Arama sonuçlarınız

1. M

Öneri Monitör Tavsiyesi

Bütçeni bilmiyorum ancak 75Hz olanlardan 24 inc civarı olanlara bakabilirsin.
  2. M

Windows 10 a geçmek mantıklımı?

20H2 ye değil de 1909 Geçebilirsin. Çok daha eski 4GB sistemi geçirdik. Netflixten instaya asphalt bile oynarsın.
  3. M

4-5 Ay içerisinde 6 inçten daha küçük ekranlı bir telefon çıkar mı?

5" e alıştım daha büyük almak istemeyen ne yapsın?
  4. M

Nostaljik Parça Paylaşımı

5. M

C# da bir değişkenle bir işlem yaptıktan sonra değişkenin değerini değiştirmek

Döngüyü for ile yapsan olur galiba. C# kabuk içerisinde işlem yapan bir dil. Her parantez içinde atanan değer değişiyor. yada global olarak değişkenleri public void ile tanımlamak lazım. Şuan aklımda kalan bunlar epeydir uğraşmıyorum.
  6. M

Ayrılmamış Diski Birleştiremiyorum

Sistem diski olduğu için burada tam müdahale edemiyorsunuz. cmd ye girin. "diskpart" yazın enter "list disk" enter Eğer yine disk 0 numarası ise kapasiteden anlarsınız. "sel disk 0" yazın enter Şimdi tüm bölümleri sıfırlayıp diski "clean" enter ile bölümlerinden arındırın. exit ile...
  7. M

İstanbul'da yeşil papağanlar istilası başladı!

Demek bu yüzden farklı kuş sesleri duyuyoruz.
  8. M

Karadenizden yeni bir müjde daha gelebilir, hadi inşallah.

Böyle şeyler somut bir kullanıma geçmedikçe açıklanma malı! Lakin her yaptığını yapacağını söyleyen bir başkan düşmana çok koz veriyor.
  9. M

SDN Forum 5.000.000 Mesaj Çekilişi

Nice 5 katlarınca mesaja.
  10. M

Büyük Müjde!

Boşuna dememişler, "Aza kanaat etmeyen, çoğunu bulamaz" Hayırlısı, pratik yaprak öğrenme süreci de yaşamıssınız. Çalışıyorsa bırak dokunma derler :)
  11. M

Türkiye'de kadın hakları var mı?

Eskisine orala daha çok var. Çoğu yerde iş bulmaları kolay. Girişimcilere özel kolaylıklar. Başvurularda öncelik verilmesi gibi şeyler bakımından. Keşke olsa durumundan daha iyi ve giderekte iyileşiyor görünüyor. Doğum izni vb. özel kabinler. Bazen bir o kadar kolay bazen bir o kadar zor.
  12. M

Forumun yaş ortalaması nedir ?

0-18 nedir kardeşim. Beşikten mi giriyorlar foruma :D
  13. M

İlk buluşmada hesabı kim ödemeli?

14. M

İlk buluşmada hesabı kim ödemeli?

Kozmetiğe gelince cüzdanlar açılıyor iki lokma için mi diretecekler :)
  15. M

işlemci verimsizliği

İşlemci performansına odaklanırsak güvenlik duvarı CFG Exploit korumasını kapat. Meltdown Spectre açıkları için gelen yamalar performansı düşürdüler. Şu uygulama ile yeşil GOOD ibaresi alıyormusun kontrol edebilirsin. https://www.guru3d.com/files-get/download-inspectre,1.html
  16. M

İmamoğlu dediğini yaptı! Otogarı böyle görmekte varmış...

Güzel görünüyor tepeden fazla parlak hatta. Gece uykulu gözlerele gelen yolcuların gözü kanar. İvedilikle bir kaç yılımız varken O garın yıkılıp baştan yapılması gerekiyor. C17 Beton ile gelecek depremde ayakta kalması mümkün değil. Bir çok yeri çürük ve sır çatlakla dolu. Asıl kirletilen...
  17. M

En güvenilir haber kaynağı FOX TV'nin

Murdoch kardeşler birnirini ağırlamışlar normal. Ödül alan şirketlerin bir çoğu ödül veren şirketlerle ile iş ortağı yada üst yönetimde bağlı olmuştur çoğu zaman. Üstün lezzet ödülü alan sular mesela. Özelleştirilip kaçak sondajlar ile üretmelerine rağmen ödül alabilyorlar. Medya zaten tüm...
  18. M

işlemci verimsizliği

Aslında 110 rakamların ifade ettiği üzere giriş seviyesi bir ürün ve OC imkanı sunmaz. Giriş seviyesi yongalarda sistemi zorlayan yüklerde daha çok zorlanma olur çünkü yonga seti ucuz ve düşük performans verebilecek şekilde sınırlandırılır. Stok hızda çalışır eyw ancak ağır işlemlerde güney...
  19. M

Bir insan normalde günde 2 LT su içer. Ben 4-5 L içiyorum birşey olur mu?

Günlük tuz ihtiyacı 7Gr olması lazım. Daha fazla tükettiğimiz için herkes kilolu göbekli veya ödemli vucut su ve yağ tutuyor. Zaten ekmekten zeytine tuz içeriyor pek çok şey. Tadına bakmadan tuz katanların damak tadı tuzluya alışmış mesela. Bana gayet lezzetli gelirken. Tuzu yok bunun diyenler...
  20. M

Bir insan normalde günde 2 LT su içer. Ben 4-5 L içiyorum birşey olur mu?

Suyun sertliğine göre boşa içiyorsundur. Vucut pH değeri yüksek su isterken sen sürekli düşük pH lı su içersin. Buna rağmen yeterince su metabolizmada çözücü olarak etkli olmaz. Bu yüzden gereğinde fazla susuyor olabilirsin. Durgun su, yani uzun süre sabit sıcaklıkta beklemiş su vucudu daha...
  21. M

işlemci verimsizliği

Çift kanal bellek bir yana işletim sistemi sürümü CL değeri gibi farklı şeyler var. Testin bile güncelleme almış olma ihtimalleri oluyor. Normaldir o kadar fark.
  22. M

bilgisayarda güç kaynagı ne kadar dayanır ?

Yarı yarıya veya daha fazla güç kaybeder. Sen farkında olmassın ancak daha çok ısınır. Voltajlar düşmeye başlar ufaktan. 5 Yıl bileşen ömrü var aşağı yukarı sonraki yıllar sanşa kalıyor.
  23. M

AKP’li belediyeden tartışılan icraat: Bir şarlatana kültür merkezi tahsis ettiler!

Hamza Yerlikaya olayını sizden dinleyelim OzkanK. Aslı nedir?
  24. M

Raspberry Pi İçin Özel Tasarladığım Kasa Tasarımım

Elinize sağlık güzel olmuş hatta geliştirmek gerekirse fansız tasarım ile metal blok soğutucu olacak şekilde CPU ya oturursa kafi olabilir.
  25. M

Raspberry pi 3 ile neler yapılabilir?

3B+ sı günlük kullanmayı deniyorum şuan. Hafıza kartı süper hızlı da olsa gerçekten darboğaz yapıyor. arabirim. Ubuntu mate 32 bit kurdum o bile USB de daha hızlı çalıştı özellikle yazma ve okuma değerleri 30 küsür bellek kullanıyorum. Hatta bu işlemci 64 bit olarak 1gb ram ile kendi free bsd...
  26. M

Readyboost çalışmıyor

Hazırda bekletme hibernate modu ile birleştirildiği için. powercfg -h onyapman yeterli olur. Açılış ve kapanış hızlanması yeterli. Diğer uygulamaların dosya parçacıklarını boost ettirmek ekstra yer kaplamakta ve sabit diski daha çok yormakta olduğu için gereksiz. Sanal bellek ayırmak ise o...
  27. M

Çok sayıda ürüne ek gümrük vergisi getirildi

Süper bizde evlenmeyiz hadi bakalım. :cool:
  28. M

Türkiye avrupa birliğine katılırsa ne olur

Aslında şunu yapsak bakın TL nasıl değerleniyor.
  29. M

Win 10 Hangisi Hızlı?

Slot Ve fast yazanlar neye göre acaba, Benim bildiğim eski dağıtımlar daha kararlı ve ram tüketimi az. Listede yok ama 1603 / 07 LTSB LTSC olanlar. WBox ta kayıp olacaktır haliyle.
  30. M

Türkiye avrupa birliğine katılırsa ne olur

Batmakta olan gemiye binersek tüm kaynaklarımızı daha hızlı eritiriz.
  31. M

Premiere Pro boğuk ses sorunu

Efektlerde Pitch shifter olucak. Onunla inceltip kalınlaştırıyorlardı sanırım. Bir diğer olasılık ses bitrate değerlerinde uyuşmazlık. Video yu ileri aldığında ses ile görüntü senkronu kayıyorsa bu ihtimal yüksektir.
  32. M

İnternet sorunu

Sistem bozulmuş olabilir. sfc/ scannow ile komut sartırından tarama gerçekleştirin. Modifiye edilmiş işletim sistemi kurduysanız olabilir. Zararlı yazılımlar sistemde cirit atıyorsa da mümkün.
  33. M

Kanser tedavisinde kaplumbağa kanı efsanesi!

Millet ne yapacağını şaşırdı sapıttı, al sana korona :) Hiç bir virüs bakteri yok ki Bazik ortamda yaşamını sürdürsün. Yani pH derecesi yüksek olan birinin kanı da temiz olur damarlarıda açık olur organlarıda sağlıklı olur.
  34. M

Elon Musk "5 yıl içinde insanların şu an kullandığı lisana gerek kalmayacak" dedi

Uçuk futurist Transhuman şeyler insanlıktan çıkartır orada dur bakalım Elon :)
  35. M

Bilgisayarıma vurunca, bilgisayarım resetleniyor, ne yapmalıyım ?

Başı boş bir kablo kısadevre yapıyormu kontrol et. Kasada temas edebilecek molex vb. kabloları sabitle. Diğer ihtimalleri arkadaşlar söylemiş zaten.
  36. M

Google, kullanıcı verilerine erişmek için kolluk kuvvetleri ve devlet kurumlarından ücret alacak

Baştan savma iş yapmaya başlayan gugıl kendini tekel görüyor. Zannediyor ki nasılsa eko sistem oluşturdum beni terk edemezler. Dağınık olsada bir çok hizmetinin alternatifini sunan yerler var. Onlara yavaştan geçmek lazım.
  37. M

Sony Xperia 1.1 Kamera Detayları

Vay sensör ebatları büyümeye başladı
  38. M

Windows 10 KB4532693 Güncellemesi İle Dosyalarınızın Tamamını Silebilir.

Uzun dönem sürümlerinin dağıtım numaralarına göre kullandığımdan mesela LTSB veya C olmayan yinede 1809 olan retail bir sürümdeyim 1 yıl kadar oldu kuralı ve 9 aydır update yapmıyorum. Gelecek sefer temiz kurulum yapmam gerektiğinde de yine önceki oturmuş bir sürüme geçerim. 1903 ikinci...
  39. M

Harddisk problemi

Harddiski değiştirmekten bahsettiniz. Belli ki windows 7 yüklü olan başka bir yerde kullanılmış. Şimdi taktığınız anakartta donanımlar farklı olunca mavi ekran vermiş. SATA AHCI / ide modları ile oynayın isterseniz. Yapmadıysanız temiz kurulum yapınız.
  40. M

Seo Uyumlu Makale Yazma Kriterleri

Bu durumda kurumsal siteler ne yapsın sürekli makale mi basacaklar. Blog mantığında mı olunacak.
  41. M

SDN Forum Hediye Çekilişi #2

katılıyorum
  42. M

G41 MXP Anakart Ram seçme sorunu.

İlk mesajda yazdığım gibi G41 gibi 775 tüm anakartlarda elindeki gibi yeni bellekleri kullanamıyorsun.
  43. M

Böyle eski anakartlar da şunların çalıştığı denenmiş.
  44. M

Tapu müdürlüğüne rüşvet baskını

Gümrüklerde de var bu durum.
  45. M

mikrofon realtek

Telefon mikrofonları bilgisayarlara uymuyor. Dönüştürücü alman gerekebilir.
  46. M

Ram ile test ettiğini gözünle gördüysen sorun ramlerdir. Anakart G41 olduğu için yeni üretim bellekleri desteklemez. Eski model 2014 öncesi üretilmiş iki tarafı chip kaplı olanlar çalışır. Sorun ramlerde yani.
  47. M

Formatsız ekran kartı değiştirme

Win 8 ve üzerinde eskisini kaldırmadan bile yenisini takabilirsin. Bir kaç mb daha eski kart yazılımı sistemi işgal eder sadece.
  48. M

Anakart Usb Sorunu

USB uyumluluk sorununu gideren güncel BIOS sürümünü yükleyiniz. https://tr.msi.com/Motherboard/support/H110M-PRO-VHL
  49. M

Wikipedia erişime açıldı!

BTK ya tebliğ gittiğinde açılacak. Biraz daha bekleyin.
  50. M

En iyi ekran kartı karşılaştırma sitesi ?

https://www.tomshardware.com/reviews/gpu-hierarchy,4388.html https://www.techpowerup.com/gpu-specs/ https://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GTX-1050-Notebook.178614.0.html Bunları severim
  51. M

RAM'in fps'e büyük katkısı.

DDR1 den beri böyle bu durum. DUAL Mod çift kanal bellek oyun ve renderda fark yaratır.
  52. M

Aleyna Tilki ve Danla Bilic'in bu görüntüleri gerçek mi? İFŞA SKANDALI !

Sahtesini bilmem ancak illuminati kartlarını hatırlayan varsa. Baya planlanmış ve yürürlüğe girmiş görünüyor. Proje hatundan proje davranışlar. https://tr.euronews.com/2019/10/14/cikolata-ve-enerji-icecegi-urunlerinde-cinsel-gucu-artirici-ilaclar-kullaniliyor
  53. M

Premiere Ses Dosyalarını Çekmiyor

Sol listede dosyanın özelliklerine girdiğinde. Ses biçimi tanıyormu bir bak preferences ta. Sürüklemeyi ön izleme penceresinin altından yaparsan sadece video Only Audio gibi parça parça alabiliyorsun. Direk monitör kısmından videoyu sürüklediğinde. V1 ve A1 katmanları mavi olarak aktif ise sesi...
  54. M

kolay kullanılan müzik yapma programı önerir misiniz?

Garage Band bolca eğitim videosu var.
  55. M

Video-Resim Arama İndirme Programı

Stok videolardan bahsediyorsanız öyle bolca site var.
  56. M

Adobe Premier Pro CC, Video Önizleme Ekranında Kasma Sorunu

Bu efektler native olarak donanım ile gerçek zamanlı hızlandırılmıyor ve sarı çizgi kırmızıya dönüyor. I ve O harfleri ile zaman aralığı seçip enter ile render ederek ön izleme yapılmalıdır. Seamles transition çeşitleri genelde arka planda dinamik bağlı After kompozisyonları olabiliyor. Yada...
  57. M

Formattan Sonra Dolby Nasıl Etkinleştirilir ?

Dizüstü bilgisayar ise üreticinin sitesinden indireceğin ses sürücünde o özellik olucaktır.
  58. M

Deprem oluyor 1/11/2020

4+7=11 Ocak Revize 4.8 Derinlik 16km 11.01.2020 = 7 16:38 7:11 Derinlik yine 7. Şehir 7 tepeli. Böyle ince hesapları evrenin programlama dili (matematik) yaratıcı yapabilir. Sabah 6.30 dan beri peşi sıra mini mini kırılmalar ile bekleniyordu. Bu arada ilmi necm mi dersiniz 5 yıl...
  59. M

Xeon X5460 Overclock

G41 ile fazla bir şansın yok. Ramleri 1066 civarlarında tutarak işlemciyi azıcık arttırabilirsin belki.
  60. M

ram hatası alıyorm nasıl düzeltebilirim.

APU sistem kullanıyorsun Vega Grafik kullanıyor bir miktar belleği. Düşürme seçeneği varsa UEFI bellenim ayarlarında vardır. Yoksa eğer notebooklarda yapabileceğin bir şey yok.
  61. M

uTorrent Catalina sorunu

Alternatif kullanmayı deneyin. Transmission
  62. M

Ekran kartı benchmark

O sitede fazla alternatif göremedim şunları incele derim. https://www.notebookcheck.net/AMD-Radeon-HD-6850M.43079.0.html https://gpu.userbenchmark.com/SpeedTest/7743/AMD-Radeon-HD-6800
  63. M

Freedos bilgisayarıma hiçbir şekilde windows kuramıyorum.

Bol BIOS güncellemesi almış onu güncellemen sorunu çözebilir. https://www.asus.com/tr/supportonly/B450M-DRAGON/HelpDesk_Download/
  64. M

Yerel Disk D yok!!!

Bu bilgisayar'a sağ tıkla Yönete gir Disk Yönetiminden bak bakalım.
  65. M

Son seçim anketi! Erdoğan ezdi geçti!

K.K.'nun halen yüksek oluşu enteresan eğer bu sürer ise yüksek oranlar düşmez sanırım.
  66. M

SDN Forum Hediye Çekilişi #1

katılıyorum
  67. M

Windows 7 desteği sona erince ne yapacaksınız? [Windows 7 kullanıcılarına özel] [Anket]

10 için asla diyenler 8 ile devam ediversin.
  68. M

Windows Server 2008 R2 Ortada Kaldım

Kurulumu nasıl yaptınız yani bu iş için girdiğiniz çıkmazda yine size usb yada CD ile Boot etmeniz gerekiyor. Yada fiziken diski söküp başka bir makinede işlem yapmalısınız.
  69. M

Gereksiz Bileşenleri Kaldırmak

Merhaba internet deryasında denk geldiğim güzel bir derleme kod parçacığı buldum. Normalde bu kodlar ARM tabanlı windowsların kaynak tüketimini hafifletmek için derlenmiş olsa da. Eğer sizde windows 10 kullanıyorsanız ve mağaza one drive arka plan hizmetleri gibi bir çok bileşeni kaldırıp -...
  70. M

Sound Flower - Stereo Mix Gibi Kayıt

Soundflower uzantısının imzalı olduğunu, ancak yükleyicinin imzalanmadığını unutmayın! Soundflower.pkg yükleyicisini ilk kez açmak için kontrol tuşunu basılı tutmanız yada güvenlik ayarından Açma onayı vermeniz gerekir. Mojave ve Üzeri APPLE GEREKLİ YENİ GÜVENLİK ADIMLARI Yükleyiciyi ilk kez...
  71. M

Bilgisayarım Windows 10 kaldırır mı?

Daha eski bir athlon sistemde 4gb ram ile win10 kullanıyoruz iş yerinde. SSD de var gayet yetiyor.
  72. M

Turkcell'e Giden Genç Yeteneklere Kariyer Fırsatı!

Mevcut Turkcell çalışanlarının girip geçemeyeceği testleri olan maraton. Gençlere başarılar.
  73. M

Bu çocuğa biri dur diyecek mi?

Sarı saçlının ilham kaynağı görüldüğü bir düzende. Çokta düzen aramamalı. Alametlerden bir kaçı daha gerçek oluyor.
  74. M

ÖZEL e-posta hesaplarımız... Buyrun :)

E posta kişisel veridir. Data toplayıp bir yerlerde satılacağı bir zamanda paylaşılmaz.
  75. M

Dizüstü bilgisayarlar alırken donanım mı marka mı önce gelir ?

En basiti içi ve kasası bilinen marka olup dışı Türkiye'de A marka olan ve aynı kasada Avrupada B marka olan ürünlerde de var. Daha cazip fiyatta olduğundan onu alırım.
  76. M

AKP'nin eğitim karnesi

Etmenler çok. Mesela Mesleki eğitim dediler bunu hep tamirci seviyesinde tutarak insanları kısıtladılar. Mühendislik ve bilim odaklı insan az yetiştirildi. Sistem en başından bozuk MEB müfredatının Pentag10 tarafından dizayn edilmesine kadar gider ucu.
  77. M

Çaresizlik

Al sat yapıcan bu zamanda. Hiç bitmeyen 2 sektör. Gıda-Giyim
  78. M

Türkçe içerik kodlama eğitimi PHP ,Go(golang) ,Node.js ,Javascript

Favoriye alındı inceleyeceğim eline sağlık
  79. M

Bu ozellikli bir pc gta 5 kaldırırmı?

Açar ve slayt gibi kanser eder. İşlemci çok yavaş kalıyor. 800x600 de bile film akıcılığı tatmin etmeyecektir.
  80. M

Yerli işletim sistemi FegeyaOS Beta 1 - Fegeyake çekirdeği.

Raspbery pi üzerinde denemek isterim. Başarılar
  81. M

Battlefield 5 Takılma Sorunu Lütfen Yardım Edin

29 Ekimde çıkan sürücüye güncelle. Experience üzerinden oyun ayarlarını optimize etmen düzeltebilir. Defender Exploit kapalı olsun.
  82. M

Format Sonrası Hangi Programları Kurmalıyım

Açıklamayı okumalısın madde madde yazılmış.
  83. M

8 üzerinden bilet dosyası alabilirsin. Kurulumda 8 lisansında işe yarayabilir sen yinede önce bilet al.
  84. M

HDD veri hatası döngüsel artıklık denetimi

Disk arızalı gelmiş sanırım. Sevkiyatta darbe vs alıp bozulmuş olabilir. Değişim isteyin.
  85. M

Kasamda ki molex fanlar

Bu dönüştürücü sana sabit hız verir sürekli son gaz döner ses çıkartır. Yinede alıp pinlerin yerini değiştirirsen; Benim kullandığım yol ise fanları sürekli 7Voltta çalıştırmak. Molex Sarı kablo fandaki Kırmızıya. Molex Kırmızısı fandaki siyaha bağlarsan. Sessiz döner. Bunların dışında Disket...
  86. M

Dell insprion 3585 ram yükseltme

CPU Z ile kontrol et. Zaten Yarı Dual çalışıyor olabilir. DDR4 tek kanal bile DDR3 çift kanaldan daha hızlı. Aciliyeti yok derim. Daha sonra ilerde takabilirsin.
  87. M

Bebek maması Aptamil'den 'cinsiyetsizlik' skandalı: BEBELERİ kim koruyacak?

Küreselciler Aile istemiyor
  88. M

8 lisansın kalıcı ise 10 yapabilirsin. Win Manager, Perfect Disk (HDD varsa), Sistem temizliği için Dsim++
  89. M

Reklama Gel Arkadaş izle izle Bitmiyor!

Birde oynatma listesi yapmışlar biter gibi yapıp bitmiyor :)
  90. M

SDN Büyük Röportaj- Hakkı ALKAN Sorularınızı Alıyor

Levente yolum düştüğünde ofisi ziyaret edebilirmiyiz? Randevu mu alalım :)
  91. M

İşlemci karşılaştırma

E serisi olanlar fazla ısınmıyor bulunabilirlik ve ucuzluk konusunda Xeon E5462 alabilir. Stok fandada kullanır hem biraz gürültüyle tabi. Dışarıdan alacaksa 775 pin olup Xeon olan çok bilinmeyen işlemcilerde var X3360 gibi q9550 ile kardeşler.
  92. M

İşlemci karşılaştırma

Q8 serisi alma. Xeon E daha yeni teknoloji olarak.
  93. M

Ekran kartım çalışıyor, ısınıyor, Fan dönüyor ama ekrana görüntü vermiyor

Güncel BIOS işe yarayabilir kararlılık ve PCI için geliştirmeler içeriyormuş. https://www.msi.com/Motherboard/support/H61MP21_B3 kart uyumlu 2.0 destekliyor.
  94. M

Ekran kartım çalışıyor, ısınıyor, Fan dönüyor ama ekrana görüntü vermiyor

Bıos ayarında onboard öncelikte olabilir. Görüntü kablosu takılı unutulduysa onbarda oda hala oradan görüntü verebilir. Yada taktığın kart ile anakart uyumlu değil PCI ex 1 anakartta her 3.0 açılmıyor.
  95. M

Ekran Donuyor

Eski makina güç adaptörünü değiştir.
  96. M

Wiptek Anakart 775 İntel Xeon E5450 Uyumu

Biosu bulunabilse modlanır derdik üreticinin sitesi bile yok. o yüzden Q serisi ile kullanabilirsin. O oyunlar içinde 2GB 750ti yetecektir.
  97. M

Bellek frekanslarının oyunlarda etkisi - Kapasite mi frekans mı oyunlarda öncelik olmalı?

Son kullanıcı testlerine bakarsak aslında sürüme göre fark açılıyor.
  98. M

Oyunların Konumunu Değiştirme

Market uygulamalarını taşımak mümkün değil. Diğerinde de sorun çıkar konumların yüklenme kayıtları değişeceği için.
  99. M

okullarda cinsel eğitim verilmelimidir ?

Yaşa göre uygun şekilde verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Saçma salak bilgiler ile baştan hatalı öğreneceklerine doğru düzgün uzmanlardan öğrenirler. Ve evet her birey kişisel haklarını bildikçe mağdur ve suçlu taraf oranı düşer.
  100. M

Şikayetvar ve Ekşisözlük evlenirse ne olur?

Koyu tema yap üye olalım.
  101. M

Unity ile ilgili bir sorum var

Kullanmadım fikir vericem. Karakterin durumunu kontrol eden tuş girdisi almadıkça eski yerine götüren bir döngü kodu eklemen işe yarar diye düşündüm.
  102. M

Windows 8'den Windows 10'a Geçmek İstiyorum

Şuan kullandığın 8 lisanslı ise kontrol et 8 üzerinden WIN+R slmgr.vbs -xpr Sana yanıt olarak ne dönücek etkinleştirilme durumuna göre devam ederiz.
  103. M

2.5ghz ile 5.0ghz in farkı nedir?

5ghz yeni nesil dizüstü ve mobil cihazlarda vardır. En iyi uyumluluk için 2.4G n modunda kullanman yeterli olur. Büyük veri ağı işletmiyorsanız zaten 2.4G yetecektir.
  104. M

Windows 10 Disk Sorunu

Dizin hizmetini kapatmalı. Sanal bellek kullanım değerini sabitlemelisin. Disk konusunda. Birde büyük ayırma boyutu ile biçimlendirebilirsin. 4GB ram de takas dosyası daha çok gerekiyor. Güncelleme hizmetlerinide kapatmalısın WUB aracı ile tüm bunlar diski kullanmaya yönelik şeyler.
  105. M

GTX 1660 Ti 1366*768 Çözünürlük

Panelde bu ayarın GPU tarafından yapılmasını sağla. Ekrana kaldığında desteklenmiyora bağlayablir.
  106. M

Eski Laptop için donanım önerisi

RAM + SSD ile idare et. Makinene uyacağını sanmıyorum E-GPU yapardın araştır istersen.
  107. M

GTX 1660 Ti 1366*768 Çözünürlük

Monitör almadan önce Nvidia paneli aç. DSR çarpanları ayarını etkinleştir. 1.78 ve 2.0 arttırma ile oyunu 1920x1080 veya daha yukarda çıktı alıp monitöre GPU ölçekleme ile vermen mümkün. Böylece çözünürlük arttıkça ne değişiyor göreceksin
  108. M

AMD Ryzen 9 3950x vs Intel i9 10980xe 3dmark sonuçları

İntelin güvenlik zaafiyetlerinden ötürü sunucu tarafında da Amd tercih edilir oldu.
  109. M

Enes batur'un kanalı kapatılsın

İç işlerine veya cimere veliler bol bol şikayet ederse ancak bir şey olur.
  110. M

Oyun oynarken önemli olan ram mi ghz mi

İki makinede APU ve 2 çekirdek. Hızı yüksek olan daha iyi oluyor. Aldığına Ram takviyesi yaparsan kullanırsın. https://www.notebookcheck.net/AMD-Radeon-520-GPU-Benchmarks-and-Specs.214532.0.html
  111. M

Windows 8'den Windows 7'ye geçmek

8.1.1 ile kullan hem lisanslı kalır. Hem 7 ye kıyasla daha güvenlidir. Hala 7 kullanıyorsanız ruhunuz duymadan shell yeme ihtimaliniz var. Task managerde bile gözükmez.
  112. M

Ubuntu 15. Yılını Kutluyor

Vay be kaçıncı yılıydı hatırlamıyorum ama istek DVD formu vardı ücretsiz posta ile yollamışlardı. Edubuntu Kubuntu Ubuntu 3 disk gelmişti.
  113. M

Tek kasada birbirinden TAMAMEN bağımsız 2 Win 10 mümkün mü?

Dostum diskleri bitlocker ile şifrelemedikçe ve harf atandığı mütdetçe sistemde görebiliyorsun. Sana en kısa ve hızlı yöntemi söyliyeyim. Bilgisayarım-> sağ tık yönet > Disk Yönetimi Burada görmek istemediğin bölümün harf atamasını kaldır. Veya komple diski sağ tık çevrimdışı yap. Bunları her...
  114. M

Apple mouse neden pahalı marka için mi?

Aynen öyle kendi protokolü üzerinden haberleşiyor. Yan sanayileri vardı sanki emin değilim. Evet aslında garanti için 3 ürün ücreti birden baştan alıp sorun olunca direk değişiyorlar.
  115. M

Merhaba Ben G300S Tanışalım Mı ?

Doğrudur kardeş, ben ağabeyin G100s sağlamlığımla biliniyorum tabi oda bir yere kadar tekerlek tıklaması ve kaydırma ile bazen şaşırdığım oluyor artık yaş ilerledi. Bir tıklamayı 2 veya 3 yaparak bolca yeni sekmede kopya sayfalar açabiliyorum. Temizlik ürünlerini severim kolay soyulmam tabi...
  116. M

Tesla Crash Lab

Kendi bünyesinde bu işe lab ayıran fazla marka yoktur. Alev alıp patlayan araçlardan sonra şart oldu.
  117. M

Ücretsiz Video düzenleme yazılımı?

Davinci Resolve ücretsiz diye biliyorum. Premiere Rush CC bu azcık ücretli galiba.
  118. M

Bir grafiker için isim önerisi

ÇizgiDizayn
  119. M

Call of Duty Mobile (Gameloop Emülatör-PC) İnceleme [İlk Bakış] Videom Yayında !!!

Bu oyun için ideal çekirdek ve ram miktarı nedir emülatörde.
  120. M

Bir babayiğit aranıyor

Bu konuyu N11 destek ekibiyle konuşmanız lazım. Onlar size yapmanız gerekenleri söyler.
  121. M

Sabit 60 FPS Sıkıntısı

Her ne oynuyorsun bilmiyorum lakin bazı oyunlara özel profiller ile nvidia kartı orta karar çalıştırmakta. Böylece drop lag problemi yaşamanı önlemeye çalışıyor. Mobil platformda olduğunu düşünerek prizden tam performans alabileceğini de bildiğini varsayıyorum.
  122. M

ssd mi alsam ram mi ?

Önceliğin SSD olsun. Kaliteyi video 8 ram ile de işleniyor. Ancak kaliteli videoyu hdd ile ileri sarmak sorun oluyor. Artı SSD aldığında sistem sanal belleği takas alanıda SSD ile hız kazanacağı için ram ihtiyacın biraz daha azalıyor.
  123. M

Reklamlar Neye Göre Çıkıyor?

Çerezler Çerezler. Yapay zeka. Yaptığın aramalar. Aynı ağdan nete çıkan bir başkasının ilgi alanları ve en son sitenin reklam kategori tercihine göre raslantısal şeyler.
  124. M

Ekrana girilen 10 tane sayının tek olanların ayrı çift olanları ayrı olarak toplayan algoritma nasıl yapılır?

iki ayrı metot oluşturarak birinde modu alınmış tek sayılar diğerinde çift sayıları toplatarak yazdırman kolay olur.
  125. M

Arkadaşlar bu donanım için ekrankartı önerisi

Sİsteminize ek güç girişi istemeyen 2GB Radeon HD6500 Serisi bir kart veya Nvidia GT710 - 730 ikinci elden uygun olacaktır. Bunların dışında anakartınız elverişli onun ile şahane şeyler başarılabiliyor masrafa girince. örneğin
  126. M

Photoshop öğrenmek istiyorum

Meslek edineceksen kurslardan ziyade bu işi yapanların yanında olman daha iyi olur.
  127. M

Opera 64 Çıktı

64 ile Quantum geldi aklıma.
  128. M

Şubat ayında tanıtılacak olan Samsung S11'den beklentileriniz nedir?

11i pek sever bunlar. Numerolojik anlamı vs. var. Ön ve arka kamerayı PIP yaparak Vlog çektirebilecektir sanırım. Yada öyle umuyorum. Tele zoom kadar olmasada bir şeyler yapacaktır. Mobilde video işleyebilcek kadar güçleniceklerdir.
  129. M

400 TL Ekran Kartı (Alınık)

GTX660 var il dışı sizin için. Ben şehir içi öncelikteyim.
  130. M

MBA yüksek lisans okudum, sizce nerede çalışmalıyım?

Dostum dilin varsa büyük şirketler bu alandan mezun ve YL yapmış insan arıyor. Pazarlama deneyimin ile marketing alanına girebilirsin diye düşünüyorum.
  131. M

PC Toplama

10 yıllık süre zarfında power peak 300 değerine gerilemiştir. Onuda yenilemen gerekiyor. Yeni bileşenler alıp eski power ile kullanarak onları riske atmazdım şahsen.
  132. M

Televizyondan anlayan bakabilir mi?

COF Arızası gibi görünüyor.
  133. M

PC Toplama

6570 fena değil 2gb sapphire ile 10FPS getiren oc yapılabiliyor. Diğer bileşenlerinden ve bütçenden bahsetmediğine göre. Sana işlemci+anakart+ram gerekiyor şuanda.
  134. M

Düşük Oyunlarda Kasma Sorunu

Platform mobil sanırım. 2015 tarihli olduğundan o kadar eski değil. 10 sürücüleri 8 de de çalışacaktır. https://www.amd.com/tr/support/previous-drivers/graphics/amd-radeon-r5-series/amd-radeon-r5-300-series/amd-radeon-r5-m330
  135. M

Girişimci için şirket modelini daha iyi nasıl yapabiliriz?

Bu konuda StartUp grupları ve meetuplara katılabilirsiniz sosyal medyada.
  136. M

İntel Q9500 için fan önerisi

Bütçene göre 3 borulularda alabilirsin eğer hız yükseltme düşünüyorsan. Bu bulduğun yeterli olur.
  137. M

Türkiye'nin En Hijyenik Peyniri - Kars Gravyeri

D vitaminide bol bunda. Milletçe D vitamini düşükler için ideal. Lakin sertifikası bile olmayan bu adamlardan almayın. O atmosferde su bile rakı olur.
  138. M

Mx150 Ekran kartı sürüm

İndir çalıştır ekranı kayıt et. Sonrası google araması onudamı biz verelim anlamıyorum ki.
  139. M

Elektrik faturasi artmiş

Bunun duyurusu gelmişti. Hatta ete de gelicekti.
  140. M

Mx150 Ekran kartı sürüm

GPU Z ile karşılaştırırsan matematik olarak güç farkını görebilirsin.
  141. M

Windows'un yanına nasıl OS X kurarım ?

Bulduğun kext hangi sürümde sorunsuz ise onu kurman daha iyi olur. Bu konuda video rehberler var. Windows yanına OSX kurma diye diskten bölüm açarak manuel işlemler yapılıyordu.
  142. M

Bilgisayarın kendi kendine reset atması

PSU biraz kronik bu konuda ilk şüphe o duruyor. Yükte aşırı yüke girmiş gibi reset sorunu gibi şeylerden muzdarip olanlar vardı.
  143. M

Windows 10 Sürüm 1903 Mikrofon Sorunu

Arka panelden çalışıyormu.
  144. M

Ekran kartına fan modifiyesi nasıl yapabilirim?

Aynen doğru anlamışşın fanı büyütmene gerek yok bu yeterli. Bu parçalar heatsink diye geçer. Bellek vga soğutucu olarakta bulursun.
  145. M

USB'den Elektrik Alma

2.0 dan 5W, 3.0 dan 10 watt alabilirsin. Yani Portun 1 Amper ve 2 amper veriyor olduğunu düşünürsek. Hızlı şarj için durum böyle. Paralel bağlarsan akım artacaktır denemen lazım. Kabloların iletkenliği iyi olursa hızlı sarj ediyor biraz daha kalın olurlar.
  146. M

Disk Birleştirme

Bunları yapan araçlar var. Usb ile boot edere kullanılıyor. Minitool Partition Wizard mesela. Dikkatli kullanırsan istediğin olur.
  147. M

Windows Üzerinden Linux Kurmak

148. M

Windows Üzerinden Linux Kurmak

Lenovolarda usb bios recovery yokmuydu. Bir kaç kombinasyon ile sabit disk sökülüyken bios yazma olayı hatırlıyorum onlarda.
  149. M

Ekran kartına fan modifiyesi nasıl yapabilirim?

AMD tarafında zaten 85 derece standart gibi bir şey. Radeon 3K 4K serileride böyle çalışıyordu. Fan hızını arttırmanın güç kaynağı ile sorunu olmaz yükseltebilirsin. Güzelce macun bakımı yaparsan sana yeter bu şekilde o kart. Modifiye yapmak istersen şu olabilir. Pervaneyi sökersin. Bu orta...
  150. M

Düşük Sisteme Windows 10 Kurulumu

Uğraşılırsa linuxte win oyunları çalıştırılıyorda uzman olmanız gerekir. Bash betik kullanımı vs.. onunla uğraşıncaya kadar kendinize işletim sistemi modlayın keyfini sürün. 10 modlarsanız defender, disk sorunu, gibi şeyler ıvır zıvırlar olmadan 1.2gb saf ram kullanımı. Sisteme adapte olduğunda...
  151. M

Usb disk im hem bölündü hem yeri azaldı

Disk izlencesini açarak birimleri sil. Ve baştan tek bir bölüm ile bölüntülersin.
  152. M

Ryzen 2600 Sistem Ekstrem Sıcaklık Değerleri

Rakip forumda bu konuyu ele alan video rehber var.
  153. M

Ryzen 2600 Sistem Ekstrem Sıcaklık Değerleri

Anakartın nedir MSI larda fazla voltaj verdiği için 15 derece ek ısınma vardı.
  154. M

Raw ve JPG sorunu

Explorer veya mac (finder) artık hangi dosya görüntüleyicin varsa. Listeye göre diz ve dosya türüne göre sırala. İki grup haline gelirler. İşini görenleri ayır diğerlerini silersin. Kamera bunları ayırmaz. Ya sadece JPEG ya RAW çekim moduna almalısın.
  155. M

Freedos'tan Windows'a geçiş için 1 soru

Native destek ve uyumluluk için FAT32 intel EFI çıkarttığında microsoft gel NTFS lisansı vereyim sana demediği için. burada 3. parti destek verildi. pbatard/uefi-ntfs Artık yıl 2019 Serverda microsoftun bırakalımda olsun. Her sisteme zank diye NTFS gösteremeyiz. Bios güncelleme profil dosyası...
  156. M

DVD\CD-ROM Yazma Sorunu

Notebook ise sadece temizlemek yetmez. Kızak mekanizması yağlanmalıdır. Gevşeyen vidalar kontrol edilebilir. Hatta lazer gücü ayarı az biraz arttırılabilir.
  157. M

Yine 99 Depremi gibi bir deprem olabilir mi?

AVM ler sığınak olacak ve malesef yine yağmalar yapılır. Metro istasyonlarıda tabi cesur olanlar oraya inerler. Ya tabi çökmeyen binanın devrilen duvarı kafana inmez ise yaşarsın.
  158. M

Freedos'tan Windows'a geçiş için 1 soru

UEFI olma şartları GPT,FAT32, 4GB Tan küçük wim yada esd dosyalı kurulum. Güncelleme entegre edilmiş .wim dosyalı isolar büyür. EFI kurmak için ESD yapmak gerekir. Fark odur.
  159. M

Tabi mesela kaplıca jeotermal gibi yer altı kaynakları tektonizmanın bir getirisidir. Hatta dünyanın iklim ekosisteminin bir parçasıdır. Aşırı büyük depremler olduğu zaman kışlar sert geçer. Sürekli büyük depremler olması buz dolabı mantığı gibidir. Sıkışan ve ısınan gaz göğe salınır ve...
  160. M

Laptopum aşırı kasıyor.

Bilgili birine göstermen daha iyi olur. Yazılım donanım incelenmesi gerekir.
  161. M

Sıcaklıkla depremin dolaylı olarak bağlantısı olabilir. Mesela toprak ısındığında haşereler yüksek yerlere kaçar. Evlere üst katlara gibi ... Van depremi öncesinde toprak ısınmış ve tarla yanmıştı ! Keza marmarada da deniz tabanı ve suyu ısındı. Bunlar büyük deprem belirtisidir. Orta ölçekli...
  162. M

DVD\CD-ROM Yazma Sorunu

Donanımsal olması daha olası çünkü eskimiş donanımlara bakım gerekir. Yazma işlemi hassas bir işlemdir. Ve sürgü lazer ile motorlar adım kaçırır seviyesi değişir odağı bozulursa yakamaz diski. Optik sürücü bakım videoları ile elden geçirmeyi dene.
  163. M

5 Yıldan fazla sıkıntısız amd ekran kartı kullanan var mı?

Kartına göre değişir. Sapphire olan giriş seviyesi 6500 serisi gibi kartların çoğu gidiyor. Mid-range ve üst seviyelere düzenli bakım yapman gerekli. Voltmod hız aşırtmada olmassa niye görmesin.
  164. M

Mimarlar için Laptop önerisi?

Yukarda mis gibi Gpu lar var. En kötü 1050 olmalı.
  165. M

C# Dışarıdan Veri Çekme Hk.

Yapını bilmiyorum bende çok yeniyim lakin aklıma geldi. Acaba Array List içinde String olarak ipleri tutsan ancak bunları veritabanında ID ile tanımlasan ve sana İD rakamları dönse böylece başka ipleri göremeseler nasıl olur. Bunun dışında senin onay sunucundan yanıt almadıkça çalışmasını...
  166. M

Tabiki sorun MX150, gt950m gibi birşey kanser eder seni.:rolleyes: Ayrıca HP tercih etme bence düzgün soğumuyor öyle kasalar.
  167. M

2 Numara. Geniş ekran ve güçlü GPU sana çok daha uygun olur.
  168. M

Casper excalibur cpu ısınıyor

TjMax değerine kadar gider ancak ince bir kasa yada sorunu varsa normaldir. Hele tek fan ile hem işlemci hem gpu soğutan bir kasa ise zaten almak hata.
  169. M

midtown madness

Windows XP ortamında çalıştırabilirsin. Sanal Makine ile.
  170. M

Oyundayken psunun arkası ısınıyor

Sıcak havanın çıktığı yer ısınır zaten. Sen nereden bahsediyorsun ki. Kablonun kendi mı?
  171. M

midtown madness

Oyun günümüz sistemleri için fazla eski direct X 7 veya 8 üzerine çalışıyor. AGP doku hızlandırma ve direct Sound olmayan sistemde algılamıyordur.
  172. M

Java java scprit html css php kac yılda bu dıller ogrenılır

Bir işte uzman olmanın kuralı o işe 5 bin saat harcamaktır. Bunu kıstas alarak o süre içerisinde rahatlıkla hedefine ulaşabilirsin. Temel teknolojilerden sonra eskilere çok takılmadan yeni trendlere odaklanman iyi olur bu alanda React Native yükselmeye başladı. Hem mobil App hem web üzerinde...
  173. M

Windows 10 ürün kimliği

Değişmesi normaldir.
  174. M

Lenovo K5 Plus telefonda "system yanıt vermiyor" hatası

5inc olanı var garantisi bitti. Alındı alınalı formatta atılmadı teyze kullanıyor. Telefonun ayarındaki Hesap menüsü girerken hata vererek açılmıyor. Google hesap değişikliği yapmak istedik. Eski hesabın şifresini değiştirdim. Sorduğu uygulamalarda yenisini yazdık. Ancak eskisini ara sıra...
  175. M

Nickinizin hikayesi nedir?

İlk multimedya komut seti MMX celeron pentium zamanları dvd oynatmayı sağlardı. Biraz ondan biraz benden bişiyler işte.
  176. M

ctrl tuşum çıktı ve takılmıyor onun yerine ne yapıştırabilirim

Görsel atarsan arkalı önlü daha iyi olur uğraşırsan takılabilmesi lazım.
  177. M

HDD'im virüslü. Bilgisayarıma takıp açmasam virüs yer miyim?

Yemessin, aslında güvenli modda aç. Disk yönetiminden bas formatı.
  178. M

Bilgisayar Aniden Kapanıyor

Öyleyse CPU TjMax Limitine gelmişsin demektir. 80-85 derece arası işlemci yanmamak için kendini fes eder. Oda sistemi kapattırır. Yaz ayları için biraz daha aşağı hızlarda idare ederek kullan.
  179. M

Bilgisayar Aniden Kapanıyor

Enteresan, sanki yaptığın testlerde tam yüke geçememişsin. Şunu dene Aynı anda Aida dan sadece FPU işaretli başlat. Yandada Furmark aç. İstersen MSI Kombustor da olabilir. 20Dk süre zarfında anakartta ısınan bir şey soğuyor olsa gerek. Bunlarda olsa olsa ya yonga setidir yada Mosfet güç...
  180. M

Mimar ve yazılım mühendisi beraber çalışabilir mi?

Mimarlık Ve Mühendislik şeklinde bir ticari ofis olursa olur bir sorun olmaz masrafları bölüşürsünüz.
  181. M

i5 7500 GTX 1060 3GB Darboğaz Sıkıntısı

Göreceli durum sistem belleğinden paylaşım varsa işlemciye binmez en azından kapatınca. Lakin sen Defenderdan CFG kapat mutlaka. Cpu kazandırır.
  182. M

Lenovo Vibe K5 ve K5 Plus Kullanıcıları Kulübü

Bu telefon var ve ayarlar hesap kısmına giremiyoruz. Google hesabı değiştirmek istiyorum. Şifresini değiştirip yeni hesap tanımladık lakin. Eskisi hala durduğu için Bildirim sabit Hesapta İşlem Gerekiyor Diyor. Formatlamadan veri kaybetmeden düzeltilebilir mi dostlar?
  183. M

i5 7500 GTX 1060 3GB Darboğaz Sıkıntısı

Windwos sürümün kaç? Exploit koruması hantallaştırıyor kapat varsa. Ayrıca MSAA 2X daha çok Vram kullanır oyundaki çubuk göstermez onu. 800MB ta varan ek fark getiriyor.
  184. M

turkler ıcın twıch oldu

Yerli twitterdan bahsetmeye çalışmış galiba :D
  185. M

Rendition'ı Bilen Var mı?

Hayır duymadım sanırım tarih oldular. Ki baktım öyle olmuş. Sierra ve Quake ile çalışmışlar. Edo ramde 400Mb-sn iyi imiş :D Satın alınmışlar.
  186. M

Microsoft ve halk yalan söylüyor.

Aldığınız anahtarın son bitiş bloğunda neler yazıyor merak ettim. Yükseltme ile geçenlere aynı lisansı veriyorlardı.
  187. M

ekran kartım dx 12 ama kullanamıyorum

Teşekkürler anladım benzer sistem arkadaşımda var. O ayarda VSR diye hatırlıyorum. Nvidia için DSR kullanıyorum bende. Sizin sistemin Rx 580 lisi gördüm youtube ta BF5 ile denenmiş şimdilik.
  188. M

Windows 8.1 den Windows 7 ye geçmek

Ekran kartı sorun yapabilir 10 için el ile yüklenebiliyor sürücüsü. 8 de kart sorunsuz çalıştımı peki.
  189. M

İşlemci Problemi

Ayrıntılar sekmesinde CPU yu kim kullanıyor bulmalısın.
  190. M

Windows 7 Desteği BİTİYOR. Windows 8 İSO Dosyası ? (8.1 İstemiyorum)

Arkadaşlar sabit disk konusunda size katılabilirim lakin şöyle. 5400 devir olanlar gerçekten 10 için kanser edici. Ayrıca eski nesil 7200 ler de yeterince iyi değil. 80Mb okuma veren 7200 de var 180Mb verende var. Diskin dikey kayıt teknolojisinden dosya sistemi Cluster Size değerine kadar...
  191. M

Adobe premiere pro CS6 kasıyor,ne yapmalıyım??

Seni yavaşlatan şeyler sırasıyla. Crack Cpu kullanma lag sorunu veriyor. 2. Hdd doluluk ve defrag durumu. 3. Bellek düşük ve Mercury Playback kapalılığı. O kart için en güncel sürücü 391.35 tir. Arşiv bölümünden indirip kurabilirsin.
  192. M

Photoshop dersi veren var mı?

Özel mi arıyorsun? İnternette bulabilirsin bir çok ücretsiz anlatım.
  193. M

Windows 7 Desteği BİTİYOR. Windows 8 İSO Dosyası ? (8.1 İstemiyorum)

MSMG Toolkit (Ytube ta var) veya Nlite ile modlanıyor. Lisanslı sistem olursa güncellemeleri sorunsuz alabilmek lazım.
  194. M

Windows 10 ü rahat kaldıracak PC

Şahsen kullanıyorum Hem Athlon x2 Hem Q9xx ve SSD ile 10 gayet akıyor. Azami seviyeniz onlar olabilir.
  195. M

Windows 10 ü rahat kaldıracak PC

775 pin 4 dört çekirdeklerden ve AMD Athlon x2 gibi dual core işlemcilerde çalışabiliyor. Ram 4 ve üzeri oldukç.a.
  196. M

Pc toplayacağım

İyi güzel sorun yok. 500W Powerda yeter.
  197. M

Gddr3 anakarta Gddr5 ekran kartı takılırmı?

Anakart mobil işlemcileri deskop yapan 3. parti ucuz çin üretimi bir şey o yüzden mobil işlemci var. Paket halinde satılanlardan olabilir.
  198. M

Bilgisayar Sorunu

Kartları değiştirince oluyorsa. Güçten şüphe geliyor akla. Power iyi durumdamı voltajları nasıl kaç senelik? Ayrıca bellek testi yapman iyi olur. Bios ayarlarını bir Optimized Defaults yap istersen.
  199. M

Gddr3 anakarta Gddr5 ekran kartı takılırmı?

Ekran kartı ile sistem anakartı ayrı Cumhuriyetlerdir. Ramlerin çeşitleri sorun değil. İstersen DDR2 sisteme tak. Al gitsin. ;)
  200. M

4GB Eski bir ram'e 4GB ram takılırmı

Bilgi ekranı Dual yazıyor acaba 2+2 mi takılı şuan? Anakart Mainboard görseli de atarmısın.
  201. M

Windows 7 den Windows 10 a yükseltmeye değer mi?

Kullanım şekline bağlı bir durum. Daha iyi SSD uyumu ve kerneldan donanım sürme özelliği istiyorsan. Fare konumu ve duyarlılık hesaplama algoritması güncellemek istersen. Hızlı boot UEFI bir anakartın varsa yoksa bile sistemi uykuya alınca, elektrik gitse bile kaldığı yerden devam etsin...
  202. M

ekran kartım dx 12 ama kullanamıyorum

12 için windows 10 gerekiyor. 8 de bile yok. Bu arada FPS değerleri nasıl video çekme şansınız varmı.
  203. M

win8.1 kurdum wifi driver yok!

Aygıtıın tuşu varsa onu etkinleştirmen gerekebilir. Mobil cihazlarda özellikle. Klavye kısayolu vardır. Onlarda çalışmıyorsa önce ek sistem sürücülerine gerek olucaktır.
  204. M

DDR3 Ekran kartına GDDR 5 ekran kartı takılırmı

Çıkmaz, Ekran kartları sistemden ayrı kendi içinde bir karttır.
  205. M

SDN Forum hangi Windows işletim sistemini kullanıyor?

Hintliler Win10nu test tahtası yaptıkları için. Gene 10 ancak 2018 Eylül dağıtımı. Böylece garip sorunlar yaşamıyorum. Bana yetiyor. Defenderda kapalı. Aşırı bir hantallığı yok. Exploit Korumasını kapatın hız kazandırır son sürümde.
  206. M

Kasa İçi Havalandırma.

Son görsel doğru ters değil. Dışarı üflüyor.
  207. M

Opera ve Google Çok Yavaş.

Sistemin nedir? Sabit disk kullanıyorsun kesin.
  208. M

Kulaklık aktif etme

Görseldeki GND-MİC kısmını pc ye bağlamış.
  209. M

Dvd ve cd fark

iso dosyasını yazması gerekir. Olmaz ise Ultra İso ile yazabilirsin. Dosya büyükse sığmaz bu arada.
  210. M

Ram Artırma Hakkında...

Sistem genel olarak internet için bile yetersiz. Hem donanım hızlandırma için ekran kartını gt600 lere çıkarmalısın. Hem en az 4Gb ram geçmelisin. Akıcı bir çalışma için ancak bunlara birde en az iki çekirdek. 1333FSB işlemci lazım.
  211. M

Dvd ve cd fark

Format için hazırlarsan atabilirsin. Zaten windows 8 ve 10 DVD ye sığar.
  212. M

Kulaklık aktif etme

Dönüştürücü alabilir yada kendin yapabilirsen dip traftaki iletkenleri kullanmak gerekiyor.
  213. M

Kulaklık aktif etme

Bu bir telefon kulaklığımı
  214. M

Dvd ve cd fark

DVD iki katmanlı ise 8Gb kadar veri depolayabilir. Daha hızlı okuma hızı sunar standart 4.7GB. CD ler 700MB ile sınırlıdır. Daha yavaş okuma yaparlar.
  215. M

Masaüstü Sistem Tavsiyesi

Youtube üzerinde kendi sistemini oluşturmuş kanal ve web sayfaları var. Anlaşmalı oldukları mağazalardan indirimli olarak yolluyorlar. Onlara göz atabilirsin Oyun testlerinin videosu da olduğu için aldığın şeyi bilerek almış olursun.
  216. M

64 mb ekran karti windos 10 açar mi

Umarım öyledir buraya bakarsak güncel sürücü listelenmiyor. https://www.intel.com.tr/content/www/tr/tr/support/products/81503/graphics-drivers/graphics-for-previous-generation-intel-processors/intel-hd-graphics-for-previous-generation-intel-processors.html 2.nesilde 8 desteği başlamış...
  217. M

64 mb ekran karti windos 10 açar mi

3. Nesil olsaydı 10 çalışırdı ancak 1.Nesil için fişini çektiler malesef. Modifiye sürücüler varsa çalışabilir oda 8 32bit te vardır varsa da.
  218. M

1 GB RAM ile Windows 7 verimli çalışır mı?

Başlığa istinaden yazacağım. Günümüzde Raspberry Pi 3b+ üzerinde 1gb ram ile 64bit Windwos 10 Arm çalışabiliyor.
  219. M

Herkes Windows masaüstünü paylaşsın

Normalde dağınıktır. Simgeler ve görünmesin diye gizliler.
  220. M

AMD X4 945 Sisteme Hackintosh Kurulumu Yapılabilir Mi?

En son AMD tarafında bir kernel yaması çıkartılmıştı ancak FX serisinden itibaren yüklenebilmekte. Sizin sistem için daha eski sürümlerde varsa bakmanız gerekiyor.
  221. M

AMD APU ve GPU ayırması

Normal notebooklarda da İntel varsayılan grafik işlemcidir kapatamassınız. Kapatında güçlü grafik kartı da çalışmaz hale geliyor. Beraber paslaşıyorlar. Senin yapman gereken yüksek performans modunda prizde kullanmak ve radeon ayarlarından güçlü kartı etkinleştirmek dışında açtığın uygulama için...
  222. M

Asus X556UF Bios başlangıçta kesiliyor

C diskinde gizli dosyalarda görünmeyen bir Bin dosyası olur. Yedek bios dosyası onu ziple yedekle ve oradan silersen bu işlemi pas geçebilir.
  223. M

WiFi Sinyali Zararları

Öncelikle sizi tebrik ediyorum. Bu konuda hassasiyet gösteren kişi az. Kullanmadığımız çevredeki komşu internet sinyallerine maruz kalıyoruz. Onları uyarmalı. Sinyal Gücünü düşürmeleri konusunda destek olmalıyız. Sağlık konusunda garip hastalıklar türemesinde gıdalardan sonra bu sinyaller önde...
  224. M

Samsung 860 EVO vs 860 QVO

50 GB lık dosya kopyalamada aşırı fark var bana göre ; PRO - 10 yıl garantili EVO - 5 Yıl garantili QVO - 3 Yıl garantili Evo ağır iş yüklerinde qvo'dan daha iyi çalışıyor ancak üretici maliyetleri düşürmek için farklı bir teknoloji ile yeni seri çıkarttı.
  225. M

Oyun Yayınlamak

Google Firebase üzerinden hosting yapılabilmekte dene istersen.
  226. M

Linux Web Hosting, Ücretsiz Alan Adı, Intel SSD Disk, RAID 5 ile $5,24 USD' den başlayan fiyatlarla.

Merhaba Türkiye içerisinde hangi veri merkezi ile çalışıyorsunuz.