Arama sonuçlarınız

1. N

Soru Bu sistem toplanır mı?

GTX 1070 (2. el) 2300 TL i5 4690K 800 TL Asus H97 Pro 1200 TL 2x8 GB DDR3 RAM 900 TL Samsung 980 M.2 SSD 500GB 950 TL Cooler Master 650W PSU 700 TL Boş kasa 700 TL Acer Monitör 144 Hz 1 ms 2300 TL Toplamda 9800 TL civarı tutuyor bütçem 10000TL
  2. N

Yardım Format attıktan sonra ekran kartı modeli değişti

Arkadaşlar elimde Windows 7 bir laptop vardı aygıt yöneticisinden kontrol ettiğimde GT 540M olarak görünüyordu bugün format attım hiç dikkat etmeden direk GT 540M driverı kurdum ancak Nvidia denetim masasında da aygıt yöneticisinde de GT 520M olarak görünüyor
  3. N

Soru Bu laptop ne kadar eder?

GT 540M Ekran kartı 8GB RAM i5 2410M işlemci 1TB HDD İhtiyacım olmadığı için satmayı düşünüyorum sizce ne kadar eder?
  4. N

Soru Bilgisayarım kaç para eder

Beyler dershaneye gitmek icin paraya ihtiyacım var ne yazıkki part time bir iş bulamadım bilgisayarımı satma kararı aldım sizce kaç paradan ilana vereyim ekran kartı hariç tüm parcalar 2 aylık -Rx 480 -Athlon 3000G -16 GB Ram -240GB SSD -160GB HDD -Samsung curved monitör 144hz Yanindaki klavye...
  5. N

Soru .int uzantılı dosya nasıl düzenlenir

Bugün Arkham Knight oynarken oyunun rezil bir yaması olduğunu farkettim oyunun ana hikayesini ve tüm DLC'leri kendim çevirme kararı aldım oyunun dil dosyaları .int uzantılı düzenleme için önerebileceğiniz bir uygulama var mı?
  6. N

Öneri Batman Arkham Knight Türkçe yama önerisi (Steam)

Steam sürümü ile uyumlu DLC'leri ve ana hikayeyi çeviren türkçe yama var mı?
  7. N

Yardım Ekran kartı çok ısınıyor

Sapphire RX 480 Nitro ekran kartım oyun oynarken %100 kullanımda 84 dereceyi görüyor oyundan çıktığım anda sıcaklık anında 50 dereceye düşüyor bu değerler normal mi? Bu sıcaklıkların önüne geçmek için ne yapabilirim?
  8. N

Öneri Hangi Ekran kartı alınır?

Sistemde 16GB RAM Athlon 3000g var 2 ay sonra işlemciyi R5 5500 yapacağım aşşağıda bıraktığım linklerdeki GPU'lardan hangisi alınır f/p bazında değerlendirirsek...
  9. N

Soru RX 570 istediğim oyunları oynatır mı?

Arkadaşlar 1 ay önce bir pc topladım ekran kartı yok Witcher 3, God of War, RDR 2 ve Spider man oynamak istiyorum acaba RX 570 alsam oynayabilirmiyim Sistemde Athlon 3000G 16GB RAM 3200mhz var
  10. N

Yardım Papara hesabımdan para çekemiyorum

Normalde ininal kullanicısıyım papara hesabımı bi türlü onaylatamadığımdan dolayı. Dün arkadaşımdan borç para istemiştim oda papara kullanıcısı olduğu için papara hesabıma atmış hesabı onaylatamadığım için içerdeki paraya dokunamıyorum nasıl başka bir hesaba aktarabilirim?
  11. N

Stresimi nasıl geçiririm

Arkadaşlar bugün arkadaşımın çalıştığı kafeye girdim birlikte garsonluk yapiyoruz normalde daha öncedende yaptığım iş ama çok stres yapiyorum. Oraya girdiğimde patron ilk 2 3 gün beni deneyip ona göre benimle çalışıp çalısmayacagini soyledi ya adam beni begenmezse işe devam edemezsem diye stres...
  12. N

Yardım Açık öğretim

Arkadaşlar okulumu açığa aldıracağımda kayıt dönemlerini bekliyorum ama aklıma takılan birşey var. Acaba 1. Dönem notlarımın bi önemi yada bir geçerliliği varmı açık ögretimde birisi bilgilendirirse sevinirim
  13. N

Yardım Okulu bırakmayı düşünüyorum

lise son sınıfa başlayacağım bu sene, meslek lisesi bilişim bölümü okuyorum 9-10-11. sınıflarda mesleğe dair hiçbişey öğretmediler (10 ve 11. sınıfta pandemi vardı zaten) maddi durumumuz çok kötü bilgisayarımı satmak zorunda kaldım 1 yıldırda sporla ilgileniyorum babam okula harçlık vermeye...
  14. N

Discordu Kuramıyorum

Bugün arkadaşıma gittim giderkende PC'den SSD'yi söktüm arkadaşımın bilgisayarına takıp bir dosya aldım ve geri çıkardım eve gelip SSD'yi takınca masaüstü simgeleri gözükmüyordu, program ve oyunların çoğu açılmıyordu normaldende çok yavaş açıldı, DC'yi açmaya çalıştım açılmayınca sildim ve...
  15. N

Bu PC ne kadar eder?

Arkadaşlar elimde eski bir sistem vardı şu sıralar para ihtiyacım olduğundan elimdeki sistemi satmayı düşünüyorum, özellikleri şu şekilde: R7 240 2GB Msi Armor (2,5 Yıl Garantili) Core 2 Quad Q9400 2.67 GHz 2x2 4GB RAM (Yanında 4 GB daha vereceğim anakart değiştirilirse takılabilir) Samsung 860...
  16. N

MMA dersleri ücreti ne kadardır?

Arkadaşlar MMA kursuna gitmeyi düşünüyorum, Büyükçekmece-Beylikdüzü taraflarında oturuyorum, acaba fiyatlar hakkında bilgi sahibi olan var mı? Ayrıca ortalama ücret ne kadardır ve tavsiye ettiğiniz biryer var mı?
  17. N

Dövüş Oyunu Önerisi Verir misiniz?

Arkadaşlar dövüş sanatlarıyla ilgili bir oyun var mı kariyer falan yapabileceğimiz tıpkı ufc gibi. Sistemim: Core 2 Quad Q9400 R7 240 4GB RAM
  18. N

Mortal Kombat Komplete Edition Save'ini nerden bulabilirim

Arkadaşlar oyunun 7. bölümünden devam etmem gerekiyor nerden save dosyasını indirebilirim?
  19. N

Online Dersleri Dinleyen Var mı?

Siz hiç online dersleri dinliyor musunuz? Ben bir iki kere dinledim hiçbir şey anlamadım o yüzden artık girmiyorum.
  20. N

Kulaklık Önerisi

Merhaba arkadaşlar oyun için kulaklık alacağım max 150-160 tl bütçem var önerilerinizi bekliyorum.
  21. N

Kum torbası patlar mı?

Arkasaşlar evde kum torbası alıp çalışmayı düşünüyorum ama çevremde bir kişi “Kum torbalarının çok az ömrü var 500-600 vuruşta patlar” dedi böyle bir şey mümkün mü? Yumruklarım fazla sert değil zaten daha çok teknik bilgim var. Alacağım kum torbası da bu...
  22. N

Zayıf birisi aç karna spor yaparsa

Arkadaşlar vücut geliştirme sporuyla uğraşıyorum birkaç haftadır, zayıf bir vücuda sahibim eğer yarın sabah erkenden antrenmanımı yapıp daha sonra beslenmemi dışarıda yapsam olur mu?
  23. N

Paslanmış zincir Wd 40 ile temizlenirmi

Arkadaşlar zincir kolyem paslanmışta pasını nasıl sökerim wd40 ile temizlesem işe yarar mı?
  24. N

Kum torbası yumruğu geliştirir mi?

Arkadaşlar herhangi bir dövüş sanatı bilmiyorum ama kum torbası alıp çalışsam yumruklarım gelişir mi? Yoksa boşa kürek mi çekerim?
  25. N

Bu sistem her oyunu oynatırmı?

Arkadaşlar 10 yaşında bi kardeşim var bi arkadaşımın sayesinde elime bi sistem geçti acaba bu sistem CS:GO PUBG Lite GTA San Andreas gibi oyunlar kaldırır mı 30 fps verse bile yeter maksat kardeşimin evde canı sıkılmasın HD 3650 Super Core 2 Quad Q8200 4GB RAM
  26. N

Ekrana görüntü gelmeme sorunu

Gençler az önce 3 farklı kasa söktük hepsini geri taktık hiçbirinde görüntü yok nerde eksik yapmış olabiliriz? Farklı monitör denedik
  27. N

ilk defa bıyık kesmek

arkadaşlar bundan önce hep traş makinesiyle kesiyodum ancak şarjını bulamıyorum birkaç gündür bugünde arkadaşımın yanına gideceğim kesmem lazım simitçi bıyığıyla duruyorum acaba tek bıçaklı permatikle kesilir mi? daha önce hiç jilet vesayre vurmadım lütfen bir abimiz yardımcı olsun.
  28. N

Dış Kasasını En Çok Beğendiğiniz Telefon Modeli

Sizin zevkinize dış görünüş olarak en çok hitap eden telefon hangisi? Bence en güzel telefon kasası İphone 5S Gold.
  29. N

GTA 5 Online hata veriyor

SS'de bırakıyım şuraya yardımcı olursanız sevinirim
  30. N

mizah sayfası nick önerisi

Arkadaşlar instagramda genel olarak 15+ kitleye hitap edecek dark mizah içerebilecek bir sayfa açmayı düşünüyorum nick önerisi verir misiniz?
  31. N

Discordda konuşurken autotone yapmak istiyorum

Arkadaşlar soru basit ama telefon iphone o nedenle app store'da bulunan bir uygulama önerirseniz sevinirim.
  32. N

Tycoon Oyunu Önerisi

Arkadaşlar güzel bir tycoon oyun önerebilir misiniz?
  33. N

GPU düşük kullanım sorunu

Arkadaşlar GPU kullanımım %64'te kaldı yükselmiyor. (Monitör kare olduğu için görüntü böyle kusura bakmayın)
  34. N

İki olasılık var!!

İki olaslık var; ya virüsü kaparız yada kapmayız, kapmazsak sıkıntı yok, kaparsak iki olasılık var; ya ayakta halsiz geçiririz ya da hastaneye kaldırılırız, ayakta halsiz geçirirsek sıkıntı yok hastaneye kaldırılırsak iki olasılık var; ya tedavi olup taburcu ediliriz ya da yoğun bakıma alınırız...
  35. N

İki kulaklık arasında kaldım

Arkadaşlar sizce bu iki kulaklıktan hangisini almalıyım? Ya da daha iyi bir öneriniz var mı...
  36. N

Kabloda temazsızlık

Arkadaşlar kulaklığımın kablosunda temazsızlık var acaba temazsızlık olan bölgeyi kesip lehimlersem düzelir mi?
  37. N

CS:GO'nun kitlesi niye bu kadar kanser?

Arkadaşlar dün uzun bi aradan sonra CS:GO girdim ama arkadaşımla beraber girdim ben silver'Im onun rütbesi daha yüksek keleşlerle falan oynuyoduk. Artık round'un son saniyelerindeyiz bi tane kız long girişinde bekliyor "Gir adamı düşür az canı kaldı" diyoki bana "Bombayı bekliyorum" Bende dalga...
  38. N

Steam üzerinden açılan oyunlar kapanıyor

Steam üzerinden hangi oyunu açsam 5-10 dk sonra kapanıyor ama Steam açık kalıyor herhangi bir hata falanda vermiyor dün GTA 5'i yükledim saatlerce oynadım en ufak bir kasma veya kapanma sorunu yaşamadım
  39. N

Oyun Tavsiyesi Verir misiniz?

Tam olarak oynadığım bir tür veya sevdiğim bir konsept yok her türlü tavsiye edebilirsiniz. Q9400 3.1 GHz R7 240 4GB RAM
  40. N

Sistemim Dirt Rally oynatır mı?

Arkadaşlar bu benim sistemim İşlemci: Q9400 3.1 GHz Bellek: 4GB RAM Ekran kartı: R7 240 Oyunun minimum sistem gereksinimleri İşlemci: AMD FX Series or Intel Core i3 Series Bellek: 4 GB RAM Ekran Kartı: AMD HD5450 or Nvidia GT430 or Intel HD4000 with 1GB of VRAM (DirectX 11 graphics card...
  41. N

6S hala alınır mı?

Arkadaşlar elimde 5S var ama arızaları iyice artmaya başladı bende model yükseltmeyi düşünüyorum sizce 6S hala iş yapar mı? Sadece günlük sosyal medyaya girmek için kullanacağım oyun oynamayacağım. Bu arada 0 almayacağım tanıdık bir telefoncudan ikinci el alacağım ona göre değerlendirirseniz çok...
  42. N

Ekranda görüntü yok

Arkadaşlar az önce bilgisayarım yere düştü daha sonra hiç güç gelmedi bende tüm parçaları söküp taktım şimdi kasaya klavye ve mouse’a güç geliyor ama Monitörün ışığı yanmasına rağmen görüntü yok sıkıntı ne olabilir?
  43. N

Sistem yükseltme tavsiyesi verir misiniz?

Arkadaşlar sistem: P31-ES3G anakart 4GB RAM R5 220 320GB HDD Q9400 İşlemci Benim 400-500 TL kadar bütçem var kardeşimde 860 EVO var ona HDD alırsam SSD'yi bana verebilir birde R7 240 almayı düşünüyorum herhangi bir fikri olan var mı?
  44. N

Bu Kamerayı Kaça okuturum?

Arkadaşlar annem yurtdışından gelirken getirmiş kullanılmaz zaten bizim evde böyle şeyler pek, acaba ikinci elde ne kadara elden çıkartırım? Biraz defolu.
  45. N

Bilgisayar kapanmıyor

Arkadaşlar 1-2 hafta önce format attım PC'ye ama ne zaman kapatmak istesem ya tuşuna basılı tutuyorum ya da fişi çekiyorum çünkü normal bir şekilde kapattığımda ya "Windows hazırlanıyor lütfen bekleyin" ya da "Kapatılıyor yazısı çıkıyor" Bu yazılar saatlerce gitmiyor.
  46. N

Ucuza nasıl R7 240 alırım?

Acaba ucuza alabileceğim güvenilir bir site var mı? Ben en ucuz 430'a buldum
  47. N

Sık Em Up Dissi

Arkadaşlar Şam'ın Sık Em Up dissi çok başarılı olmuş bence Şehinşah'a bundan daha sağlam bir diss yazılamazdı sanırım. Gerçi idolüm Hidra'ya kelime yapmayaydı iyiydi.
  48. N

Hangi sistemi seçmeliyim?

Arkadaşlar iki sistemden hangisi oyun ve yazılım işleri için daha performanslı olur? Oynayacağım oyunlar: -Payday 2 -CS:GO -PUBG Lite -Minecraft Sistem 1 (Laptop): İ5 3317U 1.70 GHz İntel HD Graphics 4000 4GB RAM 240 GB SSD 16.5" 1366x768 monitör Sistem 2 (Masaüstü): Q9400 3.3 GHz R5 220 4GB...
  49. N

Kollarım çok zayıf

Arkadaşlar şu sıralar yemek yeme alışkanlığımı oldukça arttırdım ancak sadece göbeğim şişiyor kollarım göbeğime göre çok zayıf duruyor kolların daha çok kilo alması için nasıl beslenmemi önerirsiniz?
  50. N

Ekmek çarptı.

Arkadaşlar tost yapmak için ekmeği kesip makinenin içine koydum daha sonra tam sucukları dizerken elime 4-5 kere elektrik çarptı. Bunun nedeni ne olabilir?
  51. N

100'e en yakın sayıyı bulmak için ne yapmalıyım? (C#)

Arkadaşlar 4 tane textbox var her birine random olarak sayı değeri atıyorum.Daha sonra bu sayıların arasından 100'e en yakın olanı label'a yazdırmaya çalışıyorum. Nasıl yapacağım if else komutlarını kullanmaya çalıştım ama beceremedim.
  52. N

Server oluşturma

Biz arkadaşımla konsol üzerinden oyun yapıyoruzda server üzerinden nasıl haberlerşicez yani server işlerini falan nasıl hallederiz kendi server'ımızı yazabilir miyiz?
  53. N

Erdoğan toplu asker uğurlama törenlerini eleştirdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında yapılan uyarılara rağmen gerçekleştirilen toplu asker uğurlama törenlerini eleştirdi. Erdoğan, "Arkadaşınızı askere uğurlamak isterken zehirliyorsunuz. Böyle bir anlayış olamaz. Valiye talimat verdim. Böyle bir manzara...
  54. N

Kolay Gelsin Kargosundan Şikayetçiyim

Arkadaşlar hayatımda bu kadar kötü çalışan bir kargo şirketi daha görmedim iki kere bu kargo şirketi ile sipariş almak zorunda kaldım ilkinde 5. kez geldiklerinde bulabildiler evi. Şimdi ikinci siparişimi bekliyorum. adamların bana gönderdikleri maile bakıyorum adamlar sitenin önüne kadar gelmiş...
  55. N

İnternet %95 yavaşlatılacak!

Sosyal ağ sağlayıcı bu kişinin iletişim bilgilerine kolayca görülebilecek ve doğrudan erişilebilir bir şekilde internet sitesinde yer verecek. Eğer temsilci belirleme ve bildirme yükümlülüğü yerine getirilmezse, sosyal ağ sağlayıcının internet trafiği bant genişliğinin yüzde 59 oranında...
  56. N

Duvar boyamak zor mudur?

Arkadaşlar odamın boyası yarım yamalak çok kötü evde boya fırça vesayre var acaba becerebilir miyim zor mudur? Hiç tecrübem yok.
  57. N

Borderlands 2 oynayabilir miyim?

Arkadaşlar benim Steam'im de Borderlands 2 GOTY Edition var arkadaşımın Epic hesabında da Borderlands 2 The Hadnsome Collection var beraber oynayabilir miyiz?
  58. N

Sistemim Padyay 2 kaldırır mı?

R5 220 1GB Quad Core Q9400 3.0 GHz 4GB RAM 800x600 çözünürlükte oynatır mı?
  59. N

Harddisk çok şiddetli dönüyor.

Arkadaşlar sadece forumda takılıyorum ve bir dosya indiriyorum ancak harddiskten gereksiz fazla ses geliyor son ses kulaklıkla müzik dinlememe rağmen rahatsız ediyor. Nasıl sesini engellerim (Sıcaklık 30 derecede).
  60. N

Kane and Lynch Dead Men açılmıyor

Arkadaşlar oyunu dün Steam üzerinden yükledim keyimi ve live hesabımı girdim daha sonra oyun kapandı ve live güncellendi oyuna girmeye çalışıyorum oyunun başındaki trailer sürekli baştan başlıyor ve home tuşuna bastığımda karşıma yazılar çıkıyor "Devam etmek istiyor musunuz ?" yazıyor evet...
  61. N

Mikrofon nasıl bağlanır?

Arkadaşlar kulaklığımın mikrofon kablosunu taktım ama bu aygıtı dinle diyince ses gelmiyor nasıl ayarlarım?
  62. N

Overclock neye etki gösterir?

Arkadaşlar overclock yapmayı biliyorum ama ne işe yaradığı konusunda pek bilgim yok yani aşşağıdaki kriterleri etkiler mi? -Sistem açılış hızı -Program açılma/kapanma hızı -Masaüstünde gezinme hızı
  63. N

Her yerim ağrıyor

Arkadaşlar dün spora başladım aylar sonra, tam olarak hatırlamadığım bir ağırlıkla 6 set 18 tekrar yaptım üstünede şınav çektim şimdi kollarımı açınca ağrıyor ancak ben bugün başka bir bölgeye çalışacaktım ve kendimi hazır hissediyorum acaba çalışırsam sakatlık riski var mı?
  64. N

5S Arka kamera çalışmıyor

Arkadaşlar iki üç gün önce telefonun arka kamerasını açmayı denedim ama sürekli siyah bir ekran vardı ve flashta çalışmıyor bende yazılımsal sıkıntı vardır diye fabrika ayarlarına çevirdim işe yaramadı ama o günlerde telefonum yere düşmüştü acaba ondan olabilir mi diye düşündüm ama kameranın...
  65. N

Bütün maillerim silinmiş

Arkadaşlar bilgisayarı daha 1-2 saat önce açtım maillerime bakıyım dedim ama 22 haziran öncesine kadarki tüm maillerim silinmiş. Acaba mail hesabım çalınmış olabilir mi ve silinmiş mailleri getirebilir miyim?
  66. N

Kahve kilo aldırır mı, verdirir mi?

Arkadaşlar zayıf olduğum için şu sıralar ne yedip içtiğime dikkat ediyorum yağ ve protein değeri yüksek besinlere abanıp sağlıklı yemekleri azalttım. Ancak kahve içmem kilo almama mı neden olur kilo verme mi? Ona göre azaltacağım.
  67. N

Dambıl + Barfiks mi Dambıl + Halter mi?

Arkadaşlar ya 20 kg Dambıl seti + Barfiks demiri alacağım ya da 25 Kg Dambıl+Halter alacağım seçimimi neyden yana kullanmalıyım?
  68. N

Virüs devam ederse okullar açılır mı? Açılırsa ne gibi önlemler alınır?

Bildiğiniz gibi eğitim sistemi konusunda zirve olan Türkiye'de çok iyi bir eğitim verdikleri için bu eğitimi hemen vermek istiyorlar sizce virüs devam ederse bu yıl okullar açılır mı? Açılırsa ne gibi önlemler alınır?
  69. N

Bu kulaklık alınır mı?

Merhaba arkadaşlar spor yaparken takmak için kulaklık alacağım bu kulaklığın fiyatı çok uygun geldi günde en fazla 1 saat falan kullanacağım kulağımı rahatsız eder mi...
  70. N

İtunes cihazımı görmüyor

Arkadaşlar cihazımı bağlıyorum ama itunes store uygulaması üzerinde görülmüyor (Uygulama güncel)
  71. N

Hangi Oyunlara Speedrun yapmalıyım?

Youtube içeriği olarak speedrun yapmak istiyorum zaten boş vakitlerimde de uğraşırım sizin istediğiniz veya önerdiğiniz hangi oyunlara speedrun yapıyım?
  72. N

En İyi Hikayeye Sahip Oyun Veya Oyun Serileri

Mafia 1 ve 2 benim oynadığım en sağlam oyunlar bence oyuncuyum diyen herkesin deneyim etmesi gerekli ayrıca The Walking Dead'de hikaye konusunda çok başarılıdır.
  73. N

Corona Virüsü Tedavisi Bulundu!

Arkadaşlar iddiaya göre virüsün tedavisi bulunmuş Milliyet ve A Haber haberini yapmış ama bana pek inandırıcı gelmedi: https://www.milliyet.com.tr/galeri/son-dakika-ve-resmen-ilan-edildi-corona-virus-asisi-6233701/14
  74. N

Playstation Kolu mu XBOX Kolu mu?

Arkadaşlar bilgisayarda oyun oynamak için gamepad alacağım XBOX kolu mu daha iyidir Playstation kolu mu?
  75. N

Telefonum çok ısınıyor

Arkadaşlar İphone 5S kullanıcısıyım telefonun ömrünün bittiğini biliyorum ancak genede saçma sapan bir şekilde ısınıyor bir nebze olsun telefonun daha serin çalışması için neler yapabilirim?
  76. N

Her yerde hamam böceği var

Arkadaşlar odamın her yerinden hamam böceği çıkıyor ve benim fareden sonra en tiksindiğim hayvandır. Normalde böyle boş bir konu açmam ama yatağımın üstüne tırmanmaya başladıkları için iyice midem bulanmaya başladı artık kıyafetlerimle yatıyorum. Odam derli topludur ama yatağımın ve masamın altı...
  77. N

Sizce Sistem yükseltmeli miyim?

Arkadaşlar elimde ölü bir sistem var lise 3 öğrencisiyim yani yaklaşık 2- 2,5 sene sonra üniversiteye gideceğim sizce para mı bu sistemi canlandırmak için mi kullansam yoksa ufak tefek pürüzlerini kapatıp sistemi kullanmaya devam mı edeyim? (Yani ekran kartı değiştirip RAM'i 8 GB yapıp bir SSD...
  78. N

Oyunlar da Black Bar Problemi

Arkadaşlar oynadığım oyunların hepsinde olmasada bazılarında black bar problemi oluyo görüntünün ekranı kaplaması için ne yapabilirim?
  79. N

Trendyol Güvenilir mi?

Arkadaşlar trendyol üzerinden 23 Mayıs tarihinde bir kulaklık siparişi verdim ancak henüz kargoya bile verilmemiş ürün sizce iade istesem mi?
  80. N

Bu Set Nasıl

Gençler babamdan 100 TL harçlık kopardım klavye mouse almak için bunu sipariş ettim, nasıl? Daha iyi bir tavsiyesi olan varsa iptal edebilirim...
  81. N

IDM seri numarası hatası

İnternet download manager'ı daha yeni yükledim bilgisayara tam bir dosya indirecektim girdiğiniz seri numarası sahte hatası aldım ancak program benden seri numarası falan istemedi zaten 30 günlük deneme sürümünü yüklemiştim
  82. N

Ekipman mı SSD'mi?

Arkadaşlar SSD için para biriktiriyordum zaten 320 GB HDD vardı onu depolama için kullanacaktım yanına da 120 GB bir SSD eklerim diye düşündüm ama klavyemin 11-12 tuşunun üst kısmı silinmiş mouse ile de sağtıka birden fazla tıklatınca veya basılı tutunca sol tık işlevi görüyor sizce klavye&mouse...
  83. N

İşlemci sıcaklığım çok yükseldi

1-2 ay öncesine kadar mini kule tipi bir soğutucu aldım ve 95W TDP değerine sahip 2,66 GHz hızında olan işlemcimi 3,28 GHz'e kadar hız aşırttım OCCT testinde 50-55 dereceyi geçmeyen işlemci artık oyunlardayken 60 dereceleri görüyor hemde %50 kullanımdayken. Acaba hız düşürme uygulasam mı? Yoksa...
  84. N

Arkadaşımla Left 4 Dead oynayabilirmiyiz?

Arkadaşımda 1. oyun bende 2. oyun var beraber bağlanıp oynayabilir miyiz?
  85. N

İngilizcesi olan birisi bakabilir mi?

Arkadaşlar biri bana metinde ne yazdığını kısaca özetlerse çok memnun olurum.
  86. N

PES 17 için en uygun yama hangisi?

Pes 17 için lisans güncellemesi arıyorumda hiç düzgün bir tane bulamadım en son bi sayfada adamın biri 17'ye bölmüş öyle yayınlamış zaten kafayı yiycektim. 2020 kadroları olursa çok iyi olur ayrıca Süper lig olmasada olur çok önemli değil benim için
  87. N

CS:GO En Ayrıntılı FPS Arttırma Rehberi

Bu rehberde anlattıklarımı ben aynen uygulayarak 20-30 FPS arttırdım bu donanımdan donanıma değişiklik gösterecektir.Lütfen size vereceğim linkteki atölye haritasını indirip aşağıdaki uygulamaları yapmadan önce FPS testi yapın aradaki farkı görmeniz için ve aradaki farkı yazarsanız beni mutlu...
  88. N

Sistemim PES 2017 kaldırır mı?

PES 2017 sistem gereksinimleri Minimum sistem gereksinimleri İşlemci: Intel Core 2 Duo @ 1.8 GHz (AMD Athlon Ⅱ X2 240 or veya daha iyisi) RAM: 1 GB RAM Grafik kartı: nVidia GeForce 8800 / ATI Radeon X1600 / Intel HD Graphics 3000 veya daha iyisi Önerilen sistem gereksinimleri İşlemci: Intel...
  89. N

Sandbox Oyun Önerisi

Arkadaşlar düşük sistem gereksinimli sandbox türünde oyun önerirseniz sevinirim ( Warband Hariç)
  90. N

Bilgisayarımda müzik dinlerken cızırtı var

Ya arkadaşlar sabah kalktım kulaklığımı taktım daha sonra Youtube'dan şarkı açtım 1 dakika sonra ufak tefek cızırtılar gelmeye başladı daha sonra baya artmaya başladı bu cızırtılar başka bir şarkı açtım gene ilk saniyelerde bir şey yoktu, ufak tefek cızırtılar geldi ve sonra artmaya devam etti...
  91. N

Steam'de oyunumu iade edebilir miyim?

Arkadaşlar Steam'de aylar önce The Witcher 2 aldım ama yüklemedim bende oynayacak oyun kalmayınca indirdim oyunu. Oyuna tam girdim iftara çağırdılar o yüzden arkada açık kalmış oyun tam 59 dk olarak gözüküyo oynama süresi. Neyse, oyuna girdiğimde çok ciddi fps sorunu yaşadım sonra biraz...
  92. N

Eski sevgilim yazdı

Arkadaşlar 4 ay önce falan ayrıldığımız kız selam çok özledim falan yazdı sizce nasıl cevap veriyim?
  93. N

BIOS Güncellemesi Önemli mi?

Gençler daha önce hiç güncellemedim ama baya riskli bi iş diyolar ne gibi önlemler alabilirim ve BIOS güncellemesi çok mu önemli PC'yi Overclocklu kullanıyorum mesela yararı olur mu?
  94. N

Kulaklık Aşırı Cızırtı Sorunu

Arkadaşlar kulak içi bir kulaklığım var hem PC hemde telefonda kullanıyorum ancak bugün bilgisayara takıp müzik dinlerken cızırtı gelmeye başladı baya şiddetlenerek artmaya devam etti bu cızırtı bende sonra telefona takıp denedim gayet sorunsuz çalıştı. Bütün driverlarım güncel.
  95. N

Eski Android Cihazımı Nasıl Hızlandırırım?

Arkadaşlar elimde Samsung Galaxy J2 var bu aralar android bir cihaza ihtiyacım vardı evde bunu buldum ancak inanılmaz yavaş hızlandırmak için neler yapabilirim?
  96. N

İşlemcim darboğaz oluyor

Arkadaşlar oyunlarda GPU kullanım değerim %99 gözüküyor ancak CPU kullanım yüzdesi %10 - 15'i geçmiyor yapabileceğim bir şey var mı? GPU: R5 220 CPU: Core 2 Quad Q9400
  97. N

İOS cihazlarda USB Hata Ayıklama nasıl açılır?

İOS sürümüm: 12.4.5 Yardım edebilecek biri olursa sevinirim
  98. N

İOS Cihazımı nasıl Microphone olarak kullanırım?

Arkadaşlar 5S'im var nasıl mic olarak kullanabilirim yardımcı olursanız sevinirim
  99. N

100 TL'lik efsane oyun ücretsiz oldu!

Total War: SHOGUN 2, 1Mayıs'a kadar Ücretsiz oldu! Linkten steam kütüphanenize ekleyebilirsiniz:
  100. N

İnternet altyapımı hangi sitede sorgulayabilirim?

Arkadaşlar bir çok site denedim hepsi farklı sonuç verdi, en doğru sonucu hangi siteden alabilirim? @okurbaba senin bilgin vardır bu tarz konularda.
  101. N

Mafia 1 Oynamadan 2'yi oynayabilir miyim?

Gençler ilk oyunu oynamayı denedim ama çok zor iki oyun arasında hikaye olarak bir bağlantı var mı? Direkt 2. oyunu oynayabilir miyim?
  102. N

GTA: SA Nasıl Mod Kurarım?

Arkadaşlar downgrade modunu nasıl kurarım bilgisi olan var mı?
  103. N

Warband Mod Önerisi

Arkadaşlar oyunu güzelleştiren daha yeni fonksiyonlar getiren bir mod var mı? Diplomacy Litdum 4 benzeri.
  104. N

İphone'a nasıl video atılır?

Arkadaşlar telefonuma PC'den bir video atmak istiyorum nasıl yapabilirim?
  105. N

Hangi kulaklık daha iyi?

Arkadaşlar kulaklığım kırıldı fazla bir param yok idarelik alacağım aşağıdakilerden hangisi daha iyi...
  106. N

Bilgisayarda İnternet Çok Yavaş

Bilgisayar ethernet ile bağlı internete telefon ise wifi ile ama bi videoyu telefondan izlerken 1080p'de, bilgisayardan 144p dona dona izliyorum. Ayrıca biraz önce bilgisayar birden dondu. Acaba bilgisayara casus yazılım girmiş olabilir mi?
  107. N

Ekran kartıma nerden fan alabilirim?

Arkadaşlar R5 220 ekran kartım var öyle extreme oyunlar vs oynamıyorum ama çok ısınıyor ve üzerinde pasif soğutma var internette fanlı modellerinide buldum o fanlardan nasıl alabilirim?
  108. N

Türkiye vaka sayısı Çin'i geçti!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 127 yurttaşın daha koronavirüs salgını nedeniyle yaşamını yitirdiğini ve testi pozitif çıkan 3 bin 977 yeni vakanın olduğunu açıkladı. Sağlık Bakanlığı’nin bugün açıkladığı koronavirüs rakamlarına göre, Türkiye vaka sayısında Çin’i geçti. Türkiye’de bugün itibariyle...
  109. N

Sizce haklı mıyım? [CS:GO]

Arkadaşlar CS'de bi takıma eco yapalım dedim 8-1 gerideyken sonra bi arkadaşta gitti AWP, zırh, 3 tanede bomba aldı. Bende sinirlendim kavga ettik sonra tüm takım onu haklı buldu bende sinirden oynayamadım küfürleştik biz bununla daha sonra ben buna küfür yazarken oyunu salmışım bütün takım...
  110. N

5S İOS 13'e yükseltilebilir mi?

Arkadaşlar sizce İtunes'ten İOS 13 yüklersem telefonumda kasma olur mu?
  111. N

Fanlardan anlayan bir arkadaş bakabilir mi?

Arkadaşlar fan alacağım ama PSU'da boş çıkış yok ama anakartta 3 pinlik boş yer var. Alacağım fanda iki çıkışta var sadece anakart üzerine taksam çalışır mı?
  112. N

Sistemim Outlast oynatır mı?

2x2 4GB Ram Core 2 Quad Q9400 3.3 GHz R5 220 Arkadaşlar 720p low ayarlarda 30 fps oynayabilir miyim?
  113. N

HDD'mi SSD'mi?

Arkadaşlar yeni bir sistem toplayacağım oyunları bırakmak için vesayre onboard olarak kullanacağım. İçinde; Office yazılımları, Adobe uygulamaları, Unity, Visual Studio falan olacak ama bütçem çok sınırlı ona göre bir plan yapacağım sizce hangisini tercih etmeliyim?
  114. N

PhysX Yazılımını kaldıramıyorum

Arkadaşlar yazılımı yanlış yüklemişim kaldırmak istediğimde şu hatayla karşılaşıyorum Yardımcı olabilecek birisi var mı?
  115. N

Batman Arkham Asylum .NET Framework Hatası

Arkadaşlar oyunum orjinal ancak açmaya çalıştığımda şu hatayla karşılaşıyorum:
  116. N

HDD Peformansı nasıl arttırılır

Arkadaşlar eskiden iki tane HDD kullanıyordum WD Blue ve Seagate Barracuda daha sonra bunların ikisini WD Green HDD ile değiştirdim üstünede 50 TL aldım ancak şimdi bu bana biraz yavaş geliyor. Disk eniyileme dışında neler yapabilirim?
  117. N

Uzay sistem kasa mı kullanmalıyım?

Arkadaşlar elimdeki kasanın egzoz fanı vesayre yok bir ara cooler master'ın bir fanı geçmişti elime ancak ekran kartım pasif soğutma olduğu ve çok ısındığı için onun üzerine taktım. Kasanın yan kapağı açık şekilde kullanıyorum OCCT testindeki sonuçları hatırlamıyorum ancak fena sonuçlar değildi...
  118. N

Arkadaşlar hangi alanda kendimi geliştirmeliyim?

Gençler ben programlama, web tasarım ve grafik tasarım üzerine çalışıyordum ancak neredeyse 6-7 aydır elimi sürmüyorum ve aklımda youtube'a başlamak var çünkü arkadaşlarımla arada oyun oynarken falan onları güldürebiliyorum. Onlarda bana youtube'a başlamamı önerdi. Ayrıca bilişim bölümündeyim...
  119. N

Sys Main Nedir

Arkadaşlar arkaplanda çoğu zaman diskimin %100'ünü kullanıyor bende disk'te sorun vardır diye gittim arkadaşımla takas yaptım 500GB WD Blue verdim 320GB WD GreenPower aldım ancak gene aynı sorun bu hizmeti kapatsam bir sıkıntı olur mu?
  120. N

HDD'yi nasıl bölerim?

Arkadaşlar HDD'ye format atacağım ancak oyunları yeni bir bölüm açarak oraya yedeklemek istiyorum, disk yönetiminden yapamadım bana önerebileceğiniz 3. part bir yazılım var mı?
  121. N

Nedir bu ikinci el sistem fiyatları?

Arkadaşlar neden 2. el alışveriş bu kadar pahalı olmaya başladı? Önceden 1000 TL'ye ne sistemler vardı ancak az önce girdim adamlar Core 2 Duo işlemcili 4GB RAM bellekli. Ekran kartının olup olmadığı bile bilinmeyen bilgisayarlar 1000-900 TL civarıydı hani çoğu monitör ya tüplü yada kare oluyor...
  122. N

Film Tavsiyesi

Arkadaşlar film tavsiyelerinizi bekliyorum ama korku filmi lütfen olmasın ayrıca epik, bilim kurgu veya aksiyon türünde olursa mükemmel olur
  123. N

Ucuza nasıl xeon mod sticker alırım

Bu arada elime bi kaç işlemci geçtide o yüzden bi kaç tane konu açıyorum
  124. N

H55MXV Anakarta i3 530 takılır mı?

Arkadaşlar elimde i3 530 var ucuza foxconn h55mxv anakart buldum takabilir miyim?
  125. N

CS:GO'da Gölgeleri Nasıl Kapatırız?

Arkadaşlar oyundan daha yüksek fps almak için gölgeleri kapatmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
  126. N

Sistemim bu oyunları hangi ayarlarda oynatır

Arkadaşlar sistem: R5 220 1 GB Core 2 Quad Q9400 3.3 GHz (OC) 2x2 4GB 1033 MHz RAM Oynamak istediğim oyunlar: Modern Warfare Serisi GTA IV Civilization 5 CS:GO
  127. N

Strateji Oyun Önerisi

Arkadaşlar strateji oyun önerileriniz bekliyorum (düşük sistem) ancak clash of clans kafasında olmasın ve asker konseptinde olursa daha iyi olur
  128. N

İnternet Hızımı Nasıl Yükseltirim?

Arkadaşlar bu konulardan hiç anlamam ama sanırım modem ile vesayre yükseltiliyormuş hız altyapı sorgulamadan baktım en fazla 75 mbps destekliyor speedtest'te hızım 6-7 mbps görünüyor. Hız yükseltmek için her türlü tavsiyeyi bekliyorum
  129. N

Bu Anakarta Xeon İşlemci Takılır mı?

Arkadaşlar kartın modeli: p5w dh deluxe @VECTORRR sen iyi anlarsın donanımdan lütfen acil cevap verin
  130. N

GTA San Andreas Mod Kuramıyorum

Arkadaşlar daha önce hep basit modlar kurmuştum ancak downgrade modunu bir türlü kuramadım nasıl yapabileceğimi bana anlatabilecek biri var mı?
  131. N

Youtube Kanal Konsepti Önerisi

Arkadaşlar evde boş boş otururken aklıma youtube videosu çekmek geldi zaten çevremdeki dostlarım beni komik bulur oyun oynamayıda severim montaj yapmayıda biliyorum az çok e zaten grafik tasarım ile uğraşıyorum acaba diyorum Tolunay Ören gibi videolar mı çeksem? @Drift King @VECTORRR @Soap...
  132. N

GTA: SA Mod Önerileri

Arkadaşlar oyunun daha iyi çalışmasına yarayacak mod önerilerinizi bekliyorum (hot coffee modunu yükliycem yazmanıza gerek yok)
  133. N

GTA 5 Ana Görev Çıkmıyor

Arkadaşlar yeni bir soyguna hazırlanıyorduk gidip maskeler üniformalar aldım ve iki kamyon çaldım daha sonra ana görev hiç çıkmadı en son yaptığım ana görevde de helikopteri denizaltıyla falan kaçırmıştık ancak şimdi hiç ana görev gözekmüyor sadece stranger's and freak's görevleri var bi kaç...
  134. N

Bu sistem olmuş mu?

Arkadaşlar 3000 TL bütçem var ben bu sistemi topladım elimde zaten 320 GB HDD var ve ayrıca babam işlemci kanadında AMD istemiyor bir donanımcı ona çok elektrik tükettiğini söylediği için...
  135. N

İntel mi AMD mi?

Şahsen intel kullandığım ve 9100f'ye para biriktirdiğim için intel diyorum
  136. N

Sizi Ağlatan Oyun Var mı?

TWD Serisi
  137. N

COD MW2 Siyah Ekranda Kalıyor

Arkadaşlar No Russian Görevi bitiyor daha sonraki kısım için yükleme yaparken birden siyah bir ekran çıkıyor 5-6 kere denedim hep aynı hatayı verdi oyunu CD ile yükledim orjinal olup olmadığı hakkında bir fikrim yok ve türkçe yama var.
  138. N

BİOS Güncellemelerini Yapamıyorum

Arkadaşlar eski bir anakart modelim var zaten bilgisayarı fazla oyun oynamak için kullanmıyorum oynarsamda CS:GO oynuyorum, Adobe, Office ve Visual Studio kullanmak için Windows 10 işletim sistemine ihtiyacım var ancak anakartın driverlarını güncellerken sürüm hatası alıyorum sistem...
  139. N

Wallpaper Tavsiyesi

Arkadaşlar sürekli aynı wallpaper'ı kullanmaktan sıkıldım
  140. N

OCCT CPU sıcaklık değerlerini göstermiyor

Yalnızca GPU ve HDD sıcaklıklarını gösteriyor
  141. N

Düşük Sistemler İçin Oyun Tavsiyesi

Arkadaşlar benim gibi düşük sistem gereksinimli oyunlar önerirmisiniz?
  142. N

COD MW 2 Harddisk'te Yer Yok Diyor

Oyunun dosyalarını direk arkadaşımdan aldım ancak oyun tam başlayacağı an oyunun bulunduğu harddiskte 5mb yer açın diye hata veriyor ve 76 GB boş yer var
  143. N

AMD Driver Hatası

Arkadaşlar bugün PC'ye format attım ve ekran kartı driver'ını kurdum bilgisayarı yeniden başlattığımda şu sorun karşıma çıktı driverları silip tekrar yükledim ancak bir işe yaramadı
  144. N

Windows 10 Gece Işığı Sorunu

Arkadaşlar gece ışığını açtım şimdi kapatıyorum ancak ekran gene aynı kalıyor bu sorunu nasıl çözerim?
  145. N

Bilgisayar bu ekranda kalıyor

Arkadaşlar bilgisayarım mavi ekran vermişti bende arkadaşıma harddiskimi verdim format atması için o da format attı test edip bana geri verdi harddiski ancak bilgisayaro başlattığımda bu ekranda kalıyor 1586009367
  146. N

Babamı bileşen almaya ikna edemiyorum

Arkadaşlar Beylikdüzü tarafında oturuyorum çok ucuz parçalar buldum avcılar/tahtakale civarında ancak babamı oraya gitmeye ikna edemiyorum yolu bahane ediyor ancak kendi her gün araba ile bir oraya bir buraya gidiyorum ve bu durum beni çok sinir ediyor zaten yaptığım her işe boş iş gözüyle...
  147. N

6 GB RAM Yeterli mi?

Arkadaşlar 2x3 6GB Ram'im var bir süre beni böyle idare eder mi yeterli olur mu yoksa 8 şart mı? Oynayacağım Oyunlar: GTA 5 CS:GO PUBG Lite Tomb Raider Borderlands 2
  148. N

Bilgisayar BIOS’a erişemiyor

Arkadaşlar bugün bilgisayara farklı bir PSU taktım daha sonra bilgisayarı başlattığımda ekrana görüntü gelmedi bende PSU da sorun olduğunu düşünüp eskisini taktım ancak gene aynı şey oldu nasıl düzeltebilirim (Klavye ve mouse’a güç gelmiyor monitöre güç geliyor ancak görüntü yok)
  149. N

Bu anakart kaç GB Ram destekler

Arkadaşlar kartın modeli Asus P5B: https://www.asus.com/tr/Motherboards/P5B/specifications/
  150. N

Hangi Oyunun Remastered Versiyonu Çıksın İstersiniz?

Ben GTA Vice City veya San Andreas olmasını isterdim
  151. N

Orjinal GTA 5 nasıl etkinleştiririm

Arkadaşlar Rockstar Games Launcher da bulunan GTA 5'i nasıl Steam'de etkinleştirim (Para verip satın almıştım oradan)
  152. N

GTA 5 7002.1 hatası

Oyunu Rockstar Games üzerinden başlatmaya çalıştığımda bu hatayı alıyorum oyunu güncellememi istiyor 200 kb lık bir güncelleme var ancak güncellediğimde download failed hatası alıyorum
  153. N

GTA 5 Güncellernirken Hata Veriyor

Retry dediğim zaman gene aynı hatayı alıyorum 1585666119
  154. N

Youtube Playlist İndirme

Arkadaşlar babam youtube da dinlediği şarkıları 1 hafta boyunca daha sonra izle playlistine kaydetmiş normalde ummy video downloader'dan hepsini indirirdim ama daha sonra izle kısmında olduğu için hata veriyor nasıl yapabilirim (1300 kadar şarkı var hepsini tek tek yeni bir playliste atamam)
  155. N

Başka bir telefonda nasıl kayıtlı olduğumuzu öğrenebilir miyiz?

Böyle mevzulara aşırı takıntım vardır bunun için herhangi bir 3.part yazılım vs var mı?
  156. N

Bilgisayar çalışıyor ama görüntü vermiyor

bilgisayara farklı bi işlemci taktım sonra söktüğüm tün bileşenleri kabloları vs taktım bilgisayarı açtığımda fanlar falan çalışıyor ekran kartı ısınıyor ama görüntü gelmiyor ve klavye mouse a güç gelmiyor
  157. N

GTX 650 mi RX 550 mi?

Bu iki karttan birisini alacağım RX 550 1GB ve GTX 650 P.E. 1GB arasında kaldım hangisi daha iyidir?
  158. N

GTX 650 bu oyunları açar mı?

Arkadaşlar uygun fiyata buldum bu kartı şu an kardeşime 2. elden PC topluyorum.Acaba şu oyunları 720p low ayarlarda açar mı? GTA 5 CS GO PUBG Lite (Bu medium ayarlarda) Far Cry 3 Assasins Creed Revulations
  159. N

GTA 5 Siyah Texture Sorunu

Arkadaşlar oyundan daha fazla fps almak için gölgeleri settings.xml den kapatıyorum ancak oyuna girdiğimde etraf şöyle oluyor (Örnek Görsel) arkadaşlar bu sorunu nasıl çözerim bazende alt tab yapınca böyle oluyor
  160. N

GTX 275 GTA 5 Açar mı?

Arkadaşlar bu kartı ikinci elden ucuza buldum GTA 5 low ayarlar 720p de 30 fps verir mi?
  161. N

Q9400 Overclock

Arkadaşlar normal hızı 2.67 GHz olan işlemcimi 3.28'e kadar overclock ettim ancak daha üstüne çıkmak istediğimde windows başlama ekranında donup kalıyor daha fazla voltaj mı vermeliyim yoksa böyle mi kalsın?
  162. N

GTX 275 Nasıl?

Arkadaşlar sistemim: Core 2 Quad Q9400 3.3 GHz 4x2 Quad Channel 8 GB Ram R5 220 1 GB Sizce GTX 275 taksam GTA 5 CS:GO Far Cry 3 ve Crysis 1 oynar mıyım?
  163. N

Elimdeki sistemi kaça satıyım?

Arkadaşlar yeni bir pc topluyorum elimdeki sistemi satıp bütçeme ekleyeceğim sizce kaça satmalıyım? Core 2 Quad Q9400 (OC 3.3 GHz) 2x2 4GB Ram 1066 MHz AMD Radeon R5 220 1GB 500 GB Seagate Barracuda 7200 RPM HDD
  164. N

Kasaya güç gelmiyor

Bugün yeni aldığım CPU soğtucusunu anakarta monte ettim daha sonra bilgisayarı çalıştırmak istediğimde güç gelmediğini fark ettim normalde fanın ucu usb olduğu için bilgisayar kapalı olsa bile çalışır oda çalışmadı yani güç gelmiyordu ancak bi an fan döndü ve 5-10 saniye sonra durdu ve gene açılmadı