Arama sonuçlarınız

1. mertomrg

Yardım İnstagram yeni takip ettiğim kişilere mesaj gönderemiyorum sebebi nedir?

Merhaba. İnstagramda yabancı arkadaşlarıma istek atıyordum bir anda şüpheli işlem uyarısı alıp e-posta numara doğrulaması istedi verdim hesap tekrar aktif hale geldi. Ama şöyle bir sorun çıktı ortaya: Daha önce mesajlaşmadığım kişilere mesaj gönderemiyorum. Sadece o kişi bana mesaj gönderirse...
  2. mertomrg

Yardım Samsung Galaxy Watch Active 2 reboot yaparken saat bozuldu ne yapabilirim?

Samsung galaxy watch active 2 saatim var türkiyede samsung pay çalışmadığı için ülke kodunu değiştirmeye çalışırken şu videoya rastladım bu videodaki dosyaları saate ilk adımda wifi (net) odin aracılığıyla yükledim. o kısıma kadar sorun yok ama bir sonraki adım olan saate wifi ile eşleştirme...
  3. mertomrg

Soru HP PAVILION 15-EC2030NT Depolamasını nasıl yükseltebilirim?

Merhaba 1 ay önce P PAVILION 15-EC2030NT marka model diz üstü bilgisayar aldım depolamasını yükseltmek istiyorum. Bilgisayarın içinde depolama yükseltmek için boş slot var mıdır? (Şuan bilgisayarda 256gb ssd var m2 ssd mi bilmiyorum) Sizin depolamayı yükseltmek için vereceğiniz tavsiyeler var...
  4. mertomrg

Örnek videodaki intro nasıl yapılır?

Bu link Belirttiğim ekteki videonun 0.05 saniyesindeki hareketli isim görev belirten intronun aynı temalı ve isimleri değişik versiyonunu nasıl yapabilirim? Sizce hangi programda yapılmıştır? Aranızda bunu yapabilen kral var mı?
  5. mertomrg

G-mail Uygulaması Mail İçeriği Gözükmüyor

Gmail uygulamasında gelen maile tıkladığım zaman sadece gönderen kişi ve saat yazıyor gerisi beyaz ekran. Nasıl düzeltebilirim?
  6. mertomrg

Samsung B350 dual sim özellikleri nelerdir?

Dedeme samsung b350 almayı düşünüyorum B350 telefonda ses kayıt etme ve müzik dinleme özelliği var mı?
  7. mertomrg

3-4 yıl önce scorpa yüklediğim videolar nasıl silinir?

Abim 3 4 yıl önce scorpa üye olup videolar çekip yüklemiş o videoları silmek istiyor. Mobil uıygulama veya internet sitesinden herhangi bir hesaba giriş sekmesi yok. Nasıl silebiliriz?
  8. mertomrg

Format hakkında bilinme gerekenler nelerdir

Bilgisayarıma format atmak istiyorum içindeki gereken klasörleri yedekledim. Başka ne yapmam lazım? İşletim sistemi olarak windows 10 kullanıyorum Format attığım zaman işletim sistemi silinir mi?
  9. mertomrg

Basketbol ve F1 izlemek için hangi kanal şirketini tercih etmeliyim?

Evde basketbol ve f1 yarışlarını izlemek isityorum büyük ihtimalle kanallar paralı. Kanalları nereden satın alabilirim?
  10. mertomrg

Sürük yükseltirken dosyalar silinir mi?

Windows xpden window 8 veya 10 a sürüm yükseltirken bilgisayar dosyaları silinir veya zarar (uyumsuzluk) görür mü?
  11. mertomrg

movie maker animasyon kısımları gözükmüyor

Merhabalar.Windows movie maker da sol ustte home un yanindaki animations bolumunde sol taraftaki daha once kullandigim fakat su anda sadece 3-5 adet geçiş olmasinin sebebi nedir ? Geri kalan geçişleri nasil goruntuleyebilirim ? Cunku daha once burada en az 30-40 geçiş vardi.Yardimci olursaniz...
  12. mertomrg

Movie maker

Merhabalar.Windows movie maker da sol ustte home un yanindaki animations bolumunde sol taraftaki daha once kullandigim fakat su anda sadece 3-5 adet geçiş olmasinin sebebi nedir ? Geri kalan geçişleri nasil goruntuleyebilirim ? Cunku daha once burada en az 30-40 geçiş vardi.Yardimci olursaniz...
  13. mertomrg

Türkiyede PCB kart üretimi yapan firma var mı?

merhaba arkadaşlar türkiyede pcb kart tasarımı yapan güvenilir siteler var mı? Yurt dışından sipariş etmek kolay ama 1 2 dolarlık şeye 18 dolar kargo parası ödemek istemiyorum..
  14. mertomrg

İHA ehliyeti için gerekenler nelerdir?

Merhaba arkadaşlar iha ehliyeti almak istiyorum reşit değilim. Ailem izinli noterden veya emniyetten muvaffakatname almam gerekiyormuş sanırım. İnternette sağlam kaynak bulamadım doğru mu acaba? Ve fiyatı neye göre değişir?
  15. mertomrg

Resimler arasında gezerken aynı zamanda resimleri seçmek

Pc de resimleri açıp seçim yapmak nasıl oluyor? Bildiğim kadariyla Apple pc lerde var bu ozellik fakat diger pc lerde nasil yapiliyor bilmiyorum, yardimci olur musunuz ? Yani yapmak istedigim ornegin 500 resim olan bir dosya da resimleri acip bakarak secili yapip baska bir dosyaya tasimak
  16. mertomrg

Youtube premium üyelik 2 kere para çekti

Youtube premium üyelik aldım kartımdan 2 kez para çekti ne yapabilirim? (Android telefon kullanıyorum)
  17. mertomrg

Gta sa sürüm değişikliği nasıl yapılır

Steamden gta sa aldım, oyunun %100 save dosyasını buldum indirdim ama çalışmıyor. Sebebi sürüm yüzünden olabilir. Steamden alınan gta sa sürümü nasıl düşürülür?
  18. mertomrg

Karşı tarafa uzun bir videoyu nasıl güvenli bir şekilde gönderebilirim?

Karşı tarafa uzun bir videoyu nasıl güvenli bir şekilde gönderebilirim? Bunun hakkında önereceğiniz bir site / uygulama var mı?
  19. mertomrg

Gta sa save dosyası nasıl açılır?

Gta save dosyasını kurulumunu tamamen tamamladım ama kayıtlı oyuna girdiğim zaman en baştan başlatıyor bilen birisi var mı?
  20. mertomrg

GTA SA save dosyası nasıl alınır?

Merhaba arkadaşlar farklı bir siteden gta sa indirmiştim, bugünde steamden satın aldım. Eski gta sa oyunundaki save dosyasını nasıl yeni aldığım oyuna aktarabilirim?
  21. mertomrg

3.7 V Lityum pilin çıkış voltajı nasıl yükseltilir?

3.7 V lityum pili, voltaj regülatörü ile nasıl 18V a dönüştürebilirim? Veya hangi dönüştürücü kartı almalıyım?
  22. mertomrg

Ekran görüntüsündeki simge nedir?

Ekran görüntüsündeki simge nedir? (Kırmızı)
  23. mertomrg

Twitter kart bilgilerimi neden istiyor?

Twitter da 'daha genis bir kitleye ulasin' bolumunden basla kısmına tiklayinca kredi karti bilgilerini girmeni istiyorlar.Bunun amaci nedir ve ne icin kullanilir ? Ayrıca twitter hesabi gizliyken hashtag li bi twet atinca herkes göruyormu?
  24. mertomrg

Sabit bir fotoğrafa nasıl titreme efekti verilir?

Merhaba arkadaşlar sabit bir fotoğrafa nasıl titreme efekti verilir? (GIF olacak şekilde)
  25. mertomrg

Belirttiğim ekteki fotoğraf nasıl çekiliyor?

Merhaba arkadaşlar böyle bir fotoğraf nasıl çekebilirim? Veya nasıl photoshop yapabilirim?
  26. mertomrg

Fotoğraf boyutu nasıl küçültülür?

Bir resmin boyutunu küçültmem icin ne yapmam gerekiyor ? Sağ tıklayıp düzenleye basıp yeniden boyutlandir kısmından pikselini düşürmeme rağmen kaydettiğim zaman boyutu düşmüyor. (Boyut derken kapladığı alan)
  27. mertomrg

Arduino PIR Sensörü ile Hırsız Alarmı Nasıl Yapılır?

https://maker.robotistan.com/arduino-hareket-pir-sensoru-hirsiz-alarmi/ Yukarıdaki linkteki hırsız alarmı ile ilgili bölümdeki süreçleri yerine getirdim. (Kablo bağlama vs.) Ancak işin kodlama kısmına gelince sitedeki kodlamanın bitmediğini görüyorum; Yardımcı olabilir misiniz? Aldığım hata...
  28. mertomrg

Lazer Yazıcı ve Kartuşlu Yazıcı Arasındaki Farklar Nelerdir?

Lazer Yazıcı ve Kartuşlu Yazıcı Arasındaki Farklar Nelerdir?
  29. mertomrg

Varsayılan tarayıcı nasıl değiştirilir?

Bilgisayarımın ana tarayıcısı microsoft edge, bunu google chrome olarak nasıl değiştirebilirim?
  30. mertomrg

Başlangıçta başlatılan uygulamaları kapatma nasıl yapılır?

Windows 7 kullanıyorum, bilgisayarı açınca belgeler klasörü ve google fotoğraflar otomatik olarak başlatılıyor bunu nasıl kaldırabilirim?
  31. mertomrg

Davet Linkine Fazla Tıklama

Merhaba arkadaşlar; Ben bir uygulama kullanıyorum o uygulamada bir davet linki var o davet linkine tıkladığınız zaman size oyun içi elmas veriyor. O davet linkine çok fazla kişinin tıklaması için herhangi bir uygulama/ web sitesi var mı? Not: VPN'le denedim oldu ama çok uzun sürüyor.
  32. mertomrg

Kullanıcı Oluşturma?

Windows 7 de kullanıcı oluşturmak istiyorum ama oluşturduğum kullanıcının dosyalara erişmesini istemiyorum. Böyle bir şey mümkün olabilir mi?
  33. mertomrg

Monitör ve bilgisayarı ekrana tam olarak nasıl sığdırabilirim?

Modelini tam olarak bilmediğim Casper adlı markaya ait bir monitörüm var. Laptop ile arasına VGA kablosuyla bağlantı kurdum ancak bağlantı kurduğumda bilgisayar ekranının ekran oranı küçüldü. Monitör ve bilgisayarı ekrana tam olarak nasıl sığdırabilirim?