Arama sonuçlarınız

1. Fingolfin Ladislao

iPhone 13 serisi neden alınmaz?

Geçen yıl 12 serisi çıktığında, deneyime odaklı bir telefondan ne kadar iyi geliştirmeler yapıldığını gördüğümde çok takdir etmiştim Apple'ı. Tabii ki Android firmalar kamera çıkıntısını her sene büyüttüğü ama Apple bunu yapmadığı için deliye dönen insanlar oldu fakat pek de bir şey değişmedi...
  2. Fingolfin Ladislao

Haber Xiaomi'nin şahlanışı: Q2-Q3 2021

Belki de tarihteki en karışık mali çeyrekleri yaşıyoruz. Analizatör ve teorisyenler global pazarların pay tahminlerini ilk çeyrekten beri tutturamıyorlar. "Hah şimdi üretim arttı insanların satın alma şansı arttı o yüzden satış da artar markalar rahatlar" diyoruz, bir iki tane marka haricinde...
  3. Fingolfin Ladislao

Haber Iphone 12 Serisi Satışları Sadece 7 Ayda 100 Milyon Sınırını Aştı!

Apple 14 yıl önce ilk kapasitif ekranlı akıllı telefon ile mobil telefon pazarlarında bir anda dengeleri alt üst etmekle kalmayıp, bugüne kadar bir çok standardı da belirledi. Özellikle de 2014 ve 2015 yıllarındaki iPhone 6 serileri ile çok büyük bir güce ulaştılar. Ve iPhone 6 serisi hala daha...
  4. Fingolfin Ladislao

Haber Oppo Find X3 Pro'nun Dxomark Puanı, Iphone 12 Pro Max'i Geçti! ...Mi?

DxOMark. 2008 yılında kurulan, akıllı telefonları, lensleri ve kameraları bilimsel olarak değerlendiren, bağımsız kıyaslama yapan ticari bir web sitesi. Fakat her yaptıkları kıyaslamada tekrar tekrar tartışılan bir site aynı zamanda. Tartışmaların sebebi ise genelde, gerçekten iyi olan...
  5. Fingolfin Ladislao

Haber Iphone 13 Serisinin Fiyatları Sızdırıldı!

iPhone 13 mini 64 GB – 700 dolar iPhone 13 mini 128 GB – 750 dolar iPhone 13 mini 256 GB – 800 dolar iPhone 13 64 GB – 800 dolar iPhone 13 128 GB – 850 dolar iPhone 13 256 GB – 950 dolar iPhone 13 Pro 128 GB – 1050 dolar iPhone 13 Pro 256 GB – 1150 dolar iPhone 13 Pro 512 GB – 1350 dolar iPhone...
  6. Fingolfin Ladislao

Haber Huawei, Sert Düşüşünden Sonra Kan Kaybetmeye Devam Ediyor!

Günümüzde özellikle de Çin pazarında kendisinden bahsettiren ve ülkemizde de özellikle 2018 yılında çok rağbet gören teknoloji devi Hauwei, Q4 2020'de yaşadığı sert düşüşün ardından pazarda kan kaybetmeye devam ediyor! Şirket, her ne kadar 2018 mali yılının ilk çeyreğinden beri genel olarak...
  7. Fingolfin Ladislao

Haber Samsung Toplam Pazar Payında Apple'ı Geride Bırakarak Zirveyi Ele Geçirdi! (Q1 2021 Şirketlerin Toplam Pazar Payları)

Öncelikle söylemek isterim ki bu toplam rakamların yüzdelikleri. Yani tüm modelleri topladığınızda çıkan sonuç. Asya merkezli global analiz firması Counterpoint'in Q1 2021 genel raporuna göre Samsung, toplam pazar payında pazarın %22'sini kaplayarak Apple'ı geride bıraktı. Apple ise 2. sırada...
  8. Fingolfin Ladislao

Haber Apple, Ipad İle Tablet Sektöründe Liderliğini Devam Ettiriyor! (Q1 2021 Tabletlerde Pazar Payları Ve Değerlendirmesi)

ABD merkezli analiz firması IDC'nin, 2021'in ilk mali çeyreği Q1 2021 raporuna göre marka marka ilk çeyrekte global tablet pazar payları ve artışları: APPLE Apple pazarın %31.7'sini kaplayarak tablet sektöründe liderliğini yine korumuş gözüküyor. Bunun yanında şirket bu satışlarından 12.7...
  9. Fingolfin Ladislao

Haber Apple'ın Iphone 13 İçin Parça Siparişleri, Android Üreticilerin Toplam Siparişlerini Geçti!

Biliyorsunuz ki Apple her yıl yeni iPhone modelleri ile karşımıza çıkıyor. Ve tabii ki telefonlardaki sistemleri daha iyi, daha stabil hale getirmek için yıl boyu yazılım ve donanım konusunda sıkı çalışıyorlar ve büyük miktarda para harcıyorlar. Fakat bu sefer harcadıkları para ve bu para ile...
  10. Fingolfin Ladislao

Haber Android Kullanıcıları, Apple'ın Wwdc 21'De Kullandığı Android Telefon Görsellerine Tepkili!

Biliyorsunuz ki WWDC 2021'de Apple, FaceTime'a Android ve Windows'dan erişilebilecek web uygulamasını tanıttı. Ve bu tanıtım sırasında Android telefonu temsil eden görselde çok kalın çerçeveli, ve büyük damla çentikli bir tasarım kullanılmıştı. Android kullanıcıları ise bu tasarıma büyük bir...
  11. Fingolfin Ladislao

Soru "Ben Bir Bayanım" Mı?

Evet bu şu an itibariyle Türkiye'nin geldiği son psikolojik nokta, mahallemdeki içiciler bu kafaya gelmek için yıllarını harcadı videodaki kadın ne içiyorsan söyle onlara söyleyeyim daha çok uğraşmasınlar... Şaka bir yana bu aslında video sonundaki adamların oradaki kadını haklı bulmasının...
  12. Fingolfin Ladislao

Haber Samsung Ve Amd, Exynos İşlemcilere Rtx Teknolojisini Getirmeyi Hedefliyor!

SAMSUNG ve AMD, EXYNOS İŞLEMCİLERE RTX TEKNOLOJİSİNİ GETİRMEYİ HEDEFLİYOR! Biliyorsunuz ki özellikle de 2020 yılı içerisinde Samsung Exynos işlemciler ile çok büyük, kötü bir ün ve ön yargı kazandı. Fakat S21 serisi ile geliştirdikleri yeni Exynos işlemciler ile her ne kadar genel algıyı...
  13. Fingolfin Ladislao

Soru Forum Reklamları Hakkında Bir Soru?

Forumda reklam olmasın falan demek istemiyorum reklama karşı değilim, reklam olsun fakat biraz çok mu aşırı büyük ve her yeri kaplıyorlar? Örneğin foruma giriyorum, ana akış kısmında her konunun altında koskocaman reklamlar, bildirimlere tıklıyorum karşıma reklam çıkıyor reklamı kapatınca...
  14. Fingolfin Ladislao

Haber Apple'ın 2020 Mali Yılı App Store Geliri Belli Oldu! (643 Milyar Dolar Gelir)

App Store yaklaşık 500 uygulama ile 10 Temmuz 2008'de çıktığından bu yana yaklaşık 13 yıl geçti ve inanılmaz bir büyüklüğe ulaşarak Dünyanın en büyük 2. uygulama marketi haline geldi. 2. En büyük olmasına rağmen her geçen yıl desteklediği para birimi, dil ve ödeme yönetimi ayrıca uygulama...
  15. Fingolfin Ladislao

Haber Mediatek Q1 2021'De En Büyük Pazar Payına Sahip İşlemci Üreticisi Oldu!

ANALİZ Counterpoint'in (Merkezi Asya'da bulunan bir analiz firması) Q1 2021 raporuna göre MediaTek, Q1 2021'de en büyük AP (Application Processor for smartphones, Türkçesi Akıllı telefonlar için uygulama işlemcisi) üreticisi oldu. Bir önceki çeyreğe göre %3 artış yaşadı ve bir yıl içinde yani...
  16. Fingolfin Ladislao

Haber Pazar Satış Payları Raporu Ve Değerlendirmesi: Q1 2021 (İlk Çeyrekte En Çok Satılmış Akıllı Telefonlar)

İlk Çeyrekteki Satış durumları Pazardaki Büyüklükleri Counterpoint'in (Merkezi Asya'da bulunan global bir analiz firması) 21 Mayıs 2021'de yayınladığı Q1 2021 raporuna göre ilk çeyrekte en çok satan akıllı telefon model listesini Apple, Redmi ve Samsung kaplıyor. Apple 4 amiral gemisi cihazı...
  17. Fingolfin Ladislao

Samsung Mağazasında Çekilen Bir Fotoğrafta "Galaxy Note 21 Ultra 5G" Yazısı Görüntülenmiş...

https://shiftdelete.net/samsung-note-21-yeni-bir-ipucu-ile-gundemde Daha önce bazı analistler üretiminin durdurulduğunu iddia etmişti ve herkes S serisine S-Pen desteği geldiği için Note serisi bitti diye düşünüyordu. Tabii hala daha çoğunluk öyle düşünüyor fakat açıkçası ben öyle düşünmüyorum...
  18. Fingolfin Ladislao

Rehber Satış Ve Gelir Durumları: Q1 2021

Q1 2021 global markette gelir ve satış payları açıklandı. Ve Counterpoint'in (Merkezi Asya'da bulunan küresel bir endüstri analiz firması) raporuna göre iPhone 12 modelleri markaya kazandırdığı gelir ve satış rakamı olarak en başarılı akıllı telefonlar oldu. iPhone 12 serisi modelleri hem en çok...
  19. Fingolfin Ladislao

Günümüzün Yapılmış Belki De En Inanılmaz Android Telefonu.

Japon firmalar günümüzde telefon sektöründe pek de etkili ve aktif değiller. Sony'nin her ne kadar 2020 yılından itibaren çok iyi ve gerçekten profesyonellik odaklı telefonları olsa da (Özellikle de Xperia 1 Mark III ve Xperia Pro) genel durumu hala daha tam toparlanabilmiş değil, Toshiba...
  20. Fingolfin Ladislao

Neden 60 FPS bir anda 10 FPS'e düşer (FPS sorunu)?

Ben oyun oynamak için eski bir diz üstü kullanıyorum sanırım 8-9 yıl civarı bir eskiliği var, içinde İ7 3630 (Sanırım öyle bir şeydi ama 3. nesil olduğunu kesin biliyorum) ve GT 635M var ve ben onla çok rahat 50-60 FPS CS:GO oynuyordum. Ayrıca rahatça 60 FPS Mudrunner oynayabiliyordum. Ama bir...
  21. Fingolfin Ladislao

Nasa'nın Perseverance aracının olayı ne, Mars'ta ne yapacak?

30 Temmuz 2020'de fırlatılmış ve 7 aylık yolculuktan sonra Mars'a iniş yapmış olan ve milyonlarca insanın izlediği bu aracın olayı ne? Niye bu kadar önemseniyor? Bu keşif aracının da olayı aslında genel olarak çok basit ve sıradan gibi, Mars'ta bilim için numune toplayacak. Fakat bu aracın...
  22. Fingolfin Ladislao

Teknoloji konusunda sadece gülücük atmayı bilen insanlar

Bazı insanların bu davranışlarını anlayamıyorum. Gülücük atmaktan bahsetmiyorum, biliyorsundur konuyu ve söylenen çok saçma bir şeye gülmüşsündür fakat bir şey bilmediği her mesajından belli olan insanlar neden sürekli bu emojiyi atar anlam veremiyorum. Gram bir alakası ve bilgisi yok, fanatik...
  23. Fingolfin Ladislao

iPhone 12 Mini ve Apple hakkında bir eleştiri

Açıkçası ben bu cihazı 700 dolar fiyatı görmeden önce Apple'ın bu seneki gizli silahı olarak görüyordum. Yani gerçekten güzeldi, milyon tane büyük ekrandan bıkmış kullanıcı varken, Pro modelleri Pro yapan çoğu özellik içinde olan bir modeli Apple'ın yapması açıkçası bence tam isabet idi. Ama...
  24. Fingolfin Ladislao

Bence engellemek o kişiyi görmemekten öte bir şey olmalı.

Mantıken engellemek demek o kişiyi istememek demek bence. Yani o kişinin mesajlarını görmekten öte, benim konularıma cevap yazamasın, benim mesajlarıma cevap yazmasın, benimle özel konuşma açamasın. Ben onun mesajlarını görmediğimde gram bir şey değişmiyor. Yine aynı şekilde devam ediyor, aba...
  25. Fingolfin Ladislao

Otomobiliniz sürerken hangi oyunu oynamak isterdiniz? / TESLA

2020'nin son çeyreğinde 10.7 milyar dolar gelir elde eden ve günümüzün en değerli araba markası olan Tesla, geçtiğimiz günlerde Model X ve S için en kapsamlı güncellemeyi getirdi. Motor mimarisinden yazılımına kadar pek çok şeyi değiştirdi. Ve bu güncellemenin benim konuşacağım ve bence en...
  26. Fingolfin Ladislao

Otomobillerde bilgisayar devrimi ve geleceğin öncülüğü

Erdi Özüağ'ın deyişi ile de "Mekaniğin değil elektroniğin, sürücünün değil yazılımın ön plana çıktığı bir otomobil dünyasına doğru gidiyoruz". Bu değişim gerektiren otomobil devriminin farkında olan elbette bir çok köklü firma var. Ve bunun sadece farkında olmakla yetinmeyip, elektroniği...
  27. Fingolfin Ladislao

Apple'ın son çeyrekte 111 milyar dolar gelir elde etmesi ve asıl konuşulması gereken şey.

Günümüze kadar en fazla akıllı telefon satmış olan Samsung'un 2020 yılının son çeyreğinde elde ettiği gelir 55.7 milyar dolar. Baya baya büyük bir gelir. Sadece 3 ayda. 200.000.000 aboneye sahip Netflix'in son çeyrek geliri 6.6 milyar dolar. Ekran kartı denilince aklımıza gelen ve şu ana...
  28. Fingolfin Ladislao

Apple'ı korkutan ve asıl rakibi olabilecek firma, neden Apple'ı korkutabilen ve onun asıl rakibi olabilecek firma?

Bu bahsettiğim firma, Nuvıa. Geçtiğim zamanlarda Qulacomm tarafından satın alındı. Peki, bu şirketi böyle yapan şey ne? Bu firmayı Apple'ı korkutan ve asıl rakibi olabilecek firma yapan şey bu firmanın 3 kurucu ortağı. Bu ortakların sektördeki deneyimleri, bilgileri ve başarıları. Ve bu üç...
  29. Fingolfin Ladislao

Z kuşağı bilinçsiz ise bilinçlendirmek gerekmez mi?

Bu Z kuşağı hakkında neredeyse herkes yakınıyor. Ayrıca şu an Türkiye'nin gündemi de bu. Ve insanların asıl amacının, bundan dolayı üzgün olduğunu belirtmek değil de daha çok bundan bahsederek prim yapmak olduğunu düşünüyorum. Aynı kadın cinayetlerinde yaptıkları gibi. Bu düşünceyi cidden saçma...
  30. Fingolfin Ladislao

Samsung kârını artırdı!

Güney Koreli firma yeni amiral gemisi serisinden umutlu. Üretici geçtiğimiz yıl akıllı telefon satışları konusunda %11 düşüş yaşamasına rağmen, geçen yılın 4. çeyreğinde karını %26.4 artırdığını duyurdu. Samsung 2020 boyunca 236.81 trilyon dolar gelir elde etti. Bunun yaklaşık 36. trilyon...
  31. Fingolfin Ladislao

İnsanların teknolojiyi kullanabilmeleri için alışkanlıklarından ve fanatikliklerinden vaz geçmeleri gerek.

Günümüzde sorsanız herkes "Teknoloji çok önemli, teknolojiyi verimli kullanmalıyız, teknolojiye ayak uydurmalıyız" der. Bu kesin. Ama Konu önerilere geldiğinde veya bir teknolojik cihazı satın almaya geldiğinde insanların başka bir markaya nefreti, fanatiklikleri ve asla değiştiremedikleri...
  32. Fingolfin Ladislao

Samsung kademeli olarak tüm cihazlarında kutu içeriğini azaltacak

14 Ocak günü S21 ailesi ile amiral gemilerinin kutu içeriğinden şarj adaptörünü çıkaran Samsung'un, bu hamlesini tüm fiyat segmentlerindeki modellerine kademeli olarak uygulanması bekleniyor. Samsung'un yayımladığı yeni açıklamasında şu ifadeler yer alıyor: "Şarj adaptörleri ve kulaklıkların...
  33. Fingolfin Ladislao

Xiaomi'nin kara listeye alınması ne ifade ediyor?

Uzun zamandır ABD ve Çin arasında olan ticari savaştan bir çok Çinli teknoloji firması da etkileniyor. Bunlardan biri de Xiaomi. Geçtiğimiz günlerde Trump tarafından kara listeye alındı. Bu kara liste şöyle işliyor, satış rakamları ve destekçileri çok fazla artmaya başlayan Çinli firmalar her...
  34. Fingolfin Ladislao

İşte Dünya'nın yeni en boş amiral gemisi serisi, Galaxy S21 ailesi - Samsung'un amacı ne?

Samsung 2018 yılında Apple ile dalga geçmek için 2 milyar dolar harcayarak komik reklamlar çekmişti. Bu reklamlarda Apple'ın jack girişini kaldırmasıyla baya alay etmişti. Ayrıca çentik ile de baya bir alay etmişti. Peki daha sonra ne oldu? Samsung yeni modellerinde kulaklık girişini kaldırdı...
  35. Fingolfin Ladislao

Galaxy S21 serisinin kutu içeriği kesinleşti, adaptör çıkmayacak!

14 Ocakta tanıtılacak cihazın kutusundan sim iğnesi, type-c kablosu ve başlangıç kılavuzu çıkacak, ama maalesef adaptör kutudan çıkarılmış durumda. Bu kutuyu diğer tüm adaptör çıkmayan modellerde olduğu gibi gözle görülür biçimde küçültmüş. Ayrıca serinin fiyatları da yanlışlıkla paylaşıldı...
  36. Fingolfin Ladislao

Oneplus Band'in tanıtım tarihi ve bazı özellikleri belli oldu

Oneplus Band 11 Ocak 2021'de Hindistan'da tanıtılacak. Ayrıca belli olan özellikleri arasında çok tartışılan SpO2 sensörü yani kandaki oksijeni ölçmeye yarayan sensörün Oneplus Band'de olacağı var. Bunların yanı sıra kalp atışı, uyku takibi, müzik kontrolü olan cihazda yoga yüzme kriket gibi 13...
  37. Fingolfin Ladislao

Galaxy S21 serisinin renkleri sızdırıldı.

Serinin Siyah, Kahverengi, Altın, Gri, Lacivert, Pembe, Kırmızı, Gümüş, Titanyum, Menekşe ve Beyaz olmak üzere 11 farklı renge sahip olacağı, sızıntı Dünaysının tanınmış isimlerinden Evan Blass tarafından sızdırılmış. Ve bu kişi daha önce Android telefonlar hakkında çokça isabetli tahminlerde...
  38. Fingolfin Ladislao

Eşitlik ve adalet

Türkiye'de ki bu tamamen yanlış feminizm anlayışını ve uygulamasını taşıyan ve uygulayan o sözde feministlerin gerçekten feminizmden başka çok yanlış anladığı şeyler olduğunu düşünüyorum. Demek istediğim, Türkiye'de zaten daha savunduğu şeyi anlamamış o sözde feministlerin eşitlik ve adalet...
  39. Fingolfin Ladislao

Xiaomi Mi 10T Pro neden alınmaz (Bence)

Bakın elinize bir kağıt alıp bu cihazın teknik özelliklerine baktığınızda gerçekten inanılmaz bir cihaz. İçinde 865 var, 1/1.33" rakiplerine göre baya büyük bir sensörü var, video çekme seçenekleri çok fazla, batarya kapasitesi gayet büyük, kutusundan çok güzel bir adaptör çıkıyor, çok yüksek...
  40. Fingolfin Ladislao

Bu yıl sizi en çok etkileyen ilk 3 oyun hangisiydi?

Bu yıl sizi izlediğinizde veya oynadığınızda en çok etkileyen ilk üç oyun neydi? Açıkçası benim listem şöyle; 3- Cyberpunk Bu oyunu eminim ki çoğunuz benim gibi çok büyük bir beklenti ve yeni GTA imajıyla beklediniz. Ama bence kesinlikle değildi. Açık dünyası bana insanların bahsettiği o dolu...
  41. Fingolfin Ladislao

Exynos işlemciler gerçek manada düzeliyor.

Şu ana kadar exynos 990 kullanan tüm Samsung cihazlar ısınma ve benzeri problemler ile baya meşhur oldu. Gerçekten ısınıyorlardı, throttle yiyorlardı. 120Hz bile bu yüzden adaptif 120Hzolarak değiştirildi. Bunun en büyük sebebi ki aslında tek sebebi, Samsung'un çekirdek tasarımını yapamamasıydı...
  42. Fingolfin Ladislao

Oneplus politikaları ve gidişatı

Ben Oneplus firmasını genelde amiral gemisi çıkaran, öyle Xiaomi, Oppo gibi sürekli model çıkarmayan, çıkardığı bir seride orasına burasına harfler ekleyerek model sayısını artırmayan bir firma olarak biliyorum. Şu ana kadar sadece T harfi ekleyerek maks 4 cihaz çıkardı, onu da 1 tanıtımda yapıp...
  43. Fingolfin Ladislao

Modem önerisi

En fazla 350 TL bütçe için modem önerebilir misiniz?
  44. Fingolfin Ladislao

2020'nin gerçekten en çok satan akıllı telefon üreticisi kim?

Şimdi bana büyük ihtimalle şu linki paylaşıp Samsung diyeceksiniz, hatta Xiaomi Apple'ı geçti ve çok iyi şekilde gelişiyor falan diyeceksiniz büyük ihtimalle. https://shiftdelete.net/apple-xiaomi-tarafindan-gecildi-iste-rakamlar Ama aslında baktığınızda Samsung 2020'nin en çok satan akıllı...
  45. Fingolfin Ladislao

Türkiye'de ki teknoloji satıcılarında iş ahlakının olmadığını ve cahillik olduğunu düşünüyorum.

Yav bence gerçekten zerre bilgi yok. Neredeyse hepsi satmak istediği cihaza yönlendiriyor ve yanlış yönlendirme yapıyor. En ucuz telefonları alıp ucuzluğu ile göz boyuyorlar sadece. Ki sattıkları fiyatlar da kazık oluyor. Xiaomi diyen müşteriye o yeni geldi garantisi yok falan diye kandırıp...
  46. Fingolfin Ladislao

Oneplus 8T

Açıkçası Oneplus 8T'ye çıktığında video seçenekleri ve oyuncağımsı tasarımından dolayı önyargılıydım ama HWP'nin incelemesini gördükten sonra çok ilgimi çekti ve araştırayım dedim. Ve, bu cihaz gerçekten Türkiye'de ki ortalama satış fiyatı ile ve sunduğu deneyimle gerçektende çok iyi değil mi...
  47. Fingolfin Ladislao

Redmi Note 8 MIUI 12 deneyimi (Hiç bir şey beklemeyin, çöp)

Aşırı şaşırdım. Bir marka ne kadar kötü bir yazılım üretebilir ki güncelleme ile daha çok hatalı, daha kullanışsız bir 2.1 GB harcatabilirin cevabı bu. Yav hiç bir şey yok. Daha kötü. Isınma sorunu en son güvenlik güncellemesi ile çok arttığı için güncelleyeyim dedim, güncellemez olaydım...
  48. Fingolfin Ladislao

Volkan Manav'ın "Neden İPhone 12 alınmaz?" yorumu hakkında düşüncelerim

Bu adam 7000 TL Oppo Reno 4 Pro'da olan SD 720G'ye aslında kötü değil diyen bir adam. Onu bir söyleyeyim konuya başlamadan önce. Kesinlikle katılmadığım ve saçma bir cümle. İPhone 12 mini bile inanılmaz şeyler sunuyor kullanıcıya. 3 yönlü direk sensörden sabitleme yapan bir imaj sabitleyici, 4K...
  49. Fingolfin Ladislao

Yeni İPhone 12 serisi hakkında en çok beğendiğiniz şey nedir?

Sizin 12 serisi hakkında (Her hangi bir modelde veya bir çok modelde, bir çok şey olabilir) en çok beğendiğiniz şey nedir? Benim en çok 10 bit 4K 60 Kare video çekebilmesi, Apple ProRAW ile fotoğrafları ham olarak kaydedilebilmesi (Sadece 12 serisi hakkında olmasa da ben çok başarılı buldum)...
  50. Fingolfin Ladislao

Oneplus 8T Pro'nun bu yıl içinde gelmeyeceği resmiyet kazandı

https://shiftdelete.net/oneplus-8t-pro-nun-gelmeyecegi-resmiyet-kazandi Oneplus 8T Pro'nun bu yıl gelmeyeceği, şirket CEO'su nun yaptığı bir paylaşım ile resmiyet kazandı. Bence 8T Pro, geçen seneki T serisi gibi bir şey olmamalı, geçen ene 7T ve 7T Pro vardı. 7T ile 7T Pro alakasız idi. 7T...
  51. Fingolfin Ladislao

7 Kişi için hangi aracı önerirsiniz?

7 Kişilik, geniş, uzun, diz mesafesi normale göre büyük, eni büyük, uzun yolda rahat ettirebilecek nasıl bir şey önerirsiniz? Bütçemiz 120.000 TL en fazla. Mondeo kullanıyorduk, gerçekten çok uzun ve genişti, ama biraz arıza çıkarmaya başladığı ve artık geniş olmasına rağmen arkası bize dar...
  52. Fingolfin Ladislao

Xiaomi'nin yanlış politikası (Benim düşünceme göre)

Bence bu politika pek de doğru değil. Yani 285 dolara verdikleri çok çok iyi F/P oranının nasıl içine ederiz diye düşünürken bunu bulmuşlar. Bir Samsung'un çift işlemci politikası bir de Xiaomi'nin Çin için ayrı fiyat koyması veya Çin dışına çıkarmaması bazı modelleri. Buna benzer şeyleri daha...
  53. Fingolfin Ladislao

Forumda bir şey aramak istediğimde sürekli hata veriyor

Forumun arama butonu çalışmıyor. Mesela "Söyle rahatla" yazıyorum, "Ara" butonuna basıyorum ve sürekli hata veriyor. Çalışmıyor.
  54. Fingolfin Ladislao

Iphone se 3 umarım böyle olur

https://shiftdelete.net/iste-beklenen-iphone-se-3-ozellikleri Umarım böyle olur. Burada söylenen bataryası neredeyse 8 Plus ile aynı, 2600 mAh. Yine rakiplerine göre geri olabilir ama çok daha fazla yaklaşacaktır. se2020 ile arasında yaklaşık 800 mAh var. 1,5 saat demek günümüzde ki işlemciler...
  55. Fingolfin Ladislao

RTX 3080 9000TL olarak listelendi

https://shiftdelete.net/rtx-3080-turkiye-fiyati-sizdirildi 9317 TL olarak listelenmiş. Bence bedava. 2080Tİ 12-10K arası. Neredeyse 2 katı kart 9000 TL. Hadi 10.000 TL olsun. Yine ucuz.
  56. Fingolfin Ladislao

Telefonunuz Android 11 alacak mı?

https://shiftdelete.net/android-11-guncellemesi-alacak-telefonlar Buradan bakabilirsiniz.
  57. Fingolfin Ladislao

Uzaktan eğitim hakkında düşünceleriniz neler?

Sizce uzaktan eğitim bir zaman kaybı mı? Sizce uzaktan eğitim çok gerekli ve yapılması gereken bir şey mi? Bence uzaktan eğitim kadar zaman kaybı olan bir şey yok. Aşırı verimsiz, zaten düzgün bir senkronizasyon sağlanamıyor öğrenciler ve öğretmen arasında, kimlerinin ses sorunu oluyor...
  58. Fingolfin Ladislao

Iphone 12 fiyat listesi sızdırıldı

https://shiftdelete.net/iphone-12-teknik-ozellikleri-ve-fiyati-sizdirildi IPhone 12 256 GB 799 dolar IPhone 12 Max 128 GB 799 dolar IPhone 12 Max 256 GB 899 dolar IPhone 12 Pro 128 GB 999 dolar IPhone 12 Pro 256 GB 1099 dolar IPhone 12 Pro 512 GB 1299 dolar IPhone 12 Pro Max 128 GB 1099 dolar...
  59. Fingolfin Ladislao

MediaTek işlemciler inanılmaz bir F/P olma yolunda ve ileride android telefonlarda orta segment ve altında sadece MediaTek işlemcileri görebiliriz.

Önce bu videoları lütfen izleyin. Ne demek istediğimi daha iyi anlayabilirsiniz. Ama eğer izleyemiyorsanız özeti şu: MediaTek'in son 1 yıl içerisinde hala rezil işlemciler üretmesinin yanında, çok müthiş bir bir işlemci serisi de var. Dimensity 1000 serisi. Bunu anlatmak için de bir...
  60. Fingolfin Ladislao

Android tabletler günümüzde iyi olmaya mı başlıyor, bana mı öyle geliyor?

Günümüzde hala IPad Pro en iyisi ama android tabletler da biraz iyi olmaya başladı gibi. Bence matepad pro ve özellikle de tab s7 plus çok iyi. Hadi matepad pro google desteksiz ama tab s7 plus gerçekten çok hoş. 865plus kullanıyor, kalem desteği var, 120Hz, sAmoled, HDR10+ destekli bir...
  61. Fingolfin Ladislao

Detaylı Galaxy Note 20 Ultra deneyimim

Yakınlarda bir Samsung bayisi keşfettim ve bu gün oradaydım. Galaxy note 20 ultra detaylı deneyimim: KAMERA Kamera olarak çok başarılı bunu söyleyebilirim. 4K 60 VİDEO ÇEKERKEN TÜM LENSLERİ KULLANABİLİYORSUNUZ. VİDEOYU ÇEKERKEN LENSLER ARASI GEÇİŞ BAYA AKICI. TAKILMIYOR. 4K 60 videoda...
  62. Fingolfin Ladislao

Birisi araba camının içinden geçmiş, kameradan bulunabilir mi?

Bu sabah cumaya gidecekken babam arabayı ısıtmaya indi ve arka cam tamamen çatlaktı, bir tırnağımdan daha büyük bir parçası yoktu ama altındaki katmandan her halde bütün duruyordu. Babam ne olmuş bu cama deyip hafifçe dokundu cam tuz oldu resmen. Döküldü arabanın içine. Arabanın dibinde yerde...
  63. Fingolfin Ladislao

Note 20 ultra deneyimi

Az önce note 20 ultra deneyimi şansım oldu. (5 dakika içinde yapabildiğim kadar çok şey yapmaya çalıştım) Kamera ve exynos 990 dışında MÜKEMMEL bir telefon. Tabii 990 işlemci ve o da en önemlisi. Kamera neden kötü? ( Yanlış anlaşılmasın kamera genel olarak foto ve videoda berbat değil tabii...
  64. Fingolfin Ladislao

SDN'de ki gıcık insan tipleri

1- Ben ıphone 7 alacağıma ama android al diyenler gelmesin diyen ıphone manyakları 2- Samsung fan boyları 3- Ne derse 3 saniye sonra farklısını diyen, ve bunu her zaman yapan insanlar 4- S20 ultra en iyi, 11 pro max en iyi, p40 pro en iyi gibi şeyler diyenler 5- Senin yaşın kaç diye herkese...
  65. Fingolfin Ladislao

2020'de hangi arayüzü seviyorsunuz?

Hangisini seviyorsunuz?
  66. Fingolfin Ladislao

Animasyonları nasıl 0.5 yapacağım?

Rn 8'de animasyonları nasıl 0.5 yapabilirim?
  67. Fingolfin Ladislao

Foruma ne oldu bu bir hata mı?

Forumun görselleri falan iğrenç oldu bu bir hata mı? Ayrıca gece modunda her yer bembeyaz, gece modunda aydınlık moda geçemiyorum????
  68. Fingolfin Ladislao

En fazla 80 TL için nasıl bir kablosuz mouse önerirsiniz?

Bütçe en fazla 80 TL, oyun oynanmayacak ne önerirsiniz?
  69. Fingolfin Ladislao

Neden insanlar genellikle de küçük yaşta çocuklar bir şeyden etkilenip bir yerini kesiyor?

https://shiftdelete.net/tiktok-ceken-bes-yasindaki-cocuk-gozunu-kaybetti Bu nedir ya? Yani çocuk bıçakla soda kapağı açıp saçma ve gereksiz bir yere atmak için gözünden olmuş. Bakın bu ciddi bir şey, 5 YAŞINDA Kİ ÇOCUK ELİNDE BIÇAK VE SODA KAPAĞI İLE TİK TOK VİDEOSU ÇEKMEYE ÇALIŞIYOR ama anne...
  70. Fingolfin Ladislao

Note 20 ultra'nın kamera çıkıntısında ki cevher belli olmuş

https://shiftdelete.net/galaxy-note-20-ultra-kamera-ozellikleri-sizdirildi Özellikler böyle ne düşünüyorsunuz? Bence bu sefer çuvallamayacaklar gibi geliyor. Özellikler ilgi çekici çünkü (Bence)
  71. Fingolfin Ladislao

Redmi K30 Pro'nun DXOMARK puanı 11 pro max'i geçti?

https://shiftdelete.net/redmi-k30-pro-zoom-iphone-11-pro-maxi-gecti DXOMARK'a bir daha asla bakmayacağım.
  72. Fingolfin Ladislao

Note 20 ultra'nın tasarımı netleşti

https://shiftdelete.net/galaxy-note-20-ultra-3d-tasarimi-belli-oldu Bence kamera hariç çok hoş. Ki çok iyi bir kamera performansı olursa bence o çıkıntı görmezden gelinebilir.
  73. Fingolfin Ladislao

Bir telefon alacak olsanız hangisini almazdınız?

Bütçe sıkıntınız yok ve bir telefon alacaksınız. Hangi telefonu asla almazdınız? Veya alırdınız? İsterseniz hangi telefonu alacağınızı da yazabilirsiniz Ben oneplus 8 pro alırdım, ama sony xperia z1 ıı asla almazdım. Sebebi telefonun sopa gibi çok ince ve çok uzun olması. Oneplus 8 pro da öyle...
  74. Fingolfin Ladislao

Mi fan boyları, Huawei fan boyları, Samsung fan boyları ve Apple fan boyları

Ben: Çok iyi bir telefona ihtiyacım var bütçe sıkıntısı yok Samsung fan boyu: Tabii ki S20 ultra. Günümüzün en iyi telefonu. Zirve o. Apple fan boyu: NE? ?? S20 ultra en iyi mi? Asıl zirve 11 pro max. Performansta, videoda, kamerada, batarya performansında en iyisi. Huawei fan boyu: İkiniz de...
  75. Fingolfin Ladislao

Mi fan boyları

Gelelim bir çok kişinin "Bence en tehlikelileri" dediklerine, ama bence Apple fa boylarını kimse geçemez. Neyse... Ağır fan boylar Ben: 3000 bütçem var Fan: Mi9T Ben: 2500-3000 arası bütçem var Fan: Mİ9T Ben: 3000 bir arası bütçem va... Fan: Mİ9T!!!!!!! Ben:4000 bütçem var Fan: Mi note 10...
  76. Fingolfin Ladislao

Samsung fan boyları

Ağır fan boylar Ben: Ya bütçe sınırım yok da çok uzun kullanmak istiyorum ne önerirsiniz? Samsung fanı: S20 ultra günümüzün en iyi telefonu. Onu al 9 sene kullanırsın Ben: Pek performans konusunda memnun eder mi? Samsung fanı: Bir kere exynos işlemciler çok iyi, herkes kötü diyor ama exynos...
  77. Fingolfin Ladislao

Huawei fan boyları

Bunu her markanın fanları için yapacağımı söylemiştim çünkü sadece Apple'ı gömüp onun fanlarına laf atmak pek de hoş olmazdı. Konu: P40 Pro Konuyu açan Huawei fanı: Evet, p40 pro aldım yakında gelir, neyse p40 pro sizin zannettiğiniz gibi kötü değil, Huawei çok iyi, HMS çok iyi bilmeden...
  78. Fingolfin Ladislao

Apple fan boyları (Konuya balıklama atlamayıp saçma şeyler yazmayın lütfen)

Ben: Oneplus 8 alacağım bütçeme uygun ve bana çok yeterli Apple fanı: Git ıphone 8 plus al Android çöp Ben: S20 alacağım ekran yani 120Hz için ve Samsung olduğu için. Daha önce hep Samsung kullandım, bundan sonra Samsung kullanmak istiyorum. Apple fanı: Ya git ıphone 11 al ekranı kötü değil...
  79. Fingolfin Ladislao

Maşallah ıphone'larınız ve androidleriniz sıkıntısız çalışıyor

Ya millet ne yapıyor telefonuna yanına yatak yapıp orada mı yatırıyor? Birisi gelmiş bende bende 5s var sıkıntısız çalışıyor diyor, birisi gelmiş bende 6 var çatır çatır çalışıyor diyor. Birisi gelmiş bende 4s var hala çok iyi ıphone mükemmel falan diyor. Ya benim sıkıntım ıphone cihazlarla...
  80. Fingolfin Ladislao

Peki Webhead giderse ne olur?

@Webhead giderse ne olur?
  81. Fingolfin Ladislao

Gerçek isimleriniz neler?

Forumda bir çok kişi tanıdım üye olduğumdan beri ama neredeyse hiç birinin isimlerini bilmiyorum. Eğer belirtmek sizi rahatsız etmiyorsa, gerçek isminiz nedir?
  82. Fingolfin Ladislao

Note 20 Ultra 1450 dolar?!

https://shiftdelete.net/galaxy-note-20-fiyati-dudak-ucuklatti Sızdırılan fiyat aşırı fazla değil mi? Galiba kalem konusunda çok büyük bir yenilik olacak. Ya da kamera konusunda.
  83. Fingolfin Ladislao

Android cihazların fiyat artışları bu kadar konuşulmazken, neden ıphone cihazlara gelen zam olay oldu?

Ya zamanında 1950 TL olan rn 8 pro şimdi 2700 civarında. M30 1800 liraya kadar inmişti şimdi 3000 TL. Realme 6İ 1800 TL ile çıkmıştı şimdi 2600 TL. Zamanında 1500 hatta 1450 TL olan redmi note 8 şimdi 2300 TL. Daha bir çok farklı cihaz var. Bunun sonu gelmez. Ama ıphone cihazlara zam geldi...
  84. Fingolfin Ladislao

Samsung'u seviyor musunuz yoksa nefret mi ediyorsunuz?

Açıkçası Samsung son zamanlarda biraz "dandikleşmeye" başlıyor gibi. Durun hemen kapatmayın, anlatmak istediğim şu, Samsung eskiden pazarın hem para olarak değer hem de manevi olarak değer anlamında en büyüğüydü. Yani mesela ben S9'a bakıyorum inanılmaz premium, aşırı ince duruyor elde, çok...
  85. Fingolfin Ladislao

Size ne insanların söylediklerinden, insanları salın artık

Forumda bir kitle var her konuda olmayı başarıyorlar ve insanların yazdığı her şeye laf atıyorlar. Bunu hepimiz illa ki yapmışızdır veya arada sırada yapıyoruzdur ama o kitle nasıl oluyorsa her konuda oluyor ve insanların dediği her şeye atlıyor. O kitlenin yaptığı artık bunu alışkanlık haline...
  86. Fingolfin Ladislao

Poco f2 pro bu parayı hak etmiyor.

https://www.epey.com/akilli-telefonlar/poco-f2-pro.html 6500 TL çok fazla bu telefon için. Asla hak etmiyor bu fiyatı. Bu fiyata alternatif bir çok farklı alınabilecek şey var. Mesela 11" 128 GB bir ıpad pro 2020 alabilirsiniz. Üstüne 100 TL kalıyor. Belki biraz daha koyup yanına 1. nesil apple...
  87. Fingolfin Ladislao

Burada ekonominin niye bu kadar kötü olduğunu anlatıp, söylemek istedikleriniz söyleyin (Kurallara uyarak tabii ki)

Burada ekonomi ve ekonominin dokunduğu her konu hakkında söylemek istediklerinizi kurallara uyarak söyleyin. Benim bir sorum var, faizi sıfıra indirseler ne olur?
  88. Fingolfin Ladislao

Sony yapabileceğinin en üstünün daha üstünü yapmış/ PS 5/ Spiderman 2, horizaon zero dawn 2 ve resident evil 8/Xbox'ı sallayın

Açıkçası ben eğer inanılmaz bir şey yapmazlarsa bu yükselttikleri beklentileri karşılayamayacaklarını düşünüyordum ama ps 5'in tasarımı inanılmaz olmuş. Başta hep xbox daha güçlü falan diyordum ama ps5'in verdiği performans youtube'da yayınlanınca ve tasarımını görünce xbox salla dedim...
  89. Fingolfin Ladislao

En sevdiğiniz telefon ne?

Şu son zamanlarda en sevdiğiniz telefon ne? "Keşke alıp bir hafta falan kullanıp incelemesini yapabilsem" dediğiniz bir cihaz var mı? Ya da "La keşke bende olsa" dediğiniz bir telefon? Benim Oppo find x2 veya realme x2 pro
  90. Fingolfin Ladislao

Telefonların hak ettikleri değerleri (vergili)

Realme 6İ 1000 tl Realme 6 2000 tl Realme 6 pro 2500-3000 tl Realme x2 pro (Bence fiyatını sonuna kadar hak ediyor) Xiaomi mi note 10 lite 3000tl mi9T 2400 tl mi 10 6500 tl redmi note 8 1300 tl redmi note 8 pro 1900 tl mi note 10 4500 tl mi note 10 pro 5000 tl S20 ultra 9500 tl S20 plus 7000 tl...
  91. Fingolfin Ladislao

Bütçem 10 kuruş ıphone alcam

Bu ne ben anlayamıyorum. Adamın bütçesi çok düşük, ıphone alacağım diyor. Ya bazıları 1500-1000 tl ile ıphone alacağım başka istemiyorum diyor. Yani bu nasıl bir kafa anlayamadım. Birisi 7000 tl bütçe ile soruyor, tamam mantıklı ve güzel bir seçim ıphone ama gidip de 3000 lira ile, 2500 lira ile...
  92. Fingolfin Ladislao

Xiaomi mi 10 lite 5G, Xiaomi artık en iyi F/P.

Mi 10 lite 5G'nin özellikleri: https://www.epey.com/akilli-telefonlar/xiaomi-mi-10-lite-5g.html Fiyatı ise sadece 350 euro. Verdiği özelliklere göre bence fiyatı çok çok iyi. Siz ne düşünüyorsunuz ve Türkiye fiyatı sizce kaç tl olur?
  93. Fingolfin Ladislao

Oneplus Türkiye'ye geldi mi?

https://www.hepsiburada.com/oneplus-7t-128-gb-oneplus-turkiye-garantili-p-hbv00000tomqo Bu ilanda Oneplus tr garantili denilmiş ve site de Hepsiburada. https://shiftdelete.net/realme-ve-oneplus-turkiye-mujdesi-geldi Bu haberde de Realme Oneplus'ın Türkiye'ye geleceği yazılmış, Realme geldi...
  94. Fingolfin Ladislao

Apple'ı seviyor musunuz, nefret mi ediyorsunuz?

Açıkçası ben hiç haz etmiyorum. Sadece pahalılık üzerine kurulmuş bir şirket bence 2011'den beri. Apple güncellemeler ile telefonlarının önce batarya performanslarını düşürdü, sonra işlemcileri yavaşlattı. Bahanesi ise Iphone cihazların, bataryaları küçük olduğu için işlemcilerin güç tüketimini...
  95. Fingolfin Ladislao

Dinamik Aralık ve HDR Nedir?

Dinamik aralık kısaca, bir karede ki en parlak alan ile en karanlık arasında ki ışık farkıdır. Görüntüyü oluşturan parlak ışık kaynağı ile en karanlık notanın bir arada görülebildiği, detayların daha net seçilebildiği görüntüler veya fotoğraflar dinamik aralığı geniş fotoğraflardır. Eğer bir...
  96. Fingolfin Ladislao

Sokağa çıkınca ilk ne yapacaksınız?

Sokağa çıkınca ilk ne yapacaksınız ?
  97. Fingolfin Ladislao

M30s bile 2.550 tl olmuş!! Telefon fiyatları aşırı yüksek!!

Telefon fiyatları aşırı yüksek, m30s 1750 tl'ye düşmüştü şimdi 2.550 tl olmuş: https://www.epey.com/akilli-telefonlar/samsung-galaxy-m30s.html Redmi note 8 pro 1950 tl'ye kadar düşmüştü 2800 olmuş: https://www.epey.com/akilli-telefonlar/redmi-note-8-pro.html Mi9T 2500 tl'ye kadar düşmüştü geri...
  98. Fingolfin Ladislao

Find X2

Find X2 geçtiğimiz günlerde Türkiye'ye geldi ve inanılmaz bir cihaz. Cihazın en çok öne çıkan özellikleri, yaklaşık 40 dakika gibi bir sürede %100 şarj olabilmesi, 12 GB ram'i, SD 865 işlemcisi, batarya performansı, 1440x3168 çözünürlükte 120 Hz tazeleme hızını verebilmesi. Bu özellikler...
  99. Fingolfin Ladislao

İlk Koronavirüs hastası

Şu an Koronavirüs tüm Dünya'nın sorunu haline gelmiş bir hastlık. Ve bir çok kişinin aklında ki soru ise "İlk vaka kim!?" https://www.sabah.com.tr/dunya/2020/03/31/son-dakika-iste-dunyaya-corona-virusu-bulastiran-cinli-kadin-kimligi-ortaya-cikti...
  100. Fingolfin Ladislao

Mobil işlemcilerin en iyisi Snapdragon 865 mi yoksa A13 Bionic mi?

Hiçbir zaman bir mobil işlemcinin saf performansı elde edilmez, işlemcinin verdiği performans içinde kullanıldığı donanım ile, kullanılan işletim sistemi ve yazılım ile değişir. Bu yüzden Apple'ın işlemcileri IOS işletim sistemlerinin optimizasyonu ve satabilitesi sayesinde genelde daha iyi...
  101. Fingolfin Ladislao

Evde kullanmak için yazıcı önerisi

Bütçe aralığı 300-400 tl. Evde kullanmak için yazıcı önerir misiniz?
  102. Fingolfin Ladislao

Çinliler işi anlamış

Çinli üreticiler artık gerçekten F/P'nin ne olduğunu anlamış. Eskiden akıllı telefon üreticiler için F/P demek sadece fiyatına göre iyi özellik demek idi. O yüzden iyi özellik diyerek 1000 dolar civarında telefon modelleri çıkartıyorlardı ve içine bir sürü özellikle dolduruyorlardı. Ama artık...
  103. Fingolfin Ladislao

Mi Note10 Lite hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Biliyorsunuz bu gün Mi Note 10 Lite tanıtıldı, hakkında ne düşünüyorsunuz, sizce iyi bir telefon mu, fiyatı ne olmalı ya da nasıl bir fiyatla gelirse iyi olur?
  104. Fingolfin Ladislao

Redmi Note 9S Türkiye fiyatını hak ediyor mu?

Redmi Note 9S Türkiye fiyatını hak ediyor mu? IPS paneli, 4Gb ram'i var. Ama 720 G işlemcisi ve 5020 mAh bataryası var hak ediyor mu 2750 tl fiyatı?
  105. Fingolfin Ladislao

2.5-3 yıl sonra Oneplus 7pro alınır mı?

Oneplus 7 pro 2.5-3 yıl sonra alınır mı? Baktığınız zaman işlemcisi, ekranı ve kamerası 3 yıl sonra bile çok iyi performans verir gibi duruyor.
  106. Fingolfin Ladislao

Çentiği bıraksınlar artık

Bence artık çentiği bıraksınlar, ya S9 ve S8 serilerinde gördüğümüz kenarlar çok ince, üstte ve altta ince çerçeveler olacak şekilde hem premium duran hem de çok şık bir (Çok şık derken genelde bende dahil herkes çok sevmişti S8 ve S9 telefonlarının tasarımını) görünüme sahip tasarımlar...
  107. Fingolfin Ladislao

İtalya da kur'an okudular

Çok garip günlerdeyiz ya, Oneplus 900 dolar telefon çıkarırken Apple 400 dolar telefon çıkarıyor, bir yıl içinde bir sürü olay oluyor aynı zamanda İtalyalılar kur'an okuyor.
  108. Fingolfin Ladislao

Playstation5 7000 tl mi olacak?

Playstation5 son gelen %50 vergi ile 7000 tl olacak mı? Yoksa 7000 tl olmasa da 5000-6000 tl mi olacak?
  109. Fingolfin Ladislao

Mart 2020 mi9T alınır mı?

Mart 2020 mi9T alınır mı, veya tavsiyeniz var mı bu fiyata (6 ram/64 rom)?
  110. Fingolfin Ladislao

Iphone SE 2020 vergi olayı

Saat bunu yazarken 10:21 ve dolar 6.90 TL. 400 x 6.90 = 2.760 TL Telefonun ülkemizde fiyatı 5.300 TL. Bir Tane de devlet için alıyoruz. Vergi aşırı fazla bunun nedeni ne? Mesela S20 Ultra 1350 euro. Saat 10:25 ve euro 7.51. 1350 x 7.51 = 10.141 TL. Ülkedeki şu anki fiyatı ise Samsung'un...
  111. Fingolfin Ladislao

Steve Jobs sonrası Apple

Buna gereksiz kar kısması denir mi bilmiyorum ama çok saçma şeyler olabiliyor. Mesela uygun fiyatlı bir telefon için (Iphone 9 ya da Iphone se2 ne derseniz) 4.7" ekran belirliyorlar ve ekran küçük olduğundan PPİ oranı da düşük olacak (PPİ oranının düşük olacağını herkes biliyor XR ve 11 de bile...
  112. Fingolfin Ladislao

Realme 6 serisi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Siz Realme 6, 6 pro, 6 i ve Realme buds air hakkında ne düşünüyorsunuz? Bence 6 Pro modelinin fiyatı biraz yüksek ama asıl pahallı model bence 6i oldu. Çünkü ekranı 720 p çözünürlük ile geliyor bu bile bence 1800 tl olmayı hak edememesine sebep oluyor. Artık fhd+ yani 1080x2340 çözünürlüğün...
  113. Fingolfin Ladislao

7200 tl bütçeli monitör dahil sistem.

https://www.incehesap.com/pch-f-class-1-1-pc-hocasi-gaming-pc-fiyati-45603/ Bu sistemi nasıl değişiklik yapmalıyım monitör dahil olarak 7200 tl bütçem var.
  114. Fingolfin Ladislao

Koronavirüs zamanında inatla dışarı çıkanlar hakkında

Koronavirüs zamanında inatla dışarı çıkanlar hakkında tüm düşünceleriniz neler ve sizce bunlara ne yapılması gerekiyor?
  115. Fingolfin Ladislao

En çok istediğiniz şey ne?

Şu zamana kadar en çok istediğiniz şey veya çok istediğiniz fakat sahip olamadığınız şey nedir?
  116. Fingolfin Ladislao

Bu Foruma Ne Kadardır Üyesiniz?

Siz bu foruma ne kadardır üyesiniz?
  117. Fingolfin Ladislao

Kimler Gece Modu kullanıyor?

Merhaba, siz SDN forumu hangi modda kullanıyorsunuz, gündüz modunda mı, gece modunda mı?
  118. Fingolfin Ladislao

Half Life 3 mü geliyor?

Bildiğiniz gibi Half Life Alyx 23 mart tarihinde piyasaya sunuldu ve oyunun bitişi (sonu) herkese "Half Life 3 ? " dedirtti. Öncelikle 2. oyunun sonunu hatırlayalım: (3:45'e gidin) Half Life 2nin sonunda Eli ölmüştü. Gelelim şimdiki oyunumuza yani Alyx'e. Bildiğiniz gibi Half Life Alyx...
  119. Fingolfin Ladislao

Samsung'un 150 mega-piksel sensörü

Geçtiğimiz haftalarda Samsung'un 150 mega-piksellik bir sensör geliştirdiğini öğrenmiştik. Samsung s20 ailesini tanıttığından beri cep telefonlarında mega-pikselin fotoğraf ve video kalitesini arttırdığını sanıyormuş gibi yüksek mega-piksel değerlerine sahip kameralar üretiyor. Ama hepimiz...
  120. Fingolfin Ladislao

Dünyanın en iyi kameralı telefonu artık Huawei P40 Pro

Bazı kişilerin "Sırf kamerada fotoğrafı iyi diye ona para verilmez" dediği, video performansını bir türlü beğendiremeyen Huawei artık P40 Pro ile Dünya'nın en iyi kameralı telefonu. 105 DXOMARK video puanı ile video performansını beğendiremeyen Huawei artık Dünya'nın en iyi video çeken telefonu...
  121. Fingolfin Ladislao

Sizce en vazgeçilmez, en iyi elektronik cihaz hangisi?(Bu bir telefon modeli, laptop modeli de olabilir, direk telefon ya da bilgisayar da olabilir.)

Sizce en vazgeçilmez, en iyi elektronik cihaz hangisi? Bence en iyisi ve en vazgeçilmezi Xiaomi mi 10 Pro 5G.
  122. Fingolfin Ladislao

Sizce şu ana kadarki en önemli, vazgeçilmez ve en iyi şey ne?

Sizce şu ana kadarki en önemli, vazgeçilmez ve en iyi şey ne?
  123. Fingolfin Ladislao

Kitap Tavsiyesi

13 yaş için fantastik-bilim kurgu tarzında önerebileceğiniz kitap var mı?
  124. Fingolfin Ladislao

En iyi fiyat performans cihazı sizce hangisi?

Bence şu ana kadar ki en iyi fiyat performans cihazı Xiaomi mi9T. Çünkü SD 730 işlemcisi çentik siz, ful ekran amoled paneli, müthiş kamera performansı ve ortalama 2600 tl lik fiyatı ile çok iyi. PEKİ SİZCE EN İYİ F/P CİHAZI HANGİSİ, NEDEN?
  125. Fingolfin Ladislao

Tarihin en büyük icadı nedir?

Düşünün, insanlık tarihinin en önemli icadı nedir? Kağıt, ateş, tekerlek? Evet bunlar en önemlilerinden bazıları ama daha derin düşünün, çok eskilere gitmeyin. Son dönemlerde yapılan gelişmeleri, telefonları, uyduları, bilgisayarları geleceği de unutmayın yapay zeka, artırılmış gerçeklik...
  126. Fingolfin Ladislao

Bu monitör nasıl ?

https://www.itopya.com/asus-tuf-gaming-236-vg24vq-144hz-1ms-2xhdmi-dp-freesync-gaming-monitor-9/ Bu monitörü kullanan var mı, varsa herhangi bir (kronik vb.) sıkıntısı var mı, monitör nasıl, kullanıcı tavsiyesine ihtiyacım var.
  127. Fingolfin Ladislao

1000 tl civarı F/P monitör tavsiyesi

Şu an 1000 tl civarı, oyun oynamak için bir monitöre ihtiyacım var önerilerinizi bekliyorum(Laptop'a bağlayacağımdan maksimum 120 Hz kullanabileceğim).
  128. Fingolfin Ladislao

Transistörler

Düşünün, insanlık tarihinin en önemli icadı nedir? Kağıt, ateş, tekerlek? Evet bunlar en önemlilerinden bazıları ama daha derin düşünün, çok eskilere gitmeyin. Son dönemlerde yapılan gelişmeleri, telefonları, uyduları, bilgisayarları geleceği de unutmayın yapay zeka, artırılmış gerçeklik...
  129. Fingolfin Ladislao

Transistörler

Düşünün, insanlık tarihinin en önemli icadı nedir? Kâğıt, ateş, tekerlek? Evet bunlar en önemlilerinden bazıları ama daha derin düşünün, çok eskilere gitmeyin. Son dönemlerde yapılan gelişmeleri, telefonları, uyduları, bilgisayarları geleceği de unutmayın yapay zekâ, artırılmış gerçeklik...
  130. Fingolfin Ladislao

Konularımı bulamıyorum?

Şu ana kadar 9 konu açmıştım ve bugün bu sabah foruma girdiğimde sadece 4 tanesi var diğer 5 konuyu bulamıyorum ne yapacağım? Konularımı bul'a tıkladıktan sonra sadece 4 tanesi çıkıyor karşıma hiçbir şekilde bulamadım.
  131. Fingolfin Ladislao

Google servisleri olmayan, Huawei marka telefon almak mantıklı mı ?

Biliyorsunuz ki yıl 2020 artık Google servisleri yok peki Huawei almak mantıklı mı? Ben olsam (Buradaki tüm düşünceler tamamı ile şahsi düşüncem lütfen yanlış anlamayın) alırdım. Şimdi "Google olmayan bir telefonu nasıl alıyorsun?" diyecekler olabilir. Aslında %50 haklılar ki bende öyle...
  132. Fingolfin Ladislao

Realme 5 Pro mu, yoksa Redmi Note 8 Pro mu, veya 2500TL'ye hangi telefonu önerirsiniz?

yaklaşık 8-9 ay sonra telefon almayı düşünen biri için realme 5 pro yu mu önerirsiniz yosa redmi note 8 pro yu mu veya en fazla 2500 tl bütçe için hangi telefonu önerirsiniz?
  133. Fingolfin Ladislao

Bir telefonun kamerasının kalitesi MP sinden anlaşılabilir mi?

Bir telefonun kamerasının kalitesi megapikselinden tam olarak anlaşılamaz ,çünkü günümüzde fiyat performans ın en iyilerinden olan Redmi Note 8 Pro modelinde 64 megapiksellik bir ana kamera bulunmakta ve bu kamera 4k 30 kare video çekebilmekte ve bu telefonda herhangi bir görüntü sabitleyici...
  134. Fingolfin Ladislao

Android telefonlarda neden daha çok ram'e ihtiyaç duyulur?

Aslında bunun nedeni android telefonlarda ön bellek , siz temizlemezseniz hiçbir zaman temizlenmez ve kullandığınız uygulama temizlenmediği için ram de yar kaplar , yani bir uygulama açtığınız zaman o da ram de yer kaplayacağı için daha fazla ram e ihtiyaç duyulur , ios işletim sisteminde ise...