Arama sonuçlarınız

1. Hasan Burus

Amazon' dan kral hareket :) TikTok' u yasakladı

TikTok'ta Amazon'un paketleme sisteminin nasıl olduğuna dair bir video görmüştüm. Muhtemelen içeride işlerin nasıl döndüğü görülünce yasaklandı.
  2. Hasan Burus

Casper excalibur

6 aydır Excalibur G770 kullanıyorum. Oldukça memnunum. Yüksek sıcaklığa sebep olan da Intel i7-9750H işlemci. Benim modelde yer alan GTX 1650 70-75 derece oluyor en fazla. Oyunları en yüksek-en yüksek ayarlarda oynuyorum. Çok ısındığında fanı açıyorum. Ama daha serin olsun dersen laptop soğutucu...
  3. Hasan Burus

Türknet vdsl diyor türk telekom adsl diyor hangisi?

Türk Telekom çalışanı 50 Mbps zor alırsın dediği halde 90 Mbps alıyordum ben. Farklı söylüyorlar cidden.
  4. Hasan Burus

İstanbul'da hangi semtte yaşanır?

Sarıyer'in sahil ve orman kesimi çok iyidir. Özellikle İstinye, diğer semtlere göre Levent, Beşiktaş ve köprülere daha yakın olduğu için önde.
  5. Hasan Burus

Casper Excalibur Alınır mı

Excalibur kullanıyorum hatta ondan yazıyorum. Gayet başarılı model çok memnunum. Seçmene yardımcı olabilirim.
  6. Hasan Burus

Üniversite Not ortalaması

Dönem uzaması demek, bir dönem içinde alınacak dersler demek. Sene uzaması demek, her iki dönem için de kalan dersler var demek. Ayrıca yüksek ortalama iş mülakatlarında prestijdir. Öneririm.
  7. Hasan Burus

General Mobile güncelleme gelmiyor

Emin olmamakla birlikte, Google ile General Mobile arasında sorunlar olduğunu duymuştum. Bu iddia da Google ile yapılan Android One anlaşması sonrası söylemişlerdi. Ancak Google'ın GM'ye güncellemeleri vermediği söyleniyor. Eğer bu doğruysa GM'nin çıkıp biz onlardan alamadığımız için...
  8. Hasan Burus

Bilgisayar Mühendisleri Ne Yapar ve Meslekte Para Var mı?

Bulut sistemlerin ilerleyen zamanlarda daha çok önem kazanacağı düşünülüyor. Bilgisayar mühendisliği okuyorum. Meslekte yapılabilecek fazla şey var.
  9. Hasan Burus

Youtube Music mi Spotify mı ?

Uzun süre Spotify Premium kullandıktan sonra YouTube Music'e geçtim. Spotfiy çok ama çok daha başarılı bence. YouTube'a devam etmemin nedeni YouTube Premium ve YouTube Music aboneliğinin beraber olması. YouTube, bazı videoları -ki bunlar resmi kanalların yükledikleri değil- YouTube Music...
  10. Hasan Burus

Üniversite Not ortalaması

Sen 3. sınıfa geçiş yapacaksın ve 3. sınıf derslerini alabileceksin. 2.0 GNO mezuniyette olması gereken en düşük ortalama. Eğer son sene ortalaman bundan düşük olursa ortalamanı yükseltmek gerekecek. Ayrıca kaldığın dersleri de ilerleyen yıllarda, aynı dönemde olacak şekilde alacaksın. Örneğin A...
  11. Hasan Burus

Pakistan'da Ertuğrul Gazi sevgisi! İki heykeli dikildi

Kurtuluş Savaşı zamanında Pakistan'da halk kendi arasında para toplayıp Ankara'ya göndermişti, destek olmak için. Türkiye'nin en sıkı dostlarından biri Pakistan'dır.
  12. Hasan Burus

Ekran Kartı Tavsiyesi

İkisinin video benchmark testine bakıldığında GTX 1650 daha iyi görünüyor. Radeon RX 570 vs GeForce GTX 1650 [videocardbenchmark.net] by PassMark Software
  13. Hasan Burus

Bilgisayar mühendisliği okumak isteyen birinin alacağı laptop

Bilgisayar mühendisliği okuyorum. Ders planına baktığımda "Computer Architecture" ve "Computer Operating Systems" dersleri gördüm. Bu derslerde benim okulumda, Intel odaklı ilerleme yaptık. Özel çalışmalarda AMD işlemciler farklı sonuçlar verebilir. Belki de desteklemeyebilir. Ayrıca bu...
  14. Hasan Burus

Poco F2 Pro Aldım Yorumlarınız Alayım

Telefonla çekilen fotoğrafları yüklerseniz kamera performansı da görmüş oluruz :) Özellikle gece çekimlerini merak ediyorum
  15. Hasan Burus

Niye markalar Türkçe dil desteği sunmuyor

Kullanıcılar olarak bu konuda baskı yapmıyoruz. Bu sadece Türkçe için geçerli değil. Türkiye'de en çok izlenen "stream" platformu Twitch, ancak en yakın sunucu Varşova'da. Brezilya'da sunucu olmaması olay olmuş, herkes boykot yapıp kullanmayı bırakmıştı. Sonra da Twitch, Brezilya'da sunucu açtı...
  16. Hasan Burus

Dizi önerisi

Kurtlar Vadisi 1-97'nin gelmiş geçmiş en iyi Türk dizisi olduğu gerçeği
  17. Hasan Burus

Akkuyu cenneti cehenneme döndü

1592918474 Hisar içindeki cami asırlardır vardı. Ama yangınla harap hale geldiğinden yeniden yapıldı. Nükleer santralin soğutma sistemi için akarsu veya deniz kıyısında olması gerekiyor.
  18. Hasan Burus

Laptop HDD Önerisi

7200 en hızlısı. 5400 ile de oyunlar oynanabilir benim oyunlarım 1 TB 5400 üzerine kurulu. İmkan varsa 7200 alabilirsin. Ama yoksa 5400 de iş görür.
  19. Hasan Burus

Laptop HDD Önerisi

Ben kullanmadım ancak Seagate Barracuda çok tutuluyor. 7200 RPM olan bir model en iyisi olacaktır. Seagate Barracuda Pro ST1000LM049 bu dönüş hızında çalışıyor.
  20. Hasan Burus

windows 7 mavi ekran sorunu yardımcı olurmusunuz

Benim bulduğum sayfa Microsoft forumuydu. Böyle bir konuda farklı bir yazılım kullanmazdım ben. Bu nedenle sana da önermem. Arkada neler olduğunu bilemeyiz çünkü.
  21. Hasan Burus

O zaman issue with accessing programs 0x0000005 error, windows 7, system restore failed, updates failed bu sayfada verilen durumla senin durum da benzermiş. Burada yazılana göre şunları yapmak gerek: 1. İnternet bağlantısını kes 2. Denetim Masasını aç 3. Program ve özellikleri aç 4. Yüklü...
  22. Hasan Burus

Bu hata kodunu araştırdığımda Windows veya diğer yazılımların kurumlarında hata olduğu yazan sayfalar buldum. Hatayı çözmek için farklı yazılımlar var ama bunlar hakkında bilgim olmadığı için bir şey söyleyemiyorum. Hatayı almadan önce herhangi bir Windows güncellemesi veya yazılım yüklemesi...
  23. Hasan Burus

Windows 0x0000005 Hata Kodu [Çözüldü] daha önceden bu hatayla ilgili bir konu açılmış ve çözülmüş.
  24. Hasan Burus

Asus Anakart Ganaranti Sorgulama

Resmi Desteği | ASUS Türkiye bu sayfadan garanti sorgulama işlemi yapılabildiği yazıyor.
  25. Hasan Burus

Brezilya'da "Made in Türkiye!"

Türkiye'de üretim yok (!)
  26. Hasan Burus

Arkadaşıma yeni pc

Oh, you are sorry it is not a problem. :)
  27. Hasan Burus

Bu Laptop Nasıl ?

Dostum konu dışı olarak, Hacker'lık işi derken nelerle uğraşıyorsun? Merak ettim.
  28. Hasan Burus

Selin Ciğerci'nin 116 bin liraya kiraladığı özel uçağı

İnsanların zenginliği ve yaşadığı hayat kimseyi ilgilendirmez. İstediğim şekilde istediğim yere giderim, kim ne karışır?
  29. Hasan Burus

Audi - Bmw - Mercedes

Tasarım, konfor ve sürüş anlamında sadece Audi. Uzun yolda Mercedes ve BMW, Audi'den daha fazla yoruyor.
  30. Hasan Burus

Arkadaşıma yeni pc

Ekran kartı eklenmedi mi yoksa ben mi göremiyorum?
  31. Hasan Burus

EGM' den Bekçi açıklaması...

Bekçilerin göreve başlamasıyla uyuşturucu ve hırsızlık suçlarında azalma yaşandı. Gece sokaklarda grup halinde gezmeleriyle de büyük caydırıcılıkları var. Ayrıca kaçak olan birçok kişi de bekçiler sayesinde yakalandı. Hal böyle iken neden bekçilere düşmanlık edildiği ve kimlerin edeceği açıkça...
  32. Hasan Burus

LGS'de ki matematik rezilliği

Burada arkadaşlar matematik hakkında konuşmuş. Ancak, yazım hatası yapmadılarsa Türkçe kısmında da bazı sorunları var :)
  33. Hasan Burus

Adsl den Vdsl e geçtiğimde ne hız alırım

VDSL hız 35 Mbps ile 100 Mbps hız arasındadır. VDSL için ayrıca modem gereklidir. Bulunduğunuz konum altyapıyı destekliyorsa VDSL hıza geçmeye değer. VDSL ile minimum 3.5 MB/s indirme, maksimum 12,5 MB/s indirme alırsınız.
  34. Hasan Burus

Bu işlemci ne kadar yıl götürür

:tearsofjoy::tearsofjoy::tearsofjoy::tearsofjoy::tearsofjoy::tearsofjoy::tearsofjoy::tearsofjoy::tearsofjoy::tearsofjoy::tearsofjoy::tearsofjoy:
  35. Hasan Burus

Osmanlı padişahları

Devlet için tek gerçek var. Devletin bekası. 1040'ta kurulan ve bu zamana dek ayakta olan Türk Devletinin benimsediği şiar bu.
  36. Hasan Burus

5G internet

Türkiye'de 5G teknolojisi henüz kullanılmıyor. Ya size yanlış söylediler ya da modemin Wi-Fi özelliğine dair 5G bilgisini söylüyorsunuz.
  37. Hasan Burus

Laptop da GTA V gibi oyunları oynamak doğrumu?

Fan'ın gürültü yapması, işlevini yerine getirdiğini gösteriyor. O gürültü olmasa zaten sıcaklık değerleri yukarı çıkacaktır. Ben de dizüstü bilgisayarla oyun oynuyorum. Birçok arkadaşımın masaüstü bilgisayarda 30 FPS aldığı oyunları ben 75 FPS olarak oynuyorum.
  38. Hasan Burus

Osmanlı padişahları

Günümüzde bütün Oğuz Türklerinin atası olarak kabul edilen Mete Han da babasını öldürtmüştü. Tarihimizde böyle mücadeleler çok. Tıpkı diğer milletlerde olduğu gibi. Bu konularda taraflı olarak değil, gerçekçi olarak sorgulama yapmak gerek. Olayların iç yüzünü bilmeden şimdi konuşmak, kolay.
  39. Hasan Burus

Osmanlı padişahları

Azgın ve vahşi, Anadolu'daki Müslüman köylerini yakıp yıkan Bizans komutanlarına söylebilirsiniz. Ancak Yavuz için bunu söylemeniz mümkün değil. Her insanın karakteri farklıdır. II. Bayezid elde olanlarla yetinir yapıda olabilir. Ancak Yavuz Sultan Selim'in kalıbına dar gelen yapısı olduğu belli...
  40. Hasan Burus

Renault Megane mı Fiat Egea mı?????

Ben de Renault'cuyum. Ama Egea'nın full paket olması düşündürdü. Megane'ların Joy paketleri giriş seviyesinde oluyor galiba.
  41. Hasan Burus

Osmanlı padişahları

Babasını sürgüne göndermek zorunda. Tahta geçmişken, tahtın en büyük rakibi hatta riskini payitahtta tutamazsın.
  42. Hasan Burus

TürkNet Arkadaşını Getir Kampanyası [Güncel]

6 aydan fazladır TurkNet kullanıyorum. AKN'siz yüksek hızdan oldukça memnunum. Geçecek olan arkadaşlara şimdiden hayırlı olsun. DAVET KODU: VMH27QV18WSY
  43. Hasan Burus

Uygun fiyatlı oyuncu faresi önerileri

Gamepower Ursa 10000DPI da 150-200 TL civarlarında. Listeye ekleme yapılabilirmiş :)
  44. Hasan Burus

Sizce Hangi Mouse'ı almalıyım ?

Gamepower Ursa 10.000 DPI RGB Gaming öneririm. 50 lira daha fazlasını vermeye değer bir mouse. Ama sanırım şu sıralarda stoku yok.
  45. Hasan Burus

En çok hangi oyunu oynamaktan keyif alıyorsunuz?

Şu sıralar Call of Duty: Warzone epey zamanımı alıyor.
  46. Hasan Burus

Osmanlı padişahları

Sevmek zorunda olmayabilirsiniz. Şehzade Mustafa ve Kanuni Sultan Süleyman olayında bir tarafı haklı görüp, birine sevgi duymayabilirsiniz. Daha da ileri gidip babasını öldürten Mete Han'ı da sevmeyebilirsiniz. Ancak bunların bizim geçmişimiz olduğunu reddetmemek gerek. Tarih savunuculuk yapmak...
  47. Hasan Burus

win defender VS Eset

İndirdiğiniz ve giriş yaptığınız internet sitelerine dikkat ederseniz Windows Defender yeterli olacaktır. Ücretsiz antivirüs programlarının kullanıcı verilerini depolayıp sattığına dair iddialar bulunuyor.
  48. Hasan Burus

Osmanlı padişahları

Ben en iyisi bu diyerek bir seçim yapmıyorum. Ancak kimisi savaşçı yönüyle, kimisi siyasi zekayla, kimisi sürekli at üstünde durmasıyla, kimisi de sınırları en geniş noktaya çıkarmakla ünlü. Her birinin yaşadığı dönem iyi analiz edilmeli. Tarihimizde birçok kağan, han, bey ve sultan var. Her...
  49. Hasan Burus

N11 vs GittiGidiyor

Bir keresinde N11'de mağaza kaynaklı bir sorun yaşamıştım. N11 paramı iade edip kupon hediye etmişti. Her zaman N11'i kullanırım. Kuponlarla yapılan indirim de büyük avantaj.
  50. Hasan Burus

İngilizcem mükemmel ötesi ancak cümle kurmakta zorlanıyorum

Küçük arkadaşlar, yabancı dil artık olmazla olmaz bir hale geldi. Üniversitede İngilizce bölüm okumaya özen gösterin. Hazırlık sınıfını muhakkak okuyun. Bol bol İngilizce kitap okuyun. Ben İngilizce Bilgisayar Programcılığı bitirdim ve yine İngilizce Bilgisayar Mühendisliğine tamamlıyorum...
  51. Hasan Burus

Laptopta termal macun

Termal macun ne kadar taze yapılmışsa bilgisayar için o kadar iyi.
  52. Hasan Burus

iPhone 8 kaç sene güncelleme alır ?

iOS 14 alacağı daha önceden sızdırılmıştı. Ancak iOS 15 biraz zor görünüyor. Çünkü üst segmentte çok fazla model yer alıyor. Gelecek olan modeller de var.
  53. Hasan Burus

Ne yaparsam yapayım CPU aşırı Isınıyor

Ben I7-9750H ve GTX 1650 donanımla, en yüksek ayarlarda GTA V oynuyorum ve 96 derece görüyorum :) Dizüstü bilgisayarların dezavantajı da bu. Bilgisayarın alt kısmını biraz havaya kaldırmakta fayda var. Ancak bunu yaparken hiçbir şekilde alt kısmında kapalı kısım kalmamalı. Laptop soğutucu iyi iş...
  54. Hasan Burus

Ekran Kartım AMD Radeon ama İntel HD Graphics diye gösteriyor?

Dizüstü bilgisayarlarda iki ekran kartı bulunur. Bunlardan ilki işlemci üzerindeki Intel HD Graphics'tir ve masaüstü ekranı bu donanım üzerinden gösterilir. Diğer ekran kartı ise oyunlarda ya da HDMI bağlantılarda kullanılır. Bu nedenle bilgisayarda ekran kartı olarak AMD gözükmez. Eğer ikinci...
  55. Hasan Burus

3000 TL Bütçe ile pc toplamak yada satın almak istiyorum.

Önerilen Sistem Gereksinimleri Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 660 ya da AMD Radeon HD 7870 veya dengi DX11 GPU Ekran Kartı Belleği: 2 GB VRAM İşlemci: Core i5-7300U 3.5 GHz Bellek: 8 GB RAM İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 64-bit veya Mac OS Mojave 10.14.6 Minimum Sistem Gereksinimleri Ekran...
  56. Hasan Burus

Bu Set Nasıl

Ben 2500 DPI altında oynayamıyorum :) Seninki bayağı şaşırtıcı
  57. Hasan Burus

3000 TL Bütçe ile pc toplamak yada satın almak istiyorum.

Aklında herhangi bir model var mı? Intel tabanlı mı yoksa AMD tabanlı mı istiyorsun?
  58. Hasan Burus

Bu Set Nasıl

İmkan varsa şimdi almayıp biriktirebilirsin. Mouse klavye'den daha önemli. Buradaki mouse da 2000 DPI. Online oyunlarda yetmez bence.
  59. Hasan Burus

Videoyu 2 parçaya bölmek istiyorum

Ücretsiz ve hafif olduğu için OpenShot öneririm.
  60. Hasan Burus

Cd kopyalama

İlk defa sen benzettin valla :D:D:D
  61. Hasan Burus

Cd kopyalama

Live USB özelliğiyle kurmaya gerek kalmadan da dosyayı alabilirsin.
  62. Hasan Burus

Modem problemi

6 yıl bir modem için oldukça uzun bir süre. Kullanıma bağlı olarak çalışmalarda sorun yaşanabiliyor. Sanırım değiştirmek fayda sağlayacaktır. Ancak bağlantı probleminin gerçekten modem nedeniyle olup olmadığını belirlemek lazım. Boşuna da masraf olmasın.
  63. Hasan Burus

Cd kopyalama

Yardımcı bir uygulamayla kopyalama yapmayı denediniz mi?
  64. Hasan Burus

Superbox ping sorunu

Superbox'ta ping olması normal. 4.5G hız olarak büyük avantaj sağlasa da ping konusunda yetersizdi. 5G'nin önemi buradan geliyor. Yüksek hızlarla birlikte düşük gecikme süreleri.
  65. Hasan Burus

Uygulamalar arka planda çalışmıyor

Aynen onu kastetmiştim.
  66. Hasan Burus

Uygulamalar arka planda çalışmıyor

Pil tüketim ayarlarında olması lazım, arka planda çalışma seçeneği bulunuyor. Orada bütün uygulamaların arkada çalışıp çalışmaması için düzenlemeleri yapabilirsin.
  67. Hasan Burus

Bilgisayar donuyor bazen mavi ekran bazen ses ve ekran takılması

Termal macunu yenilemenin zamanı gelmiş. Sıcaklığı sağlıklı bir şekilde dışarı çıkaramayınca böyle oluyor.
  68. Hasan Burus

Ethernet kablosu hakkında

Kabloda sorun olmazsa aynı değerler gelir. Belki 0.01 ya da 0.02 kayıp olur sadece. Unutmamak lazım, bazı modemlerin kablosuz performansı iyi değil. Belki yükseliş yaşarsın. Sana tavsiyem upload hızına bak. Benim modemim kablosuz indirmede çok iyiydi. Ancak kabloya geçince upload hızım yüzde 50...
  69. Hasan Burus

Ethernet kablosu hakkında

Uzun kablo hızda düşüşe sebebiyet verir. Ancak CAT6 kablolar uzun mesafelerde bu durumu oldukça düşük ihtimale alıyor. Ben de uzunca bir ethernet kablosuyla modeme bağlıyım. Kablo CAT6 olduğu için sıkıntı yaşamadım.
  70. Hasan Burus

Siyaset ile Ailemdeki Anlaşmazlık

Siyaset gibi değersiz bir şeyle aileni değiştirme. Ne derlerse desinler, ne düşünürlerse düşünsünler onlar senin ailen. Onlarla siyaset konuşmamaya çalış. Çünkü kaybettiğinde her şey için çok geç olur.
  71. Hasan Burus

Obs arkadan acinca kasiyor pubg videosu cekemiyorum

OBS'te Ayarlar > Çıkış kısmında "Kodlayıcı" kısmında x264 seçili muhtemelen. Bu işlemciyi kullanarak kaydın alınmasına yarar. Bunu NVIDIA NVENC H.264 olarak seçildiğinde ise ekran kartı üzerinden kayıt alınır. Oyun oynanırken işlemci oldukça yoğun çalıştığı için bunu ekran kartıyla yapmakta...
  72. Hasan Burus

iphone 6s 2020'de alınır mı?

J7'den daha iyi olabilir ancak 3 sene boyunca idare edip edemeyeceğini öngörmek bence zor.
  73. Hasan Burus

30mbps download ile geforce now'da M&B 2 : Bannerlord oynanır mı ?

NVIDIA resmi sitesindeki açıklama şöyle: "GeForce NOW requires at least 15Mbps for 720p at 60fps and 25 Mbps for 1080p at 60fps. " Yani GeFoce Now 720p 60 FPS için en az 15 Mbps, 1080p 60 FPS için 25 Mbps gereksinime ihtiyaç duyar.
  74. Hasan Burus

Yanlış tercih

Bu fiyat farkına değecek bir performansı var işlemcinin. Neredeyse 2 kat daha yüksek.
  75. Hasan Burus

İphone 11mi? İphone XS Max mi?

Maalesef cevaplayacak deneyimim olmadı
  76. Hasan Burus

Yanlış tercih

AMD Ryzen 5 2600, Intel Core i3-9100F karşısında açık ara önde.
  77. Hasan Burus

Apple kendi sitesi üzerinden ekrana dair özellikleri sunuyor. Aynılar.
  78. Hasan Burus

Yanlış tercih

Cpubenchmark sonuçlarına göre doğru karar vermişsin.
  79. Hasan Burus

Arayan sürekli ulaşılamıyor

Benim de 6s bir anda kapanıp tekrar açılmıştı. Daha sonradan "Hücresel veri bilgisi güncellenemedi" gibi bir uyarı aldım. 4-5 kere iTunes üzerinden iOS sürümünü tekrardan kurunca düzeldi. Daha sonra da sorun nüksetmesin diye güncelleme yapmadım. Yapmak için iTunes'ta "Güncelle" kısmına CTRL...
  80. Hasan Burus

11 daha yeni bir cihaz olduğu için bir adım önde bence.
  81. Hasan Burus

Monster mı escalıbur mu

Benim sahip olduğum G770, muadili Monster'a göre daha uygun fiyatlıydı. Tercih sebeplerimden biri de oydu. Her ikisinde de 2 yıllık garanti var. Ama bildiğim kadarıyla Monster ömür boyu bakım garantisi veriyor. Bu bir avantaj.
  82. Hasan Burus

Monster mı escalıbur mu

Yıllardır süregelen bir düşmanlık var. Excalibur'dan önce de Capser Nirvana kullanıyordum. İkisinden de memnunum. Excalibux G770'in kasa yapısı oldukça sağlam. Egzoz ise arka kısımda. Yani el yakma gibi bir şey hiç olmuyor. Kendi fanı da bilgisayarı soğutmaya yetiyor.
  83. Hasan Burus

Monster mı escalıbur mu

Ben Excalibur G770 modelini kullanıyorum. Memnunum. Ancak ikisini karşılaştırmak için donanım özelliklerini de göz önünde bulundurmak gerekiyor.
  84. Hasan Burus

İstanbul Bilişim Güvenilir mi ?

Bu konu ile ilgili özel bir röportaj bulunuyor.
  85. Hasan Burus

Covid-19 ve Ezan İle Korunma

Zor dönemlerde insanların motivasyonunu yüksek tutmak, zor zamanların aşılmasına yardım eder. Yatsı zamanı yapılan dua, tekbir ve salavatların bunun için olduğu zaten ortada. Ancak duaya amin diyen kişilerin, "sokağa çıkıp dolaştıkları" nereden belli? Elde bilgi ve veri olmadan insanları...
  86. Hasan Burus

Modem Bağlantı Sorunu

Sürücü kurulumunun doğru şekilde gerçekleştiğinden emin olmak gerek.
  87. Hasan Burus

Unlost X mi Donanım Arşivi Epic mi alınmalı

İşlemci ve ekran kartı için benchmark test karşılaştırmaları şu şekilde: Unlostx çok daha yüksek performanslı görünüyor. Ancak Donanım Arşivi Epic'te yer alan RAM'ler Unlostx'ten daha iyi. İşlemci ve ekran kartını Unlostx'ten seçip, RAM'leri de Donanım Arşivi Epic'ten alabilirsin.
  88. Hasan Burus

Epic games oyun satın alma

Burada en üstteki seçenek olan "Kredi kartı" seçilmeli.
  89. Hasan Burus

Kulaklık mikrofonunu kullanamıyorum.

Ses çıkış ve girişi ayrı yerlerden oluyor. Ya bir mikrofon almalı ya da ses ve mikrofon ayırıcı aparatlardan almalısın.
  90. Hasan Burus

Epic games oyun satın alma

Satın alım esnasında Visa ya da Mastercard seçip kart bilgilerini girersen satın alabilirsin
  91. Hasan Burus

D&R dan 3 aydır paramı alamıyorum ne yapmalıyım

E-Devlet'te herhangi bir para ödemeden başvuru yapılabiliyor.
  92. Hasan Burus

12 mbps 4 kişiye yeter mi

Tamamen ihtiyaca göre değişir. Ama 1080p videoları kolayca izleyemezsin YouTube'ta. Aynı fiyata 35 Mbps paketler vardır muhtemelen. Onları düşün.
  93. Hasan Burus

100 mbps internet gta 5 kaç saate indirir ?

İndirme hızı senin internet bağlantına, modemin kalitesine, oyunun indirildiği sunucu vb. birçok şeye bağlıdır. Ancak 100 Mbps hızla saniyede 12.5 MB indirma yapılır. Formül= 100.000/8 = 12,500
  94. Hasan Burus

Sizce en iyi Twitch yayıncısı kim?

Can Sungur bu işi hakkıyla yapıyor bence. Ama o da Facebook'a göçtü. Pqueen de oldukça başarılı.
  95. Hasan Burus

Kargolar Çalışıyor Mu?

Az önce MNG Kargo'ya gittim. Faal durumda.
  96. Hasan Burus

Bilgisayarım kilitleniyor

Video çekersin, mavi ekran verince videodan bulursun :)
  97. Hasan Burus

mikrofon

gürültü kısma ve ses artırma değerleriyle değişiklik yaptın mı?
  98. Hasan Burus

Oyun oynrken pcm kapandı

fazla ısındığı için olabilir
  99. Hasan Burus

ARK:Survival Evolved Alınır mı?

Ben böyle bir sorun yaşamadım hiç. İlginçmiş. Belki uygulamayı kaldırım yüklemek çözüm olabilir.
  100. Hasan Burus

Oyun Önerirmisiniz ( Ölmeden Önce Oynamam Gereken Falan )

Kesinlikle ama kesinlikle Half-Life 2. Gelmiş geçmiş en iyi oyun olarak boşuna seçilmedi...
  101. Hasan Burus

sunucuda bazen sorunlar olabiliyor. Ama ben dün yaptığım indirmede sorun yaşamadım.
  102. Hasan Burus

Bilgisayarım kilitleniyor

Mavi ekran verdiği anda ekranın fotoğrafını çekmen faydalı olacak. Çünkü yaşanan sorunla ilgili orada bir açıklama bulunuyor. Ama bana olay ekran kartından olabilir gibi geldi. Bu tür sorunlar genelde ekran kartı nedeniyle oluyor.
  103. Hasan Burus

Xbox game pass'le alabilirsin. Game pass pc 6 TL fiyata sahip ve onlarca oyun var. Ekipçe Sea of Thieves oynamanızı da öneririm.
  104. Hasan Burus

Kargolar Çalışıyor Mu?

Aras, MNG ve Yurtiçi kargodan bu süreçte kargo teslim aldım. Çalışıyorlar.
  105. Hasan Burus

Türknet Zyxel VMG8623-T50B modemi

Belirtilen hız değeri ağ içi paylaşımda geçerlidir. Yani bir bilgisayardan diğer bir bilgisayara dosya transferinde 300 Mbps hız görebilirsin. Sanırım internet indirme hızından bahsediyorsun. Bu modem VDSL olduğu en fazla 100 Mbps olacaktır. Zaten sen de 35 Mbps müşterisi olmuşsun. Bağlantı tipi...
  106. Hasan Burus

mikrofon

Bunun sebebi sadece mikrofonun kalitesi değil. Ekran kaydını OBS ile yapıp oradan ses ayarlarını yapmanı öneririm. Ben de aynı sorunu yaşarken OBS üzerinde, mikrofon ayarlarından aşağıdaki şeyleri yaptım: Mic/Aux kısmında ayarlara tıklanıp, "Filtreler" seçilir. Sol altta bulunan artı kısmına...