Arama sonuçlarınız

1. KamtariR

Soru TYT Türkçe paragrafta okuduğumu anlamıyorum?

okuduğunu anlama üzerine kitaplar var, onları alıp çözebilirsin.
  2. KamtariR

En son okuduğunuz kitap

Kitabu't-Tevhid, Maturidi.
  3. KamtariR

Soru WP için tema aradığımız zamanlar

Nereye gitti o zamanlar he? Wordpress için tema ve eklenti aradığımız, tema editleri yaptığımız zamanlar... Hey gidi günler, zaman çok hızlı geçiyor. Başka bir admin forumunda wp editleri yapıp harçlık çıkarıyordum kendime, eklenti yazıp geliştirme yapıyordum. Nereden nereye..
  4. KamtariR

Soru Sizce Dolandırılmış mıyım ?

geçmiş olsun
  5. KamtariR

Soru Eski okulumun yıllıları nasıl bulunur?

Her okulun arşivi vardır. Okulunuz açıksa yönetimi ile iletişime geçin. Kapalı ise ilçe milli eğitim müdürlüğü ile görüşün.
  6. KamtariR

Kan vermeye gidiyoruz

Biz de verelim hemen.
  7. KamtariR

Yardım Hukuk okumak mı ? Psikoloji okumak mı ?

Hukuk. yapabileceğin iş alanı çok geniş, avukat, savcı, hakim, arabulucu, akademisyen vs. psikoloji çok kısıtlı ve ihtiyaç yok.
  8. KamtariR

Yardım Whatsapp yabancı aramalar

dolandırıcı. geç.
  9. KamtariR

İstanbul Esenyurt'ta tartıştığı kişyi otomobil ile ezdi

@Merhaba31 bunda gülünecek ne var?
  10. KamtariR

Öneri Yalnızlıktan yaptığım şeyler.

hobi edinin, hobiniz ile alakalı çevrelerde takılın. bu kadar basit. bir enstrüman çalmayı öğren ve sanat evlerini ziyaret et, ne bileyim bir dövüş sporu ile ilgilen spor salonlarında arkadaş edin, namazlarını camide kıl cami cemaati ile kaynaş vs. yapın bir şeyler.
  11. KamtariR

Soru Tarife Değişikliği

Kapsama haritasından konumunu seçerek çekim gücünü görebilirsin. https://onlineislemler.turktelekom.com.tr/kapsama-haritasi
  12. KamtariR

Soru Gürcistan'ın hangi şehrine taşınılır?

azerbaycana gidince yabancılık çekilmiyor muymuş :) daha önce gittiniz mi?
  13. KamtariR

SDN Sonunda bu da oldu: Amazon Prime fiyatına yüzde 380 zam!

üzdü. son kale de yıkıldı. işin kötüsü, amazon prime Türkiye'de hiçbir gelişme yok. yeni yapım yok, seyir zevki düşük film diziler var. bir kaç tanesi iyi, onları da izledik bitti. maalesef iptal etmek durumundayım.
  14. KamtariR

Soru Abi bu dünyada cennet bi bana mı var ?

o kadar zor değil, doğru kişiyi bulduğunda gerisi geliyor. ben evlendiğimde hiçbir şeyim yoktu. ailemden kalan da bir şeyim yoktu. işe de yeni girmiştim, bir para birikimim de yoktu. sıfırdan başladım, hem de istanbulda. ilk evimin kirası maaşımın 1/3 ü idi. sevdiğim kadın, eşim, benden takı...
  15. KamtariR

Anket TOGG Vs Tesla, Siz Olsanız Hangisini Tercih Edersiniz?

tabiki TOGG ?
  16. KamtariR

Yardım Lisans için sağlık raporu

ne lisansı bu? genelde özel hastanelerde bu işler daha hızlı çözülür. alacağınız lisansı düzenleyen kuruluşun anlaşmalı olduğu hastanelere giderseniz işiniz hızlanır.
  17. KamtariR

Soru Dijital Pazarlama mı, Yazılım mı?

Yazılım, yazılım, yazılım.
  18. KamtariR

Soru WordPress Mobil Uyumluluk

kurduğun bir eklenti sebep olmuş olabilir. son kurduğun eklentileri pasif hale getirerek dener misin?
  19. KamtariR

İstanbul’a gidilir mi?

bilen birisi ile gezmeye gidilir. bilen birisi yoksa avel avel gezersin.
  20. KamtariR

Soru Platfromlara ne kadar para harcıyorsunuz?

Fiyatlarını bilmiyorum, karttan otomatik çekiliyor. Amazon, Hepsiburada-Blutv, Netflix, TV+ aktif kullanıyorum. Exxen yeni kapattım.
  21. KamtariR

Soru 4500 TL civarı en iyi telefon hangisidir?

Bütçe 4500 TL, üç aşağı beş yukarı çıkarılabilir. Tavsiye ettiğiniz tlf nedir?
  22. KamtariR

Soru COD 2 Oyunu

Merhaba. Call of DUTY 2 ücretsiz nasıl temin edebilirim, bilgisi olan?
  23. KamtariR

Yardım Wp yazışmaları gelmiyor

pc üzerinde wp açıp yüklemeyi dener misin?
  24. KamtariR

https://faq.whatsapp.com/618575946635920/?cms_platform=android bu adımları yaptınız mı
  25. KamtariR

wp yedeklemesini nereye yapmıştın?
  26. KamtariR

SDN AirTag kaç metre menzile sahip?

bir tırta yaramıyor, boşuna almayın. adım başı iphone sahibi olmayan, bölgede sık binaların olmadığı bölgede yaşıyorsanız bir halta yaramıyor. kızım güvenliği için aldım, anahtarlıkla üniformasına taktım. sadece eve geldiğinde haberim oluyor nerede olduğundan.. Kocaeli'de yaşıyorum.
  27. KamtariR

Haber Yeni Deprem Yönetmeliği Açıklandı!

sorun yönetmeliklerde değil. ülkemizin deprem yönetmeliği kağıt üstünde zaten çok iyi. sorun uygulamada.
  28. KamtariR

Soru Xiaominin hiçbir zaman tutmayacak olmasının sebebi işte bu

bizim ülkemiz de dahil onlarca ülkede kaçak yollardan sokulmuş xiaomi telefonlar satılıyor. xiaominin asıl pazarı, kaçak piyasası.
  29. KamtariR

Soru Xiaominin hiçbir zaman tutmayacak olmasının sebebi işte bu

xiaomi stoklarının büyük kısmını kaçakçılar alıyor zaten :)
  30. KamtariR

Haber AKP'den Yeniden Refah Partisi'nin skandal '6284 sayılı kanunun kaldırılması talebi'ne 'olur' yanıtı

bu büyük bir sorun, ama en büyüğü değil. Sinan Oğan çok takdir ettiğim bir insan, muhtemelen de oyumu ondan yana kullanacağım. emin değilim. son ana kadar karar vereceğim. fakat ümit özdağın mülteciden başka ülke gündemine dair bir politikası yok. tüm siyaseti mülteci sorunu üzerine. güven...
  31. KamtariR

Haber AKP'den Yeniden Refah Partisi'nin skandal '6284 sayılı kanunun kaldırılması talebi'ne 'olur' yanıtı

dün ilgili yayına canlıdan izledim. valla refah partisinin bu derece büyük çaplı yönünü görmemişiz, helal olsun dedim. bence refah partisi, ülkenin geleceği için çok önemli. herkese de dinlemesini tavsiye ederim. adam ülkede atılması gereken adımları tek tek konuştu, yani "başa gelelim hal...
  32. KamtariR

Satılık Board Oyunları Satılık

Yer neresi?
  33. KamtariR

Kürdistan ne demektir Böyle bir ülke var mı ?

Kürdistan diye bir ülke yok da, bölge var. Kürtlerin yoğun yaşadığı bölge olması sebebiyle bu isimlendirme layık görülmüştür.
  34. KamtariR

Soru Önlisans yanında ikinci üniversite okuyabilir miyim?

evet açık öğretim okuyabilirsin
  35. KamtariR

Soru Kadınlar günü hakkında!

gereksiz buluyorum. keşke insanın değeri cinsiyetine ırkına vs. göre tartılmasa ve böylece bu günlere gerek kalmasa.
  36. KamtariR

SDN Ölmeden önce izlenmesi gereken filmler -2023

hepsini izlemişim, başka tavsiyeler de istiyoruz.
  37. KamtariR

Ege gezisi için tavsiyeler

rotam belli sadece detay konumlara ihtiyacım var. sürem 12 gün.
  38. KamtariR

[Son dakika] Kayseri'de 4,7'lik deprem oldu!

umarım böyle küçük artçılarla geçer gider.
  39. KamtariR

[Son dakika] Kayseri'de 4,7'lik deprem oldu!

bu bizim için büyük bir haber, ama o bölge halkı için haber değeri taşımıyor. zaten sürekli sallanıyorlar, 3 binden fazla deprem oldu bölgede, kanıksandı.
  40. KamtariR

Soru Dijital platformlar

bu sizin internet hızınız ile alakalı. bağlantı kalitesi kötü ise sistem otomatik kaliteyi düşürür. diğer platformlarda düşürmüyorsa da dondurur.
  41. KamtariR

Haber 1 yıl ertelemeli, 60 Ay Vadeli Kredi!

şartlar güzel, tutar düşük.
  42. KamtariR

Soru Hani şubeye gelmeye gerek yoktu?

sadece müşteri olmak içinse şubeye gitmeye gerek yok. daha geçenlerde ablamı Kuveyt Türk'ten müşteri yaptık, valla çok da kolaydı. ama kredi vs durumlarınız olacaksa ıslak imza gerekeceğinden şubeye gitmeniz gerekir.
  43. KamtariR

sanırım ilk orayı ekledim :) Akyaka'yı ekledim ama özellikle neresini görmek lazım? Alsancak listemde. Foça biraz rotayı saptırıyor. Sadece foçayı görmek için git-gel 60 km değer mi emin değilim. o zamanki ruh halime göre karar vereceğim sanırım. Menemen güzergahımda ama orada özellikle...
  44. KamtariR

Selamlar Balıkesir, Manisa, İzmir, Aydın, Muğla, Denizli, Uşak, Kütahya, İnegöl ve İznik rotasında bir gezi planımız var. "Şurayı görmeden dönme" veya "şu lezzeti mutlaka dene" diyeceğiniz tavsiyeleriniz varsa kaydetmek isterim arkadaşlar.
  45. KamtariR

Türkiye Dünyanın En Misafirperver 29. Ülkesi Seçildi!

ya onlar kesin bağcılarda veya sincanda gözlem yaptılar, yoksa misafirperverdir insanımız.
  46. KamtariR

Soru Sahip Olmak İstediğiniz Bir Yetenek Ya da Özel Güç Nedir??

İstediğim yere anında gidebilmek isterdim, bir de dokunduğum hayatları iyileştirebilmek.
  47. KamtariR

Haber TÜİK'e Göre Erkeklerin En Çok Yaptığı İş "Fatura Ödemek" Oldu.

yok daha neler ya :) otomatik ödeme talimatları da dahil mi acaba?
  48. KamtariR

Haber Meral Akşener 6'lı Masadan Kalkmadım Kaldırıldım Dedi.

siyaset masası olarak başladılar, okey masasına döndü iş :)
  49. KamtariR

SDN Ekşi Sözlük tekrar kapatıldı: İşte nedeni!

Ekşi sözlük bir çukur, foseptik. Ne kadar Türk düşmanı varsa toplanmışlar.
  50. KamtariR

Forumda sadece 5-10 kişiyiz gibi hissediyorum

e öyle zaten. mesela ben zamanında epey sıkı takip ediyordum. ama saçma sapan tartışmalar, bazı üyelerin insanın sinirlerini bozan saygısızlıkları, ilginç ban politikası vb sebeplerle uzaklaştım, şimdi arada bir ya giriyorum ya girmiyorum.
  51. KamtariR

Soru Yeni bina iskan / internet altyapısı

bu işin en hızlısı daha yavaşı yok. zaten tek yolu var. Türk Telekom bölge müdürlüğüne giderek binaya internet verilmesi için başvuru yapman gerekiyor. en erken 3-4 ayda gelir. binada altyapı olduğundan emin ol. müteahhit internet tesisatı döşemiş mi vs. eğer yoksa işin daha uzun sürer. eğer...
  52. KamtariR

Yardım Yüksek PING Sorunu Nasıl Aşılır?

forum bitmiş yaw.
  53. KamtariR

Yardım Yüksek PING Sorunu Nasıl Aşılır?

Arkadaşlar, bir kaç gündür yüksek ping sorunu ile uğraşıyrum, çözemedim gitti. HL oynuyorum, oyundan çıkınca her şey normal, oyuna girince ping tavan yapıyor.
  54. KamtariR

SE 2020’den XR’a geçilir mi?

Elindeki sıfır tlf ile devam etmeni öneririm. İkisi arasında çok da bir fark yok.
  55. KamtariR

Soru Şeriat ve lâiklik ne demektir

Muratcım, yazına bir ekleme yapayım: Laiklik, dinsizlik demektir. Kök kelimesi Laicus: dinsel olmayan demektir. Ana maddesi saygı değildir. Sadece devletin yönetim kademelerinin dini referansla yönetilmemesini içerir. Esasen senin tanımını yaptığın kavram, daha çok eski İslam devletlerinde...
  56. KamtariR

Soru Hangi banka kredi kartı alınmalı

Kuveyt Türk kesinlikle...
  57. KamtariR

Kız Ne Yapmaya Çalışıyor?

Haklı, boşver. Sana değer veren birisini bul.
  58. KamtariR

Soru Turknet'ten Netspeed'e geçeyim mi?

Türknet kullanıyorum, aslında memnunum bir sorunum yoktu. Fakat Haziran itibariyle tarife ücreti 150 TL civarına çıkacak. Bu yüzden netspeed e geçmeyi düşünüyorum. Orada bir fiyat artış beklentisi var mı bilmiyorum, fakat kullananlar tavsiye ediyor mu, firma nasıl?
  59. KamtariR

Yardım Shiftdelete sitesi forum kısmı saçma derecede kısıtlı

mesela burada derdinizi ifade edebilmişsiniz :)
  60. KamtariR

Haber Maske kimsin sen yayından kaldırıldı

faydasız, vitaminsiz armut gibi programdı. çok da umrumda değil.
  61. KamtariR

Öneri Modemimden memnun değilim, tavsiyenizi bekliyorum.

günceldir.
  62. KamtariR

Peki bir çözüm üreetebildiniz mi?
  63. KamtariR

Arkadaşlar. Öncelikle bunlar benim anladığım konular değil, belirteyim. Turknet 75 mbps vdsl internet kullanıcısıyım. Bir dost tavsiyesi ile TP-LINK TD-W9970 300Mbps Fiber Modem/Router,EWAN, VPN, Ebeveyn Kontrolü, VDSL, ADSL2+, USB port modemini aldım. resmini aşağıya bırakıyorum. (Ben...
  64. KamtariR

Haber Telefonunu Çıkar' Diyen Adamın Ağzına Telefon Soktular

ayıp, terbiyesizlik sadece. ek bir yorumum yok.
  65. KamtariR

Yardım Güvenilir Ayakkabı Siteleri

flo var, güvenilir.
  66. KamtariR

Haber Celal Şengör’ün öğrencisine uyguladığı taciz

mesleğin nedir, akademik seviyen nedir bilmiyorum. Bu yüzden bu durumu anlamamanı normal karşılıyorum. Akademi dünyasındaki suiistimal hiçbir yerde yoktur. Profesörler, hocalar asistanlara yapmadığı bırakmazlar. Ve o "bir yerlere gelmeye çalışan" asistanlar, korkudan seslerini ÇIKARAMAZLAR. Her...
  67. KamtariR

Şaka mı bu? Bir empati yapmalısın. Bu tonton amca senin kızına sabah akşam şaplak atsa bunu normal mi karşılayacaksın şimdi?
  68. KamtariR

Soru Tıraş makinesi öneri

Senelerdir kullanırım, bunun üstüne tanımam. Ustura forever :)
  69. KamtariR

İstanbul Teknik Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Celal Şengör’ün 20 Ağustos’ta internete yüklenen, dün sosyal medyada çokça paylaşılan videosu büyük tepki çekti. Zoom toplantısına ait video kaydında Şengör, İstanbul Teknik Üniversitesi’nden bir öğrencisini Taciz ettiği anları anlatıyor...
  70. KamtariR

Ünlü Tostçu Trafik Kazasında Hayatını Kaybetti

Üzüldüm, resmen şöhret sonu oldu gencecik bir adamın.
  71. KamtariR

"Erkek denen aşağılık, karaktersiz cinsiyet..."

açıkcası medya da cinsiyet düşmanlığını pohpohluyor.
  72. KamtariR

hapis isteminden ziyade, sosyal sorumluluk cezası verilebilirdi. örneğin 6 ay boyunca yetim yurtlarında çocuklara oyun oynatmak vs. gibi.
  73. KamtariR

bizim ülkemizde hangi ideoloji, hangi -izm doğru anlaşıldı ki feminizim doğru anlaşılsın :) ne solcumuz solcu, ne sağcımız sağcı, ne muhfazakar olanımız muhafazakar...
  74. KamtariR

Gün geçmiyor ki güzel ülkemde bir şekilde fenomen olan insanlar sapıtmasın. Ünlü olunca kafayı sıyırıyorlar, akü suyu boşalıyor, ne yapacaklarını/diyeceklerini şaşırıyorlar. Fenomenlerden biri "PuCCa" lakabıyla tanınan Selen Pınar Işık hakkında, sosyal medya üzerinden erkekler hakkında yaptığı...
  75. KamtariR

Soru Lisede okuyan kişi 12 sınıfta okulunu değiştirebilir mi

geçemez.
  76. KamtariR

Yardım Okula gitme isteği yok ne yapmam gerekiyor?

merhaba. okulda devamsızlık diye bir kavram var mı? gitmeyerek nasıl okuyabiliyorsun?
  77. KamtariR

Apple Store kapandı! Yeni ürünler mi geliyor?

78. KamtariR

Apple Store kapandı! Yeni ürünler mi geliyor?

bizim gibi orta düzey gelirlilerin hiç merak etmediği bir konu :) nasıl olsa uzaktan seyredeceğiz.
  79. KamtariR

Soru Altyapısız internet

sana en kısa yöntemi söyleyeyim: 1- Türk Telekom bölge müdürlüğüne git ve altyapı için başvuruda bulun. Başvuru bilgilerini al. 2- Türk Telekon CEO'sunun sosyal medya hesabını bul, ona DM'den bu durumu yaz, acil yardım beklediğini bildir. 3- O seni özel kalemine yönlendirecek, özel kalem ise...
  80. KamtariR

İpucu Captcha çözerek para kazan.

ve bu foruma sırf bu mesajı bırakmak için üye oldun, ilk mesajın da bizi milyoner yapacak olan bu link mi? güvenip tıklamam bile.
  81. KamtariR

Soru Hangi akıllı saati almalıyım?

fiyat önemli değilse tabiki GT2 Pro modelini almalısın. O olmazsa GT2 daha iyidir.
  82. KamtariR

Okan buruk yeni milli takim teknik direktörü

çok komik bir arkadaşımızsın, selam sana.
  83. KamtariR

Technopati biraktim

burası da teknopattan banlananların trip atma mekanına döndü. bu bilgi ile ne yapalım biz?
  84. KamtariR

Soru arkadaşlar dövüşmeye korkuyorum ve dövüşemiyorum

dövüşmesen... iletişimi güçlendir, kavga iyi bir şey değil.
  85. KamtariR

Bizim çocukların maçı var: Hollanda 6-1 Türkiye

sana göre milli takım 11'i
  86. KamtariR

Bizim çocukların maçı var: Hollanda 6-1 Türkiye

#OnlarınÇocukları
  87. KamtariR

Haber Kemal Kılıçdaroğlu'nun Gençlere Vaatleri

bu adamı 1 gr ciddiye alamıyorum. partinin başına Mansur geçse daha iyi olur.
  88. KamtariR

Yardım Farem kendi kendine tıklıyor virüs taraması yaptım sorun çıkmadı

selam. fareniz takılı kalmış olabilir mi? (arasına giren toz vb olabilir)
  89. KamtariR

Süper Lig Son 6 Sezonun Ortalama Olarak En Çok xG Üreten Takımları

yav he he. tamam sen haklısın, kralsın sen, en haklı sensin. bu konu kapansın artık, şikesini yapan yaptı, atı alan üsküdarı geçti. artık herkesin kendi vicdanıyla başbaşa kalacağı gün bugün, burada ne yazsak boş.
  90. KamtariR

üstadım, Roma maçını izlemediğiniz belli oluyor :) Trabzonspor her ne kadar skor anlamında yenilmiş olsa da, Roma karşısında çok baskın bir top oynadı, tabiri caizse oyunu ile romayı ezdi. Gelgelelim skor üretme konusunda pasif kaldı, bunda en büyük sorun da bitirici bir forvetin olmayışı...
  91. KamtariR

Süper Lig son 6 sezonun ortalama olarak en çok xG üreten (en üretken hücum gücüne sahip) takımı: TRABZONSPOR
  92. KamtariR

Soru Bisiklet sürmek kardiyo ya girer mi ?

rampa yukarı vitesli gidersen girebilir.
  93. KamtariR

Dokunmatiğim bozuldu.

Allah o p20 lite bildiği gibi yapsın... nasıl çözülür bilmiyorum ama telefon çekilir gibi değil, 1 sene kullandım...
  94. KamtariR

eski madeni paraların değerini nereden öğrenebilirim ?

Detaylı fotoğraflarını çekerek antikacılara ve mezat salonlarındaki eksperlere danışabilirsin. Bu tarz ürünlerin fiyatı standart değildir, alıcının beklentisine göre, ihtiyacına göre, paranın fiziki durumuna göre, tarihine göre vs. çok değişken var. Örneğin elindeki para çok eski tarihli olsa...
  95. KamtariR

Soru Nasil web site olusturabilim

ücretsiz kullanırsan reklam çıkar. wix falan boşver, wordpress candır.
  96. KamtariR

Soru Nasil web site olusturabilim

Önce wordpress sitesinden ücretsiz bir web site oluştur, nasıl çalıştığını nasıl kullanıldığını öğren. Sonra ihtiyaç durumuna göre ücretli bir site açarsın. Bu işi en kolay yapabileceğin yer wordpress sistemi.
  97. KamtariR

Dolapta 1 gün Kalmış Whopper Bozulurmu

ısıtınca belli olur. bozuk ürün ısıtılınca bozuk kokar.
  98. KamtariR

Soru Shift delete forumunda Profil Fotosunu gif yapma

gifi masa üstüne indir. SDN de profil ayarlarına gir, resmi değiştir, gifi masa üstünden yükle, kaydet. bu kadar.
  99. KamtariR

Yardım Ankara'da aylık gider ne kadar olur

bu senin ne kadar harcayacağına bağlı :) makarna yersen başka, kebap yersen başka. oturacağın yer üniversiteye yakın olursa yol masrafın başka, uzak olursa başka... Kimse sana standart bir harcama tutarı söyleyemez.
  100. KamtariR

En Son Hangi Oyunu Oynadınız

bir ara SDN kendi aramızda kapışalım demiştik ama beceremedik bir türlü.
  101. KamtariR

Yardım Kendimi ben bile tanıyamıyorum

Açık sözlü olmak, kendin gibi olmak, olduğundan farklı davranmamak, seni sen olduğun için seven dostlarla beraber yaşamak her zaman daha iyidir. Özür dilemek ise büyük bir erdemdir.
  102. KamtariR

En Son Hangi Oyunu Oynadınız

En son ve daima Half-Life :)
  103. KamtariR

Yardım Vestel klimamın yarısı çalışmıyor

Markanın kendi websitesindeki çözüm önerilerine göz gezdirin: https://cozumuvar.vestel.com.tr/cozumler/isitma-sogutma/klimalar?page=1
  104. KamtariR

Yardım Kiralık Evde PS4 buldum

Cihazı ev sahibine iade etmeyi düşündünüz mü?
  105. KamtariR

Takımlarımızın Avrupa Günü ve Maç Sonuçları

Trabzonspor her ne kadar skor olarak mağlubiyet almış olsa da, oynadığı futbol ile Roma'yı ezdi. Roma'dan çok üstün bir futbol oynadı. Bu takımda forvet corneliusun aşısı tutarsa, bir de siopis geldi, canavar olur.
  106. KamtariR

Soru Kişisel Mail Servis Sorunu

kendi isminle bir domain al, buna mail hesabı ekle. 99 $ dan daha ucuza gelir.
  107. KamtariR

Soru Burada Türkçe kuralları zorunli mu?

Bir insanın konuşma ve yazma dilini doğru bir şekilde kullanması için kurallara ihtiyaç var mı? İlla doğru yazmanız için katı kurallar mı getirilmeli? Ne olur biraz dikkat etseniz?
  108. KamtariR

Anket 2020 mi daha kötü geçti yoksa 2021 mi daha kötü geçiyor?

2020 ile şoklandık 2021 de alıştık, hissetmiyoruz. Mesela 2021 olayları 2018 den sonra başımıza gelseydi beter olurduk, 2020 de idman yapınca 21 kolay geldi.
  109. KamtariR

Yaşanmış komik olaylar..

kesin yaşanmıştır bu :)
  110. KamtariR

Soru Paket hızım 50 mbps aldığım hız 35 mbps ?

Eviniz internet kutusuna ne kadar uzak?
  111. KamtariR

Çinli telefon üreticileri neden daha ucuz ?

Ucuz işgücü, ucuz teknoloji, yüksek rekabet avantajı, birim başına düşük kar marjı (sürümden kazanma mantığı) vs.
  112. KamtariR

Haber Tahliye uçağının iniş takımlarında insan vücudu parçaları bulundu

Bak dostum, düzeni değiştirmek kolay değildir. Yeni düzene uygun kadrolar-kurumlar vs. oluşturulması da kolay değildir. Bunu Cumhuriyetin ilk yıllarından kolayca görebilirsin. (Kiminle kimi kıyaslıyorsun hebele hübele yapmayın.. sistemden bahsediyorum.) Talibanın kısa vadedeki icraatlarının...
  113. KamtariR

Haber Tahliye uçağının iniş takımlarında insan vücudu parçaları bulundu

Taliban ismi geçmişteki icraatlerinden dolayı ürkütücü gelse de epey değişmiş görünüyorlar. Siviller açıkçası biraz gereksiz heyecan yaptılar, Taliban yönetimi zaten "Ülkeden ayrılmak isteyenler ayrılabilir, kendilerine engel çıkarılmayacaktır." diye açıklama yaptı, sözlerinde de durdular...
  114. KamtariR

Öneri Akıllı saat tavsiyesi

lite modeli akıllı bileklikten bozma, onu salla. biraz daha üstüne koyabilirim dersen GT2 al derim.
  115. KamtariR

Soru Vestel Dayanıklı Mı ?

Evimde vestel buzdolabı var, 2012 den beri kullanıyorum, 2 kere arızalandı, birincisini 150 TL'ye, ikincisini 60 TL'ye tamir etti servis. Kullanmaya devam ediyorum (600 lt). Her markanın iyi-orta-kötü segment ürünleri var, önemli olan senin hangi segmentte ürün aldığın.
  116. KamtariR

Öneri Akıllı saat tavsiyesi

o fiyata alabileceğin en iyisi mi watch
  117. KamtariR

Soru Huzurun İslamda olup tüm kaosların İslam ülkelerinde olması

Abartma Alyx :) Çok büyük bir genelleme yapmışsın. Çok kaliteli, düzgün, müslüman gibi müslüman olan binlerce alim var. Ama onlar düzgün insanlar olduğu için medyanın ilgisini çekmiyor, medyaya aykırı olanlar lazım, onları medyatik yapıyorlar, millet de onları görüyor maalesef.
  118. KamtariR

Soru Ailemi TurkNet geçirmeye nasıl ikna edeceğim?

Onlar neden geçmek istemiyorlar?
  119. KamtariR

Soru Huzurun İslamda olup tüm kaosların İslam ülkelerinde olması

Çok temel bir hataya düşüyoruz... Bir örnekle açıklamak istiyorum: Ülkemize mülteci girmesini istemeyen partilerin başında CHP geliyor, kendisi bir SOL görüşlü parti. Sizce bu görüş sosyalizmle taban tabana zıt değil mi? Ruhu dinlendirmek, kemale ermek, manen yüksek mertebeye çıkmak gibi...
  120. KamtariR

Spor salonu mantıklı mı?

Evde olmaz. Eğer maddi olarak sorun olmayacaksa salona git, aylık 200 TL piyasa ortalamasının altında bir ücret. Bu işler bir antrenör eşliğinde yaparsan kısa-orta vadede sonuç elde edersin. kendi başına yaparsan çok sürede sürece sonuca ulaşırsın. çünkü salonda profesyonel aletler, işini...
  121. KamtariR

Soru Hem yazılım hem eğitim için

Şu konuya bakabilirsin: https://forum.shiftdelete.net/konular/muhendislik-icin-laptop-tavsiyesi-istiyorum.760997/
  122. KamtariR

Soru SSD'lerin fiyatı ne zaman HDDlerle aynı olur?

ikisi de var olduğu sürece fiyatları aynı olmaz. hele bu dalgalı kur ortamında hiç olmaz.
  123. KamtariR

Kamp Çadırı Önerisi

nerede kamp yapacağınıza bağlı. Eğer kumsalda, sahilde yapacaksanız gri olanı alın. çünkü o sahada UV korumasına ihtiyacınız olacak. ormanlık ağaçlık alanlarda yapacaksanız yeşil olanı alan (yabani hayvanlardan kamuflaj için de iyi olur.)
  124. KamtariR

Haber Cybertruck'ı küçük bir eve dönüştüren CyberLandr, 80 milyon dolarlık ön sipariş aldı

tasarımından bahsediyorum. şu tasarıma bak, içindeki donanım olmasa hurdacı arabası derim.
  125. KamtariR

Haber Cybertruck'ı küçük bir eve dönüştüren CyberLandr, 80 milyon dolarlık ön sipariş aldı

çok çirkin bir araba. musk bu dandik araçtaki ön sipariş başarısı ile zekasını bir kere daha kanıtladı.
  126. KamtariR

Soru Askerlik Bakaya Cezası Nasıl Ödenir?

vergi dairesinden.
  127. KamtariR

Yardım YBS Bölümü İçin Akdeniz mi Pamukkale mi?

Selam kardeşim. Akdeniz Üniversitesi daha kaliteli bir üniversite, ama YBS bölümü eskisi gibi revaçta değil bilgin olsun.
  128. KamtariR

Soru Spotify'da bir ay içinde dinlediğiniz ilk 3 sanatçı kim?

ben bu aralar nedense hep aynı sanatçıları değil, hep aynı şarkıları dinliyorum :) 1- Queen, Bohem. 2- Ceza ft. Sago, Neyim Var Ki (eskiler daha iyi bilir) 3- Cem Adrian ft. Musa Eroğlu, Yolun Sonu Görünüyor 4- Tarkan ft. Muzeyyen Senar, Benzemez Kimse Sana
  129. KamtariR

Öneri Huawei watch GT2 vs Xiaomi Mi Watch

Ben de gt2 ye yakınım şahsen. Ama daha çok spor aktivitelerim için kullanacağım, yani biraz deforme olacak.
  130. KamtariR

Öneri Huawei watch GT2 vs Xiaomi Mi Watch

Merhaba kararsız kaldım sizce hangisini alayım? Aşağı yukarı aynı özellikler var aradaki fiyat farkına değer mi?
  131. KamtariR

Ben mi anormalim? Tüm çevrem mi?

İşte bunlar hep AMAÇSIZLIKTAN. İnsanın kısa dünya hayatına gönderilmesinin bir amacı var. Bu amaç unutulduğunda tatminsizlik başlar, tatminsizlik ise insanı kötü hayata sürükler. Amacını bilir ve hayatını bu amaca uygun bir şekilde yaşarsan, hayat sıkıcı değil, aktif hale gelir.
  132. KamtariR

Söyle Rahatla V.2

bence ağır ceza mahkemesinde yargılanmalısın
  133. KamtariR

Yardım Kardeşim 9. sınıfa gitmeden 10. sınıfa geçti, toparlanması lazım.

online eğitim kanallarından ders videoları izleyerek konuları anlaması lazım, yoksa zor
  134. KamtariR

Yardım Uygun fiyatlı LEGO tavsiyesi

Merhaba, sana Lego markanın bir linkini veremeyeceğim, ama ondan daha kaliteli ve ucuz olan Pilsan markanın ürünlerini tavsiye edebilirim. Kendi çocuklarım için kullanıyorum, çok kaliteliler.
  135. KamtariR

Öneri Film önerileri

Geçen The Old Guards izledim, güzeldi.
  136. KamtariR

Ankara'da Suriyeli Uyruklu Olduğu Söylenen Kişiler 3 Türk Genci Bıçakladı.

Hepiniz haklısınız, sizsiniz.
  137. KamtariR

tertemiz ırkçısınız, tebrikler.
  138. KamtariR

Neden? Bizim atalarımız savaştı ya, onlar da savaşsınlar... Tutarlı değilsiniz... 1628669816 Siz konuya etnik yaklaşıyorsunuz, ben konuya insan değeri olarak yaklaşıyorum, aramızdaki en temel fark bu.
  139. KamtariR

Önce yazdığımı okumalısın, sonra cevap vermelisin. Türkiye'nin harp yıllarında halkı bizzat kendi devletimiz silahlandırmıştır. Konunun alakası şu: Bugün Doğu Türkistan'daki kardeşlerimiz gördükleri zulümden dolayı iltica etseler "geri dönün ve savaşın" mı diyeceksiniz onu merak ediyorum...
  140. KamtariR

Mesela Doğu Türkistan'daki mazlum halk için de söyleyebiliyor musun aynısını "savaşsınlar" diyebiliyor musun?
  141. KamtariR

Bol keseden atmayı çok seviyorsunuz. Adam neyle savaşsın? Türkiye halkı kurtuluş harbinde savaştı ama kendisine cephane desteği veren bir devleti vardı. Bir tarafta avrupa güdümlü DEAŞ, diğer tarafta rusya iran destekli Esed güçleri deli gibi silah yardımı alıyorken, onlara karşı sivil halk...
  142. KamtariR

Soru Lise nakil olamıyorum?

9. sınıfta bu hakkı kullanmanız gerekiyormuş...
  143. KamtariR

Arkadaşlar, bu tarz haberler bizi hiçbir yere ulaştırmaz. Suriye uyruklu, Kürt asıllı, Ermeni kökenli gibi söylemleri terk etmeliyiz. Mutlak adalet herkese lazımdır. Bu haber başlığı ve haber öyle servis ediliyor ki, olayın nasıl geliştiğinin hiçbir önemi yok. Bir tarafta Türk grup, diğer...
  144. KamtariR

Hayata geliş amacım yok

Ben Kocaeli Darıca'dayım ama yaş farkı epey var :)
  145. KamtariR

Soru MNG kargo rezilliği

Türkiye'de kurumsallığını tamamlamış kargo firması tek tük var. Bir tanesi UPS. Bir de Amazon'un anlaşmalı firması vardı ismini unuttum onlar da epey iyi, diğerleri tırt.
  146. KamtariR

Hayata geliş amacım yok

yaşın kaç, nerede oturuyorsun, arkadaş olalım? :)
  147. KamtariR

Soru Akıllı saat için Bakarmısınız

dediğini gördüm, fakat kendisinin verdiği alternatifler içerisinde seçim yapmak zorunda olduğu için yine haylou almak daha mantıklı, çünkü diğerleri daha kötü.
  148. KamtariR

bu saydıkların arasında sadece Haylou alınır.
  149. KamtariR

Rehber Kendi mobile oyunumu yaptım (Soru sorabilirsiniz)

iphone kullanıyorum bu yüzden indiremeyeceğim. Ama videodan gördüğüm kadarıyla tek başına güzel bir iş çıkarmışsın diyebilirim, tebrikler. Bunu oyun stüdyoları ile paylaş, belki ekmek kapısı olur.
  150. KamtariR

Yardım Laptop garanti

Sevgili Niko, öncelikle belirtmem gerekir ki yazım dilim oldukça kötü, söylemek istediğini net ifade edemiyorsun, noktalama işaretlerine dikkat etmiyorsun, dilimize lütfen daha fazla önem ver. Sorunun cevabına gelince, laptop eğer dışarıdan bir darbe almadı ise, bu arızada senin bir payın yok...
  151. KamtariR

Soru Papara black kullanabilirmiyim?

internet sitesinde SSS sayfasında detaylı bilgiler var. https://www.papara.com/faq/#!/para-yatirma
  152. KamtariR

Soru anlasilmaz ürün başliği

satıcıya niye sormuyorsun?
  153. KamtariR

alış amacınız ne, spor aktivite takibi vs
  154. KamtariR

Haber İzmir Metrosunda Ücretsiz İnternet Dönemi Başladı

metro, metrobüs vs. interneti bir tırta yaramıyor. hız yok bir şey yok. zaten güvenlik kısmını geçene kadar durağa geliyorsun. çok da önemli bir hizmet değil bence. metro insanları sağlıklı ve konforlu bir şekilde gideceği yere götürsün kafi :)
  155. KamtariR

Forumdaki "Kullanıcı Adı"nızın Anlamı Nedir?

e Alyx Vance yazıyor :)
  156. KamtariR

Öneri Yeni projem için yatırım arıyorum

tahmin ettim :) önce bir dosya hazırla, projeni en kısa sürede anlatabileceğin (1-2 dk) şekilde sadeleştir, rakiplerinden öne çıkan özelliklerini tespit et (yani temel yeteneklerini). bunları yapınca, startup etkinliklerini araştır internetten. yapılıyor düzenli olarak, webrazzi yapar mesela...
  157. KamtariR

Öneri Yeni projem için yatırım arıyorum

burası bunun için doğru yer olmayabilir. melek yatırımcılarla iletişime geçmeye çalışın, özellikle startup etkinliklerine katılmaya çalışın. çünkü en verimli yer, startup etkinlik aralarında ikram sehpalarında melek yatırımcıları yakaladığınız yerdir.
  158. KamtariR

Ooo, altından derin hikaye çıktı.
  159. KamtariR

Yardım Nasıl bir mail adresi? Sizce nasıl olmalı?

tabiki outlook.
  160. KamtariR

Haber Getir, Galatasaray ile İşbirliği Yapacak

Türkiye gibi bir yerde unicorn (veya aday) girişimlerin, bir takıma sponsor olduğunda fanatizmin-taraftarlığın kurbanı olabileceğini bilmesi lazım.
  161. KamtariR

sizin kullanıcı adınızın anlamı nedir? @elatreiNN @Ceon @Jarvisit
  162. KamtariR

Anket Cengiz Han Kimdir

dünya bir yamyamdan kurtuldu.
  163. KamtariR

E devlet adres değişikliği

şuralardan sorgula: https://adres.nvi.gov.tr/VatandasIslemleri/AdresSorgu https://www.anadolusigorta.com.tr/uavt-dask-adres-kodu-sorgulama
  164. KamtariR

dairenin UAVT kodu oluştu mu belediye sisteminde?
  165. KamtariR

Başkasının ikameti hala orada kayıtlı olabilir.
  166. KamtariR

Soru Telefonunu çıkar diyen dayılar hakkında düşünceleriniz

tamam Mikail abartma :) o kadar da değil.
  167. KamtariR

Soru YKS barajı 170 puana düşecek mi?

kardeşim, umarım en güzel yerlerde okursun, konu burada sen değilsin. benim mesela bir akrabam var, çocuğun kafası basmıyor, zorlamanın anlamı yok. kazanmış bir üniversiteyi, okuyor ama nasıl okuyor görmen lazım, tırt. bu çocuğun bir meslek lisesinde eğitim alıp iş hayatına atılması gerekiyordu...
  168. KamtariR

Soru Telefonunu çıkar diyen dayılar hakkında düşünceleriniz

kısmen haklılar. Haksız oldukları kısım: insanların refah düzeyi telefon ile anlaşılmaz. haklı oldukları kısım: insanların tüketim alışkanlıkları maalesef gelir düzeyine uyumlu değil. örneğin adam asgari ücretle geçiniyor ama hala iphone 11 pro bilmem ne alma peşinde. almamalı, rasyonel bir...
  169. KamtariR

Biz o yollardan geçeli biraz fazla oldu, 180 idi en son, şu anda kaç bilmiyorum, ama söylediğimin arkasındayım.
  170. KamtariR

düşmemesi lazım, düşmemeli. herkes üniversite okuyacak diye bir kural yok, belirli bir zeka-beceri-problem çözme kabiliyeti olmayan kişilerin üniversitelere alınmaması lazım.
  171. KamtariR

Haber SON DAKİKA: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk istifa etti!

isimlere yüklenmek gereksiz, gelen gidenden farklı olmayacak. sistem değişmediği sürece o koltuğa kimin oturduğunun önemi yok.
  172. KamtariR

Öneri Sonsuz Mesaj Düzenleme Özelliği Gelebilir

düzenleme değil de ekleme yapılabilse daha iyi olur aslında. yani ana metni değiştiremeden mesajın altında ek yapılabilse.
  173. KamtariR

Haber YouTube, A Haber kanalını damgaladı!

Şu başlığı görse, muhtemelen seni de muhalefet tarafından fonlanan diye tanımlardı :) şaka bir yana, atv sabah vs. biliyoruz artık ne halt olduklarını, youtube altına not düşmüş düşmemiş önemi yok. atv izlenmez.
  174. KamtariR

Soru Kilometresi düşük ama eski araçlar

KM orijinal değildir, sıfırlamışlardır.
  175. KamtariR

Öneri 2021 Yılında Çıkmış Keyifli Zaman Geçirten Filmler

The Tomorrow War efsane film, senaryosu çok sağlam, oyunculuklar da güzel, efektler de.
  176. KamtariR

Yardım Gsm den ucuza telefon almak

ben 1 defa aldım, hanım için. hala uğraşıyorum, sürekli imei sorun çıkarıyor, her imei için tekrar tekrar para veriyorsun. güncellemeler sorun, sorun üstüne sorun.
  177. KamtariR

Soru Vasat dizüstü önerisi

2. el düşündün mü hiç?
  178. KamtariR

Ameliyat olunmalımı

Umarım ameliyatın başarılı geçer ve geriye dönerek bu yazışmaları gülerek okursun. Neticeden bizi de haberdar et. Allah şifa versin ?
  179. KamtariR

Yardım Gsm den ucuza telefon almak

alınmaz dostum, çok sorunlu bu cihazlar. distribütör garantili ürünlere yönelin.
  180. KamtariR

Ameliyat olunmalımı

Ben ekonometri mezunuyum, kafam karar alma tarafına iyi çalışır. şöyle karar ver, ihtimal ve isteklerine belirli ağırlıklar ver, örneğin: - Yaşamak istiyorum, %100 - Ameliyat olmazsam ölebilirim, %90 - Ameliyat olursam yaşama şansım, %40 diyelim. %40 yaşama ihtimalini, %90 ölme ihtimaline...
  181. KamtariR

Ameliyat olunmalımı

Ameliyattan sonra hastalıktan kurtulma ihtimalin var mı? Varsa bu riski almaya değer.
  182. KamtariR

Ameliyat olunmalımı

Aşk da, sevgi de, korku da, özlem de bizim için. Ameliyatını ol kardeşim.
  183. KamtariR

Ameliyat olunmalımı

en azından kendi kararımın neticesi olurdu.
  184. KamtariR

Ameliyat olunmalımı

Ameliyat olurdum. Hayatımızın kontrolünü tabiatın akışına bırakmayı doğru bulmuyorum.
  185. KamtariR

Arkadaş nedir?

Arkadaş ile dost kavramını ayırarak cevap vereyim. Arkadaş, aynı fikir veya aynı zevklere (oyun, takım, eğlence vs.) sahip olduğun, birlikte vakit geçirmekten keyif aldığın insandır. Biriyle arkadaş olmak için uzun süredir tanıdık olmaya ihtiyacın yoktur. Dostlar ise aynı fikir veya aynı...
  186. KamtariR

Haber RTÜK’ten yangın haberlerine yasak iddiası

haber alma hürriyetinin engellenmemesi lazım. ama maalesef bizim ülkede tarafsız habercilik diye bir kavram yok. hükümete yakın kanallar her şeyi dört dörtlük gösteriyor, muhalefete yakın kanallar iyi şeyleri de kötü gibi gösteriyor.
  187. KamtariR

İphone SE mi İphone XR Mı?

XR tavsiye edeirm.
  188. KamtariR

Hayat kadınına aşık olmak

Behzat Ç'deki Harun, sen misin yoksa? :) Kardeşim, uzak dur, şiddetle uzak dur.
  189. KamtariR

Iphone Xr Alınır Mı?

1 yıldır XR 256 gb kullanan birisi olarak yazıyorum, alınır.
  190. KamtariR

Soru SSD Okuyucu hak.

Merhaba, ek görünmüyor.
  191. KamtariR

Söyle Rahatla V.2

bilgi için teşekkürler. Adı Metehan olan birisi olarak şu bilgiyi düzelteyim: Çin kaynaklarında Mete Han = Modu Chanyu olarak geçer. Bu deyiş farklılığı, alfabe farklılığından kaynaklanıyor. Örneğin, arap dünyasında Kurtlar Vadisi yayınlanırken, Polat Alemdar isminin Murat Alemdar olarak...
  192. KamtariR

Soru Yaşa göre yemek

sağlıklı bir vücud için ekmek yeme, illa ki yiyeceksen klasik hazır mayalı beyan un ekmeği yerine ekşi mayalı ekmekleri tercih et. un mamullerinden ne kadar uzak durursan o kadar zeki ve sağlıklı olursun.
  193. KamtariR

Soru Yerli lokasyonlu bir hosting şirketi ?

kendimi bildim bileli Turhost ile çalışıyorum, bir problem yaşamadım.
  194. KamtariR

Öneri Rock Müzik Önerirmisiniz?

Yabancılardan Queen iyidir, Linkin Park da severdim bir aralar. Yerlilerden Ogün Sanlısoy her zaman forever.
  195. KamtariR

Sizce köftenin yanında ne yapmalıyım

tırnak pide al, kuşbaşı büyüklüğünde doğra, tavada tereyağı ve baharat erit, pide parçaları ile harmanla, köftenin altına ser servis yaparken.
  196. KamtariR

Soru Neden sdn nin uzantısı .net

daha şiirsel shiftdelete net
  197. KamtariR

Haber Mete Gazoz olimpiyat şampiyonu oldu

aslan parçası, maşallah, gurur duyduk... ??
  198. KamtariR

Öneri Araba alacaklar bu mesaja toplanın!

tabiki blue. karşılaştırılmaz bile. egea teneke.
  199. KamtariR

Öneri Reklamlar hakkında...

reklam engelleyici kullan, kafan rahat olur.
  200. KamtariR

Öneri Netflix Dizi/Film önerisi (Yabancı)

Zevkler tartışılmaz tabiki, ama sherlock hem dizisi hem filmi harikadır. belki siz bu tarz polisiye/dedektif dizilerinden hoşlanmıyorsunuzdur.
  201. KamtariR

Soru 600.000 Tl Bütçe Ile Ne Iş Yapılır? Ne Tavsiye Edersiniz?

bayilik alabilirsin. özellikle trend olan firmaların (peynirci baba gibi)
  202. KamtariR

Haber Thy Liderliği Bırakmıyor

thy başarılı bir firma, tek sorunu gereksiz kadro şişkinliği. bir kişinin yapabileceği işte 5 kişi çalışıyor, verimlilik düşük, elini sallasan personele çarpıyor.
  203. KamtariR

Soru Bankalarda Olan Arızalar Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

2 gün çok fazla. Maksimum 1-2 saat sürmesi normal kabul edilir.
  204. KamtariR

Soru Bankalarda Olan Arızalar Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Bankalar en fazla siber saldırıya maruz kalan kurumlar. BT ekipleri 7/24 çalışıyor. arızalar normaldir, hemen çözülmüyorsa sorun vardır.
  205. KamtariR

Soru Kuran Okumak Için Tesfir Gerekirmi?

açıklamalı meal okumanız yeterli, tefsir biraz daha ustalık işi.
  206. KamtariR

Haftanın Önemli Gündem Başlıkları

Yine maaşa zam almamış olduk. "Bir cebe koymaca, diğer cepten almaca" oyunu devam ediyor.
  207. KamtariR

Yardım Kalp Çıkan Akıllı Bileklik

Hisbant gibi mi?
  208. KamtariR

Soru Müze Kart + Ile Gezilebilecek Yerler

İyi bari ya. Marmara turuna çıkacağım nasipse, bizden ek ücret istemesinler de... :)
  209. KamtariR

Soru Müze Kart + Ile Gezilebilecek Yerler

Para verdim, müzekart aldım, sitede müzekart ile gezebileceğimiz müzeler nerelerdir diye baktım, beni DOSİM sitesine yönlendirdi. Fakat sitede giriş için ücretler yazıyor. Sorum gayet açık. Ben bu müzelere müze kart ile ücretsiz girebiliyor muyum yoksa yine de bu giriş ücretlerini ödeyecek...
  210. KamtariR

Yeni Güncelleme

güncellersen sorun olur, güncelleme.
  211. KamtariR

Ateizm Uçak Sallanıncaya, Feminizm Kocayı Buluncaya, Komünizm Parayı Buluncaya Kadar ...

Paçalarından tevazu akıyor :D
  212. KamtariR

Ateizm Uçak Sallanıncaya, Feminizm Kocayı Buluncaya, Komünizm Parayı Buluncaya Kadar ...

1- Bizim ülkemizde ne solcular solcu, ne milliyetçiler milliyetçi ne de muhafazakarlar dindar. Dandik bir ülkeyiz. Bu ülkedeki yegane ideoloji "menfaatçiler ve diğerleri" şeklindedir. Konu menfaat olunca bir arada rahatlıkla yaşarlar. Fakat biri rantın dışında bırakılırsa muhalefete geçerler...
  213. KamtariR

Tuttu Tutmadı- Forum Oyunu

Tutmadı dostum (Sanat ve Halk müziğinden hoşlanırım) Alttaki sevgi dolu bir insan.
  214. KamtariR

Futbolcu Olmak İstiyorum Önerileriniz?

altyapıya başvur, orada sorularının cevabını bulabilirsin.
  215. KamtariR

Yardım Powerbi Yerel Para Birimi

Powerbi raporumda bir sorunum var. Para birimlerinin gösterilmesinde TCMB'nin standardı ondalık ayraç olarak virgül, küsurat ayracı olarak noktadır. Örneğin 12,200.40 TL gibi... Amerika'da ise tam tersidir, örneğin 12.200,40 TL gibi. Bilgisayarımın yerel bölge seçimi Türkiye, para birimi TL...
  216. KamtariR

Haber İsviçre 3 - 1 Türkiye

sizin derdiniz Türkiye Cumhuriyetinin milli takımı değil, siz fenerbahçe cumhuriyetinin milli takımının derdine düşmüşsünüz.
  217. KamtariR

Adam daha ne yapsın... 1624518796 Şunu da sormak lazım: Rakiplerine en fazla şut çekme fırsatı veren takım defansı kimin?
  218. KamtariR

Yardım Google Sürekli Çöküyor!

bu aralar bir çok telefonda yaşanıyor bu. uygulamalara gir, google play zorla durdur, sonra uygulama belleğini temizle. ardından uygulamayı manuel güncelle, sorun çözülüyor.
  219. KamtariR

boş konuşuyorsun. https://www.goal.com/tr/galeri-listesi/sueper-lig-ve-avrupanin-bes-bueyuek-liginde-kurtaris-yuezdesi-en-/vheiwbanj8tj1i0mplzetd0og#1efowznttdoim1i2furernajrb https://www.fanatik.com.tr/turkiyenin-en-iyi-kalecisi-ugurcan-cakir-2216110
  220. KamtariR

buna manipüle etmek deniyor. uğurcan övmüyoruz, uğurcana gereksiz ve haksız yere yüklenen bir tayfa var, onlara haksızlık yaptığını hatırlatıyoruz. milli takım hepimizin, bütün oyuncular bizim. uğurcan da bizim, altay da bizim. bunların arasındaki tatlı rekabet işimize gelir, ama taraftarın...
  221. KamtariR

iyi ki istatistik diye bir bilim var, yoksa fenerbahçelilerin ağzıyla millet asparagasa inanacaktı. uefanın resmi sitesindeki kalecilerin rank değerlerine ve istatistiklerine bir bak bakalım, 1. sırada kim var? fenerbahçeliliğiniz sizi kör etmesin, uğurcan elinden geleni yaptı, ama bu berbat...
  222. KamtariR

hala uğurcana laf edenler var, futbolla alakanız yok o kesin. takımda savunma anlamında hiç bir şey yoktu. uğurcan ne yapsın? adam turnuvada kalesine en çok şut çekilen takımın kalecisi, bu normal mi. yani fenerbahçe taraftarının bu gereksiz ve futbol ile alakalı olmayan yorumları insanı deli...
  223. KamtariR

Size Nasıl Mankurtlaştığımızı Anlatacağım...

Sinir katsayısının da sınırı var maalesef. Böyle insanlar hayat enerjimizi sömürüyor.
  224. KamtariR

Öneri Gerilim Tarzi Film Önerisii Lazımm

Fringe olabilir, ilk 2 sezon harikadır.
  225. KamtariR

Size Nasıl Mankurtlaştığımızı Anlatacağım...

Önce, mankurtlaşmak nedir? Gelelim benim olaya... Bu sabah kahvaltıda yemek üzere simit almaya gittim çok sevdiğim bir fırına. Fırın cadde üzerinde, araç park etmek için yer bulmak çok zor. Bu yüzden fırının kendi açık otoparkına yöneldim, orası da dolu... O esnada fırından çıkan bir...
  226. KamtariR

İleti Yönetim Sistemi Kullanımı Hakkında

Yeni firmalar da eklenmiş, bugün onlara da ret verdim :)
  227. KamtariR

Öneri Oyuncu Ekipmanı Alırken Dikkat!

Arkadaşlar. Eğer profesyonel bir oyuncu olmayacaksanız, bu işten para kazanmayacaksanız, parayı da kendiniz kazanmıyorsanız oyuncu ekipmanlarına bu kadar para dökmeyin. Bu işten gelir elde ediyorsanız amenna, gidin en iyisini alın veya "çalışıyorum, kendim kazanıyorum, istediğim gibi de...
  228. KamtariR

Yardım Kitap Okurken Uykum Geliyor

Eğer okurken keyif aldığım bir kitaba denk gelirsem saatlerce bıkmadan okuyabilirim. Uçurtma Avcısı onlardan biriydi, Inferno hakeza, 9. Hariciye Koğuşu, Kürk Mantolu Madonna vb.
  229. KamtariR

Yardım Kitap Okurken Uykum Geliyor

okuduğun kitap keyif vermiyorsa uykun gelir. keyif almaya bak.
  230. KamtariR

Soru Turknet Zam Yapacak Mı?

hangi firmalar bunlar, link verebilir misin?
  231. KamtariR

Öneri Bilinçsiz Tüketim Toplumu - Btt

Aynen öyle. Gösteriş ve tüketim toplumundan, bilinci tüketici toplumuna doğru evrileceğimiz zamanı iple çekiyorum.
  232. KamtariR

Öneri Bilinçsiz Tüketim Toplumu - Btt

Selamlar arkadaşlar. Bugün size uzun zamandır dikkatimi çeken bir konuyu aktarmak istiyorum. Bir ürün alınırken, farklı kriterlerine bakılarak karar verilebilir: Marka, kalite, fonksiyonellik vs... Benim bir arkadaşımın babası, LTB markasının jean pantolonlarının üreticilerinden birisiydi...
  233. KamtariR

bu zamlı hali mi? ben de 35 mbps kullanıyorum 85 idi faturam.
  234. KamtariR

Merhaba. Türknetin zam yapacağına dair duyumlar aldım ama teyit edemedim, bilgisi olan var mı? Artık tek paket tek fiyat mı olacak veya paket fiyatları nelerdir vs..?
  235. KamtariR

Soru Bu Kemal Kılıçdaroğlu Muhalefet'in Ve Sol Kesimin Oyunu Belli Bir Seviye Ve Altinda Tutmaktaktan Başka Ne Iş Yapıyor?

partisiz hayat daha güzel. keşke partiler olmasa. sadece milletvekilleri olsa.
  236. KamtariR

Yardım Reddedildiğim Halde Vazgeçemiyorum

Daha erken, önce hayatını düzene koy. İyi bir insan ol. Doğru kişiyle mutlaka karşılaşırsın. Kendimden örnek vereyim. Sırılsıklam aşık olduğum (o dönemde öyle düşünüyordum) bir kız vardı, onun olmadığı bir hayatı düşleyemiyordum. Kendisine de duygularımı söylemiştim, fakat o farklıydı, böyle...
  237. KamtariR

Yardım Reddedildiğim Halde Vazgeçemiyorum

Yaşın kaç? Evlenme çağında mısın?
  238. KamtariR

En Az 3 Çocuk Hedefi Tutmadı. Türkiye'de Doğurganlık Hızı Azaldı

hayat pahalı. evlenmek pahalı. yaşamak pahalı. benim 3 çocuğum var, hamdolsun bakabilecek maddi gücüm (şimdilik) var. fakat asgari ücretle veya 5,000 TL'den düşük bir maaşla yaşayan birinin 3 çocuk yapması = geçim sıkıntısı demek.
  239. KamtariR

Emlak siteleri hk.

10 yıldır emlak sektörünün içerisinde olan birisi olarak yazıyorum, hürriyet emlak güvenilir bir site değildir. sahibinden.com, emlakjet sitelerini kullanabilirsin.
  240. KamtariR

Dizi Atiye 3. Sezon | Fragman

Kaliteli bir proje. Birinci ve ikinci sezonların ikisi de güzeldi. Vurdu kırdı olmayınca bizim millete pek sarmaz, öyle bir şey arıyorsanız bu dizi size göre değil. Amerikan film endüstrisinde ve dünya sinemasında gittikçe yaygınlaşan paralel evrenler ile alakalı yapımlara (örn. Dark, Fringe...
  241. KamtariR

Sdn Forum Eski Temalar Hakkında Bilgilendirme

biraz solgun görünüyor reis. hatlar ve yerleşim güzel, fakat renk tercihleri iyi olmamış.
  242. KamtariR

Anket Technopat Vs Shiftdelete.net

vallahi baydı artık, ıyyyh. kim nereyi seviyorsa gitsin orada takılsın arkadaş neden sürekli bu karşılaştırma.
  243. KamtariR

Hangi Kola Daha Iyi?

Çok nadir kola içerim. İçersem de Meysu Kola içerim.
  244. KamtariR

Öneri Takip Cihazı

uzun mesafede takip imkanı sağlayan bir tag var mı? airtag sadece çevrede apple ürünü varsa takip imkanı sağlıyor diye biliyorum. 1622613979 bu saatlere çok baktım ama ayıptır söylemesi biraz dandik dundik geldiler bana. hakkında güzel şeyler söylenen Elari diye bir markanın çocuk saatleri...
  245. KamtariR

Öneri Takip Cihazı

Merhaba. Kızım için gps takip özelliği olan bir saat veya alternatif ürün (anahtarlık vs.) arıyorum. Tavsiyeleriniz var mıdır? bluetooth bağlantısı ile çalışan 15-20 mt kısa menzilli takip cihazları istemiyorum.
  246. KamtariR

Soru Kur'andaki Çelişkiler

Soruları okudum, Kur'an'ı okumuş ve İslam dinine orta derecede hakim olan birisinin sormayacağı kadar sığ sorular bunlar. Cevapları zaten belli, Kur'an ve hadislerde mevcut. İçlerinde kafa yormaya değecek 1-2 tane soru var, onların da cevabı yıllar önce verildi zaten. Yazması çok uzun süreceği...
  247. KamtariR

Soru Sedat Peker Olayları Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sedat Peker, 80li yılların kontrgerilla örgütlenmesinin meyvesi. Devletin resmi kolluk kuvvetleriyle yapamayacağı işleri yaptırdığı taşeron eleman. Ben bu tarz illegal insanların ithamları ile kimseyi karalamam, itibarına da gölge düşürmem. Bununla beraber iddialar çok ciddi. Devletin yargı...
  248. KamtariR

Anker Soundcare Life Q10 Kullanan Var Mı?

sorunuzu da yazar mısınız?
  249. KamtariR

Çok Çirkin Bir Kızım

popüler kültürün "zayıf güzeldir" , "sarışın güzeldir" vb dayatmalarına boyun eğme kardeşim. hayata bakış açısı insanı güzelleştirir. güzel bakan, güzel görür. sen bakışını güzelleştir yeter.
  250. KamtariR

2021 Nissan Qashgai satışa sunuldu

Önce fiyatına bakanlar?
  251. KamtariR

Allah Günahımı Affedermi Sizce ?

Yazının içeriğini okumadım, sadece başlığına bakmam yeterli. Samimi bir tevbe ile Rabbinin kapısını çalan bir kulun, kapı açıldığında karşısında rahmeti görmeme ihtimali yoktur. Allah bütün günahları bağışlar, yeter ki tevbe et.
  252. KamtariR

N11' den alışveriş kredisi yapmak mantıklı mı ? (Fibabank)

alışveriş için kredi kullanmak mantıklı değil. Tüketim toplumu olmaktan çıkmak istiyorsak, cebimizde para varsa harcamayı, yoksa biriktirmeyi öğrenmemiz gerekiyor.
  253. KamtariR

Erol Mütercimler'in Cezası Belirlendi

Ne demek istediğini anlayamadığım için bir şey söyleyemiyorum, yazım kurallarına ve noktalama işaretlerine dikkat ederek yazabilirsen sevinirim. Kime göre doğru? Ben İstanbul Üniversitesi mezunuyum, benim okuduğum dönemde üniversite -özellikle iktisat fakültesi- komünist grupların hegemonyası...
  254. KamtariR

Erol Mütercimler'in Cezası Belirlendi

bu ifadeler, siz imam hatip mezunu değilseniz sizin için sorun oluşturmaz. ama mesela siz X üniversitesi mezunusunuz, ve biri televizyona çıkıp "X üniversitesi mezunlarına bakın, hep sapık terbiyesiz insanlar" dese idi o zaman tepki gösterirdiniz ve muhtemelen "sapık babandır deve oğlu deve"...
  255. KamtariR

Kktc'de Kur'an Kursları, Laiklik Ilkesi Gereğince Kapatıldı

Kıbrıs Mücahidleri mezarında ters döndü... Laikliği bu şekilde algılayan bizden başka bir millet yok.
  256. KamtariR

[ÇÖZÜLDÜ]Oruçken dişleri fırçalamak oruç bozar mı ?

https://kurul.diyanet.gov.tr/Cevap-Ara/515/dis-fircalamak-orucu-bozar-mi-
  257. KamtariR

Orucum bozuldu mu?

dalganızı gidin başka yerde yapın kardeşim. milletin kutsallarıyla alay geçmeyin. biraz görgü, biraz insanlıktan nasibiniz olsun. beyninizi biraz okuyup geliştirin. uğraştığınız işlere bakın... ne geçti eline alay geçince, göğe mi erdin, zengin mi oldun, millet çok güldü sana helal olsun...
  258. KamtariR

Sevgilim Ayrılalım Dedi

incinmişsin dedi...
  259. KamtariR

Ramiz dayı mı Seyfo dayı mı?

Deli Yürek'teki Kuşçu :)
  260. KamtariR

Linux Kullananlar

bak bunlar da bir kaç kelime ile kurmuşlar hemencik: https://forum.shiftdelete.net/konular/linux-mint-kurarken-takildi.741778/ https://forum.shiftdelete.net/konular/linux-mint-panel-gitti.741701/ https://forum.shiftdelete.net/konular/linux-mint-wine-acilmiyor.741511/...
  261. KamtariR

Öneri Bir konu

vay be, bu gerçekten ciddili bir sorun.
  262. KamtariR

Bir konu

ziraat bankası iyi yönetilmiyor orası kesin. ama bu işlem özelinde yapılan yukarıdaki eleştiriler haksız.
  263. KamtariR

Bir konu

Ziraatin bu hamlesi, parasız kaldığı için bir yerlerden para bulma muhabbetine evrilirse haksızlık olur. Türkiye uzun yıllardır Çin ile olan ticaretini USD olarak değil Yuan ve TL ile yapmak istiyor. Verdiğiniz haber de bu planın bir parçası. Yurt içindeki ithalatçının Yuan talebini...
  264. KamtariR

Bir konu

Bunlar ekonominin normal işleri arkadaşlar, yanlış yerden vuruyorsunuz, enerjiniz boşa gidiyor. "Çin Exim Bank'tan 320 milyon dolar ve 500 milyon Çin Yuanı olmak üzere iki ayrı dilimde sağlanan uygun maliyetli krediyle yerel paralarla ticaretin geliştirilmesine ve artırılmasına katkı...
  265. KamtariR

Çin polisinden milyon dolarlık oyun hilesi operasyonu

HL de bir eleman var, soryman mıdır nedir bir nicki var. Eleman onamayı bilmiyor, yani orta seviye diyelim. Hile yaptığı halde her seferinde sıralamalarda yukarıya çıkamıyor. sonra aptalca bir şekilde oyuna reset atıyor, oyun donuyor, sıfırlanıyor, tekrar başlıyor. böyle insanlar yüzünden...
  266. KamtariR

Çin polisinden milyon dolarlık oyun hilesi operasyonu

hile yapmak = ben bu oyunu oynayamıyorum, yeteneksiz biriyim, rakiplerimle normal yollardan yarışabilecek kadar kabiliyetim yok, o yüzden hile yapmak zorundayım, rakiplerimin oyun zevkinin içine etmek hoşuma gidiyor.
  267. KamtariR

Linux Kullananlar

niye linux kullanıyorsunuz. sürekli bir sorun, nasıl kurulur nasıl edilir kırk zahmet. windows yükle diyorsun yüklüyor, sonra arkana yaslan kullanmaya başla.
  268. KamtariR

Hep bana mı denk gelir arkadaş ya!

Ürünü iade ettim, n11 bir güzellik yaptı, hediye çeki tanımladı. O hediye çeki ile farklı bir firmadan deterjan sipariş ettim :)
  269. KamtariR

1- Marketler çok kalabalık. 2- Kullandığımız deterjan marketlerde pek bulunmuyor. 3- İnternette daha uygun fiyata satılıyor.
  270. KamtariR

haha. firma yaptığı hatayı yeni farketti, tek yıkamada 40 yıkama etkisi gibi saçmalıktan vazgeçti. Hata yaptığını kabul etti.
  271. KamtariR

4 parası aldı
  272. KamtariR

Arkadaşlar n11 den deterjan siparişi verdim. Kampanyada idi 2 adet sipariş verdim. Ürün başlıktan da göreceğiniz gibi 2x6 kg olarak pazarlanıyor. Siz bu başlıktan ne anlıyorsunuz? Evet ben de öyle, 2 tane 6 kiloluk deterjan paketi gönderilecek diye anlıyorum. ben bu siparişten 2 adet...
  273. KamtariR

Dün yaşadığım garip durum...

beni de.
  274. KamtariR

Dün yaşadığım garip durum...

Dün hepsiburada bir lambader kampanyası yaptı, güzel de bir şeydi, alayım dedim. Fiyatı da 59,90 TL'ye inmiş kampanya ile. Tıkladım kampanyaya, beni listeleme ekranına yönlendirdi. Ama bu ekranda ürünün fiyatı 99,90 TL olarak görünüyor. Daha da ilginci... Daha da ilginci listeleme...
  275. KamtariR

Kadınlar ve Erkekler ayrışması

Bu konuda kendi görüşlerimi bir kaç cümle ile anlatacağım. Maalesef son zamanlarda daha sık görülen bir problem var, cinayet ve şiddetin cinsiyetle özdeşleştirilmesi problemi... Kimin kime karşı uyguladığı önemli değildir, şiddetin her türlüsü, cinayetin her türlüsü haysiyetsizliktir...
  276. KamtariR

apandismiyim acil konuyu kilitlemeyin ölüm kalım meselesi

neden doktora gitmiyorsun? hastane acilleri ücretsiz.
  277. KamtariR

Yabancı dil en iyi nasıl öğrenilir?

yurt dışına çıkıp öğrenmeye ne zamanımız ne de imkanımız var. yurt içi kursların da verimli olduğu pek söylenemez. yabancı dil öğrenimi için başarılı bulduğunuz taktikler, yöntemler nelerdir, ders çalışma stilleriniz vs. tecrübe ve tavsiyelerinizi paylaşır mısınız?
  278. KamtariR

Mansur Yavaş Twitch Yayınlarına Başlayacak

geleceğin seçmenine yatırım :) cs:go da kapışır yakında
  279. KamtariR

Pakistan, "ahlaksız ve sakıncalı" videolar nedeniyle TikTok'u yeniden yasakladı

helal. keşke bizde de olsa..
  280. KamtariR

Ateşten Kurtarmaca Oyunu ??

sen tamamen soyutlamışsın kendini hayattan.
  281. KamtariR

Çelişki Yaşadığım Anlatım

Bolluk da, darlık da imtihandır. Unutmamamız gereken şudur: İnsan dünyada imtihandadır. Kimisi bolluk ile imtihan olur, zenginliği onu ibadetlerinden alıkoyabilir, evlatları dertleri vs. ona asıl vazifesini unutturur. Böylece nimet, o kişiye nikmet olur. Bazısı o nimetin kimden geldiğinin...
  282. KamtariR

İleride Almak İstediğiniz Araba Hangisi?

Hayaller Paris, gerçekler Somali, senin adın belli mokali mokali... :) karavan kurban olsun sana reis. karavan candır.
  283. KamtariR

en azından gerçekçi bir talep :) GTR isteyenler var yukarıda.
  284. KamtariR

temizini bulabilirsem alıp bagajımda tutacağım, bakımını yapıp ara sıra nostalji için bineceğim araba:
  285. KamtariR

ÜCRETSİZ antivirüs programı kullanıyor musunuz?

ben ücretsiz kullanıyorum, üniversite kotasından :)
  286. KamtariR

ÜCRETSİZ antivirüs programı kullanıyor musunuz?

bende de Chomar var, memnunum.
  287. KamtariR

Bartın - Karabük - Kastamonu üçgeni

hey gidi zubizaretta!
  288. KamtariR

Bartın - Karabük - Kastamonu üçgeni

Bu üçgende gezi planım var yakında, - Şurayı mutlaka gör - Şunu yemeden gelme, -Abi dehşet bir yer diyeceğiniz yerler varsa tavsiyelerinizi bekliyorum :)
  289. KamtariR

İncirlik üssünden alıcıyamı vereyim Türkiye dekine mi

bana da yazdılar, amerikaya gönderir misin diye, yok dedim,
  290. KamtariR

Bakan Akar 450 Metredeki Hedefi Tek Atışta Vurdu

250 idi bizimki :)
  291. KamtariR

Bakan Akar 450 Metredeki Hedefi Tek Atışta Vurdu

bu kadar olmasa da ben de dürbünsüz 250 mt'de 8/9 yapmıştım G3 ile :)
  292. KamtariR

CHPli Maltepe Belediyesinde Temizlik İşçileri Yine Greve Gitti

her şeyi anlarım da, sosyalist olduğunu iddia eden bir partinin bu tavrını hiç anlayamıyorum.
  293. KamtariR

Polyester Savaşları

Bu gömleği giyince hissedeceğim duygu: