Arama sonuçlarınız

1. Emin Akar

SDN Forum Hediye Çekilişi #2

Katılıyorum.
  2. Emin Akar

Bilgisayarı açıyorum kasa çalışıyor ama monitörde sinyal yok yazıyor

RAM ve ekran kartının tam oturduğuna emin misiniz? RAM veya ekran kartı yuvasına tam oturmadıysa ondan olabilir. Bizzat 3 gün önce yaşadım bu sorunu.
  3. Emin Akar

Gta 5 kasmadan oynatırmı ?

En düşük ayarlarda en fazla 30 - 45 FPS alırsınız.
  4. Emin Akar

Hangi Ram seçmeleyim

Ama OC yapsanızda pek bir fayda etmez. Çünkü RX 570, Ryzen 3 1200'ile bile azda olsa darboğaz yapan bir ekran kartı.
  5. Emin Akar

Hangi Ram seçmeleyim

İşlemciniz intel olduğu için İntel'i seçeceksiniz. Ve o işlemci ile o ekran kartı çok fazla darboğaz yapar. RX 570 yerine GTX 750 Ti veya RX 460 veya en fazla RX 470 düşünebilirsin :)
  6. Emin Akar

Samsung 860 Evo 250 GB SSD yazma hızında düşme sorunu

O zaman mecburen garantiye göndereceksiniz :)
  7. Emin Akar

Samsung 860 Evo 250 GB SSD yazma hızında düşme sorunu

SSD'nin ısısı kaç derece? 35-40°'nin üstündeyse yazma-okuma hızları düşebilir.
  8. Emin Akar

Masaüstü Bilgisayarım Çok fazla ısınıyor,haliyle çok ses veriyor!!

İşlemcinin termal macununu değiştirin. Ve kasanın etrafı kapalıysa termal macun değiştirseniz de pek fayda etmez. Kasayı hava alabilecek bir yere koyun.
  9. Emin Akar

Bilgisayar açılıyor sonra ekran kapanıyor

Elinizde başka ekran kartı varsa, değiştirip deneyin. Değiştirdikten sonra sorun çıkmaz ise, sorun ekran kartındadır. Birde RAM'dede sorun olabilir. Memtest86 ile RAM'leri test edin. Test bittiğinde kırmızı yazı varsa ekranda, RAM'de sorunludur.
  10. Emin Akar

Donanımsal olarak, ekran kartında veya anakartta olabilir.
  11. Emin Akar

Kabloların tam takılı olduğundan emin olun ve drive'ları güncel değilse güncelleyin. Ama driver'ları elle güncelleyin, driver güncelleme programı kullanarak güncellemeyin. Tavsiye etmem. Sıkıntı çıkarabilir :)
  12. Emin Akar

msı rx 570 mi yoksa asus rx 580 mi?

İşlemciniz APU olmadığı için ekran kartsız kullanılmaz :)
  13. Emin Akar

FPS iyi ama oyun kasıyormuş gibi hissettiriyor.

Monitörünüz kaç Hz ?
  14. Emin Akar

Bilgisayar Ctrl+alt+del

Aynı sorunu 2 sene önce yaşadım. PSU'dan gelen fişi, başka bir prize takıp deneyebilir misiniz? Bu sorunu yaşadığımda bilgisayarcıda PC açılıyordu, evdeki priz'de açılmıyordu. Farklı bir prize takınca düzeldi.
  15. Emin Akar

Sizce sorun hangi parçadan kaynaklı olabilir?

Bilgisayarınızı güzel bir temizlik yapın. İşlemcinin ve ekran kartının termal macununu değiştirin. Sonra temiz kurulum ile Windows 10 kurun :) Ve bu arada sistem özellikleriniz nedir?
  16. Emin Akar

Ekran kartı sorunu

O işlemci ile o ekran kartı darboğaz yapar. Anakartınız ve PSU'nuz nedir?
  17. Emin Akar

Kablo takılı ama ethernet kablosu takılı değil diyor

Görev Yöneticisinin Başlangıç kısmında, Hamachi ile ilgili bir şey var ise kapatıp deneyin birde.
  18. Emin Akar

Ekran gelmiyor

İşlemciniz APU olmadığı için görüntü gelmiyor. APU olsa bile BİOS'tan ayar yapmalısınız. Ekran kartınız gelmesini bekleyin :)
  19. Emin Akar

Formatsız ekran kartı değiştirme

Ekran kartı değiştirdikten sonra DDU ile kurulu olan eksi driver'i kaldırıp, yeni ekran kartına uyumlu driver'i kurabilirsiniz :) DDU nasıl kullanılıyor derseniz YouTube'den videolarına bakabilirsiniz :)
  20. Emin Akar

Anakart Usb Sorunu

Anakartınız nedir? En son driver'ların yüklü olduğundan emin olun.
  21. Emin Akar

FPS sorunu.

Sisteminizde Windows olarak ne yüklü? Windows 10 değilse, Windows 10'a güncellemenizi öneririm :)
  22. Emin Akar

8 gb ram var 2.97 kullanılır durumda ?

Windows 10 64 bit kurun, büyük ihtimalle düzelecektir :)
  23. Emin Akar

Ryzen 9 3900X için F/P soğutucu tavsiyesi

Hocam stokta 1 tane kalmış, bitmeden alın derim. https://urun.n11.com/sogutucu-ve-fan/cooler-master-mly-d24m-a20mb-r1-masterliquid-pro-240-mavi-led-in-P277258421?gclid=Cj0KCQiAvJXxBRCeARIsAMSkApr22xL7lrhKWABDgElwKqhB2fJNyfqXq3jUU1K5sfAxO4UCZXW3oGsaAgD-EALw_wcB&gclsrc=aw.ds
  24. Emin Akar

Oyun Performansını En çok etkileyen 2 donanım Nedir ?

İşlemci ve ekran kartı etkiler. Tabii burada RAM'in de büyük önemi var.
  25. Emin Akar

msı rx 570 mi yoksa asus rx 580 mi?

Eğer ASUS'un Dual RX 580 modeli değilse RX 580 tercih. Ama MSI'ın Armor modeli ise onuda tercih etmeyin. Ama ikisi arasında RX 580 daha performanslı. Sadece soğutmaları sıkıntı. Sıkıntı dediğimde öyle size büyük sıkıntı yaşatmaz :) İki kartta da en fazla 75 - 80 dereceleri görürsünüz :)
  26. Emin Akar

Ram fps arttırır mı ?

Eğer ileride herhangi bir RAM yükseltmesi yapmıyacaksanız kesinlikle 4x2 tercih edin.
  27. Emin Akar

i5 8600k 250w yeterlimi ?

Öyle bir işlemcisi olan sisteme en az 500W bir PSU gerekli.
  28. Emin Akar

650w psu önerisi

Önerim bu PSU'dan yanna olacaktır :) https://urun.n11.com/guc-kaynagi/corsair-cp-9020172-vs650-builderseries-650w-80psu-P373712010?gclid=Cj0KCQiAvJXxBRCeARIsAMSkAprtqpIqJetzzuOVp_fcpJ6ZzuFbXRaN28Wu9mxLWEl2eMYTudcScbYaAuyoEALw_wcB&gclsrc=aw.ds
  29. Emin Akar

i3-9100f uyumlu anakart önerebilirmisiniz

Bütçenizi belirtin, ona göre anakart önerelim :)
  30. Emin Akar

Google Hizmetleri Çöktü

Ben şu an VPN ile bile giremiyorum :D Birkaç saate düzelir diye düşünüyorum. İnşallah düzelir.
  31. Emin Akar

Söyle Rahatla

By Efsane'ye ne oldu? Hiç görünmüyor ortalıkta.
  32. Emin Akar

Teknopat Boş İşlerde Sınır Tanımıyor :)

Aynı uyarıyı ben almıştım. Aldığım uyarı ile ilgili burada konu açtığım için 2024'e kadar banladılar. Bize ulaşın kısmından kaç kere mail attım. Cevap vermiyorlar.
  33. Emin Akar

Hangi işletim sistemi

Windows 10 1709.
  34. Emin Akar

Bilgisiyaarımda başlayan fps sorunu

Kurtardan da yapabilirsiniz. Eger beceremesseniz bir bilgisayarcıya danışın. Ben şimdi 3 - 4 gün yokum. Sebebi şehir dışına çıkacam. Haa gittiğim yerde internet olursa yardım etmeye devam ederim :)
  35. Emin Akar

VİDEO Hocam video'yu atıyorum ama; Siz en garanti olan güvenilir bir bilgisayarcıya gidin, Flash'ı verin bilgisayarcı atsın. En fazla 5 - 10 TL ödersin. Bunu söylememin sebebi şehir dışına çıkacam. Sıkıntı olursa yardım edemeyebilirim.
  36. Emin Akar

Evet. Formatı atıp bittikten sonra, içindeki yazdığımız dosyları silebilirsiniz. İSO'yu, üstte benim anlattığım gibi yazdınız dimi? Hemen atıyorum. Bir 10 dakika bekleyin :) Eğer beceremesseniz bilgisayarcıya flash'ı verin, o atar. Ama güvenilir bilgisayarcı olsun.
  37. Emin Akar

Flash'ı dediğim gibi hazırladıysanız sıkıntı yok. Format atmayı biliyor musunuz? Bilmiyorsanız video atacağım.
  38. Emin Akar

Şu an flask'ın içi boş ise başlayalım. İndirmiş olduğununuz Rufus programını açıyoruz. Fotoğraf'ta ki işaretlediğim ŞEÇ butonuna basıyoruz. Ondan sonra çıkan ekranda, İSO dosyasını, indirğimiz yere gelip şeçiyoruz. Ondan sonra her şey'i fotoğrafta gördüğünüz gibi seçin. Sonra altta bulunan...
  39. Emin Akar

Yeter hocam, flash belleğin içi bomboş olsun, fotoğraf vs. olmasın. Sonuçta İSO dosyasını yazdıracaz. Format atmadan sürüm düşmeyeceği için, mecbur format atacağız. Rufus Programını indirmiştiniz dimi?
  40. Emin Akar

Hocam ünlem işareti olan şey'e çift tıklayıp açın. Ayrıntılar'a gelin. Özellik kısmını "Donanım kimlikleri" olarak şeçin. Altta çıkan yazıyı sağ tıklayıp, kopyalayın ve mesaj olarak gönderin.
  41. Emin Akar

Galiba yok. Windows sürümünüz son sürüm olduğu için format atmadan sürüm düşmüyor :( Ama bir yolunu bulursan söylerim.
  42. Emin Akar

1709 sürümünü önememin sebebi, Daha az işlemci yemesi, daha stabil olması. Ben 2 GB RAM ile sıkıntısız kullanıyorum. Hatta oyun bile oynuyorum.
  43. Emin Akar

Bilgisayar Toplama Konusunda Yardım

Ekran kartını RTX 2070 Super veya RTX 2080 öneririm :)
  44. Emin Akar

18.000 TL ye değer mi? yaklaşık kaç FPS alırım?

RTX 2080, RX 5700XT'den daha iyi bir kart. Ama önerdiğiniz sistem de gayet güzel :)
  45. Emin Akar

Bilgisayar Toplama Konusunda Yardım

İşlemciyi Ryzen 5 3600X yapın, anakart'ı X570 yapın. Daha iyi performans alırsınız :)
  46. Emin Akar

Bir bilgisayarcıya danış derim. Laptop bataryaların'dan pek anlamam :) Şimdi yanlış bilgi vermeyim sana :)
  47. Emin Akar

Batarya ölmüş büyük ihtimalle :( Sağlam bir bilgisayarcıya gidip, test ettirip, eğer batarya ölmüşse yenisini almanız gerekiyor.
  48. Emin Akar

Boyutu 4 GB üstü ise sıkıntı yok :) Şimdi tek lazım olan şey en az 8 GB'lık bir flash bellek.
  49. Emin Akar

Win10_1709_Turkısh_x64_1 Dosyasından 1 tane mi var? 1 tane varsa boyutu kaç GB? Hocam eğer dosya boyutu 4 GB üstünde ise BU programı indirin.
  50. Emin Akar

Hocam, WinRAR olarak 1 adet dosya indi değil mi? Windows Sürümü son sürüm olduğu için, kapatsa bile 1 dk sonra yine açılıyor. Bu durum 1809 ve sonrası sürümlerde yaşaanıyor :) 1572283212 1572283295
  51. Emin Akar

Fiyatları; 16 - 32 TL arasındadır :)
  52. Emin Akar

Satın alma imkanınız var mı?
  53. Emin Akar

Hocam, elinizde en az 8 GB olan kullanmdığın bir Flask Bellek Var mı?
  54. Emin Akar

Bu siteden indirebilirsiniz. Aşağıda fotoğraf attım. Fotoğraftakileri aynısı seçip indir deyin. Dedikten sonra CTRL+J'ye basıp inip inmediğini kontrol edin.
  55. Emin Akar

Bilgisayar Açılmıyor

@Luck3145 Bu SSD'yi öneririm :)
  56. Emin Akar

Bilgisayar Açılmıyor

Hocam bütçeniz ne kadar?
  57. Emin Akar

Hangi İşletim sistemi

Bu siteden indirebilirsin. Driver'larda da herhangi bir sıkıntı çıkmaz :)
  58. Emin Akar

Bilgisayar Açılmıyor

HDD rahmetli olmuş :( Yeni HDD almak yerine SSD alırsanız sizin için daha iyi olur. Sisteminiz daha da hızlanır :)
  59. Emin Akar

Hangi İşletim sistemi

1709 sürümünde o yüzden daha iyi. Bende 2 GB RAM var youtube de 1080p60 video izlerken bile kasma donma yapmıyor. Ama 1803, 1809 ve 1903 sürümlerinde bu sıkıntıyı yaşıyorum. Bizzat denemiş birisi olarak söylüyorum.
  60. Emin Akar

Hangi İşletim sistemi

SSD olmasına rağmen tam 3 dakika 29 saniye de açılması, uykudan açılmaması, kasma, donma gibi daha birçok sıkıntısı var.
  61. Emin Akar

Hangi İşletim sistemi

Ben 2 GB RAM ile Windows 10 1709 kullanıyorum. Minecraft, CS:GO oynayabiliyorum. Minecraft 60 - 120 FPS, CS:GO 30-40 FPS. 1571650716
  62. Emin Akar

Hangi İşletim sistemi

Evet daha iyi. 1903'ün sıkıntılarını say say bitmez.
  63. Emin Akar

Hangi İşletim sistemi

Windows 10 1709. (Windows Defender ve Windows Update'i kapattığında sıkıntısız kullanırsın.)
  64. Emin Akar

Sıkıntı windows sürümünde, Windows 10 1709 kurun, Windows Defender ve Update'i kapatın.
  65. Emin Akar

SSD'mi kullanıyor sunuz? HDD'mi? HDD kullanıyorsanız büyük ihtimalle HDD de sıkıntı var. Okuma yazma değerleri bir HDD'ye göre normal değil. Hocam bir de sisteminizin tam özelliklerini yazar mısınız?
  66. Emin Akar

Crystal Mark indirip, okuma-yazma hızı testi yapıp atabilir misiniz?
  67. Emin Akar

Windows Defender ve Update'i kapattın mı?
  68. Emin Akar

Windows sürümünüz nedir?
  69. Emin Akar

win 10 pro 1903 takılma-donma sorunu

Bu siteden indirebilirsiniz. Aşağıda fotoğraf attım. Fotoğraftakilerin aynısını şeç.
  70. Emin Akar

Win 10 oyun performansı

Ben zaten kapalı tutuyorum. 2 GB RAM olduğu için. 8 GB RAM'im olsa da kapatırdım. Şu an deneme amaçlı 1903 indiriyorum. Deneyeceğim. Zaten beğenmessen direk 1709'a dönecem.
  71. Emin Akar

Sabit 60 FPS Sıkıntısı

V-SYNC açık mı? Kapalı mı?
  72. Emin Akar

ssd mi alsam ram mi ?

SSD alırsanız PC daha hızlı açılır, oyunlarda yükleme ekranları daha az sürede biter. SSD öneririm.
  73. Emin Akar

yavru kedi isteyenler?

Kargoyla göndersin :D Neyse şaka bir yana, ya siz gidip alın, ya da arkadaş size getirsin. Ya da arkadaş İstanbul'dan Adanaya gidecek bir tanıdığıyla kediyi göndersin.
  74. Emin Akar

Win 10 oyun performansı

Ben malwarebytes kullanıyorum. Sistemimi 2 ransomware'dan kurtardı. Windows Update'i denemek için açayım dedim. Direk işlemcinin %70'ini kullanmaya başladı. Direk kapattım. 32 tane güncelleme vardı.
  75. Emin Akar

144hz monitor icin ekran karti dusurulurmu?

Monitör için ekran kartını düşürdüğünüz zaman 144 Hz'in bir anlamı kalmaz.
  76. Emin Akar

Kaspersky indirip virüs taraması yapar mısınız? Not: Windows Defender ve Windows Updateyi kesinlikle kapat.
  77. Emin Akar

Monitör Tavsiyesi

Hocam o ekran kartı masaüstü PC ekran kartı değil. Nasıl buldun, nereden aldın anlamadım :hushed::hushed: O ekran kartıyla en fazla CS:GO oynarsın. Ben yinede önereyim monitör...
  78. Emin Akar

Win 10 oyun performansı

Ben şu an 1709 kullanıyorum. Windows Update zaten çok gereksiz bir şey. Tarayıcı ve çoğu yazılımın güncellemesini alabiliyor.
  79. Emin Akar

Monitör Tavsiyesi

Sisteminiz laptop mu? Masaüstü mü?
  80. Emin Akar

Win 10 oyun performansı

Wİndows 7'nin hizmet süresi daha 2020 de bitecek. Wİndows 10 1709 şu an en stabil olan sürüm ve daha hizmet süresi bitmesine çok vardır. Çünkü Wİndows 7 bile 2020 de bitiyor. 1809 ve 1903 en sıkıntılı sürümler.
  81. Emin Akar

HD Tune ve CrystalDisk test

Okuma ve yazma hızları sıkıntı, Sıcaklık çok yüksek. Bence HDD'yi üstüne biraz ekleyip 240 GB SSD veya biraz daha bütçe arttırıp 480 GB SSD alabilirsiniz.
  82. Emin Akar

Pubg Lite kaldırır mı

Kaldırır, fakat arada bir kasma ve drop yersin.
  83. Emin Akar

8+16GB Ram Uyumu

16 GB günümüz oyunları fazlasıyla yeterli. Sadece CoD da çok düşük bir ihtimalle 16 GB kadar olabiliyor.
  84. Emin Akar

RX 570 Alacağım Bakarmısınız?

MSI Armor serisinin sadece RX kartlarında ısınma sorunu var. Onun dışında hiçbir sıkıntı yok. İkisi arasında ise Asus Rog olan iyi.
  85. Emin Akar

4200 tl ye monitor dahil nasil ?

O ekran kartıyla oyunları Ultra ayarlarda oynuyacaksa 144 Hz gereksiz olur. Ama oyun Low ayarlarda oynansaydı 144 Hz daha mantıklı olurdu.
  86. Emin Akar

10 fps hatası

Bizzat denedim. Windows 10 1709 daha stabil.
  87. Emin Akar

10 fps hatası

Windows 10 1709 kurun. Wİndows Defender ve Wİndows Update'yi kapatın.
  88. Emin Akar

Windows 10 (1903) wifi sorunu

Wİndows 10'un en stabil sürümü 1709 (Wİndows Defender ve Windows Update kapatıldığında). 1709'dan sonrası çöp.
  89. Emin Akar

Bilgisayar Açılmıyor

Kasanın ön tuş bağlantılarını kontrol edin.
  90. Emin Akar

Bilgisayar donması

PSU da sıkıntı olabilir.
  91. Emin Akar

Günün Karikatürü

92. Emin Akar

Bu sorunu nasıl çözerim?

BIOS pilini çıkarıp tekrar takar mısın?
  93. Emin Akar

Ssd üstünde yazan hızı veremiyor

SSD Sata 3 Gb/s de çalışıyor. Anakartnızda'ki farklı sata portları deneyin.
  94. Emin Akar

ekran kartı sorunu

Büyük ihtimalle chipset uyumsuzluğu'dan oluyor. Ferklık bir HDD taktınız mı? Eğer taktıysanız format atmayı deneyin.
  95. Emin Akar

Oyun oynarken ekranda küçük kareler ve parlamalar oluyor

Ekran kartınıza mining veya O.C yapıldı mı?
  96. Emin Akar

Günün Karikatürü

Technopat'ta kayıtlı olanlar anlar sadece :)
  97. Emin Akar

Hadi Tanışalım! (Fotoğraflı)

Kaspersky Kullanıcısı :D
  98. Emin Akar

SSD HIZ SORUNU

SSD'nin markasını bilmeden bir şey söyleyemem.
  99. Emin Akar

Ram hızı düşük gösteriyor

Değeri 2 ile çarpın.
  100. Emin Akar

CPU Kullanımı %90 - %100

Windows Defender ve Windows Update'yi kapatın. Büyük ihtimalle ikisinden birisi yiyor işlemciyi.
  101. Emin Akar

Windows 10 Boot Etmiyor

Bir önerim olacak :) O işelemciye B450 veya X570 anakart almanızı öneririm.
  102. Emin Akar

Ani FPS düşüşü Windows 10

Windows Defender ve Windows Update'i kapatıp deneyin.
  103. Emin Akar

Toshiba Notebook Arıza

Flash belleği taktığınız USB girişi sıkıntılı olabilir. Başka bir USB girişi deneyin.
  104. Emin Akar

8 GB ram var ama 6 GB gözüküyor

İşlemciniz APU olduğu için Anakartınız işlemcinin ekran kartına ayırıyor.
  105. Emin Akar

Youtube de 4K canli yayin

25 Mbps Upload ile takılmadan, donmadan yaparsın diye düşünüyorum.
  106. Emin Akar

Minimum 25 Mbps Upload veya TürkNet YAPA altyapsı ile mümkün.
  107. Emin Akar

4K yayın (Sadece YouTube), 4K video montajı, 4K 60 FPS oyun oynarsın (Birkaç oyun haricinde), 1080p 144 FPS alırsın her oyunda. (RTX kapalı olduğunda)
  108. Emin Akar

Hocam sistemle beraber yazdım. 15000 TL. Buyrun birdaha atayım. incehesap.com'dan Topladığım Bilgisayarın Parça Listesi İşlemci: AMD Ryzen 7 3700X 3.60GHz 36MB Soket AM4 Wraith Prism Fanlı İşlemci (1 x 2.403,66TL) Anakart: Msi MPG X570 Gaming Plus AMD X570 Soket AM4 DDR4 4400(OC)MHz ATX...
  109. Emin Akar

Hocam mesela oyun oynuyorsunuz, karnınız acıktı. Yemek siparişi vereceksiniz. Oyunu alta atmak yerine, diğer monitörden açarsın sipariş vereceğin yemek sitesini, insanlar hem adresini göremez hem de ödeme bilgilerini. Yani bir monitörden oyununu oynarsın, 2.ci monitörden diğer işlerinizi...
  110. Emin Akar

Daha kolay yayın yaparsınız. Mesela oyun oynarken oyunu alta atmak yerine, diğer monitörden işlerinizi halledebilirsiniz. İsterseniz daha detaylı bilgi verebilirim. 1570550022 incehesap.com'dan Topladığım Bilgisayarın Parça Listesi İşlemci: AMD Ryzen 7 3700X 3.60GHz 36MB Soket AM4 Wraith Prism...
  111. Emin Akar

4K yayın için çift monitör şart. O yüzden minimum 15000 TL gözden çıkarmanız gerekiyor.
  112. Emin Akar

Yanlış mesaj!!! bekleyin hocam
  113. Emin Akar

Bütçe belirtirseniz sistem önerebilirim. 4K yayın için en az 10000 - 15000 TL bütçeniz olması lazım.
  114. Emin Akar

Hocam yayın yapacaksanız yeni sistem toplamanızı öneririm. O laptop'un işlemcisi , anakartı ve ekran kartı değişmez.
  115. Emin Akar

Hocam yayın için AMD daha iyi olur. Ryzen 7 3700X veya 3800X öneririm.
  116. Emin Akar

Masa üstü PC toplama max. 7,000 TL

3D edit konusunda da pek sıkıntı çıkarmaz. Ama sonuçta ofis PC'si olacağı için ekran kartının çok önemi yok. Burada önemli olan depolama ve işlemci.
  117. Emin Akar

Masa üstü PC toplama max. 7,000 TL

incehesap.com'dan Topladığım Bilgisayarın Parça Listesi İşlemci: AMD Ryzen 5 3600 3.60GHz 35MB Soket AM4 Fanlı İşlemci (1 x 1.421,59TL) Anakart: Gigabyte X570 UD Ultra AMD X570 Soket AM4 DDR4 4000(OC)MHz ATX Gaming Anakart (1 x 1.201,83TL) Ram: Corsair CMK16GX4M2E3200C16 16GB(2x8GB) DDR4...
  118. Emin Akar

İ M K A N S I Z
  119. Emin Akar

Boşta Kaynakların Aşırı Kullanımı

Kesinlikle öneririm. SSD konusunda en iyi marka Samsung.
  120. Emin Akar

Boşta Kaynakların Aşırı Kullanımı

O SSD sıkıntılı bir SSD zaten. Sağlığı durumu ve okuma yazma hızı 1 ay içinde hemen düşüyor. Toshiba SSD önermiyorum. Fazla alana ihtiyacınız varsa WD SSD'lere yönelin. Aşağıda uzak durmanız ve tavsiye edilen markaları yazdım. James Donkey Toshiba Hı-Level Taviye edilen...
  121. Emin Akar

Ekran kartımın rami düştü

Hocam anlamadınız? Monitör'den gelen görüntü kablosu laptop'a mı bağlı?
  122. Emin Akar

6000 TL Sistem Önerisi

Klavye, kulaklık, Mouse, Monitör dahil mi? incehesap.com'dan Topladığım Bilgisayarın Parça Listesi İşlemci: AMD Ryzen 5 2600 3.4GHz-3.9GHz 6/12 19MB Soket AM4 65W 12nm Wraith Stealth Fanlı İşlemci (1 x 853,55TL) Anakart: Gigabyte B450M S2H AMD B450 Soket AM4 DDR4 3200(O.C.)Mhz mATX Anakart...
  123. Emin Akar

Yeni bir ekran kartına ihtiyacım var

Bütçeniz nedir?
  124. Emin Akar

Ekran kartımın rami düştü

Monitör'den gelen kablo ekran kartına mı takılı?
  125. Emin Akar

Oyuncu Laptop Performans Sorunu

Temiz bir format atıp, Windows 10 1709 kurup ve Windows Defender'i kapatıp keyfinize bakın.
  126. Emin Akar

Söyle Rahatla

Haa. Tamam.
  127. Emin Akar

Söyle Rahatla

Niye üzülüyorsun?
  128. Emin Akar

Söyle Rahatla

Seni görünce hep HakanCT sanıyorum. O gıcık moderatör.
  129. Emin Akar

B450 anakart ryzen 2600da mavi ekran.

Öyle bir şey imkansız, işlemci değiştirseniz dahi format atabilmeniz lazım. Sıkıntı büyük ihtimalle anakart'ta.
  130. Emin Akar

Win 10 oyun performansı

Windows 10 1709 kurun ve Windows Defender'i kapatın. Daha iyi performans alırsınız.
  131. Emin Akar

BIOS'u güncelleyip tekrar deneyin. Olmassa anakartı garantiye gönderin.
  132. Emin Akar

BISO'u güncellediğinde de aynı hatayı alıyormuydunuz?
  133. Emin Akar

Windows 1903 hatası

Benim önerim Windows 10 1709 kurmanız olacaktır.
  134. Emin Akar

win 10 pro 1903 takılma-donma sorunu

1903 zaten sıkıntılı bir sürüm. Şu an en stabil olan Windows 10 1709.
  135. Emin Akar

Win 10 pro 1903 Mavi ekran

Windows 10 1709'a geçin. Sorun devam ederse belirtin.
  136. Emin Akar

windows 10 1903 güncellemsini yapmalımıyım

Yükseltmeni önermem. Sıkıntılı bir sürüm. Şu an en stabil çalışan sürüm Windows 10 1709.
  137. Emin Akar

Monitör Tavsiyesi

Sistem özellikleriniz nedir? Sisteminize göre monitör önereyim.
  138. Emin Akar

rtx 2070 ekran kartı için oyun oynarken 80 derece normalmi

Turbo modelde Blower fan olduğu için ısınma notmaldir.
  139. Emin Akar

Değişik Bir Sorun İle Uğraşıyorum

İşlemci pinlerini kontrol eder misiniz?
  140. Emin Akar

Mavi ekran gelince aşağıda ki bilgi de ne yazıyor?
  141. Emin Akar

Oyunlarda Drop Sorunu

Format atıp Windows 10 1709 kurun ve Windows Defender'i kapatmayı unutmayın.
  142. Emin Akar

8gb ram (5.99) kullanıyor

Sisteminiz de ekran kartı var mı?
  143. Emin Akar

i7 9700K ve GTX 1050 Ti CS:GO düşük FPS problemi

O işlemci o ekran kartına darboğaz yapacaktır. RTX 2060 veya RTX 2070 almanı öneririm.
  144. Emin Akar

Bilgisayar kendiliğinden kapanıyor

PSU'nun tam model markasını yazar mısınız?
  145. Emin Akar

Oyunlarda sürekli anlık FPS düşüşü

O işlemci o ekran kartı darboğaz yapar diye düşünüyorum. Darboğaz yüzünden FPS'in düşüyor.
  146. Emin Akar

Windows 8 ekran 5dk sonra kararıyor

Sistem özelliklerini yazar mısınız?
  147. Emin Akar

Ram Sorunu

Memtest86 indirip RAM'i test edebilir misiniz?
  148. Emin Akar

RX 570 sorunu

Ekran kartından gelen kablonun tam takılı olduğundan emin olun.
  149. Emin Akar

BİOS güncel mi? Güncel değilse güncelleyin.
  150. Emin Akar

7500 tl monitör dahil sistem toplama

incehesap.com'dan Topladığım Bilgisayarın Parça Listesi İşlemci: AMD Ryzen 5 2600 3.4GHz-3.9GHz 6/12 19MB Soket AM4 65W 12nm Wraith Stealth Fanlı İşlemci (1 x 881,42TL) Anakart: Msi MPG X570 Gaming Plus AMD X570 Soket AM4 DDR4 4400(OC)MHz ATX Gaming Anakart (1 x 1.379,31TL) Ram: Apacer...
  151. Emin Akar

Sistem Tavsiyesi

incehesap.com'dan Topladığım Bilgisayarın Parça Listesi İşlemci: AMD Ryzen 5 3600 3.60GHz 35MB Soket AM4 Fanlı İşlemci (1 x 1.392,77TL) Anakart: Msi MPG X570 Gaming Plus AMD X570 Soket AM4 DDR4 4400(OC)MHz ATX Gaming Anakart (1 x 1.379,31TL) Ram: Apacer Panther Rage RGB 16GB DDR4 3000Mhz...
  152. Emin Akar

1ms Tn Panel vs 5 ms IPS Panel

Renk konusunda en iyi panel IPS. Tepkime süresinde ise en iyisi TN panel.
  153. Emin Akar

3800tl Sistem Tavsiyesi

incehesap.com'dan Topladığım Bilgisayarın Parça Listesi İşlemci: AMD Ryzen 5 2600 3.4GHz-3.9GHz 6/12 19MB Soket AM4 65W 12nm Wraith Stealth Fanlı İşlemci (1 x 880,96TL) Anakart: Gigabyte B450M S2H AMD B450 Soket AM4 DDR4 3200(O.C.)Mhz mATX Anakart (1 x 437,11TL) Ram: Team T-Force Vulcan Z...
  154. Emin Akar

Teknobiyotik hakkında yorum

High Power PSU sadece tekno biyotik satıyor. Araştırmadan konuşma.
  155. Emin Akar

3500 TL sistem önerisi

incehesap.com'dan Topladığım Bilgisayarın Parça Listesi İşlemci: AMD Ryzen 5 2600 3.4GHz-3.9GHz 6/12 19MB Soket AM4 65W 12nm Wraith Stealth Fanlı İşlemci (1 x 880,96TL) Anakart: Gigabyte B450M S2H AMD B450 Soket AM4 DDR4 3200(O.C.)Mhz mATX Anakart (1 x 437,11TL) Ram: Team T-Force Vulcan Z...
  156. Emin Akar

Nereden alındı bilmiyorum ama, 4 - 5 kere servise gittiğini biliyorum PSU'nun.
  157. Emin Akar

High Power'ı benim yaşadığım yerdeki, internet kafe sistem toplarken kullandı, adamlar tam 4 - 5 hafta sürekli garantiye gönderdi. AsRock'un anakart'ı O.C yapmaya yatkın değil, yapanlar sıkıntı yaşadığını söylüyor.
  158. Emin Akar

Sorun yaşayan insanlar çok fazla. AsRock, High Power İncehesap'ta yok. Shappire hepsinde var.
  159. Emin Akar

Gtx 1650 VS ? rx570 ıtx

En kötü RX 570 modeli, en iyi GTX 1650 modelinden daha iyi. ÖR: RX 570 ITX, MSI GTX 1650 Gaming X'den daha iyi.
  160. Emin Akar

High Power, Shappire, AsRock, kronik sorunlu SSD'ler. Daha saymamı istermisiniz?
  161. Emin Akar

İncehesap veya itopya. Siz bütçe belirtirseniz size sistem toplayabilirim.
  162. Emin Akar

Sakın bu siteden sistem toplama. Kalitesiz parçalar kullanıyorlar.
  163. Emin Akar

13.000 TL Bu kasa güzel mi?

Bu linkteki sistemi öneririm. https://www.incehesap.com/pc-toplama-sihirbazi/?gaming=0&p=43137,1_43115,1_42587,1_43215,1_42734,1_32082,1_39968,1_39963,1
  164. Emin Akar

Technopat Sosyal kapandı mı?

Siteye girince resimdeki hatayı veriyor. Herhalde technopat sosyal kapandı :p
  165. Emin Akar

Ryzen 7 3700x vs İntel İ7 9700K

Eğer oyun oynayacaksanız i7 9700K alın, render gibi işler için R7 3700X alın.
  166. Emin Akar

AMD Ryzen 2700X

Ryzen 5 3600'ün oyun performansı daha iyi. Hem yeni nesil ve 7nm.
  167. Emin Akar

Technopat

Senin technopat'ta hesabın var dimi:p
  168. Emin Akar

Technopat

16 GB
  169. Emin Akar

Technopat

Konudaki benim ve o cahilin mesajlarının çoğu silindi ama yinede atıyorum: 6000 TL Monitörsüz sistem tavsiyesi - Technopat Sosyal
  170. Emin Akar

Technopat

Merhaba Türkiye'nin en iyi forumu. Şimdi başımdan geçen olayı anlataayım. Technopat'ta 6000 TL sistem önerisi isteyen bir konuda mesaj yazdım, sonra başka birisi sistem yazdı 8 GB Ram koymuş, ve benim yazdığım sistemi beğenmeyip "Boş para. Çöp" yazdı. Sonra bende ona "6000 TL'lik sisteme 8 GB...
  171. Emin Akar

5A şerit led'e 1A adaptör bağlanırsa ne olur?

Led yandıysa 65 TL çöp olacak, hemen yanıp söndü, yanma ihtimali nedir?
  172. Emin Akar

Benim demek istediğim, 8 çipli 5 metre RGB bir şerit led'e 12 Volt 1 Amper'lik bir adaptör bağladım, led 1 saniye yandı söndü, o led yanmışmıdır?
  173. Emin Akar

Merhaba, az önce 5 metre şerit led'e 12V 1.0A adaptör bağladım, led 1 saniye yanıp söndü, led yanmışmıdır?
  174. Emin Akar

Behzat Ç 25. Bölüm | Behzat Ç 25. Bölüm İzle

Konu etiketleri biraz az olmuş :D.
  175. Emin Akar

Letgo dan i3 8100 satmak

TC ni istiyorsa bir i*nelik vardır, madem alıcıysa sana güvenmesi lazım, sakın verme TC'ni. Eğer hala ısrar ederse vazgeç veya başka bir yöntem bul. Not: Cevap veremessem ban yemişimdir :D.
  176. Emin Akar

Letgo dan i3 8100 satmak

Kredi kartın varsa senin IBAN ına para göndersin, Telefon numaranı ver, bir sıkıntı olursa polise gidersin de, eğer hala garanti isterse başka bir şey gelmiyor aklıma.
  177. Emin Akar

Letgo dan i3 8100 satmak

Sattığınız ürünü kargoya vererek alıcıya ulaştırabilirsiniz. Not: Alıcı para göndermeden ürünü kargoya vermeyin!
  178. Emin Akar

TV geç açılma sorunu

Tv nin modeli: Samsung UE40J5270 2 gün daha kullansam zararı olurmu?
  179. Emin Akar

İntelin KF işlemcileri fan içeriyor mu?

Mütait demirden çalıyor hesabı :D.
  180. Emin Akar

TV geç açılma sorunu

Arkadaşlar merhaba, TV çok geç açılıyor açılması 1 dk'yı buluyor, önce 5 saniyede açılıyordu, şimdi fark ettim. Neden geç açılıyor?
  181. Emin Akar

Hangi Windows 10 Sürümünü Önerirsiniz?

Hocam 1709 en stabil sürüm. Ben 2 GB Ram'le kullanıyorum, sıkıntı çıkarmıyor.
  182. Emin Akar

Android'i başlatmak için sifrenizi girin, sifresini unuttum.

Merhaba arkadaşlar. Telefonum GM8, dün şarj'a taktığımda kapandıydı, şarj olup tekrar açıtığımda Androidi başlatmak için şifrenizi girin diyordu ama şifreyi unuttum, telefonu sıfırlamadan nasıl bu şifreyi kaldırabilirim?