Arama sonuçlarınız

1. M

Öneri Hangi iPhone modeli daha uygun?

Arkadaşlar babama yeni bir telefon alacağım fotoğraf çektiği zaman detayları bozmadan anlaşılır göstermeli (ürün fotoğrafı çekecek) süslü göstermesi önemli değil net olsun. Bunun dışında sosyal medya kullanacak sadece. Tercihim Apple'dan yana ama hangi model daha fiyat performans bilemedim...
  2. M

Yeni telefonda sorgulanması gerekenler nelerdir?

Arkadaşlar iphone 15 plus aidık sıfır ürün.Orijinallikten yana zaten sorun yoktur diye düşünüyorum ama kontrol etmem gereken neleri önerirsiniz?
  3. M

Yardım Ahizeye ayran döküldü.

Arkadaşlar merhaba,dün akşam yemek yerken ahizeye denk gelecek şeklide 1 yudumda içilecek kadar ayran döküldü (kırılmaz camda sadece ahize kısmı açıkta kalıyordu) 10 sn sürdü sürmedi hemen peçeteyle sildim ama içine gitmişmidir.seste vs bir problem yok
  4. M

Yardım Hangi hesabı engellemiş ?

Arkadaşlar merhaba telefonumda iki hesap açık.Biliyorsunuz instagramda birisi sizi engellediği zaman telefonunuzdaki iki hesapta engellenmiş oluyor. Şimdi bir kız var onunla iki hesapta konuştu ama takipleşmiyoruz kız ikisinden birini engellemiş.İki hesapta engellenmiş hale gelmiş ama esasen...
  5. M

Öneri İphone kırılmaz cam önerisi

Arkadaşlar iphone 15 plus aldım kırılmaz cam taktırmam gerekiyor nerede nasıl bir şey taktırmak gerekir hangisi kalitelidir ? vatan -teknosa falan nasıl bir şey takıyor ?
  6. M

İphone 15 plus düşünüyorum hangisi mantıklı?

Arkadaşlar 15 plus almayı düşünüyorum gönlümden geçen siyah 256gb ancak şöyle bir durum var. Siyah 256 gb olan 64500 tl civarı ancak 128 gb yeşil renk 58000 tl civarı arada ciddi bir fark var.Çok foto ve video çekecegim 128 yetmeyebilir diye düşünüyorum ayda 12 tl ye icloud alsam işimi görür mü...
  7. M

Yardım İphone klavye sorunu

Arkadaşlar merhaba, iPhone 11 telefonumda swiftkey klavye kullanıyorum ancak yazı yazarken 15-20 sn sonra klavye otomatik olarak orijinal klavyeye dönüyor bunu nasıl düzeltirim?
  8. M

Yardım İpad 9. nesil ile yaşadığım sorunlar

Arkadaşlar merhaba ipad 9. nesil tabletimde yaşadığım birkaç sorun var ama şimdilik en önemli olandan bahsedeyim. Özellikle safaride olmak üzere bazen klavye açılmıyor. Chorome indirdim onda sorun yoktu birkaç gündür şimdi orada da başladı yazı yazacağım boşluğa dokunduğum zaman klavye...
  9. M

Öneri Apple watch alıyorum ne düşünüyorsunuz?

Arkadaşlar selam apple watch se 2 2023 modelini alacağım 8300 tl ye satılıyor mediamarkt ta bu model pişman eder mi? ddoğru bir seçim yapmış mıyım? daha uygun veya mantıklı diyeceğiniz bir model var mı?
  10. M

Yardım Telefonuma gelen bu bilidirim neyin nesi?

Arkadaşlar uçakta uçağın kalkmasını beklerken böyle bir bilidirim aldım benim airpodsum felan yok hatta hiç kulaklığım yok
  11. M

Soru Mimarlık için bu pc nasıl?

Arkadaşlar yeni bir pc almıyoruz.yaklaşık 1.5 yıl önce aldık. var olan pc için bir yorum istiyorum ne kadar süre sorun yaşatmaz buna bir yorum yapabilir misiniz? Bana ekran kartı biraz zayıf gibi geldi ekran kartı ne derece önemli mimarlık programları için bilmiyorum ama MSI Katana GF66...
  12. M

Yardım İnstagram bluetooth erişimi istiyor ne alaka?

arkadaşlar instagrama girdiğim anda böyle bir şey çıktı bu normal mi bilemedim benim akıllı hiç aksesuarım yok kulaklık bile yok
  13. M

Öneri İpad 9.nesil aksesuar tavsiyesi

Arkadaşlar selam 9. nesil ipad için kılıf bakıyorum fiyat max 300 tl olacak. Masada dik tutatacak bir kılıf arıyorum.ama klasik bilinen kılıflar sanki dokunma esnasında hafiften geriye sarsılıyor gibi düşünüyorum.Sıkı tutan bir şey arıyorum.Tableti kullanırken sarsılmayacak hiç
  14. M

Yardım İOS Yazılım güncellemesi ve güvenlik güncellemesi hakkında

Arkadaşlar selam ipad 9.nesil düşünüyorum bankacılık işlemlerinde kullanılacak sadece apple daha güvenli diye android almak istemedim bu konuda siz ne dersiniz? Şimdi 9.nesil ipad alacak olursam yazılımı 2026 eylüle kadar güncel olacakmış sanırım.Yazılım güncellemesi almıyor olsa bile Güvenlik...
  15. M

Öneri Hangi tablete alalım ios vs android?

Arkadaşlar bir yakınıma tablet seçeceğiz sadece ve sadece bankacılık işlemleri için kullanacakmış.İos olursa daha mı güvenli olur? İpad 9. nesil(10.000TL) vs samsung galaxy Tab A9 plus(4700TL)
  16. M

iPhone düşük güç modu pil performansına etkisi

Arkadaşlar merhaba iphone 11 telefonumda düşük güç modunda kullanınca şarjı ciddi derecede uzun dayanıyor nerdeyse 2 kat diyebilirim ancak şarj edince kendisi otomatik olarak neden kapaatıyor bu modu anlamış değilim.Bu modun pil sağlığına bir zararı vs yok değil mi ?
  17. M

İphone whatsappda fotoğraf atarken iki farklı kalite sorunu

Arkadaşlar merhaba iph 11 kullanıyorum fotoğraflara girerek fotoğrafı paylaş deyince fotoğraf bi tık baya fark edilir bulanık gidiyor.Ama whatsaapa girip o fotografa erişim izni vererek yollayınca gayet net gidiyor bunun sebebi nedir nasıl düzeltirim ?
  18. M

iPhone 11'de bu normal mi?

Beyler bugün iphone 11 telefonumu yere düşürdüm kamerayı kontrol etmek için şimdi bakıyorum.Şu fotografı çekme butonun olduğu kısımdaki filtreli kısımla üstteki hafif filtreli kısmın olduğu yerde(fotoğrafa dahil edilmeyen kısımlar) görüntü sanki hafif titriyor ara ara ama düzeliyorda bazen aceba...
  19. M

Yardım Vergisiz hangi laptop'u almalıyım ?

Devlet destekli evde kullanmak için bir ofis pc si almak istiyorum( fiyat 9500 tlden az olacak ) Ryzen 5 5500u olursa iyi olur gibi, freedos pek tercih etmiyorum windows yüklü gelirse iyi olur. hafıza konusunda çok ihtiyaç yok 256 yeterli 128 bile belki düşünürüm bana ne önerirsiniz?
  20. M

Yardım Tab A9 plus sevmediğim arayüz

Arkadaşlar selamlar tab a9 plus almayı düşünüyorum yalnız bu yeni arayüz hoşuma gitmedi gezinme esnasında alttaki geri butonu ve home butonu hep sağda duruyor kullanırken hoş olmayan bir durum ve birbirlerine yakınlar önceki modellerde ne güzel geniş geniş soldaydı geri butonu bu ara yüzü...
  21. M

Yardım Mac adresi ile ne yapılabilir?

Arkadaşlar devlet desteği ile bir laptop veya tablet alacağım benden mac adresini istiyorlar ne yapabilirler bununla benim için bir güvenlik sorunu oluşturur mu ??
  22. M

Yardım Vergisiz cihaz desteği

Başvurular açılmış ben şartları sağlamama rağmen bende Başvuru koşullarındaki öğrencilik şartlarını sağlamamaktasınız. hatası veriyor sende de durum aynı mı?
  23. M

Yardım Xiaomi kameraları izlemek

arkadaşlar selam iş yerimde xiaomi c 400 kamera kullanıyorum 2 adet var elimde. ikisinide mi home uygulamasında ayrı ayrı izleyebiliyorum bunun bir yolu yok mu ekranı ikiye bölerek ikisini tek ekranda görebilmemin?
  24. M

Galaxy S20 ekran sorunu

Merhaba. Arkadaşımın Galaxy S20 telefonunun ekranı bir anda neredeyse tamamen beyaz oldu Dokunmatik işlevi çalışıyordu sadece. Ekran birkaç gün sonra kendiliğinden düzeldi. bazı dalgalanmalar gözüküyor ekrandahaifte. bazen ekrana baskı yapmak da yardımcı oluyordu düzelmesi için. Şimdiarada bir...
  25. M

Yardım iPhone 15 ile çektiğim fotoğraflar 48 MP yerine 18 MP gözüküyor

Merhaba arkadaşlar, iPhone 15 ile çektiğim resimler 18 megapiksel olarak gösteriyor. Oysa ki 48 megapiksel olması gerekiyor. Neden böyle yazıyor?
  26. M

Yardım Kıza karşı utandım sice ne düşünmüştür?

Arkadaşlar merhaba özel ünide okuyorum hoşlandığım kız iphone 11 kullanıyor apple pencillı ipad vs ile okula geliyor.Benimde maddi durumum iyi şükür ama böyle şeylere bütçe ayırmıyoruzpek ve aileme yük olmamak için istemiyorum.Geçen gün hoca herkesten telefonunu çıkarmasını istedi bir siteye...
  27. M

Soru Gençlere dağıtılan 10 GB internetten faydalanabilir miyim?

Arkadaşlar benim kullandığım hat babama ait gençlere verilen 10 gb internet hakkından yararlanabilir miyim ? Bakan bey şöyle demiş Uraloğlu, "Üç operatörden tekliflerimizi aldık, 12 ay süre içinde mutabakat sağladık. Gençlere verme noktasındayız. Ücretsiz internet projesi için 10 gb interneti...
  28. M

Gençlere verilen 10 gb hakkında bakan bey ne demek istedi?

arkadaşlar benim kullandığım hat babama ait gençlere verilen 10 gb internet hakkından yararlanabilir miyim ? Bakan bey şöyle demiş Uraloğlu, "Üç operatörden tekliflerimizi aldık, 12 ay süre içinde mutabakat sağladık. Gençlere verme noktasındayız. Ücretsiz internet projesi için 10 gb interneti...
  29. M

Telefonuma virüs mü girdi?

Arkadaşlar sabah Galaxy J4 telefonumda alan kalmadığı için Google Play Hizmetleri adlı uygulanamanın verilerini temizledim. Sonrasında SMS atmışım gibi ücret kesildi bildirimi geldi, baktım SMS'lere giden bir şey yok. Türk Telekom Online işlemlerinden baktım 8505705397 bimtel numarasına SMS...
  30. M

Soru iPhone 15 alıyorum sizce doğru mu yapıyorum?

Arkadaşlar şu an iPhone 11 kullanıyorum. iPhone 15 256 GB alacağım, 54k para vereceğim. Sizce doğru mu yapıyorum? Benim için fiyat performans önemli, ileride satarken çok zararlı çıkmak istemem. Şimdi bu model yeni çıktığı için ben pahalı mı almış olurum. En çok bende mi değer kaybeder? 14 alsam...
  31. M

Soru iPhone 14 Pro mu? iPhone 15 mi?

Arkadaşlar, telefon alacağım. 62 bin TL ye 14 Pro 256GB mı iyi sizce? Yoksa 50 bin TL ye 15 mi? 15'te 2 kamera var, portre çekim vs. Pro kadar iyi olabilir mi?
  32. M

Öneri Sd kartlı Kamera önerisi

Arkadaşlar merhaba iş yerime tam kasanın tepesine kamera alacağım görüntü kalitesi yüksek olsun istiyorum. 1400 tl ye hepsiburadada xiaomi c400 2.5 k 4 mp bir kamera var sizce iyi mi? 256gb sd kart destekliyor sizce kaç gün kayıt yapar 256gb a?
  33. M

Yardım SD kartlı kameralar nasıl izlenir ve Güvenlik kamerası önerisi ?

Arkadaşlar merhaba iş yerimizdeki güvenlik kameraları kasayı yeterince görmüyor. Tam kasanın tepesine bir güvenlik kamerası koymak istiyorum alınan verilen tutarlarda net gözüksün ve ekrandaki rakam gözüksün istiyorum. İŞ yerimizdeki kayıt cihazında boş yuva yok o yüzden sd kart destekli almak...
  34. M

Yardım Tabletin Ekran kilidini kaldıramıyorum

Merhaba arkadaşlar elimde eskiden devlet tarafından okulda verilen general mobile e tab 5 var twrp root lu android 5.1 kullanılıyor. Eskiden ekran kildim yoktu ekran kildimi desen yaptım tekrar kaldırmak istediğim ise ekran kilidi kaydırarak açıl özelliği nin altında devre dışı bırakıldı yazıyor...
  35. M

Yardım Whatsapp silinen bir yazışmayı geri getirmek mümkün mü?

Arkadaşlar merhaba 2018 yılında bir sevgilim vardı ayrılınca whatsapp ana ekranından ona basılı tutarak sohbeti sil dedim. Şimdi o yazışmayı tekrar okumak istiyorum ancak geri getiremiyorum whatsapp ı silip tekrar yüklesemde geri gelmiyor bunun bir yolu yok mu ?
  36. M

Yardım İnstagram Reels rezalet kalitede

arkadaşlar merhaba 6 yıllık sony marka orta segment android 7 telefon kullanıyorum instagramın son sürümü yüklü reelsler bende aşırı bulanık gözüküyor diğer telefonlarda çok net bende bulanık bunun için örnek olarak sdn instagram reelslerinden birer ss aldım örneği aşşağıda sizde o reelslere...
  37. M

Yardım DM isteğini geri getirmek istiyorum

arkadaşlar merhaba eski sevgilim aylar sonra bana DM atmıştı.Ben o sıralar yoğundum ve pek keyfim yoktu mesajını hiç okumadım nasılsın diye başladığını gördüm sadece.Aradan 1-1,5 ay geçti bakmak istedim ama DM gözükmüyordu.Galiba instagram 28 gün bakılmayan DM i kutuda göstermiyormuş diye okudum...
  38. M

2023 te Hangisi alınır?

2023 yılında hangi iphone modelini almak f/p açısından mantıklıdır? ben iphone 13 diye düşünüyorum.
  39. M

Yardım laptobumda ilk açılışta olanlar normal mi?

merhaba laptobumu ilk açtıktan 1 dk sonra felan cmd kendiliginden açılıyor 2-3 saniye ekranda '' _'' yazarak kalıyor. sonra kendiliğinden gidiyor ikinci olarak ise bu yeni başladı windows event log must be running yazısı geliyor ve tamama basıyoruz tek seçenek olarak bunlar normalmi yoksa...
  40. M

iki farklı cihazda farklı instagram kalitesi?

arkadaşlar merhaba aynı reels videosunu sony cihazda açınca görüntü 240p gibi bozulmalar oluyor ama samsung telefondan açınca 1080p gözüküyor sebebi nedir ikiside android sonuçta?
  41. M

RootPA nedir????*

arkadaşlar merhaba sony xperia xa ultra kullanıyorum cihazda güvenilk endişelerim vardı zaten ayarlar -uygulamalar - tüm uygulamaları göster deyince RootPA diye bir şey var bu nedir ben cihazıma root felan atmamıştım ki birisi benim cihazımı virüsle root atıp uzaktan erişiyor olabilir mi...
  42. M

Yardım Telefonum Kopyalanmış Olabilir mi?

merhaba arkadaşlar bana düzenli olarak gmailde google dan ''yeni bir cihaz konum geçmişinize katkıda bulunmaya başladı'' şeklinde mailler geliyor nerdeyse her gün bazen 2-3 günde bir geliyor son 28 günde giriş yapan cihazlara baktığımda ise kendi cihazımdan başka bir cihaz gözükmüyor bu sebeple...
  43. M

Yardım Windows 10 türkçe karakter sorunum

arkadaşlar merhaba windows 10 da microsoft edge ile pdflerin üzerine metin ekliyorum örneğin doğum yazıyorum bırakınca kendisi otamatik olarak doum haline getiriyor bu şekilde ğ- ı- ş - harflerini kendi otomatik siliyor nasıl düzeltebilirim tüm dil ayarları türkçe olarak ayarlı
  44. M

Yardım Elektrikli ocak alınır mı?

yeni eve taqşınıyorum mutfakta doğalgaz çekilmemiş elektrikli ocak veya tüp almak durumundayım hangisi daha mantıklı olur malum elektrik çok zamanlandı.hangisini önerirsiniz alırken nelere dikkat etmeliyim ?
  45. M

Yardım Laptop Önerisi

Arkadaşlar merhaba bir arkadaşım için laptop bakıyoruz okul,ofis pc si tarzı arıyoruz yani U işlemci istiyoruz bütçe max 14k civarı olacak bu fiyata eden düzgün bir H işlemcili olursa onlarada açığız...
  46. M

Yardım Ekran parlaklığında değişimler oluyor

merhaba arkadaşlar hp pavilion 15 eh0015nt laptopum var 2 gündür gözüme çok çarpan durum şu ki pc yi en düşük parlaklıkta kullanıyorum farklı bir sayfa açtığımda bir şeye tıkladığımda vs ekran böyle hafif kararıyor 3-4 kademede ,başka bir yere tıklayıp bi sayfa açıncada hafif kademeli olarak...
  47. M

Yardım Banka Hesabıma erişilmeye çalışılmış yardımm !!

arkadaşlar merhaba telefonum şarjdaydı ve wifi açıktı neyse şarjdan aldım ve ziraat mobile giriş yaptım(öncelikle şunu açıklayım ziraatde güvenli cihaz sistemi var bu yüzden sadece 6 haneli şifre soruyor başka bilgi sormuyor) zirrat mobile girdigimde son hatalı girişleriniz kısmı açıldı önüme...
  48. M

Yardım Gmailde haberim olmadan bir mail gönderilmiş

arkadaşlar merhaba gmail gönderilenler kısmına bakarken fark ettim ki ben atmadığım halde atılan bir mail var. telefonum iphone 6s plus ve bir android tablette açıktı bu mailim bu yollanan mail ne olabilir aceba virüs kaynaklı olabilir mi ekte mailin içeriğini ekledim
  49. M

Yardım İnstagram hikayesi alt kısmı göremiyorum

Arkadaşlar merhaba instagramda storylerin alt kısmını göremiyorum çünkü orda xperia sanal tuşları var bu sorunu nasıl çözerim örneğin ekteki fotoğrafta storyde o kısıma yazi yazmışlar onu okuyamıyorum 1665126394 yokmı bilen ?
  50. M

Soru Steam kodumu paraya çevirmek istiyorum

Arkadaşlar merhaba elimde 600 tl değerinde steam kodu olacak 3-4 güne elime geçecek, bunu paraya çevirmek istiyorum nasıl yapabilirim?
  51. M

Yardım Bu bilgisayarı alıyorum ?

https://www.hepsiburada.com/hp-victus-16---d1008nt-intel-core-i7---12700h-16gb-ram-512gb-ssd-4gb-geforce-rtx-3050ti-161-in-fhd-144-hz-windows-11-home-mavi-6g0d6ea-tainabilir-bilgisayar-p-HBCV00002P1N1D?magaza=HP+Store+T%c3%bcrkiye&url_src=and-product-detail
  52. M

Soru Bilgisayar alırken bunu yapsam nasıl olur ?

Arkadaşlar merhaba hepsiburadada msi katana serisi pc bakıyorum 8 gb ram + rtx3050 olan model 19500₺ 16 gb ram +rtx3050ti olan 22000₺ Bana 16 gb ram lazım diyorum ki ben bu 8 gb olan modeli alsam daha sonra 600₺ ye 8 gb lık rami alıp taksam aynı şey olmaz mı? Pc yi 20100₺ ye mâl etmiş olurum...
  53. M

Yardım Bu bilgisayar alınır mı ?

Merhaba mimarlık uygulamalari için pc almam gerekiyor Aradığım özellikler İntel core i7 11800h (intel destekleyen uygulamalar o yüzden amd istemiyorum) 16 gb ram 512 gb ssd 4 gb ekran kartı rtx30** serisi Ben şu pc yi seçtim siz nasıl buldunuz ne önerirsiniz bekliyorum...
  54. M

Yardım Temel işlemci hızı düşük pc

arkadaşalr merhaba yeni bir pc alacağım özellikleri bana uygun olan bir pc var ancak temel işlemci hızı 2.3 ghz bana düşük geldi ( max 4.1 ghz) bu neyi ifade eeder benim için ,pc yi mimar arkadaş kullanacak...
  55. M

Yardım Tehlikeli siteye girdim

arkadaşlar eskiden beri kullandığım bir site var düzenli giriyorum site sahipleri hack tarzı şeylerle zaten uğraşan kişiler ,bugün o siteye girmek istediğimde www. .com sitesini kullanan saldırganlar cihazınıza zarar verebilecek uygulamalar yükleyebilir sizden habersiz mobil faturanıza ücret...
  56. M

Yardım siz olsanız hangisini alırdınız?

fiyatı ve işlemciyi göz önünde bulundurarak siz hangisini alırdınız? 1)HP Pavilion Gaming Laptop Ryzen7 5800h 16gb 512gb Ssd Rtx3050ti 144hz Dos 15.6 Fhd Notebook 68n67ea Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL 2)HP Pavilion Gaming I7 11370h 16gb 1tb Hdd+256gb Ssd Rtx3050ti 144hz Dos 15.6 Fhd Notebook...
  57. M

Yardım adı olmuş instagram kullanıcısı !

arkadaşlar merhaba,dm den konuştuğum kişiyi dm kısmında gezerken adının instagram kullanıcısına döndüğünü gördüm yazışmaya girip kişinin profilne girdiğimde instagram kullanıcısı yazmaya devam ediyor 100 kişiyle takipleştiği ve 15 gönderisi olduğu yazar ama gönderiler gözükmüyor ,adı hiç bi...
  58. M

Yardım odanın nemi düşmüyor !

güngörende yüksek giriş dairemde sabah 5 saaat boyunca havalandırıyorum %59a düşüyor camlar kapanınca artış başlıyor şuan %85 ,pc nin usb girişi bile paslanmaya başladı çamaşır dolabımdaki çamaşırlar kötü kokmaya başladı. bu kadar yüksek nem insana zarar verir nasıl azaltabilirim ?
  59. M

Yardım Yazlık internet önerisi

merhaba 2 ay yazlık evde kalacağım internet konusunda nasıl bir çözüm bulabilirim ev interneti olarak 6 aydan aşşağı vermiyorlar mecbur mobil olacak gibi ,türk telekom gsm hat sahibyim.türk telekom mobil wifi diye bir şey varmış onunda ne olduğunu tam anlayamadım açıklayan olursa sevinirim başka...
  60. M

Yardım gözlük çercevesi

merhaba arkadaşlar gözlük çerceveme su veya ter değdiği zaman kireç gibi beyaz renk alıyor o kısım ıslak mendille siliyorum kuruyunca yine beyaz oluyor tek çare elimde ovalıyorum bunun bir çözümü varmıdır koruyucu spreyi cilası vs ? 1654452693 kemik gözlük metal değil
  61. M

Yardım Gözlük çercevesi su değdiğinde renk değiştiriyor

merhaba arkadaşlar gözlük çerceveme su veya ter değdiği zaman kireç gibi beyaz renk alıyor o kısım ıslak mendille siliyorum kuruyunca yine beyaz oluyor tek çare elimde ovalıyorum bunun bir çözümü varmıdır koruyucu spreyi cilası vs ? 1654433138 kemik gözlük metal değil
  62. M

Yardım Bu fiyat kaçmaz gibi

https://www.hepsiburada.com/hp-pavilion-15-dk1005nt-intel-core-i7-10750h-16gb-512gb-ssd-gtx1660-ti-windows-10-home-15-6-tasinabilir-bilgisayar-1u5r9ea-p-HBV000019FITZ arkadaşlar sizcede çok uygun değilmi ben bakarken 14 tlydi sonradan aratarsa diye yazayım. Sizce alınır mı?
  63. M

Yardım üç pc arasında kaldım sizce hangisi?

merhaba mimarlık için laptop seçiyorum bazıları gtx işlemcili bazısı rtx ne fark oluyor benim için önemlimi bilmiyorum desteklerinizi bekliyorum casper ...
  64. M

Yardım hani bilgisayarı almalıyız?

Merhaba Arkadaşlar peyzaj mimarlığı okuyan bir yakın arkadaşıma bilgisayar bakıyoruz.Mimarlık için gereken özellikler nelerdir ben pek bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim fiyatı uygun olması bizim için önemli ben bir pc buldum bunuda incelerseniz sevinirim...
  65. M

Yardım Hortumu yanmaktan nasıl korurum?

arkadaşlar merhaba yeni taşındığım evde doğalgaz hortumu hemen ocağın dibinden geçiyor hemde en büyük gözün ocağı açtığımda ateş direk olarak boruya vuracak ve borunun koruyucusunu eritecektir.araya nasıl bir paravan yapıp boruyu korurum önerilerinizi bekliyorum. görselde durum mevcuttur. 1652859358
  66. M

Yardım ikinci el iphone

arkadaşlar merhaba, sahibinden.com da iphone 8 plus ilanı gördüm parmak izi çalışmıyormuş sadece, genelde böyle bir cihazları 4000-4500 tl civarı bir fiyata satıyorlar sizce alınır mı 5 yıl kullanacağımı düşününce fiyat çok makul geliyor.ancak başka sorunları varsa anlayamamda güvenemedim pek...
  67. M

Yardım yenilenmiş iphoneların içini açıp inceleyen ?

arkadaşlar merhaba piyasada bir çok yenilenmiş telefon dolanıyor bir çoğu yeni batarya takmış olarak veriyor taktıkları yeni batarya markası vs nedir? iç parçaları orjinallik yönünden nasıldır hiç inceleyen var mı ben youtubeda böyle bir inceleme videosu aradım ancak bulamadım.
  68. M

6s plus kaç yıl daha gider?

arkadaşalar merhaba iphone 6s plus için 400 tl masraf ettim fujimax 3810 mAh batarya(220tlsi bu) ve ön kameranında içinde yer aldığı iç mikrofon flexlerini ve hoparlörü değiştirdim sizce ettiğim masrafa değer mi bu telofonu sosyal medya ve online alışveriş uygulamaları vs için kullanıyorum.Oyun...
  69. M

Soru 24 saatten sonra instagram hikayeye bakanlar gözükür mü?

arkadaşlar merhaba instagramda artık hikaye 24 saat kaldıktan sonraki 24 saattede görüntüleyenleri görebiliyoruz yani hikayemiz 24 saat duruyor ama görüntüleyenleri 48 saat boyunca görebiliyoruz.hikaywyi paylaşan kişi bunu öne çıkanlara eklerse örn: 30. saatte görüntüleyen kişiyi bu listede...
  70. M

Yardım iphone kısa devre yaptırdım

merhaba arkadaşlar iph 6s plus cihazımı batarya değişimi için açtım.şarj flexini sökecekken yanlışlıkla yan taraftaki metali kaldırdım. (fotoğrafta ok ile gösterdim) az bi duman çıktı ve koktu.Cihazı geri kapattım şimdiilk farkettiğim videolarda hoparlörden ses gelmiyor onun dışında henüz bişe...
  71. M

Yardım 6s plus için değer mi?

merhaba iphone 6s plus cihazım var 250tlye(fuji power) batarya takacağım ancak artık güncelleme felanda almayacağı için buna değer mi emin olamadım.Oyun oynayan birisi değilim sadece sosyal medya amaçlı kullanacağım sizce kaç yıl daha kullanabilirim ? 2 yıl daha kullanabilirsem bataryayı...
  72. M

Yardım Grafik kartımı devre dışı bırakmak istiyorum!

Merhaba arkadaşlar bilgisayarımı fabrika yazılımına geri döndüm ancak şöyle bir sorunum var, bende 2 adet grafik kartı var birisi intel diğeri ati radeon 6520, ati grafik kartım bozuk olduğu için bilgisayar açılınca ses var görüntü yok, güvenli modda bilgisayarı açıp ati grafik kartını aygıt...
  73. M

Yardım Recovery ile format atma

Merhaba arkadaşlar, eskiden hp bilgisayarımda recovery manager ile fabrika ayarlarına geri dönüş yapardım, ancak kendim cd üzerinden format attığım için şuanda bunu kullanamiyorum, bios üzerinden denedim yine olmadı ancak Recovery (D:) isimli bölüm hala duruyor silinmemiş yani (25 gb) sanırım...
  74. M

Yardım Windows lisansımı kayıp mı ettim ?

Merhaba 10 yıllık bilgisayarımı bugün windows 7 den windows 10 a yükselttim, daha sonrada tüm disk ve verileri silerek format at dedim daha sonra bilgisayar açıldı ama donuyordu biraz, üzgünüz bir sorun oluştu deyip kendini kapatıyordu pc açılırken çıkan recovery managerı kullanıp sistem...
  75. M

Soru Bilgisayarımın performansını Düşürmek istiyorum !

Merhaba arkadaşlar 11 yıllık hp pavilion dv6 i5 (oyun sayılır) bilgisayarım var, aşırı bir ısınma sorunu var 1 saatte sıcacık olup kendini korumaya alıp kapatıyor, termal macun yenilemesi yapmıştım ama çözüm olmadı, ben bu bilgisayarla zaten oyun oynamıyorum gündelik işlerimde kullanıyorum bu...
  76. M

Yardım usb girişi paslandı!!

Arkadaşlar merhaba 4 ay önce aldığım hp pavilion 15 eh0015nt laptobumun usb girişinin pas tuttuğunu fark ettim istanbula yeni gelmiştim burda hep benzer sorunlar sizdede oluyormu yoksa firmanın hatasımı? garantiye yollamayı pek istemiyorum uğraşmamak için ilerde ne gibi sorunlara sebep olur...
  77. M

Yardım Konum geçmişine yeni cihaz katkıda bulunuyor maili

Merhaba arkadaşlar, son 6-7 aydır felan her 2-3 günde bir googledan "Yeni bir cihaz konum geçmişinize katkıda bulunuyor" maili alıyorum,bu durumda birisi benim gmailime giriyor diye düşündüm ancak son 1 ayda giriş yapılma listesinde sadece benim cihazım gözüküyor, böyle bir mail almamın sebebi...
  78. M

Yardım Bilgisayar önerisi ?

Arkadaşlar merhaba okul için zoom a kasmadan girecek , PowerPoint gibi ofis uygulamalarını kullanabileceğim 5 yıl felan rahat dayanan bir laptop arıyorum bütçem 3500 tl civarı...
  79. M

Yardım Ekran zaman aşımı

Arkadaşlar merhaba galaxy a32 telefonumda ekran zaman aşımım 2 dk olarak ayarlı, ancak birisiyle telefonda konuşuyorken (ses hoparlörde, sensör kaynaklı sönme değil ) ekran 15 sn de kararıyor buna nasıl çözüm bulurim?
  80. M

Yardım Vestel klimamın yarısı çalışmıyor

Vestel klimam yarısından hava üflüyor diğer yarısından üflemiyor sorun ne olabilir nasıl düzeltirim?
  81. M

Chromeda yenilenen sayfa guncellenmiyor

Arkadaşlar merhaba galaxy a32 telefonumdan daha Önce ziyaret ettiğim bir siteyi ikinci kez ziyaret ettiğimde ilk ziyaretimdeki hali açılıyor sürekli yeniledim. Kapattım tekrar girdim yine. Aynı. Sayfada duyurular kısmında 6 Ağustosta yayinlanan duyuru olması gerekiyorken 5 Ağustostakini...
  82. M

Yardım Benden habersiz sms atılmış

Arkadaşlar merhaba, elimde telefonumla oynarken Türk telekomdan 0,49 kuruş kesildi bildirimi geldi (faturasız hatta kullanım sonrası gelen) daha sonra Türk telekom online işlemlere girip baktım 0850 570 **96(bimtel kullanan bi hatmis) numarasına sms gönderildi olarak gösteriyor, ben birsey...
  83. M

Choremeda Bazı Videolar Açılmıyor

Arkadaşlar merhaba elimde eski bir tablet var android 4.4.4, bu tabletle choremeda aynı sitede bulunan bazı videolar açılıyorken bazı videolarda " the media playback was aborted due to a corruption problem or because The media used features your browser did not support" hatası alıyorum, farklı...
  84. M

İnternet güvenlik açığı

Merhaba arkadaşlar biz apartman olarak ortak bir internet kullanıyoruz sözde (100Mbps eve 35mbps geliyor) ucuz olması için yaptık 30 tl veriyor herkes assagada ana modem var birde herkesin evinde router modem var aklıma takılan şey şu ki bu internet ne derece güvenli benim girdiğim siteler...
  85. M

Flash bellek dosya aktarım hızı

Merhaba arkadaşlar flash belleğe (16gb toshiba) dosya aktarırken aktarım hızım 90mb/sn ile başlıyor hızlıca dosyanın yarısını atıyor daha sonra hız kademe kademe düşerek en son 3mb/sn ye kadar düşüyor neden hızı düşüyor?
  86. M

Silinen instagramım geri açıldı

Merhaba dostlar 3 ay kadar önce bir fake hesap açmıştım birileriyle yazıştım sonrada hesabı sildim bugün tesadüfen hesabın geri açıldığını farkettim :başka birisi aynı nicknameyi almış desem isim adgfjdjd gibi uyduruk bi isim düşük ihtimal aceba şikayet edildiyse instagram inceleme yapmak için...
  87. M

Sms gönderilemedi sorunu

Arkadaşlar merhaba sony xperia xa ultra kullanıyorum neredeyse telefonumdan 1 yıldır kimseye sms yollayamıyorum gönder dediğimde gonderilemedi diye hata veriyor Türk telekomu aradım söyledim bağlantılarda bir problem olmadığını yinede tekrar ayar yaptıklarını sorunun telefondan olacağını...
  88. M

10 tl 30 gb paketi nereden yapılıyor ?

Arkadaşlar merhaba Türk telekom faturalı müşterilere özel hesap kesiminden itibaren 1 hafta içerisinde başvuru yapabileceginiz 10 tl 30 gb veren paketmatik adında paketi var sadece online işlemlerden yapılacağı söyleniyor dün hesap kesim tarihimdi bugün onu yapmak istiyorum online işlemlere...
  89. M

4,5 g geçene 30gb hediye internet

Türk telekom Mobil Hattımı 4,5g ye taşırsam 30 gb hediye internet verecekmiş ama kafama takılan neden böyle bir hediye veriliyor 4.5g ye geçince internet dahamı hizli biter bundan Türk telekomun ne karı olur?
  90. M

1 aylık internet lazım !

Arkadaşlar merhaba kayseride yaşıyorum yazlık evimiz var Türk telekomdan 3 aylık paket aldım bir kac gün sonra paket bitiyor ama biz 1 ay daha burda kalacağız ekimde online eğitimler felanda olacağı için internete acil ihtiyaç var 1 aylık internete nerden nasıl ulaşırım taahhütlü alıp bozsam...
  91. M

Play store arka planda internet kullanımı

Arkadaşlar merhaba babamın android cihazı grand prime neo, mobil veride arka planda sadece bugün 327 mb kullanmış, doğru düzgün bi uygulama da yok telefonda, zaten güncellemeler sadece kablosuzdan yapılsın olarak ayarlıydı, bu internet kullanımı nereye gitti nasıl önlenebilir?
  92. M

Güvenlik kamera sistemi arızası

Arkadaşlar merhaba iş yerimizdeki h264 kamrra sistemi bazen kayıt yapıyor bazen kayıt yapmıyor kayıttan izlerkende örnek saat 21 i açtığımda bi kamera 21 i birisi saat 19 u gösteriyor, ekrandaki yerleri değişiyor sürekli sebebi ne olabilir?
  93. M

İnstagram ekran görüntü bildirimi

Arkakdaşlar bir kız arkadaşımın normal hikayesini ekran görüntüsünü almıştım kız beni engelleyip kaldırdı yani kendisini takip etmemi engellemiş oldu ,ekran görüntüsü aldığımı anlamış olma ihtimali var mı ?
  94. M

Hangi romu yükleyeyim ?

Arkadaşlar general mobile e tab 4 tabletim var android 4.2 olduğu için çok bir işe yaramıyor aceba buna daha yüksek androidi olan ve güvenli hangi romu yükkeyebilirim ,güvenli olması için samsung veya huawei orijinal tablet romu yükleyebilirmiyim?
  95. M

İphone XR mı S10+ mı ???

Arkadaşlar s10 plus ve iphone xr arasında kaldım yaklaşık 6000 6500 tl bütçem var.hangisi ne kadar süre güncelleme alır ? İlerde ne gibi sorunları olur ? S10 plus tasarım anklamıyla xr ın çok üzerinde ama kameraları arasında nasıl bir fark var? bemim için makro çekimler önemli , samsunglarda...
  96. M

Galaxy s10 plus mı iphone xr mı?

Arkadaşlar s10 plus ve iphone xr arasında kaldım yaklaşık 6000 6500 tl bütçem var.hangisi ne kadar süre güncelleme alır ? İlerde ne gibi sorunları olur ? S10 plus tasarım anklamıyla xr ın çok üzerinde ama kameraları arasında nasıl bir fark var? bemim için makro çekimler önemli , samsunglarda...
  97. M

Bayramda Yasak Olabilir

Alışveriş merkezlerinin kademeli açılması planı, salı gününe denk gelen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı içine alan 16-17-18-19 Mayıs’ta dört günlük sokağa çıkma yasağı uygulanması formülleri üzerinde duruluyor. Ayrıca Ramazan Bayramı boyunca 23-24-25-26 Mayıs’ta 4 günlük yasak...
  98. M

Amerikadan ypg ye yardım !!!!

Amerika ypg ye tıbbi yardım uçağı gönderdi.İyilik yaptık suistimal edildi
  99. M

Bayramda sokağa çıkma yasağı

Bayramda 9 gün sokağa çıkma yasağı getirilebileceği konuşuluyor.
  100. M

Sakal sorunu

Arkadaşlar sakalım baya sık ve düzenli ancak uzayınca yumuşak olduğu için birbirine giriyor hem kötü gözüküyor hemde dokununca köklerinde ağrı oluyor ,sert ve dik çıkması için ne yapmam gerek?
  101. M

Orijinal samsungda root dosyası

Arkadaşlar sd kart >android111 klasörü içinde TTSRoot adında bir klasör var benim telefonumda orijinal samsung yazılımı yüklü mağazadan aldığım gibi duruyor. Sebebi nedir bu dosyanın
  102. M

Ekran görüntüsü

Arkadaşlar bir hafta önce google playden kilit ekranı uygulamaları indirdim (launcher) beğenmeyip sildim aradan zaman geçti galerimde kilit ekranımın ve ana ekranımın ekran görüntülerini gördüm heralde o uygulamadan kalıntı deyip sildim bugün tekrar galerimde aynı ekran görüntüleri geldi sebebi...
  103. M

Yılan kamera önerisi verebilir misiniz ?

Merhaba arkadaşlar telefona bağlanan yılan kamera almak istiyorum max bütçe 200 civarı önerisi olan var mı iyisi kötüsü hangisidir?
  104. M

Norm ender yeni şarkı aralıkta geliyor

Norm enderin yeni şarkısı aralıkta gelecek düşünceleriniz nedir yine piyasayı sallarmı?
  105. M

Tırnak mantarı

Tırnak mantarı olupta tedavi edebilen bir arkadaş var mı ? Nasıl tedavi etti ne kullandı ne kadar kullandı?
  106. M

Durduruldu sorunu

General mobile e tab 4 meb kısıtlaması olmayan android 4.2.2 tabletimde play store dan yeni indirdiğim bazı uygulamalarda bile durduruldu hatası alıyorum bilgisi olan var mı?
  107. M

Sistem güncellemesi sorunu

Meb in dağittigi e tab 4 tabletimde orijinal engelsiz rom yüklü sistem güncellemesi kısmına gelince sürekli dönüp duruyor.sorunu nasıl çözebilirm
  108. M

Site tam yüklenmiyor

Hp pavilion dv6 win 7 orijinal sürüm var e devlet gbi bazı sitelere girdiğimde önce güvenli değil uyarısı alıyorum yinede devam et diyerek girdiğimde alt alta sitedeki yazılar geliyor sadece ,site tam yüklenmiyor sorunu nasıl düzeltebilirim ?
  109. M

Uyum dışı Güncelleme mümkün mü?

Arkadaşlar android 4.2.2 tablete gelebilecek max chorome sürümü mevcut daha yeni güncellemeyi desteklemiyor yeni güncellemeyi google play harici zorla yüklemek mümkünmü apk vs ile bilglsl olan varmı?
  110. M

Rom sonrası chorome sorunu

Merhaba arkadaşlar general mobile e tab 4 (okuldan verilen) tabletim vardı chorome dan harem altın adındaki sitenin canlı takkp ekranına bakabiliyordum, tablet için meb orijinal kısıtsız rom yayınladı onu kurdum şimdi choromeden harem altın sitesini açtığımda rakamlar gelmiyor hepsinde - var örn...