Arama sonuçlarınız

1. Umut Keleş

Öneri Samsung Galaxy Watch 4 sorunları ve çözümleri.

Watch 4'ü neden tercih ettim? Normalde Oppo Watch Free kullanıyordum. Pili ile vs. ile beni tatmin ediyordu. Ayrıca sistemi de gayet akıcıydı. Sanki akıllı bileklikten saat olmaya adım atarken ayağı takılan bir saatti. Ne akıllı bileklik(geniş ekranı,kasa işçiliği,işletim sistemi stabilizasyonu)...
  2. Umut Keleş

Redmi 10 2022 alınabilir bir cihaz mı? 4 aylık deneyim gözlemlerim

Selamlar bugün sizlere Redmi 10 2022 cihazı 6000 TL'ye giriş orta seviye cihaz piyasasında alınabilir mi bunu anlatacağım. Konularda tarafsız olacağıma ant içerim çünkü emin olun Nokia,Samsung,LG,Lenovo,iPhone cihazlarının hepsini kullandım ve deneyimledim. Bu cihaz ilk Xiaomi cihazım olduğunu...
  3. Umut Keleş

Yardım Google Kişiler Sim Gözükmüyor?

Selamlar Bugün sizlere Google Kişilerdeki güncel bir sorundan bahsedeceğim ayrıca çözümüyle beraber. Google Kişiler saf Android ve güncel arayüzlerde de yavaş yavaş yerini almaya başladı. Dediğim sorun çok komik olmasına rağmen hata sayılabilir mi muamma. Sorun şu ki eğer sim kartınızda kimse...
  4. Umut Keleş

Rehber Laptop işlemcisi değişir mi?

Laptop işlemcilerinin değişmesi mümkün müdür? Bilgisayarlar günlük ihtiyaçlarımız ve de işlemlerimiz için neredeyse olmazsa olmaz cihazlardır. Bu cihazları birbirinden ayıran temel şey işlemci(proccesor) elemanıdır. İşlemci sizin kullanıcı ara birimine verdiğiniz komutları işler ve işlem...
  5. Umut Keleş

İpucu Windows 10 daki eksik ses efektlerini getirmek.

Selamlar. Biliyorsunuz ki Windows 10 varsayılan sesleri ile birlikte gelmektedir. Fakat aslında Windows 10 da olması gereken daha çok ses teması olduğunu biliyormuydunuz? Windows 10 çıktığından beri şahsen Windows 7 den daha özensiz yapılan bir sistem olmuştur ;ki bunun farkını da sizde belki...
  6. Umut Keleş

Öneri Bood TWS 105 deneyimlerim.

Selamlar ben Bilgisayar Adminstrator Bugün sizlere 130 TL' lik benim gözümde F/P olan Bood TWS 105 Pro'dan bahsedeceğim. Rakipleri kimler? Bu kulaklık aldığım mağzada hafiften bir indirime girmişti. Tabi bende Bluetooth kulaklık arayışındaydım. Orada başka ürünlerde görmüştüm tam olarak...
  7. Umut Keleş

Efi/bcd açılmama sorunu

Uzatmayacağım sorunum şudur Bunun çözümünü bilen varsa ve yazarsa sevinirim :) Çünkü çok sinir bozucu bir hata.
  8. Umut Keleş

Windows Defender belası

Kısa keseceğim. Windows Defender sürekli kullanmış olduğum oyunun programlarını siliyor. Virüs zannedip. Ve ben bundan bıktım. Windows Defender'i kalıcı olarak durdurmanın çözümü yok mudur? Kayıt defterini denedim olmadı. :( Bıktım bu Windows Defender'dan. 1612101726 Bu arada SDN'de benzer bi...
  9. Umut Keleş

Yapımcının sonradan yaptığı için pişman olduğu virüs.

Selamlar günaydınlar/ya da iyi akşamlar Amerika'da iseniz. Bugün ki konumda yapımcısının ilk önce hangi kafayla yaptığı bilinmemekle birlikte yapıp. Sonradan da nedensiz bir şekilde pişman olduğu virüsü tanıtacağım. Daha fazla uzatmadan şu virüsün adını bir koyalım. MusaLLat.exe Bu virüs...
  10. Umut Keleş

SDN'nin Neden Uygulaması Yok?

Ben şahsen bir uygulaması olsa daha hızlı ulaşabilirim. Daha doğrusu SDN değil de SDN FORUM'un uygulaması olması lazım. Hemen bildirimlerimize bakabileceğimiz hatta bildirim alabileceğimiz bir uygulama gelmeli. Tabi ki kolay değil ama imkansız da değil bence. Tabii ki bu uygulamanın her...
  11. Umut Keleş

Polis ihbarım sizce gerekli mi?

Asılsız bir numaradan gelen saçma sapan mesajları polis internet sitesinden ihbar ettim iyi yapmışmıyım sizce?
  12. Umut Keleş

PNM Linux'u nasıl kurarım (Dual Boot)

Daha önceden Linux Mint Kurmuştum fakat uzun bir zaman geçti . Arayüzünü bir arkadaşın konusu sayesinde gördüm ve beğendim. Bende kurmak istedim yardımcı olacak biri varsa buyursun. :)
  13. Umut Keleş

Sadece ingilizcesi hawli olan kelimeler.

Hey dostum bazı kelimeler çok hawlidir. Ama İNGİLİZCESİ hawlidir. Bu konunun altına türkçeye çevirdiğinde hawasi sönen kelimeleri yazabilirsin. MESELA: Head&Shoulders: KAFA VE VÜCUTLAR
  14. Umut Keleş

Whatsapp kullanıcı sözleşmeleri sonrası olanlar...

Whatsapp Biliyorsunuz Whatsapp politikalarında bir düzenlemeye gitti ve artık (benim anladığım kadarıyla , çünkü o kadar resmi terimler kullanılmış ki şahsen anlamakta zorlandım) verilerini Facebook ile paylaşacakmış. Peki siz bu durumda ne yaptınız? Whatsapp sözleşmeleri Bilmeyenler için güncel...
  15. Umut Keleş

ETS 2 Steam versiyonunda tek çözünürlük var.

ETS 2 hayranıyım fakat oyunum silinmişti bayadır Geforcenow'da eziyet çekerek giriyordum. Oyunu indirip sorunsuz bir şekilde kurdum .Fakat çok fazla sorun var :D 1: Oyunu açtığımda bilgisayarın şu anki geçerli çözünürlüğü ile başlıyor ayarlarla oynamazsam hala 1366x768 yazıyor. 2:Ayarlarla...
  16. Umut Keleş

Windows Güncellemesi

Bilgisayarım normal güncellemelerde sürekli hatalar veriyordu. bunun gibi güncelleme indikten sonra biraz bekletebilirim değil mi canlı dersim var . Sorum budur.
  17. Umut Keleş

Bilgisayar Açılmıyor

2 gb ramim yanmışti açtım bi tak çikar yaptim yok yine olmadı ama bilirsiniz ram yanınca Power ışığı yanar işlemci ve fanı çalışır bende bi işlemciyi sökeyim dedim (Socketi sökülebilir) fan sistemini de söktım geri taktım bastım power tuşuna tık yok .Sizce sebebi ne? İlk başta 0.02 sn yanıyor...
  18. Umut Keleş

Serbest simulasyon oyunu önerisi.

Selamlar ben Bilgisayar Adminstrator Bugün sizden bir simulasyon oyunu önerisi bekliyorum. Fakat bu normal bir simulasyon oyunu olmaması gerek. Özellikleri mesela: İçten kokpit kamera olmazsa olmazım. Sürekli size kural tanımasın hafiften freeride yapabiliyim. ehheheh tabii ki Araç simulasyonu...
  19. Umut Keleş

E.B.A arayüz ve giriş sorunsalları.

İlk önce herkese günaydınlar ve Selamünaleyküm diyerek konuya geçiyorum. E.B.A giriş sorunları... Bugün E.B.A'ya girip bir kaç ödev yapacaktım malum uzaktan eğitim sürecindeyiz. Bilgisayar İntel Celeron olunca ve HDD de eklenince üstüne açılması falanı filanı en az 10dk sürüyor bir de Windows...
  20. Umut Keleş

AMD kullanırken yaşadığım psikolojik baskının nedeni?

Nedense AMD işlemcili bir bilgisayara geçtiğim zaman bunalım geliyor. İster hızlı olsun İster yavaş . Yani nedenini bilmiyorum fakat o bilgisayarı kullanmak istemiyorum. AMD işlemciler bana itici geliyor. Bilmiyorum belki önyargım vardır fln ama. Mesela iki bilgisayarı yan yana koysanız. Biri...
  21. Umut Keleş

Adalet biraz saçma

Selamlar ben Bilgisayar Adminstrator bugün tartışmak istediğim bir konu var. Adalet. Sakin olun siyaset yapmıycam :d Mesela kafama takılan şey adam bilgisayarın açma yerini bilmiyor monster alınıyor. Bakın burda kafamı dank ettiren şey şu adamın ilk olarak bir starting yani başlangıç...
  22. Umut Keleş

Eski bir dost : Adobe Flash Player anılarınız

Microsoft, Adobe Flash Player desteğini kaldırdı Adobe, Microsoft ve Google gibi sektörde söz sahibi firmalar tarafından 2017 yılında alınan karar doğrultusunda Flash Player desteğinin kaldırılacağı netleştirilmişti. Microsoft, güncel işletim sistemlerinde artık Flash Player desteğini kaldırma...
  23. Umut Keleş

Sınır : 4500TL Laptop önerisi

Çok şükür ki bir şey oldu bugün annem beni gizlice izliyormuş oyunu pc den kaybettiğimi sinirden kulaklık kablosunu kemirdiğimi görmüş sonra yanımda geldi ne oldu dedi bişi yok dedim sonra 3 saat geçti PC den mi oldu dedi ilk başta yok dedim sonra baş salladım pc den dedim (Celeron N3060 la CS...
  24. Umut Keleş

Ohooo o da neymiş (Forum Oyunu)

Bir kişi öbür kişinin yaptığını küçümseyecek (az abartı bir şekilde) ve ohoo vb. kelimelerle devam edecek. Kurallar Diyelim ki 3 tane ohoo kelimesi var Ahmet Mehmet Ali Ceyhan Mehmet veya Ahmet'in kelimesini küçümseyemez. Mecbur Ali'ye göre bir şey bulacak ! 1603653844 Başlatıyorum Bizim...
  25. Umut Keleş

4000TL iyi kötü bir monitörlü PC toplama

S.A SDN ekibi. Arkadaşımla konuştum PC toplayacağım dedi kaç TL dedim 4000 TL dedi bir de monitörlü olsun dedi ben de çok zor dedim fakat yine de şansımı deneyeyim dedim 2.El parça olabilrmiş! Fortnitte fln oynarmış .
  26. Umut Keleş

Casper laptop açılmıyor

Evet günaydınlar SDN severler . 3 gün önce siyah PC açılmaz oldu. Bugün açtım içini başladım karıştırmaya. Ve şu teorileri buldum. Rami taktığımda hardisk ışığı 0.5 sn. Yanıyor sonra bb diyor fakat ara sıra çalışıyor (ışık yanmadan) Ekranda bir sorun yok olsaydı devamlı ciricirici ederdi HDD...
  27. Umut Keleş

Windows hazırlanıyor bilgisayarınızı kapatmayın‽

Evet bugün yani başka günlerde de yaşadığım bir sorunun çözümünü size sormak istedim hani şu Windows 10 un LANET güncellemeleri var ya . Sizce Windows hazırlanıyor menüsü (%değeri gelmeden) kaç dk beklemesi lazım . Ve her güncellemesi böyle oluyorsa ne yapmalıyım?
  28. Umut Keleş

Geçmiş zamandan bu zamana en sevdiğiniz PP'm hangisiydi?

Selamlar ben Bilgisayar Administrator İlk SDN Forum'a girdiğimden bu zamana kadar 10'larca PP'm oldu. Hatırladığınız en güzel PP hangisi idi ? Hatırlıyorsanız!
  29. Umut Keleş

Telefonlar ve kitleleri

Akıllı Telefonların Kitleleri (ve tabletler) Bana göre her telefon modelinin hemen hemen bir kitlesi vardır. Düşüncem şudur: Redmi Note 8: Lise 1 öğrencisi, 20-30 yaş telefon bilgeleri için. Android Kit Kat olan ve ekranına tövbestağfurullah bir şeyler olmuş içinde 30 tane 15 mb lik oyun olan...
  30. Umut Keleş

Dosya indirme sorunu

Bugün internetten Chromium indiriyim dedim. Fakat (Gezginlerde) dosya inmeye başlayınca (daha doğrusu başlamayınca) Win diye bir şey indirdi. Bu başka sitelerdeki bazı indirmelerde de oldu. IDM yüklüydü ve ara sıra dosyalar normal tarayıcıdan iniyordu. Bu problem hakkındaki öneriniz nedir ...
  31. Umut Keleş

Çoban Simulator

Ya bugün kafamı yastığa koydum düşündüm AÇIK DÜNYA oyunları hastasıyımdır. Sonra dışarıda çobanları gördüm. Dedim kendi kendime FARMİNG Simulator var neden Çoban Simulator olmasın dedim. Düşünün THE Forest kadar geniş bir orman geliştirilebilir evler . Hafiften yapay zeka komşular. Hayvanlar...
  32. Umut Keleş

Linux,Ubuntu ve .exe desteklemeyen bir çok PC için EBA Canlı Ders

Selamlar,iyi sabahlar :) Bugün sizlere Linux Mint vb. sistemler için nasıl Canlı Derslere girebileceğinizi anlatacağım. İYİ OKUMALAR. https://github.com/sh4dowb/eba-canli-ders-crossplatform/blob/master/ogrenci.js Öğrenci iseniz bu yazının üstündeki adresteki kodların tümünü seçip kopyalayınız...
  33. Umut Keleş

Eski arama çubuğumu geri istiyorum.

Windows 10 'un eski arama çubuğu Windows 10'un eski arama çubuğunu geri istiyorum her şeye razıyım( bütün arama çubuklarımı kaybetmek dışında ) ne yapmalıyım. hani siyahtı küçüktü UYGULAMALAR vb. şeyler aramak için yazmaya başlayın diye bir yazı yazıyordu ilk başta açıldığında. Şimdiki arama...
  34. Umut Keleş

Çok düşük fps ?

Arkadaşım çok düşük bir fps alıyor ve ben bunu anlayamıyorum. Mesela ben Minetestte 30 fps alıyorum o 9 fps Referans için sistemlerimiz: Bende: Celeron n3060 onda Amd Athlon II X4 640 4 cpu Bende: 8gb ram onda 4 gb Bende: Win 10 onda 8 Bende: İntel Hd 400 512 mb onda ATIATOMBİOS 256 mb...
  35. Umut Keleş

Artık YouTube ' a ''Nasıl Beleş Minecraft İndirilir 2020 yazmamıza gerek kalmadı''

SELAMLAR bugün ki konum internette gezinirken bulduğum aşırı Minecraft benzeri oyun. Anlatacağım oyunu belki sizler biliyorsunuzdur fakat bu oyunu bulmadan önce benim gibi bilmeyen arkadaşlarıma anlatacağım bu oyunu. Peki nasıl buldum ? Bugün @EFI Shell sağ olsun dual boot yaptığım Linux...
  36. Umut Keleş

Bootable Linux Nasıl Yapılır ?

Selamlar ben Bilgisayar Adminstrator bugünkü sorum FLASH belleğe Bootable Linux (Mint) Nasıl kurulur onu soracaktım. Bir ara kurdum fakat şimdi bootable flash yaptığımda Bootable flash görünmüyor. Ben de buraya tkrr nasıl yapılır diye sormak istedim. (DUAL BOOT İÇİN ) 1600407922 Bu arada @EFI...
  37. Umut Keleş

YaY' a gerek var mıydı?

Yay kullanıyor musunuz? Sizce böyle bir Sosyal Medya platformu kullanılması gereklimiydi ve sizce bu sosyal medya platformunun sonu da TikTok gibi olurmu :D Bu arada profesör olmuşum ne ara olduysam :) 1600358398 Bence zaten TikToku zaptedemiyorlardı :(
  38. Umut Keleş

Hp Compaq DC7100

Selamlar bugün sabah sabah bir Nostalji yapayım dedim bugünkü konuğumuz DEDE diyeceğiniz HP Compaq DC7100 Özellikleri: İşlemci:Pentium 4 3.00 GHZ DUAL CORE HDD: 40 GB, 7200 rpm Sata Ram: 2GB Slotlar : 2 x full-height PCI; 1 full height PCI Express x1; 1 full height PCI Express x16 Bu PC de...
  39. Umut Keleş

Steam da birine 5 dolar değerinde oyun hediyesiyle kısıtlama kalkar mı ?

Dediğim gibi kalkar mı yapmak istediğim şu 5 dolar değerinde birine oyun göndereceğim (Bi hesap daha açıp ona göndericem) Kısıtlamam kalkar mı ?
  40. Umut Keleş

2 3 yıl sonra laptop piyasası?

Elimde olan laptop 2 3 yıl sonra çöp olacak (Aslında şimdi de çöp) . Bütçemi bilmiyorum ama böyle ry3 ün düşük segment işlemcili bir laptopu kaç lira olur ve Rami nasıl olur (Şimdiki fiyata göre
  41. Umut Keleş

Celeron n3060 için ekran kartı.

Selamlar arkadaşlar bugünkü sorum celeron n3060 için bir ekran kartı takılabilirmi olacaktı. 2.el olabilir. İstedğim ekran kartı çok yüksekte değil yani 512 mb bile yeter istediğim sadece vulkan destekli olması hatta olmasa bile olur. (Soracağınızı bildiğimden söyleyeyim USB 3.0 portu var.)...
  42. Umut Keleş

Eski boot adları kaldı

SELAMLAR HERKESE Bugünkü konum eski dual bootlarımın adı boot seçeneklerinde gözüküyor. (AMA AÇILMIYOR.) Eski bootlarımı silmem için ne yapmam gerek.?
  43. Umut Keleş

İpucu Varoluş teorileriniz

Varoluşsal teorilerinizi yazabileceğiniz bir başlık.
  44. Umut Keleş

Euro Truck Simulator 2 NEDEN VULKAN DESTEĞİ YOK !

Selamünaleyküm arkadaşlar. Euro Truck Simulator 2 nin Hayranıyım fakat anlamadığım bir şey var OPEN GL ve DİRECTX 11 desteği var ETS 2 de ASLINDA VULKANDA VAR FAKAT vulkan sadece UBUNTU da kullanılabiliyor acaba sadece UBUNTUYA MI vulkan var diye bakınca hayır Windowstaki bazı oyunlardada...
  45. Umut Keleş

Diyelim ki EN iyi bilgisayar sizde . Ne yapardınız?

Sorum bu diyelim ki elinize bir yerden büyük bir para geçti ve En iyi bilgisayarı aldınız. Ne yaparsınız? Şahsen ben FORZA oynardım :) Brde Dir. SETİ ÜFFFFF be
  46. Umut Keleş

Bilgisayarı kapatamıyorum.

Selamlar konuyu gördünüz bugün bilgisayarı kapatamıyorum. Sual boot olarak win 10 ve linux mint kurdum fakat linux mint nereden kapanıyor bilmiyorum. (KESİNLİKLE TROL DEĞİLDİR) kapat tuşuna gelip tıklayınca oturum açma yeri olan yere attı üstteki kapat tuşuna tıklayınca...
  47. Umut Keleş

Nokia N8 açılmama sorunu

Arkadaşlar köyden elime Nokia N8 adlı bir telefon geçti fakat bu telefon açılmadığından kaldırıp atilmişbataryasını söktüm taktım yapmadığım şey kalmadı Bir firmware atmadığım kaldı. bu telefonu nasıl açarım telefonun bütün vidalarini söyleyebilecek tornavida var. Ne yapmam gerek hiç olmazsa...
  48. Umut Keleş

Ucuz egpu (Celeron N3060 için)

Selamlar konu açık ve net celeron n3060 için ets 2 yi yüksekte 30 fps aldırcak bir e-gpu arıyorum sağlam 2.el de olabilir. Siz sormadan ben söyleyim usb 3.0 girişi var. 1598428114 Şu anda yüksekte 14 fps alıyorum. 1598428135 Bu arada steam sürümü ets2
  49. Umut Keleş

Termal macun sıkıntı yaratır mı .

Selamlar ve tünaydinlar SDN biliyorsunuz 8 GB ram taktıktan sonra oyun dünyasında yavaş yavaş yelken açmaya başladım fakat ne kadar ram yükseltsekte ders için üretilmiş olan celeron n3060 oyunlarda FPS düşmeleri yaşatıyor (Normal zaten beklentimde buydu) Fakat merak ettiğim konu laptopum pasif...
  50. Umut Keleş

BU aralar Casper alınır mı sizce?

Sizce eskiden başımızın etini yedirten casper alınır mı. Casper düzeldimi ? 1596697049 Bu arada oyunuzu kullanma sebebimizide yazarsak sevinirim. 1596697087 Bence kendini düzeltmeye başladı fakat daha 40 fırın lahmacun yemesi gerek :)
  51. Umut Keleş

Windows güvenliği uygulama ve tarayıcı denetimi bölümüne girdiğimde çöküp kapanıyor.

Windows güvenliğine girdiğimde ,uygulama ve tarayıcı denetimi bölümüne girildiğinde virüs olan uygulamayı gösteriyor ve kapanıyor ben engellemek istiyorum ama engelliyemiyorum.
  52. Umut Keleş

Forum hakkında öneri

Yeni konu aç bölümünde akıllı telefon. Da olduğu gibi dizüstü bilgisayarların da ayrı ayrı markası yazmalı.
  53. Umut Keleş

2 laptop kaç TL eder

Selamlar ben Pc admin yani Bilgisayar Adm. elimde 2 laptop var 1.Özellikler. Casper Nirvana c300. Celeron n3060. Ram:Hı level Single slot 8gb ram ekran kartı : Intel HD graphics 400 ram (hd4000 değil)arttırïldıgı için vram 512 MB. Toplam 4*** MB falandı (yïldızın olduğu yere küfür yazmadım o...
  54. Umut Keleş

Görmüyor muşum

Küçükken görürsünüz büyüyünce bir şey yapamazlar konu kilit ;)
  55. Umut Keleş

Soru Bilgisayar Açılırken Donma Sıkıntısı

Öncelikle herkese selamlar. HI LEVEL 8GB 1600MHZ DDR3L ram edindim. . Rami aldıktan sonra pc farklı zaman aralıklarında (pc açıldığında kasma süresi değil sorunu yaşadığım aralık) açıldıktan bir süre sonra donuyor ama mouse fln HDD sistem duruyor. Bu sıkıntıyı yaşayan yaşamayan arkadaşlarımızın...
  56. Umut Keleş

Optimizasyonunu çok iyi bulduğumuz oyunları paylaşalım.

Herkese Selamlar. Bugün ben acaba pc me ne yükleyeblilirim diye düşündüm. Biliyorsunuz sistem gereksinimlerim bayağı pattes. :)> O yüzden Grafikleri pek iyi olmasada en azından gölge doku kalitesi bu kadar iyi olmasına rağmen çok iyi buldunuz oyunları...
  57. Umut Keleş

Sizce Amd İşlemciler Neden Isınıyor ?

AMD işlemciler yıllardan beri ısı sorunundan kendilerine ettirmedikleri küfür kalmamıştır ve hala bu sorunları ara sıra forumda, arkadaş ,knk pclerinde vb. yerlerde görüyorum. (Bu arada lütfen yooğğo benim işlemcim ısınmıyoer yazmayın yorumlara. :) )))) Ben AMD işlemcilerinin ısınmasını...
  58. Umut Keleş

Soru Bir ülke nasıl yönetilir

Önerilerinizi yazın.
  59. Umut Keleş

Ui mi yoksa Saf Android mi?

Tercihiniz hangisi? Elbette saf android daha hızlı olabilir fakat ONE Uİ gibi arayüzler Android'i işlevselleştiriyor. Siz hızı mı işlevi mi seçerdiniz?
  60. Umut Keleş

İşlemci soket belası.

Herkese Selamlar. Bugünlerde laptopum için orta halli bir işlemci bakıyorum fakat işlemcilerin soket tipi farkı vs. hiç bilgim yok. Hangi soket hangisine girer bilmiyorum. İnternetten araştırdığıma göre de sıfır işlemci satan yok.(Laptop için. Zaten olsa da almam ucuzu varken :) ) Soket tipim...
  61. Umut Keleş

Artık acil olmayan yardım :)

Bugün telefonda internette gezerken bi anda pop up sekme açıldı. Ne olduğunu anlamadan 1122 miydi neydi ondan mesaj geldi bakiye yüklendikçe 57.69 tl ücretlendirme yapılacaaktır diyordu yanında da bir şifre vardı bu ücretlendirme benden kesilirmi? 1591884509 Sadece mesaj geldi bi onay kutusu fln...
  62. Umut Keleş

Linux'a geçmeli miyim?

Artık bu ''Windows'' ' un stabilize sorunundan dolayı pc katili olacak durumdayım. Bıktım yeter linux'a bir şekilde exe dosyaları fln da açtırılabiliyor muşuz . Bıktım şu an beni linux a geçmeye korkutan tek şey PERFORMANS. Zaten bendePERFORMANS istediğimden linux'a geçiyorum. Oyunlarda...
  63. Umut Keleş

İşim için nasıl bir yol izlemeliyim.

Elbette oyun oynamak,çocuk olmak , gülmek eğlenmek güzel . Tabii ki dünyanın bir de kötü zorlayıcı yüzü var. Gelecekteki mesleğimi seçmek için sizden küçük bşr tavsiye almak istiyorum. Teknolojiye aşırı derecede ilgim var ve bilgim yaşımdan aşkın. İşlemci anakart vb. işlerle bilgim çok fazla...
  64. Umut Keleş

Yardım Pc den gelen garip sesler

Laptopumun kapağını açıp ses kasmaya başladım. Firefox'a tıkladığım anda transformens filmindeki gibi mekanik mekatronik sesler gelmeye başladı işlemciden. Neden böyle bir ses geldi işlemcide böyle mekanik bir parça varmı ki? Hdd den de geliyor olabilir . Sizce endişe etmelimiyim ?
  65. Umut Keleş

Laptopumun ssd uyumlu olduğunu nasıl anlarım ?

Bugünlerde zombi pc mi diriltiyorum. İçindekkiii hdd sanırım 1600 rpm fln :D Nasıl anlayacağıım ssd uyumlu olduğunu dvd yerini çıkararak nasıl bağlayacağım ? 1591598875 Hdd 2006 model benlen yaşıt.
  66. Umut Keleş

Şaçma sapan reklam yapıyorsunuz.

BU aralar sdn de Cuisine Royal diye bir oyun reklamı çıkıyor. Oyunun üsütnde +18 fln yazıyor şiimdi fesat düşünmek istemiyorum ama ne olabilirki oyunun içinde ? Reklamdaki resimde Siilah tutan bir adam var böyle şiddet içerikli oyunlarda ki yaş sınırı 15 fln diye biliyorumm. Bu reklamı size...
  67. Umut Keleş

2.el LAPTOP işlemcisi

Sonuna EFI Shell in uzuuun ısrarları üzerine ve az önce oyun oynarken kanser warning yaşadığımdan dolayı işlemci değiştiriceğim. 2. El işlemcilerde sorun olur mu . Sorun olup olmadığını nasıl anlarız. 1591465418 Laptop işlemcisi ! Kasa değil.
  68. Umut Keleş

Eski pp mi yenisi mi?

Yeni PP Japan cat (benim yapımım adını ben koydum) iyi mi yoksa eski Laser mi iyiydi?
  69. Umut Keleş

Ekran kartı takılırmı?

Laptopuma 8 gb ramı taktım güzel bir de harici grafik karttı takmak istiyorum. Harici grafik kartı yeri laptopun kasasında ayrı bir yeri yok. AMA açılır yanı sıkışa tıkışa harici ekrankartı takılıp takılamayacağını nereden anlarız? İşlemci : pentium b950
  70. Umut Keleş

Windows ile ilgili sorum.

Gördüğüünüz gibi bu aramanın yanındaki tasarruf simgesindenbaşka uyg. da da var kapatamazmmmıyız bu ggüç tasarrufunnu? 1591424964 Yazım yanlışları için ö.d
  71. Umut Keleş

Bu laptopla cs go oynanır mı?

Evet bugün arkadaşlarımın amd a9 9445 miydi neydi işte o işlemcileriyle cs go oynadıklarını görünce hemen aygaza geldim (lütfen bana bu ekşi espiri için kızıp konuyu terk etmeyiniz . :) ) İşlemcim intel pntim b950 ekran Kartı dahili ekran kartı işte ets 2 orta da 30 fps gibi bişiler alıyor...
  72. Umut Keleş

Fan hızı yüzünden performans düşüklüğü.

Laptopta termal macun YOK fakat bu çok farkettirmiyor. Konu bu değil zaten. Laptop fan hızını yükseltmeye başlayınca mouse donmaya başlıyor bi 5,10 sn sonra kendine geliyor. Farkettiğim kadarıyla bu sorun çift çekirdekli işlemlerde oluyor. Fan hızının kademeleri düşerken sorun yok ama...
  73. Umut Keleş

Qualcomm snapdragon bir kasa işlemcisi yapsa kaç tl olur. ?

Sizce qualcomm bu işlemcilerin fahiş fiyatlarına el atmali mı? Atarsa ve ucuz olursa intel ve amd artık kendi helvalarını kendileri yerler. :D
  74. Umut Keleş

Ram tavsiyeniz nedir ?

4x2 ram alacağım mhz si enfazla 1333 olur (1tanesi 1333) Yerinde gidip alacağım o yüzden media markt vatan vb. yerler olması gerek . Tavsiyeniz nedir. (Laptop rami) 1590843950 Ddrr3 ram olacak !
  75. Umut Keleş

Pusun büüyük gün geliyor.

Bakan 1 haziran da neredeyse bütün esnaf ve diğer çalışan yerlein açılacağını söyledi artık media markt ın kapısında uyuruz :D
  76. Umut Keleş

İntel ekran kartı ile ilgili sorum .

İntel ekran kartım eski ama güçlü bir kart. İntel 2. nesil işlemciler için hd grafikler. Ben bu kartı görev yöneticisinde göremiyorum. Görüntü bağdaştırıcılarında ve dxdiag da görünüyor ama grv yöneticisinde YOK. Ne kadar kullandığını göremiyorum. ::::::::::::::::::::::::::::: Dİğer sorum şu...
  77. Umut Keleş

Harddisk full çalışıyor.

Harddisk full ışığı hiç sönmeksizin yanıyor. Bu durum işlemciyi etkileyip işlemcinin ne yapıcağını şaşırtıyor. Veri gitmiyor laptop AKMIYORRRR. Bu durum bazen oluyor bezen olmuyor. Ama genellikle oluyor VE beni LAPTOPTAN S O Ğ U T U Y O R. Gözünüzü seveyim bunun çözümü nedir ?????????
  78. Umut Keleş

AMD mi İntel mi Yoksa Pc almamakmı ?

İşlemci özellikleri (çekirdek ghz vb.) özellikleri aynı olsa ne yaparsınız ?
  79. Umut Keleş

Fatiha nokta olan yerde El kelimesi ile ilgili

Küçükken Kur-An'ı Kerim kursuna giderken hocamız gereksiz yere El fatiha demeyin o sözü duyan kişi fatihayı okumazsa günahı size geçer demişti. Doğru mu bu ?
  80. Umut Keleş

Siz hayırdır !

Bu gün anneme bir foto kamera lazım dedim. Ve açtım baktım fiyatlara o da ne! Buna yaaa! Neredeyse 1000 tl altında adam akıllı makine yok kardeşim benim telefonum 700 tl yaaa kamerası neredeyse sizinle bir yaaav. Bir foto kamera bu kadar ETMEZ . Sizin görüşleriniz nedir ?
  81. Umut Keleş

Fnaf

Five night AT freddy's . Eveet bu adı duyunca duygulandın dimi. ''belkide duygulanmadın'' neyse acaba scott abimiz oyunda devam eder mi. oyunun 500 tane çakması var. Fredilerle parti, çılgın fredi boyama. Freddy prank fln . Sizce bir daha oyunu çıkar mı? Yoksa fnaf tarihin derin sularına mı...
  82. Umut Keleş

Harici grafik kartı

Bugünlerde zombi laptopları diriltiyorum. İntel pentium b950 ye en azından gts 750 nin bir düşük seviyesine eşit olan ibr harici grafik kartı takılamaz mı?
  83. Umut Keleş

Laptopumun Driverlerini Güncellemek İstiyorum.

Laptopumun özelliklerini size versem bana uygun driver ları gönderip nasıl yüklenceğini de kısaca anlatırmısınız ??????????????
  84. Umut Keleş

https://cpu.userbenchmark.com/ güvenilir mi

CPU UserBenchmarks - 1239 Processors Compared benim favori sitemdir fps estimate de işlemci ve erkan kartını verip kaç fps alabileceğini tahmin ediyor. Bu iste güvenli mi.
  85. Umut Keleş

Nokia Türkiye'ye telefon getirirken eli boş dönmeyecek.

Nokia 8.3 özellikleri ve fiyatı belli oldu 19 Mart 2020 Perşembe 20:15 18,174KEZ OKUNDU 33 Corona virüsü salgını nedeniyle diğer akıllı telefon üreticileri ile benzer şekilde internet üzerinden bir tanıtım etkinliği düzenleyen HMD Global yeni telefonu Nokia 8.3 5G ile karşımıza çıktı...
  86. Umut Keleş

Laptopa kaç GB ram takviyesi yapabilirim?

Laptopumun işlemcisi pentium b950 (ne kadar da eski diyeceksiniz) ama bana yetiyor kaç GB ram desteklediğini bilmiyorum ama kart pegatron a15 a ekran kartı Intel HD 2000 bu da bana yetiyor zaten değiştirilebilir işlemci var ben şimdilik tane yönelmwk istiyorum sorum ben buna kaç GB ram takviyesi...
  87. Umut Keleş

Valve CEO'su: Oyunlar, Yakında Beynimizi Sabit Disk Olarak Kullanacak

Valve CEO'su: Oyunlar, Yakında Beynimizi Sabit Disk Olarak Kullanacak Video oyun dünyasının babalarından Valve'ın kurucu ortağı ve CEO'su Gabe Newell, beyin-bilgisayar arayüzlerinin insanların tahmin ettiklerinden çok daha hızlı geliştiğini ve bu yıl içinde oldukça ilginç duyurular olacağını...
  88. Umut Keleş

2500 tl monitör + kasa pc toplama VATAN PC

2500 tl ye monitörde içinde olacak şekişlde pc toplama istiyorum monitör büyüklüğü önemli değil
  89. Umut Keleş

Ram sorunu

Dün ramimi takıp çıkarttım çıkartmaz olaydım ilk önce pc açtım 15 dk sonra aniden donma olarak pc kilitlendi. SOnra reset attım pc düğmesine bastığımda ram yanıt vermesi pc açılmadı sonra rami takıp çıkarttım çalıştı şimdi bu yazıyı bu pc den yazıyorum 5 dk önce efi shell Laptopumu yükseltmek...
  90. Umut Keleş

Laptop geliştirmek istiyorum

Bugünlerde laptop almayı düşünüyordum fakat elimdeki laptopun bakımı yapıldıktan sonra o kadar kötü olmadığını farkettim. ELİMDEKİ 4 gb ramli pc ram takarken öldü zaten konuya da çözüm gelmedi. Neyse elimde bir laptop daha var özellikler İntel Pentium B950 İntel hd ? anlamadım her yerde ayrı...
  91. Umut Keleş

Laptop açılmıyor

Laptopa ek ram taktım calistirdim ve hiç cevap vermedi pc. Çïkardım Rami yine çalışmadı ben ne yapcam 1590138580 Sadece güç ïşıgı yanïyor başka tepki yok
  92. Umut Keleş

Değişik bir smart watch.

Dün internette nokia modellerine bakıyordum sonra acaba nokia nın akkıllı aksesuarları var mıdır sorusu aklıma takıldı. VEEEE o güzel saat karşıma çıktı. Türkiye'ye gelmemişti gelseydi de zaten ateş pahası olurdu. Sorum bu saat alınır mı biliyorum bunun yerine efsane akıllı saatler alınabilir...
  93. Umut Keleş

Laptopta fan yok

Bugün sabah kalktım ve aldığım günden beri içini temizlemediğim Celeron lu laptopumun içini açtım . Güle oynaya açtım fakat kapağı kaldırdığımda bir de ne göreyim. FAN YOK! Sağına soluna baktım bayağı FAN YOK! Aslında şüphelenmiştim ama fan herakde hep sabit hızda çalışıyor zannediyordum. FAKAT...
  94. Umut Keleş

Hayatınızda yaşadığınız en ilginç olay (başkasının yaşadığı olay da kabul olur.)

Dediğim gibi en ilginç ne yaşadınız? Bizim okulda 1 lerden bir çocuk vardı geleni yemeye çalışıyordu. :)
  95. Umut Keleş

Sevdiğiniz kızı haykırın . HAYKIRIN !!!!!!

Seviyorum ulan seviyorum 15.6.2016 HİLAL
  96. Umut Keleş

İntel Pentium B950

Bu işlemci hakkında bana aşırı detaylı bilgi verebilirmisiniz. Hangi işlemciyle aynı kapasitede. İstediğim bilgler bunlar.!Yazacağınız sorularacevap veremiyebilirim sabaha kadar.
  97. Umut Keleş

Yeni PP'm nasıl sizce :}

Sizce nasıl?
  98. Umut Keleş

Sdn forumda kariyer yapmak

Ben şu an çok şükür asistanım bundan sonra hangi rütbe var ve o rütbeye nasıl geliceğim?
  99. Umut Keleş

Laptopumu temizlemek istiyorum.

Elimde zamanın derinliklerine gömülmüş bir casper var (diğer konulardaki casper nirvana c300 değil) bu laptop 2012 yıllarında çıkmış ve çok ama çok az bakımı yapılmış hatta yapılmamış pili vidasız klipsler var onları açarak çıkıyor ben nasıl temizliycem bu laptopu?
  100. Umut Keleş

Tabletimi değerlendirmek istiyorum.

Elimde çoook eski bir tablet var yazılımı bozulmmuştu tkrr yazılım yükledim şimdi çalışıyor AMA çok yavaş be 1 gb ram var buna android go gibi bir custom rom yükleyip nerede değerlendirebilirim?
  101. Umut Keleş

Hangi olmazsa olmaz tekno. aletleri kullanıyorsunuz Akıllı saat, telefon,laptop

Ben honor band 4 nokia 5 pro ve (maalesef) casper nirvana c300 kullanıyorum. İnş. sizinde yazmanızı bekliyorum.
  102. Umut Keleş

Neden Casper?

Yav Casper şirketi resmen dolandırıcı, PC'nin etiketine made in Turkey yazıyor etiketi kaldırdım Made İn China yazıyor ya utanmıyormusunuz millete yerli marka yerli marka bari sadece çizimini biz yapıyoruz üretimini çaynalar yapıyor deyin ya ayıp bide buna ünlü tekno siteleri (sözüm meclisten...
  103. Umut Keleş

Amd a6 9225 radeon r5 graphics nasıldır?

Çok beklentim yok Laptopta 128 gb ssd ve 4 gb ram var vu sistemi karşılar mı iyi kötü İşletim Sistemi: Windows XP / Vista / 7 / 8. İşlemci: Intel Core i3 2100 veya AMD FX 4100 – 3.0 Ghz. Bellek: 4 GB RAM. Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GT 710 / AMD Radeon R5 230. VRAM: 1 GB VRAM. Depolama: 4 GB...
  104. Umut Keleş

Soru Bu işlemci fiyatlarının mantığı ne?

Yav bakıyorum telefonuma 7 çekirdekli snapdragon 465 telefon 1120 tl pc yee bakıyorum 2 çekirdekli pentium n5000 li pc 2600 tl mantık ne ve snapdragon neden laptop işlemcisi üretmiyor ? Sorularım bunlar.
  105. Umut Keleş

Sizce gelecekte monitörlere ekran kartı takılabilirmi?

Monitörlere işlemci takılıyor dahili ekran kartıda zaten oluyor ama nVidia geForce 1080 ti gibi uçuk kaçık kartlar sizce takılabilirmi?
  106. Umut Keleş

Yardım ETS 2 de mod sorunu

ETS 2 de mod yüklediğim zaman arabanın iç kamerasında gösterge paneli simsiyah göstergeler haraket ediyor ama gösterge siyah
  107. Umut Keleş

Proglamlama dili öğrenmek istiyorum

Phyton gibi ya da en kolayı hangisiyse o proglamlama dilinden başlayarak öğrenmek istiyorum.
  108. Umut Keleş

İntel core i3 işlemciler

İntel core i3 5005u serisinde fan varmı. Bir işlemcide fan olması onun iyiliğini gösterirmi?
  109. Umut Keleş

Soru Monster'a XP yüklemek

Ya şimdiki (monstır notbuk oyun bilgisayarı)gibi cihazlara xp yüklesek dedeyi kaldırabilirmi acaba asdadadsas 1588920457 Merak etmeyin monster ın yazılışını biliyorum :)
  110. Umut Keleş

2500 tl bandındaki en ama en iyi pc( Gidip görülüp alınacak)

Dediğim gibi hafif oyunlar (ets2 zula lfs) oynarım ders çalışırım oyunları ztn 30 fps açsa o bile yeter.
  111. Umut Keleş

Hangi laptop daha iyi?

iki laptop arasında aşırı derecede kararsız kaldım.Asus x543ma mï yoksa hometech alfa 300 i mi (ikiside kötü laptoplar konu iyi mi kötümü değil) ya da bu fiyatlarda (sınır 2500) bı laptop varsa gidip görüp alabileceğim yazınız.
  112. Umut Keleş

Zam yine zam ve yine zam

Kötü kötü celeron laptoplar olmuş 2900 tl ikinci elciler hileci sahtekar olmuş bilgisayarcılarla çok mecbur kalmadıkça (tamir fln) muhattabım olmaz ne zaman düşer bu fiyatlarrrrrrr?
  113. Umut Keleş

Kampüs.com un sapık reklamı

yauvğ şu kampüs sitesinin reklamını şikayet etmenin yolu yokmu sdn forum olarak bunu çözelim. reklamda tanryıyı yakından tanımazsan boşlukta hissedebilirsin diyor. (şimdi bile kan beynime çıkıyor)
  114. Umut Keleş

Oyun Performansı by İntel Hd Graphics 5500

Artık biliyorsunuzdur herhalde ets 2 bağımlılığımı (sıktım sizi biliyorum) intel hd graphics 5500 4gb ram 128 gb ssd ve intel core i3 5005 u ile nasıl bir performans alırım(intel hd graphics 400 ile 20 25 fps alıyorum) beklentim çok değil ne kadar alırım ? ACİL
  115. Umut Keleş

2000 TL sınırla toplanacak en iyi apu sistem

Dediğim gibi sınır 2000 olsa vatan gibi bı yerden hangi parçalarla pc toplarım
  116. Umut Keleş

Akıllı bilekliğin yazılımıyla oynanabilirmi?

Huawei honor band 4 bilekliğin yazılımında değişikliğe ya da oynanmaya gidilebilir mi. Gidilirse nasıl? 1588093688 Cevaplarınızı bekliyorum
  117. Umut Keleş

Pc karşılaştırması

Hometech alfa 300 Core i3 mü yoksa Lenovo s130 1587360425 Mu cevaplarınızı bekliyorum
  118. Umut Keleş

Yardım Lenovo S145 alınırmı.

Belki biliyorsunuz ETS 2 severim. Lenovo s145 Intel celeron n4000 modeli ile 45 FPS fln alırmıyım yüksek ayarda (ultra değil)
  119. Umut Keleş

Kayseri de 2550 tl geçmiyecek mağzadan gidip bakıp kendim alabileceğim pc önerisi

2550 tl ye i3 veya onun ayarında pentium işlemcili ets 2 yi yüksek ayarda açabilecek pc arıyorum mağazalar:VATAN TEKNOSA MEDİA MARKT belki unutmuşumdur varsa buyrun yazın.(İNŞALLAH BURSLULUKLA ALICAĞIM DUA EDİN. 1586850572 30 fps 40 fps alıyım yeter uçmaya gerek yok ! 1586850707 Sakın (ya git...
  120. Umut Keleş

Yardım Laptop USB algılamıyor

Laptop ara sıra (çoğunlukla)Usb algılamıyor aygıt yöneticisinde usb 3.0 ex...... başlatılamadı yazıyor bunun çözümü nedir.Pc yi her açtığımda resetleyerkek başlatmaktan gına geldi (Yeniden başlatınca ya da reset liyince sorun kalkıyor. 1586800364 Nolur yardım !
  121. Umut Keleş

Ets 2 fps yükseltme kararım

Kardeşler en fazla 100 tl lik bir harcama ile ya da parasız olursa iyi olur çözümler ile gelirseniz sevinirim...
  122. Umut Keleş

Casper hakkında deneyimlerim...

Casper hakkında görüşüm şudur.Casperın gidipte bir başlangıç bilgisayarı alıcaksanız buyrun.Alın (ciddiyim).Ama başlangıç bilgisayarıyla ets2 vb oyunlar oynayacaksanız !!!!! sakın Sakın SAKINNN.Aman diyim .Ben denedim 3,4 yılönce casper nirvana c300 aldım allah belamı verdi.Oyun için casper 3000...
  123. Umut Keleş

Açık dünya araba sürüş oyunu (mümkünse biraz düşük sistem için)

Yorumlarınızı bekliyorum...
  124. Umut Keleş

PC min içindekileri değiştirmek istiyorum

Elimde 2 yıllık başlangıç laptop olarak casper nirvana c300 var.4gb ram intel celeron n3060 1.60ghz 1.60ghz.ekran kartı intel hd graphics 400.sıfırdan pc almak yerine elimdekini canlandırmak oyunlaarda 10 15 fps fazla almak istiyorum.zaten oynadığım oyunlar ets 2 yükksek grafiklerde 30 fps...
  125. Umut Keleş

3000 tl ye kadar olan en iyi bilgisayar.(Laptop)

Arkadaşlar elimde tutmaktan bile utandığım 2 çöpüm var.İkisi de Casper(zaten çöp le Casper eş anlamlı olduğu için anlamışsınızdır.)Bursluluk paramla çöpleri satıp ets 2 yi ultra ya da yüksek graifkte rahatça oynayacağım bir laptop arıyorum.Yardımcı olurmusunuz????????