Arama sonuçlarınız

1. Fakehero

Soru Coca-Cola'nın eski tadı neden yok?

Eski üretilenlerle şimdiki arasındaki fark içindeki şeker miktarının artmasından dolayıdır. Örneğin İngiltere'deki Coca-Cola'da glikoz-fruktoz şurubu bulunmuyor. Ürün Türkiye'ye göre 1 gr. daha az şeker içerirken, içerdiği renklendirici de Karamel şeklinde değil; katkı maddesi koduyla 150d yani...
  2. Fakehero

Soru FC 24'ü Bu durumda almalımıyım?

Babanın arkadaşı para vermemek için bunu bağış yapayım demiş. Sonuçta kuruma bağışladım istediğim zaman getiririm, çocukları varsa onlara oynatırım diye düşünmüş sanırım. Birincisi kimsenin rızası alınmadan sahip olduğu birşey o kişiye verildiğinde başkasına bağış adı altında veremez. İkincisi...
  3. Fakehero

Haber Fenerbahçe ligden çekilirse ne olur?

Dediğim gibi çekilemezler.
  4. Fakehero

Soru .BAT dosyasında cmd nasıl döngüye sokabilirim?

Tabii, size yardımcı olabilirim. BAT dosyanızda bir DLL dosyasını çalıştırıp belirli bir süre sonra durdurmak ve ardından tekrar başlatmak için aşağıdaki gibi bir yaklaşım kullanabilirsiniz: Öncelikle, durdurma ve yeniden başlatma işlemlerini gerçekleştirecek olan bir batch dosyası oluşturmanız...
  5. Fakehero

Haber Fenerbahçe ligden çekilirse ne olur?

Çekilemezler.
  6. Fakehero

Haber Ikea’nın iftar menüsü: 2019 vs 2024

Ben alışveriş yaparken virgülü bir sola kaydırıyorum. Mesela bu haberde 2019 menüsü 14,95 TL ise bana göre 2024 menüsü 18,90 TL ediyor. Çünkü 2019da asgari ücret 331 dolar civarında şu an ise 525 dolar. Kira fiyatları, gıda fiyatları, konut ve araç fiyatlarındaki fahiş artışlardan dolayı 525...
  7. Fakehero

Soru Bulduğum Windows 11 LTSC sürümü orijinal mi?

Bu linkteki sürüm Enterprise sürümü yani kurumsal kullanım amaçlı. Bazı özelliklerin kaldırılmış olduğuna dair linkteki sayfada yorum mevcut.
  8. Fakehero

Soru tmp 2.0 sorunu

https://www.asus.com/support/faq/1046215/
  9. Fakehero

Yardım Laptop açıldıktan sonra yeniden başlıyor

Bilgisayarınızın marka model ve üretim yılını, kaç senedir kullandığınızı ve mavi ekran hatasının resmini atarsanız, hata koduna göre arkadaşlardan daha detaylı bilgi alabilirsiniz.
  10. Fakehero

Soru Walpaper Engine alınır mı?

2019'da 8 TL'ye almışım. Resmen şaka gibi.
  11. Fakehero

Kupa maçlarında devir hakkı gidiyor mu

https://www.passo.com.tr/tr/besiktas-2023-2024-kombine-mac-biletleri Mesela bu Beşiktaş ile alakalı devir.
  12. Fakehero

Soru PC ye usb bellek takınca yazmaya karşı korumalı hatası

https://shiftdelete.net/disk-yazma-korumali-hatasi-nasil-cozulur#:~:text=Yapman%C4%B1z%20gereken%20dosyaya%20sa%C4%9F%20t%C4%B1klayarak,%E2%80%9CUygula%E2%80%9D%20butonuna%20t%C4%B1klamay%C4%B1%20unutmay%C4%B1n. USB belleklere bunu uyguladın mı?
  13. Fakehero

Soru Bu şarkının adı nedir?

Videonun altındaki yorumlara bakmayı düşündün mü? Boşuna kendini yormuşsun...
  14. Fakehero

Soru Bu şarkının adı nedir?

Shazam uygulaması ile denedin mi?
  15. Fakehero

Haber Mersin'de bir belediye haftalık mesai saatini 45'ten 40'a indirdi

Evet fark edince ek olarak yorumumu yaptım.
  16. Fakehero

Yalnız ek bir bilgi vereyim. Mersin Büyükşehir 2023'te geçmiş ama bir ilçesi daha yeni geçmiş. Haber kısmen doğru oluyor.
  17. Fakehero

Mersin Büyükşehir Belediyesi Temmuz 2023'te bu çalışma süresini 40 saate düşürmüş. Yani yeni yapılan bir şey değil.
  18. Fakehero

iPhone işlemci

Bu konu şaka amaçlı açılmadıysa bu sorulan sorudaki işlemci değişiminin mümkün olmadığını söylemek isterim. En basit tabir ile bu söylediğin AMD işlemcili bir anakarta İntel işlemcisi takmaya çalışmaktan farksız. İşin diğer yanı her telefon firması ürettiği modellerdeki anakartların üzerinde...
  19. Fakehero

Haber Survivor 2024'te All Star yarışmacılarına haftalık ödenen ücretler belli oldu

İşin komik tarafı Sercan'a seni gönderene kadar yazacağım dedi ama kendisi gitti.
  20. Fakehero

Haber Survivor 2024'te All Star yarışmacılarına haftalık ödenen ücretler belli oldu

Turbo Turabi'nin de yok. Şimdi fark ettim.
  21. Fakehero

İpx8 sertifikası

IPX8 sertifikasına telefonlar için her marka bu özelliğe sahip modellerinin suyun altında kaç metre derinlikte, kaç bar basınçta, ne kadar süre kalabileceğini belirtilmiştir. Bu cihazın musluk altında temizlik ürünleri ile yıkanabileceği,havuzda veya denizde cebinizde yüzülebilieceği anlamına...
  22. Fakehero

Söyle Rahatla V.2

Emek iyilikti, dostluktu, emek sevgiydi.
  23. Fakehero

Söyle Rahatla V.2

Xenforo tabanlı forumlarda admin forumdaki üyelere bu foruma bağlanırken erişim hızında kısıtlama yapılabiliyor ve bu suistimal edilebilecek bir durumdur. İkinci olarak o kadar foruma emek verdim, uzun bir süre bu haksızlığa birşey demedim ama Emektar rütbesinin bana verilmemesi tam bir...
  24. Fakehero

Dershanede sevgili yapmanın yasak olduğu doğru mu?

Kelimesi kelimesine aynı olacak şekilde başka bir forumda 2021 yılında sorulmuş soruyu nasıl burada sorabildin çok merak ediyorum.
  25. Fakehero

Yardım Darboğaz yapar mı

İroniyi anlamadınız sanırım.
  26. Fakehero

Yardım Darboğaz yapar mı

İroniyi anlamadığını varsayıyorum.
  27. Fakehero

Yardım Darboğaz yapar mı

Türkçe'de cümle başındaki kelime mutlaka büyük harfle başlar.
  28. Fakehero

Soru vergi indirimi telefonu aldıktan sonra ne kadar süre zarfında geçerli?

Şartların tamamı şu şekilde: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. Açık öğretim programları hariç bir yükseköğretim kurumuna kayıtlı öğrenci olmak. Satın alma tarihi itibarıyla 26 yaşından gün almamış olmak. Teknolojik cihaz desteğinden, taşınabilir veya masaüstü bilgisayar, tablet veya mobil...
  29. Fakehero

Eski sevgilim fotoğrafını isteyerek ne yapmaya çalışıyor?

Sende kalsın istemiyor.
  30. Fakehero

Soru En düşük emekli maaşına nasıl %42.6 zam geldi?

42,60 zam 7013TL kök maaş alanlara yapıldı. Bu durumda 7500 TL üzerinde alanlara daha az zam yapıldı.
  31. Fakehero

Yardım Laptopa SSD ekledikten sonra ses gelmiyor

SSD takmak ile bunun alakalı olduğunu düşünmüyorum. Aygıt yöneticisinden ses sürücülerini kaldırıp yeniden yüklediniz mi?
  32. Fakehero

Bu zam oranına göre zam yapılan maaşlar 10 bin altında kaldığında 10 bin liraya tamamlanacak. 10 bin üzerinde olanlar da bu zam oranı kadar artırılacak.
  33. Fakehero

Kök maaş denilen bir durum var. Kök maaş emeklilerin kazançları baz alınarak hesaplanan net tutardır ve bu emekli maaşının daham halidir. Örneğin kök maaşı 5 bin TL olan, 7 bin 500 TL’ye tamamlanıyordu, 5 bin TL olan önce yüzde 42.6 artış yapılacak ve yapıldığında 7 bin 128 TL’ye çıkarılıyor ve...
  34. Fakehero

Sdn forumun kitlesi niye az?

Ne desen haklısın
  35. Fakehero

Kameraya baglanilamiyor sorunu

Uygulamalardan kamerayı seçip önbelleği temizle yaptınız mı?
  36. Fakehero

Burda ikinci el ilanları paylaşılıyor mu?

Evet ikinci el ilanı paylaşılabiliyor ama şartları var. https://forum.shiftdelete.net/konular/ikinci-el-bolumu-ilan-yayinlama-kurallari-ve-sozlesmesi.296928/
  37. Fakehero

iPhone 15 Type C yuvası sallanıyor

Normaldir çünkü aşağı yukarı sallanan telefondaki port değil kablonun ucudur.
  38. Fakehero

Yardım Bu Vida Hangi Vida?

Bu vida torx vida olarak geçer ve çeşitli ebatları vardır. Redditte T5 veya T6 olabileceğine dair postlar mevcut. Xiaomi wiha benzeri hassas vida seti işini görecektir.
  39. Fakehero

Rehber Yahudilik ile Musevilik arasındaki farklara dikkat..!

Yahudilik Bir Din mi, Irk mı? Yahudiler, İsrail oğullarının yani Yakup peygamberin 12 oğlundan biri olan Yahuda’nın neslidir. Kudüs kaybedilince Yahuda’nın nesli Babil’e sürülmüştür. bir süre sonra tekrar Kudüs’e tekrar geri dönmüştür. Diğer kardeşlerin nesli Asurlular yıkımı sonrasında çeşitli...
  40. Fakehero

POCO x3 Pro’da kamera kullanılmıyor

Buradaki yöntemi bir dene istersen. Ayar Menüsüne Git Sistem Uygulamalarını Seçin Kamerayı Seçin Kamera ayrıntısı menüsünde lütfen kaydırıp Varsayılan ayarları geri yükle'yi bulun Onay istediğinde lütfen Tamam'ı seçin.
  41. Fakehero

Haber Mehmetcik Gazze'ye sloganları

Bizim askerimizin orada olmasına asla gerek yok. Vatan sınırlarını korumak için askerimiz sınırdaki ve sınıra yakındaki terör unsurlarını temizlemeye gitmelidir ama İsrail ile sınırımız bile yok. Müslüman kardeşlerimiz diye savunan çıkmasın sakın çünkü Araplarda müslümanlık parayı veya çıkarı...
  42. Fakehero

Yardım Borç Sorunu ve İlişki

Kız arkadaşın ciddi düşünüyorsa sen İstanbula gitsen de sorun olmamalı. Ayrıca senin düzenini bozup Urfaya gitmene hiç gerek yoktu. Madem evlilik planlarınız var kız arkadaşın ailesine senden bahseder sen de gider görüşürdün. Sonrasında da uygunsa isteme olurdu. Sen ona değil o sana uymalı. Eğer...
  43. Fakehero

Herkes Isındığı Üyeyi/Üyeleri Yazıyor

eski yönetimi hatırlayan olmadı sanırım
  44. Fakehero

Herkes Isındığı Üyeyi/Üyeleri Yazıyor

Bu liste tam liste mi?
  45. Fakehero

Forumlar aktifligini kaybetti

SDN Forum aktiflik olarak diğerlerinden daha aşağıda duruyor. Bunu subjektif bir görüşle söylüyorum.
  46. Fakehero

Soru Bilet.com Adresi Güvenilir mi?

Obilet veya biletall sitelerinden alabilirsin.
  47. Fakehero

Soru Türk Telekom ev internetini iptal edince kabloyu geri istiyorlar mı?

Yapılan altyapıyı geri almazlar. Başka bir sağlayıcıya hızdan dolayı geçiyorsan bence iyi yapıyorsun. Ama bir süre internetsiz kalmaya hazır ol çünkü altyapıyı başka sağlayıcıdan da alsan VAE olarak Türk Telekom altyapısından alacaksın. Bu durumda sağlayıcı senin başvuru bilgilerini Türk...
  48. Fakehero

iPad 9 satıp S7 FE alınır mı?

Performansı ve güncelleme desteğini dikkate alacak olursan İpad 9 ile devam etmeni tavsiye ederim.
  49. Fakehero

Haber Öğrencilere Vergisiz Telefon Kampanyası Başladı mı?

1 Ekimde açılacak olan mecliste ilk olarak yeni evlenceklere 2 yıl geri ödemesiz faizsiz kredi ile gençlere alacakları ilk telefon ve bilgisayarda ötv muafiyeti konuları gündeme geleceği söyleniyor. Lakin AÖF öğrencilerine bu ötv muafiyeti hakkını verip ilk üniversite kaydı olması ve yaş sınırı...
  50. Fakehero

Yardım Evofone garantimi kabul etmedi

Ürün Xiaomi çatısı altında geldiği için içinden garanti belgesi çıkmış olmalı ve Evofone yazıyorsa bu belgeyi sunduğunuzda kabul etmeleri gerekir.
  51. Fakehero

Yardım laptopuma 2.5 inc ssd nasıl takarım

Şu linki incelemenizi tavsiye ederim.
  52. Fakehero

Öneri İngilizce Çalışma Problemi

Öncelikle ne amaçla öğrenmeye çalıştığını çözmemiz gerekiyor. Bunu belirledikten sonra sorunu daha hızlı çözebiliriz. Filmleri ingilizce altyazı ile izlemeni, youtube gibi platformlarda yabancı kanalları takip etmeni öneririm.
  53. Fakehero

Haber Algida'nın LGBT Temalı Ambalajına Türkiye'de İzin Verilmedi!

Sosyal haklardan eşit olmadıkları bir durum var mı? Olduğunu pek sanmıyorum. Miras hakkı,eğitim hakkı,ulaşım hakkı vb tüm haklardan eşit yararlanıyorlar. Eğer eşit haktan kasıtları evlilik hakkı ise ona da bu ülkede izin verilmeyeceğini düşünüyorum.
  54. Fakehero

Soru Ps5 i yurtdışından getirtsem bir şey olur mu

Vergi oranı nereden aldığınıza göre değişir. Ayrıca hangi siteden veya nereden alacağınızı belirtmemişsiniz.
  55. Fakehero

Soru Gürcistana ps5 almaya giden varsa ulaşım için soru sorucam

Gürcistana giden bazı otobüs şirketleri var. Bunu araştırabilirsiniz.
  56. Fakehero

Öneri Ps5 mi Nintendo switch oled mi?

PS5 Pro ve slim modelleri ile Nintendo için yeni model çıkacağına dair sadece söylentiler var. PS5 Pro çıkacak olsa bile en az 1 yıl daha süre olduğunu düşünüyorum. Oyunsuz PS5+ iki kol 20K ederken taşınabilir birşeyler istiyorsan ya Nintendo switch oled ya Steam deck ya da Rog ally alacaksın...
  57. Fakehero

Öneri Ps5 mi Nintendo switch oled mi?

Eğer bütçen var ise Asus ROG Ally öneririm. Hem Steamdeckten daha performanslı hem de alırsan ROG XG mobile ile daha da yüksek performans alman mümkün.
  58. Fakehero

Papara istanbul ulaşım

Mastercard ve BELBİM AŞ ile yürütülen bu ortaklık kapsamında, tüm İstanbullular ve İstanbul’u ziyaret eden turistler artık temassız Mastercard’larını kullanarak, hızlı, güvenli ve basit bir şekilde toplu ulaşımdan faydalanabilecekler.
  59. Fakehero

Öneri 1200 liralık toz korumalı bilgisayar kasasısı önerisi

Kasanın ölçüleri belli ekran kartı ölçülerine bakarsanız hangi kartların sığdığını anlayabilirsiniz. Ama ek olarak aşağıdaki siteden de görebilirsiniz. https://pangoly.com/en/compatibility/msi-mag-forge-100r/vga
  60. Fakehero

Yardım Steam Hesabım Çalındı

Harcama yaptığın kredi kartına dair satın alım maili var ise oradan kartın numarasının bir kısmını görebilirsin. Belki bu sayeda bankandan eski kart numaranı da almayı deneyebilirsin.
  61. Fakehero

Yardım Steam Hesabım Çalındı

Steam hesabını kurtarmayı denedin mi? Hesabı çaldırmadan önce çift aşamalı doğrulama açık mıydı? Steam guard aktif miydi? Hesabı kurtarma ihtimalin yüksek. Kardeşimin başına gelince iki günde kurtarmıştık. Hatta geçenlerde Epic hesabında oldu onu da bir günde kurtardık. Valorant için daha uzun...
  62. Fakehero

Soru Garry's mod internetten atölye öğesi indirme

Burada atölye öğeleri dediğiniz için yanlış anlaşılma oldu. İnternet üzerindeki toplulukların oluşturduğu ve steam atölyesindeki atölye öğelerine yönlendirildiğinizi düşündüm. https://steamcommunity.com/app/4000/discussions/1/350540974014095530/
  63. Fakehero

Soru Garry's mod internetten atölye öğesi indirme

Atölyedeki öğelere abone olacaksınız ve sonrasında Steam uygulamasında indirme sırasına eklendiğini görceceksiniz. Her öğenin boyutu farklı olduğu için indirme sırasında birden fazla olduğunu görebilirsiniz.
  64. Fakehero

Kemal Kılıçdaroğlu Mevzular Açık Mikrofona katıldığında ne sorarsınız?

Seçim sonrası açıklamasını dinledim A4 kağıdından okuyor ve iktidara gelince diyor. Mecliste çoğunluğu yok nasıl iktidara gelecek anlayamadım. Birisi bunu açıklayabilir mi?
  65. Fakehero

Kemal Kılıçdaroğlu Mevzular Açık Mikrofona katıldığında ne sorarsınız?

Yeniden yargılamaların yapılacağını vs söyleyen Babacan ile KHKlıları görevlerine geri döndereceğiz diyip sonra ilave açıklama yapan Kılıçdaroğlu var. Babacan 17-25 için minik bir darbe teşebbüsü derken Kılıçdaroğlu tam tersini söylüyordu. Şimdi bunlar yüz yüze nasıl bakıyorlar...
  66. Fakehero

Haber Johnny Deep Türkiye'ye geliyor! En ucuz bilet fiyatı BİN TL

Dikkat edin vampirler geliyor :D
  67. Fakehero

Haber 2023 Mayıs Seçimleri Katılım Oranıyla Rekor Kırdı!

Kısır bir tartışmaya sürüklendiğini nereden çıkarıyorsunuz bilmek isterim. Elinizde subjektif doneler bulunuyor mu? Apolitik olduğunuzu söylüyorsunuz bu durumda oy kullandığınızda verdiğiniz tarafa göre yine politik oluyorsunuz. Ben bugüne kadar hiçbir partinin yürüttüğü politikalar %100 doğru...
  68. Fakehero

Hayır aşırı politize olmuş değilim. Bu önyargının doğru olmadığını söylemek isterim. Sadece Engin Altay'ın sözünü hatırlatmak isterim.
  69. Fakehero

Bir noktada sana katılmıyorum. Muhalafet şu an seçimi kazansaydı ilk başlarda olmasa da sonraları iktidarın yaptıklarını tek tek askıya alacaktı.
  70. Fakehero

Soru Space Engine mi Space Engine Pro mu

Ne amaçla kullanacağınıza bağlı. Pro versiyonda bazı ek özellikler açılırken uygulama üzerinden yaptığınız işleri ticari amaçla da kullanabilirsiniz.
  71. Fakehero

Haber Hakkı Alkan'a göndermeli video yapılmış

Aslında "Pat desem" cümlesi ile senin bahsetmiş olduğun forumu üstü kapalı söylemiştim.
  72. Fakehero

Haber Hakkı Alkan'a göndermeli video yapılmış

Hakkı Alkan'a gönderme yapan bir video dünden beri Twitter'da dolaşıyor. Ve bunu retweet eden bir kişi cümle içerisinde üstü kapalı kişi adı belirtiyor. Pat desem kimin bunu yaptığını da anlayacaksınızdır.
  73. Fakehero

Soru Oy Pusulasını Buruşturup Zarfa Koyarsak...

Buruşturup top haline getirsen ve zarfa sığdırıp kapatsan bile zarfı sonuçta sandıktaki zarfın atılacağı kısıma sığmayacağından atamazsın. Bu durumda sandık görevlileri düzgünce katlayıp koyamadığın için tutanak tutacaklardır.
  74. Fakehero

Haber CNBC, Türkiye'ye Dönme Kararı Aldı

Haber kaynağında kiminle ortak olarak ilerleneceği yazılmış. Görmedin diye varsayıyorum.
  75. Fakehero

Haber CNBC, Türkiye'ye Dönme Kararı Aldı

Özledin de eski dizi içerikleri vs. olmayacağını hatırlatmak isterim.
  76. Fakehero

Askerlik tecil nasıl yapılır?

Bunun için sana daha önce denildiği gibi şubeye gidersen daha kesin bilgiler alırsın.
  77. Fakehero

Soru PC nın kablosuz olarak TV ye bağlanması.

Akıllı bir TV ise wifi mutlaka vardır ve Windows 11de ayarlar-ekran-birden çok ekran-kablosuz bir ekrana bağlan seçeneğinden bağlantı kurabilirsin. Lakin her iki cihazında aynı ağ üzerinde bağlantısı olması gerekiyor. Ya da akıllı TVde chromecast var ise aşağıdaki linkteki yönergelere göre...
  78. Fakehero

Anket TOGG Vs Tesla, Siz Olsanız Hangisini Tercih Edersiniz?

Siyaset başlığı altında olmadığınızı hatırlatmak isterim arkadaşlar.
  79. Fakehero

Soru Fiyat performans akıllı saat

Telefon görüşmesi yapılmayacaksa bu saati önermem. Honor Magic Watch 2 deneyimlemiş biri olarak şarjı uzun gitmesine rağmen bazen yavaşlamalar yaşayacağınızı söylemek isterim. 3. parti uygulama desteği de bulunmuyor. Sonrasında Galaxy Watch Active 2 kullandım şu an ise Galaxy Watch 4 var. Bu...
  80. Fakehero

Yardım Ses Nasıl Kalınlaştırılır?

Ergenlik ile beraber sesin ince çıkabilir. Zamanla bu incelik gidecektir. Ama öyle bas bariton bir ses kendinden bekleme.
  81. Fakehero

Haber TOGG 24 Saatte 22 Bin 150 Adet Sipariş Aldı!

Şimdi servis ağında Bosch car service ile anlaşma yapıldı. Fiyat olarak dar gelirlinin alabileceği bir araç değil. Ayrıca sıfırdan piyasaya giren markaların ilk fiyatları genellikle yüksektir ve amaç sermaye biriktirip zamanla daha ucuz araç çıkarmaktır. Bunun bir örneği olarak Tesla'yı...
  82. Fakehero

Soru Çelik konstrüksiyon ile apartman yapılır mı?

Farkındaysanız ben binanın tamamının çelik konstrüksiyon yapılmasından bahsediyorum. Zira Burç Halifede 150. kattan sonrası çelik konstrüksiyon olsa bile yukarıya doğru daralan bir yapıda olduğu için olumsuz bir etki görülmesi pek mümkün değildir. Zaten verdiğiniz örnekteki yapı tamamen çelik...
  83. Fakehero

Soru Çelik konstrüksiyon ile apartman yapılır mı?

Buradaki yorumları okuyorum ve bir eksiklik fark ettim. Tamamen çelik konstrüksiyondan yapılmış yüksek binalar teoride mümkün olmasına karşın depreme karşı yükseklik arttıkça dayanıklılık azalacağından çelik konstrüksiyon ve beton birleşiminden oluşan yüksek binalar günümüzde en yaygın yapı...
  84. Fakehero

Soru Bu bilgisayarı sizce ne kadara satabilirim

Konu başlığınız düzeltildi. Lütfen forum kurallarını okuyunuz.
  85. Fakehero

Uçuşan Üyeler

ucretsizkazanc Mstf6187 mehmet6187 10. Forumu reklam aracı olarak kullanmak yasaktır. 16. Üyelerin birden fazla hesap (multi hesap) açması yasaktır. Tespit edildiği takdirde ana hesabınızı da kaybedebileceğinizi unutmayınız.
  86. Fakehero

Askerlikte patates soyarsın dediğim için hakkımda dava açılacak

Hiçbir şey yapamaz. Dava açsa bile suç unsuru taşıyan bir ifade de bulunmadığın için dava reddedilecektir. İçin rahat olsun boş laflarla korkutmaya çalışmış. Bizde askerliğimizi yedek subay olarak yaptık. Tabi vatan görevini karşılığını ödeyip 21 günde yapmak isteyen olabilir. Buna aksi bir...
  87. Fakehero

Uçuşan Üyeler

@kemalhas1 @mehmetbirsen @serrakartal 10. Forumu reklam aracı olarak kullanmak yasaktır.
  88. Fakehero

Soru Google Adwords Reklam Verirken Bir Sorun Yaşıyorum [Kötü Amaçlı Yazılım] Hatası

Telif hakkını zedeleyen konularla alakalı hiçbir soruna yardım etmiyoruz. 12. Telif haklarını zedeleyen dosyalara (crack, serial, warez, hile) link verilmesi,sitede paylaşılması kesinlikle yasaktır. Forumda korsan yazılım,oyun vb. hakkındaki teknik sorunlar hakkında yardım istemek yasaktır...
  89. Fakehero

Uçuşan Üyeler

erdi875 10. Forumu reklam aracı olarak kullanmak yasaktı
  90. Fakehero

Haber Cumhurbaşkanı'ndan müjde! Teknolojik ürünlere vergi indirimi yolda!

Ben size şunu diyeyim aynı otomobildeki gibi kademeli vergiye geçecekler.
  91. Fakehero

Anket Tesla, Türkiye'ye geliyor! Şarj istasyonu kurulacak şehirler belli oldu

Zamanında Elon Musk sadece uyduları konuşmaya gelmemişti. Togg ve daha fazlasını görüşmeye gelmişti diye söylemiştim.
  92. Fakehero

Soru SDN Forum'da moderatör kaynaklı yaşadığımız haksızlıklar...

Son bir ek yapmak isterim eğer ki moderatörlerden biri haksızlık yapıyor adil davranmıyor düşünceniz olursa bir üst başvuru noktanız admin olmalıdır. Kendi adıma hep kurallara uygun ceza vermeye çalıştım. Eğer hatalı olduğum durum olduğunu düşünen varsa özelden her zaman ulaşabilir. Ayrıca...
  93. Fakehero

Soru Akşamdan kalma hali nasıl geçer

Şunu ayarında içerseniz hiçbir şey olmaz. Tecrübeyle sabittir.
  94. Fakehero

Soru cod warzonede oto hedef yakalama mı var

Aim asist özelliği var oyunda pc üzerinde klavye fare ile oynayınca da konsolda kolla oynayınca da fark etmiyor.
  95. Fakehero

Dolar 7,49 oldu ve sizce daha düşer mi?

O günün tahmin grafiklerine göre yapılan bir yorumdu
  96. Fakehero

Haber 'Aselsan Qatar' markası tescil edildi!

Laf edenlerin hepsine cevap olsun. Bari konu okuyup eleştireceksiniz biraz araştırın. Aselsan gerçeğini Odatv yazıyor
  97. Fakehero

Satılık Valorant 1200 puan epin satılık

Elimde 1200 vp epin olarak bulunuyor. Almak isteyenler özelden iletişime geçebilir. Epin fiyatı 65 tl
  98. Fakehero

Soru Yakıt türleri hk

Ek olarak kurşunlu yakıt eskiden bu yakıta uygun araçlara konulan bir türdü. Ve yakıta sonradan kurşun ilave edilerek motorun aşınması önlenirdi. İnsanlara ve çevreye verdiği zararlardan dolayı gelişmekte olan ve gelişen ülkelerde yasaklandı. Fakat halen 3. dünya ülkelerinde kullanılmaya devam...
  99. Fakehero

Yardım Neden hesabım kilitlendi?

Bahsi geçen konunuz forum kurallarına göre silinemez. Siz bunu ısrarla talep ettiğiniz için ceza vermeyi uygun gördüm.
  100. Fakehero

Haber Elektrik Faturasına Pandemi Bedeli Yansıtılılacak

Belge diye sunduğun bir dergideki yazı. Bunun doğru olduğuna dair ne bir ölçüm ne bir makale paylaşmamışsın. Diyorsun ki 50 metre yukarıda döndürecek rüzgar olmadığının ölçümünü yapıp kanıt olarak sunar mısın?
  101. Fakehero

Açıklama mı gerekiyor al o zaman açıklama. Rüzgar türbinlerinin çalışma mantığını anlaman için iki aerodinamik kuvveti bilmen gerekir. Bunlar sürtünme ve kaldırma kuvvetidir. Hareket halindeki hava, kanatlara çarparak pervaneleri döndürür. Pervaneler, rotorda kinetik enerjinin mekanik enerjiye...
  102. Fakehero

İlber Ortaylı hoca der cahil cahil konuşma diye. Neymiş deniz seviyesinde rüzgar yokken 50 metre yukarıda da olamazmış. Dünyanın yuvarlak olduğunu gözüyle göremediği için dünya düz diyenlerle aynı mantık resmen.
  103. Fakehero

Samsung s20 FE varken a72yi bu millet neden alır anlamıyorum ? Varmı bi açıklaması ?

38. Yeni bir konu açarken başlıkların ve mesajın konuya uygun,tamamlayıcı ve açıklayıcı olması gerekmektedir. Tüm mesajı başlıkta yazıp veya sorunu başlık içerisinde soru olarak belirtip mesaj içeriğinde detay vermediğiniz takdirde konunuz kilitlenecektir veya silinecektir. Ayrıca terslediğiniz...
  104. Fakehero

10 Kasım

Şu eksikliği düzeltelim. Bunu yapabiliyorsak özgürlüğe ve yaşanacak bir vatana sahip olduğumuz içindir. Ve bunu sadece Atatürke değil tüm savaşan askerlere, Atatürkün asker arkadaşlarına ve vatanın kurtuluşu için milli mücadeleye katılan tüm sivil vatandaşlara borçluyuz ve onlar sayesindedir.
  105. Fakehero

Bir yere gitmem lazım bilgisi olan yardımcı olabilir mi

Kadıköy metro durağı ile söğütlüçeşme durağı arasında yürüme mesafesi var. Eger metrobüs kullanacaksan Ünalan metro durağında inip uzunçayır metrobüs durağına daha rahat geçersin. Çünkü metro durağından çıktığında metrobüs durağı da orada.
  106. Fakehero

Elektrik Faturalarında ki TRT Payı Kaldırıldı.

Çok büyük bir yardım olmuş. Bari KDV düşürülseydi.
  107. Fakehero

Soru internetten oyun kodları alıp kar koyup satmak yasak mı

Forumlarda satış yapabilirsiniz. Ama her forumun bunun için kendine göre kuralları olabilir.
  108. Fakehero

Yardım Bankamatik para sıkışması

Süreç şu şekilde ilerliyor. Siz papara müşteri hizmetlerini arıyorsunuz. Onlar sizin adınıza dilekçe oluşturup işleme koyuyorlar. Ve sonrasında paranın sıkıştığı atm ile görüşüyorlar. Sonrasında ilgili banka bankamatiğe bir ekip veya kişi yolluyor. Bankamatikteki tüm para sayılmak üzere...
  109. Fakehero

Soru KYK Kredi Borcu Hakkında

35. Öğrenim kredisi borçları nasıl hesaplanmaktadır? Kredi alan öğrencilerin borcu, kredilerinin verildiği tarihten öğrenim süresi bitimine kadar geçen süre veya herhangi bir sebeple kredilerinin kesildiği tarihe kadar; kredi olarak verilen miktarlara, Türkiye İstatistik Kurumunun Yurt İçi...
  110. Fakehero

Soru Ekonomi iyi diyenin ağzına kürekle vurun, asgari ücretli ve araba almak

İşte siz böyle şugiller bugiller diye ayrım yaparsanız aynısını size de yaparlar. Hem de yönetim ekibinden birisi veya birilerinin şunlarla bunlarla aynı diye sınıflandırmasını yaparsanız, forum üyelerinin de bize karşı mesafe koymalarına sebep olursunuz.
  111. Fakehero

Uçuşan Üyeler

Kleyzron Aşağıdaki forum kuralına göre 25 puan ile bir haftalık uzaklaştırıldı. 9. Forumda küfür, argo, hakaret, küçük düşürücü, aşağılayıcı, rencide edici tüm kelimelerin; din, dil, ırk ayrımına yönelik veya forum huzurunu kaçıracak her türlü söylev, yazı, resim, video ve diğer tüm...
  112. Fakehero

İnsanların daha konuşmadan şöyle böyle der diye düşünmeniz ön yargıdan başka birşey değil. Sizin bu yazdığınızı okuyanın da ön yargı sahibi olmasını sağlarsınız.
  113. Fakehero

Cümlelerimden ülkenin iyi olduğunu söylediğimi çıkarıyorsanız cidden saçmaladığınızı varsayacağım.
  114. Fakehero

Soru Hasarlı ve ayıplı mal satan Trendyol pazar yeri satıcısı

Sıfır olsa garantisi olurdu. Siz diyorsunuz ki garantisi yok. Bu durumda bu ürünler ya ikinci el ya da refurbished yani yenilenmiş ürünler. Bu durumda ikinci seçenekte firma kendisi yasaya göre belirli bir süre garanti verebilir. İlk değişen ürününüzün bu kapsamda firma tarafından değiştirilmiş...
  115. Fakehero

Soru Hasarlı ve ayıplı mal satan Trendyol pazar yeri satıcısı

Elektronik ürünlerde erken bozulma da olabilir. Bu yüzden satıcının size hasarlı ve ayıplı mal sattı demeniz yanlış. Hasarlı veya ayıplı malın tanımı aşağıdaki gibidir. Hasarlı mal teslimat sırasında veya öncesinde fiziki zarar görmüş ürünlerdir. Ayıplı mal en açıklayıcı ifadesiyle şöyledir...
  116. Fakehero

2015'te aldığınız arabanın ne kadarını siz ödediniz ne kadarını babanız ödedi? Kredi çektiniz mi? Basit bir matematikle 2015'te asgari ücretin 57 katı iken şu an asgari ücretin 115 katı ediyor. Tabi burada ilk soruma geri dönüyoruz. Tamamını siz ödemek isteseydiniz banka 57.000 TL kredi...
  117. Fakehero

Haber Alo 153 İstanbul için çözüm merkezi

Elden birşey gelmiyor. Neden istediğinizi biliyorum ama yapamıyorum. 20. SDN Forum'da açılan konulardan ve/veya içeriklerden, içeriği giren kullanıcı sorumludur. SDN doğabilecek sıkıntılardan sorumluluk kabul etmez. Açtığınız konular ve/veya mesajlar forum kurallarına aykırı olmadığı sürece...
  118. Fakehero

Haber Tavuğunu pansuman için acile getiren adamın dramı

Veteriner ile hastaneyi karıştırmış galiba. Ya da tavuğuna insan gibi değer veriyor.
  119. Fakehero

Haber Alo 153 İstanbul için çözüm merkezi

153 eskiden sorunlara daha çabuk çözümler üretirdi. Artık eskisi kadar çözüm üretemiyorlar. Mesela kaç kere otobüs seferlerinin geciktiğini, kullandığım hattın yetersiz olduğunu söyledim. Aylar sonra cevap geldi ama olumsuz cevap geldi. Mesela bundan 2-3 yıl öncesinde bir hafta onbeş gün...
  120. Fakehero

Öneri 4000 tl telefon önerisi

4K bütçeyi 5.5K yapabilirseniz S20 FE SD865 öneririm. Onun haricinde A52-A72 olabilir. Ama A72 bütçesine çıkabilirseniz zaten S20 FE alın.
  121. Fakehero

Yardım Apple Store alışveriş yapamıyorum

Kargoda telefona zarar gelmez. Sarj aletini 20 watt olarak Apple store üzerinden almanızı tavsiye ederim. Ama kılıfı çin malı alabilirsiniz. Zira orijinal kadar kaliteli kılıflar var.
  122. Fakehero

Bankayla durumu konuştunuz mu? Buna rağmen hata mı aldınız?
  123. Fakehero

Yeni üyeli olur olunmaz banlanma hk.

Hollandaya selamlar. 22. Foruma yeni üyelik kaydı sırasında VPN vb. kullanmak yasaktır. VPN ile giriş olduğu tespit edildiği takdirde hesap Spam olarak işleme alınacaktır.
  124. Fakehero

Flash TV Açılmıs

Ah be Flash tv geri döndün demek. Zorunda mıyım? Zorunda mıyım? Flash tv halay programlarını hatırlamak zorunda mıyım?
  125. Fakehero

Soru Eski telefon olmadan yeni telefona geçme?

Tüm google uygulamalarını fotoğrafları vb. telefonunuzun hesaplar ve yedekleme kısmından google drive'a yedekleyebilirsiniz. Bu durumda eski telefonu elden çıkarsanız bile yeni telefonu aldığınızda kurulum sırasında bu yedekleme ile verilerinizi geri yükleyebilirsiniz.
  126. Fakehero

Soru 2022 de asgarî ücret kaç tl olur?

Tabi benim asgari ücret zam oranında çok yüksek bir zam geleceği beklentim yok. Ama Vedat Demiröz demiş ki: “İnanın, bu aralar haftada birkaç kez toplantı yapıyoruz. Bütçe görüşmeleri de devam ediyor. Bu yıl şunu söyleyebilirim; asgari ücret geçinebilecek bir noktada yayınlanacak, ona...
  127. Fakehero

Samsung Galaxy S20 FE Isınıyor Mu?

2 aylık kullanım süresi geçirmiş bulunmaktayım. Telefon şarjda kullanımda bile Exynos modele göre ısınmayarak güzel bir performans gösteriyor. Tabi bu arada exynos serisindeki ısınma problemini S21 serisinde epey bir düzelttiler. Tek sevmediğim nokta ön kamera kullanımında sanki bir filtre...
  128. Fakehero

Telefonumun desen şifresini unuttum

Telefonunuz açıksa ses kısma ve güç tuşuna aynı anda basılı tutun. Telefon kapandığında titreyecektir. Hemen ardından ses açma tuşuna ve güç tuşuna basın. Samsung logosu çıktığında güç tuşundan elinizi çekin ama ses açma tuşuna basılı tutmaya devam edin.
  129. Fakehero

Haber Rekabet Kurumu, zincir marketlere ceza yağdırdı

Ya ürünlere indirim yapıp ceza ödemekten kurtulacaklar ya da sattıkları tüm ürünlere yeni bir zam getirecekler. Bence ikinci seçeneği yapacaklar. Bu cezaları yine biz ödemiş olacağız.
  130. Fakehero

Yardım Torrent'deki İndirme Yavaşlığı

12. Telif haklarını zedeleyen dosyalara (crack, serial, warez) link verilmesi,sitede paylaşılması kesinlikle yasaktır. Forumda korsan yazılım,oyun vb. hakkındaki teknik sorunlar hakkında yardım istemek yasaktır. Torrent yardımı ile telif hakları bulunan dizi, film vb. yayınlar için yardım...
  131. Fakehero

Soru S21FE hk. son gelişme

S21 FE çıkarsa fiyatının 7-8K civarında olması muhtemel. Çünkü Ufak bir düzeltme yapayım. Amoled ekranlardaki ekran yanığı ekranın ısıya maruz kalmasından oluşur. S21 serisi öncesindeki modellerde bu ekran yanığı Exynos işlemcinin Snapdragona göre daha fazla ısınmasının etkisiyle de oluyordu...
  132. Fakehero

Soru S21FE hk. son gelişme

Yaklaşık 6 yıl boyunca S7 Edge kullandım. Hafızasına rağmen yıllarca kullanılabilecek bir telefon olduğunu kanıtladı. Şu an ise 2 aydır S20 FE 8/256 Snapdragon versiyonunu kullanıyorum. Cihaz kendini belli ediyor. S21 FE modelinin de standart S21 modelinin aluminyum çerçeve ve polikarbonat arka...
  133. Fakehero

Forum Editörü ve Moderatör alımı yapılacaktır

Maaşını kendi yeni para birimimiz olan Eurodol (Euro+Dolar) olarak veriyoruz.
  134. Fakehero

Yardım İşlemci Tavsiye

@EFI Shell @met 35 @Görkem Say @p04w04p5
  135. Fakehero

Yardım Monitör kapanması

Termal macunlarınızı yenileyiniz. Kasanın ısıyı atabilecek şekilde ferah bir yerde olmasına dikkat ediniz. Eğer grafik sürücüsünde bir problem olursa Güvenli Mod'da DDU ile sürücüyü kaldırıp grafik kartı üreticisinin sitesinden indirdiğiniz sürücüyü tekrardan kurunuz. Sisteminizde ufak bir alan...
  136. Fakehero

Soru Gün aşırı zam ve halk sessizliği

Sözlü uyarımı yapayım. Bir daha yazdıklarınıza dikkat edin.
  137. Fakehero

Duyuru Discord Nitro ve Game Pass Ultimate bedava paket kullanım yöntemleri

Değerli forum üyeleri, Bu iki haberdeki bedavaları nasıl kullanacağınızı anlatıyorum. 1- 27 TL karşılığında Discord Nitro alıyorsunuz. 2- Verilen 2 ay bedava Game Pass Ultimate paketini daha önce Game Pass alınmamış bir hesapta kullanıyorsunuz. 3- Game Pass'ten gelen 3 aylık bedava Nitro'yu...
  138. Fakehero

Herhalde ben anlatamıyorum diye düşünüyorum. Tek seferde yüksek bir çekim yaptığınız için bankanız bunu şüpheli işlem olarak görüp bloke koymuş olabilir. Bankalar şüpheli işlem olarak gördüklerinde yok bu debit kart buna izin vereyim yok bu kredi kartı bunu engelleyeyim diye bir ayrım yapmıyorlar.
  139. Fakehero

Taksitli alışverişlerde veya belli bir miktarın altındaki tek çekimlerde bankalarda problem olmuyor ama yüksek tutarlı tek çekimlerde bankalar karta bloke koyabiliyor.
  140. Fakehero

Beşiktaş-Galatasaray skor tahmini?

Galatasaray kötü oynuyor. Bence bu sene 4.lüğü ancak hak ediyor. Terim ısrarı boşuna. Bence süper ligdeki takımlar dinozor teknik direktörlerden temizlenmeli.
  141. Fakehero

Banka ile görüşme durumunu neden ikinci plana bıraktığınızı anlayamıyorum.
  142. Fakehero

Kartınızın bağlı olduğu bankayla görüşür müsünüz? Dediğim gibi tek seferde yüksek miktarlı çekimlerde banka bunu şüpheli işlem olarak görüp kartı internet kullanımına kapatıyor.
  143. Fakehero

Soru 2022 de asgarî ücret kaç tl olur?

Bence 3453 TL olabilir.
  144. Fakehero

Kartın internet alışverişine açık mı? Ayrıca tek seferde büyük miktarda çekim olacağından banka bunu şüpheli işlem olarak görüp kartı kullanıma kapatmış olabilir. Bankanın müşteri hizmetleriyle iletişime geçmeni tavsiye ederim. Benzer bir durumu 5600 TL'lik telefonu alırken tek seferde çekim...
  145. Fakehero

Rc den dönüş

@wittroc
  146. Fakehero

çeviriyi doğru yapabilmiş miyim?

The great white shark is a dangerous creature. Its length is 6 meters and its weight is 1.7 tons. The great white shark has a very strong jaw. There are about 3000 sharp teeth in its jaws. There are 2 and 14 cubs. The sense of smell is developed. It is in danger of extinction. It lives in...
  147. Fakehero

Soru YETER ARTIK! Kendi inanç ve yöneliminize saygı duyulmasını isteyip İslama saygısızlık yapmaya hakkınız yok!

Adaleti göremedikleri için isyan ediyor olabilirler. Buna karşı çıkan yok. Yalnız isyan ederken başka inançların kutsallarını kullanıp aşağılayanlar var. İşte asıl problem burada. Diğer taraftan herşey adil olsa adaletsizliği bilebilir miydin? İnsan kendi egosunu tatmin etmeye doyamazken...
  148. Fakehero

Uçuşan Üyeler

bzkrt58 mustafayurtt38 smaet parlak 10. Forumu reklam aracı olarak kullanmak yasaktır. @Usain 11. Forum içerisinde SDN Siyaset bölümü hariç herhangi bir kategoride, bu kategorilerin içerisindeki herhangi bir konuda veya üye profillerinde siyaset yapmak, siyasi fikir belirtmek, siyasi içerikli...
  149. Fakehero

Soru Powerbank önerisi

Baseus markasının ürünleride güzeldir. Ülkemizde alfais,ugreen,baseus,boya markaları bilinmezken ben bu markaların kaliteli olduğunu biliyordum. Aliexpress üzerinden bu markaların ürünlerini almıştım.
  150. Fakehero

Uçuşan Üyeler

Darkness3472 9. Forumda küfür, argo, hakaret, küçük düşürücü, aşağılayıcı, rencide edici tüm kelimelerin; din, dil, ırk ayrımına yönelik veya forum huzurunu kaçıracak her türlü söylev, yazı, resim, video ve diğer tüm materyallerin kullanımı yasaktır.
  151. Fakehero

tosladan steam kod aldım ama koda ulaşamıyorum

Profiline tıkla sonra oradaki mesaj baloncuğuna tıkla ve canlı desteğe durumu yaz.
  152. Fakehero

Soru Powerbank önerisi

Ben sana kendim deneyimleyip aldığım ürünleri görsel olarakta paylaştım. Aradaki farkı da söyledim. Yardımcı olduysam ne güzel.
  153. Fakehero

Soru Powerbank önerisi

3 pro usb c üzerinden macbook air için Güç verebiliyor. 45w güç çıkışı var bu da çalıştıracak yeterli gücü veriyor. Onun haricinde telefon tablet gibi şeyler için 2c modeli ile herşeyi aynı başka fark yok. Hatta 2c modeli yerine Redmi 20000 mah alırsan onunda 2c modelinden farkı yok.
  154. Fakehero

Soru Powerbank önerisi

Xiaomi 3 Pro yerine Mi 2c veya Redmi 20000 modeline bakabilirsin. Hem fiyat olarak daha uygun hem de hızlı şarj var. Ayrıca her gün okula taşıyacaksan 10000lik modellerine bakabilirsin.
  155. Fakehero

Soru S20FE ve xiaomi note 10 pro

IP sertifikasını ve amiral gemilerinde güncelleme standardını yakaladığı için alabilirdin. 5400-5700 TL 128 GB SD865 olan modeli ve kolayca bulunuyor. Fakat 256 GB olan SD865 modeli bulmak çok zor. Ekim ayına kadar sadece Samsung Shop online mağazasında vardı.Orada şu an stok yok. Ama Ekimden...
  156. Fakehero

Haber GTA The Trilogy: The Definitive Edition çıkış tarihi ve fiyatı duyuruldu!

Grafik olarak bir tık daha iyisini beklerdim. Gta 5 için yapılan vice city modu bile bundan iyiydi.
  157. Fakehero

Haber GTA The Trilogy: The Definitive Edition çıkış tarihi ve fiyatı duyuruldu!

Oyun sektörünün öne çıkan şirketlerinden Rockstar Games, önümüzdeki haftalarda bir döneme damga vuran üç GTA oyununun yenilenmiş versiyonlarıyla oyunseverlerin karşısına çıkacak. GTA San Andreas, Vice City ve GTA III yapımlarını GTA The Trilogy: The Definitive Edition adı altında vitrine...
  158. Fakehero

Haber Denizli Merkezefendi Belediyesi'nin sağlık çalışanlarına ithafen yaptığı heykeller, büyük tepki topladı

Denizli Merkezefendi Belediyesi sağlık çalışanları için heykel yaptı. Fakat heykeller kent genelinde tepkiyle karşılandı. Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Coşkun tarafından yapılan açıklamalarda, "Objeleri belediyemizin kendi personeli tasarladı. Sanat eseri olarak görülmemelidir...
  159. Fakehero

Öneri Futbol Topu Önerisi

https://www.trendyol.com/umbro/beyaz-neo-sewerse-futbol-topu-5-no-p-34666444 https://www.trendyol.com/voit/attacker-futbol-topu-n5-p-3480238 https://www.trendyol.com/puma/teamfinal-21-5-hs-ball-unisex-cok-renkli-futbol-topu-08351601-p-76105137...
  160. Fakehero

IPhone 13 Pro Stok ve teslimat konusu

Matematiği bilmiyor değilim. Bir telefona bu kadar para verip alabildikten sonra ekonomi kötü diyebilenlerin olduğu insanlara ancak bu şekilde cevap verilebilir. Sözüm sadece tok olup, refah içinde yaşayıp açım diyebilenler için geçerli.
  161. Fakehero

Mecburen bu durumda Apple store üzerinden alıp beklemeniz gerekecek.
  162. Fakehero

Şu an telefoncular ve bazı e-ticaret siteleri haricinde bulman gayet zor.
  163. Fakehero

Sabah vardı şu an tükenmiş. Millet aç diyenlerin aç olmadığına kanıt olsun. https://www.a101.com.tr/elektronik/apple-iphone-13-pro-512gb-cep-telefonu-mavi/
  164. Fakehero

Apple.com kayıt ücreti

Hadi dezenformasyon var diyelim. Sizin bunu anlatırken arada verdiğiniz bilgilerde dezenformasyon yok mu? Doğru olanı açıkladığımızda nasıl konu dışı oluyor merak ettim.
  165. Fakehero

Apple.com kayıt ücreti

Aramızda anlaşmazlık oldu diyelim. Ama bunun haricinde gümrük işlemlerinin nasıl olduğunu bilmediğiniz apaçık ortada. Gümrük işlemi Apple Türkiyenin anlaşmalı olduğu Gümrük müşavirliği üzerinden yapılır. Taşıma ise anlaşmalı oldukları lojistik firması tarafından yapılır. İthalat işlemi ile...
  166. Fakehero

İpucu Monster Notebook Teknik Servisi Hayal Kırıklığı

Şikayet etmeniz normal ama teknik servisler 20 iş günü tamir süresi hakları olduğu için tamiri erken bile bitse bazen gevşek davranabiliyorlar. Mesela ben Samsung shop üzerinden aldığım telefonu teslim almadan iade etmiştim. Kargo firması 23 ağustosta almadan iade ettiğim ürünü 26 yerine 29unda...
  167. Fakehero

Yardım Yazılım kodlama photoshop visual studio code için dizüstü bilgisayar tavsiyesi

@Görkem Say Dell 15 Vostro 3500 nasıldır?
  168. Fakehero

Apple.com kayıt ücreti

"Merhaba arkadaşlar apple.com da tr piyasasının daha altında satılıyor gelince 2006tl daha verip kayıt ettirmem gerekir mi" Bu cümlede ürünün TR piyasasının altında demesiyle yurt dışı olduğunu ima etmiş oluyor. Ayrıca Apple.com olarak girdiğinde adres satırında Türkiye'ye gönderimin...
  169. Fakehero

Yardım Yazılım kodlama photoshop visual studio code için dizüstü bilgisayar tavsiyesi

Değerli forum üyeleri 6-8K arası yazılım,kodlama,photoshop,visual studio code ve visual studio 2019 rahat bir şekilde kullanılabilecek dizüstü bilgisayar tavsiyelerinizi iletirseniz sevinirim. @Görkem Say seninde tavsiyelerini beklerim.
  170. Fakehero

TCMB Yeni Faiz Kararı ve Güncel Döviz Kurları (UÇUYORUZ HABERİMİZ YOK)

Aşağı inmesini çok bekleyeceğimiz kesin. Çokomelli haberleri ardarda almaya devam edeceğiz.
  171. Fakehero

Okulda zorbaya karşı koyarsan nolur?

Öğretmeni çağırıp üstüne ne yapıyorsunuz diyip senin üzerine yürüseler ve kavga etseniz sende aynı şekilde ceza alabilirsin. Böyle bir durumda öğretmeni veya yönetici amiri çağırdıktan sonra birşey yapmaman gerekir.
  172. Fakehero

Haber God of War’un PC çıkış tarihi ve fiyatı belli oldu

Santa Monica Studios‘un geliştirdiği ve PS4 özel oyunu olan God of War PC’ye geliyor. Hatırlarsanız 1 ay öncesinde Geforce Now kütüphanesinde daha çıkmamış oyunların isimleri sızmıştı. Bunlardan birisi olan God Of War 14 Ocak 2022 tarihinde 329 Tl fiyat ile PC oyuncularıyla buluşacak. Daha önce...
  173. Fakehero

2022 Türkiye Cumhurbaşkanımızın Maaşı Belli Oluyor

Ben bu sistemi kabul ediyorum demiyorum. Lakin bu sistemi düzeltmek için insanları seçim maratonuna sokmaya gerek yok. Muhalefet cumhurbaşkanlığını kazanıp mevcut sistemin yanışlarını düzeltip daha iyi hale getirerek aynı sistem ile devam edebilir. İlla ki sistemin değişmesine gerek yok sistem...
  174. Fakehero

Değişim diyorsunuz ama ülkenin en az bu değişim olduğunda önündeki 4 ya da 5 yıl boyunca kendini düzeltemeyeceğini görebiliyor musunuz? CB kazanılacak o yetmeyecek 400 vekili geçecekler. Üstüne referandum olacak peşine referandum ile anayasa değişeceği için yeniden CB seçimi olacak. Onu da...
  175. Fakehero

Ne yaparsak yapalım üste tükürsek bıyık alta tükürsek sakal. AKP bulunduğu konumdan memnun CHP bulunduğu konumdan memnun. Kemal Kılıçdaroğlu da Tayyip'e dediği kadar kendisi de diktatör. Z kuşağından oy almak için saçma söylemler içinde. Genelde boş vaatlerle konuşuyor. Ekonomiyi...
  176. Fakehero

Yüksek Lisans ve Askerlik Tecili

Lisansüstü programlarda öğrenim süresi (atılma) ne kadardır? Tezsiz yüksek lisans programının normal öğrenim süresi 2 yarıyıldır. Azami süre sonunda( 3 yarıyıl) mezun olamayan öğrencinin ilişiği kesilir. Tezli yüksek lisans programının normal öğrenim süresi 4 yarıyıl, azami süre 6 yarıyıldır...
  177. Fakehero

Soru Askeri teknolojiler yapabildiğimiz oyunlar

Eğer basit bir oyun istiyorsan başta tuhaf olan ama zamanla alışabileceğin basit bir oyun olan Besiege ve Brick Rigs var.
  178. Fakehero

Hesap silinmesi

https://forum.shiftdelete.net/account/deactivate/
  179. Fakehero

Şarj hızlı bitiyor

Kullandığınız telefon kaç yıllık? Garantisi varsa servise gönderin. Onun haricinde kullanmadığınız zamanlarda bluetooth,wifi gibi özellikleri kapatın. Telefonu kullanımınız bittiğinde ekran açık kalma süresini azaltın hemen kapansın. Bunun haricinde çözüm olabileceği söylenen programlar işe...
  180. Fakehero

Uçuşan Üyeler

handansanverdi samet balkan sercannöztürk Forumu reklam aracı olarak kullanmak yasaktır.
  181. Fakehero

Öneri wi-fi kart ve adaptör önerisi

Aslında bütçeniz biraz daha fazla olsa alacağınız wifi+bluetooth özellikli kart alabilirsiniz.
  182. Fakehero

Apple.com kayıt ücreti

Yurtdışından e-ticaret alışverişi ile sim kart özelliğine sahip herhangi bir cihazı alsanız bile bu kargolar gümrükte kontrolden geçtiğinden dolayı fark edildiğinde el konulur. Uluslararası olarak satış yapan e-ticaret siteleri ve firmalar her ülkenin yasal kanunlarına uymak zorundalar...
  183. Fakehero

Öneri wi-fi kart ve adaptör önerisi

Size önerilen kart wifi 6. Kablosuz bağlantı hızı yüksek bir ürün. İstediğiniz fiyat skalasında ancak wifi 4 ürünleri yani 300 mbps maksimum hıza sahip ürünleri bulabilirsiniz...
  184. Fakehero

Uçuşan Üyeler

hasanky5 levent duran ferhat5 mehmet tokatlı enessskck erentzl8 ahmetzmc Bir grup daha smartpro reklamcısı ağlarımıza takıldı. İyi bir av sezonu geçiriyoruz. 1634627868 mertcevirme Forumu reklam aracı olarak kullanmak yasaktır.
  185. Fakehero

TCMB yeni değişiklikler ve Dolar

Yarınki kuru söyleyeyim: 9,33115
  186. Fakehero

Rehber Monster Bukra Hoparlör İncelemesi

Hafıza kartı takılabilmesi güzel ama parça geçişi vs. belli bir zamandan sonra sıkabilir. Bende de iki tane LG Musicflow P5 var. Bunları da kendi uygulaması ile eşleyip kullanmak mümkün. Hatta android telefonlarda iki farklı bluetooth hoparlörü dual play ile bağlamak zaten mümkün. Fakat bu tür...
  187. Fakehero

Yardım sınıfımız karantinaya alındı

Test negatif çıkarsa HES kodunuz risksiz olarak devam eder. Ve 5. gün sonrasında gitmediğiniz takdirde her bir gün özürsüz olarak sisteme işlenir.
  188. Fakehero

Soru Red magic 6 pro yada One plus 9 pro

IP68 sertifikası, kamera, yazılım kararlılığı ve ülkemizde garantisiz şekilde yaptırmak için resmi servisini göz önüne aldığımızda Oneplus tavsiye ederim. Fakat tam bir oyuncu telefonu olsun diyorsanız Redmagic önde kapatıyor. Günümüzde insanlar telefonda IP sertifikasına çok bakmıyorlar ama...
  189. Fakehero

Bekçilerin görev yerleri

Bekçiler de memur sayıldığından atama yapılır. Kendi şehrinde istese bile atama nereye çıkarsa orada göreve başlar.
  190. Fakehero

Aras Kargo İade İşlemi

Trendyol iadesi dersen kargo paketine koyarak geri gönderirsin. Eğer fatura varsa kargo paketinin içine koyabilirsin.
  191. Fakehero

Yardım SDN Forum 2. Kez Kullanıcı Adı Değişikliği Nasıl Yapabilirim?

Yılda bir kere isim değişikliği yapma hakkınız var. Bir yıl dolmadan değişiklik yapamazsınız. Ama isterseniz neden değiştirmek istediğinizi detaylı şekilde Admin'e özel mesaj yoluyla iletebilirsiniz.
  192. Fakehero

Uçuşan Üyeler

@sakulta8585 Forumdan kalıcı olarak uzaklaştırılmıştır. @Stay 22. Foruma yeni üyelik kaydı sırasında VPN vb. kullanmak yasaktır. VPN ile giriş olduğu tespit edildiği takdirde hesap Spam olarak işleme alınacaktır.
  193. Fakehero

Yardım Mobil Araba Oyunu Önerisi

Biraz kısıtlı tuning seçeneği olan NFS Most Wanted, Asphalt 8, Rush Rally 3, Horizon Chase gibi oyunları öneririm. Bunlardaki tuning özelliği görsel bir değişiklik olarak gözükmüyor. Gerçekçi yarış oyunları istiyorsan aşağıdaki videodakilerden bir kısmını oynadım gayet güzeller.
  194. Fakehero

Soru Türk telekomun yayında hd+ yazıyor?

HD + Görüşme teknolojisi VoLTE ( Voice Over LTE) olarak adlandırılmaktadır. HD+ Görüşme (VoLTE) ses ve görüntülü görüşmelerinizi 4.5G şebekesi üzerinden çok daha yüksek bir ses ve görüntü kalitesiyle gerçekleştirilmenizi sağlayacak bir teknolojidir. Bu teknoloji ile ses kalitesi artık HD+...
  195. Fakehero

S20 plus vs note 20 vs s20 fe

F/p ürünü bakıyorsan S20 FE. Exynos serisi işlemcileri ancak S21 serisinde biraz düzeltebildiler. S20 FE'nin eksi yönü arkasının plastik olması. Note 20 cihazı Note 20 Ultra'ya göre özellikleri epey kısılmış bir cihaz. Şahsen 1 aydır S20 FE 8GB/256GB modeli kullanıyorum. Bu cihazdan önce 6 yıl...
  196. Fakehero

Rehber Türkiye'deki Popüler Ön Ödemeli Kartlar

FUPS yeni bir kart. Geldiğinde deneyeceğim. Şu an elimde PEP,Tosla,Papara,Paycell,İninal fiziki kart olarak var. Param,Vpay daha almadım. Ama içlerinde en çok Papara ve Toslayı beğendim.
  197. Fakehero

Soru Motorola Türkiye pazarında mı? Değilse ne zaman gelir?

İlk önce Motorola markası sonrasında ise bu markanın sahibi olan Lenovo Türkiye'deki telefon piyasasından çıktı. Halbuki bütçe dostu ürünler çıkarıyorlardı. Ülkemizde diğer markalarla rekabet edemediler.
  198. Fakehero

Haber Windows 11 uyumluluk aracının final sürümü yayınlandı

Ben geriye doğru genişletileceğini düşünüyorum. Genişletilmese bile bilgisayar üreticileri geriye dönük TPM 2.0 ve secure boot özellikli bilgisayarlar için BIOS güncellemesi yayınlayabilir. Zira ASUS böyle bir güncelleme yayınladı. Mesela bende Asus İ5 6200U işlemcili bir dizüstü var. Yaklaşık 6...
  199. Fakehero

TCMB yeni değişiklikler ve Dolar

Devletin yaptığı yıl sonu bittiğindeki kur tahmini 9,25 TL.
  200. Fakehero

N-935f telefona n-930f ekran takılır mı?

Burada soracağınıza Google'da araştırıp bulabilirsiniz. Yine de yazayım. Armut nedir? Türkiye’nin en büyük online hizmet platformuyuz. Kaliteli ve güvenilir hizmet verenleri, hizmet almak isteyenlerle buluşturuyoruz. Bilgisayarın veya akıllı telefonunun üzerinden birkaç dokunuşla kaliteli...
  201. Fakehero

Yardım Genel Sağlık Sigortası (GSS) Borçları

18 yaşını geçtiğinizde eğer herhangi bir eğitim kurumunda okumuyorsanız otomatik olarak Genel sağlık sigortası yapılır. Hazır GSS yapılandırması varken belirtilen tarihe kadar ödemesini yapmanızı tavsiye ederim.
  202. Fakehero

N-935f telefona n-930f ekran takılır mı?

https://www.gsmiletisim.com/marka/samsung-galaxy/ https://www.ceptelefonparcasi.com/samsung-galaxy-sm-n935f-n935-note-fe-fan-edition-lcd-ekran-servis-orjinal-citasiz Buraları arayıp var mı diye sorun. Ayrıca Armut üzerinden hizmet oluşturursanız belki bulabilirsiniz. Ben S7 Edge telefonum...
  203. Fakehero

Yardım Epic Games Gta 5 Hata Alıyorum?

https://support.rockstargames.com/hc/en-us/articles/200146066-Manual-Link-to-Social-Club-Application-Download Linkten rockstar launcher'ı indirip social club hesabınızla giriş yapın ve epic hesabını bağlayın. Veya epic kütüphanenizde oyuna sağ tıklayıp dosyaları doğrulayın. Eğer inen oyun...
  204. Fakehero

Rehber Türkiye'deki Popüler Ön Ödemeli Kartlar

Ön Ödemeli (PrePaid) Kart Nedir? İçine ne kadar yüklersek o kadar kullanabildiğimiz kartlardır. Kredi kartı kullanmak istemeyenler veya banka hesabı olmayanların, özellikle 18 yaş altı kullanıcıların tercihinde olan bu kartlar kolayca temin edebildiği için özellikle oyun platformlarında...
  205. Fakehero

Haber Windows 11 uyumluluk aracının final sürümü yayınlandı

Hatırladığım kadarıyla Microsoft AMD 1000 serisi işlemciler ile Intel'in 6. ve 7. nesil işlemcilerini destekleyecekti. Hatta 7. nesil işlemcilerin tepe serisi olan X modellerine destek getirdi.
  206. Fakehero

Sevgilim Hiç İlgi Göstermiyor

Yanlış adamı seçmişsin. Eskiden ilgi gösterip kötü sonla bitti diye senin suçun ne? Bence üzülüp zorla devam edeceğine kıçına tekmeyi yapıştır.
  207. Fakehero

Uçuşan Üyeler

buminc Forumu reklam aracı olarak kullanmak yasaktır.
  208. Fakehero

Soru Gamesir t4w vs monster pusat

Evet değişiyor.Bastıkça araca verdiğin gaz da artıyor.
  209. Fakehero

Ben Polosmart PSG05 PS4 kolunu kullanıyorum. DS4Windows uygulaması ile kol sorunsuz çalışıyor. GTA 5, Forza Horizon 4 oynarken kullanıyorum. Titreşimi güzel şekilde çalışıyor. 3. parti ürünlerin tek eksisi dahili olan bataryanın orijinal koldan daha kısa bir kablosuz oynama süresi sunmasıdır...
  210. Fakehero

Sanırım xbox oyun kolu tarzında bir kol bakıyorsunuz. Eğer kol şekli önemli değilse üçüncü parti PS4 kollarını da PC'de kullanabilirsiniz.
  211. Fakehero

Yardım Kullanıcı Adımı Değiştiremiyorum

Maalesef söyleyemeyiz. Çünkü bu hesabın size ait olup olmadığını bilmiyoruz. Bu yüzden 3. kişilerle kişisel bilgileri paylaşmama kuralına uymak durumundayız.
  212. Fakehero

Yardım Call of duty 4 Tek Oyunculuya Giremiyorum.

12. Telif haklarını zedeleyen dosyalara (crack, serial, warez) link verilmesi,sitede paylaşılması kesinlikle yasaktır. Forumda korsan yazılım,oyun vb. hakkındaki teknik sorunlar hakkında yardım istemek yasaktır. Torrent yardımı ile telif hakları bulunan dizi, film vb. yayınlar için yardım...
  213. Fakehero

Hesabın size ait olmadığını kanıtlayamadığınız sürece bahsettiğiniz diğer hesabı kapatamaz veya bu hesabınızla birleştiremeyiz. Çünkü şu anki yeni hesabınızla o hesap arasında IP çakışması bulunmuyor. Bu durumda da şu anki hesabınızı bu nick ile kullanmaya devam edeceksiniz.
  214. Fakehero

Öneri En Çok Fps Artıran Uygulama Hangisi?

Razer cortex oyunun ayarlarını ekran kartının gücüne göre optimize ediyor. Aynısını zatenNvidia Geforce Experience ile yapabiliyorsun.
  215. Fakehero

Eski hesabınızın şifresini biliyor musunuz?
  216. Fakehero

Haber Galatasaray Ali Sami Yen Stadyumu'nun yeni isim sponsoru belli oldu

Söylerken çok saçma bir stadyum adı gibi geliyor. Ama futbol takımlarına sponsor olup adını ekleten firmalara bakınca çok normal duruyor. Futbol endüstrisi ülkemizde çok başka yerlere gidiyor. İTTİFAK HOLDİNG KONYASPOR VAVACARS FATİH KARAGÜMRÜK YUKATEL KAYSERİSPOR FRAPORT TAV ANTALYASPOR ÖZNUR...
  217. Fakehero

FRP Bypass sorunu

Peki aşağıdaki linkte 3 yöntem belirtilmiş. Denediniz mi? https://www.passfab.com/android/frp-lock-huawei.html
  218. Fakehero

FRP Bypass sorunu

Yukarıdaki videolardaki yöntemleri mi denediniz?
  219. Fakehero

Dolar 9 TL Oldu!

Değerli üyeler konu içerisinde deli gibi siyasi yorumlar yapma isteğiniz olduğunun farkındayım. Ve bazı mesajlarda üstü kapalı siyasi yorumlar yapılmış. Bu yüzden konuyu kilitliyorum.
  220. Fakehero

S20FE cihazı iade almıyorlar!

İlk olarak cihazın bataryası 1 günlük kullanıma yetecek kapasitede. Cihazın Wifi,Nfc,Bluetooth,Mobil veri,120 hz yenileme hızı gibi her bir özellik açık kaldığı sürece telefonu kullanırken şarjın daha hızlı bitmesine sebep olacaktır. Cihaz kullanılmadığı zaman gayet iyi bir şekilde şarjı yavaş...
  221. Fakehero

Yardım İnwin 309 kasadaki kablolar nedir?

İkinci resimdeki 4 pinli soket kasa fanlarının ışıklarına ait. Bunu psu'dan gelen molex kablosuna takıyorsun.Eğer bağlantı bulamazsan bunun gibi ek bir ürünü kullanabilirsin.
  222. Fakehero

Covid Olmuşum

Geçmiş olsun diyelim.
  223. Fakehero

Soru One UI kullanıcı arayüzünü yükseltmek mümkün mü

Android sürümü 8.0 ve cihaz rootlu fakat Goodlock root ihtiyacı olmadan kurulabiliyor. Ayrıca bazı android oreo ve pie sürümü kullanan telefonlara da destek verildiği yazılmış. Ben aşağıdaki Good Lock 2018'i kurmuştum. Ve uygulamada güncelleme oldukça Apkmirror üzerinden indirerek...
  224. Fakehero

Uçuşan Üyeler

Applemania Forumda siyaset bölümünde hakaretvari söyleminden dolayı biriken puanlarıyla 7 günlüğüne aramızda olmayacak. Alyx Vance Biriken puanlarıyla 3 günlüğüne aramızda olmayacak. _Zaur_ Biriken puanlarıyla 3 günlüğüne aramızda olmayacak. @resthit Forumu reklam aracı olarak kullanmak...
  225. Fakehero

Soru Araba, elektroniğe dışarı para gitmesin diye zam yapılıyor yalanı...

Hükümet değişirse milletvekili maaşları normal seviyeye mi gelecek? Tarafsız şekilde düşün ve bak. Ne zaman iktidara talip olan Millet İttifakının herhangi bir parti liderinden milletvekili maaşlarını düşüreceğiz lafını duydun? Hiç bu kadar para alıp geçinen vekiller bundan vazgeçerler mi?
  226. Fakehero

Nexus serisinde samsung sadece iki telefon üretimi yaptı. Bu telefonlarda saf android var. Fakat bu cihazlar Samsung cihazı olmak yerine Google için üretilen cihazlardı. Ve Google'ın taleplerine göre üretildiler. Bu yüzden bunlara fason üretim diyebiliriz. Onun haricinde Samsung kendi...
  227. Fakehero

Saf android ile One UI birbirinden bağımsız olabilir. Fakat Samsung'un telefonlarında kullandığı Android sürümlerinde One UI entegre edilmiş bir arayüzdür. Bu yönden baktığımızda bağımsız değildir. 1633864092 One UI yükseltmesi yaparken android sürümünü de yükseltirsiniz. Çünkü One UI sürümleri...
  228. Fakehero

Yardım Bilgisayarıma virüs bulaştı nasıl kaldırabilirim

Kaspersky virus removal tool indirip tarama yapın. Bu program ücretsizdir.
  229. Fakehero

Hiçbir belgeye dayanmayan iddianla bu yorumları sürekli yapıyorsun. Ya bunu ispatlayan bir belge dayanak göster ya da bu yorumlarını troll mesaj veya anlamsız mesaj olarak değerlendirip sileceğim. Dünyanın düz olduğunu iddia edenler bunu nasıl ispat edemiyorsa, senin iddianda bundan farklı...
  230. Fakehero

Soru Saçımı uzatmak istiyorum

Yanlış söylemiş. İnsan vicudundaki saç hiçbir vitamin içermez. Saçın yapısında keratin denen protein vardır ve bu protein yapılırken de hiçbir vitamine ihtiyaç duymaz. Tırnakların uzarken vücüdunun vitamini eksilmiyor. Vücutta her yerde kıllar var vitamin eksilmiyor yine.
  231. Fakehero

Bir aralar saçım uzundu. Ama uzadıkça temizlik ve bakımı zor oluyor. Özellikle yaz sıcağında çok daha zorlaşıyor.
  232. Fakehero

Saçı uzatırken farklı şampuanları deneyebilirsin. Hangisi yağlanmayı azaltırsa onunla devam et. Ayrıca çok uzatacaksan taç,saç bandı veya toka kullanabilirsin.
  233. Fakehero

Bisiklet hevesim tavan yaptı.

Koltuk kılıfını decathlonda bulabilirsin.
  234. Fakehero

Yardım Secure Boot Aktif Etme Sorunu

https://forum.shiftdelete.net/konular/monster-abra-a5-v16-6-secure-boot-ayarini-acma.764659/ Bu konuya bakabilirsin.
  235. Fakehero

Yardım "Bilgisayar güvenli önyükleme özelliğini desteklemelidir." hatası sorunu

BIOS üzerinden Secure Boot açmanız lazım. Bilgisayarınız dizüstü mü masaüstü mü? Marka ve model belirtirseniz daha net şekilde yardımcı olabiliriz. Genelde BIOS -> (Advanced) -> Boot -> Secure Boot şeklinde oluyor ama markalarda ufak farklar olabiliyor.
  236. Fakehero

Yardım Uygun fiyatlı matkap önerir misiniz?

Şarjlı veya elektrikli alacaksanız aşağıdakileri öneririm. https://www.hepsiburada.com/einhell-tc-cd-18-35-li-1-5a-akulu-matkap-p-HBV00000X1HIW...
  237. Fakehero

Liselilerin Çay Atma Akımına Yeni Video Eklendi

Farkındaysanız size ceza verenin eski forum admini olduğunu söyledim. Ek olarak size cezayı 2 Temmuz 2021 tarihinde verdiğini de eklemek isterim. Eski adminin verdiği ceza diğer moderatörlerin ve yeni adminin işini yanlış yaptığını göstermez. Bir yöneticinin yaptığını ve verdiği cezayı diğer...
  238. Fakehero

Soru Papara Black Card'la Şok alışverişi

İçinde para olduğu sürece tüm POS cihazı olan yerlerde ve e-ticaret sitelerinde kullanabilirsin. Zira bu kartın bankalardan alınan debit kartlardan farkı yok.
  239. Fakehero

Almanya vatandaşlığı almak

Almanya doğumlu bir çocuk, doğum sırasında (en azından) ebeveynlerinden biri Alman vatandaşlığına sahipse veya yasal olarak Almanya'da (en az) sekiz yıldır ikamet etmekteyse ve süresiz oturum iznine (“Niederlassungserlaubnis”) sahipse, Almanya vatandaşı olarak kabul edilir." Bu bağlamda "yasal"...
  240. Fakehero

Soru Win 10 crackleme Win 11 de Çalışır mı ?

Korsan içerik kullanımını tavsiye etmiyoruz. Ayrıca forum kuralımız oldukça açık ve net. 12. Telif haklarını zedeleyen dosyalara (crack, serial, warez) link verilmesi,sitede paylaşılması kesinlikle yasaktır. Forumda korsan yazılım,oyun vb. hakkındaki teknik sorunlar hakkında yardım istemek...
  241. Fakehero

Liselilerin Çay Atma Akımına Yeni Video Eklendi

Lütfen söylemlerinize dikkat ediniz. Gerekli incelemeyi yaptığımda size ceza veren kişinin eski forum admini olduğunu görüntülemekteyim. Ayrıca siyasete sebep olabilecek konuları da kaldırma yetkimiz var. Zira ilgili madde oldukça açık ve net. 11. Forum içerisinde SDN Siyaset bölümü hariç...
  242. Fakehero

Soru sdn forum yoneticileri

Bu ekran alıntısı yardımcı olur umarım.
  243. Fakehero

Soru sdn forum yoneticileri

https://forum.shiftdelete.net/konular/kayip-altin-sehir-el-doradoyla-iliskili-yeni-kesif-zumrutlerle-dolu-8-kavanoz-bulundu.764575/ https://forum.shiftdelete.net/konular/vestelden-evlere-gunes-gibi-dogan-gun-isigi-teknolojisi.765112/ Nasıl normal konu açan Yönetici göremediniz. Bence tüm...
  244. Fakehero

FPR LOCK götürdüğüm telefoncular yapamıyor

Tamam yurtdışı cihaz olduğu için cihazın koduna uygun olarak rom indirmeliler. 1633445926 Sammobile üzerinden uygun rom bulabilirler
  245. Fakehero

Yazılımsal ise rom atması gerekebilir
  246. Fakehero

Telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın Samsung cep telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlamak kolay ve çok fazla zamanınızı almıyor. Bu işlem, geçici yazılım hatalarını giderir ve arka planda çalışan prosesleri durdurur. Tek yapmanız gereken: [Güç Tuşu] + [Ses Kısma] tuşlarına aşağıda...
  247. Fakehero

Soru Hangi Monitörü Almalıyım Yardım Edermisiniz

Eğer Nvidia ekran kartınız varsa Dell monitörü almanızı önerebilirim.
  248. Fakehero

Yardım Fifa19

249. Fakehero

Anket Zam :)

https://forum.shiftdelete.net/konular/gunun-komik-fotograflari.214042/ Bir dahaki sefere buradan devam edersiniz.
  250. Fakehero

Haber Vestel'den Evlere Güneş Gibi Doğan Gün Işığı Teknolojisi

VESTEL’DEN EVLERE GÜNEŞ GİBİ DOĞAN TEKNOLOJİ GÜN IŞIĞI TEKNOLOJİSİ Güneş ışığından beslenen temiz havanın doğal koruyucu olduğu bilim insanları tarafından kabul edilen bir gerçek. Güneş ışığı yaşamımızı beslerken, aynı zamanda temas ettiği noktalarda hava kalitesini arttırarak bizi zararlı...
  251. Fakehero

Soru Adidas Superstar 292TL!!! Gerçek Mi?

Korayspor Bursada Nike,Adidas,Puma gibi markaların orijinal ürünlerini satan bilinen bir satıcıdır. Orijinal olmayan ürün satmazlar.
  252. Fakehero

Soru Adidas Superstar 292TL!!! Gerçek Mi?

Birinci olarak satıcı Nost Sports gözüküyor. İkincisi güvenilmeyen satıcılarda çakma ürün çıkma ihtimali yüksek. Üçüncüsü orijinal ürün alırken Flo,Instreet gibi hem fiziki hem de e-ticaret mağazalarından alın. Veya bu marka ayakkabıları satan şehirdeki AVMlerdeki mağazaları işleten firmaların...
  253. Fakehero

Soru Onun benin sevdiğini nasıl anlıyabilirim ???

İlkleri erkek olarak hep sen yapacaksın. Kanun kural bu şekilde. Gözüne baktığında parladığını görüyorsan seni seviyordur.
  254. Fakehero

Yardım PES 2013 indirme linki

255. Fakehero

Kuzey ırakta iphone 13 ne zmn çıkıcak

Ekran kırılınca servis nasıl ücretsiz yapacaksın anlatır mısın? 1633103470 Ekran kırıldığında 120hz çalışır fakat şu an faceid özelliği ekran değişiminden sonra çalışmıyor. Yani 3. parti servislerde ekran değişimi yapılamıyor.
  256. Fakehero

Öneri 200 TL Powerbank önerisi

Xiaomi veya Redmi markası ile sattığı powerbankleri öneririm. https://ty.gl/mrwb44ii99 https://ty.gl/xzvdzogmrk
  257. Fakehero

Soru S21 FE Ne zaman tanıtılacak ?

S20 FE SD865 8gb/256gb versiyonu 20 gündür kullanıyorum. Gayet akıcı ve hızlı bir cihaz. Fiyatına göre orta segmente yakın ama amiral gemisi hissiyatı veriyor. 120 hz adaptif ekran yenileme ile 60 hz telefon kullanınca fark görülüyor. Ama büyük güncellemelerde gelir gelmez güncelleme yapmak...
  258. Fakehero

Soru Yenilenmiş telefon almak güvenilir mi?

Yenilenmiş ürünlerin garanti şartı Temmuz 2021 tarihinde yürürlüğe girdi. Kullanılan yedek parçaların nereden temin edildiği, hangi kalitede ürün kullanıldığını bilemeyiz.
  259. Fakehero

Soru 1000 TL farka değer mi?

Yaklaşık 20 günlük deneyimimden şunları diyebilirim. 120 hz kullanınca 60 hz telefon ekranı kullandığında farkı gayet iyi görüyorsun. İşlemci gücünü belli ediyor. Ekran dokunmatik hassasiyeti 240hz dokunma tepki hızı ile dikkat çeken bir cihaz. Tam bir f/p oyuncu telefonu gibi. Kullanım...
  260. Fakehero

Soru PlayStation 4 te FPS oyunları için en ideal monitör Hangisidir?

1080p bir monitor işinizi görür. Hem laptop hem de ps4 başlayacağınız için ya çift hdmi girişi olan bir monitor almanız lazım. Ya da tek hdmi girişi varsa hdmi splitter almanız gerek. https://www.incehesap.com/en-ucuz-philips-272v8a-ips-gaming-monitor-fiyati-43949/ Bu tarz bir monitor size...
  261. Fakehero

Soru İstifa.

İki şekilde de olur. XXXX YAPI END.ve TİC.A.Ş. ………../…….…./.……… tarihinden itibaren çalışmış olduğum şirketinizden hiçbir baskı altında kalmadan kendi isteğimle ….……/……../……… tarihinde ayrılmak istiyorum. Gereğini arz ederim. …../…./……..
  262. Fakehero

Soru Sony 55XF9005 - Sony HT-G700 - Ps4 pro ayarlar ve kablolama

Hdmi ile kablolamayı tercih ederdim.
  263. Fakehero

Haber Volvo logosunu değiştirdi

Son yıllarda başlayan logo yenileme furyası, her gün yeni bir üreticinin katılımı ile devam ediyor. Bu kervana katılan son üretici de Volvo oldu. Geçtiğimiz günlerde Volvo, logosunu yenilediğini açıkladı. Son yıllarda başlayan logo yenileme furyası, her gün yeni bir üreticinin katılımı ile...
  264. Fakehero

Uçuşan Üyeler

@mehmetvkizmaz 29. Kişisel YouTube kanallarının linki paylaşımı arasında en az 1 hafta olmak zorundadır. Kişisel kanal videoları örnekteki gibi tek bir konu altında toplanacaktır.
  265. Fakehero

Soru Harmony Os Hakkında Düşünceleriniz Nelerdir

Google fuchsia üzerinde çalışıyor ve Google nest cihazlarına geldi. Telefon tablet iot tarafına gelmesine bir süre daha var. Harmonyos bir android çatallaması. Sonuçta bir android.
  266. Fakehero

Kuruluşunuz tarafından yönetiliyor sorunu

Konulara baktınız mı?
  267. Fakehero

Soru Neden bazı insanlar Atatürkten nefret ediyor?

Bir konuyu el birliğiyle mahvettiniz.
  268. Fakehero

Kuruluşunuz tarafından yönetiliyor sorunu

Thread 'google,kuruluşunuz tarafından yönetiliyor' https://forum.shiftdelete.net/konular/google-kurulusunuz-tarafindan-yonetiliyor.660193/ Thread '[ÇÖZÜLDÜ]Kuruluşunuz tarafından yönetiliyor' https://forum.shiftdelete.net/konular/cozuldu-kurulusunuz-tarafindan-yonetiliyor.711629/
  269. Fakehero

Soru iPhone 11 yedekleri yükleme sorunu (fotoğraflar )

@Applemania @wittroc bir bakın.
  270. Fakehero

Öneri iPhone 8 Plus'tan Samsung Galaxy S20 FE'ye geçiş

Androidin eksik tarafı cihazı yeniden başlattığınızda android başlatılıyor yazması. Diğer taraftan diyelim ki eski telefonunuzdaki rehberi vcf formatında kaydedip yeni telefona attınız. Rehberi telefon hafızasına aktardınız. Ve telefondaki kişiler uygulamasında, telefona eklemiş olduğunuz mail...
  271. Fakehero

Haber Fahiş fiyatlar için öneri: Pazar tezgahına da karekod gelsin

Kovid-19’la başlayan besin fiyatlarındaki tırmanış gündemden düşmüyor. Son bir ayda tarlada 1,42 kuruşa satılan patates halde 2, markette 4 liraya, üreticide 93 kuruş olan kuru soğan halde 1.8, markette 2,5 satılıyor. Tarlada 2 liradan yola çıkan domates yaş zerzevat ve meyve hallerinde 3...
  272. Fakehero

Nefret etmek ile sevmemek aynı şey değil. Bunu sana değil cümlene tamamlayıcı olsun diye yazdım.
  273. Fakehero

Haber iPhone 13 Pro’nun 120Hz desteğinde büyük eksik!

Lütfen yanlış bilgilendirme yapmayalım.
  274. Fakehero

Atatürk'ün askeriyiz diyemeyip, Atatürk'ün kurduğu oluşumda bulunan insan müsveddelerini de unutmamak gerek.
  275. Fakehero

iPhone 13 serisi kullananlar/sipariş verenler kulübü

???
  276. Fakehero

Soru Galaxy Buds Live vs Galaxy Buds 2

S21'i detaylıca incelemeni öneririm? F/p olarak S20 FE güzel bir cihaz.15 gündür ben kullanıyorum. S20 FE dememin sebebi teknik özellik olarak oldukça yakın bir cihaz olması. Ayrıca watch 4 alırsan buds 2 yarı fiyatına 500 TL oluyormuş. Samsung mağazasında böyle bir kampanyadan bahsettiler.
  277. Fakehero

Üyenin aldığı cihaz exynos değil snapdragon versiyonudur.
  278. Fakehero

Kilit ekranında bildirimlerin ne kadar detaylı görüneceğini ayarlamanız lazım. Kilit ekranı - bildirimler kısmından içeriği gizle kapalı olursa kilit ekranında detayını görürsünüz. İkincisi arkada çalışan uygulamaların limitini ayarlamak mümkün. Telefon hakkında - yazılım bilgileri kısmına girip...
  279. Fakehero

Haber İYİ Partili Erdem: İnşallah DEVA ile Gelecek de Millet İttifakı’na katılır

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem, DEVA ve Gelecek Partisi'ni Millet İttifakı'nda görmeyi arzu ettiklerini belirtti. Bir gazetecinin DEVA ile Gelecek Partisi'nin Millet İttifakı'na dahil olup olmayacağı yönündeki sorusunu cevaplayan Erdem, şunları kaydetti: Bir gazetecinin DEVA...
  280. Fakehero

Haber Kayıp altın şehir El Dorado'yla ilişkili yeni keşif: Zümrütlerle dolu 8 kavanoz bulundu

Arkeologlar Kolombiya’da eski bir tapınağın ve bitişiğindeki mezarların içinde metalik figürler ve zümrütlerle dolu 8 seramik kavanoz bulundu. Söz konusu tapınak ve mezarlar, Kolombiya'nın başkenti Bogota yakınlarında bulunan antik kentin kalıntılarında ortaya çıkarılmıştı. Bu antik kentte bir...
  281. Fakehero

Öneri 2.El poco x3 pro kaça satılır?

Ben fiyat verirken sahibinden üzerindeki ilanları baz alarak söyledim.
  282. Fakehero

Uçuşan Üyeler

balonstore 10. Forumu reklam aracı olarak kullanmak yasaktır. Yaptığı balon reklamı gibi uçuşa geçmiştir.
  283. Fakehero

Uçuşan Üyeler

ZeuS1233 10. Forumu reklam aracı olarak kullanmak yasaktır.
  284. Fakehero

Yardım Bilgisayarım bozuldu

https://openhardwaremonitor.org/ https://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor.html Bu programlarla voltaj seviyesini görebilirsin. Voltaj seviyesinde ciddi düşüşler varsa PSUda problem vardır. Ayrıca PSUdaki mevcut güç kablosunu değiştirip farklı bir güç kablosu ile çalıştırmayı da denedin mi?
  285. Fakehero

Soru 10.600'e iPhone 12 alınır mı?

Sizin yerinizde olsam ekran boyutu çok önemli değilse iPhone 12 mini alırdım. Çünkü teknik anlamda 12'den büyük bir farkı yok.Pil kapasitesi,ekran boyutu ve çözünürlük kısmında çok ufak farklar var. Ve ikinci olarak iPhone alacaksanız ve uzun zaman kullanırım diyorsanız bir üst depolama alanına...
  286. Fakehero

Öneri 2.El poco x3 pro kaça satılır?

Cep telefonu satan yerler bu telefonu senden 3300 TLye alırlar. Ama siz sahibinden gibi bir yerde satarsanız maksimum 3500-3600 TL'ye satabilirsiniz.
  287. Fakehero

Yardım Bilgisayarım bozuldu

Yazdığınız sorunlara bakınca PSUda bir problem varmış gibi gözüküyor. RGBler doğru renklerde yanmadığından ve durup dururken kapanıp reset atması yeterli güç gitmediği için olabilir. Ayrıca tam güç çekemediğinden ekran kartı ve işlemci yüksek seviyelere çıkamıyor olabilir.
  288. Fakehero

Soru 20. Yıla özel Max Payne 1 in remastered'ı yapılmaması

Yapılmasına da izin vereceklerini sanmıyorum.
  289. Fakehero

Soru Teknofest

Refakatçi bir büyüğünüz olmadığı için giremezsiniz.
  290. Fakehero

Soru Vakıfbank ATM'si parayı yuttu

Öncelikle Ziraat bu durumu Vakıfbanka iletecek. Vakıfbank ise ATM'de bulunan tüm parayı şubeye getirecek bir ekip gönderecek. Şubede tüm döküm incelenecek ve sizin paranız fazla miktar olarak çıktığı belirlenince size haber verilecek. Ortalama ne kadar süreceğini Ziraat bankasındaki kişinin...
  291. Fakehero

Soru max 2300 TL şehir bisikleti önerisi

Trivor 6 24 vites mekanik disk fren Trivor 5 21 vites v fren. Vites sayısı ve fren konusunda Trivor 6 avantajlı duruyor. Yalnız fren bakım maliyeti ile Trivor 5 avantajlı. Ben 2015ten beri Salcano City Fun 60 V kullanıyorum. 21 Vites v fren. Kolay şekilde bakım yapıp fren değişimi...
  292. Fakehero

Soru max 2300 TL şehir bisikleti önerisi

https://carrarobisiklet.com/sehir-bisikletleri/sportive-321-28-21-v-vb/ https://carrarobisiklet.com/sehir-bisikletleri/sportive-220-28-21-v-vb/ https://www.salcano.com/detay/gezi-bisikleti-city-explorer-city-explorer---hd-vr-unisex-vr/184...
  293. Fakehero

Soru KYK Yapılandırma Hakkında

Adından da belli olduğu gibi Geri Ödeme Başlangıç Tarihi yani bu tarihte ödemeye başlayacaksınız. Eğer ödemezseniz belirli bir süre sonra taksitleriniz biriktiğinde ve ödemediğinizde faiz ekleniyor. Yapılandırma döneminde de ödemediğiniz taksitlere ait faizin bir kısmı veya tamamı siliniyor ve...
  294. Fakehero

Uçuşan Üyeler

Realhas the Great Kurallarımız gayet açık ve net. 11. Forum içerisinde SDN Siyaset bölümü hariç herhangi bir kategoride, bu kategorilerin içerisindeki herhangi bir konuda veya üye profillerinde siyaset yapmak, siyasi fikir belirtmek, siyasi söylemde bulunmak yasaktır. Yöneticilerin belirlemiş...
  295. Fakehero

Soru 20. Yıla özel Max Payne 1 in remastered'ı yapılmaması

Yapılacağını hiç sanmıyorum. Rockstar online kısımdan deli gibi para kazanırken, hikaye modlu bir oyunu yenileyerek piyasaya sürmeyecektir.
  296. Fakehero

Yardım Forza Horizon4 steam açılmıyor

Dosya bütünlüğünü doğruladın mı?
  297. Fakehero

Soru Huawei Watch fit ekran kasa arasındaki boşluğun su geçirmezliğe zararı olur mu?

İlk önce durumu müşteri hizmetlerini arayıp iletmeni tavsiye ederim. Gerekirse ürünü servise gönder.