Arama sonuçlarınız

1. antimatter

3500 Ansilümen 1024x768 projektörde süper fiyat

Bilgi amaçlı konu açayım istedim. Dünya kupasının yaklaştığı şu günlerde 895 TL + KDV ye 3500 ansi, 1024x768 XGA çözünürlükte HDMI girişli ürün isteyenler beri gelsin :)
  2. antimatter

Evimin önünden aracımın trafiğe çektirilmesi ile ilgili bir soru

Sokakta elektrikle ilgili bir kazı yapılıyormuş bugün. Telefon geldi bi arkadaştan, evin önünde sadece benim araç kalmış ve trafiğe çektiririz diyorlarmış. Varmı böyle bir olay? Haber vermeden adamlar kafasına göre gelip kazıya başlayacaklar, ben evde yokum işteyim, aracımı çektirecekler...
  3. antimatter

Senin Genom Kaç Megabayt?

Harici bellekler, bilgisayarlar, mp3 çalarlar… Bellek kapasitesi, günümüz elektronik eşyaların olmazsa olmaz özelliklerinden biri. Aldığımız cihazların kaç gigabayt’lık veri tutabildiği, veri aktarımının ne kadar hızlı olduğu bizim için önemli kriterler arasında. Peki, kendi işletim sistemimiz...
  4. antimatter

Masaüstü ile ilgili bir sorun?

Benim notebookta ekran görüntüsü almak istediğimde aşağıdaki gibi yanda görünmeyen bir masaüstü daha var gibi geliyor sürekli... Ekrankartı ayarlarında birincil ekran seçili, genişlet filan yada ikincil monitör yok ama nedense var gibi geliyor hep masaüstü görüntüleri... Neden kaynaklanıyordur bu?
  5. antimatter

EPSON'dan İlk "Pasif 3D" Projektör Fiyatı&Özellikleri

Home Cinema alanında tartışmasız eniyi olan ve 3D projektörleri epeydir piyasada olan Epson ilk pasif 3D projektörünüde piyasaya sürdü. Diğerlerine göre ne avantajı var derseniz gözlüklere 80€ yerine 2€ verip toplu gösterim bile yapabilirsiniz artık :) Parekende satış fiyatı 2.000 Euro+KDV Detay
  6. antimatter

Tembelliğin suçlusu genler!

Miskinlerin, tembelliğe genetik olarak yatkın olabileceği, bu nedenle hareket etmek istemedikleri belirlendi. ABD'de Missouri Üniversitesi'nden bilim adamlarının fareler üzerinde yaptığı araştırma, bazı genetik özelliklerin hareket etme motivasyonunu etkileyebileceğini gösterdi. Michael...
  7. antimatter

Airties Modem Tavsiyesi?

Merhaba arkadaşlar, İşyerimize şuanki modemimizdeki problemler nedeniyle yeni bir modem alınacak ama illaki Airties deniyor.. Hızımız 8 Mbit sabit ve iki kat bu modemi kullanacak wireless olarak. Hangi model önerilir?
  8. antimatter

ADSL Hattımda Çözülemeyen Sorun?

Merhaba arkadaşlar, Yıllardır TTNET müşterisi olup hiç problemsiz hizmet alırken önceki ay TİVİBU eşimi arayıp ücretsiz bir cihaz getirelim deneme için demişler, o da okey demiş. Ben ertesi gün getirilmesin diye aradım ama o gün itibariyle internet sinyalim bir gitti, gidiş o gidiş. TTNET 10...
  9. antimatter

Farklı internet sağlayıcıları için farklı modemmi?

Ttnetten Smile a geçmek istiyorum ama adamlar bana illaki kendi modemlerini kakalamaya çalışıyorlar. Benim kendi aldığım Zyxel 660HV olmazmış. Mantığı nedir bunun?
  10. antimatter

Beklenen gün geldi, Zamunda da üyelik açık beyler :)

Başlık herşeyi açıklıyor :mrgreen:
  11. antimatter

TTNET'ten Superonline'a Geçiş

Selam arkadaşlar, Başlıktanda anlaşıldığı gibi bezdim telekomdan ve superonlinea birazda 6 aylık 9.99tl sebebiyle geçmek istiyorum. Teredddüt ettiğim nokta ttnet aboneliği devam ederken superonline başvursam ttnet otomatik iptal olacakmı, çift faturalama olurmu ilk ay?? Ve superonline için...
  12. antimatter

Uzak Masaüstü Pencere Sorunu

XP işletim sisteminde uzak masaüstü bağlantısı kullanıyorum ve genelde bütün gün simge durumunda açık ekranımda. Şöyle bir sorunum var; simge durumunda küçültüyorum ama 10 dakikada bir ekranı kaplayarak açılıyor kendi kendine. Çok sinir bozucu bir durum ve çözümünü bulamadım. Bilgisi olan...
  13. antimatter

"Explorer kullananların IQ'su daha düşük" imiş...

Şok eden araştırma sonuçları! Yapılan bir çalışma internet tarayıcısı kullanımı ile zeka arasındaki bağlantıyı ortaya çıkardı. Internet Explorer’ın eski versiyonlarını kullananlar için durum pek de iç açıcı değil. AptiQuant adlı Kanada firmasının yaptığı “IQ ve Tarayıcı Kullanımı” isimli...
  14. antimatter

Antimaddeyi kapana kıstırdılar...

Büyük Hadron Çarpıştırıcısı ile yüzyılın deneyini yapan Avrupa Parçacık Araştırma Merkezi'nin (Cern) fizikçileri, anti-maddenin "ele avuca sığmayan" atomlarını yeterince uzun inceleyebilmenin yolunu buldular. Nature Physics dergisinde yayımlanan makaleye göre, Fransa ile İsviçre arasındaki...
  15. antimatter

Facebook'tan Taşan Sevgi Bir Bitkiyi öldürdü

Araştırmacılar sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden, et yiyen bitkiyle interaktif bir çalışma yapıyordu: Facebook’taki takipçileri bitkinin sayfasındaki ‘duvar’ına not yazdıkça, bitki otomatik olarak sulanıyordu. İki aydır yürütülen proje kapsamında sayfası 5 binden...
  16. antimatter

Tanrı Artık Erkek Değil! (miş)

Sistine Şapeli'nin tavan kısmı Türkçeye Tekvin ya da Yaradılış olarak çevrilen İncil in Genesis bölümünden tasvirler içerir. Bunlar arasında en popüleri Michelangelo Tanrı'nın Adem'i yaratma sahnesi. Kilisesinin vaazlarından Tanrı'nın erkek olduğunu varsayan ifadeleri çıkartma kararı tartışma...
  17. antimatter

Allianoi Için Son Karar: Gömün

İzmir’in Bergama İlçesi’nde bulunan Allianoi Antik Kenti’nin Yortanlı Baraj suları altında kalmasının önünde engel kalmadı. İzmir 2 No’lu Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu, antik kentin ‘siltli kille’ doldurulmak yerine ‘kumla&#8217...
  18. antimatter

Japon Araştırmacılardan İlginç Buluş

Japon araştırmacılar, 3 böceğin genlerini Afrika'da yaşayan bir kurbağanın yumurtasında birleştirerek, üst düzeyde hassasiyete sahip bir koku dedektörü yaptı. ''Proceedings of the National Academy of Sciences'' adlı dergide yer alan bilimsel makaleye göre genetik mühendisliği kullanılarak...
  19. antimatter

Bu Nasıl Bir Seviyesizliktir?

Hürriyet web sayfasının tepesinde bir haber... Haberin özü şu; Almanya'nın kuzeyindeki Oberpfalz bölgesinin bugünlerde başı mayıs sinekleriyle dertte. Ömürleri çok kısa olduğu için "Birgün sineği" olarak da anılan mayıs sinekleri çok hızlı ürüyorlar. Genellikle akşam saatlerinde çiftleşen...
  20. antimatter

Forumlarda Siyaset Neden Yasaktır?

Herşey tartışılabilirken (bilim, din, vs...) siyaset neden hep yasaktır forumlarda? Hemde en ilgi çeken en çok katılımın olduğu konular bunlar olurken? Mantığı nedir bunun? Üslüp sertleşiyorsa o kişiye müdahale edilsin icabında...
  21. antimatter

İktisat Yazısı

Kayseri'ye ne yazık ki yalnızca bir kere gidebildim, o da taa 1977 yılında... Konya'dan azıcık daha derli toplu, tozlu topraklı bir Orta Anadolu şehriydi, bir kasaba irisi. "Tarihi ve turistik" yerlerini gezdik, kümbetler, hanlar, falan filan. Çarşı içinde yediğim kebabın tadı da otuz üç...
  22. antimatter

Tc Kimliklerinin Algoritması çözüldü

TC kimliklerinin algoritması çözüldü Paylaş 4 Ağustos 2010 TC kimlik bilgilerinin algoritması çözüldü. Geçtiğimiz ay yakalanan 70 milyon vatandaşın TC kimlik bilgilerini ele geçiren çetenin bu nasıl başardığı ortaya çıktı... T.C. Nüfus...
  23. antimatter

Tanrı Parçacığının Keşfi Yakın

İsviçre Fransa sınırında, yer altına gömülü 27 kilometrelik tünel ve protonları ışık hızının üzerinde hareket ettirmeyi de hedefleyen bilimsel çalışmalar dünya medyasının büyük ilgisiyle karşılaşmıştı. Ancak, deney neredeyse başlar başlamaz sistem bozulmuş ve o an için beklentiler boşa...
  24. antimatter

Antimatterden Fotolar...

hep başka konulara ekliyordum çektiğim fotoları, artık burada toplamaya karar verdim (:
  25. antimatter

Siteye üyelik için insanlığını kanıtla (:

dailymotion fazla seçici sanki :w00t: ilkinde karakteri yanlış girdim ve ispatlayamadım, nolcak şimdi :dil: