Arama sonuçlarınız

1. rsullkya

XPG Battlecruiser alınır mı?

Herkese iyi forumlar. H115i 280mm sıvı soğutucum var. Şuan kullandığım kasaya uygun değil. Bende başlıkta yazdığım XPG kasasını beğendim. Youtube videosunda üst kısma takılabilir olduğu söylenmiş. Fakat XPG sitesinde üst kısım için sadece 240mm ve 360mm desteği olduğu yazıyor. Kullanan bilen vs...
  2. rsullkya

23 Nisan Etkinliği Çekilişli - İstiklal Marşı'nı Okuyoruz

Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;
  3. rsullkya

Kasa Önerisi

Önerilen kasaları daha önce inceledim. Xpg beğenmiştim bir ara yine stoktamı yoktu fiyat mi pahaliydi bir sebepten dolayi kalmisti şuan bakayım farklı modellere ona göre birini alırım
  4. rsullkya

Kasa Önerisi

Aynısını bugün siparis ettim baska bir sistemim için. Corsair kasalara diycek laf yok zaten. Ben elimde bulunan kasayı en uygun fiyatla değişmek istiyorum en baştan alacak olsam tabi alacaklarım çok farklı olur dediginiz gibi corsair msii kasaları fiyati ucuk olsada gayet güzel
  5. rsullkya

Kasa Önerisi

Önerdiğin Msi kasası çok sağlam kasa ama maalesef bütçe o kadar yok 400 500 felan kasaya çok para vermek istemiyorum sisteme çok para harcadım
  6. rsullkya

Kasa Önerisi

Elimdeki kasayı verip 200 300 felan koyup almak istiyorum
  7. rsullkya

Kasa Önerisi

Kasam şuan böyle gayet güzel duruyor değişmesem de olur ama işte daha önce de dediğim gibi daha düz ve küçük kaliteli ürün olsa daha iyi olur diye düşünüyorum. Pc toplarken iç donanımı en iyisi alayım diye kasayı unuttum biraz diyebilirim
  8. rsullkya

Kasa Önerisi

Kasanın kalitesine lafım yok gayet güzel ama şekli pek uygun değil ya bana daha sade bisey istiyorum. Sıvı soğutma ve egzoz fanım olduğu için 1 tane olsa yeterli
  9. rsullkya

Kasa Önerisi

Düz olani. Ryzen yazılı olaninda yazıyı biraz abartmışlar baya büyük olmuş kasada. Düz olanını çok beğendim . Ben kasayı biraz böyle kutu gibi istiyorum şuana kadar çok büyük kullandım şekilli kullandim
  10. rsullkya

Kasa Önerisi

Tavsiye ettiğiniz üründe gayet güzel ama insan takıntı yapar ya bazen öyle oldu bende. Kasa degismesem dahi şuan iyi ama öyle gezinirken o kasaya rastladım bunu alıcam dedim öyle gelişti olay
  11. rsullkya

Kasa Önerisi

Herkese iyi forumlar. Frisby Fc 9225GB modelini kullanıyorum sıvı soğutmam kasaya tam uygun olmamasına rağmen kullanıyorum kasa gayet güzel ama hava sürkulasyonu anlamında pek iyi değil. Pek bir bütçem yok pc topladığım için. Elimdeki kasayı verip 200 300 koyup bir kasa almak istiyorum. Msi...
  12. rsullkya

Oyun Önerirmisiniz ( Ölmeden Önce Oynamam Gereken Falan )

Film ve oyun çok farklı oluyor ya sonuçta tam önündesin kontrol sende . O yüzden haklısın
  13. rsullkya

Ethernet kablosu önerisi

Işte bende o anlamda dedim. Gerek yok açıkcası
  14. rsullkya

Senin forumda olmana ben karar veremem zaten dediğim şey o değil. Üslubundan dolayı ben öyle dedim. Sorun yok kardeşim :). Ben pc den oynuyorsun diye death stranding çıkmadı dedim. Ps4 den oynadığını bilmiyordum. Neyse iyi oyunlar. Beğendiğin bir oyun olursa tavsiye olarak beklerim :) 1586203373...
  15. rsullkya

Superonline kazikladi

.
  16. rsullkya

Hepsi bittiyse ve bu konuda bilgin de varsa forum da işin ne ben onu anlamadım. Keşke en başta şunları şunları oynadım deseydin ona göre tavsiye etseydik 1586192517 Kardeş yanlış alıntı gaomi Ama cs go önerenlerde haklisin ona lafım yok :) 1586192612 Kardeş bide death stranding 2 Haziran da...
  17. rsullkya

Valla ben çok ister diyordum da bakmamıştım hiç incelemedim yani baktım herhangi bir ağırlığı yok. Iyi oyunlar:)
  18. rsullkya

Fifa 20 Crack :)

Görünüşe göre bu sene fifa cracklenemiycek, daha geliştirilmiş koruma kullanılmış heralde. Oyunun denuvosy elimde var yakında çıkar diye indirmiştim. Hata etmişim. Gönül ister ki orjinal alalım ama fiyatlar çok yüksek:)
  19. rsullkya

Black ops 3 oynanabilir. Normal bir zaman olsa önermem zamanını harcama derim ama malum zaman bol oynanmaya değer. Cod 5 world at wardaki zombie modu burda geliştirilmiş şekilde var
  20. rsullkya

Baktım da çok gereksinimi yokmuş :)
  21. rsullkya

Daha önce death stranding önerilmiş çok güzel bir öneri tebrik ederim. Gerçekten gameplay videoları çok sağlam. Görüşü göre ağır bir sistem isteyebilir. Ama beklenebilecek sağlam oyunlardan
  22. rsullkya

İntel mi AMD mi?

Bu konuda haklısın ama intel sonuçta birazda geçmişi ile sürekliliğini devam ettiren bir kuruluş. Eski işlemcileri piyasada öyle yayılmış ki. Çöpte bile belki bir işlemci bulabilirsin. O yüzden soket yapısını değişmek bir yandan da iyi bir durum. Fiyat konusunda çoğu zaman abartıyorlar ama amd...
  23. rsullkya

Atom bilişim

Kesinlikle fan boy felan değilim marka olayi cok dogru değil zaten. Ben bana en iyisi hangisi olursa onu alırım. Bu her konuda böyle. Amd ekran kartlarına kotu demem asla ama ben genelde ekran kartında tercihimi nvidiadan yaparım. Bir çok modelini kullanma şansım oldu. Güçsüz karta rastlamadım...
  24. rsullkya

İntel mi AMD mi?

Fiyat yüksek dememizin aslında alışılagelen bir düşüncesi var "intel pahalı" olayı. Intel bedava verse islemci hala intel pahali diyecek insanlar tanıyorum etrafımda :) O yüzden haklisin yani tercihe göre değişir de zaten bu durum. Ben ve abim pc toplayacağımız render yüzünden amd istiyordu...
  25. rsullkya

İntel mi AMD mi?

Performans ne kadar önemli olsa da sağlamlık süreklilik de önemli o yüzden fiyatlar yüksek de olsa intelciyim ben. Ama bu amd beğenmiyorum demek değil her konuda amd de gayet iyi çoğu yerde intelden de iyi hatta.
  26. rsullkya

5000 tl pc

:) çok iyi yapmışsınız. Bakınca bir renk felan olması lazım illa ki
  27. rsullkya

5000 tl pc

Performans ne kadar önemli olsa da insan biraz göze de hitap etmesini istiyor. Baya bir uğraştım ne yazık ki bu ülkede pc toplamak çok zor bir olay
  28. rsullkya

5000 tl pc

.
  29. rsullkya

5000 tl pc

Aynen öyle çok iyi dedin. Şuan yine sistem toplasam yine fiyat olarak düşünmezsek intel toplarım. Hatta toplayacagim zaman ryzen 7 vardı 2700 modelleri belki performans olarak daha iyi olurdu ama intel fiyatlarıda boşuna yüksek tutmuyor. Ömürlük işlemciler yapıyor bazı istisnalar oluyor tabi. O...
  30. rsullkya

5000 tl pc

Hocam valla ben memnunum da çevredeki ınsanları az çok biliyorsun sende. Insanın kafasına hep biseyler sokuyorlar.
  31. rsullkya

5000 tl pc

Anakart desteğim olsa ben bile şuan geçerim. O kadar karlı bir durum gerçekten
  32. rsullkya

Corsair Power ve Fan kontrolü

Aynen hocam çünkü pro kutu açılımında 2.0 soketine takacağımız bir kablo geliyordu. Bende zaten bundan yok. Demek ki prolara özel bir olaymış. Teşekkür ederim:)
  33. rsullkya

5000 tl pc

Ya orası öyle tabi pek önemli bir durum değil. Ama bazen oluyor ufak bir sıkıntı oluyor adam gelip siz bana bunu dediniz diyor. Yoksa önemsencek derece olacağını pek düşünmüyorum. Ki zaten işlemci yüksek olacağı için çok önemi olmaz. Işlemci yetersiz olsaydı aldığı karttan %100 verim alamazdı...
  34. rsullkya

i serisinde olması gerektigini biliyordum daha önce ama bir forumda olması gerekiyor denilmişti o yüzden kafama takıldı teşekkür ederim. Peki fanlar hakkında bir bilginiz var mı
  35. rsullkya

5000 tl pc

Grafik kartı bu işlemci için aşırı zayıf bence. Darboğaz olur diye düşünüyorum 1586183576 Ruşen 5 3500x 1080e gider anca
  36. rsullkya

Atom bilişim

Eğer nvidia da çalışan birisi isen derim yapımını gördü ya da kullanıp elinde patlayan birisi isen derim elinde patladı kabul ederim. Ama bu ekran kartı yeni nesil bir kart adamlar rtxin satışına engel olmasın diye karta ışın izleme teknolojisini eklemediler. Güç tüketimi olsun soğutma...
  37. rsullkya

Beyler sp120rgb ve power olarak hx1200 kullanıyorum. Corsair in icue yazılımında bu power gözükmesi gerekiyor fakat bende ayarlamama rağmen gözükmüyor sebebini bilen varsa bir yardımcı olsun. Aynı sorun fan da var kontrolcüye bağlı ordan kontrol edebiliyorum ama icue yazılımında fanlar da...
  38. rsullkya

Atom bilişim

GTX 1650 ölü mü. Yapma kardeşim bisey bilmeyen insan olsak öyle sanıcaz. Ikinci el piyasasında neden bu kadar amd var sanıyorsunuz. Gelip bu adama rx570 öneren insanların elinde patladığına ben şahit oldum.
  39. rsullkya

Blogger Reklam Destek

Popads ile reklam verdim siteme. Girdiğiniz de sayfa yönlendirmeleri için bana küfür edebilcek olsanız bile destek olursanız çok sevinirim listesi https://sanattnedir.blogspot.com/?m=1
  40. rsullkya

Telefonum ikinci el kaç para ederken

250e 500e j7 satıyorlar o yüzden 1 küsür 2 bine yakın eder diye düşünüyorum
  41. rsullkya

sistem yükseltme

Rica ederim. Fiyat ne tuttu. Ve grafik kartı işlemci için yetersiz olabilir çok küçük bir pay ile de olsa
  42. rsullkya

Tuttu Tutmadı- Forum Oyunu

Tutmadı. Alttaki Kola içmeyi sevmez
  43. rsullkya

Tuttu alttaki evde ne yapacağını bilmiyor
  44. rsullkya

Tuttu maalesef. Alttaki tùrkce rap sevmiyor
  45. rsullkya

Tutmadı Alttaki aşk acısı çekiyor ya da pc de sıkıntı yasıyor ki bu saatte uyumamış
  46. rsullkya

Corsair Spec-Delta RGB

Incelemedim fakat corsair ürünlerine bağlantı yaptıktan sonra icue adlı kendi programından bir çok ayara izin veriyor bunda renk ayarlaması da dahil bir deneyin derim
  47. rsullkya

Atom bilişim

Bir-çok oyunu rahatlıkta oynabilirsin. Böyle ağır sistem istiyen oyun pek yok piyasa da lowda bile olsa ağır oyunları acar yani. Onun dışında da bütçen varsa rami 16 yap uzun ömürlü olsun sonradan eklemek zorunda kalma ve sonrasında ram uyumsuzluğu yaşama.
  48. rsullkya

Telefonum ikinci el kaç para ederken

Garanti devam ediyor mu kutu var mı fatura felan 1586047561 Yani herşey iyi olarak kabul edip mevcut deyip düşünürsek bence max 1800 1900 eder. Ikinci el satım yapan yerlerde bakıp ona göre belirlemeniz daha mantıklı
  49. rsullkya

Atom bilişim

Daha yeni forumda bu site sorulmuştu bende orada yazdim. Bu fiyata zaten sistem toplayabilirsiniz bu akşam bir arkadaşa toplamak için önerilen sistemi atayim Gigabyte B450M S2H AMD B450 AMD 5 1600 MSI GeForce GTX 1650 GAMING X 4G Aerocool Split 500w 8GB DDR4 2400Mhz CB8GU2400 CRUCIAL BASİCS...
  50. rsullkya

Corsair MP510 240Gb M.2 İncelemem

Rica ederim :) yardımım dokunduysa ne mutlu bana. Iyi Geceler
  51. rsullkya

Güvenilir mi??

Açıkçası 2.el almak çoğu zaman sıkıntı yaratırken bunu bir de internetten yapmak ne kadar doğru bilmiyorum. 2.el malzemelerden test etmeden alınması garantisi olmaması gibi olaylardan bile olsa uzak durulması gerekmektedir bence. Site hakkında bir bilgim yok sadece ikinci el ve internet...
  52. rsullkya

Format atıyorsunuz yani flash belleğe iso dosyası olarak ışletim sistemini atıyorsunuz sonra devamında yönergeleri takip ederseniz Windowsu nereye kurmak istiyorsunuz gibi bir ekran geliyor ssd seçiyorsunuz ve kurulum yapılıyor. Fakat dediğim gibi formattır bu aynı zamanda dosyalarınızı...
  53. rsullkya

Öncelikle windowsu ssdye kurun bu çok önemli. Ssd c birimi olarak windows kurulur. Harddiski de depolama olarak kullanırsınız. Yani genelde herkes te böyle der zaten. Şimdi bios ayarlarını bilemem yakından inceleyemediğim için ama SSD'yi takıp bilgisayarı açdığınız zaman Reboot and Select proper...
  54. rsullkya

Televizyon önerisi

Bende samsung da sorunlar yaşadım ama herşeyi araştırdıktan sonra televizyon işi birazda şansa bakıyor yani aynı ürünü alırız bende sorun olmaz sende olur biraz değişik bu durumlar. O yüzden dikkat edin yine de ben de aynı sorunları yaşayıp LG ye geçtim ve şuanlik memnunum :)
  55. rsullkya

Kabul etmesi lazımdı aslında ama uğraşmayın daha fazla bazen böyle olabiliyor [email protected] Bana atın ordan bakayım 1586044752 Baktım biosa ama tam anlamadım maalesef. Öncelikle siz ssdye windows kurdunuz mu herşey tamam mı yani baştan temiz kurulum oldu mu
  56. rsullkya

Televizyon önerisi

1586044299 Buna göre karşılaştırabilirsiniz modelden modele göre değişir değerler
  57. rsullkya

O zaman google jog dosya küçültme yazın dosyanın boyutunu küçültün
  58. rsullkya

Resminize bakın özelliklerden büyük ihtimalle pngdir. Google a pngden jpgye çevirme yazın müzik dönüştürücü gibi düşünün yani orda boyutu düşecektir. Ordan yapamazsanız da paint te dosyayı atın farklı kaydette jpg seçip kaydedin
  59. rsullkya

Televizyon önerisi

Hocam LG ve Philipsteki tarama hızı seyirlerine dikkat edin fark fazla biraz
  60. rsullkya

Hocam resmi tarayıcıdan pngden jpgye çevirerek ya da sıkıştırıp bir şekilde atarsanız bende bir bakayım anladığım kadarı ile
  61. rsullkya

Hangisini almalıyım? Nova 5t - Mi note 10 (GLOBAL) - Samsung a71

Samsung dan şaşma derim
  62. rsullkya

bilgisayarımda ses gelmiyor

Kuramamanda oluşan sorun ne 1586041685 Hâlâ yapamadıysan team viewerden yardimci olayım
  63. rsullkya

bilgisayarımda ses gelmiyor

Driverın tamamen kaldırılıp kurulması çözmesi lazım aslında. Mikrofon felan bağladıysanız ses gelmeyebiliyor driverlardan eminseniz bu tür şeylere de bakın bence
  64. rsullkya

Harici HDD Hızı

Insanlar harici olarak kullanacağı depolama birimine çok para vermek istemiyorlar o yüzden hdd tercih ediliyor aslında. Çoğu düşünce hızının değil kapasitesinin büyük olması yönünde olduğu için maalesef durum böyle
  65. rsullkya

Televizyon önerisi

Bir-kac senedir 49 inç doğru hatırlıyorsam lg kullanıyorum. 4K TV ve gayet kullanışlı bundan önce samsung 34 inç vardı elimde onda sorun çıkmıştı. Ama ikisi de tartışılmayacak markalar. Ama ben yine de LG tavsiye ederim. Ben çok memnunum 1586040647 LG 49UH770V 4k smart led tv fiyatı, teknik...
  66. rsullkya

Harici HDD Hızı

Öyle tabi pc de ssd kullanıyorum zaten ama harici olarak hdd kullanıyorum hdd de bilindiği gibi sıkıntılıdırlar hep. Özellikle 5400 rpmler forum sayfalarında bile hep sorun yaratan modeller
  67. rsullkya

Ethernet kablosu önerisi

Cat5e ile Cat6 dan aynı performans alınır. Cat6 daha pahalı olacağı için gerek yok da denilebilir. Evde kullanacaksan Cat5e kablolar isini görür. Cat6 lar genelde dış ortamda kullanılıyor dayanıklılık olarak. Çok bir önemi yok aslında kablonun özelliğinin. Ama Category 7 8 olmasına ve kablonun...
  68. rsullkya

Video formatı

:)
  69. rsullkya

Video formatı

Web internet üzerinden riplenir ve görüntü kalitesi bluraye göre daha kötüdür mesela 1gb boyutunda aynı bitrateye sahip bir film düşünelim birisi web birisi BDRip veya BRRip(BluRay) olsun, web-dl den daha kaliteli görüntü sunar
  70. rsullkya

ASUS P5G41-M LX BIOS güncelleme yaparken elektrik kesilmesi

Okumuyorsa usb portlarında bir sıkıntı olabilir güç gitmez dedigin gibi. Deneme yanılma ile yolunu bulursunuz bence. Cd felan çözüm olabilir
  71. rsullkya

ASUS P5G41-M LX BIOS güncelleme yaparken elektrik kesilmesi

Neden olmadı sorun neydi yani olmamasında
  72. rsullkya

Aldığınız bir üründe beklediğinizden fazla donanım çıktı mı?

Bende birkaç ay önce logitech z serilerinden hoparlör aldım 2+1 5+1 tarzı yani. Neyse işte bu logitechin bluetooth adaptörü var biliyordursunuz normalde onun hediye olarak verildiği hoparlör modeli bir tane yani benim aldığım model de yok. Baya bir pahalı bir model almıştım içinden adaptör çıktı...
  73. rsullkya

bilgisayar yükseltme

Fpsten bahsetmiyorum ssd sormuş bende kaclik düşünüyorsun dedim. 1586035995 Ssd varmış. Cümle kurulumu düzgün olmadığı için bu okumada ssd önerir misiniz diye anladım
  74. rsullkya

bilgisayar yükseltme

Kapasite kaç 500 mü 250 felan mı
  75. rsullkya

Geforce Experience

Burada yer alan oyunlar çoğu zaman gözükmüyor yada 2 ya da 3 tane olarak gözüküyor bunun nedeni nedir. Optimize etmek için baktığımda çoğu oyunu bulamıyorum. Aşağıya resim bırakacağım hangi menüyü kastettiğimi daha iyi anlamanız için.
  76. rsullkya

Tutmadı:) (?) Alttaki oyunlara meraklı
  77. rsullkya

Harici HDD Hızı

Merhaba arkadaşlar bende 1TB 5400 RPM 3.0 HARİCİ HDD var. Normalde kullandığım kutusu ve uç kısmı sorunlu diye yeni hdd kutusu aldım 3.0. Hız şuan 40 felan max pcden hddye. eskiden ben gta v yarım saatte atttığımı hatırlıyorum. hızı normal mi bana düşük geldi. aynı model kutunun 2.0 da var onda...
  78. rsullkya

tuttu. alttakinin üniversite sınavı var
  79. rsullkya

Sistem Performansım İyi Mi?

o konuda tamamım zaten. bios olaylarını anlamaya çalışıyorum performansa önem erdiğim için test etmeyi de seviyorum msi anakart da ilk kez kullandığım için biosunda herhangi bir ayar yapamadım. frekanslar vs. Onları öğrenmek istiyorum. Yeni nesil anakartların biosu bilindiği üzere karışık biraz
  80. rsullkya

Yinede kafama takıldı performans olarak bir bakayım dedim belki biri bilmediğim bişey ya da yapsam iyi olabilecek bişey söyler diye sormak istedim
  81. rsullkya

Bir şeyler varda tam anlamadım. İyi sayılır demenizin nedeni ne yani ters giden ne
  82. rsullkya

Benchmarktan yaptığım test sonuçları bu şekilde ters giden bir durum var gibi geldi bana bakar mısınız
  83. rsullkya

İslemci Tavsiyesi

Ya bu devirde bisey alınmaz zaten. Bende 7700K kullanıyorum degismek istiyorum bütçeden değişemiyorum herkes ekran kartıma gereksiz kaldığını söylüyor bende 2070 kullanıyorum. 1586026773 Ama toplayacağımız arkadaş paradan yana şanslı biraz o yüzden boyle insanlara pek işlemiyor fiyatlar
  84. rsullkya

İslemci Tavsiyesi

Arkadaşıma sistem toplayacağız işlemci de karar veremedik yüksek performanslı bir sistem rtx 2070 16ram 3200 mhz felan bu performansta işlemci önerileriniz var mı 1586026048
  85. rsullkya

Emulatör Önerisi

Bende gamelooptan uzun süre oynadım herhangi bir kasma olmadı. Cod mobile için gameloop daha iyi. Ayarlarda oynama yaparsanız stabil bir şey bulursunuz
  86. rsullkya

Warzone Limited Time

Warzone bu hafta sonu icin oyunun orjinal versiyonundan bir mod getirdi. Karışıklık csgo mantığı. Biraz karmaşık olsa da beğendim ben silah yükseltmek için çok iyi bir mod. Sizce bunu oyuna eklerler mi ya da oyuna böyle şeyler eklenir mi
  87. rsullkya

İşlemci değişikliği

Dün gece darboğaz konusunda az çok bahsetmiştim şuan ise işlemcimi değişmeli miyim onu sormak istedim. Dünde yüklemiştim sistemimi yeniden belirteyim I7 7700K GAMING RTX 2070 Z270 GAMING M7 2×8 3200 MHZ CORSAİR Topladığım zaman anakartım 7.nesil diye o neslin en iyisi 7700K aldım fakat şuan...
  88. rsullkya

Warzone Arkadaş

Beyler warzone da arkadaş arıyorum birlikte girmek için. Rank 80 ne kötü ne de çok iyi oynuyorum onu söyleyeyim. Battle net ya da discordan ekleyin battlenet/ rsullkya discord/ rsullkya#9241
  89. rsullkya

İnternetim PC de yavaş telefonda hızlı?

Hangi interneti kullanıyorsunuz
  90. rsullkya

Bu bilgisayar güzelmi

Bence de böyle iyi gibi ekran kartı da bilindiği üzere sağlam bir kart. Istegine göre burdan oynama yapmanı tavsiye ederim onun dışında iyi 1585992889 Kalan paraya da sağlam çevre birimleri alabilirsin bence ya da kasa ici biseyler
  91. rsullkya

İnternetim PC de yavaş telefonda hızlı?

Kablo mesafesinin etkisi olduğu söylüyorlar ama bilmiyorum olabilir belki
  92. rsullkya

Sistem Güncellemesi Sonrası Ekran Kartı Driver'ı Gitti

Orjinal kullanmanı tavsiye ederim ama olmaz diyorsan da key satın alabilir misin ufak bir para ile
  93. rsullkya

Blogumu aratınca yukarılarda çıkmasını istiyorum

Ha o konuda da şunu diyebilirim. Bilindiği üzere mobileden google kullanımı fazla o yüzden mobil sürümünü iyi geliştirmek önemli. Site etiketleri önemli yanlış hatırlamıyorsam meta etiket deniyordu başlık konu sayfa açıklaması felan bunlar önemli. Bir de adworse kullanıyorsanız google keyword...
  94. rsullkya

Eğer sorunu doğru anladıysam bunu bir dene belki de hiç onla ilgisi yokturdur
  95. rsullkya

Biostan değiştirmiş olabilirsin. Advanced grafic menüsüne girip bakman lazım. Çift ekran kartı ayarları. Ayarlar advanced a gir. Sonra integrated graphics devices configuration da. İnitiate graphic adapter orda IGD seçili ise PEG yapmayı dene
  96. rsullkya

Tutmadı. Alttakinin sokağı çıkma yasağı var
  97. rsullkya

En çok beklediğiniz oyunlar

:) çok güzel yapmışsın. Trailerlarına felan bakılırsa çok sağlam gözüküyor inşallah da öyle olur. Beklediğimizi alırız
  98. rsullkya

Olması lazım aygıt yöneticisinden felan güncellemeyi dene youtube da videoları var oradan bakarsan daha iyi olur
  99. rsullkya

Sd kart ile Software

Bir usbye aktarma imkanın varsa daha iyi olur. Sd karttan hiç denemedim ama sd kartı pc ye bağlayıp (card reader gibi şeylerle). Sonra biostan o usb yi en üste alıyorsun kurulum oluyor usbden çok basit ama sd kart olayini bilemedim simdi. Belki usb yöntemi ile olabilir
  100. rsullkya

En çok beklediğiniz oyunlar

Bilindiği gibi Half Life tabi ama bu sene. Cyberpunk 2077 bekliyorum. Ölmezde o zamanları görürsek çıkacak inşallah:)
  101. rsullkya

Normal driver yükler gibi yükleyebilirsin aslında olmuyor mu
  102. rsullkya

Bilgisayar Öneri

Masaüstü olarak itopyada felan toplanmış hazır sistemler oluyor onlara bakabilirsin. Az çok o fiyata neler toplayabilirsin ona da bakarsın bir.
  103. rsullkya

Blogumu aratınca yukarılarda çıkmasını istiyorum

Bende bir ara bu işe kalkışmıştım ama gerçekten uzun ve sabır isteyen bir olay bu. Reklâm almak için de uzunca biseyler gerekiyor. Aşağıya duruyorsa benimkini bırakayım belki incelersin. Bu arada çok başarılı olmuş blogun :) rsullkya.blogspot.com
  104. rsullkya

sistem yükseltme

Fanboylukla alakası yok bunun sadece bir tavsiye ben internetlerden okuyup gelenlerden değilim. Iki markanın da ürünlerini kullandım şuan da yüksek performansta msi kullanıyorum ve gayet memnunum. Inşallah dediğin gibi hepsi aynı olur ne diyeyim sen bilirsin. Daha önceki durumlarımdan sadece bir...
  105. rsullkya

Darboğaz Var Mı ?

Yanı aslında çok düşük fps de almıyorum rage 2 de 70 herşey en sonda. Warzone da yine ultrada 60 70 civarı 2k çözünürlük tabi ki hepsi sadece benchte yazanların altında diye kafama takıldı.
  106. rsullkya

Darboğaz Var Mı ?

Hocam bf4 ile test ettim gpu kullanım 99 98 sabit düşmüyor cpu ise 45 55 civarı kullanılıyor ısı 50lilerde şuanlik. Ultra ayarlarda 70 civarı fps var. Ram usage ise 6988 felan
  107. rsullkya

Darboğaz Var Mı ?

Yanı resimdeki ayalar mı auto 3200 olarak mı kullansam yoksa ilki gibi 2133 sadece xmp açık olarak
  108. rsullkya

Darboğaz Var Mı ?

1585960404 Bu ayarlar iyi midir anakart tepe performans ve soğutma extreme de yuksuzde 40° C - 45°C ye indirdim sıcaklığı bir macun değişikliği ile gayet iyi duruma gelir diye düşünüyorum
  109. rsullkya

Darboğaz Var Mı ?

Xmp açık 3200 mhz de fps 75 85 arası oldu ama ısı artışı baya oldu max 70 oldu yük altında. Rat tracing açık olarak oynuyorum oyunu da 1585959555 Hocam bide herkeste ramleri profil 1 profil 2 olarak gösteriyor bende öyle değil tek bir kısım var. Xmp bölümünde ise sadece enabled disabled var...
  110. rsullkya

Sıvı Sogutma Kasa uyumsuzluğu

Doğru olan o evet ama kasamın ön tarafı kapalı yani taktığımda radyatörün hava aticak yeri yok arkası plakaya denk geliyor
  111. rsullkya

Hayur oraya sıvı soğutma değil stok fan düşünüyorum 1585958630 Üstünde işlemcinin üst kısmı
  112. rsullkya

Darboğaz Var Mı ?

Hocam ben daha önce ayar değişikliği yaptığım için xmp kapalı 2133te kullanılıyormuş 1585958486 5dk bakayım dönüş yapicam size
  113. rsullkya

Darboğaz Var Mı ?

Değeri kaç yapayım xmpi devre dışı bırakarak mı bide
  114. rsullkya

Aynen bende öyle düşünüyorum. Peki kasanın 3 fan yeri var 120mmlik buralara fan takılabiliyor fakat arkası kapalı çok değişik olmakla birlikte. Yanı power hizasının bize bakan tarafında. Kasanın orjinalinde belli zaten oralara takılması doğru mu ben döngüyü bozar diye takmamıştım. Pull push...
  115. rsullkya

Darboğaz Var Mı ?

https://www.itopya.com/corsair-16gb2x8gb-ddr4-3200mhz-cl16-siyah-vengeance-rgb-pro-dual-kit-ram/
  116. rsullkya

Darboğaz Var Mı ?

Onları denemedim maalesef 1585957440 Max 65 görmüştüm ben yük altında ama genelde max 55 60 yüksüz de 35 civarları
  117. rsullkya

Herkese merhaba ben kısa süre önce pc topladım parçaları aynı anda almadığım için kasa ve soğutmada bir uyumsuzluk oldu. ben bunu halletmiştim fakat kısa süre önce bir satıcı o sisteme o kasa olmuş mu yorumunu aldım. Kullandığım kasa gayet büyük ve kaliteli. sadece kasamın 240 mm soğutma desteği...
  118. rsullkya

Darboğaz Var Mı ?

Yanı aldığım ssler sabitken tabi bunun oyun akıcılığı ile değişimi fazladır illaki. Gpu kullanımı en düşük 78 civarına düşüp sonraları 1 2 saniyede artıyor genelde 85 90 üstü seyrediyor
  119. rsullkya

Darboğaz Var Mı ?

Böyle ufak iniş artış oluyor saniyelik aldığım değerler hızlı bir test yaptım. Ayarlar ultra sayılır ve 2K 144 HZ şuan
  120. rsullkya

Darboğaz Var Mı ?

LG 144hz 2K 1 MS 32inç kullanıyorum monitör olarak. Bende toplamadan baya araştırdım sizin gibi düşündüm ama yorumlar hep olumsuz yönde oldu ister istemez kafam karıştı
  121. rsullkya

Darboğaz Var Mı ?

Birazdan bakacağım cevap yazarım fakat yeni sistem topladığım için pek bir bütçem yok anakartım MSİ Z270 GAMING M7 VE I7 7700K verip amd geçmek istiyorum darboğaz olmayacak şekilde 2070 ile verim alacağım anakart işlemci önerisi var mı
  122. rsullkya

İ5 9400F

Hangi seviyede olarak düşünüyorsun. Monitörün ne seviyede çözünürlük olsun yenileme hızı olsun böyle bakılırsa ortlama bisey denilmez pek.
  123. rsullkya

Darboğaz Var Mı ?

RTX 2070 ile i7 7700K kullanıyorum fpsim benchdeki değerlerin altında overclock ya da sorunu çözecek olan nedir darboğaz var mıdır bu işten anlasam da her kafadan bir ses çıktığı için insanin kafası karışıyor. Ram ise Corsair 2×8 3200 MHZ
  124. rsullkya

oturum açma

Son olarak reklam olsa da bu siteyi tavsiye ederim ara ara takip ediyorum ben Gezmelerdeyim - Yurtiçi ve Yurtdışı Seyahat, Yeme-İçme, Konaklama
  125. rsullkya

oturum açma

rsullkya.blogspot.com bir ara ben yazmıştım sanat anlayışı ile ilgili bir bak derim konusu farklı olsada 1585954126 Oturum açmadan youtube kullanılabiliyor mu
  126. rsullkya

oturum açma

Uygulama kaldır yükle güncelleme varsa onları hallet. Bir kaç yolla illa ki hallolur
  127. rsullkya

Anakartıma bu ekran kartı uyar mı?

PCI Express 2.0 x16 grafikleri destekler. fakat 1050 ve üstü kartlar işlemci ve anakart eski olduğu için en az %20 darboğaz yapar. Yanı daha detaylı bakarsanız anakart yorumlarına bilgi sahibi olabilirsiniz.
  128. rsullkya

sistem yükseltme

Hocam erkan kartı almadıysanız Marka olarak MSI tavsiye ederim Gigabyttansa aradaki fiyat farkları boşuna olmuyor. Ben Msi Gaming 2070 kullanıyorum soğutma bakımından da gayet iyi bütçenize göre model yükseltebilirsiniz ama topladığım yer olsun kendi bilgilerim olsun Gigabyttansa MSI tercih ediliyor
  129. rsullkya

Anakartıma bu ekran kartı uyar mı?

Anakart ekran kartı uyumu PCI olayı ile oluyor. Yanı ikisinde de PCI varsa uyumsuzluk olmaz. Son zamanlarda genelde vardır ve uyumsuzluk olmaz zaten. Ürünleri inceleme şansım olmadı ama bunlara dikkat ederseniz bence detaylıca anlarsınız
  130. rsullkya

anakarta sıvı soğutma takacağım ama

Açıkçası durumu tam anlamadım ben ama kendimden örnek vereyim ben sıvı soğutmamı cpu fan bölümüne taktım ama pump fan olarak da olabilir bu. 3 pinli oluyor genelde soket 4 pinli soldan 3 olarak takmıştım ben doğru hatırlıyorsam. Olayı tam anlamadığım icin net cevap veremedim kısaca yeniden...
  131. rsullkya

Kasa Çalışıyor Görüntü Gelmiyor

Yani tam anlamadan bisey de demek istemiyorum ama tahminimce bir uyumsuzluk var donanımlar arasında ki umarımda da öyledir basit yöntemlerle çözülme imkanı var. Her parçayı teker teker test etmek mantıklı hareket olur
  132. rsullkya

Cihaz hangisi alınmalı

Bu işler hep sıkıntılıdır eğer gerçekten seçenek üzerinden gitmekse s10 açık ara daha mantıklı bir tercih. Ama 3700e güzel telefonlar da yok değil :)
  133. rsullkya

Tüm kabloların doğru takıldığından ve slotlarda sıkıntı olmadığına eminsiniz değil mi. Monitör de sıkıntı olabilir mı başka pc denendi mi yani monitörde herhangi bir görüntü geliyormu. Hdmi özelliği televizyon felan varsa bir deneyin önce sorunun nereden olduğuna emin olup ona göre bisey demek...
  134. rsullkya

Corsair SP120 RGB Anakarta Bağlama

Tam emin değilim ama corsair fanlar anakarttan kontrol sağlamıyor diye hatırlıyorum. Yanı kontrolcüye ihtiyaç var direkt anakarttan olmuyor ama yine de denemenizi tavsiye ederim. Anakartın aşağıdaki kısımlarına da bakın fan pinleri olması lazım. 4 pinlik sağ alt köşede. Ve videonun linkini atar...
  135. rsullkya

FPS Drop problemi neyden kaynaklı olabilir ?

Bende yeni ram takmanı tavsiye ederim sorun ondan değilse bile ilerde yapacagin olayı şuan yapmış olursun. Ki ram arttırmak illaki performansı etkiler. Cl değerlerini de dedikleri gibi programlardan bakabilirsin. Markasına ise Laptop markasının yazılımları olur illa ki oralarda hakkında bölümü...
  136. rsullkya

Format

Formattan sonra en basit yöntemi ile aygıt yöneticisinden bile hepsini güncelleyebilirsiniz. Driverlerin formatta gitmesi önemli bir konu değildir
  137. rsullkya

Eğer sorunu doğru olarak anladıysam ve ekran kartsız görüntü alma oluyorsa sadece işlemci ile. Ekran kartı anakart uyumsuzluğu olabilir bende aynı sorunu yaşamıştım. Eğer sorununuz çözülmediyse hangi yolları denediğinizi ve sonuç olarak ne durumda olduğunu yazarsanız yardımcı olabilirim
  138. rsullkya

Ekran karti calisiyor ama pc ye goruntu gelmiyor

Eğer on board da görüntü alıyorsan. Büyük ihtimal anakart ekran kartı uyumsuzluğudur. Bende aynı sorunu yaşadım güncelleyerek en güncel sürümleri deneyerek bir şekilde bulmuştum. Ama olayı tam olarak anlamadığım icin net bisey diyemiyorum
  139. rsullkya

Ulan yanlışına yazmışım tutmadı tabiki :) Alttaki karantina kurallarına uymayıp dışarı çıktı
  140. rsullkya

Sıvı Soğutma ve Kasa Uyumsuzluğu

Herkese merhaba ben kısa süre önce pc topladım parçaları aynı anda almadığım için kasa ve soğutmada bir uyumsuzluk oldu. ben bunu halletmiştim fakat kısa süre önce bir satıcı o sisteme o kasa olmuş mu yorumunu aldım. Kullandığım kasa gayet büyük ve kaliteli. sadece kasamın 240 mm soğutma desteği...