Arama sonuçlarınız

1. ThorJ

Geceye Bir Şarkı Bırak

Tunalı’da bir sokak arasında yürüyorum…
  2. ThorJ

Yardım Üniversite için kaç GB'lık veya kaç TB'lık tablet alınmalı?

Ne için kullanacağınıza göre değişir. Bir bilgisayar gibi kullanacaksanız 256’dan aşağısı kesmez. Ama not tutmaktan ya da kitap açmaktan ibaretse 64 bile iş görecektir.
  3. ThorJ

Soru Obez mi oldum? Sizce çok mu kilo aldım?

Boya göre kilo biraz fazla, ancak yaşını da göz önünde bulundurursak toplayacaktır o ergenlik dönemi içerisinde yavaş yavaş. Kimi insan olur boy çok atar kilo çok almaz kiminde de kilo çok atar, boy geç uzar. Mesela ben de 1.90 boyundayım, ama 75 kiloyum. 😅 Yine de rahatsızlık duyuyorsan spora...
  4. ThorJ

Yahudiler nasıl dünyanın en zengini oldular?

Yahudiler gerçekten çok ilginç bir topluluk/millet. Zamanında dünya tarafından hor görülen (özellikle Nazi Almanyası) insanların devamında şimdi binlerce zengin, şirket sahibi ve bilim insanı çıkıyor.
  5. ThorJ

hesabımın yeniden açılmasını talep ediyorum.

Forumlara çok uzun bir süredir ilgili değilim. Kullanmadığım zaman herhangi bir şekilde siteye saldırı uygulandığında hesabım güvende olsun istiyorum. 4 sene önce yaşamıştık benzer bir olayı eski emektar adminlerimizden birisinde.
  6. ThorJ

Yardım Whatsapp yabancı aramalar

bu ara çok arıyorlar beni de sri lanka/pakistan ikilisi arayıp duruyor. bazen yemen’den de arayanlar oluyor.
  7. ThorJ

iPhone 11 alınır mı?

Ben Xs almanız taraftarıyım. iOS'u leş gibi bir LCD ekran, kalın çentik çerçevesi ve oyuncak gibi duran bir tasarımla denemek istemezsiniz diye düşünüyorum. Şu anda SE 2020 kullanıyorum ve o bile duruş, malzeme kalitesi olarak 11'den fersah fersah önde. Eğer çerçeveli cihazlardan birine...
  8. ThorJ

Yardım Bios güncellemesi

HP 8333 diye bir anakart modeli olmaz. Kasayı sökün anakartın görselini paylaşın oradan bulalım modelini. Ya da msinfo32 üzerinden model bilgisi paylaşın. Ben araştırdığımda bu model çıktı. Sorun yoksa güncellemenize gerek yok eğer eski bir anakart ise. Güncelleyince arayüzü değişmez.
  9. ThorJ

Soru Getmobil nasıldır?

Ben Easycep’ten iPhone SE 2020 aldım. Cihazı şu anda aktif olarak kullanıyorum. Bana gelen cihazın sadece bataryası değişmişti. İçerisinde Woyax’ın güçlendirilmiş bataryasını takmışlar. Telefondan genel olarak memnunum. Alışverişimde bir sorun olmadı ancak çok şikayetçi olanlar da var. Biraz da...
  10. ThorJ

Öneri 10.000 TL Bütçeye Telefon Önerisi (Nisan 2023)

Ben halen daha iPhone 11 diyorum. S20 FE'de kamera daha iyi değil. Saf çekimde iyi çekiyor olabilir ancak tıpkı Xiaomi telefonlardaki gibi o kadar yüksek çözünürlüklü çekim yapıyor ki herhangi bir sosyal medya platformuna attığınızda resim çamur gibi oluyor. Hele hele Instagram'da müzikli story...
  11. ThorJ

Katılıyorum.
  12. ThorJ

iPhone 11’i öneririm neticede birisi 2019 diğeri 2020 çıkışlı arada aşırı fazla fark yok. 11’in ekran kalitesi de kabul edilebilir düzeyde.
  13. ThorJ

en ufak zorlanma mı. dostum sen iyi değilsin.
  14. ThorJ

şahsi görüşümce mantıksız olur o parayı android'e bağlamak. 11 alırsan ödediğin parayı stabilite, güncelleme, ekosistem ve apple'ın garanti desteğinde geri kazanırsın. samsung'un garanti hizmetleri de vasat. konu şu ki birisi 2019 çıkışlı bir cihaz emsal fiyat bandında ise s22 bu sene çıktı. 4...
  15. ThorJ

günü kurtarmak diyoruz buna ömür olarak 5 yıllık xs'in 5 sene daha rahatlıkla idare edebileceğini düşünen taraftayım. one ui'da stabil çalışan bir arabirim, işlemci bir miktar daha güçlü ancak kesinlikle xs diyorum. insanların şu senede 4 yıllık iphone 11'i düşünmeden almasının başlıca tek...
  16. ThorJ

Eğer bütçeniz 10.000 civarı ise düşünmeden Xs alın geçin derim. Kalite hissini aldığınızda vazgeçemeyeceksiniz zaten.
  17. ThorJ

5 sene daha gideri olacağını düşünüyorum. iPhone 7 bile pili haricinde ilk günkü gibi çalışıyor. 3 seneye kadar güncelleme desteği kesilir ancak 2 sene daha güvenlik güncellemeleri alır. Kamerasını anlatmaya gerek yok fazla, dediğiniz üç cihazdan da iyi olduğu âşikar. Batarya konusunda diğer...
  18. ThorJ

çözüm belli. iphone alacaksın. realme, redmi gibi kalitesiz markalardan telefon alırsan iki seneye telefonun haşadı çıkıyor. 2 sene önce note 8 aldım o kadar fazla sorun yaşadım ki. şimdi iphone se 2020’deyim. yaşadığım saçmalıklar komedi. hangi üretici cihazının arabirimine şeker oyunu reklamı...
  19. ThorJ

Ne dinliyorsunuz?

20. ThorJ

Samsung Galaxy S9 ve S9+ Kullananlar Kulübü

Aynı durum iPhone cihazlarda da geçerli. Amiral gemisi her zaman birkaç tık öndedir.
  21. ThorJ

Kahramanmaraş'tayım ve internet sorunumuz var

Okul internetlerinde bir çeşit firewall var ve 3. taraf sitelerde erişim engeli söz konusu.Bu engeli aşmak için bir VPN kullanabilirsiniz lakin internet hızınızı etkileyecektir.
  22. ThorJ

Yardım Rusyada okumak

rusya sovyet dönemindeki gibi olsa mantıklı olabilirdi ancak şu anki savaş senaryosunda başta nato ülkeleri ve ab ülkeleri hepsi karşı cephede yer alıyor. uzak doğu kafkas ülkelerinde iş imkanın olur oralar da refah seviyesi vasat yerler. ben olsam yugoslavya ülkelerinden birini seçerdim ya da...
  23. ThorJ

SDN ShiftDelete.Net, yeni stajyerini arıyor!

Donanım alanına yoğunlaşmış ve bu iş ile neredeyse 4-5 senedir ilgilenen biri olarak kendi gözümden SDN'yi yorumlamak istiyorum. SDN, 2012-2015 arasındaki dönemde kadro olarak daha aktif ve işinin ehli insanlardan oluşuyordu. Donanımdan ekip olarak yine bir yoksunluk vardı ancak senelerdir...
  24. ThorJ

Rehber 3.000 lira bütçe ile sıfır sistem toplama rehberi (Nisan 2022)

Uzun bir zaman sonra hepinize tekrardan merhaba. Bugün forum için hazırladığım 3.000 lira bütçe dahilindeki sıfır sistem toplama rehberimi paylaşacağım. Öncelikle, sistemimizin parçalarından ve genel özelliklerinden kısaca bahsedelim. Hemen işlemciye geçelim. İşlemci: AMD Athlon 3000G 3.5 GHz...
  25. ThorJ

Soru Intel İ-5 6500 3.2ghz Windows 11

Hocam Header’dan bahsetmiyorum. Dahili olarak gelenleri kast ediyorum. Windows 11 hala sorunlu. Bence gerek yok.
  26. ThorJ

Soru Intel İ-5 6500 3.2ghz Windows 11

Sanmam. Zaten ne işlemcide TPM desteği var, ne de işlemciye uyumlu anakartlarda. Valorant'da sorun yaratacaktır.
  27. ThorJ

2022 IMEI kayıt ücreti ve daha fazlası belli oldu

Bu piyasa nereye gidiyor.. :( Önü görülmez bir hal aldı..
  28. ThorJ

2022 IMEI kayıt ücreti ve daha fazlası belli oldu

O paraya bir sıfır telefon daha alınır ?
  29. ThorJ

Yardım Visual Response Boost Problemi Hakkında

Gecikme süresi mi bu bahsettiğiniz değer?
  30. ThorJ

Öneri Monitör dahil 7.000 TL'ye PC önerisi

https://www.gamegaraj.com/urun/pollux-3a-k/ https://www.amazon.com.tr/Asus-Vg249Q1R-Monit%C3%B6r-Freesync-Hoparl%C3%B6r/dp/B08CRNXPZL/ref=sr_1_5?__mk_tr_TR=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&keywords=monit%C3%B6r&qid=1638005034&sr=8-5 1638005110 İşlemci ve RAM pek iyi değil ama bu paraya bu kadar...
  31. ThorJ

Öneri Monitör dahil 7.000 TL'ye PC önerisi

Monitörü dahil edince maalesef APU sistemler bütçe dahilinde oluyor.
  32. ThorJ

Soru Android tablete windows yüklemek

Her cihazda olmuyor o dediğin. Bahsettiğin tablette Intel Atom işlemci var ve fiziki olarak bir BIOS'a sahipti, doğal olarak klavye ve mouse bağlayarak Windows kurulumu sağlayabilir bu şekilde.
  33. ThorJ

Öyle de olsa donanım katmanlı koruma olabiliyor bazı cihazlarda. Zor iş yani.
  34. ThorJ

Bazi akilli tahtalar da oyle su anda. Onlarin icinde ayri bir SoC var Windows icin. Ya da ozel bir bootloader kullaniyorlar.
  35. ThorJ

Rehber Mi Flash Tool ile eski MIUI sürümlerine nasıl geri dönüş yapılır?

Valla en son kurdugumda pek iyi seyler olmadi benim cihazda. :)
  36. ThorJ

Haber ABD'de yaşayan birisi kaç günde iPhone 13 alıyor?

Hayat ve calisma standartlari farkli.
  37. ThorJ

Soru Huawei Matebook D16 Alınır mı?

Stoğu bitmiş. Ama dediğiniz oyunları oynatır.
  38. ThorJ

Soru Windows 11'e gececegim ama

Bildigim kadariyla zaten suan boyle degil mi?
  39. ThorJ

Soru Ekran kartı fiyatları ne zaman düşer?

2015'de 100 liraya satilan ekran karti suan sifir olarak 1.000 lira. Ne kadar kotu birsey... Ayni sekilde 2017'de 300 liraya satilan 1030 bile simdi 2.000 liralari goruyor. Ne kadar aci bir durum..
  40. ThorJ

Soru Ekran kartı fiyatları ne zaman düşer?

Kart piyasasinin uzun bir sure duzelecegini sanmiyorum. Neden derseniz asil sikinti ulkemizin ekonomisinin pek iyi durumda olmasi. Cip krizi, mining, derken derken bir suru etken var. Yurt disinda da cip krizi gecerli. Su kadarini soylemek istiyorum; 2011 cikisli GTX 550 ti ekran karti (oldukca...
  41. ThorJ

Haber Turkcell, iPhone'lardaki hata için kullanıcıları uyardı!

Tuhaf bir durummuş. ?
  42. ThorJ

Rehber Mi Flash Tool ile eski MIUI sürümlerine nasıl geri dönüş yapılır?

Merhaba arkadaşlar, Özellikle MIUI 12.5 ve MIUI 12 güncellemesinden sonrasında cihazında pil ve performans sorunları yaşayan kullanıcılar için, bu rehberi hazırlamaya karar verdim. Bu basit rehber sayesinde kullanıcılar cihazlarının ilk lansman sürümlerine (MIUI 9-10 dahil olmak üzere) geri...
  43. ThorJ

Haber Beklenen zam geldi: iPhone'ların yeni fiyatları açıklandı

SE'nin fiyatlandırması çok yüksek geldi bana niyeyse. O telefona 7.000 küsür lira fazla. Ama çok aşırı bir zam da yememiş diğer ürünlerim çoğu ona sevindim.
  44. ThorJ

Yardım Ms Problemi Hakkında

Sürücü yüklü mü?
  45. ThorJ

Yardım Kullanılabilir Ram Miktarı Problemi Hakkında

APU için ayrılan miktara BIOS üstünden baktınız mı?
  46. ThorJ

Yardım Asus B350M-A Bios Problemi

CMOS reset ve varsa Flashback deneyin.
  47. ThorJ

Yardım Acil 1 saat sonra indirim bitiyor hangi telefonu almalıyım?

M21 açık ara öndeydi.
  48. ThorJ

Rehber Intel tabanlı 5.000 TL sistem toplama rehberi - Aralık 2021

Sakin ol dostum. :) 3400G bulunmuyor şu anda hiçbir yerde, bulunsa bile fahiş fiyatlara satılıyor. AMD çok pahalı bu dönemde.. :(
  49. ThorJ

İpucu R3 4300GE Mining Performansı Nasıldır?

Kripto para tarayıcıları olabiliyor Android cihazlarda. Onlardan kazım yapanlar var.
  50. ThorJ

5.000 liraya bulursan GT 1030 ayarında işlemci ve sistem buyur diz. Ayrıca bu işlemcinin kas gücü bir çok APU'dan daha iyi.
  51. ThorJ

Ben sadece rehber hazırlamıştım. :) Konu açarsanız, almayı düşünenler yazabilir.
  52. ThorJ

Yardım AMD Radeon Software "Hata 205" Problemi Hakkında

Bu hata değil ki. Yükleme ekranı.
  53. ThorJ

Bilemiyorum. Harici bir ekran kartı olsa hesaplayabilirdik ama bunu kart cinsinden GT 1030 gibi düşünsek, pek farklı olmaz gibime geliyor.
  54. ThorJ

Sonuç olarak bir iGPU ve pek verimli olacağını sanmıyorum.
  55. ThorJ

Yardım Kendimce bir risk aldım..

Aynen onu deneyeceğim bende. Görüntü gelenleri hiç olmadı o haliyle satarım yani.
  56. ThorJ

Bir tanesi ile görüntülü görüştüm. Görüntü geliyormuş fakat az yük binince ekran morarıyormuş. Diğerinin ise sürücüsü yüklenmiyormuş ama görüntüde sorun yokmuş. Bunun içini hiç açmamışlar.
  57. ThorJ

Valla denemek istiyorum ve baya da ümidim var. 200 lira için bir seferliğine değer bence. Şunu da alacağım sanırım.
  58. ThorJ

Sence denemeye değer mi?
  59. ThorJ

Yani, 200 lira benim için çok da önemli değil ama ucunda GTX 1050 gücünde kartı tamir etmek de var. Bir risk işte. Denemek istiyorum.
  60. ThorJ

Arkadaşlar selam, Bugün eski bir arkadaşım kafama bir fikir soktu, Kendisi aldığı arızalı orta segment kartları (GTX 770, R7 370, HD 7790 ve özellikle R9 280X) alıp, ızgaralı çakmak ile ısıtıp 2-3 tanesini kurtarabiliyormuş. Benim de kafamı kurcaladı bu durum ve bugün şeytana uyup 200 liraya bir...
  61. ThorJ

Rehber Windows 11 SE Kurulum Rehberi

Elinize sağlık hocam.
  62. ThorJ

Apple Bağdat Caddesi güncel satış durumu

İnternet satışı neden olmuyor ki mağazada varsa? Bu arada geçen gün Ankara Gürgençler Apple Store'a gittiğimde orada da satış vardı.
  63. ThorJ

Yardım BIOS pili değiştirilmesine rağmen PC açılmıyor

Düzelmiş olması lazım. Yalnız pil yine biterse ayarlar yine sıfırlanır. Aynı durum oluşabilir yani.
  64. ThorJ

Merhaba arkadaşlar, Bildiğiniz üzere doların 13 lirayı geçmiş olduğu bu zorlu dönemde de bilgisayar ve bilgisayar parçalarını satın almak bir hayli zorlaştı. Bu rehberde ise 5.000₺ bütçe ile Intel tabanlı ve uygun fiyatlı sistem toplayacağız. Şimdi sistem parçalarımızdan ve özelliklerinden biraz...
  65. ThorJ

Yardım BIOS pili değiştirilmesine rağmen PC açılmıyor

BIOS pilinden ötürü bazı BIOS ayarları sıfırlanmış olmalı. Bu, işlemci ya da RAM ile ilgili de olabilir. Windows'da bundan ötürü açılmamıştır muhtemelen.
  66. ThorJ

Apple, iPhone 13 siparişlerini iptal etmeye başladı

Arabalarda da benzer durum vardı.
  67. ThorJ

Soru Pop!_OS vs Fedora

Fedora 35 deneyimledim geçtiğimiz günlerde. Güzeldi. Memnun kaldım. Pop! OS hakkında fazla bilgim yok.
  68. ThorJ

Soru ramlerin anakartla uyumlu olup olmadıgını nasıl anlarım

Bilgisayarı hemen kapat. RAM'lerde sıkıntı olmalı ya da yaptığın ayarlarda. Daha sonrasında BIOS pilini ve RAM'leri sök ve bilgisayarı bir kez böyle aç. Sonrasında PSU şartelinden kapat ,RAM'i ve BIOS pilini geri tak. Böyle açmayı dener misin?
  69. ThorJ

Öneri Neden herkese Intel öneriyorum?

İçine ekran kartı konulacaksa Intel toz eder çoğu APU sistemi.. AMD'de de benzer durum var yalnız.. Valla abi ben olsam üst seviyede de Intel alırdım muhtemelen. Anakart konusunda haklısın ama. 1637771291 Bunu açıklamaya çalıştım yukarıda da.. Senin aldığın 2009 yılında çıkan X3440 işlemci...
  70. ThorJ

Kesinlikle..
  71. ThorJ

Arkadaşlar selam, Bildiğiniz gibi uzun bir zamandan beridir forumdaki çoğu kullanıcıya sistem toplama konularında Intel öneriyorum. Bazı arkadaşlar neden ısrarla Intel önerdiğimi, hatta ilginç bir şekilde sponsorluk aldığımı söylüyorlardı. Fakat durum böyle değil. Bazı geçerli sebeplerden ötürü...
  72. ThorJ

Soru İşlemci bozuldu mu?

Masaüstü işlemcisi olsa öyle daha iyi ama laptop işlemcisinde pasif soğutma kapağı yok.
  73. ThorJ

Haber Almayı düşünenlere duyurulur: iPhone 11 satışa kapatıldı!

iPhone 6 çok eski. 7-8 olsa yine belki kurtarır ama artık yazılım desteği de yok.
  74. ThorJ

Soru İşlemci bozuldu mu?

O pek bir işe yaramaz. Eğer oksit varsa çözmez oksiti.
  75. ThorJ

Haber Apple Store, birçok ürününün satışını durdurdu

Olmaz diye düşünüyorum.
  76. ThorJ

Haber Apple Store, birçok ürününün satışını durdurdu

Çok kötü oldu bu.. Hem ürün almayı düşünenler için hem de siparişi bekleyenler için kötü bir durum. Ne zaman açılacağı da belli değil.
  77. ThorJ

Bu arada şuan tüm telefonların satışı kapalı gözüküyor bende.
  78. ThorJ

Soru İşlemci bozuldu mu?

Islak mendil oksit yapar. Yağsız kontak sprey ya da alkol ile yapılmalı temizlik.
  79. ThorJ

Bu telefon yerine 12 Mini alırım zaten. Ekranı LCD ve 720p olan cihaza bu kadar parayı vermem ben. Aralarında fiyat olarak çok fark da yok. Hem daha yeni ve 1 yıl fazla güncelleme alır, hemde OLED ekranı olmuş olur.
  80. ThorJ

Rehber Redmi Note 8 için Android 12 Kurulum Rehberi

Sağolun.. MIUI 12.5'dan çok daha stabil ve GCam sorunsuz bir şekilde çalışıyor.
  81. ThorJ

Rehber Redmi Note 8 için Android 12 Kurulum Rehberi

Merhaba arkadaşlar, Redmi Note 8 ve 8T modelleri (ginkgo and willow) halihazırda Android 11 ve MIUI 12.5 güncellemesini almışken, hint geliştiriciler tarafından sürpriz bir şekilde Android 12 Stabil Custom ROM'u kullanıma sundu. Bugün bu ROM'u kurmayı uygulamalı bir şekilde anlatacağım...
  82. ThorJ

Asus pc ram temizleme acil

RAM kaç GB?
  83. ThorJ

Öneri Hangi Windows sürümünü kullanmalıyım?

Windows 8.1 Embedded Industry Pro kurmanızı tavsiye ederim.
  84. ThorJ

Soru Hangi ssd' yi almalıyım?

Ben Kingston derim.
  85. ThorJ

Yardım Whatsapp'tan +44 numaralı bir hessaptan gelen mesaj.

Sahibinden dolandırıcıları olabiliyor ve genelde böyle yazanlar.
  86. ThorJ

Yardım 3000₺ - 4000₺ Bütçe ile Bilgisayar Toplama

Evet, AMD uçuyor şu anda.
  87. ThorJ

Olmaz ama o güçte bir işlemciyi hem VRM kalitesi hem de PCB kalitesi açısından B460 doyurur.
  88. ThorJ

Yardım Psu çalışmıyor?

PSU gidik.
  89. ThorJ

Evet, arada fark var bariz. Ben olsam i5 alırdım.
  90. ThorJ

Öneri 27' 2K Monitör Tavsiyesi

Hayırlı olsun.
  91. ThorJ

Soru Kameram kötü çekiyor

Neye göre kötü çıkıyor mesela? Bulanık mı, renkler mi donuk? Sorun nasıl yani?
  92. ThorJ

H310 9. nesiller için. 10400F ise H410 yani Comet Lake destekliyor. Ayrıca yukarıda attığım B460 anakart, kaslı ve güzel bir mosfet soğutmasına sahip.
  93. ThorJ

R7 240'ı kullanırım derseniz işlemci yönünden daha iyileşmiş bir sistem çıkar. APU işlemcilerin fiyatı aldı başını gitti çünkü. İşlemci (1770₺) Anakart (1310₺) RAM (350₺) Kasa (279₺) SSD (220₺) PSU (344₺) APU, sadece AMD'nin bir isimlendirmesi yalnız. Temelde aynı şey ikisi de.
  94. ThorJ

Soru Bu sistem alınır mı?

İşlemci çok daha iyi ama 2060'lı sistem o kadar para etmez diye düşünüyorum. https://www.gamegaraj.com/urun/mag-forge-5t-msi/ O paraya RX 6600 alınabilir gibi.
  95. ThorJ

Soru Bu sistem alınır mı?

Bana fiyat biraz fazla geldi açıkçası 1600AF ve 2060 için.
  96. ThorJ

Yardım En Son Windows 10 Güncellemesinden Sonra %100 Disk Kullanımı Sorunu

Bu sorunların hepsini Windows 11'de yaşamıştım. Onda da güncellemeden olmuştu. En son canıma tak etti format attım mecbur.
  97. ThorJ

Yardım GTA 5 te 4fps alıyorum?!

Sıcaklıklar ne civarda?
  98. ThorJ

Öneri bu sisteme en iyi windows kaç gider

Sistemi muhtemelen TurboX sistem ve o fason anakartlar AMIBIOS8 ile geliyor. DH55TC'nin de çakmasını yapmışlar. Ama gerçek ise direkt UEFI kurulabilir. EFI'nin dediği gibi 11 kurulabilir ama çok fazla hata var onun için ben tavsiye etmiyorum. Şahsen önerim Windows 10 LTSB 2016 kurulması yönünde...
  99. ThorJ

Soru İstediğimiz zaman okul değiştirebiliyor muyuz?

Ocaktaki ara tatilde değiştirilebilir diye biliyorum, tabi eğer geçmek istediğin okulda kontenjan var ise.
  100. ThorJ

Soru Samsung Apple ve Android in kendine ait emojileri varken diğer markalar neden kendi emojilerini yapmıyorlar?

Masraflı değil bence. AOSP varken uğraşmak istemiyorlar. AOSP ve iOS emojileri güzel, Samsung'un emojileri bana göre aşırı dandik.
  101. ThorJ

Haber Instagram çöktü mü? Erişim sorunları yaşanıyor

Şu an problem yok.
  102. ThorJ

Yardım Acer anakart İşlemci uyumluna nerden bakabilirim

Asus, MSI gibi markalarda pek problem olmuyor ama Acer gibi OEM'lerde sorun çıkarabiliyor.
  103. ThorJ

Yardım Acer anakart İşlemci uyumluna nerden bakabilirim

Markalı bilgisayarlarda Xeon desteği sınırlı ya da olmuyor diye biliyorum. En iyisi i7-860 almak. Onun desteği muhakkak vardır
  104. ThorJ

Soru Windows 11 Vs Windows 8.1

Windows 10'da zorlanan bilgisayarınız 11'de can çekişir çünkü zaten sıkıntılı bir işletim sistemi. Zaten 8.1'in kullanımı ile 11'inki mukayese edilemez. 8.1 800 MB civarı kullanırken 11 boşta 2.5 GB civarı kullanıyordu.
  105. ThorJ

Yardım GT 730 sistem BlueStacks kaldırır mı?

Minidump?
  106. ThorJ

Soru Foxconn n15235 anakarta işlemci ve ekran kartı önerisi

Ben olsam o bilgisayara pek yatırım yapmam açıkçası.
  107. ThorJ

Soru Aşırı RAM Kullanımı (mı)?

Ben işletim sisteminden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Windows 11 aşırı sıkıntılı bir işletim sistemi. Önerim Windows 10 21H1 kurmanız. Dediğiniz gibi tüketim değerlerine baktığımda öyle aşırı derecede bir kullanım yok programlarda.
  108. ThorJ

Yardım GT 730 sistem BlueStacks kaldırır mı?

Aldığınız hatayı paylaşır mısınız?
  109. ThorJ

Öneri Asus B350M-A Ana Kart SSD Önerisi

İkisinin içinden tabii ki 980 Pro.
  110. ThorJ

Yardım Realtek HD Audio Driver Kuramıyorum.

DM gel. Korkma, bu zamana kadar binlerce kişiye yardım ettim. Bana güvenebilirsin, dostum.
  111. ThorJ

Yardım Realtek HD Audio Driver Kuramıyorum.

drp.su üstünden .INF dosyasını indirip, sonrasında aygıt yöneticisi üstünden elle kurulum yapman gerekiyor. Programı açamamanız normal, bizzat @Jarvisit'in bilgisayarına bağlanıp kurarken aynı sorunu yaşamıştım bende. Ama tek çözümü elle yüklemek. Dilersen TeamViewer üstünden ben halledebilirim.
  112. ThorJ

Soru Sistemimin kullanılabilirliği

Windows 10 zorlar ama o sistemi dostum. 8 kurmak zorundasın. SSD'de yok çünkü galiba.
  113. ThorJ

TCMB 100 baz puan daha faiz indirdi, Dolar 11 TL'yi gördü

Bugün 11 olur gibi.
  114. ThorJ

Soru Hangisi daha iyi

Ben ikinciyi seçerdim.
  115. ThorJ

Yardım İyi bilgisayarda çökme sorunu.

PSU sorununa pek ihtimal vermiyorum ama ondan da olabilir
  116. ThorJ

Yardım İyi bilgisayarda çökme sorunu.

Ekranda artifact varsa karttan kaynaklı çok büyük ihtimalle.
  117. ThorJ

Soru KabloTV altyapısında farklı internet iss'si

KabloTV hizmeti kötü değil ama pahalı, yoksa o da alınabilir. Başka altyapı yok mu?
  118. ThorJ

Soru 6 Bin TL Telefon Önerisi

İkisi de benzer cihazlar aslında. Ama S20 FW biraz daha önde.
  119. ThorJ

Soru 6 Bin TL Telefon Önerisi

S20 FE SD versiyonu ya da Xiaomi Mi 11 Lite öneririm.
  120. ThorJ

Soru KabloTV altyapısında farklı internet iss'si

KabloTV altyapısını Vodafone kullanabiliyor diye biliyorum. Ama ben olsam KabloNet almazdım, fiyatları bir hayli pahalı.
  121. ThorJ

Soru Sistemimin kullanılabilirliği

Merhaba dostum, Hayırlı olsun bilgisayarın, bu bilgisayarın ekran kartı var mı bilmiyorum ama işlemcinin yorulmaması için Windows 8.1 Embedded Industry Pro sürümünü kurmanı tavsiye ederim. Bu sürüm epey rahatlatır bilgisayarını. Daha sonrasında ise dxdiag üstünden bilgisayarında ekran kartı var...
  122. ThorJ

Öneri sizce bu sistem için windows 7 mi windows 8.1 mi

Evet, bu sürüm çok daha az RAM tüketiyor. 400 MB civarı boşta tükettiği RAM.
  123. ThorJ

Soru 150 - 175 Bin TL Arası Otomobil Önerileri

Neden benzini şart koşuyorsun? Laguna halen daha kullanılan ve yaygın bir araba, üstelik bakımı ve parça fiyatları da uygun. Ben olsam hızlanmayan atmosferik çöp motorlara o parayı vereceğime giderim Laguna gibi güçlü bir araç alırım. 1637173873 Dizel halen daha bir çok araç tarafından...
  124. ThorJ

Duyuru Deneyimli teknoloji editörleri arıyoruz!

Herkese başarılar. ? Bende bir dönem ana sayfada çalışıyordum, güzel deneyimler yaşamıştım.
  125. ThorJ

Yardım Laptop RAM lerimi yükseltmek istiyorum. Başka RAM uyar mı? Yardım lütfen

2+4 yerine 4+4 alın derim. İkinci elde DDR3 laptop RAM'leri genellikle ucuz oluyor.
  126. ThorJ

Soru Windows 7 superlite

Lite olmasına bir şey demedim zaten. X32 diye bir mimari ilk kez görüyorum. ?
  127. ThorJ

Neden sıfır diye gitsin Clio alsın? Yukarıda attığım Coupe Laguna, hem konfor, hem motor hem de tasarım olarak ezer geçer Clio'yu.
  128. ThorJ

Haber SON DAKİKA: Düzce ve istanbulda deprem oldu. Şiddeti 5.3 (Düzce için)

Ankara/Çankaya'da hiçbir şey hissetmedim.
  129. ThorJ

Yardım 6k,6.5kya toplama pc

Birşey demedim ki, pahalı dedim. Ben ne yapayım 1050Ti'yi?
  130. ThorJ

Yardım pc alalı kaç yıl olmuş

Bazı bilgisayarların BIOS'unda Purchase Date diye bir tarih olur. Orada yazar genellikle.
  131. ThorJ

Yardım Xeon X3440 alıcağım ama anakartıma uyarmı

Pin sayısıyla olmuyor o iş sadece. BIOS'un mikrokodunda olması lazım o işlemci ID'sinin.
  132. ThorJ

Temiz bulunursa Ford Focus ya da Laguna III alınır. Laguna III konfor olarak Ford'dan çok daha üstün bir arabadır, fakat 2010'dan yukarısı biraz zor bulunur. 1637133823 Latitude ağır hasarlı bulunabilir ama onun yerine Laguna III öneririm. Döneminin makam aracıydı ve gerçekten çok konforlu bir...
  133. ThorJ

Soru Geri dönüşüm kutusundan silinenleri geri getirme mümkün mü bu

1-2 ay geçtiyse hepsini alamazsınız.
  134. ThorJ

Yardım Xeon X3440 alıcağım ama anakartıma uyarmı

Markalı anakart olduğu için kesin birşey diyemiyorum, uymayabilir.
  135. ThorJ

Yardım pc alalı kaç yıl olmuş

Onun alındığı sene ile alakası yok. BIOS'un çıkış tarihine endeksli orası.
  136. ThorJ

Öneri 5 Bin ile 6 Bin TL arası hangi cihazı almam gerek

5 yıllık olacak cihazları neden alsın ki? Adam haklı. ?
  137. ThorJ

Hazır sistem sonuçta. Ayrıca 1050Ti için o para çok fazla.
  138. ThorJ

Bütçenizi 100 lira arttırın ve şu sistemi alın derim.
  139. ThorJ

Soru Valorant DX11 feature level 10,0 required to run the engine hatası

O Windowz'un DirectX sürümü. Bir şey ifade etmez maalesef. Gördüğünüz üzere kartınızın sürümü DirectX 10.1 olarak sunulmuş.
  140. ThorJ

Soru Valorant DX11 feature level 10,0 required to run the engine hatası

HD 4xxx serisi DirectX 11 desteklemiyor. Oyunu oynamak için ise DirectX 11 lazım en az. Kartınız DX10.
  141. ThorJ

Yardım Amd HD 5570 Kaç tl eder?

Bu kartların satılmamasının nedenleri; - Eski olmaları - Yaygın olmamaları - Artık PCB yorgunluğunun olması ve bozulmaya meyilli olması - Deli gibi güç çekmesi sebeplerindendir.
  142. ThorJ

Rehber 2 gb ddr2 ramli sistemle windows 11 deneyimim

Bu sisteme LTSB 2015'den yukarısını yüklemeyin bence. Zaten oldukça buglu ve sorunlu bir işletim sistemi 11.
  143. ThorJ

Orası da doğru.
  144. ThorJ

Soru Toyota Verso hangi modeli tutuluyor ?

Premium bildiğim kadarıyla donanım olarak daha fazla şey barındırıyor, Comfort Extra ise iç mekanda kalite ve rahatlık odaklı. Size hangisi uygunsa onu seçebilirsiniz.
  145. ThorJ

Öneri 2500 tl ile android telefon önerisi sıfır

Şöyle bir durum söz konusu ki, Global ROM kullanan ve .eu ROM kullanan kullanıcılar güncellemenin o kadar berbat olduğunu anlamış olmalılar ki Xiaomi hemen geri çekti güncellemeyi. Daha sonrasında tekrardan yayınladı ama sorunları var. Eğer arkadaş Redmi Note 8 alacaksa performans ve batarya...
  146. ThorJ

Öneri 2500 tl ile android telefon önerisi sıfır

Galaxy M21/Redmi Note 8 alınabilir sıfır olarak bu paralara. Bi' de Redmi Note 9 var ama onu önermiyorum işlemcisinden ve yazılım kısıtlamalarından ötürü. Redmi Note 8 için çok güzel ve başarılı ROM'lar portlanıyor, daha tam Android 11 almamış olmasına rağmen çoktan Android 12'yi portlamışlar...
  147. ThorJ

Yardım pc'de gariplik var

Adware bulaşmış muhtemelen.
  148. ThorJ

Soru Windows 11 mi 10 mu

Şahsen 10 öneriyorum ama denemek istersen 11'de yükleyebilirsin.
  149. ThorJ

Soru Geri dönüşüm kutusundan silinenleri geri getirme mümkün mü bu

Ben bundan 7-8 yıl önce Recuva programını kullanarak geri getirebilmiştim.
  150. ThorJ

Soru Pc ye format atıp Win10 kurmak istiyorum

USB olmadan yapmak isterseniz EasyBCD kullanmanız lazım.
  151. ThorJ

Soru Pc ye format atıp Win10 kurmak istiyorum

Direkt indirip USB'ye atmayacaksiniz. İndirdikten sonra Rufus ile yazdırmanız gerek.
  152. ThorJ

200'e koyabilirsin. 1637054140 Hocam şöyle bir sorun var ki, GTX 275 DX10 destekli bir kart, güncel oyunları açmaz.
  153. ThorJ

Yardım Sistemim Yeterli Ancak Oyunlar çok fazla kasıyor

Sıcaklıktan ötürü işlemci hız düşürüyor olabilir mi? Bunun bir çok sebebi olabilir ayrıca.
  154. ThorJ

Yardım Tpm açık ancak kapalı gözüküyor

TPM sürümünüz eski olabilir.
  155. ThorJ

Soru Bilgisayarımda klavye ve mouse çalışmıyor

Onun olmasının yanında bazen Windows USB 3.0 sürücülerini ya da SMBUS sürücülerini otomatik kurmuyor, ondan dolayı da olabiliyor. Mesela benim bilgisayarımda öyle.
  156. ThorJ

Soru İ5 11400 için 3200mhz ram mi ? Yoksa 3600 mü

3600 MHz kafi, ama kullanacağınz anakarta göre değişir. H serisi kullanacaksanız 3600 alsanız da çok mantıklı değil.
  157. ThorJ

Soru Gtx 560 Gigabayte 2GB 256 Bit alınır mı?

Bu hepsinden kötü bir kart. 1637002900 Aynısını anlatmaya çalıştım.
  158. ThorJ

Soru Vega ekran kartının belleğini arttırmak

RAM azaldığı için performans düşer. İdeali 16 GB belleğin 4 GB'lık kısmını ayırmanız bence. Fazlası performansı arttırmaz + bilgisayarın RAM kapasitesinden yer.
  159. ThorJ

Soru Vega ekran kartının belleğini arttırmak

BIOS üstünden verebilirsiniz.
  160. ThorJ

Soru Gtx 560 Gigabayte 2GB 256 Bit alınır mı?

Çok yaşlı bir kart açıkçası. Ama 400 liraya değerlendirilebilir.
  161. ThorJ

Yardım Windows 11 bilgisayarimda siyah ekran sorunu

Oyun esnasında kullanım değerleri ve ısı değerleri ne durumdaydı?
  162. ThorJ

Yardım PC Yi sıfırlayamıyorum Format atamıyorum

Hatayı çekme imkanınız var mı?
  163. ThorJ

Yardım Anakart RAM'i Görmüyor

MemOK gibi yazılımlar da bunun için var.. :) 1636990663 Şu tarz bir tuş var mı anakartınızda?
  164. ThorJ

Android 11 R Easter egg sorunu

O menüyü derken, Google Pay menüsü mü onun altındaki mi?
  165. ThorJ

Yardım Format atılmıyor

Windows 8.1 Embedded Industry Pro 64-bit sürümünü UEFI GPT biçiminde yazdırın ve kurulumu o şekilde yapın. Performansı olumlu yönde baya etkileyecektir.
  166. ThorJ

Yardım Anakart RAM'i Görmüyor

Anakartta MemOK! tarzı bir özellik var mı bakmadım ama muhtemelen vardır, Benim sistemimde de benzer sorun olmuştu, 8'lik modüllerin yarısı 1600 MHz yarısı 2133 MHz'di ve sistem RAM debug LED'i yakmıştı, MemOK! ile çözebildim.
  167. ThorJ

Soru i7 9700f mi i5 9400f mi

Cevap belli, 9700F.
  168. ThorJ

Yardım THH değişim kararından sonra ne yapılmalı?

N11 ve satıcı ile görüşmeniz lazım. Belgeleri ve kararı sunarsanız değişimi sağlarlar.
  169. ThorJ

Öneri Mi Band 6 fiyatını hakediyormu

Bu para bana da fazla geldi bana. Mi Band 5 alırdım bu paraya kalanını da aksesuara harcardım ya da biriktirirdim.
  170. ThorJ

Soru Asus prime Z590 P vs Msi bazooka b560m mi ?

Evet o da bir diğer alternatif. Ancak ben B560'dan yanayım.
  171. ThorJ

Kaslı ve ATX bir anakart. Fena durmuyor bence.
  172. ThorJ

Soru Ankaradaki en iyi sinema salonu hangisi?

Antares'deki sinema salonu o kadar da iyi değil.
  173. ThorJ

Aynen.
  174. ThorJ

Soru Instagram'a giremiyorum.

Hesapta bir sorun var uygulama ile ilgili değil sanırım. @p04w04p5
  175. ThorJ

Benim önerim Asus veya GIGABYTE'ya yönelmenizden yana. MSI pek önermiyorum.
  176. ThorJ

Evet ikisi de iyidir. Ama Z serisi ile arasında dağlar kadar fark var. Ama dediğim gibi 11400 ile O.C. yapamazsınız, bundan ötürü B serisi anakart da pek güzel iş görecektir.
  177. ThorJ

Öneri Oyun Oynayarak Kripto Para Kazanma

Nedense bu işte bir şeyler var gibi geldi bana..
  178. ThorJ

Öneri Günümüzde iPhone 6s alınır mı?

Uzun ve aktif kullanımda canı çıkıyor. Artık alınmayacağı kanaatindeyim. Bu devirde en düşük iPhone X kullanılmalı bence. Aşağısı hem batarya, hemde performans olarak zorlanıyor.
  179. ThorJ

Z serisi ile çok farkları var ama abi. Tabi normal bir kullanıcı için B serisi hatta H serisi bile yeterli orası ayrı konu. Yüksek RAM hızı istemiyorsa ve O.C. yapmaycaksa (zaten çarpanı kapalı işlemci gerçi) B serisi alması bence de daha mantıklı olur.
  180. ThorJ

Soru Bilgisayarımda klavye ve mouse çalışmıyor

Kullandığınız işletim sistemi nedir? Muhtemelen USB 3.0 sürücüleri yüklü değil. Ya da SMBUS sürücüleri.
  181. ThorJ

Öneri 600 tl akıllı saat onerisi

Amazfit Verge var bu bütçede benim gözüme çarpan ilk olarak.
  182. ThorJ

Soru son sürüm windows 7 önerisi

https://download.microsoft.com/download/5/1/9/5195A765-3A41-4A72-87D8-200D897CBE21/7601.24214.180801-1700.win7sp1_ldr_escrow_CLIENT_ULTIMATE_x64FRE_en-us.iso
  183. ThorJ

Soru son sürüm windows 7 önerisi

Windows 7 Ultimate 7601 son sürümü kurabilirsiniz. Forumda konusu da vardı indirme linkiyle birlikte.
  184. ThorJ

Yardım Bilgisayar Açılmıyor

Videoyu şimdi izleyebildim. Sorun ya ekran kartında, ya da anakartta. Ekran karıncalanıyor ama POST ekranında herhangi bir sorun görünmüyor. Sistem özelliklerinizi yazar mısınız?
  185. ThorJ

Hangi telefonu tercih etmeliyim?

10T Pro öneriyorum ben. + Pixel Experience ROM kurulursa tadından yenmez.
  186. ThorJ

Bu zamanda ipad 3 alınırmı?

Tabii ki de alınmaz. Çok eski oldu artık.
  187. ThorJ

Yardım i5 3210m sisteme hangi Windows 10 Sürümünü Kurmalıyım

Bu sorun bende de var bu arada. 3770K kullanıyor olmama rağmen ciddi optimizasyon sorunu var. 1636886647 Olabilir tabi fakat çoğu kullanıcı görüşüne göre en başarılı Windows sürümü LTSC 2016 bence. 2015 sürümü biraz fazla RAM kullanıyordu.
  188. ThorJ

Yardım i5 3210m sisteme hangi Windows 10 Sürümünü Kurmalıyım

Ben olsam LTSC 2016 önerirdim. İşlemciyi yormaz hem de.
  189. ThorJ

Yardım Anakart ve işlemci

Max. kaç liranız var anakart ve işlemci için?
  190. ThorJ

Yardım Bilgisayar Açılmıyor

Videoyu açamadım.
  191. ThorJ

Soru Bana 8000 TL lik sistem toplar mısınız?

1.5 yıl sonrasına piyasa durumunun ve stok durumunun ne olacağı belli değil ki. Toplarız ama muhtemelen 1.5 seneye o sistemi alamazsın.
  192. ThorJ

Soru İntel işlemcili kasaya anakartı değiştirerek amd işlemci takılırmı ?

RAM, Anakart ve işlemci değişirse mümkün.
  193. ThorJ

Soru Windows 8.1 Hakkında Sorularım

Sistemlerden bir şey anladığın yok sanırım.. Onların kullandığı sistemlerle arkadaşın kullandığı sistemin bir olmadığını bilmiyorsun sanırım.
  194. ThorJ

Soru Windows 8.1 Pro Sınırlı Bağlantı

LTSC dışındaki sürümlerde bilgisayar iflas eder ama unutma.
  195. ThorJ

Yardım Anakart & SSD

Soğutucu el verdiğince yükseltmeye çalışacağım abi. ? Ben olsam o işlemciyi kullanırdım yine abi. Ama kullanıcının ihtiyacına kalmış bir şey bu biraz da.
  196. ThorJ

Evet.
  197. ThorJ

1. Evet, güvenilir. Halen daha destek alıyor. Özellikle Embedded Industry Pro sürümünü önermekteyim. 2. İnternette yazan keylerden herhangi birini kurulum esnasında girebilirsin, ya da eu.cfg ile key girmeyi atlayabilirsin. 3. Çalışmaz. 4. Çalışmaz.
  198. ThorJ

Yardım Anakart & SSD

Açıkçası dolar her dakika uçmaya devam ederken ben olsam i5-7400 ile yoluma devam ederdim. Halen daha güçlü ve performanslı sayılabilecek bir işlemci. M.2 desteği sunan bir Z serisi anakart alıp gayet güzel kullanılır diye düşünüyorum. 1636735633 Kendi adıma konuşmam gerekirse bu sistemde...
  199. ThorJ

Soru Windows 11 TPM 2.0

Hayır
  200. ThorJ

Soru Windows 11 TPM 2.0

O hata O.C. başarısız olduysa çıkar normalde çıkmıyor.
  201. ThorJ

Yardım Sistem toplama! Son demler..

+++ 1636661463 Normal ki. Yeni çıkan bir ürün daha ve Türkiye'ye de yeni yeni geliyor.
  202. ThorJ

Anket Hayatınızda sınavlarda hiç kopya çektiniz mi?

:pensive:
  203. ThorJ

Yardım 1Tb destekliyor denen laptopa 2Tb hdd takılırsa çalışırmı

Maksimum HDD takılma gibi bir durum olmaz ki. Eğer SATA bağlantısı yoksa hiç takılmaz bu attıklarınız. İstediğiniz boyutta HDD'yi takabilirsiniz. Laptop formunda 2.5" demek istemiş olabilirler belki. Bulduğunuz herhangi bir laptop HDD'sini bağlayabilirsiniz.
  204. ThorJ

Soru Hangi Sistem Valorant'da Daha Yüksek Fps Alır?

Bence bunu satmak yerine ekran kartı almanız daha mantıklı.
  205. ThorJ

Keşke satmasaydınız. Yazık olmuş. Önce elinizde olanları ve bütçenizi öğrenmem gerekiyor.
  206. ThorJ

Öneri Herhangi bir ön ödemeli kuruluştan diğer ön ödemeli kuruluşa para gönderme. Ornek paycell den paparaya

Paycell'e eklenebiliyordu bir süredir zaten.
  207. ThorJ

Birinci sistem tabii ki. Evet Valorant işlemciye yönelik ama 5500XT ile 1050Ti arasında baya bir fark söz konusu. Ayrıca 2600 ile 3600 arasında aşırı fazla bir fark da yok.
  208. ThorJ

Yardım Sistem toplama! Son demler..

PSU ve Soğutucu değişse iyi olur. Anakart da belki değişilebilir.
  209. ThorJ

Soru Ryzen 5 5600G İçin Hangisi?

B450M S2H V2'de fena değil ama çipsetin güncel olması ve daha yeni olması açısından ben de B550M Pro öneriyorum.
  210. ThorJ

Rehber Windows Server 2012 R2 Resmi İndirme Linkleri (Yenilendi)

Merhaba arkadaşlar, Hafif olması ve desteğinin kesilmemiş olmasından ötürü Windows Server 2012 R2 indirmek kullanıcılar için Resmi Microsoft sunucularından temin edilebilecek Windows Server 2012 R2 kurulum dosyasının linkini paylaşıyorum. Bağlantılar süresiz ve güvenilirdir. Windows Server...
  211. ThorJ

Yardım Arkadaşım PC toplayacak. Bu sisteme önerileriniz var mıdır?

Çoook pahalı. Bunu almayın. 20K bütçede çok daha iyi şeyler düşünülebilir.
  212. ThorJ

Soru Poco x3 pro alınırmı ?

Bir kere ekran ve işlemci olarak 8 Plus'dan üstün olduğu belli zaten, bence en büyük handikapı kamera da yaratacaktır 8 Plus'dan.
  213. ThorJ

Soru Poco x3 pro alınırmı ?

iPhone 8 Plus'dan geçmeye değeceğini pek zannetmiyorum ama değişmek isterseniz X3 Pro'da güzel bir cihazdır.
  214. ThorJ

Soru Ram i dual channel yapmak

Olur Dual Channel. Baya da fark eder performansı.
  215. ThorJ

Soru Rami 4mü 8mi yükseltmeliyim?

Evet o daha önemli. HDD berbat bir performans verir. ?
  216. ThorJ

Yardım 4gb ram takılı ama 2gb gözüküyor

RAM arızalı ya da sisteminiz 32-bit kurulum ile çalışıyor.
  217. ThorJ

Buluruz.
  218. ThorJ

Yardım Bunun Sorununun Çözümü Nedir?

Hangi işletim sistemi ve sürümünü kullanıyorsunuz?
  219. ThorJ

Aynı değerlere sahip bir 4 GB RAM daha mantıklı olacaktır. Diğer türlü uyumsuzluk görülebilir.
  220. ThorJ

Soru Amazon Japonya'dan Ekran Kartı Alınır Mı?

Şimdi durum şöyle, Ben bu kartı ikinci el olarak satın aldım, alan kişi kutusunu açmamış ama henüz. Satın aldığım kişinin dediğine göre normal TL hesabı ile almış sanırım. 3 haftada da geldiğini demişti.
  221. ThorJ

Yardım Açılışta american megatrends hatası

Fatal Error veriyor. Ondan ötürü sistem başlamıyor. Bu tarz hatalarda genellikle BIOS'a da erişim sağlanamaz. En sağlam yöntem Jumper ile CMOS resetlemek gibi duruyor.
  222. ThorJ

Yardım İ5 650 R7 240 Performansı nasıl olur?

https://tr.aliexpress.com/item/1005003004632238.html?src=google&aff_fcid=fe3d13610d354303acd1a52f432f074f-1636395525977-08505-UneMJZVf&aff_fsk=UneMJZVf&aff_platform=aaf&sk=UneMJZVf&aff_trace_key=fe3d13610d354303acd1a52f432f074f-1636395525977-08505-UneMJZVf&terminal_id=13d2a5784ce745158739b9f7a94b...
  223. ThorJ

Yardım Black shark 3

En az 3 sene götüreceğinden eminim.
  224. ThorJ

Çoğu H serisi 1156 pin anakart X3440 ile uyumlu, eğer i serisi olarak almak isterseniz i7 860'a tekabül eden bir işlemci.
  225. ThorJ

Yardım Black shark 3

Halen daha güçlü aslında. Ama tercih meselesi, bütçe açık ise 4'de tercih edebilirsiniz.
  226. ThorJ

Soru 6-7k arası hazır sistem önerisi?

Kesinlikle + 300 liraya değecek bir sistem abi, bende bunu öneririm.
  227. ThorJ

Yardım Black shark 3

?
  228. ThorJ

X3440'a yükseltirseniz sanal çekirdek ile birlikte sistem şahlanabilir.
  229. ThorJ

Yardım Black shark 3

Ne anlamda mesela? IMEI zaten pasaport kayıtlı ya da yasa dışı yöntemlerle kayıt olacak. (Bu yasadışı işlemli konu forumda yasak normalde) Garanti konusu da keza, muamma. Onun dışında bir sorun olacağını sanmam.
  230. ThorJ

Yardım Black shark 3

Oyun için güzel bir tercih olur.
  231. ThorJ

Soru Amazon Japonya'dan Ekran Kartı Alınır Mı?

Evet bal gibi alınır. Ben şu anda Japonya'dan gelme ELSA RX 580 8 GB kullanıyorum ve hiç bir sorunu yok. Lakin satın alırken ban yeme ihtimaliniz bir hayli yüksek. Hatta yüzde 80 oranla ban riski var öyle diyeyim.
  232. ThorJ

Yardım İş İçin Laptop Önerisi

Bunu almasını pek önermem. "20 GB" olarak tabir edilen RAM muhtemelen 16+4 şeklinde takılmış, pek verimli olmaz diye düşünüyorum.
  233. ThorJ

Yardım Black shark 3

Note 10 Lite'a göre güzel upgrade olur ama ne için kullanacaksınız cihazı?
  234. ThorJ

Soru 2GB Ram Casper Nirvana Üzerinde 64 Bit mi Yoksa 32 Bit mi kullanmalıyım?

İlla 64 bit diye öyle yapmak zorunda değil. Soruya gelince, Windows 8.1 Embedded Industry Pro 64-bit öneririm. Eğer performansından memnun kalmazsan 32-bit deneyebilirsin.
  235. ThorJ

Soru Telefon değişti clash of clans supercell kod gmaile gelmiyor

Spam klasörü demek istiyor arkadaş.
  236. ThorJ

Yardım Kayıt alırken kasmıyor ama video droplu

OBS'de oluyorsa normal.
  237. ThorJ

Soru "Kalitesiz" sınıfına girmeden alınabilecek en uygun fiyatlı telefon.

Oppo A74, Realme 5i, Redmi Note 9 ve Redmi Note 8 Pro'ya bakabilirsiniz bence. Özellikle A74 güzel şeyler vadediyor, fakat sizin bütçenizi bir tık aşıyor sanki. 1636394613 AMOLED çok daha iyi evet ama bozulursa maliyeti de daha yüksek.
  238. ThorJ

Darboğaz olmaz. Ama iyi performans da vermez. İşlemci fazla güçsüz.
  239. ThorJ

Soru Sınavlarınız nasıl gidiyor?

Hoca bakarken zor, Bir de bende problem çözme işi pek yok.
  240. ThorJ

İş performans notlarına kaldı desene. ?
  241. ThorJ

Allah kolaylık versin agam. Genel olarak herkesin durumu pek iyi değil sanırım. Benim nispeten iyi sayılabilir ama fizik ve matematiğim iyideğil.
  242. ThorJ

Hadi herkes sistemini yazsın

Intel Core i7-3770K Kingston HyperX 1600 MHz 8 GB RAM Asus MAXIMUS V GENE Z77 2700 MHz ELSA RX 580 8 GB Ekran Kartı PATRIOT BURST SSD 256 GB WD Scorpio Blue HDD 640 GB Seagate Momentus 750 GB HDD Aerocool VX PLUS 500W PSU
  243. ThorJ

Guzel.
  244. ThorJ

Matematiğim çöp. Gerisi gayet iyi ama. :)
  245. ThorJ

Yardım Sınıfta Kalacakmıyım Yardım Edin?

Katsayısı yüksek dersleri iyi Allah'tan.
  246. ThorJ

Yardım Sınıfta Kalacakmıyım Yardım Edin?

Sadece Fizik'den kaldıysanız sıkıntı olmaz, ama fizik dışında bir sürü ders var. Gerçi yine asıl belirleyici olanlar edebiyat ve matematik.
  247. ThorJ

Öneri Bu İki Sistemden Hangisi Alınır. (İ3 10100f gt1030) vs (Amd Ryzen 3 2200g)

10100F 2200G'nin canını çıkartır. Ben olsam Intel alırdım.
  248. ThorJ

Yardım Bilgisayarımda BIOS'a giremiyorum

@wittroc anlıyormuş bu işlerden isterseniz bir sorun. Kendisi BIOS uzmanıymış. ?
  249. ThorJ

Apple.com kayıt ücreti

Bahsedilen şey ABD ya da diğer ülkelerden direkt olarak satın alınması. TR'den zaten alınıyor onda sıkıntı yok.
  250. ThorJ

Bazen böyle durumlar olabiliyor. Mesela benim yedekte duran Samsung laptobum da Windows 7'den Windows 11'e yükseltince BIOS'a giremez oldu. En son Wincrisis ile çözmüştüm sorunu.
  251. ThorJ

BIOS'u yeniden kurman gerekiyor. Bilgisayarının tam modeli nedir?
  252. ThorJ

USB Kulaklığı Telefona Bağlama?

Bu arabalar için kullanılıyor genellikle. USB kulaklıkta dahili ses kartı olduğu için ek güce ihtiyaç duyuyor, AUX'un sağladığı akım ise yetersiz gelir. Onun yerine OTG destekli bir Type-C to USB dönüştürücü adaptör işe yarayabilir fakat her kulaklık dönüştürücü ile düzgün çalışamayabiliyor.
  253. ThorJ

Öneri 2 bin bütçeli toplama

Biliyorum bende kullandım X3440 sistem. Ama 45 nm işlemciye yatırım yapmasına gerek yok, sadece YouTube için kullanacakmış zaten. DDR4 sistem hem daha güncel hemde daha mantıklı.
  254. ThorJ

Öneri 2 bin bütçeli toplama

Onun yerine Athlon APU neden almasın? 12 yıllık parçalara yatırım yapmak saçma.
  255. ThorJ

Soru Windows 11'i yeni bilgisayara kurmalıyım ?

Destekliyor.
  256. ThorJ

Sar değeri kanser yapar mı ?

Ortalamada diyelim. 1.14'de düşük değil fakat aşırı yüksek değil. Piyasadaki çoğu telefon 1/1.2 bandında takılıyor.
  257. ThorJ

Vücuttan öte beyine verdiği hasar daha fazla. Allah korusun, tümöre kadar sorunlar çıkarabiliyor.
  258. ThorJ

Kısırlık ihtimali var ama yüksek değerlerde söz konusu. Mesela Mi A1, bu cihazların içine giriyor. Kullanılması çok tehlikeli cihazlardan birisi. 1.75 baş için çok ama çok fazla. Keza, farklı bir Xiaomi modeli olan Redmi Note 8 ise şu durumda,
  259. ThorJ

Avrupa 1.6 ve daha düşük değerleri normal olarak kabul ediyor. Bana göre 1'in üstü zararlı sadece. Bence bir sorun olmaz.
  260. ThorJ

Yardım Win7 piksel sorunu

Önemli değil, rica ederim. ?
  261. ThorJ

Yardım Win7 piksel sorunu

Sistem görünüşten öte performansa öncelik vermiş olmalı. Masaüstüne gelip Bilgisayar'a sağ tık yapın. Ardından Özellikleri'i açın. Gelişmiş sistem ayarlarına tıklayın ve Performans Ayarlarına tıklayın. Ekran Yazı Tipi kenarlarını düzelt seçeneğini tikleyin ve uygula deyin. Yeniden...
  262. ThorJ

Soru FX8350 için OC ayarları

Aynen öyle abi. O.C. baya yararlı olacaktır bu işlemci için ama soğutucu yeterli gelir mi acaba?
  263. ThorJ

Yardım Bu hazır sistemi alcam iyimi

Önce bir dene, eğer çalışmazsa alırsın. Ama bence çalışmayabilir.
  264. ThorJ

O görüntü çıkışı her zaman çalışmayabilir.
  265. ThorJ

Soru Sizce Hangisi Vodafone Mi Türk Telekom Mu

Ankara'da Türk Telekom özellikle Çankaya'da ve Keçiören'de gayet iyi, fakat Vodafone'da neredeyse her yerde şebeke sorunu var. Özellikle internet kullanımında full çekiyor gibi görünse de internete bağlanamıyor. Yaşadığınız yere göre değişse de Türk Telekom derim.
  266. ThorJ

Sistem güzel fiyatına göre.
  267. ThorJ

Öneri Windows 11 Harika.

Sorun çıkmamalı. TPM yok ama yine de beklentimin altında kalıyor.
  268. ThorJ

Öneri Windows 11 Harika.

Bence olmamış. Benim sistemim Windows 11 için güzel bir sistem olsa da sorunları var. Ekran alıntısı çöküyor, sürücüden mavi ekran yiyorum ara sıra. Sorunları var. Windows 10 çok daha stabil, gerçi normal çünkü 6 yıl geçti, stabilite konusunda artık sorun olmaması lazım.
  269. ThorJ

Yardım Anakart önerisi

AM3 platformunda AM3+ platformunda dahili TPM desteği olan anakart bulmanız çok zor. İşlemciniz zaten desteklemiyor Windows 11'i.
  270. ThorJ

Yardım Windows 11 valorant TPM 2.0 ve bağlantı hatası.

Anakartınızda TPM yoksa Windows 10'a dönmeniz gerek.
  271. ThorJ

Rehber Windows 11 desteklemeyen bilgisayarlar için Microsoft TPM yöntemi paylaştı

@Sıradan Kullanıcı'nın dediğine ithafen söyledim
  272. ThorJ

Rehber Windows 11 desteklemeyen bilgisayarlar için Microsoft TPM yöntemi paylaştı

Arkadaşlar yöntem çalışmıyor artık. En mantıklısı desteklenmeyen bilgisayarlarda Windows 10 kullanmaya devam etmek gibi duruyor.
  273. ThorJ

Windows XP Starter Edition ISO bulunabilir mi?

8.1 Embedded Industry Pro gayet başarılı? Neden kurulmayacakmış, hala destek de alıyor.
  274. ThorJ

Maalesef artık çalışmıyor.
  275. ThorJ

Soru merhaba neden ramimin tamamınıkullana mıyorum?

Gayet de verir. 2200G kullanan arkadaşım tek kanal 8 GB RAM kullanıyor ve onda da durum aynı. 32 bit ile alakası yok o doğru.
  276. ThorJ

Eğer harici bir ekran kartınız yoksa tamamını kullanmanız pek olası değil çünkü APU RAM'den güç alır.
  277. ThorJ

Normal. O kısım APU'ya ayrılıyor.
  278. ThorJ

Yardım Windows 11 işlemci hatası veriyor

Microsoft'un saçma sistem gereksinimlerine göre işlemcin desteklenmiyor. Ben Setup üzerinde Regedit aracılığı ile bypass ettim TPM ve işlemci desteği sorununu.
  279. ThorJ

Yardım Tpm Siz Güncelleme Alma

Benim de desteklenmiyor ama ben sorunsuzca güncelleme alabiliyorum.
  280. ThorJ

Soru windows 7 kurarken kurulum ekranında fare çalışmıyor

Skylake işlemcilerde sorunsuz Windows 7 kurulumu oluyordu en son.
  281. ThorJ

Evet. MBR seçmeniz lazım.
  282. ThorJ

UEFI kurulum dosyaları yok Windows 7'nin. Legacy olarak yüklemeniz lazım.
  283. ThorJ

Yardım Poco X3 NFC mi Oppo A73 mü?

X3 NFC ile her ne kadar sorunlar yaşasam da A73'den iyi olduğu bir gerçek. X3 öneriyorum.
  284. ThorJ

Soru Xiaomi Redmi Note 9 Pro Bootloader Kilitini İmeisiz Açabilir miyim?

Aslında atılır. İki yolu var. Ya daha önceden kilidi açılmış bir Mi Hesabı ile kilit açmayı denemeniz gerek, ya da EDL mode üzerinden olur bu. Ancak IMEI konularına destek sağlamıyoruz.
  285. ThorJ

Soru İphone 6s ten iphone 7 ye geçilir mi?

Bence gerek yok. İkisinin arasında uçurum bir fark yok zaten.
  286. ThorJ

Yardım Bisiklet ile 17 km gidip gelinir mi ?

Bende bunu düşündüm abi. Güzel bir bisiklet yerine Volta VSA-VSM tarzında elektrikli motorlara da bakabilir bence...
  287. ThorJ

Soru ASUS H81M-K Anakart ile Mining Yapılır mı ?

Yapılır yapılmasına ama çok fazla kartı aynı anda kullanamazsınız o anakartta.
  288. ThorJ

Rehber Sizce Uyumlu Bir Sistem mi?

Anakart LGA 1151, 8-9. nesil için. Yani uyumlu değil.
  289. ThorJ

Yardım Monitörden Görüntü Alamıyorum

BIOS'dan Boot sekmesine gelip Boot Priority sekmesini çekip atar mısınız?
  290. ThorJ

O anakartta Class 0 AMIBIOS 8 vardı yanlış hatırlamıyorsam. Jumper ile ya da pili söküp bilgisayarı o şekilde açmayı deneyerek resetleyebilir BIOS'u. Fakat ben yine de ekran kartından şüphe ediyorum.
  291. ThorJ

Muhtemelen ekran kartınız mefta. R7 265 döneminin en sorunlu kartıydı ve arıza yapmış olma ihtimali çok yüksek.