Arama sonuçlarınız

1. Raikiri

Öneri Üniversite için laptop tavsiyesi.

Merhabalar yine sizi bir tavsiye konusuyla boğuyorum kusura bakmayın. Diğer konuları da okudum ama pek benlik bir şey bulamadım sanırım. Herkes yazılımla ilgili ya da aşırı gamer. Bütçem maksimum 7-8k ama bu seviyelere kadar çıkmasak çok daha iyi olur. Yapmak istediklerim: Hızlı bir windows...
  2. Raikiri

Soru Bilgisayarımı satmak istiyorum ama 2. el piyasası hakkında fikrim yok.

Merhabalar, sizlerin yardımı ile bir süre önce böyle bir masaüstü bilgisayar toplamıştık. Çok teşekkür ederim o zaman yardımcı olanlara yeniden. Üniversiteyi şehir dışında okuyacağım için (Japon Dili ve Edebiyatı) bilgisayarımı satıp ipad pro ya da bir laptop almam gerekiyor. Bilgisayarımın...
  3. Raikiri

Yakın zamanda aldığım bilgisayarımı satsam?

Merhabar, sizlerin yardımlarıyla bir PC toplamıştım mayıs ayına yakın bir zamanda. Üniversitem yaşadığım ilin dışına çıktığı için sistemimi satmak durumunda kalabilirim. Böyle bir durum olursa ne kadara satabilirim acaba? Tüm parçalar sıfır ve garantileri de var haliyle. Atladığım bir durum...
  4. Raikiri

Haftalık Plan Uygulaması

Arkadaşlar haftalık plan oluşturup yapacağınız sizi zamanı geldiğinde bildirimle, alarmla vs. uyaran uygulama önerisi verebilir misiniz? Bu tür uygulamaları kullandım bir süre ama bildirimle uyarı vs yapmıyorlardı. Teşekkürler
  5. Raikiri

Online derslerim için kulaklık önerisi

Selam arkadaşlar. Bilgisayarımı topladıktan sonra kulaklık alma ihtiyacı hissetmemiştim çünkü fps oyunları vs oynamıyordum ve monitörün kendi sesi yeterli geliyordu mikrofona ihtiyaç da yoktu discorda telefonla giriyordum vs. Üniversite dersleri online işleyeceğini açıkladı bugün ben de kulaklık...
  6. Raikiri

Arkadaşlar avatımı nasıl gif yapıcam bir türlü anlayamadım. Seçtiğim giflerde hata veriyor. Ne yapmalıyım?
  7. Raikiri

400 TL bütçe Apex Legends için mouse+ mouse pad + 500 gb hdd

Kısa ve öz arkadaşlar PC'yi ilk aldığımda çok az param kalmıştı idarelik bir mouse almıştım pad olmadan kullanıyorum. Haliyle zorluk çekiyorum oynarken. 400 TL bütçe Apex Legends için mouse+ mouse pad + 500 gb hdd öneriniz varsa bilgilendirirseniz sevinirim.
  8. Raikiri

Linux Mint indirdiğim her dosya arşiv yöneticisine çıkıyor

Daha yeni indirdim Linux'u. Ne indiriyorsam .exe olarak iniyor ve dosyalar halinde açılıyor nasıl indireceğimi bilmiyorum. Ne yapmalıyım? (Rufus indirdim rufus-3.10.exe olarak indi çift tıkladığımda bilinmeyen dosya bir uygulama seç diyor.
  9. Raikiri

Boot USB problemi?

Arkadaşlar boot usb'me windows'un kendi sitesinden windows 10 iso dosyasını indirdim. Boot tuşu (F12) na bastıktan sonra UEFI'yi seçiyorum ama yine aynı sayfaya geri atıyor beni ne yapmalıyım?
  10. Raikiri

Power SW, Reset SW nereye takılacak?

Selamlar. Gigabyte A320M- S2H anakartı aldım bugün kurulumunu yaparken JFP1 diye bir yer olmadığını farkettim. Power SW, Reset SW, Power led+, power led- vs. var anakart kılavuzunda da yerlerini göstermiyor ne yapmalıyım?
  11. Raikiri

Telefondan Windows ISO mümkün mü?

Pc toplamıştım yakın zamanda gelecek parçaları. Problem şu ki evimde başka bir bilgisayar yok ve manuel windows kurarken rufus diye bir uygulama gerek diyorlar. Telefon üzerinden USB belleğe nasıl atarım gereken dosyaları? Yani telefon + usb ile nasıl windows kurarım basitçe.
  12. Raikiri

600 TL'ye MSI veya Asus RX560 ikinci el bulunur mu?

Topladım sistem kaldı 600 TL. Bu fiyata ikinci el RX560 bulabilir miyim sizce?
  13. Raikiri

2. El Asus RX560 ya da MSI RX560 Almak istiyorum .

Arkadaşlar kusura bakmayın bu kategoriyi çok meşgul ettim son 2-3 gündür. Bütçem net 600 TL İkinci el RX560 almak istiyorum MSI ya da Asus. Elinde olan fiyattan da memnun kişiler varsa, elden alım şartıyla bana ulaşsın lütfen. Teşekkür ederim.
  14. Raikiri

Ekran kartı markası önemli midir?

Mesela RX560 alacağım. Bu ekran kartının 50 markalık versiyonu var. Marka önemli midir?
  15. Raikiri

RX560 mining olup olmadığı anlaşılır mı?

Arkadaslar sistemime RX560 ekleyeceğim. Bir ilanda 23 ay garantili diyor. Mining yapılıp yapılmadığını nasıl anlarım? Donanım hakkında pek bilgim yok malesef. Ve ortalama RX560'ların ikinci el fiyatlari ne kadardır acaba? Markası sistemine göre değişir mi? Uyumsuzluk yapar mı?
  16. Raikiri

Sistemime ekran kartını sonra taksam çalışır mı?

Arkadaşlar şöyle bir sistemi buradaki arkadaşların tavsiyesi ile sipariş ettim bugün. (Sağolsunlar yardım ettiler teşekkürler tekrardan hepsine) Buna RX560 da bir ekran kartı takacağım ama şu anlık paramı monitöre verip ekran kartını sonradan eklemek istiyorum. Ekran kartını eklenene kadar da...
  17. Raikiri

Bilgisayar toplamaya çalışıyorum... Sanırım.

Merhabalar arkadaşlar ben 2300-2500 bir bütçe ile biraz League of Legends biraz da Apex Legends oynayabilecek güçte bir sistem toplamaya çalışıyordum. Bazı bilirkişiler bir kaç parça önerip bunları ikinci el ya da 0 olarak alıp belirlediğim fiyatta bir sistem bulabileceğimi belirttiler. Önerilen...
  18. Raikiri

Everest powersupply patlar mı? anlamıyorum parçalar konusunda

Bir arkadaşım bana sistemini satabileceğini söyledi kendisi yeni almak istiyormuş. Sistemden anlamıyorum yardımcı olur musunuz? Yalnızca lol, csgo, apex legends oynamak istiyorum. Sistem : İşlemci : AMD Ryzen 1600 (12nm) Anakart : a320m-h Ekran Kartı : msi gt1030 Kasa : gamebooster gb- I05bt RGB...
  19. Raikiri

Monitor önerisi

Arkadaşlar 500-700 arası bir bütçem var uzun zamandır ps4 + TV oynadığım için 24' 'ten daha küçük monitörlerle oynayamıyorum. 24' civarlarında IPS olmazsa VA panelli maksimum 5ms gecikmeli bir monitör önerirseniz çok sevinirim. (LoL oynuyorum yalnızca) 1576935131 HDMI girişi olmazsa olmaz bir de
  20. Raikiri

Pc hakkında

Yalnızca LoL ve office için sistem sormuştum dün arkadaşlar bugün bir sistem buldum danışmak istedim nasıl diye bütçe 1700 falandı sistem ekte Ek: Union 2200 [Bafır Adam] | R3 2200G AMD Vega 8 Gpu 8GB DDR4 240GB SSD Gaming Bilgisayar - incehesap.com Ekran kartı yok gördüğüm kadarıyla illaki...
  21. Raikiri

Yalnızca LoL oynamak için Pc toplamak istiyorum

Yalnızca LoL oynamak ve office programları için bir pc toplamak istiyorum bütçe 1500-2000 arası lol ve office'den fazlasında gözüm yok pc'den hiç anlamam tamamen ellerinize bakıyorum teşekkürler şimdiden
  22. Raikiri

Yalnızca LoL oynamak ve office işlemleri için PC önerileri

Arkadaşlar yanlış konuya geldiysem kusura bakmayın yalnızca malum yeni patch ile eski bilgisayarlar fps drop yaşıyor oyunda benim bilgisayar da son nefesini verdi (laptop). Masaüstü bir sistem kurmak istiyorum yalnızca LoL oynayacağım ve office (word, exel etc.) işlemlerinde kullanacağım...