Arama sonuçlarınız

1. K

Yardım Bilgisayar Mühendisliği Veri Tabanı Dersi Hakkında

Arkadaşlar merhaba.Aranızda bilgisayar mühendisliği veya bilgisayar programcılığı okuyan veya veri tabanı dersi almış bilen bir arkadaş varsa basit bir iki sorum olacak ödev ile alakalı.Yardımcı olabilecek varmı
  2. K

Soru Lenovo ip gaming ve ideapad gaming

Arkadaşlar lenovo ieeapad gaming 3 modeli bir bilgisayar Alicam.Alacagim model vatanda var ancak model ismi lenovo ip gaming. Benim sormak istediğim ip gaming ve ideapad gaming aynı model mi,yoksa farklı modellerimi?
  3. K

Öneri Bu laptop alınır mı?

https://www.hepsiburada.com/lenovo-v15-intel-core-i5-1035g1-12gb-256gb-ssd-mx330-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-82c500nntx-pm-HB000014MKOO Bilgisayarı normal kullanım+oyun için alacağım.Lol valorant gta5 vs oynamıyorum. Sadece pes 21 oynarım veya fifa gibi oyunlar için alınır mı
  4. K

Öneri Hp Probook Laptop Oyun Için Alınır Mı

https://m.trendyol.com/hp/450-g5-2xy64ea-i5-8250u-8gb-1tb-2gb-930mx-15-6-windows-10-pro-p-2469483 https://www.vatanbilgisayar.com/asus-x415ja-core-i5-1035g1-1-0ghz-8gb-ram-256gb-ssd-14-mx130-2gb-w10.html...
  5. K

Hocam hpler hakkında ne diyorsunuz sizin yorumunuz nedir
  6. K

HP ProBook i5+256 GB SSD+8 GB RAM ve harici ekran kartlı modellerinden almak istiyorum. Laptopları açıkçası içime sindi ancak internette araştırırken HP ısınma sorunlarına rastladım. Oynayacağım oyun pes serisi PES 21, başka pek oynamam. Benim asıl sorum ısınma sorunu yaşar mıyım?O kadar para...
  7. K

Package Disabler Kullanımı Telefona Zarar Verir Mi

Samsung telefonlarda kullanılabilen package disabler kullanımı cihaza zararı olur mu?özellikle de knox sayacı artmasına. Biliyorsunuz telefona rom yüklemek vs knox artmasına neden oluyor.Emin olmak için soruyorum.Kullanan filan var mı aranızda hiç?
  8. K

Samsung S20 Android 11

Arkadalsqr s20 kullanan varsa aranizda android 11 ile performansı nasil yardımcı olabilir misiniz.Isinma ve pil konusunda android 11 de iyileştirme oldu mu.
  9. K

Soru Hangi Laptop Daha Iş Görür?

Bu iki laptoptan hangisi daha iyidir,birini arkadaşımdan satın alacağım diğeri de ikinci el fiyatları yakin olduğu için sormak istedim.Aman aman oyunlar oynamam en azından pes 18 oynatirsa düşükte bile olsa yeter veya başka seçenek bakacağım. Hp g6 pavilion laptop: İ3 8 GB ram 1gb paylasimsiz...
  10. K

Soru Hangi Oyunlari Oynarım?

Hp pavilion g6 i3 8 GB ram 1 GB harici ekran kartı laptop.Ekran karti modeli bilmiyorum.Arkadasimdan satın alacağım.Oyun olarak pes oynarım,bu özelliklerle pes 18 veya pes 19 oynayabilir miyim
  11. K

Samsung S20+ Nasıldır?

Ben uzun süredir s20 kullanıyorum telefon yağ gibi.Isınma vs yasamadim.Android 11le düzeldi demissin de benimki android 10 ve hiç bir güncellemeyi yapmadim 10numara performansimdan cok memnunum.Belki 120hz devamlı kullanınca isiniyordur ona birşey diyemem ama o da normal değil mi zaten çoğu...
  12. K

Pes 18 Oynatir Mi?

İ5 4 gb ram,geforce gt520m 1gb ekran kartina sahip pc.Bu özelliklerle internetten baktığıma göre pes 17 rahat oynatıyor.Pes 18 veya 19 dusuk ayar bile olsa oynatır mi?
  13. K

S20 cihazı hakkında aklıma takılan durum

Kullanan biri olarak söylüyorum ısınması filan hikaye.Her telefon kadar isiniyordur isiniyorsa.Oyunları yüksek ayar oynuyorum gayet iyi performans veriyor adi ustunde amiral gemisi.Snapdragon 865e göre geride olabilir ancak bu kötü veya sorunlu bir işlemci olduğu anlamına gekmiyor.Note 20 de de...
  14. K

Windows 10 otomatik driver yükleme nasıl kapatılır

ArkadalsRr merhaba. Win 7den win10a güncelleme yaptım pcyi.Ses driveri bozuk kaldırıp manüel yükleme istiyorum ama pc surucuyu otomatik yükleyip duruyor.İnternette araştırdım ancak kapatmayi bulamadım.Bilen varmidır yoksa win10 için bir çözümü yok mu?
  15. K

Android youtube'a 4k video özelliği gelmiş ne düşünüyorsunuz?

4k ekranlı telefonlar varmı varsa neler bilmediğim için soruyorum.Bende s20 var
  16. K

S20 hakkinda

Teşekkürler cevaplarınız için.Nasipse 1-2güne alicam sanırım
  17. K

S20 hakkinda

Arkadaşlar 1.5 2aylik temiz s20 buldum fiyat uygun.Almak istiyorum ancak ortalıkta dolaşan şu ısınma sorunu düşündürüyor açıkçası. bazı kullanan arkadaşlar(tanjmiyorum yorunlarda gördüm)da çok aşırı ısınma olmadığını hafif isinmalar olduğunu söylüyor.Bir de şunu da duydum android 11 le birlikte...
  18. K

Hangi telefonu almali

Arkadaşlar merhabalar. Yeni telefon almak istiyorum 1 seneyi aşkın bir süre Samsung A50 kullandım gayet memnun kaldim. Şimdi de yine önceliğim Samsung olmak üzere amiral gemisi bir telefon almak istiyorum. Samsung S20 özellikleri bakımından çok hoşuma gitti ama ortalikta aşırı ısındığına dair...
  19. K

Windows 7 sorun

Klavye için de yapılacak birşey yokmu.Usb klavye çalışıyor ama standart klavye çalışmıyor.Bir de benin diğer pc de(win xp)önceden format atılmıştı bilgisayarcı tarafından ve onda da ses sorunu vardı.Su anki pc win 7 yukselttigim için hata veriyordur belki ama o format sonrasi da xp kalmıştı...
  20. K

Windows 7 sorun

Pc:hp compaq dx6100 mt,anakart hewlett packard 0984h,intel pentium 4 Evet.Ses soundmax integrated digital audio.Calisiyor gözüküyor ama ses yok,aygıt yöneticisinde de normal ünlem falan yok
  21. K

Windows 7 sorun

Arkadaşlar geçen gün Win XP yüklü PC'yi Win 7'ye yuksellttim. Ve format sonrasi sorunlar ortaya çıktı. Oncelikle ses yok, ses driverlari yüklü hatta kaldırıp manuel şekilde de yükledim ama bilgisayardan ses gelmiyor, köşedeki ses ibaresinde bakıldığında da ses var. Onun dışında PS 2 standart...
  22. K

Bilgisayarıma format attım, klavye ve mouse çalışmıyor

Kardeşim sen yapabiliyorsan başka sorunsuz bir iso dosyası bul.Yeniden format atmayı dene.bu yukardaki arkadaslar çok bilmişlik yapıyorda birsey bildikleri yok.Benim de başıma geldi bende senin gibi buraya çözüm için geldim de boş.
  23. K

Sahte belge

Arkadaşlar evimdeki kiracı ile bir kontrat yapmadık .Yaklaşık 4 senedir evimde ve evin iç tesisatına da zarar vermiş durumda Gaz kacagi tespit edilmiş ve evdeki dogalgaz kesildi.Masrafi da bana kitlemeye calisiyordu.Benim elime bugün bir belge geçti ve bu kisi benim imzamı taklit ederek kendisi...
  24. K

Samsung yazilim yükleme

Samsung a50 kullanıyorum teli ilk aldığım zamanlar gelen güncellemeleri hiç yapmıyordum telefona(yazılım güncellemesi) ve performansından çok memnundum.Sonra android 10 cıktı ve o zamandan beridir her güncellemeyi yapıyorum.Telefonda yenu güncellemeler gerek batarya gerekse performans kaybı oldu...
  25. K

Vucut geliştirme

Arkadaşlar yaklaşık 4 aydır ağırlık calisiyorum.Genelde haftanın 7 günü de antrenmanla geçiriyorum.Beslwnme olarak iyi bir beslenmede var.Fizik olarak ciddi bir değişme var fakat çoğu kişiden haftada 3 4 günlük çalışmadan fazlası zararlı gibi şeyler duyuyorum.Hangi aralıklarla çalışmak en...
  26. K

Standart ps2 klavye sorunu

Arkadaşlar iki gün önceye kadar çalışan klavyem başta gel git şeklinde olmak üzere şu an hiç çalışmıyor.Klavye bozuk deil kesinlikle.Aygit yöneticisinde gizli aygıtları göster yaptigimda klavyenin yanında ünlem var sürücüyü gubcellestir falan olmuyor.Cozum yolu nedir şimdiden tesekkurler
  27. K

Win 7 pc yer yok

Windows 7 desteklenmediği için artık microsoftun kendi sitesinde yok 1601476687 Kardeşim dikkat ediyorum benim her yazdığımjn altında değişik değişik yorumlar yapiyorsun.Yardimci olmaya çalışıyorsundur yinede saol ama yukarda belirttim zaten dil den dolayı tekrar format atmadım diye
  28. K

Win 7 pc yer yok

Windows old klasörünü sildigimde herhangi bir problem çıkarmaz dimi sonradan.Birde son format attigimda silme kısmında c gozukmedigi için silemedim d diski gözüküyordu sadece
  29. K

Win 7 pc yer yok

Arkadaşlar yaklaşık bir ay once PC ye format attım.İso dosyası ingilizceymis bende fazla umursamadım formati öyle attim.Sonra baska şeylerden dolayı tekrar format gerekti bu sefer ingilizce değil tuekce olarak kurdum ama kurarken eski Windows silme kısmı gelmedi, kurulum bitti iyi hoşta şimdi...
  30. K

Siyah ekran pc

Mandallari kapatırken tekntarafi oturuyorken bir tarafı tam oturmuyor.O yüzden düzgün yakaladım tekrar takmaya çalışacağım.Bir de dediğim ses değişiyor sanırım ama şu an gelen ses dııııt (uzun) dıt dıt(kısa) şeklinde.yani dııııt dıt dıt
  31. K

Siyah ekran pc

Yok degistirmedim daha şu an değiştirmek için bakıyorum da ramlerde dıger kablolar vs gibi oturtmalı dimi yani kolay çıkar
  32. K

Siyah ekran pc

Benim pc siyah ekran değilmiş.Hic ekran gelmiyor power tuşuna basıyorum reset ışığı kırmızı yanıyor dit dit diye ses geliyor ve ekran gelmiyor.
  33. K

Ekran yok pc

Arkadaşlar pc yi bayagidir kullanmıyordum.Su an açmaya çalıştığımda güç tuşuna basıyorum bastıktan sonra reset ışığı yanıyor ve ses geliyor.Ekranda hiçbir şey yok ekran açılmıyor.Harddiskten kaynaklı olabilir mi diye kabloları söküp tekrar taktım ama sonuç yine ayni.Neden kaynaklı olabilir...
  34. K

Siyah ekran pc

Arkadaşlar pc açıyorum acikista hiçbir şey gelmiyor ve sadece siyah ekran var.Harddiski okumadığı için falanmi diye düşünüp kabloları sokup tkerar taktım ama sonuç aynı.Yardimci olabilecek biri varsa çok sevinirim
  35. K

Uzaktan Eğitim

Yeni haberim oldu ya ciddenmi
  36. K

Uzaktan Eğitim

Bence asıl haksızlık bizim yıllarca okula gidip uğraşmamız sizin evde oturduğunuz yerden sınıf geçmeniz
  37. K

Format sonrasi ses yok

Anladım hocam.Benimki yazılımsal bir olay sanırım zaten internette de bu sorunla karşılaşanlar çok olmuş.Ayni sorun yaşayan varsa nasil çözdü ondan dolayıydı benimkisi.Tekrardan teşekkür ederim ilginiz için:))
  38. K

Ekran yansıtma

Bir uygulama buldum sanırım telefonun kendi yansitmasinan daha iyi görünüyor şimdilik.Bu arada ev interneti vodafonenun serefsizler o kadar para veriyoruz ama int berbat oyun oynarken filan çok iyi anlaşılıyor sürekli yüksek ms oluşuyor.Hızı ve gb ayrı para vererek yukseltmemize ragmen böyle...
  39. K

Format sonrasi ses yok

Kardeş dedigimi yanlış anladın sanırım.Jak soketi ile ne alaka.Ben diyorum ki ayrı hoparlör taktigimda ses var ama hoparlorsuz pc nin sesi yok.Ayrica driverlar doğru.Intte yazdığında zaten bir sürü kişide bu sorun var format sonrasi ama çözümünü bulamadım.Yarddim etmek istediğin için teşekkür...
  40. K

Ekran yansıtma

Arkadaşlar tv ye telefondan ekran yansıtıyorum fakat çok gecikme oluşuyor.Telefondan tablete ekran yansıtma yapmak istiyorum bu seferde düzgün bir uygulama varmı google playde gecikmesi az veya hiç olmayan
  41. K

Format sonrasi ses yok

win 7 32 bir pcme geçen gün format attım ve format sonrasında bilgisayardan ses çıkmıyor.Tun driverlari kurulu hatta ses driverini kaldırıp manuel olarak tekrar kurdum ,hoparlör taktigimda ses geliyor ama çıkarttığımda Pc de tık ses yok.Yarfimci olabilecek biri varsa çok sevinirim
  42. K

Format sonrası ses sorunu

Pc ye geçen gün format attım.Format sonrasında bilgisayardan ses çıkmamaya başladı. Ayrı hoparlör taktığımda ses geliyor fakat normalde ses vermiyor.Tum driverlari ses driver dahil kurulu,nasil bu sorunu çözebilirim. Yardımcı olursanız çok sevinirim
  43. K

Yok kardeş ise yaramıyor.Adam videoda realthek driver yüklemeyi göstermiş bir de stereo karışımı filan birşeyler diyor da benim pc de zaten hepsi aktof
  44. K

Bilgisayari format attıktan sonra bilgisayardan ses çıkışı yok.Driverlari kurulu ses driveri da dahil.Ama ses yok çözüm olarak ne yapılabilir
  45. K

Reis şu an isteyim ve fazla vaktim yok zaten.Sadece kolay bir yolu varsa direk indirme linki filan dosyanın buradan yardımcı olabilirmisiniz diye sordum
  46. K

Teamwiewer veya discord kullanmıyorum ki
  47. K

Arkadaşlar ben geçen gün pc ye format attım ve fomrat sonrası ses sorunu oluştu.Bende birkac yöntem denedim üstüne ses driverini sildim tekrar indiririm diyerek ama intten indirenler hata verdi ve kuramadım.Soundmax integrated digital audio ismi win 7 32 bit olucak.Calisan bir dosya bilen varsa...
  48. K

Wifi olmayan pcye wifi

Arkadaşlar benim masaüstü pcmde wifi özelliği yok.Kablolu internetide başka bilgisayarda kullandığım için kullanamıyorum.Sorum şu wifi özelliği olan bozuk laptopun wifini ben buna söküp takabilirmiyim
  49. K

Win Xp format

Yani akıl akıldan üstündür dedim de hep benim bildiğim cozumler geliyor.Hddyi çıkarıp başka bir pcde formatlamak için de kutusunu satın almam gerekecek.Bu da zaten en masraflı olanı.O yüzden bu da pek işe yarar bir çözüm deil @EFI Shell
  50. K

Win Xp format

Paylasirsaniz cok sevinirim
  51. K

Win Xp format

Yok ilk açısta ekrana dediğim gibi app patch drv main.sdb diye bir hata geliyor altında da özgün kur disketini veya cd rom kullanip windows kuru baslatarak dosyayi onarmayı deneyebilirsiniz diyor.Birde ondan öncesinde ekrana bir şey geliyor enter ile geçiyorsun ekranı 5 tane yan yana seçenek var...
  52. K

Win Xp format

Biliyorum rufus ile olmadığını.Benim cd de sıkıntı yok diğer bilgisayarın içinde unutmuşum açılırken cd ile alakalı başlatma seçenekleri geldi yani cd sorunsuz.Ben şimdi pc nin arka kapağını söküyorum bir tane vida yalama olmus sanirim daha acamadim ama aparat almak şartsa hiç uğraşmayayim...
  53. K

Win Xp format

Hocam sanırım görmüyor ama sizin dediğiniz ayarları nasıl yapabilirim pek bilmiyorum.Size ulasabilecegim Instagram Messenger gibi bir yer varmıdır ,yardımcı olursanız çok makbule geçer
  54. K

Usb ile internet paylaşımı özelligi

Google playdeki uygulamalardan bahsettiysen onların çoğunu denedim ancak onlarda ayarlardaki özelliğin yerini gösteriyor.İnternette cihaz modeli olarak baktığımda özellik mevcut ama benim cihazda öyle bir ayar bulamadım.Rootlu olunca daha çok şeye erisim izni olduğundan öyle bir ayar...
  55. K

Win Xp format

Yardımcı olmaya çalıştığın için teşekkür ederim öncelikle.Cd romun çalışmaması nedeniyle ben başka bir laptoptan çalıştığını bildiğim bir cd romu çıkarıp bu laptopa taktım.Ama diğeriyle aynı şekilde cd yi yine okumadı.Sanirim çalışıyor ama cdyi okumuyor bilgisayardan kaynaklı.Cdde kendi ürün...
  56. K

Usb ile internet paylaşımı özelligi

Arkadaşlar benim masaüstü bir pc var ve bunda kablosuz int özelliği yok,çoğu masaüstünde de yok sanırım.Usb kablo wifi paylaşımı yapılabildiğini biliyorum ama gm tabletimde bu özellik yok ve cihazım rootlu. Sorum şu benim bu özelliği tablete ekleme gibi bir imkanım var mıdır acaba.Simdiden...
  57. K

Win Xp format

Yok mudur hiç bir çözüm reis.Formata para vermek istemiyorum pc zaten eski
  58. K

Win Xp format

Baktim pc nin üstünde toshiba sa50-109 yazıyor
  59. K

Win Xp format

Reis sistem özelliklerini pek bilmiyorum ama toshiba satellite a50 gibi bişeydi modeli sanirim.Birde usb boot menüde çıkmadığı icin usbyi cd rom olarak filan gösterme gibi bisey varmı öyle birseyler de gördüm internette ama pek anlamadım
  60. K

Win Xp format

Usb seçeneği yok kardeşim zaten olsa bu kadar sorun yaratmazdı.Bende çıkan hdd》fdd》lan》cd rom bunların sırasını degistirebiliyorsun
  61. K

Win Xp format

Arkadaşlar benim eski Toshiba win Xp bilgisayarım var format atılması gerekiyor bilgisayar açılmıyor.app patch drvmain hatası alıyorum açılışta.Cd den format atmayı denedim fakat CD rom okumuyor,USB den de format atamadım bios menüsü eski sanırım usbden başlat diye seçenek yok.Ben buna nasıl...
  62. K

Samsung a50

Samsung a50 birkaç gün önce telefonu fabrika ayarlarına sıfırladım. Sıfırlamadan sonra parmak izi cidden sıfır hic çalışmıyor yazilim güncel onlada alakası yok sıfırlamadan önce cidden takır takirdi.Bide sarj dolunca full işareti çıkıyordu o da artık yok.Sifirladiktan sonra ek bir işlem mi...
  63. K

Amoled ekran

Samsung a50 kullanıyorum.Telin camini bazen kolonyali mendille sildigim oluyor amoled ekran olduğundan sıkıntı olurmu üstte kırılmaz cam mevcut fakat bu halde veya çıplak halde zararlimi bu yaptigim.Bazi yorumlarda zarar verir diyenler var.tesekkurler