Arama sonuçlarınız

1. mesutyavuzx

Öneri 1000₺ altı Mouse Önerisi

1000₺ bütçe ile alınabilecek kablolu ya da kablosuz gaming mouse önerir misiniz?
  2. mesutyavuzx

Öneri Sıfırdan zirve nasıl yapılır?

Helal para ve torpilsiz bir kariyer mi ağa cidden yok öyle bir şey Türkiye'de.
  3. mesutyavuzx

Soru Bir günlüğü beden değiştirsen kim olmak isterdin?

dayak yiyen pkkli ördek olmak isterdim dödkdjdj
  4. mesutyavuzx

Soru Sony WH-1000XM4 için mikrofon eklentisi

Merhaba, Sony WH-1000XM4 Kablosuz kulak üstü kulaklığım var ve bu kulaklığa mikrofon bağlamak istiyorum bilgisayar oyunlarında kullanım için kendi mikrofon ve kulaklığı kaliteli lakin bilgisayarda mikrofon kalitesi düşüyor. Jak girişli mikrofon eklentisi aparatı önerebilir misiniz bu işlerden...
  5. mesutyavuzx

Soru aranızda mgs oynayan veya mgs serisine başlamak isteyen varmı

Tüm serisini aldım lakin başlayacak zaman bulamadım bir ara bir saat falan oynamıştım idare eder hiç yoktan oyunsuzlukta gidecek bir oyun bence
  6. mesutyavuzx

Yardım TT Borç olmadığı halde hat kapalı

Merhaba 3 yıldır TT faturalı hat kullanıyorum, geçen ayın ödemeyi geciktirdim lakin dün faizi ile ödeme yaptım şuan ödeme gözükmüyor. 444 1 444'ü aradığımda Hattınuz ödenmemiş borç yüzünden dış aramalara kapalıdır diyor sonra ki menü de ise borcunuz yoktur diyor. Mobil Veriyi kullanmak...
  7. mesutyavuzx

bixby türkçe için toplanalım

Kimin söylediği önemli bence ünlü ya da yetkili birisi söylese ciddiye alırlar ya da bayağı bir kişinin birikmesi lazım o da zor herkes Xiamoi'ci
  8. mesutyavuzx

bixby türkçe için toplanalım

Bixby'e şahsen gerek duymuyorum ben ama Türkçe dil her uygulamada olmalı bence ondan destek veririm şahsen. ?
  9. mesutyavuzx

Soru En son hangi filmi izlediniz?

Pulp Fiction'u üçüncü kez izledim. Tarantino'nun başyapıtı bana göre.. atmosfer, müzik ve senaryo muhteşem. Tarantino ve Nolan'ın her filmi zaten mükemmel orası ayrı.. ?
  10. mesutyavuzx

Samsung klavyede Türkçe seçeneği yok

Swiftkey programı var, Play Store'da. Kullanışlı ve rahat, yıllardır şahsen kullanırım.. bir dene istersen.
  11. mesutyavuzx

Soru Airpods orijinal olduğu nasıl anlaşılır?

Replika ürünmüş, lakin gideri var.. ?
  12. mesutyavuzx

Soru Airpods orijinal olduğu nasıl anlaşılır?

Merhaba, depoda kalan bir Airpods geldi bana lakin orijinal mi değil mi anlayamıyorum. Kendi Apple sitesinden baktığımda hata veriyor lakin orijinal değil hatası değil sorgulama yapılamadı diyor. Imei.org'dan baktığımda ekteki sonuçlar çıkıyor. Elimde Iphone olmadığı için Iphone'a...
  13. mesutyavuzx

Soru Iphone SE 20 den S20FE geçilir mi?

İşyerindekiler min. X kullanıyor geneli 11 ya da 13 hem ben Iphone kötü demedim lakin batarya konusunda hala zayıf bu bir gerçek yoksa yazılım ya da kamera olarak üstüne yok onu bende kabul ediyorum
  14. mesutyavuzx

Soru Iphone SE 20 den S20FE geçilir mi?

Samsung Galaxy S20 FE kullanıyorum Snapdragon 865 ile geliyor, 120hz ekran yenileme barındırıyor. Ultra'da oynatamayacağı oyun yok şuan, kamerası çok güzel zaten amiral gemisi olduğu için ve telefon cidden kaliteli gidip Xiamoi'deki gibi telefona bile reklam koyacak kadar acizleşmemişler...
  15. mesutyavuzx

Soru Dövizciler bozuk paraları bozuyor mu?

Büyük ihtimalle konuyu yanlış yere açtım şimdiden özür dilerim. Elimde 1 poşet bozuk yabancı madeni para var bir çok ülkenin bunları nereden bozdurabilirim, bilgisi olan var mı?
  16. mesutyavuzx

Soru Steam, Google P. Store üzerinden oyun yayınlamak için Şirket zorunlu mu?

Steam üzerinden evet, GP'de ise ücretsiz düşünüyoruz.. İki ayrı proje var şuan. Bir tanesi Telefon için bir tanesi Bilgisayar.
  17. mesutyavuzx

Soru Bir Banka ile ilişiği kesmek?

Teşekkürler, deneyeceğim. ?
  18. mesutyavuzx

Soru Steam, Google P. Store üzerinden oyun yayınlamak için Şirket zorunlu mu?

Merhaba, Steam ve Google Play Store üzerinden oyun yayınlamak için Şirket zorunlu mu? Çünkü devlete vergi vermemiz gerekiyor satışlardan yanlış bilmiyorsam yoksa bu yayıncı uygulamalar otomatik mi kesiyor vergiyi? Konu hakkında bilgisi ya da deneyimi olan bir arkadaş aydınlatırsa seviniriz. ?
  19. mesutyavuzx

Soru Bir Banka ile ilişiği kesmek?

Merhaba zamanında açtığımız kullanılmayan banka hesaplarını nasıl kapatabiliriz? Açıldığı şubeye gitmek zorunda mıyız? Dilekçe ya da E-Devlet vs. gibi yerlerden kapatma şansımız var mı? Eğer kapatan bir arkadaş varsa sürecin nasıl yürüdüğünü anlatabilir mi?
  20. mesutyavuzx

Soru Şehir içi Cross Motor kullanımı?

Merhaba, şehir içi 200cc Cross motor gider mi? tekerleri genelde sorun yazmışlar, tekerleri değiştirsek vs. kullanılır mı? Lütfen başka motor türü önereyim Scooter, Naked vs. sadece Cross'lar hakkında fikirlerinizi merak ediyorum. Yol tutuşu vs kullanan arkadaşlar varsa şehir içi nasıldır...
  21. mesutyavuzx

Yardım FreeSYNC monitörde NVIDIA Ekran kartı sorunu..

Merhaba, Monitörümde DP çıkışı yok DP to HDMI alıp bağlasam olur mu? 1646797610 HDMI to DP ile bağlasam olur mu monitörde DP çıkışı yok da
  22. mesutyavuzx

r5 3500x, gtx nvidia 1650, oyunlarda grafikler saçmalıyor bulanık gibi oluyor özellikle pubg'de
  23. mesutyavuzx

Öneri 500TL altı Wireless Oyuncu Faresi

500TL altı kablosuz oyuncu faresi önerebilir misiniz?
  24. mesutyavuzx

Merhabalar Rampage RM-755 monitöre sahibim FreeSYNC destekliymiş tabi bilmiyordum alırken FreeSync ya da G-sync mi ne Nvidia'nın farklı şeyleri olduğunu. Oyunlarda grafik aşırı saçmalıyor, dokular çok berbat ultraya çektiğim halde. Ekran kartım NVIDIA GTX 1650. Monitör için illa AMD ekran kartı...
  25. mesutyavuzx

Soru State Of Decay 2: Juggernaut Edition Türkçe Yama çalışması

İyi günler efendim, ben SOD2'i Türkçe yapmak istiyorum. Saatlerce uğraştım ve dil dosyalarına uğraştım lakin Türkçe harf kabul etmiyor oyun benimde Türkçe harfsiz çeviresim gelmiyor. Dil Dosyalarına Türkçe harflerini ekleme imkanım var mı acaba? Bu konuda yardımcı olabilecek var mı? Eğer...
  26. mesutyavuzx

Soru Laptop'u kasa niyetine kullanmak

kasa fiyatları malum adam 18 bin istiyor 1660lı ryzen 5 1600lü sisteme kasa pahalı miningciler sağolsun anasını öptü piyasanın
  27. mesutyavuzx

Soru Laptop'u kasa niyetine kullanmak

İyi günler, laptopa monitör, mouse, klavye vs. bağlayıp soğutması için yükseltici ile uzun süre kullanırsam aşırı yük bindirir mi? Sorduğum bazı arkadaşlar yorar, bozar dedi de. Maksat kasa niyetine kullanmak, laptop klavyesi monitörü bana hitap etmiyor da. Laptop Casper G900, i7 11. nesil...
  28. mesutyavuzx

Yardım Varsayılan Ekran kartını nasıl NVIDIA Ekran kartı yapabilirim?

Bulanıklaşıyor uygulamalar Intel'i aktifleştirdiğimde ve çok büyüdü simgeler küçülttüğümde de önerilen simgesi kalkıyor. 1639848630 Dediğinizi yaptım düzeldi, teşekkürler!
  29. mesutyavuzx

Soru i5-10300h 2022 yılı için nasıldır?

Havalimanında çalıştığım için bu laptop fanları bana Boing motorunun fanı gibi geliyor artık :D 1639848037 Bilmiyorum hangi laptopu alsam sesi yüksek oluyor bu fana çözüm yok herhalde
  30. mesutyavuzx

Yardım Varsayılan Ekran kartını nasıl NVIDIA Ekran kartı yapabilirim?

İyi günler, laptopu formatladım ekran kartı olarak Intel'i görüyordu onu devredışı bıraktım Microsoft'u görmeye başladı şimdi de. Bunu nasıl NVIDIA Ekran kartı yaparım? Ekranda yazılar çok küçüldü Intel'de bulanıktı. Büyüttüğümde bulanıklaşıyor yine..
  31. mesutyavuzx

Yardım Clash of clans açılmıyor

Ağam be eskiden ne oynanırdı bir yükseltmeye 15 gün isteyince bıraktıydım oyunu
  32. mesutyavuzx

Mining konusunda tavsiyeleriniz nelerdir

Bence riskli eğer paran fazla ise bir şeye ihtiyacın yoksa tabi ki yatır illa gelir giderden yüksek olur lakin bel bağlayacaksan aşırı riskli.
  33. mesutyavuzx

Soru Aralık itibari ile Windows 11'e geçilir mi?

Teşekkürler.
  34. mesutyavuzx

Casper Exc. G900 diye ilk defa Casper deneyeceğim. İndirimdeydi 19 bin TL'e dün aldım. i7-11800h, RTX3060, 16GB Ram, 1TB SSD var umarım pişman etmez Casper kalitesi. Monster'ın fanları çok sesliydi.. Kasa tasarımı ve kasa malzemesi hoşuma gitti lakin windows yüklemediğim için hala BIOS'da eve...
  35. mesutyavuzx

Soru Aralık itibari ile Windows 11'e geçilir mi?

Merhaba yeni Laptop aldım ve işletim sistemi yükleyeceğim lakin kararsız kaldım karşıma Win11 ve Win10 çıktı. Windows 11 resmi olarak yayınlandı mı tüm uygulamalar oyunlar çalışıyor mu düzgün acaba? Sistem hatası alır mıyım?
  36. mesutyavuzx

Teşekkür ederiam ? bende merak ediyorum gücünü yoldaymış Laptop bakalım
  37. mesutyavuzx

Soru Çift aşılama oranı yüksekken Ölüm vakalarının azalmaması

Teşekkür ederim, anladım. ?
  38. mesutyavuzx

Soru Oyun Motoru

Hala Unity kullanan ben..
  39. mesutyavuzx

Soru Macbook mu? Ipad mi?

Macbook.
  40. mesutyavuzx

Soru Valorantda Kaç Fps Alırım?

Hocam yıllardır MSI afterburner programını kuramadım ben bi türlü hep Nvidia'nın fps özelliğini kullanıyorum o da detaylı değil ?
  41. mesutyavuzx

Soru Türkiye'de sahte alkolden ölüm oranı neden fazla?

Alınan vergiler ve iktidarın muhafazakar yönetimi yüzünden içkiye karşı olmasından dolayı pahalı olduğu için insanlar alternatife yöneliyor ve alakası olmayan kişilerin yaptığı karışımlara yöneliyor. Ölümlerden bence devlet de sorumlu tutulmalı insanlar zevkten alternatife yönelmiyor bütçeleri...
  42. mesutyavuzx

İlginiz için teşekkür ederim lakin içime sinmedi ve i7-11800h aldım. ?
  43. mesutyavuzx

Soru AMD Ryzen5 5600H, INTEL'de neye eşit?

Teşekkür ederim ilginiz için güvenemedim Intel'e yöneldim i7-11800h aldım bakalım gelsin performansına bakacağım.
  44. mesutyavuzx

Soru Çift aşılama oranı yüksekken Ölüm vakalarının azalmaması

Merhaba, Karantinada durumumu takip ederken istatistiklerde bir şey dikkatimi çekti ve sormak istedim. Bu kadar aşılama oranı yüksekken Ölüm oranları çok fazla değil mi aşılamaya oranla? Neden böyle acaba? İstatistikler ektedir;
  45. mesutyavuzx

RTX3060 ile bir sorun çıkarmaz herhalde hocam darboğaz vs.
  46. mesutyavuzx

Peki hocam uzun vadeli gider mi AMD işlemcileri yıllarca götürür mü yani Intel gibi insanı
  47. mesutyavuzx

İyi günler daha önce Masaüstünde Ryzen5 3600x kullandım laptop da ise i7-10875h. Merak ettiğim şey i5-10300h bunlara oranla ne kadar yavaş hissettirir bana? Alınır mı 2022 yılı için yazılımla ilgileniyorum da Unreal Engine, Unity, Photoshop vs.
  48. mesutyavuzx

AMD'nin Ryzen5 5600h neye kafa tutuyor Intel'in laptop işlemcilerinde? rakibi kim? Bir de AMD'nin Laptop işlemcileri nasıldır uzun vadede sıkıntı çıkarır mı?
  49. mesutyavuzx

Soru Koronavirüs olup Poliniklere gidememek

Evet sonuç aynı
  50. mesutyavuzx

Haber AKP ilk kez ikinci parti

Emre beyin dediği gibi AKP gidici lakin gelen parti de uzun süre düzeltemez ülkeyi bu kadar batmışken.
  51. mesutyavuzx

Yardım Akıllı Telefonumdan durduk yere reklam çıkıyor

Genelde virüs kaynaklı oluyor eğer Xiamoi ise kendisi de reklam verebiliyor. İkisi de silinebilir. Uygulamalar kısmına girin illa kendini belli eder virüs kardeşimde yaşıyordu aynı sorunu bulup temizledim.
  52. mesutyavuzx

Soru Koronavirüs olup Poliniklere gidememek

İyi günler ayın 7sinde korona testi yaptırdım ve pozitif çıktı. Bu sabah sıkışma yüzünden hastaneye gittim hastane düşük nabız, bilinçli odaklanamama, halsizlik ve kalp bölümünde dinlenirken yanma sorunlarım için Bradikardi şüphesi ile kardiyologa gözükmemi istedi. 4 5 gündür olan olaylar...
  53. mesutyavuzx

Anket Erken Seçim olsa neye oy verirsiniz?

Büyük ihtimal forumda yasak sormak ama hangi partiye oy verirsiniz. Alacağım laptop 16 binden 21 bine çıktı 3 günde ondan şahsen ben bu ülkeden tamamen ümidi kestim. Fikirleriniz nedir, sizce düzelecek mi bu ülke, ekonomi vs.? Biraz sohbet edelim daralttı ülke iyice.
  54. mesutyavuzx

Soru 2022 Yılı için P40 Lite almak ve Google sorunu

Huawei nin kendi ekosistemi olduğu için ve firmayı yenilikçi bulduğum için istiyorum ama Google uygulamaları olmadan bir telefon işe yaramıyor işte benim merak ettiğim Google haritalar youtube vs yükleniyor mu
  55. mesutyavuzx

Soru 2022 Yılı için P40 Lite almak ve Google sorunu

İyi günler, p40 lite almayı düşünüyorum google uygulamaları yükleniyor mu ve telefonun genel performansı nasıldır?
  56. mesutyavuzx

Soru 2022 yılı için GTX1060 almak

Tam parçaların uyumumdan anlamadığım için size aklımdakileri yazacağım i3 10. gen ,2x8gb ram, 512gb m2 ssd anakart düşünmedim daha Intel ile pek aram yok ondan anakartlarınu bilmiyorum da
  57. mesutyavuzx

Haber Pulsar RS200, 2 ayda 10 bin TL zam

İlk baktığımda 33 olan bu yakışıklı 2 ay içerisinde 43 olmuş kurun 1 tl artması nasıl bu kadar etkili olabiliyor? Bir de bu ekuralkan suçlamak gibi olmasında dolar artınca aniden stokları kapattı ve şimdi güncel fiyattan açtı bu kara borsaya girer mi?
  58. mesutyavuzx

Soru 2022 yılı için GTX1060 almak

2060lara çıktık 3060ları gördük 1060a düştük 1060 ekran kartı ideal midir oyunlar için hala yoksa yeni nesil oyunlarda Normal grafiklerde kastırır mı? Cyberpunk, Metro Exodus, RDR2 vs.
  59. mesutyavuzx

Yardım Matematik Anlamıyorum

Şu güzelim ülkeden bile kaçmak istiyoruz ya ekonomiyi bu hale getirenlerin Allah belasını versin
  60. mesutyavuzx

Üniversite bilmiyorum bizim ülkede çok abartılıyor okumayanlar fakir okuyanlar rahat iş sürecekmiş gibi sanki okuyunca 10 bin tl maaşla işe başlayacakmışsın gibi Bilmiyorum dediğim gibi çok abartılıyor
  61. mesutyavuzx

Tüm ülkecek anlamıyoruz takma ?
  62. mesutyavuzx

Soru 5 Saatlik Eğitim ile Sınava girmek

İyi günler ben motor ehliyetine yazıldım A2 ve bu pazar sınavım var. 5 gün 1 saat yani 5 saat eğitim ile sınava gireceğim sizce sıkıntı olur mu? yoksa yeterli mi? Daha önce motor deneyimim yok lakin mantığını videolardan(AEA sağolsun) anladım. Şimdiye kadar 2 eğitim aldım 2 kere düştü motor...
  63. mesutyavuzx

Anket i5 11400 vs Ryzen 5 5600x

İki tane aynı fiyata sistem var işlemci farklı olan hangi işlemciliyi almak daha mantıklıdır?
  64. mesutyavuzx

Soru AMD RX6600 vs NVIDIA RTX3060

Peki RX de RTX teknolojileri var mı Ray Tracing vs.
  65. mesutyavuzx

Yardım bluetooth kulaklık 400 TL ye kadar

Ben Motorala Verbuds 100 mü ne var 180TL'e aldıydım şarj ve ses konusunda memnunum bayağı uzun gidiyor şarjı öyle saatlik değil ? Tek memnun olmadığım kısmı şarj sistemi Type C değil klasik Samsung şeyi eski adını unuttum ince var ya bir şeye yaramayan
  66. mesutyavuzx

Soru Dijital Oyun Tasarımı okunur mu?

Türkiye'de Oyun Geliştirmenin önü açık mıdır? Okumaya değer mi?
  67. mesutyavuzx

Soru 300TL Sıvı Soğutma

İtopya'da ek de gösterdiğim sıvı soğutma 670TL'den indirime düşmüş sizce kaliteli midir, almaya değer mi?
  68. mesutyavuzx

Soru Aşısız ev kedinin ısırması

Evde beslediğim 4 aylık bir aslan yavrusu gibi kedi var durmak bilmeyen. Aşıları vs. yaptıramadım daha maddi durumdan dolayı, biraz önce beni ısırdı bildiğiniz deriyi kaldırdı kopardım deriyi, 5 10dk kanadı bayağı. Sabunla vs yıkadım önlem almak gerekir mi ayriyeten? Evden çıkan bir kedi değil...
  69. mesutyavuzx

Soru AMD RX6600 vs NVIDIA RTX3060

Hangi ekran kartı daha iyi sizce Versus siteleri Rx6600 diyor merak ettiğim amdnin ekran kartları kaliteli mi ve rtx teknolojisini içeriyor mu, fps farkı ne kadar olur
  70. mesutyavuzx

Soru Yurtdışından Laptop almak

Peki telefonda da geçerli mi bu durum bilginizi var mı
  71. mesutyavuzx

Soru Yurtdışından Laptop almak

İyi günler burada 12 13 bin tl bandında ki laptoplar 700 eurolarda bir şey. Ben indirimli uçabiliyorum iş gereği gittiğime değer yani, gidip alsam orada kişisel bilgisayar gibi gösterip vergisiz vs. getirebilir miyim ülkeye?
  72. mesutyavuzx

Soru 10.000TL altı Laptop önerisi

Yazılım ağırlıklı lakin oyunlarla da aram var oyunlarda normal seviyede açsa yeter
  73. mesutyavuzx

Soru 10.000TL altı Laptop önerisi

2021 Kasım kuruyla 10K altı laptop bakıyorum da aynı özelliklere sahip iki laptop modeli var RTX3050'li biri Ryzen7 5800H'e sahip diğeri i7 10. gen hangisi daha mantıklı bi de Black Friday da iner mi fiyatları yoksa alayım mı? önerileriniz nedir.. ?
  74. mesutyavuzx

Soru Huawei almaya çekinenlerden misiniz?

o düşük şarjda performans kaybı bende de aynı Xiamoi olarak güç moduna alıyor telefona otomatik sanırım
  75. mesutyavuzx

Soru Bilgisayar almak için 2021 Black Friday'ı beklemek mantıklı mı?

İyi günler, sizce bilgisayar almak için beklemeye değer mi? güzel indirimler olur mu?
  76. mesutyavuzx

Soru Ekran Kartı piyasası ne olacak?

aynı olay bana da oldu rtx2060, r5 3600x sistem topladıydım 7800e şimdi dediğin gibi saçma sapan sistemler var daha pahalıya black fridayı beklemeye değer mi ki
  77. mesutyavuzx

Windows XP Starter Edition ISO bulunabilir mi?

Elimizin altında milyarlarca veriye sahip İnternet var tabi ki vardır ama İngilizce kaynaklara bakmanı tavsiye ederim ve virüslere dikkat et Win XP diye musallat.exe'i yükleme ?
  78. mesutyavuzx

Soru Poco X3 NFC Pro vs Xiaomi Redmi Note 10S

Xiamoi Poco X3 Pro tam fiyat / performans ürünü şahsen benim de alacağın sıradaki telefondur. Eğer kamera vs önemli ise senin için Iphone'a yönelebilirsin ama şahsen ben bir kamera için telefon almam ? Yanlış hatırlamıyorsam Poco x3 pro da; 8GB Ram, Anduro 600 mü ne ekran kartı, Snapdragon 800...
  79. mesutyavuzx

Yardım Son kullanma tarihi geçmiş süt

Ölür müyüm nedir abi KızlarSoruyor sitesi gibi parmağını vuran ölür müyüm diyor ölüm o kadar basit bir şey mi tüm hayati organlarının çalışmayı bırakması ya da işlevini yitirecek kadar hasar görmesi lazım ? En fazla gıda zehirlenmesi yaşarsın basit seviyede o da ağrı ishal kusma vs gösterir en...
  80. mesutyavuzx

Sabit 60 FPS sorunu

Sistem otomatik kendisi kitliyordur laptop olduğu için mesela bende de Monster Tulpar T7 vardı otomatik ofis moduna yani 30FPS'e kitliyordu turboyu açmazsam
  81. mesutyavuzx

2024'e kadar benim hevesim düşecek hocam ? Laptop aldım miningciler onlara sarmadı diye o da masaüstünün tadını, performansını vermiyor. Ondan bekliyoruz ekran kartlarını bakalım gidip RTX2060'a 6 7 bin tl veresim gelmiyor be
  82. mesutyavuzx

Yardım Bilgisayar kendiliğinden kapanıyor

Format atıp baştan her şeyi kurmayı deneyebilirsin ya da güncellemeleri kaldırmayı. Kararsız bırakıyorlar sanırım sistemi.
  83. mesutyavuzx

2021 neredeyse bitiyor ve ekran kartı piyasası hala absürt. Sizce ne zaman normal eski fiyatına dönecek Ekran kartları, tahmini olan var mı?
  84. mesutyavuzx

Soru 250 TL kablosuz klavye ve mouse önerisi

Rampage XPike 89 wireless mi ne vardı tam hatırlamıyorum tam bir f/p ürünü ben 4 ay kullandım aşırı memnunum yine ondan alacağım bilgisayar dizdiğimde
  85. mesutyavuzx

Soru Banka/Kredi Kartları

ağa benim borç 46k oldu ?? 1633014878 Hesap kartı aç onda sıkıntı yok her bankadan açmaya çalış hatta her daim lazım olurlar ama kredi, kredi kartı ve esnek hesap olaylarına bulaşma bizim gibi pişman olursun yoksa 3 yıl kendi önümü kapadım şuan boş yere borçlarla daha 21 yaşındayım düşün hesap...
  86. mesutyavuzx

Soru Banka/Kredi Kartları

Bence hiç bulaşma ağa bende 2 bin tl limitli kartla başladım şuan 30k kredi, 6k kredi kartı, 6k ayrı kredi, 1.5k esnek hesap borcu var ?
  87. mesutyavuzx

Oyunlarda oluşan ekran titremesi

Büyük ihtimalle monitör kaynaklı bir hata lakin yazılımsaldır bence eğer sörf yaşarken oluşmuyorsa hata çünkü fiziksel olsa 7 24 yapar ya da tetiklediğinde sadece oyunlarda yapıyorsa monitör ayarlarına bak eğer o da olmazsa ekran kartından olabilir evet
  88. mesutyavuzx

Öneri Karambit vs Talon vs Bayonet

İyi günler, bir sitede bet yaptım ve Karambit bıçak çıkardım lakin stokta olmadığı içi beklememi ya da Talon veya Bayonet'i tercih etmemi istiyorlar bir nevi 200 dolar altı başka eşyayı sizce üç bıçaktan en iyi şekile ve animasyona sahip olan hangisi bekleyeyim mi alayım mı diğer bıçaklardan?
  89. mesutyavuzx

Soru Ekran kartı piyasası ne olur?

ağa ben konsol sevmem bana 3060 yetmiyor fiyatlar bi düzelse 3090a oynayacağımda şimdi bi araba parası dedim öh ?
  90. mesutyavuzx

Soru Steam Envanterinden eşya silme?

Aşağıdaki görselde de örnek verdiğim bu takaslanamaz, satılamaz eşyaları silme yolu var mı? gereksiz yer kalıyorlar envanter de.
  91. mesutyavuzx

Soru i3-6100 ile gtx 1050 ti darboğaz olurmu ?

Benim ilk masaüstü sistemim be efkarlandım ? darboğaz yapmaz da bu devirde de götürmez o sistem artık
  92. mesutyavuzx

Yardım Windowsa o kadar para vermek ?

OEM key alabilirsin 30 40TL'e ben yıllardır kullanıyorum sıkıntı yok. Anakarta gömülü olduğundan format atsanda gitmiyor ondan kar ettiriyor ki benim gibi haftada bir format atan birine bayağı iyi ? Bizde antivirüs yoktur format vardır. ?
  93. mesutyavuzx

Peki ne zaman düzelir tahminleriniz var mı?
  94. mesutyavuzx

İyi günler, laptopumu sattım ve masaüstü dizmeyi düşünüyordum da tekrardan, fiyatlar malum hala düşmemiş. 3600e aldığım RTX2060 2. eli 6-7 bin olmuş en basitinden. Bu ekran kartı piyasası ne zamana düzelir? sıfırları tahmininiz var mı? beklemeye değer mi 2022e kadar?
  95. mesutyavuzx

Soru 7000Tl Bütçe Ile Dizüstü Bilgisayar Önerisi.

Kesinlikle Monster öneririm bende lakin Abra sürümleri için genelde ısınma şikayeti var bende Tulpar var ondan bilmiyorum ama F/P olarak en iyisi piyasada Monster. Bence satın al arkadaşların önerdiği Abra laptopu beğenmezsen iade edersin, cidden ısınma sorunu varsa aşırı.
  96. mesutyavuzx

1000Tl Bandında Kulak Üstü Oyuncu Kulaklığı Ve Bluetooth'lu Kulakiçi Kulaklık Önerisi

Biraz önce kulaklığımı kırdım(1.5 yıllık canım yoldaşım Logitech G332), bu tarz bir oyuncu kulaklığı önerebilir misiniz 5.1 7.1 vs. pek anlamıyorum farkı nedir ondan girmeyeceğim o konulara. Kulaklığın sağ sola dönmesi mükemmel bir şey bence Logitech'de çoğu diğer kulaklık markalarında yok...
  97. mesutyavuzx

Monster Thx Driver Bulamama Sorunu

O videoyu izleyip adamın adımlarını takip ettim ve yaptım lakin olmadı... yine de teşekkür ederim.
  98. mesutyavuzx

Monster Thx Driver Bulamama Sorunu

İyi günler, elimde Monster Tulpar T7 v20.3.2 sürüm Laptop var. THX Technology yazılımını kurmak istiyorum lakin Monster'in Websitesinden indirdiğim sürücü sadece aşağıdaki resimdekini kuruyor. Program vs. hiç bir şey gelmiyor. Monster'in bana gönderdiği USB Bellek de yok artık ondan kuramıyorum...
  99. mesutyavuzx

Nvıdıa Gt 1030 Güncelleme Sonrası Monitör 1024P De Kalıyor.

Denedim olmadı yine de teşekkür ederim. 1619362156 VGA kablosundan olma ihtimali var mı acaba? VGA to VGA kullanıyorum dönüştürücü ile HDMI'a dönüşüyor, dönüştürücü kaliteli eminim VATAN'dan aldıydım 70TL'e lakin kablo bayağı eski.
  100. mesutyavuzx

29 Nisan A101 Kataloğu | Güzel Ürünler Var

USB Bellek güzelmiş lakin ben plastik sevmiyorum kırılıp ısınıyorlar beni deli ediyor demir olanlar daha güzel bende de 3 adet demir var birini Çinden aldıydım 45 gün sonra geldi yemin ediyorum süpriz oldu hediye gibi hissettim :D
  101. mesutyavuzx

Bruce Lee'nin hocası Ip Man'ın Wing Chun dövüş stilini tüm dünyaya yaymaya çalışma çabasını ve kişisel hayatında yaşadıklarını anlatıyor. Film serisinin atmosferi(o dönem yaşanan savaşlar, açlık vs.), dövüş sahneleri ve ırkçılık üzerinde duruşu çok güzel. İzle beğeneceğine eminim hem ünlü...
  102. mesutyavuzx

IP Man 4: Finale'i izledim Netflix üzerinden. Daha önce de izlediydim lakin Netflix'e gelince daha düzgün altyazı ve görüntü kalitesi dedim izlenir bir kez daha :D IP man serisi güzeldir izlemenizi öneririm.
  103. mesutyavuzx

Nvıdıa Gt 1030 Güncelleme Sonrası Monitör 1024P De Kalıyor.

İyi günler, format attıktan sonra güncellemeleri yapayım dedim. Ekran kartı vs. tüm sürücüleri kurdum lakin Monitör 1600x900p'i desteklemesine rağmen 1024x768p önerilen çözünürlük diyor. NVIDIA'nın kendi websitesinden sürücüyü indirdim kurdum, Driver Booster ve Driverpack'den indirip kurdum vs...
  104. mesutyavuzx

iPhone pahalılığı sizce mantıklımı

vuruyorsun masaya şlak diye diğer işçiler diyor vay zengine bak a*k çocuğu ya moralimi bozdu ben istifa ediyorum
  105. mesutyavuzx

iPhone pahalılığı sizce mantıklımı

Aynı Starbucks gibi isimden satıyor. Ürünleri hak etmiyor fiyatını. Ama adamların zaten fakir, garibana satma düşüncesi yok ondan alan zevkine alıyor. ?
  106. mesutyavuzx

Monster Notebook Ürün kalitesi.

Monster Tulpar T7 v20.3.2 aldım bir üst versiyon, yolda. i7-10850h 8C/16T, RTX3060 6GB,2x8GB 2933mhz Ram, 512GB M.2 SSD, 144hz 17.3" ekran var. 13.400TL bakalım değecek mi, burayı güncelleyeceğim bir kaç ay sonra. ?
  107. mesutyavuzx

2020 yılı için en iyi ücretsiz Antivirüs

evet win10 home 20h2
  108. mesutyavuzx

Nvıdıa Gt1030 1024X768P'de Takılıyor.

İyi günler, sisteme format attım ve güncellemelerini Her şeyini yaptım, lakin monitör 1600x900 olmasına rağmen, 1024x768p ideal çözünürlük diyor 1600x900e aldığımda. ekran kartını silip yükledim kendi sitesinden, driver programlarını denedim, nvidia experience ile denedim olmuyor. Bu sorunu...
  109. mesutyavuzx

Güncelleme sonrası ekran gelmiyor

evet ben de öyle düşündüm lakin ekran kartı takılı iken açılmıyor dediğim gibi onboarddan açıp güncelleme yapayım dediğimde de sürücü sisteme uygun değil diyor ekran kartı takılı olmadığı için
  110. mesutyavuzx

Güncelleme sonrası ekran gelmiyor

Driver Booster ile yeni format attığım Sistemin sürücülerini güncelledim lakin ekran gelmiyor siyah kalıyor öyle. Tekrar format attım 3 defa format denedim ne zaman güncellesem gidiyor ekran. Program mı yanlış sürücü yüklüyor anlamadım.. Ekran kartını güncellemedim bilerek yine de gidiyor ekran...
  111. mesutyavuzx

Covid oldum

Test olun ya da aile bireyinde çıktıysa zaten sizi almışlardır karantinaya da belki "Riskli" diye. Her neyse devlet size ilaç vs. verir.
  112. mesutyavuzx

Kasa Çalışıyor, Görüntü Gelmiyor.

2. elin laneti ? böyle uğraşacağımı bilseydim sıfır alırdım ? format atacağım bakalım Windows düzgün yüklenemedi hatası verdi belki ondandır.
  113. mesutyavuzx

dün sağlamdı saçma olur bozulması
  114. mesutyavuzx

Onboarda takınca sıkıntı yok sadece ekran kartına takınca yanıp sönüyor ekran durmadan dün hiç bir sıkıntı yoktu ondan ekran kartı sorunlu değil eminim
  115. mesutyavuzx

Onboarda takınca görüntü geliyor ekran kartına takınca yanıp sönüyor ekran durmadan şuan tek sıkıntı bu.
  116. mesutyavuzx

İyi günler, dün kasayı formatladım ve güncelledim. Hiçbir sıkıntı yoktu lakin bugün açılmıyor kasa fanlar vs. dönüyor ekran gelmiyor, geldiğinde de kapanıp açılıyor ekran sönüp durma mevzusu. Bunun sebebi ne olabilir? Denediğim yollar; Ramlerin yerini değiştirme, tek tek çalıştırma. -Ekran...
  117. mesutyavuzx

Monster Notebook Ürün kalitesi.

Monster'ın son çıkan versiyonları Tulpar T7 vs. parasını hak ediyor mu? Diğer markalara baktım f/p olarak en iyisi bu sanırım. Adamlar 1660Ti'lı sisteme RTX 3060'lı sistemin parasını istiyorlar. Az para değil 13.000TL vereceğiz (2021 Nisan şartlarında) insan iyi bir laptop almak istiyor. Varsa...
  118. mesutyavuzx

Superbox neden bu kadar yavaş?

Binada port yok sanırım başvurduk çalışmalar sürüyor diyor artık kaç aya bize sıra gelir bakalım. Diğer daireler kullanıyor bildiğim kadarı ile İnternet altyapıdan
  119. mesutyavuzx

Bu HDD alınır mı?

2021 Yılında HDD almak bence mantıksız ağa SSD en mantıklısı HDDnin bir işlevi kalmadı CDler gibi eskiyor
  120. mesutyavuzx

Superbox neden bu kadar yavaş?

Yeni taşındık ve Turktelekom paşamız altyapı vermediği için binaya Superbox'u deneyelim dedim ve sonuç ektedir; Şu İnternete 160TL ödüyoruz biz anlaşmayı 10mbps sınırsız yaptık 200TL sanırım adam 150GB Kotalı bağlamış gelip şimdi de çeviremeyiz başka pakete diyorlar. Şaka gibi valla süs niyetine...
  121. mesutyavuzx

Monster Tulpar T7 v20.3 için soğutucu

teşekkürler bilgilendirme için ben yazılım ağırlıklı kullanacağım lakin i7 10. nesil işlemciler yeter herhalde yazılım programları içinde. Bekleyeyim o zaman yeni işlemcileri 1 2 ay
  122. mesutyavuzx

bu fiyata bulunmaz tahminimce 1 2 ay sonra yeni çıkan 11. nesil işlemcileri diyorsunuz sanırım
  123. mesutyavuzx

öneriniz var mı? fiyat performans olarak 14klık bir laptop bu tür soğutması iyi olan.
  124. mesutyavuzx

1 - 2 ay içerisinde bu Laptop'u almayı düşünüyorum, buna kaliteli bir soğutucu almak istiyorum lakin anladığım konulardan değil. Maksimum 1000TL bandında güzel bir soğutucu var mı? Laptopu ortalama 5 - 6 saat kullanmayı düşünüyorum günde. Gerek var mı almama kullananlar varsa günlük kullanımda...
  125. mesutyavuzx

Vodafone 100mbps ADSL

siz yine iyisiniz ağa benim altyapı var ama port yok superbox kullanıyorum 200tle 0.4 kb gördüm 200 300 kb hız alıyorum şuan süs niyetine duruyor telefon internetini kullanıyorum hala
  126. mesutyavuzx

Monster Tulpar T7 v20.3 almaya değer mi?

soğutucu fan mı ne var ya altına o tür şeylerden alsam kaliteli, çözülmez mi sorun
  127. mesutyavuzx

Monster Tulpar T7 v20.3 almaya değer mi?

Yazılım ağırlıklı olarak; hem yazılım hem oyun için bu laptop alınır mı? Ya da bu fiyata önerdiğiniz başka Laptoplar var mı? Daha önce yüksek seviyeli bir laptop kullanmadığımdan bilmiyorum performansını, kalitesini ondan soruyorum. Teşekkürler şimdiden ? Not: "masaüstü topla o paraya" diyenler...
  128. mesutyavuzx

Bilgisayarda hdd ye gerek varmı?

SSD kullandıktan sonra HDD'ye tövbe edilir. Şahsen HDD alacağıma m2 SSD var Sata SSD alırım HDD daha kullanmam şahsen ben
  129. mesutyavuzx

Warband vs Zula

Bana göre ikisi de leş Mount and Blade'nin mantığı atmosferi güzel lakin oynanışı leş hele Bannerlord sanırsın 1 kişi yapmaya çalışmış oyunu. Zula ne zaten Zula'yı oyundan sayan var mı ikisinin arasından M&B ama en iyi Türk oyunu olacak seviyede değiller şuan zaten ülkeyi temsil eden güzel bir...
  130. mesutyavuzx

Ryzen5 3600x için RX570 ya da 1050ti

? kötü açıklamışım pardon borç yüzünden ekran kartını sattım kasa öyle kaldı elimde biri de dedi ihtiyacım var 4 5 aylığına bende verem dedim ama ekran kartı yok işte uyumlu ucuz bi ekran kartı arıyorum 1615731632 anlamıyor zaten grafik tasarımcı kız, Adobe uygulamaları kullanıyor Ps...
  131. mesutyavuzx

Ryzen5 3600x için RX570 ya da 1050ti

İyi günler, benim elimde Ryzen 5 3600x, 2x8gb ram 3200mhz, B450m s2h anakart var ekran kartı RTX2060'dı sattım. Sistemi hediye vereceğim birine yazılımla uğraşan ondan ekran kartını düşük bir şey koymak istiyorum, oyun için değil yani sistem artık. Yukarıda belirttiğim ekran kartlarını taksam...
  132. mesutyavuzx

Streamlabs Alert Box Çalışmıyor ve FPS Drop

Denedim de değişen bir şey olmadı ya da ben yapamadım tekrar yüklüyorum Ekran Kartı Sürücüsünü bakalım olmazsa eski sürüm yükleyeceğim
  133. mesutyavuzx

nasıl yani hocam, ne yapmam gerekiyor? Cidden güncellemelerden vs. olabilir çünkü ben bir kere güncellemeyi yaptığım halde oyunlarda drop yiyordum kendim manuel olarak yükledim websitesinden düzeldiydi. Şuan ki sürümü 460.89
  134. mesutyavuzx

Streamlabs ya da OBS ile yayın yaptığımda biri takip ettiğinde ekrana bildirim gelmiyor ya da ses vermiyor lakin Chat kısmında yazıyor. Kendim Test ettiğimde ise normal çalışıyor bu sorunu nasıl çözebilirim? Sıfırdan tekrar kurdum, Streamlabs'ın websitesini inceledim kapalı bir şey var mı diye...
  135. mesutyavuzx

Bu yıl sizi en çok etkileyen ilk 3 oyun hangisiydi?

RDR2, The Last of us 2 benim en çok takıldığım oyunlar şahsen bu yıl
  136. mesutyavuzx

Hangi İşi Tavsiye Edersiniz?

teşekkürler bir gün umarım çalışırız beraber :)
  137. mesutyavuzx

2D değil yine de teşekkür ederim teklifin için, iş konusuna gelirsek ben azarlanmaya gelemem şahsen şimdiye kadar kendimi ezdirmedim ne patrona, ne ustaya ezdirmem de haksız değilsem başka iş mi yok ülkede 1607967902 ben de tam tersi kodlardan zevk alıyorum o mantığı kurmak güzel arkaplanda...
  138. mesutyavuzx

CS:GO Edit sistemi nasıl çalışıyor?

CS:GO'da kendi derlediğim vuruşlarımı sinematik mantıkla nasıl kaydedebilirim "best moments, plays" gibi youtube videolarında olduğu gibi. Program şart mı? alttaki resim örnek: ve indirdiğim lakin üzerinden bayağı maç geçen kayıt dosyalarımı bulabilir miyim...
  139. mesutyavuzx

İş beğenmemek gayret normal bir durum herkes her türlü işi yapacak diye bir mantık yok. Gıda sektörünün leş deme nedenim makine gibisin durmuyorsun bizim yerden konuşacak olursak yemekleri leş evde koysalar önüme yemem açlıktan yiyor insan değer yok yani çalışana sonra o kadar pis ortamı...
  140. mesutyavuzx

Profildeki Fotoğrafı Bulabilir Misiniz?

teşekkürler yorumun için lakin ben ciddi değildim o konuda eğlence amaçlı demiştim yine de teşekkür ederim mantıklı dediklerin.
  141. mesutyavuzx

Huawei mate 40 pro

Iphone 11 ne ağa biz daha Iphone 6S'deyiz :D
  142. mesutyavuzx

Apple veda edip xiaomi ye geçmeli mi?

Ben de tam tersini düşünüyorum bu aralar. Xiaomi stabil bir telefon değil; performans olarak güzel, tasarım olarak hoş lakin uygulamalar bazen saçma sapan davranıyor, en-boy sorunları oluyor, ekrandan gitmeyen bildirimler oluyor, kendi kendine yaptığı ayarlar oluyor.. kararlı değil yani ne kadar...
  143. mesutyavuzx

Profildeki Fotoğrafı Bulabilir Misiniz?

Ağa öyle fotoğrafa sahip birinin bizle işi ne ben gerçek olsa da inanmam boşver sen sahtedir o sahte gerçek olsa yerinde duramazsın :D
  144. mesutyavuzx

Gıda sektörünü tavsiye etmem şahsen, aşırı leş bir şey.
  145. mesutyavuzx

Dışardan yemek sipariş eden var mı cidden?

Getir markası ayaktaysa bizim sayemizde hocam :D benim tek kullandığım uygulama Getir ve 2-3 günde bir kullanıyorum yani evet dışarıdan yemek sipariş ediliyor ve aylardır, yıllardır zararını görmedim ne fiziksel ne ruhsal.
  146. mesutyavuzx

Red Dead Redemtion 2 Drop sorunu

Güncelleme sorunuymuş efendim, ekran kartı sürücüsünü eski kurmuşum yine de teşekkürler. aklımda tutacağım bir daha yaşarsam dediklerinizi.
  147. mesutyavuzx

Ford Taunus nasıldır?(Genel Konu)

yok be hocam bu tam istediğim tarz lakin satılmış :(
  148. mesutyavuzx

Oyunlara Türkçe yama yapmak

yok be onlar benim favorim :D 1607372574 State of Decay 2:Juggarnet Edition ile The Hunter Call of the wild'in dosyalarını nasıl açabilirim bi bakabilir misin ya da anlatabilir misin acaba reyiz
  149. mesutyavuzx

Bannerlord'un dosyasını Bilgisayar zararlı dosya olarak görüyor

Bannerlord'u Steam'den yükledim ve oynadım oynarken bu bildirimi verdi oyuna etkisi yok lakin Bilgisayara zarar verme ihtimali var mı?
  150. mesutyavuzx

Yok efendim bende Geforce Experience programı vardı o güncel ekran kartını bulup kuruyordu. Ben de gidip onu sildim sitesinden ekran kartıma göre olanı buldum ve kurdum resetledim oldu 1605412433 Lakin elimi kasanın arkasına götürüyorum ısı bayağı geliyor 2 tane fan var kasada yetmiyor mu acaba...
  151. mesutyavuzx

RDR2 100 150 FPS'den aniden 5-10FPS'e düşüp drop yiyor ve bu oynanmayacak derecede oluyor. Darboğaz yapan bir şey mi var acaba? Oyun dosyalarını doğruladım, güncellemeleri kontrol ettim, grafikleri Low-Normal-High ve Ultra her ayarda denedim değişmiyor. Ekran Kartı: Gigabyte RTX 2060, İşlemci...
  152. mesutyavuzx

Ford Taunus nasıldır?(Genel Konu)

İyi günler efendim, Ford Taunus hakkında bilgisi olanlar genel olarak bilgi verebilir mi? Yakıt konusunda nasıldır, Sağlamlığı nasıldır, Parçaları pahalı mıdır vs. Kısaca almaya değer mi fiyat konusunda etmez, değmez vs. demeyin efendim genel olarak arabayı beğeniyorum. ve benim için başlangıç...
  153. mesutyavuzx

350 tl koltuk önerisi

Ağa bunlar idare eder seni evet lakin uzun süreli kullanımda yine ağrıtır sağ solunu çünkü desteği yok boyuna falan. Ama bizim gibi plastiğe oturmaktan iyidir şeyimiz yamuldu plastik yüzünden bence biraz daha biriktirmeye bak güzel al almışken tam al
  154. mesutyavuzx

350 tl koltuk önerisi

Yıllardır yaptığım ve artık benden olmuş bir olay. Oyuncu koltuğu vs. alıp aldatamam Plastik sandalyemi :')
  155. mesutyavuzx

Day D: Tower Rush için Türkçe Yama(Bitti)

İyi günler, Türkçeye çevirmeye çalışmak oyunları çok hoşuma gidiyor, lakin Dil dosyalarını bulmak aşırı zor biliyorsunuzdur. Pek oynanan bir oyun olduğunu sanmıyorum, lakin yine de oynayanlar için Türkçeye çevirdim bulabildiğim kısımlarını ve en sevdiğim forumda yayınladım. :) Çeviri Oranı: 100%...
  156. mesutyavuzx

Gelmiş Geçmiş En iyi Oyun ?

Benim için açık ara The Witcher serisidir, şaheserdir.
  157. mesutyavuzx

İlk oynadığınız oyun neydi?

İnternet kafede abim elime Metin2'yi verdiydi slot kesmeyi falan gösterdiydi. Oyun hayatına bile amele olarak başlamışız. :D
  158. mesutyavuzx

Rise of tomb raider sorun.

Korsan olduğu için oyun dosyaları bozuktur büyük ihtimalle, örneğin Steam'den alsaydın Oyun dosyalarını kontrol ettirebilirdin.. Bazen bayağı düşüyor fiyatı o zamanı bekleyip almanı öneririm. Yoksa her canımız çekiyor diye korsan oyun indirseydik virüslerle halay çekerdik :D korsan oyunun cidden...
  159. mesutyavuzx

Bilgisayar gözlüğü kullananlar bakabilir mi?

Eskiden bende kullanırdım ilk taktığında hayatı 4K görüyorsun zamanla gözlükleri temizlemek sinirden kanser ettiği için bıraktım şuan taktığımda gözümü ağrıtıyor büyük ihtimalle göz derecem yükseldi
  160. mesutyavuzx

Kahve önerisine ihtiyacım var.

Deneyeceğim bakalım canım çekti ilk defa farklı bir kahve deneyeceğim bi Nescafe içtim bi Starbucks da ki o adı garip olan white choc moka mı ne bir şey vardı
  161. mesutyavuzx

ben bir şeye geçiş yapacak kadar takmıyorum kahveyi kahveci değilim ama ismi bile güzel, güzeldir ondan Jacob's eminim :D
  162. mesutyavuzx

Saat 00.00 niye ayaktasınız

Kendimi bildim bileli erken uyuyan insanlardan olmadım benim hayatımın çoğu sabahlamakla 3-4'de yatmakla geçti genelde en erkek okul iş zamanlarında bile ve yazılıma bakacağız şimdi sabaha kadar gözler yamulacak ama yapacak bir şey yok zevkli
  163. mesutyavuzx

İstanbul'da yeşil papağanlar istilası başladı!

burada uçmuyor, burada uçsa vururlar papağanı düşürmek için :D biri gelse evime beslerdim ama seviyorum papağanları
  164. mesutyavuzx

Benim için Sütlü Köpüklü Nescafe = tüm kahveler kahveci insan değilim belki de ondandır ama Starbucks kahveleri vs. bana kötü geliyor Nescafe adamdır
  165. mesutyavuzx

virüssüz bir gelecek için

Her daim ana sayfasından indiriyorum programları öyle Gezginler, Tamİndir vs. bana güvenli gelmiyor :D yazıyorsun markanın adını çıkıyor anasayfası oradan indir diyorsun orijinal her zaman daha iyidir bizim okulda bir ara musallat.exe yayıldıydı sdkfjhfsd
  166. mesutyavuzx

CS:GO'da öldüğünde drop yemesi sistemin

CSGO'da öldüğümde(her maç illa olur) oyun akıcılığını kaybediyor. Tüm sistem duruyor sanki.. insanda hapşırma nasıl durduruyorsa tüm sistemi CSGO'da kamerada görüş alanımda olmayan yerden vurulup öldüğümde(yanlar,arka vs.) de donuyor 3-4 saniye oyun ve kimin öldürdüğünü gösteren tooltip yazısı...
  167. mesutyavuzx

Ani fps düşüsü drop sorunu

şuan ağa konuyla alakalı değil ama senin sistemine karşı ben; Kontrol ettiniz mi monitörler alındığında sabit geliyor genelde 60hz vs. en yüksek hz de gelmiyorlar çoğu insan bu sorunu bundan yaşıyor ondan bu geldi benim aklıma da.. FPS sabitlemeyi de deneyebilirsin
  168. mesutyavuzx

WhatsApptan kurtulmak istiyorum

Ağa bak sessize al diyorsun Whatsapp'ı kafan rahat takılıyorsun. "Bildirimleri gösterme" de yaptı mı on numara. Ne bir karşı cins, ne arkadaşların dünyayı kurtarmıyorsun sonuçta bekleyebilirler. Ders çalıştıktan sonra bakarsın "kanka / aşkım ders çalışıyordum" dersin zaten ders çalışıyorsun diye...
  169. mesutyavuzx

Ani fps düşüsü drop sorunu

Monitörünün desteklediği en yüksek Hz'i kullanıyorsunuz demi örneğin 75hz, 144hz vs.
  170. mesutyavuzx

TT rezilliği

Ağa seninki klasik TT alışmaya bak ona ara 2 gün iyi internet verirler sonra yine yavaşlatırlar bizden alıp başkasına mı veriyorlar ne yapıyorlar Benim arkadaşlar var çevrede kullanan herkes tavsiye ediyor ve tam benlik 100 Mbps internet o fiyata çünkü bana yetmiyor 16 24 35'lik hız arayacağım...
  171. mesutyavuzx

TT rezilliği

ettiremiyorum çünkü başka internet sağlayıcısı yok f/p kafasında Türktelekom bi altyapı çalışması var metni koydu haritada(ki yalan bu her daim vardı) bizim oturduğumuz binaya hiç bir internet sağlayıcısı yaklaşmıyor Superbox'lar vs. de aşırı pahalı benim için... yalan atıyor TT ki bunun üzerine...
  172. mesutyavuzx

TT rezilliği

Bir iki günlüğüne çözülüyor evet sonra 50 mbpslik paketimde normalde indirmelerde gördüğüm 5 6 mbps download, 7-8 mbps upload 3-3.5 download'a, 1-2mbps upload'a düşüyor bir ara oradaki çalışan bize en çok şikayet kaydı oluşturan sizsiniz son zamanlarda tebrik ederim demişti bundan 1 2 yıl önce...
  173. mesutyavuzx

Sizce bu iyi bir hediye mi?

Oyunda seviye kasarsın daha iyi eşyalar elde edersin ya aynı mantık ağa seninki de lise de tuşlu üniversitede dokunmatik baban RPG'ci herhalde :D
  174. mesutyavuzx

TT rezilliği

son bir haftadır uğraştığım konu tiksiniyorum artık TT'dan, vereceği internetin onlarında neyse
  175. mesutyavuzx

Türktelekom'dan Türknet'e geçemiyorum

Yarın 2 yıllık taahhütüm doluyor ve Türknet'e geçmek istiyorum lakin Türktelekom "Altyapı çalışması var oturduğunuz yerde" diye yalan atıyor(Bu taşınmadan önce de vardı) Türknet'i aradığımda ise Türktelekom'un size izin vermesi lazım diyor sanki evcil hayvanmışız gibi bu Türktelekom illetinden...
  176. mesutyavuzx

Maksimum 5000 TL civarı Photoshop Corel Draw vs. bunlar için laptop

İyi günler, Konu adında da belirttiğim gibi bu tür uygulamalar için bu fiyata alınabilecek bir laptop var mı aklınızda?
  177. mesutyavuzx

Sıradan bir gününüz nasıl geçiyor?

16:00 kalkış 16:30 kahvaltı 17:00 PC 18:00 Arkadaşlarla buluşma 22:00 PC 08:00 Uyumak(alarmı hep 12-1'e kurarım ama ortalama 4-5 bazen de akşam 6'da uyanırım) Bizde böyle saçma sapan yaşıyoruz işte :D
  178. mesutyavuzx

TikTok'a yeni talip!

Tanrı hepimizi Tiktokır olmaktan korusun. Otobüse binsen "ben Tiktok'ırım" desen sakat sanıp yer verirler :D
  179. mesutyavuzx

F/P Kulaklık tavsiyesi

Logitech G332 var bende de, cidden güzel kulaklık. Ama bütçen yetiyorsa bence bir üst versiyonunu al bunun.. En sevdiğim özelliği, mikrofonunun açma kapama tuşu yerine direk mikrofonu üste kaldırınca ya da normal alta doğru indirince açılıp-kapanması. Karşıya giden mikrofondaki sesimiz ve oyun...
  180. mesutyavuzx

Assassins Creed Origins ani fps düşmesi

Korsan oyunlar genelde virüslü olduğu için sistemi mahvediyor. Normal ve indirdiğin korsan sitesindeki versiyonu, oyunun optimizasyon edilmemiş eski bir versiyonu olabilir. Ağa sana önerim ya orijinal ya da Save dosyasını al oyunun, sil ve güncel bir versiyonunu bul. Eskiden ben de korsana...
  181. mesutyavuzx

İphone 6 nin desteği neden son buldu?

Satış politikası bence... adamlar yeni ürününü satmak için, eskisini ortadan kaldırmaya çalışıyor. :D
  182. mesutyavuzx

yardım edebılır mısın?

Ağa dolar aldı başını gidiyor ne yapacaksan hızlı yap :D
  183. mesutyavuzx

Unity5 ya da Unreal Engine4 için Türkçe Youtube kanalı

Bence de, peki matematik bu kadar şart mı sizce yazılım için? yanlış bilmiyorsam sayısal bölüm Bilişim, ben şahsen 2 yıldır kendi çapımda uğraşıyorum bir şeylerle Website olsun, Oyun kodlama olsun lakin matematiğe doğru düzgün ihtiyacım olmadı hiç öyle açıp hesaplamalar yapmadım dakikalarca...
  184. mesutyavuzx

Unity5 ya da Unreal Engine4 için Türkçe Youtube kanalı

Günaydın, Youtube'a girdiğinizde onlarca videoya sahip yabancı eğitim kanalları görmüşsünüzdür(örn. Brackeys,Jimmy B.) bizde de Unity5'den anlayan iyi insanlar var lakin Türkçe kaynak yok. Kanallara bakıyorum çoğu ya yarım bırakmış ya da eski bayağı ve ortalama 10 - 20'lerde genelde en fazla...
  185. mesutyavuzx

Ne dinliyorsunuz?

İkiye On Kala - Koptu İpim Düşüyorum
  186. mesutyavuzx

10FastFingers(1 Dakika içinde kaç kelime yazabilirsin?)

Bu website de bayağıdır takılıyorum ve bence hoş, eğlenceli bir website. Yukarıda da bahsettiğim gibi konusu 1 dakika içinde ekrandaki kelimelerden kaçını yazabilirsin. Hatta sadece Shiftdelete için, bir tane 24 saatlik yarışma oluşturdum linkini alta bırakacağım. Not: Lütfen Websiteye girip...
  187. mesutyavuzx

Vatan bilgisayar ucuz diyo kendisine!

Ekstra Garanti falan mı sağlıyor ne yapıyor mantıksız yani bu fiyat olayı Vatan'ın
  188. mesutyavuzx

SDN forum'da seviye nasıl atlanılır?

Ağa Üyecik de kal üyecik olmak daha güzel şirin sevimli ve sayımızda çok bir gün isyan devrim yaparız forumda :D
  189. mesutyavuzx

en iyi bilgisayar toplama sitesi

Cidden Vatan'nın durduk yere her şeye 300 - 400 TL fazladan para koyma amacı ney acaba ben de merak ettim
  190. mesutyavuzx

Martılara plaka geliyor, ücreti de artacak

Siyasetçilerin halkı düşündüğü falan yok.. A partisi de, aynı B partisi de. Kısaca çok nefes almayın beyler devlet duyarsa ona da vergi getirir.
  191. mesutyavuzx

En kullanışlı tarayıcı hangisi.

Opera çok kişiselleştirilebilir eyvallah da ben Google Chrome hızı göremedim onda ondan yavaşlığı itici geliyor ama arkadaşlarım falan Opera kullanıyor güzel tarayıcı
  192. mesutyavuzx

Bir dükkan açsaydınız ne üzerine açardınız ?

Tekel dükkanı zengin insanların yaşadığı bir sitenin dibindeyse hele 10/10
  193. mesutyavuzx

Söyle Rahatla

Söyleyin rahatlayın deyince ben de aklımdakileri söyledim :D neyse bakayım da spam kutum nerede acaba mesajlar kısmında bir şey yok 1596326353 Ağa ben de sen öyle deyince dedim uyarı mı yedim Shiftdelete de arıyorum spam uyarı kutusu diye bir şey var mı diye :D :D baktım ağa aylardır gelmedi...
  194. mesutyavuzx

Görmüyor muşum

Ağa gerçek baba anne seni itip kakmaz bizimkiyle de aramız iyi değildi küçükken hep döverdi en sonunda itip kakmaya başladım dövme olayı bitti artık. Babaya el kalkmaz eyv lakin baba dediğinde gerçek baba olacak öyle biyolojik diye değil sadece.. Şahsen ben de babamla pek anlaşamam ama içten içe...
  195. mesutyavuzx

SSD Mi HDD Mi ?

Ağa kısaca en basitinden Oyunlardaki Loading... Ekranlarının 1 dakika yerine 5-10 saniye olmasını istiyorsan SSD
  196. mesutyavuzx

TTNET'in kafasına göre hız verip kesme olayı..(TürkNet Nasıldır?)

İyi akşamlar, TTNET'in 50mbps'lik paketine sahibim 105 TL ödüyorum aylık bunun için. Sorun, TTNET'in bazen 50'lik bazen 35'lik bazende 24'lük internet hızı vermesi yani bazen 5-6mbps de indiriyorum Steam'de bazen 3,5 bazen 2,4 arıyorum sorun yok diyorlar.. Oyuna giriyorum Valorant,CSGO ve...
  197. mesutyavuzx

Söyle Rahatla

Biraz önce Shiftdelete forum şifremi unuttum link sıfırlama yaptım geldi direk Technopat kullanırken onu da unuttuydum şifre sıfırlama yaptım hala gelecek şifre sıfırlama bağlantısı o kadar iletişim kurmaya çalıştım takan da yok kitlesi zaten belli ben bu forum olaylarından pek anlayan birisi...
  198. mesutyavuzx

Ne dinliyorsunuz?

Bu aralar Göksel - Baksana Talihe adlı parçaya sardım ağa
  199. mesutyavuzx

Evet hocam Win 10 Home'mi ne var ya onu
  200. mesutyavuzx

5000-6000 TL'ye konsol mu PC mi?

Kim bilir ne zamana çıkar ağa geçen şahsen alacaktım kutuyu elime kadar aldım sonra oyun fiyatları aklıma geldi vazgeçtim
  201. mesutyavuzx

(İOS/Android) Mobilde oynanabilecek 4 açık dünya oyunu(ve deneyimlerim)

Minecraft'ın grafikleri piksel olduğu için mi basit diyorsun yoksa piksel olarak grafiklerinin kalitesi mi düşük geliyor sana ağa :D
  202. mesutyavuzx

Xiaomi Redmi Note 9 Pro hakkında düşünceleriniz nelerdir?

Şuan Xiaomi MI 8 Lite kullanıyorum, %90 bu telefondan sonra alacağım telefon modeli Xiaomi güzeldir tam F/P
  203. mesutyavuzx

Komşu kızına aşık oldum

Ağa aşık ol sev güzel şey ama gidip taciz edip rahatsız etmek kötüdür durmadan yazıp ya da bakarak zaten gönlü varsa yüz verir yoksa vermez o zamanda üzerine gitmenin anlamı kalmaz
  204. mesutyavuzx

Ama yeni nesil var mı kırık örneğin ben şimdi kırdırsam The Last of Us 2 oynayabilir miyim :D
  205. mesutyavuzx

Steam topluluk kuralları

Yok ağa VALVE'nin tek ban işlevi kendi oyunlarında ya hileysen ya da ligine göre daha iyi oynuyorsan onları banlamak istersen porno at sıfır işlev ben şahsen çok gördüm profilinde porno içeriğe sahip olanları VALVE ban konusunda çöp bir şirket bana göre
  206. mesutyavuzx

Bana göre PC en mantıklısı her zaman. Konsolun kendine has oyunları var eyvallah ama 4000'e aldığın bir konsola zamanla 2-3 bin de oyunlarına harcıyorsun(en basitinden yeni nesil bir oyun 400 - 500 TL fiyatında) en azından PC'de on binlerce oyun var 1 TL'den 500 TL'e kadar.. ve bana göre daha...
  207. mesutyavuzx

Ryzen=ÇÖP

F/P olarak AMD'nin Ryzen işlemcileri hem daha uygun hem de render, yazılım vs. işlerle uğraşıyorsanız daha iyi Intel'e göre. Şahsen ben yeni alacağım sisteme Ryzen 5 ya da 7 işlemci koyacağım Intel'i bir daha alma niyetim yok.
  208. mesutyavuzx

İyi günler, bilgisayarımda virüs var eminim lakin Windows Defender bulamıyor. Format atmaktan da sıkıldım bu yüzden ücretsiz Antivirüs önerileriniz var mı?
  209. mesutyavuzx

LoL istemcisinden ses gelmiyor

Bilgisayarda, sağ alttaki ses simgesine sağ tıkla "Ses Düzey Karıştırıcısı" yazan yeri aç, bak bakalım LOL Client'in sesi az ya da kapalı mı
  210. mesutyavuzx

StreamLabs Game Capture Çalışmıyor..

İyi günler, Eskiden sorunsuz bir şekilde çalışan Oyun Yakalama şimdi yakalamıyor sadece "Looking for a game Capture" Ekranında kalıyor. Yani oyunu görmüyor.. Programı silip yüklemeyi, ayarlarını sıfırlamayı, oyunu tam ekran/pencereli moda almayı vs. her şeyi denedim lakin hiç bir oyunu görmüyor...
  211. mesutyavuzx

Intel Core i3 9100F oyun için yeterli mi?

Ben de NVIDIA GTX 1050Ti ve Intel i3-6100 var, 8 GB RAM ile. Metro Exodus'u Normal ayarlarda akıcı oynuyordum çünkü oyuna gelen güncellemelerle optimize sorunları kalktı. RDR2'yi 25-40 arası oynuyordum düşük ayarda lakin akıcı değildi büyük ihtimal senin sistem yeter yani ikisini de normal...
  212. mesutyavuzx

Idle Master yüzünden ban yemek

? Olsun olsun bandan sonra artık oynayasım gelmiyor ama yerini dolduran başka FPS oyunu da yok
  213. mesutyavuzx

Idle Master yüzünden ban yemek

ben 1.5 ay önce CSGO'dan Idle Master yüzünden ban yedim. Bu normal 3. Part yazılım çalıştırmak yasak diyebilirsiniz, Yaptığım şey gece kartları düşürsün diye Steam'i ve Idle'yi açık bıraktım + Steam hesabım 5 yıllık yani Idle 5 yıldır banlamadı yeni banladı. Bu olaya itiraz edemez miyim? VALVE...
  214. mesutyavuzx

Steam singleplayer oyuna hile yaparsam ban yermiyim?

Steam yani VALVE şirketi sadece kendi anti hile yazılımı kullandığı oyunlarda single oynasan bile engelleyebilir. Diğer oyunlara karışamaz anca o oynadığın oyunların yapımcılarına bağlı.
  215. mesutyavuzx

Xiaomi mi9 t instagram ve wp ye foto atarken ?

Xiamoi Mi8 Lite kullanıyorum başta bana da yapıyordu o sorunu Piksel piksel gönderiyordu fotoğrafları ,telefonu sıfırladım - güncellemeleri yaptım düzeldiydi. Bu kalıcı bir sorun olacağını sanmıyorum size ki hiç bir firma öyle sorunlu satmaz telefonunu bilerek..
  216. mesutyavuzx

Videolarım İçin Site Açmak İstiyorum Ama Bilgim Yok

Website kurmak basit ve kolay bir iş. Wix,Wordpress gibi yerlerden Website yapabilirsin ama seni kısıtlarlar çünkü tasarımları ve yazılımı onlar belirler. Ben şahsen kendim website yapıyorum ve aşırı zevk alıyorum bu kodlamalardan her neyse Videoları Youtube'dan websitenize çekerseniz örneğin...
  217. mesutyavuzx

Bu Oyunçeviri, Anonymous çeviri falan acaba hangi programları kullanıyor onlarla iletişime geçeyim bir de umarım dönüş yaparlar. Şuan Betrayer diye eskiden oynadığım bir oyunun dil dosyalarına eriştim saklamamışlar direk koymuşlar dosya konumuna oyunun, onu çeviriyorum. Teşekkürler yardımınız...
  218. mesutyavuzx

Unreal Engine 4 Kasma problemi

UE4 ile çalışırken bir şeyleri silmeye kalktığımda nedense donuyor genelde açılmıyor ya da 5-10 dakika sürüyor. Program içinde bir sorun yok donma vs. sadece bir şeyler silerken oluyor.. Normal mi böyle olması? Not: Bence sistem yetmiyor olsa programda kullanırken donardı lakin sadece...
  219. mesutyavuzx

PTT Maske Eline Ulaşan Var Mı?

Kendi halkına ulaştıramayan yönetim, onlarca ülkeye yardım ediyor. O da güzel hikaye :)
  220. mesutyavuzx

State of Decay 2 : Juggernaut Edition için Türkçe yama

Oyunun dil dosyalarına erişebilen var mı? saatlerdir uğraşıyoruz, o kadar program denedik bir türlü .PAK dosyalarını açamadım oyunların. .PAK dosyaları nasıl açılıyor biri yardım edebilir mi bu oyunu Türkçeleştirmek istiyoruz arkadaşlarla. Not: Notepad++ ile açtığım .PAK dosyalarında fontlar...
  221. mesutyavuzx

Denedim Winrar,Zip programlarıyla olmadı da 4-5 farklı program denedim sonuç alamadım. En iyi sonucu Notepad++ ile aldım onda da kodlama farklı soru işareti oluyor çoğu yer.. Ama uğraşmaya devam , zaten ya .PAK oluyor dosya ya da .UASSET
  222. mesutyavuzx

Evet efendim, Şuanlık State of decay 2'e bakıyorum çünkü oyun bayağı sevdiğim bir oyun. :) 1587039714 .pak dosyalarını buldum açacak program arıyorum pak'ı şimdi :)
  223. mesutyavuzx

Yok be hocam aklıma o geldi örnek verdim eskiden vardı Türkçe yaması sanırım ama güncelliyorlar mı yeni gelen şeyler için bilmiyorum hem zevk denemek amaç :D 1587039344 Baktım da sanki hepsi şifrelenmiş gibi açılmıyor internette de araştırdım açan programda bulamadım araştırıyorum hala. :)
  224. mesutyavuzx

Ben kenarda kalmış, kimsenin uğraşmadığı oyunlara Türkçe yama yapmak istiyorum yapabildiğim kadar. Hangi programlarla yapılıyor bu oyunlara Türkçe yama? ya da sistem nasıl işliyor bilen aydınlatabilir mi acaba? Şuan düşündüğüm oyunlar; State of Decay 2, Payday2,Fallout Shelter(Mobile)
  225. mesutyavuzx

Grafik Tasarım için ucuz, ideal bir Laptop

4000 TL oldu limit var mı önerileriniz?
  226. mesutyavuzx

Asus X540UB-GO371T Laptop,Lenovo V155-15API 81V50010TX Laptop. Grafik tasarım için hangisi daha iyidir?

Grafik Tasarım için hangi Laptop Daha iyi? Programlar: Photoshop, Illust. vs. Adobe programları ağırlıklı. Lakin az da olsa modelleme de olabilir. i5-8250 CPU olan;(+ MX110 Ekran kartı vardır.)...
  227. mesutyavuzx

Grafik Tasarım için ucuz, ideal bir Laptop

Herkese iyi günler, 3000 TL sınırını aşmayacak bir Laptop lazım Grafik Tasarım için... Önerileriniz nedir? 1585947618 https://www.cimri.com/dizustu-bilgisayar/en-ucuz-acer-aspire-a315-42-r7ub-nx-hhpey-003-amd-ryzen-3-3200u-8gb-ram-512gb-ssd-freedos-15-6-inc-laptop-notebook-fiyatlari,454250403...
  228. mesutyavuzx

Durduk yere VAC Ban yemek

Zaten 7 yıldır LOL oynuyorum LOL'ün yeri ayrı XD hikayeli oyunlara bayağı düşkünüm ondan o kadar oyun edindim de CS arkadaşlarla oynandığından yeri ayrıydı.. bakalım hayırlısı dönecekler mi şuan abimin Steam hesabını kendime aldım onda devam edeceğim CS'ye
  229. mesutyavuzx

Peki önerin nedir reyiz yeni hesap mı açayım bundan devam mı edeyim CS oynamasam da olur bir tarafım düzgün baştan başla diyor diğer tarafım 4-5 yıllık hesap ve 100 tane oyun var diyor 33 level hesap bırakasımda gelmiyor..
  230. mesutyavuzx

Yanlışlıkla yapıldıysa inceliyoruz diyor VALVE bakalım hayırlısı bekleyeceğiz..
  231. mesutyavuzx

Oyunu hesaptan silsem Profilde yasaklı yazısı gider mi? hesabın kalitesini düşürüyor o ban yazısı.
  232. mesutyavuzx

Size bugün başıma gelen bir olayı anlatmak istiyorum: Steam hesabıma giriş yaptım ve karşılaştığım manzara "CSGO'dan VAC yasağı yediniz." Lakin anlamadığım şey ben 2015'ten beri düzenli oynayan birisiyim 1400 saatim var Usta Muhafız rütbesindeyim. Neden hile yapma ihtiyacı duyayım ya da takımımı...
  233. mesutyavuzx

Win 10 64 bit bir pc im var oyunlarda kasıyor win 7 ye geçsem kasma düzelirmi

Şu sistemde GTX bir NVIDIA kartı mı var yani şimdi? şahsen ben pek inanamıyorum. 1584135059 Laptop sizde ki bu kadar eski güçsüz bir sisteme GTX ekran kartı takacaklarını sanmıyorum. 1584135212 GT 540M varmış ben de diyorum bu GTX muhabbeti ne alaka. :D İstersen Driver Booster var ona bir bak...
  234. mesutyavuzx

Windows güncellemelerini de yaptınız mı? Eski bir sistem olduğu için belki güncel değildir. Başlat'a Windows Güncelleme ya da Windows Update yazın çıkar girin bir bakın ben dünden beri 2 güncelleme yaptım şahsen.
  235. mesutyavuzx

Unreal Engine 4 iki proje birleştirme?

UE4 üzerinde yaptığım iki projeyi nasıl birleştirebilirim? Örneğin, birinde Crafting sistemi var diğerinde Inventory dosyaları tek bir yer de nasıl toplarım? Not: Kopyala - Yapıştır ile olmuyor.
  236. mesutyavuzx

Oyun çevirmenleri

Hep ben de çevirmek istemişimdir de bir türlü dosyalara erişemedim. :(
  237. mesutyavuzx

Böyle bir sistemde olacağını sanmıyorum ben ayrı bir ekran kartının. Bayağı eski bir sistem..
  238. mesutyavuzx

Oyun çevirmenleri

Binlerce satıra sahip oyunlar var. Çevirmenler bunları çevirirken kafalarının yanması, dalıp fark etmemeleri normal bir şey. Çevirmen açıyor dil dosyasını bakıyor solda; "Saw Gerarra" yazıyor, o da sağ tarafa çevirisine "Gerarra'yı gördüm." yazıyor. Çünkü adam oyunu oynamamış oluyor.. Burada tek...
  239. mesutyavuzx

İşlemciniz bayağı eski yanlış bilmiyorsam 2011'lerde çıkan bir işlemci. Ekran kartı da yok sanırım HD Gra. diyor dahili ekran kartı olması lazım bunun.. Size lazım olan ise ayrı bir ekran kartı örneğin AMD'nin 500 serisi, NVIDIA'nın GTX1000 serisi gibi.. Kısaca sisteminiz 2010'lara hitap eden...
  240. mesutyavuzx

Oyun / Uygulama geliştiriciler var mı aramızda?

20 olacağım ayın 23'ünde biraz genciz ama ne kadar erken başlarsak o kadar iyi diyordu Podcast'de bir adam bugün :)
  241. mesutyavuzx

Ben kendi kendime uğraşıyordum Unity5,Unreal Engine4,Webdesign falan bayağı fikirlerim var onlarca bu arada Discord da var hocam olmadı yeni server açarız whatsapp,discord fark etmez gerekirse website bile tasarlarım Shiftdelete grubuna özel Benim Discord #5763 mesutyavuzx
  242. mesutyavuzx

En nefret ettiğiniz oyun

PUBG ve CSGO ikileminde kalıyorum, ikisini de ayrı bir sevmiyorum ama oynuyoruz arkadaşlar oynuyor diye garip ülkeyiz :D
  243. mesutyavuzx

Kendi başına ya da grupça oyun geliştiren arkadaşlar var mı aramızda? grup vs. kursak güzel olmaz mı herkes bir birinden bilgi alır illa oyun olmak zorunda değil. Örneğin Unity5, Unreal Engine 4,Visual Studio,Android Studio vs.
  244. mesutyavuzx

Bu sistem 10.000 eder mi?

katılıyorum, taksitle almayı düşünüyorum bu arada zaten.
  245. mesutyavuzx

Şart be yoksa ben de laptop taraflısı değilim.. eder mi fiyatını özellikleri iyi mi?
  246. mesutyavuzx

https://www.hepsiburada.com/hp-omen-15-dh011nt-intel-core-i7-9750h-16gb-1tb--256gb-ssd-rtx2060-freedos-156-fhd-tasinabilir-bilgisayar-7br54ea-p-HBV00000M5FHM?magaza=Gamers_Arena Bu sistem hem yazılım hem oyun için nasıl gider? darboğaz yapar mı? ve sorun çıkar mı böyle bir şeyi Hepsiburada gibi...
  247. mesutyavuzx

Yazılım için Ryzen 5 3600, B450m, GTX1050TI, 16GB RAM,SSD 240 GB Sistem

Ryzen 7 2700X, Ryzen 5 3600'den daha mı iyi programlama konusunda? ona göre R7 ya da R5 alayım :) Link vermek yasak mı bilmiyorum da Versus sitesine göre R5 daha iyi AMD Ryzen 5 3600 vs AMD Ryzen 7 2700X : Aralarındaki fark nedir?
  248. mesutyavuzx

1050Ti şuan mevcut ekran kartım o yüzden yenisini alma gereksinimi duymadım. 1650 hoşuma gidiyor lakin bence gerek yok bana şuanlık 1050Ti yeter gibime geliyor.. 1583354462 RX Destekleri hızlı bitiyor diyorlar. Yeni ekran kartı çıktıkça eskisinin gücünü düşürüyor AMD diyorlar. Öyle bir söylenti...
  249. mesutyavuzx

Hayır pek anlamadığım için aklımda fikir yok o konuda. Aklınızda PSU ve Kasa var mı uygun fiyata?
  250. mesutyavuzx

Böyle bir sistem programlama da nasıl sonuçlar verir? Uyumlu mu uyumsuz mu bilmiyorum bu sistem. Sık kullandığım programlar; Unity5, Unreal Engine 4, Photoshop. Not: Oyun odaklı olmayacak o yüzden Ekran kartını düşük tuttum. 1050Ti bulundurma nedenim Modelleme programlarına karşı hiç yoktan bir...
  251. mesutyavuzx

5000 TL altı yazılım, programlama odaklı laptop önerisi verebilir misiniz ?

8 GB RAM bence programlar için artık yetmiyor, 16 GB ideal bence.
  252. mesutyavuzx

Unreal Engine 4 Telif hakları hakkında..

Nereden öğrenebiliriz telif haklarını? yasak olup/olmadığını?
  253. mesutyavuzx

Sizce en iyi rap pop vb. şarkıcısı nedir?

Pop pek dinlemem ondan yargılayamam ama şahsen Türkçe Rap'de bana göre en iyisi No.1, Yabancı: Eminem.
  254. mesutyavuzx

Unreal Engine 4 Telif hakları hakkında..

UE4 marketinden aldığımız geçici ya da kalıcı süre bedava olan/ parası ödenmiş ürünlerin telifi bizde mi oluyor? Yani direk oyuna ekleyip yayınlayabilir miyiz bu objeleri?
  255. mesutyavuzx

Ne dinliyorsunuz?

Biraz yabancı parçalar olsa da Türkçe ağırlıklı grupları dinliyorum. Türkçe Rap olarak sadece No.1, Grup olarak; Duman, Yüzyüzeyken Konuşuruz,İkiye On Kala, Dolu Kadehi Ters Tut vs.
  256. mesutyavuzx

Cry Engine 3 mü Unreal Engine 4 mü ?

Ben şahsen UE4 kullanıyorum Unity'den buna geçince ilaç gibi geldi. Bana göre 2D oyun ya da herhangi bir program yapacaksan; Unity5, 3D ve güzel grafikli bir oyun yapacaksan UE4. Unity'nin avantajları kaynağı çok ve kod yazması daha kolay.
  257. mesutyavuzx

5000 TL altı yazılım, programlama odaklı laptop önerisi verebilir misiniz ?

Bu devirde 5000 TL ile iyi Laptop almak zor biliyorum lakin elden bu kadar geliyor. Ben ortalama 10 yıldır Masaüstü kullanan birisiyim ve artık oyunlardan çok Yazılım bölümüne yöneldim. Masaüstünü bildiğiniz gibi sağ - sola götürmek sıkıntı ondan Laptop almak istiyorum artık. İstediğim şey...
  258. mesutyavuzx

3000 TL altı Kamerası ön planda olan telefon önerebilir misiniz ?

Doğrudur fiyatını hak etmiyor ben de o konuda hemfikirim sizinle.
  259. mesutyavuzx

4.000TL'ye sistem önerisi - Dolar kuruna rağmen

Bu AMD ile Intel'in CPU farkını bir türlü anlayamadım.. Örneğin Ryzen 5-2600 vs i7-7700k değerleri nasıl olur vs. hiç anlayamıyorum bir öğrenemedim şunları :)
  260. mesutyavuzx

Şuan Mi 8 Lite var bayağıdır seviyorum da gece kamerası çok kötü.. Xiamoi en sevdiğim telefon markasıdır. Önerin için teşekkür ederim, bakacağım kesinlikle. 1583181221 Dayım iki gün önce aldı aslında onun kameraya bir baksam iyi olur. O da Oppo A5 aldı iyi midir bilmiyorum işlemcisi SD665, Rami...
  261. mesutyavuzx

Technopat neden bu kadar acımasız?

Technopat 3 hesabımı da engelledi. Başımdan geçen saçma olayı anlatayım size: Ortalama iki ay önce Technopat şifremi unuttum, dedim "şifre sıfırla" baktım e-posta gelmiyor.. Dedim Bize Ulaşın'a yazayım ticket bırakayım belki dönerler nerede.. Yan hesap açtım sorunumu anlattım BAN! 2 yıl önce...
  262. mesutyavuzx

3000 TL altı Kamerası ön planda olan bir telefon önerebilir misiniz?