Arama sonuçlarınız

1. G

İpucu Pardus Disk Kalıp Yazıcı - Windows ISO Yazma

Bu ne arkadas her yer pardus.
  2. G

Yardım witcher 3 yüksek sıcaklık

Normal kardesim.
  3. G

İpucu Epic Games - Saints Row: The Third Remastered (Linux içerir!..)

Native mi oyun?
  4. G

İlle De Linux Kullanılır Mı?

Cehalet kokuyor konu.
  5. G

İlle De Linux Kullanılır Mı?

Evet o kadar kusursuz ki belli aralıklarla masaüstünün ekran görüntüsünü microsoft'a gönderiyor.
  6. G

Arch Linux - Risk Of Rain 2 Anniversary Oyun Performansı

Yavaş kardeşim torrent network çökecek.
  7. G

Çok Çirkin Bir Kızım

Önemli olan insanlar olmadan da yaşayabilmektir. İnsanların becilliği bırak onların çirkinliği olsun sen bu merkezde düşünme.
  8. G

Çok Çirkin Bir Kızım

Kalbin güzel olsun yeter bu hayatta bir gün dünyayı gönül gözüyle izleyebilen ruh eşini bulacaksın merak etme.
  9. G

Gentoo Wpa_Supplicant Kurma

Technopatta var aynı konu, oradan yazdım.
  10. G

Linux ekran görüntülerinizi paylaşın

Var
  11. G

Gentoo Nasıl Kurulur?

Anlatarak kurulacak bir sistem değil Gentoo. El kitabını kullanamıyorsan kuramazsın.
  12. G

Gentoo Nasıl Kurulur?

ext4 olarak formatla. Gerisi burada anlatılıyor. https://wiki.gentoo.org/wiki/Handbook:AMD64/tr
  13. G

Gentoo Nasıl Kurulur?

PArtisyon disk bölümüne verilen ad. 194MB olan dosyayı indireceksin.
  14. G

Gentoo Nasıl Kurulur?

Kuracağın partsiyonu oluşturup formatlayacaksın. Oluşturduğun yeni partisyona Gentoo stage3 arşivini açıp chroot olacaksın. Ardından Gentoo amd64 el kitabında yazan yönergeleri takip edeceksin.
  15. G

Gentoo Nasıl Kurulur?

Gentoo kurmak için Gentoo LIVEDVD kullanmana gerek yok. Herhangi bir live ortamdan kurabilirsin.
  16. G

Gentoo Linux Kurulumu

Bakış açına bağlı. Bence Ubuntu zaman kaybı mesela veya Ubuntu gibi instabil olan diğer dağıtımlar. Çözüm seçenekleri de çok az insanı kısıtlayan dağıtımlar bunlar. Gentoo insana mide bulandırıcı sorunlar yaşatmaz. İşlemcinin hızlı olması yeterli.
  17. G

Wine internete bağlanmıyor

Başka bir repodan kur Wine'ı.
  18. G

Biraz sürecek gibi ya inşallah bugüne halledebiliriz.
  19. G

PNM OS nedir? Neyi hedeflemektedir?

GPL Lisansının kötüye kullanımının bir başka örneği.
  20. G

Maviler mor olarak printleniyor

Monitörünün renk kalibrasyonunda problem olabilir aynı resimleri başka bir makinada kontrol et gerçekten maviler miymiş.
  21. G

Terminalden kurtulun, son kullanıcı için basitleştirildi

Haklısın aslında Linux'u biraz daha fazla sevdirebilirsen GNU'ya birşeyler kazandırmış olursun.
  22. G

Emeğine saygım var tabii ki ama çok gerekli görmüyorum. Bahsettiğim gibi bir programla linux paket yöneticisini terminalde kullanımını kolaylaştıran bir proje yapsaydın daha orjinal ve insanları terminale ısıtma yolunda güzel bir uğraş olurdu çünkü eninde sonunda o terminali kullanacaklar veya...
  23. G

Onun yerine terminali sevin diye bir program yapsaydın çok unix-like olurdu.
  24. G

Ubuntuyu siliyorum :(

Bende 80 tane Linux oyunu yaklaşık 30 tane de Windows oyunu çalışıyor.
  25. G

Windows mu Linux mu?

Witcher 2 Enhanced Edition. Evet native oyun.
  26. G

Windows mu Linux mu?

Var gördüğün gibi.
  27. G

WWE 2K BATTLEGROUNDS - Arch Linux - Wine-staging 5.18 ve dxvk 1.7.1

Bende severim oyun oynamayı. Kim demiş Linux'da oyun oynanamaz diye.
  28. G

Norm Ender'in yeni şarkısının teaserı Instagram'da 182 milyon izlendi

Ben sanat kısmıyla ilgilendiğim için türkçe rap dinlemiyorum. İçimden ne yapılana sanat, ne de yapana sanatçı demek gelmiyor açıkcası.
  29. G

Norm Ender'in yeni şarkısının teaserı Instagram'da 182 milyon izlendi

Mantıken 1 milyon followerın o şarkıyı 180'er kez dinlemesi gerekiyor. Kusmazlarsa tabi.
  30. G

GNU/Linux yedek .iso dosyası nasıl alınır?

Rsync,Timeshift,tar,cp seçeneklerinden bir tanesiyle yedek alabilirsin. Ayrıca yeniden kurmak sorunları çözmez tekrar aynı sorunla karşılaşma ihtimaliniz %90.
  31. G

ubuntu dosya adı neden kırmızı

Benim bildiğim kırık linkler kırmızı görünür.
  32. G

Bilgisayarı kapatamıyorum.

Harddiskler yük altındaysa genelde bunun bitmesini bekler sistemin.
  33. G

Ubuntu kurarken hata alıyorum

Önemli değil ya ben terminal kullanmaktan keyif alıyorum zaten.
  34. G

Doğrudur dd ile yazdırmak çözüm olabilir.
  35. G

Dmesg'den bakabildiklerine göre bilgisayarlar boot edilebiliyor demektir. Yeterlidir umarım. ACPI Error - Red Hat Customer Portal Frequent ACPI errors in dmesg ring buffer · Issue #827 · netdata/netdata...
  36. G

Gayette karşılaştığım 4.19 kernelle aldığım bir hata sistemim açıkken dmesg'ye bakıp görmüştüm. Kusra bakmayın sizinle muhattab olup kalitemi daha fazla düşüremeyeceğim. Linux Mint forumları da olmazsa olmazım zaten. Yani işin özüne gelirsek Manjaroda aynı hatayı almasına rağmen boot...
  37. G

P Powertop kurarak ACPI her donanım için açık mı öğrenebilirsin. Screentshottaki gibi tunables kısmında gösterir bende durum böyle.
  38. G

O zaman alırsın pci adresini sadece o portun güç yönetimini kapatırsın. Özrün kabahatinden büyük. 1599336574 Acpi modüler aslında Batarya modülü yüklü diyebiliriz, ama diğer fonksiyonlardan bu şekilde emin olamayız.
  39. G

Bir ACPI hatası aldın diye ACPI'ı toptan kapatmak nerde görülmüş kardeşim. Adamın bilgisayarının açılmamasının sebebinin Acpi sorunu olduğunu nerden anladın sen kernel konsolunda okuduğun her acpi uyarısını ciddiye alıp acpi mı kapatıyosun. Ne komik insanlar var ya.
  40. G

Benimki ısınmıyor arkadaşım nerden uyduruyorsun bunca şeyi. Bir laptopu acpi kapalı kullanmanın mantığı nedir adam gitsin Windows kursun haksız çıkınca da saçmalığın dibine vurdun harbiden.
  41. G

Isınır kardeşim. Istermisin text editor çalıştırdığında 80 derece olan bilgisayar? İstiyorsan buyur tavsiyede bulunmaya devam et. BEnde çalışıyor güç yönetimi doğru düzgün. Kurduğun cümleler hiç de iç acıcı dygular uyandırmıyor üzerimde nedense. 1599334521 Linux'ta güç yönetimi düzgün çalışmaz...
  42. G

Girişte grub hatası

İkiside aslında Ubuntu olduğundan olabilir mi?
  43. G

Dostum Acpi hataları genelde sistemin boot edilmesine engel olmaz o yüzden söylüyorum yarım yamalak da olsa çalışan acpi hiç çalışmayan acpi dan daha iyidir en azından bilgisayarın havaya uçma riski olmaz. Ayrıca acpi kapattım onun yerine Apm devreye girecek diye bir olay yok. Çalışacağına bile...
  44. G

acpi=off pek yakışıklı bir çözüm değil açıkcası.
  45. G

Acpi hataları için yapılabilecek şeyler. Kernel command line a pci=nommconf eklemek veya kernel versiyonunu değiştirmek olabilir. Ayrıca çok fazla önemsemene gerek yok birçok insan bu sorunları yaşıyor zaten. Laptopun düzgün çalışıyorsa biraz pil ömründen feragat edeceksin.
  46. G

Yurt Dışına Taşınmak İster Miydiniz?

Ben bildiğin uçarım. Maymundan hallice zekaların geleceğime karar verebilmesi bana göre değil.
  47. G

ACPI Açtığımda Touchpad Kapanıyor

cat /proc/bus/input/devices | grep Touchpad Olabilir.
  48. G

ACPI Açtığımda Touchpad Kapanıyor

Touchpadin markası ve modeli nedir?
  49. G

Bu Bilgisayarı Kaça Satabilirim

MSi ne kadar kaliteli bilmiyorum ama aldığım ilk msi laptop 2 hafta sonra bozulmuştu, acer asus ile yaşamadım hayatımda boyle birşey.
  50. G

Eski bilgisayarıma Linux kurmalımıyım ?

Yok kardeşim niye sinirli olayım.
  51. G

ordan heyecanlı gibi mi görünüyorum?
  52. G

Deneme
  53. G

Kullan o zaman kardeşim birşey kaybetmezsin. Ben onlarca windows oyunu kurdum mesela cillop gibi çalışıyor.
  54. G

En iyi Online Oyun

World warcraft nasıl olmaz?
  55. G

Bilgisayarım neredeyse sadece gpu kullanıyor

Arkadaşlar bir sorun yok, oyunlar zaten Gpu üzerine daha fazla yük bindirirler. Vsync kapalı olduğu sürece sistem verebileceği maksimum fpsyi verir buda gpuya %100 yük bindirir işlemci ise genelde %100 kullanılmaz çünkü oyunlar o kadar Cpu gücüne ihtiyacı olmaz.
  56. G

O sistemle kullanabileceğin çok güzel Linux dağıtımları var. Ancak linuxe oyle he dedinmi geçilmiyor. biraz öğrenme isteği, merak ve sabır ister.
  57. G

Pop! OS İnceleme

Ben yakın zamanda 20.04 versiyonunu kurdum ve hem performans hemde dizayn olarak çok amatör olduğunu düşünüyorum tabi bunda ubuntuyu temel almasının da etkisi büyüktür heralde.
  58. G

ssd deki bilgileri kurtarma ?

Windowsdan linux bölümlerini göremezsin, yardımcı programlar gerekebilir.
  59. G

Hoca dedik ama. Linux livedvd ile aç dosyalarını al işte çok basit.
  60. G

Windows kurarsan harddiskteki bütün dosyalarında silinir zaten. Mecburen Linux kuracaksın. Ayrıca tavsiyem bir livedvd ile açıp dosyalarını kurtardıktan sonra ne istiyorsan onu kurman.
  61. G

ext2 sürücüsüyle ext4 partisyonları da okuybilecekmi peki?
  62. G

Windowsdan kolay kolay linuxun kurulu olduğu diskleri okuyabileceğini düşünmüyorum.
  63. G

Linux mint vs ubuntu

64. G

Linux mint vs ubuntu

Hocam windows çok kullandığın programları hızlı açılması için rame yüklüyor oyle gördüğünüz her şeyi kafanıza takmayın, linuxta bu özellik yok o yüzden windowsda browser falan gibi programlar daha hızlı açılıyor.
  65. G

Kubuntu AMD HD 4830 görmüyor

Hocam 3 4 kere yazdım amd o karta sürücü desteği vermiyor.
  66. G

bilgisayarimin ana ekranı açılmıyor

Orda corrected yazıyor zaten yani sorun düzeltilmiş muhtemelen başka bir sebebi var bilgisayarın açılmamasının
  67. G

Bazı Linux Masaüstü Ortamları

Gnome diğer masaüstlerinden daha ağır değil, hangi dağıtım olduğunun da çok bir önemi yok, ağır sanılmasının nedeni gdm nin kendine ait bir X instance ı açması. Farklı bir dm kullanırsanız bir sorun kalmıyor
  68. G

Bazı Linux Masaüstü Ortamları

Gnome en ağır masaüstü değil hocam şehir efsanesi o
  69. G

bilgisayarimin ana ekranı açılmıyor

pci=nommconf işe yarayabilir
  70. G

Linux'ta Hapis Kaldım

Uefi varken bios kullanmak için bir sebep göremiyorum.
  71. G

Linux'ta Hapis Kaldım

Laptopum bios desteklemiyor. Sadece uefi destekliyor.
  72. G

Linux'ta Hapis Kaldım

Pek deneyimim yok o konuda şu andaki laptopum legacy desteklemiyor bile
  73. G

Linux'ta Hapis Kaldım

Windowsu legacy yüklemesi gerekebilir emin değilim.
  74. G

Linux'ta Hapis Kaldım

evet gruba windows usbsini ekleyebilirsin
  75. G

Linux'ta Hapis Kaldım

GRUB_HIDDEN_TIMEOUT_QUIET=false şunu eklemen gerekiyor sanırım 1595858745 bende grubu pek sevmiyorum benim uefi ile sorun çıkartıyor. systemd boot kullanıyorum 1595858922 Ayrıca grub-customizer isimli bir programcık var onu kurup ayarları gui üzerinden de yapaiblirsin.
  76. G

Linux'ta Hapis Kaldım

Dostum fast boot nasıl oluyorda biosa girmeni engellior onu anlamadım.
  77. G

Linux'ta Hapis Kaldım

EFI stub konfigure etmediysen grub vardır sistemde kendi kendine kernel imajıyla açılmaz bilgisayar
  78. G

Linux'ta Hapis Kaldım

Bir ihtimal efibootmgr ile usb yi 1. sıraya alabilirsin
  79. G

Linux'ta Hapis Kaldım

Dual boot olmaz hocam o yöntemle
  80. G

Linux'ta Hapis Kaldım

Grub yüklü olmasa bilgisayar açılmaz zaten büyük ihtimalle hidden menu seçeneği aktiftir
  81. G

Ubuntu kurdum fakat, GRUB ekranını görüntüleyip seçim gerçekleştiremiyorum

/etc/default/grub dosyasının içine GRUB_TERMINAL=console satırını ekleyin varsa önündeki diyezi kaldırabilirsiniz. Ayrıca GRUB_HIDDEN_TIMEOUT_QUIET=false satırını da ekleyip deneyebilirsiniz. Ardından sudo update-grub yapacaksınız
  82. G

Sizce ne kullanmalıyım..

Debian sid rolling release bu arada
  83. G

FluxboxWM Gentoo Linux
  84. G

Vallahi modifiye de ettim aslında ama pek bişey değiştirilmiyor gnome da stabilitesi ordan geliyor sanırım
  85. G

Linux Cafe

Ubuntu font family deneyebilirsin
  86. G

KDE Plasma Desktop'u Mac OS a benzetme çalışması linux

Bir rahatlama yaratıyormu peki çakma desktop :) 1590257773 Bu arada bir keresinde vector linux kurup bir arkadaşıma göstermiştim oda linux uzaylısı olduğu için bu ne böyle mac çakması gibi demişti biraz haklılık payı da var yani elinizin altında onca alternatif varken daha önce yapılmış bir...
  87. G

Linux Cafe

Hocam kimin yaptığının bir önemi yok bir hükümetin yaptığını tüm topluma maletmek de anlamsız bence, Bizde sonuöta ortadoğuyu kırmış geçirmiş silah zoruyla onlarca bölge ülke fethetmiş bir milletiz ne farkımız var, Ben bu bakış açısının en azından Gnu/Linuxun içine sokulmamasının taraftarıyım...
  88. G

ilk göz ağrım benim fluxbox çok severim hem paneli de güzel
  89. G

FluxboxWM Spacefm Desktop Picom compositor kernel 5.6.12 Boşta memory kullanımı tam 300mb
  90. G

GRUB Error

windosun bootloaderını yenilemelisin.
  91. G

GRUB Error

Windows kurarken yanlış diski formatlamış olmayasın?
  92. G

Evet devam ediyor.
  93. G

Gnome 3 ü gnome 2 den sonra çizdiği farklı yol yüzünden taşlarken gün geldi bizde gnome bağımlısı olduk.
  94. G

Oldukça düşük sistem özelliklerine sahip pc için işletim sistemi tavsiyesi

Hocam kuracağı dağıtımlar zaten arch mint debian gibi dağıtımların repolarını kullanıyor yani arada bir fark yok.anca güncel olmayan bir repo kullanılıyor ise eski bilgisayrlar için denebilir ancak güvenlik konusu falan ne olacak bu durumda?
  95. G

Oldukça düşük sistem özelliklerine sahip pc için işletim sistemi tavsiyesi

O hardware den daha fazlasını beklemeyin artık web siteleri tarayıcılar hepsi çok gelişti, linuxde driver uyumsuzluğu windowsdan daha fazla olacaktır, yinede denemekten bir zarar gelmez
  96. G

GNU Dağıtım Önerisi(Hafif ve Stabil)

antix linux
  97. G

Linux Cafe

manjaro daha stabil diyolar ama kullanmadım hiç eğer yeni başlıyorsanız alternatif sayısı fazla değil
  98. G

Linux Cafe

Kısaca Oduntu diyorum ben ona dünyanın en sorunlu dağıtımı
  99. G

kali linux güncelleme firmware-b43-installer hatası

parrot os kurun onda düzgün çalışıyormuş
  100. G

Linux'da MTK Realtek nasıl kurarım??

Aygıtın linux sürücüleri elinizdemi?
  101. G

Pardus da steam açılmıyor yardımcı ola bir misiniz?

konsoldan çalıştırıp hata çıktısını buraya atabilirmisin
  102. G

Linux Cafe

işlemcide yük olmadan ısınmaz zaten frekansı yüksek bile olsa soğuk çalışır.
  103. G

Linux Cafe

Merhaba eğer intel_pstate in çalışma sisteminden hoşlanmadıysanız intel_pstate=disable kernel parametresini /etc/default/grub a ekleyerek ve ardından grub-mkconfig -o /boot/grub/grub.cfg komutunu vererek acpi_cpufreq sürücüsüne geçiçş yapabilirsin şahsen bende bilgisayarımda acpi_cpufreq...
  104. G

ElementaryOS steam acilmama sorunu

Konsoldan çalıştırıp çıktısını bir yere yapıştırabilirmisin problem neymiş onu anlayalım
  105. G

Manjaro "failed to start simple desktop display manager" Hatası

primus ile çalıştırmak gerekiyor sanırım
  106. G

Gentoo Linux Gnome 3.32
  107. G

Linux Cafe

modesetting driverı ile windowsa yakın bir performans alıyorum ben yani eğer daha iyi değilse bile kötü değil
  108. G

Linux Cafe

eğer intel gpu sahibi iseniz geleneksel intel-ddx sürücüsüne geçerek yırtılmaları engelleyeblirsiniz ancak soyliyim modesetting kadar destek almıyor biraz yavaş geliştiriliyor.
  109. G

Linux Cafe

Evet donanım haberde gereğinden fazla takılıp biraz bunaldık da geldik
  110. G

Ubuntu ve ubuntu tabanlı dağıtımlarda kulaklığı takınca 5 saniyede bir tık sesi gelmesi

Ubuntu sakat bir dağıtım arkadaşım hiç kimseye tavsiye etmem spywarede barındırıyor zaten.
  111. G

Bozuk dosyayı yeniden indirmeden sadece bozulan yerlerini düzeltme

Nedir hata çıktısı?
  112. G

Bozuk dosyayı yeniden indirmeden sadece bozulan yerlerini düzeltme

Dağıtımlardan yapılan alt dağıtımların her zaman stabiliteyi düşürdüğüne şahit oldum tavsiyem arch kullanmak istiyorsanız direk vanilla arch veya debian istiyorsanız ubuntu degilde direk debian kurmayi deneyiniz aslinda linuxun ne kadar stabil bir sistem olduğunu ancak o zaman anlayabilirsiniz.
  113. G

Bilgisayarıma linux kurmak istiyorum

Stabilite önemliyse debian stable tabanlı antix dağıtımını kullanabilirsin.
  114. G

Yazılım paketleriniz ve sanallaştırılması adına yeni bir alternatif, Flatpak!

Çok fazla bloat yüklediği için kurmaktan vazgeçtim bu arada daha uygun bir çözüm bulana kadar bekleyeceğim
  115. G

Greenwithenvy mobile kartları da overclock edebiliyor mu? Bu arada ben gentoo kullanıyorum bahsettiğiniz şekillde kurmaya çalıştım ancak nvidia sürücüsü de dahil 700mb bağımlılık yüklemeye kalktı bu normalmidir? Bende durdurdum haliyle. Kurulumu başlattığımda şöyle bir ekranla karşılaşıyorum yes...
  116. G

Repoda bulunmayan paketler için kullanılabilir ama diğer şekilde bloat yaratacağı düşüncesindeyim
  117. G

Sizce Hangi Dağıtımı Yüklemeliyim?

Dağıtımlar arasında zorluk bakımından pek farklılık bulunduğunu düşünmüyorum
  118. G

Sizce Hangi Dağıtımı Yüklemeliyim?

Manjaro'da artık aur yok gibi bişey okumuştum ne kadar doğru bilmiyorum.
  119. G

Kali Linux Wi-Fi sürücüsü kurulumunda başarılı olamadım

Bu klasörde bir konsol açıp make sudo make install yapmanız yeterli olacaktır.
  120. G

Chromium'da AD, ADP uzantılarında yaşadığım filtreleme problemi

ublock tavsiye ederim bende gayet düzgün bir şekilde çalışıyor.
  121. G

Pardus 19.0 Sürümü Yayınlandı

Şu anda kullandığım dağıtım olmasaydı pardus kullanırdım kesin.
  122. G

Buda benden olsun
  123. G

Selam aranıza yeni katıldım Gentoo-Mate