Arama sonuçlarınız

1. Mustang1967

Yardım ideapad gaming 3 anakart

yaklaşık 15 gün önce lenovo ideapad gaming 3 15ach6 laptop satın aldım, içerisinde 8gb ram vardı 16ya yükseltmek için ram satın aldım rami takmadan önce bataryayı çıkarmayı unuttum daha doğrusu çıkardığımı sanıyordum her neyse rami takarken herhangi bir sorun olmadı fakat üstünde alüminyum tarzı...
  2. Mustang1967

General Mobile GM5 plus şarj olmuyor ve açılmıyor

Dün gece şarjdayken bt kulaklığım ile müzik dinlemek istedim biraz dinledim ve telefon kapandı sanırım hiç şarj olmadı. Normalde şarjı bittiğinde açma düğmesine basılı tuttuğumda General Mobile ve android yazıları gelirdi sonra tekrar kapanırdı fakat şuan hiçbir şekilde açılmıyor ve şarj da...
  3. Mustang1967

Epic Games Mail değiştirme

Epic games hesabımın mail adresini değiştirmek istiyorum giriş yapma kısmındaki doğrulama kodu geliyor fakat mail değiştirmek için yeni mail adresini yazdığımda gelmesi gereken doğrulama kodu gelmiyor defalarca denedim genel bir sorun mudur nasıl değiştiririm
  4. Mustang1967

dell notebook görüntü gelmiyor

Arakdaşımın laptopunun power tuşuna basıldığında ekran siyah olarak açılıyor fan çalışıyor fakat windows çalışmıyor boot menusünü açmaya çalıştık f2 f12 delete gibi tuşları denedik boot menuye de ulaşamadık. Dediğine göre daha önceden webde gördüğü bir tuş kombinasyonuyla pcyi sorunsuz...
  5. Mustang1967

Godaddy alan adı yenileme

Geçen yıl alan adı satın aldım yanlış hatırlamıyorsam 2 değil 1 yıllık. 1 ekim son tarih olarak gözüküyor ve bugün bazı mailler geldi. 12 gün içerisinde kurtarma yapılmazsa ek 80 dolar ödeneceğiyle alakalı falan. Ben bu alan adını kullanmak istemiyorum umurumda değil. Şuan hiçbir şeye ellemem mi...
  6. Mustang1967

Pc programcılığı okuyup dgs ile yazılıma geçmek mantıklı mı ?

Hem tyt hem ayt çalışıp 4 yıllık yazılım mühendisliği okumak mı daha mantıklı yoksa sadece tyt çalışıp 2 yıllık bilgisayar programcılığı kazanıp + staj yapıp dgs ile yazılım mühendisliğine geçmek mi? Konu hakkında pek fikrim yok o yüzden buraya yazmak istedim. Dgs ile yazılıma geçmek ne kadar...
  7. Mustang1967

Pingim olması gerekenden yüksek

Downloadı 8mbps olan bi internetim var. Normalde internet rahat bırakıldığında oynadığım oyunda sabit 16ms alabiliyordum. Geçenlerde internet gitmişti ve aradığımızda 9 günlük bakım çalışması olduğu söylenmişti. 9 günün sonunda internet geldi. Rastgele sitelerden indirme hızını ölçtüğümde olması...
  8. Mustang1967

Fatura ödemesi

hepsiburada.com'dan 92tl'lik alışveriş yaptım ve fatura bilgilendirme başlıklı bir mail geldi. Yaklaşık 52tl ücret ödemem gerekiyor benim anladığım. Ödemek zorunda mıyım bunun sebebi nedir her 92tl lik alışverişimde 52tl mi ödeyeceğim ve bunun dışında gittigidiyor ve trendyoldan da alışveriş...
  9. Mustang1967

Laptop'ım rami algılamıyor

Geçenlerde bilgisayarın içini temizlemiştim. Ram'leri de çıkarmıştım (neden çıkardığım hakkında bir fikrim yok). Sonra tekrar takmıştım (2 bellek var 4 4). Oyunlarda fps'im düşmüştü tesadüfen bugün sistem özelliklerine girdim ve ramin 4gb olduğunu gördüm. Görür görmez bilgisayarı kapadım ve...
  10. Mustang1967

mesleki ve tekniki anadolu lisesi

Gidip bilişim bölümü okumak istediğim bi lise var şuan 10. sınıf bitti bulunduğum okul meslek lisesi değil. Gitmek istediğim liseye puanım yetiyor, kontenjan olursa gitme taraftarıyım fakat aklıma takılan şey bilişim bölümünde 9 ve 10da ne yapıyorlar, udemyden html css (responsive tasarım +...
  11. Mustang1967

usb ile format

Bilgisayarıma usb ile format atıcaktım iso vs. herşey okey bootu açıcam fakat notebookumun klavye tuşlarının yaklaşık yarısı bozuk ve bu yüzden açamıyorum. Harici klavye kullanıyorum fakat biosdan fast boot'u açtıktan sonra pc açılana kadar ne usb yi ne mouseu ne de klavyeyi kullandırtmıyor pc...
  12. Mustang1967

Usb 3.0 nasıl kullanabilirim ?

Bugün sipariş verdiğim usb geldi (Kingston DataTraveler G4 32gb) Bigisayarımda 4 tane usb girişi var, sağdaki ikisinin üst kısmı siyah, soldaki ikisinin üst kısmı mavi. Anladığım kadarıyla mavi olanlar usb 3.0 destekleyenler usb yi her iki girişte de denedim veri aktarım hızında hiçbir...
  13. Mustang1967

Gamermarkt.com güvenilir mi ?

Lol'ü bırakıyorum ve bir an gaza gelip kimlik bilgilerimi gamermarkt.com'a lol hesaplarımı ilana koydum. Bakiye çekmek için de aynı şekilde bilgiler istiyorlar. Hesabımı satın alan kişiler bana iftira atarak beni suçlu çıkarabilir mi ya da zaten bildiğim kadarıyla riot games hesap satışı...
  14. Mustang1967

Gm 5 plus android sürümü

Telefonum General Mobile GM5 Plus d android 8'den sonra güncelleme gelmedi ve bu sürümle de Wild Rift oynayamam. Sürümü yükseltmenin yolu var mıdır varsa nedir telefona bir zararı olur mu yasal mı vs. merak ediyorum
  15. Mustang1967

Hacked By KrdSec ile sitem hacklenmiş

Bir websitem var ve uzun zaman sonra site üzerinde bir değişiklik yapmaya karar verdim. Dosya yöneticisinde ks.html diye bir dosya olduğunu fark ettim. Az önce de dosyayı sildim. Dosyanın içeriği: <html><title>Hacked By KrdSec</title><center>Hacked by <strong>KrdSec</strong></center></html>...
  16. Mustang1967

Bootstrap kütüphanesi

Web geliştiriciliği ile ilgilenen varsa html5 css3 javascript şart biliyorum ve css için bootstrap de şart gibi, kendimi bootstrapte nasıl geliştirebilirim 1 hafta video izlemesem birşeyleri unutuyorum herşeyi mükemmel şekilde bilmek gerek mi siz zamanında öğrenirken neler yaptınız.
  17. Mustang1967

Yabancı Freelance sitelerinden nasıl para çekilir ?

Freelance işlerine girişmek istiyorum türk sitelerinden tl kazanmaktansa yabancı sitelerden dolar kazanmak daha mantıklı fakat para çekme konusu nasıl oluyor bilmiyorum. Ülkede paypall yasak paypall dışında nasıl yapılır bilmiyorum bilgisi olanlar yazabilir mi ?
  18. Mustang1967

Sistemim Gta 5'i kaldırır mı ?

2 sene önce falan Gta 5 indirmiştim kurulum yaparken bilgisayarı zorlayacak şeyler yaptığım için harddiski yakmıştım mavi ekran falan alıyodum. Şuan 300gb hdd var ssd yok yakında da format atıcam (windows 10 ltsb 2016) sistemim kaldırır mı sistemde sıkıntı olmazsa harddiskte sıkıntı olur mu ve...
  19. Mustang1967

İnternette ciddi yavaşlama ?

Ciddi yavaşlama dedim ama bu yavaşlamanın üstünde bir şey bir siteye girmem 15 20 saniye sürüyo bir de girdikten sonra kendi içinde ikonları vs. yükleme süresi var tabi. Şuan bu soruyu bile mobil veri kullanarak soruyorum yoksa çok zor :D tablo belki bana yardımcı olmanız için size yardımcı...
  20. Mustang1967

Telefon düştü

Geçen gün telefonum düştü. Telefonumun ekranının sağ tarafı simisyahtı %18-20lik kısmı. Aynı gün gece telefonu elime aldığımda ekranın sol tarafı da siyah oldu aşağıda %20-25lik bi alan kaldı görebildiğim. Ekran görüntüsü aldığımda bu bahsettiğim siyahlık gözükmüyor sorun camda anladığım...
  21. Mustang1967

Enerjik hissetmek

16 yaşındayım. Bazı günler kendimi çok enerjik hissediyorum (tarif edilemez bir mutluluk sebebi), bazı günler çok bitkin. Sebebini merak ediyorum. Yani nasıl söylenir, kendimi enerjik hissettiğim zamanlarda 20 25 şınav çekerken kendimi bitkin hissettiğim zamanlarda 5 10 şınav çekebiliyorum...
  22. Mustang1967

Beynimi kemiren 2 soru

İlk sorum izlenmeden, tıklamadan kısacası etkileşimden kazanılan paranın kaynağı ne ? Atıyorum youtube'da çok izlendin biraz da para kazandın bu parayı sana youtube verdi peki youtube'a kim verdi gibi. Diğer sorum da programlama dilleriyle bir şeyler üretiliyor ürünler çıkıyor ilk bilgisayarı...
  23. Mustang1967

Ekran Kartı ve Ram

"1 Görüntüsü" sekmesinde Intel HD Graphics 4000 var ve sağdaki resimde monitör kısmında monitör belirtilmiş fakat: burada, "2 Görüntüsü" sekmesinde, monitör kısmı belirtilmemiş sorum şu monitör kısmı belirtmemesinin sebebi masaüstünde Intel kullanıyor olması mı yoksa bir sıkıntı mı var yani...
  24. Mustang1967

Debug.log ?

Html ve css öğrenmeye başladım html genel anlamda bitti css de aynı şekilde bildiklerimi unutmamak adına bi site konusu bulana dek rastgele konularla kendi bilgisayarımda sayfalar yapıyorum ve .html uzantılı dosyalarımın bulunduğu klasörde debug.log adlı dosyayla karşılaşıyorum siliyorum aradan...
  25. Mustang1967

Yazılıma başlamak istiyorum

Evet, lise 2 öğrencisiyim ve kodlama ile alakalı bir meslek lisesinde değilim yazılım mühendisi olmak istiyorum ancak bilgim yok, 0. Bir şeyler öğrenmek için geç bile kaldığımı düşünüyorum ama hala nasıl öğrenebileceğimi bilmiyorum. Bir JavaScript kitabı almıştım daha önce 0'dan anlatan bir...