Arama sonuçlarınız

1. A

Soru KYK yurdunda sigara/çakmak bulundurmak yasak mı?

Kyk yurdunda kalacağım sigara kullanan birisiyim yurtta içmesem de sabah sigaramı alıp akşam yurda girerken paketimi çakmağımı çöpe mi atacağım? Kyk yurdunda kalan arkadaşlar bu sorunu nasıl çözdü fikir verebilir misiniz. (izlediğim videolarda sigara çakmak gibi şeylerin aramalarda toplandığını...
  2. A

Öneri Banka kartı önerisi önerir misiniz?

İl dışında yaşayacağım para transferleri için banka kartına ihtiyacım var kesinti yapmayan ve para transferlerinde sorun yaşamayacağım bir kart önerir misiniz? Enpara düşünüyorum abim de kullanıyor daha iyisi var mı?
  3. A

Soru Instagram altta beyaz boşluk oluştu

Neredeyse 1 CM kadar bir beyaz boşluk var ne yaparsam yapayım düzelmiyor silip tekrar yükledim yine aynı. az öncesine kadar böyle bir sorun yaşamıyordum. .
  4. A

4K HDR Smart TV görüntü ayarları nasıl olmalı?

50 inch 4K Smart TV'ye sahibim. Default görüntü ayarları bana pek hitap etmedi. Renk canlılığı konusunda biraz düşük görüyorum ve bunun için ayarlamalar yapmak istedim. Denemeler sonucunda da iyi bir ayar yakalayamadım ve sizden yardım almak istiyorum. Mevcut ayarlarım şu şekilde: Canlı...
  5. A

Amazondan dolarla nasıl alışveriş yapılır?

Merhaba, Amazondan bir ekran kartı alacağım fakat amazon kuru 7,43'ten alıyor, yaklaşık 0.30₺ fazla. Bunun için yapabileceğim bir şey var mı? Enpara kartımdan alacağım enpara kartıma dolar nasıl atabilirim veya amazondan dolarla nasıl alışveriş yapabilirim bilgisi olan var mı? (amazon.us)
  6. A

RTX 3060 beklediğiniz fiyat nedir?

Merhaba 25 şubatta çıkacak olan RTX 3060 kart için beklediğiniz fiyat aralığı nedir? Kart resmi olarak "₺3200'den başlayan fiyatlarla" şeklinde duyuruldu, vergi dahil mi bilmiyorum fakat bu fiyat referans model için belirtilmiş olabilir. Yurt dışı fiyatı ise $329. Geçtiğimiz günlerde RTX 3060...
  7. A

P SMART 2019 geçici bellek çok çabuk sıfırlanıyor.

Merhaba, telefonumda son kapatılan uygulamalar çok çabuk sıfırlanıyor, RAM'e alınan veriler hızlı bir şekilde kayboluyor bu süreyi uzatma şansım var mı? Daha da açacak olursam: Örneğin bir uygulamadan çıkış yaptım bir diğer uygulamaya girip tekrar o uygulamayı 15 saniye içinde açsam bile...
  8. A

Aliexpress çakmak gümrükten geçer mi

Bu çakmak gümrükten geçer mi arkadaşlar? Gümrük bakanlığının çakmaklar için bir yasası var fakat sadece silah, oyuncak vb. görünümlü çakmağa benzemeyen ürünler yasakmış. Sizce bu ürün geçer mi? Not: 2 Türk arkadaş ürünü almış yorumlarda mevcut.
  9. A

Vatan Bilgisayar mağazasından başka şehire sipariş verilir mi?

Vatan Bilgisayar Balıkesir şubesinde 1660 marka ekran kartı var, Kocaeli'ye sipariş etmem mümkün mü arkadaşlar? Bulabildiğim tek stok o ve Balıkesir bana çok uzak.
  10. A

Aliexpress Ürün 6 gündür gönderim aşamasında

8 gün önce aldığım ürün 6 gündür "Delivering" durumunda. Yazılana göre uçakla geliyor ve uzun zamandır değişiklik yok. Sizce Türkiye'ye ulaştı ve gümrük aşamasında olabilir mi? Henüz kontrol edilmediğinden bu şekilde yazıyor olabilir mi? Acelem yok bu durumu göze alarak satın aldım fakat 6...
  11. A

Sapphire RX 590 Nitro+ SE 2950₺ satılmalı mı?

Cuma günü için elden 2950₺ alıcı var, ekran kartı stokları olmadığı için piyasanın üstünde satılabiliyor. Sizce bu dönemde, bu fiyata kart satılmalı mı? Kart: RX 590 Nitro Plus Special Edition. Fiyat: 2950₺ Alacağım kart: 1660 Super.
  12. A

Vadafone bazı sitelerde internet erişimimi kısıtlıyor

Selamlar, Vadafone hattımdan mobil veri kullanımımda bazı siteleri açılmıyor. SDN foruma bile girerken arada basit arayüzle başlatılabiliyor. Sanırım güvenli İnternet gibi bir koruma sistemleri var fakat beni olumsuz etkiliyor. VPN ile bağlanmak durumunda kalıyorum. Sitelere girerken bağlantınız...
  13. A

Pixart Paw 3104 sensor nasıldır?

Merhabalar 21$'lık bir mouse aldım fakat sensör hakkında hiç bilgi bulamadım. Giriş seviyesi bir ürün fakat sensör'ü web'de gezinmek hikayeli oyunlar oynamak gibi basit işlemlerde kullanacağım işimi görür mü?
  14. A

AliExpress kaç lira vergi gelir?

Merhabalar, AliExpress'ten 77₺'lik indirim kodumla VicTsing PC278 adlı mouse sipariş verdiğimde 21.11₺ gibi bir fiyata geliyor ürünün gönderi ücreti yok. Bu vergisiz fiyatı olduğu için gümrükte kaç lira vergi geleceğini bilmiyorum. -Bunun hesaplama yöntemi var mı? -Tahmini kaç lira vergi gelir...
  15. A

Kayıp telefonu IMEI ile bulmak veya kapatmak mümkün mü?

Birkaç ay önce Huawei telefonum kayboldu ve bir başkası tarafından kullanılıyor. Az önce kutusunu evde buldum, faturası ve IMEI numarası elimde. Telefon bulmak gibi bir olay olduğunu pek sanmıyorum ama telefonu kullanım dışı yapabilir miyim? Sanırım 0 312 294 94 94 numarayı arayarak ihbar...
  16. A

Techburada güvenilir mi?

Selamlar N11 üzerinden techburada isimli satıcı bu monitörü piyasanın altında bir fiyattan indirimli satıyor. Tek sorum var, ölü piksel yaşarsam iade için göndersem bu satıcı istediği gibi reddedebilir mi? İncehesap'tan 3 hafta önce monitör almıştım orası iademi kabul etti fakat bu satıcıya...
  17. A

1700₺ IPS 144Hz monitör

Merhabalar, kullanım amacım oyun, FPS oyunlarından ziyade hikaye ve atmosferik oyunlar oynuyorum. Arada film de izlerim bu yüzden IPS veya iyi bir VA panel arıyorum. Aradığım özellikler: -144Hz -Az ghosting -Az ışık sızması/IPS glow Aklımdaki modeller: AOC C24G1 1650₺ AOC 24G2U 1800₺...
  18. A

İade faturası nedir?

Merhabalar, incehesap.com'dan satın almış olduğum ASUS TUF VG249Q1R modelinden memnun kalmadığım için iade talebi oluşturdum. Sağ olsunlar talebimi onaylamışlar fakat kendilerinden 2 mail aldım. Saat 16:52 1. mail (belki sosyal kurallarına aykırıdır diye değiştirerek yazıyorum.) İade bekliyor...
  19. A

İncehesap monitör iadesi

Merhabalar, ASUS TUF VG249Q1R model monitör aldım fakat mavi renkte 1 adet ölü piksel bulunmakta ve sağ üst bölümde orta düzeyde IPS GLOW var. Gaming gecesi indirimlerinde 1499 TL'ye satın aldım. Ben bu monitörü nasıl iade ederim? Daha elime dün ulaştı, mesafeli alışverişlerde 14 gün içinde iade...
  20. A

Ölü alt piksel artar mı?

Selamlar 1499₺ ASUS TUF VG249Q1R satın aldım. Sadece mavi renkte bir adet ölü alt piksel var. ASUS 1 adet ölü piksele asla değişim kabul etmiyor gayet uygun fiyata aldığım için iade etmek istemiyorum. Zaten düz mavi haricinde ölü piksel yok mavi tonlarında da gözükmüyor. Asıl sorum bu ölü piksel...
  21. A

Asus tuf vg249q1r sorunlu mu?

İncehesap gaming gecesinden, Asus Tuf VG249Q1R monitörü 1499₺'ye sipariş verdim ama gerek technopat sosyalde olsun gerek farklı forum sitelerinde olsun çoğu başlıkta IPS Glow sorunundan yakınılmış. Fiyat çok uygun geldiği için bir anda sipariş verdim ama bazı kullanıcılarda sorun çok fazlaymış...
  22. A

144Hz vs 75Hz + ekipman + RAM

Merhabalar 1600₺ bütçem var, bilgisayarımda 8 GB tek modül RAM var, düşük çözünürlüklü bir monitör kullanıyorum kulaklık olarak telefon kulaklığı kullanıyorum ve Mouse'um da günü kurtarsın diye aldığım bir mouse. Bu parayı değerlendireceğim iki seçenek var: 1) Asus VP249QGR 144Hz monitör...
  23. A

1400₺ 144hz monitör önerisi

Selamlar, 1400 TL bütçe ile 144 Hz, oyun odaklı monitör arıyorum. Görüntü kalitesine önem vererek FreeSync bir monitör önerisi yapabilir misiniz? Kavisli olması çok önemli değil ama olursa mutlu olurdum açıkçası. Cuma günü yapılan Gaming Gecesi'ni bekleyebilirim. Ve bu fiyata hangi panel tercih...
  24. A

Hangi mouse'u tercih etmeliyim?

150-160₺ bütçe ile hangi mouse tercih etmeliyim? -Logitech G203 Lightsync tercih edecektim fakat fiyatı 160₺'ye çıktı. -Diğer bir seçeneğim ise Corsair Katar Pro bu mouse ise 149₺ Tasarım olarak benziyorlar ama hangisini tercih edeceğim konusunda kararsızım. Malzeme kalitesi, sensör...
  25. A

100-150₺ mouse önerisi

Selamlar şuan 120 liram var, kullandığım mouse bozuldu. Yeni mouse almaya karar verdim, Rampage gibi markalar çok övülmüyor biraz daha bekleyip 150 liraya kadar bütçeyi arttırmaya çalışacağım. Alabileceğim en uzun ömürlü mouse ne olur? Gerçekten ayırabileceğim bütçe şuanlık 120₺ bu hafta...
  26. A

Sistem sürekli kapanıyor

Başlıkta da belirttiğim gibi sistem ansızın gidiyor fakat kasa çalışmaya devam ediyor. Tipik bir amd sorunu. Sistem: ~Ryzen5 2600 ~Sapphire Rx590 Nitro+ ~B450M S2H ~480 GB SSD ~Ripjaws 8 GB RAM ~Thermaltake V200TG + kasayla birlikte gelen Thermaltake 80 plus 600w PSU Sistem boşta olsun oyunda...
  27. A

Bilgisayar elektrik çarpıyor.

Merhaba bilgisayarımda elektrik akımı dolaşıyor metal kısımlara çıplak ayakla yere basarken elimle dokununca çarptığını hissediyorum ve kontrol kaleminin ışığını yakıyor plastik bir terlikle olduğumda çarpmıyor. Ev müstakil ve 35 senelik. Evde topraklı prizler var ama genel tesisatta var mı...
  28. A

Steam e-posta değiştirme

Merhabalar, 1 sene önce arkadaşımdan Steam hesabı almıştım. Steam'da kayıtlı e-posta ve telefon numarası arkadaşımınkiler. Ben e-postayı değiştirmek için steam desteğe form gönderdim oradaki güvenlik sorularını eksiksiz ve doğru bir şekilde yanıtladım. Steam bunu değiştirir mi sizce. Ne eski...
  29. A

Uzun indirme sonrası performans yarı yarıya düştü

Merhaba dün bu saatlerde Epic Games'ten GTA 5 İndirmesini başlattım ve bugün 10 gibi yüklenmişti. Biraz oynadım ve PUBG oyununa girdim ama FPS'nin diplerde olduğunu gördüm 80 90 aldığım sahneler 30A inmiş 100 üzeri sahneler 55-60'larda geziyordu. GPU kullanımında düşüklük var ama darboğaz yok...
  30. A

Ses arttırma programı

Merhabalar, Samsung telefonların yanında gelen kulak içi kulaklığı bilgisayarda kullanmaktayım. Ses şiddeti çok az ve özellikle PUBG oynarken çok sıkıntı yaşıyorum. Şu anda bir kulaklık alamayacağımdan herhangi bir program ile ses arttırmayı istedim fakat dolby access gibi -ücretsiz 7 günlük...
  31. A

RX 590 Boşta VRAM Kullanımı

Sistem baştayken gereksiz GPU LOAD dalgalanması oluyor ve oyunlarda stabil %100 kullanıldığını göremiyorum. Sistem; -SAPPHIRE RX 590 Nitro+ SE. -AMD Ryzen 5 2600. -B450M S2H. -8 GB RAM. -1280x1024 çözünürlükte 5:4 eski monitör. Ve anlam veremediğim şekilde oyundan çıkmama rağmen sistem tamamen...