Arama sonuçlarınız

1. Vincenzoo

Soru Msı Gf 65 Vs Msı Bravo 15

Steam üzerinde bulunan oyunların %92'sinin 6 ve daha az çekirdekle çalıştığını biliyor muydun? Günümüz ihtiyaçlarını karşılamayan bir işlemci demek, kusura bakma saçmalık olur :) Yine steam üzerinden gidecek olursak oyunların %50'si 4, %21'i de 2 çekirdekle oynanabilen oyunlar. Bahsettiğim...
  2. Vincenzoo

Soru Msı Gf 65 Vs Msı Bravo 15

Dostum merhaba, MSI Nvidia kartını barındırdığı bir çok modelin içerisine Max Q ya da Max P yerine yüksek Watt tüketen daha performanslı versiyonları kullanıyor. Yani bahsettiğin cihazda yukarıdaki arkadaşın dediği gibi Max Q kullanılmamış. Keza Max Q ile kıyaslandığında bile 5500M geride...
  3. Vincenzoo

Soru 7000Tl Bütçe Ile Dizüstü Bilgisayar Önerisi.

Aynı cihazı ben de kullanıyorum. Isınma dışında hiçbir problemi yok. Ki bu fiyata yapacağın işlemleri göz önünde bulundurup H seri alabiliyorken U seri almak mantıksız olur. Gönül rahatlığı ile bu cihaza yönelebilirsin.
  4. Vincenzoo

Öneri Bilgisayar Tavsiyesi Istiyorum

Ürün şu anda 7k görünüyor. kaçırma derim :)
  5. Vincenzoo

Öneri Bilgisayar Tavsiyesi Istiyorum

Dostum merhaba, henüz alımı gerçekleştirmediysen direkt olarak indirimde olan şu cihazı tavsiye ederim; https://www.hepsiburada.com/acer-aspire-gaming-7-a715-75g-intel-core-i5-10300-8gb-256gb-ssd-gtx-1650-linux-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-nh-q99ey-002-p-HBCV000007WZ9G?magaza=Hepsiburada...
  6. Vincenzoo

Soru Omen 15 Alınır Mı?

Dostum merhaba, alımını gerçekleştirdin mi bilmiyorum ancak bahsettiğin cihazın fiyatı bana o konfigürasyonlara göre yüksek geldi. Monster markasına nasıl bir bakış açın var bilmiyorum ancak hali hazırda Tulpar T7 versiyonunu kullanıyorum ve çok memnunum...
  7. Vincenzoo

3000 - 4500 Tl Arası Laptop Tavsiyesi

Dostum merhaba, seçtiğin laptop gereksiz pahalı. önereceğim laptop işini fazlasıyla görecektir ve hatta içinde barındırdığı onboard güçlü grafik birimi ile sıkıldığın zamanlarda oyun da oynayabileceğin bir cihaz...
  8. Vincenzoo

Sıfır Laptop Freedos Sistem Ssd Görmüyor

elime bir çok 10. ve 11. nesil işlemcili M.2 ssd'li model cihaz geçti. Bu yöntem ile hiçbir sorun yaşamadım. yaptığın aşamaları tekrarlayıp dikkat eder misin? özellikle indirdiğin driverın senin cihaza ait olup olmadığına vs. bu yöntem senin işini çözmesi gerek.
  9. Vincenzoo

10-15K Laptop Önerisi

https://www.gamegaraj.com/urun/tracer-7t-144/ Kesinlikle şu cihazı tavsiye ediyorum. Gerek 10750H kalitesi gerekse içerisinde 3060 barındırıyor olması harikulade. Bu fiyata böyle konfigürasyon ben görmedim. Malum gamebook olduğundan ince hafif laptoplara nazaran bir tık kalın ama abartı...
  10. Vincenzoo

Sıfır Laptop Freedos Sistem Ssd Görmüyor

Dostum merhaba, https://pcsupport.lenovo.com/us/en/products/laptops-and-netbooks/lenovo-v-series-laptops/v15-iil/downloads/driver-list/component?name=Storage (LİNKTE SANA GÖRÜNMÜYOR. CİHAZ MODELİNİ YAZIP STORAGE KISMINDAN INTEL RAPID STORAGE TECHNOLOGY SÜRÜCÜSÜNÜ İNDİRMELİSİN.) farklı bir...
  11. Vincenzoo

7.000/10.000 Fiyat Aralığında F/P Laptop Tavsiyesi Alabilir Miyim?

Merhaba dostum, Sanıyorum düşündüğüm model bu; https://www.hepsiburada.com/dell-g315-intel-core-i7-10750h-8gb-512gb-ssd-gtx-1650ti-ubuntu-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-fb1075f85c-p-HBV00001CHSI9 Gayet güzel bir model, düşünmeden alabilirsin ancak alternatif olarak rahat modifikasyon...
  12. Vincenzoo

RTX 3070 mining farklı bir programa geçiş yapıldığında birikim kaybolur mu?

Evet Eu1 olarak geçiyor. Millenicom ile elde ettiğim veri bu, ayrıca Superbox mevcut ondaki MS değerleri daha da beter. Bir kaç videoda programların MS'lerinin farklılık gösterdiğini görmüştüm. Eğer siz Claymore ile kazım yapıp 55-60MS gördüyseniz sorun bende demektir. Yok farklı program ile...
  13. Vincenzoo

Cevap için teşekkür ederim. Claymore programına bir YouTube videosu izleyerek, bat dosyası içerisine girilecek kodları oradan alarak başlamıştım. Aynı kodları T-Rex içerisine de mi girmeliyim? Yoksa farklı kodlar mı mevcut? Eğer öyle ise bilgi sahibiyseniz yardımcı olur musunuz? Yabancı...
  14. Vincenzoo

Dostlar herkese selam, 2 gün önce 2060 kartımı satıp 3070'e geçiş yaptım. Windows 10 sistemimde claymore programı ile 2060'ımla 1 hafta kadar kazım yaptıktan sonra 3070 ile devam etmeye başladım. Binance hesap cüzdanıma entegreli malum. Genel araştırmalarımda NVIDIA kartlar için t-rex önerilmiş...
  15. Vincenzoo

PC topluyorum da işlemci için INTEL mi AMD mi?

Kardeşim merhaba, hemen mi alacaksın sonra mı anlamadım ama eğer hemen olacaksa şu sistem fazlasıyla işini görecektir: https://www.itopya.com/VG5wTk1VMXFhekpOVkZWNU9EYzMzNDE=.share Parçalar : INTEL Core i7 10700K 3.8GHz 16MB Önbellek 8 Çekirdek 1200 İşlemci MSI MAG Z490 TOMAHAWK 4800MHz(OC)...
  16. Vincenzoo

AMD ekran kartı kullananlara Cyberpunk 2077'den kötü haber

Zamanında bu tarz anlaşmaları intel yapıyor diye haksız rekabet denmiş, sektörde mafya yaftalamalarına maruz kalan markayı baya yermişlerdi. Arka planda böyle anlaşmalar eğer 2 firma içinde kazan/kazan ifade ediyorsa ben buna haksız rekabet demem. Şahsen firmaların bizzat sahibi olduğunuzu...
  17. Vincenzoo

Bu iki bilgisayardan hangisini seçmeliyim?

Hayırlı olsun, güzel tercih.
  18. Vincenzoo

4000-5200 TL Arasında Laptop Tavsiyesi

Geç cevaplıyorum kusuruma bakma. Kullanacağın programları göz önünde bulundurursak harici bir GPU olması senin açından avantaj. Evet gösterdiğin cihaz da o fiyata bedava ama işini diğer cihaz kadar seri görmeyebilir.
  19. Vincenzoo

4000-5200 TL Arasında Laptop Tavsiyesi

Attığın cihazlar arasında en mantıklı tercih sondaki HP olacaktır. 3H813EA. 8 GB ram şimdilik işini görür. İlerleyen süreçte zaten ekstradan bi 8 ram daha takarsın. Cihazın 10. nesil G seri bi işlemci olması senin için büyük avantaj çünkü direkt olarak grafik odaklı bir işlemci. Tercihini ondan...
  20. Vincenzoo

Casper Excalibur G900 mü? Monster Tulpar T5 V20.1 mi?

Bahsettiğin iki cihaz arasından Monster tercih etmek en mantıklısı. Gerek ekran kartının daha kaliteli olmasını gerekse yetkili servis açısından ciddi anlamda güzel hizmet verdiklerini ön planda bulundurmakta fayda var.
  21. Vincenzoo

Bu iki bilgisayardan hangisini seçmeliyim?

Monster tercih etmende fayda var. İşlemcinin 10. nesil olması büyük avantaj. Tamam RAM ve hafıza bakımından Acer belki daha yüksek ama bu bahsettiğimiz parçalar ilerde yükseltilebilecek parçalar. Tercihini Monster bilgisayardan yana kullanmalısın.
  22. Vincenzoo

laptop önerisi

Madem bu fiyatlara çıkıyorsun Asus'un Tuf serisi pek iyi olmayan bir seri. Onun yerine şu cihazı tercih etmen daha iyi olacaktır ki 9300H yerine 10300H işlemciye sahip olacaksın, güncellik ve performans açısından uzun yıllar seni götürecektir...
  23. Vincenzoo

laptop önerisi

Merhaba kardeşim, 15.6" bir laptop ancak gayet hafif bir kasası var. Bizzat canlı olarak gördüğüm bir cihaz. O fiyata alabileceğin en uygun ideal cihazlardan biri...
  24. Vincenzoo

5000 6000 TL bandında oyuncu laptopu mu yoksa 4000 TL masaüstü mü

https://www.vatanbilgisayar.com/intel-9400f-msi-gtx1650-d6-ventus-xs-oc-h310m-pro-vdh-plus-kingston-480gb-rgb-8g.html Gözün kapalı bu sistemi alabilirsin.
  25. Vincenzoo

HP Omen mi yoksa Asus TUF mu?

1660 Ti ve 1650 Ti arasında ciddi bir fark var. İşlemci konusuna gelecek olursa öyle ultra fark yok. Tercihini HP'den yana kullanman mantıklı olacaktır.
  26. Vincenzoo

7000-8000 TL Laptop Tavsiyesi(Macbook ve Asus)

Hayır Apple telefon, Watch, Airpods kullanan biriyim şu anlık. İlerde Mac alma niyetindeyim.:) Ancak bahsettiğimiz ürünlerin satışını yaptım ve çevremde oldukça fazla kullanıcısı mevcut. Gönül rahatlığıyla alabilirsin
  27. Vincenzoo

Grafik Tasarım İçin Laptop Tavsiyesi

Merhaba dostum, biraz geç yazıyorum ancak tercihini Monster'dan yana kullanman daha mantıklı olacaktır. Autocad ve 3D max kullanıyorsan belli ki Render alacaksın. Asus'un o fiyata sana sunduğu cihazlara nazaran Monster daha performanslı cihaz sunacaktır. Mesela şu cihaz...
  28. Vincenzoo

5000tl Laptop tavsiye

Merhaba dostum, biraz geç yazıyorum ancak baktığın laptop gayet iyi. Bir tık daha iyisi olsun dersen eğer ki bütçeyi aşmaya değer diye düşünüyorum...
  29. Vincenzoo

Sizce hangisi?

Gündelik işlerin için fazlasıyla yetecektir, hiçbir sorun yaşamazsın. Yüksek performans gerektirecek işlem yapmayacaksın. Bahsettiğin şekilde kullanırsan 6-7 sene dahi götürür.
  30. Vincenzoo

Laptop Önerisi

Dostum merhaba, biraz geç cevap veriyorum ama öncelikle tasarım programlarında profesyonel işler yapıyorsan 5300 TL bütçe ile alacağın cihazda kısıtlı performans alacağını bildiğini düşünerek hareket edeceğim. Baktığın cihaz güzel ancak Hepsiburada gibi yerlerden Freedos, o cihazdan daha...
  31. Vincenzoo

7000-8000 TL Laptop Tavsiyesi(Macbook ve Asus)

Merhaba, bilgisayar uzmanı tanıdığın pek uzman değilmiş sanıyorum. :) Apple'ın hep yaptığı şeydir bu. En basiti iPhone Pro Max'te 4 GB Ram var, diğer Android cihazlarda 12 GB'a varana kadar Ram seçenekleri mevcut ancak IOS kadar etkili ve stabil performans verebilen yok. Apple'da mantık o...
  32. Vincenzoo

Sizce hangisi?

https://www.hepsiburada.com/lenovo-ideapad-ip3-15iml-intel-core-i3-10110u-8gb-256gb-ssd-mx130-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-81wb00b1tx-p-HBV00000UZWIZ?magaza=Hepsiburada Bu bilgisayar işini fazlasıyla görecektir. Hem 10. Nesil işlemci mevcut, hem de ekstradan MX seri ekran kartın var...
  33. Vincenzoo

4.000lik almayı düşündüğüm pc

AlteredTech'in önerdiği sistemi düşünmeden al derim. O fiyata o özellikte bir masaüstü bedava neredeyse.
  34. Vincenzoo

3000 TL Laptop Önerisi

Rica ederim çok satıp, olumsuz geri dönüşü pek olmayan bir model
  35. Vincenzoo

Sizce hangisini almalıyım?

Paylaştığın cihazlar arasında en iyi Dell duruyor. Ekran da 144 Hz üstelik G315 çok satan bir model. Bizzat 10300H'lı modelini geçen gün vatan bilgisayarda gördüm. Aynı kasa oldukça kaliteli. Gözün kapalı alabilirsin o cihazı.
  36. Vincenzoo

3000 TL Laptop Önerisi

İkinci el cihazlara pek sıcak bakan biri olmadığımdan öneri yapamayacağım ama ortalama oyunlar için cihaz düşünüyorsan şunu tercih edebilirsin: https://www.vatanbilgisayar.com/lenovo-ideapad-s145-core-i3-1005g1-1-2ghz-4gb-128gb-ssd-15-6-int-w10.html Bu fiyata 10. nesil işlemcili bir cihaz...
  37. Vincenzoo

3000 TL Ders calismak icin laptop veya iPad

Merhaba dostum, şahsi tercihimi laptoptan yana kullanırdım çünkü tablete nazaran daha kullanışlı. Ergonomisi olsun, fonksiyonel olması olsun laptop alırsan daha rahat edersin. Bu aralar gözüme çarpan bir cihaz var kampanyada. Güvenilir bir kanal hem. Vatan Bilgisayar'da 10. nesil intel...
  38. Vincenzoo

İntel vs amd

Merhaba dostum, 5000 TL'ye notebook(oyun oynayacağını baz alıyorum) alacaksan eğer bütçeyi biraz aşarak bahsettiğin vadeyi sana sunabilecek cihazlar...
  39. Vincenzoo

8 bin TL-- 10.Gen Intel mi? Ryzen 4000 Serisi mi?

Çoğu yerde 10. nesil işlemcilerin 4000 serisinden iyi olduğu da yazıyor? Hangi birine güveneceğiz anlam veremedim. Açıkçası internet üzerinde ki video kıyaslamaları, teknoloji haber sitelerinin kıyaslamaları bana hiç inandırıcı gelmiyor. Kullanıcı deneyimi bu konularda daha önemli. Bahsettiğimiz...
  40. Vincenzoo

Çoğu yerde 10. nesil işlemcilerin 4000 serisinden iyi olduğu da yazıyor? Hangi birine güveneceğiz anlam veremedim. Açıkçası internet üzerinde ki video kıyaslamaları, teknoloji haber sitelerinin kıyaslamaları bana hiç inandırıcı gelmiyor. Kullanıcı deneyimi bu konularda daha önemli. Bahsettiğimiz...
  41. Vincenzoo

Dostlar merhaba, geçtiğimiz haftalarda masaüstü işlemcim için sizlerden destek almıştım. Şimdi farklı bir konuda desteğinize ihtiyacım var. Sizlerden laptop tavsiyesi istiyorum. Başkalarına tavsiye verirken kolay oluyor ama kendime alacağım için aşırı kararsız kalıyorum. Bir de sizlerin...
  42. Vincenzoo

Laptop önerisi

Cihazın 6 bin TL fiyata çıkacağını sanmıyorum o indirim yaptıkları tutar tamamen göstermelik :)
  43. Vincenzoo

Bilgisayar alev alacak ?

Bilgisayarın yavaşlamasına, donmasına sebep olur. Atıyorum Program Files içerisine girmen gerek açması için beklersin vs.
  44. Vincenzoo

Laptop önerisi

G serili bir Intel işlemci işini fazlasıyla görecektir özellikle LOL tarzı oyunlar oynayacaksan. Misal şu cihaz ihtiyaçlarını giderir...
  45. Vincenzoo

Bu laptop alınırmı ?

MSI ile görüş. Sanıyorum yetkili servisleri ServisPoint. Çoğu marka RAM takviyesini garanti dışı bırakmıyor. Onlar da bırakmayacaktır diye tahmin ediyorum.
  46. Vincenzoo

Bilgisayar alev alacak ?

HDD kafa atıyor terimi. Kulağını yaklaştırırsan HDD olan kısma tık tık sesler duyabilirsin
  47. Vincenzoo

Bilgisayar alev alacak ?

O serilerin HDD'leri de aşırı sıkıntılı, sürekli bad sector sıkıntısıyla karşılaşıyorduk. HDD yerine SSD takarsan oldukça rahatlayacaksındır bilgin olsun. Ayrıca içerisini komple güzel bir temizlik yaparak macun değişimi sonrası altına soğutucu koyarak kullan derim.
  48. Vincenzoo

Bu laptop alınırmı ?

Hepsi toplama dostum baktığın zaman sadece dış dizayn markalara kalıyor. Monster alırsan muhatap çok rahat bulursun kendine. Evet hakkında çok şikayet olabilir ancak fazla tercih edilen markanın şikayeti de fazla olur. Keza aynı şikayetler diğer markalarda da mevcut. Kendi tecrübelerime...
  49. Vincenzoo

i5 8300H vs i7 7700HQ

5000 TL bütçe ile 8300H işlemcili 1050 ekran kartlı model gayet uygun dostum. Çok uzun süre yüksek performanslı kullanım sunmayacaktır sana ancak o fiyata alabileceğin en iyisi.
  50. Vincenzoo

Bu laptop alınırmı ?

Yok ben genelleme yaptım zaten öyle diyorsun demedim. Ama bahsettiğin kadarda fark ettirmeyecektir. Normal kullanımda 30-40 dk maks. fark eder. Yoğun performans halinde tabii sonuç farklı olur
  51. Vincenzoo

Bilgisayar alev alacak ?

Dostum merhaba, bahsettiğin cihazın satış zamanlarında vatanda müşteri hizmetlerinde çalışıyordum. Hatta o dönemlerde 3-4k fiyat aralığındaydı yanlış hatırlamıyorsam. O kasa tamamen kronik sorunlu bir kasa. Şöyle söyleyeyim 4-5 müşteriden klavye tuşları erimiş bi şekilde ürünü aldığımı...
  52. Vincenzoo

Laptop önerisi

Merhaba dostum,cihazı ne amaçla kullanacaksın?
  53. Vincenzoo

Bu laptop alınırmı ?

Bu cihazdaki şarj süresi tüketiminin ana etkeni H serili bir işlemci olması. Dediğin bi noktada doğru ancak bahsettiğimiz kadar şarj süresini öldürmeyecektir. H serili işlemciler performans odaklı olduğundan öyle ultra uzun şekilde şarj süresi sunmaz kullanıcılara. Ana konuya gelecek olursak 10...
  54. Vincenzoo

Sdd Klonlama

Macrium Reflect programı bu işi gayet iyi yapıyor dostum bakabilirsin.
  55. Vincenzoo

En fazla 15.000TL laptop Önerisi Lazım

Yukarıda da arkadaşın önermiş olduğu cihaz aralarındaki en iyi cihaz hocam https://www.hepsiburada.com/msi-gl65-leopard-10ser-083tr-intel-core-i7-10750h-16gb-1tb-512gb-ssd-rtx2060-windows-10-home-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000SVIY6?magaza=Tekramarket Marka olsun malzemesi kaliteli...
  56. Vincenzoo

Casper excalibur g770 vs monster abra a5

Dostum merhaba, ben sana onu alma,bunu evine sokma şöyle yapma demeyeceğim. Her markanın sorunları mevcut. HP alırsan ısınır, Asus alırsan ROG serisi hariç kasası çöptür vs. Bahsi geçen şikayetler geçmişte kalan firmaların ders aldığı şikayetlerdir bunu göz önünde bulundur. Ben çok fazla...
  57. Vincenzoo

Casper excalibur

Merhaba, biraz geç olacak cevap vermek için ama şöyle diyebilirim dostum uzun süre bu tarz ürünlerin satışını yapan bir firmada gerek müşteri hizmetlerinde gerek satış kanalında çalıştım. Casper S ve F serileri dedikleri gibi sıkıntılı olabilir ancak Excalibur dediğimiz seri apayrı bir seri...
  58. Vincenzoo

7000 tl bütçeye hangi iphonu almalıyım

Spigen kullanırım genelde ama hiç o açıdan düşünmedim. Ama niyeyse hep elde duruş göz önünde bulundurulunca XR ve 11, XS 11 Pro'lara göre kalas gibi geliyor bana. O sebepten ötürü 11 almayıp 11 Pro'ya bütçeyi zorladım ben de.
  59. Vincenzoo

Oyun ve iş laptop

AlteredTech'in önerdiği cihaz seni uzun yıllar götürecektir. 10. Nesil güncel bir işlemciye sahip olacaksın ve iyi bir ekran kartın olacak. O fiyat bandında alabileceğin en iyi özellikleri sunan laptop. Monster diye önyargı oluşmasın kafanda çok tercih edilen markanın şikayeti de çok olur...
  60. Vincenzoo

7000 tl bütçeye hangi iphonu almalıyım

11'e yöneleceksen eğer mağazada ürünü elinde görmeden alma derim. Çerçeveler aşırı kalın kimini rahatsız ediyor kimini etmiyor. Ben rahatsız olanlardanım :) eğer sen de rahatsız olursan XS'e yönelebilirsin ama kamera performansı konusunda 2 seri arasında ciddi farklar var onu da gözardı...
  61. Vincenzoo

iPhone 11 Pro mu? Pro Max mi?

Pil konusunda tedirgindim max versiyonunu mu alsam diye beklentilerimi fazlasıyla karşıladı. Abartmıyorum şu işlemcinin muazzam optimizasyonu sayesinde 4-5k bandında ki 5k Mah değerli pillere sahip cihazlara taş çıkarır. ios 14 ile bu duruma farklı boyut kazandırmışlar. bir de beta sürümden...
  62. Vincenzoo

Alex mi? Hagi mi?

Arada kupa farkı o bu şu demeyeceğim. Ama açık ve net olarak cevap Hagi'dir ki Fifa oynayan bilir. Icon kartlar arasında olan biri. İkisini de severim ancak kıyaslanabilecek 2 futbolcu olduklarını sanmıyorum.
  63. Vincenzoo

Öğrenci İçin Laptop Tavsiyesi (5000TL Civarı)

Dediğin güzel bir ekstra evet, ancak tasarım işiyle uğraşan kişi bilir ki Wacom tablet dışında ki hiçbir laptop kalemi vs. işlerini görmez. Yani tasarım için büyük bir artı olarak göreceğini sanmıyorum arkadaşın bunu.
  64. Vincenzoo

İçi pişmemiş tostu Lenovo'da da yapar :)
  65. Vincenzoo

Laptop önerisi mühendislik için max 7000tl

Bu cihaz her türlü işini uzun süre görecektir. https://www.monsternotebook.com.tr/abra/monster-abra-a7-v12-1/ İlerleyen zamanlarda ram eklemesi yapabilirsin. Hafıza yetersiz gelirse hafıza artırabilirsin. Ama birçok cihazdan oldukça performanslı 10. nesil H seri işlemciye sahip.
  66. Vincenzoo

Sizce hangisi?

Merhaba dostum o kadar para verip 60 Hz ekran almak mantıksızlık olur. MSI cihaz iyiymiş ancak işlemcisi diğer cihazlara nazaran vasat. Benim sana tavsiyem şu cihaz olur...
  67. Vincenzoo

https://www.hepsiburada.com/hp-15-dw2009nt-intel-core-i5-1035g1-8gb-512gb-ssd-mx330-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-3h813ea-p-HBV00000TCHJF?magaza=Hepsiburada İşini fazlasıyla görecek bir cihaz hocam. Gerek işlemcinin 10.nesil olması gerekse Grafik odaklı işlemci olduğundan oyunlarda...
  68. Vincenzoo

Düşürüp kırmadığım müddetçe uzun yıllar kullanacağımdan şüphem yok teşekkür ederim. :)
  69. Vincenzoo

Hepinize teşekkür ediyorum dostlar, tercihimi 11 Pro'dan yana kullandım. Dediğiniz gibi bir telefon için en ideal boyut olduğundan en büyük etken oldu. Şarj konusuna gelince; elimde bulunan mi 8'e gözle görülür şekilde fark atıyor. %100'den %99'a aktif whatsapp ve facebook kullanmama rağmen...
  70. Vincenzoo

O niyetteydim normalde ancak işim gereği sürekli araçla bir yerlere gitmek durumundayım ve navigasyonu aktif kullanmam gerek. Kullandığım cihazın GPS kalitesi vasat olduğundan hem geç algılıyor hem de yanlış algılıyor. Kısacası en kısa sürede almam gerek
  71. Vincenzoo

Neden? Boydan dolayı mı? Oralara baktım dostum zaten. Elle tutulur veri yok bildiğim şeyleri yazıyor :) deneyimlemiş birileri lazım
  72. Vincenzoo

Merhaba dostlar, 2 cihaz arasında kararsız kaldım ve alacağım cihazı en az 4 yıl kullanacağım. 11 Pro'yu, bana en uygun boyda olması cezbedici kılıyor. Ancak aradaki ~1000mah pil farkı uzun kullanım göz önünde bulundurulursa beni Pro Max almaya itiyor. *Hali hazırda kullandığım Mi 8 telefonum...
  73. Vincenzoo

8000-9000 Bütçe ile Laptop Önerileriniz

Şu siteyi de inceleyebilirsin 15.6 inch olanda ram olmadığından bunu tercih etmende fayda var. bu da pek peşin fiyatına taksit yapmıyor ama incehesap sitesine nazaran daha avantajlı geldi bana. özellikle axess varsa 12 bile yapılabiliyor cüzi bir farkla...
  74. Vincenzoo

MSI'ın sunduğu ekstra programlar ve malzeme kalitesini düşünürsek MSI almak daha doğru seçenek olur dostum kişisel tercihim bu yönde 1592312515 9k para vererek 60 hz ekran almak? Bence en iyi seçenek bu değil :)
  75. Vincenzoo

i5 10400 Hk.

Yani kısacası şöyle diyebilir miyiz "f/p olayını intel artık aşmış" ? Anakart fiyatlarına yapılabilecek bir şey söz konusu değil sonuç itibariyle zamanla onlar da düşecek. Ama işlemcilerin güncel teknolojilere sahip olmasının yanı sıra fiyatları da gayet uygun.
  76. Vincenzoo

Bir diğer konuda monster almak istemediğini belirtmişsin dostum yine aynı tavsiyede bulunayım. bunu kaçırmamalısın: https://www.incehesap.com/msi-gf75-thin-10scxr-077xtr-17-3-inc-full-hd-gaming-notebook-fiyati-45984/
  77. Vincenzoo

8000-9000 Arası Dizüstü

Merhaba dostum, Monster marka istemiyorsan eğer şu cihaz gayet uygun fiyatlı tercih etmelisin derim. https://www.incehesap.com/msi-gf75-thin-10scxr-077xtr-17-3-inc-full-hd-gaming-notebook-fiyati-45984/ 17.3 inch sorun olmayacaksa yukarıda ki arkadaşın belirttiğin modelin 16 ramli bir tık...
  78. Vincenzoo

i5 10. nesil işlemcisi olan, ram minimum 8gb olan, ssd si olan akıcı bir laptop tavsiyesi? ( mac hariç )

Merhaba dostum, şıklık konusunda bir şey diyemeyeceğim ancak aradığın fiyat aralıklarına göre bu cihaz bedava. Tercihini bundan yana kullanmalısın...
  79. Vincenzoo

PC tavsiye

Merhaba dostum, 7500 TL'ye alabileceğin en iyi cihazlardan bir tanesi: https://www.monsternotebook.com.tr/abra/monster-abra-a5-v15-6/ 10. Nesil i7 işlemci mevcut. İçinde barındırdığı ekran kartı ile uzun süreli kullanım sunacaktır sana. Tek eksiği RAM'inin 8 GB olması ve Hafızanın kullanımına...
  80. Vincenzoo

2.El Iphone 7 Alınırmı ?

Yakında? IOS 14'ün bile 6S'e verileceği söyleniyor. Eğer öyle olursa kafadan 2 sene daha güncelleme alacağının garantisi var. 2-2.300 bandına alabileceğin stabil çalışan cihazlardan biri. Ancak şarj konusunda bi zaman sonra seni sıkabilir.
  81. Vincenzoo

i5 10400 Hk.

Aksine benim beklediğimden baya uygun çıktı piyasaya. Ki baktığımız zaman fiyatların gerilediğini de görebiliyoruz. Tercih edilebilir diye düşünüyorum. Tavsiyelerin için teşekkür ederim. Dediğin gibi fiyatlar olması gerektiği şekle göre şekilleniyor. Bana pahalı gelmedi açıkçası uzun kullanım...
  82. Vincenzoo

i5 10400 Hk.

Herkese merhaba, Halihazırda elimde i3 8100 işlemcili bir kasa mevcut ve bunu yükseltmek istiyorum. İşlemci, anakart ve RAM değişikliği yapacağım. i5 10400'ü çok araştırdım ancak belli belirsiz kaynaklarda yeri geldi övüldüğünü, yeri geldi yerildiğini gördüm. İnternette ki karşılaştırmalar...
  83. Vincenzoo

Asus Tuf

Şöyle ki tercih sebebi olan yani sık kullanılan markanın şikayeti de çok olur. Onu göz ardı etme. Yani şikayet edenler sorunlarını çözüme kavuşturmuşlar mı kavuşturmamışlar mı? Mühim olan oraya bakmak. Hali hazırda zaten üretimi de yerli olduğundan gerek parça gerek muhatap konusunda herhangi...
  84. Vincenzoo

Tercihini Yap ShiftDelete.Net

Konu açarken belirttiğin MacBook'u gönül rahatlığıyla alabilirsin, işini fazlasıyla görecektir ve uzun yıllar sorun yaşamadan kullanırsın.
  85. Vincenzoo

Excalibur G770 Alınır mı?

Merhaba dostum, Casper'a genelde satış sonrası verdiği hizmetten ötürü kötü,berbat deniyor ancak üzerinden oldukça zaman geçti ve Casper da kendini baya geliştirdi. Üstelik bahsettiğin cihaz Excalibur serisi yani Casper bu seri için ayrı bir servis kanalı kurmuş durumda. S ve F serilerine...
  86. Vincenzoo

5500-6000 Bandında Yazılım-Oyun Laptopu önerisi.

Merhaba dostum, bütçen için açıkçası oyun notebookları oldukça kısıtlı. Üzerine çıkmaya çalış ve min. 1650 ekran kartlı model al derim ancak yok ben üzerine çıkamam maksimum bu diyorsan; Şu model sıklıkla 5600 civarına düşüyor...
  87. Vincenzoo

15000 TL Laptop önerisi

Dostum merhaba, bahsettiğin konfigürasyon gayet başarılı tercih edilebilir. Ancak Görkem'in söylediği cihaza bakman da fayda var. Diğer arkadaşlar gibi kesinlikle Casper kötülemeyeceğim çünkü Casper, Excalibur için ayrı servis kanalı tutuyor F,S serisine sunduğu servisin gayet üzerinde bir...
  88. Vincenzoo

Oyun oynamak için bilgisayar tavsiyesi.

Merhaba, tercihini şu 2 modelden birinden yana kullanabilirsin: https://www.vatanbilgisayar.com/lenovo-ideapad-s145-core-i5-1035g1-1-0ghz-8gb-256gb-ssd-15-6-int-w10.html Şu model bütçeni aşmayacak türden şık kasaya sahiplerden biri. 10. Nesil G seri işlemci olduğundan bahsettiğin oyunları da...
  89. Vincenzoo

Asus Tuf

Merhaba dostum, darboğazdan ziyade ürünün yurt dışı fiyatını 999 dolar olarak görmüştüm. Bunun ülkeye girişini ve vergileri de hesaba katarsan, o ekran kartıyla saçma bir fiyatla sunulacak gibi görünüyor. Yani tahminim 10k üzerinde bir fiyatla sunulur gibi. Testleri tam anlamıyla piyasaya...
  90. Vincenzoo

9bin civarı laptop önerisi

Dostum merhaba, sana önerim şu 2 modelden birini seçmen olur. Ram için ekstra vermek istemiyorum, kapasitem de çok olsun diyorsan 9. nesil i7'ye sahip şu cihazı öneririm...
  91. Vincenzoo

Tercihini Yap ShiftDelete.Net

Oyundan bahsetmemişsin. Eğer hiç oyun oynamayacaksan düşünmeden MacBook al geç derim.
  92. Vincenzoo

6K Civarı Grafik Tasarım için Laptop Önerisi

Bütçeyi aşamıyorsan bunu alabilirsin; https://www.hepsiburada.com/lenovo-ideapad-l340-15irh-intel-core-i5-9300h-8gb-256gb-ssd-gtx1050-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-81lk01abtx-p-HBV00000STQOB?magaza=Hepsiburada
  93. Vincenzoo

Evet İphone SE 2 TR de satışa çıktı kimler ilgileniyor ? sadece 2368 tl si vergi :/

Evet o kanaldan bahsettim iPhonedo ve o kanal zaten beni de almaya itiyor. Hakkı Alkan da yapmış ama açıkçası sürekli 6 ile kıyaslaması hoşuma gitmedi.
  94. Vincenzoo

Evet İphone SE 2 TR de satışa çıktı kimler ilgileniyor ? sadece 2368 tl si vergi :/

Bir youtube kanalında 1 saatlik PUBG oynamasına rağmen %14 şarj tükettiğinden bahsetmiş kanal sahibi. Yani A13'ün diğer cihazlara nazaran bataryayı daha akıllı tükettiği konusunda olumlu yorumlar mevcut. Aslına bakarsanız telefondan dizi,film izlemiyorsan büyük ekranın bir esprisi olmadığını...
  95. Vincenzoo

Laptop Tavsiyesi İstiyorum, bütçe max 5000 TL

Şimdi baktım yalnızca renk ve işletim sistemi farkı mevcut. Senin gönderdiğinin fiyat farkının sebebi Windowslu olması
  96. Vincenzoo

Ürün 10. Nesil işlemcili olduğundan piyasaya yeni girdi gibi bir şey. Henüz satın alım yapan kişiler yorum yapabilecek tecrübeyi edinmemiş olabilir bilemiyorum o kısmı Konfigürasyon olarak oldukça başarılı ama yabancı sitelerde işlemciyle alakalı incelemeler bulabilirsin
  97. Vincenzoo

Bilgisayar Mühendisliği için Lenovo E595 nasıl?

Ekstra oyun oynayacak mısın? Eğer oynamayacaksan baktığın cihaz gerek pil ömrü gerek performans açısından iyi bir cihaz. Ama yok oyun da oynarım arada dersen şu cihaz eski ekran kartına sahip olmasına rağmen günümüz dolar kuruna rağmen iyi kampanyaya girmiş...
  98. Vincenzoo

HP OMEN Mİ MSI GL75 Mİ ? 10K EN İYİ LAPTOP TAVSİYESİ

Dostum merhaba, eğer hala karar vermeyip herhangi bir şey satın almadıysan muhakkak Monster marka ürünlere de bakmalısın. 5-6 yıl kullanıp sorun yaşamayan tanıdıklarım mevcut. Özellikle şu cihazı göz ardı etmemende fayda var. Keza 10. nesil i7 ve 2060 içinde barındıran bir model ve içerisinde...
  99. Vincenzoo

Bütçe:5000tl-6000tl

Vector'ın önerdiği notebooklar işini fazlasıyla görecektir ama tercihini Intel olan modelden yana yapmanda fayda var. 9300H'a denk olmayan bir işlemci sunmuş sana Vector :)
  100. Vincenzoo

Merhaba, çok oyun oynamayacağından bahsetmişsin, sadece arada cs go oynayacağını söylemişsin ondan dolayı tercihini bu laptoptan yana yapabilirsin...
  101. Vincenzoo

6K Civarı Grafik Tasarım için Laptop Önerisi

Yurt dışı macbook pro falan alabilirsen eğer tercihini ondan yana kullanmanı öneririm. Ama yok öyle bi şansım dersen de gaming olarak cihazlara bakmalısın. Fiyatı biraz artırman senin açından iyi olacaktır. 6 bin lira bandında malum dolar yüzünden 1050li cihazlar var. minimum 1650 ekran kartlı...
  102. Vincenzoo

Bu 2 laptoptan hangisini almalıyız ?

Overclock yapabileceğin bi işlemci değil zaten. Intel'in turbo boost teknolojisi ile senin yaptığın işleme göre frekans hızını ayarlıyor
  103. Vincenzoo

Hayır dostum bu tarz ürünlerde şarj süresine önem verildiği için işlemci çalışma frekansını düşük tutarlar. Senin yaptığın işin ağırlığına göre bahsettiğimiz i3 1005G1 işlemci 3.40 GHz hıza kadar çıkabiliyor. Performans konusunda gayet f/p ürünü.
  104. Vincenzoo

Yeni farkettim yanlış linki paylaşmışım, bahsettiğim cihaz farklıydı ancak az evvel güzel bir cihazda saçma fiyata denk geldim. https://www.trendyol.com/dell/3593-fb05f41c-i3-1005g1-4gb-1tb-linux-15-6-fhd-notebook-p-39661459?boutiqueId=411304&merchantId=105378 Şu ürünü kesinlikle kaçırma...
  105. Vincenzoo

8.000 TL Laptop önerisi

Merhaba dostum, biraz geç yazıyorum ama umarım tavsiyelere uyup 8 bin lirayı 9300H'a vermemişsindir. :) Tavsiyem ilerleyen süreçte veya bütçeyi hafif zorlayarak +8 ram ekleyip bunu alman: https://www.monsternotebook.com.tr/abra/monster-abra-a5-v15-8/
  106. Vincenzoo

6-7 Bin TL Laptop Önerisi

Dostum merhaba, geç cevap veriyorum ama henüz hala karar veremediysen yardımcı olmak adına bir önerim olacak. Öncelikle oyun oynamayacağını belirttiğin halde sırf konfigürasyonlar daha iyi diye direkt gaming notebooklar önerilmiş. Evet baktığın zaman mantıklı ama kullanım amacın farklı, yani...
  107. Vincenzoo

6500 tl ve altı laptop öneri

Mobil tarafta intel tercih etmende fayda var. AMD desktop tarafındaki gibi başarılı değil mobil tarafta. Abra A7 V12.1 17,3" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook 7'ye çıkabilirsen muhakkak bunu tercih etmelisin. Yok çıkamam dersen eğer 300 daha koy bunu al stoklara gelince...
  108. Vincenzoo

1650 ekran kartı acer marka laptop a 7.000₺ verilir mi?

Monster malzeme kalitesi bakımından dediğin gibi diğerlerine nazaran eksik ancak o konfigürasyonu verebilmek adına bunu yapmaya mecburlar, sen de takdir edersin ki aynı konfigürasyona sahip Asus, MSI gibi markaların fiyatları ortada. Monster alıp yıllarca kullanıp memnun kalan çok arkadaşım var...
  109. Vincenzoo

Şu laptop'ı düşünebilirsin Pentium Gold seri işlemcili düşük güç tüketiminden ötürü şarj konusunda seni üzmez. bahsettiğin işlemleri de rahat yapabileceğin bi notebook...
  110. Vincenzoo

Max 7000 TL oyuncu laptopu tavsiye eder misiniz?

Bi üst tarafta benim önerdiğim hem 10. nesil işlemci barındırıyor hem de GPU'su 1650. Dediğin modele nazaran benim önerimi almasında fayda var.
  111. Vincenzoo

Sıvı Soğutma Ve Ekstra Fan

Anakartın ne hocam? Eğer anakart soket kısmında soğutucu varsa üst tarafa radyatörü sığdıramama ihtimalin var. İlk gelen H500 kasalarda mecbur ön tarafa monteliyorduk 360lık AIO'ları.
  112. Vincenzoo

Laptop önerisi

Merhaba dostum, alacağın notebook 10. nesil ve G seri işlemcili olursa oyun oynamak açısından daha verim alırsın. G seri işlemciler grafik odaklı, o fiyat aralığında basit, bilgisayarı çok zorlamayan oyunları rahatlıkla oynayabilirsin. Tavsiyem şu cihazdan yana olur ...
  113. Vincenzoo

Max 7000 TL oyuncu laptopu tavsiye eder misiniz?

Merhaba dostum önerdiğin notebooklardan 2si de iyi ancak casper tükenmiş. Dell tercih edilebilir. Ama tavsiyem Monster cihazlara da bakmalısın. Özellikle işlemci açısından ve SSD'leri m.2 kullanıyor olmaları senin için avantaj. Bütçeni bi tık aşıp RAM'i de 16 yapabilirsin...
  114. Vincenzoo

İkinci El iPhone X Alınır mı?

Alınır alınmasına ancak 2. el iphone alırken dikkat etmen gereken hususları göz önünde bulundur muhakkak. Pil ömrünü mesela gözardı etme. XR al derim ancak sanıyorum görüntü itibariyle X istiyorsun. O yüzden bir şey diyemiyorum. 4 sene rahat götürür seni temiz kullanıcıysan.
  115. Vincenzoo

Noteboook önerisi acil !

Merhaba dostum, işini önereceğim şu laptop görecektir tercihini istediğinden yana yapabilirsin https://www.hepsiburada.com/asus-x409ja-bv020-intel-core-i3-1005g1-4gb-256gb-ssd-freedos-14-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000T35Y8?magaza=notebookstore ilk önerdiğim HD çözünürlüğe sahip bilgin...
  116. Vincenzoo

Sizce hangisi ?

Şu üçünü yan yana koymamalıydın bile. Acer'ı görmedim sayıyorum. Diğer ikisine kıyasla tercihini mutlaka Monster'dan yana kullanmalısın.
  117. Vincenzoo

4000 TL bütçe için laptop önerisi?

Öyle bir dönemdeyiz ki beklemenin faydası yok. Tamam dolar yüksek evet ama bugün ne alırsan yarın kardasın. Dolar duracak gibi değil. Durmasından ziyade düşmez zaten. Haliyle sen de daha yükselmeden bi an evvel almalısın diye düşünüyorum. Tabii bu şahsi görüşüm. Öneriye gelecek olursak eğer...
  118. Vincenzoo

oyuncu laptop tavsiyesi

Dostum merhaba, HDD artık eski teknoloji gibi bir şey. Gerek çok hassas olması gerek okuma/yazma hızının düşüklüğünü göz önünde bulundurursak çıkarıp yerine SSD takman daha mantıklı olur. Ayrıca öneriye gelecek olursak; baktığın cihazlar arasında karar vermeyi düşünüyorsan tercihini Dell...
  119. Vincenzoo

Oyun Laptop'u Tavsiyesi

Görkem'in bahsettiği modeller dışında sıfır Gaming bulma ihtimalin kur böyleyken çok zor. O iki modelden birini, özellikle 9300H işlemcili olanı tercih etmende fayda var.
  120. Vincenzoo

Notebook Önerisi ?

Şu modeli gözardı etmemen de fayda var. https://www.hepsiburada.com/dell-inspiron-3593-intel-core-i3-1005g1-4gb-256gb-ssd-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-fb05f4256c-p-HBV00000SYR92?magaza=EnNet Güncel 10. nesil işlemci ve grafik odaklı olmasına istinaden istediğin birçok şeyi...
  121. Vincenzoo

4000-5000 TL arası notebook

Bütçeyi bi tık aşabilirsen hafızasının yüksekliği ve beraberinde gelen güncel gpu'nun 10. nesil işlemci ile senkronize şekilde iyi performans vermesi işini fazlasıyla uzun yıllar görecektir. önerim ...
  122. Vincenzoo

9000tl sistem önerisi

Vector'ın dediği gibi 10. nesilleri beklemen senin açından daha iyi olur gerek performans, gerek güncellik açısından. 10. nesilde güzel teknolojiler mevcut.
  123. Vincenzoo

Casper Excalibur alınır mı?

Casper genel anlamda iyi konfigürasyonu uygun fiyata sunan bir marka. Gönderdiğin link 10. nesil olmasına rağmen fiyat olarak gayet uygun. Ram ve hafıza yükseltme ile kullanılabilir bir laptop. Ancak tavsiyem G780 serilerini beklemen. Ciddi anlamda kozmetik açıdan ve donanım açısında fark...
  124. Vincenzoo

İ7 9750h ile gtx 1650 uyumu

https://www.hepsiburada.com/lenovo-ideapad-l340-intel-core-i7-9750h-16gb-512gb-ssd-gtx1650-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-81lk003ktxs-p-HBV00000MBA4H Ayrıca şöyle bi model de mevcut bunu da düşünebilirsin zamanında sattığım, olumsuz geri dönüş almadığım cihazlardan birisi.
  125. Vincenzoo

Bütçem 8850 TL. İlk kez bilgisayar topluyorum

1-2 ay daha sabret. 10. nesil işlemciler raflarda yerini alacak. i7 7700kya denk i3ler gelecek. Ona göre hareket etmende fayda var.
  126. Vincenzoo

6000-7000 TL arasi laptop onerisi

Ram ekleyip Monster almalısın. Acer'ın konfigürasyonu dediğin kadar iyi değil.
  127. Vincenzoo

Excalibur alınır mı? Başka öneriniz var mı?

Öncelikle merhaba dostum, casper alma casper alma denmiş ama şunu söylemem gerekirse sektörden biriyim ve vatan bilgisayar müşteri hizmetlerine çalıştım geçmiş zamanda. Casperın F ve S serisi notebookları ayrı serviste işlem görüyor excalibur daha farklı serviste işlem görüyor. Yani demem o ki...
  128. Vincenzoo

Laptop Tavsiyesi

Oyuna ağırlık vermekten ziyade iş odaklıysan eğer kesinlikle Macbook Pro almalısın. Stabilite konusunda sıkıntı yaşatmayan, uzun yıllar kullanabileceğin birşey.
  129. Vincenzoo

Laptop Tavsiyesi

https://www.hepsiburada.com/hp-probook-450-g6-intel-core-i5-8265u-8gb-256gb-ssd-freedos-fhd-tasinabilir-bilgisayar-4sz45av-p-HBV00000T9M3M?magaza=ECK%20ELEKTRON%C4%B0K bu laptop'ı tercih edebilirsin. kasası şık ve 8 gb ramli.
  130. Vincenzoo

laptop lazımm

utkuversus'un önerdiği laptop gayet iyi dediği gibi bekleme şansın varsa muhakkak onu almalısın, yok bekleyemem dersen ise EFI Shell'in önerdiği laptop'ı al derim. iki laptop da yapacağın işleri göz önünde bulundurursak seni üzmeyecektir.
  131. Vincenzoo

4000-6000 laptop önerisi

O paraya özellikle doların böylesine fırladığı bir dönemde iyi cihazı sıfır bulabilmen zor. biraz daha bütçeyi zorlayarak şu modeli tercih edebilirsin...
  132. Vincenzoo

5000 tl civarı laptop arıyorum

Merhaba dostum, Şu iki model arasında karar ver derim: https://www.hepsiburada.com/hp-pavilion-14-ce3001nt-intel-core-i5-1035g1-8gb-256gb-ssd-mx130-windows-10-home-14-fhd-tasinabilir-bilgisayar-8ug86ea-p-HBV00000PKEU8?magaza=bvbmarket...
  133. Vincenzoo

Laptop Tavsiyesi

Evet kasa yapısı eskiden baya kötüydü ve aşırı ısı sebepli performans düşüklüğü çok oluyordu. Artık hp aştı o durumları ve bahsettiğim notebook donanım olarak gayet başarılı hoşuna gidecektir :)
  134. Vincenzoo

Şu cahil kardeşinize bir yardım edin

Hocam tabii ki donanım açısından benim gönderdiğim Monster'ı tercih etmek daha iyi. MSI gerek malzeme kalitesi gerek kendi yazılımları nedeniyle daha kaliteli. Ama bu demek değildir ki Monster alırsan elinde kalır. Hali hazırda 5. yılına giren arkadaşım var Monster ile ve hiçbir sorun yaşamıyor.
  135. Vincenzoo

Şu cahil kardeşinize bir yardım edin

Tavsiyem temizini bulursan 2. el MSI almandan yana. Ancak sıfır olarak da şu ürünlerin stoklara girmesi beklenebilir 2. el ararken beklemiş olursun. 1. bu +8 ram ile işini görecektir. https://www.monsternotebook.com.tr/abra/monster-abra-a5-v15-4/ 2.si de bütçede esneme yapabilirsen şu model...
  136. Vincenzoo

Laptop tavsiyesi verebilir misiniz ?

Sanıyorum baktığın model Monster'ın. O fiyat aralığında bulabileceğin en temiz konfigürasyonu sana sunuyor genelde monster. 9750H işlemci yüksek performanslı bir işlemci. GTX 1050 günümüze göre artık biraz eskimiş olsa da LoL oynayacağın için senin işini fazlasıyla görecektir.
  137. Vincenzoo

Laptop tavsiye verebilrmsn

Uzun ömür, stabil performans, o fiyat bandında en iyi işlemciyi barındıran model. Monster tercih etmelisin.
  138. Vincenzoo

Mühendislik için laptop önerisi

Arkadaşın önerdiği cihaz gayet başarılı imkanın varsa muhakkak o cihaza zorla derim ama biraz daha uygun fiyatlı öneri dersen i7 değil de i5'in 10. neslini barındıran şu cihaza yönelebilirsin. https://www.monsternotebook.com.tr/abra/monster-abra-a5-v15-5/
  139. Vincenzoo

3-5000 arası laptop önerisi

Merhaba dostum, Fiyat skalanı biraz tuhaf buldum :) Oyun da oynayacağın için olabildiğince harcamanı pahalı ürüne yapmaya çalış benim sana tavsiyem şunlar olacak biraz bütçeni aşacak ama en azından bunları tercih etmelisin diye düşünüyorum...
  140. Vincenzoo

Laptop Tavsiyesi

https://www.hepsiburada.com/hp-pavilion-14-ce3001nt-intel-core-i5-1035g1-8gb-256gb-ssd-mx130-windows-10-home-14-fhd-tasinabilir-bilgisayar-8ug86ea-p-HBV00000PKEU8 Tavsiyede bulunduğum notebooku otomotiv mühendisi arkadaşa aldırdım ve gayet memnun. Gözün kapalı alabilirsin.
  141. Vincenzoo

3000 tl laptop tavsiyesi

Şöyle konuya açıklık getireyim; ayırdığın bütçe ile kesinlikle aradığın performanslarda sıfır bir cihaz alamazsın. 2. ellere yönelmelisin. Ayrıca 2in1 cihaz istemişsin ve çoğu oyunu açmasını istemişsin. AAA kalitesinde ki(COD,BF,Assassin's Creed) oyunları 2in1 hiçbir cihaz performanslı şekilde...
  142. Vincenzoo

7000TL’ye Alınabilecek Bir Laptop Önerirmisiniz?

Mert0 isimli arkadaşın attığı cihazı gönül rahatlığıyla alabilir. 10. Nesil olması güzel bi avantaj.
  143. Vincenzoo

Z Serisi Anakart Önerisi Hk.

Ekran kartım 2060. İşlemcim fazlasıyla yeterli. Aslında 10. Nesle geçiş yapmaktansa mevcut sistemimi 3 4 sene suyunu çıkarana kadar kullanabileceğimi düşünüyorum. O yüzden upgrade yapmaya yeltendim. Hani anakartı Z yaparım, ekstra bi sıvı soğutma alırım, ilerleyen zamanda da ekran kartını...
  144. Vincenzoo

Intel o konuda bildiğini okumaya devam eder bence. Çoğu insanın fiyattan çok dert yanma sebeplerinden biri bu intele karşı. ama çizgisini bozmaz 3. seride de komple sistem yeniletmek zorunda bırakır bizi :)
  145. Vincenzoo

O da mantıklı aslında 1200 olacak soket tipleri ve 2 seri boyunca değişmeyecek. B kart ile idare edilip ürünler piyasaya girdiğinde direkt olarak 10. nesle geçilebilir haklısın. Bu açıdan bakmamıştım buraya yazdığım iyi oldu yoksa MSI'ı alıyordum :)
  146. Vincenzoo

Herkese merhaba, Hali hazırda i5 9600k işlemcim ile bütçeden kısmak zorunda kaldığım için Tuf serisi B360-Plus Gaming model anakart kullanıyorum. Şu an yeni bir kart almak istiyorum ancak kararsız kaldım. Şu 2 model arasında kaldım ...
  147. Vincenzoo

4000TL'ye kadar sistem tavsiyesi verebilir misiniz ?

https://www.vatanbilgisayar.com/intel-9100f-gigabyte-gtx1650-super-wf2-h310m-h-2-0-wd-1tb-disk-kingston-8gb-ram.html Şöyle bir sistem düşünebilirsin. yalnızca ekstradan SSD takman gerekecek. ileri dönemlerde de anakartı b serisi yapabilirsin M2 girişli vs.
  148. Vincenzoo

Hangi Laptop daha iyi

Gerek işlemci gerekse ekran kartı farkına bakarak MSI. Özellikle ekran kartlarını kıyaslamaya yeltenemezsin bile :)
  149. Vincenzoo

Hadi herkes sistemini yazsın

Pardon yaşlanmışım :(
  150. Vincenzoo

Evet intelin teknolojisi. Intel fan boy gibi bi görünüm sergiliyorum sanırım forumda ama AMD taraftarına karşı malum :D
  151. Vincenzoo

Ben aldığım dönem 2060ın bu modeli en ucuz model olan ventusla aynı paraya geldi ondan bunu seçmek durumundaydım. 1 tb hdd zaten elimde vardı ona ekstra ödeme yapmadım. Sağolsun vatandaydım o dönem şu sistem bile bana çok ucuza geldi. Baksana o kadar kıstım ki soğutma dahi alamadım. Ryzen 5...
  152. Vincenzoo

8.000 TL Full Donanım PC Önerisi Hk.

Stabilite konusunda gözünüzün arkada kalmaması açısından naçizane tavsiyen 400 lira bütçeye artırma yaparak şu olacaktır; https://www.vatanbilgisayar.com/intel-9400f-msi-rtx2060-gaming-z-6g-b365m-pro-vh-wd-500gb-kingston-16-gb-ram.html...
  153. Vincenzoo

bilgisayar toplanırmı bu vakit?

Hazır sistemlere göz atmanı tavsiye ederim.
  154. Vincenzoo

bilgisayar toplanırmı bu vakit?

OEM'ler de öyle çok fiyat farkı yok aslında. Sana tavsiyem efsane cumaya varana kadar beklemektense Vatan bilgisayar gibi sitelerde hafta sonuna özel %18'e varan indirimler yapılıyor. Onları takip edebilirsin.
  155. Vincenzoo

11.000TL Monitör Dahil Sistem Toplama

Hazır sistemlere göz attın mı? Sanıyorum Vatan'dan almayı düşünüyorsun. Şu sisteme de göz atmanı öneririm; https://www.vatanbilgisayar.com/intel-i5-9600kf-msi-rtx2060-super-ventusgpoc-b365m-pro-vh-ocz-500gd-ssd-16gb-ram.html Tek çekirdek performansından ötürü oyunlarda daha üstün kalitede...
  156. Vincenzoo

Ryzen7 4800H vs İ7 10750H

Öncelikle merhaba hocam, Çizim ve oyun odaklı bir makine istediğinden bahsetmişsin. Benim direkt olarak tavsiyem 10. nesil i7 işlemcili modelden yana olur. Çünkü oyunların birçoğu hala tek çekirdek performansını baz alıyor. Görselde ki gibi; Görselin sağ altında belirtildiği gibi kaynak...
  157. Vincenzoo

Dell Laptop

Almayı düşündüğün notebook o fiyat aralığında alabileceğin en iyi gündelik kullanım ve en iyi işlemciye sahip olanlardan bir tanesi. Dell'de iyi marka. Malzeme kalitesi vs. seni yarı yolda bırakmayacaktır. Vector'ın önerisi de iyi ancak 100 lira daha verip grafik odaklı işlemci + daha...
  158. Vincenzoo

Bir laptop tavsiye eder misini?

işletim sistemi bulundurmuyor. Dışarıdan usb yardımıyla windows yüklemelisiniz
  159. Vincenzoo

monster notebook 90 derece

işlemci macununu yenilemende fayda var. ilk etapta sorun olmaz belki ama ömürden yiyorsun her geçen dakika.
  160. Vincenzoo

Hangisini önerirsiniz?

Arkadaşın önerdiği cihazdan yana tercihini kullanmalısın. belli ki birçok model eleyerek bu ikisini geriye bırakmışsın ama önerilen cihaz 2sinden de iyi bir cihaz.
  161. Vincenzoo

Bir laptop tavsiye eder misini?

Acer iyi markadır. Vector'ın dediği modeller arasında 12 gb ram olan enteresanmış. Onu tercih edebilirsin
  162. Vincenzoo

4 oyuncu noteebok arasında tercih

https://www.trendyol.com/monster/abra-a5-v15-7-5-i5-10300h-16gb-250gb-4gb-gtx1650ti-15-6-120hz-full-hd-freedos-p-38861861?boutiqueId=411304&merchantId=105286 Tercihini 10. nesilden yana kullanabilirsin yeni nesil H serili 10. nesil işlemciler barındırdığı teknolojiyle sana fazlasıyla uzun ömür...
  163. Vincenzoo

10000₺ kadar laptop tavsiyesi

MSI direkt olarak ağırlığı gaming sektörüne verdiğinden gözün arkada kalmaz performans konusunda. Malzeme kalitesi konusunda da lider markalardan.
  164. Vincenzoo

Şahsen tercihimi MSI'dan yana kullanırdım. Profesyonel anlamda olmasa da bahsettiğiniz programlara benzer programlar işim gereği kullanmak durumundayım.(Render almıyorum tabi) 120 Hz yenileme hızı akıcılık konusunda birçok şey de fayda sağlıyor. Hz'i insanlar oyun için düşünür ama çizim...
  165. Vincenzoo

5000-7500 TL arası Laptop Önerisi

Merhaba, Ön sipariş aşamasındalar ancak modelden yana tercih yapabilirsin: https://www.monsternotebook.com.tr/abra/monster-abra-a5-v15-6/ Ram'i 8 olmasına rağmen i7. Dersen ki i5 olsa da olur yüksek performans işimi görür o zaman 16 ramli şu modele yönelmeni tavsiye ederim...
  166. Vincenzoo

Şahsi tavsiyem MSI'dan yana çünkü ekran teknolojisi TN olmasına rağmen Yenileme hızından benim için kazanıyor. Ama yok ben çizim yapıyorum ekranım parlamasını en aza indirgemek istiyorum diyorsan tercihini IPS panel olan HP'den yana kullanmanda fayda var derim. Dezavantajlardan biri de...
  167. Vincenzoo

4000₺ Laptop

https://www.hepsiburada.com/hp-340s-g7-intel-core-i5-1035g1-8gb-256gb-ssd-freedos-14-fhd-tasinabilir-bilgisayar-9hr36es-p-HBV00000T0R18?magaza=BOZDAN%20Teknoloji Şu laptop'ı tercih edebilirsin. Ekran kartı olmaması seni yanıltmasın içerisinde barındırdığı grafik işlemcisi işini görecektir. 10...
  168. Vincenzoo

6000 TL üst sınırında laptop önerisi

Mobil tarafta AMD önermeni beklemezdim :D
  169. Vincenzoo

6000 TL üst sınırında laptop önerisi

https://www.monsternotebook.com.tr/abra/monster-abra-a5-v15-2/ Tercihini bundan yana kullanmanı tavsiye ederim. Kapasite açısında sorun yaşayabilirsin ama onu da external hdd ya da ssd ile çözebilirsin. işlemcin çok kuvvetli olacak ekran kartında yeterli olacaktır.
  170. Vincenzoo

Yeni monster alınırmı

Merhaba hocam. 9. nesile nazaran 10. nesli seçmenin sana şöyle bi avantajı olacak; Baktığın zaman 9. nesilde çok kuvvetli bir işlemci serisi olmasına rağmen bahsi geçen 9300H işlemcisinde intelin Velocity teknolojisi bulunmuyor ve Turbo boost teknoloji de 2.0'la sınırlı. Bunlar ne diyecek...
  171. Vincenzoo

6.000 TL Günlük Kullanımı için Laptop

https://www.hepsiburada.com/lenovo-ideapad-s145-intel-core-i7-1065g7-8gb-512gb-ssd-freedos-14-fhd-tasinabilir-bilgisayar-81w60052tx-p-HBV00000PTJYJ?magaza=Hepsiburada Merhaba, şöyle bi tavsiye de bulunmak istedim. IPS istemişsiniz ama TFT olarak bunu önermek istedim. Hem kasa kibar hem de...
  172. Vincenzoo

Laptop Önerisi

Evet orası benim de dikkatimi çekti ama ne kadar ekmek o kadar köfte :/
  173. Vincenzoo

Laptop Önerisi

Fiyat konusunda biraz daha yukarı çıkman aldığın cihazı kullanım ömrü bakımından ileri götürecektir. https://www.hepsiburada.com/hp-pavilion-15-cx0038nt-intel-core-i5-8300h-8gb-256gb-ssd-gtx1050-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-8ky27ea-p-HBV00000OGOUK?magaza=Techburada gayet...
  174. Vincenzoo

10000 tl civarı oyuncu pc önerisi olan?

https://www.hepsiburada.com/lenovo-legion-y540-15irh-intel-core-i7-9750h-32gb-2tb-512gb-ssd-rtx2060-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-81sx00r2tx-p-HBV00000QPWTB?magaza=GarajOnline&wt_gl=cpc.6802.shop.elk.it-ssc&gclid=EAIaIQobChMI0qXQmMfq6AIVyfhRCh2AYA2DEAYYASABEgJYN_D_BwE Biraz...
  175. Vincenzoo

Lenovo mu asus mu

Belirtmiş olduğun Asus modeli işini rahatlıkla görecektir. Ders çalışıp film izleyeceğinden bahsetmişsin. 256 GB sana rahatlıkla yetecektir. Asus'un işlemcisi de tamamen günlük kullanım için performans odaklı U serisi işlemcilerden. güç tüketimi ciddi anlamda az. Tercihini bu cihazdan yana...
  176. Vincenzoo

Oyun laptopu tavsiyesi

O paralara intel işlemcili modellerden tercih etmende fayda var. İşlemci-Ekran kartı senkronizasyonun FPS konusunda fark yaratacağı bir kenara, uzun soluklu oynamalar esnasında performans kaybı yaşamayacaksın. 15.6 yeterli 17 inc'e gerek yok dersen; Abra A5 V15.2.1 15,6" Gaming Laptop |...
  177. Vincenzoo

5000 TL Laptop tavsiyesi

Bahsi geçen notebook güç tüketim konusunda seni yarı yolda bırakabilir dostum. G serili işlemciler grafik odaklı yani baktığın zaman profesyonel sektör ve oyun odaklı. Düşük güç tüketimi istiyor isen şu model ihtiyaçlarını karşılayacaktır...
  178. Vincenzoo

4500 TL Bandında hazır sistem

INTEL 9400F-MSI GTX1660 SUPER VENTUS XS OC-MSI B365M PRO-VH-CORSAIR 8GB RAM fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar Şunu alabilirsin. Ek olarak SSD ve +8 RAM daha eklersen uzun yıllar seni götürür. Not: Linkte B365M yazıyor ama H310-A anakart bilgin olsun.
  179. Vincenzoo

Hp Pavilion Gaming alınır mı ?

Çamur atmak konusuna gelirsek aman diyeyim niyetim o yönde değil. Yalnızca bu tarz teknolojik şeylere yatırılan paralar azımsanmayacak derecede fazla. Asgari ücretin 2300 olduğu ortamda 6300 lira bir notebook'a para veriyoruz. Ekonomi kötü ve kimsenin bu kadar parayı performans alamayacağı ürüne...
  180. Vincenzoo

Ben bizzat test ettim hocam tamamen laptop kasasına odaklı bi şey ve arkadaşın önerdiği modelde ısı mevcut. Drop konusunda tecrübe edinmek gerektiğini düşünüyorum. İnternette ki videolar güven vermiyor.
  181. Vincenzoo

O fiyatlara çıkılacaksa kesinlikle şunu tercih etmelisin; Abra A5 V15.2 15,6" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook Ne performansla alakalı ne ısıyla alakalı bir sorun yaşamazsın. Drop konusuna girmiyorum bile. Neden böyle bi seçim yaptın?
  182. Vincenzoo

bu sistem nasıldır

Öyle bi şey yok. Dpi bi 1500de bi 800de kullanırsın ben üzerini kullanan görmedim. Profesyonel insanlar hariç
  183. Vincenzoo

bu sistem nasıldır

İyi bak genel özellikler kısmında altta 200-3200 dpi yazıyor. Ayrıca buradan alma aynı ürün hepsiburada da 175 lira
  184. Vincenzoo

bu sistem nasıldır

3200 dpi doğru modele baktığına emin misin
  185. Vincenzoo

bu sistem nasıldır

Elinde ki mouse un tutuşundan memnunsan Bloody V7MA alabilirsin
  186. Vincenzoo

bu sistem nasıldır

Hangi fareyi kullanıyorsun
  187. Vincenzoo

bu sistem nasıldır

Kısa sürede upgrade edicem diyorsan evet. Kendini yine masrafa sokmak demek bu. Inteli alır 5 sene kullanır daha sonra yeni bi intel sistem toplarsın mis :)
  188. Vincenzoo

bu sistem nasıldır

Eline sağlık. Objektif olmak insanları yanlış yönlendirmemekte fayda var. :)
  189. Vincenzoo

bu sistem nasıldır

Peki bir sürü donanım kanalının AMD'den para almadığını nereden biliyorsun? Hala bana önerilerden bahsediyorsun. Sen önerilerden bahset ben tecrübelerimden bahsetmeye devam edeyim. :)
  190. Vincenzoo

bu sistem nasıldır

Bu kadar AMD fanboyluğuna gerek yok kardeş :) Profesyonel oyuncudan kastım bu adamlar oyunu senin benim gibi boş oynamayıp akıcılığa önem veren insanlar en ufak detay etki eder oyunlarına. Video'yu izlemediğin bariz belli. O drop ile o oyundan keyif alman imkansız. Ben sektöre aşinayım...
  191. Vincenzoo

bu sistem nasıldır

Hangi oyunları oynayacaksın dememde ki sebep belki o karşılaştırmada gördüğün hiçbir oyunu oynamayacaksın bu sebeple soruyorum. Eğer ki CS Go LOL gibi oyunlar oynayacaksan intel almalısın. Bak misal şu videoyu göstereyim sana : 4:44 - 6:00 arasını iyi dinle. Bahsi geçen oyuncu profesyonel...
  192. Vincenzoo

bu sistem nasıldır

Bak buna hak veririm. Anakart bakımından diğer sistem daha mantıklı ve bi üst model işlemciye rahatlıkla geçebilirsin. Ama drop konusunda biraz daha araştırmalıyız demek lazım
  193. Vincenzoo

bu sistem nasıldır

Hangi oyunları oynuyorsun?
  194. Vincenzoo

bu sistem nasıldır

Hayır, yeni işlemci daha güncel teknolojilere sahip oluyor
  195. Vincenzoo

bu sistem nasıldır

Dostum senin yukarıda belirttiğin ürün gayet iyi. Aklını bulandırma derim. Biri geçen yılın işlemcisi diğeri 3 yıllık işlemci. Online oyun oynayacaksın muhtemelen fps drop yaşama ihtimalin yok. Aynı işlemciyi kullanıp şikayet eden çok.
  196. Vincenzoo

bu sistem nasıldır

UserBenchmark: AMD Ryzen 5 1600 vs Intel Core i5-9400F
  197. Vincenzoo

bu sistem nasıldır

Gayet başarılı sistem, ayrıca SSD takıp yoluna devam edebilirsin. Belki ilerde anakart değişikliği ve ram ekleme de yapabilirsin ama fiyatına göre başarılı sistem. Kasanın bi önce ki Venom X versiyonunu ben kullanıyorum sirkülasyon ve PSU bakımından hiç sıkıntı yaşamadım.
  198. Vincenzoo

Kredi kartı iptali hakkında

Tamam işte hesaba para giriş-çıkışı olduğundan kredi kartın onaylanmıştır
  199. Vincenzoo

Standart bankalar işte. Tuttuğunu koparmak istiyorlar :)
  200. Vincenzoo

Hiç kullanmazsan kartı aidatını kesmiyorlar ama bir defa kullandığın zaman acımaz keserler aidatı. Ayrıca kartın eline vardıktan sonra kart şifreni oluşturmazsan eğer yanlış hatırlamıyorsam 6 ay içersinde otomatik kapanıyor.
  201. Vincenzoo

İntel mi? AMD mi?

Kesinlikle intel, Ryzen'lerin hala stabilitesini korumadığına dair örnekler mevcut. İki markayı da kullanmış biri olarak hep diyorum yine derim Intel=IOS , Ryzen=Android. Parası olan ios işletim sistemli telefon alıp kafası rahat kullanıyor. androidlerin 5 yıl önce çıkarttıkları modeller tek tük...
  202. Vincenzoo

SDN Forum Çekilişi #3

Katılıyorum
  203. Vincenzoo

3500-4000 TL knight online SİSTEM

Intel'e el mahkum :) bir oyun için değmez diyorsun da o oyuna kitap yazılır. ben de arkadaş yerinde olsam Knight için ne gerekiyorsa onu alırdım. :)
  204. Vincenzoo

Genele baktığında evet ama tek çekirdek performansı odaklı olduğundan oyunlar yine intel ön planda :) 1586274688 Oyun için alacağı için intel çok daha iyi bir performans sergileyecektir hocam. gerek tek çekirdek performans üstünlüğü gerekse düşük ısıda çalışması. R5 1600X olanı kuzenim...
  205. Vincenzoo

Konu dağılacak biraz ama neden?
  206. Vincenzoo

UserBenchmark: AMD Ryzen 5 1600 vs Intel Core i3-9100F Şu siteden de işlemcileri karşılaştırabilirsin. Ben youtube üzerinden FPS paylaşımı yapanlara pek inanmıyorum. Bahsi geçen sitede genel kullanıcıların yaptıkları benchmarklar baz alınarak veriler elde edilmiş. ki Vector'un dediği gibi intel...
  207. Vincenzoo

Hazır sistem pc

tak tabii ki ssd olmazsa olmaz
  208. Vincenzoo

Hazır sistem pc

kararsız kalmanı gerektirecek bi şey yok ekran kartın ve işlemcin daha performanslı olacak. dediğin gibi buna ssd eklersin. ram'in 8 olsa da bi müddet seni idare eder. AMD işlemciye direkt 16 yapman gerek derdim ama bununla idare edersin.
  209. Vincenzoo

Hazır sistem pc

INTEL 9400F-MSI GTX1660 SUPER VENTUS XS OC-MSI B365M PRO-VH-CORSAIR 8GB RAM fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar bütçen yetiyorsa bunu alman daha iyi
  210. Vincenzoo

5000 tl pc

INTEL 9400F-MSI GTX1660 SUPER VENTUS XS OC-MSI B365M PRO-VH-CORSAIR 8GB RAM fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar bir miktar ekleyip monitörü dahil ederek bunu da alabilirsin başarılı bir sistem. Vatan Bilgisayar reklamı gibi olmasın hazır sistemlerini...
  211. Vincenzoo

Bilgisayar& İşletim Sistemi& VS hakkında bilgilenmek istiyorum

retailedge.intel.com Buradan kendine hesap alıp işlemciye ait teknolojileri öğrenmenin yanısıra bilgisayar toplama vs gibi videolu anlatımlarda mevcut. ben kullanıyorum ilk ağızdan öğrenmek daha iyi. Konular sonrası ufakta teste tabi tutuyor seni. Başarılı bulduğum bilgilenme platformu
  212. Vincenzoo

200tl bütçe ile kablosuz kulaklık önerileriniz?

Aralarında en iyi Xiaomi gibi duruyor ama telefon görüşmesi esnasında çok sıkıntı yaşadıklarından bahsetmiş kullanıcılar. Müzik, film amaçlı gayet başarılı olduğunu duydum
  213. Vincenzoo

3000-4000 TL arası laptop önerisi

Uzun kullanımda performansın istikrarını koruması dostum
  214. Vincenzoo

Apu sistem toplamak istiyorum

Şöyle ki sektör içerisinden olduğum için ve aynı zamanda 2 firmayı da bildiğim için şunu rahatlıkla söyleyebilirim. AMD fiyattan kısıyor aynı zamanda Intel'e rakip olarak çıkardığı işlemci performansından da kısıyor. Yani mantık şu yönde diyebiliriz "ne kadar ekmek o kadar köfte". ve bu...
  215. Vincenzoo

1600ler ve 2600ler konusunda haklısın ama güncel olarak düşününce katılmıyorum fikrine. En basiti F serisi kartlar ile iyi ivme yakaladı intel. AMD'de fiyat politikasını ne yazık ki bozdu
  216. Vincenzoo

Evet şahsi kanaatim o yönde 15 yıl kadar AMD sonrası Intel'e geçen biri olarak
  217. Vincenzoo

i3 8100 Gskill 8 ram 2400mhz Asus Prime B365M-K Aerocool Split 500w Sandisk 240 gb ssd 2370 lira civarı tutuyor. Dilersen kasada değişiklik yapabilirsin sanırım 80 plus değil powerı. Aynı zamanda 1 tb HDD ekleyebilirsin yetmez diyorsan hafıza.
  218. Vincenzoo

monitör olacak mı
  219. Vincenzoo

pc topladım sizce nasıl olmuş ?

Pc toplama sihirbazı - Bilgisayar toplama sihirbazı - incehesap.com Al benden de böyle tavsiye sistem :)
  220. Vincenzoo

3000-4000 TL arası laptop önerisi

https://www.hepsiburada.com/lenovo-v14-intel-core-i5-8265u-8gb-256gb-ssd-mx110-freedos-14-fhd-tasinabilir-bilgisayar-81yb008dtx-p-HBV00000SBSTA?magaza=Nethouse Şahsi tavsiyem mobil tarafta Intel işlemcili bi ürün alman. Sonuç itibariyle stabilite konusunda kendini kanıtlamış bir markaya para...
  221. Vincenzoo

hangi teknik servisi kullanmalıyım kvk mı başarı mı?

Bi dönem çalıştığım firma gereği teknik servislere aşinayım. Bahsettiğin servisleri genelleme olarak ele almamak lazım hocam. Mesela başarının Istanbul/Bakırköyde ki servisi gayet başarılı. Keza yine Bakırköy'de bulunan KVK çok kötüydü. Bunlar tamamen firmamıza geri dönüş yapan müşterilerin geri...
  222. Vincenzoo

3000-3500 TL Aralığında Laptop Tavsiyesi

özellikle windows olsun diyor isen bunu da alabilirdin marka kötülemek gibi olmasın ama mobil tarafta amd'ye güvenmiyorum. ekran kartı konusunda da aşağı kalmaz bu önerdiğim...
  223. Vincenzoo

yahu beceremiyorsa bile 50 liraya dışarıda yüklerler :) gözüm kanadı bu paraya bu bileşenleri görünce
  224. Vincenzoo

Hangisini sipariş ettin? 1586248638 Bence kısa zamanda o siparişi geri çek faturalanmadan. O fiyata daha iyi konfigürasyonu olan notebook bulursun
  225. Vincenzoo

monitör ve ses

Çalışır sağ altta ses kısmından ses çıkışını seçmen gerek
  226. Vincenzoo

Dediğim cümlede haklıymışım. :) Kısa zamanda sistemini yenilemen dileğiyle
  227. Vincenzoo

Sizce hangi telefonu almalıyım ?

Dostum sen bahsi geçen markaların amiral gemisi dediğimiz klasmanında ki cihazlarını kullanmışsın ama :) öyle kıyas yapmanda fayda var. Ben de mesela Mi 8 kullanıyorum 3 ay değilde 1.5 senede eskittim :)
  228. Vincenzoo

Sen belli ki elindekinin suyunu sıkanlardansın :) Günümüzde OC hakkında ön yargısı olup yapmayan çok. Senin sistemin de güzel ancak anlayan biri için. Bana günümüzde hala 1600ler hatta 2600lerin tercih edilmesi manasız geliyor onca güncel işlemci varken, üstelik uygun fiyata.
  229. Vincenzoo

Sizce hangi telefonu almalıyım ?

11 al geç. Ekranın kalitesini günlük kullanımda fark etmeyeceksin bile. Tek eksisi kasası biraz daha kalın. Fiyatı bu kadar inmişken değerlendirilebilir.
  230. Vincenzoo

Şahsen anakartın düşük olmasının kullanıcı kararından ziyade bütçe ile alakalı olduğunu düşündüğümden pek sorun etmiyorum. Alınabilir ama kısa vadede yenilenmesi gerekir parçaların ömürleri açısından.
  231. Vincenzoo

Ram'in de düşük kalacak ilk etapta. Kıssadan hisse makineyi aldıktan sonra upgrade etmen gereken çok şey olacak.
  232. Vincenzoo

PC Toplama Yardım

Parçalar arası uyuşmazlık sorunu yaşamazsın. PSU'da yeterli.
  233. Vincenzoo

IOS'mu? Android mi?

? :D al iphone 11i kullan 5-6 sene. Elimde ki mi8 2. Senesi dolduramadı S.O.S. veriyor.
  234. Vincenzoo

IOS'mu? Android mi?

Haklı olduğun yerler var ancak sürekli güncelleme alıyordan kastını anlamadım. Eskiden IOS kullanırdım çok güncelleme geldiğine şahit olmadım. Şu an Xiaomi Mi 8 kullanıyorum güncellemeler haddi hesabı yok :) Bu arada bütçe sıkıntısı yok ise kesinlikle Apple almalısın.
  235. Vincenzoo

5000 tl pc

Bilgisayar Toplama Sihirbazı | Teknobiyotik Üzerine 400-500 kadar daha çıkabilirsen şahsi önerim linkte ki gibi. Intel işlemci olduğundan 8 gb ram şimdilik işini görecektir ama ilk fırsatta 16'ya yükseltmen senin açından faydalı olacaktır.
  236. Vincenzoo

modem tavsiye

Çekim alanı konusu dediğim gibi. ev kaç metre kare? modemi nerede konumlandıracaksın? benim söylediğim modemler yakın zamanda fibere geçmeyeceksen gereksiz olur. direkt adsl model önerecek olursam da asus dsl n16 alabilirsin.
  237. Vincenzoo

8 K Bütçeli Full gaming Pc önerisi

Aorus Elite gayet başarılı ama diğerleri sanıyorum soğutma yönünde baya zayıftı sattığım zamanlarda çok fazla şikayet alıyordum ondan MSI'ı önerdim. Ona ben de şaşırdım ayrıca fiyatlar iyi düşmüş OEM tarafında AMD fazla talep gördüğünden sanırım :)
  238. Vincenzoo

8 K Bütçeli Full gaming Pc önerisi

i5 9600KF MPG Z390 Gaming Edge 2060 Super Armor OC Adata XPG Spectrix 2x8GB 3000MHZ Aerocool rift 750W Samsung 500 GB 860 EVO +200 falan 8 bini geçiyor olabilir ama tavsiyem bu yönde. 3 yılında üzerinde kullanırsın.
  239. Vincenzoo

10000-12000 TL PC Önerisi

İleriye dönük güncellemek isterse diye parçaları bi tık kaliteli tuttum. tabii dediğin gibi alternatifleri de mevcut. OC yapılsa dahi ısı konusunda başarılı bi işlemciden bahsediyoruz. PSU konusunda da oldum olası çevremde thermaltake kullananlar gördüm şikayet almadım. ondan dolayı thermaltake...
  240. Vincenzoo

10000-12000 TL PC Önerisi

Intel i5-9600KF Altı Çekirdek 3.70 GHz Kutulu İşlemci Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe Gigabyte Z390 AORUS PRO LGA1151 DDR4 ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe Gigabyte RTX 2070 SUPER WINDFORCE OC 3X 8G GV-N207SWF3OC-8GD Ekran Kartı Fiyatları...
  241. Vincenzoo

Asrock a320m anakartı

Standart internal hdd al kasa için olandan yani. Sonuç itibari ile en hassas parça. Muhafaza etme konusunda sıkıntı yaşayabilirsin.
  242. Vincenzoo

Asrock a320m anakartı

2 slotu mevcut dostum. HDD olarak Wd 1 tb blue disk alabilirsin 7200rpm
  243. Vincenzoo

modem tavsiye

Aleyküm selam. Çekim gücü konusunda belli bir sınır var dostum artık hangi modemi alırsan al eski modemlerden değilse çekim gücün yetersiz kalabilir. Modemin yanında ekstradan access point alman gerekir. TP-Link vr300 kullanıyorum baktığın zaman ücret konusunda biraz pahalı ama Wi-fi gücü...
  244. Vincenzoo

i5 9600K - (Rampage-Iceberg Hava Soğutucu) <-- Yakında yeni anakart ile sıvı soğutma olacak inşallah :) Asus Tuf B360-Plus Gaming (bütçeden kısmak adına Z serisi alamadım en kısa sürede alacağım.) RTX 2060 MSI Gaming Z Crucial 2x8 3000mhz RAM 500 GB SDD WD Blue 1 TB HDD WD Blue Xigmatek Venom X...
  245. Vincenzoo

Oyun oynamak için hangi dizüstü bilgisayarı almalıyım

Arkadaşın önerdiği cihaz senin için verimli olacak aynı zamanda bütçeni aşmamış olacaksın. 8300H işlemci kullanmış biri olarak satın alıma karar vermeden evvel internette ki karşılaştırma verilerine baktığım da şöyle bir sonuçla karşılaştım seninle paylaşmak isterim; Karşılaştırılan makineler...
  246. Vincenzoo

Bu Kasa Oyun Oynatır mı?

Hayır zaten işlemci kaldırmaz demedim. Aksine dediğiniz sistemler de günü kurtarmak adına gayet iyi. Ancak dediğim şekilde yaparsa yarın öbür gün makineyi parça parça güncellemek istediği zaman işlemci değiştirmeyip sadece ekran kartı odaklı olabilir. Sizin dediğiniz sistemleri topladığı vakit...
  247. Vincenzoo

ASUS P5G41-M LX BIOS güncelleme yaparken elektrik kesilmesi

Kısa süren bi işlem aslında şans biraz. Elektrik kesintisine yapabilecek bir şey yok sonuçta. Anakart çöp olmaz ama servis aracılığıyla veya gerekli ekipmanlara sahip bir bilgisayarcı tarafından tekrar içerisine BIOS yüklenmesi gerekir.
  248. Vincenzoo

Bu Kasa Oyun Oynatır mı?

Uyumlu problem yaşamazsın ancak işlemciden kısıp ekran kartına o kadar odaklanmak yanlış olur kanaatimce. Pek tabii ekran kartı da önemli ama işlemci bilgisayarın beyni. Aynı sitede Tuco-S9170 model kasa var. Ona bakmanı tavsiye ederim. Stabilizasyon bakımından sıkıntı yaşamayacağın bi ürün...
  249. Vincenzoo

ASUS P5G41-M LX BIOS güncelleme yaparken elektrik kesilmesi

Yeniden BIOS atılması gerekebilir.
  250. Vincenzoo

Ne dinliyorsunuz?