Arama sonuçlarınız

1. YusfarsLn10

Yardım Yardım Windows da Bluetooth kulaklık aktif gürültü engelleme çalışır mı?

Kulaklık: Anker Soundcore Life Note 3i Telefonda iken düzgün çalışan kulaklık, windows'a bağlayınca çalışmıyor. Discord ile konuşma yapacağım, ayarlardan giriş ve çıkış olarak kulaklığı seçiyorum ama yine de gürültü karşı tarafa net bir şekilde gidiyor. (öksürük sesi, klavye sesi vs.) Bunu...
  2. YusfarsLn10

Yardım 1500 tl ye kulak ici kulaklık önerisi

Şu anda galaxy s21 fe telefon kullanıyorum. Kulaklık olarak da galaxy buds fe gözüme takıldı. ama belki bu fiyatlara daha iyi öneriler olabilir diye düşündüm, anker realme vs.
  3. YusfarsLn10

Yardım Bu satıcı güvenilir mi? (Işıkcell)

https://www.pazarama.com/samsung-galaxy-s21-fe-5g-light-green-128-gb-p-8806092839250
  4. YusfarsLn10

Yardım Telefon alacağım, indirim beklemeli miyim yoksa vakit varken almalı mıyım?

https://m.turkcell.com.tr/pasaj/cep-telefonu/android-telefonlar/samsung-galaxy-5g-s21-fe Turkcell pasaj da 7-11 Kasım arasında indirimler oluyormuş. Beklemeli miyim yoksa almalı mıyım?
  5. YusfarsLn10

Yardım CS:GO anahtarlar daha zamlanır mı?

Elimde devrim kasası var, birkaç eşya satıp kasayı açmak istiyorum, mantıklı mı? Anahtarların fiyatları daha da artar mı CS 2 ile birlikte
  6. YusfarsLn10

Yardım Notebook cihazımı ne kadara satabilirim?

Acer Aspire 7 A715-42G-R6CU İşlemci: Ryzen 5 5500U Ekran kartı: GTX 1650 Ram: 2x8 GB 3200MHz Depolama: 1TB M2 SSD Ekran: 15.6 inç 60hz FHD IPS Mat ekran 1.5 sene garantisi var hiçbir çizik kırık yok içinde HP 4Z514AA PRELUDE laptop çantası var
  7. YusfarsLn10

Yardım 500GB/1TB Samsung Sata SSD vs 1TB Kingston M2 SSD

Samsung https://www.hepsiburada.com/samsung-870-evo-500gb-560mb-530mb-s-sata-2-5-ssd-mz-77e500bw-p-HBV000018XLEQ?magaza=Hepsiburada https://www.hepsiburada.com/samsung-qvo-870-1tb-560mb-530mb-s-sata-3-2-5-ssd-mz-77q1t0bw-p-HBV00000XWZAH?magaza=Hepsiburada Kingston...
  8. YusfarsLn10

Yardım 2 ayrı slottaki ssd'yi windows içerisinde birleştirebilir miyiz?

Laptop'um var. Depolama alanını artırmak istiyorum. 2 ayrı slota depolama birimi taktıktan sonra C ve D olarak ayrılıyor. bunları tek parça haline getirebilir miyiz? ayrıca bu ssd alınır mı? https://www.hepsiburada.com/kingston-nv2-1tb-3500mb-2100mbs-nvme-pcie-m2-ssd-snv2s-1000g-p-HBCV00002X22L0
  9. YusfarsLn10

Yardım Acer Nitro 5 vs Monster Abra A5 V17.2

https://www.hepsiburada.com/acer-nitro-5-an515-46-amd-ryzen-5-6600h-8gb-512gb-ssd-rtx3050-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-nh-qgxey-001-p-HBCV00002EFBNU?magaza=Hepsiburada https://www.monsternotebook.com.tr/abra/monster-abra-a5-v17-2/...
  10. YusfarsLn10

Yardım Laptop NVIDIA ekran kartı devre dışı

driverler güncellendi fakat devre dışı gözüküyor. cihaz elime yeni geldi, bios güncel değil sanırım. bios dan kaynaklanabilir mi?
  11. YusfarsLn10

Öneri PC ve Monitörü satıp laptop alınır mı?

PC : i3 9100f Kingston 8gb hyperx Fury Black ddr4 2666mhz CL16 MSI H310M Pro Vdh Plus Kingston 480gb hyperx Fury sata 3.0 Rampage reaction 4x120mm rainbow fanli 600w 80 plus Monitör : Dell S2721SN Not: ekran kartı mevcut değil. Bunları satsam ne kadar eder? Ayrıca PC yi satıp laptop a geçmek...
  12. YusfarsLn10

Yardım Bilgisayar kendi kendine kapanıyor

ışıkları falan yanıyor ama görüntü gidiyor. PC açıldıktan bi 5dk sonra gidiyor. Birisi Windows güç seçeneklerini ile oynamissindir dedi ama sonradan farkettim ki sorun o değil. Az önce PC yi bios da da açık bıraktım. Birkaç dakika bir sorun yok, sonra ekran bi gidip geliyor ve bilgisayar...
  13. YusfarsLn10

Kaliteli çakma ayakkabı alınır mı?

https://www.shopier.com/ShowProductNew/products.php?id=10922084 Bu ayakkabıyı görmüştüm. Almayacaktim ama çevremdeki bazı insanlar kaliteli çakma ayakkabı alınabilir diyorlar.
  14. YusfarsLn10

Stok Yok. Xdrive 15Li Beklemelimiyim Yoksa Sancak Alablirmiyim?

Yakın zamanda xdrive 15li alacaktım. Bugün baktım ki stoklar bitmiş. Şuan para da çok az bir eksik var. Bayramdan birkaç gün sonra almaya kalkıcam büyük ihtimal. O zamanda 15li stokta yoksa Sancak'a yönelebilirmiyim? İki model arasında ne gibi farklar var? Küçük bir araştırma yaptım sancak, 15li...
  15. YusfarsLn10

Instagram'da Gördüm. Bu Koltuk Alınır Mı?

Şöyle bir koltuk gördüm. Hemen alıcam diye atlamadım tabii. İnternete de yazdım yorumlar için birşey bulamadım. Sizce güvenilir mi? Şuan 600 TL param var. Hawk Chair yada xdrive 15li alacaktım. Ama bir koltuğa da 1500 TL verince o bana koyuyo. Bu koltuk alınır mı? 1619376519 Diğer parçalarımı da...
  16. YusfarsLn10

Birisiyle Konuşurken Bilgisayarımdaki Ses Karşıya Da Gidiyor

Zoom da konuşuyoruz. açtığım müzik, mesaj gelme sesi vb. şeyler hep karşı tarafa da gidiyor. oyundaki seslerde gidiyor. bunun çözümü nedir?
  17. YusfarsLn10

Uygun Fiyatlı Yeni Kasa Alacağım

Arkadaşım kasa alıcak. Bu kasa da genelde csgo, valorant oynayacak. 100-150 FPS olması lazım (grafiklere çok takılmıyor, en düşük ayarlarda da oynayabilir). Bizim baktığımız kasalar: Pollux 3APU | Game Garaj (çok yüksek FPS vermeyeceğini biliyoruz ama alınır mı?)...
  18. YusfarsLn10

Hawk Chair Alınır Mı?

https://www.hawkchair.com/urun/fab-v4 Yeni bir koltuk arıyorum. Xdrive 15'li almaya karar verdim ilk önce. Xdrive kalitesini herkes biliyor. Fakat deri olduğu için bir şüphelendim. Yaz geliyor ve ben bilgisayar başında saatlerce oturan birisiyim. Terleme yapıyor diyorlar. O yüzden hawk Chair'a...
  19. YusfarsLn10

Logitech G203 arada bir DPI kendi kendine değişiyor?

DPI tuşuna basmadığıma eminim ama kendi kendine DPI değişiyor. 1600 de kullanmama rağmen 3200 e çıkıyor
  20. YusfarsLn10

PC ye 2 mouse takmak ne kadar elektrik harcar?

Bizde 2 tane mouse var. ikisini farklı şeylerde kullanıyoruz. habire de tak çıkar yapıyoruz. ikisini de taksak, ne kadar elektrik harcar
  21. YusfarsLn10

Logitech G203 Çalışmıyor

Yaklaşık 1 hafta önce aldığımız g203 mouse çalışmıyor. dün akşam minecraft oynamak için başka bir mouse taktım. dün akşam çıkarmadan önce bir sıkıntı yoktu. ama şimdi takıyorum algılamıyor pc. 1615618002 2 saattir yanlış kabloyu takıyormuşum :D konu kapatılabilir
  22. YusfarsLn10

Logitech G203 jitter click ile bozulur mu?

Logitech g203 mouse almayı düşünüyorum çok yakında. şuanki mouse ile minecraft ve lol oynadıktan sonra mouse ya zor tıklanıyo. tıklamak için sertçe basmak gerekiyor. yada çift tıklıyor. logitech g203 çabuk bozulur mu jitter click ile. illa bozulur da baya bi idare eder mi?
  23. YusfarsLn10

Oyunu açamıyorum?

Bir arkadaşla oyun oynayacaktık. Arkadaşında sistemi baya düşük. kendisi de böyle küçük oyunlar seviyor bir yandan. Beni de çağırıyor oyuna. ben indiriyorum oyunu, exe ye çift tıklıyorum. siyah erken geliyor ve sonra kapanıyor. oyun hiçbir şekilde açılmıyor. yönetici olarak çalıştır falan...
  24. YusfarsLn10

Oyunlar ve Programlar için Arşiv Programı?

İnternet kafelerde böyle programlar var. Bu programların başka alternatifleri varmıdır ev için? https://www.murkut.net/38-large_default/internet-cafe-murkut-oyun-arsivi.jpg bunun gibi mesela... http://www.ucgenoyunarsivi.com/images/ucgenanasayfa.jpg yada bunun gibi?
  25. YusfarsLn10

Yaşımdan dolayı arabalara binip şehirde dolaşabilirmiyim?

Ben köyde oturuyorum. salı günü kardeşimin okuluna gidip deneme sınavı kitapçıklarını almam lazım. ailemden de kimse izin alamaz. tek kişi ben kalıyorum. dolmuşlara binmem lazım. 16 yaşındayım. sorun yaşarmıyım? birde avm ye girmem gerek.
  26. YusfarsLn10

Telefonda oyunu 3 parmak oynayamıyorum?

Telefonda standoff açıyorum. 3 parmak ayarları yaptım. 2 parmak ile çalışırken 3 parmak çalışmıyor. acaba bir ayar kapalı mı, yoksa dokunmatikten dolayı mı? telefonda iyi sayılmaz. hatta kötü bir telefon. Vestel Venüs E3. dokunmatiktendir dedim ama adamın huawei telefonu var onda da aynı sorun...
  27. YusfarsLn10

CSS de mobil uyum yapmak...

@media only screen and (.......) Hangi değerleri gireyim buraya. Mobil uyum için kaç değer giriyorsunuz? Değerleri buraya yazabilir misiniz? Anlatamadıysam şöyle söyleyeyim: @media only screen and (max-width: 720px) { } @media only screen and (min-width: 1184px) { } @media only screen and...
  28. YusfarsLn10

Format Atmadan Kayıt Defterini Onarabilirmiyim?

Windows 10 Pro kullanıyorum. Windows ilk kurulduğunda yüklediğim ilk programlardan birisi Malwarebytes olmuştu. Onu kısa bir zaman sonra silsem de Windows Defender çalışmadı. YouTube da "Windows Defender aktif hale getirme" videosu izledim. Kayıt defterini falan açıyor ama bir yerde Windows...
  29. YusfarsLn10

Bilgisayarıma virüs bulaşmış olabilir mi?

Şuan Windows 10 Pro kullanıyorum. arka plan resmi bir süre sonra kendiliğinden değişiyor. değiştiğinde ise hep aynı resim arka plana geliyor. resim bu... Bilgisayarda Kaspersky hep açık bir şekilde duruyor.
  30. YusfarsLn10

Kanallar sürekli takılıyor..?

Axen TV var. 27 inç. Fox TV, TV8 gibi kanalları ilk başlarda göstermiyordu şimdi de göstermiyor. İlk başlarda TRT 1, ATV gibi kanallar sorunsuz oynarken şimdi onlar da takılmaya başladı. Frekans ayarları yaptım, internette hep aynı 12380 V 27500 yapmışlar. Eee ben yapıyorum hiçbir kanal...
  31. YusfarsLn10

Boş kart ile prime videoya abone olmak?

Elimde boş bir ininal kart var. Televizyonda da prime videodan birşeyler izlemek istiyorum. 1aylık ücretsiz abonelik var. Şimdi abone olsam ay sonunda kesilecek ya, telefondan falan para çeker mi? Rahatça abone olabilirmiyim?
  32. YusfarsLn10

Uygun fiyatlı bilgisayar koltuğu?

Kendime uygun fiyatlı bir koltuk arıyorum. Oyun oynarken boynum tutuluyor. Kafamı yaslayabilmem lazım. İlk oyuncu koltuğu alacaktım. Gördüm ki göründüğü kadar rahat değilmiş ve parasını kesinlikle haketmiyormuş. Xfly falan var internette. Bütçe Max 1000 TL. Bütçeyi arttıramam, hatta daha...
  33. YusfarsLn10

Windows programı geliştirmek için hangi dili bilmemiz gerekir?

Ben bir ara kodlamaya merak salarak HTML, CSS ve js öğrenmeye çalıştım. Şimdi ise website kodlama öğrenmeyi kısmen (yada tamamen) bırakıp Windows için program geliştirmek istedim. Bunun için hangi dilleri bilmem gerekir? Birde sadece Windows 8,1 - 10 veya sadece Windows 7 için programlar var...
  34. YusfarsLn10

Adobe XD hakkında sorunum...

Adobe XD diye bir program varmış, yeni öğrendim. birkaç araştırma yaptım. ama kafam karıştı. biz bu programda sadece resim olarak mı arayüz oluşturuyoruz? yoksa bu yaptıklarımızın kodlamaya bir etkisi varmı? Ben önceden yapacağım siteyi kabaca boş bir sayfaya çiziyorum. bu Adobe XD de öyle...
  35. YusfarsLn10

Müzik konusunda gelişebilirmiyim?

Link : Vocaroo | Online voice recorder mastering konusunu neredeyse hiç bilmiyorum. yapabildiğim kadar yaptım. bundan sonra ne yapmam gerek. uzun zamandır yapmıyorum bu işi. Arada büyük şeyler düşünüyorum, bu da büyük düşündüklerimden. ama pek de güzel olmadı gibi :( şöyle böyle devam et...
  36. YusfarsLn10

Modern Combat 5: eSports FPS oyununun Windows 7 versiyonu varmıdır?

Arkadaşla bu oyunu oynamak istedik de. Arkadaşımda windows 7 var, internette araştırıyorum, hep bluestacks diyor, şöyle böyle diyor. windows 10 store da oyun var, ama internette bulamadım. bu oyun sadece windows 10 veya 8.1 e mi özel? Eğer windows 7 uyumlu varsa link atabilirmisiniz?
  37. YusfarsLn10

Steam dan indirilen oyunu flash a atıp başka pc ye yüklemek? oyunda sıkıntı çıkar mı?

Benim 16mbps, arkadaşımın 8mbps interneti var. ben team fortress 2 indirip dosyalarını flash a atmayı düşünüyorum ama kayıt defteri dosya eksikliği falan filan sıkıntı çıkarır mı? Birde bende başka bir dükkandan oyun indirmeyi düşünüyorum da, nasıl yapıyorlar onu? yine dosyaları flash a mı...
  38. YusfarsLn10

Counter-Strike 1.6 mouse geç tepki veriyor. [NVIDIA'cılar gelebilir mi?]

Yeni pc ye geçtim. arkadaşlarla oynamak için cs 1.6 yükledim. Eski pc de gecikme yoktu, hiçbir ayarla da oynamamıştım. Ama yeni pc de 0.3 saniye kadar gecikiyor. pc de hdmi to vga dönüştürücü var. pc ye ilk cs 1.6 yı indirdim. baktım gecikiyor, dedim herhalde bütün oyunlarda. valorant, csgo...
  39. YusfarsLn10

Kodlama hakkındaki sorunum (HTML - CSS / JS - PHP)

BAŞLIK : HTML VE CSS HAKKINDAKİ SORUM Bir ara internette gezinirken birden ddim ki "kodlama öğrenicem". İlk önce YouTube daki derslere baktım. Hep bir siteye girerdim ve incele kısmından kodu alır çıkardım. o kodda "placeholder". İnternette bazı siteler var, animasyonlu kodlama öğreten...
  40. YusfarsLn10

Modem kabloları hakkındaki sorunum.

Modem bilgisayar masasının altındaki bölgede bulunuyor. Öyle olunca da dışarıdan internet çekemiyoruz. 5m Ethernet kablosu aldım, fakat diğer kabloları çözemedim. Mesela şöyle bir kablo var : IMG_20200909_205207 - Hızlı Resim. bunun adı veya türü nedir. internette araştırdım ama bulamadım. bunun...
  41. YusfarsLn10

RGB klavyede ışıklar açılmıyor? nasıl açarım?

bazı kombinasyonlar denedim olmadı. yardım edermisin? 1599567189 tamam yazmayın çözdüm direk :d
  42. YusfarsLn10

Şuan internet konusunda büyük hata mı yapıyoruz?

Seneler önce TTNet ten sınırsız internet aldık. Tabi eskiden şuanki gibi herkes de telefon yok. YouTube den video izliyoruz, oyun veya dosya indiriyoruz ve tabiki internet sınırsız olduğu için bitmiyo. Ama 6-7 aydır ay sonuna 1 hafta kadar varken internet bitiyor. İlk defa bittiğinde dedik ki...
  43. YusfarsLn10

Logitech G203 mü? G300S mi?

* Bu iki üründen hangisini önerirsiniz? - Yeni mouse alıcam. wireless trust mouse almıştım artık takılmalar başladı. vatan mağazasından ürünü alıcam. yani internetten mouse önermeyin rica ediyorum. - Rahatlık açısından G300S, performans açısından G203 diyor bir sitede. - Ayrıca hep wireless...
  44. YusfarsLn10

Kablolu mouse alıcam. her seferinde girişinde sıkıntı çıkıyor. ne yapmalıyım?

Kablosuz gaming mouse baktım. ama güzel bir tane bulamadım. internetten de bakmıyorum vatan yada teknosa dan alıyorum. mağazalara istediğim gibi gidiyorum, o yüzden vatan ve teknosaya bakıyorum. kablosuz bakıcam ama güzel birşey bulamadım max 200 tl. kablolu logitech var ama işte kablolu. hemen...
  45. YusfarsLn10

GTX 1650 D6 VENTUS SÜRÜCÜLERİNİ BULAMADIM?? LİNK

nvidia sitesine de gittim. otomatik tespit i açacaktım java yükle diyor. yüklüyorum java yı yine yükle diyor. link atabilirmisiniz? GTX 1650 D6 VENTUS
  46. YusfarsLn10

Yeni PC de farenin geç gelme sorunu

Öncelikle sistem : İşlemci : Intel i3 9100f Ekran kartı : GTX 1650 D6 VENTUS Anakart : MSI h310 vdh plus (gibi birşey...) Ram : 8 GB 2666mhz Depolama : 480 GB SSD Eski bilgisayarda farenin geç gelmesi gibi bir sorun yoktu. İnternet 200gb olduğu için artık ay sonuna kadar yetmiyor ve birkaç gün...
  47. YusfarsLn10

Kasadaki ışıklar fazla elektrik harcar mı?

Ben köyde oturuyorum. 2 ayda bir elektrik faturası geliyor. Geçen ay 510 TL geldi. Normalde 460 TL falan geliyor. Yeni kasa aldık. Bunlarda ışık falan var da bunlar fazla elektrik harcar mı? Tahminen 1-2 ayda kaç TL sadece ışıklar tutar? Ona göre açıcam da... 1595416832 Bu arada kasa : INTEL...
  48. YusfarsLn10

eski monitörüm yeni kasaya takılabilir mi?

bizim eski bir monitörümüz var. yeni kasaya takabilirmiyiz? monitörde ölü pixeller var, monitör alıcam hemen de, eski monitörü yeni kasaya takamazsak bir süre daha eski kasaya bakıcaz. kasa : INTEL 9100F-MSI GTX1650 D6 VENTUS XS OC-H310M PRO-VDH PLUS-KINGSTON 480GB-8GB - Vatan Bilgisayar
  49. YusfarsLn10

i3 9100f bu zamanlarda iş görür mü?

beyler şu kasayı aldım : INTEL 9100F-MSI GTX1650 D6 VENTUS XS OC-H310M PRO-VDH PLUS-KINGSTON 480GB-8GB - Vatan Bilgisayar i5, i7 falan varken i3 alındı. şuan ATI Radeon HD 2400 256mb ekran kartı, intel core 2 quad q6600 işlemcili pc kullanıyorum. yeni kasada csgo, pubg lite, yada bunlar gibi...
  50. YusfarsLn10

İhtiyaçlarıma göre bu sistem nasıl?

https://www.hepsiburada.com/teknobiyotik-amd-raven-ridge-ryzen-3-3200g-8gb-240gb-ssd-freedos-masaustu-bilgisayar-dk-pc-tb3200g-2-p-HBV00000OFT0F?magaza=Teknobiyotik&wt_gl=cpc.6802.shop.elk.it-ssc&gclid=EAIaIQobChMIlo6-2cST6gIVxJrVCh1xrwaiEAQYAiABEgJtbPD_BwE#reviews Beyler. küçük bir oyuncu PC...
  51. YusfarsLn10

Yüksek sıcaklık sorunu! Nasıl soğuturum?

Eski bir bilgisayarım var. İşlemci sıcaklığı yüksek. Bazen PC kapanıyo hatta. Termal macun sürülü. Eskiden de şimdi ki gibi oynuyordum sıcaklık bu kadar yüksek olmuyordu. Acaba fanlar eski olduğu için artık yavaş mı dönüyo, takılıyo mu diye düşündüm. Bizim yapabileceğimiz birşey varmı? Ayrıca...
  52. YusfarsLn10

2500-3500 kasa önerisi!

Beyler kasa almak için para biriktiriyorum. vatandan alacağım kasa stokta yokmuş (sitede ise hala kasa duruyor ve kaldırmıyorlar). max 3500 olarak bi kasa öneriniz varmı? - Şunlar olursa çok iyi olur : 1 - Güvenilir site 2 - Ryzen 3-5 (olursa iyi olur yoksa i3 9100f de olabilir) 3 - 8 GB Ram...
  53. YusfarsLn10

Ekran Kartı Uyumu

Beyler benim bir bilgisayarım var. Baya eski. Gt710 1gb ekran kartı almayı düşünüyorum. Bu benim bilgisayarıma olur mu? Sistem ; İşlemci : Intel Core 2 Quad Q6600 2.40GHz Ram : 3 GB 667MHz Anakart : Foxconn G31MX-K PSU : 300W Direk aida64'de yazanı kopyalayıp atayım: Anakart Adı Foxconn...
  54. YusfarsLn10

Bilgisayar açılışta sıkıntı çıkarıyor.

Bilgisayar açılışta bazen sade beyaz glitch tarzı birşeyle açılıyor, bazen bembeyaz olarak açılıyor, bazen siyah beyaz karışık olarak açılıyor. Bu tarz açıldığında devam etmiyo. kasanın düğmesine ilk bastığımızda çıkan marka vb. yazılar kısmında 2-3 saniyede bir loop a giriyor. Hep aynı beyaz...
  55. YusfarsLn10

Bilgisayarımda virüs mü var?

Bilgisayarda görev yöneticisi açılmıyor. Bende malwarebytes programını kullanarak virüs taraması yapıyorum. her seferinde 1 tane tehdit buluyor. Onu temizledikten sonra görev yöneticisi sorunsuz açılıyor ama bilgisayar kapatılıp tekrardan açılınca yine görev yöneticisi açılmıyor. Acaba bi...
  56. YusfarsLn10

Windows 7 bozuldu!

Beyler benim görev yöneticisi açılmıyordu. Bende gittim bir siteden çözüm yollarına baktım. Site : Görev Yöneticisi ,Yöneticiniz Tarafından Devre Dışı Bırakıldı Hatasının Çözümü | Bilişim Teknolojileri Alanı Öğrencileri Web Sitesi Şimdi hiç birşeye girmiyor(normal modda). Güvenli modda açılıyor...
  57. YusfarsLn10

Termal macun sürmelimiyim?

Ben 20 gün önce termal macun yeniledim. Şuan sıcaklık 75 derece. 85 dereceye çıkıyo. cs 1.6 da arkada ts3 açıkken 50-60 fps. ilk sürdüğüm zamanlarda sadece ping artışı oluyodu, fps yine 100 dü. Termal macun sürmelimiyim? kasayı az açtığım için ve modemin kablosu çoklu prizde, pc nin kabloları...
  58. YusfarsLn10

Sistemime PSU'm yeterli mi?

Beyler ben bu siteden psu hesaplattım : Power Supply Calculator - PSU Calculator | OuterVision Hesaplama sebebim yine oyun oynarken dondu. Kasada sürekli yanan bir şey var o durdu, mouse nin ışığı söndü vs. tamamen gitti. Sıcaklık yine mi yükseldi dedim, termal macun süreli 1 ay , ya oldu ya...
  59. YusfarsLn10

Oyun performansı ve güncellilik açısından hangisi win10 vs win7 (düşük sistem)

Benim sistemim düşük diye windows 10 dan 7 ye geçtim. Menüler açısından sıkıntı yok. Windows 10 da menüler ilk seferde geç açılıyodu 1 saniye kadar, ikinci tıkladığımızda hemen açılıyodu. Windows 7 de takır takır açılıyo ama sanki oyun performans olarak windows 10 daha iyiydi. Oyun lobisinde...
  60. YusfarsLn10

Monitörün kendi çözünürlüğü performans ilişkisi?

Benim monitörüm 1440x900. Oyunu ilk kurduğumda direk çözünürlüğü 1440x900 e çekti. Bende onu en aşağıya çektim drop girmemesi için. Ama 1440x900 da daha iyi performans veriyordu sanki. Sizce 1440x900 da mı kalsın, en aşağıya mı çekeyim? Başlığa da yazacak birşey gelmedi aklıma xd
  61. YusfarsLn10

Bios güncellemesi.

Ben bilgisayarımdaki birçok şeyin driverini yükledim ama bios u güncellemekten çekindim. CPU-Z programında bios kısmında pheonix Technology ltd yazıyo. Bende kendi sitesinden (PhoenixBIOS.com | The Official BIOS Update and Support Center for Phoenix Technologies) indiricem. Sanırım bu setup da...
  62. YusfarsLn10

Sistemim CS:GO'yu kaldırır mı?

Beyler sistemim düşük ama sistem gereksinimlerine baktım kaldırması lazım. Bütün sitelere baktım aynı şeyi yazıyo. Sistemim : İşlemci : Intel Core 2 Quad Q6600 2.40GHz Ekran kartı : ATI Radeon HD 2400 Ram : 3 GB 667MHz Depolama : 421 GB boş - HDD Anakart : Foxconn G31MX-K İşletim sistemi ...
  63. YusfarsLn10

23 Nisan çekilişleri??

Beyler Instagrama bi girdim heryerde ilk 50 kişiye şu 100 kişiye şu 1000 kişiye şu? Bunlar doğrumu? Sayfanın takipçi sayısı 250k falan. Birde birçok yerde bunlar var. Siz ne düşünüyorsunuz?
  64. YusfarsLn10

Windows öncelik atama hakkında

Benim pc eski. ekran kartı ve ram alacağım fakat salgın yüzünden alamıyorum. bi oyun oynayacağım. hafif takılmalar var. bazen drop giriyor ve bütün ayarları yaptım amd nin ayarlarını kaliteye çektim, denetim masasından güç seçeneğini yüksek performans yaptım. sistem kötüydü win10 dan win7 ye...
  65. YusfarsLn10

Hangi ekran kartını tavsiye edersiniz?

İşlemci : Intel Core 2 Quad Q6600 2.40GHz Ekran kartı : ATI Radeon HD 2400 256mb Ram : 3gb çift kanal tanesi 333mhz Anakart : Foxconn G31MX-K (Anakart en fazla 4gb ram destekliyor.) Ekran kartını vatandan alacağım. r7 240 alacaktım kalmadı. Beyler ben bi ekran kartı alıcam (msi geforce gt710)...
  66. YusfarsLn10

Sıkıntıyı ram mı çıkarıyor ekran kartı mı?

Beyler bi oyun oynuyorum zula. mesela envanterde dolaşıyorum daha az şeyler var ve mouseyi çevirdiğimde gecikme yok. sunucuların olduğu kısma geliyorum mouseyi çevirdiğimde imleç yerine 0.5s sonra geliyor. oyunun içinde bu oran biraz daha az. yani oyun oynayınca da fareyi çevirdiğimde direk o...
  67. YusfarsLn10

Termal macun ile ilgili sıkıntı?

Ben bugün babama termal macun aldırttım. Adam da "yarısını güç kaynağına yarısını ekran kartına sür" gibi birşey demiş. Benim sıcaklık değerlerim : ben birde bu macun elime ulaşmadan önce sadece fanı çıkardıktan sonra karşımıza çıkan yuvarlak yere süreceğiz sanıyordum. resimde de görüldüğü gibi...
  68. YusfarsLn10

Anakartım max kaç mhz destekliyor??

Anakartım Foxconn G31MX-K ve tam anlayamadım 800 mhz mi 1066 mhz mi? Ve en fazla 4 GB ram destekliyor. ben bu anakarta 2x 400mhz mi takabilirim? yoksa 2x 533mhz mi takabilirim?
  69. YusfarsLn10

Anakartıma oc tavsiye edermisiniz?

Benim ddr2 Foxconn G31MX-K anakartım var. 800mhz destekliyor ve oc ile 1066 ya çıkartılıyor (bazı yerlerde oc ile 1333mhz ye kadar çıkartılıyor yazıyo en fazla ne kadar bilmiyorum.) şuan 2 slot var ve ilk slotunda 1gb 333mhz, 2. slotunda 2gb 333mhz ram var. diyorum ki ben anakartı oc edip 1066...
  70. YusfarsLn10

El ile güncelleme yapacağım, nasıl yaparım ?

beyler sa. öncelerden birkaç arkadaşımda demişti şimdi de araştırdım. bu driver booster programları driver lerin eski sürümlerini yükleyebiliyorlarmış. hem bu konudaki fikriniz nedir? hemde manuel olarak resmi sitelere giderek en son sürümlerine bakacağım fakat driver booster programlarından...
  71. YusfarsLn10

Sorun PSU mu?

Beyler sa. bu aralar çok onu açıyorum pc donuyor güç düğmesine basmama rağmen kapanmıyor diye. bir forumda dolaşırken gözüme takıldı psu yetmiyormu? diye. benim pc eski. psu hesaplama sitesine gittim ama ekran kartı modelim sitede yer almadığı için ekran kartını eklemedim ve karşıma çıkan sonuç...
  72. YusfarsLn10

düşük sistem için hangisini seçmeliyim? (32bit mi 64bit mi?)

Sistemim şöyle : İşlemci : Intel Core 2 Quad Q6600 2.40GHz Ekran kartı : ATI Radeon HD 2400 Ram : 3 GB Anakart : Foxconn G31MX özellikle oyun performansı açısından hangisi sistemime daha uygun gelir? Oynayacağım oyunlar cs 1.6 ve zula. 32 bit ikisinide çalıştırıyor bunlardan başka hiçbir oyuna...
  73. YusfarsLn10

Sorun hangisi parçada? neyi değiştirsem kasma/donma düzelir?

Beyler benim sistemim : İşlemci : Intel Core 2 Quad Q6600 2.40GHz Ekran kartı : ATI Radeon HD 2400 256 mb Ram : 3 GB 667 MHz Anakart...
  74. YusfarsLn10

Windows 7 yüklenmiyor!

Ben şuan win10 kullanıcısıyım ve pc özellikleri düşük olduğu için genelde menüler 1-2 saniye geç açılıyor. Win7 ye geçersem oyun performansı açısından da iyi olacağını söylediler bende win7 indirdim ve kurmaya başladım. ama bir hata veriyordu. dedim herhalde bu kurulum dosyası bozuk. youtube...
  75. YusfarsLn10

Wİndows depolama hakkında

Arkadaşlar merhaba, ben şuan windows 10 kullanıyorum ve benim pc kötü olduğu için windows 7 ye geçmeye karar verdim. ben önceden zaten windows 7 kullanıcısıydım ve c diskinde 9 veya 12gb boş alan vardı d diskinde ise 400gb boş alan vardı. d diskinden alıp c diskine konulabiliyormuş. bende o...
  76. YusfarsLn10

PC tamamen donuyor

Yakın bir zaman önce başlayan bir sorun ortaya çıktı. Oyun olarak Zula oynuyorum ve genelde 4. yada 5. elde PC tamamen donuyor ve kasanın düğmesine basılı tutmama rağmen kapanmıyor. PC eski. Bu konuyu 2. ye açıyorum ve önceki konuda arkadaşlar ısınmadan yapabilir ve ram in hızı düşük donma...
  77. YusfarsLn10

Bilgisayar oyunda iken tamamen donuyor!!

Beyler sa. Ben oyun olarak zula oynuyorum ve genelde üçüncü, dördüncü veya beşinci elde iken bilgisayar tamamen donuyor. Yani kasanın düğmesine uzun süre basmama rağmen kapanmıyor. Boş alanda var 380 GB. Mecburen kasanın fişini çekiyorum. Birde şunu özellikle belirteyim sadece oyundayken...
  78. YusfarsLn10

Ekran Kartı sıkıntı çıkarır mı?

Beyler ben yeni bir ekran kartı alacaktım. Genelde zula oynuyorum. Şuanki ekran kartım ATI Radeon HD 2400 Pro ve yetersiz kalıyor. - PSU : 280-350 arası gibi birşey. Sitelerde bu aralıklarda sayı çıkıyor. - Anarkart : Foxconn G31MX Series PCI-Express x16 DDR2 - İşlemci : Intel Core 2 Quad...