Arama sonuçlarınız

1. saltinirmak

Bu Ağa Bağlanılamıyor

Yakın zamanda pcnin içini açtıysan wifi kartının kablosu çıkmış olabilir bir kere başıma geldi. Eğer o da değilse wifi kartı bozuk olabilir.
  2. saltinirmak

Bilgilendirirseniz sevinirim

İşlemci hakkında fazla bilgim yok. Bu video bir nebze cevap olacaktır sanırım.
  3. saltinirmak

Powerbank

Bende ilk çıkan Xiaomi hala kullanıyorum gayet tatmin edici.
  4. saltinirmak

Windows 10'dan Windows 7'ye geçiş yapamıyorum

Ayrıca rufustan mbr olarak yazdırıp, biostan da legacy özelliğini açtın mı?
  5. saltinirmak

Windows Defender Yeterli Mi?

Windows orijinal ise gayet yeterli. Çok büyük ünlü global şirketler bile onu kullanıyor. Bende onu kullanıyorum.
  6. saltinirmak

Google Chrome en az 18 ay daha Windows 7'ye tam destek sunacak!

Bazı kurumsal yerlerde kullanıyoruz hala. Mecburen
  7. saltinirmak

Windows 10 onarım hatası

o zaman direkt formatla gitsin.
  8. saltinirmak

İşlemci tavsiyesi

O işlemci BGA soket, ve alabileceğin en iyi işlemci aşağı yukarı A6-5200 fakat nereden bulacaksın? Ebay da 35 dolar fakat türkiyeye satmıyor. Bir sürü masraf edeceksin eline yine birşey geçmeyecek. O yüzden pek mantıklı hareket değil maalesef.
  9. saltinirmak

Ücretsiz Video Konferans Programları

Ben bilgi toplamayan yazılım olduğunu sanmıyorum. Hepsi birşeyler topluyor. Zoom'u kullanan büyük firmalar gördüm o zaman adını duymuştum.
  10. saltinirmak

PHP Hakkında Sorum Var

Admin panelinden veritabanına normal kayıt yapacaksın. Ön yüzden haber okuma kısmında da veritabanından bilgileri çekeceksin. Aradaki bağlantın veritabanı olacak.
  11. saltinirmak

PHP ile HTML sayfası içinde veri aktarımı

Tavsiyem Youtube'da php ile dinamik site yapımı diye aratırsan detaylı dersler bulabilirsin. Php ile veritabanından veri çekip html etiketleri içine gömmen lazım verileri. O konularda burada anlatarak pek uygun olmaz.
  12. saltinirmak

Ücretsiz Video Konferans Programları

Zoom (Kısmi ücretsiz) Hangouts
  13. saltinirmak

Windows 10 kullanıcı hesabı gözükmüyor

Normal kullanıcı adını yazıp öyle gireceksin. Eğer olmazsa .\kullanıcıadı denersin. Hesabı olan kullanıcılar gözükmez listede
  14. saltinirmak

Ekran Kartım Gözükmüyor ?

Nvidia control panel çıkmıyor demiştin. Nvidia sürücülerini kurdun mu?
  15. saltinirmak

ADSL maksimum hız?

16 Mbps
  16. saltinirmak

65 yaş üstü biri 112'den maden suyu istedi

Bunun photoshop olduğu baya belli ama
  17. saltinirmak

Evet nvidia sürücüsünün kurulu olması gerekiyor.
  18. saltinirmak

Gpu-z programı ile detaylı bakabilirsin. Birde masaüstünde sağ tıklayınca menüde nvidia control panel olması lazım.
  19. saltinirmak

Çift Monitöre Geçmek İstiyorum

Displayportlu monitörün varsa bağlarsın iki tane çıkış varsa
  20. saltinirmak

Yurtdışı iPhone alınır mı?

Benim bildiğim yürürlüğe girdimi emin değilim ama şu şekilde işleyecekti sistem. Pasaport kaydı yaptırdın. Kimin adına yaptırdıysan kullanılacak hat sahibide aynı kişi olmadı diye. pasaport x kişi ise hat b kişisinin olamıyor diye biliyorum.
  21. saltinirmak

4 slot RAM Nasıl Takmalıyım?

Kitapçıkta A1 B1 D1 C1 e takın diyor. Sayfa 27. https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/mb/LGA2011/P9X79-DELUXE/E8036_P9X79_DELUXE.pdf
  22. saltinirmak

windows 10 etkinlestirme

Crackli vs değilse şuanki windows, format atmadan yapabilirsin.
  23. saltinirmak

laptop ekran kartı problemi

İlk fotoğrafta Physx işlemcisi cpu diyor. Onu gpu yaparsan düzelecektir.
  24. saltinirmak

Windows için en iyi antivirüs programı nedir ?

Aynen katılıyorum. Çok ünlü global bir şirkette çalıştım onlarda sadece windows defander kullanıyor.
  25. saltinirmak

İşlemci Hızı Dengesizliği

Gayet normal benim şuan yazdığım pc base hızı 2.50 ama yarım saniye bile olsa 2.57 oluyor. Isı bundan kaynaklamıyor. Macun eskiyse olabilir ısı.
  26. saltinirmak

Windows için en iyi antivirüs programı nedir ?

Ben bir çok zararlı reklam yazılımlarını vs hep bitdefender internet security ile temizledim. Ama yıllardır hiç bir uygulamayı kullanmıyorum.
  27. saltinirmak

Saniyelik dalgalanmalar normal. Hepsi anlık olarak dalgalanır. Sabit çalışmaz ki.
  28. saltinirmak

Sen boşta sanıyorsunda arkada kim bilir hangi servisler çalışıyor. Görev yöneticisinden işlemler sekmesinde cpuyu en çok kullanan uygulamayı görebilirsin.
  29. saltinirmak

Koronavirüs Pandemi Canlı Takip Et

Sağlık bakanı kurtulan hastalarımız var. Açıklayacağız dedi diye biliyorum ben.
  30. saltinirmak

Windows 10 kullanıcı hesabı gözükmüyor

Neden gözükmesini istiyorsun anlamadım. En son oturumu açan kullanıcı ile pcyi restart yapınca en son kullanan kullanıcı mı çıkıyor ?
  31. saltinirmak

#EvdeKal Etkinliği ile yapmış olduğunuz faaliyetler nelerdir? ?

O halde sana da kolay gelsin. Amin amin.
  32. saltinirmak

Oyun Sırsında Siyah Ekran

Bir çok nedeni olabilir. Memory Management hatası benimde başıma geldi. cmd yi admin olarak çalıştırdığımda sfc /scannow yapınca dülzedi. Bir dene bakalım.
  33. saltinirmak

#EvdeKal Etkinliği ile yapmış olduğunuz faaliyetler nelerdir? ?

Maalesef işimizin başındayız. Ücretli izin olsa iyi olurdu ama yok.
  34. saltinirmak

Anakart ram frekans yükseltme yardım lazım

Biosta M.I.T sekmesinin içinde olması lazım gigabyte da. Gigabyte kullanmadığım için ezberimde değil.
  35. saltinirmak

Anakart ram frekans yükseltme yardım lazım

Extreme Memory Profile (XMP) profilini açarak yapabilirsin.
  36. saltinirmak

Arkadaşlar steam güncelleme için çevrimiçi olmalıdır hatasi aliyorum, ne yapmalıyım ?

Steam'ı offline modda kullanıyor olabilirsin.
  37. saltinirmak

Fişleme olayı mı başladı ?

Hemen galeyana geleme gerek yok. Olacak mı diye sormuş. Zaten olsa bile yapmazsın olur biter. Kimse zorlamıyor.
  38. saltinirmak

SDN Ailesi için Süprizimiz Var!

Uefi bioslarda videodaki gibi boot logosunu değiştirebilirsiniz.
  39. saltinirmak

Filmin Altyazı Ayarlarını Belirleyip Renderlamak

Evet çok iyi olmamış. Mesela arkaplana renk koymasanda altyazı rengini değiştirsen? Mesala koyu sarı gibi?
  40. saltinirmak

Linux ekran görüntülerinizi paylaşın

Manjaro'nun ne gibi sorunu vardı? Merak ettim.
  41. saltinirmak

Huawei nova 5t

Bende sabahtan beri takipteyim ama nedense cevap yok hala.
  42. saltinirmak

Asus Eee PC 1215T Hangi İşletim Sistemi Kurulmalı ?

2013 ve daha yeni işlemci ile 128 mb ram ile çalışır diyorlar. Eskiden ziyade düşük sistem için.
  43. saltinirmak

Güvenlik gereği demişler. Because the other aspect of Clear Linux (besides performance) is security. You can't do secure booting with Legacy BIOS.
  44. saltinirmak

clear linux github sayfasında sormuşlar legacy bios desteği var mı diye. Legacy bios desteği yok demişler. https://github.com/clearlinux/distribution/issues/467
  45. saltinirmak

indirdiğin iso yu uefi olarak mı yazdırdın. O pcde sanırım uefi bios desteği yok ondan olabilir.
  46. saltinirmak

Amazon ve Aliexpress ile Yurtdışına Ürün Satışı

Bu konular için bir gümrük müşavirinden yardım almanız gerekir.
  47. saltinirmak

Paramı nereye yatırmam mantıklı olur?

O sektörlere nasıl yatırım yapacağız?
  48. saltinirmak

Format atarken aldığım hata

Biostan biosa değişiyor. Farklı sekmelerde olabiliyor.
  49. saltinirmak

Yani kurulum dosyaları, içindeki işletim sistemi doğru yazılmış mı?
  50. saltinirmak

Pardon yanlış yazmışım clear linux için konuşuyordum. Ama acemi biri kolay kolay kullanamaz. Benim fikrim bu yönde.
  51. saltinirmak

İlk defa linux kullanıyorsan tasviye etmem çünkü Clear Os bağımsız bir dağıtım. Uygulama yüklerken vs baya zorlanırsın. İlk başta ubuntu temelli kullanmanı öneririm.
  52. saltinirmak

Biostan legacy ayarını açtın mı? Birde kurulum diskinin yadan usbnin sorunsuz olduğuna emin misin?
  53. saltinirmak

Wine var ama her program sağlıklı çalışmıyor. itunes'ı çalıştıramadım ben linuxta çalıştıranlarda her versiyonun çalışmadığını söylüyor. Hız konusuna gelirsek kesinlikle windowstan daha performanslı olacaktır.
  54. saltinirmak

Android yükseltme nasıl yapabilirim?

Bilmiyorum o sitede araştırabilirsin. O sitede yoksa zaten başka bir yerde kolay kolay olmaz.
  55. saltinirmak

İsmini hatırlamadığınız, unuttuğunuz FİLM'leri buluyoruz

Rica ederim.
  56. saltinirmak

i'm legend / Ben efsaneyim olabilir mi?
  57. saltinirmak

Bilgisayar Toplama

Buraya bakabilirsin. Rx560 yerine 300 tl fark ile rx570 alabilirsin belki. https://forum.shiftdelete.net/threads/2500-tlye-csgo-gibi-oyunlari-acacak-sistem-onerebilir-misiniz.656601/
  58. saltinirmak

Bu film bende vardı ama izlemedim sanırım tavsiye için sağol.
  59. saltinirmak

Dream House / Korku Evi olabilir mi?
  60. saltinirmak

Arkadaslar küçük bir yöntemle 20 TL Steam-Migros Kod kazanma

Katana Zero tavsiye edebilirim.
  61. saltinirmak

PHP if hatası alıyorum.

Mysqli kullanıyorsun ama sorgularını mysql olarak yapıyorsun. Merak etmen güzel ama daha fazla bol bol video izlemeni tasviye ederim.
  62. saltinirmak

Filmin Altyazı Ayarlarını Belirleyip Renderlamak

Any Video Converter programına bir bak istersen. Altyazı ayarları var. Nornal convert işleminde hızı iyi ama altyazı gömme ne kadar hızlı bilmiyorum. https://www.any-video-converter.com/add-srt-subtitle-to-output-video.php
  63. saltinirmak

Nusret Cep Telefon Numarasını Paylaştı

Arayanları story atmış ve bin küsürde mesaj vardı.
  64. saltinirmak

Tuhaf Fps Düşüşleri

Hiç oyanamadım ama optimizasyon sıkıntısı olabilir. Bende başka bir oyun oynuyorum 60-70 fps den birden 10 fpsye düşüyor anlık sonra steam yorumlarına baktığımda herkes yaşıyormuş. O tarz olabilir.
  65. saltinirmak

Linuxta itunes doğrudan çalışmıyor ama benimde o tarz bilgisayarım vardı. Xcfe masaüstü olan bir linux kurmak en mantıklısı baya fark ediyor. ubuntunun xubuntu sunu kurabilirsin ilk linux deneyiminse ubuntu popüler yardımcı kaynak daha fazla bulursun.
  66. saltinirmak

Veri Tabanına Sayfa Bağlama

Conn cümlesine database adınıda ekler misin? Yoldayım da çok bakamıyorum uzun zaman oldu saf php kullanmayalı. Birde mysqli_query olacak sende mysql_query yazıyor.
  67. saltinirmak

Eğer veri ekleme yapıyorsan insert into kullanman lazım.
  68. saltinirmak

Android yükseltme nasıl yapabilirim?

https://forum.xda-developers.com/android/development/rom-lineageos-12-1-asus-memo-pad-hd-7-t3993267 burada var fakat kamera çalışmıyormuş.
  69. saltinirmak

o satır fazla gibi. Örnek şu şekilde. <?php $servername = "localhost"; $username = "username"; $password = "password"; // Create connection $conn = mysqli_connect($servername, $username, $password); // Check connection if (!$conn) { die("Connection failed: " . mysqli_connect_error()); }...
  70. saltinirmak

16. satırda hata oluşmuş. 15 ve 16 satırda hangi kodlar var.
  71. saltinirmak

Ücretsiz alana adı(domain) sunan web sitesi var mı?

Bazen öyle yapıyor. Önce siteye üye ol, sonra çevrimiçiyken almayı dene.
  72. saltinirmak

Ücretsiz alana adı(domain) sunan web sitesi var mı?

dot tk diye bir site var ücretsiz .tk uzantısı veriyor.
  73. saltinirmak

Xiaomi mi wifi ac 1200 alınır mı ?

O şekilde olur ne gibi sorunu var? Benim evimdeki modem nedense 7 tane cihazı kaldırmıyor evimde xioami router kullanıyorum. Gayet verimli oluyor. Lan kablosu ile routera bağlayabilirsin.
  74. saltinirmak

Xiaomi mi wifi ac 1200 alınır mı ?

Bahsettiğiniz cihaz modem değil router. Bundan dolayı direkt kullanamazsın.
  75. saltinirmak

PC Toplamaya Başladım, 2 Donanımda Kararsızım ??

Fiyat göz önüne alındığında ve 1440p bile oyun oynattığı varsaydığımızda bence mantıklı. Yani gerçekten 3ü arasında kalmış olsam sanırım benim tercihimde RX5600XT olurdu. Ama daha teknik olarak açıklayacak kişilerde çıkabilir. Tarafsızca fikrim 5600XT yönünde son karar senin tabii.
  76. saltinirmak

PC Toplamaya Başladım, 2 Donanımda Kararsızım ??

Kişisel fikrimi söylüyorum bazı arkadaşlar kızabilir tabi ben olsam ucuz olan ssd yi alırım. Sonuçta arasında atla deve kadar fark yok. En azından kağıt üstünde. Ekran kartına gelince 5700xt için min. 550W tavsiye etmişler. Güç kaynağının verim kayıp vs gibi konuları girince belki sıkıntı...
  77. saltinirmak

sizce python mı yoksa html ve css mi öğreneyim

Platforma ve alana göre değişir. İnternet teknolojileri, masaüstü,yapay zeka,mobil vs. önce ne istediğine karar vermen lazım .
  78. saltinirmak

Anakarttan gelen bip sesi

1070 ti ve rx 580 için tavsiye edilen 500W olduğu için kullanmış olabilirsin diye düşündüm. Ben kendi yaşadığım sorunlar üzerinden gittim. Zaten bir sürü ekran kartı denemişsin. Bir tane de farklı psu deneme şansı varsa bir dene derim.
  79. saltinirmak

Çalışmama yapıyor. 1 uzun 3 kısa bip genelde güç yetersizliğinden dolayı oluyor. Hp elitedesk 800 g1 modelinde bu durum ile çok sık karşılaştım.
  80. saltinirmak

PSU kaç wat? Muhtemelen güç kaynağı yetersiz. 600 W güç kaynağı öneriliyor en az.