Arama sonuçlarınız

1. Routinues

Öneri Wi-Fi sinyal güçlendirici önerisi

Herkese merhaba. Yurt dışındaydım ve 1 hafta önce geri döndüm. Yurt dışına çıkmadan önce ev internetimi kapattırıp öyle gitmiştim. Eve döner dönmez TurkNet'e başvuru yaptım ve hızlı bir şekilde TurkNet'li olup internet erişimimi geri açtırdım. Tabii ki bununla kalmayıp kendime yeni bir modem...
  2. Routinues

Yardım Bu sistemde uyuşmayan herhangi bir parça var mı?

KASA = MSI MAG Forge 100M Temperli Cam 2x RGB Fan 120mm Fan ATX Oyuncu Bilgisayar Kasası https://www.hepsiburada.com/msi-mag-forge-100m-temperli-cam-2x-rgb-fan-120mm-fan-atx-oyuncu-bilgisayar-kasasi-p-HBV00000RJOMA Güç Kaynağı = Corsair CV650 650W 80+ Bronze PSU CP-9020211-EU...
  3. Routinues

Öneri Ekran kartı ve monitör tavsiyesi

Arkadaşlar 2500 veya 2750 TL arasında bir ekran kartı tavsiyeniz var mı? Ek olarak 144hz 1ms veya 75 hz monitör arıyorum. Monitöre ayırabileceğim maksimum bütçe 1500 ile 1750 TL arası.
  4. Routinues

Yardım Monitör Dahil 7500 TL Sistem Toplama

Arkadaşlar bir arkadaş için maksimum 7500 TL'ye bir sistem toplamam lazım. Fakat piyasayı biliyorsunuz malum dolar aldı başını gidiyor ekran kartı fiyatları desen zaten uçmuş. Bu fiyata ahım şahım bir sistem beklememesini kendisine zaten söyledim. Toplama konusunda yardım ederseniz ve parça...
  5. Routinues

Silinen dosyaları geri getirmek için program tavsiyeleri

Arkadaşlar silinen dosyaları geri getirmek için kullanabileceğim en iyi program nedir acaba? Böyle geniş çaplı ve tarama yönü iyi olan bir program olursa benim için daha iyi olur. Çünkü çok fazla yanlışlıkla dosya silmişliğim ve bunları geri getirememişliğim var. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
  6. Routinues

Monitörüm de kırmızı kare çizgiler çıkmaya başladı

Herkese iyi forumlar diliyorum. Bu sorun başıma yaklaşık 1 ay öncesinde gelmeye başladı. Kullandığım bilgisayar forum imzam da mevcut oradan bakabilirsiniz. Monitör de önce ufak ufak kare ve yatay dikdörtgen çizgiler çıkmaya başladı bunların ilki kırmızı renkte sonrasında mavi ve sonrasında...
  7. Routinues

Microsoft Visual C++ Runtime Library Hatası

Arkadaşlar yaklaşık 10 dakika önce falan durduk yere bilgisayarımın ekranına şöyle bir hata geldi sebebi nedir acaba?
  8. Routinues

13000 TL Bilgisayar Toplama

Konuyu bir arkadaşımın isteği üzerine açıyorum kendisine maksimum 13000 TL civarında bir bilgisayar toplanmasını istiyor. İnternet de dolaşırken kendisi Teknobiyotik sitesinde şöyle bir hazır toplama bilgisayar görmüş Teknobiyotik X2 AMD Ryzen 7 2700X 3.7GHz, RTX3060Ti 8GB, 16GB Ram, 500GB m.2...
  9. Routinues

Kullandığımız Nicki Kendi Üzerimize Alma

Arkadaşlar geçenlerde Steam'de bir kullanıcının profil açıklama kısmında görmüştüm bu olayı. Kullandığı nickin kendisine ait olduğunu ve başkası kullanırsa hakkında cezai işlem başlatma durumunda para bile alabileceğini söylemişti. Sanırım bir site varmış kullandığınız Nick'i o siteye yazıp...
  10. Routinues

Türk Telekom Müşreti Hizmetleri

Arkadaşlar Türk Telekom Müşteri Hizmetlerinin e-posta adresini bilen varsa lütfen bu konunun altına yorum olarak paylaşabilir mi. Bende vardı fakat unuttum.
  11. Routinues

Sid Meier's Civilization® VI Türkçe Yama

Arkadaşlar Sid Meier's Civilization® VI adlı strateji oyununun Türkçe Yaması var mı? DonanımHaber de gördüm açıklamasında ücretsiz yazıyor fakat indirme linkine tıkladığım zaman kendi çeviri sitelerine atıyor ve ücret istiyor. Ücretsiz temin edebileceğim bir yer var mı?
  12. Routinues

300-500 TL Arası Saç ve Sakal Makine Önerisi

Arkadaşlar normalde Moser adlı markanın https://www.hepsiburada.com/moser-profesyonel-sac-kesme-makinasi-dei-1400-0050-p-SGKS3248 bu ürününü kullanıyorduk. Daha doğrusu babam İnternet üzerinden bu makineyi sipariş etmek istedi ve bizde bunu aldık. Yaklaşık 2-3 yıldır bu makineyi kullanıyorduk...
  13. Routinues

Logitech G402 Hyperion Fury double click ve hiç tıklamama sorunu

Merhaba arkadaşlar... Yaklaşık 5 yılı aşkındır Logitech G402 hyperion Fury fare kullanıyorum. Tam hesaplayamadım çünkü fareyi ne zaman aldığımı unuttum fakat 5 yılı geçmiştir bile 6-7 yıla dayanmıştır kullanma sürem. Her neyse mevzuya geleyim. 1 Yıl önce falan farenin orta tekerlek tuşu yani...
  14. Routinues

Abra A5 V15.2'de Dying Light kasıyor ve donuyor

Merhaba arkadaşlar. Geçen gün Steam üzerinden Cadılar Bayramı indirimine girmiş olan Dying Light oyununu arkadaşlarımla birlikte oynarız diye aldım ve bilgisayarıma kurdum. Daha sonra oyuna girdim ve Online oyunu açmak için ilerlemeniz gereken hikaye kısmına kadar oynadım tabii buna oynamak...
  15. Routinues

Yazılıma Yeni Başlamış Olanlar İçin İşe Yarayabilecek Bazı Örnek Siteler

Merhaba arkadaşlar... Yazılıma yeni başlamış olan birisi için önerebileceğiniz içerisinde üretkenlik ve kendini geliştirme bakımından detaylı kaynaklar ve örnekler bulunan siteleri aşağıda belirtirseniz çok sevinirim. Ben örnek olarak aşağıda belirttiğim iki adet siteyi buldum...
  16. Routinues

Hangi internet servis sağlayıcısını tercih etmeliyim?

Merhaba arkadaşlar. Biraz önce TTNET müşteri hizmetlerine kullandığım internet paketimin bittiğini ve yeni bir pakete geçmek istediğimi söyleyip e-posta atmıştım. Yarım saat önce bana telefondan dönüş sağladılar ve bana şu anda kullandığım paketin (yalın ultranet Plus (16 Mbps’e kadar) 100GB...
  17. Routinues

Türk Telekome-posta adresine nasıl ulaşabilirim?

Merhaba arkadaşlar... Türk Telekom şirketinin müşteri hizmetlerine e-posta yoluyla irtibat kurmak istiyorum, fakat ne kendi sitelerinde ne de internet de aradığım kadarıyla e-posta adreslerini bulamadım lütfen birisi yardımcı olursa çok sevinirim arkadaşlar.
  18. Routinues

Maksimum 3000 TL bilgisayar toplama

Merhaba arkadaşlar.. Arkadaşım için açıyorum bu konuyu maksimum 3000 TL'ye bir bilgisayar toplanmasını istiyor yardımcı olursanız çok sevinirim. Kendisi bana teknobiyotik sitesinden aşağıdaki sistemi attı Teknobiyotik A2.5 - AMD Ryzen 3 1200 3.1GHz, RX560 4GB, 8GB Ram, 240GB SSD Oyuncu...
  19. Routinues

Kopyala yapıştır yapamıyorum

Arkadaşlar CTRL-A yaptığımda yazılı olan metni seçiyor fakat ne mouse ile ne de klavye ile CTRL-C ve CTRL-V kısayollarını kullanamıyorum çalışmıyor sizce sebebi nedir? Bu sorun 1 saat önce meydana geldi ve herhangi bir ayar ile falanda oynamadım durduk yere böyle oldu sebebini bulamadım yardımcı...
  20. Routinues

250-350 TL Arası oyuncu mouse önerisi

Evet arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi bana minimum 250 TL maksimum 350 TL civarlarında bir gaming mouse lazım. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
  21. Routinues

Maksimum 250 TL oyuncu kulaklığı

Merhaba arkadaşlar... Başlıkta da belirttiğim gibi bana maksimum 250 TL fiyatlarında bir oyuncu kulaklığı lazım. Şuan da kullandığım kulaklığın mikrofonundan acayip derece rahatsızım sanki sesimi başka birisi konuşuyormuş gibi karşıya iletiyor. Tavsiye edeceğiniz kulaklığın segmentine göre...
  22. Routinues

Windows güvenlik duvarı açılmıyor

Merhaba arkadaşlar. Bugün durduk yere bilgisayarımda böyle bir sorun ile karşılaştım. Windows güvenlik duvarımı kullanamıyorum hiç bir türlü açılmıyor. Görev çubuğundaki güvenlik duvarı simgesinin üzerinde kırmızı çarpı işareti çıkıyor. Bilgisayarı yeniden başlattığımda görev çubuğunda yer alan...
  23. Routinues

Televizyonun sol köşesinde kararma var

Merhaba arkadaşlar. Dün gece televizyonda hiç böyle bir şey yoktu sorunsuz çalışıyordu televizyonu kapattık ve uyuduk. (Babam televizyonun dinlenmesi için her zaman kapattıktan sonra fişlerini falan da çeker soğusun diye.) Bugün öğleden beri televizyonun sol üst tarafında bir kararma var ve sol...
  24. Routinues

Kitap Okuma Grupları

Herkese selam. Arkadaşlar kitap okuma grubu arıyorum önerebileceğiniz kitap okuma grupları var mıdır varsa nelerdir? Not: Telegram, WhatsApp gibi uygulamaların grupları da olabilir.
  25. Routinues

YouTube oynatma hatası

Arkadaşlar son bir haftadır youtube da video izlerken, videoya tıkladığımda daha video açılmadan böyle bir hata ile karşı karşıya kalıyorum ve bu genelde bütün tıkladığım videolarda çıkıyor sizce bu sorunun sebebi nedir? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
  26. Routinues

6000TL'ye Bilgisayar Toplama Tavsiyesi

Merhaba arkadaşlar. Şu anda kullandığım Monster Notebook'u satıp 6000 TL ye bir masaüstü bilgisayar toplamaya karar verdim. İtopya sitesinden kendim 2-3 adet değişik parçalarda topladım fakat sizlerinde yardımını ve düşüncelerini almak isterim. Topladığınız bilgisayarları aşağıya bırakırsanız...
  27. Routinues

Laptop Fan Soğutucu Önerisi

Merhaba arkadaşlar. Monster Notebook Abra A5 V15.2 notebook kullanıyorum bilgisayarın fan sistemi aşağıdaki gibi. Sizce bu laptop için en uygun fan soğutucusu hangisidir? Önerilerinizi bekliyorum. Bilgisayarımda monster yazılımı var ve turbo mod tuşu var bu modu açtığımda laptopun fanları...
  28. Routinues

Microsoft Visual C++ 2015 Kurulum başarısız oldu hatası

Merhaba arkadaşlar... Witcher 3 oyununda konsol modu yapmak için bu programın yüklenmesi lazım bilgisayara fakat yükleyemiyorum sizce sebebi nedir? Aşağıda bu ürünün başka bir sürümü zaten yüklü diyor fakat ben denetim masasında 2015 visual sürümü göremiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
  29. Routinues

Türk Telekom rezaleti

Herkese selam arkadaşlar. ? Bugün size TTNet ile yaşadığım bir olayı anlatacağım. Ben İstanbul/Beykoz da ikamet ediyorum ve Ocak ayının ilk haftasında İstanbul da havaların durumunu ve çıkan fırtınayı herkes biliyor. Bayağı güçlü ve sert rüzgarlar esiyordu. Hatta bizim bahçeden balkona uzanan...
  30. Routinues

Ev İçerisine Kütüphane Önerisi

Arkadaşlar normalde kitaplarımı bilgisayar masamın raflarına ve boş gözlerine koyuyordum fakat yer yetersizliği yaşıyorum. Bu yüzden kendime kütüphane almaya karar verdim fakat sizce alınır mı yoksa bir marangoza yaptırmalı mıyım? Şahsen 2 ay önce 3DSMax programında kendime bir kütüphane...
  31. Routinues

500 TL Bilek desteği olan klavye önerisi

Arkadaşlar bütçe maximum 500 TL. Bilek destekli mekanik klavye arıyorum. Fakat Switch'leri fazla ses çıkarmayan Switch'lerden olursa çok sevinirim.
  32. Routinues

Windows 10 Güvenlik Duvarı Gözükmüyor

Arkadaşlar şöyle bir sorun ile karşı karşıyayım. Bilgisayarın başlat düğmesine bastım ve başlattım. Bilgisayar masaüstüne geldiğinde laptopun fanları aşırı derece hızlı çalışmaya başlıyor. Ne kadar çalıştığına bakmak için görev çubuğuna sağ tıklayıp görev yöneticisini açıyorum ve fanlar yavaş...
  33. Routinues

Unfollow Programı Tavsiyesi

Arkadaşlar normalde Followers Assistans kullanıyordum fakat bugün itibari ile uygulamaya girmeye çalıştığımda bir takım kod isteyen bölüm çıkıyor ve ne yazsam kabul etmiyor o yüzden uygulamayı sildim. Sizin bildiğiniz güzel bir unfollow programı var mı ? İlla Gogle Play Storde'da olmasına...
  34. Routinues

İnstagram Hesabımı Nasıl Silebilirim

Arkadaşlar sosyal medya'dan bir süre elimi ayağımı çekmek istiyorum bu yüzden İnstagram hesabımı dondurmak veya kapatmak değil tamamen silmek istiyorum yani daha önce hiç böyle bir hesap oluşmamış gibi. Bu mümkün mü ? O kadar gezdim İnstagram'ın ayarlarında fakat böyle bir yer bulamadım.
  35. Routinues

PDF Programları

Arkadaşlar Adobe Acrobat Reader DC haricinde bildiğiniz ücretsiz pdf programı var mı ? Varsa yorumlarda belirtirseniz çok sevinirim.
  36. Routinues

Bilgisayar Kendi Hoparlörünü Görmüyor

Selam arkadaşlar... Dün gece bilgisayarıma format attım ve realtek driverini yükledikten sonra laptopum kendi hoparlörünü görmemeye başladı, ses sadece ses sistemimden geliyor ve zaten bilgisayarda sadece ses sistemimi görüyor. Sizce bunun sebebi nedir ve herhangi bir çözümü var mıdır ? NOT...
  37. Routinues

Caps Lock Tuşum Küçük Harfe Geçmiyor

Arkadaşlar PUBG oynarken sağ alttan anlam veremediğim bir bildirim çıktı ve bende istemsizce bildirimin üstüne tıkladım ve caps lock tuşum sadece büyük harf yazıyor küçük harfe geçmek için sol shift tuşuna basmam gerekiyor fakat ben böyle bir ayar yapmadım, oyun oynarken alttan çıkan bildirime...
  38. Routinues

Windows Kilit Ekranı Parola Kaldırma

Arkadaşlar bilgisayarıma yeni format attım ve Windows 'un lanet olası hiç sevmediğim özelliği formattan sonra kurulum yaparken şifreyi zorunlu kılması. Kilit ekranı parolası olarak PİN kullanıyorum ve bunu kaldırmak istiyorum çünkü bilgisayarda hızı seviyorum ve hızlı olmasını istiyorum...
  39. Routinues

Driver Güncelleme Programları

Arkadaşlar bildiğiniz otomatik driver güncelleyen program varsa aşağıda belirtirseniz çok sevinirim. Ben eskiden İobit Driver Booster kullanıyordum gayet güzeldi fakat bu forumda takılırken İobit'in programlarının pc yi yavaşlattığına dair konular okuyunca kaldırmıştım sizce tekrar yüklemeli...
  40. Routinues

Bilgisayar Masaüstünde %100 CPU Kullanıyor

Arkadaşlar normalde böyle bir şey yoktu fakat dün gece 12'den sonra başıma geldi tuhaf bir şekilde anlam veremedim. Bilgisayarı açma düğmesine basıyorum ve bilgisayar açılıp karşıma masaüstü geldiğinde ben hiçbir işlem yapmasam bile görev yöneticisini açtığımda işlemcinin kendi kendine %90 veya...
  41. Routinues

Sizce Hangi Antivirüs Programını Kullanmalıyım?

Arkadaşlar eskiden Antivirüs programı kullanıyordum fakat yeni bilgisayarıma hiç Antivirüs programı indirmedim. Sebebi ise bilgisayarı az da olsa yavaşlatması ve sistem açılışını uzatması. Eskiden kullandığım Antivirüs programları şunlar; ESET - Kaspersky - Avast Sizce en iyi Antivirüs...
  42. Routinues

Windows Güvenlik Duvarım Çalışmıyor

Arkadaşlar yaklaşık 1 haftadır bilgisayarımın Windows Güvenlik Duvarı çalışmıyor. Aşağıya karşılaştığım sorunun resimlerini bıraktım yardımcı olursanız çok sevinirim. NOT: Sorunu çözemediğimiz takdirde önerebileceğiniz bir Antivirüs programı varsa yorumlarda belirtirseniz çok sevinirim.
  43. Routinues

TürkNet'e geçilmeli mi?

Arkadaşlar ilk bilgisayarımı 5. sınıfta almıştım ve 5. sınıftan beri TTNET kullanıyorum. Kullandığım paket Yalın ULTRANET (16Mbps'ye kadar) 100 GB ve aylık paket ücreti 70-75 TL arası. Fakat kullandığım paketten memnun değilim. Sizce TTNET'de kalıp başka bir pakete mi geçmeliyim, yoksa...
  44. Routinues

Uygulama Kaldırma Programları

Arkadaşlar Revo Uninstaller veya IObit Uninstaller tarzı bildiğiniz daha güzel uygulama silme programları varsa benimle paylaşır mısınız?
  45. Routinues

Windows Kilit Ekranı Parola Kaldırma

Arkadaşlar gizliliğe pek önem veren biri değilim, zaten gizleyecek bir şeyimde yok bilgisayarımda, o yüzden rahatım ve her zaman şifresiz takılmışım dır. Ayrıca şifre yazmaktan, girmekten nefret ederim. Telefonumda bile pin yoktur o derece sevmiyorum. Bilgisayarıma Format attım ve Microsoft...
  46. Routinues

Windows 10 "0x80070424" Güncelleştirme Hatası

Arkadaşlar bilgisayarımın güncelleştirme bölümünde şöyle bir hata alıyorum. 4-5 gün önce falan bilgisayarım güncelleştirme yapıyordu, sanırım gece vakitleri idi, bende farkında olmadan oyundan çıkıp bilgisayarı direk kapatmıştım, acaba bununla ilgili bir şey olmuş olabilir mi? Ne bileyim...
  47. Routinues

Kitaplardaki Bilinmeyen Terimler

Selamlar ✋ Arkadaşlar yaklaşık 4-5 yıldır aralıksız kitap okuyorum ve hala karşıma bilmediğim yeni terimler çıkıyor. Bu konuyu açma amacım altına sizlerinde bildiği terimleri yazıp diğer bilmeyen herkesi bilgilendirmek. Ben genelde Türk tarihi ile ilgili kitaplar okurum ve bu kitapların...
  48. Routinues

Notebook 300-400 TL HDD Tavsiyesi

Arkadaşlar bilgisayarımın linkini aşağıya bıraktım bakmak isteyenler göz atabilir. TIKLAYARAK GİDEBİLİRSİNİZ EDİT: Linkteki bilgisayarda SSD olarak 256GB M.2 Sata 3 SSD bulunuyor. Ama ben bunu bilgisayarı almadan önce özelleştir ve sepete ekle bölümünden 99 TL fark verip, 256GB SAMSUNG PM981...
  49. Routinues

SSD Gerekli Depolama Alanı Sorunu

Herkese selamlar... Arkadaşlar sorun şu; Steam'den Payday 2 Ultimate Edition oyununu aldım yani full dlc'li versiyonunu. Aşağıda gördüğünüz gibi C diskimin özelliklerini yani toplam depolama alanımı ve şuanda boşta olan depolama alanını attım. 75 GB boşta depolama alanım var daha. Şimdi...
  50. Routinues

Steam İstek Listesi (BUG)

Steam istek listem'de şuanda 3 adet oyun bulunmakta. Biliyorsunuz ki Steam Grand Prix olayı var ve bildiğim kadarı ile birinci gelen takımın istek listesindeki ilk 3 oyunu kullanıcıya veriyorlar. Şuanda istek listemde gördüğünüz gibi 3 adet oyun var fakat yukarıda 4 yazıyor bunun sebebi ne...
  51. Routinues

Steam Çizim Vitrini

Herkese selamlar ? Arkadaşlar steam'da 10 level olduktan sonra biliyorsunuz ki profilinize çizim vitrini ekleyebiliyorsunuz. Bende daha yeni 11 level oldum ve çizim vitrini eklemeye çalıştım fakat arka plan ile uyumlu çizim vitrini yapacağım anlamayanlar için video linki altta. VİDEO Gelelim...
  52. Routinues

Hüseyin Nihal Atsız ''Ruh Adam''

Herkese selamlar. Arkadaşlar Hüseyin Nihal Atsız'ın RUH ADAM kitabını almayı düşünüyorum fakat internette bunun 2 tane çeşidine denk geldim aralarındaki fark nedir ?? Kitabı okuyan arkadaşlarım yardımcı olabilirse sevinirim. Ruh Adam Atsız - Ruh Adam
  53. Routinues

Türk Tarihini Anlatan Siteler

Herkese selamlar.. Arkadaşlar Türk tarihine aşırı bir ilgi ve merak duyuyorum evimde Türk tarihi ile ilgili bir çok kitap var ve hepsini bitirdim ve kitap okuma alışkanlığımı da bu kitaplar sayesinde kazandım ama şimdi maddi durumum biraz kötü o yüzden kitap alamıyorum zaten toplu kitap...
  54. Routinues

The Witcher (1) Enhanced Edition Yapılamayan Görevler

Herkese selamlar arkadaşlar... İnternet de araştırdığım kadarı ile Witcher 2 ve 3'ün baya videosu,oynanışı,oyun tanıtımı ve hikaye gibi şeyleri çoğu kişi tarafından çekilip oyunculara sunulmuş. Fakat gel gelelim The Witcher Enhanced Edition yani The Witcher 1 oyununa dair açıklayıcı bir video...
  55. Routinues

Kişiye Özel Avatar Yapımı

Arkadaşlar photoshop'dan iyi anlayan birisi varsa bana gönüllü olarak isteyeceğim resmi hazırlayabilirmi ?
  56. Routinues

Windows 10 Version 1903 ''06'' Toplu Güncelleştirmesi

Merhaba arkadaşlar.. Lanet olsun bu 1903 sürümüne diyerek sözlerime başlamak istiyorum tam bir rezalet ve felaket olmuş. Takılmalar mı dersiniz, donmalar mı dersiniz, hatalar mı dersiniz ne ararsanız bu sürümde maşallah. Bilgisayarın güncelleştirmeler bölümüne giriyorum ve güncelleştirmeleri...
  57. Routinues

Mouse Titreme Sorunu

Herkese merhabalar.. Arkadaşlar son 1 haftadır başıma geliyor ara sıra ekranda mouse'un sembolü olduğu yerde yukarı aşağıya aşırı seri bir şekilde titriyor. Sizce bu sorun neyden kaynaklanıyor ??
  58. Routinues

Tanışma Konusu / hazreti davut

Merhabalar ? Adım : DAVUT Yaşım : 22 Tuttuğum Takım : FENERBAHÇE Katıldığım il : İSTANBUL İlgilendiğim Bölümler : Bilgisayar, Donanım, Bilgisayar Oyunları, Telefon, Grafik Tasarım ve Kitap bölümlerinde bilgiliyim. En sevdiğim film : Who Am I En sevdiğim ünlü : Alex De Souza En...
  59. Routinues

Windows sürümünü formatsız eskiye çevirme

Arkadaşlar şuanda windows'un 1903 güncellemisini kullanıyorum ama herkes bu güncellemeye tam bir facia diyor bende zaten beğenmedim donmalar kasmalar ve takılmalar yapıyor 1809 sürümünü yüklemek istiyorum windows'u eski sürmüne format atmadan getirmenin bir yolu var mı ??
  60. Routinues

Monster Notebook Overclock

Arkadaşlar overclock hakkında pek çok bilgi duydum ve biliyorum ama hayatım boyunca hiç bir bilgisayarımı overclock yapmadım o yüzden bu konuda sizden yardım alacağım, aklımda bazı sorular var aşağıda belirttim cevaplarsanız çok mutlu olurum. Overclock nedir ? Overclock neden yapılır ...
  61. Routinues

Monster Notebook Abra A5 V15.2 Takılma ve Donma Sorunu

Hepiniz merhaba arkadaşlar. Öncelikle şunu belirteyim uzun bir konu olacak gerek metinler ile gerek resimler ile sorunumu anlatmaya çalıştım lütfen okuyun ve bilgileriniz benimle paylaşın her türlü bilgiye açığım herkes kendi düşüncelerini yazabilir. Bilgisayarı alalı 1.5 ay falan olacak...
  62. Routinues

Bilgisayardaki Ses Paneli

Merhabalar... Arkadaşlar öncelikle sorunu anlatayım. Şimdi bu sorun başıma 2 gün önce google chrome'u güncelledikten sonra geldi. Normalde böyle bir şey çıkmıyordu. Sorunu aşağıda resimler ile belirteceğim. 1-) Masa üstündeyken sesi açıp kapadığımda tek panel çıkıyor bu zaten normal böyle...
  63. Routinues

Windows 10 Ses Arayüzü

Eskiden şarkı dinlerken kare içine aldığım chrome.exe yazan dikdörtgen bölüm çıkmıyordu ama şimdi çıkmaya başladı bunu kapatmak için herhangi bir ayar var mı ??
  64. Routinues

Windows 10 Ses Arayüzü

Beyler eskiden şarkı dinlerken kare içine aldığım chrome.exe yazan dikdörtgen bölüm çıkmıyordu ama şimdi çıkmaya başladı bunu kapatmak için herhangi bir ayar var mı ??
  65. Routinues

Kedim Çişini Tutamıyor

Herkese merhaba arkadaşlar... Kedimin adı Karamel, cinsiyeti dişi yaklaşık 1 veya 1.5 yaşlarında daha önceden hiç böyle bir şey yapmamıştı yeni yeni yapmaya başladı. Geçenlerde de ben çekyatta yatıyorken göğsümde uyuyordu, göğsümde uyumaya bayılır... mutfağa gitmek için kedimi aşağıya...
  66. Routinues

Hepsiburada.com Rezaleti

Herkese merhaba arkadaşlar 2020 yılı için TYT sınavına çalışmak amaçlı hepsiburada.com sitesi üzerinden Antrenmanlarla Matematik 1 ve 2' nin kitaplarını sipariş verdim. Fakat benim evime gelen sadece tek bir kitap oldu oda Matematik 2 kitabı yani anlayacağınız 1 hala gelmedi. Hepsiburada...
  67. Routinues

Gize’de 4500 Yıllık Bir Lahit Keşfedildi

Son zamanlarda Antik Mısır’la ilgili bazı heyecan verici gelişmeler yaşanıyor. Nisan ayında ilk firavunlardan birine ait olduğu sanılan 4000 yıllık bir lahit, tüm dünyanın izleyebileceği bir canlı yayınla açılmıştı. Gösterilen ilgi, Mısır yönetiminin hoşuna gitmiş olacak ki bu tür etkinlikler ve...
  68. Routinues

İstanbul kartın market alışverişlerinde de kullanılması

BB iştiraki Belbim ve Migros, İstanbulkart'ın market alışverişlerinde de geçerli olması için protokol imzaladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Belbim AŞ ve Migros Tic. AŞ arasında 10.01.2019 tarihinde imzalanan protokol ve entegrasyonu tamamlanan proje ile İstanbulkart'ın şehir yaşam...
  69. Routinues

Hdmı Kablosu Ekran Boyutu Sorunu

Herkese merhaba arkadaşlar.. Sorunu anlatayım hemen bilgisayarın markası Monster Notebook Abra A5 V15.2 pc yi alalı 1 ay falan olacak peder HDMI kablosu ile maçları televizyondan izlemek için gitmiş HDMI kablosu almış bende denemek için takıyım dedim taktığımda bilgisayarın masaüstü ekranını...
  70. Routinues

Çarpışma 24. Bölüm - Ön İzleme (Final)

71. Routinues

Atatürk ve Fenerbahçe

BAŞKA BİR SİTEDEN ALINTIDIR
  72. Routinues

PFDK, Hasan Şaş'a 8 maç ceza verdi!

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Galatasaray Yardımcı Antrenörü Hasan Şaş'a Medipol Başakşehir maçındaki sportmenliğe aykırı hareketi, görevliye yönelik saldırısı ve tekerrürü nedeniyle 8 maç men ve 31 bin 200 TL para cezası verdi. Tıklayarak habere gidebilirsiniz.
  73. Routinues

Layers of Fear 2

Yeni çıkan oyun hakkında ne düşünüyorsunuz fikir ve görüşlerinizi alabilirmiyim KAYNAK
  74. Routinues

Türk Tarihini Sevenler Buraya Toplansın

Evet arkadaşlar bugüne kadar hep Türk tarihini merak etmişimdir ve merakımı gidermek için hep usta yazarların ellerinden çıkan kitapları okumuşumdur. Örneğin; İlber Ortaylı, Halil İnalcık, Ahmet Taşağıl, Ahmet Haldun Terzioğlu, Çağlayan Yılmaz v.s gibi isimler. Şimdi gelelim Türk tarihi ile...
  75. Routinues

? 2019 TYT Soru Bankası Önerileri ?

Herkese merhabalar... Adım Davut, 22 yaşındayım. Örgün eğitimde 9. sınıfta iki kere sınıfta kaldığım için hırs yapıp açık liseden liseyi bitirme kararı verdim ve kendimi toparlayıp bitirdim. Şuan diplomam okulda daha almadım fakat basıldığı anda alacağım. Gelelim sorunumuza Arkadaşlar ben...
  76. Routinues

Atatürk'ün Neden Bir Dünya Lideri Olduğunu Daha İyi Kavramanızı Sağlayacak Bazı Bilgiler

Hiç yurt dışına çıkmadığını, bütün liderlerin onu Türkiye de ziyarete geldiklerini, Atatürk'ün dünyada başöğretmen sıfatlı tek lider olduğunu, Bir geometri kitabı yazdığını. üçgen, açı, dikdörtgen gibi ve 48 tane geometri teriminin (Türkçe) isim babasını bu yazdığı kitapla bizzat Mustafa Kemal...
  77. Routinues

Atatürk'ün Ünlü 'Türk, Öğün, Çalış, Güven' Deyişindeki 'Öğün' Ne Anlama Geliyor?

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Türk, Öğün, Çalış, Güven" sözündeki öğün kelimesinin aslında ne kadar yanlış anlaşıldığı ile alakalı aydınlanmamı paylaşmak istiyorum. Türk, "Öğün", "Çalış", "Güven"... sözündeki "öğün" aslında neymiş ? Atatürk'ün Türk milletine söylediği söz, hep yanlış...