Arama sonuçlarınız

1. Rıdvan Atmaca

Soru Casper Nirvana AiO A500 bilgisayara harici GPU takılır mı?

Merhaba arkadaşlar. Elimde bir all in One bilgisayar var (Casper Nirvana AiO A500). Bu bilgisayarda ekran kartı yok. İşlemciyi ekran kartı olarak kullanıyor. Oyun açmakta veya render almada güçlük çekiyorum. Orta seviye de olsa bir ekran kartı bağlamak istiyorum. Bu mümkün müdür? Mümkünse de...
  2. Rıdvan Atmaca

Soru Adsense Vergileri

Merhaba dostlar. Siteme Google Adsense reklamı almak istiyorum ancak vergi konusu aklıma gelince bi tırsıyorum. Kendim 17 yaşında olduğum için ve Google 18 yaş altı kimlik onayında sıkıntı yaptığı için 23 yaşında olan abimin hesabından alacağım reklamları. Vergi işi nasıl olacak bilgisi olanlar...
  3. Rıdvan Atmaca

WordPress admin paneli yavaşlığına karşı güçlü hosting önerileri

Öncelikle merhabalar arkadaşlar. 1.5 yılı aşkın zamandır tecrübe etmeye çalıştığım ve uçsuz bucaksız WordPress'in belki de en büyük sorunu ağır çalışması. Herkese açık kısımlarda gerekli optimizasyonları yaptıysam da arka planda gerek eklenti yüklemeleri gerekse de cron işlemleri sitenin admin...
  4. Rıdvan Atmaca

interaktif sözlük sitesi önerin

Senviki var. (Link)
  5. Rıdvan Atmaca

Kripto Para Fonları

Merhaba arkadaşlar. Kripto para dünyasına girmek istiyorum. Özellikle altcoinlere. Ancak sürekli takip etme imkanım yok. Biraz araştırdım ve klasik yatırım araçları için fonlar olduğuna denk geldim. Peki acaba kripto paralar için fon var mıdır? Eğer yoksa bu mantıkla çalışan, yani benim...
  6. Rıdvan Atmaca

Youtube'da bildirim panelime bildirim gelmiyor

Hayır, böyle bir durum yok.
  7. Rıdvan Atmaca

Youtube'da bildirim panelime bildirim gelmiyor

Öncelikle merhabalar. Belli bir süredir YouTube'da bir sorun yaşıyorum. Abone olduğum ve bildirim açtığım kanallar video yüklediğinde sadece uygulama içindeki bildirim bölümünde görebiliyorum. Ancak bildirim panelimde, YouTube açık değilken bunlar gelmiyor. YouTube uygulamasının ayarlar...
  8. Rıdvan Atmaca

Sözcü: 'TRT, elektrik zamlarından 1 milyar TL gelir elde etti'

Merhaba arkadaşlar. Az önce haberleri okurken buna denk geldim. Sözcü tarafından yapılan habere göre TRT'nin vergilerden aldığı gelir çok uçuk rakamlara ulaşmış. Bu şekilde bir haber bulunmakta. Sizin bizim gibi teknoloji konusuna çok fazla ilgili olan insanların da almak istediği ürünlerden...
  9. Rıdvan Atmaca

Shiftdelete.net YouTube kanalındaki yorumlarım gözükmüyor

Umarım halledilir ya SDN'yi çok seviyorum kanalda gizlenmekten dolayı biraz üzüldüm o kadar zaman izledik yorum yazdık zaten o yüzden buraya yazdım. Halledilmesini umuyorum, olmazsa da canları sağolsun ?
  10. Rıdvan Atmaca

Onu anladım ancak nedenini anlayamadım. Herhangi bir nezaketsiz yorum yazmadım. Zaten bunu yapsam neden buraya kadar gelip bu sorunu yazayım ki? Sevdiğim bir kanal olduğu için bu kadar geldim. Nedenini de anlamış değilim. 1604165076 Hakkı abi halledeceğim demişti ama o da elbette yoğunluktan...
  11. Rıdvan Atmaca

Merhaba arkadaşlar. Bu yazıyı belki site yönetimindeki biri de görebilir umuduyla yazıyorum. SDN YouTube kanalını 2 yıla yakındır aktif bir şekilde takip ediyorum. YouTube'a aylar önce gelen bir özellik ile yorum yapan birinin profil resmine tıklayınca kaç yorum yazdığını görebiliyoruz. SDN'de...
  12. Rıdvan Atmaca

Lenovo S145 81UT0017TX

Şimdi benim kullanış amacım şu: Oyun olarak yüksek oyun sadece GTA V var. Onu da çok sık oynamıyorum. Orta ayarlarda oynamak yeterli olur. Sadece donma kasma çok olmasın önemli olan o. Olacaksa da çok can sıkmasın. Daha önemlisi Chrome'da bazen yeri geliyor 10 sekme açabiliyorum. Chrome'da 7...
  13. Rıdvan Atmaca

Lenovo S145 81UT0017TX

Merhaba arkadaşlar. Senelerdir Grundig GNB 1588 i5 kullanıyorum. Aslında zamanına göre çok iyi ve bu zamana kadar herhangi bir sıkıntı yaşatmadan beni getirdi. Hatta bazı ayarları kısarak GTA V bile oynadım zamanında. Ancak artık ağırlaşan programlar bu bilgisayarı çökertti. Aynı anda Premier...
  14. Rıdvan Atmaca

iFastNet Premium Hosting

Merhabalar. Sitemi (Free and Unlimited Web Hosting with PHP and MySQL) İnfintyfree isimli ücretsiz bir hosting firması ile kullanıyorum. Aslında sitemi tecrübe kazanmak amacıyla kullanıyorum ama artık daha fazla içerik yüklemeye başlamak istiyorum. Dolayısıyla da ücretsiz hostingden kurtulmam...
  15. Rıdvan Atmaca

Google Asistan/Voice Match

Google Asistan 12-13 Aralık 2018 tarihinde resmen Türkçe olarak kullanıma açılmıştı. Ancak Voice Match özelliği açık değil. Voice Match'in ne olduğunu bilmeyen arkadaşlar için: başka bir uygulama kullanırken veya cihaz kilitliyken "OK Google" veya "Hey Google" diyerek asistana ulaşmayı sağlar...
  16. Rıdvan Atmaca

Premiere Pro H.246 Format Sorunu

Merhaba değerli dostlar. Adobe Premiere Pro 2019 kullanıyorum. Uzun zamandır video renderı almaya çalışırken popüler H.246 formatı sürekli hata veriyor. Hatta bir ekran görüntüsü de paylaşıyorum: Ancak bu sorun gerçekten illallah ettirdi. Diğer formatlar aynı performansı ve kaliteyi vermiyor...
  17. Rıdvan Atmaca

Windows 10 Yükledikten Sonra Dosyalarımı Kullanamıyorum

Uzun bir yazı olacak. Baştan söylemek istedim. Uzun süredir Windows 8.1 Single Language kullanıyordum. Daha sonra geçtiğimiz aylarda Windows 10 yükleyeyim dedim. Yükledikten sonra bilgisayarım yavaşlayınca tekrar 8.1'e döndüm. Ancak karar değiştirip 3-4 gün önce tekrardan Windows 10 Home Single...
  18. Rıdvan Atmaca

Windows 10 Yükledikten Sonra Dosyalarımı Kullanamıyorum

Uzun bir yazı olacak. Baştan söylemek istedim. Uzun süredir Windows 8.1 Single Language kullanıyordum. Daha sonra geçtiğimiz aylarda Windows 10 yükleyeyim dedim. Yükledikten sonra bilgisayarım yavaşlayınca tekrar 8.1'e döndüm. Ancak karar değiştirip 3-4 gün önce tekrardan Windows 10 Home Single...
  19. Rıdvan Atmaca

WordPress Tema Seçimi

Geçtiğimiz hafta GoDaddy'den Alan adı satın aldım. Baktım web sitesi mimarı bir işe yaramıyor, WordPress ile entegresini de satın aldım. Ancak yazıları eklediğimde bir şey fark ettim ki; tema seçimi zor bir konu. Ücret ödemeden kullanmak istiyorum ancak bu defa da sitedeki her sayfaya bileşen...