Arama sonuçlarınız

1. E

Öneri Laptop Tavsiyesi (Yurt dıṣı)

Merhaba, Ben yurt dıṣında yaṣıyorum. Guzel gorunen ve erkani güzel ama ozellikleri de ihtiyacimi karsilayacak bir laptop bakiyorum. Huawei matebook X Pro 2020 modeli 650 euro civari gibi bir fiyata buldum. Fiyati bana cok uygun geldi. Bilgisaeyi genel olarak Autocad cizim, revit gibi 3D bazi...
  2. E

Yardım CS:GO FPS drop

İyi forumalar, Arkadaşlar sistemimin csgo için gayet yeterli olduğunu düşünüyorum. Ancak FPS drop yiyorum ve bu beni çıldırtıyor. Özellikle yeni ekran açılırken, ilk adamı gördüğüm an, ölürken 80 fps bile düşüyor. fps sabitliyorum 144 e yine düşüyor 80 e normalde 250-300 fps. Lütfen bir çözüm...
  3. E

Öneri Solidworks 3D program için Bilgisayar tavsiyesi

İyi forumlar ; Başlıktaki gibi 3D program için bilgisayar toplanacak. Tüm ekipmanlar dahil bütce 25k civarı nasıl bir sistem önerirsiniz ? Firmaya alınacak. Bilgisayar toplayan firmalardan alınacağı için sitelerden hazır sistem değilde bileşen halinde yardımcı olursanız sevnirim. Sıfır kasma...
  4. E

Mikrofon Veya Ses Kartı Önerisi

İyi forumlar, Kulaklığımın mikrofon performansından pek memnun değilim. Arkadan cızırtı sesi alıyor ama bunu OBS te yayın yaparken filtreler ile engelliyebiliyorum. Ancak bu seferde filtreden kaynaklı sesi alırken kelimenin tam başını almıyor mesela. Bütcem 300 tl civarı. Bu fiyat aralığında...
  5. E

Samsung Galaxy Note 10 Lite 2021 yılında alınır mı?

Herkese iyi forumlar dilerim. Yeni bir telefon ihtiyacım oldu. Uygun model olarak note 10 lite gördüm. Sebebi ise amoled ekranın güzelliği ve s-pen i oldu. Telefon görüşmesi, sosyal medya ve YouTube vs için kullanacağım. S pen istemem deki sebep ise şantiye vs AutoCAD programında ölçü almasın...
  6. E

Laptopum M2 SSD destekliyor mu ?

İyi forumlar, Laptopumda HDD var. Yavaş kaliyor günlük kullanımda M2 SSD takmak istiyorum. Laptop destekliyor mu tam bilmiyorum fotoğrata ki M2 slotu değil galiba ama emin olamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Laptop modeli HP Pavilion 15 au002nt
  7. E

7500-8000 TL OEM Sistem Tavsiyesi

Merhaba 7500-8000 Tl aralığında OEM hazır sistem tavsiyesi atabilir misiniz ? Kuzenim için intel istiyor illaki 1500 monitör. Klaveye mouse Teşekkürler tasiyeleriniz için şimdiden
  8. E

Monitör Tavsiyesi 1500 TL bakiye

Merhaba iyi forumlar, Monitör tavsiyesi alabilirmiyim. HP https://www.hepsiburada.com/hp-5zu98aa-23-8-144hz-1ms-hdmi-display-freesync-oyuncu-monitor-p-hbv00000p3kyx Casper...
  9. E

NB Frequency değeri düşük

HyperX Kingston Predator 2x8 3000MHz Ramlere sahibim. Sistem de müzik dinlerken dahi ses takılması yaşabiliyorum. Aynı şekilde oyunlarda da saniyelik görüntü ve ses drop. Sorunun Ram kaynaklı olduğunu düşünüyorum çünkü diğer her şeyi test ettim Ram hariç :D RAM leri de uygun zaman da test...
  10. E

M2 ssd sistemin geç açılma sorunu

İyi forumlar, SSD varken de ilgiç bir şekilde sistemim 42 saniyede açılıyordu. M2 ssd aldım ama hala 42 saniye açılıyor delirmemek elde değil :D Temiz format atıyorum sonuç hep aynı nerede sıkıntı var bilemedim. Fastboot özelliğini açmalımıyım ? Zararı var mıdır ? Yoksa bile sistemin hızlı...
  11. E

BIOS Ekranında görüntü gelmiyor.

İyi forumlar, Başlıkta belirtmiş olduğum gibi bilgisayarım açılırken monitöre görüntü kesinlikle gelmiyor Windows ekranı geleseye kadar. 10 kere de 1 geliyor anca. Sebebini çözemedim BİOS son sürüme güncelledim, format attım sorun aynı. Bu sebepten midir bilmem 2200MB/2000MB m2 ssd olmasına...
  12. E

BİOS Ekranına görüntü gelmiyor

İyi forumlar, Sorunum başlıktaki gibi windows açılana kadar monitöre görüntü gelmiyor ama monitör mavi ışığı yanıyor yani okuyor no input demiyor. Açılırken bios girmeye çalışsam da giriyor muhtemelen ama siyah ekran kalıyor hiç birşey gelmiyor. Başka yaşadığım sorun işte aynı şekilde oyunlarda...
  13. E

M2 SSD Tavsiyesi

İyi forumlar 500gb M2 SSD takviyesi yapacağım. Anakartim MSI B450M-A PRO MAX Yuvanın boyutları farkı olabiliyormuş o yüzden anakarti paylaştım. Bütçem 600tl Benim bulduklarım Crucial P2 CT500P2SSD8 500 GB 2300-940 MB/S NVMe PCIe M.2 SSD (640 TL ) James Donkey JD512 512GB 3D Nand...
  14. E

Monitör Tavsiyesi

İyi forumlar 144 hz 1ms monitör bakıyorum. Bütçem kısıtlı 1400 TL maksimum :/ İkisi arasında kaldım hangisini seçmeliyim bilemedim...
  15. E

Kasa fanı tavsiyesi

İyi forumlar, Kuzenime bilgisayar topladık ama sıcaklık değerleri yüksek. Çünkü kasa da tek fan var. Fan takviyesi yapicaz. Fanların gecerkten soğutmasıni istiyorum. Ama en azından bir tanesinin ışıklı olmasını istiyorum. 2 tane alacağız. Işıklı olan için bu...
  16. E

CPU Yüksek voltaj ve değişken çarpan sorunu

İyi forumlar, MSI B450M PRO Max. HyperX Kingston Predator 2x8 3000MHz. Ryzen 5 1600 AF. MSI 1660 Super. Zalman ZM600-LE 600W PSU Samsung 860 EVO 2.5" SATA3 Solid State Disk, 250GB CPU-Z programı ile sistem boşta iken işlemci çarpanı devamlı x30 ve x37 olup duruyor. Voltaj ise 1.350 seviyesinde...
  17. E

İşlemcime overclock yapmadım ama voltage yüksek gibi

İyi forumlar, MSI B450M PRO Max. HyperX Kingston Predator 2x8 3000MHz. Ryzen 5 1600 AF. MSI 1660 Super. Zalman ZM600-LE 600W PSU Samsung 860 EVO 2.5" SATA3 Solid State Disk, 250GB Sistemim bu şekilde. Bu sisteme overclock yapacaktım ancak BİOS girdiğim zaman CPUVoltage 1.3100 civarını olduğunu...
  18. E

Pubg FPS Drop

İyi Forumlar CS GO, Valorant , GTA V, F1 2019 gibi oyunlarda drop yemiyorum veya yesemde hissettirmiyor . Ama anlamsız bir şekilde Pubg de her fps değerinde drop yiyorum. Cidden çözemedim şu olayı. Normal boş alanda koşarken veya loot yaparken sorun yok. Özelliklere dropları şu şekilde yiyorum ...
  19. E

Bu OEM sistemi almalı mıyım?

İyi forumlar, Kuzenim için OEM bilgisayar bakıyorum. Bütçesi maksimum 5000 tl. Bende AMD R5 2600-GIGABYTE GTX1650 SUPER WF2-B450M S2H-WD 1TB DİSK-CRUCIAL 8GB RAM - Vatan Bilgisayar Bu sisteme 8 gb ram ekleyip almasını düşünüyorum. SSD ise ileri ki zamanda eklebiyilir ram daha önemli. Tavsiyenizi...
  20. E

300 FPS lerde Drop yemek

Arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi artık bu durumdan gerçekten bıktım. Kafayı yiyeceğim artık. CS:GO'da 350 FPS'leri görüyorum ama 2 dk'dir bir FPS bayağı düşüyor ve saniyelik hem ses hem oyun donuyor. Artık kafayı yiyeceğim bu eski sistemim de de oluyordu sırf onun için yeni sisteme geçtim...
  21. E

Yeni Ekran kartı taktıkdan Sonra Cpu 2.8 ghz kitlendi.

Herkese iyi forumlar, Mevcut Sistemim ; Ryzen 5 1600 AF 2x8 Hyperx Predator 3000mhz Msı B450m-A PRO MAX R9 280 dual x Ben bu sisteme bugün yeni gelen msı 1660 Super 6Gb ekran kartımı taktım. Sonrasında güncel driverını yükledim. Ancak oyunlara girdim ve normal aldıgım fps değerlerinden daha...
  22. E

1660 super 90 fps cs go

Yeni ekran kartı aldım. Sisteme bağladım. Ekran kartı girişi 8 pindi. Benim psu dan gelen kablolarım ise 6+6+2+2 bende 6+2 yi birleştirerek sistemi çalıştırdım. Sistem çalıştı ancak r9 280 ekran kartı ile 250-300 fpslerde oynadığım oyunu şuan da 1660 super le 90 fpslere kadar düşüyor 120 lerde...
  23. E

Yeni ekran kartım 8 pin girişli yardim

İyi forumlar, Yeni ekran kartım 8 pin girişli. Mevcut Eski ekran kartım 6+6 pin şeklindeydi. Ama PSU dan aynı zamanda +2 daha çıkış var ekran kartı kabloları renginde. Ben yeni ekran kartı için 6 pini 8 pine çeviren dönüştürücü almalı mıyım ? Yoksa 6+2 şeklinde yapsam sorunsuz çalışır mı ? 6+2...
  24. E

R9 280 Dual x Memory clock 1250 mhz gözüküyor?

İyi forumlar, Elimde ki Ekran kartı bu https://www.techpowerup.com/gpu-specs/sapphire-dual-x-r9-280x-platinum-edition.b2661 Shapprre R9 280 dual x GDDR5 3GB Sorunum şu ki benim memory clok msı afterburner programında 1250mhz gözüküyor. Yukarıda ki veridiğim linkte memory clokc 1500 mhz...
  25. E

Ekran kartı tavsiyesi

Herkese iyi forumlar, İşlemci anakart ve Ram imi guncelledim. Ancak şuan fps drop yiyorum arada oda galiba ekran kartımdan kaynakli bu sebepten ötürü fiyat performans ekran karti tavsiyelerini bekliyorum. Pubg yi orta ayarlarda 80 FPS lerde oynayabiliyim. Benim düşüncem ; MSI GTX 1650 Süper...
  26. E

RAM önerisi

Msı B450m Pro max model anakartıma corsair lpx red 2x8Gb ramler aldım ve sistemim görüntü vermiyor. Galiba uyumsuzluk sorunu çünkü sitede aynısını bulamadım. Bana bu ana karta uyumlu 3200 mhz alabliceğim ram önerir misiniz? Ve linkini atacağım ram den 2 tane sipariş versem bu ramler dual olarak...
  27. E

Tüm fanlar çalışıyor ama görüntü yok

Başlıkta belirttiğim gibi ilk kez PC topladim. Şöyleki halı hazırda mecvut DDR3 sistemi mi DDR4 yaptım. Yani anakart+ram+işlemci değiştirdim. PC de tüm fanlar çalışıyor fan ışığı da yanıyor ama görüntü yok. Hdmı i anakarta takıyorum görüntü onda da yok. Başka ram takma seçeneğim yok çünkü Ddr4...
  28. E

Am3+ Soğutucuyu Am4 yükseltme

Herkese iyi forumlar Sistemimi guncelledim. Böylelikle halı hazırda çooler master soğutucum boşa çıktı. https://www.vatanbilgisayar.com/cool-master-hyper-212evo-77511555613662011am2-am3am3-fm1-islemci-sogutucu.html Elimde ki soğutucu bu ve çok memnunum. Yeni aldığım ryzen 5 1600 AF islemciye...
  29. E

Bu sistem sorunsuz çalışır değil mi ?

Arkadaşlar merhaba Bu konuyu daha önceden açtım ama şuan konuyu bulamıyorum. 600W zalman z3 plus kasa R9 280 dual x ekran kartı Var şuan elimde. Aşağıdakileri alacağım. Ryzen 1600 AF Ankart...
  30. E

4500-5000 Sistem tavsiyesi

Herkese iyi forumlar Arkadaşım sistem toplayacak.Bu fiyat aralığında sistem tavsiyeniz var mı? Ben şu şekilde topladım. Gigabyte B450M S2H DDR4 M.2 mATX 3200(o.c) Ryzen 5 1600 AF Xpg 2x8GB 3000mhz RAM GTX 1660 ventus xs 6G 6GB 192BİT SanDisk 500gb SSD İzoly RGB T4 600w mATX tower kasa Bu...
  31. E

Dual-ram sorunsuz çalışır mı ?

Elimde DDR3 1600 MHz Kingston savage cl9 ram var İkinci el DDR3 1866 MHz kinsgton fury CL10 ram buldum. Bu iki ram dual şekilde 1600mhz de sorunsuz çalışır mı? Ve anakartim MSI 970 gaming Bu iki Rami hangi slotlara takmaliyim? Bu arada Rami sisteme ekledikten sonra bir işlem yapmam gerekiyor...
  32. E

DDr3 1600 MHz 8.GB ALİNİR (SAVAGE)

Başlıkta belirtmiş olduğum gibi. Kingston savage 1600mhz 8GB DDR3 RED ram arıyorum
  33. E

CS GO Darboğaz Sorunu

Herkese iyi forumlar Yıllardır sistemimde anlam veremediğim FPS droplari yaşıyordum. Özellikle CS go oynadığım için böyle eski bir oyunda 1280x960 en düşük ayarlarda bile 200-350 FPS lerde bile hep drop yiyordum. İnternetten şuan baktığımda göre darboğaz olduğunu düşünüyorum Ve inanın bunu...
  34. E

İnternet sayfası yüklenmeme sorunu

Herkese iyi forumlar Elimde çocukluğumun bilgisayarı var. Bu boş kaldığım zamanlarda format atıp onu tekrardan canlandırmak istedim. Canlandırdım da Win xp di win 7 kurdum. Çok stabil ve seri Gta 3 ve gta san andreas gibi oyunları oynatıyor rahatlıkla :D . Amacım burada denemekti sıkıntı var mı...
  35. E

Discord ses kısılma sorunu

Herkese iyi forumlar İlk kez böyle bir durum ile karşılaştım. Sorunum şöyle ki steam üzerinden F1 2019 satın aldım. Sonrasın da arkadaşım ile birlikte oyuna girdiğimiz zaman Discorda arkadaşımın sesi o kadar az geliyor ki anlatamam ve aynısı ona da oluyor. Birde sorun sadece F1 2019 da böyle...
  36. E

Sistem güncel tutma ve yükseltme

Herkese iyi forumlar dilerim 2015 yılında toplamış olduğum sistemi hem güncel tutmak adına birazda performansını yükseltmek adına işlemci ram ve anakartı değiştirmek istiyorum. Şuan ki sistemim aşağıda ki gibi ; MSI 970 GAMING AMD 970+SB950 AM3+ DDR3 2133MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart AMD...
  37. E

3000-4000 TL Laptop tavsiye

Herkese iyi forumlar, Yeni bir laptop almak istiyorum doların bu kadar arttığı dönemde. Bütçem başlıktaki gibi maksimum 4000 tl. Kullanım amacı SolidWorks , CATİA , AutoCAD gibi programlar. Aynı zamanda rainbow six siege oynuyorum. Önceliklerim 8gb ram, FHD(bu bütçeye IPS olmasa da olur )...
  38. E

Kasa kargolamak

Laptopum bozulduğu için memleketteki bilgisayar kasasını almam gerekiyor. Ama kendim gidemiyecegim için babam kargolayacak. Tabi ki bu kargo şirketleri ile değil otobüs ile yollamayı düşünüyorum. Nasıl paketlemeliyim? Arkadaşımın dediğine göre ekran kartını çıkarıp yolla diyor hasar görebilir...
  39. E

Ekran kartım yandı mı ?

Herkese iyi forumlar, Bu gün laptopuma yeni format attım. Daha sonra cs go oynarken bir anda görüntü gitti ve böyle kaldı seslerde gitti oyun içinde. ( Ek-1 ) Daha sonra kapatıp oyuna tekrar girdiğimde görüntü fotoğraftaki gibi oldu ( Ek-2 ) Nvida denetim masasına girdiğim zamansa önizlemedeki...
  40. E

Operatör de seçici olan telefon

Herkese iyi forumlar. Telefonum dün sebepsiz bir şekilde şebekesi çekmemeye başladı. Acil arama yapıyorum ama şebeke yok. Hattimi başka telefona taktım çalışıyor. Başka hattı kendi telefonuma taktım yine çalışıyor. Yani kendi hattim sadece kendi telefonumda çalışmıyor gibi duruyordu. Daha sonra...
  41. E

Pubg Ana menü de 1 Fps sorunu!!! Yardım

Herkese iyi forumlar, Sorunum şöyle oyun açılıyor ana menü gelirken 1 FPS e düşüyor. 5 sn sonra düzeliyor. Ancak menüde başka sekmeye tıkladığımda yine 1 fps düşüyor bekledikten sonra tekrar düzeliyor. Oyun üçerisinde ise 80-100 fps alıyorum. Oyun içerisinde drop girer gibi oluyor aynı çözüm...
  42. E

Anakart, İşlemci, Ram TAVSİYE!

İyi forumlar dilerim, 3-5 yıl önce sistemi mi vatan bilgisayarda çalışana toplattim ve gerçekten pişmanım. İleriye dönük bir sistem olduğunu düşünmüyorum çünkü am3+ soketi olduğundan yeni nesil ryzen serilerine geçemiyorum. Bu sebepten ötürü anakart ve işlemci mi degistirmek istiyorum ayni...