Arama sonuçlarınız

1. Y

Öneri Programlama için bilgisayar tavsiyesi

Olabildiğince düşük ancak işimi görmeyecek bir bilgisayara da para vermek istemiyorum. O yüzden 25- 40k arası değişir 1711195952 Mesela u serisi bir i7 veya h serisi bir i5, 32 gb yerine 16gb ram işimi görebilecekse 25 k civarı alacağım, o yeterlilik durumuna göre değişir yani. Şu sıralar...
  2. Y

Öneri Programlama için bilgisayar tavsiyesi

Merhabalar, Monster Tulpar T7 v17.1.1 bilgisayarım var, ancak ekran kartı bozuldu ve servis de 20k fiyat biçince haliyle yeni bir bilgisayar almak daha mantıklı geldi. Bilgisayar mühendisliği okuyorum ve daha çok programlamada kullanacağımdan dolayı pil ve ağırlık açısından harici ekran...
  3. Y

Yardım Notebook ekranının sürekli yanıp sönmesi

Monster Tulpar T7 V17.1 notebook'umla bugün Bf1 oynarken bir anda ekran yanıp sönmeye başladı, oyun bozuldu sandım ancak oyunu kapatınca da devam etti. Bilgisayar açılmasından itibaren başlıyor ve hiç kesilmiyor. Ancak sadece ekran parlaklığını en düşüğe getirince düzeliyor. Ekran kartı...
  4. Y

Sokağımda Fiber Altyapısı Olmasına Rağmen Türknet Vdsl 35mbit Veriyor

Asıl sorun yoğunluktan dolayı olan yavaşlamalar kesilmeler ve oyunlarda yaşadığım loss sorunu. Bu kesilmeleri önlemek için SNR margin değerini 16dB yaptım. Bu yüzden 20 mbit civarı alıyorum. İnternetin 7/24 kullanıldığı dönemde bu miktar kesinlikle yetersiz 1615834151 Nasıl başvuruluyor? Eğer...
  5. Y

Dün baktım, binada fiber yok. Sadece sokakta altyapı var ve yanımızdaki yeni yapılan binanın fiber kutusu var
  6. Y

bir hafta önce 2 daire buradan taşındı, onlar fiber kullanıyor muydu bilmiyorum ancak şuan fiber kullanan yok sanırsam. Dairemize daha önce fiber kullanmadığımız için haliyle kablo gelmiyor. Ancak binaya fiber kablo gelip gelmediğini bilmiyorum, nasıl öğreneceğimi de bilmiyorum. Sokağa bi' 3 4...
  7. Y

Birkaç aydır Türknet kullanıyorum. Altyapı kaynaklı Ping, Loss gibi sorunlarım var ve daha öncesinde aynı sorunları Türk Telekomda da yaşıyordum. Ben de fibere geçmeye çalışıyorum bu yüzden. Sokağımızda Türk Telekom Fiber altyapısı olmasına rağmen Türknet'te bu altyapıyı kullanamıyorum. Türk...
  8. Y

Poco x3 NFC vs Galaxy M51

M51 de GCAM vs ile kamerada pro ayarlara erişebilir miyim? A7 2017 ye ve s8plus a Gcam yükledim ama ikisinde de düzgün çalışmıyor. Eğer oluyorsa tercihim M51 den yana olur çünkü benim için Ensantre ayarı, diyafram ayarı, RAW fotoğraf çekebilme vs önemli. Zaten arada kalmamın sebebi Pocoda...
  9. Y

Poco x3 NFC vs Galaxy M51

İkisi de şuan aynı fiyatta, çok arada kaldım. Poconun bana göre avantajları 120hz ekran, stereo hoparlör ve kamerasının özellikle pro modda M51 e göre daha fazla seçenek sunması. M51'in ise 7000mAh bataryası, macro ve geniş açı kameralarının 5 er MP, ön kamerasının 32 MP olması. İkisinin teknik...
  10. Y

Bilgisayarım Eski Performansı Vermiyor

Merhaba. Monster Tulpar T7 V17.1 model 1.5 yıllık notebook'um var. Bilgisayarı aktif olarak kullanmaya yazın başladım. Şuan yüklü oyunlardan söyleyecek olursam o zamandan 2 ay öncesine kadar Pubg lite ta max grafiklerde 90-110 arası fps, World of Tanks te max grafiklerde 75-90 fps, WoT blitz...
  11. Y

Fön Makinesi Tamiri İçin Yardıma İhtiyacım Var.

Merhabalar, Yaklaşık 5 ay önce trendyoldan fön makinesi almıştım (Powertec TR-901). 5 aydır sorunsuz bir şekilde kullanıyordum. Bugün saçıma fön çekerken bir anda duman gelmeye başladı, motoru teklemeye başladı, hemen kapattım. Dumanın tam olarak nereden geldiğini anlamak için çok kısa süre...