Arama sonuçlarınız

1. S

Soru Sizce bu sistem alınır mı ?

Merhabalar öncelikle bir kasa almayı planlıyorum fakat şu son zamanlarda intel mi amd mi karar veremedim bir adet intelli kasa dizdim linklerini aşşağıya bırakıyorum sizce bundan daha iyi ya da bu fiyata alınabilecek daha iyi bir şey varsa bana yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkür ederim...
  2. S

Yardım Ideapad Gaming 3 RTX3060 yeni seri performans sorunu

Öncelikler merhaba sorunumu kısa ve öz anlatmam gerekirse şöyle bundan önce Ryzen 5 5600H RTX 3060 olan bir laptop ile oynuyordum Lenovo markalı fakat ölü pixel olduğu için değişim talep ettim ve bana yeni serisi olan Lenovo'nun yine Ideapad Gaming 3 olan...
  3. S

Öneri Laptop sırt çantası önerisi 15"

Merhabalar şehir dışında okuyorum haliyle sürekli gidip geliyorum öneri olarak bu amazon indirimi olur ne bileyim başka bir yer olur sağlam kaliteli bir sırt çantası arıyorum laptop için önerilerinize açığım.
  4. S

Yardım Windows 11 den sonra valorant hatası ve bios sorunu.

Merhaba windows 11 e geçtim valoranta giremiyorum buda benim bios ekranım sanırım daha kötüsünü görmedim buradan secure boot enable fakat hala giremiyorum sanırım status olanıda enable yapmam gerekiyor fakat maalesef yapamıyorum yardımcı olursanız sevinirim....
  5. S

Öneri Monitör önerisi

Merhabalar Lenova 3060 'lı laptop kullanıcısıyım 15" bir ekranım var yaklaşık 3000-3500 civarı param var önerebileceğiniz 27" en az 144 hz monitör var mı yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim...
  6. S

Öneri 15 bin 17 bin tl arası oyuncu laptop önerisi.

Merhaba yaklaşık 16-17 bin TL'ye sahibim alınabilecek en fiyat performans oyuncu laptopunu arıyorum yardımcı olursanız sevinirim yaklaşan herhangi bir indirim falan varsa bekleyebilirimde.
  7. S

Soru İşlemci, ram, ekran kartımda bir problem var.

1-Merhabalar windowsu ssd yemi kurdum yoksa harddiske mi kurdum bir bilgim yok ikisininde boyutu aynı gb olarak hangisi ssd anlayamıyorum. Formattan sonra sanki bilgisayarım biraz yavaşladı. 2-Ramlerimden tam performans alıyor muyum ? 3-Ekran kartımın sıcaklığı normal mi ? 4-İşlemci kullanım...
  8. S

Yardım Formattan sonra bilgisayarımda yavaşlamalar yüksek işlemci kullanımı

Merhabalar bilgisayarıma yaklaşık 2-3 hafta önce format attım usb ile sonrasında gerekli driver sürücülerini kurdum. Genelde bilgisayarda oyun oynarım bu sıralar oynadığım oyunlarda işlemcimin %100 olarak kullandığını görüyorum sebebini anlayamıyorum üstüne de oyunda donmalar yaşıyorum %100...
  9. S

Yardım AMD ekran kartı sürücü hatası

Merhaba bu sabah bilgisayarımda bir oyuna girmeye çalıştım ve crash yedim ekran kartı Driver'ım tarafından sonra kapatıp tekrar denedim oyuna girmeyi ardından aynı hata ile karşılaştım ve ekranda bir sürü ikon çıktı. Oyun ikonu Windows işaretleri vb. sonrasında bilgisayarı tekrardan başlatayım...
  10. S

Soru Ssd Tercihi

1-Merhaba anakartım ssd destekler mi ? 2-SSD seçerken nelere dikkat etmeliyim 3-Sistemimi güncelledim fakat hala eski harddiskimi kullanıyorum ssd alsam bilgisayar biraz daha rahatlar mı ? 4-Herhangi bir ssd aldığımda takabilir miyim çalışır mı ? 5-500gb lik bir ssd arıyorum okuma hızı ve yazma...
  11. S

Kablosuz Kulaklık Önerileri

Merhabalar kulaklık önerilerine açığım kulak içi kafa üstü fark etmez kaliteli 1000 tl ye kadar bütçem var orta üst segment istiyorum yani 200 300 tl değilde 500-1000 arası olursa çok iyi olur tavsiyelere açığım şimdiden teşekkür ederim. Kulaklığı müzik dinlemek için istiyorum öğrenciyim toplu...
  12. S

KABLOSUZ KULAKLIK ÖNERİLERİ

Merhabalar kulaklık önerilerine açığım kulak içi kafa üstü fark etmez kaliteli 1000 tl ye kadar bütçem var orta üst segment istiyorum yani 200 300 tl değilde 500-1000 arası olursa çok iyi olur tavsiyelere açığım şimdiden teşekkür ederim. Kulaklığı müzik dinlemek için istiyorum öğrenciyim toplu...
  13. S

Yeni anakart ve ram aldım ramlerim bu anakartta çalışır mı ?

Merhabalar bu ram anakartımda çalışır mı intel amd diye ayrılıyormu çünkü satın aldım iade etmem gerekecek ? KNG HX432C16FB3/16 HyperX Bilgisayar Belleği, 16GB D4, 3200Mh: Amazon.com.tr anakartım--> https://www.amazon.com.tr/gp/product/B07V9L4RT6/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1
  14. S

Merhaba ben RAM satın aldım fakat amd intel ayrımı var mı ?

Merhabalar https://www.amazon.com.tr/gp/product/B07WCQRMWQ/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o01_s00?ie=UTF8&psc=1 aldığım ram bu birde aldığım anakartı ve işlemciyi atayım https://www.amazon.com.tr/gp/product/B07V9L4RT6/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1...
  15. S

Bu iki ürün aynı değil mi farkları nedir yardımcı olur musunuz ?

Merhaba aynı ürün gibi duruyor fakat anlayamadım farklarını bir yer yanlış mı yazmış ? 1-https://www.amazon.com.tr/B450-Gaming-Plus-Bilgisayar-Anakart%C4%B1/dp/B07V9L4RT6/ref=sr_1_1?__mk_tr_TR=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&dchild=1&keywords=msi+b450+gaming+plus+max&qid=1604922947&sr=8-1...
  16. S

mATX ile ATX arasındaki fark nedir ?

Merhaba bir sistem diziyorum daha doğrusu anakartım yandığı için yeni donanımlar alıyorum yardımcı olursanız anakart hakkında sevinirim 1-Adata XPG Gammix D30 8GB 3000MHz x2 2-AMD Ryzen 5 3500X 3.6GHz 3-MSI B450 Gaming Plus Max AMD B450 4133MHz DDR4 Soket AM4 ATX Anakart bu mu yoksa Asus TUF...
  17. S

Hangi sistem daha iyi, oyun performansı açısından ?

AMD-- MSI B450M-A Pro Max AMD B450 3200MHz AMD Ryzen 5 3500X 3.6GHz Sharkoon SHP650 V2 650W Adata XPG Gammix D30 8GB 3000MHz DDR4 ekran kartı elimde şu anda hali hazırda olan RX 570 4GB İNTEL-- Asus Prime B460M-A Intel B460 Intel Core i5 10400F 2.90GHz Sharkoon SHP650 V2 650W Adata XPG Gammix...
  18. S

İşlemcime göre anakart ve ram ne almam gerekiyor ?

Merhabalar şu an kullandığım ekran kartım rx570 anakartımın yanması sonucu yeni anakart işlemci ve ram almam gerekiyor bunun üzerine bir sürü yerde araştırma yaptım bana amd de ayrı intel de ayrı olmak üzere 2 farklı seçenek çıkarttılar fakat karar verme aşaması gerçekten zor bana yardımcı...
  19. S

Sizce bu saydığım bileşenlerle oyun bilgisayarı olur mu?

Merhaba bir bilgisayar dizmek istiyorum hali hazırda ekran kartım var rx570 4gb Anakart olarak : msi b450m-a pro max 3200 mhz --> https://www.hepsiburada.com/msi-b450m-a-pro-max-amd-b450-3200mhz-ddr4-matx-anakart-p-HBV00000NORFD?magaza=Hepsiburada İşlemci olarak : Amd ryzen 5 3500x -->...
  20. S

3500 tl almak istediğim parçalar içeride bakarsanız sevinirim.

Merhabalar, bilgisayarımın anakartı güç kaynağımın soketlerinin hepsi yandığı için yeni parçalar almam gerekiyor. İlk olarak işlemcim falan eski olduğu için ddr3 yeni aldığım anakart am4 destekli olacağı için işlemci ram güçkaynağı ve anakartı hep beraberinde değişmem gerekiyor fakat bende 3500...
  21. S

Oyunlarda darboğaz

Merhabalar işlemcim fx8350 ekran kartım rx570amd darboğaz yaşıyorum oynadığım tek oyun valorant fps sürekli oynuyor bu monitörüm 144hz oyunun grafiklerini maximuma aldığımda ekran kartım kaldırmıyor biraz indirdiğimdede darboğaz yiyorum amd radeon software dan bi ayar falan bildiğiniz ya da...
  22. S

İşlemciyi maksimum frekansta kullanmak

Merhaba eskiden bilgisayarımda bir uygulama var dı cpu daki GHz yi max da tutmaya çalışıyordu simgesi bir araba simgesiydi park ile ilgili bişi olması gerek aklıma takıldı indirmem gerek bilen birisi yardımcı olabilir mi ?
  23. S

Amd hata 206

Merhaba bilgisayarıma yeni format attım ve ekran kartı driver yükleyemiyorum yardımcı olurmusunuz amd hata 206 veriyor ters giden bir şey var diyip duruyor
  24. S

Yeni ekran kartı aldım AMD RADEON oyun performans ayarları bilen varsa yardımcı olabilir mi ?

Yeni ekran kartı aldım AMD RADEON oyun performans ayarları bilen varsa yardımcı olabilir mi ? 1-Oyun kısmında bir sürü ayar var sizce ne yapmalıyım
  25. S

Formattan sonra yüklenecek oyun bileşenleri vb

Merhaba bilgisayara format attım fakat şu an ne yapmam gerekiyor çok bir bilgim yok bilgisayarı oyun oynamak için kullanıyorum ; 1- Yüklemem gereken driverlar neler oyun bileşenleri ? 2-Windows güncellemelerini yapmalımıyım ? 3-yardımcı olursanız çok sevinirim bütün driverların olduğu bir site...
  26. S

Yeni ekran kartım kasama sığar mı

Şu an kasamda bulunan ekran kartı : 1-https://www.vatanbilgisayar.com/hd7850-oc-gddr5-2gb-256bit-amd-radeon-dx111-ekran-karti.html Yeni alacağım ekran kartı 2- ASUS RX570 ROG STRIX 4GB GDDR5 OC 256Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan...
  27. S

Monitör Tavsiyesi

Merhaba arkadaşlar bana monitör lazım şu anki monitörüm leş 60hz 1600x900 bana böyle güzel f/p ürünü lazım 144 hz 27 inç falan fakat benim bütçem 1300 tl falan varmıdır bildiginiz.
  28. S

Yeni ekran kartı alıcam psu dan çıkan pin sayısı eksik mi ? ekran kartı gb önemli mi ? GDDR5 nedir ?

1-Şu an kullandığım ekran kartında 6 pinlik giriş var ve benim psu dan ekstra 6 pinlik bir tane boşta ve bir tane de 2 pin boşta yani ben 6+2 yapabiliyormuyum yeni aldıgım ekran kartına takabilirmiyim direk öyle. 2-Alacağım ekran kartı asus rog RX570 4gb fakat arkadaşım aklımı bulandırdı yok...
  29. S

Yeni anakart ve işlemci tavsiyesi

Merhaba ekran kartım HD7850 2GB ilk önce ekran kartımı güncellemek istiyordum fakat forumdaki arkadaşların tavsiyesi üzerine yeni ekran kartının darboğaz yapacağını anladım bu yüzden ekran kartı yerine yeni bir anakart ve işlemci almaya karar verdim fakat bu konularda pek bilgim yok yani şu an...
  30. S

Yeni ekran kartı mı yoksa öbür bileşenler mi

Merhaba ekran kartım eskidiği için değiştirmeye karar verdim fakat hiç bilmediğim bir konu. Yaklaşık 1600 TL bütçem var fakat aldığım ekran kartı işlemcimle, ana kartımla uyumlu mu, kasama sığacak mı, nasıl anlayacağım yardımcı olur musunuz? Gerekirse sistem bilgilerimi atarım ne gerekiyorsa...
  31. S

Ekran kartı driver

Merhaba bilgisayarıma yeni format attım windowsu güncelledim fakat ekran kartım AMD ve amd ekran kartı driverlarında sıkıntı çekiyorum genelde, kendi sitesi üzerinden indirdim kurdum amd software diye bir uygulama kurdu bu kurduğu uygulama benim oyunlardaki performansımı etkiler mi iyi ya da...
  32. S

Format sonrası oyunlarda fps düşüşü.

merhaba bilgisayarıma yaklaşık 1 2 hafta önce format attım fakat oyunlarda gözle görülür şekilde donma fps düşüşü aldım bazı oyunlarda 200 alırken şu an 120 100 bazen oyun içlerinde 60 dan aşşağı düştüğünü görüyorum anlayamadığım bir şekilde driver booster uygulaması ile driverları yükledim ne...