Arama sonuçlarınız

1. E

Yardım NBA2K21 Karakter Yüzü Değişmiyor

Yanlışlıkla my kariyer girdim ve karakter yüzünü rastgele seçtim şimdi hiçbir şekilde geri gidip değişemiyorum her seferinde o yaptığım karakter yüzüyle başlatıyor saveleri silmeme rağmen.
  2. E

Soru Lazere gidiyorum sorularım var

Erkeğim kollarım ve koltuk altı için lazere gidiyorum (ipl lazer) ikisi içinde 10 seansım var ten rengim açık kıllarım siyah sizce ne kadar etkisi olur gerçekten çok rahatsız ediyor beni maymun gibiyim bilgisi olanlar yazabilir mi ? Kullandıkları makine champion plus adlı makine yeni nesil ipl...
  3. E

Kilo almak için Gainer tavsiyesi

Merhaba arkadaşlar 1.80 boyundayım ve 53 kiloyum. Kilo almak istiyorum iştahım yerinde yeterince yiyorum fakat kilo alamıyorum ekstra takviye olarak gainer kullanacağım. Tavsiyesi olan var mı içindeki vitamin vb. değerler önemli değil benim için kilo aldırsın yeter fiyatına göre uzun süre...
  4. E

Yardım Ryzen Işlemci Cpb Kapatmak Ne Kadar Isı Azalmasına Yardımcı Olur ?

CPB kapatırsam ortalama kaç derecelik bir düşüş alırım ekran kartım R3 3100 ve darboğaz yapmaz değil mi ekran kartım RX580 8GB . Ekran kartı ısısı 75 dereceye kadar çıkıyor son zamanlarda bu yüzden kapatmak istiyorum . Şimdiden teşekkürler .
  5. E

Yardım R3 3100 Çok Mu Isınıyor ?

Dün kasanın yanındaki cama elimi attım ve gerçekten sıcak geldi sonra MSI Afterburner kullanarak sıcaklıklara bakayım dedim . Ekran kartı (RX580 8GB MSI) gayet iyiydi 65-70 arasıydı sanırım fakat işlemcim normalde 65 üstüne çıkmazken 74 dereceydi . PC yaklaşık 8-9 saattir açıktı ve R6 oynuyordum...
  6. E

RX580 Değerler Sürekli Değişiyor

RX580 ARMOR 8GB Ekran kartı kullanıyorum işlemcim ise Ryzen3 3100 Radeon Software'dan ölçümler kısmına geldiğimde gpu kullanımı süreki ve çok hızlı şekilde değişiyor bir %0 bir %5 ve sonra birden %100 falan oluyor oyunlarda fps drop falan yaşamıyorum bunun nedeni ne olabilir ?
  7. E

CS:GO Report Rezilliği

Arkadaşlar hiçbir hile vb. şey kullanmamıza rağmen her maç istisnasız karşı takımdan deliler gibi report yiyoruz ve bu güven faktörümüzün içine etti . Artık 20 dakika maç aratıyoruz 2 tane deagle vuruş yapıyorum aim hack oluyorum duvardan awp ile vuruyorum wallhack oluyorum oyunu oynayamaz olduk...
  8. E

Faceit iyi görevli hesabı olan

Faceitte 100k , 150k , 200k farketmez bir hesap alacağım sadece görevler bu düzeyde olsun yeter alacaklar ilk önce cevaplasın buradan sonra konuşalım .
  9. E

Faceit Premium Hakkında

Arkadaşlar Faceit Premium alacağım görevlerde 60Wine 20.000 puan veriyor ben almadan önce 20 win alsam mesela sonra premium alsam o 20 win silinecek mi yoksa görevlere eklenecek mi ? Ayrıca birdahaki ay görev değişecek mi daha mı az puan verecek 60Wine ? Şimdiden teşekkürler.
  10. E

Bilgisayar Tam Kapanmıyor

Arkadaşlar bugün bilgisayarı kapattım gayet normal şekilde kapandı fakat ses sisteminin ve mouseun ışığı yanıyordu . Sonra bilgisayarı yeniden açtığımda Windows çok yavaş gibiydi dosyaları açıyordun geri kapatıyordu kendi sol alttan Windows un kapatma yerinden uyku kısmı titriyordu sonra...
  11. E

LG Monitörde sorun var

Arkadaşlar monitör gayet iyi çalışıyordu hiçbir sorun yoktu fakat bugün valoranta girince ekran gidip geldi karıncalandı ve sonrasında monitörün kendi menüsünde bir yazı çıktı "the screen is not currently set to the recommended resolution" böyle bir yazı monitör 75 hz fakat orada önerilen 60 hz...
  12. E

Winrar'da "Klasöre Çıkart" seçeneği yok

Arkadaşlar elimde bir oyun mevcut 4 parttan oluşuyor 3 part 10gb bir part 5 gb olmak üzere. Oyunu kurma aşamasına geldiğimde rar dosyasına sağ tıklıyorum fakat klasöre çıkart çıkmıyor veya buraya çıkart tek çıkan şey ayıkla falan klasik. Bunu nasıl düzeltebilirim veya oyunu nasıl farklı bir...
  13. E

Oyunlarda Ping sorunu

Arkadaşlar odam Wifi'ye uzak bir noktada ve oyunlarda çok yüksek ping alıyorum (300) bu sorunu çözmek için kablolu internete geçmek istiyorum . Sizce ne kadar faydası olur ve kablo uzunluğu çok fazla etkiler mi ? Ortalama 30 metre kablo çekmem gerekecek. Not: Modemin yanında hız gayet iyi ping...
  14. E

Freedos bilgisayarıma Windows 10 Yüklemek

Freedos olarak gelen masaüstü bilgisayarıma Windows 10 yüklemek istiyorum elimde UEFI bir flash disk var . Kuruluk sırasında hiçbir lisans anahtarı veyahut ücret ödemeden kurulumu tamamlayabilir miyim ? Şimdiden teşekkürler.
  15. E

Sizce sistem nasıl ?

Arkadaşlar merhaba bu sistemi almış bulunuyorum. Şimdi bazılarınız bu fiyata bu vardır şu vardır diyecek ben sistemi alalı 7 ay oluyor ilk defa kullanacağım o olaylar biraz karışık . Neyse sizce sistem nasıl bir sıkıntı çıkarır mı ?
  16. E

Ekran kartı kıyaslaması

Arkadaşlar merhaba önümde 2 ürün var . Hangisi daha iyidir cevap verirseniz sevinirim . Ayrıca bir üründe "G" diğerinde "GP" yazıyor bu ne anlama geliyor şimdiden teşekkürler. 1.Ürün https://www.vatanbilgisayar.com/msi-rx580-armor-gp-oc-8gb-ddr5-256bit-amd-radeon-dx12-ekran-karti.html 2.Ürün...
  17. E

RX 580 Isınması çok sıkıntı çıkarır mı ?

Dostlar merhaba size sorumu sormadan önce şunu belirteyim burada ekstra olarak bu ekran kartı yerine şunu alırdın bunun yerine onu alırdın bu ekran kartı çöp falan böyle şeyler istemiyorum . Soruma gelecek olursak ekran kartının genel olarak ısı sıkıntısı var diye biliniyor fakat YouTube'daki...
  18. E

Ekran kartında "G" veya "GP" ne demek ?

Ekran kartlarının birinde "G" yazıyor birinde "GP" bu ikisinin farkı var mı ve ne anlama geliyorlar ???
  19. E

Hangi ekran kartı ?

Arkadaşlar 2 ekran kartı var önümde fakat ekran kartları aynı mı farklı mı anlayamadım. Birinde "G" yazıyor birinde "GP" bilgilendirirseniz sevinirim. https://www.vatanbilgisayar.com/msi-rx580-armor-gp-oc-8gb-ddr5-256bit-amd-radeon-dx12-ekran-karti.html Diğeri...
  20. E

Bu sistem ısınır mı?

Arkadaşlar sizce bu sistem ısınır mı ? Ekran kartının ısınma sorunu olduğunu biliyorum fakat koskoca MSI ısınmaktan oynanmayacak kendini kapatacak bir kart mı yaptı anlamadım. Ayrıca bu ekran kartı çöp bunun yerine şunu alırdın falan yazmayın lütfen ben sistemi alalı 3-4 hafta oldu acil almam...
  21. E

Donanım arşivi mi yanlış diğerleri mi DA-V4

Sistem bu arkadaşlar burada sizden bu suanli fiyatına daha iyi sistem toplarsın öyleydi böyleydi yazmanızı istemiyorum soruma cevap verseniz yeter . Benim sistemimde kasa MSI MAG FORGE 100M , ramler 2x8 şeklinde toplam 16 gb ve işlemci RYZEN 3 3100 bu videodaki testlerde işlemci sıcaklığı ve...
  22. E

Sizce nasıl bilgisayar ???

R3 3100 MSI RX580 ARMOR 8GB 2X8 GB 3200 MHZ RAM 480 GGB SSD Öncelikle donanım piyasası sürekli değişiyor şuan daha iyileri vardır elbet fakat ben bu PC yi soruyorum eve gelecek yakında sizce nasıl ? Çok ağır oyunlar oynamıyorum .
  23. E

RX580 Sıkıntılı bir ekran kartı mı ?

MSI Radeon RX 580 ARMOR 8G OC 8GB GDDR5 256 Bit Ekran Kartı | ITOPYA Arkadaşlar ekran kartı bu . Etrafından bazıları AMD'nin RX serisinin alınmaması gerektiğini ve yazılımsal çok fazla sorununun olduğunu Nvidia ekran kartı alınması gerektiğini söyledi doğru mudur acaba ? Yoksa rahat rahat...
  24. E

Hazır sistem aldım BIOS update yaparlar mı?

Arkadaşlar İtopya'dan yeni hazir bir sistem aldım sistem ekran kartı dışında monte edilmiş şekilde gelecek. Sistem geldiginde benim bios menüden birşey yapmam gerekecek mi ? Bilgisayar bilgim çok fazla değil özellikle ilk defa bios menüye gireceğim bu yüzden üstesinden gelemeyebilirim. Yoksa...
  25. E

Sistemin yanmaması için koruma

Arkadaşlar merhaba daha yeni bir sistem aldım ve içimde rahatsızlığa sebep olan bazı sorular var bunlardan bir tanesi sistemi korumak SHP650 V2 PSU var sistemde . Oturduğum yerde nadirde olsa elektrik kesintileri meydana geliyor ve bilgisayarın yanmasından korkuyorum. Sizce bir sıkıntı yaşar...
  26. E

RX580 8GB VE R3 3100 Darboğaz yapar mı?

Arkadaşlar öncelikle donanım bilgimin çok olduğunu söylemek yanlış olur bu yüzden kısa ve net cevaplar verirseniz sevinirim. Soruma gelecek olursak RX580 8GB ekran kartı R3 3100 işlemci ile darboğaz yapar mı ? Oyunları 1080p de oynayacağım. Şimdiden teşekkürler. 1606228094 Not: Ram 2x8 DDR4 3200MHz
  27. E

Masaüstü PC de WiFi

Arkadaşlar merhaba öncelikle bu konu hakkında bilgimin çok kısır olduğunu söyleyeyim. Masaüstü bir bilgisayar alacağım ve kablosuz bağlantı işini nasıl halledeceğim hakkında çok fikrim yok tek bildiğim usb wifi cihazları varmış PC ye takınca sorun çözülüyormuş fakat bu cihazlar ne kadar...
  28. E

Rakibi "NAKAVT" ederek kazanılan dövüş sporları

Arkadaşlar rakibi nakavt ederek kazandığımız yani kick boks gibi puan alarak kazanılmayan dövüş sporları söyleyebilir misiniz ?
  29. E

Steam Direct'de 100$ kaç TL'ye takabul ediyor ?

Geliştirdiğim oyunu Steam Direct'le Steam'e yüklemek istiyorum her oyun yüklemek istediğinizde sizden 100$ alıyorlarmış peki bu 100$ dolar kaç TL'ye tekabül ediyor cevabını bilen varsa söyleyebilir mi lütfen ?
  30. E

Steam Direct'te 100$ Kaç TL ?

Üstünde bir süredir çalıştığım bir proje var oyunu steame çıkarmak istiyorum fakat steamde oyun yayınlamanın 100$ olduğunu öğrendim. Peki bu 100$ Steam storedaki gibi dolar kurunu düşük mü alıyor yoksa normal dolar kuru mu ? Örnek: Steam storedaki 60$ olan bir oyun 180₺ oluyor yani dolar kuru 3...
  31. E

Steam hariç oyun yayınlanabilecek platform

Beyler steam greenlight'a oyun ekleyip oyun orada tutulursa oyunu yayınlayabiliyorduk fakat sanırım kalkmış ne kadar aradıysam bulamadım.Geliştirdiğim oyunu yayınlayabileceğim (paralı olarak) bir platform varmıdır acaba ? Bu arada oyunu yayınlamak için cüzi bir miktar olabilir. (100 - 175 TL...
  32. E

Oyun programlamak için bir PC

Merhabalar ; Merhaba bu benim forumdaki ilk konum hatam varsa özür dilerim. Arkadaşlar ben yaklaşık 3 aydır oyun programlama ile uğraşıyorum ama bilgisayarım yeterli değil. Oyun programlama için bilgisayarımın render odaklımı olması gerek yoksa bir oyuncu bilgisayarı gibimi olması gerek , oyuncu...