Arama sonuçlarınız

1. bLaCkSouL

Ubuntu 13.10 acılıs ekranında kalıyor

Bilgisayar açılırken normalde işletim sistemleri listesini göreceğin yere gelmeden önce ESC (çalışmazsa Shift) tuşuna basılı tut. Bu şekilde o listeyi görebilir ve istediğin sistemi başlatabilirsin.
  2. bLaCkSouL

Windows kurulu cihazda ubuntu başlatma

Önyükleyiciyi Linux'un kurulduğu bölümün başına değil bilgisayarı hangi HDD ile başlatıyorsanız onun başına yazmanız lazım. Örneğin /dev/sda1'de Windows kurulu ve siz Ubuntu'yu /dev/sda2'ye kuruyorsanız ve sistemi o HDD ile başlatıyorsanız önyükleyiciyi kurmanız gereken yer /dev/sda olmalı...
  3. bLaCkSouL

Yaklaşık 7 bin tl'ye aldığım bilgisayarın sistem derecelendirmesi- Çok düşük.

Bazı kişilere taşınabilir cihaz lazım oluyor. Kuzenim de aynı yolda ilerliyor ve o da 4 bin liraya laptop aldı. Quadro ekran kartları inanılmaz pahalı. Orta seviye Quadro fiyatına en üst seviye Geforce kartı alırsın.
  4. bLaCkSouL

Yaklaşık 7 bin tl'ye aldığım bilgisayarın sistem derecelendirmesi- Çok düşük.

Performans modunda mı laptop? Bu tarz cihazlarda modlar var ve ekonomik pil tüketme modlarında cihaz kendini iyice kısar. Yüksek performans modunda yap testi. Pil simgesine tıklayınca görürsün modları. Ya da bazı cihazlarda Fn tuşu ile belirli bir tuşa basarak geçiş yapılıyor. Hatta bazılarında...
  5. bLaCkSouL

LG Nexus 5 Kullananlar Kulübü

Bence Nexus 4'ün ses kalitesi oldukça iyi. Tek eksiği sesin düşük gelmesi. Onu da halletmek zor değil. Ayrıca Nexus 5'te de aynı durum mevcut. Ses seviyesi düşük. Onu da halletmek mümkün. Linkte üç Nexus'a da sahip bir kişinin kıyaslaması var. Dediğine göre Galaxy Nexus en yüksek sesi veren...
  6. bLaCkSouL

Nexus 5 mı iPhone 5s mi?

Yukarıya yazdım sebebini. Şöyle örnek verelim isterseniz. AMD HD3000 serisine Windows 8 için sürücü yazmadı diyelim. Microsoft ne yapabilir bu konuda? Ekran kartı belki bir şekilde çalışacaktır ama telefonda gerekli sürücünün olmaması demek işlemci, ekran kartı, wi-fi, gps ve mobil radyo (gsm...
  7. bLaCkSouL

Nexus 5 mı iPhone 5s mi?

Galaxy Nexus'a güncelleme verilmeme sebebi cihazın TI (Texas Instruments) OMAP çipsetine sahip olması. Texas Instruments bir yıl kadar önce yaşadığı ekonomik sıkıntılar yüzünden mobil işlemci pazarından çekildi ve desteğini sonlandırdı. Doğal olarak şu an Google'ın bu yonga setine 4.4 destekli...
  8. bLaCkSouL

Nexus 5 Uygulamaları Sızdırıldı!

Programı ilk açtığında Download Utilites? diye soruyor. Onay verdin mi? Bir de izinleri ayarladıktan sonra kaydet dediğimde root izni istedi bende. Ona da onay vermen lazım. Root izni olmadan o ayarlar değişmez. Başka nasıl bir sorun olabilir bilmiyorum.
  9. bLaCkSouL

Ne demek. Yalnız kurmadan önce ilk attığını sil ve düz kurulum yaptıysan onu kaldır. Diğer türlü çalışacağını sanmıyorum. Temizleme işi bittikten sonra dediğim gibi yaparsın. Google Play Hizmetleri ve Google Arama direk kurulabiliyor, onlarda sıkıntı yok. Sony'de nasıl görünür bilmiyorum ama...
  10. bLaCkSouL

Ücretsizi var. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jrummy.root.browserfree&hl=en
  11. bLaCkSouL

Senin yaptığın klasör için yazma izinlerini değiştirmek. Yapman gereken uygulama için izinleri değiştirmek. Root Explorer kullan. /system/apps klasörüne git. Google Home.apk üzerine uzunca dokun ve çıkan pencerede permissions seçip verdiğim resimdeki gibi ayarla. - - - Mesaj Güncellendi - -...
  12. bLaCkSouL

Launcher'ı system/apps'e attıktan sonra permissions/izinleri rw-r-r ayarlayaıp cihazı yeniden başlattın mı peki? Öyle atmakla çalışmaz o. Sony ile de uyumludur. Cihaz farkı yok burada. Android ise çalışır.
  13. bLaCkSouL

Launcher'ı çalıştırabilmek için Google Play Hizmetleri ve Google Arama'nın son sürümlerini de kurmanız şart. Diğer türlü hata alırsınız. Google Play Hizmetleri: http://www.mediafire.com/download/ki2jhowk7obiefu/PrebuiltGmsCore.apk Google Arama...
  14. bLaCkSouL

Nexus 4 nasıl bir telefondur önerirmisiniz ?

Nasıl kullanacağına bağlı. Bende 8 GB kadar müzik var. Kalanı uygulama falan. 2 GB'a yakın boş yer var. - - - Mesaj Güncellendi - - - 1500 lira Nexus 5'e vereceğime LG G2 alırım. Çünkü hem ekranı daha büyük olacak hem de kamerası daha iyi olacak. Kalan donanım aynı oalcaktır ama G2 sızan...
  15. bLaCkSouL

Nexus 4 nasıl bir telefondur önerirmisiniz ?

1000 liraya alınabilecek en iyi telefon şu anda. Telefonda hangi özellikleri aradığın önemli. Custom ROM kurar ve biraz uğraşırım dersen ekranı oldukça başarılı hale geliyor (ekran zaten iyi, sadece renklerin kontrastı biraz düşük stock halde iken) ve ses kalitesi yüksek (stock halde ses...
  16. bLaCkSouL

Nexus 4'mü Gm discovery'mi ?

150 liralık Sennheiser yeterli mi? Aynı kulaklık ile deneme yaptım.
  17. bLaCkSouL

Nexus 4'mü Gm discovery'mi ?

Ben de Nexus 4 var, kuzenim de GMD aldı 2 hafta önce. GMD orjinal ROM'u ile kasılmalar yaşıyor, kulaklık ses kalitesi kötü, wireless çekim gücü zayıf, ekranı aynı sayılır Nexus 4 ile ve RAM boyutu Android için düşük kalıyor. GMD'ye custom ROM kurmadık çünkü cihaz yeni olduğu için kuzenim...
  18. bLaCkSouL

Snapdragon 800 hızlı şarj

Sözde Snapdragon S4'te de var o özellik. 2300 Mah pili iki saatten fazla sürede dolduruyor. S800'de nasıl çalışır bilemem ama son çıkan cihazlar 2 amperlik adaptörlerle geliyor. Yani ortalama 1,5 saat- 1 saat 45 dakika gibi bir sürede doldurması lazım.
  19. bLaCkSouL

Galaxy Note 3 iPhone 5S'e Karşı!

Bunun iOS 7 ile alakası yok ama. Aynısı iOS 3, 4, 5 ve 6'da da yaşandı. Apple bildiğin sorunlu yazılımı sunuyor millete. Ne zaman o sürüm x.1.2 ya da x.1.3 gibi bir sürüme geliyor millet diyor ki oldu. Bu stabilite değil, dünyanın en büyük beta testidir. iPhone 4 kullanan arkadaşım şu an...
  20. bLaCkSouL

Nexus 4 yazılım tuşlarını kaldırma

Alt kısımdan parmağını sürüyorsun yukarı doğru kontroller beliriyor.
  21. bLaCkSouL

Galaxy Note 3 iPhone 5S'e Karşı!

iPhoneların kastığını görmediysen Androidçi olduğun belli. Millet 2 haftadır kan ağlıyor. iOS 7 çıktığından beri iPhone 5'te ağırlaşmalar, iPhone 4'ü kullanmanın işkence haline gelmesi, pil tüketiminin katlanılmaz boyutlara ulaşması. Ama bizim millete kalsa iPhone stabil, iPhone kasmaz. Stabil...
  22. bLaCkSouL

Nexus 5'in Özellikleri Sızdırıldı

Nexus 4 çıktığı zaman S4 Pro işlemci ve Adreno 320 en üst seviye SOC idi. Nexus 5 de %90 ihtimalle S800 ile gelecektir.
  23. bLaCkSouL

Stock'un ne olduğu Nexus cihazlarda farklı anlam taşıyor bana göre. Mesela Galaxy serisi için Touchwiz kullanmak vs AOSP kullanmak oluyor. Nexus için ise AOSP + geliştirmeler oluyor. Galaxy serisinde uyumsuzluk ya da stabilite sorunları yaşanırken Nexus'ta böyle bir durum söz konusu değil...
  24. bLaCkSouL

Nexus almanın amacı ne ki stock kullanacaksak? Android çalıştıran ve en çok topluluk desteği alan cihaz kendisi. Flaş ise can sıkıcı evet. Ben de aynı sorunu yaşıyorum.
  25. bLaCkSouL

Kamera çok da kötü değil. Sadece karanlık performansı düşük. Ses performansı kulaklığa verdiği ses ise custom kernel + fauxsound uygulaması ile iphonelar kadar ses veriyor, üstelik kaliteyi bozmadan (işlemci üzerinde açıyor sesi, yazılım ile değil).
  26. bLaCkSouL

Ne gibi multimedya? Gayet yeterli duruyor burada. :) - - - Mesaj Güncellendi - - - Hafıza evet. Kamerayı ise sadece MP ile değerlendirmemek lazım. Ayrıca diğer cihazların yarı fiyatına satılan bir cihazdan bahsediyoruz. Tepe seviye donanım beklememek lazım.
  27. bLaCkSouL

Samsung Galaxy S4 Donma sorunu yardım

Peki.:yes:
  28. bLaCkSouL

Yazdığım mesajın tarihine bak. O mesajdan sonra çıkan güncellemeyi yükledin mi? Yüklediysen gelip ahkam kesme burada. Mesajı yazdığım tarihte güncel yazılıma sahip S4'lerde belirgin kasılma sorunu vardı. Güncelleme ile çoğunu düzelttiler.
  29. bLaCkSouL

Sony Xperia S Ve 3 Saatte Dolan Şarj ?

Sorun olabilir. En sağlıklısı her zaman cihaza ait orijinal adaptörü kullanmak.
  30. bLaCkSouL

Nexus 4 mü, S3 mü, Xperia SP mi ? ? ? (kararsızlıktan öldüm !!!)

Hiçbirinin değerini düşünmeden şöyle diyim. Şu an HTC One versen bana ve Nexus 4'e değişir misin desen değişirim. Ama Sony SP'ye değişmem. Çünkü HTC One Nexus 4'ün artılarını kendi artıları ile kapatabiliyor. Sony'nin Nexus'a göre ne artısı var? Ekranı aynı çözünürlük ancak TFT. Nexus 4'teki...
  31. bLaCkSouL

Nexus 4 mü, S3 mü, Xperia SP mi ? ? ? (kararsızlıktan öldüm !!!)

HTC One'ın artılarını da yazsa iyiymiş. Arkadaş Nokia'nın satış temsilcisi sanırım. Artıları: - Şu an piyasadaki en yüksek PPI (ekran yoğunluğu) değerine sahip cihaz olması. Bununla beraber ekranı SLCD (IPS) olduğu için çözünürlüğü gerçek değerleriyle yansıtıyor. Piyasadaki en iyi ekran...
  32. bLaCkSouL

Klasik Samsung sorunu. Samsung'un cihazlarında kullandığı Touchwiz arayüzünün sebep olduğu kasmalar. Uygulamacık kısmında, açık uygulamaları gördüğün kısımda, rehberde hep kasma mevcut. Yine arayüzde rastgele kasmalar yaşayabilirsin. Bu durum seni çok rahatsız ediyorsa yanlış telefon seçmişsin...
  33. bLaCkSouL

CyanogenMod 10.1.0 Stable Yayınlanıyor

PA'yı denemiştim. Arayüzle oynamak falan güzel, kendine göre renkler ayarlayabiliyorsun. Ancak oyun oynarken benim telefon normale göre fazla ısınıyordu ve pil süresi bana zayıf gelmişti orjinale (Google'ın orjinal yazılımı) göre. CM orjinalden daha akıcı geliyor bana. Isınma sorunu yok ve pil...
  34. bLaCkSouL

CyanogenMod 10.1.0 Stable Yayınlanıyor

Nexus'ta bir aydan beri kullanıyorum. AOSP'ye yaptıkları eklemeler harika. Sistem çok rahat çalışıyor ve sorunsuz. Şimdi de stabil sürümünü indiriyorum.
  35. bLaCkSouL

Galaxy S III Sızdırılmış Android 4.2.2 güncellemesi BİLİNMEYENLER

Sayacı bir kere custom yaptıysan sisteme ne yaptığının önemi yok. Root varsa sayacı sıfırlayan bir program bulup sıfırlaman lazım, ROM, wipe ile olmaz o iş.
  36. bLaCkSouL

Hacker'dan iOS'a Ağır Eleştiri

O zaman özrümü kabul et dostum. Özrüm de yukarıda yazdıklarımı geri aldığım için değil sana Apple fanı dediğim için. Sen de biliyorsun ki yukarıda yazdığım insanlar mevcut ve aynen dediğim mantıkta hareket ediyorlar.
  37. bLaCkSouL

Hacker'dan iOS'a Ağır Eleştiri

İlk kapasitif dokunmatik ekranlı cihazı LG (Prada) yaptı, Apple değil. Ayrıca daha önce Samsung, iOS'ten çalıyor diyen de senin gibi Apple fanlarıydı. Apple yapınca 180 derece dönüş yaptınız tebrikler. http://en.wikipedia.org/wiki/LG_Prada Ben her zaman bir sistemde olan yararlı bir özelliğin...
  38. bLaCkSouL

Galaxy S4'ü aldım

Kıyaslama bence üst seviye cihazlarla yapılmalı. Çünkü Android düşük seviye cihazlarda çalışacak bir sistem değil. Bugün Android'i düzgün çalıştırmak için en az 1 GB RAM (o da saf hali ile. Galaxy S4 açılışta dahi 800 MB-1GB civarı RAM kullanıyor), çift çekirdekli 1-1.2 GHz işlemci lazım. Düşük...
  39. bLaCkSouL

Galaxy S4'ü aldım

Ben yazdığım markaların tepe seviye cihazlarını düşünerek yazıyorum. HTC için HTC One oluyor bu sebeple. Zaten One X ve One X+'taki Sense 4 (1 yıl önceki Sense oluyor bu) arayüzünün ne kadar sorunlu ve ağır olduğunu biliyorum. Sense 5 ise oldukça başarılı. Herkes Nexus cihazları en iyi...
  40. bLaCkSouL

Galaxy S4'ü aldım

Evet giderilebilir. Ancak aynı takılmalar Galaxy S serisinin tüm cihazlarında mevcut. Hadi 4.1 ile Android'deki genel takılma gitti desek S2, S3 ve S4'te 4.1 ve üstü olmasına rağmen hala takılma mevcut. Bu da demek oluyor ki 1.5 yıllık 4.1 sonrası yazılım geliştirme sürecinde Samsung bu sorunu...
  41. bLaCkSouL

Galaxy S4'ü aldım

iPhone hariç hepsinde Android var. Galaxy S4'te farklı ne var da bu kadar ilgi çekebilir? Şu Samsung'un tamamen göz boyamak için koyduğu isminin başında Smart olan şeylerse ben almayım. Galaxy S2'de de vardı. Ne düzgün çalışıyordu ne de kullanıma bir katkısı vardı. Pile etkisi de çabası. Galaxy...
  42. bLaCkSouL

Galaxy S4'ü aldım

Telefonu da açmayalım istersen? Nexus 4 kullanıyorum. Senk., animasyonlar her şey açık. 2 yıldır Android kullanıyorum ve RAM temizleme gibi bir derdim olmadı. Cihaz akıyor. Galaxy S4 bariz kasılıyor. Özellikle yanına Nexus 4 ya da HTC One getir anlarsın.
  43. bLaCkSouL

Sd Karta Taşınamayan Uygulamaların Çözümü

1. Aklım ingilizce ismine gitmiş. UAC yanlış çevirmiyorsam Kullanıcı erişim kontrolü ya da onun gibi bir şey olmalı. Şu bir şey yüklerken falan onay isteyen şey. 2. Resimli anlatımla uşğraşamam kusura bakmayın. Android SDK'yı yüklemene gerek yok uygulama geliştirmeyeceksen. ADB yeter sana...
  44. bLaCkSouL

Avrupa Birliği, Android'i Soruşturacak!

İstedikleri kadar şikayet etsinler yine de Google'ın gözümdeki değeri azalmayacak. Apple'ın, Nokia'nın ve Microsoft'un nasıl etrafa saldırdıklarını ve diğer firmaları ezmeye çalıştıklarını yıllarca gördük. Her ne hikmetse Google'ın böyle bir hamlesini var olduğu 14 yıl boyunca görmedim...
  45. bLaCkSouL

Galaxy S4'ü aldım

Şimdi eğri oturup doğru konuşalım. Galaxy S4, ne iPhonelar kadar ne de bazı Android cihazları kadar (HTC One, Nexus 4) kadar akıcı değil. Ev arkadaşım kullanıyor cihazı. Oyun performansı falan harika, donanımı güzel. Ama arayüz belirgin bir şekilde takılıyor. Sürekli takılma değil elbette ama...
  46. bLaCkSouL

Samsung Galaxy S2 açılmıyor

Seninle aynı olmayabilir ama benim de başıma geliyordu bazen. Öncelikle pili 1 dakika kadar telefondan sök. Cihaza taktıktan sonra pilin temas ettiği yerlerin güzelce oturduğuna emin ol. Güç tuşuna ekran gelene kadar durmadan bas. Belki 30-40 saniye kadar. Eğer bunlar işe yaramazsa benim cihazı...
  47. bLaCkSouL

Galaxy s2 Kurtulurmu ?

Umarım pilini falan sökmüşsündür. Kapalı ve içinde su ile pirinç olan tencerede suya ne oluyor?
  48. bLaCkSouL

Galaxy Note2 ile S4 Arasında Kararsız Kaldım

Fark ettiysen ben de gördüğümü söylüyorum. Ev arkadaşım kullanıyor cihazı. Bahsettiğin oyunları kurmadı ama cihazda onlarca oyun var ve hepsi akıcı çalışıyor. Kamerası da yavaş çekiyorsa sıkıntı nedir ben anlamadım? Ayrıca otomatik modda mıydı kamera? Gece modunda çekiyorsanız pozlama süresini...
  49. bLaCkSouL

Galaxy Note2 ile S4 Arasında Kararsız Kaldım

Kesinlikle Galaxy S4 derim ben. İki cihaz da arkadaşlarımda var. Galaxy S4'ün ekranının boyutu kasa boyutuna göre absürd denecek kadar büyük. İnce ve hafif. Ekranı harika. Ayrıca oyunlarda donma yaptığını görmedim. Hatta denediğim bütün oyunlarda görüntü kalitesi olarak hem üst seviyeydi hem de...
  50. bLaCkSouL

HTC One Kasa Sorunu

Ekrandaki sorun için mutlaka değişim iste. Küçük, görmüyorum vb. şeklinde kendini avutma. 2000 liraya satılan cihazda böyle bir sorun olması kabul edilemez. Değişimin anında yapılması ya da tamamen sıfır ürün veya refurbished ürün olayı tamamen garantiyi sağlayan servise ve markaya bağlı...
  51. bLaCkSouL

Appstore vs google play

Android telefon olarak şu an en alınabilir cihazlar Samsung Galaxy S4 ve HTC One. İki cihazın da birbirlerine göre artıları ve eksileri mevcut. Almayı düşünüyorsan araştırmanı öneririm. Galaxy S3 ya da Lumia 920'ye artık para vermeye değmez. Zaten Galaxy S4 çıktı ve Galaxy S3 artık ikinci...
  52. bLaCkSouL

HTC One Kasa Sorunu

O söylediğin 5 10 pikselde değişim LCD monitörler için geçerli. Cep telefonlarında genelde tek bir piksel bile yeterli değişim için. En azından Apple ve Samsung'ta öyle.
  53. bLaCkSouL

Beyaz Nexus 4 Android 4.3 İle Gelecek

Diğer Nexus cihazlarının pabucunu dama atmak? Haberi yazan arkadaş Google'ı diğer telefon üreticileri ile karıştırdı sanırım. Her Nexus cihazı "en az" 2 yıl destek görüyor ve hepsine aynı hafta içinde güncelleme geliyor. Nexus projesine dahil edilen kaç yıllık Motorola Xoom tablet bile hala...
  54. bLaCkSouL

Sonunda HTC One aldım

Alüminyuma sağlam değil diyen arkadaş sanırım premium otomobillerin (Audi vb) alüminyumdan üretildiğini çünkü dayanıklı olduğunu ve maliyet açısından yüksek olduğunu bilmiyor belli ki. Arkadaşım Galaxy S4 aldı kullanıyor. Ekranı güzel görünüyor ve kamera kalitesi açısından oldukça iyi. Ancak...
  55. bLaCkSouL

Samsung S4 vs İphone 5 Arasında kaldım

Arkadaşım Galaxy S4 aldı. Telefonu tutması çok rahat. İlk elime aldığımda 5 inç olduğuna inanamadım. Oldukça hafif geliyor ve ince. Ekranının görüntüsü bir başka. Performans olarak zaten açıklama yapmaya gerek yok sanırım. iPhone 5'i de görmüş, denemiş biri olarak söyleyebilirim ki ikisi...
  56. bLaCkSouL

Spot galaxy s3 aldım da bazı sorularım var

Telefonun ayarlar>telefon hakkında kısmında neler yazıyor? Cihazda Chaton, Video Hub, Music Hub, Game Hub, Kies Air gibi Samsung'a özel yazılımlar var mı? Play Sore cihazda mevcut mu ve düzgün çalışıyor mu? Telefonun donanım özellikleri neler (Play Store'dan Android Hardware Info isimli...
  57. bLaCkSouL

5 senelik PC'imi yenilemek istiyorum.

Ben de zafere katılıyorum. Güç kaynağını yenile. RAM'ini 4'e çıkar ve yeni bir ekran kartı al. İşlemci eski olabilir ama güçlü bir işlemci. Değiştirmene gerek yok.
  58. bLaCkSouL

Nexus 4 vs Galaxy S3

Hocam arayüz değiştirme dediğim launcher'dı. Zaten o yüzden önceki mesajımda siz launcherlardan hoşlanmadığınızı belirttiğiniz için ona göre cevap verdim. Komple sistem görünümünü değiştirmek zor. Malum Samsung ya da diğer cihazlar kendilerine özel görünümlerle geldikleri için ya kendi...
  59. bLaCkSouL

Nexus 4 vs Galaxy S3

Nexus 4'ün kronik hoparlör ve kamera problemi nedir? Cihazı kullanan biri olarak gerçekten merak ettim. Hoparlör olarak Galaxy S3'ten farkı yok. Tek hoparlör ve ses seviyesi oldukça iyi. Kamerası gün ışığında harika fotoğraflar çekiyor. Zaten karanlıkta fotoğraf çekeceksek Galaxy S3 sanırım...
  60. bLaCkSouL

Nexus 4 vs Galaxy S3

Hocam ben 3 senedir Android kullanan biriyim. 2 sene Galaxy S2 kullandım, ondan önceki cihazımı saymayacağım ve şu anda da Nexus 4 var. Launcherlar hoşuna gitmiyor olabilir doğaldır ancak ben (şahsi görüşüm) Samsung'un arayüzünü çekici bulmuyorum. Dediğim gibi o arayüz de sizi bir iki ay sonra...
  61. bLaCkSouL

Android'teki Rehber, Artık Hızlı Açılacak!

Samsung yazılım konusunda sorunları olan bir firma. Belki de bütün ürünleri için geçerli. Donanım olarak kesinlikle harika cihazlar üretiyorlar. Hatta şu ana kadar kullandığım tüm telefonları oldukça sağlamdı. Elimden LCD monitör ve MP3 çaları da geçti hepsi harika cihazlardı. Ama iş yazılıma...
  62. bLaCkSouL

Metronet günden güne batıyor neden?

Bir ara ben de Metronet'in hız testlerini forumda paylaşır överdim. Sonra her dakika gizli kesilmeler başladı. İnternet var görünüyor ancak sayfa açılana kadar 5-15 saniyelik bağlantı kopması durumu yaşıyorduk. Müşteri hizmetleri kesinlikle işe yaramaz. Adamların tek yaptırdığı ping testi. Adama...
  63. bLaCkSouL

Nexus 4 vs Galaxy S3

Dostum benden sana tavsiye Nexus 4 al. Daha önce iki arkadaşa da aynı tavsiyede bulundum ve oldukça memnun kaldılar cihazdan. Ben de Nexus 4 kullanıyorum ve daha önce 2 yıl boyunca Galaxy S2 kullanmışlığım ve Galaxy Note 2 kurcalamışlığım var. Arayüzü Android'de kolayca değiştirebiliyorsun...
  64. bLaCkSouL

Önceki mesajımda Nexus 4 hakkında yazmıştım ve görünen o ki HTC'de de böyle bir sorun yokmuş. Neden konuyu açan ve yazıyı yazan editör başlığa Android yazıyor o zaman? Belli ki problem sadece Samsung'un Touchwiz arayüzünü kullanan cihazlarda var. O zaman Samsung'ta yazın gitsin. Genellemenin bir...
  65. bLaCkSouL

Önceki mesajımda Nexus 4 hakkında yazmıştım ve görünen o ki HTC'de de böyle bir sorun yokmuş. Neden konuyu açan ve yazıyı yazan editör başlığa Android yazıyor o zaman? Belli ki problem sadece Samsung'un Touchwiz arayüzünü kullanan cihazlarda var. O zaman Samsung'ta yazın gitsin. Genellemenin bir...
  66. bLaCkSouL

Çok afedersiniz ama Android'de böyle bir sorun yok. 4.2.2 yüklü Nexus 4 kullanıyorum ve bu sorunu hiç yaşamadım. Demek ki problem Android'de değil onu değiştirip kendi cihazlarına yükleyen üreticilerde.
  67. bLaCkSouL

Nexus 4'üm Geldi

Nasıl bir porttan bahsediyorsun? Örneğin Samsung cihazlarında Touchwiz ve HOLO tabanlı ROM'lar bulabilirsin. Sebebi de Touchwiz'in Samsung'a ait olması ve HOLO'nun AOSP'nin teması olması. Elbette buna kurulabilen launcherlar dahil değil. Nexus cihazlarında bu tür bir olay yok çünkü diğer...
  68. bLaCkSouL

Lg nexus 4 mesajlasirken muzik dinleyemiyorum .

Uygulamasına göre değişir. Youtube gibi uygulamalar açık değilken arka planda oynatmaya devam etmezler. Ses dosyası çalmak için yazılmış uygulamalarda ise böyle bir durum olmaz. Poweramp, Play Music gibi.
  69. bLaCkSouL

2 Aydır sorunum çözülemedi!

Bahsettiğim D-Link modem de aynıydı. Normal değerlerde seyrederken birden 999 ms (World of Tanks'te bağlantı gitti demek) oludu, sonra uzun bir süre 200-400 arası gezerdi. Airties hiç bu sorunu yaşatmadı. Elbette ben sana git yeni modem al demiyorum. Ama iki aydır çile çekmişsin ve en azından...
  70. bLaCkSouL

Yok mu bir dostun modemini ödünç verecek? ISS sadece hat değerleri kontrolü yapar. Modem senin sorumluluğunda. Hat değerlerinde de sorun yok dediğine göre gelip kontrol edecek teknik elemanlar da sorun yok diyecekelrdir.
  71. bLaCkSouL

Dostum bu öneri biraz garip gelebilir ama modeminin markası ne? Biz de yeni bağlantı yaptığımızda hediye verilen D-Link modemi kullanıyorduk. Hat değerleri 20 Mbit bağlantıyı kaldıracak seviyede. Normalde 80-120 ping değeri aldığımız World of Tanks oyununda dediğin gibi ping yükselmesi...
  72. bLaCkSouL

Google Burun'u deneyin (beta)

Ciddi ciddi 1 Nisan şakasını haber mi yaptınız? :D
  73. bLaCkSouL

Sebepsiz Kasmalar !!!

Cihazı rootla. CWM'yi kur. Sonra da CM'yi kur. Ben sana CM (CyanogenMod) linki attım. CWM linki atmadım. Gio'da root atma ve CWM yükleme nasıl oluyor kesin bilgim yok. Orası sana kalmış.
  74. bLaCkSouL

Sebepsiz Kasmalar !!!

Rootsuz CWM yükleyebiliyor musun bilmiyorum ama cihazda root olmadan CWM hiçbir işe yaramaz onu biliyorum. Çünkü root yoksa ROM atamazsın, sistem uygulamalarında değişiklik yapamazsın. Bir anlamı yok yani. Kendi cihazını önce bir recoveryye girip kontrol et. Custom ROM kullanıyorsan CWM'nin...
  75. bLaCkSouL

Sebepsiz Kasmalar !!!

Düzeltelim: CM 9 4.0 CM 10 4.1 CM 10.1 4.2 Her sürüm her cihazda düzgün çalışmaz elbette. Özellikle bahsettiğin Optimus Black LG tarafından 4.1 ya da 4.2 sürümünü almadığı için CM 10 ve 10.1 büyük ihtimalle stabil çalışmayacaktır. O sebeple arkadaşa CM 7'yi önerdim. Çünkü Samsung en son 2.3...
  76. bLaCkSouL

Sebepsiz Kasmalar !!!

Sürüm farkı. CM 7 Gingerbread, CM 9 ICS, CM 10 4.1 JB, CM 10.1 de 4.2 JB. Gio için CM 7'yi öneririm çünkü Samsung tarafından Gio için en son yayınlanan resmi sürüm 2.3. Yani CM 7 büyük ihtimalle 9 ve 10'dan daha stabil olacaktır. Ayrıca sistem gereksinimleri daha düşük olduğu için Gio gibi bir...
  77. bLaCkSouL

Sebepsiz Kasmalar !!!

O zaman sorununa bir bakalım. Öncelikle hız aşırtma, task killer gibi olaylara girmeni tavsiye etmem. Telefonu içinde gelen yazılımla kullandıktan sonra çeşitli ROM'lar yüklediğini ve eski performansı alamadığını söylüyorsun. O zaman benim aklımdan geçen şey cihazı ilk aldığında içinde olan...
  78. bLaCkSouL

Sebepsiz Kasmalar !!!

Kasmıyor hocam. Genelleme yapmışsın ya o yüzden belirteyim dedim. http://www.youtube.com/watch?v=zFOnOLXrMBQ
  79. bLaCkSouL

Sebepsiz Kasmalar !!!

Hiç Nexus 4 kullanmamışsın sanırım.
  80. bLaCkSouL

Bu bir itirafsa Evet Ulen !

Anlaşılan o ki HTC'yi beğeniyorsun. One X yerine One almanı öneririm. One X için ne adam gibi güncelleme desteği kaldı ne de güncel bir donanımı var. Hatta eski denilebilecek Tegra 3 kullanıyor.
  81. bLaCkSouL

Xperia Ion ekranda sarı leke ve teleservice rezilliği

Tüketici mahkemesine git dostum. Elinde mahkeme kararıyla paşa paşa yaptırırsın cihazını.
  82. bLaCkSouL

Galaxy S4 için GamePad Ön Siparişte!

Tasarımı falan bilmem de bu tarz kontrolcüler gittikçe yaygınlaşıyor. Özellikle Android için çıkan emulatörler ile birçok oyunu zevkle oynamak mümkün.
  83. bLaCkSouL

Samsung Galaxy S3 - Batarya Kılıf ve Yedek Batarya -Yardım-

Alakası yok. Ben Galaxy S2'mi 2 yıl boyunca yedek pil ile kullandım. Bataryalı kılıflardan kat kat daha iyi. Üstelik herhangi bir sorun yaşamadım.
  84. bLaCkSouL

Samsung Galaxy S3 - Batarya Kılıf ve Yedek Batarya -Yardım-

Samsung'un Türkiye'deki yetkili servislerinin dünyadan haberi yok. Resimdeki ürün orjinal Samsung üretimi telefon docku+pil şarj ünitesi. Sanırım Türkiye'de satılmıyor. Satılıyorsa da ben görmedim. http://www.mobilefun.co.uk/genuine-samsung-galaxy-s3-extra-battery-kit-eb-h1g6llegstd-p35104.htm
  85. bLaCkSouL

iPhone 4S Ön Camı Kırıldı / Garantisini bitirdiler!

Video 8 dakika sen bana 4 dakika farkla cevap yazıyorsun. Demek ki videoda ne olduğuna bakmadın bile. Xperia Z'nin ekranı TFT ekran. IPS ya da Amoled gibi üst kalite görüntü veren bir ekran değil. Görüş açıları çok zayıf. Kamerası ile çekilen fotoğraflarda keskinlik yok ve gürültü oranı çok...
  86. bLaCkSouL

Samsung S4 (8 Çekirdekli Exynos 5 Octa) Amaç İnsanları Kandırmak

S4'ün tanıtımdaki yazılımı daha bitmemiş hali. Farkında mısınız bilmiyorum ama daha S4'ün üretimi bile başlamadı. Nisan başında Octa işlemcilerin üretimi ile beraber başlayacak. Ayrıca kafadan sallamadım ya da önyargımla yazmadım onu. Verge incelemesinde adam sebepleriyle neden Sense 5'in diğer...
  87. bLaCkSouL

iPhone 4S Ön Camı Kırıldı / Garantisini bitirdiler!

O rezalet ekran, kamera ve hoparlöre sahip telefona o kadar para vereceğime ben de iPhone alırdım. Xperia Z'nin tek özelliği var o da su geçirmemesi. Zaten aldığımız telefonları çamaşır makinesine atmıyoruz. Gereksiz. Videoyu HD kalitede seyret o zaman anlarsın ne demek istediğimi...
  88. bLaCkSouL

Nexus 4'e Alternatif Olarak S3 ?

Nexus 4 gayet akıcı çalışıyor. 4.2.2 güncellemesini aldıktan sonra hem pil süresinde iyileşme oldu hem de ısınma sorunu ortadan kalktı. Ses kalitesi olarak (kulaklık için) orta seviye diyebilirim. Ekranı benim hoşuma gidiyor. Renkleri canlı. Tam parlaklığa ayarlarsanız güneş altında herhangi bir...
  89. bLaCkSouL

Doğrusunu söylemek gerekirse ben almazdım. Galaxy S2 kullanırken Samsung'un arayüzünden çok sıkıldım. HTC One'ı ciddi ciddi düşünürdüm ama pil performansı kötü ve bence Sense arayüzü gereksiz yere yük bindiriyor telefona. Yakın zamanda Nexus 4 aldım ve umarım uzun bir süre beni idare eder. :)
  90. bLaCkSouL

Emin ol o zaman seve seve kabul ederim. Bunu da reklamda bahsi geçemeyeceğinden %100 emin olarak yazmıyorum. Eğer reklamda bahsedecek kadar düşerlerse zaten söyleyecek söz yok. Ama Galaxy S4'ün tanıtımında gördüğüm bir şey varsa o da Samsung'un donanımdan çok yazılımı ön plana çıkardığıydı...
  91. bLaCkSouL

Antutu tüm donanımı test ediyor. Biz işlemciden bahsediyoruz. Galaxy S4 için sonradan Geekbench skorları yayınlandı ve Geekbench sadece işlemciyi test ediyor. Yalnız listede geçen Galaxy S4 Snapdragon 600 işlemcili olan LTE sürümüne ait. Octa işlemcisi daha yüksek performans verecektir. Senin...
  92. bLaCkSouL

Benim bahsettiğim reklam uluslararası medyada ortak yayınlanacak reklamlardı. Sen Samsung Türkiye'nin facebook sayfasını şirketin üst düzey pazarlama yöneticisi mi elinde tutuyor sanıyorsun. Senin benim gibi bir adamın yazdığı bir yazı o. Zaten Samsung Türkiye facebook sayfası önceden de ne...
  93. bLaCkSouL

HTC'den Samsung'a Büyük İtiraf!

Şu HTC başarısızlığını hala pazarlama bütçesine ve popülerliğe bağlıyorsa kaybetmeye devam eder. Tüketiciyi kendine çekmek için yapması gereken tek şey Samsung ve Apple gibi yılda bir yenilenen bir model çıkarmalı ve reklam bütçesi ile yazılım geliştirme ayağında o cihazın arkasında durmalı...
  94. bLaCkSouL

Jelly Bean için Gmail Güncellendi!

Light Flow kullananlar güncellemesinler. Programın çökmesine sebep oluyor. Light Flow'a güncelleme geldikten sonra Gmail'i de güncelleyebilirler.
  95. bLaCkSouL

Lg Nexus 4 Abd den getirmek ?

Operatör ayarı ve dil seçenekleri Android'in içinde geliyor. Havalimanında şahıs yanında geçirilebilir.
  96. bLaCkSouL

LG'nin garantisi nasıl işliyor bilmiyorum. O yüzden bir şey diyemem. Ama Play Store'dan alınan cihazların Amerika'da Google tarafından sağlanan bir garantisi var ve en iyi hizmetlerden biri. Çoğu problem için ilk 15 gün sorgusuz değişim yapıyorlar. 15 gün geçtikten sonra da sorun cihazdan...
  97. bLaCkSouL

Nexus'un olumsuzluğunu ben sana yazayım. Cihaz hassas. Ben bunu ayda bir düşürürüm, kılıf koruma takmadan kullanırım diyorsan bence boşuna para verme. Ama dikkatli bir kullanıcı isen cihazdan memnun kalırsın. Amerika'da Play Store'dan sipariş vererek 1 hafta içinde eve teslim edilecek şekilde...
  98. bLaCkSouL

Neyin ne olduğunu bilenler de benchmarkların herhangi bir şeyi temsil etmediğini bilir. Antutu örneğini verme sebebim cihazın şu an için sadece Antutu sonucunun olmasındandı. Yoksa ben de bilirim önüne onlarca benchmark sonucunu koymayı. Ayrıca HTC One'daki GPU Octa'dakinden daha iyiydi ama sen...
  99. bLaCkSouL

En son hangi diziyi seyrettiniz?

Community. Hak ettiği ilgiyi görmeyen harika bir komedi.
  100. bLaCkSouL

Yeni Snapdragon'lardan kastım 600 ve 800 modelleri değil. Büyük ihtimalle yazdan sonra ya da yıl sonuna doğru çıkacak modellerden bahsediyorum. O zamana kadar zaten bu cihaz yapacağı satışı yapar. - - - Mesaj Güncellendi - - - Snapdragon 600, Snapdragon S4'ün sadece hız yükseltilmiş hali...
  101. bLaCkSouL

Milletin ne dediğinden bize ne. Samsung bu işlemciyi pazarlama stratejisi olarak kullanıyor mu, hayır. Galaxy S3 ve diğer tüm Tegra 3, Snapdragon S4, 600 ya da 800'lü cihazlarda yer alan dört adet Cortex A9 çekirdekli işlemcileri performans olarak ikiye katlıyor mu, evet. Cihazı kullanmadığın...
  102. bLaCkSouL

Motorola'dan Gizemli Android

Cihazda Nexus çizgileri var ancak saat widget'ından AOSP cihazı olmadığı belli. Motorola Nexus cihazı yapsa hoş olabilir ancak bulması imkansıza yakın gibi bir şey olur. Hem Türkiye'deki hem de Avrupa'daki tüm ofislerini kapadılar.
  103. bLaCkSouL

Galaxy S4'ün Floating Touch Videosu!

Cidden bu cihazın tasarımı kötü. Galaxy S3 için de aynı şey söylendi ama en azından onun çizgileri hoştu ve göze hitap ediyordu. Bu seferki tuğlaya benziyor.
  104. bLaCkSouL

Nexus 4

Almanya'dan getirtme şansın varsa oradan getirt derim. 395 euroya satıyorlar. 115 de IMEI kaydı desen 1000 lira civarına malolur.
  105. bLaCkSouL

Galaxy S4, Dünya ile Aynı Anda Türkiye'de

İndir herhangi bir Avrupa ülkesine çıkan güncellemeyi, Odin ile yükle. Bunda ne zorluk var anlamıyorum. Bu kadar isyan edeceğinize Odin ile yükleyin gitsin. Zaten Samsung'un kendi yayınladığı güncellemeyi kurduğunuz için cihazın sayacı artmıyor ve garanti dışı kalmıyor. Sorun ne anlamıyorum. Ha...
  106. bLaCkSouL

Galaxy S4, Dünya ile Aynı Anda Türkiye'de

S2'nin nesi var? 2 yıllık telefon ve şu anda S3 ile aynı sürümü kullanıyor.
  107. bLaCkSouL

Whatsup'da şaka

Bu ne ki şimdi?
  108. bLaCkSouL

Galaxy Note 2 eline alanlarin ilk izlenimleri ?

Alamazsın hocam. Xperia Z, S4 ve HTC One 2000 lira civarına çıkacak. Padphonelar da boyutuna göre 1800'den 2500'e kadar gidiyor. Ben de Nexus 4 kullanıyorum ve şu an alınabilecek en iyi telefon bana göre. Donanım her türlü yetiyor zaten. Nexus 4'teki yazılım desteğini de düşünürsek 2 yıl boyunca...
  109. bLaCkSouL

S3 mini yere düştü ses var görüntü yok

Galaxy S2 sağlamdır iç geçirmeye gerek yok. :) Benim önceki telefonumdu. Yatak örtüsüyle fırladığı oldu, fayansa bel hizasından düştüğü oldu. 5-6 kere düşmüştür yere. Şu anda aynı telefonu kardeşim kullanıyor. - - - Mesaj Güncellendi - - - Haklısın hocam. Ben de o kadar para verdiğim bir...
  110. bLaCkSouL

S3 mini yere düştü ses var görüntü yok

Galaxy S2, S3'ten daha ince ve şu ana kadar piyasaya çıkmış en sağlam akıllı telefonlardan biri. Galaxy S3 hassas bir yapıya sahip olmasına rağmen Galaxy S2'yi millet taşa toprağa atıyordu da bana mısın demiyordu. Samsung'un telefonların dışında kullandığı malzeme plastik olabilir ancak bu...
  111. bLaCkSouL

Kaynak? Kaynak verdiğim örnekler ve kullandığım programların gösterdiği değerler. Yine de: Telefonlarda ve diğer pilli cihazlada yer alan özelliğin açıklaması: http://en.wikipedia.org/wiki/Charge_controller Isındığı için şarjı durdurmaya örnek...
  112. bLaCkSouL

O eskiden öyleydi. Artık telefonlar pili durumu, sıcaklığı vb. gibi değerleri hesaba katarak adaptörden çekeceği gücü kendisi ayarlıyor. Örneğin Samsung Galaxy S2'de 1600 Mah'lık batarya varken 1A'lik ya da 2A'lik adaptöre bağlasam da cihaz pili 3,5 saatte dolduruyordu çünkü Samsung yazılımsal...
  113. bLaCkSouL

Samsung Galaxy S3 Jelatin

Galaxy S3'ün ekranının bombeli yapısı yüzünden tam kaplayan jelatin bulamazsınız.
  114. bLaCkSouL

Nexus 4

Nexus 4'ün kilitli sürümü yok. Pasaportu halledin çalışır.
  115. bLaCkSouL

Angry Birds televizyona geliyor

Kim demiş?
  116. bLaCkSouL

Real Racing 3, Google Play ve App Store'da

Android kullanıcıları uyumsuzluk cihazlarında sanmasınlar. Kuramama sebebi şu:
  117. bLaCkSouL

D-smart HD+ mı yoksa Digitürk HD plus / IQ mu?

Dostum internet ile alacaksan D-Smart'ı öneririm. Ben kendi evimde kullanıyorum ve memnunum. Yalnız PVR özelliğini kullanmayacaksan alıcı için boşuna ekstra ücret ödemeye gerek yok. Normal HD alıcısı işini görür. Digiturk'ün tek artısı Lig TV. Ligi takip etmek istiyorsan zaten bu kıyaslamayı...
  118. bLaCkSouL

Akıllı telefon alacaklara ALTIN ÖNERİLER

Bugünün teknolojisi bu kadar. Daha iyisi olmadıktan sonra adamlar nereden çıkarıp sunsunlar sana. Bunun tüketim boyutu ile falan ne alakası varsa. 1 hafta dayanacak piller gelişti de adamlar zorla 24 saat dayanan telefon satıyormuş gibi konuşuyorsunuz. Ben Nexus 4'ü örnek olarak verdim. Note...
  119. bLaCkSouL

LG Apple'a nasıl panaroma fotoğraf çekileceğini öğretiyor

Photosphere.
  120. bLaCkSouL

Wireless görmüyor

VMware'ın toplu sürücü paketi oluyor içine kurulan sistemler için. Onu kurdunuz mu?
  121. bLaCkSouL

Akıllı telefon alacaklara ALTIN ÖNERİLER

Galaxy Note 2 kullanıcıları sana güler dostum. Alette 5.5 inç ekran var ama piyasadaki bütün akıllı telefonlardan daha çok dayanıyor alet. Bende de Nexus 4 var 4.7 inç ekranlı ve 2100 Mah pilli. 5 saat ekran açık kalma süresi ile 24 saati çıkarıyor. Ekranı küçük ama pili büyük cihazlar bile bu...
  122. bLaCkSouL

Nexus 4 Ubuntu Phone First Boot

Hayır mümkün değil. Android, apk dosyalarını çalıştırmak için linux tabanlı sistem üzerinde Java sanal makinesi çalıştırıyor. Ubuntu saf Linux işletim sistemi olacağı için apk dosyalarını çalıştırmayacaktır. - - - Mesaj Güncellendi - - - Genelde ben özellikle ingilizce olanları aradığım için...
  123. bLaCkSouL

İş internete geldi mi her şeyi kolaylıkla bulmak mümkün. :) http://www.youtube.com/results?search_query=flash+ubuntu+on+nexus+4&oq=flash+ubuntu+on+nexus+4&gs_l=youtube.3...5461.5662.0.5781.2.2.0.0.0.0.0.0..0.0...0.0...1ac.1.
  124. bLaCkSouL

Şu anki sürümün kurulumundan bahsediyorsan nasıl flaşlandığı mevcut XDA'da falan. Zaten zip dosyası haline getirmişler ROM kurar gibi kuruluyor.
  125. bLaCkSouL

Doğrudur sonuçta kendim denemedim. İşte millet deneyip inceliyor biz de meraktan izliyoruz. Şu an için Android 4.2.2 yüklü telefonda ve oldukça güzel çalışıyor. Böyle denemeler yapmak normalde hoşuma gider ama düzeni bozmak istemiyorum. Bir de telefon garantili olunca çok kurcalamayım dedim...
  126. bLaCkSouL

ayırlı olsun, güzel telefon. :) Ben de Teknosa'dan aldım 1400'e. Siz 1150 yazınca yüzümdeki ifadeyi tahmin edebilirsiniz sanırım. :P - - - Mesaj Güncellendi - - - Tarayıcı dışında çalışan pek bir şey yoktu izlediğim inceleme videosunda. Her şeyi ileride eklenecek programların tasarım...
  127. bLaCkSouL

Güzel fiyata almışsınız hocam. Nereden aldınız acaba?
  128. bLaCkSouL

AVEA Cepte İnternet Hızı Nasıl ?

Hiç tanıdığınız birinde yok mu Avea hattı? Almadan önce deneyin, bakın nasıl çekiyor evinizde. Ev içerisinde çekim fark edebilir, doğaldır.
  129. bLaCkSouL

AVEA Cepte İnternet Hızı Nasıl ?

Aynen öyle. Çevremdeki birçok arkadaşım hat yok derken benim telefonda hep hat oluyor. Kullandığınız cihaz ne kadar çok bağlantı türünü destekliyorsa ve anteni iyiyse sorunsuzca kullanabiliyorsunuz. Avea'nın çekim olayına gelirsek şehir içinde ben sorun yaşadığım yer hatırlamıyorum. Bahsettiğim...
  130. bLaCkSouL

HTC One'ı Elimize Aldık. Yoksa iPhone, çekmeceye mi?

Jelly Bean güncellemesi. Project Butter başlı başına güncelleme isteme sebebi.
  131. bLaCkSouL

Laptopun Ekrana görüntü gelmiyor ama Harici Monitöre Geliyor

Windows yüklenmeden önce ekrana görüntü geliyor mu yoksa hiç mi çalışmıyor? Çünkü Windows yüklendikten sonra oluyorsa sürücü problemi ya da yazılımsal bir problem olma ihtimali yüksek. Hiç görüntü gelmiyorsa büyük ihtimalle donanımsal bir arızadır.
  132. bLaCkSouL

Tizen 2.0 Mangolina Yayınlandı!

Arama ekranı aynı Touchwiz diyecektim ki sistemi Intel ile Samsung'un geliştirdiğini gördüm. :)
  133. bLaCkSouL

HTC One'ı Elimize Aldık. Yoksa iPhone, çekmeceye mi?

Bir Android fanı olarak söyleyebilirim ki herhangi bir HTC cihazı için iPhone'umu çekmeceye atmazdım. Bütün modelleri böyle şaşalı çıkarıyorlar 1-2 ay sonra bütün havaları sönüyor (bkz: HTC Sensation vs Galaxy S2 - HTC One X vs Galaxy S3). Adamlar telefonu tanıtacağız diye uğraşıyor, eski HTC...
  134. bLaCkSouL

Nexus 4 yorumunuz nedir ?

Buradan yazayım ki sonradan okuyanlar olursa görebilirler. Dosya yöneticisi: ES File Explorer Bildirim LED'i için ekstra özellikler ve kontroller sağlayan: Light Flow Lite Tarayıcı üzerinden dosya aktarımı ve telefon kontrolü: Airdroid Kamera LED'ini fener olarak kullanmak için: Flashlight...
  135. bLaCkSouL

Hayır cihaz tamamen boş geliyor. İçerisinde Google+ hariç (doğal olarak) sosyal ağ uygulaması yok. Dosya yöneticisi bile yok. Siz kendi zevkinize göre beğendiğiniz uygulamaları Play Store'dan kurup kullanıyorsunuz. Benim için bu durum oldukça iyi. Çünkü diğer Android cihazlara bakarsanız gerekli...
  136. bLaCkSouL

@CaglarOzy Cihazın klavyesi orjinal Android klavyesi. Tuşlar arasındaki boşluklar oldukça ideal. Daha önce Galaxy S2'de yazı yazarken yanlış tuşa dokunma çok olurdu bende. Bu cihazda eskisi kadar olmuyor. Kullanımı oldukça kolay. Zaten beğenmezseniz Swiftkey, Swipe gibi farklı klavye çeşitleri...
  137. bLaCkSouL

Yaklaşık bir haftadır kullanıyorum. Kutudan çıkardıktan hemen sonra ve 2 gün önce olmak üzere 2 güncelleme yaptım cihaza. Tasarım olarak çok hoş. Pili 4.2.2 sürümü ile harika gidiyor. Gece boyunca açık bırakıyorum ve %2-4 gibi bir azalma oluyor. Daha önce Samsung'un Android cihazlarını...
  138. bLaCkSouL

Crysis 3 Korsana Yenik Düştü!

Bu kadar derin düşünmeye gerek yok. Piyasaya çıkmasına az kalan bir oyun torrente düşüyorsa bunu tedarikçilerden elde etmişlerdir. Oyun 1-2 hafta sonra çıkıyor olabilir ancak perakende satıcılara haftalar öncesinden gönderiliyor. Aynısı geliştirme aşamasında olan oyunlar için de geçerli. Onları...
  139. bLaCkSouL

18 Yaşından Küçükler İnternetten Alışveriş Yapabilirmi...

Hepsiburada kapıda ödeme desteği sunuyor. Alışverişiniz en az 100 en fazla 5000 lira olması kaydıyla kapıda ödeme ile alabiliyorsunuz. http://www.hepsiburada.com/Liste/MyPage/FAQDetail.aspx?id=27
  140. bLaCkSouL

Samsung Galaxy S3 donma yapıyor diyolar dogrumu

Nasıl kullandığına bağlı. Bende Galaxy S2 var o bile donma, kasma yapmıyor. Ama kurduğum uygulamalara dikkat ediyorum. Genelde bilinen, birçok kullanıcı tarafından indirilmiş uygulamaları kuruyorum. Telefonumda root desteği olmasına rağmen sistem üzerinde çok fazla değişiklik yapmamaya özen...
  141. bLaCkSouL

Galaxy S III İçin Küçük Bir Güncelleme Daha Yayınlandı!

Stock ROM'da mümkün değil diye biliyorum. Ya değiştirilmiş multi window özelliğini ROM'unuza uygun olarak yükleyeceksiniz ya da bu özellik ile hazır gelen ROM kuracaksınız.
  142. bLaCkSouL

Nexus 7'ye Full HD Dopingi

Yazdıklarınız doğru. Ben zaten diğer cihazların reklamını yapmak için yazmadım. Ancak dediğiniz gibi Apple ve Google böyle bir çizgi tutturmuşlar, ilerliyorlar. Bence iki firmanın da bu çizgide ilerlemesinin sebebi bu cihazların ABD pazarı düşünülerek üretilmiş olması. ABD'de internet hızlı...
  143. bLaCkSouL

Apple, ABD'de Samsung'u Geçti!

Bence Samsung tablet pazarında hiçbir zaman başarılı olamadı. Telefon pazarında ne kadar doğru kararlar veriyorlarsa tablet pazarında da tam tersi ilerliyor. Şu zamana kadar yaptıkları en güzel tablet bana göre Nexus 10 oldu. O da zaten Google'ın yardımları ve yönlendirmesi ile üretiliyor.
  144. bLaCkSouL

Apple, ABD'de Samsung'u Geçti!

ABD için normal. Zaten Apple'ın ABD'de, Android'in ise Avrupa ve diğer ülkelerde daha çok sattığı bilinen bir gerçek. ABD verileri ile de küresel pazar için yorum yapmak saçma.
  145. bLaCkSouL

Nexus 7'ye Full HD Dopingi

Nexus cihazlarında hafıza kartı yok. Google'ın üretim şekli böyle. Hala daha neden tartışması yapılıyor anlamıyorum. 2.5 yıldır adamlar hafıza kartı olmadan üretim yaptırıp satıyorlar. Nexus cihazlarının çizgisini beğenmeyenler için diğer marka ve modeller mevcut.
  146. bLaCkSouL

Galaxy S2 mi yoksa Nexus mu?

İki cihaz da yeterince hızlı. İkisi de oyunlarda vs yarı yolda bırakmaz. Yakju vs olayı cihazın hangi güncelleme kanalında olduğunu gösteriyor. Ben olsam ona çok dikkat etmezdim çünkü sonradan değiştirilebiliyor. Bir Galaxy S2 kullanıcısı olarak Galaxy Nexus'u tercih etmenizi öneririm. Galaxy S2...
  147. bLaCkSouL

Mikrofonu olmayanlar hiç üzülmesin

Denendi, çalışıyor.
  148. bLaCkSouL

Şahan Imdb'de Çakıldı

Twit'leri gördüm bastım 1'i. Normalde alakam olmayacak film ama bu kadar da kompleksli olunmaz.
  149. bLaCkSouL

Samsung Galaxy S 2 4.1.2 hayırlı olsun

Samsung şu kaynak kodlarını yayınlasa da Cyanogenmod, AOKP gibi ROM'lar da stabil sürüme ulaşsa. Zaten çıkan güncellemenin bundan 2 ay önce çıkan sızıntı sürümden çok da farkı yokmuş. Herkes öyle diyor.
  150. bLaCkSouL

Celal ile Ceren Gişede Çakıldı

Film çekimine harcadığından fazlasını zaten sponsorlardan alıyordur. Gazoz için bile para ödediğini sanmıyorum.
  151. bLaCkSouL

Sony Xperia Z'nin İçini Açtılar

Dezavantaj tabi ki. Ne yazık ki bütün firmalar dahili bataryaya yöneliyor. Şu ana kadar bildiğim Samsung ve Huawei (tam emin değilim) var tüm cihazlarını değişebilir batarya ile çıkaran. Değişebilir bataryanın en güzel yanı yedek pil alıp mevcut olan bittiğinde 1 dakika içerisinde tam dolu...
  152. bLaCkSouL

Sony Xperia Z'nin İçini Açtılar

Evet.
  153. bLaCkSouL

Beyaz ekmek kaldırılacak

Konuya farklı açıdan bakarsanız öyle görünür tabi. İster sağlıklı ister değil. Dayatma yoluyla böyle bir şeyin yapılması asıl sıkıntı olan. Alıntıladığınız kişiler de büyük ihtimalle bu sebepten öyle yazdılar. Madem insanı yararlı olana alıştıracaksın o zaman öğreterek yap. Emirle, dayatmayla...
  154. bLaCkSouL

How I Met Your Mother'dan 9. Sezon Onayı

Anneyi görmek için izliyoruz, adamlar uzattıkça uzatıyor. İyisi mi izlemeyi bırakıp dizinin final yapmasını beklemek lazım. Bu sezon bitecek diye yine takip etmeye başladım ama sanırım artık izlemeyeceğim.
  155. bLaCkSouL

Nexus 4 Teknosa'da Piyasaya Çıkmış

Çünkü donanım olarak oldukça iyi. Optimus G ile aynı donanıma sahip bu cihaz. Optimus G'nin Galaxy S3 ve Note 2 ile kıyaslamalarına bakabilirsiniz. İkinci sebep bu donanıma sahip cihazlar genelde 600 dolar seviyesinden satılıyor. Bu telefon ise 350 dolar seviyesinden piyasaya çıktı. Üçüncü sebep...
  156. bLaCkSouL

Windows Phone Yüklü PadFone Çıkabilir

WP hafızada 4 GB, Windows RT ise 15 GB yer kaplıyor. Bu iki sistemi içeren cihaz sadece 20 GB sistem yüklü olarak gelecek demek oluyor bu. Ayrıca Padfone'da olduğu gibi saniyeler içinde telefon arayüzünden tablet arayüzüne geçilemeyecektir. Bence zor.
  157. bLaCkSouL

Nexus 4 Teknosa'da Piyasaya Çıkmış

16 GB'lığının fiyatı 1200'ün altında inerse alınabilir.
  158. bLaCkSouL

Kurnaz Yazılımcı İşinden Oldu!

Ne yazılımı yapıldığına bağlı. Eğer güvenlik açığı oluşturabilecek ve önemli seviyede yazılımlar üretiliyorsa bu yazılımı başkalarına yaptırmak %100 kovulma sebebidir. Genelde birçok şirket, şirket içi gizliliğe çok önem verir. Büyük şirketlerde ise yaptığınız işler sizin sırrınız olarak...
  159. bLaCkSouL

Monster Bilgisayarlar?

İnternette araştırırsan 2009 yılına ait kasa kalitesini eleştiren yazılar bulabilirsin. Ancak 3 yıl geçmiş ve kasalar değişmiştir. Malzeme kalitesizliği başka türlü nasıl olur bilmiyorum. Çünkü ister Asus olsun ister Monster bilgisayarın içindeki işlemci, ekran kartı aynı. Sadece üreten firma...
  160. bLaCkSouL

Galaxy S2 için Jelly Bean Yalan Oldu

AOKP yükledim 4.2.1 sürümlü. Sorunsuz, harika bir ROM. Bekleyip moral bozmaya gerek yok.
  161. bLaCkSouL

Samsung s3 telefon kayıbı

Ne yazık ki Samsung Galaxy serisinin IMEI'si 5 dakikada değişebiliyor. Bulan kişi eğer durumun farkındaysa telefonu bulmak ya da işlem yapmak zor.
  162. bLaCkSouL

Samsung galaxy s3 batarya sorunu!

Home tuşuna basılı tutun. Açık uygulamaları gösterecek. Orada altta üç adet logo var. Oradan G logosunu seçin. Daha sonra uygulama ayarlarına girip devre dışı bırakın. Yalnız dediğim gibi sadece 4.1 ve üzeri için geçerli.
  163. bLaCkSouL

Samsung galaxy s3 batarya sorunu!

Şarj sorunundan şikayet edenler 4.1 ve üzeri kullanıyorlarsa Google Now'ı devre dışı bıraksınlar. Pile etkisi çok büyük.
  164. bLaCkSouL

PlayStation 4 için Şok Gelişme

Umarım Sony bu dedikoduyu gerçeğe dönüştürür de telefon ve el konsolundan sonra yeni bir pazarda da verdikleri kararlar yüzünden kullanıcı kaybetmeye başlarlar. Kullanıcının yanında olmayan bütün firmalar benim gözümde bitmiştir. Sony de bu yolda emin adımlarla ilerliyor.
  165. bLaCkSouL

Nokia Lumia Hafifliyor

Neden isyan ediyorsunuz ki? Adamlar şu anda satılan Lumia 920'de düzenlemeye gidip hafifletmiyorlar. Yeni modelin daha hafif ve daha ince olacağını söylüyorlar. Bundan daha doğal bir şey de olamaz bence. Bütün telefon üreten firmaların ürünlerinde yaptıkları şey.
  166. bLaCkSouL

Akıllı Telefonlara Linux Geliyor

Dual boot cidden gerekli. Şu anda bile bazı Samsung cihazları iki farklı Android ROM'unu dual boot yapabiliyor. Eğer boyut olarak aşırı kaçılmazsa kolaylıkla dual boot yapılabilir diye düşünüyorum. En azından denemek isteyen insanlara güzel bir fırsat olur. Hatta beğenirlerse ana sistem olarak...
  167. bLaCkSouL

Note 2 vs one x plus vs nexus 4 vs padphone 2

Yazdığın bütün eksiler yazılımsal güncellemeler ile düzeltilebilir. Neden mi? Çünkü aynı işlemci, aynı RAM Optimus G'de var ve o sorunsuz. Bu da demek oluyor ki Nexus 4'te de o potansiyel var. Bu kadar sorun çıkmasının ve kullanıcıların şikayetlerinin en büyük sebebi 4.2 sürümünün Google...
  168. bLaCkSouL

Galaxy S4 ilk video yayinlandi

Lazer klavyede kapadım.
  169. bLaCkSouL

Arkadaşımın hafıza kartını bozdum sanırım (Çok Acil)

Hafıza kartı SD kart mı? SD kartlarda yanda koruma var. Kapalı olduğundan emin olun.
  170. bLaCkSouL

Kanalizasyon taşarsa logar kapağımı dinler

Logar tsunami yaratmış. Nasıl bir altyapı varsa.
  171. bLaCkSouL

Lumia 920'ye geçmelimiyim ?

Güzel telefon. Geçebilirsin.
  172. bLaCkSouL

LG optimus marka cep telefonuna nasıl mp4 video çeviririm

Video eğer donanım hızlandırma destekleyen bir kodek ile kodlanmışsa kolayca açar. Diğer türlü zaten en üst seviye cihazlar bile açamazlar.
  173. bLaCkSouL

LG optimus marka cep telefonuna nasıl mp4 video çeviririm

Çevirmene gerek yok. Direk at, marketten iyi bir oynatıcı kur ve izle.
  174. bLaCkSouL

(Apple) Miras Değil, (Jobs'un) Akıl Teri!

Doğru, Steve Jobs Apple'ı olduğu yere getirdi. Yanlış, çünkü Apple'ın şu anda izlediği yol, şirketin Steve Jobs'ın mirası olduğunu gösteriyor. iOs 6 ile yaşanan sorunlar, iPad'in 6 aylık süreçte donanım güncellemesi alması bunların göstergesi.
  175. bLaCkSouL

Norton' da Güven Düzeyi

Gelişmiş güvenlik yazılımları taradıkları ve güvenilir buldukları bazı dosyaları işaretliyorlar ve tarama yaparken o dosyaları atlayarak bu işlemi daha hızlı bitiriyorlar. Bilgisayarın güvenliği konusunda da sorun olmadan tabi ki. İşte Norton 'un orada gösterdiği yüzde işaretlenmiş ve güvenilir...
  176. bLaCkSouL

Galaxy note 2 aldim 2 sorunum var yardim

Elle açıp kapama şurada: Ayarlar>Diğer Ayarlar>Mobil Ağlar>Şebeke Modu GSM 2G, WCDMA 3G demek. Ayarı ona göre yaparsınız. Ayrıca Android cihazlarda 3G şebekesine bağlandığınızda üst kısımda 3G yazmaz, onun yerine H ya da H+ yazar.
  177. bLaCkSouL

Phorm CEO'su: Vergi Ödemeye Geldik

"Vergi veriyoruz" diyerek mi millete kendilerini sevdirecekler? Herhangi bir kişi çıkıp "Beni takip etsinler, her şeyimi kayıt altına alsınlar. Ne de olsa vergi ödüyorlar." der mi sizce? Ayrıca izin alınma konusu tamamen yalan. Eğer sizden izin istedikleri sayfa karşınıza gelirse ve siz o...
  178. bLaCkSouL

Asus PadFone 2'ye Android 4.1 Geldi

Aynı çipset ve aynı donanım dedim, daha iyi dediğim Nexus 10. Ülkemizde Nexus cihazları ve iPhone'lar aşırı pahalıya satılıyor. Buna rağmen grey market ürünleri gayet ucuza bulunabiliyor. Örneğin Galaxy Nexus, Avea tarafından 1800 lira civarına satılırken grey markette 1000 lira civarına...
  179. bLaCkSouL

Siz 900 doları Türkiye fiyatı mı sandınız? 900 dolar yurtdışı fiyatı. Ben de size yurtdışındaki fiyatlarla kıyaslama yaptım. Cihaz da kötü değil. Ancak eksik yanları var. Özellikle de aynı donanıma sahip bir cihazdan neredeyse 3 kat daha pahalı. Siz gidin 900 dolara bu ürünü aldığınız yere Nexus...
  180. bLaCkSouL

Bunu alan adamın telefonu bozulursa görürüm ben o ayrı ayrı toplama hesabını. Kesinlikle fiyat=tablet+telefon olarak düşünülmemesi gereken bir cihaz. Üstelik telefonu ben kullanıyorum diyeyim, dışarı çıktığımda evde kalan ailemden biri tablet kullanamıyor olacak. Ne anladım o toplama hesabından...
  181. bLaCkSouL

Sagopa Kajmer mi ? Ceza mı ?

2005 yeniden hoşgeldin.
  182. bLaCkSouL

Galaxy S IV Bükülebilir Olarak Geliyor!!!

Büyük ihtimalle cihaz bükülebilir olmayacaktır. Ancak cihazda bükülebilir ekran kullanılması demek o ekranın kırılmaması demek. Olay bu. Kırılmayan ekranlı telefonlar yakın.
  183. bLaCkSouL

Ankara Metrosu'nda Işık Gözüktü

İstanbul'da metro var sanıyorsanı buyrun: Londra: New York:
  184. bLaCkSouL

Asus N61jq ısınma problemi

Hocam önerilmedi değil olay. Hiç laptop içi gördünüz mü? Birçok bilgisayarcı bile laptoplara adam gibi macun süremez. İşini bilen adam yapmalı. Zaten aletlerin içi cihaz o kutuya sığsın diye milim milim tasarlanıyor. Macun uygulayım derken taşarsa sorun olur ya da iyi uygulanmazsa bir anlamı...
  185. bLaCkSouL

Asus N61jq ısınma problemi

Laptoplarda termal macundan çok fan giriş ve çıkışlarındaki tozlar daha etkili oluyor. Hiç hava çıkış deliğine cihaz çalışmıyorken üflemeyi denedin mi? Elektrik süpürgesi ya da kompresör kullanma yalnız. Normal insan nefesi bile yeterli olabiliyor. En azından benim laptop ısınmaya başladı mı...
  186. bLaCkSouL

Mermiye kafa atan liseli :D

Bunlar ağaçta yetişiyor sanırım.
  187. bLaCkSouL

Galaxy S2 Kullanıcıları Buraya :)

Aslında doğru yazmış arkadaş. Video uygun kodek ile kodlanmışsa 1080p video oynatıyor. Zaten uygun kodlanmamış 720p videoyu en güçlü cihazlar bile oynatırken zorlanır. Çünkü donanım hızlandırması denen bir olay var ve artık birçok cihaz aynı özelliklere sahip video oynatma konusunda. Oyunlar...
  188. bLaCkSouL

Pasaport Kaydıyla Alakalı

Telefon kapandıktan sonra kayıt için süre sınırı yok diye biliyorum. Önemli olan, telefonun kayıt ettirileceği pasaportun son 1 ay içerisinde yurt dışından gelirken ülkeye girişte kullanılmış olması ve son 2 yıl içerisinde o pasaport üzerine kayıt yaptırılmamış olması.
  189. bLaCkSouL

LG, Nexus 4'e Olan Yoğun Talebi Karşılayamıyor

O iPhone. Neden o iPhone? Çünkü bizim insanımız o cihazı kullanmaktan çok gösteriş için alıyor (gerçekten kullanan lütfen alınmasın). Ayrıca iPhone, arkadaşın yazdığı gibi vergiler dahil 700 dolar Amerika'da. Avrupa'da da 700-750 Euro civarı. Yani Türkiye fiyatı vergiler falan derken Avrupa...
  190. bLaCkSouL

Tahmininiz tutacak kadar iyiyse o fiyattan bu cihazı satacak kişilere güzel haberim var. Millet artık eskisi gibi enayi değil. :) 1000 liradan fazla vermem ben. İnsaf eylesinler. Cihazın fiyatı 350 dolar (16 GB'lığı). Hangi aklı evvel gidip 600 liralık cihaza 1600 lira verir?
  191. bLaCkSouL

Google büyük ihtimalle Galaxy Nexus'a olan düşük talep nedeniyle düşük fiyat politikasının Nexus 4 satışları üzerinde de çok etkili olmayacağını düşündü. Ancak hesaba katmadıkları iki etken mevcuttu. İlki diğer cihazlardaki güncelleme sorunları nedeniyle Nexus cihazlarına yönelen büyük bir kitle...
  192. bLaCkSouL

iOS da Android gibi oluyor!

Ya ben hiç iOS'li cihaz kullanmadım ya da sizin cihazlar uzaylı falan olmalı. Şu anki Android cihazım nasılsa kullandığım iOS de aynıydı. Yerlerde sürünmüyor tabi cihazlar. Aynı akıcılık, bazen de aynı ağırlık ikisinde de mevcut. Gidip 600 liralık Android cihazla iOS'i kıyaslıyorsanız zaten hiç...
  193. bLaCkSouL

5 Liraya Sucuk Devri Kapanıyor

Neden kapansın ki? Adam tavuk ve hindiyi karıştırıp yine satar ucuza. Ayrıca zaten karışık etten oluşan ürünlere sucuk damgası vurulamıyordu. Sucuk benzeri ürün deniyordu.
  194. bLaCkSouL

Android 5.0 Key Lime Pie, Doğrulandı!

Zaten ismi oradan geliyor. Ice cream sandwich:
  195. bLaCkSouL

Dsmart + İnternet

Dediğim gibi birkaç sinema kanalı (sanırım 4 ya da 5 tane) yok Maxi pakette. Yalnız Maxi pakete üye olduğum ilk ay bütün kanallar açıktı. Eğer çok fazla film izleyen biriyseniz ve yabancı dizileri falan beklememek için internetten takip diyorsanız bu kanallar çok işinize yaramayabilir. Çünkü...
  196. bLaCkSouL

S3'teki 1 gb ram

Touchwiz'in güzelliği. :) Bende de Galaxy S2 var. Son güncelleme ile yeni Touchwiz arayüzü geliyor ve RAM 600 MB civarında gezmeye başladı. Ha takılma var mı, yok. O sebeple aldırmıyorum. İşletim sistemleri zaten kendileri düzenliyorlar kullanımı. Bunun haricinde saf Android...
  197. bLaCkSouL

Dsmart + İnternet

@uma350 65 liralık paket benim kullandığım. Zaten 75 liralık pakette fazladan birkaç sinema kanalı (pek tercih etmem) bir de erotik kanallar var. Başka farkı yok. 10 lira için değmez deyip 65 liralık Maxi HD paketini aldım. Eğer HD+ alıcısının özellikleri hoşuna giderse (kayıt falan...
  198. bLaCkSouL

Dsmart + İnternet

Ben kullanıyorum. Bağlantının farkı yok. Sadece 70 lira ödediğim internete artık 40 lira civarı (yalın erişim ücreti dahil) ödüyorum. Tabi D-smart maxi paket hd'yi 35 lira üzerinden hesap edersek. D-smart'ın tek kötü yanı müşteri hizmetleri. Çok bekletiyorlar ve bazen karşınıza çok da iyi çözüm...
  199. bLaCkSouL

WhatsApp'e Facebook Kancası

Bir burası kalmıştı. Şu Facebook'tan o kadar soğudum ki satın aldığı hizmetler bile itici gelmeye başladı. Umarım Whatapp'ten uzak dururlar.
  200. bLaCkSouL

Windows 8 Güvenli Mod'da Açmak Bilmeyenler İçin Çok Basit!

Kendisi otomatik düzeltiyor. Daha önce yok sistem yükleme ekranına gel, yok sistem onarmaya gir uğraşırken bu sistem sorun olup sistem açılmadığında otomatik düzeltmeyi çalıştırıyor ve başarılı da. Kendi gözlerimle gördüm. Sorunu da güzelce çözdü. Çöplük dediğiniz sistem şu an en gelişmiş...
  201. bLaCkSouL

'Dost kazığı' rezil etti!

Neyse ki sonradan girmişim. :)
  202. bLaCkSouL

Androidli telefon tavsiyesi

Ben şu anda Galaxy S2 kullanıyorum. Cihazın 16 GB hafızası var ve 16 GB'lık da SD kart takılı. SD kartta 7.35, telefonda da 9.3 GB boş yer var. SD kartta sadece müzik taşıyorum. Sonuç olarak bana anca yetiyor. Ancak cihazın hafızasında 1.5 GB'lık sistem yedeği de mevcut. Yani yeter mi dersen...
  203. bLaCkSouL

@hellmarch Dostum bu ilk videodaki adamın kıyaslaması da varmış. Onu da ekleyecektim mesajıma ama süre dolmuş. O yüzden bu mesaja koyuyorum. Kesinlikle izle. İlk video ile buradaki video iyi fikir verir. 2. video sadece özellik kıyaslaması içeriyor...
  204. bLaCkSouL

Ben Nexus derim. Kamerasını ne ile kıyaslıyorlar bilmiyorum ama diğer cihazlar ile kıyaslıyorsak bence iyi bir kamerası var. Tamam sırf kamera özellikleri öne çıkarılmış Lumia 920'yi geçecek değil. Galaxy S3'ün de kamerası da mükemmel sayılmaz. Hatta kötü bile denebilir. Nexus 4'te Sony üretimi...
  205. bLaCkSouL

Gelen Mesaj Hk

Wipe falan hikaye. Mesaj uygulamasındayken menü tuşuna basın ve ayarlara girin. Orada orjinal zaman aralığı gibi bir ayar olacak. Onu tikleyin. Bu kadar.
  206. bLaCkSouL

Galaxy S3 ROOT YARDIM.

EFS klasörü boş olmamalı. Benim bilgisayara aldığım yedeğin içinde onlarca dosya var. Eğer siyahkernel kurduysan telefonun kendi hafızasının (dahili sd kart) içine bak. Ana dizinde içinde EFS geçen bir arşiv dosyası olmalı. Uzantısı tar.gz gibi bir şeydi. Onu bilgisayara alıp WinRAR ile açarsan...
  207. bLaCkSouL

Galaxy S3 ROOT YARDIM.

Tabi ki istedigin yerde saklayabilirsin. Root ile stabilitenin nasil bir alakasi var cozemedim yalniz. Root erisimi en cok telefonun icinde gelen ve kullanmadiginiz uygulamalari dondurmak/ kaldirmak icin ise yariyor. Kaldirmayin yalniz dondurun. Sorun yasarsaniz geri aktif duruma...
  208. bLaCkSouL

Galaxy S3 ROOT YARDIM.

Evet. Önemli değil. Sonuçta cihaz 50 liralık bir cihaz değil. Ben olsam ben de emin olmak isterdim.
  209. bLaCkSouL

Galaxy S3 ROOT YARDIM.

Kerneli yazdığım şekilde yüklediğinizde root erişimi kendiliğinden gelir.
  210. bLaCkSouL

Chrome takılıyor, son zamanlarda bir gariplik var

Hocam sizin flash player sorun verme konusunda çok istikrarlı çıktı. :) Buradan sonra pek yardımım dokunmaz ama tarayıcı verilerini temizlemeyi ve flash player için son çıkan güncellemeyi yüklemeyi deneyebilirsiniz. Bende de mesela Norton'un bir eklentisi arada bir çöküyor, gidiyor. Buna alışıp...
  211. bLaCkSouL

Galaxy S3 ROOT YARDIM.

Son üç hane yapım numarasının. EFS bir klasör. Klasörü kopyalayıp istediğiniz yerde saklayabilirsiniz. Ben hem bilgisayarımda hem de telefonun SD kartında tutuyorum. IMEI giderse telefon rootlu iken cihazdaki EFS klasörünü silip yedeğimizi oraya koyuyoruz. Kernel olarak siyah iyidir. CF-Root...
  212. bLaCkSouL

Rica ederim. Chrome'un flash player ile ilgili en büyük sorunu bu. Normalde içinde hazır geldiği için ayrı kurulduğunda iki tane oluyor ve çakışıyor. Eğer eklenti işinizi gören bir eklenti ise geri yükleyip deneme yapabilirsiniz.
  213. bLaCkSouL

Hayır 2 tane var. Parantez içinde yazıyor. Sağ üstten ayrıntılara tıklarsan ayrı ayrı görebilirsin. Eski olanı devre dışı bırakman yeterli.
  214. bLaCkSouL

Galaxy S3 ROOT YARDIM.

Root yaparken IMEI kaybolmaz. Eğer orjinal IMEI kullanıyorsanız tek sıkıntı ROM yüklerken olabilir. (çok düşük ihtimal) Onun için sistem dosyalarına erişebilen bir dosya yöneticisi ile (root explorer gibi) cihazın efs klasörünün yedeğini alın. IMEI'ye bir şey olursa yedek EFS'yi yükleyerek...
  215. bLaCkSouL

Corch Adres çubuğuna chrome:plugins yazıp girin. Sağ üst kısımda Ayrıntılar kısmına tıklayın. Orada flash player eklentilerini göreceksiniz. Büyük ihtimalle birden fazla olacaktır. En üst sürüm hariç diğerlerini devre dışı bırakın.
  216. bLaCkSouL

LG OPTIMUS-4XHD almamı tavsiye edermisiniz...

Nexus S - 2.3 ile 4.0 incelemelerine bakın. Galaxy S2 - 2.3 ile 4.1.2 güncellemelerine bakın (resmi) HTC One X - 4.0 ile 4.1 güncellemelerine bakın. Galaxy S3 - 4.1.2 ile gelen özelliklere bakın. Sonuçta ortada fark oluyor. Bazı markalar arayüz güncellemesine gitmiyor o ayrı konu. O yine...
  217. bLaCkSouL

Apple Hatayı Affetmedi

Google çıkarmadı. Apple ile Google'ın harita kullanımına dair 2014 yılına kadar lisans anlaşması vardı. Ancak Apple aceleyle iOS'ten bütün Google uygulamalarını kaldırdı. Sonuç olarak kendi verdikleri karar sonrasında belki de çok da suçu olmayan bir adamı işinden ettiler ve adını lekelediler...
  218. bLaCkSouL

Samsung Galaxy S4'ten Yeni Detaylar

Evet öncekiler için de böyle söylendi ve Haziran ayından itibaren ülkemizde satışta oldu cihazlar. Ben Galaxy S2'yi ilk indirimler başladığı zamanlarda Temmuz ayında Türkiye'den aldım. Galaxy S3 de yine aynı şekilde Haziran ayı içerisinde satışa sunuldu. iPhone 5 bile Ekim ayında yurt dışında...
  219. bLaCkSouL

Samsung Galaxy S3 Jelly bean 4.1.2

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1494114
  220. bLaCkSouL

2013 Yılında En Çok Beklediğiniz Oyun Hangisi?

Cevaplamadan önce GTA V olduğunu tahmin etmiştim. Hiçbir şey bu oyunun yerini tutamaz. :)
  221. bLaCkSouL

D-Smart internet pişmanlıktır

Siz de ne şanslıymışsınız. Bizde de aynı tarifeler mevcut ve durum şu şekilde: Hızımızı 4 Mbit'e kilitliyorlar. Üstelik hattımız 30 Mbit'e kadar kaldırabilecekken. Hattınız kaldırmıyordur gibi bir cevapla gelmeyin. Nedenini aşağıya koyacağım. 100 GB'a eriştiğimiz an hızımız 3 Mbit'e iniyor...
  222. bLaCkSouL

Galaxy S4 hakkında..

Telefonun değil 8, çift/dört çekirdekli Cortex A15 işlemci ile çıkması muhtemel. (bkz: Nexus 10) Çünkü henüz 4 çekirdekli Cortex A15 işlemciler bile tanıtılmadı. Grafik birimi Mali-600 serisi olacaktır. Ekranın Full HD olma ihtimali var ancak bu ekranın LCD olacağı anlamına geliyor. Çünkü hala...
  223. bLaCkSouL

TTnet Adil Kullanım Kotası Kalktı Mı?

100 GB'a çıkmamış mıydı AKK? Bizde SmartNet var 100 GB'tan sonra yavaşlıyor.
  224. bLaCkSouL

Android'teki Flash Desteği Ne Durumda?

Bu şekilde paylaşım yapmanız güzel. Ancak atladığınız küçük bir ayrıntı var. Üreticiler ve Google, flash player desteğini tarayıcılardan da kaldırıyor. Yani apk kurmak yeni güncellemelere sahip cihazlarda hiçbir işe yaramıyor. apk dosyasını kurduktan sonra flash player destekleyen bir tarayıcı...
  225. bLaCkSouL

Lumia 920

O konuda Nokia'nın yapabileceği hiçbir şey yoktu. Microsoft bütün WP8'li ve Windows 8 türevi sistemli cihazların satışını bekletti. Cihaz satışta ve fiyatı belli. Şu anda 1600 liraya satılıyor.
  226. bLaCkSouL

Bu Makine Bu Fiyata Alınırmı Eğer Alınır Diyorsanız Hiç Beklemeyeyim? TEŞEKKÜRLER

O grafik puanı kesinlikle onboard kartın puanı. Bende de APU var ve onboard kart 6.5 puan alıyor. HD7670M ile dual grafik özelliği sanırım oyunlarda devreye giriyor. @WhiteSilverIp5 En son Catalyst sürümünü mutlaka yükle. Şu an 12.10 mevcut. Mobility olanını yüklemen lazım ona dikkat et. Bir...
  227. bLaCkSouL

Google evlerimizin içini gözetleyecek!

Başlığa gel. Okuyan da adam 3-5 kişi tutup fotolarımızı çekip internete servis edecek sanır. Bu hizmet gayet normal, faydalı bir hizmet. Zaten kamuya açık yerlere gidip orayı bilmeyen kişilerin ilk baktıkları şey kat haritası değil mi? Ha telefonunda görmüşsün ha duvarda.
  228. bLaCkSouL

Nexus'mu ? S3 mü ?

Doğum günü ne zaman? Yakınsa Nexus 4 zor söyleyim. Amerika'da bile ilk sipariş verenler yılbaşına doğru alacak telefonlarını. Buraya gelmesine birkaç ay var garanti. Bahsettiğiniz Nexus, Galaxy Nexus ise ben Galaxy S3 alın derim. Galaxy Nexus donanım olarak artık eskidi. Forumda da bir HTC...
  229. bLaCkSouL

700 İla 800 TL Civarında Kasa Önerisi

Eğer günlük kullanım ve az biraz da oyun diyorsanız AMD'nin APU'larını öneririm. Bu işlemcilerin içerisinde neredeyse 100 lira civarı ekran kartlarına denk grafik birimleri var. Bu sayede bilgisayar hem oyun özürlü olmaz hem de ekran kartına ekstra masraf yapmamış olursunuz. Yalnız RAM'i biraz...
  230. bLaCkSouL

70 Dolara 700Mbit İnternet

100 GB adil kullanım kotasını unutmuşsun. Benim hızı 4'e kilitlemişler. Arıyorum hat kaldırmıyor diyor. Modemde alınabilecek hız 30 Mbit yazıyor. (TTNET dolabı sitenin bahçesinde) :)
  231. bLaCkSouL

Kara Cuma çılgınlığı!

Hemen de gelip dine bağlamış yazanlar. Açıp bir okuyun neden böyle olduğunu. Bilmeden bol keseden sallamak yakışmıyor. Lütfen. Merak edenler için de yazayım. Amerikanların kutladığı şükran günü aynı bizdeki bayramlar gibi tatil. İnsanlar da bu günü genelde büyükleri ile geçiriyorlar. Sonuç...
  232. bLaCkSouL

Kullandığınız En İyi İşletim Sistemi Modifiyeli-Modifiyesiz veya Orjinal Win7 ve WİN8

Enterprise sürümü yanlış hatırlamıyorsam iş dünyasına yönelik olduğu için ek güvenlik çözümleri ve ek yazılımlarla geliyordu. Tam emin değilim. Pro sürümdeki Media Center sanıyorum bu sürüme kurulamıyor. Ev kullanımı için Pro yeterli olur. RAM konusuna gelince 64 bit kurun. 64 bit sistem ile...
  233. bLaCkSouL

Şarkılara albüm kapağı nasıl eklenir?

Tagscanner isimli programı tavsiye ederim. Küçük boyutlu, bilgisayara yük bindirmeyen ve sadece bu iş için tasarlanmış bir programdır.
  234. bLaCkSouL

HTC one x+ mı S3 mü?

Bana 16 GB yetiyor. Bu kişisel bir durum elbette. Size yetmeyebilir. Ayrıca pcwolf'un dediği gibi kamerası mükemmel değil. Yine de belirteyim Nexus 4'te Sony üretimi lens var ve piyasanın en iyilerinden biri. Mükemmel değil diyorum çünkü Sony'nin 13 MP'lik başka bir lensi var ve daha üstün...
  235. bLaCkSouL

HTC one x+ mı S3 mü?

Ben sizin yerinizde olsam Nexus 4'ü kesinlikle listeme koyardım. Aceleniz yoksa Nexus 4 fiyat olarak gerilediğinde diğer cihazlardan çok daha uygun fiyata alabilirsiniz. Üstelik cihaz donanım olarak gerçekten üst seviye. Galaxy S3'ü ve One X+'ı bile cebinden çıkarır.
  236. bLaCkSouL

LG Nexus 4 E960 Video İnceleme

Vergi konusunda haklısınız. Ancak daha Nexus 4 çıkmadan bir hafta öncesine kadar 350 dolara satılan Galaxy Nexus burada grey market üzerinde 1050 lira, yurtdışı ürünlerinde ise 900-950 lira civarına bulunuyordu. Grey marketin de bahsettiğiniz vergileri içerdiğini düşünürsek bu cihazın da hakkı...
  237. bLaCkSouL

LG Nexus 4 E960 Video İnceleme

Uçuk fiyat bu zaten. 350 dolarlık telefona 1400 lira verilmez. Aynı paraya 550 dolara satılan Galaxy S3 vb. cihazlar alınabiliyor.
  238. bLaCkSouL

Samsung iPad Bataryası Üretimini Sonlandırıyor

Bu haberlerin hepsi sonradan yalanlanıyor. Kim ne rant elde ediyor bilmiyorum ama öyle. Samsung'un işlemci üretimine yüzde 20 zam yaptığı haberi de yalandı. Samsung resmi olarak açıklama yaptı ve keyfi olarak fiyatı arttıramayız, anlaşmaya göre yılın belli dönemlerinde fiyat düzenlemesine...
  239. bLaCkSouL

HTC one x+ mı S3 mü?

One X'e 4.1.1 geliyor gözünüz aydın. One X+ hakkında ise bilgim yok. Yine de bakın buraya yazıyorum. Galaxy S3 Android 4.2'yi alacak. Hatta 4.2'den sonra gelen sürümü bile alma ihtimali oldukça yüksek. One X'in ise 4.1'de kalması muhtemel. Ayrıca Samsung yeni moda yarattı kendine. Eski...
  240. bLaCkSouL

HTC one x+ mı S3 mü?

Ben Galaxy S3 derim. Galaxy S2 kullanıyorum ve memnunum. Bir sonraki cihazım da ya Nexus olur ya da Galaxy S4. Zaten Galaxy S4'ü görmeden almam. Samsung müşterisine değer veriyor. Galaxy S2, Galaxy Note, Galaxy S3 ve Galaxy Note 2 alan kullanıcılara sorun. Memnun kalmayan yok denecek kadar az.
  241. bLaCkSouL

Kullandığınız En İyi İşletim Sistemi Modifiyeli-Modifiyesiz veya Orjinal Win7 ve WİN8

Windows işletim sistemi arıyorsanız her donanımla sorunsuz çalışabilen ve stabil olan Windows 7'dir. Home pre. ya da Ultimate tavsiye ederim. Her ne kadar bazı donanımlarla (özellikle 2-3 yıllık AMD sistemler) uyumsuzluk sorunu yaşatsa da benim makinemde şu ana kadar gördüğüm en iyi deneyimi...
  242. bLaCkSouL

Beyaz Nexus 4 Gözüktü! İşte Çıkış Tarihi

Alın gitsin. Kim daha 6-7 ay bekleyecek.
  243. bLaCkSouL

Nokia Lumia 920 Mi ? Galaxy Note 2 Mi ?

O inceleme kesinlikle en iyilerden biri olmuş. Cihazın iyi özelliklerini sayarken kötü ve can sıkabilecek özelliklerini de atlamamışlar. Bence bu cihazı almak isteyen herkesin cihazın eksilerini kesinlikle bilmeleri gerekiyor. Şu zamanlarda artısı ve eksisiyle inceleme bulmak gittikçe...
  244. bLaCkSouL

Sezsiz güç kaynağı..

http://www.quietpc.com/powersupplies http://www.pcpower.com/products/power_supplies/ultra-quiet/ http://www.anandtech.com/show/2502 http://www.coolermaster.com/product.php?product_id=4202 http://www.coolermaster.com/product.php?product_id=4199 Küçük bir Google araması gerekli cevaplar için...
  245. bLaCkSouL

HTC Windows Phone 8X Kullanıcıları Kulübü

Oradan nasıl öyle bir anlam çıkarıyorsunuz? Nokia hiçbir zaman HTC'ye dava açıyoruz demedi. Bir iki haber sitesi her zaman olduğu gibi dedikodu çıkardı. Herkes de üstüne atladı dedikodunun. İkinci verdiğim linki boşuna vermedim. HTC onca dava haberinden sonra Nokia'dan herhangi bir şikayet ya da...
  246. bLaCkSouL

SDN'in magazinsel haber tarzı. Evet dedikodusu çıktı ama bilgi Nokia'dan gelmemişti. Tabi burada anında yapıldı haber. Tarih 24-26 Eylül civarıydı. Haber de burada 25 Eylül'de yapılmış. Yabancı sitelere bakarsak: 24 Eylül...
  247. bLaCkSouL

Metro Ethernet'in Hızı Artıyor

Bu servis sağlayıcının en önemli özelliği adil kullanım kotasının olmaması. Yine de çok fazla altyapı sorunları yaşayabiliyorsunuz. Altyapı sorunsuzsa kesinlikle kullanmaya değer.
  248. bLaCkSouL

S3 play store

Ayarlar>Uygulamalar kısmından Play Store'u bulun ve orada önce verileri temizle diyin. Ardından da güncellemeleri kaldır diyin. Sonra da telefonu yeniden başlatın. Bu şekilde çalışır duruma gelmesi lazım. Umarım sorunun çözülür.
  249. bLaCkSouL

Dünya rekoru kıracağım destekleyin beni !

Mola verdiriyorlardır. Ne zaman bir Guiness rekoru okusam/izlesem belli aralıklarla mola hakkı tanıyorlar.
  250. bLaCkSouL

Dünyada oyun rekorunu bir Türk kırdı!

gta v?
  251. bLaCkSouL

HTC Kalitesini Sizde Görün!

Samsung, Galaxy S3 ile kalite çizgisinden biraz sapmış olabilir ama genel olarak Samsung cihazları dayanıklıdır. Sırf dayanıklı olması için üretilmiş cihazlar dışında hangi cihazlar şu işkencelere bu kadar süre dayanabilir söyleyin bana. http://www.youtube.com/watch?v=nXOezJKpOsg...
  252. bLaCkSouL

LG Optimus Black P970 2 GB (Çıktı)

Cyanogenmod ile alakalı sanırım o. Arayıcı uygulamasının öyle bir özelliği yoktu diye hatırlıyorum. Viber, Skype gibi 3. parti uygulamalara yönelin derim.
  253. bLaCkSouL

LG Optimus Black P970 2 GB (Çıktı)

Google uygulamaları ayrı paket halinde sunuluyor. Onu kurmanız lazım.
  254. bLaCkSouL

Hayır Nokia dava açmadı. Ayrıca bu cihazın tasarımı çalıntı falan değil. Cihazın kasasında kullanılan plastik türünün üretimi bu şekilde yapılıyor. Tüm kasa tek parça olarak üretiliyor ve donanım içerisine yerleştiriliyor. HTC One X'te de aynı tasarım çizgilerini görebilirsiniz.
  255. bLaCkSouL

Play dan istenmedik öneriler

Play Store ile alakası yok bu sorunun. Kullandığınız uygulama ile alakalı. Bu tarz ucuz yollu reklam peşinde koşan, can sıkan uygulamalardan uzak durun bence. Güvenli olmadığı için demiyorum bunu. Kullanılmayı hak etmiyorlar çünkü.
  256. bLaCkSouL

Android 4.1'e kavuşacak HTC telefonlar açıklandı

thekillingroad Elbette yazdığınız gibi donanım güncelleme konusunda önemli. Ancak HTC için bunun etkileyici faktör olduğunu sanmıyorum. Yine yazdığınız gibi ve bence doğru olan önerme güncelleme vermeyim, yoluma devam edeyim şeklinde. Doğru, çoğu firma bu şekilde düşünüyor ancak çıkardığın...
  257. bLaCkSouL

Salı günü ayık olun hafızlar!

Kod varsa yükseltebilirsiniz sanırım. Büyük ihtimalle indirim kodu almayı engellemişlerdir.
  258. bLaCkSouL

Samsung gerçekten benim gönlümü kazandı. Forumlarda günde 3-5 mesaj girilen Galaxy S2 konularına şimdi günde 200-300 mesaj giriliyor. Resmen yeniden doğdu cihaz. Hiçbir özelliği esirgememeleri de iyi oldu. Zaten itici ve çirkin bir arayüzle gelen telefon aylar sonra güzel bir arayüze kavuşacak...
  259. bLaCkSouL

Android Ana Ekranlarımızı Paylaşalım

Sadeliği seviyorum. :)
  260. bLaCkSouL

Hayır, bende Galaxy S2 var. Açıkçası ben bile Samsung'un ICS faciasından sonra Jelly Bean ya hiç gelmez ya da milleti susturmak için üstünkörü bir güncelleme verirler diyordum. Yine de benim güncelleme alan bir cihaz kullanıyor olmam haklı olduğum gerçeğini değiştirmez. Android telefon üreten...
  261. bLaCkSouL

Bakın haklı olduğunuz yerler var ama haksız olduğunuz yer flagship cihazlarının güncelleme almaması. Sen o sene çıkardığın telefonu 2 yıl boyunca desteklemiyorsan kusura bakma ama kötü bir firmasın. İnsanlar gidip 1500-2000 lira para sayıyor bu cihazlara. Güncelleme istemek hakları. Şimdi HTC...
  262. bLaCkSouL

Google PLAY"e app ve a-kitap ekleme...

Geliştirici kaydı. Markette uygulama yayınlayabilmek için geliştirici kaydınız olmalı. Google için 25 dolarmış arkadaşın yazdığına göre. Apple için de yanlış hatırlamıyorsam senelik 100 dolardı. Soruyu soran arkadaşa gelince sanırım geliştirici kaydı olan hesabınız açık iken şu adrese gitmeniz...
  263. bLaCkSouL

Nexus 4 Dot Canlı Duvar Kağıdı Play Store'da

Güzel olmuş. Nexus 4'te denemek lazım yalnız. Ona yakışır.
  264. bLaCkSouL

Samsung, Galaxy S2'ye yatırım yapıyor ama? Galaxy S2 ile aynı dönemde HTC'nin amiral gemisi olan Sensation nerelerde? 768 MB RAM'i, 1.2 GHz dual-core işlemcisi mevcut. Sözde firmalar Google'ıın talimatıyla en az 18 ay yazılım güncelleme garantisi veriyordu. Samsung'un 2 modeli hariç diğer...
  265. bLaCkSouL

GOLD Bilgisayar sahtekarlığı duyurun

Bu olay kadar saçma bir şey daha olamaz. Bir firma bir ülkede kendi ürünlerine servis desteği sağlıyorsa herkese sağlamalı. Biz senin ürününü alıyoruz. Para sana gidiyor. Alet çakma değil bir şey değil. Adam paralel ithalat aldı diye neden suçlu durumuna düşüyor? Paralel ithalat zaten yasal...
  266. bLaCkSouL

Superonline upload kotalı mı?

20 Mbit bağlantıda 50 GB indirme ve 50 GB gönderme limiti var. Hangisi sınıra ulaşırsa ulaşsın hız düşüyor. 3 Mbit'e düşürüyorlar. Yani toplam 100 GB demek yanlış olur. Diğer hızlarda farklı işliyor. http://www.superonline.net/kampanya-detay?k=42&d=fiberini-sec&t=0 şartlarda yazılı.
  267. bLaCkSouL

AMD Satılıyor mu?

Nvidia da. Sadece Intel değil.
  268. bLaCkSouL

Kızgın koç 2 kişiyi öldürdü

Ne koçmuş arkadaş. 90 kilogram çok değil mi ya bir koç için.
  269. bLaCkSouL

İşyerimde bir virüse rastladım!

Norton kullanan biri olarak yüreğime su serptiniz. Teşekkür ederim :)
  270. bLaCkSouL

Samsung Galaxy S3 Kasma

Hocam sana çok yanlış arkadaşlar tavsiyelerde bulunmuş. Root ile alakası yoktur kasmanın. iOS'te jailbreak yaparken sistemin açıklarından faydalanılır ve her sistem açılışında gerekli jailbreak dosyalarını yüklemek için yüzlerce dosya atılır telefona ve bu durum telefonunun işleyişini...
  271. bLaCkSouL

AMD Satılıyor mu?

Aman satılmasın. Ucuz yollu bilgisayar toplamamızı sağlayan neredeyse tek firma AMD. Hem işlemcileriyle hem de ekran kartlarıyla. AMD'nin piyasadan silinmesi demek, pazarın 10 yıl geriye gitmesi demek.
  272. bLaCkSouL

Windows 8 ATI ekran kartı Sorunu

Şuradan nasıl yükleneceğine bakabilirsin: http://msdn.microsoft.com/tr-tr/library/hh506443.aspx Ayrıca ekran kartının ne olduğunu ve hangi sürücüyü kullandığını belirt ki yardımcı olabilelim. Belki yanlış sürücüyü kuruyorsundur. Belli olmaz.
  273. bLaCkSouL

Windows 8 ATI ekran kartı Sorunu

Eğer ekran kartınız 5000 serisi öncesi ise 12.6 sürümlü Windows 7 sürücüsünü indirip kurun. Ayrıca size kurulum esnasında .NET Framework ile ilgili ek bir paket kurayım mı diye soracak. O paketi kurmazsanız CCC çalışmıyor. Eğer ekran kartınız 5000 sonrası ve Windows 8'e özel sürücüsü var ise...
  274. bLaCkSouL

Nokia Lumia 920 Video İnceleme

Bu telefonu tercih etmemek için 3 sebebim var. Ağır, kalın ve Windows Phone oturmamış bir platform. Windows Phone severlerden biri bu mesajı okuyorsa lütfen alınmasın ama ben 1650 lira verip bir telefon alıyorsam çıkan oyun ve uygulamaları kısa sürede oynayabilmeyi isterim. Android sonunda bu...
  275. bLaCkSouL

Galaxy S4 Söylentisi! (Resimli)

Dostum Galaxy S4 demişsin ama bu bildiğin tuşsuz Galaxy S2. Ayrıca itibar etmeyin böyle haberlere. 2 GB furyası zaten yeni başladı. En az 1-1.5 yıl gideri var. Galaxy S4 2 GB RAM ile gelir.
  276. bLaCkSouL

UTorrent reklam kaldırma

Engellemişler hocam. Proxy ile girin.
  277. bLaCkSouL

UTorrent reklam kaldırma

Bu aralar derdi neyse bu utorrentin. Sitesine erişim imkansız gibi. Ekleme: Harika. Bizimkilerin bal yemesiymiş. Siteyi engellemişler. Bir uygulamanın sitesi neden engellenir anlamak zor. Neyi sebep gösteriyorsun? Programı indirmek illegal değil, bir şey değil. Zihniyetlerine bir şey diyeceğim...
  278. bLaCkSouL

Neden Samsung

Çünkü bana göre müşterilerine değer veren bir firma. En azından telefonları için ben bunu söyleyebilirim. Ben telefonumu aldığım zamanlarda (Galaxy S2) millet telefonları kilitleyip satıyordu. Samsung bunu yapmıyor. Al istediğini kur kullan. Sonra tabi insanlar belki de bu sebeple belki başka...
  279. bLaCkSouL

Göz ameliyatı

Çok rahatsız değilsen bence olma dostum. Benim de gözümde rahatsızlık mevcut ve ben de lazer olayının artılarını eksilerini araştırdım. Artısı şu. Sorunsuz bir ameliyat geçirirsen ne elde edeceğini hepimiz biliyoruz. Eksileri ve yan etkilerine gelirsek en kötü tarafı gece görüşün zayıflıyor. Bu...
  280. bLaCkSouL

AMD Radeon HD 7660G

Açıkçası hiçbir fikrim yok. Denemeden bilemezsiniz. Tahmin edin derseniz düşük ya da ortaya yakın ayarlarda açar herhalde derim. Elbette maksimum ayar falan beklemeyin.
  281. bLaCkSouL

AMD Radeon HD 7660G

Çalışıyormuş evet. Ancak oynanan oyunun desteklemesi gerekiyormuş bu özelliği ve dezavantajları da mevcutmuş. Asimetrik crossfire diye geçiyor. http://www.notebookcheck.net/AMD-Radeon-HD-7640G-HD-7670M-Dual-Graphics.81172.0.html Sanıyorum düşük güç isteyen oyunlarda yüksek, yüksek güç...
  282. bLaCkSouL

AMD Radeon HD 7660G

2 ekran kartı büyük ihtimalle aynı anda çalışıyordur. Bende de APU var ve işlemcinin kutusunda desteklediği ekran kartlar yazılı. Onlardan birini takarsanız Crossfire-X kombinasyonu yapıyor. Sanırım HP böyle bir nimeti boş geçmemiştir cihazda.
  283. bLaCkSouL

Cluj Maçında Şike İddiası

Adın çıkacağına canın çıksın derler ya o hesap. Ülkenin adı karıştı tabi şikeye. Şimdi nereden vursak diye yol arıyorlar.
  284. bLaCkSouL

Galaxy s2 yi satıyorum sizce yenisi galaxy nexus mu lg 4x hd mi

Hah biri daha geldi LG için 4.1'den bahsediyor. Hadi 4.1'i LG verdi diyelim bu cihaza. Peki sonrası? 2.3 ile gelen Nexus S bile 2 hafta içerisinde 4.2 güncellemesini alacak. O telefon 2010 yılında çıktı. Herhangi bir markanın var mı 2010 yılında çıkıp hala güncelleme alan cihazı? Bir de gelip...
  285. bLaCkSouL

Galaxy s2 yi satıyorum sizce yenisi galaxy nexus mu lg 4x hd mi

Dostum bekle bence Nexus 4 gelsin. Bak 4 gün içinde satışa çıkıyor ve 2-3 ay içerisinde de hem ülkemize gelmiş hem de fiyatı normale inmiş olur. Şu anki Nexus'un fiyatıyla çıkacağını düşünürsek 1000-1100 liraya rahatça alırsın. Ben de Galaxy S2 kullanıyorum ve Nexus 4'e geçmeyi düşünüyorum...
  286. bLaCkSouL

LG notebook hangi ram?

Dostum zaten oyun oynamak istiyorsan masaüstü şart. Bak dizüstüler kesinlikle oynatmaz demek değil bu. Çok da güzel oynatır. Ama orta seviye dizüstü fiyatına üst seviye oyun bilgisayarı toplarsın. Bende de dizüstü var. İşimi de görüyor. Ancak büyük ekranın karşısına kurulup oyun oynamanın zevki...
  287. bLaCkSouL

Doğubank'a Baskın Düzenlenmiş Bütün Malları El Koyulmuş

Şimdi bu olay son kullanıcının işine gelmeyecek ama haberde yazdığı gibi çakma/sahte IMEI ile milleti kandırıp cihaz satanlar bunu hak etmişler bana göre. Düşünsenize gidip oradan 1000 küsür liraya telefon aldığınızı ve 2 ay sonra telefonun mp3 çalara döndüğünü. Sonra uğraş dur IMEI bulup...
  288. bLaCkSouL

LG notebook hangi ram?

Puanlar normal. Bende de paylaşımlı var ve aynı puanı alıyor. Ancak üst seviye oyun oynatacak kartlar/puanlar değil bunlar. Ben sadece boşa harcama yapma diye fikir veriyorum. İstersen RAM kullanımını sürekli takip et. Oyun içinde iken vs. Eğer tamamen dolma durumu varsa yetmiyordur ekleme...
  289. bLaCkSouL

LG notebook hangi ram?

O kasma büyük ihtimalle ekran kartından. Zaten ekran kartı paylaşımlı ise verebileceği performans oldukça sınırlı oluyor. Windows puanına bakarak da haklı olduğumu görebilirsiniz. AutoCAD de canavar sistemler isteyen bir yazılım değil. Çoğu üniversitede neredeyse 10 yıllık sistemlerde çalışıyor.
  290. bLaCkSouL

LG notebook hangi ram?

Tepe seviye bilgisayarlarda 8 GB fark yaratır. Çünkü oyunlarda ekstra filtreler, görsellikler vb. açıldığı için RAM'e binen yük de artar. Ancak sizin işlemciniz orta-giriş seviyesi bir işlemci. Bu güncellemeyi yaparsanız çok da fark göreceğinizi sanmıyorum. RAM'e ihtiyaç duyan programlar da...
  291. bLaCkSouL

LG notebook hangi ram?

Hocam yatma etme. Rendering, çizim, dizayn gibi işlerle uğraşmıyorsan 4 GB RAM oldukça yeterli. Hangi programlarda sıkıntı yaşıyorsun?
  292. bLaCkSouL

Android 5 Yaşında!

Güzel sallamışsınız. iPhone 3G hiçbir zaman iOS 5 güncellemesini görmedi. iPhone 3GS gördü. Apple'ın güncelleme konusunda iyi olma sebebi kendi cihazlarına özel yazılım çıkarması. Aynısı Google'da da var. Gidip Nexus cihazı alıp güncellemelerin keyfini sürebilirsiniz. 2.3 ile gelen Nexus S bir...
  293. bLaCkSouL

Galaxy S2 Usb Board Sorunu

Galaxy S2'de voltajı düzenleyen bir parça mevcut. Örneğin 650 mah şarj cihazı ile de şarj etseniz 1 amperlik şarj cihazı ile de şarj etseniz cihaz kendi maksimumu olan 650 mah ile şarj oluyor. Bu da demek oluyor ki gelen fazla enerjiyi düzenleyebiliyor ve cihaz kendini koruyor. Eğer bu parçada...
  294. bLaCkSouL

Galaxy S3 IMEI

Yeni yazılım yüklerse efs klasörünün içeriği yeniden değişir. Telefon bu haldeyken rootlayıp şu anki efs klasörünün yedeğini almalı bence. Ardından 4.1.1 kurup, rootlayıp efs klasörünü aldığı yedekle değiştirmeli.
  295. bLaCkSouL

Nexus 4 almalımıyım?

Bak o zaman 42 Mbitin yanında ne yazıyor. DC-HSDPA. Ver bir link o zaman bu cihazda LTE olduğunu yazan. Bak verdiğin sitenin iPhone 5 sayfasına. LTE kısmı var. http://www.gsmarena.com/apple_iphone_5-4910.php
  296. bLaCkSouL

Nexus 4 almalımıyım?

LTE yok. Bilmeden yazmayın. DC-HSDPA var. Aynı 3G'li yeni iPad'de (ve iPhone 5 sanırım) olduğu gibi. Destekleyen operatörlerde çift hat alıp ikili veri aktarımı yapabiliyor. (Turkcell destekliyor onu biliyorum. Diğerleri ne alemde bir fikrim yok)...
  297. bLaCkSouL

Gangnam Style, YouTube'da 1 numara oldu, 1 Milyar kez izlendi!

http://www.youtube.com/charts/videos_views?t=a Günlük, haftalık ve aylık olarak da bakılabiliyor.
  298. bLaCkSouL

Nexus 4 almalımıyım?

LG Optimus G ve Asus Padfone 2 ile kıyaslamak oldukça anlamsız. Nexus 4'ün 16 GB'lığının yurtdışı fiyatı 349 dolar. Asus Padfone 2 ise yine 16 GB'lık ve yanında tablet modülü ile (ayrı satılmıyor) 799 euro. LG Optimus G ise yine bir tepe seviyesi olarak tahminim 650-700 dolar gibi bir fiyattan...
  299. bLaCkSouL

Bilgisayarı ve İnterneti yavaşlatmayan antivirüs önerisi ?

Şimdi buraya yazacağım ama birçok kişi eski tecrübelerinden ötürü küfür etmişim gibi tepki gösterecek. 3 aydır kullanıyorum ve bilgisayara herhangi bir yük bindirdiğini görmedim. Kendisi Norton Internet Security olur. Şu anki en son sürümü 2013. Ayrıca 15 gün kadar geç kaldın. 12 liraya 1 yıllık...
  300. bLaCkSouL

Kılıf S3umun ekranını cizdi

O zaman kılcal çiziktir. Yalnız bilginiz olsun sizin bu durumunuz bir ilk değil. Bütün büyük ekranlı cihazlarda olan bir şey bu. Isıyla da alakalı değil. Daha çok kılıf yüzeyi ile ekran arasında kalan mikro toz taneleri aynı yerde sürekli sürtünme yaptığı için bu tarz çizilmelere sebep...