benim icin itici
  31. Adalbert

viruslu antivirus

5 seneden beri antivirüs programı kullanmıyorum gereksiz birşey bence :D
  32. Adalbert

zorin OS core ile zorin OS ultimate arasındaki farklar nelerdir

Ultimate versionunda Driver desteği , iş ve medya uygulamaları, 20'den fazla oyun ve kurulum desteği var.
  33. Adalbert

Vodafone Yeter Artık!

Bende turkcell'yim ağlasammı gülsemmi?
  34. Adalbert

Desktop Developer Öldümü?

Arkadaşlar Sizce Desktop Developer alanı öldümü çevremdekiler artık eskisi gibi olmadığını web veya mobil yönelmemin daha iyi olcağını söylüyor?
  35. Adalbert

Laptop vs PC

O fiyata Bilgisayar veya Laptop mu varmış :rolleyes:
  36. Adalbert

Sıradan Tipli Erkeklerin Nasıl Güzel Sevgilisi Oluyor?

Nasıl Tipe bakmıyor o_O
  37. Adalbert

Çapraz platformlu application geliştirme

Konuyu Hortlatayım
  38. Adalbert

Okul sınavları 2-13 kasım arasındaymış

Maalesef, sorumlular giricekler sınava :rolleyes: Evet , Dediğiniz gibi Okula Gelip Gircekler sınava
  39. Adalbert

8000₺ Telefon Önerisi

bu samsung CPU sunu niye herkes kötülüyorki :D
  40. Adalbert

8000₺ Telefon Önerisi

Konuyu hortlatıyorum tekrardan iphone 12 ler çıktıktan sonra ve kutuda geliceklerinden sonra android telefon düşünüyorum :D varmı öneriniz android telefon
  41. Adalbert

Google Play Games hesabını Game Center’a altarma

Maalesef, Aktaramazsınız ve iphone 5s almakta garip şuan desteği kesildi bu telefonun.
  42. Adalbert

Samsung Galaxy S20 vs Iphone 11

Arkadaşlar Sizce Hangi Telefon ve neden?
  43. Adalbert

8000₺ Telefon Önerisi

Neden?
  44. Adalbert

10.000₺ Gaming Laptop Önerisi

Ozaman Dell Laptoplara Bakım rn iyisi
  45. Adalbert

8000₺ Telefon Önerisi

Samsung Galaxy S20 Almayı karar verdim herkese teşekkürler
  46. Adalbert

8000₺ Telefon Önerisi

Sürekli Güncel, Oyun oynatabilcek, İnternet Surf yapmak, Sosyal Medyada surf filan
  47. Adalbert

10.000₺ Gaming Laptop Önerisi

Arkadaşlar Dualboot Yapabilceğim bir gaming laptop arıyorum + Linux ile Sürücüleri Uyumsuz olmaması gerekiyor
  48. Adalbert

8000₺ Telefon Önerisi

Arkadaşlar 8000₺ Telefon Önerirmisiniz
  49. Adalbert

PHP'de Steam üzerinden kayıt olmak

arkadaşlar PHP üzerinde steam üzerinden nasıl giriş yaptırtıp Steam ID ve oyun bilgilerini çektirtebilirim ve daha sonra çektikten sonrada kayıt sayfasına yönlendircek. Steam API'si gerek olduğunu biliyorum, döküman ve video lazım :rolleyes:
  50. Adalbert

Matematik yapamıyorum fakat yazılım yazabiliyorum?

çalışıyorum olmuyor anlamıyorum :rolleyes:
  51. Adalbert

Matematik yapamıyorum fakat yazılım yazabiliyorum?

Başlıktaki gibi matematik yapamıyorum fakat yazılım yapabiliyorum? ve şuan 12 sınıftayım MF öğrenciyisiyim fakat YKS yaklaştıkça kafamdaki sorular artmaya başladı sizce yazılımın matematik ile alakası varmı? algoritma ve mantık kurabiliyorum ama sayısal rakama nedense dökemiyorum, temelimden...
  52. Adalbert

Neden hocam Desktop tavsiye etmezsiniz?
  53. Adalbert

Çapraz Platformlu Desktop application ve Mobile application geliştirmek istiyorum, nereden başlıcağımı bilmiyorum ve bu iki platformda kendimi geliştirip ileriye taşımak istiyorum ayrıca yarın birgün bu alanda işsizlik çekermiyim :rolleyes::rolleyes:
  54. Adalbert

Ets2 truckersmp 1.38 desteği ne zaman gelir ?

Canları nezaman isterse
  55. Adalbert

Hangi dile ağırlık vermeliyim?

Yani babam alman vatandaşı ama şuan sanmıyorum zaten kalife statüsüne girsem direkt almanyaya göç ederim sanırım ama uzun yol var evet.
  56. Adalbert

yada diyorum cok hafiften olsa bile almancayıdamı ilerletsem diğerleri ile birlikte
  57. Adalbert

Sizce İngilizceye mi? almancaya mı? ağırlık vermeliyim yoksa ikisini bir mi ilerletmeliyim Masaüstü ve Web Developer ile uğraşıyorum ve ilerde almanya düşünüyorum fikriniz nedir ?
  58. Adalbert

MacOS iso Nerden Bulabilirim?

hackintosh yöntemi var ama bayabi uğraştırıcı normal PC kurulumu
  59. Adalbert

Monster'ın Yeni 240 HZ 27 İnc Monitörünü Nasıl Buldunuz?

RedHat tabanlı, Debian Tabanlıda olduğunu biliyorum linux mint ubuntu tabanlı ubuntu'da debian tabanlı yani evet. Arch ve diğer OS bilmiyorum henüz.
  60. Adalbert

Mesela mousepad yani IaptopIarda fare oIarak geçen kısım düzgün çalışmıyor FN tuşları düzgün çalışmıyor vb.. sadece en uyumIu çalışan wifi kartları, işlemcisi ve grafik kartı bunlarda zaten desteği var diye :rolleyes: Dell veya Lenova tercih ediyolar bu yüzden daha çok linuxcular.
  61. Adalbert

Monitörü Gayet Güzel fiyat bandında ama laptoplarını tercih etmiyorum hala linux uyumlu parçası yok :D
  62. Adalbert

Yeni başlayan için linux

Biraz linux hakim olsaydınız Fedora önerebilirdim güzel bir dağıtım Ubuntudan daha güncel.
  63. Adalbert

7000-8000 TL Laptop Tavsiyesi(Macbook ve Asus)

macbook alcaksan bence bekleyebilme şansın varsa ARM işlemcileri bekle.
  64. Adalbert

Linux sanal makine için oturum açma başarısız!

Eğer WSL 2 için Sanal Makine Platformu(Hyper-V) açtıysanız sanal makinelerde çalışmıyor kapatmanız gerekir. 1595755714 Aşağıda Resimdeki gibi devre dışı olması gerekiyor.
  65. Adalbert

Tekrar Açık Öğretime geçmek

9 Sınıf(ilk 2 dönem) Birkaç dersten kalsamda örgüne geçmiştim 10 Sınıfa geçmiştim şimdi 12 Sınıfı açık öğretimden okumayı düşünüyorum ama merak ettiğim birşey var Diploma Farkı Olurmu anadolu okuyorum ve 9 sınıf derslerini Verirlermi ?
  66. Adalbert

Mac os kurma

işlemci desteklemiyor diye biliyorum. Kursan bile birçok zorlu kurulum ve hatalar bekliyor olacak + apple ürünlerindeki gibi pil beklememek gerek.
  67. Adalbert

Kendi Dilimi Oluşturacağım Dalga Geçilmemesi İçin Ne Yapabilirim?

küfürmü ediyorsun bize napıyon :D
  68. Adalbert

Excalibur G900 boot menude linux flashı gözükmüyor.

Aman dikkat diyim çin'e verileriniz gitmesin ilk önce bi kod kısmına bakmak gerek :D
  69. Adalbert

Hackintosh yasal mı?

şirketten bahsediyom ben hocam hani bildiğiniz ofisi olan ticarete dökülen :D
  70. Adalbert

Hackintosh yasal mı?

yani kısacası özetlemek gerekirse kişisel kullanımdan macOS, Windows gibi işletim sistemin sahipleri ticaret yapmadınızdan gidipte dava açıcağını sanmam ama gidip sabit şirket haline gelirseniz(bu yöntemden para kazanmaya) mantıken ortadan yok ederler :D
  71. Adalbert

Hackintosh yasal mı?

Ticarete döken şirket kapatılmıştı amerikada adamlar üretiyordu uygun pc satıyordu sonra mahkemede ceza yediler ve kapandı.
  72. Adalbert

Hackintosh yasal mı?

darwin sadece bir kernel linux gibi https://tr.m.wikipedia.org/wiki/MacOS
  73. Adalbert

Hackintosh yasal mı?

Açık kaynak olması onu kullanabilceğin anlamınımı taşıyor :D
  74. Adalbert

Hackintosh yasal mı?

Dostum mantıken MacOS macler için yapılmış bir os windows gibi her pc yüklenmiyor o açıdan yasal değil ilegalmi diyim yani ne diyim.
  75. Adalbert

Hackintosh yasal mı?

Ticarete dökersen yaparlar Yasal değil. sen MacOS uyumlu bir bilgisayar üretip(MacOS yüklü) satmaya başla nasıl işlem uyguluyolar. Bireysel kullanımda sıkıntı yaratmıyor ama ticarete dökünce direkt mahkeme.
  76. Adalbert

Hackintosh yasal mı?

Yasal Değil ama app store kullanabiliyorsun. lütfen yanlış bilgilendirme yapmayalım. Yasal Olsaydı bu yöntem hackintosh adı vermezdiler macintosh neden denmiyor sanıyorsunuz :D
  77. Adalbert

TikTok Bizi gözetliyor mu?

Ne Amerikaya ne Çine güvencen bu devirde :D Whatsapp bile facebook'un ne mağlum tam anlamıyla uçtan uca şifrelendiği ve tüm herşeye erişmediği?
  78. Adalbert

Linux Desktop Developer yapma

C++ ve rust Başlangıç Pyda Başlangıçın biraz üstü denilebilir ikincisi Linuxtaki grafiksel arayüz oluşturabilceğim Kütaphaneler ile windowstakiler için ne yazıkki Bir kütaphane göremedim QT ve GTK sadece meşhur diğer alternatiflerede bakıyorum. İkincisi Herkes Grafiksel arayüz ile olan bir...
  79. Adalbert

python, C++, Rust, C , JS, PHP
  80. Adalbert

Taşınabilir ssd alınır mı

Harici SSD USB-C Tipi sunuyolar ama USB-C girişin varmıki bide sanırım USB-A dönüştürücüde veriyoIar eğer veriyosalar problem yaşamazsın.
  81. Adalbert

Linux'ta Desktop Developer yapmak istiyorum ama py veya c++ için düzgün bir Grafik arayüz oluşturabilceğim birşey bulamıyorum. Öneriniz var mı?
  82. Adalbert

Taşınabilir ssd alınır mı

Harici SSDler tabii Harici HDDlerden pahalı oluyor mantıken zaten :D
  83. Adalbert

Bütçeniz sınırsız olsa iOS cihazlara yönelir miydiniz?

Tüm Apple Ekosistemini(macbook,watch,iphone vb...) alırdım :confused:
  84. Adalbert

MacBook mu? Laptop Mu?

Cevabınız nedir peki? ve Bilgisayar/Yazılım Mühendisliğinde işimi görebilirmi macbook yoksa direkt bir gaming notebook alıp kafamı bakıyım?
  85. Adalbert

Macbook Pro

Tek Ekranı ikiye bölmekten mi bahsediyorsunuz?
  86. Adalbert

İstanbul'da hangi semtte yaşanır?

Serserilerin evini göster desen evlerini gösteririm çok iyi biliyorum buraları 3 yerede sıksık gidiyordum pandemi önce genelleme yapmak sakıncalıda olsa serseri semti resmen
  87. Adalbert

MacBook mu? Laptop Mu?

Zaten Seneye Alıcam. Oyüzden vakit bol ama yavaştan kafamda oturması için açtım konuyu.
  88. Adalbert

MacBook mu? Laptop Mu?

4-5 sene idare edebilceğinin farkındayım ama alana özel ne gibi programlar var fikrim yok açıkcası acaba macos versionları varmıdır
  89. Adalbert

İstanbul'da hangi semtte yaşanır?

Bayrampaşa, Gaziosmanpaşa, Bağcılar gibi yerde olmada :rolleyes: bayrampaşada çocukluğumdan beri yaşıyorum bi düzgün insan göremedim serserisi ayrı şusu busu ayrı...
  90. Adalbert

MacBook mu? Laptop Mu?

Arkadaşlar Bilgisayar Mühendisliği/Yazılım Mühendisliği için hangisini seçmem daha mantıklı olur? uzun süre gitmesini istiyorum 4-5 sene
  91. Adalbert

Macbook Pro

Yanılmıyorsam şu adımları Yapman gerekiyor: 2sinde aynı icloud Hesabından giriş yapman. 2sinde Bluetooth açık olması. ve 2sinde Handoff açık olması gerekiyor. Handoff Nasıl Açarım? Mac: Elma Menüsü > Sistem Tercihleri > Genel > “Bu Mac ve iCloud aygıtlarınız arasında Handoff’a izin ver”...
  92. Adalbert

8500TL Mağazadan Alınabilcek Laptop

8.500TL Linux uyumlu mağazadan alınabilcek laptop arıyorum hem oyun hemde programlama için kullanacağım Olmasını istediğim özellikler 16 GB Ram(veya 16 gb ram yüksetilebilen) M.2 SSD ve 2.5" HDD/SSD (veya Sonradan HDD/SSD Eklenebilen) Lütfen Masaüstü önermeyin.
  93. Adalbert

8.000 TL Laptop önerisi

Daha almamıştım ama bu ürüne baktım 60hz olması kötüydü tek yanı birde Ben Linux kullanıyorum acaba asus Linux uyumluluğu nasıl
  94. Adalbert

8.000 TL Laptop önerisi

Şuan Monster mı aIsam diye düşünüyorum :rolleyes: Bilgisar/Yazılım MühendisIiği mezun/okuyan abilerimde yanıt verirse sevinirim.
  95. Adalbert

8.000 TL Laptop önerisi

Web programcılık ve masaüstü programcılık ile uğraştığım icin işlemci iyi olması gerek aynı zamanda bana GTA (medium), PUBG oynatacak bir laptop arıyorum. Öneriniz var mı ?
  96. Adalbert

8000TL Laptop önerisi

Masaüstü programcılık ve web programcılık ile uğraşıyorum hayliyle güçlü bir cpu su olması gerek arada ise gta5 pubg orta ayarlarda oynatabilcek ve linux uyumlu olabilir bir leptop arıyorum. NVIDIA ekran kartları Kapalı sürücüye muhtaç olduğundan sıkıntı cıkarabiliyor amd ekran kartlı olursa...