Arama sonuçlarınız

1. Y

Benim gibi sınava girecek kişilere hile veriyim

Hayır, aşağıdaki gibi bir optik veriliyor: Sözel bölüm için ayrı, sayısal bölüm için ayrı. T.C. Kimlik No. kodlanmış bir şekilde veriliyor. Oturumlar bittikten sonra toplanan optikleri ve sınav kitapçıklarını gözetmenler götürüyor. Ayrıca düşündüğünüz yöntem kul hakkı. Uyanıklık yapmayın!
  2. Y

Ateistler ve technopat hakkında...

Tarafımı belli etmez demiyorum, tarafa üye olduğumu belirtmez diyorum.
  3. Y

Çünkü değilim.
  4. Y

Teşkilat/taraf dedim. Şaka olduğum mu anlaşılıyor?
  5. Y

Bir görüşü savunmak bir teşkilatın/tarafın üyesi olmak değildir. Üslubunuza dikkat edin!
  6. Y

Forumu trollemek mi? Lütfen forumu trollediğime dair bir şey paylaşın. Belgelerle gelin, konuşmalarla değil! Technopat'taki paylaşımlarını eleştirmiyorum, Twitter'da şahsı adına paylaşımlarını eleştiriyorum. Bu yüzden banlanmam. Allah'ım bana sabır ver! Siz geçerli delillerle ispatlayana kadar...
  7. Y

Komik olduğunuzu zannediyorsanız değilsiniz. Siz de ispatlayın benim TİT çalışanı olduğumu! Birkaç mesaja beğeni atıp kızgın atmakla TİT üyesi mi olunuyor?
  8. Y

Bu gönderileri de yanlış. Herkes herkesin dinine saygı duymalı. Ben Müslümansam bir ateist veya bir Hristiyan benim dinime saygı duymalı. Veya ben ateistsem Müslüman birisine yobaz diyemem.
  9. Y

Recep Baltaş'ın bu Çin zulmü hakkındaki gönderileri kesinlikle yanlış. Ama ateist olmasını eleştirenler hakkında şunu söyleyeyim: Herkes herkesin dini tercihine saygı duymalı. O zaman benim mesajımı alıntılamayın. DA Forum'dan hiçbir zaman ban yemedim. Bu konu hakkında yazdığım bütün...
  10. Y

Düzelttim ifademi. Ama benim Technopat'ın istihbarat üyesi olduğumu iddia ediyorsanız ispatlamak zo-run-da-sı-nız! Öyle bir şey mi istedim? İstediysem ispatlayın!
  11. Y

20 defa aynı hatayı tekrarlamadığınız sürece o kadar uzun süre banlanmazsınız. Hakkımda asılsız iddialarda bulunmak yerine ispatlayın! Konunuzun komik olan tarafı, Recep Baltaş'a cani demeniz. Yoksa karşı tarafın da üslubu uygun değil. Recep Baltaş'ın da bu konudaki ifadesi kesinlikle yanlış.
  12. Y

iphone xs ten samsung s20

Bence geçilmez, iPhone XS hâlâ yıllarca idare edilebilecek bir telefon.
  13. Y

Kim Haklı? EBA mı Google mı?

EBA hatalı; 1 dm 0,1 metreye, 10 dm 1 metreye eşittir.
  14. Y

Ssd önerisi

Kingston A400 modeline bakabilirsiniz. Önermediğim bir model. Okulumuz akıllı tahtalarında kullanılıyor ve 50 °C'yi geçen sıcaklık değeri var. Ayrıca WD SSD Dashboard adlı yazılımda sağlık durumu görünmüyor. CrystalDiskInfo'da ise bütün veriler aynı görünüyor. Sağlığının çabuk düşmesi kronik...
  15. Y

Bayramda Köprü ve Otoyollar Ücretsiz

Sokağa çıkma yasağında kim kullanacak köprü ve otoyolları, çok merak ediyorum.
  16. Y

Ssd önerisi

Bütçeniz ne kadar?
  17. Y

Darboğaz yapan donanım hangisi

MSI Afterburner ile oyun içi değerlerinizi atın. SSD sadece oyunların hızlı açılmasını ve haritanın yüklenmesi kaynaklı drop sorunlarını çözer. FPS ve kasma sorunlarına doğrudan bir etkisi yoktur.
  18. Y

TRT’de el pençe divan görüntü!

Bazı şeyler söylenmeye çalışılıyor da neyse...
  19. Y

144p video izleyen varmı

Yanlış anlamayın ama 144p izlemek tost makinesinden izlemek gibi bir şey. Evde 720p-1080p izliyorum. Kendi mobil internetime geçince 360p'den aşağı video izlemem. Müzik dinlerken 144p'ye alırım, orası ayrı. :)
  20. Y

Youtubeye video yüklüyorum %1 ve bunu diyo

Videonuzun yüklenmesi internet upload hızınıza göre değişir. Videonuzun yüklenmesi bittikten sonra işlenmeye geçecektir ve SD çözünürlüklü sürümü hazırlanacaktır. İşlenme bittikten sonra videonuzu yayınlayabilirsiniz. Videonuzun HD sürümü arka planda işlenmeye devam edecektir, o sırada...
  21. Y

Sistemim GTA V kaldirirmi

Kaldırır ama kaç FPS alırsınız bilemeyeceğim. Medium ayarlarda 30'dan fazla FPS alabileceğinizi zannetmiyorum. Can You Run It sitesi tam doğru sonuçlar göstermiyor.
  22. Y

Laptopta fan yok

Hareketli bir parça kullanılmadan (fan gibi) bir donanımı veya bir sistemi soğutmadır.
  23. Y

Laptopta fan yok

Pasif soğutma kullanıyor olabilir, her dizüsütü sistemde fan olması şartı yok.
  24. Y

Download Upload Nedir?

Bu kadar bağnaz kimselere laf anlatılmaz. "He" deyin geçin. :)
  25. Y

Epic games sıradaki ücretsiz oyun tahmini

Epic Games'in bu hamlelerinden sonra Steam'de güzel bir yaz indirimi olur artık. :)
  26. Y

Zamunda da virüs var mıdır?

Korsan yazılımlarda her zaman virüs riski vardır. Kullanmanızı kesinlikle önermem.
  27. Y

Türk telekom vs Vodafone, hangisi ?

Hayır, yok. Mersin'e daha önce gitmedim.
  28. Y

Türk telekom vs Vodafone, hangisi ?

Ben Vodafone kullanıyorum, genel anlamda memnunum. Sormak istediğiniz soru varsa sorabilirsiniz. Bulunduğunuz yere göre değişir. Mesela bazı yerlerde Turkcell çok iyi çekerken Vodafone çekmiyor, bazı yerlerde Vodafone çok iyi çekerken Turkcell çekmiyor. Mesela Kayseri merkezde Vodafone ile...
  29. Y

xenforo ile wordpress entegre örnekleri???

XF lisansı ömürlüktür, 50$ olan o ücret güncelleştirme desteği içindir.
  30. Y

xenforo ile wordpress entegre örnekleri???

XPress eklentisiyle XenForo ile WordPress'i birbirine entegre edebilirsiniz. Ancak XPress eklentisi sıfır lisanstan daha pahalı. https://xenforo.com/community/resources/xpress-a-theme-and-bridge-for-bringing-wordpress-into-xenforo.6551/ İkinci el lisansla daha ucuza alınabilir.
  31. Y

iPhone XR mı, iPhone XS mi ?

OLED ekran takıntınız varsa XS öneririm. OLED ekran takıntınız yoksa, daha iyi işlemci ve performans, daha iyi batarya ömrü istiyorsanız iPhone 11'e bakabilirsiniz. Evet, Türkiye'de uygun bir bütçe değil çünkü telefon alırken fiyatının yarısı vergilere gidiyor. Yabancı ülkelerde XR herkesin...
  32. Y

BIOS'a Giremiyorum

1. Yöntem: Bilgisayarınızı yeniden başlatın (Kapatmayın, yeniden başlatın). Ardından sisteminizin marka modeline göre Del veya F2 tuşlarına hızlı hızlı basın ve çekin. BIOS menüsü açılacaktır. 2. Yöntem: Başlat menüsüne gidin ve Shift tuşuna basılı tutarken "Yeniden Başlat" düğmesine basın...
  33. Y

3 tane SSD var sizce hangisi?

HI-LEVEL önermem. Bütçeniz ne kadar?
  34. Y

nod32 ile alakalı sorunum hakkında

Başlatın. Kaspersky. ESET'ten daha iyi bir yazılımdır ve kaynak kullanımı azdır.
  35. Y

Site çok ağırlaştı

Bende de kimi zaman bayağı yavaş çalışıyor.
  36. Y

GTA V Ücretsiz İndir - Epic Games Gta 5 İndir

Epic Games Launcher üzerinden girmeyi deneyin. Oradan girince bir sıkıntı yaşamadım. 1589483762
  37. Y

Samsung akıllı saatlere sürpriz gelişme!

Bir de Türkçe dil desteği gelse... Türkçe dahil destekleneceği duyuruldu ama gelmedi bir türlü. Cortana gibi bu da mı kalacak?
  38. Y

Akıllı telefonunuzun ekran çözünürlüğü nedir

2220x1080 çözünürlüklü, FHD+, SUPER AMOLED ekranlı.
  39. Y

SDN Forum Çekilişi #4

Katılıyorum.
  40. Y

netflixde dizi öneren varmı

Locke & Key'e bakabilirsiniz.
  41. Y

Yeterli Sistemde Kasma Sorunu

Denetim masasından ne yaptınız da çözdünüz? Tam olarak söyleyin ki aynı durumla karşılaşan hemen sorununu çözsün.
  42. Y

Yeterli Sistemde Kasma Sorunu

Afterburner ile oyun içi değerleri atabilir misiniz? Sistem özellikleriniz normalde hayli hayli yetiyor. Bu tür yazılımların pek bir faydası yoktur, en fazla arka plan yazılımlarını kapatabilir. Özelden lütfen ama lütfen kimseye yardım etmeyin. Aynı sorunu yaşayanlar bu sefer çözümü...
  43. Y

Mutlak değer (Anlamıyorum help)

Kuralımızı hemen yazalım: a<0 ise |a|=-a a yerine 0'dan küçük bir sayı verelim, mesela -5. Kuralımızın olduğu yerde a gördüğümüz yere -5 yazalım. -5<0 ise |-5|=-(-5) - ile -'nin çarpıımı +'dır. Bu durumda -(-5)=+5 olacaktır. Bu durumda: |-5|=5 olur. Aynen öyle.
  44. Y

200 TL civarı akıllı bileklik önerisi

Görüntü olarak kaba duruyor, ayrıca ekranı TFT. Resmi olarak satışı olmadığı için Xiaomi Türkiye garantisi de yok, garanti benim için oldukça önemli.
  45. Y

En iyi haber spikeri kim?

Günümüz için bence Fatih Portakal.
  46. Y

Ülkemizdeki COVID-19 önlemleri yeterli mi?

Sağluk Bakanlığı COVID önlemlerini daha ilk vaka görülmeden almaya başlamıştı, iyi de çalışıyor ama halkımız yapmıyor, hâlâ bu konuda bilinçli değiliz. COVID'e yakalanan hastayı ziyaret edecek kadar da bilgisiz ve bana bir şey olmaz kafasındayız. Ama şu noktayı eleştiriyorum ki, kısıtlamalar...
  47. Y

işlemcim çok ısınıyor

Sanırım öyle olacak. :( İsterseniz satabilirsiniz.
  48. Y

işlemcim çok ısınıyor

İşler öyle yürümüyor. :) O zaman LGA1155 ile 1156 arasında da fark yok, takalım gitsin. :)
  49. Y

işlemcim çok ısınıyor

Toz filtresi çok ince bir şey değil mi? Bilmiyorum ama çok fazla etki edeceğini zannetmiyorum. Ayrıca kasa havayı normalde yan taraftan almaz. Tipik bir bilgisayar kasası soğuk havayı ön ve alt taraftan alır, sıcak havayı üst ve arka taraftan atar. 1589064744 AM2+ ve AM3 soket yapısına uygun...
  50. Y

işlemcim çok ısınıyor

Yeni fan almanız çok fazla bir etki sağlamayacaktır, zira kasanızın her tarafı camla kapalı. Kasayı değiştirmeniz uzun vadede çok güzel bir çözüm olacaktır, kasayı değiştiremiyorsanız modifikasyon yapabilirsiniz veya ön kapağı çıkarabilirsiniz, tabii o zaman da kasanın garantisi gidebilir...
  51. Y

işlemcim çok ısınıyor

1600 AF mi kullanıyorsunuz? Evet, mantıklı bir sebep. Sadece yan paneli açınca 10 derece fark ettiriyorsa ön paneli açınca daha da fark ettirir. Ön paneli açıp öyle denemenizi öneririm. Onun haricinde MSI Afterburner değerlerinizde voltaj değerleri görünmüyor, onları da ekleyip paylaşabilir...
  52. Y

işlemcim çok ısınıyor

R5 1600 AF kullanıyorsunuz sanırım. Sıcaklıklar oldukça yüksek, kasanın ön panelini çıkartıp deneyebilir misiniz? 1589062341
  53. Y

işlemcim çok ısınıyor

Önde 3 fan var ama fanın yeterli derecede hava alabileceği bir yer yok. Yanlardan zar zor içerisine hava almaya çalışıyor. MSI Afterburner ile oyun içi değerleri atabilir misiniz oyun yüklediyseniz?
  54. Y

İphone vs General Mobile

Tabii ki iPhone 11! İkinci el mi düşünüyorsunuz?
  55. Y

Win 10 Hangisi Hızlı?

FAST sürümü, Windows güncellemelerini çok önceden alır ve stabilite bakımından düşüktür. SLOW sürümü daha sonra alır ve FAST sürümüne göre daha stabildir. Release Preview kullanıcıları ise son hazırlanan Windows sürümünü son kullanıcıya sunulmadan önce alır ve FAST ve SLOW sürümlerinden daha...
  56. Y

işlemcim çok ısınıyor

Kasanızın önü tamamen cam, hava sirkülasyonu pek iyi bir model değil.
  57. Y

Sizce telefon mu almalıyım bilgisayar mı

Ortam biraz daha düzelince Redmi Note 8 gibi F/P bir telefon alıp 7000 TL civarına bir sistem toplayabilirsiniz.
  58. Y

işlemcim çok ısınıyor

Kasanız nedir? Hava sirkülasyonu sorun olabilir. Ek olarak, MSI Afterburner ile oyun içi değerleri atın.
  59. Y

HDD Bakım Nasıl Yapılır?

Bozuk sektör çoğunlukla donanımsal bir sorundur, yazılımsal olarak tamir edilemez. HDD'deki bütün verilerinizi yedekleyin ve çöpe atmaya hazırlanın. Kullanmak istiyorsanız sadece bozuk sektörlü bölümleri gizleyebilirsiniz, yine de pek sağlıklı olduğunu söyleyemeyeceğim.
  60. Y

Bu okula gidebilir miyim ?

Sorubak'tan. 2019'da %42'lik, 2018'de %36'lık dilimle öğrenci almış. https://www.sorubak.com/teogrobot/mektep/8837/polatli-mesleki-ve-teknik-anadolu-lisesi Hem merkezi hem de yerel yerleştirmeyle alıyor. Ayrıca puana çok takılmamak gerekiyor, önemli olan yüzdelik dilim.
  61. Y

Bütçemi çok aşıyor.
  62. Y

Bütçem yetse saat alırım. 300 TL bandında düzgün bir saat gösterin, inceleyelim. Bir tek Xiaomi AmazFit Bip bulabildim, hem tasarımını beğenmedim hem de bütçemi hayli hayli aşıyor.
  63. Y

Hepinize teşekkür ederim. Bilekliği muhtemelen yarın sipariş edeceğim. İkisinin tasarımını da oldukça beğendim ama özellikle Honor Band 5'in SpO₂, daha iyi uyku takibi, akıllı alarm, çeşitli spor dallarını daha iyi tanıma gibi özelliklerini daha çok beğendim. Mi Band 4'ün de pil ömrünü ve...
  64. Y

Aşk 101 dizisi için savcılık kararı belli oldu

Savcılık çok doğru bir karar vermiş, para karşılığında aldığım bir hizmetten kime ne ya? İsteyen istediği yönelimi seçer, isteyen eşcinsel olur, kime ne! Tamam, bu görüntülerin yayınlanmasını çok etik bulmuyorum ama kimse kimsenin ne izlediğine karışmamalı. Netflix sana zorla Aşk 101...
  65. Y

Fatih Tezcan: Atatürk'e hakaret edene kadar bana küfür edin

İyi olmuş. Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanun'a göre Atatürk'e alenen hakaret veya sövmenin 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası vardır.
  66. Y

Technopat sosyal REZİLLİĞİ

Öyle olsaydı ilk mesaj yazdığı konulardan biri burası olurdu. Oysaki 2000'e yakın mesajı var.
  67. Y

Asla Sıkılmadığınız Veya Çocukluğunuz Tarayıcı Oyunu

Ateş ve Su. :)
  68. Y

MSI B450 Tomahawk Max İşlemci Desteği

1. nesilden 3. nesile kadar bütün Ryzen işlemcileri ve bazı Athlon işlemcileri BIOS güncellemesi yapmadan takabilirsiniz. Tam uyumluluk listesine buradan ulaşabilirsiniz: https://www.msi.com/Motherboard/support/B450-TOMAHAWK-MAX#support-cpu
  69. Y

O zaman kanıdı ve hesabınızı görelim.
  70. Y

Gayet de imkânlı. Uyan nasıl uyuyor?
  71. Y

@defacerGLD komik olan ne, çok merak ediyorum. Gülünecek bir şey varsa söyleyin, biz de gülelim. Bu uyarı detayını bizimle de paylaşın, pek de inandırıcı gelmedi nedense. Kimseye durup dururken 1 yıl ceza verilmez.
  72. Y

Kimseye göstermek zorunda değilsiniz, gizlilik ayarlarından kapatabilirsiniz. https://www.technopat.net/sosyal/hesap/privacy
  73. Y

@Windows_7 bana pek inandırıcı gelmedi. Reklam yapan bile 1 ay yiyor, bir nokta koymadınız diye 1 yıl nasıl yediniz anlamlı değil. Ya aynı hatayı ısrarla yaptınız ya da başka bir şey yaptınız da 1 yıl yediniz.
  74. Y

Avrupa ülkelerinde brüt asgari ücret (ocak 2020)

Peki o zaman, Almamya ile karşılaştıralım. Sonuçta Almanya da bizim gibi birçok etnik kökeni bir arada barındırıyor. Nüfuslarımız da birbirine çok yakın. Ayrıca Suriyeliler nasıl azınlıksa orada da bizler azınlığız. :) Almanya'daki asgari ücretle Türkiye'deki asgari ücreti birim olarak düşünün...
  75. Y

Malwarebytes ücretsiz alternatifi var mı?

Bizim okulun akıllı tahtasına yüklemiştik Kaspersky Free'yi. Kendisiyle beraber Kaspersky Protection eklentisi de yükleniyordu. Sitelerin güvenli olup olmadığını gösteriyordu ve tehlikeli veya geçersiz sertifikalı bir siteye girerken uyarı gösteriyordu. Kendisinin web koruması özelliği olup...
  76. Y

Malwarebytes ücretsiz alternatifi var mı?

Kaspersky Free'ye bakabilirsiniz.
  77. Y

Başkent market geldi. Mansur Yavaş sözünü tuttu

Umarım buna da "paralel yapılanma" gibi şeyler söylenmez. CRRC üretimi metro araçları aslında o kadar da dandik değil ama Bombardier'den kesinlikle daha kaliteli değil. Daha kolay ivmelenip daha kolay yavaşlıyor ama bu kadar kapasitelere rağmen kullanılmaması oldukça saçma. Bombardier araçlar...
  78. Y

türknette vdsl dediler adsl çıktı

SNR: Signal Noise Ratio yani iletişim sinyalinin hattaki gürültüye oranıdır. SNR Margin: Bu sinyalin gürültü seviyesini gösteririr. 6 dB'den az olması hâlinde ADSL bağlantı kurulamaz.
  79. Y

Zor da olsa okudum, önemli değil.
  80. Y

SNR Margin değeriniz çok da iyi değil. Hat zayıflaması oldukça iyi. Verilen hizmet ADSL imiş. 1588441352 Cevap yazacağım, değil mi? Fotoğraf küçük, okurken zorlandım. 1588441396 Mesaj atalı 5 dk. bile olmamış.
  81. Y

@Farukdtc Speedtest'i sormuyorum.
  82. Y

Modem arayüzünüze girin. Alt tarafta "Sistem Monitörü" seçeneğinden "xDSL İstatistikleri" bölümüne girin.
  83. Y

Modeminiz VDSL destekli. Hat değerlerinizi atabilir misiniz?
  84. Y

Yeter artık TürkNet! Kaç tane böyle konu açılıyor! Neyse, ADSL verildiğine emin misiniz? Modeminiz ve hat değerleriniz nedir?
  85. Y

31 TL değerindeki Amnesia: The Dark Descent Epic Games 'de Ücretsiz Oldu!

Daha öncesinde HumbleBundle'da The Dark Descend ve The Machine for Pigs'i ücretsiz almıştım. Crashlands ücretsiz olmuş, onu aldım bir tek. :)
  86. Y

Metro Turizm

Kâmil Koç, FlixBus'a satıldıktan sonra kaldırılmıştı ama geri geldi. Servis ağının geniş olması, iyi bir firma olduğu anlamına gelmez. Otobüslerinin çoğu Franchise yöntemiyle çalışıyor, yani kendisine ait değil. Bu bardağın dolu tarafı olabilir ama bardağın boş tarafı daha fazla.
  87. Y

Metro Turizm

Metro Turizm kesinlikle önermem, özellikle uzun yolculuklarda. Gelibolu-Kayseri arası defalarca yolculuk yapmış biri olarak (bu yolda sadece Kâmil Koç ve Metro çalışıyor) uzun yol otobüsleri berbat. Hem koltukları kirli, hem rahat değil hem de güvenli değil. Kaç tane kaza oluyor ve çoğu da Metro...
  88. Y

iphone alacam ama hangisi

Ekran sizin için önemli değilse iPhone 11 öneririm. Batarya ve işlemci performansı konusunda ciddi geliştirmeler var. OLED ekran takıntınız varsa XS de sizi üzmez.
  89. Y

Rüyadayken rüyada olduğunuzu anlıyor musunuz?

Önceden daha çok oluyordu, şimdi çok çok nadir.
  90. Y

Düşük özellikli bilgisayar yükseltilebilir mi?

Oldukça eski bir bilgisayar, buna yapılacak yükseltmeler ölü yükseltme olur. İlan atabilir misiniz, merak ettim.
  91. Y

Acayip Sinirlenirseniz ne yaparsıniz

Ana bacı küfrederim. Bulunduğum yerde birileri varsa içimden, birileri yoksa bağıra bağıra. Bir de masaya vururum.
  92. Y

23 Nisan Etkinliği Çekilişli - İstiklal Marşı'nı Okuyoruz

Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda.
  93. Y

Vestel Akıllı Tahta'yı kullandık, izleyin, notunuzu verin!

Ortaokulda bizim tahtada 4. nesil bir işlemci ve SSD vardı, sanırım i5 idi. Şimdiki okulumda bizde de 2310M var, 320 GB HDD ve Windows 7 ile kafayı yememe challange yapıyorduk. Allah'tan sonradan SSD takıldı, Windows 10 kuruldu da düzeldi.
  94. Y

Vestel Akıllı Tahta'yı kullandık, izleyin, notunuzu verin!

Bu konu 2012'de açılmış, yeni tahtalarda daha güncel işlemciler var. :) Neden hortladı bu konu, anlamadım.
  95. Y

Fortnite Google Play'de

Galaxy A8 ile uyumlu değil diyor, saçmalığa bak! İlla APK mı indirmem gerekiyor? :mad:
  96. Y

S9 Plus alınır mı ?

S10e'ye bakabilirsiniz, S9'a göre kamera ve işlemci konusunda geliştirmeler var. Onun haricinde güzel telefondur, batarya performansı olarak günü kurtarır. Düzenleme: S9 diye okumuşum. Neyse, S9+ için de aynı düşüncelerim geçerli; S10e'nin S9'a göre dezavantajı bataryası.
  97. Y

200 TL civarında akıllı bileklik almayı düşünüyorum. Şu anda düşündüğüm bileklik Mi Band 4. Parasını hak eder mi, nasıldır, nesi artı nesi eksi, Mi Band 3 ile farkı ne, merak ediyorum. Yoksa Mi Band 5'i beklemeli miyim? Beklemezsem pişman olur muyum? Ek olarak, bu fiyat bandında daha iyi, daha...
  98. Y

Bu PC'ye Windows 10 yüklenir mi?

Aynen öyle.
  99. Y

Yazılımbudur'dan 30 TL'ye OEM key alabilirsiniz. https://www.yazilimbudur.com/urun/windows-10-professional-dijital-lisans-key/188
  100. Y

Bir sorun olmaz. Kurulumdan sonra korsan aktivasyon yazılımları kullanmayın.
  101. Y

Instagram Müzik Nihayet Türkiye'ye Geldi!

Allah'ım şükürler olsun, sonunda geldi! Biri hikâye paylaştığında müziğini dinleyemiyordum, sinirim bozuluyordu. Sonunda geldi!
  102. Y

Sıfırdan kurulum yaparsanız bir sorunla karşılaşmazsınız, OEM key alıp kullanabilirsiniz. Korsan aktivasyon yazılımları kullanmayın!
  103. Y

SSD windows 10 kurmak

USB'nizi takın ve Boot Menu'yu açın. USB belleğinizi seçin ve normal bir şekilde kurulumu yapın. Kurulum sırasında bölüm oluşturma ekranında "Ayrılmamış Alan" haricindeki bütün bölümleri silin ve yeniden oluşturun. İlk başta SSD'nizi oluşturun, ardından HDD'nizi. Sonra SSD'nizi seçip kuruluma...
  104. Y

iphone 6s 2020'de alınır mı?

Artık eskimiş bir cihaz, önermem. iOS takıntınız yoksa bütçenizi biraz daha arttırıp F/P Android cihazlara bakabilirsiniz.
  105. Y

iPhone 11 alınır mı ?

iPhone XS de o zaman "öküz gibi" çerçevelerden çok farksız. iPhone 11 önerme sebebim; batarya, işlemci ve kamera konusunda ciddi geliştirmeler var. Ayrıca ben Android kullanıcısıyım, iOS ve iPhoneları da beğendiğim söylenemez. Komik olan, iPhone 11'lere "tuğla görünümlü" deyip XS önermeniz. O...
  106. Y

iPhone 11 alınır mı ?

Alınır, güzel bir telefon.
  107. Y

S9 vs S10e hangisi daha iyi

S10e öneririm ben. S10e'de pil ve işlemci konusunda geliştirmeler var. Sadece güvenlik ve hata düzeltme güncelleştirmeleri. Android 10 ile son işletim sistemi güncelleştirmesini aldı. Android 11 almayacak.
  108. Y

Termal macun işlemcide (CPU) kaç derece etki eder

Kullanılan termal macunun kalitesine göre ne kadar etkilediği değişir. Çok kaltieli macun 15-20 derece etki ederken dandik bir macun daha çok ısınmasına bile sebep olabilir. Benim kullandığım macun Arctic MX-4 2019 Edition. Normalde günlük kullanımda 60-70 dereceleri bulan bilgisayarım 40-50...
  109. Y

Kimler Gece Modu kullanıyor?

Bilgisayarda gündüz modu, telefonda gece modu ama Samsung Internet'in kendi özelliği olan gece modu.
  110. Y

Eğer moderasyonda değilsem bir sıkıntı var :)

Hayırlı olsun, gizli moderatör olmuşsunuz demek ki. :) Çok ilginç, hiçbir şey olmasa bile kesin bir şeyler oldu. Etiketleyelim bakalım yöneticileri. @Hakkı Alkan @Creative @Forum Developer
  111. Y

120 GB SSD Önerir misiniz?

Kronik sorunlu bir model. Düşük yazma sorunu var bu modelde. Crucial markası da aslında o kadar masum sayılmaz. BX500 modelinde hem yerli hem yabancı forumlarda ısınma ve yavaş yazma sorunuyla karşı karşıya kalanlar var. Ama çok kaliteli ürünleri de var.
  112. Y

JD'nin SSD'leri ne olduğu belirsiz. TBW belirsiz, firmware belirsiz, yongaların kalitesi belirsiz, kendi sitesinde hiçbir bilgi yok... Ayrıca bazı sistemlerle uyum sorunu çıkartabiliyor. Sadece okuma yazma hızları yüksek ve bir iki kanal inceleyip beğendiği için ne idiği belirsiz eşek alınmaz.
  113. Y

Kingston A400 öneririm. Bütçe belirtirseniz daha iyi yardımcı oluruz. Bu tür özelliklerin mantığı, RAM'i önbellek olarak kullanıp çok yüksek hızlara erişebilmesidir. Dolayısıyla SSD SATA bile olsa çok yüksek hızlara erişebiliyor.
  114. Y

Yorumu size bırakıyorum

Hayret bi' şey ya! Bu şahsiyette annesine karşı hiç mi utanma yok, hiç mi annesine karşı görevi yok? Annesi, kızın suda boğması için mi yaratıldı? Oysaki annesi kaç yıl onu büyüttü, o ne derse yaptı, utanma duygusu gram mı yok? Bir de bunu özellikle bazı Instagram sayfaları hit kasmak için bile...
  115. Y

En çok beklediğiniz oyunlar

Cyberpunk 2077 ama bunu kaldırabilecek bir sistemim yok maalesef. :(
  116. Y

Windows 10 Netflix uygulaması

İnteraktif dizilerde karakterinizi siz yönetiyorsunuz. Black Mirror: Bandersnatch, Minecraft Hikâye Modu gibi.
  117. Y

Windows 10 Netflix uygulaması

Ben içeriklere daha kolay erişebildiğim için Windows 10'un kendi yazılımını kullanıyorum. Açıkçası görüntü kalitesi olarak fark yok. Ama ekran görüntüsü veya video kaydı almak isterseniz Windows uygulamasından alamazsınız. Ayrıca interaktif diziler de yine Windows uygulamasında çalışmıyor...
  118. Y

SSD Tavsiyeniz nedir?

Samsung ile alakalı şikayetler yok diye bir şey demedim. Samsung'un mu şikâyet oranı fazla Adata'nın bu SSD'sinin mi? Bir de o açıdan bakın. Bildiğimi elbette paylaşacağım. İsterseniz bahane deyin, isterseniz başka bir şey. Bunları söylemeniz, Adata'nın bu modelinde bu sorunlar olduğu...
  119. Y

SSD Tavsiyeniz nedir?

https://www.technopat.net/sosyal/konu/adata-su-630-240-gb-ssd-isinma-sorunu.740121/ https://forum.donanimhaber.com/adata-su630-240gb-performans-degerleri--140468815 https://www.technopat.net/sosyal/konu/adata-su630-hiz-degerleri.826079/...
  120. Y

SSD Tavsiyeniz nedir?

Ne atması?
  121. Y

SSD Tavsiyeniz nedir?

SU630/650 kronik sorunlu. Isınma ve yavaş yazma sorunu var.
  122. Y

SSD Tavsiyeniz nedir?

Kingston A400 öneririm.
  123. Y

Windows Defender Yeterli Mi?

Kendini oldukça geliştirmiş bir yazılım ama her zaman yeterli olmuyor. Kaspersky gibi yazılımlara yönelmenizi öneririm.
  124. Y

SSD Tavsiyeniz nedir?

Corsair Force MP510, Samsung 970 EVO ve Adata XPG SX8200 Pro modellerine bakabilirsiniz.
  125. Y

Youtubede telif yedim sorun olur mu ?

Videolarınız hak talebi ihtarı almadığı sürece sorun yok. Eğer ihtar yoksa sadece telif olan videolarınızdan para kazanamazsınız. YT Studio'da sol tarafta "Videolar" bölümüne girin. Video listesinde farenizi telif olan videonuzdaki "Kısıtlamalar" bölümüne götürün. Çıkacak balonda "Kısıtlamaları...
  126. Y

Samsung Galaxy A serisi Telefon Kullanıcı Kulübü

Ben Galaxy A8 2018'e kurmaya çalışmıştım. Root yapmamıştım. Benim cihazımda çok düzgün çalışmıyordu. Çekilen fotoğraflar pembe gözüküyordu ve portre modunda fotoğraf çekmeye çalıştığımda cihaz kendini yeniden başlatıyordu. Ayrıca videoda da 60 FPS özelliği çalışmıyordu. Hâlâ cihaz sapasağlam...
  127. Y

Bir üye yüzünden bütün Technopat'dan soğudum

@AdminVersusHacker sen Adsız 1 misin? :D Ben Yiğithan K, Technopat'tan, belki hatırlarsın. :) Hesabını sildirdiğini değil, silindiğini düşünüyordum. İsteğe göre hesap silme yapılmıyor diye biliyordum. Bana HDD'den format atmayla ilgili yardımcı olmuştunuz, yine teşekkür ederim. :) Boş verin...
  128. Y

Samsung Note 10 vs Samsung s20 - Hangisini almalıyım ?

S20 tabii ki. Ama S Pen istiyorsanız Note 10 da güzel ve uzun yıllar götürecek cihaz.
  129. Y

#EvdeKal Etkinliği ile yapmış olduğunuz faaliyetler nelerdir? ?

Çalışmak için iş yerine gitmek zorunda olan kimselere Allah sabır versin. :( Özellikle toplu taşıma kullanmak zorunda olanlar...
  130. Y

#EvdeKal Etkinliği ile yapmış olduğunuz faaliyetler nelerdir? ?

Video çekip oyun oynuyorum. Bir de ders çalışıyorum sınavlar yaklaştığından ama okullar açılır mı, orası muamma. Dizi olarak Muhafız'ın 3. sezonunu izliyorum.
  131. Y

Samsung Galaxy A serisi Telefon Kullanıcı Kulübü

Galaxy A8 (2018) kullanıyorum. Kabul edilir mi? :D
  132. Y

LUCID rüyanın zararı var mı?

Bir zararı olduğunu düşünmüyorum ama uzun süre yaparsanız bağımlılık yapar, uykudan kalkmak bile istemeyeceksiniz. Yapın ama bağımlılık etkisi yaratmaması için haftada bir veya iki haftada bir yapın ki o bile bağımlılık yaratır.
  133. Y

Operatörlere interneti limitleme hakkı verildi.

O zaman daha kötü. İlla beddua ettirecekler kendilerine bu şirketler.
  134. Y

Operatörlere interneti limitleme hakkı verildi.

Düştükleri derde bak ya! Dünyanın gündemi Koronavirüs, bunlar interneti yavaşlatalım derdindeler. Zaten internet yeterince yavaş ve pahalı! Bir de kısıtlama getirsinler, tam olsun!
  135. Y

GTA 4de güncelleme ne zaman gelecek ?

GTA 4 ve EFLC kullanıcılarına güncelleme geldi. Satın almak isteyenler için 24 Mart'ta satışlara çıkacak.
  136. Y

Technopat Sosyal ve İslamofobi

Ekteki fotoğraftaki konuyu ÖM'den veya buradan gönderebilir misiniz rica edersem?
  137. Y

disk bölme nasıl yapılır

Hayır bilmiyorum. 1584722050 Team?
  138. Y

disk bölme nasıl yapılır

EFI ve kurtarma bölümlerini kesinlikle silmemelisiniz. RAW bölümüni ise biçimlendirip harf atayıp kullanabilirsiniz. Diski bölmek veya boyutunu ayarlamak isterseniz MiniTool Partition Wizard adlı yazılımı kullanabilirsiniz.
  139. Y

Üye doğrulama sistemi ne zaman açılacak?

Evet, SMS ile doğrulama. Üyelerin yanındaki mavi tick.
  140. Y

Üye doğrulama sistemi ne zaman açılacak?

Üye doğrulama sistemi sanırım şu anda sadece adminlere açık. Normal üyelere açılacak mı? Açılacaksa ne zaman açılacak?
  141. Y

TRT EBA TV Frekansları ve Ders Programı Yayınlandı

SDN'deki ilk konum hayırlı olsun. :) COVID-19 nedeniyle İlkokul, ortaokul ve liseler iki hafta tatil edilmişti; ikinci haftasında uzaktan eğitime karar verilmişti. Uzaktan eğitimin TRT ve EBA üzerinden yapılacağı açıklanmıştı. Uzaktan eğitim için açıklanan frekanslar aşağıdaki gibidir: SD...
  142. Y

Technopat Sosyal ve İslamofobi

Technopat benim en çok takıldığım ve en sevdiğim forumlardan biridir ama Technopat'ta islamofobiyi maharet sanan bir kesim var. Üst yöneticisinden yeni üyesine kadar her kesimden var. Geçenlerde de f***g tarafından bir konu açılmıştı, kendisi de "Şu dinin Türkiye'ye hiç mi yararı olmaz?"...
  143. Y

Vodafone #EvdeKAL Etkinliği

@Creative Galaxy A8 (2018) kullanıyorum. Telefonu yeniden başlattıktan sonra bende de "#EvdeKal TR" yazmaya başladı. Ekleme: Uçuş modunu açıp kapatınca da yazmaya başlıyormuş.
  144. Y

Laptop için ssd önerisi

Herkeste olacak demedim. :) O modelden çok memnun olanlar da var.
  145. Y

Laptop için ssd önerisi

70 TL daha ekleyebilirseniz 860 EVO 1 TB öneririm. https://www.amazon.com.tr/Samsung-SSD-860-EVO-SATA/dp/B079HNQFJQ/ Bütçemi aşar diyorsanız 860 QVO öneririm. 400 TL cebinizde kalır, normal bir kullanıcının zaten 600 TB yazmaya ulaşması çok zor...
  146. Y

Laptop için ssd önerisi

Bütçeniz ne kadar?
  147. Y

Corona virüsü ne zaman bitecek?

Önümüzdeki zamanlarda grip gibi her yerde görülebilecek bir virüs olması bekleniyor. Sıcakta yayılma hızı azalabilir ama biteceğini zannetmiyorum. İleride mutasyon geçirerek sıcağa da dayanabilir, virüs bu. :) Virüsler mutasyon geçirmesiyle ünlüdür.
  148. Y

Sistem topladıktan sonra

Korsan önerdiğinizi iddia etmedim ki zaten. :) VBIOS, GPU'daki sorunları çözmek için üretici tarafından nadiren yayınlanır. Yeni özellik eklemez.
  149. Y

Sistem topladıktan sonra

İnternet tarayıcısı Microsoft Edge (Chrominum), Google Chrome, Opera vb. Sürücüler Çoğu sürücü Windows Update ile zaten kurulur. Kurulmayan veya güncel olmayan sürücüleri cihaz üreticinizden kurabilirsiniz. Sürücüleri yüklemek için SAKIN Driver Booster tarzı yazılımlar kullanmayın! Ofis...
  150. Y

Herkez neden beni engelliyor?

Kim engelliyor sizi?
  151. Y

Anti-Virus uyarısı.

Virüs bulaşmış gibi duruyor. Kaspersky ile tam tarama yapmanızı öneririm.
  152. Y

Korona virüsü eğitimi nasıl etkileyecek?

Uzaktan eğitim EBA ve TRT üzerinden olacak. Ayrıca uzaktan eğitim için TRT'de 6 tane kanal ayrıldı diye biliyorum. Ayrıca öğretmenleriniz konuları pekiştirmeniz için EBA üzerinden test gönderebilir, onları çözün derim. Yaz tatilinin kısalması olası ama kısalacağını zannetmiyorum. Sınav...
  153. Y

Bir iphone ne zaman çöp olur

Uygulamaları desteklemediği zaman her telefon çöp olur. Güncelleme desteği kesildiği zaman yine de taş gibi olan cihazlar vardır, S8 ve Note 8 gibi. Daha eski cihazlardan S6 ve Note 5'i örnek verebiliriz.
  154. Y

Taahhut bitimine 1 yil var ama tasiniyoruz

Taşınacağınız yerde size hizmet sağlayamadıkları için isteyemezler. İsterlerse hukuki olarak "Sebepsiz zenginleşme"ye girer ve bu durumda THH'ye başvurabilirsiniz.
  155. Y

Telefon Alırken En Önemli Özellik

Kamerası fotoğraf ve video konusunda iyi performans vermeli. Videoda 1080p'de 60 FPS kaydedebilmeli. Ekran olarak AMOLED olması taraftarıyım. İşlemcisi güçlü olmalı. PUBG gibi oyunları yüksek ayarlarda kasmadan oynatabilmeli ve çok ısınmamalı. Batarya en az 1,5-2 gün dayanmalı. IP sertifikası ve...
  156. Y

Amazon.com.tr'den telefon almak ne kadar güvenli?

Amazon güvenli mi diye düşünmeden alabilirsiniz.
  157. Y

Amazon.com.tr'den telefon almak ne kadar güvenli?

Amazon'a güvenmeyecekseniz hiçbir şeye güvenmeyin. Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Ben de SSD almıştım.
  158. Y

@Fatih3469 hem 19 tane hesap açmışsınız hem de "REZİLLİK" diye büyük harflerle başlık atıyorsunuz. Yani haksız olduğunuz bir durumdan kendinize haklılık aramaya çalışıyorsunuz. "Hiç kaale almadılar" demişsiniz. 19 hesap açarak siz de oranın kurallarını kaale almadığınızı gösterdiniz, onlar da...
  159. Y

Android Ana Ekranlarımızı Paylaşalım

Tabii. :) Kilit ekranında da bunu kullanıyorum: Böyle görünüyor:
  160. Y

imgur Açılmış!

Aynı sorun bende de söz konusu. İnternet servis sağlayıcım da Vodafone. imgur.com'a da i.imgur.com'a da BTK tarafından uygulanan bir yasak da yok. İnternet servis sağlayıcınız nedir? Belki sağlayıcı kaynaklı durum olabilir. Sağlayıcınızla görüşmenizi öneririm. Ayrıca bu sorunla karşılaşanlar...
  161. Y

Tuşlu telefon

Samsung S5610K veya S5611 modeline bakabilirsiniz. 3G internet, Bluetooth, MP3 desteği, Micro USB, Micro SD özelliklerinin tümünü destekliyor.
  162. Y

Note 10'dan iphone 11'e geçilir mi ?

Kesinlikle geçilmez. Note 10 oldukça iyi ve kaliteli bir cihaz.
  163. Y

Ssd mi, Hdd mi ?

Bence SSD + HDD. SSD'nin içerisine işletim sisteminizi ve yazılımlarınızı kurarsınız, HDD'nin içerisine ise daha az kullandığınız yazılımlarınızı, kişisel verilerinizi atarsınız. Ben 500 GB SSD + 1 TB HDD şeklinde kullanıyorum.
  164. Y

Whatsapp Karanlık mod yapma

Beta programı dolu görünüyor maalesef. :(
  165. Y

Windows 10 kaça kuruluyor?

30 TL'ye korsan olarak kuruyorlar. Korsan yazılımlardan da ne geleceği belli olmaz. Bence kendiniz kurun. Kurmak zaten normal bir yazılım kurar gibi. Sadece birkaç ince detay var.
  166. Y

[2020 Anket] Hangi akıllı telefon markasını tercih ediyorsunuz ?

F/P olarak Xiaomi'yi tercih ediyorum, telefonumu da satıp Xiaomi'ye geçmeyi düşünüyorum. Ama amiral gemisi olarak kesinlikle Samsung.
  167. Y

iphone 6s

Alınmaz. Birçok alanda yeni nesil telefonlardan artık geri. Zaten iOS 13 ile de son güncelleştirmesini aldı.
  168. Y

Tablet harddisk çalıştırır mı ?

HDD 2.5" ve telefonun OTG desteği var ise çalıştırabilir, zira Galaxy J5 (2015) ile yaptığım denemede telefon diski okumuştu ama biçimlendirme istemişti. Kullanabilmek için diskiniz hangi dosya sisteminde olmalı, bu konuda bir bilgim yok.
  169. Y

Sn üyeler hangi operatörü kullanıyorsunuz ?

Almanya'da mısınız?
  170. Y

Sn üyeler hangi operatörü kullanıyorsunuz ?

Vodafone kullanıyorum, tarifem Akıl Küpü 4 GB. Kayseri'de merkeze çok yakın yerde yaşıyorum ve çoğu yerde 4.5G'de full çekiyor. Hız testlerinde 20 Mbps'nin altını gördüğüm çok nadir, en yüksek 75 Mbps gördüm.
  171. Y

4.5G Hakkında merak ettiğim bir konu

Hayır, çok harcamaz. Kullanım harcar. Mesela sürekli YouTube'de video izlerseniz ha 3G'de ha 4.5G'de yine internetiniz çabuk biter.
  172. Y

Android Ana Ekranlarımızı Paylaşalım

Telefonum Galaxy A8 2018. Arka planı isteyen olursa paylaşabilirim.
  173. Y

Redmi K30

Redmi K20'nin Hindistan gibi birkaç ülke haricinde Mi 9T diye satıldığı gibi Redmi K30'u da Mi 10T gibi bir isimle mi satacaklar? Bu arada, IPS ekran çok kötü olmuş.
  174. Y

Belleğimi kullanamıyorum.

İndirilen dosyalardan (özellikle korsan yazılımlardan), girilen sitelerden, bilgisayara takılan cihazlardan bulaşabiliyor. Bu virüs de kuzeninizin USB'sinden bulaşmış anlaşılan.
  175. Y

SDN Üyeleri Hangi Şehirden Katılıyor?

Kayseri'den katılıyorum. :)
  176. Y

Hadi herkes sistemini yazsın

RAM: 16 GB DDR3 İşlemci: Intel Core i7-4710HQ GPU 1: Intel HD Graphics 4600 GPU 2: AMD Radeon R9 M265X 2 GB (Arızalı) SSD: Samsung 860 EVO 500 GB HDD: Toshiba MQ01ABD100M 1 TB İşletim Sistemi: Windows 10 Home SL Sürüm 1809 64 bit Tam sistem modeli: Toshiba Satellite P50-B-116
  177. Y

windows 10 single language problemli mi gerçekten ve neden...?

Sorunlu değil. Bende de kurulum sırasında ürün anahtarı sormuyor. Kurulumdan sonra da Home SL kurulmuş olduğunu görüyorum. Bu, Windows 10'un bir özelliği. Ama tam olarak nasıl çalıştığını bilmiyorum. Yanlış bir şey de söylemek istemiyorum.
  178. Y

Gömülü işlemci değişebilir mi?

Değiştirilirse bilgisayarınız bir daha açılmayabilir. Uyumlu BIOS atılması gerekebilir ki her bilgisayarın uyumlu BIOS'u yok. Yaptırmamanızı öneririm.
  179. Y

Windows 7 ye artık format atılırmı

Sadece güncelleştirme almazsınız. Onun dışında hiçbir şey olmaz. Ek olarak, format attırmanızı değil format atmanızı öneririm. Format atmanın artık bilgisayara program kurmaktan neredeyse hiçbir farkı yok. Bazı püf noktalar var, bu konuyla ilgili de birçok rehber var.
  180. Y

Belleğimi kullanamıyorum.

USB belleğe kısayol virüsü bulaşmış, benzeri bana da bulaşmıştı. Başlat menüsünde arama bölümüne "Klasör Seçenekleri" yazın ve açılan ekrandan "Gizli dosya, klasör ve sürücüleri göster" seçeneğine basın, "Uygula"ya basın ve USB belleğinize geçin. USB belleğinizde hafif şeffaf bir şekilde...