Arama sonuçlarınız

1. UmutsuzAdam

[DEV ANKET] SDN Forum Üyeleri Hangi GNU/Linux Dağıtımını Kullanıyor?

linux mint cinnamon kullanıyorum 2 3 aydır belkide tam süresini bilmiyorum geçeli geçmeden önce 11 12 yıldan fazla bir win geçmişim var arada pek bi fark yok linux daha hafif sadece oyun konusunda valorant hariç tüm oyunları oynayabiliyorum
  2. UmutsuzAdam

75.000 tl bütçeli bilgisayar tavsiyesi

i9 10900k(ryzen 9 5950x de olabilir) z serisi bi anakart 3090 ekran kartı 1 tb lik evo serisi bi ssd 32 2x16 şeklinde ram baya bi iş görür bence 75k çok fazla bu dediklerim 50 55 bin tutar ama bence mantıksız olur bu bilgisayarın açacağı her şeyi 20k lık bilgisayrda açar ve en yüksekte oynar...
  3. UmutsuzAdam

Hayattaki amacınız nedir ya da öbür dünyaya göçmeden yapmam gereken işler nelerdir?

bende çok konuşmayı sevmem abi bence beraber bi dükkan açalım köşeyi dönelim. ay dan arsa alıp 2023 de ay a gidelim
  4. UmutsuzAdam

Hayattaki amacınız nedir ya da öbür dünyaya göçmeden yapmam gereken işler nelerdir?

bi hayalim daha var şimdi aklıma geldi @_Zaur_ abi ile görüşmekve tanışmak kendisi bana forumdaki en pozitif insan olarak geliyor
  5. UmutsuzAdam

teşekkürler 5 ağustosda başvurular olucak mülakat tarihi net değil ama eylülde büyük ihtimal
  6. UmutsuzAdam

şuanki tek amacım polislik mülakatını başarı bir şekilde geçip seçilmek olmazsa iyi bir şekilde yks ye hazırlanıyorum ve ordanda hemşirelik,diyetisyenlik gibi hedeflerim var ilerde meslek sahibi olduğumda çok büyük olmayan 10.000 tl lik bi arazi satın alıp sebze meyve yetiştirtmek istiyorum...
  7. UmutsuzAdam

Alttaki uyenin pc parcasini tahmin et

tuttu 8gb ram kullanıyorum alttakinin klavye markası rampage
  8. UmutsuzAdam

Alttaki uyenin pc parcasini tahmin et

doğru m2.ssd kullanıyorum alttaki Quad core cpu kullanıyor
  9. UmutsuzAdam

Öneri Bilgisayarcılara Güvenmeyin...

burada bi bilgisayarcı var ddr4 ram sordum admaın ddr4 ün çıktığından haberi yok ciddiym şaka yapmıyorum. bu adam nasıl bilgisaycı ya bilmiyosna açma
  10. UmutsuzAdam

Öneri Bir konu

bencede değmez neredeyse 370lvl bi hesap çok ama çok emek ister. daha önce grandmaster elmas gibi liglerde bulunsaydı hesap çok yüksek rakamlara satılırdı eminim elo boosterlar alıyor
  11. UmutsuzAdam

Ortaçağ Film Tavsiyesi İstiyorum

cennetin krallığı
  12. UmutsuzAdam

Öneri Bir konu

ben alcak olsam 350 400 verirdim hesaba kostümler iyi baya kindred ustalığıda göz ardı edilemmemeli ve çoğu şampiyon açık satıcak olsam 500 yazarım
  13. UmutsuzAdam

Sınav saçmalığı

teşekkürler
  14. UmutsuzAdam

Sınav saçmalığı

okulum böyle değildi geçen sene bina değiştrirdi ve çok düşü puanlı bi anadolu lisesi ile birleşti ancak okul yönetimimiz aynı geçen sene de 12.sınıflara ya 2 ya 3 sınav yapmışlar . 4 5 sene önce okulumdna her sene yüksek derece yapan 9 10 kişi olurmuş orta derece yapanda çok olurmuş geçen sene...
  15. UmutsuzAdam

Sınav saçmalığı

sınava 4 ay var hatta daha az okulda konularda çok geriler dershanede neredeyse bitti bile konular bitti branş denemeleri çözülmeye başlandı genel deneme analizleri yapılamya başlandı anlaşılmayan 11.sınıf konuları tekrar edilmeye başlandı. bay iyi bi şekilde maratonda yerimizi alıyoruz...
  16. UmutsuzAdam

Sınav saçmalığı

dershanem ile çakışmayan tüm derslerine girdim ayrıca 2 saat çalışmanın az olduğunu düşünmüyorum 2 saat çalışma ile matamatikte geniş bi konunun tüm kurallarını bitirip soru çözülebilir . ve o konu sınavında kurallar bilindiği için 30 40 dan aşağı alınmaz uygulamalar bilinmediği halde.mesela...
  17. UmutsuzAdam

Sınav saçmalığı

konu sınavken şunuda belirtmek isterim sınıfımda dershaney gidenler ve gitmeyenler arasında çok büyük bi uçurum var ana derslerde yüz yüze de öğretilen matematik fizik ve kimya da ki kısa yolların hiçbirini öğretmediler. onların suçu ne hepsi umutsuz bi biçimde sınava başvurdu ve çoğu mezuna...
  18. UmutsuzAdam

Sınav saçmalığı

dolu kağıt verende 5 10 15 aldı boş verende . 3 4 kişi var 25 30 alan onlar bile nasıl aldığını bilmiyor 1615499099 evet bazı haftalık 1 saatlik olan derslerde veriliyor
  19. UmutsuzAdam

Sınav saçmalığı

hayır sayısal hayır sayısal derslerim gayet iyi biraz kimyam kötü o kadar yarında mat sınavım var hatta 90 100 arası almayı hedeflyorum asıl sorun tm seçenler ile mf seçenler aynı sınava giriyor tm dekiler yüz yüze işliyor bu dersi ayrıca biz işlemyorz sınava çalıştım ve biliyorum yorum...
  20. UmutsuzAdam

Sınav saçmalığı

kağıda 2 saatten fazla çalıştığım sınava girip 5 aldığında yıkılıyor resmen ben bi sayısal öğrencisi olrak emek vermişim bu derse ama genede hocanın yaptığı bi 12.sınıf öğrencisiyim öbür derlslerim iyi çok şükür ama bu zeki hocamız hiç yüz yüzede görmediği bi öğrenciye bunu veriyor. kendisi...
  21. UmutsuzAdam

Söyle Rahatla V.2

geçenlerde en düşük not diye bi konu vardı orayı bulamadım ekleyecektim. bi insna dopdolu kağıda 2 saatten fazla çalıştığım sınava girip 5 aldığında yıkılıyor resmen ben bi sayısal öğrencisi olrak emek vermişim bu derse ama genede hocanın yaptığı bi 12.sınıf öğrencisiyim öbür derlslerim iyi...
  22. UmutsuzAdam

Canlı Ders Ucuz Bilgisayar Önerisi

o laptopa pek yarayacağını düşünmüyorum ssd nin daha önce eski bilgisayarıma yapmıştım i5 460m 4gb ram ssd ile sadece çok ama çok az hızlnadı temiz 8.1 vardı üstünde win 7 ilede denedim.boş yatırım olabilir.ama bnm bilgisayrda da sorun olabilir siz daha iyi bilirsiniz
  23. UmutsuzAdam

Canlı Ders Ucuz Bilgisayar Önerisi

https://forum.shiftdelete.net/konular/rehber-1800-tl-giris-seviyesi-oyun-bilgisayari.727508/ rehberim mevcut :) bide ucuz bi 60hz monitör iyi olur
  24. UmutsuzAdam

Psu önerisi

https://www.hepsiburada.com/fsp-hydro-k-600-serisi-80plus-bronze-600w-guc-kaynagi-p-HBV00000S2MKW hem şimdi için yeterli hem ilerde çok ağır bişey almadığın sürece işini görür
  25. UmutsuzAdam

üstündekinin ismi, sana ne çağrıştırıyor?

Üstteki Üyeyi Görünce Sana Ne Hissettiriyor Ne Çağrıştırıyor? böyle bi konu vardı
  26. UmutsuzAdam

Anakart ve İşlemci önerisi

MSI MAG MAG B460M MORTAR 2933MHz DDR4 Soket 1200 +INTEL Core i5 10400F MSI B450 Tomahawk+Ryzen 5 3600x ben olsam bu ikisi arasında bir tercih yaparım 1615483035 11.nesil işlemcileride bekleyebilirsiniz veya bütçeniz çok olursa 5.nesil ryzen de alınabilir(ilerde ekran kartı değişiminde iyi olur)
  27. UmutsuzAdam

Anakart ve İşlemci önerisi

i5 10400f alınabilir intel tarafında amd tarafında r5 3600x alınabilir ama 10400f daha iyi olur 1615482463 ram frekansların nedir ona göre z serisi anakart almak çok iyi olur
  28. UmutsuzAdam

Söyle Rahatla V.2

sevdiğin kız sana birini ayarlamaya çalışıyordur (bruh)
  29. UmutsuzAdam

Hangi üç harfliden korkuyorsunuz?

Logaritma konusu tek yapamadığım mat konusu şuan :)
  30. UmutsuzAdam

Hangi üç harfliden korkuyorsunuz?

Log
  31. UmutsuzAdam

Sistemim Forza Horizon 4 Açar mı?

oynayacağınız düşünüyorum
  32. UmutsuzAdam

Bilgisayarım CS GO Kaldırır Mı

düşük ayarda evet
  33. UmutsuzAdam

Sistem önerisi

https://www.gamegaraj.com/urun/pollux-3apu/ rami 16 yapılıp alınabilir
  34. UmutsuzAdam

Kaç FPS alırım ?

35. UmutsuzAdam

Çelişki Yaşadığım Anlatım

ben söyleyişlere hiç takılmıyorum bence takılmamak lazım hadislerde öyle değiştirlirme ihtimalletri var tek kaynak Kuran olmalı
  36. UmutsuzAdam

Kandilimiz Mübarek Olsun

Teşekkürler sizinde ve tüm islam aleminin kandili mübarek olsun
  37. UmutsuzAdam

Bu ekran kartı alınır mı ?

denenip alınabilir
  38. UmutsuzAdam

500 1000 tl arası boş pc kasası önerebilir misiniz ?

baya hoş kasa göze çarpıyor
  39. UmutsuzAdam

hangi anime karakterini seviyorsunuz?

kız olanların hepsini
  40. UmutsuzAdam

500 1000 tl arası boş pc kasası önerebilir misiniz ?

https://www.hepsiburada.com/msi-mag-forge-100m-temperli-cam-2x-rgb-fan-120mm-fan-atx-oyuncu-bilgisayar-kasasi-p-HBV00000RJOMA (forum reklamı yoktur)
  41. UmutsuzAdam

Hangi şehirde yaşıyorsunuz?

Zonguldak.
  42. UmutsuzAdam

800 TL nvidia ekran kartı önerisi

laptop un işlemcisi nedir
  43. UmutsuzAdam

Citroen c5 hakkında

sağlamları biraz pahalı 60.000 ile 100.000 arasındakilerin km si biraz uçuk ve trameri olan var ama sağlamıda bulunur 301 yerine c5 e binmeyi kim istemez :)
  44. UmutsuzAdam

Citroen c5 hakkında

peugeot içeri ses alma sorunu çok kötü malesef 206 kullanıyoruz 150 160 dan sonra sanki yolda ben gidiyormuşum gibi ses alıyor içeri. c5 sedan lar bence çok güzel bi araba parçası vs de çok pahalı değil ve konforlu bi araç
  45. UmutsuzAdam

En düşük notunuz

şuan olan sınavlarımızda en düşük ingilizce oldu 40 yada 35 :) astroloji 100 fizik 79 bide bugün inkilap yarın almanca var sanırım ikisindende 50 altında alacağım (her sene olduğu gibi 9 10 ve 11 de almancadan ya kalıyorum ya da 50 ile geçiyorum)
  46. UmutsuzAdam

İleride Almak İstediğiniz Araba Hangisi?

kuga tank gibi araba :) muhteşem
  47. UmutsuzAdam

Zula eleştiri

para = win adlı oyundur kendisi
  48. UmutsuzAdam

dodge challenger efsane gücünü tartışmaya gerek yok TR de benzin konusunda biraz sıkıntı yaşar bu araba :))
  49. UmutsuzAdam

nissan 200sx s15 ve peugeot rcz bu iki arabanın gücü beni benden alıyor
  50. UmutsuzAdam

8300 TL Laptop Önerisi

@Rizelimapper53 gamegaraj laptoplarında bir sıkıntı varmı peki hocam
  51. UmutsuzAdam

8300 TL Laptop Önerisi

ısınması var evet asus tuf lar kadar yok ama bi fanla tıkır tıkır işliyor elimde 10 yıllık casper var son 2 3 sene haricinde hiç bi ısınmadan sıkıntı çıkarmadı 4 sene biraz kısa gibi
  52. UmutsuzAdam

8300 TL Laptop Önerisi

excalibur g770 kullanma fırsatım oldu hiç bi sıkıntısını görmedim
  53. UmutsuzAdam

8300 TL Laptop Önerisi

https://www.hepsiburada.com/hp-pavilion-15-ec1004nt-amd-ryzen-5-4600h-8gb-512gb-ssd-gtx-1650ti-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-1u6a9ea-p-HBV00000ZJ14U?magaza=Hepsiburada...
  54. UmutsuzAdam

8300 TL Laptop Önerisi

ısınma yapıyor casper biraz altına bi fan alınca hiç bi sorun çıkarmıyor tertemiz kullan monster da biraz malzeme kalitesizliği var ekranında özellikle biraz dikkatli kullanım gerektiriyor ikisinden birini alsam excalibur u alırdım
  55. UmutsuzAdam

8300 TL Laptop Önerisi

https://www.monsternotebook.com.tr/abra/monster-abra-a5-v15-8/ https://www.hepsiburada.com/casper-excalibur-g770-1075-8ej0x-intel-core-i7-10750h-8gb-480gb-ssd-gtx1650ti-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000TPFCI?magaza=EXCALIBUR
  56. UmutsuzAdam

pc kaç tldir acaba

eba canavarı diye ilana konulursa bence 1000tl si var :))
  57. UmutsuzAdam

Bu sistemle fortnite ı akıcı bir şekilde oynayabilir miyim?

evet oynayabilirsiniz sistemde psu değiştirebiliyosanız değiştirinmeniz daha iyi olur
  58. UmutsuzAdam

Hayat beni yordu ve hala yoruyor

spor ve müzik bana enerji veriyor tavsiye ederim sizede.
  59. UmutsuzAdam

sizden ricam 500 liralık bir ekran kartı önerisi alabilirmiyim 500 biraz geçsede olur

Asus msi ve quadro markalarınında mevcut
  60. UmutsuzAdam

sizden ricam 500 liralık bir ekran kartı önerisi alabilirmiyim 500 biraz geçsede olur

r7 240 ın 4gb lik versiyonları mevcut kaldırmasa yapmazlar heralde
  61. UmutsuzAdam

rx550 yada bulabilirsen r7 240 ın 4gb lik modeli
  62. UmutsuzAdam

2 adet Windows 7 ürün anahtarını size hediye ediyorum!

Katılıyorum
  63. UmutsuzAdam

Darboğaz olurmu

ekran kartı takmayacaksa yeterli. ama ileriye dönük değil
  64. UmutsuzAdam

Kilo vermek için başka neler yapabilirim?

kilo vermek=kalori açığı başka bi açıklaması yok belirli vücut geliştirme hareketlirini yaparak daha fazla kalori yakabilir vücuda şekil verilerbilir ve kas kaybını önleyebilirsiniz. 1614718571 bir iki öneri vereyim aldığın kalori ve yaktığını hesaplamak için telefonuna fatsecret uygulamasını...
  65. UmutsuzAdam

2021 yılında 2.500₺ bütçe ile sistem toplama rehberi (2021-V1)

hdd mevcut sistemde 1614718226 alınmasını önermedim ya sadece 2500e monitör dahil toplamK zor denince onun üzerine attım yanlış anlaşılmasın :)
  66. UmutsuzAdam

2021 yılında 2.500₺ bütçe ile sistem toplama rehberi (2021-V1)

https://forum.shiftdelete.net/konular/rehber-2500-tl-ye-sifir-sistem.719759/ fiyatlar hemen hemen aynı kalmış işlemci düşürülüp toplanabilir
  67. UmutsuzAdam

4500 TL Monitör Dahil Pc Önerisi

şuan gt1030 harici pek stok yok pc toplama sitelerinde o yüzden şöyle ayrı ayrı yazarsam bi fikir edinirsin Intel Core i3-10100F Gigabyte H410M S2H Intel H410 Soket 1200 DDR4 HyperX Fury 8GB (1x8GB) DDR4 2400MHz CL15 WD Green 240GB 2.5" 545MB/465MB/s 3D Nand SSD Disk Cooler Master MasterBox...
  68. UmutsuzAdam

Apu sistem dizdim nasıl alınır mı?

ssd de acık sıkıntı var bide eğer fiyatta uygun olursa ramlari 2x8 yapmanız çok daha iyi olur. onun harici güzel sistem dediğin oyunlar ve gta5 i çok rahat oynarsınız 1614712472 https://www.incehesap.com/pc-toplama-sihirbazi/?gaming=0&p=38269,1_44137,1_45888,1_37848,1_48364,1 bu çok daha iyi olur
  69. UmutsuzAdam

Okula gitmek istemiyorum

zaten dershaneye gidiyordum birde okul başladı şimdi. zor durutma düştük ben 12.sınıfım ve sırf obp için sınav olucaz . 8.sınıflar için iyi olduğunu dşünüyorum okulların açılmasının okula gitmen iyi olacaktır.
  70. UmutsuzAdam

monster vs excalibur hangisini tercih etmeliyim

monsterda malzeme kalitesizliği var biraz excaliburda ise ısınma ben aralarından birini alıcak olsam monster alırdım.
  71. UmutsuzAdam

Bu bilgisayarlardan hangisi alınır ?

sanırım 3000tl civarında bi bütçeniz mevcut. o fiyat bandında en iyi ikili bu olur bence Pollux 3APU | Game Garaj attığınız teknıbiyotikten üstün bu bilgisayar...
  72. UmutsuzAdam

500 tl oyuncu sistem önerisi

i9- 9900k 50tl anakart 7,5tl rtx3090 150tl+2ekmek 16gb ram 2tl 2tb ssd 100tl+2.5l kola 17 inç monitör 120tl millette dalga geçmiş niyese bakın toplanıyor
  73. UmutsuzAdam

Sapphire Pulse Radeon RX 560 4GB Satıyorum.

alıcısına hayırlı olsun şimdiden
  74. UmutsuzAdam

Bu özelliklerde darboğaz olmasa nasıl bir performans olurdu :D

bence cs de 100 fps alırdı
  75. UmutsuzAdam

Hangi ssd alınmalı?

büyük dosya aktarımı çok sık silme yükleme yapmaz iseniz baya gider en az 5 yıl tam performans alırsınız daha sonra sağlığı düşeceği için yavaşlayacaktır
  76. UmutsuzAdam

QCY Kulaklığım Sahte Mi?

a101 de olan ürün orijinal amazondan aldığınızda orijinaldir diye düşünüyorum ülke ülke dış paketi içeriği vs değişebilir. ya da model farkı olabilir a 101 deki t5 modeli , t3 olabilir aldığınız . t3 ve t5 in görünüşü vs aynı çünkü
  77. UmutsuzAdam

Tanışmak İstediğiniz 3 Üye

@Sibraius @Ram_kafasi @Justinianus I The Great
  78. UmutsuzAdam

hangi işlemci hangi nesil hangi ram

böyle bir yatırım yapmanızı asla önermem ama yapıcam derseniz https://www.trendyol.com/esonic/h61ffl-1333mhz-ddr3-soket-1155pin-matx-anakart-p-75609496?boutiqueId=61&merchantId=204335 https://www.hepsiburada.com/intel-core-i5-3470-3-2ghz-6mb-cache-tray-islemci-p-HBV00000JHOF2
  79. UmutsuzAdam

Euro Truck Simulator 2

indirimlerde 9.75 oluyor indirimde almanız daha iyi tercih olur.
  80. UmutsuzAdam

Sürekli yapılan spor

kas yıkımımı şöle anlatabilirm spor yapılduıktan sonra kas yıkımı olur ve dinlenme esnasında yeniden yapılanır.ç aldığınız besinler ve öğünler kasın yeniden yapılması gelişmesi ve kas hafızasının güçlenmesini sağlar
  81. UmutsuzAdam

Sürekli yapılan spor

sana tavsiyem şudur kanat için açık barfiks çek 6 saatte bir 2x10 şeklinde ve genel spor yaptığın vakit 3x15 .sürekli yapman zararlı çünkü çalıştığın zaman kas yıkımı oluyor ve sürekli yaprsan döngi zarara uğrar 15 20 dk çok kısa aralıklar
  82. UmutsuzAdam

Matematik her gün kötüleşiyor

yeni nesil soruları yapmanın tek yolu olabildiğince soru bankası çözmek günde en az 40 50 60 soru yapman gerek. her soru tarzını görmen ve çözdüğün kitapların mutlaka video çözümlü olması gerek.
  83. UmutsuzAdam

Oyunlara ne sıklıkla para harcıyorsunuz?

1-haftada bir 2-steam 3-morhipo
  84. UmutsuzAdam

PS hakkında herşey ve oyun arkadaşı bulma sunucusu

hepinize selamlar ps platformu hakkında merak ettikleriniz,oyun arıkadaşı bulma , son ps haberleri ve daha fazlasını burda bulabilirsin. https://discord.gg/vMGRWzRw NOT:reklam değildir
  85. UmutsuzAdam

Linux ekran görüntülerinizi paylaşın

86. UmutsuzAdam

Moderatör ve İçerik Ekibi Başvuruları Hk.

abi senide mod görmek güzel olurdu @OzkanK.
  87. UmutsuzAdam

Oyun arada bir takılıyor.

o attığınız ss de %100 olması tam verimle kullanma gibi bişey onları düşürmeniz durumunda bi katkı sağlamaz 4 5 fps zarara girersiniz
  88. UmutsuzAdam

cpu kullanımı ayarlayamazsın sadece düşürebilisin arkaplan vs boşaltarak
  89. UmutsuzAdam

gayet normal bende r3 3200u ile çok ara sıra drop yiyordum arkaplan vs boşaltınca düzeliyor biraz
  90. UmutsuzAdam

Moderatör ve İçerik Ekibi Başvuruları Hk.

Adaylara başarılar dilerim. bende başvuru yapmak isterdim fakat polislik ve yks sınavına hazırlanıyorum başka bi zaman artık:)
  91. UmutsuzAdam

bu laptop kaç tl eder

şuanda 3000 3500 den aşağı düşmez 2.el laptop piyasası yüksek biraz
  92. UmutsuzAdam

İşlemci Hızı

evet ryzen 3 3200u kullanıorum bzen 3.50 den anidenm 2.70 2.60 oluyordu hala oluyor sanırım linuxa geçince kontrol edemedim.
  93. UmutsuzAdam

3500tl Pc tavsiyesi

gayet güzel bir bilgisayar almışsınız güle güle kullanın
  94. UmutsuzAdam

Sözleşmeli Er Olmak Hakkındaki Yorumlarınız.

ben olursa polislik alımından girmek istiyorum bu sene olmazsa yks ye çalışıyorum sıkı bi şekilde hemşirelik okuyup subaylık sınavına girip sağlıkçı olaark görev yapmak istiyorum. asker polis olma fikriniz varsa bu seçenekleride gözden geçirebilirsiniz
  95. UmutsuzAdam

askerlik bitirip terhis olan biri 3 yıl içinde başvuru yapabiliyor
  96. UmutsuzAdam

Er ya da erbaş olarak askerlik yaptıktan sonra tekrar başvuru yapıyorsunuz 25 yaşından küçük olmanız gerekiyor. en az lise mezunu olmanız gerek alımlar daha çok 2 yıllık bitirmiş kişilerden yapılıyor ama lise mezunuda alınıyor. fiziki sınavı ve sözlü sınavı mevcut.
  97. UmutsuzAdam

ben baya araştırdım sözleşmeli er olmak için askerliği yapmanız gerekmiyor sanırım . (bende düşünmüştğm bi ara). 20-25 yaş arasında olmanız gerek. çalışma şarrları zor genellikle nöbet başı yada dağda geçiyor. belirli fiziki mülakatları var subaylık ve astsubaylık ile aynı şartları.direk...
  98. UmutsuzAdam

İşlemci Hızı

2009 olması garip işlemciniz 2014 2.çeğrek çıkışlı
  99. UmutsuzAdam

İşlemci Hızı

işlemciniz i5 4210u mu
  100. UmutsuzAdam

İşlemci Hızı

gamebosst tarzı uygulamalın güç seçenekleri yararllı değil yükse k performansta kullanmanızı öneririm
  101. UmutsuzAdam

İşlemci Hızı

https://downloadcenter.intel.com/product/873/Processors işlemci driverlarınız tammı
  102. UmutsuzAdam

İşlemci Hızı

aynı şeyi bende yaşıyorum 3.50 civarlardan 2.60 2.70 e düşüyor ani olarak ama çok seyrek oluyordu.
  103. UmutsuzAdam

Ekran kartı güncelleme

x2300 için güncel sürücü yok malesef eski sürücüler mevcut
  104. UmutsuzAdam

Adana'da 15 Temmuz Şehidi İkiz Polislerin Mezarlarına Alçak saldırı

üzücü kahrolsunterör! kahrolsunpkk!
  105. UmutsuzAdam

Fenerbahçe 0-1 Göztepe | Süper Lig 26. hafta

mesut özil fnerde başarılı olamaz yanındakiler mesuta ayak uyduramıyor
  106. UmutsuzAdam

pingim düşük ama mbps de düşük

aynı sorun bendede var sabit 30 35 ping alırken 0.90 küsür dowland alıyorum 8mbps internet ile 1613932201 fazla ping olacağını sanmam
  107. UmutsuzAdam

Tek Kanal Ram Sorun Çıkarır Mı ?

tek kanal olmadığını düşünüyorum tek kanalsada pek problem çıkmaz. ama 8x2 şeklinde olması çok daha iyi olur Standart Bellek 16 GB Bellek Teknolojisi DDR4 SDRAM Toplam Bellek Yuvası Sayısı 2 Bellek Kartı Okuyucu Yok
  108. UmutsuzAdam

3500tl Pc tavsiyesi

attığınızdaki yenilenmiş 1200af 12 nanometrelik. yeniside olsa alınmaz i3 9100 den kötü bi işlemci. yukarıda deiğim gibi 9100f li bi sistem siizn için en iyisi olur. bulamaz iseniz ryzen 5 1600af yi tercih edin
  109. UmutsuzAdam

[REHBER] En Pahalı Bilgisayar Tavsiyesi

bilgisayarın çökmesini bırakın uzaya çıkmak için gerekli motor ısısını evde üretebilirz
  110. UmutsuzAdam

tnt patlatma deneyi şart
  111. UmutsuzAdam

Çalışma isteğim kalmadı

hedeflerimiz için fedakarlık edip sınava kadar dişimizi sıkmamız lazım hala geç değil Zafer "zafer benimdir" diyebilenlerindir.Başarı ise "başaracağım"diye başlayarak ssonunda "başardım" diyenlerindir. -Mustafa Kemal Atatürk-
  112. UmutsuzAdam

gta5 açarmı hocam
  113. UmutsuzAdam

Psu önerisi

https://www.sinerji.gen.tr/sharkoon-750w-wpm-gold-zero-80-gold-yari-moduler-guc-kaynagi-p-37714?ref=Cimri&utm_source=Cimri&utm_medium=Cimri&utm_campaign=Cimri-fiyat-karsilastirma
  114. UmutsuzAdam

Çalışma isteğim kalmadı

teşekkür ederim abi sanırım bnm sıkıntım çok çalışmaktan oldu günde 7 8 saat çalıştım 2 ay byunca ve şimdi bıktım sanırım 1 2 saate düştü çalışmam yks için hala psikolojim hazır değil
  115. UmutsuzAdam

Çalışma isteğim kalmadı

aynı şeyleri ben yaşıyuorum nedense ve sınava 124 gün var hala yatıyorum
  116. UmutsuzAdam

Soru Mta Kaç Fps Aldırır?

olabilir
  117. UmutsuzAdam

Soru Mta Kaç Fps Aldırır?

tam bi değer verilemez fakkat rahat oynanır
  118. UmutsuzAdam

Bilgisayarım bazen donuyor(Tam olarak donma değil)

hdd de sıkıntı olabilir çok doluysa biraz boşalltın ısınma mevcutmu?
  119. UmutsuzAdam

bu adam bana ne kadar kazık atmaya çalışıyor?

hatta daha iyisini 1613898843 https://forum.shiftdelete.net/konular/rehber-1800-tl-giris-seviyesi-oyun-bilgisayari.727508/
  120. UmutsuzAdam

bu adam bana ne kadar kazık atmaya çalışıyor?

ona yakın rehberim var 1800 e toopladım
  121. UmutsuzAdam

LENOVO 81UT00D8TX IdeaPad S145 nasıl alınır mı ?

ben i5 460m ile cs de 30 fps alıyorum kim dedi onu 1613898275 hiç denemdim shop vs de sıkıntı çıkarmıyor ama autocad ekran kartı istiyor biraz isteseniz yükliyip deniyeyim
  122. UmutsuzAdam

işlemcisi gayet hızlı oyun oynarken 3.50 civarında dolaşıyor ideal 1613898167 bizzat ben kulanıyorum sistemi windows 10 da iş görüyor ben linux dayım şuan ara ısra fps drop yiyorum
  123. UmutsuzAdam

oyun konusunda fena değil iş görüyor biraz yazılım shop programları vs hızlı çalışıyor 3200u güzel bi işlemci içinde vega 3 var çok iyi olmasada fena değil . oyun konusunda şöle diyim gta5=50 55 fps cs-go=100 120 fps ets2=65 civarı witcher2= orta ayarda 40 60 arası the long dark= 35 50 arası...
  124. UmutsuzAdam

aynı sistemi kullanıyorum sorun varsa sorabilirsin
  125. UmutsuzAdam

stem arkadaş

ErayC_10 ekleyebilirsin genellikle ets2 cs-go witcher ve the long dark oynarım https://steamcommunity.com/profiles/76561198393376710/
  126. UmutsuzAdam

Paranız olsa hangisini istersiniz

ipad air 64 lük alınır ikisi arasında ama bu kadar param olsa sanırım yüzlerce tantuni yemeye harcarım
  127. UmutsuzAdam

Hangi zaman ve çağda yaşamak istersiniz?

milli mücadele ve atamızı görmek amacı ile Atatürk devrinde yaşamak isterdim
  128. UmutsuzAdam

Bu bilgisayar nasıl?

harici ekran kartı mevcut değil işlemcide apu değil ya apu işlemci almanız yada yanına ekran kartı eklemenizi tavsiye ederim
  129. UmutsuzAdam

Asus ekran kartı

zula da eski dahililer bile 40 fps veriyor hocam rx 550 full ayarlarda oynatır
  130. UmutsuzAdam

Bu laptopun oyun performansı nasıldır?

rdr yi de oynar hocam i5 9300h 1050ti bile 30 fps alıyor rdr2 de
  131. UmutsuzAdam

Boy uzaması hakkında

172 yaşına göre normal ben 2003 lüyüm 175 im :)
  132. UmutsuzAdam

Cs GO Fps düşüşü.

laptop u temizletmeyi ssd veya hdd dolu ise biraz boşaltıp rahatlatmanı gereksiz şeyleri silmeni düzgün bir laptop soğutucusu ve termal macun yenileyerek sorunu çözebileceğinizi düşünüyorum
  133. UmutsuzAdam

Boy Uzatma Yardımı

boy uzamasına egzersiz olarak esneme ,voleybol ,basketbol öneririm besin olarak süzme hariç az tuzlu peynirler veya sade beyaz peynir ve mümkünse ev yapımı yoğurt kafein alımını azaltmalısın çok kahve içiyorsan kafein kalsiyum emilimini azaltır. belinde sırtında olan kambur esneme egzersizleri...
  134. UmutsuzAdam

Asus ekran kartı

çok da iyi bi anakart değil fakat bütçeniz az ise alınabilir 1613846795 bütçeniz yeterse asus A68H-MK FM+2 öneririm
  135. UmutsuzAdam

Asus ekran kartı

yani topladığınız sisteme hesabınızdan baktım bu kart sizin için ideal alınabilir
  136. UmutsuzAdam

Asus ekran kartı

pubg mobile için bi fikrim yok fakat cs go gta5 ve zula için yeterli bi kart
  137. UmutsuzAdam

2000 TL Sistem Toplama

o bütçe ile sistem toplanır fakat yazdığınız 1600af gibii şlemciler zor bulunur demek istedim yoksa benim 1800tl ye sistem rehberim 2 tane 2500 e sistem (biri monitör dahil) rehberim mevcut yani o bütçeye pc oluyor
  138. UmutsuzAdam

Boy takıntısı :( ne kadar uzarım.

bence 20 yaşına kadar 3 veya 4 cm daha uzarsınız
  139. UmutsuzAdam

En sevdiğiniz Dizi nedir

warband da o dlc bende mevcut gerçekten çok iyi.ç vikings in 3 ve 4. sezonları biraz sıkıcı 5 ve 6 en iyisi
  140. UmutsuzAdam

2000 TL Sistem Toplama

2000 e ikinnci elde olsa da zor malesef onları almak
  141. UmutsuzAdam

100 tl bütçe ile klavye-mouse set

klavye götürür 2 3 yıl iyi kullanılırsa fakat mouse zor
  142. UmutsuzAdam

kalvyesi ilk attığınıza göre kötü ilk attığınız daha iyi
  143. UmutsuzAdam

bu fiyata gayet alınabilir bende rampage marka klavye kullanıyorum memnunum mouse için pek bişi diyemem ama idare eder bu fiyata bundan iyisi zor
  144. UmutsuzAdam

bu bütçeye göre gayet iyi alınabilir
  145. UmutsuzAdam

Gelecek Kaygısı

net bi bilgim yok fakat sosyal medya hesapları inceleniyor belki işe yarar
  146. UmutsuzAdam

Gelecek Kaygısı

büyük ihtimla sıkıntı çıkar ama bilmiyorum es geçebilirler çok ağır değilse
  147. UmutsuzAdam

Gelecek Kaygısı

hemşirelik kazanamazsam bende pmyo başvurucam (polis) merak etme polislikte ve ya devlette o kadar güvenlik soruşturması olmuyor. ancak msü veya subaylık sınavları için bişi diyemem iliğine kadar bakılıyor 1613755995 karakolda veya hastanede bi kaydın yoksa polislik veya devlet memurluğunda...
  148. UmutsuzAdam

apum hangi ekran kartına denk

r7 graphich baya kötü arkadaşımda var biliyorum r5 230 a yakın bi gpu
  149. UmutsuzAdam

Umut Bulut'un kariyeri... Süper Lig tarihine geçmeye hazırlanıyor!!!

galatasaray zamanlarını özlüyorum bu adamın
  150. UmutsuzAdam

Liverpool'da Ozan Kabak haftanın 11'ine seçildi!!!

ozan merihe ve çağlara göre biraz ağır bi oyuncu fakat aralarında en başarılı kişi olacağına inanıyorum
  151. UmutsuzAdam

En çok hangi film türünü seversiniz

ilk defa duydum hocam kardeşlerin savaşına baktım şimdi güney kore sineması değerlendirmeleri iyi gözüküyor biraz eski ama izleyeceğim
  152. UmutsuzAdam

işlemcim hangi intel-amd işlemcilerine yakın veya denk

ryzen 3 1200 e yakın bi işlemci intel tarafından pek fikrim yok ama 5 ve 6. nesil i3 lere yakındır diye düşünüyorum
  153. UmutsuzAdam

evet hocam Jackie Chan efsanedir filmleride bazen denk geliyor adamın nerdeyse tüm filmleri muhteşem özellikle bitirim ikili
  154. UmutsuzAdam

5000/5600tl arası sistem önerisi?

1650 s için yaklaşık 1000 tl fark ödemek gerekiyor yada işlemciden kısılabilir ama önermem
  155. UmutsuzAdam

aksiyon komedi karışımı çok iyi oluyor deadpool,jumanji gibi
  156. UmutsuzAdam

5000/5600tl arası sistem önerisi?

https://www.gamegaraj.com/urun/skywalker-5a-asus/ 200 tl artabilirseniz bu https://www.gamegaraj.com/urun/gt301-5a-asus/
  157. UmutsuzAdam

Sebebsiz Yere Mesajların Silinmesi

ben forum yönetiminin gereksiz yere mesaj sileceğini düşünmüyorum. dediğiniz 10 15 kişi kim acaba neden burda destek çıkmadılar size madem rahatsızsınız.
  158. UmutsuzAdam

5500 TL'ye bu laptop nasıl sizce?

işlemcileri yakın i5 li olan çok az önde ekran kartı olarak benim attığımdaki vega 10 mx330 dan iyi birbirini dengeliyor yani eşit gibiler ama oyun için benim attığım daha iyi olacaktır. genel kulanım için sizin attığınızı tercih ederim
  159. UmutsuzAdam

sizce Deadpool nasıl?

franciss ile olan fight ında kafasında bıçak varken sevgilisine yaptığı el hareketleri şimdi burada açıklayamam:p
  160. UmutsuzAdam

sizce Deadpool nasıl?

bence gayet güzel biraz absürt sahneleri olasada eğlenceli ve aksiyonlu
  161. UmutsuzAdam

5500 TL'ye bu laptop nasıl sizce?

mx330 önermiyorum ben apu laptop kullanıyorum çoğu mx kullanan arkadaşlarımdan daha iyi performans alıyorum önerildiği gibi bu daha iyi...
  162. UmutsuzAdam

3500tl Pc tavsiyesi

o fiyata ya 1600af li yada 9100f li sistem olur 9100f daah iyi bi seçenek attığınız sistem gayet iyi alınabilir
  163. UmutsuzAdam

AYT Eser bilgisi veren kitap önerisi

ben sayısalcıyım fakat tm ci arkadaşlarım paraf yayınları ve bilgi sarmal çözüyor bnde inceledim bizzat baya iyi kitaplar özellikle bilgi sarmal
  164. UmutsuzAdam

Türkiye'nin milli savaş uçağı 'Milli Muharip Uçak' için imzalar atıldı.

hocam çoğunu bi oyun sayesinden öğrendim işin açıcası ve konu açılınca araştırdım biraz
  165. UmutsuzAdam

evet haklısınız dünyada a dan z ye yerli olan hiç bi şey yok . mesela amerikan tanklarında bile alman şanzımanları var. ama ülkemizdek siyasetçiler yapılan yerli silah vesayre hepsini tamamen yerli ve milli olarak tanıtıyor
  166. UmutsuzAdam

Philips e güvenilir mi

oyun içinse en düşük 2000 2.500 tl ayırmanız gerek
  167. UmutsuzAdam

Philips e güvenilir mi

bilgisayarı ne için kullanacaksınız ona bağlı
  168. UmutsuzAdam

Philips e güvenilir mi

eğer bütçeniz az ise rehberim mevcut bakabilirsinz https://forum.shiftdelete.net/konular/rehber-1800-tl-giris-seviyesi-oyun-bilgisayari.727508/
  169. UmutsuzAdam

Philips e güvenilir mi

malesef 1000 tl ye sistem alamasınız
  170. UmutsuzAdam

Philips e güvenilir mi

attığınız sadece bilgisayar bileşenlerinin içine konulduğu kasadır. siz içi dolu bilgisayarmı arıyorsunuz yoksa sadce dış kasamı
  171. UmutsuzAdam

Bu bilgisayar pupg rahat kaldırırmı

sanırım öyle 1613557782 Quadro Gamemax Intel Core i5-4460 3.2Ghz İşlemci 8Gb Ram 256Gb Ssd GT730 4Gb Ekran Kartı FreeDos İşletim Sistemli Gaming Bilgisayar bu sanıırm 1613557904 Quadro Gamemax Intel Core i5-4460 3.2Ghz İşlemci 8Gb Ram 256Gb Ssd GT730 4Gb Ekran Kartı FreeDos İşletim Sistemli...
  172. UmutsuzAdam

Philips e güvenilir mi

ekran kartı kasanın içindedir monitörde değildir monitörü alarak ekran kartınızdaki hdmı veya vga girişine takarsınız eğer dahili grafik birimi kullanıyorsanız anakrtın girişine takarsınız. yani monitör alırsanız ekran kartı almanıza gerek yok
  173. UmutsuzAdam

Bu bilgisayar pupg rahat kaldırırmı

düşük yarlarda pubg mobile oynayabilirsinz ya da pubg lite
  174. UmutsuzAdam

umarım sıkıntısız biçimde en yakın zamanda seri üretime geçer
  175. UmutsuzAdam

g31t m7 anakart için en iyi işlemci ve en iyi ekrankartı nedir?

Xeon E5450 yada Q8200 ekran kartı için ise bütçe belirtmeniz gerek
  176. UmutsuzAdam

motor yerli üretilmeyecek çoğu parçası için hala almanyadan haber bekleniyor bunu CB yardımcısı bizzat söyledi Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Altay Tankı'nda seri üretime geçilmesi için Alman makamlarının BMC ile Alman firmalarının yaptığı alt anlaşmalara onay vermesi için beklendiğini...
  177. UmutsuzAdam

Ddr2 Anakarta Ddr3 Ram Takılır mı ?

ddr2 ve ddr3 ün girişleri farklı malesef uymaz
  178. UmutsuzAdam

Dragos Power Supply Alınır Mı?

PSU ya zarar geldiğinde mesela ani akım gibi şeylerde anakart zaarr görebiliyor bizzat frisby psu ile yaşadım 1613470018 yani psu yu geri vermeniz anakartı kurtarmıyor
  179. UmutsuzAdam

Dragos Power Supply Alınır Mı?

https://www.hepsiburada.com/fsp-fsp500-60ahbc-500w-pfc-aktif-power-supply-p-HBV000001LTTY?magaza=Elmac%C4%B1k önereceğim en düşük psu budur ha attığınızda alınabilir fakat riske girmeye değermi bilemiyorum daha önce psu yüznden bnde sıkıntı çektim
  180. UmutsuzAdam

2012 den bei tümosan denedi ama şanzıman ve yetersiz parça ile yapılamadı ayrıca bmc anlaşmaları almanya tarafında hala kabul edilmedi zaten palet fabrikasıda özelleştirildi önceki anlaşma hiçe sayıldıayrıca motor olmayacak çünkü albayraklar birliği tümosanı böldü yani bu tankın projesi tam bi...
  181. UmutsuzAdam

hocam atak-2 olabilir belki ama altayda almanya ile parça anlaşmazlığı mevcut ve şirketi bölündü
  182. UmutsuzAdam

APU işlemcilerin listesi

gayet mantıklı aslında ama bence Pollux 3AD | Game Garaj bu rami 16 yapılıp 3300 civarına alınıp sonradan daha iyi ekran kartı ile değiştirilebilir
  183. UmutsuzAdam

APU işlemcilerin listesi

yanlarında hangi vega veya uhd sürümü oldukları yazılırsa daha hoş olur örnek -Ryzen 3 3200u RX vega 3
  184. UmutsuzAdam

umarım sonu altay tankı ve atak-2 gibi olmaz eğer başarılı olursa çok iyi olur. ama f-16 lar hala en güçlü uçaklardan pek ihtiyaç yok 5 yıl içerisinde. zaten hepsi modernize edilimiş biçimde .
  185. UmutsuzAdam

Steam 60 tl'ye kadar oyun önerisi

hocam hep öneriyorsunuz her yerde aynısı:tearsofjoy::tearsofjoy::tearsofjoy:
  186. UmutsuzAdam

Gigabyte GA-945gzm-s2 için en iyi işlemci hangisidir

bios fayda eder diye düşündüm ama @met 35 hocam olmaz diyorsa olmaz en mantıklısı onu satıp bulabilirsen e6700 almak
  187. UmutsuzAdam

Windows 10 "Acil Durum" güncellemesi yayınlandı.

ben mint cinnamon ile başladım gayet kolay
  188. UmutsuzAdam

Hangi işletim sistemini kurmalıyım ?

ben ikinci laptopuma linux mint kurdum can çekişti. ondada celeren n4000 var sonrasında lubuntu kurdum tıkır tıkır çalışıyor
  189. UmutsuzAdam

AMD tarafında vulkan sürücüleri çok iş görüyor NVİDİA tarafında ne kullanılıyor
  190. UmutsuzAdam

nvidia kullananlar sıkıntı yaşıyormu bilmiyorum ama ben amd de hiç sıkıntı yaşamadım oyunlarda grafikleri yükseğe çekince normalde win de drop girip donar kalırdı linuxda donup kalmıyor. renk konusunda pek fark göremedim ama masaüstü dizaynı falan çok hoş. bende asla kullanmam diyordum...
  191. UmutsuzAdam

ben her oyunu oynuyorum şuan hatta lol de fps artışı aldım 1613330319 wine değilde lutris aracılığı ile oynuyorum ama wine da lazım oluyor
  192. UmutsuzAdam

Cebinizdeki para ile ne almak istersiniz

cebimdeki para ile kitap almak veya 2 3 tane tantuni gömebilirim
  193. UmutsuzAdam

Windows 10 "Acil Durum" güncellemesi yayınlandı.

windows kullanmıyorum :)
  194. UmutsuzAdam

Arduino Uno ile nasıl bir deney yapabilirim?

elinde pek malzeme yok ve uno ile zor biraz
  195. UmutsuzAdam

https://blog.direnc.net/arduino-potansiyometre-ile-led-ve-buzzer-kontrolu-ve-map-fonksiyonu/ kullanımı burda var bakabilirsin
  196. UmutsuzAdam

buzzer ı board da potansiyometrenin sağına takarak bide gerekli kodları at karta alarm yapabilirsin 1613328251 mesafe sensörü ile bişi yapamazsın servo motorun vs yoksa
  197. UmutsuzAdam

elinde hangi sensörler mevcut 1613328123 nfc sensörü varmı elinde küçük ucu kırmızı dirençsiz
  198. UmutsuzAdam

Gigabyte GA-945gzm-s2 için en iyi işlemci hangisidir

bios güncellemesi gerek
  199. UmutsuzAdam

Rusya'dan Bomba Açıklama: Savaşa Hazırlanın!

abi ben göze alamam beni bi manzaralı odaya versen ücrette anlaşırız
  200. UmutsuzAdam

amerikanın heryerde üssü var rusyada askeri bakımdan çok güçlü ama amerika karadenize bi donanma yollamasına bakar ayrıca üsleri çok güçlü ve ne yazıkki tr dede var
  201. UmutsuzAdam

benide al abi
  202. UmutsuzAdam

CZN Burak'ın Dubai Şubesi Kapatıldı !

geçmiş olsun adam baya büyüttü işini umarım sıkıntısız bi biçimde açılır
  203. UmutsuzAdam

Bu ekran kartı ısınıyor mu?

evet stokta kart yok arıyorum olanlarda 5.5 k 1613239381 en iyisi z490 anakartlı bişey toplamak stok bekleyin bence hem ram frkansını 3200 veya 4000mhz alırsınız
  204. UmutsuzAdam

sistemin psu sunu bilmiyorum ayrıca aynı fiyata z serisi anakartlı toplanabilir diye düşünüyorum
  205. UmutsuzAdam

o fiyat nedir usta 1660 için fazla ona verceğin paraya 1080ti alınır
  206. UmutsuzAdam

Özel kullanıcı başlığını üyeler de kullanabilmeli

özellik için şahsen teşekkür ederim
  207. UmutsuzAdam

Akrabaya telefon onerisi

12 pro max en iyisi olur
  208. UmutsuzAdam

ekran kartı dışında her şey uyuyor

denemeden bilemem ama bence olmaz
  209. UmutsuzAdam

düşük ayrlarda açacağını tahmin ediyorum
  210. UmutsuzAdam

çok zevk vermiyebilir. ekran kartınız nedir
  211. UmutsuzAdam

Steamdan para çekme mümkünmü

paran ile skin alıp bynıgame de satarak nakite çevirilebiliyor. ancak 26 ile bu işlem zarara uğratır çünkü bazı kesintilier oluyor
  212. UmutsuzAdam

Bu platforma neyi sormak için katıldınız :D

aynı şekil bende bilgilenmek amacı ile katıldım ayrıca tek kayıt olduğum forum burası. burası haricinde donanım arşivi okuyucusuyum
  213. UmutsuzAdam

Ryzen 7 2700 VS Ryzen 5 3600

haklısınız hocam ama oyun için istiyor aralarında çok fps farkı olmasada 3600 daha iyi bi seçenek olcaktır. genel kullanım olsaydı 2700 iyi olabilirdi. birde güncellik var hocam 3600 daha yeni
  214. UmutsuzAdam

hocam oyun konusunda r5 3600 daha güçlü
  215. UmutsuzAdam

Bu monitör iyi mi?

pardon 4k yı tam bilmiyorum :grinning:
  216. UmutsuzAdam

max serisi olduğu için gerek yok takıp çalıştırabilirsin.
  217. UmutsuzAdam

Bu monitör iyi mi?

4k 240 hz daha iyi olur
  218. UmutsuzAdam

Bu monitör iyi mi?

klavye konusunda baya kaliteli ler umarım monitör konusundada öyledirler iyi marka arıyorsa samsung lg hp benq önerim olur
  219. UmutsuzAdam

Bu monitör iyi mi?

2k 165 hz 1ms gayet iyi sistemin yeterli ise rekabetçi oyunlarda 165 fps üstü alıyorsan bence gayet güzel bir monitör
  220. UmutsuzAdam

Bu normalmi?

banada geliyor malesef son 1 haftadır var sürekli olarak .
  221. UmutsuzAdam

r5 3600 daha iyi olacaktır. piyasada oynamadığı yok şuan
  222. UmutsuzAdam

Geçmiş olsun Ryzen!

intelin i5 ve i3 için 8.nesil altını kötü buluyorum sadece i7 kızmında eski nesiller iş yapıyor ayrıca mobil işlemcilerde amd yi önde buluyorum i3 10.nseil ile ryzen 3 3200 araasında çok fark oluyor örnek olarak . masaüstü işlemcilerde intel dah uygun fiyatlı ve performanslı bence
  223. UmutsuzAdam

Bu laptop ile Valorant da kaç fps alırım? Oyun ayarımın nasıl olması gerek.

düşük ayarlarda 720pde akıcı bi şekilde oynayabileceğinizi tdüşünüyorum
  224. UmutsuzAdam

GTX 960 almak

gtx 960 ile hepsini en yüksekte oynarsınız. vega 3 ile bile lolde yüksekte 50 fps altına düşmüyorum.işlemci gücünüzde sağlam gtx960 ile cyberpunk 2077 bile oynarsınız düşükte akıcı bi biçimde(30-35 fps )
  225. UmutsuzAdam

Öneri Bir konu

gteçişler değişirse ve arkada tek sabit şarkı değilde sahne sahne epic şarkılar olsa adam kesme kısmında küçük bir takım efewktler eklense çok güzel olabilir bu hali ile pek tutulmaz
  226. UmutsuzAdam

PC sistem gereksinimi

aslında stabil fps alır 630m vega 3 bile mediumda 45 50 fps veriyor r6 da ama 630m le 30 35 fps de ne kadar zevk alır bilemem
  227. UmutsuzAdam

PC sistem gereksinimi

30 35 fps diye dahmin ediyorum 630m pek iyi değil malesef
  228. UmutsuzAdam

Öneri

ilk attığınızda 1660 var öbürlerinde 1650 yani ilki
  229. UmutsuzAdam

Ben de forumu bırakıyorum

güle güle başka yerlerde küfüre devam edersiniz ayrıca NAPİM
  230. UmutsuzAdam

Süper Lig 2020-2021 Sezonu gol kralı sizce kim olur?

aboubakar olacağını tahmin ediyorum ve umuyorum :)
  231. UmutsuzAdam

İşlemci hızı düşmesi

laptop markanız nedir
  232. UmutsuzAdam

Oyun önerisi

20 gb yi geçmesin diyosan witcher 2 the long dark need for spedd hot prust payday the heist ets2 argo
  233. UmutsuzAdam

internet önerisi.

türknet vardı memnun değildik şimdi d smart kullanıyoruz gayet iyi ama bence süperonline almanız iyi olacaktır 1612721829 altyapınız varsa verir
  234. UmutsuzAdam

8.sınıfta elementlerin sembolleri bilinmeli mi?

bazıları bilinmesi gerek diye biliyorum temel olanlar 2 3 tane ametal 6 soygaz ve 2 3 metal
  235. UmutsuzAdam

İşlemci hızı düşmesi

işlemci modeliniz nedir
  236. UmutsuzAdam

İşlemci ısınma sorunu

fan idare eder ama macun kötü fayda etmez malesef 1612719040 fan alınabilir termal macun olarak bunu öneririm Zalman ZM-STC8 1,5g. Termal Macun Fiyatları ve Özellikleri
  237. UmutsuzAdam

Valorant'ı UHD 620 ile çalıştırmak

laptopun lenovo markamı babamın bilgisayarındada aynı özellikler mevcut ekran kartı sıkıntı çıkartıyor doğru
  238. UmutsuzAdam

bu pc alınırmı yoksa kazıkmı

aslında ısınmıyor hiç gta5 de en fazla 73-75 derece görüyor
  239. UmutsuzAdam

anladım hocam keşke 3200u da da vega 8 olsa
  240. UmutsuzAdam

hocam kullandığınız 2200g de vega 3 mü yoksa vega 8 mi var
  241. UmutsuzAdam

dahili ekran kartı var gayet güçlü bende apu kullanıyorum
  242. UmutsuzAdam

hocam apu sistem daha uygun gibi bu bütçede
  243. UmutsuzAdam

https://www.sinerji.gen.tr/sinerji-caspian-apu-ryzen-5-3350g-pro-16gb-256gb-ssd-p-37334...
  244. UmutsuzAdam

malesef kazık monitör dahil bütçeniz nedir
  245. UmutsuzAdam

(REHBER) 2500TL giriş seviyesi sıfır AMD sistem

hocam yani apu işlemci ve 16 ram olsa daha mı iyi olur 1612703602 hocam ama rx550 ile vega 8 bir değilki
  246. UmutsuzAdam

(REHBER) 2500TL giriş seviyesi sıfır AMD sistem

selamlar bugün 2500 tl bütçe ile alabileceğiniz ortalama giriş seviyesi cs-go gta5 tarzı oyunlarda sıkıntı çıkarmayacak bir bilgisayar topladım ve bütçesi 2500 civarı olanlara sunmak istedim -SİSTEM İŞLEMCİ= AMD athlon 3000g (440 tl ) ANAKART= MSI a320m (430 tl) EKRAN KARTI=sapphire RX550...
  247. UmutsuzAdam

sea of thives hatası

teşekkürler cevabınız için
  248. UmutsuzAdam

sea of thives hatası

bu hatanın çözümünü bilen varmıdır.
  249. UmutsuzAdam

ekran kartı işlemci nasıl?

o.c işlemine uygun değil malesef
  250. UmutsuzAdam

ekran kartı sizinkinden 1 model düşük rami 2gb fazla eşit gibi sistemleriniz oyun testine bakabilirsiniz 1612550436 ekran kartına değilde anakart uygunsa işlemciye overclock yapmanızı öneririm
  251. UmutsuzAdam

Q8300 GT9600 4 GB ram ile cs go tarzı oyunları yeterli olacaktır ekran kartı yükselttiğiniz taktrde gta5 de oynayabilirsiniz
  252. UmutsuzAdam

9600gt 210 u ezer geçer 9600 kullanın ilerde ise 500 600 tl bütçeniz olursa rx550 daha fazla olursa 1050 ti alınabilir ram durumunuz nedir ?
  253. UmutsuzAdam

haklısın herkesin durumu olmayabilir yukard ayazdım sistem için görüşümü hala kullanılabilir bi işlemci
  254. UmutsuzAdam

arkadaşınızın verdikleri daha iyi ilerde durumunuz olursa gt 1030 pahalı gelirse r7 240 yada rx550 alarak rahat oyun oynayabilirsiniz
  255. UmutsuzAdam

5000₺ laptop

iyi akşamlar
  256. UmutsuzAdam

5000₺ laptop

https://www.hepsiburada.com/lenovo-v15-ada-amd-ryzen-5-3500u-8gb-256gb-ssd-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-82c7001htx-p-HBV00000V0B0I?magaza=Techburada bende ryzen 3 3200u lu laptop var. atttığım laptop benmkinden 1 tık yukarısı ben cs-go da 120 130 gta5 de 45 55 arası alıyorum 3200u ile...
  257. UmutsuzAdam

Bilgisayarımda eksik var mı?

hocam oyun konusunda 1600 ile 3100 eşit nerdeyse ama renderda 3100 daha iyi render yapmıyorsa değiştirmesine pek gerek yok . ama güncel pc malzeme kulllanmayı seviyorsa tabiki değişsin
  258. UmutsuzAdam

Bilgisayarımda eksik var mı?

sistem gayet güzel . işletim sistemi olarak linux mint cinnamon kurulabiliri oyun performansıda iyi
  259. UmutsuzAdam

3000 Tl Pc Önerisi

işlemci olarak = sıfır i3 10100f alınabilir 770 780 e bulunuyor ekran kartı olarak 2.el rx570= 1000 civarı (4gb) ram olarak= sıfır 8gb bi ram alınabilir ddr4 320 civarı (apacher yada patriot) kasa olarak 500w lı biraz bütçeden dolayı normal bişey alınabilir Power Boost VK-P3305B 500W Led Fanlı...
  260. UmutsuzAdam

3000 Tl Pc Önerisi

tamam bi araştırıp geliyorum
  261. UmutsuzAdam

3000 Tl Pc Önerisi

ikinci el istersen toplanır ancak yayında çok ağır oyunlar oynatmayabilr
  262. UmutsuzAdam

Bilgisayarım Nfs Most Wanted 2'yi Kaldırırmı ?

oynayabilirsin celeron makinede bile oynadım daha önce
  263. UmutsuzAdam

Oyuncu Kulaklığı Tavsiyesi

dediğiniz kulaklığın tasarımı çok hoş aralarında pek kalite farkı olcağını sanmam ama tasarıma takıntılıysa zore Onikuma K5 PRO çok daha güzel
  264. UmutsuzAdam

Oyuncu Kulaklığı Tavsiyesi

gamepower magnus iyi gibi
  265. UmutsuzAdam

Laptopmu yoksa masaütümü.

oyun için masaüstü al bitane bütçe söyle önerelim yazılım phyton için ise lubuntu ile elindeki laptop iş görür diye düşünüyorum
  266. UmutsuzAdam

Laptopmu yoksa masaütümü.

ciddimisin attığın bilgisayar 5 para etmez onu kazık atmak için koymuşlar o fiyata oraya
  267. UmutsuzAdam

alıcağım ekran kartı ile bilgisayarım neleri açabilir

daha güçlü ve fiyatları aynı sayılır
  268. UmutsuzAdam

alıcağım ekran kartı ile bilgisayarım neleri açabilir

gt710 yerine r7 240 tercih edebilirsiniz
  269. UmutsuzAdam

linux a geçmeye karar verdim

Litrus ve wine üzerinden lol ü indirdim client de ölğm gibi biraz ama idsare eder şampiyon seçim ekranında acık donma yapıor bazen ama oyun için de 15 fps lik bi artış aldım orta yüksek ayarlarda 120 civarına çıktı fps im herhangi bi donmada olmadı sadece clientte sıkıntı var öbüe oyunlarıda...
  270. UmutsuzAdam

bende amd sürücüleri tam sanırım grafik birimim eski değil pek 1 yıllık model ve kurdu zaten sıkıntı olsaydı 1920x1080 de kullanamazdım
  271. UmutsuzAdam

wine ve litrus u kurdum birazdan oyun deneyimine bakıcam lutris baya iyi bir şey gibi çoğu oyunu destekliyor lol dahil
  272. UmutsuzAdam

Nasıl bir üyeyim

yardımsever bi üyesin bir çok konuda bilgi sahibi biri gibisin
  273. UmutsuzAdam

sürücü taraması yaptım güncel dedi fakat amd panelini bulamıyorum sanırım indirmem gerek
  274. UmutsuzAdam

1612078340 çok hızlı ve gayet kullanışlı şuan pişman değilim umarım olmam
  275. UmutsuzAdam

darboğaz ya da başka uyumsuzluk var mı

https://forum.shiftdelete.net/konular/rehber-1800-tl-giris-seviyesi-oyun-bilgisayari.727508/ o bütçeye pc için konum bulunuyor bakmanı tavsiye ederim
  276. UmutsuzAdam

çok iyi olur ilk önce kurayım sonradan kurakım mac os teması baya güzel
  277. UmutsuzAdam

linux mint cinnamon 20.1
  278. UmutsuzAdam

çok teşekkürler cevaplarınız için indiriyorum hemen oyunların nasıl açılcağını falanda öğrendim hoşuma giden linux mint oldu onu indiriyorum
  279. UmutsuzAdam

ryzen 3 3200u şuan 8 ram en yakın zamanda 16 yapıcam 240gb nvme m.2 ssd 1612042692 yeterli olacağını düşünüyorum
  280. UmutsuzAdam

11 yıldır windows kullanıyorum 6 yaşımdan beri biraz değişiklik olsun 1612042433 çok teşekkür ederim
  281. UmutsuzAdam

son sürümünü türkçe olarak nereden indirebilirim bulamadım
  282. UmutsuzAdam

amd ekran kartına sahibim sıkıntı çıkmaz o halde
  283. UmutsuzAdam

türkçe olarak mı indirmem gerek yoksa sonradan yama gibimi kuruluyor
  284. UmutsuzAdam

selamlar linux mint e geçme kararı verdim ama aklıma takılan bi kaç soru var güvenlik varmı (güvenlik duvarı gibi) ofis dosyaları nasıl açılıyor türkçe seçeneği varmı kurulduğunda tarayıcı geliyormu microseft edge gibi ekran kartı driver ında sıkıntı çıkıyormu cevaplarsanız sevinirim dostlar
  285. UmutsuzAdam

18yaş altı borsada alışveriş yaptıracak uygulama varmı?

borsaya girmek kolay değil ayrıca herkes giremiyor belli bir maddi durumun, güvencen ve 18 yaş üstü olmalısın
  286. UmutsuzAdam

Forumun OS kullanım oranları

evet öyleymiş internetten baktım yaklaşık yaklaşık 30 fps düşüş oluyor windowsa göre baya fazla
  287. UmutsuzAdam

ow o zaman bi araştırıyım sıkıntı çıkarmasını istemem
  288. UmutsuzAdam

çok teşekkür ederim sanırım lubuntuya geçicem yada linux mint e
  289. UmutsuzAdam

herhangi bir fps kaybı oluyormu birde gta5 epicde onu kullanabilmek iiçn ne yapmam gerekir
  290. UmutsuzAdam

peki oyunlar windowsdaki gibi sıkıntısız çalışıyormu örnek olarak gta5 lol gibi 1612024912 teşekkürler bakıyorum hemen
  291. UmutsuzAdam

ne önerirsiniz hocam
  292. UmutsuzAdam

windows dan şaşmadım hiç şu ana kadar geçenlerde niyetlenmiştim kali linuxa geçmeye vazgeçtim sonra
  293. UmutsuzAdam

Bu pc outlast kaldırır mı?

hocam celeronlu laptop ile açtı ki dahili grafiği ilk nesil hd graphiclerden çok fark olcağını sanmıyorum
  294. UmutsuzAdam

zorlanıcağını düşünmüyorum pek fps tahmini yapamam daha önce celereon n4000 2gb ram ile kasmadan oynamıştım sizdede kasma sorunu olmaz diyte düşünüyorum oyun zaten 6gb civarı denemenizi tavsiye ederim
  295. UmutsuzAdam

outlast 1 i düşük ayrda oynatıcağını düşünüyorum
  296. UmutsuzAdam

5.700 tl Pc tacsiyesi

işlemciyi i5 10400f anakartıda b460m yaparsan çok daha iyi olur. ben genellikle amd önerdiğim için inteli sonradan yazdım 1611997801 işlemciyi i3 10100f yapıp ekran kartını rx580 e de yükseltebilirsin
  297. UmutsuzAdam

5.700 tl Pc tacsiyesi

ryzen 5 2600 A320M-PRO Team T-Force Vulcan TUF Gaming Alliance 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz RAM WD Green WDS480G2G0A 480GB ssd Cooler Master MasterBox K501L V4 ARGB MCB-K501L-KANB60-SV4 600W KASA GTX 1650 Ekran kartı öbürlerini bulabilirsin ekran kartı en ucuz burda...
  298. UmutsuzAdam

i5 3. nesil Ekran kartı önerisi

bence RX570 , 1050Tİ ram in 4 gb ise GT1030+ 4gb ram
  299. UmutsuzAdam

trol diye raportlamayın beynimi yakan bi soru var

kasanın içini açın belki orada da vardır